Crypto - Kalwinizm

Zaawansowane Informacje

W XVI wieku powstały pytania o ile wpływ Calvin powinny mieć możliwość wniknięcia do Luteranizm.

Filip Melanchthon i niektórych jego zwolenników (Philippists) zostali oskarżeni, że są zbyt przychylne nastawienie do Calvin's doktryny i praktyków w ten sposób Crypto - Kalwinizm, lub "tajne" Kalwinizm, którego Calvin poglądy były potajemnie prowadzonych przez członków Komitetu Lutheran Church.

W szczególności kontrowersje raged przez Pana Wieczerzy, z debat, które odbędą się w Heidelbergu, Brema i Saksonii.

W 1552 Joachim Westphal, gorący Lutheran, opublikował książkę, która wskazała różnice między Luter i Kalwin, w tym ich różnice w Wieczerzy Pana.

Ścisłe Lutherans, która odbyła się widoki na wszechobecność (wszechobecność) Chrystusa uwielbionego ciała, jego fizyczna obecność w kolacja, a uczestnictwo w ciało Chrystusa przez niewiernych.

Melanchthon jednak, nachylony ku Calvin pogląd na te kwestie, że Chrystus rzeczywiście obecny był na kolację, ale w sposób duchowy, ale nie chcą zaangażować się publicznie.

Jego duch koncyliacji wobec zreformowanej wcześniej doprowadziły go do zmiany jego Augsburg Spowiedź przez opuszczenie z jej artykułu na kolację wyrażenie "prawdziwie obecny" i potępienia poglądów przeciwnych (1542).

Lecz po śmierci Melanchthon, jego poglądy zostały zgłoszone zostały tak samo jak Luter.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W elektora Augusta w Wittenberdze ogłosił Philippists się wrogami państwa, wydalenia lub uwięzienie wszystkich swoich przywódców.

W 1574 współobywatelach medal został uderzony doceniają prawdziwe Luteranizm na zwycięstwo.

W Formuła Zgody (1577) sformalizowanych theologically odrzucenia zdaniem Calvin i jego zwolenników, że "prawda, istotne i żywe ciało i krew Chrystusa" staje się rzeczywiście obecny w Wieczerzy Świętej tylko "duchowo przez wiarę".

DK McKim


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


JL Gonzalez, historia myśli chrześcijańskiej, III; K R Hagenbach, tekst Księgi Historii Doktryn II; Mst, II, 597; R Seeberg, Tekst książki Historii Doktryn; DC Steinmetz, reformatorów w Wings .


Także, zobaczyć:


Formuła Zgody

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest