Krucyfiks, Krzyż

Informacje ogólne

Krzyż jest jednym z najstarszych i najbardziej uniwersalnych symboli.

W społeczeństwach preliterate często stanowiła wraz z dualities.

W poziome ramię było związane z naziemną, swiata, kobiece, czasowego, destrukcyjny, i negatywny, bierny i śmierci, natomiast pionowe ramię connoted w niebieskich, duchowe, rodzaj męski, wieczne, twórcze, pozytywne, aktywne, i życiem.

Często symboliczne z czterech astrologiczna elementy ziemi, wody, ognia i powietrza, krzyż był także postrzegane jako oś, z których kosmiczne promieniowanie przestrzennych wymiarach wysokość, długość, szerokość, szerokość, jak również kierunki północ, wschód, południe i zachód.

W Ankh (crux ansata), T starożytnego Egiptu - w kształcie krzyża surmounted z pętli.

Jest symbolem twórczej energii z płci męskiej i żeńskiej i istoty życia.

W prosty T - w kształcie krzyża o nazwie Grecki pismo tau.

Jest to często, o których mowa w Starym Testamencie Mojżesz rzekomo z powodu krzyża umieszczono nachalnej węża na krzyż T (Num. 21:6 - 9), a według legendy, Izraelici w wigilię Paschy oznaczone swoich drzwi krwią - wystawione tau krzyże do identyfikacji siebie jako Pan's naśladowców.

Innym nazwę na T krzyż wyzwanie stoi w centrum trwających commissa.

W starożytnej Azji, Europy, i wstępnie - Columbian amerykańskiej cywilizacji po lewej stronie - skierowane swastyka, lub gammata cruz, wydaje się symboliczne energii słonecznej i ruch.

Hindusi zobaczyć swastyka jako znak do dymisji duchu, mając na uwadze, buddystów uważają ją za godło z myślą Buddy.

W Niemiecki nazistów przyjęte prawo - swastyka skierowane na ich stronie logo, ponieważ uwierzyła, że jest to starożytny symbol skandynawskich.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W wyprostowany słup i crossbar wykorzystywane do ukrzyżować Jezusa Chrystusa stał się głównym symbolem chrześcijaństwa. Krzyż stanął na obu rzeczywistych Ukrzyżowania i koncepcji chrześcijańskiej świątyni. Ponad 50 wariantów zostały rozwijać, ale najważniejsze są Grecki krzyż, z równobocznych broni, i łacina krzyża, z pionowym ramieniem lot w pobliżu góry przez krótszy poziome ramię.

W Grecki krzyż wywodzi swoją nazwę od jego częste stosowanie w Grecki i innych wschodnich cerkwie, łacina była preferowanej przez krzyż Zachodnich, lub Rzymsko-Katolickiego, Kościoła.

Inne główne kształty zawierać Diagonal, lub x - w kształcie, krzyż, na którym Saint Andrew powiedział został ukrzyżowany, i przekrój poprzeczny Paty (lub patee), w którym broni rozszerzenia na kończyn.

A wariant z krzyża Paty jest Maltański krzyż, ma osiem punktów.

W Chi - Rho jest krzyż utworzone przez połączenie dwóch pierwszych liter z Grecki wyraz "Chrystus".

The Celtic lub Iona krzyża, opracowane na początku średniowiecza Irlandia i Szkocja, charakteryzuje się krąg wokół punktu skrzyżowania.

Dwa ukończył crossbars wskazać Lorraine krzyża związane z arcybiskupów i Patriarchów, mając na uwadze, że papieski krzyż ma trzy ukończył crossbars.

Powszechnie stosowany wariant wschodni prawosławnego krzyża Lotaryngii ma dodatkowe crossbar ukośnie umieszczone w pobliżu podstawy.

Wystawienie krzyża jest często symboliczny.

Krzyże surmounting kule orbs lub odnoszą się do globalnego triumfu chrześcijaństwa.

A krzyż wzniesiony na miejscu pogańskiej świątyni na wskazany zwycięstwo chrześcijaństwa, terytorium i podbijany przez chrześcijan będzie twierdził początkowo przez sadzenia krzyż w ziemię.

Krzyż nie był szeroko prezentuje przed 4 wne, kiedy chrześcijaństwo stało się religią urzędową z Imperium Rzymskiego.

Wcześniej, kiedy były często prześladowanych chrześcijan, krzyż był często ukrytych jako kotwica, lub innego obiektu prozaicznych. Drugie wieku chrześcijanie, jednakże, już rozpoczęte, aby znak krzyża, jako gest identyfikacji, błogosławieństwo i warding off zła. rzymskiego kościoła w znak krzyża został od lewej do prawej i Wschodniej cerkwie od prawej do lewej.

Krucyfiks jest krzyż posiadających malowane lub wyrzeźbione obraz Chrystusa. Krzyże pojawiły się po raz pierwszy w wieku 5, a od 9 w. na średniowiecznych artystów mające na celu coraz bardziej realistyczny wizerunek Chrystusa cierpienia.

Renesansowy stworzył mody na więcej zdjęć, które idealnie pomyślany dramatycznie powrócił do patosu w ramach emocjonalnego smak okresie baroku. Czasie reformacji, protestanci zwykle repudiated wykorzystania reprezentacyjne obrazy religijne, dlatego stał krucyfiks związane z Kościół rzymskokatolicki.

Kiedy sztuka Heraldyka rozwiniętych w średniowiecznym Europa, różne rodzaje chrześcijańskie krzyże były zatrudnione jako symbole lub opłat, w projektowaniu płaszczy - - broń.

A krzyż z równą broń i krzyż ukośny, lub saltire, były najbardziej tradycyjnych form heraldyczny.

Wiele z insignias do średniowiecza i renesansu rycerskich zamówienia były krzyże: Maltański krzyż, na przykład, była heraldyczna symbol Rycerzy Malta (Hospitalers).

Flagi Szwajcaria, Grecja, kraje skandynawskie i wyświetlania różnych krzyżówek.

British Union Jack został zaprojektowany w celu ujednolicenia ukośne krzyże świętego Patryka (Irlandia) i Saint Andrew (Szkocja) z prostoliniowego krzyż świętego Jerzego (Anglia).

A Saint Andrew's Cross zdominowany American Skonfederowanych banderą, a została ona następnie włączona do flagi państwowej niektórych byłych członków Konfederacji.

Robert J Loescher

Bibliografia


GW Benson, Krzyż, jego historia i symbolika (1974); J Campbell, Mythic graficzne (1974); JE Cirlot, Słownik symboli (1962); R Guenon, symbolikę krzyża (1975); J Hall Słownik przedmiotów i symboli w Sztuka (1979).

Krucyfiks

Zaawansowane Informacje

Trzy rodzaje Krzyża były w użyciu: tak zwane St Andrew's Cross (x, Crux decussata), Krzyż w postaci T (Crux Commissa), a także zwykłych łacina Krzyża (+ Crux immissa).

Wierzymy, że Jezus urodziła ostatniego z nich.

To również najbardziej łatwo dopuścić do umieszczenia na pokładzie z potrójnym napis, który znamy Jego Krzyża urodziła.

Poza tym, powszechne świadectwo tych, którzy mieszkali w najbliższym czasie (Justyn Męczennik, Ireneusz, i inni), którzy, niestety!

miał tylko zbyt wiele okazji, aby dowiedzieć się, co oznaczało, ukrzyżowaniu, opowiada się za tym poglądem.

Ten Krzyż, jak Święty Jan stwierdza wyraźnie, Jezus urodziła na początku.

I tak w procesji przeniesiono na drodze do Golgoty. Nie tylko lokalizacja, ale nawet imię tego, co tak silnie odwołań do serca każdego chrześcijanina, jest przedmiotem kontrowersji. Nazwa może nie zostały uzyskane od czaszki, które określają temat, ponieważ takie narażenia byłyby niezgodne z prawem, a więc musi być ze względu na kształt czaszki, jak i wygląd tego miejsca.

W związku z tym nazwa jest powszechnie jak wyjaśniono w formie Grecki Aramaean Gulgalta lub Hebrajski Gulgoleth, co oznacza czaszkę.

W skrócie Dzień Wiosny został verging na "Wieczór w szabat".

Ogólnie rzecz biorąc, prawie zarządził, że ciało karnego nie powinny być pozostawione w stanie zawieszenia unburied ciągu nocy.

(Deut. 21:23; comp. Jos Wariv. 5, 2) może w zwykłych okolicznościach Żydzi nie mogą odwołać się do Piłata pewnie tak jak w rzeczywistości, aby zapytać (3 "poprosić" Jana 19:31.) go skrócenia tych cierpień na Krzyżu, ponieważ kara Ukrzyżowania często nie trwała tylko do godziny, ale dzień, ere śmierci były.

Ale tutaj był specjalnych okazji.

W szabat, aby otworzyć temat był "wysoki - dzień", był szabat, jak i drugi dzień paschalnej, która została uznana za pod każdym względem na równi z pierwszą świętą, nie więcej tak, ponieważ tak - nazywany był następnie Wavesheaf oferowanych do Pana.

I co teraz proponuje się Żydów Piłat był, rzeczywiście, skrócenie, ale nie w każdym sensie łagodzące, kara. Czasami nie został dodany do kary ukrzyżowania, że złamania kości (crurifragium) poprzez klub lub młot.

To sama nie przyniesie śmierci, ale w łamaniu kości był zawsze przez coup de grace, miecz, lance, lub udar (perforatio lub percussio sub niestety), które niezwłocznie położyć kres temu, co pozostało z życia. ( 1 pk. Friedlieb, Archaeol. Leidensgesch d.. Pp.163 - 168; nebe, ale przede wszystkim z nas ii. Pp. 394, 395). Tak więc "łamaniu kości" był swego rodzaju wzrost kara, w drodze odszkodowania za skrócenie jej przez udar, że po końcowym.

To było niesprawiedliwe, aby podejrzewać, że w ich lęk do spełnienia literą prawa do pochówku na wigilię szabatu, że wysokie, Żydów dążyć do intensyfikacji cierpień Jezusa.

Tekst nie zawiera żadnych wskazówek w tym, że nie mógł poprosił o końcowy udar mózgu, które mają być zadane bez "łamania kości, które zawsze poprzedza go. Ironii tego punctilious opieki nad literą ustawy o pochówku i wysokiej szabat przez tych którzy mieli zdradzeni i ich Mesjasza ukrzyżowanego na pierwszej Paschy - dzień jest wystarczająco wielkie, i niech nam dodać, terrible, bez importowania elementów fikcyjnych. Johna, którzy, być może, niezwłocznie po śmierci Chrystusa z krzyża w lewo , Samodzielnie sprawozdania okoliczność.

Być może w ten sposób, kiedy uzgodnione z Arimathaea Józef, Nikodem, lub dwóch Marys, o środki na pogrzeb Chrystusa, który uczył się w żydowskiej delegacja do Piłata, a następnie go do pretorium, a następnie śledzili, jak została ona przeprowadzona we wszystkich na Golgocie.

On rekordy, jak Piłat przystąpiła do żydowskiej popytu, i dał wskazówki dla crurifragium i zezwolenia na po - usuwanie martwych organów, które inaczej mogłyby zostały pozostawione do zawiesi się, aż putrescence lub ptaków drapieżnych było zniszczone.

Ale Jan mówi nam, co ewidentnie w odniesieniu do tak wielkiej prodigy, że specjalnie dla poświadczenia, zastawu własnej wiarygodności, jako eyewitness i podstaw jej odwołania do wiary tych, do których skierowana jest jego Ewangelii.

Jest, że pewne "rzeczy, przyszli do biletów (nie jak w naszym AV zostały wykonane"), że Pismo powinno być spełnione, lub, mówiąc inaczej, na mocy których Pismo zostało spełnione.

Te dwie rzeczy, na które trzeciej zjawisko, nie mniej godne uwagi, należy dodać.

Na pierwszy, gdy w crurifragium, żołnierzy miał połamane kości dwóch złoczyńców, a następnie skierował do krzyża Jezusa, stwierdził, że on już umarł, i tak "Kość jego" była "nie zepsute. "

Gdyby było inaczej, Pisma dotyczące Baranek paschalny, (ex. 12:46; Numb. 9:12), jak również, że w odniesieniu do Sprawiedliwy Sługi cierpiącego z Jehovah, (b Ps. 34:20) zostałyby złamane.

W Chrystusie sam tych dwóch idei Baranka paschalnego i Sprawiedliwi Sługi cierpiącego z Jehovah są połączone w jedności i spełnienia w ich najwyższym znaczeniu.

A kiedy, przez dziwne okoliczności wspólnota, "przyszedł do przekazania", że wbrew temu, co może się tego spodziewać, "Kość jego" była "nie zepsute" zewnętrzny fakt ten służył jako punkt palcem do prognoz, które zostały spełnione z Nim.

Nie mniej zadziwiające jest drugi fakt.

Jeżeli na krzyżu Chrystusa, te dwie podstawowe idee w prorocze opis prac Mesjasza zostały ustalone: od spełnienia paschalnej Ofiara, która, jak Przymierza, podkład wszystkich ofiar, i spełnienia ideał Sprawiedliwi Sługa Boży, cierpienia w świat Boga, że nienawidzili, i jeszcze ogłoszona i realizacji Jego Królestwa, trzecia prawda pozostał być wystawiony.

Nie było w odniesieniu do charakteru, ale skutki, prace Chrystusa, jego odbioru, zarówno w obecnej iw przyszłości.

To była wskazana w proroctwa Zachariasza, (c EPUBLIKA. 12:10), które, jak przewidywano, w dniu wydania ostatecznej Izrael i krajowych konwersji, Bóg wyleję ducha łaski i supplication, jak i "one patrzeć na Tego, którego kolczyk, w duchu prawdziwego nawrócenia byłyby przyznane im, zarówno na poziomie krajowym i indywidualnie.

Stosowanie tego Chrystus jest tym bardziej uderzające, że nawet Talmud proroctwa odnosi się do Mesjasza.

(d Sukk. 52 a) i jak te dwie rzeczy naprawdę stosowane do Chrystusa, zarówno w jego odrzucenia w przyszłości Jego powrotu, (e Rev 1:7), tak zrobił dziwne zdarzenie historyczne na Jego Ukrzyżowanie jeszcze raz wskazują na to Pismo do spełnienia proroctwa.

W przypadku, mimo że żołnierze, na znalezieniu martwych Jezusa, nie złamał jedną z jego kości, ale, jak to było niezbędne, aby upewnić się o jego śmierci, jeden z nich, w lance, kolczyki boku, a tak głębokie rany, Thomas potem, że może mieć ciąg rękę do boku.

(f John 20:27)

I z tych dwóch, jako spełniające Pismo Święte, jeszcze trzecią phenonmenon było związane, zarówno symboliczne.

Jako żołnierz kolczyk z boku Chrystusa of the Dead ", niezwłocznie skierował thereout krew i woda".

Został on przez niektóre myśli, (1 Więc, z różnymi modyfikacjami, które nie muszą być szczegółowe tutaj, po pierwsze, dr Gruner (Comment. Antiq. Med. Morte de Jesu Christ, Hal. 1805), którzy jednak uznać Jezusa nie całkiem martwe, gdy lance kolczyk na sercu, i późnego, dr Stroud (fizycznej Przyczyna śmierci Chrystusa, 1871), oraz wiele tłumaczy (patrz nebe, nam pp. 400, 401).) że został fizycznej przyczyną tego, że Chrystus miał dosłownie umarł z powodu złamanego serca, a także, że kiedy pierwszy kolczyk lance płuc wypełnione krwią, a następnie osierdzie serous wypełniona płynem, (2 Ale na pewno nie poprzez oddzielenie surowicy i w krew, która jest znakiem początku putrefaction). popłynęło tam od rana tego podwójnego strumienia.

(3 najpełniejszego i najbardziej zadowalającego wyjaśnienia fizycznej jest podana przez Rev S Haughton, przedrukowany w Speaker's Commentary on John 1, pp. 349, 350. Dowodzi, że zjawisko to będzie miało miejsce, ale tylko wtedy, gdy osoba którzy również został ukrzyżowany zmarł z rozłamu w sercu). W takich przypadkach, wykład będzie miał zarzutów, że dosłownie złamał Jego Serca.

(Ps. 99, 20). Ale może słabo wierzę, że John może mieć chciał przekazać tym wyraźnie bez ustawiania go dalej, tym samym zakładając na część jego czytelników wiedzy o niejasnych, a musi on zostać dodany, naukowo wątpliwe zjawisko.

W związku z tym uważamy, że mamy raczej do Jana, jak dla większości z nas znaczenie fakt, leżał w tym, że poza ciałem Jednym z martwych miał popłynęło krew i woda, że korupcja nie zapięty na Niego.

Następnie, nie byłoby symboliczne znaczenie przekazane przez wody (z osierdzie) i Krwi (od serca), symbolikę najbardziej prawdziwe, jeśli korupcja nie miał siły, ani posiadać na Niego, w razie śmierci nie był martwy, jeśli On vanquished śmierci i korupcji, w tym również spełnione prorockiej ideału nie widać korupcji. (B Ps. XVI. 10). W tym symbolicznym mając na przepływającej wody i Krwi Jego kolczyk z boku, na którym mieszka Ewangelista w jego List, (C 1 Jana 6) i do jego zewnętrznego wyrazu w symbolikę tych dwóch sakramentów, możemy tylko punkt w przemyślany chrześcijańskiej.

W przypadku, dwóch Sakramentów oznacza, że Chrystus miał przyjść, by nad nim, który został ukrzyżowany za nas i umiłował nas aż do śmierci z Jego złamanego serca, śmierci i korupcji nie miał siły, i że On żyje dla nas z pardoning i czyszczenie moc Jego składali ofiary.

Jednak inne sceny nadal być rejestrowane.

Niezależnie od tego, czy przed, lub, bardziej prawdopodobnie, po żydowskiej delegacja do namiestnika rzymskiego, a także inne dziwne skierował wniosek do Piłata.

To był jeden z pozornie dobrze znane, człowiek nie tylko bogactwo i stałe, (d Mateusza.) Szlachetny, których wpływ (4 Wydaje domniemanych w wypowiedzi (AV "honorowy"), Mark 15:43). Odpowiadała jego społecznej , Którzy i był znany jako sprawiedliwy i dobry człowiek.

(e Luke) Józef Arimathaea był Sanhedrist, (5 podjęte w związku z Łukasza 23:51, jest to prawdopodobnie w rozumieniu wypadku mielibyśmy), ale nie zgodziły się na obrońcy lub czynem jego kolegów.

To musi być powszechnie wiadomo, że był jednym z tych, które czekał na Królestwo Boże. "

Ale miał zaawansowanych poza to, co sugeruje, że wypowiedzi.

Choć skrycie, z obawy przed Żydami.

(John) był uczniem Jezusa.

Jest to dziwne w przeciwieństwie do tego "strachu, że) t.

Mark mówi nam, że "posiadanie odważył", "on poszedł aż Piłata i poprosił o ciało Jezusa.

Tak, w warunkach najbardziej prawdopodobne i unforgivable, jego obawy zostały przeliczone na odwagę, i ten, komu strach przed Żydami musiał przytwierdzone od podejmowania otwartych avowal z discipleship w życiu - czas Jezusa, nie tylko tych profesów ukrzyżowanego Chrystusa, (2 Jednocześnie czuję, że może to były reprezentowane przez Żydów jako nie dość przywozu, co tak naprawdę było, raczej jako akt pobożności ku rabin z Nazaretu niż hołd dla Messiahship Jezusa.) Lecz miały najbardziej odważnych i zdecydować krok przed Żydów i pogan w związku z nią.

Więc nie próbny nakłonienia wiary, i wiatr, który na quenches słabymi płomień, że gra na zewnątrz, jasność wentylator do ognia, że w głębokie oparzenia, choć na pewien czas, co skryte.

Józefa z Arimathaea, teraz nie jest już uczniem tajne, ale pogrubione w Regents avowal Jego miłości, by pokazać na martwe ciało swego Mistrza wszystkich czcią.

A Divinely zarządził wyrażeniem okolicznościach nie tylko pomógł jego pobożnych celów, ale wszystkie z zainwestowanego najgłębsze znaczenie symboliczne.

To był piątek popołudniu oraz w pobliżu szabatu był rysunek.

(3 Nie było więc czasu do stracenia, jeżeli z powodu zaszczyt miały być wypłacone do Najświętszego Ciała. Piłat oddał go do Józefa z Arimathaea. Takie było w jego mocy, a nie za unfrequently przyznanych w okolicznościach takich jak.

(4 Zobacz dowód w Wetstein, ad loc.) Jednak dwie rzeczy muszą być mocno pod wrażeniem rzymskiego gubernatora, i pogłębił jego byłych myśli o Jezusie: po pierwsze, że śmierć na krzyżu miał miejsce tak szybko, na którym circumatance osobiście zakwestionował Centurion, (b Znak), a następnie pogrubione wygląd i wniosek taki człowiek jak Józef z Arimathaea.

(5 W Arimathaea Józefa jest prawdopodobnie nowoczesnych Er - Ram, dwie godziny na północ od Jerozolima, na wzgórzu stożkowaty, nieco na wschód od drogi, która prowadzi do Nablus od Jerozolima (Jos Ant. 8:12. 3), Armathaim z LXX. zarzut Keim (co byłoby trwają zbyt długo, aby omówić w nocie) nie mają siły (Comp. jego Jesu von Naz. III. str. 516). Jest to jeden z dowodów undesigned z dokładnością Łukaszowej, że określił je jako należące do Judei. przypadku, mając na uwadze, że w Rama Mount Ephraim pierwotnie należał do Samarii, potem było oddzielone od niego i przyłączony do prowincji Judei (Comp. 1 Macc. 10:38, 11: 28, 34).) Albo zrobił Centurion wyrazić na gubernatora również takie uczucie, jak ta, która miała znaleźć wypowiedzi na krzyżu w słowach: "Prawdziwie ten człowiek był Synem Bożym"?

Bliskość świętego szabatu, i stąd konieczność pośpiechu, może być ustalona lub sugerowane wniosku Józefa ustanowić ciało Jezusa w swoim nowym grobie wykuty rock,

(1 Meyer zakresie oświadczenie Mateusza do skutku (27:60) za niezgodne z ogłoszenia w Jana 19:42. Ja naprawdę nie widać żadnych niezgodności, ani jego pominięcie faktu, że grób został Józefa wydaje mi się śmiertelne . Narracji Jana koncentruje się na pogrzeb niż jego akcesoriów. Westcott Profesor uważa, że John 19:41, zakłada, że "grób, w którym zostało ustanowione Pan nie był wybrany jako miejsce spoczynku Jego wersja ostateczna." Ale to także ja Nie odbierają dowodów.) gdzie nikt nie zostały jeszcze określone.

(Luke)

Symboliczne znaczenie jest to bardziej wyraźne, że symbolizm był niżej podpisany.

Te grobowce skalne wykuty, i tryb r. zmarłych w nich, zostały bardzo dokładnie opisane w związku z grzebiąc w Łazarz.

Możemy zatem całkowicie zrezygnował z overselves do świętej zebrać myśli, że wokół nas.

Krzyż został obniżony i położył na ziemi; curel wyciągnąć gwoździe, liny i unloosed.

Józefa, z tymi, którzy uczestniczyli niego, "zawinięty" Najświętszego Ciała "w czystej tkaniny lniane, i szybko ją na skale grobowiec wykuty w ogrodzie w pobliżu.

Takie skale grobowiec wykuty lub jaskini (Meartha) miał nisz (Kukhin), w którym zostały martwe.

. Będzie pamiętać, że przy wejściu do "grobu", w "rock", było "sądu" dziewięciu stóp kwadratowych, gdzie ordinarly za marami został złożony, a jego posiadacza zebrane do ostatniego biur za zmarłych.

Joseph my tam zakłada się przeprowadza Najświętszego Ciała, a następnie do ostatniej sceny miały miejsce.

Na razie innego, kindered Józefowi w duchu, historii i miejsce, miał przyjść.

Ta sama ustawa duchowego, który przyniósł Józefa, aby otworzyć spowiedzi, także ograniczone zawodu, że inne Sanhedrist, Nikodem.

Pamiętamy, jak na pierwszy miał, z obawy przed wykrywania, przyjdź do Jezusa w nocy, i co z bated breath miał spór z jego kolegów nie tyle z powodu Chrystusa, jak w jego imieniu, że prawa i sprawiedliwości.

(b Jana 7:50)

On już przyszedł, przynosząc "imiennego" mirry i aloes, w dobrze znanych pachnące mieszanki do Żydów dla celów namaszczenia lub zakopanie.

To było w "sąd" do grobu, że pośpiechu embalmment, jeżeli takie może być nazywany, miało miejsce.

Żaden z byłych uczniów Chrystusa wydaje się brały udział w pogrzeb.

John mogą być wycofane do opowiadan, i komfort Panny Matki, inni również, że miał "stanął po starcie, spojrzał," pojawiają się w lewo.

Tylko kilka z nich wiernych, (Luke) wśród nich szczególnie Maria Magdalena i druga Maria, matka Joseses, stanął przed grobem, oglądanie w pewnej odległości, gdzie i jak ciało Jezusa zostało ustanowione.

Byłoby słabo zostały zgodnie z żydowskich zwyczajów, jeśli te kobiety miały umieszczonych w większym stopniu z dwóch Sanhedrists i ich opiekunów.

Od gdy stanął mogą tylko miał niechętnie patrzy na to, co przeszedł w sądzie, a ten może wyjaśnić, w jaki sposób, na ich powrót, "przygotowały wonności i olejki (b Luke.) Bardziej pełne wyróżnieniem, które nadzieję na Dead zapłacić po przeszłości był szabat.

(1 Jana oblicza go na około 100 litras. Wszelkiego prawdopodobieństwa to odnosić się do Roman funtów, około dwanaście uncje każdego, kwota jest duża, ale nie takie, aby uzasadniać wszelkie uzasadnione zastrzeżenia. Sługa może łatwo przeprowadzić, a nie powiedział, że wszystkie stosowane w pogrzeb. Jeśli to możliwe, aby znaleźć jakiekolwiek korzystanie z podobnych wypowiedzi można by ulec pokusie odniesieniu do litras jak nie wskazując wagi, ale medalu. W tym sensie słowa litra jest wykorzystywane, czasami jako = 100 denars, w którym to przypadku 100 litras byłoby = ok. 250 l, ale częściej jako = 4 dranhms, w którym to przypadku 100 litras byłoby = około 12 l. (Comp. Herzfelda. Handelsgesch. str. 181).

Ale językowej wydaje się bardzo wielkie trudności, podczas gdy wszelkie możliwe zastrzeżenia do wagi do przypraw jest naprawdę są małe.

Do rodzaju przyprawy używane w grzebać, patrz Księga EV.

ch. XXI.

(jak na pogrzeb z Łazarza).

W czasach późniejszych była tam regularnie i modlitwy w rubryce Kabbalistic symbolikę (patrz Perles, Leichenfeierlichk. Str. 11, uwaga 12).

Nie ulega wątpliwości, rany w Najświętszego Ciała Pana naszego zostały umyte z ich gore).

W przypadku, to największe znaczenie dla pamiętać, że hast cechuje wszystko, co było zrobione. Wydaje się, jakby "czystej bielizny szmatką", w którym ciało zostało opakowane, był rozdarty teraz do "tkaniny" lub warstw, w których Ciało, kończyny przez kończyny, jest obecnie "związany" (2 W Synopists zapis, że ciało Jezusa było "opakowane" w "lnianą tkaninę;" Jan mówi nam, że "związany" z wątków z aloesem i mirry z Nikodem do "warstw" lub "tkaniny", tak jak zostały one uznane potem w pusty grób, a przez ich stronie "pieluszki", lub soudarion, na głowę. Próbowałem się połączyć z kontem i że z Synoptists Jana w ciągłej narracji.) Nie ma wątpliwości, między warstwami mirry i aloes, szef jest zawinięty w pieluszki.

I tak oni położył go do odpoczynku w niszy w skale grobowiec wykuty nowe.

A gdy wyszedł, walcowane, jak to było w zwyczaju, "wielki kamień", Golel, aby zamknąć wejście do grobu, (c Sanh. 47 b) prawdopodobnie skłaniające się przeciwko niemu do wsparcia, jak to było w praktyce , Mniejszy kamień, tak - o nazwie Dopheq. (D Oborniki. II 4.) Byłoby gdzie był jednym kamieniu zgodnie z innymi, że na następny dzień, choć był szabat, żydowskie władze musiałyby umieścił Pieczęć, tak, że najmniejsze zakłócenia mogą stać się widoczne.

(3 Ale muszą być dopuszczone, że istnieją trudności w tym zakresie. Patrz uwagi w tej kwestii na pp. 623 i 631, ale espically pp, 636, 637). Śledzić delegatów z Sanhedryn do ceremonii cięcie Pascha - snopa.

Ustawa gdyby ", wprowadzają snopka (dosłownie, Omer) z pierwszym - owoce swojego zbioru, aż do kapłana, a on na fali Omer przed Jehovah, które mają być przyjęte dla Ciebie".

Ta Pascha - snopa był reaped publicznych wieczorem przed nim był, i to była świadkiem tej uroczystości, że tłum był skupionych wokół starsi.

Już w dniu 14 Nisan na pierwszym miejscu, z którego miał być snopa reaped zostały oznaczone przez wiązanie razem w wiązkach, przy jednoczesnym stałym, jęczmienia, które miały być wycięte, zgodnie z obyczajem, w chronionym w całej Popiół Dolina Cedron .

Po chwili do cięcia snopa przybyłych miał, to na wieczór 15 Nisan, mimo że był szabat, podobnie jak słońce poszedł w dół, trzech mężczyzn, z których każda posiada sierp i koszyk, zestaw do pracy.

Oczywiście do tego co było charakterystyczne w ceremonii, po raz pierwszy zwrócił na osoby trzy razy każdy z tych pytań: "Czy słońce poszedł w dół?"

"Z tego sierp?"

"Do tego kosza?"

"Na tej szabat? (Lub pierwszej Paschy - dzień)", i wreszcie, "mam czerpać?"

Po każdym razem było udzielić odpowiedzi twierdzącej, ścinali jęczmienia w wysokości jednej efy, lub około trzech pecks i trzy pinta naszych English środka.

To nie jest miejsce na następujące uroczystości dalej, jak kukurydza była threshed, prażonych, ziemi, i jeden omer z mąki, mieszać z olejem i kadzidłem, waved przed Panem w świątyni na drugi dzień paschalnej (lub 16-cie z Nisan).

Ale, jak ten uroczysty procesja rozpoczęła, wśród głośnych manifestacji, mała grupka żałobników odwrócił się od posiadania określonych ich umarłych Mistrza w Jego miejsce spoczynku.

Kontrast jest tak smutny, jak to sugestywne.

A jednak, nie w świątyni, ani przez księdza, ale w tej ciszy ogrodzie grób, była pierwszą z nowych Omer paschalnej mąki waved się przed Panem. "

(1 Patrz "świątyni i jej służby, pp. 221 - 224).

fragmenty z Księgi 5, Rozdział 15, Życie i czasy Jezusa Mesjasza


Alfred Edersheim, 1886)


Autor Edersheim odnosi się do wielu źródeł odniesienia w jego prace.

W Bibliografia zasobów, mamy stworzonej oddzielnej Edersheim Referencje listy.

Wszystkie jego odwołania nawiasach wskazują numery stron w pracach odwołuje.

Krzyża

Zaawansowane Informacje

Krzyża, w Nowym Testamencie było instrumentem Ukrzyżowania, a co za tym idzie wykorzystywanych do ukrzyżowania Chrystusa sam (Eph. 2:16; Hbr. 12:2; 1 Kor. 1:17, 18; gal. 5:11, 6 : 12, 14; Phil. 3:18).

Słowo jest także używany do określenia wszelkich poważnych ucisku lub okres próbny (Matt. 10:38, 16:24; Mark 8:34, 10:21).

Formularze, w którym krzyż jest reprezentowane są takie: --


Po konwersji, tak zwanych, Konstantyna Wielkiego (313 pne), krzyż pierwszy wszedł do użycia jako godło chrześcijaństwa.

On pretended w krytycznym momencie, że ujrzał połyskujące krzyża w niebiosach, opatrzone napisem "In hoc signo vinces", czyli Poprzez ten znak będziesz zwyciężyć, a na noc następujące sam Chrystus ukazał i nakazał mu podjęcie na Jego standardowe oznaczenia tego krzyża.

W związku z tym tworzą nowy standard, zwany Labarum, zostało dokonane, a ponoszone przez wojska rzymskie.

Pozostała ona standard wojska rzymskie aż do upadku imperium zachodnie.

Ona urodziła się haftowane monogram Chrystusa, czyli Grecki dwóch pierwszych liter jego nazwy, X i P (chi i Rho), Alfa i Omega.

(Easton Illustrated Dictionary)

Krzyża (nazwa)

Zaawansowane Informacje

Krzyż oznacza, przede wszystkim, "blado w pozycji pionowej lub udziałów."

Na takich złoczyńców były gwoździami do realizacji.

Zarówno nazwa i czasownika stauroo ", umocowuje się do udziału lub blado," początkowo należy odróżnić od kościelnych postaci dwóch beamed "krzyża".

Kształt ten ostatni miał jej pochodzenia w starożytnej Chaldei, i była używana jako symbol boga Tammuz (jest w kształcie mistyk Tau, w początkowej jego nazwę) w tym kraju oraz w przyległych ziem, w tym Egipt.

Na środku 3. centów.

AD kościoły musiały albo odszedł z travestied lub miał pewne doktryny wiary chrześcijańskiej.

W celu zwiększenia prestiżu Apostata kościelnych systemu pogan otrzymano w kościołach oprócz regeneracji przez wiarę, i zostały dopuszczone do dużej mierze zachowują swoje pogańskie znaki i symbole.

Stąd Tau lub T, w jego najczęstszą formę, z krzyża-fragment obniżony został przyjęty stanąć na "krzyż" Chrystusa.

Jeśli chodzi o Chi, lub X, która zadeklarowała Konstantyn miał zaobserwować w wizji prowadząc go mistrzem wiary chrześcijańskiej, że pismo zostało początkowej tego słowa "Chrystus" i nie miał nic wspólnego z "krzyża" (xulon, "wiązki drewna, Drzewo," jak wykorzystywane do stauros).

Sposób wykonania został wypożyczony przez Greków i Rzymian z Phoenicians.

W stauros oznacza (a) "krzyża, grę lub sam", np., Matt.

27:32; (b) "Ukrzyżowanie poniósł", np. 1 Kor.

1:17-18, gdzie "słowo na krzyż", RV, stojaki na Ewangelię; Gal.

5:11, ukrzyżowaniu, gdzie jest używane metaforycznie z zrzeczeniem się na świat, cechującą prawdziwego życia chrześcijańskiego; 6:12, 14; Ef.

2:16; Phil.

3:18. Sądowych niestandardowych, za pomocą której potępił osoby przewożone jego grę na miejsce egzekucji, została zastosowana przez Pana do tych cierpień przez Jego wiernych naśladowców, które były do wyrażania swoich wspólnoty z Nim, np. Matt.

Krzyża

Żydowski Opinia Informacje

1.

W grę wchodzą (lub σταῦρος =) używany przez Rzymian w ukrzyżowania.

To było tak znane Żydów w Nowym Testamencie razy, że często mówił o "mężczyzn przewożących ich krzyż, podczas gdy przed nimi będzie wykonane" (Gen. R. LVI.; Pesiḳ. R. XXXI., Ed. Buber, 143b) , Tak jak Jezus (Matt. x. 38, XVI. 24, i równoleżników; patrz Ukrzyżowania).

2.

Szczególnym symbolem chrześcijańskim: określany przez Żydów ( "osnowy i woof"); ( "Idol").

Odnośnie tej ustawy brzmi: "Jak dalece jak to jest obiekt kultu przez chrześcijan, jest traktowane jako idol i których stosowanie jest zakazane, jeśli jednak jest noszone jako ozdoba bez żadnych religijnych obiektu, jego wykorzystania jest dozwolone do Żydów "(Isserles, Shulḥan" Aruk, Yore De'ah, 141, 1: R. Mardocheusz do "Ab. Zarah iii. na nazwisko R. Eleazar b. Jakuba Pandory).

Jednakże, nie jest symbolem chrześcijańskim, zawsze skrupulatnie unikać przez Żydów.

Pobożnych Żydów, nawet nie noszą plakietki lub dekoracje z krzyża dołączony do nich, mając na uwadze, że bardziej liberalne niż nie wahaj się nosić albo Iron Krzyża Niemiecki jako żołnierzy, ani Czerwonego Krzyża jako członkowie Towarzystwa Czerwonego Krzyża.

Aby embroider ozdobne krzyże na jedwabne sukienki dla chrześcijańskiej ladiesis nie wolno żydowskich artystów, w zależności od Salomona b.

Adret (patrz Berliner, "Aus dem Leben der Juden", 1900, pp. 13, 130).

Żydowska niechęć do korzystania z oznaczenia przypominające krzyż był tak silny, że w książkach lub na arytmetyczną algebry napisany przez Żydów znak plus była reprezentowana przez odwrócony "ḳameẓ" ().

Krzyż jako symbol chrześcijańskiej lub "plomba" wszedł do użytku co najmniej tak jak na początku drugiego wieku (patrz "Apost. Const." III. 17; List Barnaby, XI.-XII.; Justin, "Apologia", i . 55-60; "Dial. Cum Tryph". 85-97); i oznakowania krzyż na czoło i klatkę piersiową był uważany za talisman przeciwko władzy demonów (Tertulian, "De corona," III.; Cyprian, "Świadectwa" xi. 21-22; Lactantius, "divinć Instytucje," IV. 27, i gdzie indziej).

Odpowiednio chrześcijańskiej Ojcowie musieli bronić się, jak już w drugim wieku, przed czym za czcicieli krzyża, co może się nauczyć od Tertulian, "Apologia" xii. Z XVII., Minucius Felix ", Octavius, "XXIX.

Chrześcijan używany do przysięgać przez moc krzyża (patrz: Apocalypse Maryi, VIII., James, "Teksty i studia," III. 118).

Mimo żydowskich nauczycieli w średniowieczu oświadczył, że chrześcijanie muszą być uznawane, gdy przysięgi przez krzyż, jak w rzeczywistości, przysięgam na Boga prawdziwego (Izaak z Corbeil, w "Sefer Miẓwot Ḳaṭan, 119, cytowany przez Güdemann," Gesch . Zm. erz. U. Kultura w Italien ", 1880, i. 90).

W rzeczywistości jednak, że krzyż został oddawali cześć jako idol w średniowieczu spowodowało Żydów do uniknięcia (porównaj Ex. XXIII. 13) w bardzo słowo "Cross", jak również wszystkie jej pochodne, np. "Kreuzer "One nazywane" ẓelem "lub skrótem" ẓal "; i miasta" Kreuznach "one nazywane" Ẓelem-Maḳom ".

Kilka form krzyża wydają zostały wykorzystane: proste formy, takie jak znak plus, tzw St Andrew's Cross, łacina i krzyż, który jest wymieniony w Ezek.

ix. 4 (Hebr.) jako "znak życia ustalone na ludzie zostali zbawieni" (porównaj Aquila, Symmachus, Theodotion, i Wulgaty, lub St Jerome, Ezek. Dz. cyt.; i Tertulian, "Adversus Marcum," III. 22; porównaj oferty XXXI. 35).

Z drugiej strony, ukośnej lub St Andrew's Cross, przypominające literę "x", był używany w czasie, Justin (patrz: "Apologia", i. 60, gdzie porównuje Krzyż z cosmogonic punktem wyjścia w Plato's " Timæus ", 36), i był znany również do Żydów (patrz Namaszczenia i Cabala), w tym w formie wstępnego listu Χριστός są najlepiej wykorzystywane.

W kręgach żydowskich oryginalnego połączenia zarówno łacina i St Andrew's Cross były dość naturalnie ignorowane.

Kaufmann Kohler


Jewish Encyclopedia, opublikowanych między 1901-1906.

Bibliografia


Zöckler, Das Kreuz Christi, 1875; Hastings, Dict.

Bibl. sv; Cheyne i Czarnego, Encyc.

Bibl. sv; Winer, BR sv; Herzog-Hauck, Real-Encyc.

sv; Krauss, Realencyclopädie der Christlichen Archeologii, sv


Także, zobaczyć:


Ukrzyżowanie


Siedem słów na krzyżu


Wyrazy wpisane na krzyżu


W rezultacie Jezusa

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest