Wolnomularstwo

Informacje ogólne

Wolnomularstwo odnosi się do zasad, instytucji i praktyk w braterskiej kolejności Free Masons i akceptowana.

Największy na świecie społeczeństwo, Wolnomularstwo jest organizacją zrzeszającą ludzi w oparciu o ojcostwo Boga i braterstwo człowieka, za pomocą budowniczych "jako narzędzia do nauczania podstawowych symboli prawd moralnych ogólnie przyjętych przez osoby dobrej woli. Religijnych jest w że wiara w Bóg jest podstawowym wymogiem dla członkostwa, ale jest nonsectarian w tym religijnych testu nie jest używany. Wolnomularstwo celem jest umożliwienie ludziom spotkać się w harmonii, w celu promowania przyjaźni, a być charytatywne.

Jego podstawowe ideały są wszystkie osoby, które są dziećmi jednego Boga, że wszystkie osoby są powiązane ze sobą, i że najlepszym sposobem, aby oddać pokłon Bogu jest do obsługi osób.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Podstawową jednostką Wolnomularstwo jest złożyć, która istnieje na podstawie karty wydawane przez wielki złożyć wykonywania uprawnień administracyjnych.

W składa się połączonych ze sobą nieformalnie przez system wzajemnego uznawania między składa, że spełniają wymogi Masonic. Złożyć daje trzy stopnie: wpisu Apprentice, Dawni Rzemiosła i Master Mason. Dodatkowe stopnie są nadawane przez dwie grupy zaawansowanej Freemasonry: Ryt York , Które nagród 12 stopni, i Scottish Rite, który nagród 30 stopni wyższa.

W Stany Zjednoczone i Kanada członków tworzą dużą liczbę grup, aby umożliwić im rozwinąć swoją działalność społeczną i charytatywną.

Najbardziej znanym z tych grup jest Shriners, którzy posiadają uroczyste parady i wsparcie dla szpitali sparaliżowana i spalił dzieci.

Istnieją również Postanowienie wschodniej Star dla majstrowi murarskiemu i ich żon; Orderu de Molay dla chłopców, a Postanowienie Praca w Córki i Zakon Rainbow dla dziewcząt.

W BELIEVE Religious Information Source stronie internetowej nie jest połączony z organizacji opisanych w tej prezentacji.

Dzieje się tak, aby być jednym z tematów religijnych 1000, które są zawarte w wierza.

Nasza mała protestanckich chrześcijańskiego Kościoła, który utworzył i utrzymuje BELIEVE strony, nie ma kontaktu z organizacji opisanych tutaj, więc nie możemy pomóc w dostarczaniu kontaktów i adresów.

Ponadto, ponieważ nie BELIEVE "sprzedać" nic nie możemy pomóc w znalezieniu książki, ikony albo pamiątki.

Wielu legendarnych istnieją teorie dotyczące pochodzenia Freemasonry, ale to się powszechnie sądzi, że się od średniowiecznych cechów z stonemasons.

Jego obecna forma organizacji rozpoczęła się 24 czerwca 1717, kiedy to powstał wielki złożyć w Londyn.

Od tego czasu składa się rozprzestrzenić w całej świat z lokalnymi grand złoży utworzone w każdym przypadku, gdy istnieją wystarczające złoży w danym obszarze.

Pensjonaty pierwszy pojawił się w Ameryce w Filadelfii (1730) i Boston (1733).

W różnych terminach i miejscach Wolnomularstwo spotkała religijnych i opozycji politycznej.

Religijne przeciwników, zwłaszcza katolicka i Wschodniej cerkwie, które tradycyjnie twierdził, że Wolnomularstwo jest religia i jest tajne organizacji. Papieski zakaz Rzymsko-Katolickiego członkostwa w Masonic złoży zostało unieważnione w 1983 roku.

Freemasons posiadają że organizacja religijna, ale nie jest religią, i że nie jest tajemnicą, ponieważ organizacja działa w sposób jawny.

Wolnomularstwo zawsze zniesione w totalitarnego państwa.

Istnieje około 4,8 milionów Freemasons regularnie składa rozrzucone wokół świat.

Z tej liczby ponad 3 miliony znajdują się w Stanach Zjednoczonych, gdzie istnieją liczne Masonic odrębne grupy. Wielu ludzi znacznych w historii zostały Freemasons, w tym Benjamin Franklin, Mozarta, Henry Ford, Rudyard Kipling, Douglas MacArthur, Will Rogers, a George Washington i wiele innych prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Alfons Cerza

Bibliografia


O Coil, Masonic Encyklopedia (1962) i kompleksowej Widok Wolnomularstwo (1954); WR Denslow, 10000 Znani Freemasons (1957 - 60); AG Mackey, Encyclopedia of Freemasonry (1966); R macoy, Dictionary of Freemasonry (1989); W notatce, a GN Knight, Pocket Wolnomularstwo (1977); JJ Robinson, urodzony w Blood: The Lost Secrets of Freemasonry (1990).

Murarski (Freemasonry)

Informacje Katolicki

Przedmiotem jest traktowane zgodnie z następującymi głowic:

I. Nazwa i definicji;

II. Pochodzenie i wczesna historia;

III. Podstawowych Zasad i Ducha;

IV. Propagacja i Rozwój;

V. Organizacji i Statystyki;

VI. Inner Pracy;

VII. Zewnętrzne Pracy;

VIII. Działania państwa i Kościoła.

I. NAZWA I DEFINICJA

Pomijając różne fanciful indeks możemy śledzić słowo mason do maçon Francuski (łacina matio lub machio), "budowniczy ścian" lub "kamień-Kuter" (por. Niemiecki Steinmetz, z metzen, "wyciąć"; Holenderski vrijmetselaar).

W złożonej Farmazona występuje po raz pierwszy w 1375 - zgodnie z niedawno znalezionych piśmie, nawet przed 1155 [1] - i, wbrew Gould [2] oznacza przede wszystkim mason najwyższej umiejętności, choć później również wyznaczony jeden którzy korzystają wolności, lub uprawnienie, o handlu gildii.

[3] W pierwszym sensie jest powszechnie pochodzące z freestone-mason, mason hewing budynku lub w wolnym (ozdobnych) kamień w opozycji do nieobrobionego (Stone) Mason.

[4] To początek, choć harmonizacji w rozumieniu tego terminu, wydawało się niezadowalające niektórych badaczy.

Speth Dlatego proponuje się słowo freemasons interpretować jako odnoszące się do tych murarzami, twierdząc, zwolnienie z kontroli miejscowych cechów w miastach, gdzie czasowo rozstrzygnięty.

[5] Zgodnie z tą sugestią "New English Dictionary z Philological Society" (Oksford, 1898) opowiada się za interpretacją freemasons jako wykwalifikowanych rzemieślnikom, wyzwolonego w zależności od średniowiecznych praktyk z ograniczeń i kontroli lokalnych rękodzielników, tak aby Może mieć możliwość podróżowania i usług powodują, gdzie wszelkie wielkie budowy (katedra, itp.) w procesie budowy.

Te freemasons tworzy uniwersalny łodzi dla siebie, ze system tajnych znaków i haseł, które przez rzemieślnika, którzy zostały dopuszczone na dając dowody właściwe umiejętności, może być rozpoznany.

Na spadek tej architektury Gocki rzemiosła coalesced z mason cechów.

[6]

Całkiem niedawno W. Begemann [7] walczy z opinią Speth [8] jako czysto hipotetyczny, stwierdzając, że nazwa Farmazona pierwotnie wyznaczony szczególnie wykwalifikowanych freestone-murarzami, potrzebne w czasie najbardziej wspaniałych Gocki ewolucji architektury, i nic więcej.

In English prawo słowo Farmazona jest po raz pierwszy wspomniana w 1495, podczas gdy Frank-mason występuje już w Akcie 1444-1445.

[9] Później, Farmazona mason i zostały wykorzystane jako zamienne.

Nowoczesny signification of Freemasonry, w którym od około 1750, słowo zostało powszechnie zrozumiałe i wyłącznie, tylko od daty konstytucją Grand Lodge of England, 1717.

W tym Wolnomularstwo akceptacji, zgodnie z oficjalnym English, szkocki, amerykański, itp., rzemiosło rytuałów, jest najbardziej ogólnie definiowana: "swoiste [niektórzy mówią" szczególności "lub" piękny "] system moralności ukrytych w alegoria i zilustrowane przez symbole ".

Mackey [10] deklaruje najlepszych definicji Wolnomularstwo się: "A nauka, która jest zaangażowana w poszukiwanie po Bożej prawdy".

W Niemiecki encyklopedia Wolnomularstwo, "Handbuch" [11] Wolnomularstwo definiuje jako "działalność ściśle zjednoczył ludzi którzy, zatrudniających symbolical form zapożyczonych głównie z handlu i mason z architekturą, pracy dla dobra ludzkości, dążenie do ennoble się moralnie i inni, a tym samym doprowadzić do powszechnej ligi ludzkości [Menschheitsbund], które aspirują do wykazują obecnie nawet na małą skalę ".

Te trzy edycje tego, który "Handbuch" (Universal Manual of Freemasonry) posiada od 1822 są najbardziej wartościowe, prace, które zostały zgłoszone przez English-speaking Masonic krytyków zdecydowanie najlepszy Masonic Encyklopedia kiedykolwiek opublikowane.

[12]

II. Pochodzenia i na początku HISTORIA

Przed i po tym następujące rejony naszego tematu, konieczne jest założenie, że sam charakter Wolnomularstwo jako tajne społeczeństwa sprawia, że trudno mieć pewność, że nawet jej cieszących się dokumenty i władze, i dlatego musimy konsultować tylko te, które są potwierdzone i zalecane przez członków właściwej jednostki, jak stwierdzono w bibliografii dołączony do niniejszego artykułu.

"Jest to opprobrium z Wolnomularstwo", mówi Mackey [13]

że jej historii nigdy nie został jeszcze napisany w duchu prawdy krytycznej; że łatwowierność.

. . został fundament, na którym wszystkie Masonic historycznych dochodzeń zostały zbudowane.

. . że brakujące ogniwa w łańcuchu dowodów były często dostarczane przez nieodpłatne wynalazek i że oświadczenia ogromnej wagi zostały odpowiednio wspierane przez zeznania dokumenty, których autentyczności nie zostało udowodnione.

"Historycznej części starego rekordy", dodaje [14], napisany przez Andersona, Preston, Smith, Calcott i innych pisarzy tego pokolenia, było niewiele więcej niż zbiór bajek, tak absurdalne, aby pobudzać do uśmiechu każdego czytelnika .

W zarazki prawie wszystkie te fantastyczne teorie są zawarte w Anderson "Konstytucje Free Masons" (1723, 1738), która sprawia, że Wolnomularstwo coextensive z geometrii i sztuki opartej na niej; insinuates, że Bóg, Wielki Architekt, założył Wolnomularstwo, i że miała za patronów, Adam, Patriarchów, królów i filozofów starych.

Nawet Jezus Chrystus jest ujęte w wykazie, jak Grand Master of the Christian Church.

Murarski jest zapisywane z budowaniem Arka Noego, Wieża Babel, Piramidy i Solomon's Temple.

Kolejne autorów znaleźć w murarski pochodzenia egipskiego, dionysiac, Eleusinian, Mithraic i druidic tajemnice; sekty i szkoły, takie jak Pythagoreans, Esseńczycy, Culdees, Zoroastrians, Gnostics; ewangelicki w społeczeństwach, które poprzedziły reformacji, w zamówień rycerskości (Johannites, templariuszy); wśród Alchemists, Rosicrucians, Cabbalists; Arabski Chiński i tajnych stowarzyszeń.

Twierdzi się również, że Pitagoras założył druidic instytucji i tym samym murarski, że prawdopodobnie istniała w Anglii 500 lat przed ery chrześcijańskiej.

Niektórzy autorzy, jak stwierdza, uznając geologicznych Masonic godła, ślad murarski w miocenie (?) Okres [15], podczas gdy inni udają, że Masonic nauki "istniały jeszcze przed utworzeniem tego świata, diffused wśród licznych systemów, które z wielkim empyreum powszechnej przestrzeń jest dostarczany ".

[16]

Nie jest wtedy trudny do zrozumienia, że próba udowodnienia Wolnomularstwo w starożytności z dowodów dostarczonych przez te pomniki przeszłości, jak i Piramidy Obelisk (usunięte w Nowym Jorku w 1879) powinno przynieść rezultaty w rozległą literaturę dotyczącą tych obiektów.

[17] Mimo wielu inteligentnych Masons zakresie tych roszczeń, jak baseless, większość łodzi [18] jeszcze zaakceptować oświadczenie zawarte w "Charge" po wszczęciu postępowania "Ancient bez wątpienia jest, mając subsisted od niepamiętnych czasów. W każdym wieku Monarchowie [American rytuały: "największych i najlepszych ludzi w każdym wieku"] zostały promotorów sztuki, nie myśli on odstępstwa ich godności do wymiany berło dla kielnia, które uczestniczyły w naszych tajemnic i dołączył w naszych zgromadzeniach " .

[19] To prawda, że we wcześniejszych razy Panowie którzy nie byli ani operacyjnym murarzami architektów, tzw geomatic Masons [20] Połączone z operacyjnym, lub dogmatycznej, Masons w ich złoży, obserwowane uroczystości przyjmowania i miał ich znaki uznania.

Ale to jest murarski nie oznacza "spekulacyjnych" murarski z czasów nowożytnych, czyli systematyczne metody nauczania moralności za pomocą symboli takich zasad, zgodnie z zasadami nowoczesnej Wolnomularstwo po 1723.

W najlepszym Niemiecki władze dopuścić [21], spekulacyjnych rozpoczął murarski z fundacji Grand Lodge of England, 24 czerwca 1717, a jej podstawowe organizacja została zakończona w 1722 przez przyjęcie nowych "Księga Konstytucje", a także trzy stopnie: praktykant, kolegów, kapitan.

Wszystkie ablest i najbardziej sumienne dochodzenia przez właściwe Masonic historyków pokazują, że w 1717 stary złoży miał niemal przestała istnieć.

Nowe złoży rozpoczął jako convivial społeczeństw, a ich charakterystyczną Masonic duchu rozwinięte, ale powoli.

Ten duch, wreszcie, jak wystawiał w nowej konstytucji było w sprzeczności z tym, co animowane wcześniejsze Masons.

Te fakty dowodzą, że nowoczesne murarski nie jest, jak Gould [22] Hughan [23] i Mackey [24] utrzymują, ożywienie na starszych systemach, lecz że jest to nowy porządek starożytności nie większej niż w pierwszym kwartale XVIII wieku.

III. Podstawowych zasad i ducha

Istnieją liczne kontrowersje wśród Masons co do zasadniczych punktów murarski.

English-speaking Masons stylu ich "zabytki", który pochodzi z Powtórzonego Prawa 19:14, oznaczający "Masonic granice wolności", lub niezmienialnego granice, w ramach których wszystkie Masons musiała ograniczać się.

Mackey [25] określa nie mniej niż dwadzieścia pięć punktów orientacyjnych.

Ten sam numer został przyjęty przez Whitehead [26] "jako rdzeń z badania z ablest Masonic pisarzy".

Zasada nich [27]

metody uznania przez tajne znaki, słowa, uchwyty, kroki, itp.; trzech stopni w tym Royal Arch, Hiram legenda trzeciego stopnia; właściwego "Dachówka" do wniesienia przeciwko "raining" i "opady śniegu", tj. przed płci męskiej i żeńskiej "cowans", lub eavesdroppers, czyli świeckie intruzami, prawo każdego do regularnych Mason regularne wizyty co złożyć w świat; wiarę w istnienie Boga i życia w przyszłości; wielkość Najświętszego Ustawy; równości w Masons złożyć; tajemnicy; symbolical metody nauczania; nienaruszalność zabytków.

W prawdzie nie ma władzy w Wolnomularstwo stanowić takie "niezmiennych" zabytków lub podstawowe prawa.

Ściśle sądowego, a nawet "Old Charges", które, zgodnie z Anderson's "Konstytucje", zawierają niezmiennych ustawowe mają charakter wyłącznie prawny obowiązek, o ile są one zamieszczone w "Księdze Konstytucji" każdego Grand Lodge.

[28] Jednak w praktyce istnieją pewne cechy, które są powszechnie uważane za istotne.

Takie są podstawowe zasady opisane w pierwszym i szóstym artykułów z "Old Charges" dotyczące religii, teksty English pierwszych dwóch edycjach (1723 i 1738) z dnia Anderson's "Konstytucje".

Teksty te, choć nieco odmienne, są identyczne jak ich zasadniczą treść.

Z 1723, jak oryginalny tekst, przywrócone przez Grand Lodge of England w wydaniach "Konstytucji", 1756-1813, i dodaje później w "Books of Konstytucje" prawie wszystkie pozostałe Grand Pensjonaty, jest najbardziej autorytatywne, ale tekst z 1738, które zostało przyjęte i stosowane przez długi czas przez wiele Grand Pensjonaty, ma również ogromne znaczenie w sobie i jako kolejny dowód na tekst 1723.

W tym ostatnim, w pierwszym artykule z "Old Charges" zawierające podstawowe prawa i istotę współczesnego Wolnomularstwo działa (tekst znajduje się dokładnie tak, jak drukowane w oryginalnym, 1723):

I. Jeśli chodzi o Bogu i religii.

A mason jest zobowiązany przez jego kadencji, do przestrzegania prawa moralnego, i słusznie, jeśli on rozumie sztuki, nigdy nie jest głupi Atheist [Gocki listów] ani Irreligious Libertine [Gocki listów].

Ale choć w czasach starożytnych były Masons pobierana w każdym kraju należy do religii tego kraju i narodu, niezależnie było, jeszcze 'tis teraz myśli tylko bardziej celowe, zobowiązując ich do tej religii, w której zgadzają się wszyscy ludzie, pozostawiając ich szczególności opinie do siebie: to jest dobre dla kobiet i mężczyzn prawdziwe lub Honorowej i uczciwości, niezależnie od Nominały Persuasions lub mogą one być odróżnione; murarski z którą staje się centrum Unii Europejskiej i środków conciliating prawdziwej przyjaźni wśród osób, które muszą pozostawać w Odległość wiecznym.

Zgodnie z artykułem VI, 2 (Masons zachowanie po Lodge jest zamknięta i bracia nie byli) w następującym brzmieniu:

W celu zachowania pokoju i harmonii nie piques prywatnych lub kłótni musi być wniesiona w drzwi z Lodge, znacznie mniej kłótni o dowolnej religii lub Narodów lub polityki państwa, jest tylko, jak Masons z Catholick Religia, wyżej wymienione, są również wszystkie narody, języki, Kindreds i Języków i są rozwiązane przed wszelkimi Politicks [drukowane w oryginale w Gocki listów] jak to, co jeszcze nigdy nie conduced do opieki nad Lodge nigdy nie będzie.

Opłata ta była zawsze ściśle enjoin'd i observ'd, ale przede wszystkim od historii reformacji w Wielkiej Brytanii lub niezgody i secesyjny z tych państw z komunii Rzym.

W tekście tym samym 1738 artykułów uruchomić (odmiany z edycji 1723 są kursywą):

I. Jeśli chodzi o Bogu i religii.

A mason jest zobowiązany przez jego kadencji do przestrzegania prawa moralnego, jak prawdziwe Noahida (synów Noego, imię Freemasons) i jeśli on słusznie rozumie łodzi, on nigdy nie jest głupi ateistyczną lub Irreligious Libertine ani działać przeciwko sumienia.

W starożytności chrześcijańskiej murarzami były pobierane do wykonania chrześcijańskiej zastosowania każdego kraju, w którym podróżował i pracował, ale murarski znaleziono we wszystkich narodów, a nawet różnych religii, są one obecnie powszechnie za przystąpienie do tej religii, w którym wszystkie mężczyźni postanawiają, (pozostawiając każdego Brother własną opinię szczególności), to będzie dobra ludzi i prawdziwe, ludzie honoru i uczciwości, niezależnie od nazwy, religii lub persuasions mogą one być odróżnione, bo wszyscy są zgodni w trzech wielkich artykułów Noego, wystarczy do zachowania cementu w Lodge.

Tak murarski jest centrum ich związków i szczęśliwy środków conciliating prawdziwej przyjaźni wśród osób, którzy muszą mieć inny pozostał na odległość wieczystą.

VI. 1. Zachowanie w Lodge przed zamknięciem:.

. . Nr piques prywatnych ani kłótni o narody, rodziny, religii i polityki muszą w dowolny sposób lub w dowolnym kolorze lub pretensji co być wniesione w drzwi do złożenia, tak Masons jesteśmy z najstarszych religii katolickiej, wyżej wymienionych i wszystkich narodów na placu, poziom i plumb, jak i naszych poprzedników w każdym wieku mamy rozwiązany przed politycznych sporów, jako sprzeczne z pokoju i dobrobytu w Lodge.

W celu słusznie docenić tych tekstów charakteryzujące nowoczesne "spekulacyjnych" Wolnomularstwo niezbędne jest porównanie ich z odpowiednimi nakaz z "Gocki" (Chrześcijańscy) Konstytucje uregulowania starych złoży "operacyjnym" murarski i aż po 1747.

Te nakazy są jednolicie zrekapitulowane w prostych słowach: "Pierwsza opłata to, że można być wiernym Bogu i Kościołowi Świętemu i wykorzystanie błędu lub nie herezja".

[29] W przeciwieństwie do radykalnych między tymi dwoma typami jest oczywiste.

Choć Mason według starej konstytucji przede wszystkim obowiązek być wiernym Bogu i Kościołowi, unikając herezje, jego "religijne" obowiązków, stosownie do nowego typu, są w istocie zredukowana do przestrzegania "prawa moralnego" praktycznie zrekapitulowane w regulaminie "honoru i uczciwości", do którego "wszyscy ludzie zgadzają".

Ta "powszechnej religii ludzkości", które stopniowo usuwa przypadkowe podziały ludzi ze względu na szczególne opinie "lub religijnych", krajowym i społecznej "uprzedzeń", jest więzią związków między mężczyznami w Masonic społeczeństwa, jako modelu stowarzyszenie ludzi w ogóle.

"Ludzkość" jest terminem używanym do wyznaczenia podstawowe zasady murarski.

[30] Występuje w Masonic adres 1747.

[31] Inne haseł jest "tolerancja", "unsectarian", "Cosmopolitan".

Christian charakter społeczeństwa, w ramach operacyjny régime dawnych wieków, mówi Hughan [32] "było wymieniane na unsectarian rozporządzeń, które miały obejmować pod jego skrzydła w votaries wszystkich sekt, bez względu na ich różnice w kolorze lub clime, pod warunkiem prostych warunkach obserwowano moralności, wiek dojrzały i zatwierdzony głosowaniu ".

[33] W kontynentalne murarski tego samego pojęcia są wyrażone przez słowa "neutralność", "Laicyzacja", "Confessionslosigkeit", itp. W tekście z 1738 szczególny nacisk jest położony na "wolność sumienia" i powszechnych, non-Christian charakter murarski jest podkreślona.

W Mason nazywany jest "prawdziwym Noahida", czyli zrośnięta z pre-chrześcijańskiej i pre-Mozaika systemu niepodzielnej ludzkości.

"3 artykuły Noego" najprawdopodobniej "obowiązki wobec Boga, bliźniego i siebie samego" inculcated ze starszymi razy w "Opłata na nowo wykonane Brother".

Mogą również odnosić się do "braterskiej miłości, pomocy i prawdy", na ogół z "religii", stylizowany na "wielkie cementu" do braterstwa i wezwał przez Mackey [34] "Motto naszego celu i charakterystyczne dla naszego zawodu".

Spośród starożytnych Masons, nie jest już powiedział, że zostali oni zobowiązani do "być w religii", lecz tylko "zgodne z chrześcijańską zastosowania każdego kraju".

Wyznaczenie wspomnianej "unsectarian" religii jako "Ancient catholick" zdradzają próba zgłasza sprzeciwu wobec tej religii "Humanity" do rzymsko-katolickiego, jak tylko prawdziwe, prawdziwe, a pierwotnie katolicki.

W unsectarian charakter dorozumiany murarski jest również w epoce wybrany na stronie tytułowej: "W 5723 roku z kamieni" i "Historia".

Co do "Historia" Anderson siebie uwag w przedmowie (1738):

Tylko ekspert Brother, prawdziwe światło, można łatwo znaleźć wiele przydatnych wskazówek w prawie każdej stronie tej książki, które Cowans i inni nie wszczęła (także wśród Masons) nie poznałem.

W związku z powyższym, stwierdza Krause [35], Anderson's "Historia" jest napisany w allegorically "Szyfr język".

Obok, a następnie, od "zwykłego childish aluzje do drobnych tajemnic", ogólną tendencję do tego "Historia" jest wystawy "unsectarianism" z kamieni.

Dwa punkty zasługują na szczególną uwagę: wypowiedzi na temat "Augustan" i "Gocki" w stylu architektury i identyfikacji murarski z geometrii.

"Augustan", który pochwalił się przede wszystkim nawiązuje do innych stylów "Humanizm", natomiast "Gocki", która jest pobierana z niewiedzy i wąskim mindedness, odwołuje się do chrześcijańskiego, a szczególnie katolicka prawowierność.

Identyfikacja murarski z geometrii sprowadza się do naturalistycznego charakteru dawnej.

Podobnie jak Royal Society, z których duża i najbardziej wpływową część pierwsza Freemasons byli członkowie [36], murarski professes w empiric lub "pozytywizmu" geometryczne metody rozumu i odliczenia w dochodzeniu prawdy.

[37] Na ogół wydaje się, że założycieli murarski przeznaczone do zastosowania się do tych samych metod, ich cele społeczne, które zostały wybrane przez Królewskie Towarzystwo jego badań naukowych.

[38] "Geometria jako metoda jest szczególnie zalecana do wiadomości Masons".

"W tym świetle, Geometria maja bardzo poprawnie należy uznać za naturalną logiką, bo jak prawda jest zawsze spójny, jednolity i stały, wszystkie prawdy mogą być badane w taki sam sposób. Moralnego i religijnego definicje, axioms i propozycje mają regularnych i niektórych uzależnienia od siebie, jak każdy z matematyki lub fizyki. "

"Niech mnie zalecamy do prowadzenia takiej wiedzy i pielęgnować takie dyspozycje jak bezpieczne będzie Ci braterskiej odniesieniu do tego społeczeństwo i honor swojego dalszego rozwoju w nim".

[39] Jest to jedynie poprzez niespójność, że niektóre Grand Pensjonaty Ameryki Północnej nalegać na wiarę w Boskie natchnienie z Biblii jako niezbędne kwalifikacje, a nie kilka Masons w Ameryce i Niemcy deklarują murarski zasadniczo "chrześcijańskich instytucji".

Zgodnie z Niemiecki Grand Pensjonaty, Chrystus jest tylko "pozytywnego i mądrego człowieka czystego" par excellence, głównym wzorem i nauczycielem "Ludzkość".

[40] W Szwedzki system, praktykowana przez Niemiecki Wieś Grand Lodge, Chrystus powiedział do nauczyły oprócz exoteric doktryny chrześcijańskiej, przeznaczonych dla ludzi i duller masę swoich uczniów, ezoteryczne doktryny do jego wybranych uczniów, takich jak St John, w którym zaprzeczył, że był Bogiem.

[41] Wolnomularstwo, jest w posiadaniu, jest potomkiem chrześcijańskiej tajemnicy społeczeństwa, w którym ten ezoteryczne doktryny propagowane.

Oczywiste jest jednak, że nawet w tym ograniczonym sensie "unsectarian" Chrześcijaństwo, Wolnomularstwo nie jest instytucją chrześcijańską, jak przyznaje wielu pre-Christian modeli i nauczycieli "Ludzkość".

Wszyscy zgadzają się z instrukcją Masons w celu importu tego Masonic zasadą "Ludzkość", zgodnie z którym wiara w dogmaty jest kwestią o drugorzędnym znaczeniu, a nawet wpływa na prawo powszechnej miłości i tolerancji.

Wolnomularstwo w związku z tym sprzeciwia się nie tylko do katolicyzmu i chrześcijaństwa, ale także do całego systemu nadprzyrodzonej prawdy.

Jedyne poważne rozbieżności między Masons dotyczące interpretacji tekstów z 1723 i 1738 odnoszą się do słów: "A jeśli on słusznie rozumie sztuki, nigdy nie jest głupi Atheist lub Irreligious Libertine".

Ze względu na kontrowersje co do znaczenia tych słów był szczególnie ostry od 13 września 1877, podczas Grand Orient Francja usunięte z akapitu, wprowadzony w 1854 w jego Konstytucji, na podstawie którego istnienie Boga i nieśmiertelność duszy zostały zgłoszone do podstawie Wolnomularstwo [42] i wydał pierwszy artykuł na swojej nowej Konstytucji następującą treść: "Wolnomularstwo, głównie dobroczynne, filozoficznego (przyrodnik, adogmatic) i stopniowe instytucja, ma swój obiekt do wyszukiwania po prawdzie, badanie powszechnej moralności, nauki i sztuki oraz praktyki dobroczynności. Ma na swoim zasady absolutnej wolności sumienia i ludzkiej solidarności. wyklucza żadna ze względu na jego przekonania. Jej urządzenie jest Wolność, równość, braterstwo ".

W dniu 10 września 1878, Grand Orient ponadto, aby dekret z expunge rytuały i złożyć postępowania wszystkie aluzje do religijnych dogmatów jako symbole Grand Architekt, Biblii, itp. Środki te zwane obecnie uroczystym protesty od prawie wszystkich Anglo-American i Niemiecki organów i doprowadziła do rozłamu pomiędzy anglo-amerykański Grand Pensjonaty i Grand Orient z Francja.

W wielu freethinking Masons zarówno w Ameryce, a Europa w sympathize w tej walce z Francuski, świat-szeroki spowodowały naruszenie.

Całkiem niedawno wielu Grand Pensjonaty Stanów Zjednoczonych odmówił uznania Grand Lodge of Szwajcaria jako zwykły organ, na podstawie faktu, że bawi go przyjazne stosunki z ateistycznego Grand Orient z Francja.

[43] To zerwanie mogłoby się wydawać, aby pokazać, że w powyższym akapicie "Old Charges" osobistej wiary w Boga jest ogłoszony najbardziej konieczny warunek i cła na Mason i Anglo-American murarski, co najmniej, jest bezkompromisowy mistrzem tej wiary przed impiety z łacina murarski.

Ale prawda wszystkie murarski jest pełne dwuznaczności.

Teksty 1723 i 1738 na podstawowe prawa dotyczące Ateizm są celowo dwuznaczne.

Ateizm nie jest pozytywnie potępił, ale po prostu wystarczająco disavowed, aby sprostać wymogom czasu, kiedy otwartego przyjmowania byłoby śmiertelne dla murarski.

To nie jest Atheists powiedział, że nie może być dopuszczone, lub Mason, że nie może być Katolikiem, ale jedynie, że jeśli on słusznie rozumie sztuki, nigdy nie jest głupi Atheist, itp., tzn. nie będzie on posiadać lub wyznawania Ateizm w pewien głupi sposób, by oświadczenia, na przykład, że szok religijnej i wprowadzają murarski w złej reputacji.

A nawet taki głupi nie ponosi Atheist naganę silniejszy niż zwykłe stwierdzenia na fakt, że słusznie nie rozumieją sztuki, tylko teoretyczne wyroku bez praktycznych sankcji.

Takie disavowal skłania raczej do wspierania nowoczesnych pozytywizmu naukowego lub Ateizm.

Scarcely bardziej poważne jest odrzucenie ateizmu przez brytyjskie, amerykańskie i niektóre Niemiecki Grand składanych w ich walce z Grand Orient z Francja.

The English Grand Lodge, prawdą jest, w swoim komunikacie z dnia kwartalnych 6 marca 1878 [44] przyjęła cztery uchwały, w którym wiara w Wielkiego Architekta Wszechświata jest uznane za najważniejszy punkt starożytnej kolejności, oraz wyraźne zawodu, że wiara jest wymagane odwiedzenie braci należących do Grand Orient z Francja, jako warunku wejścia do składanych English.

Podobne działania zostały podjęte przez Irlandzki, szkockie, Ameryki Północnej i Grand Pensjonaty.

Ale to wiara w Wielkiego Architekta jest tak niejasne i symbolical, że prawie każdy rodzaj ateizmu, a nawet "głupi" Ateizm może być nim objęte.

Ponadto, brytyjskich i amerykańskich Grand Pensjonaty oświadczają, że są one w pełni zadowolony z takiego niejasne, w rzeczywistości jedynie słownych deklaracji, bez dalszego dochodzenia w sprawie tego rodzaju przekonania, że nie są one marzeniem dla Wolnomularstwo twierdząc, że jest to "Kościół "," Rady "," Synod ".

W konsekwencji, nawet tych uznanych za Masons którzy z Spencer i innych Naturalist filozofów wieku wezwanie Boga ukryte wszechmocna zasady pracy w charakterze lub, jak zwolenników "Handbuch" [45] utrzymać w dwóch filarów religii " uczucia człowieka littleness w immensity miejsca i czasu ", i" pewność, że jest prawdziwe, niezależnie od jej pochodzenia i od dobrych cokolwiek się dzieje, należy do najlepszych ".

An American Grand Orator Zabriskie (Arizona) w dniu 13 listopada 1889, głosili, że "członkowie wierzą w wielu bogów, jeżeli ich sumienie i wyroku nakazują tak".

[46] Limousin [47] zatwierdzone przez Niemiecki Masons [48] mówi: "Większość mężczyzn wyobrazić Boga w sensie exoteric religii jako wszechmocna człowieka; inni wyobrazić Boga jako najwyższego pomysł człowiek może w tym sensie, z ezoterycznych religii ".

Te ostatnie są nazywane Atheists zgodnie z exoteric pojęcie Boga repudiated przez naukę, ale nie są one Atheists zgodnie z ezoterycznych i prawdziwe pojęcie Boga.

Wręcz przeciwnie, dodać inne [49] są one mniej niż Atheists churchmen, od których różnią się one jedynie przez gospodarstwa wyższej idei Boga lub Bożego.

W tym sensie Thevenot, Grand Sekretarz Grand Orient z Francja, w oficjalnym piśmie do Grand Lodge of Scotland (30 stycznia, 1878), stwierdza: "Francuski murarski nie wierzę, że istnieją Atheists w bezwzględnych tego słowa znaczeniu "[50] Pike i sam [51] avows:

A człowiek ma wyższy którzy koncepcję Boga, niż o nim i którzy zaprzeczają, że ich koncepcja jest Bogiem, jest bardzo prawdopodobne, aby być nazywane Atheist przez ludzi którzy są naprawdę daleko mniej wierzących w Boga niż on, itp.

Tak więc cały kontrowersje okazuje się jedynie nominalną i formalnych.

Ponadto, należy zauważyć, że klauzula stwierdzająca wiarę w wielkie Architekt warunek dopuszczenia, zostało wprowadzone do tekstu Konstytucji z Grand Lodge of England, tylko w 1815 i że ten sam tekst mówi: "A więc Mason jest szczególnie związana nie działać przeciwko dyktatowi jego sumienia ", którą Grand Lodge of England wydaje się potwierdzić, że wolność sumienia jest suwerenne Wolnomularstwo zasady panujące nad wszystkimi innymi, gdy w konflikcie z nimi.

To samo w wyższość wolności sumienia jest również domniemanych w unsectarian charakter, Anglo-American Masons rozpoznać jako najgłębsze istotę murów.

"Dwie zasady", powiedział Niemiecki cesarz Frederick III, w uroczystym adres do Masons w Strasburgu w dniu 12 września 1886, "charakteryzuje przede wszystkim naszych celów, a mianowicie., Wolności sumienia i tolerancji" oraz "Handbuch" [52 ] Słusznie zauważa, że wolność sumienia i tolerancja była ogłoszona w tym samym fundamencie z kamieni przez najwyższe władze w Masonic Niemcy.

Tak Grand Orient z Francja jest prawo Masonic z punktu widzenia co do istoty sprawy, ale nie odeszły od tradycji i symboli przez odrzut symbolical formulæ, które, jeśli słusznie rozumieć, w żaden sposób sugerować, dogmatycznej i twierdzeń, które nie mogą być odrzucone bez narażania na szkodę prace murarski, ponieważ ma potrzeby religijne niejednoznaczne formulæ dostosować do każdego rodzaju wyznania i każdy etap rozwoju moralnego.

Z tego punktu widzenia symbol Wielkiego Architekta Wszechświata i biblijne są w istocie sprawą najwyższej wagi do murów.

Stąd, kilka Grand Pensjonaty, które na pierwszy miały do naśladowania na radykalizm z Francuski, ostatecznie zatrzymane tych symboli.

Przedstawiciel Grand Lodge z Francja pisze w tym sensie do Findel: "Jesteśmy w pełni zgadzają się z Tobą w biorąc pod uwagę wszystkie dogmaty, albo dodatnią lub ujemną, jako radykalnie sprzeczne z kamieni, nauczanie, które muszą być propagowane przez symbole. A Symbole mogą i muszą zostać wyjaśnione przez każdego z nich według własnego zrozumienia, co one służyć do utrzymania zgody. Stąd nasze Grand Lodge facultatively zachowuje symbol Wielkiego Architekta Wszechświata, ponieważ każdy może wyobrazić go zgodnie z jego osobistego wyroków . [Bungalowy są upoważnione do zatrzymywania symbole, ale nie ma obowiązku na wszystkich ten sposób, a wielu nie.] Excommunicate wzajemnie ze względu na metafizyczne pytania, wydaje się nam najbardziej niegodne rzeczy Masons może zrobić ".

[53] Urzędnik organu Włoski murarski nawet podkreśla: "formuły Grand Architekt, który jest reproached do murarski, niejednoznaczne i absurdalne, jest większość dużych oczach i prawy afirmacji ogromne zasady istnienia i może stanowić również (rewolucyjny) Bóg Mazzini jak szatan z Giosue Carducci (w jego obchodzi hymn do szatana); Boga, jako źródło miłości, nie nienawiści, szatan, jak geniusz dobre, nie na złe ".

[54] W obu tych interpretacji jest w rzeczywistości zasadę, że rewolucja jest adorowany przez Włoski murarski.

IV. Rozmnażania i ewolucji murów

Członkowie Grand Lodge utworzona w 1717 przez Unię Europejską składa się z czterech starych, aż do 1721 były nieliczne, i gorszej jakości.

Wejście kilku członków Towarzystwa Królewskiego i szlachty zmiana sytuacji.

Od roku 1721 jest rozłożone Europa.

[55] To szybkie rozmnażanie było głównie ze względu na duchu wieku, które męczących religijnych kłótni, restive ramach kościelnych władz i discontented z istniejących warunków społecznych, włączona do oświecenia i ulgi dla starożytnych tajemnic i starała, by jednocząc ludzi z rodzinnego tendencji, do rekonstrukcji społeczeństwa na czysto ludzkich.

W tej sytuacji Wolnomularstwo z niedokładności i sprężystość, wydawało się wielu doskonały środek.

W celu zaspokojenia potrzeb różnych krajów i klas społeczeństwa, oryginalnego systemu (1717-23) przeszedł mniej lub bardziej głębokich zmian.

W 1717, wbrew Gould [56], tylko jeden prosty ceremonii przyjmowania lub jeden stopień zdaje się być już w użyciu [57]; w 1723 pojawiają się dwa, uznane przez Grand Lodge of England: "wpisu Apprentice" i "Dawni Craft lub Master ".

Trzy stopień system, stosowany po raz pierwszy o 1725, stała się powszechną i urzędową dopiero po 1730.

[58] ritualistic symboli i form, jak były one praktykowane od 1717 do wprowadzenia dalszych stopni po 1738, wraz z "Old Charges" z 1723 lub 1738, są uważane za oryginalne czystej Wolnomularstwo.

A po czwarte, "Royal Arch stopnia [59] w użyciu co najmniej od roku 1740, po raz pierwszy wspomniana w 1743, i chociaż obcych do systemu czystego i starożytnych murarski [60] jest najbardziej charakterystyczne dla późniejszych Anglo-Saxon murarski. 1751 konkurencyjnej Grand Lodge of England ", zgodnie z Instytucje Starego" została ustalona, a poprzez swoją działalność Grand Sekretarz, Lawrence Dermott, szybko dyspozycji Grand Lodge of 1717. Członkowie tej Grand Lodge są znane z nazwy " Ancient Masons ". Są one również nazywane" Jorku Masons "z odniesieniem, a nie na ulotnych Grand Lodge wszystkich York w Anglii, wymienione w 1726 i ponownie w 1761, ale na pierwszy pretended Grand Lodge of England montowane w 926 przy Jorku. [61] one ostatecznie uzyskano kontroli, United Grand Lodge of England przyjęcie w 1813 ich ritualistic formy.

W duchu religijnym Anglo-Saxon murarski po 1730 niewątpliwie retrograded do biblijnej Christian prawowierność.

[62] Ten ruch jest potwierdzone przez Chrystianizacja rytuały i popularności dzieł Hutchinson, Preston, Oliver z Anglo-American Masons.

Jest to głównie ze względu na konserwatyzm z English-speaking społeczeństwa w sprawach religijnych, wpływ na użytkowników i kościelnych instytucji "złożyć kapelanów", o których mowa w English rekordy od 1733.

[63] Reforma wniesione przez artykułów unii między dwoma Grand Pensjonaty Anglii (1 grudnia, 1813) polegała przede wszystkim na przywrócenie unsectarian charakter, zgodnie z którym wszystkie aluzje do konkretnego (Chrześcijańscy) religia musi być pominięto w postępowaniu złożyć.

Ponadto dekret "nie jest najbardziej idealny jedności obowiązku dyscypliny, lub pracy... Zgodnie z prawdziwego zabytków, tradycji i prawa... Całej Masonic świat, od dnia i daty wymienionej Unii (1 Grudnia, 1813) aż do czasu się nie więcej ".

[64] W tym podejmowanie działań Zjednoczone Grand Lodge overrated jej organu.

Jego dekret został spełnione, do pewnego stopnia, w Stanach Zjednoczonych, gdzie murarski, wprowadzona po raz pierwszy około 1730 roku, następnie w ogóle etapy ewolucji Masonic w ojczystym kraju.

Tytuł Matki-Grand Lodge w Stanach Zjednoczonych była przedmiotem długiej i gorącym kontrowersji pomiędzy Grand Pensjonaty of Pennsylvania i Massachusetts.

Przeważa opinia w chwili obecnej jest, że od czasów, czyli przed Grand Lodge warrantów [65] istniały w Filadelfii regularnie składać z dating rekordy od 1731.

[66] W 1734 Benjamin Franklin opublikowane wydanie English w "Księdze Konstytucji".

Głównymi czynnikami współczesnego Grand Lodge of England w Stanach Zjednoczonych były Coxe i ceny.

Kilka złoży zostały wyczarterowane przez Grand Lodge w Szkocji.

Po 1758, szczególnie w okresie wojny o niepodległość, 1773-83, w większości składa się przeprawili się do "Ancients".

Związek tych dwóch systemów w Anglii (1813) nastąpiła podobny zawodowych w Ameryce.

Sama postać amerykańskiej obrzęd od tamtego czasu praktykowana jest przede wszystkim ze względu na Webb (1771-1819), i do Krzyża (1783-1861).

W Francja i Niemcy, na początku murarski było praktykowane w zależności od English rytuał [67], ale tak zwanych "Szkockiej" murarski szybko wstała.

Tylko szlachta, a następnie cieszących się dobrą dopuszczalną w społeczeństwie, jak w pełni wykwalifikowanych członków, Masonic dżentelmeńska społeczeństwa był interpretowany jako społeczeństwo Gentilshommes, tzn., szlachta lub przynajmniej mężczyzn ennobled lub knighted ich bardzo dopuszczenie do celu, który według starych English rytuał wciąż w użyciu, jest "bardziej honorowy niż Golden Fleece, lub Star lub Podwiązki lub jakiekolwiek inne Postanowienie pod słońcem".

W pretended stowarzyszenia murarski z zamówień na wojowniczy rycerzy i religijnego była znacznie bardziej akceptowalny niż idei rozwoju z kamienia-ręczne cechów.

Stąd jeden oration wydana przez Scottish Chevalier Ramsay przed Grand Lodge z Francja w 1737 i przez dodać do swojej pierwszej Combree Francuski wydanie "Księgi Konstytucji" (1743) jako "oration z Grand Master", został epoch-making .

[68] W tym oration murarski z dnia był "w ścisłej współpracy z rzędu z Knights of St John w Jerozolima" w Crusades; i "starych złoży Szkocji" powiedział były zachowane do tej prawdziwej murarski, utracone przez na English.

Wkrótce po 1750, jednak, jak occult nauki zostały przypisane do templariuszy, ich system łatwo dostosować do wszystkich rodzajów Różokrzyż celów i praktyk, takich jak alchemia, magia, cabbala, spiritism i nekromancja.

Zniesienia nakazu z historii Grand Master James Molay i jego pretended ożywienie w murarski, zamieszczonym w Hiram legenda, co stanowi spadek i zmartwychwstanie sprawiedliwych lub likwidacji i przywrócenia naturalnych praw człowieka, wyposażone w admirably z obu chrześcijańskich i rewolucyjny wysokiej klasy systemów.

Głównym Templariusze systemów XVIII wieku były systemem "rygorystycznego szanowania", organizowanym przez swindler Rosa i propagowane przez entuzjastów von Hundt; i Szwedzki system składa się z Francuski i Scottish stopni w Szwecja.

W obu systemów do posłuszeństwa przełożonym nieznany był obiecany.

Najwyższym szef Templariusze tych systemów, które były do siebie rywali, został fałszywie powinien być Jacobite Pretender, Charles Edward, którzy się zadeklarowała, że w 1777 roku nigdy nie był Mason.

[69] Niemal wszystkie z złoży Niemcy, Austria, Węgry, Polska i Rosja były w drugiej połowie XVIII wieku, zaangażowanych w walkę między tymi dwoma systemami.

W składanych z Francja i innych krajów [70] dopuszczenia kobiet do spotkań związanych złożyć jeden skandal rozpusty.

[71] rewolucyjny duch objawia się na początku Francuski murarski.

Już w 1746 w książce "La Franc-Maçonnerie, écrasée", doświadczony ex-mason, którzy, gdy Mason, udała się w wielu złoży Francja i Anglia, i konsultacje w wysokiej Masons oficjalne stanowisko, opisany jako prawdziwy program Masonic programu, który, zgodnie z Boos, historyk Wolnomularstwo (str. 192), w zadziwiający stopień zbiega się z programu wielkie Francuski Rewolucji 1789.

W 1776 ten rewolucyjny duch został przez Niemcy do Weisshaupt poprzez conspiratory systemu, który wkrótce całym kraju.

[72] Karola Augusta von Sachsen-Weimar, książę Ernest z Gotha, książę Ferdynand Brunszwik, Goethego, Herdera, Pestalozzi, etc, są wymienione jako członkowie tej kolejności z Illuminati.

Bardzo niewielu członków, jednak zostały wszczęte na wyższe stopnie.

The Illuminati Francuski włączone Condorceta, książę Orleanu, Mirabeau, a Sieyès.

[73]

Po Kongresie Wilhelmsbade (1782) dokonano reform, zarówno w Niemcy i Francja.

Głównym Niemiecki reformatorów, L. Schroeder (Hamburg) i IA Fessler, starał się przywrócić oryginalną prostoty i czystości.

System Schröder jest rzeczywiście praktykowana przez Grand Lodge w Hamburgu, a także zmodyfikowany system (Schröder-Fessler) Grand Lodge Royal York (Berlin) i większość składanych w Grand Lodge w Bayreuth i Drezna.

Grand Bungalowy z Frankfort-on-the-Main i Darmstadt praktyce eklektyczny systemu w oparciu o English rytuał.

[74] Z wyjątkiem Grand Lodge Royal York, który ma szkockie "Inner Orients" i "Orient Innermost", inni repudiate wysokich stopni.

Największe z Grand Lodge Niemcy, Narodowego (Berlin), praktyk jeden szkocki rektyfikowany (dokładne przestrzeganie) system siedmiu stopni i "Landes Grossloge" Szwedzki system i dziewięciu stopni.

Ten sam system jest praktykowana przez Grand Lodge of Szwecja, Norwegia, Dania.

Te dwa systemy nadal deklarują murarski chrześcijańskiego i instytucji z Grand Lodge Royal York odmówić wszczęcia Żydów.

Findel stwierdza, że głównym powodem jest zapobieganie murarski z zdominowany jest przez ludzi, których silne rasowe załączniki są niezgodne z unsectarian charakter tej instytucji.

[75]

Główny system w Stanach Zjednoczonych (Charleston, South Carolina) jest tzw Ancient i zaakceptowany Scottish Rite, zorganizowany w 1801 w oparciu o Francuski Scottish Rite doskonałości, który został ustanowiony przez Radę Unii cesarzy na Wschód i Zachodem (Paryż, 1758).

System ten, który został propagowane przez cały świat, może być uznane za rewolucyjne typu na Francuski Templariusze murarski, walka o naturalne prawa człowieka wobec religijnych i politycznych despotisms, symbolizowane przez papieskiego tiara, a Royal Crown.

To dąży do wywierania wpływu na Nadrzędnym Masonic innych organów, jeżeli ma on siedzibę.

Ten wpływ jest ubezpieczona do niego w Grand Orient systemów łacina krajów; jest odczuwalne nawet w Wielkiej Brytanii i Kanada, gdzie najwyższym naczelnicy łodzi murarski są również, jako zasada, prominentnych członków Najwyższej Rady w Scottish Rite.

Istnieją w chwili obecnej (1908) dwadzieścia sześć powszechnie uznanych Najwyższej Rady w starożytnym i zaakceptowany Scottish Rite: Stanów Zjednoczonych Ameryki: Southern Właściwość (Waszyngton), ustanowiony w 1801; Północnej Właściwość (Boston), 1813; Republiki Argentyny (Buenos Aires), 1858; Belgia (Bruksela), 1817; Brazylia (Rio de Janeiro), 1829; Chile (Santiago), 1870; Colon, West Indie Islands (Hawana), 1879; Columbia (Cartagena), Dominikana (S. Domingo), Anglia (Londyn), 1845; Egipt (Kair), 1878; Francja (Paryż), 1804; Grecja (Ateny), 1872; Gwatemala (do Ameryki Środkowej), 1870; Irlandia (Dublin), 1826; Włochy (Florencja ), 1858; Meksyk (1868), Paragwaj (Asuncion), Peru (Lima), 1830; Portugalia (Lizbona), 1869; Szkocji (Edynburg), 1846; Hiszpania (Madryt), 1811; Szwajcaria (Lausanne), 1873; Urugwaj (Montevideo), Wenezuela (Caracas).

Najwyższy rady nie istnieją powszechnie uznane w Węgry, Luksemburg, Neapol, Palermo, Rzym, Turcja.

Założyciele tego obrzędu, aby nadać jej wielki blask, że wynalazł fable Frederick II, król Prus, był jego założyciel prawdziwe, a tym fable na organ Pike Mackey i jest nadal utrzymywane jako prawdopodobne w ostatniej edycji Mackey's "Encyklopedia" (1908).

[76]

V. ORGANIZACJA I STATYSTYKI

Charakteryzuje organizację o charakterze spekulacyjnym murarski jest Grand Lodge system założony w 1717.

Każdy regularnych Grand Lodge lub Najwyższej Rady w Szkocji, Grand Orient lub w systemie mieszanym, najwyższe stanowi niezależny organ z ustawodawczych, sądowniczych i wykonawczych.

Składa się on z niższej lub złoży swoje właściwości organów lub ich przedstawiciele regularnie zmontowane i Grand oficerów, których wybiera.

A właściwie stanowi złożyć korzysta z tych samych uprawnień, ale w bardziej ograniczonym zakresie.

Niezbędnym do złożenia funkcjonariusze są Worshipful Master [77] i Junior Senior Warden, a tiler.

Kapitan i wardens zazwyczaj są wspomagane przez dwóch diakonów i dwóch stewardów na uroczyste i convivial pracy, a skarbnikiem i sekretarzem.

Wiele złoży mają Duszpasterz na uroczystości religijne i adresy.

To samo oficerów w dużych ilościach, z brzmienia tytułów (najczesciej Worshipful Wielkiego Mistrza, Sovereign Grand Commander, itp.) istnieją w Grand Pensjonaty.

Jako wydatki związane z członków są ciężkie, tylko zamożnych osób może sobie pozwolić, aby przyłączyć się do braterstwa.

Liczba kandydatów jest ograniczona przez kolejne recepty dotyczące ich moralnego, intelektualnego, społecznego i fizycznego kwalifikacji, a także rozporządzenia, które wymaga jednomyślności do głosowania tajnego w balloting do ich przyjmowania.

Tak więc, wbrew swojej uniwersalności pretended, Wolnomularstwo wydaje się być najbardziej ekskluzywnych społeczeństwie, tym bardziej, tak jak to jest tajne społeczeństwa, zamykane od profanum świat wspólnych ludzmi.

"Wolnomularstwo", mówi "Keystone" z Filadelfii [78] "nie ma prawa być popularne. To jest tajne społeczeństwa. To jest dla nielicznych, nie wiele, do wyboru, a nie dla mas."

Praktycznie, jest to prawdą, dotyczące własności intelektualnej i moralnej dotacji nie słuchali rigourously:

"Liczby są dopuszczone..., Których jedynym celem jest uczynienie ich członkostwa środków pieniężnych na rozwijanie swoich interesów".

[79] "Nie są piękne numer ponownie, którzy wartości Wolnomularstwo wyłącznie do spotkań convivial załączony do niej".

"Znów słyszałem mężczyzn otwarcie powiedzieć, że dołączył do zdobycia wprowadzenie do niektórych kategorii osób fizycznych jak i handlowych, które zostały zmuszone do tego, ponieważ każdy tak zrobił. Wtedy nie ma wielkiego klasy którzy dołączyć go albo z ciekawości, bo ktoś w stanie nad nimi jest mason ".

"Blisko jest zbliżony do tego, że klasa osób którzy chcą congenial dla społeczeństwa".

[80] "W murarski one znaleźć sposoby na szybki dostęp do społeczeństwa, które jest odmówiono im przez conventionalities społecznego. Mają one bogactwa, ale ani przez urodzenie ani edukacji są one uprawnione do uprzejmy i dobry stosunek."

"W sklepie nie jest nieobecny z ich słowa i czyny."

"Masonic ciała zawiera dużą liczbę publicans".

[81]

Z reguły Masonic - braterskiej miłości, pomocy, i prawda - z pewnością dwóch byłych, szczególnie jak rozumieć w sensie wzajemnej pomocy we wszystkich nagłych życia, jest dla większości kandydatów na głównych powodów dla łączenia.

Ta wzajemna pomoc, zwłaszcza symbolizowane przez pięć punktów i braterstwo "pochodzący wielkim znakiem niebezpieczeństwie" w trzecim stopniu, jest jedną z najbardziej podstawowych cech Wolnomularstwo.

Na jego przysięgą Master Mason zobowiązała się do utrzymania i obrony pięciu punktów stypendium w akcie jak również w słowa, czyli do pomocy Master Mason na każdą okazję w zależności od jego możliwości, a zwłaszcza gdy czyni znak niebezpieczeństwa.

W Duncan, "American Ritual" (229), Royal Arch-Mason nawet swears:

Chcę pomóc towarzyszowi Royal Arch-Mason, gdy widzę go zaangażowany w jakiekolwiek trudności i espouse jego przyczyny, tak aby wydobyć z niego samego, czy jego prawa lub źle.

Faktem jest potwierdzone przez doświadczonych ludzi z wszystkich krajów, gdzie jest wpływowym murarski, non-Masons musisz cierpieć w ich interesie, z systematycznego wyróznienia Masons, które dają sobie nawzajem w powołaniu do biura i zatrudnienia.

Nawet Bismarck [82] skarżył się na skutki takiego Masonic wzajemnej pomocy, która jest szkodliwa zarówno dla równości obywatelskiej i interesu publicznego.

W Masonic książek i czasopism bezprawnie i zdrajców aktów, wykonywanych w świadczeniu tej wzajemnej pomocy, są zalecane i chwalona jako chwała Freemasonry. "Inexorable same prawa wojny", mówi oficjalne orator z Grand Orient de Francja, Lefèbvre d ' Aumale [83] "musiał zginać przed Wolnomularstwo, który jest chyba najbardziej uderzające dowód jego moc. Podpisania wystarczyło, aby zatrzymać uboju; kombatantów wyrzucony poza ich broni, obejmował wzajemnie braterski i jednocześnie stał przyjaciół i braci w ich przysiegi wyznaczonym ", i" Handbuch "[84] oświadcza, że:" ten znak miał korzystny wpływ, szczególnie w czasach wojny, gdzie często disarms w bitterest wrogów, aby ich słuchać głosu ludzkości i udzielają sobie wzajemnej Pomoc zamiast zabijania siebie nawzajem ".

[85] Nawet bardzo się podejrzenia, że wymiar sprawiedliwości jest często uniemożliwiane i Masonic przestępców zapisane z powodu kary, nie może być uznane za bezzasadne.

Wspomniane praktyki wzajemnej pomocy jest na tyle naganny, że Masonic sami autorzy [86] potępią je poważnie.

"Jeśli", mówi Bro.

Marbach (23), "Wolnomularstwo naprawdę może być stowarzyszenie, a nawet tajne jeden z ludzi z różnych szeregach większość społeczeństwa, wspomaganie i rozwijanie siebie, to byłoby iniquitous stowarzyszenie, a policja nie miałoby bardziej pilne niż cła do exterminate ".

Inną cechą charakterystyczną jest to, że prawo Masonic "zdrady" i "bunt" przeciwko władzy cywilnej są uznane za zbrodnie tylko politycznych, które mają wpływ na dobrej pozycji brata nie więcej niż herezja, a nie dostarcza grunt dla Masonic próbny.

[87] murarski, która przywiązuje wagę do tej kwestii z oczywistego faktu, że jest to określone w art II "Old Charges", która określa obowiązki w Farmazona w odniesieniu do państwa obywatelskiego i uprawnień.

W porównaniu z analogicznym nakaz z "Gocki" Konstytucje operacyjny murów, jest nie mniejsza niż niejednoznaczne Artykuł I dotyczące Boga i religii.

Stare Gocki Konstytucje candidly nakazała: "Także ci są prawdziwe liegemen do króla bez zdrady lub falsz, a będziecie wiedzieć, ale nie zdradę mend, jeśli może, albo ostrzec króla lub jego Radę".

[88] W drugim artykule nowoczesnych spekulacyjnych Wolnomularstwo (1723) działa:

Spośród sędziów cywilnych, najwyższego i podporządkowanych.

A Mason jest spokojne zastrzeżeniem Cywilnego Uprawnienia, gdzie zamieszkuje lub pracuje, i nigdy nie jest się w wykresy i Conspiracies przeciwko pokoju i dobrobytu Narodu, ani zachowywać się undutifully do niższej Sędziów; murarski ma jak zawsze zostało rannych w wyniku wojny, Bloodshed i zamieszania, tak starożytnych królów i książąt zostały znacznie usuwane w celu zachęcenia do rzemieślników, ponieważ ich Peaceableness i lojalności, której one praktycznie answer'd w Cavils ich wrogów i promowane zaszczyt Bractwa, którzy kiedykolwiek rozkwitły w czasie pokoju.

Tak więc, że jeżeli Brother powinny być Rebel wobec państwa, on nie jest w jego countenanc'd Rebellion, jednak może on być litości jako człowiek nieszczęśliwy, a jeżeli skazany nie innÿ, chociaż lojalni i musi Brotherhood powinna disown jego bunt, i nie dać Umbrage lub Ground politycznych Jealousy na rząd w chwili obecnej, nie mogą wydalić go z Lodge i jego stosunku do niego pozostaje indefeasible.

Stąd bunt przez nowoczesne spekulacyjnych murarski jest jedynie, gdy odrzucone działek są skierowane do pokoju i dobrobytu narodu.

Bractwa powinna disown do buntu, ale tylko w celu zachowania braterstwa z uciążliwość przez władze cywilne.

A brat, a następnie winni bunt nie może być wydalony z złożenia, wręcz przeciwnie, jego kolegów Masons są szczególnie zobowiązane do Zlitujcie na jego nieszczęścia, kiedy (w więzieniu lub przed sądem) cierpi z powodu konsekwencji jego bunt , I daj mu bratniej pomocy, tak dalece jak mogą.

Wolnomularstwo samo jak ciało jest bardzo spokojne i wierny, ale nie odrzucać, wręcz przeciwnie, chwali tych, którzy dzięki miłości braci wolności i dobrobytu krajowego pomyślnie działki przed monarchów i innych despotycznych władców, natomiast jako stowarzyszenie użyteczności publicznej jak twierdzi przywilej i ochrony przez królów, książąt i innych wysokich dostojników dla powodzenia jej pokojowych.

"Lojalność do wolności", mówi "Farmazona's Chronicle" [89] "zastępuje wszystkie inne względy".

Mądrość niniejszego rozporządzenia, uwagi Mackey [90] "będą widoczne, gdy bierzemy pod uwagę, że w razie zdrady lub bunt były Masonic zbrodni, prawie każdy mason w Wielkiej kolonii, w 1776 r. byłaby przedmiotem wydalenia i co do Lodge konfiskatę jego aresztowania przez Grand Pensjonaty Anglii i Szkocji, na mocy którego jurysdykcji były w tym czasie ".

A jest mylące adage "raz na zawsze Mason Mason".

Jest to często w ten sposób, że "Masonic tie jest nierozłączną, że nie jest rozgrzeszenie z jego konsekwencjami" [91] lub "Obowiązki" [92], że nawet śmierć może je w związku z Mason z Wolnomularstwo.

[93], ale z pewnością Mason ma "prawo demission" [94] i to prawo, niezależnie być opinią Masonic orzecznictwo, zgodnie z niezbywalnych praw naturalnych człowieka, rozciąga się na całkowite wycofanie nie tylko od złożenia, ale także od braterstwa.

W skali Masonic kary, "wydalenie" jest najbardziej dotkliwe.

[95] Oprócz tych, którzy mają lub którzy zostali wydaleni zrezygnowały istnieje wiele "unaffiliated" Masons którzy mają przestał być "aktywnych" użytkowników do złożenia, ale zgodnie z prawem Masonic, które oczywiście, może zobowiązać nie więcej niż jest upoważniony przez ogólne zasady moralności, które nadal podlegają obowiązkowi złożenia w ramach jurysdykcji którego zamieszkują.

W odniesieniu do jedności, Masonic władze jednogłośnie potwierdzają, że Wolnomularstwo w całej świat jest jeden, i że wszystkie Freemasons postaci w rzeczywistości złożyć tylko jeden, że istnieją odrębne złoży tylko ze względu na wygodę, a co za tym idzie regularnych Mason jest uprawniony do otrzymania w regularnie co złożyć na świat jako brata, a jeśli w niebezpieczeństwie, które mają być zwolnione.

Dobre zrozumienie wśród Masons z różnych krajów jest popierane przez osobisty stosunek i korespondencji, w szczególności między wielkim sekretarz biura i międzynarodowych kongresów [96], która doprowadziła do ustanowienia, w 1903 roku, na stałe międzynarodowe biuro w Neuchâtel, Szwajcaria.

[97] Nie ma ogólnej Grand Lodge lub kierunku Wolnomularstwo, mimo różnych prób zostały dokonane w prawie każdym większym kraju do ustalenia.

Nieustanne dissensions między Masonic systemów i organów charakterystycznych dla Wolnomularstwo we wszystkich krajach i razy.

Ale łączącą Jedność Freemasonry wystarczy okazać prawdziwą solidarność między Masons i Masonic organów w całej świat, stąd za współudział w machinations których niektóre z nich prowadzą.

Ta solidarność jest otwarcie avowed Masonic przez władze.

Pike, na przykład, pisze [98]

Gdy dziennik w Londyn, który mówi o Wolnomularstwo w Grand Lodge of England, deprecatingly protestowali, że był niewinny English Wolnomularstwo z opłatami preferowane przez Bulla papieska (Encycl. 1884) przeciwko Wolnomularstwo, kiedy oświadczył, że nie miał English Wolnomularstwo opinie polityczne lub religijne, oraz że nie w najmniejszym stopniu sympathize z luzem i opinie ekstrawaganckich wypowiedzi części z kontynentalne Wolnomularstwo, był on bardzo słusznie i bardzo jednoznacznie checkmated przez Romish Organy z odpowiedzi "To nie jest używany dla Ciebie do protestu.

Jesteś Freemasons i rozpoznaje je jako Freemasons.

You give them countenance, encouragement and support and you are jointly responsible with them and cannot shirk that responsibility'.

As accurate statistics are not always to be had and the methods of enumeration differ in different countries, total numbers can only be approximated. Thus in most of the Lodges of the United States only the Masters (third degree) are counted, while in other countries the apprentices and fellows are added. There are besides many unaffiliated Masons (having ceased to be members of a lodge) who are not included. Their number may be estimated at two-thirds of that of the active Masons. In England a Mason may act as member of many lodges. Confirming our statement as to the active members of the strictly Masonic bodies, which in calendars and year books are registered as such, we may, upon recent and reliable sources [99] estimate the actual state of Freemasonry as follows: Grand Orients, Grand Lodges, Supreme Councils, and other Scottish G. Bodies, 183; lodges 26,500; Masons, about 2,000,000; the number of the Grand Chapters of Royal Arch is: in the United States 2968 subordinate chapters, under one General Grand Chapter; England, 46 Grand Chapters with 1015 subordinate chapters; English colonies and foreign Masonic centres, 18 Grand Chapters with 150 subordinate chapters. The census of craft masonry is as follows:

Great Britain and Colonies (excluding Canada): 4,670 lodges; 262,651 members

Canada: 727 lodges; 60,728 members

United States (White): 12,916 lodges; 1,203,159 members

United States (Colored): 1,300 lodges; 28,000 members

Latin countries: 2,500 lodges; 120,000 members

Other European countries: 771 lodges; 90,700 members

Africa: 53 lodges; 2,150 members

Total: 22,937 lodges; 1,767,388 members

VI. INNER PRACA Freemasonry:

Masonic Symbolika i OATHS

"Od pierwszego do ostatniego", mówi Pike [100] "murarski jest praca".

The Masonic "pracy", właściwie tzw jest wewnętrzną tajemnicę ritualistic pracy Masons, które są wykształcone i na zewnętrznym pracy, składający się w działania dla dobra ludzkości, zgodnie z zasadami Masonic.

Masons dokonywane są przez trzy uroczystości o wszczęciu postępowania (pierwszy stopień), przekazując (drugiego stopnia), i podnoszenie (trzeci stopień).

Symbole wyświetlane w tych uroczystościach i wyjaśnił, zgodnie z zasadami i Masonic do słownych wskazówek podanych w rytuałów i wykłady na trzecim stopniu, są podręcznika Masonic instrukcji.

W ten sposób rozpoczął edukację jest wypełniony przez całe życie złożyć, w którym każdy mason jest zalecane, aby wzięły czynny udział, uczestniczyć w spotkaniach regularnie składać z zysku, według jego zdolności, za pomocą których daje mu murarski, idealny do siebie w zgodzie Masonic z ideałów, i przyczyniając się do dyskusji na tematy Masonic i dobre złożyć rząd, który jest reprezentowany jako model rząd społeczeństwa.

W składać się z typem świat [101] Masons i są przeznaczone do wzięcia udziału w regeneracji ludzkiego.

[102] "symbolikę Wolnomularstwo", mówi Pike w piśmie do Gould, 2 grudnia 1888 [103] "jest bardzo duszy z kamieni."

A Boyd, Grand Orator Missouri, potwierdza: "To jest od początku do końca symbol, znak, symbol".

[104]

Podstawowe zalety tej symboliki, która nie jest swoiste dla Wolnomularstwo, ale odnosi się do tajemnic i doktryny we wszystkich kategoriach wiekowych oraz wszystkich czynników cywilizacji, są następujące: (1) Jak to jest dostosowane do wszystkich możliwych opinii, doktryn i smaków , Przyciąga i fascynuje kandydata na zainicjowane.

(2) Należy zachować jedność unsectarian Wolnomularstwo pomimo głębokich różnic w religię, rasę, uczucie krajowych i indywidualne tendencje.

(3) To sum teoretycznej i praktycznej mądrości wszystkich czasów i narodów w powszechnie zrozumiałym językiem.

(4) Należy trenuje Mason rozważyć istniejące instytucje, religijnych, politycznych i społecznych, jak przechodzi fazy ewolucji człowieka i odkryć jego własnej analizy reform, które mają być realizowane w imieniu Masonic postęp, a środki na ich realizację.

(5) Należy uczy go zobaczyć w panującej doktryny i dogmatów jedynie subiektywne koncepcje lub zmiana symboli głębszej uniwersalnej prawdy w sensie Masonic ideałów.

(6) Umożliwia Wolnomularstwo do ukrycia jego rzeczywistych potrzeb z profanum, a nawet od tych, wśród wszczęte, którzy nie są w stanie docenić tych celów, jak zamierza murarski.

"Murarski", mówi Pike, "zazdrośnie ukrywa swoje tajemnice i celowo prowadzi conceited tłumaczy w blad".

[105] "Część symbole są wyświetlane... Do inicjatywy, ale jest on celowo wprowadzani w błąd przez fałszywe interpretacje".

[106] "są inicjowane kilka chociaż wiele usłyszeć Thyrsus".

[107] Znaczenie symboli nie jest unfolded naraz. Dać Ci wskazówki tylko w ogóle. Musisz się recondite badania i tajemnicze znaczenie dla siebie ".

[108] "To jest dla każdego Mason odkryć tajemnicę murarski poprzez odbicie w jego symboli i mądrą uwagę na to, co jest powiedziane i zrobione w pracy".

[109] "powszechne wołanie całej Masonic świat", mówi Mackey [110] "jest dla lekkich; nasze składa się odtąd być szkoły, naszej pracy jest badanie, nasze płace są całe; rodzajów i symboli, mity i allegories tej instytucji są tylko na początku należy zbadać w odniesieniu do ostatecznego znaczenia i Freemasons teraz dokładnie zrozumieć, że często cytowanych definicji, murarski, że jest nauką o moralności ukrytych w alegoria i zilustrowane przez symbole ".

Masonic symbole mogą być i są interpretowane w różnych znaczeniach.

Według ortodoksyjnej Anglican ecclesiastics całego symbolika Starego i Nowego Testamentu związane z symbolika świątyni Salomona był traktowany jako Masonic symboliki i murze jako "służebnica religii" [111], które "w niemal każdej części każdy stopień odnosi wyraźnie i otwarcie na ukrzyżowanego Zbawiciela ".

[112] Masonic Wielu autorów w krajach łacina [113], a niektóre z głównych autorów anglo-amerykański [114] Masonic Oświadczam, że w swojej pierwotnej symboliki i właściwe znaczenie odnosi się przede wszystkim na energii słonecznej i phallic kultu starożytnych tajemnic, zwłaszcza Egipcjanina.

[115] "Jest w antyczne symbole i ich znaczenie occult", mówi Pike [116] ", że prawdziwe tajemnice Wolnomularstwo polegać. Muszą ujawniać swojej prawdziwej natury i celów."

Zgodnie z tą zasadą interpretacji, Litera G w symbol of Glory (Blazing Star) lub Grecki Gamma (placu), podsumowaniu wszystkich murarski jest bardzo często w ten sposób wytłumaczyć "pokolenia"; początkowej pismo z Jahwe (Pan ) I cała nazwa jest wyjaśnione jako męskiej lub żeńskiej zasady mężczyzn.

[117] W tym samym sensie, w zależności od interpretacji starożytnych są wyjaśnione na dwóch filarach Boaz i Booz; Rosecroix (krzyż z róża w centrum); punktu w okręgu; "vesica piscis", znanego znak dla Zbawiciela; potrójnego Tau; Słońca i Księżyca; Hiram i Chrystusa (Ozyrysa); trumny, na Bliskim izby, a nawet Sancta sanctorum, jak adyta lub najświętszych części każdej świątyni, zwykle hideous phallic obiektów kultu.

[118]

W Masons nawet w ich urzędowej wykłady i rytuałów, ogólnie wystąpić o ustalenie pochodzenia egipskiego Masonic symboliki i zamknij "powinowactwa" "Masonic zwyczajami i celnych z tymi starożytnymi Egipcjanami" [119] takiej interpretacji mają być uznane za urzędowo upoważnione.

Pike mówi ponadto, że "niemal każdy z antycznych Masonic symbole" "cztery odrębne znaczenie, jeden jakby w innym, moralne, polityczne, filozoficzne i duchowe znaczenie".

[120] Z politycznego punktu widzenia Pike z wielu innych Anglo-American szkockiej Masons interpretuje symbolikę wszystkich Masonic w sensie systematycznej walki z wszelkiego rodzaju religijnych i politycznych "Despotism".

Hiram, Chrystusa, Molay są traktowane jedynie jako przedstawicieli "Ludzkość", "apostołów Wolność, równość, braterstwo".

[121] Krzyż (podwójne lub poczwórne kwadratowych) jest "nie konkretnych symboli chrześcijańskich", "dla nas wszystkich jest to godło Natura i życie wieczne, czy tylko o nich powiedzieć, niech każdy dla siebie".

[122] Krzyż X (Chrystusa) był znak Creative Mądrości lub Logos, Syn Boży.

Mitraizm podpisane jego żołnierzy na czoło z krzyżem, itp. [123] INRI, napis na krzyżu, Masonically brzmienie: "Igne Natura Renovatur Integra".

Regeneracja przyrody przez wpływem słońca symbolizuje duchowej odnowy ludzkości przez święty ogień (prawdy i miłości) z kamieni, jako instytucja czysto naturalistyczny.

[124] "Pierwszy zabójca Hirama Royalty jest jako wspólne rodzaj tyranii", intrygujący "z reguły żelaza w gardle Hirama i podejmowania wolność słowa zdrady".

Drugi zabójca jest pontyfikatu (papacy) "mających na placu stali w sercu ofiary".

[125] Chrystus umierając na Kalwarii jest do murów "największe wśród Apostołów ludzkości, braving Roman Despotism i zajadłość i fanatyzm z kapłaństwa".

[126] Zgodnie z symbolem krzyża, "legionów wolności są marca do zwycięstwa".

[127]

W Kadosh (trzydziestego stopnia), ao atropelo aos direitos na papieskim tiara i Royal Crown, przeznaczony jest do wreak sprawiedliwego odwetu na tych "wysokich przestępców" zabójstwo Molay [128] i "jak apostoł prawdy i praw człowieka "[129], aby dostarczyć ludziom" z niewoli w Despotism i thraldom duchowej Tyranny ".

[130] "W większości obrzędów tego stopnia wszystko oddycha pomsty" wobec religijnych i politycznych "Despotism".

[131] Tak Masonic symbole są uważane za "promieniowania pomysłów, które powinny wniknięcia w duszę każdego Mason i być wyraźnie odzwierciedlone w jego charakter i zachowanie, aż stał się filarem siły do braterstwa".

[132] "Nie ma Iota z Masonic Ritual", dodaje "Voice" Chicago ", które jest nieważne znaczenie".

[133] te interpretacje, to prawda, nie są oficjalnie przyjęte w anglo-amerykańskich łodzi rytuałów, ale pojawią się one w pełni uprawnione, chociaż nie tylko uprawnione, nawet przez swojego systemu i przez dwa pierwsze artykuły o "starych Charge" (1723), która zawiera podstawowe prawa Wolnomularstwo.

Jeśli chodzi o charakter unsectarian murarski i jej symbolikę, Pike sprawiedliwie uwagi: "nie propaguje murarski credo, z wyjątkiem własnej najbardziej proste i wzniosłe jeden nauczanych przez Natura i rozum. Nigdy jeszcze nie było fałszywe Religia na świat. Stałego jeden uniwersalny Objawienie jest napisane w widocznym Przyroda i wyjaśnić powód i jest wypełniony przez mędrców analogie wiary. Istnieje tylko jeden prawdziwy religii, jeden dogmat, jednego z prawem wiary ".

[134] W związku z tym, również z Biblii jako znak Masonic, ma być interpretowany jako symbol Księgi Natura lub kodeksu ludzkiego rozumu i sumienia, podczas gdy inne dogmaty chrześcijańskiej i mają na Wolnomularstwo ale przywozu zmianę symboli Veiling jednej stały prawdy, które Masonic "Science" i "sztuka" jest "stopniowe objawienie", oraz wniosku.

[135]

Należy zauważyć, że większość Masons są dalekie od "wszczęte" i "groveling w egipskie ciemności".

[136] "murarski z wyższych stopni naukowych", mówi Pike [137] "uczy wielkich prawd nauki intelektualnej, lecz jako do tych, co do podstaw i zasad, Blue murarski jest absolutnie niemy. Jego dramaty wydają się być przeznaczone nauczać w zmartwychwstanie ciała ".

"Pretended posiadania tajemnicze sekrety, pozwoliło Blue murarski do liczby jego wszczęcia przez dziesiątki tysięcy. Nigdy nie było żadnych pretekstem do posiadania wiedzy tak tajemnicze baseless i tak absurdalne jak i Royal Blue Arch Rozdział Stopnie".

[138] "Chrześcijaństwo aping Blue murarski się go po prostu emasculated i niemocy społeczeństwa z dużych i brzmiący pretekstem cienkie i widowisk. A jeszcze jej stosować do niego tłumy, bo to konieczność wszczęcia w ludzkiej duszy, a ponieważ instynktownie długie dla Unii wiele pod kontrolą jednego będzie, co duchowe, jak również w rzeczy doczesnych, hierarchii i Monarch ".

[139] "Jest to dla Adept zrozumieć znaczenie symboli [140] Oliver i oświadcza:" Bracia, wysoko w rankingu i biuro, są często unacquainted z podstawowych zasad nauki ". [141] Masons" może być pięćdziesiąt lat Mistrzowie Katedry i jeszcze nie poznają tajemnicę Bractwa.

To jest tajne, w swojej własnej natury, invulnerable; na Mason, którym stało się znane, może tylko się domyśla, a na pewno nie otrzymała go od jednej, on odkrył go, bo został w złożyć, oznaczony, dowiedziałem się wewnętrznie i wytrawić.

Kiedy przybywa na odkrycie, to bez wątpienia prowadzi go do siebie, nie komunikując się nawet do najbardziej intymnych jego brat, ponieważ osoba ta nie powinna mieć zdolność do poznawania go sam, on również będzie chcącym się w zdolności do korzystania z niego, jeśli otrzymał go ustnie.

Z tego powodu będzie on zawsze pozostanie tajemnicą ". [142] W związku z tym, że tajemnice murarski są nieznane na większość Masons, przysiegi w tajemnicy podjęte w Biblii są tym bardziej nieuzasadnione i startling. Przysięgą , Na przykład, pierwszego stopnia jest następująca: "Ja, w obecności Wielkiego Architekta Wszechświata.

. . Niniejszym zrobić w tej kwestii i szczerze i uroczyście przysięgam, że zawsze będę ukrywać, ukrywać i nie wykazują żadnej części lub ich części, każdy punkt lub punkty tajemnice lub tajemnice lub należące do Wolnego i przyjęte w Masons murarski, który może do tej pory były znane przez , Obecnie lub w przyszłości mogą w każdej chwili zostać przekazane do mnie "itp." Te kilka punktów Uroczyście przysięgam na obserwacji w ramach kary nie mniej, niż się wykraczać poza moje gardło, mój język rozerwana przez roota i moje ciało pochowano w piachu z morza "," lub bardziej wydajne kara jest marką jako umyślnie perjured indywidualnych, nieważne wszystkich wartości moralnych "." So help me Boga ", itd. Podobne przysiegi, ale z severer kar dołączone są podejmowane w zaawansowane stopni. zasadzie treść obietnic są zgodnie z Pike:

XVIII stopnia: "Ja obligate i zobowiązanie do utrzymania siebie zawsze, że należy się uczyć murarski unsectarian wielkich prawd, które nie należą wyłącznie do jakiejkolwiek religii i potwierdzić, że nie mam prawa do dokładnego niezależnie od innych akceptacji danego Masonic interpretacji symboli, które mogą przypisywać im przez racji mojego osobistego przekonania. uroczyście zobowiązują i zobowiązanie się do poszanowania i utrzymania przez wszystkie środki i pod żadnym pozorem wolności wypowiedzi, wolności myśli, wolności sumienia i religijnej kwestiach politycznych ".

[143] trzydziestego Specjalność: A. - "I uroczyście ślub posłuszeństwa i swobodnie do wszystkich przepisów ustawowych i wykonawczych Zakonu, którego wiara będzie moje przekonania, I promise posłuszeństwa do wszystkich moich przełożonych regularnych.... Zobowiązanie się do być poświęcone, duszy i ciała, do ochrony niewinności, prawa, windykacji, zgniatanie ucisku i karania każdego naruszenia przepisów prawa przeciwko ludzkości i praw człowieka... nigdy, ani przez odsetek lub przez strach, lub zapisać nawet do mojego istnienia, do przedstawienia ani cierpieć Despotism jakichkolwiek materiałów, które mogą enslave lub uciskają ludzkości przez uzurpowania sobie prawa lub nadużycia władzy. ślub nie do poddania się lub tolerować żadnej intelektualnej Despotism, które mogą udawać się do łańcucha lub fetter wolnej myśli Itp. "

B. "uroczyście ślub poświęcisz na moje życie aż po krańce Orderu Rycerzy Kadosh, a do współpracy najbardziej efficaciously przez wszystkich środków przewidzianych w składzie władz w celu osiągnięcia ich. Uroczyście ślub i poświęcisz, tych celów, moje słowa, moje siły, moja siła, mój wpływ, moja inteligencja i mojego życia. ślub do rozważenia henceforward siebie i zawsze jak Apostoł prawdy i praw człowieka. "

C. "Ja sam na ślub wszelkich starań w celu wprowadzenia kary ze względu na ciemiężców, usurpers i grzeszników; zastaw I ja nigdy nie szkodzić kawalera Kadosh, albo słowem lub czynem...; Ja ślub, że jeśli znajdę go jako jeden foe w polu bitwy, chce zachować swoje życie, kiedy sprawia mi Zaloguj niebezpieczeństwa, i że będę go bezpłatnie z więzienia i zamknięcia na ziemi lub w wodzie, nawet do zagrożenia życia własnego lub własnej wolności. Zobowiązuję się do vindicate prawa i prawdy, a może nawet o przemocy, jeżeli jest to konieczne i należycie uporządkowane według moich przełożonych regularnych ".

D. "zastaw się do sluchajcie bez wahania dowolnej kolejności cokolwiek może to być moje regularne Przełożeni w zarządzeniu".

[144]

VII. ZEWNĘTRZNYCH PRACA Freemasonry:

Swoich osiągnięć, celów i metod

Zewnętrzne pracy Wolnomularstwo, choć w jej podstawowych jednolity charakter ogólny i jego wiersze, różni się znacznie w różnych krajach i różnych symboli Masonic.

"Charytatywne" lub "filantropijne" cele realizowane są głównie przez English, Niemiecki, amerykański i kamieni, podczas gdy praktycznie co najmniej, są one zaniedbywane przez Masons w łacina krajów, którzy są pochłaniane przez działalność polityczną.

Ale nawet w Anglii, gdzie stosunkowo największe kwoty wydatkowane są na cele charytatywne, dobroczynne Masonic nie wydają się być inspirowane przez bardzo wysokie ideały i hojności disinterestedness, przynajmniej w odniesieniu do wielkiej masy braci; główne wkłady dokonywane są przez kilka bardzo zamożnych braci, a resztę jak to dobrze-nie.

Ponadto, we wszystkich krajach jest prawie wyłącznie Masons i ich rodzin, że zysk przez Masonic miłości.

Masonic dobroczynności wobec "świeckie" świat jest niewiele więcej niż graficzny, składający się w propagowanie i stosowanie zasad Masonic przez Masons, które udają się do promowania dobrobytu ludzkości, a jeśli Masons, zwłaszcza w krajach katolickich, czasami poświęcić się dzieła charytatywne, jak zwykle rozumiana, ich celem jest zdobycie sympatii i tym samym dalsze ich rzeczywiste potrzeby.

W Ameryce Północnej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych charakterystyczną cechą zewnętrzną prac jest tendencja do wyświetlania w budowie soczystych Masonic "świątyń", w Masonic procesje, na kładzeniem fundamentów i poświęcenie budynków publicznych, a nawet chrześcijańskiego kościołów.

Tendencja ta ma często Masonic został skarcony przez pisarzy.

"Murarski tego kontynentu ma Gone Mad degreeism po wysokich i wielkich titleism. Powiedzieć braciom, że jeżeli nie zwrócenia większej uwagi na czyste, proste, piękne symboliki z Lodge i mniej do tinsel, furbelow, ognia i pióra szkockiej Ritism i Templarism, łodzi będzie jeszcze bardzo wstrząsnęły jej fundamentów! "

"Niech się tocsin brzmiało".

[145] "Wielu murarzy zostały przepuszczone ceremonii bez jakiejkolwiek inspiracji, ale w publicznych parady z Pensjonaty (również w Anglii) mogą one zazwyczaj można znaleźć w rankingu przodu i na Masonic bankiety, które nie mogą być równa ani excelled" .

[146]

Nawet w odniesieniu do najnowszych Turecki rewolucji, wydaje się pewne, że Młoda Turecki strony, która złożyła i skierowane do rewolucji, było kierować Masons, i że murarski, zwłaszcza Grand Orients z Włochy i Francja, miały Nadrzędnym rolę w tym Rewolucja.

[153] W prowadzeniu tej pracy Wolnomularstwo propaguje zasady, które logicznie rozwiniętych, jak wykazano powyżej, są w istocie rewolucjonista i służyć jako podstawa dla wszelkiego rodzaju ruchy rewolucyjne.

Reżyserii Masons, aby dowiedzieć się o sobie praktyczne reformy zgodnie z Masonic ideałów i do pracy na ich realizację, promuje w swoich członków i przez nich w społeczeństwie w dużej ducha innowacyjności.

W pozornie nieszkodliwe, a nawet beneficent stowarzyszenie, które w rzeczywistości jest, poprzez jej tajemnicy i niejednoznaczne symboliki, z zastrzeżeniem najbardziej różnych wpływów, dostarcza w krytycznych momentach schroniska dla konspiracji, a nawet jeśli jej się nie złoży przekształcona w konspiracji Kluby, Masons są wyszkoleni i zachęcać do założenia nowego stowarzyszenia do takich celów lub w celu wykorzystania istniejących stowarzyszeń.

Tak, Wolnomularstwo w XVIII wieku, jak potężnym sojusznikiem niewierności, przygotował Francuski Revolution.

Sojusz z Wolnomularstwo z filozofii został publicznie opieczętowanych przez uroczyste rozpoczęcie Voltaire, naczelników tych filozofów, 7 lutego 1778, a jego odbiór z Masonic Garb od słynnego materialistycznej Bro.

Helvetius. [154] Przed Revolution conspiratory różnych towarzystw powstałych w związku z Wolnomularstwo, z którego wypożyczony jej form i metod; Illuminati, kluby Jacobins, itp. Stosunkowo duża liczba czołowych revolutionists byli członkowie Masonic złoży, wyszkolonych przez złożyć życia ich polityczne kariery.

Nawet program rewolucji wyrażony w "prawa człowieka", jak wykazano powyżej, ciągnącą się od Masonic zasad, a jego urządzenie: "Wolność, równość, braterstwo" jest urządzeniem o bardzo Wolnomularstwo.

Podobnie, Wolnomularstwo, wraz z karbonariusze, współpracował w Włoski ruch rewolucyjny w XIX wieku.

Niemal wszystkie z czołowych liderów, a wśród nich Mazzini i Garibaldi, extolled przez murarski jak najbardziej wybitnych członków.

W Niemcy i Austria, Wolnomularstwo w XVIII wieku był silnym sojusznikiem tzw partii, "oświecenie" (Aufklaerung), i Józefinizm; w XIX w. z pseudo-liberalne i anty-pisarskiego strony.

W celu dokonania oceny słusznie działalności Wolnomularstwo w Niemcy, Szwecja, Dania i Anglia, Francja, w ramach systemu napoleońskich, specjalne stosunki między Wolnomularstwo i panującego dynastii nie może być pomijany.

W Niemcy dwie trzecie jej członków Masons są stare pruskie Grand Pensjonaty protectorship w ramach jednego z członków z królewskiego rodu, która pociąga za sobą poważne kontroli wszystkich złożyć działalności zgodnie z celami rządu.

Stąd Niemiecki Freemasons są mało zdolne do niezależnych działań.

Ale z pewnością ułatwiło przepływ przez Prusy, które stopniowo stała się wiodącą stan Niemcy, uważane przez nich jako "przedstawiciela i opiekunem nowoczesnej ewolucji" przeciw "Ultramontanizm", "zajadłość", i "papieskiego usurpations".

Oni również wszczęta "Kulturkampf".

W obchodzi Wydziału Prawnego i Mason, Grandmaster Bluntschli, był jednym z czołowych agitatorów w tym konflikcie; on również podburzyli szwajcarski "Kulturkampf".

Na jego namową zgromadzenie "Federacji na Niemiecki Grand Bungalowy", w celu zwiększenia aktywności złożyć w sensie "Kulturkampf", zadeklarowała, 24 maja 1874: "Jest to obowiązek dla zawodowych składa się, aby zobaczyć go, że bracia stają się w pełni świadomy stosunków Wolnomularstwo w sferze etyki życia i kultury. Freemasons są zobowiązane do wprowadzenia w życie zasady Wolnomularstwo w praktyce życia i do obrony zasad etycznych podstaw ludzkiego społeczeństwa, whensoever te są assailed. Federacji na Niemiecki Grand Pensjonaty zapewni, że co roku pytania o aktualność zostać zaproponowane do wszystkich składanych do dyskusji i jednolite działanie ".

[155] Niemiecki Freemasons umieścić untiring o wysiłki w celu wywierania decydującego wpływu na całość życia narodu Masonic zgodnie z zasadami, a tym samym utrzymania wieczystą ciche "Kulturkampf".

Podstawowych środków, które zatrudniają one są popularne biblioteki, konferencje, zrzeszanie krewnych stowarzyszenia i instytucje, stworzenie, w razie potrzeby, nowych instytucji, dzięki którym Masonic przenika duch narodu.

[156] Podobny działalności jest wyświetlane przez austriacką Freemasons.

Główny organizacja, która w Francja zabezpieczone sukces Wolnomularstwo było słynne "Liga instrukcji" założona w 1867 przez Bro.

F. Macé, później członkiem Senatu.

Tę lidze i powiązanych z jej duchem domniemanych wiele innych stowarzyszeń.

Francuski murarski i przede wszystkim z Grand Orient Francja ma wyświetlane najbardziej systematyczną działalność polityczną jako dominującym elementem w Francuski "Kulturkampf" od 1877.

[157] z oficjalnych dokumentów Francuski murarski zawartych głównie w oficjalnych "Biuletyn" i "Compte-rendu" Grand Orient zostało udowodnione, że wszystkie środki anty-pisarskiego przeszedł w Francuski Parlament zostały ogłoszone wcześniej w Masonic składanych i wykonywane pod kierownictwem Grand Orient, których celem jest kontrola wszystkiego i wszystkich w Francja.

[158] "I rzekł do zgromadzenia w 1898", stwierdza zastępca Massé, urzędnik orator do Zgromadzenia 1903, "że jest najwyższym obowiązkiem Wolnomularstwo do ingerowania każdego dnia coraz bardziej w trudnościach politycznych i profanum".

"Sukces (anty-pisarskiego walki) jest w dużej mierze z powodu Wolnomularstwo, bo to jest jego duch, jego program, jego metod, które triumphed."

"Jeśli Bloc została ustalona, to ze względu na Wolnomularstwo i nauczyłem się dyscypliny w złoży. Środków mamy obecnie do nakłonienia są w separacji Kościoła i państwa i prawa dotyczące instrukcji. Niech nam nasze zaufanie w słowo naszej Bro. Combes ".

"Przez długi czas był po prostu Wolnomularstwo republiki w ukryciu", czyli tajnych parlament i rząd Wolnomularstwo w rzeczywistości zasada Francja, świeckie państwo, Parlament i rząd jedynie wykonywać swoje dekrety.

"Jesteśmy sumieniem kraju"; "jesteśmy każdego roku na pogrzebie dzwon ogłaszając śmierć z gabinetu, który nie skończył swój obowiązek, ale zdradzony Republiki; lub jesteśmy jej wsparcie, zachęcając go mówiąc w uroczystym godzin : Mam przedstawić wam słowo kraju... Satisfecit, która jest jej potrzebował przez Ciebie, lub jej zarzutów, że na jutro będzie opieczętowanych przez spadek ".

"Musimy czujności, a przede wszystkim wzajemnego zaufania, jeśli mamy zrealizować nasze prace, jak jeszcze niedokończony. Pracy, wiesz... Anty-pisarskiego walki, jest w toku. Republika musi pozbyć się z kongregacje religijne, zbierających je wyłączyć poprzez energiczne udar. systemu połowy środków niebezpiecznych jest wszędzie, więc musi być kruszone w jednym ciosem ".

[159] "To jest niekwestionowana", zgłoszone Przewodniczącemu Zgromadzenia 1902, bro.

Blatin, w stosunku do wyborów z 1902 Francuski ", że byłby pokonany przez naszych przeciwników dobrze zorganizowane, jeżeli Wolnomularstwo nie rozłożona na cały kraj".

[160] Wraz z tej działalności politycznej Wolnomularstwo zatrudnionych przed jego wrogowie, czy rzeczywistym lub rzekomym, system szpiegujące i fałszywe oskarżenia, narażenia, które doprowadziły do upadku tego gabinetu Masonic Combes.

W prawdzie wszystkich "anty-pisarskiego" Masonic reform przeprowadzonych w 1877, ponieważ Francja, takich jak sekularyzacji edukacji, środki przeciw prywatnych szkół chrześcijańskich i zakładów dobroczynnych, do likwidacji zakonów i spoliation w Kościele, zakończą w professedly anty-chrześcijańskie i Irreligious reorganizacji społeczności ludzkiej, nie tylko Francja, ale w całej świat.

Tak Francuski Wolnomularstwo, jak standardowe-okaziciela wszystkich Wolnomularstwo, udaje inaugurate złotą erę w Masonic powszechnej republiki, obejmujący w Masonic braterstwa wszystkich ludzi i wszystkich narodów.

"Triumf Galilejczyk", powiedział prezydent Grand Orient, senator Delpech, 20 wrzesień 1902, "trwało dwadzieścia wieków. Ale teraz on umiera w jego kolej. Tajemniczego głosu, ogłaszając (Julian Apostata) śmierci PAN, dziś ogłasza śmierć z impostor Bóg obiecał którzy erze sprawiedliwości i pokoju dla tych, którzy uwierzyli w Niego. iluzji jest trwała długo. mendacious Bóg jest obecnie w zapomnieniu swoją kolej, bo przechodzi się do wstąpienia w kurzu z czasów divinities z Indie, Egipt, Grecja, Rzym, którzy widząc tak wielu stworzeń poklony przed ich ołtarze. Bro. Masons, cieszcie się, aby stwierdzić, że nie jesteśmy bez naszego udziału w tej obalenia z fałszywym prorokom . Romish Kościoła, opartego na Galilejczyk mitu, zaczął szybko zaniku od samego dnia, w którym Masonic Stowarzyszenia został ustanowiony ".

[161]

Twierdzenie o Francuski Masons: "Jesteśmy sumieniem kraju", nie było prawdą.

Według oficjalnych statystyk zostało stwierdzone, że we wszystkich wyborach do 1906 większość głosów było przeciw Masonic bloku, a nawet wynik w 1906 roku nie udowodnić, że w bloku, lub murarski, w jego anty-pisarskiego środków i celów stanowi woli narodu, gdyż oczywiste jest sprzeczne z wielu innych faktów.

Znacznie mniej nie stanowią "sumienie" narodu.

Faktem jest, że w 1906 roku bloku zabezpieczone większości tylko dlatego, że większa część tego większość głosowała przeciwko ich "sumienia".

Nie ulega wątpliwości, roszczenia Wolnomularstwo w Francja są bardzo przesadzone, a sukces takich jak oni musieli się głównie ze względu na obniżenie tonu moralnego w życiu prywatnym i publicznym, ułatwione przez istniejące rozłam między katolikami i poważne polityczne, które blunders popełnione.

Dość podobny jest do pracy z zewnętrznym Grand Orient Włochy, które w podobny sposób udaje się standardowe okaziciela o Wolnomularstwo w walce z świeckie Masonic światło i wolność przeciw władzy "duchowej ciemności i niewoli", alluding oczywiście do pontyfikatu, i marzenia o ustanowienie nowego i powszechnego republikach imperium z Masonic Rzym, zajmując miejsce przemysłu i papieskim Cæsarean jako metropolii.

Grand Orient z Włochy często zadeklarowała, że jest entuzjastycznie się w tej walce przez Wolnomularstwo z całego świat, a zwłaszcza przez ośrodki Masonic na Paryż, Berlin, Londyn, Madryt, Kalkuta, Waszyngton.

[162] nie było sprzeciwu przez jednego Grand Lodge w każdym kraju, ani też innych Niemiecki Grand Pensjonaty i podzieli się ich stosunki z nim ze względu na jej karygodne politycznych i anty-religijnych.

Ale choć cele Włoski Masons są być może bardziej radykalne i metod ich więcej niż tych, iz tego Francuski, ich wpływy polityczne, ze względu na różnicę w otaczających warunków socjalnych, jest mniej potężne.

To samo należy powiedzieć o belgijskie i Węgier Grand Pensjonaty, które również rozważyć Grand Orient z Francja jak ich modelu politycznego.

Od 1889, data Masonic międzynarodowego kongresu, zebrani w Paryżu, 16 i 17 lipca 1889, przez Grand Orient z Francja, systematyczne i nieustanne wysiłki zostały dokonane w celu doprowadzenia do ściślejszego związku z powszechną Wolnomularstwo w celu realizacji efficaciously i szybko się Masonic ideałów.

Specjalne sojusznikami Grand Orient w tym przedsiębiorstwa są: Najwyższej Rady i Symbolical Grand Lodge z Francja i Masonic Grand Pensjonaty w Szwajcaria, Belgia, Włochy, Hiszpania, Węgry, Portugalia, Grecja; Grand Pensjonaty w Massachusetts i Brazylia reprezentowane były również na kongresie.

Program realizowany przez Grand Orient z Francja, w jej główne kierunki, działa w ten sposób: "murarski, który przygotował Rewolucji 1789, ma obowiązek kontynuować swoje prace".

[163] To zadanie ma być zrealizowane przez dokładnie sztywno i konsekwentne stosowanie zasad rewolucji do wszystkich departamentów religijnej, moralnej, sądowniczych, prawnych, politycznych, społecznych i porządku.

Koniecznych reform politycznych jest realizowana w ich najbardziej istotnych punktów, odtąd spójnego stosowania zasad rewolucyjnej do warunków socjalnych ludzi jest głównym zadaniem murarski.

W powszechnej społecznej republikę, w której, po obalenia wszelkiego rodzaju duchowej i politycznej tyranii "," theocratical "i dynastical uprawnień i przywilejów klasy, panuje największe możliwe indywidualnej wolności i równości społecznej i gospodarczej conformably Francuski Masonic do ideałów, Ostatecznym rzeczywistych celów niniejszej pracy socjalnej.

Następujące osoby są uważane za głównego oznaczają: (1) W celu zniszczenia radykalnie przez otwarte prześladowania Kościoła przez zakłamanej lub oszukańcze system oddzielenia państwa i Kościoła, wszystkich społecznym wpływem Kościoła i religii, zaskakujące nazwie "clericalism", oraz , Tak dalece jak to możliwe, aby zniszczyć Kościół i wszystkie prawdziwe, to znaczy, superhuman religii, która jest czymś więcej niż ogólnikowe kult ojczyzny i ludzkości; (2) Aby laicize lub secularize, przez zakłamanej również oszukańczego systemu "unsectarianism "Wszystkie życiu prywatnym i publicznym, a przede wszystkim popularnych instrukcji i edukacji.

"Unsectarianism" jak rozumieć przez Grand Orient stroną jest anty-katolickich, a nawet anty-chrześcijańskiego, ateistycznego, positivistic, czy agnostyczne sectarianism w Garb z unsectarianism.

Wolność myśli i sumienia z dziećmi musi być systematycznie w dziecka w szkole i chronione, tak dalece jak to możliwe, przed wszystkim niepokojący wpływ, nie tylko Kościoła i księży, ale także z dziećmi własnych rodziców, jeżeli jest to konieczne, nawet poprzez przymus fizyczny i moralny.

Grand Orient Stron uzna to za niezbędne i infallibly pewny sposób do ostatecznego ustanowienia powszechnej republiki i społecznych w pretended świat pokoju, gdyż ich fantazyjnych i wspaniałych ludzi era solidarności i unsurpassable ludzkiego szczęścia w panowania wolności i sprawiedliwości.

[164]

Wysiłki w celu doprowadzenia do ściślejszego związku z anglo-amerykański i Niemiecki Wolnomularstwo dokonano głównie przez Symbolical Grand Lodge z Francja i "Międzynarodowej Agencji Masonic" w Neuchâtel (reżyseria Szwajcarskiej Ostatnie Wielkiego Mistrza Quartier La Tente), załączony do mały Grand Lodge "Alpina" Szwajcaria.

Te dwa Grand Pensjonaty, jako ukrytych agentów Grand Orient z Francja, działają jako mediatorzy między tym a Masonic organów English-speaking i Niemiecki.

Z English i American Grand Pensjonaty ich wysiłków do teraz miał jednak niewiele sukcesów.

[165] Tylko Grand Lodge of Iowa Wydaje się, że uznane Grand Lodge z Francja.

[166] English Grand Lodge nie tylko odrzucił oferty, ale na 23 września 1907, poprzez swojego sekretarza nawet stwierdził: "Uważamy, że w Anglii są lepsze, z wyjątkiem takich osób. Rzeczywiście, Wolnomularstwo jest w taki zły zapach na kontynentu Europa ze względu na jego eksploatowane przez socjalistów i anarchiści, że możemy mieć do podzieli się z kilku Grand Organy którzy opuścili nasz Obiekty ".

[167] American Grand Pensjonaty (Massachusetts, Missouri, itp.), ogólnie rzecz biorąc, wydaje się być rozwiązany do pójścia za przykładem z Grand Pensjonaty English.

W Niemiecki Grand Pensjonaty, wręcz przeciwnie, przynajmniej większość z nich, uzyskany na ciśnienie wykonywane na nich przez wiele Niemiecki braci.

Captivated przez Grand Orient strony na 3 czerwca 1906, Federacja ośmiu Niemiecki Grand Pensjonaty, 6 głosami za, przy 2 dekret ustanowienia oficjalnych przyjazne stosunki z Grand Lodge, a na 27 maja 1909, przez 5 głosami za, przy 3 , Aby przywrócić tej samej relacji z Grand Orient z Francja.

Ten ostatni dekret podekscytowany największe przejawy radości, triumfu i Święta w Grand Orient strony, która uznała, że jako wielkie historyczne wydarzenia z importu.

Jednak w międzyczasie prasa publicznej dyskusji był spowodowany przez niektóre przykłady artykułów z "Germania" [168] z wynikiem, że trzy stare pruskie Grand pensjonat, składający 37198 braci kontrolowane przez protektorat, porzucili swoje niejednoznaczne postawy i energicznie potępili dekretu z dnia 27 maja 1909, a stosunek z 5 innymi tak zwane "humanitarnych" Niemiecki Grand Pensjonaty, które obejmują, ale 16448 braci.

To była nadzieja, że brytyjskie i amerykańskie Grand Pensjonaty, enticed by na przykład w Grand Niemiecki Pensjonaty, by w obliczu wspólnego wroga świeckich w Watykanie, dołącz do Grand Orient strony przed wielkim powszechnej Masonic kongresu, które mają być która odbyła się w Rzym w 1911.

Ale zamiast tego bliższych związków powszechnych Wolnomularstwo marzyłeś przez Grand Orient strony, tylko wynik był podzielony między Niemiecki Grand Bungalowy przez ich federacji, która sama została chwilowo wstrząsnęły swoją fundację.

Jednak pomimo porażki w oficjalnych transakcji, istnieje wiele Niemiecki, a nie kilka amerykańskich Masons, którzy ewidentnie za co najmniej głównego anty-pisarskiego cele Grand Orient strony.

Startling dowody jego było niedawne brutalne świat-szeroki pobudzenie, które w związku z realizacją tego anarchistycznego, bro.

Ferrer, 31, aktywnym członkiem Grand Orient z Francja [169] był ustawiony w miejscu pracy przez Grand Orient z Francja [170] i Włochy [171] w celu prowokować organizacji międzynarodowej Kulturkampf po Francuski wzorzec.

W prawie wszystkich krajach Europa rozdzielenie pomiędzy państwem a Kościołem i laicization lub neutralizacji popularnych instrukcji i edukacji, były i są nadal wymagany przez wszystkie strony w lewo z redoubled impetuosity.

Fakt, że istnieją również amerykański Masons, którzy wyraźnie popierają Kulturkampf w Ameryce i mieszaj, aż do międzynarodowych Kulturkampf, jest potwierdzone przez przykład Bros JD Buck, 33 i A. Pike, 33.

Buck opublikowała książkę "The Genius of Freemasonry", w którym większość opowiada się za zdecydowanym jeden Kulturkampf dla Stanów Zjednoczonych.

Ta książka, która w 1907 roku, został w jego 3rd edition, zalecane jest do wszystkich gorąco American Masons przez Masonic czasopisma.

A. Pike, jak wielka Komandor Matki Najwyższej Rady z Świat (Charleston, South Carolina) nie straciła szansę na jego listów do usunięcia anty-pisarskiego duchu jego kolegów.

W długi list z 28 grudnia 1886, na przykład, na conjures Włoski Grand Commander, Timoteo Riboli, 33, intymny przyjaciel Garibaldi, do uczynienia wszystkiego co w jego mocy, aby zjednoczyć Włoski murarski wobec Watykanu.

Pisze:

Pontyfikatu.

. . została na tysiąc lat torturer i przekleństwem ludzkości, najbardziej shameless imposture, w jej duchową moc pretensji do wszystkich grup wiekowych.

Z jego szaty i mokrych reeking z krwi pół miliona ludzi, z wdzięczny zapach palonej ludzkie ciało zawsze w jego nozdrza, to exulting w związku z możliwością ponownego panowania.

Posiada wszystkie wysyłane przez świat przed jego anathemas Konstytucyjnego rząd i prawo ludzi do wolności myśli i sumienia.

Ponownie,

"W obecności tej duchowej" Cobra di capello ", w tym śmiertelnie, zdrajców, morderczych wroga, najbardziej olbrzymie siły w świat, w jedności Włoski murarski jest absolutną koniecznością i najwyższe, a do tego pierwszorzędne i wszechwładnej konieczność wszystkie drobne rozważania powinna plon; dissensions i rozłam, w obecności tego wroga rodzaju ludzkiego są karnego ".

"Nie może być unyielding, bezkompromisowy szczególnym naciskiem na opinie, teorie, uprzedzeń, zawodów, lecz wręcz przeciwnie, wzajemne ustępstwa i harmonijnej współpracy".

"Wolnomularstwo w świat się weseli, aby zobaczyć zrealizowane i skonsumowane jedności z Włoski Wolnomularstwo".

[172]

Ważne Masonic czasopism, na przykład, "The American Tyler-Keystone" (Ann Arbor), otwarcie patronize wysiłki na Francuski Grand Orient Stron.

"Absolutną oneness z łodzi", mówi Ostatnie Wielkiego Mistrza Clifford P. MacCalla (Pennsylvania), "Myśl jest chwalebne."

"Ani granice państw, ani ogromnej oceanów oddzielenia Masonic Bractwa. Wszędzie jest jeden."

"Nie ma Kościoła powszechnego, nie powszechnej ciało polityczne, ale nie ma uniwersalnego braterstwa, że Wolnomularstwo, którzy Brother i co jest godne członka, mogą czuć się dumni".

[173] Ze względu na istniejące solidarności między wszystkimi organami Masonic i indywidualnych Masons, są wspólnie odpowiedzialne za wszelkie zło uczynków ich kolegów-użytkowników.

Przedstawiciel Masons, jednak w extol pretended zbawienną kolejności ich wpływu na ludzi kultury i postępu.

"Murarski", mówi, Frater, Grand Orator, Waszyngton, "jest sanktuarium wielkiej myśli, uczucia piękne, seminarium dla poprawy stanu psychicznego i moralnego standardu swoich członków. Magazyn moralności jej wpływ na łagodne deszcze umysłu i serca ".

[174] "Modern Wolnomularstwo", zgodnie z innych Masons, "jest reformator społeczny i moralny".

[175] "Nie", mówi "Keystone" z Chicago, "szacuje się lub może oszacować dalekosiężny charakter wpływu murarski w świat. Przez nie środków jest ograniczona organów jednostki. Każdy ma zainicjować światło na okaziciela, centrum światła ".

[176] "w Niemcy jak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i tych którzy są liderami mężczyzn w intelektualnej, moralnej i życia społecznego, zostały Freemasons. Eminent przykładów w przeszłości są Brothers Fichte, Herder, Wieland, Lessing, Goethe . Największy z nich wszystkich była IW von Goethe. Cóż możemy Ci być dumni z takiego człowieka "[177] itd. Niemiecki Masons [178] roszczenie o Wolnomularstwo znaczny udział w rozwoju wspaniały Niemiecki w literaturze XVIII i XIX wieku.

Twierdzenia te, jednak, gdy krytycznie zbadane, albo okazać się bezzasadne lub przesadzone.

English Wolnomularstwo, następnie jest na niskim poziomie intelektualnym i moralnym i retrograding kierunku prawowierność, nie kwalifikuje się do posiadania swojego zleceniodawcę lub wiodącym czynnikiem w freethinking "Kultura oświecenia."

Niemiecki murarski, następnie zdominowana przez Szwedzki system i rygorystycznego szanowania i intelektualnie i moralnie degenerated, jako historycy Masonic się avow, nie był w lepszej sytuacji.

W prawdzie wiodących literackie ludzie z epoki, Lessing, Goethe, Herder, itp. zostały okrutnie disabused i rozczarowany tym, co ujrzeli i doświadczenie w ich złożenia.

[179] Lessing mówił o niezastosowanie się do złożenia życia; Goethego charakteryzuje się Masonic stowarzyszeń i czyny jako "głupców i Rogues"; Herder pisał, 9 stycznia 1786, do obchodzonego filologa Bro.

Heyne; "opatrzone Deadly nienawiści do wszystkich społeczeństw i tajne, jak wynika z mojego doświadczenia wynika, że zarówno na ich najgłębsze kręgi i poza nią, chcę ich wszystkich do diabła. Trwałych domineering intrygi i ducha cabal pełzanie pod okładka ".

[180]

Wolnomularstwo, z dala od literackich się do wielkości tych lub innych czołowych mężczyzn, zyskałaby przez zewnętrznego splendoru, który odzwierciedla ich członkostwo w niej.

Ale korzyści były w żaden sposób nie zasłużył, nawet na wysokości ich literackiej sławy, a nie oni, lecz wspólne oszuści, podobnie jak Johnson, cagliostro, itd., były ośrodkami rundy, które Masonic gravitated świat.

Wszyscy mężczyźni należący do najwyższej Wolnomularstwo: Fichte, Fessler, Krause, Schröder, Mossdorf, Schiffman, Findel, itp., o ile ich wytrwale do usuwania z życia złożyć humbug, ignominiously były traktowane przez większość średniej Masons, a nawet przez złożyć władze.

Mężczyźni z kolei podobne umysłu są stigmatized przez American English i Masonic fanów "materialists" i "iconoclasts".

[181] Ale prawdą jest, że złoży pracy w trybie cichym i skutecznie do rozmnażania i stosowania "unsectarian" Masonic zasad w życiu człowieka i społeczeństwa.

The Masonic fragmenty pism obfitują w tym celu.

Tak Bro.

Richardson z Tennessee avers: "Wolnomularstwo nie swoją pracę w trybie cichym, ale jest to dzieło głębokie rzeki, że po cichu popycha w kierunku oceanu, itp."

[182] "porzucania starych tematów i tworzenia nowych", wyjaśnił Grand High Priest, JW Taylor (Gruzja),

"nie zawsze wynikają z spowodować odczuwalne natychmiast którym przypisuje świat, ale to zwieńczenie zasad, które zostały pracy w umysłach ludzi przez wiele lat, aż w końcu we właściwym czasie i sprzyjające otoczenie rozniecacie ukrytego życia w prawdzie, i, jak światło rozumu płynie z umysłu do umysłu i jedności celów z serca do serca, wszystkim enthusing z mocną przyczyną ruchu i narody jak jeden mąż do realizacji wielkiego kończy. Na tej zasadzie działa Institution of Freemasonry rozproszonych jego wpływ na świat ludzi. Działa cicho i skrycie, ale przenika przez wszystkie Interstices społeczeństwa w wielu relacji, a wielu odbiorców jego dobrodziejstw są awed przez jego wielkich osiągnięć, ale nie może powiedzieć skąd ona pochodziła ".

[183]

"Głos" (Chicago) pisze: "Nigdy wcześniej w historii wieku ma Wolnomularstwo zajmowane stanowisko, tak ważne, jak w chwili obecnej. Nigdy nie był jego wpływ na tak oznakowane, tak obszerne jej członków, jego nauczanie, tak czcigodny".

"Istnieje więcej Masons poza wielką Brotherhood niż w nim."

Dzięki jego "czystej moralności", które jest synonimem czystej Wolnomularstwo, "wpływy społeczeństwa, a unperceived, maciory do materiału siewnego, które przynosi owoce w zdrowej prawa i prawy enactments. Podtrzymuje prawo, zwalnia distressed, broniąca słabych i budzi spadł na (oczywiście, wszystko rozumieć w sensie Masonic wyjaśniono powyżej). Więc, dyskretnie, ale z pewnością i stale, opiera się na wielkim tkanki społeczności ludzkiej ".

[184]

Prawdziwe życie Wolnomularstwo w jego zewnętrznym praca jest rzeczywiście, że istnieją bardziej Masons i często lepsze kwalifikacje do wykonywania pracy Masonic, poza braterstwa niż w nim.

Wolnomularstwo samo w Europa i Ameryka funduje społeczeństw i instytucje podobne formy i zakresu w odniesieniu do wszystkich klas społecznych i infuses w nich ducha.

Tak więc zgodnie z Gould [185] Wolnomularstwo od około 1750 "wywiera niezwykły wpływ na wszystkie inne przysięgą związana społeczeństw".

To samo jest określona przez Bro.

L. Blanc, Deschamps, itp. Niemcy i inne kraje.

W Stanach Zjednoczonych, zgodnie z "Cyclopedia z braterskich", istnieją ponad 600 tajnych stowarzyszeń, pracujących w mniejszym lub większym stopniu pod zasłoną formy wzorowane na Masonic symboliki i dla większej części zwłaszcza pod wpływem Wolnomularstwo, tak, że co trzeci męskiej dorosłych w Stanach Zjednoczonych, jest członkiem jednego lub więcej takich tajnych towarzystw.

"Wolnomularstwo", mówi "Cyclopedia", PV ", oczywiście, jest ukazana jako matka-Bractwa w rzeczywistości, jak również w imię".

"Niewiele którzy są dobrze poinformowani na ten temat, będzie zaprzeczyć, że Masonic Bractwa jest bezpośrednio lub pośrednio macierzysta organizacja wszystkich nowoczesnych społeczeństwach tajne, dobre, złe i obojętne".

[186]

Wiele Anglo-American Freemasons są zdecydowanie wont do protestu przeciw wszystkim opłaty oskarżając Wolnomularstwo z ingerowania w sprawy polityczne lub religijne lub wrogości do Kościoła lub disloyalty do władz publicznych.

Oni nawet pochwałę Wolnomularstwo jako "jeden z najsilniejszych bulwarks religii" [187] "służebnica religii" [188] oraz "służebnica Kościoła".

[189] "Nie ma nic w przyrodzie w społeczeństwie", mówi "Royal Rzemieślniczy", Nowy Jork, "że wymaga zrzeczenie się jednym zdaniu wszelkie wyznania, zaprzestania wszelkich religijnych celnego lub Obliteration of dogmat wyznania. Nikt nie jest pytanie do zaprzeczyć Biblii, aby zmienić swoje stosunki Kościoła lub być mniej uważny na jego nauczanie duchowe instruktorów i doradców ".

[190] "murarski rzeczywiście zawiera rdzeń chrześcijaństwa".

[191] "Jest wielkim błędem, aby podejrzewać go wrogiem Kościoła".

"To nie oferuje się jako substytut tego divinely święceń instytucji".

"Oferuje on sam jako dopełnienie, jako sojusznika, jako pomocnika w wielkim dziełem regeneracji wyścigu z uplifting człowieka".

[192] Tak więc, "mamy prawo odmówić z Romish Kościoła, aby wyłączyć z jego komunii z jego stada, którzy mają zakłada odpowiedzialność Orderu Wolnomularstwo".

[193]

Chociaż takie protesty wydają się być szczery i ujawniają nawet chwalebne pragnienie ich autorów nie kolidowały one z religii i Kościoła, są one sprzeczne notorycznie faktów.

Oczywiście Wolnomularstwo i "chrześcijańskie" lub "katolicki" religii nie są wobec siebie nawzajem, kiedy Masons, niektórzy błędnie i inni hypocritically zrozumieć "chrześcijańskich" lub "katolicki" w wyżej opisany Masonic sensu, lub gdy murarski jest błędnie postrzegane jako ortodoksyjnych instytucji chrześcijańskich.

Ale pomiędzy "murarski" i "chrześcijańskie" lub "katolicki" religii, jako że naprawdę są: między "unsectarian" Wolnomularstwo i "dogmatycznej, prawosławny" Chrześcijaństwo i katolicyzm, nie ma radykalnej opozycji.

Jest próżno powiedzieć: choć murarski jest oficjalnie "unsectarian", nie stanowi przeszkody dla Masons od "sekciarskich" w ich braku Masonic; w swojej oficjalnej "unsectarianism" Wolnomularstwo niekoniecznie zwalcza wszystkich, że chrześcijaństwo zawiera poza "uniwersalnym religii, w której zgadzają się wszyscy ludzie ", w konsekwencji tego, co jest charakterystyczne dla chrześcijańskich i religii katolickiej.

Te cechy Wolnomularstwo zwalcza nie tylko jako zbędny i tylko subiektywne, ale również jako Dziękujemy! Dodane disfiguring cel powszechnej prawdzie, która go professes.

Aby zignorować Chrystusa i chrześcijaństwa, jest praktycznie do odrzucenia ich jako unessential ramy.

Wolnomularstwo Ale idzie dalej i ataków katolicyzm otwarty.

"Głos" (Chicago), na przykład w artykule, który zaczyna się: "Nie ma nic w religii katolickiej, który jest niekorzystny dla murarski", w dalszym ciągu,

za prawdę to, że ucieleśnia murów, że religia, w której zgadzają się wszyscy ludzie.

To jest prawda, że jak wszystkie prawdziwymi religii, gdzie stwierdzono, jest w istocie taki sam.

Nie jest w mocy człowieka lub jakiegokolwiek organu mężczyzn, aby go inaczej.

Doktryn i formy przestrzeganie przymiotnik do pobożności, nałożonych przez nadzorców duchowe, mogą być w różnych kursów jak wiatr, i jak może ona ze sobą wojnę na obliczu całej ziemi, ale nie są one religii.

Zajadłość i zapał, z założenia priestcraft, ze wszystkimi jego liczne wynalazki aby powiększyć i wrażenie na świat.

. . są zawsze w mainsprings do walki, nienawiści i zemsty, który szkalował i pobytu, zakaz religii i jej nierozłączne cnoty, niewymowna zepsucie i pracy, gdzie ludzie znajdują się na ziemi.

Popery i priestcraft są tak pokrewnych, które mogą być tej samej nazwie; prawda jest, że były to nic więcej, ani mniej niż szczególnym przypadkiem tego ostatniego, jako szczególną formę bezwzględnej zasady, która sama jest jednak potomstwo z conceit samowystarczalności i pożądliwość panowanie.

Nic, które mogą być nazwane, jest bardziej repugnant na duchu murze, nic się bardziej starannie strzeżony przed, i to było zawsze dobrze rozumiane przez wszystkich umiejętne mistrzów, i musi być w prawdzie powiedzieli, że taka jest mądrość z lekcji, tj. Masonic Pensjonaty w instrukcji, itp. [194]

W podobnych dyskusji, zawierające w prawie każde słowo ukryty lub otwarty atak na chrześcijaństwo, prawdziwie Masonic czasopism i książek wszystkich krajach obfitują.

Ostatnie Grand Deacon JC Parkinsona, prestiżowe English Mason, francamente avows: "dwa systemy Romanism i Wolnomularstwo są nie tylko niezgodne, ale są one radykalnie sprzeciwia się nawzajem" [195] i American Masons mówia: "My nie będzie Farmazona jeden człowiek, dopóki nie będziemy wiedzieć, że nie jest katolickim ".

[196]

W odniesieniu do lojalności wobec "legalnego rządu" American Masons udawać, że "wszędzie Freemasons, indywidualnie i zbiorowo, są lojalni i aktywnych zwolenników republiką lub rządów konstytucyjnych".

[197] "Nasze zasady są republiką".

[198] "Wierność i lojalność, a pokoju i porządku, i podporządkowania się legalnym władzom domowego są bogowie Wolnomularstwo" [199] i English Freemasons oświadczyć, że "lojalność English Masons jest proverbial".

[200] Te protesty na English i American Freemasons w ogóle można uznać za szczere, w miarę ich własnych krajach i rzeczywiste rządy.

Nie nawet rewolucyjnej Grand Orient z Francja myśli o zniesienie rzeczywistego celu politycznego w Francja, która jest w zgodzie z całą jego życzenia.

Pytanie brzmi, czy Freemasons zakresie legalnego rządu we własnym i innych krajów, jeżeli nie jest inspirowane przez Masonic zasad.

W tym względzie, jak i American English Freemasons, przez swoje zasady postępowania i, prowokować do condemnatory Werdykt oświeconej opinii publicznej i bezstronny.

Mamy już powyżej Sugerowali w art whimsical II "Old Charges", obliczony w celu zachęcenia bunt przeciwko rządom, które nie są zgodnie z życzeniem Wolnomularstwo.

"Farmazona, Kronika", ale wiernie wyraża uczucia Anglo-American Wolnomularstwo, kiedy pisze:

Jeśli będziemy mieli stwierdzić, że w żadnym wypadku nie miał Mason stwierdzono gotowość do podjęcia broni przed złym rządem, powinno być możliwe tylko uznająca, że w momentach próby, gdy cła, w Masonic znaczeniu, oznacza antagonizm do rządu, one nie w najwyższym i najbardziej świętym obowiązkiem obywatela.

Bunt w niektórych przypadkach jest święty obowiązek, a nie, ale bigot lub głupiego, będzie powiedzieć, że naszych rodaków były złe, kiedy wziął broń przeciwko King James II.

Lojalność wobec wolności w przypadku tego rodzaju zastępuje wszystkie inne względy, a kiedy należy rebeliantów oznacza bezpłatnie lub do psucia, byłoby wzywać do bezczynności, że człowiek musi pamiętać, obowiązki, które nigdy nie były przeznaczone do rob go do stanu człowieka i obywatela.

[201]

Taki język to w równym stopniu odpowiadają anarchistic każdy ruch.

W wypowiedzi notowane były wykonane w obronie spiskowanie Hiszpański Masons.

Tylko dalsze strony tego samego English Masonic czasopisma pisze: "Z pewnością Włoski murarski, który ma takie nieocenione usługi świadczone w regeneracji tego wspaniałego kraju", "jest godna najwyższej pochwały".

[202] "Farmazona, przeniesiony przez wzniosłe zasady", mówi "Voice" (Chicago), "może słusznie strajku ciosem w tyranii i może consort z innych niezbędnych w celu doprowadzenia do zwolnienia, w taki sposób, że zwykle nie są uzasadnione. Historia zapewnia liczne przypadki działań, które zostały uzasadnione przez późniejsze wydarzenia, a nikt z nas, czy Masons lub nie są skłonni do potępienia działek, które wylęgły się między Paul Revere, dr J. Warren i inni, w starych Green Dragon Gospoda, Siedziba Colonial Wolnomularstwo w Nowej Anglii, ponieważ działki te były inspirowane przez wzniosłych celów i wyników nie tylko w uzasadnionych nich, ale koronowany tych bohaterów z chwały ".

[203] "Nie Farmazona" Prawo powiedział ks HC Potter na stulecie Grand rozdziale Royal Arch, Nowy Jork, "może honourably zginać kolana do zagranicznych potentate (nawet do King Edward VII of England) lub cywilnej kościelnych (papieża) lub wydajności lojalny do suwerenności każdego cudzoziemca, czasowego lub duchowego ".

[204] Z tej wypowiedzi jest oczywiste, że zgodnie z Potter katolicki nie może być Mason.

Zgodnie z tymi zasadami i American English Freemasons poparli przywódcy rewolucyjny ruch na kontynencie europejskim.

Kossuth, którzy "był liderem w bunt przeciwko tyranii austriackiej", został entuzjastycznie przyjęty przez amerykańskich Masons, uroczyście wszczęte w Wolnomularstwo w Cincinnati, 21 kwiecień 1852, i przedstawione z hojnym darem, jako dowód, że "na ołtarzu św . John's Lodge ogień miłości spalił tak jasno, jak na jej błysk światła nawet do głębokich odbierna i górskich fastnesses na Węgry ".

[205] Garibaldi ", największe z Farmazona Włochy" [206] Mazzini, a także były zachęcane przez Anglo-American Freemasons w ich rewolucyjny przedsiębiorstw.

[207] "spójne Mason", mówi "Voice" (Chicago), "nigdy nie jest zaangażowany w conspiracies lub działek w celu przewrócenia i subverting rząd, oparty na Masonic zasad wolności i równych praw".

[208] "A" oświadcza, Pike, "z języka i pióra, wszystkie nasze otwarte i tajnych wpływów, z torba, oraz w razie potrzeby, z mieczem w ręku, będziemy z wyprzedzeniem przyczyną postępu człowieka i do pracy enfranchise ludzkich myśli , Do wolności sumienia człowieka (przede wszystkim z papieskim "usurpations") i równych praw dla wszystkich ludzi. Miarę walk narodu, aby uzyskać lub odzyskać wolność, gdy umysł człowieka twierdzi, jego niezależność oraz osób ich niezbywalnych praw popytu , Nie pójdzie nasz najcieplejszych sympatie ".

[209]

VIII. DZIAŁANIA PAŃSTWA I ORGANÓW KOŚCIOŁA

Curiously enough, po raz pierwszy dołączyć do suwerennego i ochrony Wolnomularstwo było Katolickiego Niemiecki cesarz Francis I, założyciela faktycznie panującego linii Austria, natomiast pierwsze działania przeciwko Wolnomularstwo zostały podjęte przez rządy protestanckich: Holandii, 1735; Szwecja i Genewa, 1738 ; Zurych, 1740, Berno, 1745.

W Hiszpania, Portugalia i Włochy, środki przeciw murarski zostały podjęte po 1738.

W Bawarii Wolnomularstwo było zabronione 1784 i 1785; Austria, 1795; w Baden 1813; Rosja, 1822.

Od roku 1847 została ona tolerowana w Baden, od 1850 w Bawarii, od 1868 w Węgry i Hiszpania.

W Austria Wolnomularstwo jest zabronione, ponieważ jako Superior Court of Administration, 23 stycznia 1905, słusznie zadeklarowała, Masonic stowarzyszenia, chociaż ustanowione zgodnie z prawem ", będzie członkiem duża (międzynarodowych) organizacji (w rzeczywistości rządził przez "Old Charges", itp., zgodnie z ogólnymi zasadami i celami Masonic), true regulacji, które mogłyby być trzymane w tajemnicy od władz cywilnych, tak że działalność jej członków nie może być kontrolowane ".

[210] To jest rzeczywiście należy domniemywać, że Austro-Węgier Masons, niezależnie od statutu mogą przedstawić w imieniu rządu austriackiego w celu ich bezpiecznej autoryzacji byłaby w rzeczywistości nadal uważają Francuski Grand Orient ich jako wzór prawdziwego i Bracia Kossuth, Garibaldi, Mazzini, jak i bohaterów, których oni dążyć do naśladowania.

Pruskich Edykt 1798 interdicted Wolnomularstwo w ogóle, z wyjątkiem trzech starych pruskich Grand Pensjonaty którym protektorat poddane surowym kontrolom przeprowadzanym przez rząd.

Tę bulli, choć juridically uchylona przez bulli z dnia 6 kwietnia 1848, praktycznie, zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego z dnia 22 kwietnia 1893, o błędnych interpretacji organów administracji, pozostał w mocy aż do roku 1893.

Podobnie w Anglii ustawy Parlament został przeniesiony na 12 lipca 1798 za "bardziej praktycznego zniesienia społeczeństw ustalonych dla seditions i treasonable celów i zapobiegania treasonable i seditious praktyk".

Według tej ustawy Masonic stowarzyszeń i spotkania w ogóle były interdicted, a jedynie składa istniejących na 12 lipca 1798, i orzekł, według starych przepisów murarski z królestwa były tolerowane, pod warunkiem, że dwóch przedstawicieli powinno się złożyć przysięgę przed sędziów, aby złożyć istniały i rządził jak ustawa nakazała.

[211] W okresie 1827-34, środki zostały podjęte wobec niektórych Wolnomularstwo w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W odniesieniu do krajów europejskich może być stwierdził, że wszystkie te rządy, które nie powstały w ruch rewolucyjny, wytrwale, aby chronić się przed Masonic tajnych towarzystw.

Działanie Kościoła streszcza się w papieskiej wypowiedzi przeciwko Wolnomularstwo od 1738, z których najważniejszymi są:

Klemens XII, Konstytucja "W Eminenti", 28 kwietnia 1738, Benedykt XIV, "Providas", 18 maja 1751; Piusa VII "Ecclesiam", 13 września 1821; Leon XII, "Quo graviora", 13 marca 1825 ; Pius VIII, Encyklika "Traditi", 21 maja 1829; Grzegorza XVI "Mirari", 15 sierpnia 1832, Pius IX, Encyklika "Qui pluribus", 9 listopada 1846; Piusa IX, allocution "Quibus quantisque malis", 20 kwietnia 1849, Pius IX, Encyklika "Quanta cura", 8 grudnia 1864; Piusa IX, allocution "Multiplices inter", 25 września 1865; Piusa IX Konstytucji "Apostolicæ Sedis", 12 października 1869; Piusa IX, Encyklika "ETSI multa", 21 listopada 1873, Leon XIII, Encyklika "Humanum rodzaju", 20 kwietnia 1884, Leona XIII, "Præclara", 20 czerwca 1894, Leona XIII, "rocznie ingressi", 18 marca 1902 ( Włoski wobec Wolnomularstwo); Leon XIII, Encyklika "Etsí my", 15 lutego 1882, Leona XIII, "Ab Apostolici", 15 października 1890.

Te wypowiedzi papieskich od pierwszego do ostatniego są w pełnej zgodzie, powtarzając wcześniejsze ostatnim z takich wydarzeń jak zostaliście wezwani przez wzrost Wolnomularstwo i innych tajnych towarzystw.

Klemens XII dokładnie wskazuje główne powody, dla Masonic stowarzyszenia z Katolickiego, chrześcijańską, moralnego, politycznego i społecznego punktu widzenia, powinien być potępiony.

Te powody to:

W charakterystyczny, "unsectarian" (w prawdzie, anty-katolicki i anty-chrześcijańskie) naturalistyczny charakter Wolnomularstwo, które teoretycznie i praktycznie podważa katolickiego i wiary chrześcijańskiej, najpierw w swych członków i przez nich w pozostałej części społeczeństwa, tworząc indifferentism religijnych i pogardę dla prawowierność i władze kościelne.

Tajemnica tajemniczego fallacious i ciągle zmieniających się z ukrycia Masonic stowarzyszenia i jego "pracy", która przez "ludzi z tego rodzaju przerwy, jak złodzieje do domu i jak lisy dążyć do katalogu głównego do winnicy", "wypaczając z serca proste ", ruining ich dobrostanu duchowego i czasowych.

W przysiegi w tajemnicy i wierność Masonic murarski i prace, które nie mogą być uzasadnione w ich zakres, ich obiekt, lub ich formy, a może nie, dlatego, wywoływać jakichkolwiek zobowiązań.

W przysiegi są condemnable, ponieważ zakres i przedmiot murarski są "bezbożnych" i condemnable, kandydat w większości przypadków jest ślepy na przywóz lub zakres obowiązku, który bierze na siebie.

Ponadto ritualistic i doktrynalnych "tajemnice", które są głównym przedmiotem obowiązku, zgodnie z najwyższymi Masonic władze, są albo trifles lub już nie istnieją.

[212] W każdym przypadku jest przysięgą condemnable nadużyć.

Nawet Masonic tryby uznania, które są reprezentowane jako głównego, a jedynie istotne "tajne" murarski, są publikowane w wielu książek drukowanych.

Stąd prawdziwy "tajemnice" murarski, jeżeli takie istnieją, może być tylko anty-polityczne lub religijne, takie jak conspiracies działek Grand składanych w krajach łacina.

Ale takie tajemnice, skazany, przynajmniej teoretycznie, Anglo-American Masons się, by uczynić przysięgą lub obowiązek tylko bardziej niemoralne, a więc nieważne.

Zatem w odniesieniu do każdego Masonic przysiegi są nie tylko sacrilegious ale również nadużycia sprzeczne z porządkiem publicznym, który wymaga, aby uroczystej przysiegi i obowiązki jako podstawowych środków do utrzymania wiarygodności i wierność w kraju i ludzi w społeczeństwie, nie powinny być vilified lub karykaturalne.

W murarski przysięgi jest dalsze zdegradowanych przez swoją formę, która zawiera najbardziej potwornej kar za "naruszenie obowiązków", które nawet nie istnieją; "naruszenie", które mogą być w prawdzie i w wielu przypadkach konieczne jest cło.

Niebezpieczeństwo takie, które wiążą społeczeństwa dla bezpieczeństwa i spokoju w państwie "i dla" duchowego zdrowia dusz ", a co za tym idzie ich niezgodności z prawem cywilnym i kanonicznym.

Dla nawet przyjmując, że niektóre stowarzyszenia Masonic się nie dążyć do celów sprzecznych z religii i porządku publicznego, byłyby one jednak w sprzeczności z porządkiem publicznym, ponieważ ich istnienie jako tajemnicę społeczeństwa opartego na Masonic zasady, zachęcać i wspierać ich powstania innych tajnych towarzystw naprawdę niebezpieczne i powodują trudne, jeśli nie niemożliwe, skuteczne działanie w sprawach cywilnych i kościelnych władz wobec nich.

Z drugiej papieskiej edicts tylko niektóre charakterystyczne wypowiedzi musi być wymieniona.

Benedykt XIV więcej odwołań do pilnego katolickich książąt i obywatelskich uprawnień w celu uzyskania ich pomocy w walce z Wolnomularstwo.

Pius VII potępia tajne społeczeństwa w karbonariusze, które, jeśli nie offshoot, jest z pewnością imitacją z Masonic społeczeństwa "i, jako takie, już w postaci potępienia wydany przeciwko niemu.

Leon XII ubolewa nad faktem, że nie miał uprawnień cywilnych echa wcześniejszych dekretów papieskich, aw konsekwencji ze starego Masonic społeczeństw jeszcze bardziej niebezpieczne sekty miał tłumiona.

Wśród nich "Universitarian" jest wymieniony jako najbardziej szkodliwe.

"To ma być uznane za pewne", mówi papież, "że te tajne towarzystwa są połączone razem przez więź z tej samej przestępczych celów."

Gregory XVI, podobnie oświadcza, że katastrofy w wieku były spowodowane głównie do spisku tajnych stowarzyszeń, takich jak Leon XII, wyraża ubolewanie z powodu religijnych indifferentism i fałszywych idei tolerancji propagowane przez tajne towarzystwa.

Pius IX [213] Charakteryzuje Wolnomularstwo jako insidious, nieuczciwy i perwersyjne organizacji szkodliwy zarówno dla religii i społeczeństwa, potępia i na nowo "Masonic tego i innych podobnych społeczeństw, w których różniące się jedynie wygląd grupowania się stale i otwarcie lub skrycie spisku przeciwko Kościołowi lub legalne władze ".

Papież Leon XIII (1884) mówi: "Istnieją różne sekty, które choć różne nazwy, obyczajem, formą i pochodzenia, są jednak tak zjednoczeni przez wspólnotę celów i przez podobieństwo ich główne zasady, które mają być naprawdę jeden z Masonic sekty , Która jest swego rodzaju centrum, skąd oni wszyscy postępować i dokąd oni wszyscy powrotu ".

Ostatecznym celem jest Wolnomularstwo "obalenia całego religijnych, politycznych, społecznych i porządku w oparciu o chrześcijańskie instytucje i utworzenia nowego stanu rzeczy, według własnych pomysłów i na jego zasady i przepisy dotyczące czystego naturalizmu."

W świetle tych kilku powodów katolicy są od 1738, w ramach kary excommunication, poniesione ipso facto, zarezerwowanej dla papieża, surowo zabronione, aby wprowadzić lub wspieranie w jakikolwiek sposób Masonic społeczeństw.

Prawo obecnie obowiązujące [214] excommunication pronounces na "tych, którzy wchodzą Masonic lub Carbonarian lub innych sekt tego samego rodzaju, które otwarcie lub skrycie, spisku przeciwko Kościołowi lub legalne władze i tych, którzy w jakikolwiek sposób za tych sekt lub nie nie wypowiedzieć ich liderów i głównych członków ".

Zgodnie z tą głową wspomnieć należy również o "Praktyczne Instrukcja Kongregacji do Inkwizycja, 7 maja 1884 [215] i na dekrety o Radach Prowincji Baltimore, 1840; New Orleans, 1856, Quebec, 1851, 1868 ; Z pierwszych Rady z English Colonies, 1854, a szczególnie z sesji Rady Baltimore, 1866 i 1884. [216] Dokumenty te odnoszą się głównie do stosowania w papieskim dekrety w zależności od specyficznych warunków w poszczególnych prowincjach kościelnych. Trzeci Rady Baltimore, n. 254 sq, stanowi metodę stwierdzenia, czy społeczeństwo jest traktowane jako składa się w papieskim potępienie Wolnomularstwo. Zastrzega sobie prawo do ostatecznej decyzji w tej sprawie do komisji składającej się z wszystkich arcybiskupi prowincji kościelnych reprezentowane w Radzie, a jeśli nie mogą one osiągnąć jednomyślnego wniosku, odnosi się do Stolicy Apostolskiej.

Te i krytykuje papieski edicts przed Wolnomularstwo były często towarzyszy błędne i bezprawne opłaty.

W excommunication była interpretowana jako "imprecation", niech wszyscy Freemasons i skazany na zagładę.

W prawdzie jeden excommunication jest po prostu kary kościelne, za pomocą którego członkowie Kościoła powinni być odstraszani od czynów przestępczych, które według prawa kościelnego.

Papieża i biskupów, w związku z tym, co wierni pasterze Chrystusa stada, ale nie można potępiać Wolnomularstwo.

Będą zdradzi, jak Klemens XII stwierdził, ich najświętszych obowiązków, jeżeli nie sprzeciwia ze wszystkimi ich moc rozmnażania i podstępnej działalności takich stowarzyszeń katolickich w krajach lub w odniesieniu do katolików w krajach protestanckich i mieszane.

Wolnomularstwo systematycznie promuje indifferentism religijne i podważa prawdziwe, to znaczy, prawosławny i chrześcijańskiej wiary katolickiej i życia.

Wolnomularstwo jest zasadniczo Naturalizm i tym samym przeciwieństwie do wszystkich supernaturalism.

W odniesieniu do niektórych szczególnych opłat Leona XIII (1884) kwestionowane przez Freemasons, np. w ateistycznego charakteru Wolnomularstwo, należy zauważyć, że papież uważa, że działalność Masonic i podobnych społeczeństw jako całości, stosując do tego terminu, który wyznacza w większości tych społeczeństw i Masonic wśród tych grup, które push tzw "anty-pisarskiego", w rzeczywistości Irreligious i rewolucyjne, zasad Wolnomularstwo logicznie do ich ostatecznego konsekwencje, a więc w prawdzie, są, jak to było, zaawansowane placówek i posiadaczy standardowej całego ogromne anty-katolicki i anty-papieskiej armii w świat działań wojennych w całej duchowej naszych czasów.

W tym sensie także papieża, zgodnie z podstawowym biblijne i ewangeliczne widok opracowane przez Święty Augustyn w swoim "De civitate Dei", jak Masonic poeta Carducci w jego "Hymn do szatana", uważa szatana jako najwyższego duchowego naczelny tej wrogiej armii.

W ten sposób Leon XIII (1884) wyraźnie stanowi, że:

Co mówimy, musi być rozumiane w Masonic sekty w powszechnej akceptacji tego terminu, gdyż odnosi się do wszystkich krewnych i związanych z nimi społeczności, ale nie ich pojedyncze użytkowników.

Być może wśród tych osób, a nie kilku, którzy, choć nie wolne od winy zaplątany o sobie w takich stowarzyszeń, ale same nie są partnerami w ich czynów, ani świadomość ostatecznego obiektu, które tych związków są starania w celu osiągnięcia .

Podobnie niektóre z wielu organów stowarzyszenia może nie oznacza zatwierdzenie niektórych skrajnych wniosków, które byłyby konsekwentnie przyjąć, niekoniecznie wynikających z ogólnymi zasadami wspólnymi dla wszystkich, były one nie zniechęcały przez zaklętego charakter wniosków.

"Masonic federacji ma być oceniana nie tyle przez czyny i wszystko to osiągnąć, jak przez całe jej zasad i celów".

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Hermann Gruber.

Przepisywane przez Bobie Jo M. Bilz.

Dedykowane do Steinmacher Michael R., III Encyklopedii Katolickiej, Tom IX.

Opublikowany 1910.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1910.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

[1] Farmazona, Kronika, 1908, I, 283, często o których mowa w niniejszym artykule, Chr.

[2] Zwięzła Hist., 109, 122.

[3] Gould, "Hist.", I, 378, 379, 410, II, 153 sqq.

[4] AQC, VIII, 35, 155 sq; Boos, 104 sqq.

[5] AQC, X, 10-30; IX, 167.

[6] AQC, XI, 166-168.

[7] vorgeschichte, I, 1909, 42-58.

[8] AQC, X, 20-22.

[9] Gould, "Zwięzła historia", 166 sq [10] Symbolika Freemasonry, 1869, 303.

[11] 1900, I, 320 sq [12] "Transakcje z Lodge Ars Quatuor Coronatorum", XI (Londyn, 1898), 64.

[13] Encyclopedia, 296.

[14] Chr., 1890, II, 145.

[15] Donnelly, "Atlantis z Antediluvian Świat".

[16] Oliver, I, 20, sq [17] Chr., 1880, I, 148, II, 139, 1884, II, 130; Gruber, 5, 122-128.

[18] Patrz, na przykład, "The Voice" z Chicago, Chr., 1885, I, 226.

[19] English rytuał, 1908, niemal identyczny z innymi English, Irlandzki, szkocki, amerykański i rytuałów.

[20] Por. Gould, "Hist.", I, 408, 473, itp. [21] "Handbuch", 3rd ed., I, 321; Begemann, "vorgeschichte, itp.", 1909, I, 1 sqq.

[22] Historia, II, 2, 121.

[23] AQC, X, 128.

[24] Encyclopedia, 296 sq [25] 3, 17-39.

[26] Chr., 1878, I, 187, 194 sqq.

[27] Mackey, "Prawo", 17-39; Chr., 1878, I, 194 sqq.; 1888, I, 11).

[28] Fischer, I, 14 sq; Groddeck, 1 sqq., 91 sqq. "Handbuch", 3rd ed., II, 154.

[29] Grand Lodge Pani nr 1, Gould, "Zwięzła historia", 236; THORP, Pani 1629, AQC, XI, 210; Rawlinson Pani 1729-39 AQC, XI, 22; Hughan, "Old Charges" .

[30] Groddeck; "Handbuch", 3rd ed., I, 466 sqq.

[31] Oliver, "pozostaje", I, 96; 332.

[32] Chr., 1876, I, 113.

[33] Patrz także Chr., 1878, I, 180, 1884, II, 38; itp., Gould, "Conc. Hist.", 289 sq [34] Słownik, 42.

[35] Kunsturkunden, 1810, I, 525.

[36] Begemann, "vorgeschichte," II, 1910, 127 sq, 137 sq [37] Calcott, "A Disquisition Candid, itp.", 1769; Oliver, "pozostaje", II, 301.

[38] Gould, "Historia", II, 400.

[39] Calcott; Oliver, jw., II, 301-303.

[40] "Zapisz.", 1904, 45 sq, 54; Gruber (5), 49 sqq.; Jw (4), 23 sq [41] Findel, "Die Schule der hierarchie, itp.", 1870, 15 sqq.; Schiffmann, "Die Entstehung der Rittergrade", 1882, 85, 92, 95 sq [42] Biuletyn du Grand Orient de Francja, 1877, 236-50.

[43] "Intern. Bull.", Berno, 1908, nr 2.

[44] Chr., 1878, I, 161.

[45] 3rd Ed., II, 231.

[46] Chr., 1890, I, 243.

[47] akacja, 1907, I, 48.

[48] Sign., 1907, 133 sq [49] Sign., 1905, 54.

[50] Chr., 1878, I, 134.

[51] Moralności i dogmatów, 643 sqq.

[52] 3rd Ed., II, 200.

[53] Sign., 1905, 27.

[54] Rivista, 1909, 44.

[55] Gould, "Historia", II, 284 sq [56] Zwięzła historia, 309.

[57] AQC, X, 127 sqq.; XI, 47 sqq.; XVI, 27 sqq.

[58] Gould, "Conc. Hist., 272, 310 - 17. [59] Tamże., 280. [60] Tamże., 318. [61] Handbuch, 3rd Ed., I, 24 sqq.; II 559 sqq. [62] Chr., 1906, II, 19 sq; 1884, II, 306. [63] AQC, XI, 43. [64] Preston, "Ilustracje", 296 i nast. [65] Chr., 1887, II, 313. [66] Drummond. "Chr.", 1884, II, 227, 1887, I, 163, II, 178; Gould, "Zwięzła historia" 413. [67] Prichard, "murarski Dissected ", 1730. [68] Gould," Zwięzła historia ", 274 sq, 357 sq; Boos, 174 sq [69] Handbuch, 2nd ed., II, 100. [70] Abafi, I, 132. [ 71] Boos, 170, 183 sqq., 191. [72] Patrz Illuminati, a Boos, 303. [73] Robertson, "Chr.", 1907, II, 95; patrz również: Engel, "Gesch.

des Illuminatenordens ", 1906. [74] Bauhütte, 1908, 337 sqq. [75] Sign., 1898, 100, 1901, 63 sqq.; 1902, 39, 1905, 6. [76], 292 sq [77] Vénérable Francuski, Niemiecki Meister von Stuhl [78]. Chr., 1885, I, 259. [79] Chr., 1881, I, 66. [80] Chr., 1884, II, 196. [81] Chr., 1885, I, 259) itd., itp. [82] Gedanken und Erinnerungen, 1898, I, 302 sq [83] Przesilenie, 24 czerwca 1841, procès-czasownika. 62. [84] 3rd Ed., II, 109. [85] Patrz także Farmazona, Lond., 1901, 181; Clavel, 288 sqq.; Ragon, "Cours", 164; Herold, 191, no. 10; "Handbuch", 2nd ed., II, 451 sqq. [86] Np., Krause, jw., 2nd ed., I, 2, 429; Marbach, "Freimaurer-Gelübde", 22-35. [87] Mackey, "Prawo" 509. [88] Thorp , Pani, 1629, AQC, XI, 210; Rawlinson, Pani 1900, AQC, XI, 22; Hughan, "Old Charges". [89] Chr., 1875, I, 81. [90] Prawo, 510, przypis 1. [91] Chr., 1885, I, 161. [92] Chr., 1889, II, 58. [93] Chr., 1883, II, 331. [94] Mackey, "Prawo", 232 ha . [95] Mackey, op. Cit.., 514 sqq. [96] Paryż, 1889; Antwerpia, 1894, Haga, 1896; Paryż, 1900; Genewa, 1902; Brussells, 1904; Rzym, przeznaczone dla październik, 1911. [97] Chr., 1907, II, 119. [98] Off. Bull., 1885, VII, 29. [99] Mackey, "Encyklopedia", 1908, 1007 sq: "Roczne uniwersalnej murarski", Berno, 1909; "Mas.

- Książka Roku 1909 ", Londyn;" Kalendarz für Freimaurer ", Lipsk, 1909. [100], 340. [101] Chr., 1890, I, 99. [102] Chr., 1900, II, 3. [ 103] AQC, XVI, 28. [104] Chr., 1902, I, 167. [105] (1), 105. [106] (1), 819. [107] (1), 355. [108] (3), 128. [109] (1), 218. [110] sanktuarium I, 311. [111] Oliver, Hist. Obiekty, I, 128. [112] Oliver, jw., I, 146, 65 , II, 7 sq [113] Clavel, Ragnon, itp. [114] Pike, Mackey, itp. [115] Pike (1), 771 sq [116] (4), 397. [117] Pike (1 ), 698 sq, 751, 849, (4), IV, 342 sq; Mackey, "Symbole", 112 sqq., 186 sqq.; Patrz również Preuss, "American Wolnomularstwo", 175 sqq. [118] Mackey , "Słownik", sv Phallus; Oliver, "Znaki", 206-17; V. Longo, La Specul Mszy św. [119] Ritual, I (pierwsza) stopnia. [120] Pike (3), 128. [121 ] Pike (4), 141. [122] Pike, jw., 100 sq [123] (1), 291 sq [124] Pike (4), III, 81; (1), 291; Ragon, dz. cyt. , 76-86. [125] (4), I, 288 sq [126] Tamże., III, 142 sq [127] Tamże., III 146. [128] Tamże., IV, 474 sq [ 129] Tamże., IV, 478. [130] Tamże., IV, 476. [131] Tamże., IV, 547. [132] "Masonic rzecznik" Indianapolis, Chr., 1900, I, 296. [133 ] Chr., 1897, II, 83. [134] (4), I, 271. [135] Tamże., I, 280; (1), 516 sq [136] Chr., 1878, II, 28. [137] (4), I, 311. [138] Tamże., IV, 388 sq [139] Tamże, IV, 389 sq [140] (1), 849. [141] Oliver, "teokratyczny Filozofia" , 355. [142] Oliver, Hist. Obiekty, I, 11, 21; "Freemasons' Rev Quarterly", I, 31; Casanova w Ragon, "Rit.

3rd Degree "35. [143] Pike (4), III, 68. [144] Tamże., IV, 470, 479, 488, 520. [145] Chr., 1880, II, 179. [146] Tamże ., 1892, I, 246. Podobnej krytyki patrz Chr., 1880, II, 195, 1875, I, 394. [147] Gould, "Zwięzła historia" 419. [148] Chr., 1893, I, 147. [149] Chr., 1906, I, 202. [150] "New Age", maj, 1910, 464. [151] "akacja", II, 409. [152] Patrz Congrés Intern. Paryża, 1889, w "Compte rendu du Grand Orient de Francja", 1889; przeglądarki, "L'działania, itp."; Brück, "geh.

Gesellsch. w Hiszpanii "," Handbuch "; artykułów na temat różnych krajów, itp. [153] Patrz" Rivista ", 1909, 76 sqq.; 1908, 394;" akacja ", 1908, II, 36;" Bauhütte ", 1909, 143; "La Franc-Maçonnerie démasquée, 1909, 93-96;" Compte rendu du Convent. Du Gr. Or. De Francja ", 21-26 września, 1908, 34-38.

[154] Handbuch, 3rd Ed., II, 517.

[155] Gruber (5), 6; Ewald, "Loge und Kulturkampf".

[156] Patrz Herold, nr 37 i 33 sqq.

[157] Patrz także Chr., 1889, I, 81 sq [158] "Que personne ne bougera plus en Francja Zewnętrzna strona budynku jest żółta de nous", "Bull. Gr.. Lub.", 1890, 500 sq [159] Compterendu Gr..

Or., 1903, Nourrisson, "Les Jacobins", 266-271.

[160] Compte-rendu, 1902, 153.

[161] Compte-rendu Gr..

Lub.

de Francja, 1902, 381.

[162] "Riv.", 1892, 219; Gruber, "Mazzini, 215 sqq.

i passim.

[163] okólniku z Grand Orient z Francja, 2 kwietnia 1889.

[164] Patrz "Chaîne d'Union", 1889, 134, 212 sqq., 248 sqq., 291 sqq.; Urzędowych comptes rendus z Masonic Międzynarodowego Kongresu w Paryżu, 16-17 lipca, 1889, 31 sierpnia, 1 i 2 września 1900, opublikowane przez Grand Orient z Francja i regularnym urzędowym "Comptes rendus des travaux" tego Grand Orient, 1896-1910, "Rivista massonica", 1880-1910.

[165] Patrz Internat.

Biuletyn, 1908, 119, 127, 133, 149, 156, 1909, 186.

[166] Chr.

1905, II, 58, 108, 235.

[167] Z listu z Registrator J. Strahan, Londyn, Grand Lodge of Massachusetts; patrz "New Age", New York, 1909, I, 177.

[168] Berlin, 10 maja 1908, 9 czerwca, 12 listopada 1909, 5, 19 lutego 1910.

[169] Barcelona, 13 października 1909.

[170] okólniku z dnia 14 października 1909; "Franc-Maç. Dém.", 1906, 230 sqq.; 1907, 42, 176, 1909, 310, 337 sqq.; 1910, "International Masonic Biuletyn", Berno, 1909, 204 sq [171] Rivista massonica, 1909, 337 sqq., 423.

[172] Biuletyn Urzędowy, wrzesień, 1887, 173 sqq.

[173] Chr., 1906, II, 132.

[174] Chr., 1897, II, 148.

[175] Chr., 1888, II, 99.

[176] Chr., 1889, II, 146.

[177] "Keystone", cytowany w Chr.., 1887, II, 355.

[178] Patrz Boos, 304-63.

[179] Gruber (6), 141-236.

[180] Boos, 326.

[181] Chr., 1885, I, 85, 1900, II, 71.

[182] Chr., 1889, I, 308.

[183] Chr., 1897, II, 303.

[184] Chr.

1889, II, 257 sq [185] Zwięzła historia, 2.

[186] Tamże., Str.

xv. [187] Chr., 1887, II, 340.

[188] Chr., 1887, I, 119.

[189] Chr., 1885, II, 355.

[190] Chr., 1887, II, 49.

[191] Chr., 1875, I, 113.

[192] Chr., 1890, II, 101.

[193] Chr., 1875, I, 113.

[194] Chr., 1887, I, 35.

[195] Chr.

1884, II, 17.

[196] Chr., 1890, II, 347: zobacz też 1898, I, 83.

[197] "Voice" przytoczona w Chr.., 1890, I, 98.

[198] "Voice" w Chr.., 1893, I, 130.

[199] "Voice" w Chr.., 1890, I, 98.

[200] Chr., 1899, I, 301.

[201] Chr., 1875, I, 81.

[202] Chr., 1875, I, 82.

[203] Chr., 1889, I, 178.

[204] Chr., 1889, II, 94.

[205] "Keystone" z Filadelfii cytowany przez Chr., 1881, I, 414; "Voice" z Chicago, jw., 277.

[206] "Intern. Bull.", Berno, 1907, 98.

[207] Chr., 1882, I, 410, 1893, I, 185, 1899, II, 34.

[208] Chr., 1892, I, 259.

[209] Pike (4), IV, 547.

[210] Bauhütte, 1905, 60.

[211] Preston, "Ilustracje z kamieni", 251 sqq.

[212] Handbuch, 3rd Ed., I, 219.

[213] allocution, 1865.

[214] Const.

"Apostolicæ Sedis", 1869, cap.

II, n.

24. [215] "De secta Massonum" (Acta Sanctæ Sedis, XVIII, 43-47. [216] Patrz: "Zbierz. Lacensis", III, 1875 i "Acta et Decr. Concil. Plen. Balt. III", 1884.

INNE UWAGI.

Poniżej znajdują się skróty do Masonic terminów użytych w tym artykule: L. LS., GL, GLS, GO, RS, supr.

Counc., GBs = Lodge, Pensjonaty, Grand Lodge, Gr..

Orient, Najwyższej Rady, Gr..

Organy, itp. Skróty z częściej cytowanych książek i czasopism: K. = Keystone (Philadelphia).

V = "Głosu murarski", później: "Masonic głosu i weryfikacja" (Chicago).

Chr. .= "Farmazona's Chronicle" (Londyn); AQC = "Ars Quatuor Coronatorum".

Transakcje (Londyn), najlepsze czasopismo naukowe Masonic; Bauh .= Bauhütte; Zaloguj .= "uzupełnić! Für die deutsche Maurerwelt" (Lipsk); Enc., Cycl., Handb Encyklopedia .= "Allgemeines Handbuch der Freimaurerei" (Universal Podręcznik z Wolnomularstwo) w Lipsku.

Ten ostatni Niemiecki encyklopedia, w trzech edycjach, zupełnie różne od siebie, ale wszystkie z nich zawierające cenne i dokładne informacje, jest uznawany nawet przez American English i krytyki Masonic (AQC, XI, 1898, 64) i jak daleko od najlepszych Masonic encyklopedia kiedykolwiek opublikowane.

Klucz do numerów: W artykule powyżej, Arabski numer po nazwie autorem kilku utworów wskazuje pracy oznaczone taką samą liczbę w następujących bibliografia.

Inne numery powinny być orzekane zgodnie z ogólnymi zasadami utrzymywane w całej encyklopedii.

W Farmazona's Chronicle (Chr.), z których dwa tomy zostały opublikowane w każdym roku od 1875 Londyn, odtwarzający na dużą skalę także zasady artykułów opublikowanych przez najlepszych amerykańskich Masonic czasopisma, oferuje najlepsze i najbardziej upoważniony Ogólne anglo - American Wolnomularstwo.

R. FR.

Gould stylu: "A Masonic pierwszej klasy gazeta" (Chr., 1893, I, 339).

Zasada Masonic autor cytowany przez nas jest późno Albert Pike, Grand Commander z Matką-Najwyższej Rady (Charleston, South Carolina - Waszyngton), uznany za największą władzę we wszystkich sprawach Masonic.

Według Norton "świat sławy BRO. PIKE (Chr., 1888, II, 179) jest ogólnie uznane za najlepsze na organ Masonic orzecznictwo w Ameryce" (Chr., 1876, II, 243).

Według Grand Orator ROBERT (terytorium Indii), że "był największym Masonic naukowiec i pisarz niniejszej (19) wieku, którego nazwa została gospodarstwa domowego, gdzie słowo jest znane murarski" (Chr., 1893, I, 25).

Zgodnie z New Age, Nowym Jorku, był "traktowany jako postać przede wszystkim w Wolnomularstwo w świat" (1909, II, 456), "największe Farmazona z XIX w.", "Prorok z Freemasonry" (1910 , I, 52).

"Jego wielkie dzieło - jego Magnum opus - jak sam nazwał go", mówi New Age (1910, I, 54), "Scottish Rite Rituals, jak zostały one zrewidowane i spiritualized przez niego".

Jego książki Moralności i dogmatów, obecnie notowane przez nas, jest wysoce zalecane dla wszystkich Masons poszukiwania i poważne, czy informacje, obchodzony przez uczonych Masonic Temple (Bruksela) i SPETH, sekretarz późno dowiedział się o Quatuor-Coronati Lodge w Londyn ( Chr., 1888, I, 389).

W okólniki (litery) PIKE, w zależności od Biuletyn Najwyższej Rady Belgia (1888, 211) były "prawdziwe kody Masonic Widsom".

Dobrze znane English bro.

YARKER, 33, mówi: "W późnych A. Pike... Był niewątpliwie Masonic papieża, którzy na bieżąco w prowadzeniu wszystkich ciągów Najwyższej Rady na świat, w tym Najwyższej Rady Anglia, Irlandia, Szkocja, z których pierwszy obejmuje Prince of Wales (obecnie King Edward VII) Pan Lathom i innych kolegów z innych regionów, którzy byli w sojuszu z nim i złożenie w rzeczywistych "(AE Waite, Devil Worship w-Francja, 1896, 215).

"Niemiecki Handbuch (2nd ed., 1879, IV, 138) zwraca Pike:" Supreme Generalnego Zakonu ", i TG Findel, Niemiecki historyk z kamieni:" uncrowned króla w wysokim stopniu "(Bauhütte, 1891 , 126).

Masonic Publications.

Encyklopedie: Mackey (1), Encyclopedia of Freemasonry (Londyn, 1908), nawet w tym ostatnim wydaniu, w zależności od amerykańskich władz, jest dokładnie przedpotopowy i słabo poprawy w tym w 1860; Tamże, (2) Słownik w Wolnomularstwo (Londyn, 1884 ); Oliver, Dict.

symbolicznych Wolnomularstwo (Londyn, 1853); Mackenzie, The Royal Masonic Cycl.

(1875-7); Woodford, Kenning, Cycl.

(1878); LENNING, Encycl.

der Freimaurerei (1822 - 1828); IDEM Henne I AM Rhyn, Allgemeines Handbuch der ks. 2nd ed.

(1863-79); Fischer, Allg.

Handb. d. Ks., 3rd Ed.

(1900); te edycje zawierają cenne informacje i odpowiedzi wymogów naukowych daleko więcej niż wszystkie inne Masonic cyclopedias (AQC, XI, 64); Stevens, Cyclopedia z braterskich (Nowy Jork, 1907).

Masonic prawa i prawoznawstwa: Konstytucje z Freemasons, 1723, 1738; Neues Constitutionen Buch, itp. (1741); DE LA Combree, Histoire, obowiązki, et.

Statuts, itd. (Frankfort, 1742); Oliver, Masonic Prawo (1859, 1874); Chase, Repertorium Masonic Prawo (1866); Mackey Tekst Księgi Mason.

Prawo (1889); VAN GRODDECK itp., Versuch einer Darstellung des positiven Innern Freimaurer.

Rechts (1877), najlepszy Ogólne Masonic ustawodawstw wszystkich krajów.

Historyczne: Anderson, Hist.

z Wolnomularstwo w pierwszej edycji i tłumaczenia Księgi Konstytucje (najbardziej niewiarygodne, nawet po 1717); PRESTON, ilustracje z kamieni (1772), wyd.

OLIVER (1856), choć nie są wiarygodne w niektórych szczegółowych danych historycznych, zawiera wiele cennych informacji o charakterze historycznym i ritualistic; Fort, Wczesne Hist.

i Starożytności w Wolnomularstwo (Filadelfia, 1875); ROWBOTTOM, pochodzenie Wolnomularstwo objawiające się przez Wielka Piramida (1880); HOLLAND, Wolnomularstwo od Wielkiej Piramidy historycznie ilustrowane (1885); Chapman, Wielka Piramida, itp. (1886); Weisse, obelisku i Wolnomularstwo, zgodnie z odkryciami z Belzoni i Gorringe (Nowy Jork, 1880); KATSCH, Die Entstehung und Wahre Endzweck der Freimaurerei (1897); Findel, Wolnomularstwo (1861-2, 1905), przetłumaczona i poprawione przez LYON, 1869; wpływowych w rozprzestrzenianiu się bardziej dokładne historyczne pojęcia wśród Masons; Gould, Hist.

z Wolnomularstwo (3 vols., 1883-1887), obecnie cieszących się najlepszą historyczną pracę na Wolnomularstwo; CHETWODE CRAWLEY, Cœmentaria Hibernica (1895-1900); HUGHAN, z pochodzenia English obrządku Wolnomularstwo (1884); Stara opłat Brytyjskie Freemasons (Londyn, 1872, 1895); Kloss, Gesch.

der ks.

w Engl., Schottland und Polen 1685-1784 (1847); BOOS, Gesch.

der Freimaurerei (1896); HASCALL, Hist.

z Wolnomularstwo (1891); hrabia Hist.

i transakcji z Masons w Nowym Jorku (1876); McCLENACHAN, Hist.

z Frat.

w Nowym Jorku (1888-94); ROSS Robertson, Hist.

z Wolnomularstwo w Kanada (1899); Drummond, Hist.

i Bibliogr.

Protokołów i Hist.

z Symb.

i Royal Arch murarski w USA; Suplement do Gould, Hist. (1889); THORY, Annales, itp., du Grand Orient de Francja (1812); Kloss, Gesch.

der Freimaurerei w Frankr.

(1852-3); JOUAST, Hist.

du Grand Orient ks.

(1865); Lewis, Gesch.

d. Freimaurerei i.

ÖSTERREICH (1861); ABAFI, Gesch.

d. Freimaurerei w ÖSTERREICH-Ungarn (1890 sqq.) Zasady, Duch, Symbolika Wolnomularstwo.

Główny Źródła: - Konstytucji z Freemasons, 1723 i 1738; HUTCHINSON, Duch Wolnomularstwo (1775); GMINA, System Spec.

Murarski (1822, Nowy Jork); Oliver, antiquities of Freemasonry (1823), The Star na Wschodzie (1827); znaków i symboli (1830, 1857); PIKE (1), Moralności i dogmatów z AA Scot.

Obrzęd Wolnomularstwo 5632 (1882); Tamże, (2) The Book of the Words 5638 (1878); Tamże, (3) bramie i na Bliskim izby.

Book of the Lodge 5632 (1872); Tamże, (4) sanktuarium (1870-79); KRAUSE, Die drei ältesten Kunsturkunden der Frmrei (1810), wciąż wiele cenionych, pomimo historycznych błędów, jako krytycznej oceny Wolnomularstwo; Findel (najlepiej Niemiecki organ), Geist und Form der ks.

(1874, 1898); Tamże, Die Grundsötze der ks.

im Volkerleben (1892); Tamże, Die moderne Weltanschauung und die ks.

(1885); Tamże, frmische Der Gedanke (1898); Bauhütte (1858-1891) i uzupełnić! (1895-1905).

Anti-Masonic publikacje: Od 1723-1743, English Wolnomularstwo i Anderson, historia, derided były w wielu publikacjach (Gould, 2, 294, 327); przed Francuski Wolnomularstwo się: L'Ordre des Freemasons trahi 1738 (AQC, IX, 85 ) I Le Secret des Mopses révélé (1745); Sceau romptu (1745); z okazji Dnia Francuski Revolution: LEFRANC, Le voile levé (1792).

W Stanach Zjednoczonych anty-Masonic ruch rozpoczął 1783: CREIGH, murarskich i Antimasonry (1854); KAMIENIA, listów w sprawie murarski i Antimasonry (1832); PENKIN, upadku murarski (1838) Katalog anty-Masonic książki (Boston, 1862 ); Stïmmen über sechs geheime Gesellschaften und Frmrei (1824); ECKERT, Der Frmrorden w wahren seiner Bedeutung (1852); HENGSTENBERG, Die Frmrei und das Evang.

Pfarramt (1854-56); Civiltà Cattolica od 1866; NEGRONI, Storia della presente passata e setta anticristiana red. antisociale (1876); MENCACCI, Memorie documentate italiana della rivoluzione (1882); RINIERI, Cozetti Masonici (1900-01); ENIGMA, La setta verde (1906-7); GRUBER, Mazzini; Massoneria e rivoluzione (1901), ślady na rewolucyjne prace murarski Włoski od 1870 do 1900; GAUTRELET, La Franc-maçonnerie et la Révolution (1872); Janet, les sociétés Secrètes et la société 3rd Ed., 1880-83), najlepszy ogólny przegląd prac rewolucyjna tajnych społeczeństw we wszystkich krajach; przeglądarki, l'action de la Franc-m.

dans l'hist.

moderne (1892); LEROUSE, La Franc-m.

3e sous la République (1886); COPIN-ALBANCELLI, La Franc-m.

(1892); GOYAU, La Franc-m.

pl Francja (1899); NOURRISSON, Le Klub des Jacobins (1900); Tamże, Les Jacobins au pouvoir (1904); BIDEGAIN, Le Grand Orient de Francja (1905); Neut, La F.-m.

soumise au grand jour de la publicité (1866), zawiera cenne dokumenty na Francuski, Belgii, Niemiecki murarski; MALLIE, La Maçonnerie Belge (1906), dokumenty na temat najnowszych działalności politycznej belgijskich murarski; DE LA Fuerte, Historia de las Sociedades secretas antiquas and modern en España, itd. (1870-71); Brück, Die geheimen Gesellschaften w Hiszpanii (1881); TIRADO Y ROYAS, La Masonería en España (1892 - 3); DE RAFAEL, La Masonería pintada por si misma (1883); PACHTLER, Der stille Krieg gegen Thron und Ołtarz (1876); BEUREN (M. Raich), Die Innere Unwahrheit der Frmrei (1884); GRUBER, (4) Die Frmrei und die öffent.

Ordnung (1893); Tamże, (5) Einigungsbestrebungen, itp. (1898); Tamże, (6) Der "giftige Kern", itp. (1899); Tamże, (7) Frmrei und Umsturzbewegung (1901); Streifzüge durch das Reich der Frmrei (1897); Ewald, Loge und Kulturkampf (1899); OSSEG, Der Hammer d.

Frmrei, itp. (1875); WB, Beiträge zur Geschichte der F. W ÖSTERREICH (1868); Die Frmrei w ÖSTERREICH Ungarn (1897).

W Polska: MICHALOW, Die geh.

Werkstätte der POLN.

Erhebung (1830, 1877); ZALESKI, O Masonii w Polsce 1738-1820 (Kraków, 1908); Anglo-Saxon Francuski murarski i zobaczyć Preuss, A Study in American Wolnomularstwo (St Louis, 1908), dokładnej dyskusji na temat podstawie standardowego dzieła Mackey i Pike.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest