Ex opere operato

Informacje ogólne

Ex opere operato oznacza, że jeśli komunikacyjne charakter sakramenty chrześcijańskiej jest potwierdzone, sakrament właściwie wykonywane jest postrzegane przekazać łaski Bożej, niezależnie od wiary lub moralny charakter celebransa lub odbiorców.

Jej wartość sprężyn z jego Boskiego instytucja ", z prac już zrobione" (łacina Ex opere operato), w którym uczestniczy sakrament.

Przeciwieństwem stanowisko zostało utrzymane przez niektórych - że wartość tego sakramentu nie zależy w jakiś sposób na tych, którzy świętują i otrzymują ex Opere operantis ( "z pracami prowadzonymi").

Ex opere operato

Zaawansowane Informacje

Historyczne Rzymsko-Katolickiego względu na sposób sakramenty są skuteczne, że działają one Ex opere operato ( "z prac"). Oficjalne stanowisko stał na Sobór Trydencki (1545 - 63).

Canon VIII siódmej sesji przeciwieństwie pogląd, że "łaska nie jest nadane poprzez działania prowadzone, ale że sama wiara w bożą obietnicę wystarczy do uzyskania łaski".

Warunkiem dla odbiorcy jest tylko, że jednym miejscu nie stanowi przeszkodę (obex, grzeszny czyn lub dyspozycji) w stosunku do sakramentu administracji.

Grace jest przez Boga, kiedy sakrament jest przyznane słusznie przez Kościół. Ex opere operato pracy sprawia, że sakramenty unikalny dyrygentów Bożej łaski.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W reformatorów odrzucił ten pogląd. Calvin powiedział, że sprzeczne z charakterem sakramentów.

Protestanci podkreśliły potrzebę wiary jest obecny w sakramencie dla odbiorcy mają ważność.

Sakramenty są instrumenty używane przez Boga, aby potwierdzić swoje słowa do tych, którzy obiecują wierzyć.

DK McKim


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


GC Berkouwer, sakramentów; ODCC; R Seeberg, Tekst książki Historii Doktryn; P Schaff, wyznanie z Christendom, II; P Tillich, pełna historia myśli chrześcijańskiej.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest