Franciszkanie

Braci Mniejszych, Braci Gray, Grey Braci, OFM

Informacje ogólne

Franciszkanie są członkami religijnego, aby następujące zasady Świętego Franciszka z Asyżu.

Pierwszy franciszkanów, zwanych Orderu Braci Mniejszych, po idealnym całkowitego ubóstwa, które posiadał nic wspólnego lub indywidualnie.

Odmowa przyjęcia pieniędzy, żył z dnia na dzień w pracy i żebractwa.

Kiedy rozpoczął studia na uniwersytetach i życia, jednak oni modyfikować ich ścisłe ideał ubóstwa.

Do czasu Saint Francis zmarł (1226), w celu miał się z Włochy do Anglii, Ziemi Świętej, a wszystkie Europa.

Bracia znani byli jako ludzi preachers.

Oni ubrana w szare tunikę z białym przewodu w talii, stąd ich nazwa English Grey Braci.

Od początku było nieporozumień co do kierunku w celu miałaby.

Franciszkańska przełożoną generalną, Saint Bonaventure, szukał równowagi między Konwentualni, którzy chcieli w celu dostosowania ich do potrzeb ubóstwa w czasie, i Spirituals, którzy chcieli ścisłego ubóstwa.

The quarrel zintensyfikowane w 14 wieku, kiedy niektóre z duchowym franciszkanów, znany jako Fraticelli, zostały potępione (1317 - 18) przez papieża Jana XXII.

Nieporozumienia na temat ideału ubóstwa przyniosły stały podział w wieku między 15 Braci Mniejszych Konwentualnych i Zakon Braci Mniejszych.

W 16 wieku, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów siedzibę bardziej niezależny oddział franciszkanów.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Zwiastowanie, nauczanie, misje zagraniczne oraz parafii pracy pozostają pracy franciszkanów w dniu dzisiejszym.

W Klarysek, Franciszkanów mniszek, są drugiego rzędu.

Trzeciego Zakonu obejmuje świeckich mężczyzn i kobiet, którzy łączą modlitwy i pokuty w codziennej działalności.

Wiele sióstr, braci i kapłanów następujące Franciszkanów w idealnym społeczności powiązane z Trzeciego Zakonu.

Istnieją wspólnoty franciszkanów w kościół rzymskokatolicki i Anglican (lub weryfikacji) kościoły.

The English naukowiec i filozof Roger Bacon był franciszkanin, filozof, były - teologów Duns Scotus i Wilhelm Occam.

Inne słynne franciszkanie obejmują św Antoniego Padwa; dwóch renesansowych papieży, Sykstus IV i Sykstus V; i Junipero Serra, założyciel misji w Kalifornii.

Cyprian Davis

Bibliografia


Lambert MD, Franciszkanów ubóstwa: Nauki o całkowitym ubóstwie Chrystusa i Apostołów w Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, 1210 - 1323 (1961); JR Moorman, historia Zakonu Franciszkańskiego Zakonu od jego początków do roku 1517 (1968); W Krótko mówiąc, franciszkanów (1989).

Franciszkanie

Bracia Mniejsi

Informacje ogólne

Franciszkanie lub Postanowienie Braci Mniejszych, jest zakonu założył, prawdopodobnie w 1208, przez Świętego Franciszka z Asyżu i zatwierdzony przez papieża Innocentego III w 1209.

Po poświęcając się do życia głosił, usług i ubóstwa, Francis skupionych wokół niego grupka 12 uczniów.

Prowadził je z Asyżu na Rzym, aby prosić o błogosławieństwo papieża, którzy wyraził wątpliwości co do wykonalności w sposób życia, że grupa proponowanych do przyjęcia.

Innocenty dał im swoje błogosławieństwo, jednakże pod warunkiem, że stają się one duchownych i wybiera przełożonego.

Franciszka został wybrany na przełożonego i grupy powrócił do Asyżu, gdzie uzyskane z opactwa benedyktynów na górze Subasio korzystania z mało kaplicy Santa Maria degli Angeli, wokół których one skonstruowane schronisk oddziałów.

Następnie, w naśladowania Chrystusa, zaczęli życia obwoźnej głoszenie i dobrowolne ubóstwo.

W tym czasie brakowało formalnych organizacji braterstwa i nowicjatu, ale jako uczniowie i ich nauczanie zwiększyła się, stało się oczywiste, że np. Franciszka nie wystarcza do egzekwowania dyscypliny wśród braci.

W 1223 Honoriusz III wydał byk, że stanowiły Braci Mniejszych formalne i porządku na okres jednego roku nowicjatu.

Po śmierci Franciszka w 1226, klasztor i bazylika w Asyżu zostały zbudowane.

Ich wspaniałe pewne zakłócenia, którzy uwierzyli on niezgodny z Franciszka ideałów ubóstwa.

Po dużo niezgody, papież Grzegorz IX moneys, że dekret może być pociągnięty wybranych przez kuratorów w porządku i że budynek zakonach nie było sprzeczne z intencjami założyciela.

Ponieważ czas przeszły, kolejność wzrosła, tylko ciało jest równa mocy Dominikanie.

Franciszkanie, jednak stało się fractionalized, w 1517 Pope Leo X kolejności dzieli się na dwa organy, Konwentualni, którzy mogli korporacyjnych nieruchomość, podobnie jak inne zakonne zamówienia, a Observants, którzy starali się postępuje się w myśl Franciszka jako ściśle jak to możliwe.

W Observants kiedykolwiek były większe od oddziału, i na początku 16. wieku trzeciego ciała, Kapucyni, został zorganizowany z niego i niezależne.

Pod koniec 19 wieku Leon XIII tych trzech jednostek zgrupowanych razem w pierwszej kolejności z Braci Mniejszych, wyznaczająca mniszek znany jako Klarysek w drugiej kolejności, a także w tertiaries, mężczyzn i kobiet żyjących w społeczeństwie świeckim bez celibatu, jak Trzeciego Zakonu.

W uzupełnieniu do ich przepowiadanie i charytatywnej pracy, franciszkanie Zanotowano ich nabożeństwo do nauki.

Przed reformacji w Anglii są w posiadaniu wielu miejsc w uniwersytetach, wśród wybitnych profesorów, Jan Duns Scotus, William Ockham i Roger Bacon.

Nakaz wydała cztery papieży - Sykstus IV, Juliusza II, Sykstus V, Klemens XIV - i jeden antipope, Alexander V.

Na swój pierwszy rejs do Nowego Świat, Christopher Columbus towarzyszyła grupa franciszkanów.

Pierwszy konwentów w Polsce zostały ustanowione przez franciszkanów, w Santo Domingo i La Vega, w jakiej jest teraz Republiki Dominikańskiej.

Szybkie przeliczenie Rdzenni Amerykanie i stąd zapał misyjny z myślącymi w Hiszpania doprowadziło do dalszego rozprzestrzeniania się kolejność w West Indies, przed 1505, Ferdynand V, króla Kastylii, uznała za niezbędne do wydania dekretu, że nowe konwentów powinny być umieszczone co najmniej pięć lig siebie.

Chociaż Hiszpański franciszkanów się stopniowo poprzez południową część Nowego Świat, aż do Oceanu Spokojnego, Francuski braci, którzy przybyli mieli w Kanada w 1615, na żądanie tego Francuski odkrywca Samuel de Champlain, utworzenie misji w całej północnej .

Dzisiaj franciszkanów prowadzi pięć kolegia uniwersyteckie w USA, a seminarium, w Allegheny, Nowy Jork.

Oni również zaangażować się w regularnej pracy parafii, jak również misję wśród Rdzenni Amerykanie.

Najwyższym rząd jest kolejność kandydatów nabyte w ogóle, zamieszkuje w Domu Generalnego, w Rzym.

Podrzędnego są provincials, którzy przewodniczy wszystkich braci w prowincji, a custodes lub opiekunów (nie wezwał Abbots, jakie są ich odpowiednikami w innych zleceń), na czele z jednym lub wspólnoty klasztoru.

Urzędnicy ci są wybierani na okres dwóch lat.

W eary 20 wieku wielu wspólnot franciszkańskich zarówno dla kobiet i mężczyzn, zostały ustanowione przez różne Anglikański kościoły.

Najbardziej widocznym z nich jest Towarzystwo Świętego Franciszka z Cerne Abbas, Dorset, Anglia, który utrzymuje kilka domów w British Isles w Nowym Gwinea.

W 1967 roku podobną grupę w Stanach Zjednoczonych była zjednoczona z tych braci English.

Świętego Franciszka z Asyżu

Informacje ogólne

Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), był Włoski mistyk i kaznodzieja, którzy założyli franciszkanie.

Urodził się w Asyżu, Włochy i pierwotnie nazwany Giovanni Francesco Bernardone, wydaje się mało otrzymał formalnego wykształcenia, mimo że jego ojciec był zamożny kupiec.

Jako młody człowiek, Francis kierował swiata, beztroskiego życia.

Po bitwie między Asyż i Perugia, był przetrzymywany w niewoli Perugia od ponad roku.

Chociaż uwięzionych, które poniósł poważne choroby, podczas którego rozwiązane na zmianę jego stylu życia.

Powrót w Asyżu w 1205, grał charytatywnych wśród trędowatym i rozpoczął pracę na przywrócenie zniszczone kościoły. Franciszka zmiany jego charakteru i wydatków dla miłości ojca rozgniewali, którzy legalnie disinherited go. Francis następnie wyrzucić swoje bogate szaty dla biskupa płaszcz i poświęcone następne trzy lata do opieki nad wygnańców i trędowatym w lesie góry Subasio.

Do jego nabożeństwa na górze Subasio, Francis przywrócony do ruiny kaplicy Santa Maria degli Angeli. W 1208, podczas Mszy św jeden dzień, usłyszał wezwanie mówi mu wyjść na świat i, zgodnie z tekstem Mateusza 10:5 -- 14, do niczego posiadać, ale nie wszędzie dobre. Po powrocie do Asyżu tym samym roku Franciszek rozpoczął głoszenie.

On zebrał runda mu 12 uczniów, którzy jako bracia jego pierwotnego celu, nazywany później pierwszej kolejności; oni wybierani Francis przełożonego.

W 1212 roku otrzymał młody, dobrze urodzony mniszka z Asyżu, Clare, do franciszkańskiej wspólnoty; dzięki niej powstała Orderu Ubogich Panie (Klarysek), później druga Zakon Franciszkanów.

To był prawdopodobnie później, że w 1212 Francis określone w Ziemi Świętej, lecz rozbicie zmusiła go do powrotu.

Inne trudności z realizacji uniemożliwił mu wiele misjonarskiej pracy, kiedy wyjechał do Hiszpania, aby głosić do Maurowie.

W 1219 był w Egipt, gdzie udało się głosił, ale nie konwersji, sułtana.

Franciszka a następnie udał się do Ziemi Świętej, pozostanie tam aż do 1220. Chciałby być męczeństwo i cieszyli się na rozprawie, że pięć braci franciszkanów zostały zabite w Maroko w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Po powrocie do domu znalazł w szeregach niezgody na a braci dymisji jako przełożonego, wydatki w najbliższych latach w procesie planowania, co stało się z Trzeciego Zakonu Franciszkanów, tertiaries.

We wrześniu 1224, po 40 dni na czczo, Francis był modląc się na Monte Alverno kiedy poczułem ból umieszczonych z radością, a znaki ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, stygmaty, ukazał się na jego ciało. Konta z wyglądu różnią się te znaki, ale wydaje się prawdopodobne, że zostały one knobby wypukłości na ciało, przypominające szefowie gwoździ.

Franciszka została przeprowadzona z powrotem do Asyżu, gdzie jego pozostałe lata zostały oznaczone przez fizyczny ból i niemal całkowita ślepota.

Został kanonizowany w 1228.

W 1980 r., Pope John Paul II ogłoszona go z świętem patrona ekologów.

W sztuce, godła św się wilk, jagnięcina, ryby, ptaki i stygmaty.

Jego święto jest 4 października.

Rev Theodore M. Hesburgh

Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

Zaawansowane Informacje

W Franciszkańskiego Zakonu jest jednym z czterech trzynastego wieku zamówień mendicant (błagając) braci (franciszkanów, dominikanów, Karmelitów, augustianów) ustanowione w celu zaspokojenia pilnych wyzwaniem duchowym spadku, wzrost obszarów miejskich i szybkiego rozprzestrzeniania się herezji (zwłaszcza w południowej i Francja północne Włochy).

Została założona przez Franciszka z Asyżu i formalnie zatwierdzony przez Innocentego III w 1210.

W odróżnieniu od wcześniejszych monastycyzm, Braci aktywnego życia mieszkał w świat jako preachers i ministrów do potrzebujących.

Franciszka "głębokie podejrzenia formalnych i organizacji nauczania i jego ekstremalnych widzenia proverty (nawet fizycznego kontaktu z pieniędzy, których należy unikać) stał się centrum gorzkich konfliktach wewnątrz zakonu.

Wczesne, powstało napięcie między Gorliwcy, którzy zalecał ścisłe przestrzeganie zasady, założyciel i tych frakcji (Laxists, Wspólnota) cieszy którzy różnych accomodations do rzeczywistości.

Zgodnie z papieskim patronatem Zakonu został w pełni zorganizowany przez 1240 jako jeden organ międzynarodowy tylko z duchownych kwalifikujących się do urzędu (innego wyjścia z duchem Francis, którzy cieszy świeckich), a przepis ten został złożony do własności, która odbędzie się w powierniczej, aby ominąć zakaz przeciw własności.

W latach 1257-74 zmniejszyło napięcia na ugodowe przełożoną generalną Bonawentury, którzy siedzibę umiarkowanym równowaga między strukturą i witalność.

Jako wybitny uczony, Reprezentował także zwiększenie napływu franciszkanów w świat nauki w miejskich opartych na uniwersytetach.

Po śmierci Bonawentury jeden były gorzkie debata nad charakter apostolskiej proverty.

W skrajnych względu na Spirituals (dawniej Gorliwcy) został odrzucony przez papieża Jana XXII, którzy w 1322 oficjalnie zatwierdzonych korporacyjnych własności, dowodząc, że Chrystus i Apostołowie, przywódcy kościoła posiadała nieruchomość.

Spirituals którzy uciekli stał się znany jako Fraticelli.

Nawet wybitne dane, takie jak minister Michael ogólne Cesena i William Ockham i udał się na wygnanie wypowiedziana papieża.

Trudne warunki plaga, działań wojennych, i schizmy papieskiej w trakcie i pół wieku przed reformacji doprowadziły do ogólnego spadku w kolejności, ale inny ruch na przywrócenie ścisłe reguły pojawiły, Observants.

Zostały one możliwość bardziej umiarkowane Konwentualni, którzy preferowanych miejskich zamieszkania do zdalnego hermitages.

Brak zjednoczyć te frakcje Pope Leo X doprowadziły w 1517 do oficjalnie odrębne zarządzenie w dwóch niezależnych oddziałów, Braci Mniejszych w Regularne Observants (surowe) i Bracia Mniejsi Konwentualni (umiarkowany).

Ze względu na reformę instynkty, Observants wkrótce podzielona na kilka frakcji, Discalced (shoeless), Rocollects, Reformatów, Kapucynów (wskazał cowl).

Ten ostatni odegrał znaczącą rolę w Counter-reformacji i 1619 zyskali pełną autonomię.

Również podziału wewnętrznego i zewnętrznego wyzwanie do oświecenia i rewolucyjny Europa osłabienia zakonu doprowadziły do montażu ciśnienie Pope Leo XIII w 1897 roku do zjednoczenia wszystkich uważny oddziałów (z wyjątkiem Kapucyni, którzy zachowali niezależność).

Obok Postanowienie Braci Mniejszych, z trzech niezależnych oddziałów Observants, Konwentualni, Kapucyni, pojawiły się dwa inne Franciszkanów Zamówienia, druga Postanowienie mniszek (Klarysek), założona przez Franciszka i Klary w jego follower 1212, a trzecia Postanowienie (Tertiaries), głównie osób świeckich.

Franciszkanie wraz z ich rywali na Dominikanie, stanowiła nowe życie duchowe w Kościele trzynastego wieku.

W obronie życia apostolskiego na prostsze ubóstwa i głosząc, że dotknęła wrażliwego poruszać się wśród coraz większej liczby townspeople którzy mieli stać się wyobcowani z klasztornego i hierarchiczne zakładu.

Niemniej jednak, zamiast stać się opornie heretyków, Braci byli posłuszni pracowników ustalonego kościoła.

Podobnie jak miasto, uniwersytet stał się głównym celem ich działalności, jak oni starali się przygotować intelektualnie w ich misji na całym świecie, w konfrontacji z niewiernym, Heretic, i obojętny zarówno z prawdy chrześcijaństwa.

Praktycznie każdy wybitny uczony, że wiek był friar, w tym Bonawentura, Jan Duns Scotus, William Ockham wśród franciszkanów.

Wbrew duchu Franciszka, jednak Postanowienie stało się agresywnie związane z represyjnych Inkwizycja i antyżydowskie działania zachodnich kościoła podczas jej wysiłków na rzecz umocnienia społeczeństwa chrześcijańskiego.

RK Biskup


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


R. Brooke, z przyjściem braci; J. Cohen, Bracia i Żydów; L. Little, religijne i ubóstwa zysku Gospodarki w średniowiecznej Europa; J. Moorman, historia Zakonu Franciszkańskiego Zakonu od jego pochodzenia, aby Roku 1517.

Franciszek z Asyżu

Zaawansowane Informacje

(1182-1226)

Franciszek z Asyżu był powszechnie podziwiany założyciela zakonu Braci Mniejszych (franciszkanów).

Urodził się Francesco Bernardone, syn zamożnego kupca szmatką z Asyżu, był popularny, wysokiej ożywionego młodzieży, inspirowane przez wiele rycerskich ideałów z troubador i rycerza.

W jego wczesnych lat dwudziestych, doświadczonych stopniowego ale głębokie religijne konwersji, wyrażone w licznych dramatycznych gestów, takich jak wymiana odzieży z żebraka i Kissing the chorych strony o trędowatych.

Po miał rodziny towar sprzedawany w celu odbudowania lokalnego Kościoła, jego ojciec enraged, disgusted przez syna unworldly instynkty, przyprowadzili go do wyroku przed sądem biskupa.

Tutaj Francis swobodnie zrzeczono i jego dziedzictwo, w pamiętnych akt, pozbawiony od jego ubrania, jak również oznaczać całkowitej rezygnacji z Bogiem.

Francis spędził następne kilka lat życia jako pustelnika w pobliżu Asyżu, do posługi potrzebującym, remonty kościołów, oraz przyciąganie mała grupka zwolenników jego proste zasady.

Papież Innocenty III zgody raczkujący porządku w 1210 był wielkim triumfem, a nie odrzucony jako kolejną grożąc, heretical ruchu, "małe braci" były obejmował jako potężny obecnych reform na ustanowiona kościoła.

Po głoszeniu misji w islamskim Wschodzie (w tym niezwykłym publiczności z sułtana w Egipt), Francis wrócił do domu w 1219 w obliczu kryzysu.

Ruch teraz numerowane wyrażających około pięć tysięcy, a ciśnienie było zamontowanie do ustanowienia bardziej formalnych organizacji.

Distressed przez ten drift od wcześniejszej prostoty i spontaniczności, coraz Francis wycofał się żyć w Jego misji przez osobisty przykład.

Intensywny medytacji na cierpienia Chrystusa doprowadziła do słynnego doświadczenia z stygmaty, znaki we własnym ciele, z ranami od swego Mistrza.

A chociaż był kaznodzieją więcej niż pisarz, w 1223 ukończył drugą zasadę (dostosowany jako oficjalny Reguła Zakonu) i około 1224 jego najbardziej znanych kawałek, "Kantyk Sun" Pean na chwałę Boga i dla jego tworzenia.

Złe i prawie ciemno, był ostatecznie sprowadzony do Asyżu z jego zdalne erem i zmarł 3 października 1226.

Został kanonizowany przez jego przyjaciela Grzegorza IX w 1228, a jego ciało zostało szybko przeniosła się do nowo wybudowanego bazyliki noszących jego imię.

Kluczem do Franciszka w jego życiu była bezkompromisowa próba naśladowania Chrystusa z Ewangelii poprzez absolutną ubóstwa, pokory i prostoty.

Kochał charakter Boga jako dobre handiwork i miał głęboki szacunek dla kobiet (takich jak jego ukochanej matki i Clare, jego follower).

Jednocześnie, jego gotowość do posłuszeństwa pontyfikatu i kapłaństwa pozwoliły im objąć tym wypadku radykalnego reformatora i św.

RK Biskup


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


M. Bishop, Święty Franciszek z Asyżu; L. Cunningham, Święty Franciszek z Asyżu; O. Englebert, Świętego Franciszka z Asyżu; A. Fortini, Franciszek z Asyżu; JH Smith, Franciszek z Asyżu.

Święty Franciszek z Asyżu

Informacje Katolicki

Założyciel z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, urodzony w Asyżu w Umbrii, w 1181 lub 1182 - dokładnie rok jest niepewne, zmarł, 3 października 1226.

Jego ojciec, Pietro Bernardone, był zamożny kupiec Assisian szmatką.

Swojej matki, Pica, jest mało znany, ale powiedział, że należał do arystokratycznej rodziny Prowansji.

Francis był jednym z wielu dzieci.

Legenda, że on urodził się w stabilnym pochodzi z XV wieku, tylko, i wydaje się, mają swoje źródło w chęci niektórych pisarzy, aby przypominać, że jego życie Chrystusa.

Na chrzcie świętym otrzymała na imię Giovanni, które jego ojciec, potem zmienia się Francesco, poprzez lubi byłoby dla Francja, dokąd działalności doprowadziło go w momencie jego narodzin syna.

W każdym przypadku, ponieważ dziecko zostało przemianowane w dzieciństwie, może zmienić trudno cokolwiek mieli do czynienia z jego zdolności do uczenia się Francuski, jak niektórzy myślą.

Franciszka otrzymała kilka podstawowych instrukcji z kapłanów St George's w Asyżu, choć może więcej nauczyć w szkole w Troubadours, którzy byli wtedy po prostu się do doskonalenia w roku Włochy.

Jednak może to być, nie był bardzo studious, jego literackich i edukacji pozostał niekompletne.

Chociaż związane z ojcem w handlu, wykazała mało sympatii dla handlowca kariery, jego rodziców i wydawało się indulged co jego kaprysem.

Tomasza z Celano, pierwszy jego biograf mówi w bardzo ciężkich warunkach Franciszka młodzieży.

Pewne jest to, że na początku świętego życia nie dał presage na złote lata, które miały przyjść.

Nikt nie kochał więcej niż przyjemność Franciszka; miał gotowy dowcip, śpiewali merrily, zadowolona grzywny w odzież i showy wyświetlacza.

Handsome, gay, Gallant, i uprzejmie, szybko stał się podstawowym ulubionych wśród młodych szlachta z Asyżu, przede wszystkim w każdym feat. broni, lider w sprawach cywilnych revels, bardzo króla frolic.

Ale nawet w tej chwili Francis wykazało instynktowną sympatię z biednych, i choć spędził bogato pieniędzy, to nadal popłynęło w takich kanałów, jak na jeden księstwa wielkoduszność, potwierdzają ducha.

Po około dwudziestu, Francis wyszedł z mieszczańskie do walki z Perugians w jednym z drobną skirmishes tak częstych w tym czasie między rywalizujących ze sobą miast.

W Assisians pokonał zostały przy tej okazji, Francis, jest wśród tych więźniów podjęta, odbyła się w niewolę przez ponad rok w Perugii.

A niska gorączka, która zleciła mu nie wydaje się mieć włączony jego myśli do rzeczy wieczności; przynajmniej pustki w życiu był wiodącym przyszedł do niego, że podczas długiej chorobie.

Z powrotu zdrowia, jednak, Franciszka appetites po reawakened i chwały Jego fantazyjny spacerowaliśmy w poszukiwaniu zwycięstwa, na długości on rozwiązany, aby objąć wojskowej kariery, i okoliczności wydawały się za swoje aspiracje.

A rycerz z Asyżu był temat dołączenia do "delikatnie liczyć", Waltera z Brienne, którzy wówczas bronią w Neapolitański członkowskich wobec cesarza i Franciszka ułożone mu towarzyszyć.

Jego biographers nam powiedzieć, że noc przed Francis określonych miał dziwny sen, w którym ujrzał ogromnej hali wisiała w zbroi wszystkie oznaczone Krzyża.

"Te", powiedział jeden głos ", są dla Ciebie i Twoich żołnierzy."

"Wiem, że jest wielki książę", exclaimed Francis exultingly, jak zaczął do Apulii.

Ale drugi aresztowany z powodu choroby jego kurs w Spoleto.

Nie jesteśmy powiedział, Francis miał inny sen, w którym tym samym głosem bade mu wrócić do Asyżu.

On zrobił tak na raz.

To było w 1205.

Chociaż nadal połączone w Francis razy w hałaśliwym revels jego byłych towarzyszy, jego zmiana demeanour wyraźnie wykazało, że jego serce nie jest już z nimi; tęsknota za życiem w duchu już posiadanych.

Jego towarzysze twitted Franciszka w jego nieobecności-mindedness i poprosił gdyby był ku temu, by być w związku małżeńskim.

"Tak", odpowiedział: "Ja o podjęcie żona wyższe niż uczciwość."

Ona nie jest inne niż Pani Ubóstwo, którego Dante i Giotto wedded mieć do niego, i którego nawet teraz on zaczął się kochać.

Po krótkim okresie niepewności zaczął szukać w modlitwie i samotności odpowiedź na Jego wezwanie, miał już swój strój i marnotrawstwa gay sposobów.

Pewnego dnia, podczas przekraczających zwykły Umbrian na koniu, Francis nieoczekiwanie zbliżył biednego trędowatego.

Nagły odpychający wygląd tego obiektu wypełnić go niesmak i on instynktownie retreated, ale obecnie jego kontrolę fizyczną niechęć on odinstalowany, zaakceptowały niefortunne człowieka, i dał mu wszystkie pieniądze miał.

O tym samym czasie złożył Francis pielgrzymka do Rzym.

Pained na miserly oferty ujrzał w grobie Świętego Piotra, opróżnia jego torba na niej.

Potem, jak gdyby umieścić swój charakter fastidious do testu, wymiana odzieży z Tattered mendicant i stanął na resztę dnia czczo wśród Hordy beggars przy wejściu do bazyliki.

Nie długo po powrocie do Asyżu, podczas gdy Franciszek był starożytny modląc się przed krucyfiksem w opuścił dalszy kaplicy św Damian's poniżej miasta, usłyszał głos, który mówił: "Idź, Franciszku, i napraw mój dom, który jak widać jest należących do ruiny. "

Biorąc to żądanie dosłownie, jako odnoszące się do kościoła gdzie on Dziękujemy knelt, Franciszek udał się do swego ojca, sklep, impulsively w pakiecie wraz z obciążeniem kolorowe drapery, montażu i jego koń sie spieszylem do Foligno, a następnie mart niektórych znaczenie, i tam sprzedawane zarówno Koń i rzeczy, na zaopatrywanie się pieniądze potrzebne na odbudowę Damian St.

Kiedy jednak kapłan ubogich officiated którzy nie odmówił pojawić się w ten sposób zdobyły złote, Francis flung on od niego disdainfully.

Starszy Bernardone, najbardziej Niggardly człowiek, był incensed poza środek na zachowanie jego syna, Franciszka, aby uniknąć jego gniewu ojca, ukrył się w jaskini w pobliżu St Damian's dla całego miesiąca.

Kiedy pojawiły się od tego miejsca ukrycia i wrócił do miasta, emaciated z głodu i squalid z brudu, Francis Następnie przez hooting rabble, pelted z błota i kamieni, a inaczej jak szydził A Madman.

Wreszcie, przeciągnięty był przez swego ojca w domu, pobity, związany i zamknięte w ciemnej szafie.

Uwolnione przez jego matkę podczas nieobecności Bernardone, Franciszek powrócił na raz do St Damian, gdzie znalazł schronienie z pełniących kapłan, ale był tylko cytowane przez konsulów przez miasto jego ojca.

Ta ostatnia, nie mając z treścią odzyskał rozproszone złota z St Damian, zgromadziła również życie swego syna do rezygnacji z jego dziedzictwem.

To był tylko zbyt Francis chcących zrobić, oświadczył jednak, że skoro miał wszedł do służby Bożej nie był już w ramach jurysdykcji cywilnej.

Mając zatem podjęto przed biskupem, Francis pozbawić się z bardzo on nosił ubrania, i dał je do swego ojca, mówiąc: "Do tej pory mam was wezwał mojego ojca na ziemi; odtąd pragnę powiedzieć tylko" Ojcze nasz którzy w sztuce Heaven. "Wtedy i tam, jak śpiewa Dante, były solemnized Franciszka nuptials z jego ukochanej małżonka, Pani Ubóstwo, na mocy której nazwa w języku mistycznym potem tak znane mu comprehended całkowitego zrzeczenia się wszelkich dóbr tego świata, wyróżnieniem I przywileje.

A teraz Francis spacerowaliśmy dalej do góry za Asyżu, improwizowanie hymnów pochwalnych jak wyjechał.

"Ja jestem Herald wielki król", oświadczył w odpowiedzi na niektóre zbójców, którzy go wtedy despoiled wszystkich miał go scornfully i wyrzucony w śniegu drift.

Naked i pół zamrożone, Francis indeksowanych do sąsiedniego klasztoru i tam pracował przez pewien czas jako scullion.

Na Gubbio, dokąd udał się obok, Francis uzyskanych od znajomego w płaszcz, pas, i personelu pielgrzym jako jałmużnę.

Powracający do Asyżu, prosząc lot miasta kamienie do przywrócenia Damian St.

Te przeprowadzone on do starej kaplicy, ustawić się w miejscu, a więc na długości przebudowany.

W ten sam sposób Francis potem przywrócony dwa inne Opuszczony kaplice, St Peter's, pewnej odległości od miasta, i do Najświętszej Marii Panny Anielskiej, na równinie poniżej, w miejscu o nazwie Porziuncola.

Tymczasem on redoubled jego gorliwość w dzieła miłosierdzia, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa w trędowatym.

Na niektórych rano w 1208, prawdopodobnie 24 lutego, był Francis rozprawy Mszy w kaplicy Najświętszej Marii Panny od Aniołów, w pobliżu której miał następnie zbudował sobie chata; Ewangelii dnia opowiedział w jaki sposób uczniowie Chrystusa byli do posiadania ani złota, ani srebra, ani scrip do podróży, ani dwóch sukien, ani butów, ani personel, i że zostały one nawoływać do grzeszników do skruchy i ogłosić Królestwo Boże.

Franciszek wziął te słowa tak, jak gdyby wypowiedziane bezpośrednio do siebie, i tak szybko, jak to było ponad Masa wyrzucony poza ubogich fragment opuściła go w świat dobra, jego buty, płaszcz, pielgrzym pracowników i pusty portfel.

Na ostatnim miał znaleźć swoje powołanie.

Po uzyskaniu odmiana tunikę "Bestii kolor", sukienka następnie noszone przez Umbrian najbiedniejszych chłopów, i on związany z nim okrągłe wiązane lina, Francis wyszli na raz upominając ludzi w kraju po stronie do pokuty, braterskiej miłości I pokoju.

W Assisians już przestał scoff na Franciszka; one obecnie wstrzymane w zdumieniu; jego przykładem inni nawet zwrócił się do niego.

Bernard z Quintavalle, magnat w mieście, był pierwszym dołączyć do Franciszka, i był szybko się z Peter Cattaneo, znanego kanonu katedry.

W prawdziwym duchu religijnego entuzjazmu, Francis naprawiony do kościoła św Mikołaja i starała się uczyć woli Bożej w ich związku przez trzy razy otwarcia losowo księgę Ewangelii na ołtarzu.

Za każdym razem, gdy otwarty na fragmenty, gdzie Chrystus rzekł do swoich uczniów, aby zostawić wszystko i po Nim.

"To są nasze zasady życia", exclaimed Franciszka i jego towarzyszy doprowadziła do placu, gdzie dał się niezwłocznie wszystkich należących do biednych.

Po tym ich nawyków, takich jak zamówione nieobrobionego, że Franciszka, i zbudował sobie małych domków w pobliżu jego Porziuncola.

Kilka dni później Giles, potem wielka ekstatyczny i sayer "dobrego słowa", stał się trzecim follower Franciszka.

Mały zespół dzieli się i wyszedł około dwa i dwa, co takiego wrażenia, by ich słowa i zachowania, które długo przed kilku innych uczniów podzielić się runda Francis pragnie podzielić się swoim ubóstwem, wśród nich są Sabatinus, Vir bonus et Justus, Moricus, którzy miała należeć do Crucigeri, Jana Capella, którzy potem spadł daleko, Philip "długi", a cztery pozostałe, z których znamy tylko z nazwy.

Gdy liczba jego towarzysze wzrósł jedenaście, Francis, że jest celowe, aby sporządzić pisemną reguły dla nich.

Pierwsza reguła, jak to nazywa, Braci Mniejszych nie zstąpił do nas w swojej pierwotnej formie, ale wydaje się być bardzo krótki i prosty, jedynie dostosowania do nakazów Ewangelii już wybranych przez Franciszka na wskazówki Jego pierwszym towarzyszami, który chciał, aby w praktyce wszystkie swoje doskonałości.

Gdy ta zasada była gotowa na Tibidabo z Asyżu, jak Franciszek i jego zwolenników stylizowany się, określone na Rzym, aby uzyskać zatwierdzenie Stolicy Apostolskiej, choć jeszcze nie takie zatwierdzenie zostało obowiązkowa.

Istnieją różne rachunki Franciszka odbioru przez Innocentego III.

Wydaje się jednak, że Guido, biskupa Asyżu, którzy wówczas w Rzym, przeznaczeni do kardynała Franciszka Jana Pawła, i że w przypadku tego ostatniego, papież przypomniał świętego, którego pierwsze uwertury miał, jak to wydaje się, nieco rudely odrzucone.

Ponadto, w miejscu ponurego prognoz w innych Święte Kolegium, którzy uznać trybu życia proponowane przez Franciszka jako niebezpieczne i niewykonalne, Innocenty, przeniósł to powiedział przez sen, w którym oglądaliśmy biednych z Asyżu utrzymania tottering Lateranie, wydał sankcję na werbalne reguły przedłożone przez Franciszka i przyznano świętego i jego towarzysze pozostawiają na całym świecie głosić nawrócenie.

Przed opuszczeniem Rzym wszyscy oni otrzymali kościelnych Tonsura, Francis sam jest ordynowany na diakona później.

Po powrocie do Asyżu, Bracia Mniejsi - Francis był nazwany w ten sposób jego braci, albo po minores, lub niższej klasy, jak niektórzy uważam, lub jak inni wierzą, w odniesieniu do Ewangelii (Mateusza 25:40-45) , Jak i wieczyste przypomnienie ich pokory - znalazł schronienie w opuszczona chata w rivo Torto na równinie poniżej miasta, ale zostali zmuszeni do porzucenia biednych pozostał przez nieobrobionego chłopskiej którzy pojechaliśmy w jego osła na nich.

O 1211 Uzyskały one stały punkt w pobliżu Asyżu, dzięki hojności Benedyktyni z Monte Subasio, którzy dał im trochę kaplicy Najświętszej Marii Panny od Aniołów lub Porziuncola.

A obok tego pokornego sanktuarium, drodzy już do Franciszka, pierwszy klasztor franciszkański powstał przez montaż kilku małych domków lub komórek wattle, słomy i błota, i zamkniętych przez żywopłot.

Od tego rozstrzygnięcia, która stała się kolebką z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (Szczyt Mater et ordinis) i centralnym miejscu w życiu Świętego Franciszka, Braci Mniejszych poszedł dwóch przez dwa upominając ludzie z okolicznych krajów.

Podobnie jak dzieci "hasło dnia", spacerowaliśmy z miejsca na miejsce w ich radości, śpiewu i rozmów się Pana minstrels.

Szeroki świat był ich klasztor; spania w szopy, groty, kościół lub ganki, zrosił z robotnikami w dziedzinach, a kiedy nikt nie dał im prace będą prosić.

W krótkim czasie Franciszka i jego towarzyszy zyskał ogromny wpływ, i ludzi z różnych klas życia i sposoby myślenia flockowymi do celu.

Wśród nowych rekrutów się o tej porze przez Franciszka były słynne Trzech Towarzyszy, którzy potem pisał swego życia, a mianowicie: Anioł Tancredi, szlachetny cavalier, Leon, świętego, sekretarza i spowiednika i rufinus, kuzyn St Clare, oprócz Juniper, "znanego błazen od Pana".

Podczas Wielkiego Postu w 1212, nowej radości, jak wielkie było nieoczekiwane, skierował do Franciszka.

Clare, młody heiress z Asyżu, przeniesiony przez świętego, głosząc przy kościele św Jerzego, szukał go, i błagał, aby móc objąć nowy sposób życia był zasadny.

Na jego porad, Clare, którzy wówczas jednak osiemnaście, potajemnie opuścił jej ojca na noc następujące Niedziela Palmowa, z dwoma towarzyszami poszedł do Porziuncola, gdy spełnione jej braci w procesji, przeprowadzanie oświetlona pochodniami.

Następnie Francis, po obciął jej włosy, ubrany w jej minorytów habit i otrzymał ją w ten sposób do życia w ubóstwie, pokucie i seclusion.

Clare przebywał tymczasowo niektórych benedyktynów mniszek w pobliżu Asyżu, aż Francis mogłaby zapewnić odpowiednie rekolekcje dla niej i dla St Agnes, jej siostrę, i innych pobożnych panien którzy mieli dołączył do niej.

On ostatecznie ustalono je na St Damian, mieszkania w sąsiednich kaplicy był przebudowany z jego własnymi rękami, która została teraz zwrócić uwagę na świętego przez Benedyktyni jako miejsce zamieszkania dla jego duchowych córek, która tym samym stała się pierwszą klasztor z drugiej Franciszkanów Klaryski od wieczystej Adoracji, obecnie znany jako Klarysek.

W jesieni tego samego roku (1212) Francis's Burning Desire do konwersji Saracenów doprowadziły go do wkroczenia na Syria, ale po uszkodzeniu na wybrzeżu Slawonia, miał powrócić do Ancona.

W następnej wiosny on oddawał się ewangelizacji Centralnego Włochy.

O tym czasie (1213) Franciszka otrzymała od hrabiego Orlando z Chiusi górze La Verna, odizolowane szczyt wśród Tuscan Apeninów, rosnące około 4000 stóp nad doliną w Casentino, jak rekolekcje, "szczególnie korzystne dla kontemplacji", które mogłyby emeryturę od czasu do czasu na modlitwę i odpoczynek.

Dla Franciszka nigdy całkowicie oddzielić się od aktywnych kontemplacyjne życie, jak wielu hermitages związane z jego pamięci, a quaint rozporządzeń pisał dla osób mieszkających w nich świadczą.

W tym samym czasie, rzeczywiście, silne pragnienie, aby dać się całkowicie do życia wydaje się kontemplacji posiadałby świętych.

W następnym roku (1214) Francisa określone w Maroko, w kolejnej próby dotarcia do niewiernych oraz, w razie potrzeby, do rozlewu krwi na jego Ewangelii, ale gdy był jeszcze w Hiszpania wyprzedzanie przez tak poważne choroby, że był zmuszony powrót do Włochy po raz kolejny.

Autentyczne są niestety brakuje szczegółów Franciszka w podróż do Hiszpania i pobyt tam.

To prawdopodobnie miało miejsce w zimie 1214-1215.

Po powrocie do Umbria otrzymał wiele szlachetnych ludzi i dowiedziałem się do jego celu, w tym jego biograf przyszłości Tomasza z Celano.

Kolejne osiemnaście miesięcy obejmować, być może, najbardziej niejasny okres do świętego życia.

To on wziął udział w Lateranie Rady 1215 może być, ale nie jest pewne, z Eccleston wiemy jednak, że Francis był obecny przy śmierci Innocentego III, które odbyły się w Perugii, w lipcu 1216.

Niedługo potem, czyli w bardzo wczesnym pontyfikatu Honoriusz III, umieszczane jest koncesja na słynnej Porziuncola Indulgence.

Jest to związane z tym raz, gdy był Francis modląc się na Porziuncola, Chrystus ukazał się mu i oferowane mu za cokolwiek może on pragnienie.

Zbawienie dusz była kiedykolwiek ciężar Franciszka modlitwy, a ponadto, które chciałyby, aby jego ukochanej Porziuncola sanktuarium, gdzie wielu może być zbawiony, on błagał sesji Indulgence dla wszystkich którzy po wyznał swoje grzechy, należy odwiedzić małe kaplicy.

Nasz Pan przystąpiły do tego wniosku, pod warunkiem, że papież powinien ratyfikować odpustu.

Francis następnie określone dla Perugia, brat Masseo, aby znaleźć Honoriusz III.

Ten ostatni, bez względu na sprzeciw niektórych z Kurii na takie mało znanemu na korzyść, przyznano Indulgence, ograniczając go jednak, aby jeden dzień w roku.

Następnie ustala się 2 sierpnia w wieczność, jak dzień zyskuje na tym Porziuncola Indulgence, powszechnie znany w Włochy, il perdono d'Asyżu.

Takie jest tradycyjne.

Fakt, że nie ma zapisu tego Indulgence albo w papieskim lub diecezjalnym archiwa i nie allusion do niego w najbliższej biografii Franciszka lub innych dokumentów współczesnych pisarzy niektórych doprowadziło do odrzucenia w całości opowieści.

Tę argumentum ex silentio, została jednak spełnione przez M. Paul Sabatier, którzy w swojej krytycznej edycji "Tractatus de Indulgentia" Fra Bartholi ma wszystkie argumenty, naprawdę wiarygodne dowody na jego korzyść.

Ale nawet tych, którzy zakresie przyznawania tej Indulgence tradycyjnie uważa się za ustaloną fakt, historii, Przyznam, że na początku jego historii jest niepewna.

(Patrz PORTIUNCULA.)

Pierwszy ogólny rozdział Braci Mniejszych odbyła się w maju 1217, na Porziuncola, kolejność jest podzielona na prowincje, oraz podział odbywa się w świat chrześcijańskich tak wiele misji franciszkańskich.

Toskania, Lombardia, Provence, Hiszpania i Niemcy zostały przypisane do pięciu głównych naśladowców Franciszka; dla siebie świętych zastrzeżone Francja, a on rzeczywiście określone dla tego królestwa, lecz na przybyciu na Florencja, był zniechęca rozszerzenia przez kardynała Ugolino, którzy zostały dokonane w celu opiekuna w 1216.

Dlatego wysłał w swoim stead Brother pacificus, którzy w świat był znany jako poeta, wraz z Brother Agnellus, którzy później na siedzibę Braci Mniejszych w Anglii.

Mimo, że sukces przyszedł w istocie do Franciszka i jego braci, z nim przybyli również opozycji, i to był z myślą o allaying żadnych uprzedzeń do Kurii mogą mieć imbibed przed ich metod, że Franciszka, na przykład kardynała Ugolino, Rzym i udał się do głosił przed papieża i kardynałów na Lateranie.

Ta wizyta w Wiecznym Mieście, które miało miejsce 1217-18, był najwyraźniej z okazji Franciszka z pamiętną Spotkanie z St Dominic.

W roku 1218 Francis poświęcona misyjnej wycieczki w Włochy, które były dla niego nieustannym triumfem.

On głosił zazwyczaj na dworze, na rynku miejsca, z kościoła kroków od murów zamku sąd stoczni.

Allured przez magiczne zaklęcie jego obecności, podziwiając tłumy, niewykorzystane do odpoczynku na coś podobnego głosił popularny w vernacular, a następnie Franciszka z miejsca na miejsce wiszący na jego wargach; kościele dzwony Dzwonisz na jego podejścia; procesje duchownych i osób z zaawansowaną spełniać go z muzyki i śpiewu; one doprowadzone do chorych Go, aby błogosławił i uzdrawiać, i pocałował bardzo gruntu, na którym trod, a nawet starał się pocięte części od tunikę.

Nadzwyczajna entuzjazm, z którym święty był wszędzie mile widziane równa była tylko przez natychmiastowe i widoczne wyniku jego głoszenie.

Jego wezwanie skierowane do osób, dla kazaniach mogą być zwołane z trudem, krótkie, domową, affectionate, a pathetic, dotknął nawet najtrudniejsze i najbardziej błahych, i Francis stał w sooth bardzo zdobywca dusz.

Tak też się stało, na jednej okazji, gdy był święty głosił na Camara, małej wiosce w pobliżu Asyżu, że cała społeczność zostały przeniesione, tak by jego "słowa duchem i życiem", że stawili się do niego w organizmie i błagał, aby być dopuszczone do swego celu.

To było do przystąpienia, o ile może być, jak wnioskuje, aby opracować jego Francis Trzeciego Zakonu, jak to jest teraz nazywane, Braci i Sióstr Pokuty, który służyć jako pewnego rodzaju stan środku pomiędzy świat i klasztor dla tych, którzy nie mogli opuścić ich domu lub ich pustyni wonted avocations aby wprowadzić albo pierwszej kolejności z Braci Mniejszych lub drugiej Klaryski od wieczystej Adoracji.

To Francis szczególności obowiązków przewidzianych dla tych tertiaries jest kwestią bezsporną.

Byli nie wolno nosić broni, ani brać przysiegi, ani angażować się w sprawy sądowe, itp. Jest to również powiedział, że sporządziła dla nich formalne reguły, ale jest oczywiste, że zasada, potwierdzone przez Mikołaja IV w 1289, nie przynajmniej w formie, w jakiej ma przyjść do nas, stanowią oryginalne rządów Braci i Sióstr pokuty.

W każdym razie, jest to zwyczajowe przypisać do 1221 roku jako podstawę tego trzeciego porządku, ale termin nie jest pewne.

W drugim rozdziale ogólne (maj, 1219) Francis, wygięty w sprawie realizacji projektu z jego ewangelizacji przez niewiernych, przydzielony do misji odrębne każdego z jego uczniów, przede wszystkim, wybierając się w siedzibie wojny między krzyżacy i Saracenów.

Z towarzyszami jedenaście, w tym brat Illuminato i Piotra z Cattaneo, Francis płyniemy z Ancona na 21 czerwca, Saint-Jean d'Acre, i był obecny podczas oblężenia i podejmowania Damietta.

Po głosił tam montowane do chrześcijańskich sił, Francis fearlessly przeprawili się na niewiernym obozu, gdzie był więźniem i doprowadziły podjęte przed sułtana.

Według zeznań Jacques de Vitry, którzy był z krzyżacy w Damietta, sułtana otrzymała Franciszka z uprzejmości, ale po uzyskaniu obietnicy od tego władcy bardziej badanie traktowania jeńców chrześcijańskich, świętego, głosząc Wydaje się, że dokonane niewiele.

Przed przekazaniem do Europa, świętego Uważa się, że odwiedził Palestyny i tam uzyskać dla Braci z przyczółkiem one nadal zachowują jako strażników świętych miejsc.

Co to jest pewne, że Franciszek został zmuszony, aby przyspieszyć powrót do Włochy z powodu różnych trudności, które powstały w czasie jego nieobecności.

Wiadomości doszła go na Wschodzie, które z Narni i Matthew Gregory w Neapol, dwóch vicars generalnych, których miał w lewo za zlecenia, miał wezwana rozdział, który, między innymi nowości, starał się narzucać nowych postów na Braci, bardziej surowe niż regułą.

Co więcej, kardynał Ugolino miał przyznać Poor Panie pisemnej, która została zasada, że praktycznie w benedyktyńskim mniszek, a brat Filip, którego Francis miał za ich interesów, zaakceptowała go.

Co gorsza, Jana Capella, jednego z pierwszych towarzyszy świętego, montowane miał dużą liczbę trędowatym, zarówno mężczyźni jak i kobiety, w celu kształtowania ich do nowego zakonu, miał określone na Rzym dążyć do zatwierdzenia dla rządów miał sporządzić dla tych unfortunates.

W końcu zostały rozłożone pogłoska, że za granicą Francis był martwy, tak że kiedy wrócił do świętości Brat Eliasz z Włochy - ukazał się w Wenecja przybył w lipcu 1220 - ogólne uczucie niepokoju panowały wśród braci.

Niezależnie od tych trudności, kolejność została następnie przechodząc przez okres transformacji.

Jest oczywiste, że stały się proste, znane i unceremonious sposobów, które oznaczone Franciszkanów ruch na jego początku były stopniowo zanikają, i że heroiczne ubóstwo praktykowane przez Franciszka i jego towarzyszy na początku stał się trudniejszy, Braci z niezwykłą szybkością, wzrosła liczby.

A to Francis nie mógł pomóc widząc na jego powrót.

Kardynał Ugolino już podjęte zadanie "pogodzenia inspiracje unstudied tak i tak wolne z rzędu, co oni outgrown."

Ten niezwykły człowiek, którzy potem wstąpił na tron papieski jako Grzegorz IX, był głęboko przywiązany do Franciszka, którego czczona jako święta, a także niektórych pisarzy, powiedz nam, zarządzane jako entuzjasta.

To kardynał Ugolino nie miał mały udział w dostosowanie Franciszka wzniosłych ideałów "w zasięgu kompasu i" wydaje się poza spór, i nie jest trudno rozpoznać w ręku istotne zmiany w organizacji kolejności w tzw rozdziale Mats .

Na tym słynnym zgromadzenie, które odbyło się w Porziuncola w Whitsuntide, 1220 lub 1221 (jest pozornie dużo miejsca na wątpliwości co do dokładnej daty i liczby wczesnych rozdziałach), około 5000 braci to powiedział były obecne, oprócz około 500 dla wnioskodawców dopuszczenie do celu.

Huts z wattle i błoto zapewniono schronienie dla tego tłumu.

Francis miał celowo nie przewidziała dla nich, lecz miłości z sąsiednimi miastami dostarczonych im żywność, podczas gdy rycerze i szlachta czekał na nich z radością.

Było przy tej okazji, że Franciszka, napastowani żadnych wątpliwości i disheartened na tendencję zdradzony przez dużą liczbę Braci złagodzenie rygorów narzucanych przez działania rządów, zgodnie z promptings ludzkiej roztropności, i uczucie, może unfitted na miejscu, które obecnie zwany w dużej mierze na organizowaniu umiejętności, zrezygnowała z jego pozycję jako generalny kolejności na rzecz Piotra z Cattaneo.

Ale ten ostatni zmarł w czasie krótszym niż rok, udało się jako wikariusz generalny przez nieszczęśliwy Brat Eliasz, którzy nadal w tym urząd aż do śmierci Franciszka.

Święty, w międzyczasie, w ciągu kilku lat, które pozostały w nim, starał się zrobić wrażenie na Braci przez cichy nauczania osobowych przykład, jakie miał mieć ich Fain by być.

Już teraz, gdy przechodząc przez Bolonii na jego powrót ze Wschodu, Francis odmówił wejść do klasztoru, ponieważ nie miał on usłyszał o nazwie "Dom Braci" i dlatego, że studium zostało zlecone.

On zresztą bade wszystkich braci, nawet tych, którzy byli chorzy, zamknąć go na raz, i dopiero po pewnym czasie, gdy kardynał Ugolino miał publicznie ogłosić dom się jego własnością, że Francis poniósł jego braci, aby ponownie wprowadzić go .

Jednak silne i określony jako świętego z wyroków były determinedly jak i jego linia została podjęta, on nigdy nie był niewolnikiem w teorii w odniesieniu do observances ubóstwa lub cokolwiek innego; o nim w istocie, nie było nic wąskie lub fanatycznych.

Jeśli chodzi o jego stosunek do nauki, Francis desiderated dla jego braci tylko wiedzy teologicznej, takich jak: przymiotnik był na misji w porządku, który był przed wszystkim innym misji przykładu.

Stąd on uważany akumulacji książek za sprzeczne z ubóstwem jego braci profesów, a on opierać na pragnienie pragnie jedynie książki-learning, tak powszechne w swoim czasie, w jakim go uderzył na korzenie, że prostota która weszła tak w dużej mierze do istoty życia i idealny i zagroził zdusić ducha modlitwy, które stanowiły lepiej dla wszystkich pozostałych.

W 1221, tak więc niektóre pisarzy, powiedz nam, Francis opracowała nową regułę dla Braci Mniejszych.

Inni w tym zakresie tzw Rule of 1221 nie jako nową zasadę, ale jako pierwszy, który miał Innocenty ustnie zatwierdzone; nie, rzeczywiście, jego pierwotnej formie, które nie posiadają, ale z takich uzupełnień i zmian, jakie poniósł w trakcie dwanaście lat.

Jednak może to być, skład zwany przez niektórych Regułą 1221 jest bardzo odróżnieniu od wszelkich konwencjonalnych zasady jakie kiedykolwiek powstały.

Było zbyt długie i unprecise się formalne reguły, a dwa lata później Francis emerytów do Fonte Colombo, erem koło Rieti, rewrote i rządów w compendious więcej.

Ten skorygowany projekt mu powierzone Brat Eliasz, którzy nie długo po zadeklarowanej przez niego stracił ją poprzez zaniedbanie.

Francis następnie powrócił do samotności Fonte Colombo, przekształcenie i rządów na tej samej linii, jak przed jej dwadzieścia trzy rozdziały są zredukowane do dwunastu, a niektóre jego przepisy są zmodyfikowane w niektórych szczegółów na przykład kardynała Ugolino.

W tej formy rządów uroczyście został zatwierdzony przez Honoriusz III, 29 listopada 1223 (Litt. "Solet annuere").

Ta druga zasada, jak to nazywa lub Regula bullata z Braci Mniejszych, jest z jednej kiedykolwiek od profesów w pierwszej Zakonu św (patrz zasada Świętego Franciszka).

Jest on oparty na trzech śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, jest jednak szczególnym naciskiem określonych w ubóstwie, która stara się wnosić Francis specjalne charakterystyczne dla jego celu, który stał się znakiem sprzeciwu.

Ten ślub w skrajnej nędzy w pierwszym i drugim zleceń i pojednania religijnego z świeckie państwo w Trzeciego Zakonu Pokuty są głównym nowości wprowadzonych przez Franciszka w zakonnej rozporządzenia.

To było podczas Christmastide tego roku (1223), saint rozumianą ideę obchodzimy Narodzenie "w nowy sposób", odtwarzające w kościele w Greccio w praesepio z Betlejem, i ma on zatem być uznana za zainaugurowała popularne nabożeństwo do żłóbka.

Bożego Narodzenia pojawi się w istocie do ulubionych zostały święto Franciszka, i chciał, aby przekonać cesarza do złożenia specjalnego prawa, że mężczyźni powinni podać również dla ptaków i zwierząt, jak również dla ludzi ubogich, tak że wszyscy mogą mieć okazji do radujcie się w Panu.

Na początku sierpnia, 1224, Francis emerytów z trzema towarzyszami ", że wytrzymałość Rock 'twixt Tybru i Arno", jak Dante nazwie La Verna, do prowadzenia czterdzieści dni szybka w przygotowaniu do Michaelmas.

W tym rekolekcje cierpień Chrystusa stał się bardziej niż kiedykolwiek ciężar jego rozważania, na kilka dusz, być może, miał pełny sens męki, tak głęboko wpisane.

To było na temat lub święto Podwyższenia Krzyża (14 września), podczas gdy modliła się do Mountainside, że oglądaliśmy wspaniałe wizji w Serafin, jako sequel, które pojawiły się na jego ciele widoczne znaki z pięciu ran na Ukrzyżowanego, która mówi wczesnym pisarz, miał od dłuższego czasu był pod wrażeniem po jego serce.

Brat Leo, którzy był z St Francis, kiedy otrzymał stygmaty, opuścił nas w jego list do świętego, autograf błogosławieństwo, zachowane w Asyżu, jasnego i prostego względu na cud, który dla reszty jest potwierdzone lepiej niż wielu innym historyczny fakt.

Święty, po prawej stronie jest opisane jak wpływ na otwarte rany, który wyglądał tak, jakby dokonane przez lance, a poprzez jego ręce i nogi były czarne paznokcie w ciało, punkty, które zostały wygięte do tyłu.

Po otrzymaniu w stygmat, Francis poniósł coraz trudniej całej jego słabości ciała, już łamane przez stałego umartwienia.

W przypadku, przymusem, jak święty zawsze był na słabości innych, był on zawsze tak unsparing wobec siebie, że w ostatnich czuł ograniczone do zadawania ułaskawienie "Brat Ass", jak nazywał swoje ciało, za traktowane tak harshly.

Worn out, ponadto, jako Francis obecnie przez osiemnaście lat był w nieustannym trudzie, jego moc ustąpiła całkowicie, a czasami jego wzrok tak daleko nie udało mu, że został prawie całkowicie niewidomych.

Podczas dostępu do bólu, Francis zapłacił ostatniej wizyty w St Clare w St Damian, i była w nieco Chata trzcina, dokonane dla niego w ogrodzie tam, że świętego składa, że "Kantyk of the Sun", w którym jego geniusz poetycki rozwija się tak gloriously.

To było we wrześniu 1225.

Niedługo potem Franciszka, na przykład pilną brata Eliasza, przeszedł nieudaną operację na oczy, w Rieti.

On wydaje się zdały zimy 1225-26 w Sienie, dokąd był podjąć w celu dalszego leczenia.

W kwietniu 1226, w odstępie poprawy, Francis został przeniesiony do Cortona, i to, że zostały podczas odpoczynku na erem w Celle tam, że świętego podyktowane jego testament, który opisuje jako "upomnienie, ostrzegania, a także wezwanie ".

W tym dokumencie dotykania Franciszka, w piśmie z pełni swego serca, wzywa nowo z prostą wymowę, kilka, ale jasno określone, zasady, które zostały do jego zwolenników przewodnik, ukrytych posłuszeństwo przełożonym w gospodarstwie na miejscu Boga, dosłowne przestrzeganie zasada "bez połysku", zwłaszcza w odniesieniu do ubóstwa, a obowiązek pracy ręcznej, są uroczyście nakazała na wszystkich braci.

Tymczasem alarmujące objawy dropsical miał rozwiniętych, i była w stanie umierania, że Francis określone w Asyżu.

A rondo trasa została podjęta przez karawany, że niewiele mu konwojowanych, było obawiać się bezpośredniego drogowego, bo w saucy Perugians powinien podjąć próbę przeprowadzenia Francis off przez życie tak, że on może umrzeć w swoim mieście, które w ten sposób wejść w posiadanie Jego relikwie pożądałem.

Dlatego też pod silną strażą, że Franciszka, w lipcu 1226, został ostatecznie ponoszone w zakresie bezpieczeństwa na Pałac biskupi w rodzinnym mieście wśród entuzjastycznie rejoicings dla całej populacji.

Na początku jesieni Francis, uczucie ręka śmierci na niego, została przeprowadzona dla ukochanej Porziuncola, że może oddychać jego Last Sigh, gdzie jego powołanie zostało mu objawione i przybywa jego zamówienie musiały zmagać w oczach.

W drodze tam zapytał być określone, z bolesnych i wysiłek on powoływać się piękny błogosławieństwo na Asyżu, który, jednak, jego oczy nie mogły już poznałem.

Święty w ostatnich dniach zostały przekazane na Porziuncola w drobny chata, w pobliżu kaplicy, który służył jako infirmary.

Przybycie tam o tej porze Pani Jacoba z Settesoli, którzy mieli okazję z nią dwóch synów i wielkie retinue do oferty Francis pożegnanie, wywołało konsternację, ponieważ kobiety były zakazane, aby przejść do friary.

Ale Franciszka w jego ofercie wdzięczność tym Roman noblewoman, w drodze wyjątku w jej rzecz, i "Brat Jacoba", jak Francis miał ją na konto o nazwie swojego męstwa, pozostało do ostatniego.

W wigilię jego śmierci, święty, imitacje w jego Boskiego Mistrza, miał przyniósł mu chleb i zepsute.

To on rozprowadzany wśród tych obecnych, błogosławieństwo Bernard z Quintaville, jego pierwszą osobą towarzyszącą, Eliasza, jego wikariusz, a wszystkie pozostałe w porządku.

"I have done mojej strony", powiedział następnie, "Niech Chrystus poucza nas do Ciebie."

Następnie, które chcą nadać ostatni znak odłączenia i pokazać mu już nie miał nic wspólnego z świat, Francis usunąć jego biednych nawyk i ustanowić na nagiej ziemi, pokryta z pożyczonych szmatką, radośni, że był w stanie zachować wiarę Dama z jego nędzy do końca.

Po pewnym czasie on poproszony o przeczytanie mu Pasji według świętego Jana, a następnie w słabym dzwonka sam intoned Psalm 141.

Przy zawieraniu wersetów "Przywróćmy mojej duszy z więzienia", Francis był prowadzony od ziemi "Siostra śmierć", w którego chwale miał krótko przed dodaje nową strophe jego "Kantyk Sun".

Był sobotni wieczór, 3 października 1226, Franciszka, następnie w czterdziestu piątym roku swego życia, a od dwudziestego jego doskonałe konwersji do Chrystusa.

Święty miał w swojej pokorze, to powiedział, wyraził pragnienie, by być pochowany na Colle d'Inferno, gardzą wzgórza bez Asyżu, gdzie zostały wykonane przestępców.

Jednak może to być, jego ciało zostało na 4 października, ponoszone w triumfie procesji do miasta, zatrzymania są dokonywane w St Damian, że St Clare i jej towarzysze mogą czcić świętych stygmat teraz widoczne dla wszystkich, i było umieszczony tymczasowo w kościele św (obecnie w obudowie z klasztoru św Clare), gdzie święty musiał nauczyć się czytać i po raz pierwszy głosił.

Wiele cudów są rejestrowane, jakie miało miejsce przy jego grobie.

Franciszka został kanonizowany w St George's przez Grzegorza IX, 16 lipiec 1228.

W tym dniu po papież położył kamień pierwszego wielkiego podwójnego kościoła Świętego Franciszka, wzniesiony na cześć nowego świętego, i tam na 25 maja 1230, Franciszka pozostaje zostały przeniesione potajemnie przez brata Eliasza i pochowany daleko w dół Ołtarz główny w dolnym kościele.

Tutaj, po leżące ukryte przez sześć wieków, podobnie jak św Clare, Franciszka trumna uznano, 12 grudnia 1818, na skutek trudnych do wyszukiwania trwały pięćdziesiąt dwie noce.

To odkrycie tego świętego ciała jest upamiętnione w kolejności przez specjalny urząd w dniu 12 grudnia, i że jego tłumaczenia na inny przez 25 maja.

Jego święto jest trzymane w całym Kościele w dniu 4 października, a wrażenia z stygmat na jego ciała jest obchodzony w dniu 17 września.

Został on powiedział, że ciepło z pardonable Francis weszła w sławie w jego życiu, i że jest to święty, którego wszystkie kolejnym pokoleniom uzgodniły w canonizing.

Pewne jest również, że ci którzy niewiele na temat opieki celu założył, i którzy mają słabo sympatii, ale z Kościołem, do którego kiedykolwiek dał jego pobożny lojalny, nawet tych, którzy wiedzą, że chrześcijaństwo się Opatrzności Bożej, znajduje się, instynktownie jakby , Poszukuje w całym wieku do wskazówek na wspaniałe Umbrian Poverello, powołując się jego nazwisko w wdzięczna pamięć.

Tę wyjątkową pozycję Francis wątpienia zawdzięcza w dużej mierze do jego pojedynczo lovable winsome i osobowość.

Niewielu świętych kiedykolwiek wydychanego "dobry zapach Chrystusa" do takiego stopnia, jak on.

Nie było o Franciszka, ponadto, chivalry i poezji, które wydał na jego inne-worldliness dość romantyczny urok i piękno.

Innych świętych, które wydawały się całkowicie martwe na świat wokół siebie, ale Francis był zawsze dokładnie w kontakcie z duchem czasu.

On zadowolona piosenek w Prowansji, cieszyli się w nowo narodzone wolności rodzinnym mieście, Dante i cenionych co wywołuje przyjemny dźwięk jego drodzy ziemi.

A to znakomity element ludzki charakter Franciszka była kluczem do tego daleko idące, wszechobejmującego sympatii, które mogą być niemal o nazwie jego charakterystyczny prezent.

W jego sercu, jako starego kronikarza stawia go, cały świat znalazł schronienie, ubogich, chorych i padłych są obiekty jego troski w specjalny sposób bardziej.

Niedbali jak Francis kiedykolwiek był na świat jego orzeczeń we własnym zakresie, było zawsze jego stałej opieki opinie odniesieniu do wszystkich i do rana na żadne uczucia.

Dlatego on admonishes Braci używać tylko niskie i tabel oznacza, że "jeśli żebrak było dojść do usiąść koło nich mógł sądzić, że był, ale z jego równe i nie muszą blush ze względu na jego ubóstwa."

Jedna noc, jesteśmy powiedział, friary zostało rozbudzone przez krzyk "Ja umierania".

"Kim jesteś", Francis wynikających exclaimed, "umierają i dlaczego?"

"Ja umierają z głodu", odpowiedział głos z jednej którzy była zbyt podatne na czczo.

Francis gdzie miał tabeli przedstawione i usiadł obok famished friar, bo ten ostatni może być wstyd jeść samodzielnie, zarządził wszystkich innych braci do wstąpienia w repast.

Franciszka devotedness w consoling ubogich uczynił go przymusem, tak że nie shrank z trwającego z trędowatym w ich loathly Lazar-dom i jedzenie z nimi na tej samej półmisek.

Ale przede wszystkim jest to jego relacje z erring ujawniają, że prawdziwie chrześcijańskiego ducha swego miłosierdzia.

"Saintlier niż którykolwiek z saint", pisze Celano, "wśród grzeszników był jako jeden z siebie".

Pisanie do pewnego ministra w porządku, Franciszek mówi: "Czy nie jest bratem gdziekolwiek w świat, którzy zgrzeszyli, bez względu na to, jak wielkie soever jego winy może być, niech nie wykracza on poza po raz ujrzały Twoje oblicze bez pokazano Szkoda wobec niego, a gdy nie mają miłosierdzia, poproś go, jeśli nie ma on pragnienie. I będę o tym wiedzieć, jeśli miłość Boga i mnie. "

Znowu, do średniowiecznego pojęcia sprawiedliwości zło-doer był poza prawem i nie trzeba było zachować wiarę w Niego.

Jednak według Franciszka, nie tylko z powodu sprawiedliwości był nawet niesprawiedliwi, ale sprawiedliwość musi być poprzedzony przez grzeczność, jak zwiastować.

Dzięki, rzeczywiście, w saint's quaint koncepcji, była młodszą siostrą miłosierdzia i jedną z cech samego Boga, który "Jego uprzejmości", oświadcza, "daje słońce Jego i Jego deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych".

Ten nawyk z uprzejmości Francis zawsze starał się nakazują na swoich uczniów.

"Kto może pochodzić z nami", pisze, "czy przyjaciela lub foe, złodziej lub zbrodniarzem, niech będzie uprzejmy otrzymała", i święta, które się do starving brigands w lesie w Monte Casale, wystarczyło do pokazują, że "tak, jak uczył on uczynił".

Bardzo zwierząt znalezionych w Francis oferty przyjaciela i opiekuna, więc znajdujemy się na nim z ludźmi z Gubbio do paszy okrutny wilk, który zgwałcone ich stad, bo dzięki głodu "Wolf Brother" miał to źle.

I na początku legendy opuściły nas wiele idylliczne jeden obraz, jak zwierzęta i ptaki podobne podatne na czar Franciszka łagodny sposób, towarzystwa weszła w miłości z Nim, jak polować leveret starał się przyciągnąć jego ogłoszenia, jak pół-mrożone pszczół zaindeksowane wobec niego w okresie zimowym być karmione; jak dzikiego sokoła fluttered wokół niego, jak nightingale sang z nim w Sweetest treści w ilex Gaj w Carceri, jak i jego "mały bracia ptaki" słuchałem tak poboznie jego sermon przez drogowe blisko Bevagna, że Francis chided dla siebie nie myśli głosił im przed.

Francis miłości natury również stoi obecnie w pogrubienie ulgę w świat wyjechał on in zachwycona gmina z dzikich kwiatów, krystalicznie wiosną, a Friendly Fire, aby pozdrowić i słońce jak róża na uczciwych Umbrian vale.

W związku z tym, rzeczywiście, Święty Franciszek "dar sympatii" wydaje się być nawet szerszy niż St Paul's, nie znajdujemy dowody na wielki apostoł miłości do natury lub dla zwierząt.

Raczej nie mniej niż angażowanie jego bezgraniczną poczucie współobywateli uczucie było Francis's downright szczerością i prostotą artless.

"Dearly umiłowany", gdy rozpoczął się następujące sermon na ciężką chorobę, "Mam do Boga i wyznać, że podczas tego Wielkiego Postu Mam zjadłeś ciasto wykonane ze smalcem".

A kiedy strażnik nalegał ze względu na ciepło na Franciszka o skórę lisa szyte pod jego noszenia-tunikę, świętego zgodę tylko pod warunkiem, że inne skóry o tej samej wielkości są szyte na zewnątrz.

Dla niego był jego znaczenia badania nie od ludzi, aby ukryć to, co znane do Boga.

"Czym jest człowiek w oczach Boga", był zwyczaju powtarzać, "tak jest i nie więcej" - to powiedzenie, które przeszły do "imitacja", i został często cytowany.

Inną cechą wygranej Franciszka, który inspiruje się najgłębsze uczucia unswerving bezpośredniości był jego celów i unfaltering następujących po idealnym.

"Najdrożsi Jego pragnienie, tak długo, jak on żył", Celano mówi nam, "był kiedykolwiek szukać wśród mądrych i proste, doskonałe i niedoskonałą, środki do walk w drodze do prawdy".

Aby Francis miłość była truest wszystkich prawd, stąd jego głębokie poczucie osobistej odpowiedzialności wobec swoich towarzyszy.

Miłość Chrystusa i to ukrzyżowanego permeated całego życia i charakter Franciszka, a on umieszczony główny nadzieję, odkupienia i zadośćuczynienia za cierpienia ludzkości w dosłowny imitacja jego Boskiego Mistrza.

Święty naśladować przykład Chrystusa, dosłownie jak to było w nim zrobić tak, boso, w skrajnej nędzy, ogłoszoną panowania miłości.

Tę heroiczną naśladowania Chrystusa było ubóstwo może odróżniającego znaku Franciszka z powołania, i był niewątpliwie, jak Bossuet wyraża, najbardziej gorącym, entuzjastyczny, zrozpaczony kochanek i ubóstwa na świat jeszcze zobaczyć.

Po pieniądze Francis najbardziej detested rozdźwięki i podziały.

Pokoju, w związku z tym, stał się jego obsłużyć, a pathetic pojednania on dokonany w jego ostatnich dni pomiędzy biskupa i Potesta z Asyżu jest bit jednego z wielu jego mocy, aby quell na burze z pasją i przywrócić spokój do serc rozdarła sie obywatelskiego walki.

Obowiązek sługa Boży, Francis zadeklarowała, było podnieś sercach mężczyzn i przenieść je do duchowej radości.

Stąd nie było "z stalle zakonne lub z dokładnym nieodpowiedzialności w zamkniętych uczeń", że świętego i jego zwolenników skierowana do ludzi "; zamieszkali pośród nich i grappled zła z tego systemu w ramach którego osoby groaned".

Oni pracowali w zamian za ich taryfy, sposób na najniższym najbardziej menial pracy, i mówił do najbiedniejszych słowa nadziei, takich jak świat nie dowiedział się o wiele dni.

W ten sposób na pokonanie Francis Otchłań między arystokratycznej duchowieństwa i ludu, i choć nie uczył nowe doktryny, tak daleko repopularized stary podane na Górze w Ewangelii, że wziął na nowe życie i nową zwany dalej miłości.

Taki w skrócie zarys są niektóre z cech, które czynią istotną postacią Franciszka jednym z takich atrakcji najwyższym sposób, że wszyscy ludzie czują się wyciągnąć wobec niego, z poczuciem osobistej zajęcia.

Niewiele jednak, tych którzy czują czar Francis osobowości może nastąpić po jego samotne święta do wysokości rapt komunii z Bogiem.

Aby jednak angażowanie "harfiarz z Panem", Francis był jednak głęboki mystic w truest znaczeniu tego słowa.

Cały świat był dla niego jeden natężeniu drabiny, montażu na rungs którego zbliżył i spojrzał na Boga.

Jest to bardzo mylące, jednak, jak przedstawiają Francis życia "na wysokości, gdzie dogmat przestaje istnieć", i jeszcze dalej od prawdy tendencję do reprezentowania jego nauczania, w którym jako jedną prawowierność jest podporzadkowane "humanitaryzmem".

Bardzo pobieżne dochodzenie w Franciszka religijnych wystarczy, aby wykazać, że obejmował całego katolickiego dogmatu, nic więcej lub mniej.

Jeśli następnie saint's kazania były w całości moralnej niż doktrynalnych, było mniej, bo głosił chce, aby sprostać jego dni, i tych, których on nie miał zająć strayed z dogmatycznej prawdy; zostały one jeszcze "słuchaczy", jeśli nie " ci ", w programie Word.

Z tego powodu Francis odłożone na wszystkie pytania bardziej praktyczne niż teoretyczne, i wrócił do Ewangelii.

Również, aby zobaczyć w Francis tylko miłości przyjacielem wszystkich stworzeń Bożych, radosny piosenkarka przyrody, jest całkowicie pomijać ten aspekt jego twórczości, która jest wyjaśnienie wszystkich pozostałych - jego nadprzyrodzonej strony.

Niewiele więcej życia zostały całkowicie nasycony nadprzyrodzonego, jak przyznaje nawet Renan.

Nigdzie, może, być może nie znaleźć keener wgląd w najgłębsze świat ducha, ale tak ściśle byli nadprzyrodzonych i naturalnych mieszanych w Francis, że jego asceza bardzo często był odziany w romans z przewodnikiem, świadkiem, jak jego wooing Pani Ubóstwo, w pewnym sensie, że niemal przestała być graficzny.

Dla Franciszka pojedynczo żywą wyobraźnią był impregnacji z obrazami z Chansons de geste, a ze względu na jego znacznie dramatyczna tendencja, suiting zachwyceni jego działanie w jego myśli.

Tak, zbyt, saint's native kolei doprowadziło do malowniczej go do zjednoczenia religii i natury.

Znalazł utworzone we wszystkich rzeczy, jednak trywialny, kilka refleksji o doskonałości Bożego, a On umiłował w nich podziwiać piękno, moc, mądrość, dobroć i ich Stwórcy.

I tak się spełniło, że widział nawet w kazaniach kamienie, a wszystko w dobrym.

Ponadto, Francis proste, dziecięcą charakter mocowanych na myśli, że jeżeli wszystkie są z jednego Ojca następnie wszystkie są prawdziwe krewnych.

Stąd jego zwyczaju, twierdząc, braterstwa ze wszystkimi sposób ożywionej i nieożywionej obiektów.

Personifikacja W związku z tym, z elementami "Kantyk of the Sun" to coś więcej niż zwykła postać literacka.

Franciszka miłość do stworzeń nie było po prostu potomstwo z miękkim lub sentymentalnych disposition; powstały raczej z tego głębokiego i trwałego poczucia obecności Boga, który podkład wszystkie powiedział i zrobił.

Nawet tak, Franciszka stałego ochoczo, że nie było na nieostrożnego charakter, lub jednego nietknięty przez smutek.

Brak ukrytych Franciszka świadkiem walk, jego długi wymowa: znaczenia: rzeczownik łez, lub jego tajne wrestlings w modlitwie.

A jeśli spełniają co go dumb-show muzyki, granie przez kilka kije jak skrzypce do vent jego glee, ale także znaleźć mu serce-ból z wróżbiarstwem na dire dissensions w kolejności, która groziła, aby w rozbiciu Jego idealne.

Nie było pokusy lub innych osłabienia maladies na duszy, którzy chcą świętych w każdej chwili.

Franciszka lightsomeness miał swoje źródło w tym cały zrzeczenia się wszystkiego, co obecne i przekazywanie, w którym miał znaleźć wnętrza wolności dzieci Bożych, zwrócił on swoją siłę z jego intymnej jedności z Jezusem w Komunii Świętej.

Tajemnica Najświętszej Eucharystii, jest przedłużenie męki, odbyło się Nadrzędnym miejsce w życiu Franciszka, a on nie miał nic więcej niż na sercu, że wszystkie dotyczyły Cultus z Najświętszym Sakramentem.

Stąd nie tylko usłyszeć Franciszka conjuring duchowieństwa, aby pokazać befitting odniesieniu do wszystkiego, co związane z Ofierze Mszy, ale także zobaczyć go szeroko obecnie ubogich kościołów, questing sacrum statków dla nich, oraz zapewnienie im ołtarz-pieczywa dokonanych przez siebie .

Tak wielkie, rzeczywiście, była Franciszka szacunku dla kapłaństwa, ponieważ jego stosunku do sakramentu Adorable, że w jego pokory nigdy nie odważył się, że aspiruje do godności.

Pokorą było żadnych wątpliwości, świętego na mocy orzeczenia.

W idol z entuzjastycznym popularne nabożeństwo, on sam nigdy naprawdę wierzyli mniej niż minimum.

Równie podziwu była Franciszka szybkie i uległych posłuszeństwa do głosu w jego łaski, nawet w pierwszych dniach jego źle zdefiniowany ambicji, gdy duch go nie interpretacji.

Później, święty, jak jasny, jak poczucie swojej wiadomości, jak każdy prorok kiedykolwiek, przyniosły ungrudging składania co stanowiło kościelnych władz.

Nr reformatora, ponadto został kiedykolwiek, mniej agresywne niż Francis.

Jego apostolstwa wcielać bardzo najszlachetniejszych duchem reformy, bo usiłowano do prawidłowego nadużycia przez gospodarstwa na idealny.

On wyciągnięta ramionami w kierunku yearning pragnienie tych, którzy na "lepsze dary".

W innych wyjechał sam.

A zatem, bez walki lub schizmy, God's Poor Little Man z Asyżu stał się środkiem odnawiające młodzieży w Kościele i naśladując najbardziej popularnych i silny ruch religijny od początków chrześcijaństwa.

Nie ulega wątpliwości, ten ruch miał swoje społecznych, jak również jego boku religijnych.

To Trzeciego Zakonu Świętego Franciszka daleko poszedł w kierunku ponownego Christianizing średniowiecznego społeczeństwa jest sprawą historii.

Jednakże, Franciszka celem było przede wszystkim religijne.

Aby rekindle miłości Boga w świat i reanimate życie ducha w sercach ludzi - taka była jego misja.

Ale ponieważ św szukał najpierw Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, wiele innych rzeczy, które zostały dodane do niego.

A własnej wykwintne Franciszkanów duchu, jak to nazywa, mijając się na szeroki świat, stała się źródłem inspiracji łamanie.

Być może savours do przesady powiedzieć, jak zostało powiedziane, że "wszystkie wątki cywilizacji w wiekach późniejszych wydaje się Hark z powrotem do Francisa", i że od jego dzień "charakter cały Kościół Rzymsko-Katolicki jest widoczny Umbrian" .

To byłoby trudne, nie mniej, nie docenić wpływu produkowanych przez Franciszka na uwadze jego czas, lub szybsza moc on wielded na pokolenia, które udało mu.

Aby wspomnieć tylko dwa aspekty jego wszystkie pervading wpływ, Francis musi liczyć się z pewnością wśród tych, do których świat sztuki i liter jest głęboko zadłużonych.

Proza, jak zauważa Arnold, może nie spełniać świętego na gorącym duszy, tak uczynił poezji.

Był bowiem zbyt mało stron w skład prawa do zaliczki daleko w tym kierunku.

Ale był jego pierwszy krzyk rodząca poezji, która znalazła swój najwyższy wyraz w "Boska Komedia"; Dlatego Franciszka został stylizowany prekursorem Dante.

Co do świętego nie było uczyć ludzi "przyzwyczajonych do sztucznego versification of courtly łacina i Provencal poetów, korzystanie z ich językiem ojczystym w prosty spontaniczne hymnów, która stała się jeszcze bardziej popularna z Laudi i Cantici jego poeta-follower Jacopone z Todi ".

W tak daleko, zresztą, jak Franciszka repraesentatio, jak Salimbene wzywa go, stabilne w Betlejem jest pierwszym tajemnicy odtworzyć słyszymy w Włochy, on powiedział, że ponosi część w ożywienie dramatu.

Jednak może to być, jeśli Franciszka miłość piosenka zwany dalej początki Włoski wersetów, jego życiu nie mniej przyczyniły się do narodzin Włoski sztuki.

Jego opowieść, mówi Ruskin, stała się pasją tradycją malowane całym świecie z radością.

Pełne koloru, dramatycznych możliwości, i ludzi interesu, na początku Franciszkanów legendy zapewniono najbardziej popularnych materiałów dla malarzy od życia Chrystusa.

Nie wcześniej, w rzeczywistości nie jest postacią Franciszka dokonać się w sztuce, niż stało się jednocześnie ulubionym przedmiotem, szczególnie z mistycznego Umbrian szkoły.

Tak więc prawdą jest to, że zostało powiedziane przez następujące możemy znać jego postać "skonstruowania historii sztuki chrześcijańskiej, od poprzedników z Cimabue do Guido Reni, Rubens, Van Dyck".

Prawdopodobnie najstarszy podobieństwo Franciszka, który zstąpił dla nas jest to, że zachowane w Sacro Speco w Subiaco.

Mówi się, że malowane przez benedyktyńskiego mnicha podczas wizyty w świętego, które mogą mieć miejsce w 1218.

Brak w stygmat, halo, a tytuł świętego w tej formie fresku jego naczelnym roszczenie można uznać za współczesny obraz, nie jest jednak prawdziwym portret we współczesnym znaczeniu tego słowa, i mamy na utrzymaniu tradycyjnych presentment Franciszka raczej na artystów "ideałów, takich jak Della Robbia posąg na Porziuncola, która jest z pewnością saint's vera wizerunkami, jak nie bizantyjski tzw portret może być kiedykolwiek, opisu i grafiki Franciszka podanych przez Celano (Vita prima, c. LXXXI).

Mniej niż w połowie wysokości, jesteśmy powiedział, i słabych w formie, Francis miał jeszcze długo wesoła twarz i miękki, ale silny głos, genialny małe czarne oczy, ciemnobrązowe włosy, broda i oszczędny.

Jego osoba była w żaden sposób nakładania, ale nie było o jeden święty delikatności, łaski, i rozróżnienie, które mu najbardziej atrakcyjne.

W literackim materiały do historii Święty Franciszek jest bardziej niż zazwyczaj dużą i autentyczne.

Jest kilka rzeczy, jeżeli jakiekolwiek średniowiecznego życia bardziej dokładnie udokumentowane.

Musimy w pierwszej kolejności o własne pisma świętego.

Nie są one obszerne i nigdy nie zostały napisane z myślą o przedstawiający jego pomysły systematycznie, ale one opatrzone pieczęcią jego osobowość i są oznaczone przez te same funkcje unvarying jego głoszenie.

Kilka czołowych myśli wzięte "od słów Pana" wydawało mu wszystkie sufficing, i tych, powtarza po raz kolejny, dostosowujące je do potrzeb różnych osób, które on zajmuje.

Krótkie, proste i nieformalnych, Franciszka oddychać w pismach miłość unstudied Ewangelii i tym samym praktycznego egzekwowania moralności, podczas gdy one obfitują w allegories i personifikacja i ukazują intymne łącząc biblijnej frazeologii.

Nie wszystkie pisma świętego, które sprowadzają się do nas, a nie kilka z nich wcześniej przypisane do niego są większe prawdopodobieństwo, ze teraz przypisane do inni.

Obecnie istniejące i autentyczne opuscula Franciszka obejmuje, oprócz rządów Braci Mniejszych, a niektóre fragmenty innych Seraphic ustawodawstwa, kilka listów, w tym jeden skierowany do wszystkich chrześcijan, którzy mieszkali w całości świat ", seria duchowych rad skierowana do swoich uczniów: "Laudes Creaturarum" lub "Kantyk of the Sun", a niektóre mniejsze zadowolenie, Biuro męki skompilowane na swój własny użytek, i kilka innych orisons, które pokazują nam jak Francis Celano, widząc go, nie tak dużo człowieka modlącego się, jak modlitwa ".

W uzupełnieniu do pisma świętego, źródeł historii Francis obejmują szereg początku papieskiej byków i inne dokumenty dyplomatyczne, jak są one nazywane, mających wpływ na jego życie i dzieło.

Następnie pochodzą z biografii właściwie tzw.

Należą do nich mieszka pisemnej 1229-1247 przez Tomasza z Celano, jeden z naśladowców Franciszka; wspólnej narracji życia opracowane przez Leo, rufinus, Anioł Pański, intymny z towarzyszami świętego, w 1246, obchodzony i legendy św Bonaventure , Które pojawiły się około 1263; poza nieco bardziej polemika z legendy o nazwie "Speculum Perfectionis", nadana Brat Leona, stan, który jest przedmiotem kontrowersji.

Istnieje również kilka ważnych trzynastego wieku Kronik kolejności, podobnie jak Jordania, Eccleston, i Bernard z Besse, a nie później kilka utworów, takich jak "Chronica XXIV. Generalium" i "Liber de Conformitate", które są w pewnego rodzaju kontynuacją.

Jest to po tych wszystkich utworów, które później biografii Franciszka życia są oparte.

W ostatnich latach odnotowano upgrowth naprawdę godny zainteresowania w życiu i dziele św Franciszka, szczególnie wśród nie-katolików, Asyż stał się w konsekwencji celem nowego wyścigu pielgrzymów.

To zainteresowanie, w większości utworów literackich i naukowych, głównie w środku jest badanie prymitywne dokumenty odnoszące się do świętego historię i początki z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Chociaż zainaugurowała kilka lat wcześniej, ruch ten otrzymał swój największy impuls od opublikowania w 1894 Paula Sabatier "Vie de S. François", utworu, który został niemal równocześnie koronowany przez Francuski Akademii i miejsce na indeksie.

Pomimo tego autora całej brak sympatii z saint's religijnego punktu widzenia, jego biografii Franciszka bespeaks ogromna erudycja, głębokich badań, rzadkich i krytyczne spojrzenie, i otworzyła nową erę w badaniach Franciszkanów zasobów.

W celu dalszego badania tej Międzynarodowe Towarzystwo Badania Franciszkanów w Asyżu został założony w 1902 roku, której celem jest zebranie pełnej biblioteki utworów w historii Franciszkanów i sporządzić katalog rozproszone Franciszkanów rękopisy; kilku czasopism, poświęconych Franciszkanów i dokumenty wyłącznie dyskusji, zostały ustalone w różnych krajach.

Chociaż duża literatura rozwinęła się wokół rysunku z Poverello w krótkim czasie, nic nowego podstawowych wartości został dodany do tego, co już wiadomo na świętego.

W energetyczne prac badawczych w ostatnich latach przedstawiała się następująco w odzyskiwaniu początku kilka ważnych tekstów, i wezwał o wiele naprawdę dobry krytycznej analizy do czynienia ze źródłami, ale jak najbardziej mile widziane cechą nowoczesnych zainteresowanie Franciszkanów pochodzenie było staranne re - redakcji i tłumaczeniu Franciszka własnych pism i prawie wszystkie współczesne rękopis władze wpływ na jego życie.

Nie kilka z controverted pytania z tym związane są znaczne import, nawet do tych, które nie są szczególnie studentów Franciszkanów legendy, ale nie może być zrozumiały w granicach określonych w niniejszym artykule.

To musi wystarczyć, ponadto, aby wskazać tylko niektóre z najważniejszych dzieł w życiu św.

W pismach św zostały opublikowane w "Opuscula SP Francisci Assisiensis" (Quaracchi, 1904); Böhmer, "Analekten zur Geschichte des Franciscus von Asyżu" (Tybinga, 1904); U. d'Alençon, "Les Opuscules de S . François d 'Assise "(Paryż, 1905); Robinson," Pisma Świętego Franciszka z Asyżu "(Philadelphia, 1906).

Publikacja informacji w formie pisemnej przez paschalnej Robinson.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom VI.

Opublikowany 1909.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 września 1909.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

Informacje Katolicki

Termin powszechnie używany do wyznaczenia członków różnych fundacji religijnych, zarówno mężczyźni jak i kobiety, professing do przestrzegania art Świętego Franciszka z Asyżu w jednej z kilku jej form.

Celem niniejszego artykułu jest wskazanie na krótko pochodzenia i powiązania tych różnych fundacji.

Pochodzenia tego TRZY ZAMÓWIENIA

Jest zwyczajem, aby powiedzieć, że św założona trzy zamówienia, jak czytamy w Urzędzie do 4 października:

Tres ordines tutaj ordinat: primumque Braci Czeskich nominat Minorum: pauperumque pasuje Dominarum medius: sed Poenitentium trzeci sexum capit utrumque.

(Rz Brev.. Serap., W Solem. Fran SP., Ant. 3, ad Laudes)

These three orders -- the Friars Minor, the Poor Ladies or Clares, and the Brothers and Sisters of Penance -- are generally referred to as the First, Second, and Third Orders of St. Francis.

First Order

Istnienie Braci Mniejszych lub pierwszej kolejności właściwie pochodzi z 1209, w którym roku św uzyskane Innocenty III, jeden z niepisanych zatwierdzenie proste reguły miał w składzie na jego pierwsze wytyczne towarzyszami.

Ta reguła nie zstąpił do nas w swej pierwotnej postaci, ale później został przepisany przez świętego i uroczyście potwierdzone przez Honoriusz III, 29 listopada 1223 (Litt. "Solet Annuere").

Ta druga zasada, jak to nazywa, Braci Mniejszych jest jednej chwili obecnej profesów w całym Pierwszy Zakon Świętego Franciszka (patrz zasada Świętego Franciszka).

Drugi Zamów

Podstawą Ubogich Panie lub drugiej kolejności może być powiedział zostały ustanowione w 1212.

W tym roku St Clare miał którzy prosili św mógł objąć nowy sposób życia był powołany, została założona przez niego w St Damian w pobliżu Asyżu, wraz z kilkoma innymi pobożnych panien którzy mieli dołączył do niej.

To jest błędne, aby podejrzewać, że św kiedykolwiek opracowała zasady formalne na te biedne panie i nie wspominają o takim dokumencie znajduje się w żadnej z początku władze.

Zasada nałożone na Ladies Poor's na temat św Damian 1219 przez kardynała Ugolino, potem Grzegorza IX, została przekształcona przez St Clare pod koniec jego życia, z pomocą kardynała Rinaldo, potem Aleksander IV, w tym zmienionej formie została zatwierdzona przez Innocentego IV 9 sierpnia 1253 (Litt. "Solet Annuere").

(Patrz Klarysek).

Trzeciego Zakonu

Tradycja przypisuje rok 1221 jako datę powstania Braci i Sióstr pokuty, obecnie znany jako tertiaries.

Tę Trzeciego Zakonu św został opracowany przez Franciszka jako swego rodzaju stan środku między klasztor i świat dla tych, którzy, chcąc się w jego ślady świętości, były debarred przez małżeństwo lub inne powiązania z wejściem albo pierwszego lub drugiego rzędu.

Zaobserwowano pewne różnice zdań co do tego, jak daleko do świętości w składzie z reguły dla tych tertiaries.

Jest to generalnie przyznał jednak, że zasady zatwierdzone przez Mikołaja IV, 18 sierpnia 1289 (Litt. "Supra Montem") nie stanowią oryginalne reguły Trzeciego Zakonu.

Niektóre z ostatnich pisarzy starałem się wykazać, że trzeci porządku, jak teraz nazywają ją, była naprawdę punkt wyjścia dla całego Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Oni twierdzą, że drugi i trzeci Zamówienia Święty Franciszek nie zostały dodane do pierwszego, ale że trzy oddziały, Bracia Mniejsi, Poor panie, Brata i Siostry i pokuty, wzrosła obecnie świeckich confraternity pokuty, który został St . Francis pierwszego i pierwotnego zamiaru, i były oddzielone od niego do różnych grup przez kardynała Ugolino, opiekuna z rzędu, podczas św nieobecności na Wschodzie (1219-21).

To ciekawe, choć nieco arbitralne, teoria nie jest bez znaczenia wczesnej historii wszystkich trzech nakazów, ale nie jest jeszcze dostatecznie udowodnione wyklucza bardziej zwykle konto podane powyżej, zgodnie z którym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich opracowane na trzy odrębne gałęzie, a mianowicie , Pierwszy, drugi i trzeci zamówienia, przez proces dodawania, a nie przez proces podziału, i to jeszcze pogląd powszechnie odbierane.

AKTUALNE organizacją na trzy ZAMÓWIENIA

First Order

Jadąc obok obecnej organizacji z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Bracia Mniejsi, lub pierwszej kolejności, obecnie składa się z trzech oddzielnych jednostek, a mianowicie: Braci Mniejszych właściwie tzw lub rodziców wynika, założył, jak zostało powiedziane w 1209; Braci Mniejszych Konwentualni i Bracia Mniejsi Kapucyni, które wyrasta z rodziców wynika, i były związkiem niezależnych zleceń w 1517 i 1619 odpowiednio.

Wszystkie trzy zamówienia wyznawania rządów Braci Mniejszych zatwierdzony przez Honoriusz III w 1223, ale każdy z nich ma swoje szczególne konstytucji i własną przełożoną generalną.

W mniejszym różne fundacje braci franciszkanów z następujących zasad pierwszej kolejności, po którym przysługuje oddzielny lub quasi-odrębne istnienie, albo są już wymarły, jak Clareni, Coletani i Celestines, lub zostały połączone z Braci Mniejszych, jak w przypadku tego Observants, Reformati, wspomina, Alcantarines, itp. (Na wszystkich tych mniejszym fundacji, obecnie wymarły, patrz Braci Mniejszych)

Drugi Zamów

Jeśli chodzi o drugie Postanowienie, Poor panie, obecnie powszechnie zwany Klarysek, w tym celu obejmuje wszystkie klasztory w różnych cloistered mniszek aby bronić Rule of St Clare zatwierdzony przez Innocentego IV w 1253, czy przestrzegają one takie same we wszystkich jej pierwotnym wymagań lub w zależności od zwolnień przyznane przez Urban IV, 18 października 1263 (Litt. "Beata Klary") lub konstytucji sporządzony przez św Colette (zm. 1447) i zatwierdzony przez Piusa II, 18 marca 1458 (Litt. "ETSI).

The Sisters of Zwiastowania i Conceptionists są w pewnym sensie offshoots z drugiego rzędu, ale teraz stosują różne zasady, że z osób ubogich Panie.

Trzeciego Zakonu

W związku z Braci i Sióstr Trzeciego Zakonu lub pokuty św Franciszka, konieczne jest rozróżnienie pomiędzy trzecim porządku świeckim i Trzeciego Zakonu Regularnego.

Świeckich.

Trzeciego Zakonu świeckie powstał, jak widzieliśmy, Święty Franciszek i obejmuje około 1221 osób pobożnych obojga płci życia w świat i po regułę życia zatwierdzony przez Mikołaja IV w 1289 i zmodyfikowany przez Leona XIII, 30 maja , 1883 (Constit. "Misericors").

Obejmuje ona nie tylko użytkowników którzy stanowią część logiczne braterskich, ale również odizolowane tertiaries, pustelników, pielgrzymów itd.

Regularne.

Na początku historii Trzeciego Zakonu Regularnego jest niepewna i jest podatny na wszelkiego rodzaju kontrowersje.

Niektóre atrybut jej podstawą do St Elżbieta Węgry w 1228, inni do Najświętszego Angelina z Marsciano w 1395.

Ten ostatni powiedział mieć siedzibę w Foligno pierwszy klasztor franciszkański z zamkniętych wyższego mniszek w Włochy.

Jest pewne, że na początku XV wieku wyższego wspólnoty mężczyzn i kobiet istnieją w różnych częściach Europa i że Włoski Braci Trzeciego Zakonu Regularnego zostały uznane jako mendicant celu przez Stolicę Apostolską.

Od około 1458 ten ostatni organ jest regulowane przez własną przełożoną generalną i jej członkowie podejmują śluby uroczyste.

Nowych podstaw.

Oprócz tego Trzeciego Zakonu Regularnego, tzw prawidłowo, i niezależnie od niego bardzo, bardzo duża liczba Franciszkanów wyższego zgromadzenia - zarówno kobiet i mężczyzn - zostały założone, szczególnie od początku XIX wieku.

Te nowe fundamenty miały za podstawę ich instytuty specjalne zasady dla członków Trzeciego Zakonu życia we wspólnocie zatwierdzonej przez Leona X. 20 stycznia 1521 (Bulla "Inter").

Choć zasada ta jest znacznie zmieniona szczególności ich konstytucji, które do reszty, różnią się znacznie w zależności od zakończenia każdego fundacji.

Te różne zgromadzenia regularnych tertiaries są albo jako autonomiczne lub jurysdykcji biskupiej, a dla większości są one Franciszkanów tylko w nazwie, a nie kilka z nich porzucił habit, a nawet tradycyjne przewodu z rzędu.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez paschalnej Robinson.

Co przepisywane przez Ste-Marie.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom VI.

Opublikowany 1909.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 września 1909.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Na pytanie usuń niniejszy komunikat o pochodzeniu i ewolucji trzeciego zamówienia, patrz Müller, Die Anfange des Minoritenordens und der Bussbruderschaften (Freiburg, 1885), 33 sqq; EHRLE w Zeitschr, jk Theol., XI, 743 sqq; MANDONNET, Les regles et le gouvernement de l Ordo de Paeniltentia au XIII siccle w Opuscules de critique historique, obj.

l. fasc. IV (Paryż, 1902); Lemmens w Rz.

Quartalschrift, XVI, 93 sqq; VAN ORTROY w Analecta Bollandiana, XVIII, 294 sqq.

XXIV, 415 sqq; d'Etudes w Alencon franciscaines, II, 646 ha; Goetz w Zeitschrift dla Kirchengeschichte, XXIII, 97-107.

Zasady trzy zamówienia są drukowane w Seraphicae Legislationis Tkanina pochodzi (Quaracchi, 1897).

Ogólny konspekty z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i jego poszczególnych oddziałów znajduje się w Holz-appel, Manuale, Historia, OFM (Freiburg, 1909); HEIM-Bucher, Die Orden und Kongregationen (Paderborn, 1907); II, 307-533; PATREM, Tableau synoptique tout de l Ordre Seraphique (Paryż, 1879) i Cusack, Święty Franciszek i franciszkanie (Nowy Jork, 1867).

Postanowienie Braci Mniejszych

Informacje Katolicki

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest