Monastycyzm

Informacje ogólne

Monastycyzm (z Grecki monos, czyli "jeden" lub "sam") zazwyczaj odnosi się do sposobu życia - wspólnotowej lub samotne - przyjęte przez osoby, mężczyzny lub kobiety, którzy są wybrani do prowadzenia ideału doskonałości lub wyższym poziomie religijnych doświadczeń poprzez pozostawienie w świat.

Klasztorny zamówienia historycznie zostały zorganizowane wokół zasady lub nauczyciel, działalność członków są ściśle regulowane zgodnie z zasadą przyjętą.

W praktyce jest starożytnych, po istniały w Indie prawie 10 wieków przed Chrystusem.

To można znaleźć w niektórych postaci wśród najbardziej rozwiniętych religie: Hinduizm, Buddyzm, Jainizm, Taoizm, Sufi oddział islamu i chrześcijaństwa.

W czasie Chrystusa, Esseńczycy w Qumrān były żydowskie mnichów.

Technicznie, monastycyzm obejmuje zarówno życia Pustelnika, charakteryzują się różnym stopniu ekstremalnych samotności, a życie z cenobite, że jest mnich życia w społeczności oferując ograniczonej ilości samotności.

Monastycyzm zawsze wiąże Asceza, lub praktyką zdyscyplinowana własny rachunek - odmowa.

Ta asceza może obejmować czczo, cisza, zakaz przeciwko własności prywatnej, a także akceptacji ciała dyskomfort.

Prawie zawsze zawiera ubóstwo, celibat, posłuszeństwo i do duchowego lidera.

Celem takich praktyk jest zwykle bardziej intensywne relacje z Bogiem, pewien rodzaj osobistego oświecenia, lub w służbie Bogu poprzez modlitwę, medytację, lub dobrych dzieł, takich jak nauczanie lub pielęgniarstwa.

Monastycyzm chrześcijański rozpoczęła się w pustynie na Egipt i Syria w wieku 4 AD.

Świętego Antoniego Wielkiego został połączony z pierwszych egipskich pustelników; Saint Pachomius (zm. 346), z pierwszych wspólnot cenobites w Egipt.

Świętego Bazylego Wielkiego (fl. 379), biskup Cezarei, monastycyzm umieszczone w kontekście miejskim poprzez wprowadzenie usług charytatywnych jako dyscypliny pracy.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Organizacja zachodnich monastycyzm jest przede wszystkim ze względu na św Benedykta z Nursii (6 w.), którego reguły benedyktynów stanowiły podstawę życia wspólnoty zakonnej w większości do 12 wieku.

Wśród głównych zakonne zamówień, które rozwinęły się w średniowieczu były Carthusians w wieku 11 i Cystersi w 12; mendicant zamówienia lub braci - Dominikanie, franciszkanie, karmelici i - powstał w 13. wieku.

Monastycyzm na rzecz zarówno w kościół rzymskokatolicki i prawosławny we wschodnich kościołów chrześcijańskich razy od najwcześniejszych do chwili obecnej, zreformowanej i odnawiane są okresowo przez osoby z dynamicznym nowe akcenty lub odejść od obecnej praktyki.

Chociaż protestantyzm odrzucił monastycyzm w 16 wieku, Kościół Anglikański od 19 wieku sponsorowane szereg zleceń klasztornego.

W swojej obecnej - dzień formie, Monastycyzm chrześcijański jest często dostosowane do kultur lub ustawień, gdzie się znajduje.

Buddyjski mnichów, ich części, w dalszym ciągu odgrywać ważną społecznej jak również religijnej roli we współczesnym Azja Południowo-Wschodniej i Japonia.

Cyprian Davis

Bibliografia


K Biot, The Rise of protestanckich zakonny (1961); O Dumoulin, i JC Maraldo, Eds., Buddyzm w nowoczesne Świat (1976); D Knowles, Monastycyzm chrześcijański (1969); J Leclereq, miłości do nauki i pragnienie Bóg: A Study of Klasztorny Kultury (1961); T Merton, zakonnego podróży, ed.

przez P Hart (1977) i The Silent Life (1975); DM Miller, a DC Wertz, hinduskie życie zakonne (1976); Nishimura E, G i Sato, Unsul: A Diary of Zen życie zakonne (1973); MB Penningtonl , Ed. One Jeszcze dwa: Klasztorny Tradycja Wschodu i Zachodu (1976); JS Trimingham, Sufi Zamówienia w islamie (1971); HB Workman, The Evolution of zakonnego Ideal (1913).

Monastycyzm

Informacje ogólne

Wstęp

Monastycyzm, również monachism, jest tryb życia praktykowany przez osoby, którzy porzucili na świat z powodów wyznaniowych i poświęcić swoje życie, oddzielnie bądź w społeczności, do duchowej doskonałości.

W ślubów celibatu, ubóstwa i posłuszeństwa, zgodnie z którymi żyją są określane radami ewangelicznymi.

Osoba związana takie śluby znany jest jako religijny (łacina religare, "bind").

Człowiek którzy należą do porządku klasztornego jest również nazywany mnich.

Historia

Formy zakonny istniał długo przed narodzeniem Jezusa Chrystusa.

Wśród Hindusów, prawa Manu przewidują, że po hodowli rodziny, członkowie trzech górnych kast na emeryturę do pustelnika życia i poszukiwania prawdy w kontemplacji.

Budda stworzył zakonne celu, dla którego opracowała zbiór zasad, które zawierają liczne analogie z zasadami, które zostały wszczęte później przez chrześcijańskich zakonów.

Wśród członków Greków z orphic braterstwa i naśladowcami Pitagoras oznaczone wykazało tendencje w kierunku praktyki zakonny.

Wśród Żydów społeczności z Esseńczycy miał wiele cech zakonów.

Później, wśród wyznawców islamu, niektóre społeczności Sufis osiedlił się w klasztorach już w wieku 8 AD.

Pierwszy chrześcijańskich pustelników wydają się mieć siedzibę na brzegu Morza Czerwonego, gdzie w pre-Christian razy Therapeutae, zlecenie żydowskiej ascetics, został ustalony.

Niedługo potem na pustyni regionów Górnego Egipt stał się rekolekcje dla tych, którzy uciekli z prześladowaniach chrześcijan na tak częste w Cesarstwie Rzymskim w 3. wieku, i dla tych, którzy znaleźć wad w świat nieznośnego.

Najwcześniejsze formy Monastycyzm chrześcijański był, prawdopodobnie, że w anchorites lub pustelników; późniejszym rozwoju znajduje się w filarze świętych, zwane Stylites, którzy spędził większość swojego czasu na blaty z filarów w celu oddzielenia od siebie i świat mortify do ciała.

Po chwili jednak, niezbędnych do życia zakonnego sama doprowadziła do zmian.

W celu połączenia osobowych seclusion osób ze wspólnym wykonywaniem obowiązków religijnych, na początku pustelnicy mieli agregacji oddzielnych komórek zwanych laura, które mogłyby na emeryturę po ich obowiązków komunalne były odprowadzane.

Z Unii do wspólnego życia w samotności osobowych pochodzi nazwa cenobite (Grecki koinos bios "wspólnego życia"), która pewnego rodzaju mnichów jest odróżnić.

St Anthony, którzy obejmował samotności, z siedzibą w sobie Aleksandria, a sława jego świętości, jak również jego łagodność i nauki, zwróciła się do niego wielu uczniów.

Większość jego zwolenników towarzyszy mu, gdy on na emeryturę na pustynię.

Jednym z jego uczniów, St Pachomius, którzy siedzibę wielki klasztor na wyspie w Nile River, jest uważany za założyciela z cenobitic sposób życia.

Pachomius opracowała dla swoich poddanych jeden reguły zakonnej, pierwszy tego rodzaju regulacji w kartotece.

Wiele tysięcy uczniów flockowymi do niego, i założył kilka innych klasztorów dla mężczyzn i jeden dla kobiet, pod kierunkiem jego siostrą.

Wszystkie te domy uznane przez organ tylko jednego przełożonego, opat lub archimandryta.

Stanowią one oryginalną formę religijnego porządku.

W cenobitic formie zakonny został po raz pierwszy wprowadzone do Zachodu na Rzym i Północne Włochy Święty Atanazy, w centralnej Północna Afryka Święty Augustyn, Galia i przez St Martin z Tours.

Do ożywienia religijnego dokonanych przez św Nursii z początku wieku 6 Western monastycyzm dał jej stałe.

Abbeys

Typowe Zachodniej monastycyzm były Abbeys, self-zawartych społeczności mnichów rządził przez opat lub mniszek rządził przez abbess.

W murach opactwa były kościół opactwa, sypialni, refektarz, lub stołówce, oraz pensjonat dla turystów.

W załączeniu przesyłamy dużych budynków, które były zwykle dziedziniec otoczony przez klasztor, lub chronionym arcade.

The Abbeys w średniowieczu były pokojowego rekolekcje dla uczonych i były szef centra chrześcijańskiej pobożności i nauki.

Jeden z najstarszych i największych w średniowiecznej Abbeys było Monte Cassino, założone przez świętego Benedykta w 529.

Z klasztornego zamówień z Zachodu, wśród najbardziej prominentnych są benedyktyni, Carthusians, Cystersi, Premonstratensians.

Monastycyzm

Zaawansowane Informacje

Początki wczesnego chrześcijaństwa zakonny nie są jasne i znane są z tego względu, z zastrzeżeniem kontrowersji.

Niektórzy badacze uważają, że zakonnego ruch został poproszony przez żydowskich późno komunalnej i ascetycznych ideałów, takich jak na Esseńczycy.

Jeszcze inni spekulują, że Manichaean i podobne formy inspirowane dualizm ekstremów asceza w rodzinie chrześcijańskiej.

Jednakże, pierwszy chrześcijańskich komentatorów na monastycyzm uwierzyła, że ruch był naprawdę początki Ewangelii.

Christian monastics zwrócił swoje duchowe siły od Chrystusa nacisk na ubóstwo (Mark 10:21) i na "wąską drogę" (Matt.7: 14) do zbawienia.

Wczesne monastics uwierzył, że Paweł preferowane celibat do ślubu (1 Cor.7: 8).

Rzeczywiście, wydaje się na pierwszy mniszek zostały wdowami z późnego okresu rzymskiego którzy podjęła decyzję o nie remarry.

Z jednego punktu widzenia, decyzja o niektórych chrześcijan do życia odrębne od społeczności, zarówno fizycznie i duchowo, było godne ubolewania.

Od innego, zaangażowanie i pracę w monastics się im najbardziej cenionych ludzi w społeczeństwie wczesnego średniowiecza.

Pierwszy mnichów, z których mamy dobre wyniki stanowią ekstremalnych etap w ewolucji zakonny.

Są to tak - zwanych ojców pustyni, pustelników, żyjących w stylu eremitical w pustynie na Egipt, Syria i Palestyna.

Enraged przez grzech i obawy potępienia, zostawili miast na samotną walkę z pokusą.

Niektóre, jak Szymon Słupnik, żywe i bardzo egzotycznych życia stał atrakcji turystycznych.

Więcej typowe, jednak został Antoniego Egipt (ok. 250 - 356), którego zobowiązanie do zbawienia doprowadził go z powrotem do wspólnoty, aby ewangelizować niewiernych.

Jego skrajnej ascezy głęboko poruszył wrażliwość wieku.

Słowo "mnich" wywodzi się od Grecki słowa "samodzielnie".

Pytanie na pustyni był jednym z ojców samotnych, pojedynczych walka diabła w przeciwieństwie do wsparcia oczywiste, że pochodzi z życia w jakiejś społeczności.

Pachomius (ok. 290 - 346), egipski mnich, preferowane te ostatnie.

Pisał reguły życia mnichów, w którym podkreślił, organizacji i zasad starszy zakonników profesów na nowo.

Zasadą stało się popularne, a ruch w kierunku komunalnych życia była zapewniona.

Aby idea wspólnoty Bazylego Wielkiego (ok. 330 - 79) dodaje kolejny element.

W jego pismach, a zwłaszcza w jego komentarzach na temat Pisma, w tym ojciec Wschodniej monastycyzm określiła teorii chrześcijańskiego humanizmu, który jego zdaniem był wiążący w klasztorach.

Według Bazylego, monastics zostały zobowiązane do uznania ich obowiązkiem całego społeczeństwa chrześcijańskiego.

Powinny opieki dla sierot, biednych paszy, utrzymanie szpitali, wychowywać dzieci, nawet świadczenia pracy dla bezrobotnych.

Podczas czwartego szóstego poprzez wieki monastycyzm się w całej chrześcijańskiej świat.

Od Azja-moll Brytanii do jej idealne rozkwitała.

Jednakże, Celtic mnisi skłaniali się ku espouse starej tradycji eremitical, że łacina zakonny, w ramach Wielkiej Artykuł z Nursii Benedykta (ok. 480 - c, 547), ujednolicona się na stałe, zorganizowane komunalne.

W starych obietnic ubóstwa, czystości i posłuszeństwa Chrystusa Benedyktyni dodaje stabilności.

Mnisi nie mógł dłużej drift temat z klasztoru do klasztoru, ale byli zobowiązani do jednego życia.

Istotą Benedykta Reguła jest rozsądne podejście do życia chrześcijańskiego.

To zakazała nadmiar i pod warunkiem, praktycznych porad na każdy aspekt życia w klasztorze.

To wydał opracować opis rolę każdej osoby we wspólnocie z opat, którzy reprezentowani Chrystusa we wspólnocie, do lowliest postulant.

Z tego powodu Benedyktynów Artykuł został standardem w zachodnich Europa.

Ze względu na ich nabożeństwo do zasady, mnisi przybyli być znany jako "regularny" duchownych, z regulacjami łacina, "reguła".

Wielkie dzieło klasztory w średniowieczu było Opus Dei, dziełem Bożym, modlitwy i uwielbienia do Wszechmogącego cały dzień i noc.

Ta "praca" została zorganizowana w urzędach zakonnego dni.

Te nieco zróżnicowane w zależności od miejsca i pory roku, ale ogólnie vigils, przysłowia?, Terce, sext, nieszporów, a kompleta były chanted całej Christendom.

Ponadto, mnichów i mniszek w wykonaniu fizycznej pracy, pod warunkiem charytatywnych usług, nauki i utrzymywane przy życiu.

Oni studiował i kopiowane Pisma i pism Ojców, jak również klasycznej filozofii i literaturze.

Byli liderzy w tak - o nazwie Renesans karoliński, w którym to czasie (ósmy - dziewiąty w.) został zreformowany piśmie i sztuk wyzwolonych zdefiniowane.

W piśmie ręce zakonne stała się sztuką.

W klasztorach miał monopol na edukację do zmian w katedrze szkoły i uniwersytetu w High średniowiecza.

Wczesnego średniowiecza monastycyzm może mieć osiągnął wysokość w fundacji z opactwa z Cluny w Burgundia, w dziesiątym wieku.

Cluny ustalić nowe normy liturgiczne splendor.

Należy również dążyć do ucieczki z korupcją poprzez utworzenie jego niezależność od systemu feudalne, w którym wszystkie instytucje były korzeniami średniowiecza.

Cluny i jego "córek" (domy, które założył i zdyscyplinowana) sprawuje władzę ogromne duchowe w jedenastym wieku.

Chociaż nie jest już możliwa do przyjęcia czerpać bezpośrednich połączeń między Cluniac ruchu reform i reformy pontyfikatu Grzegorza VII (1073 - 85), reprezentujących zarówno instytucjonalnych odpowiedzi na szybkie zmiany w społeczeństwie średniowiecznym.

Do 1100 monastycyzm był w defensywie.

Było już jasne, że zakonnej służby Bogu i społeczeństwa był współmierny z pochwał i prezentów, które społeczeństwo miało lavished w klasztorach.

Wielka darowizny gruntów i innych form bogactwa mnichów bogatej złożony w czasie, gdy inne średniowiecznej instytucji społecznych obowiązków przy założeniu, były dawniej odpowiedzialności w klasztorach.

Popularność klasztorów przyciąga mniej niż pobożny postulants, arystokracji i wielkich domów wykorzystywane jako repozytorium dla spinster młodszych synów i córki.

Jednak nawet jak monastycyzm zbliżył jej kryzysu, pojawiły się nowe zreformowanej zamówienia.

W Cystersi, zgodnie z ich najbardziej wpływowym liderem Bernard z Clairvaux, szukał nowego życia ewangelicznego czystości.

One ograniczone do członkostwa dorosłych, uproszczone, porzucił wszystkie feudalne zobowiązania, i starał się przywrócić życia kontemplacyjnego.

W Carthusians chciał odzyskanie starych eremitical ducha ojców pustyni.

Oni retreated od społeczeństwa i stał się ważnym elementem średniowiecznego granicy, wycinanie lasów i otwarcie nowych podstaw dla rolnictwa.

Ich rola w rozwoju hodowli owiec i przemyśle drzewnym był nieoceniony.

Chyba ostatnio wielkie ożywienie ducha zakonnego wszedł w Jesień średniowiecza z pojawieniem się mendicant zamówienia.

Dominikanów i franciszkanów złapany zbiorowej wyobraźni społeczeństwa w sytuacji kryzysowej.

Franciszek z Asyżu reprezentowane doskonałości chrześcijańskiej i zakonnej zarówno idealizm w jego wysiłki, aby naśladować Chrystusa do życia we wszystkich jego czystość i prostotę.

Dzięki apostolskiej idealne poza klasztor, Francis oddał go ostatnio kwitnienia w kulturze, które przyniosły jej urodzenia.

W nowoczesnej historii monastycyzm poniósł trzy wielkie ciosy, reformacji, oświecenia i laicyzmu XX wieku.

Ogólnie rzecz biorąc, przywódcy Reformacji monastics uwierzyli, że w rzeczywistości nie są zgodne z prostej zasady Ewangelii w życiu, że ich powtórzenia modlitwy, postów i uroczystości były pozbawione sensu i że nie miał realnej wartości dla społeczeństwa.

Zdecydowana bogactwa, jakie narosły wydawało się, lepiej wydać na potrzeby ogółu społeczeństwa.

Monastics Ci, którzy mieli swoje śluby trzymane były postrzegane jako odciętą od prawdziwego chrześcijańskiego życia w wolności, które były daremne i niewykorzystany.

Gdziekolwiek reformacji był triumfującego, klasztory były disestablished.

W różnych warunkach XVIII wieku Oświecenia również twierdzą, że klasztory były bezużyteczne.

Liberałowie widział je jako uszkodzone i nienaturalne, zachowując przesąd w starym systemie.

W XX wieku obserwuje się szybki spadek zakony.

CT Marshalla


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


C Brooke, zakonnego Świat; WE Butler, benedyktynów Monachism; O Chadwick, Western Asceza; K Hughes, The Early Irlandzki Kościół w społeczeństwie; D Knowles, Monastycyzm chrześcijański; J Leclercq, miłości do nauki i pragnienie Boga; Lekai LJ , Cystersi: ideałach i rzeczywistości; W Nigg, Wojownicy Boga.

Monastycyzm

Informacje Katolicki

Monastycyzm lub monachism, dosłownie akt "mieszkania samodzielnie" (Grecki monos, monazein, monachos), doszła do określenia trybu życia odnoszących się do osób mieszkających w seclusion na świat, na mocy ślubów religijnych i podlega stałej zasady, jak zakonników, braci, mniszek, lub w ogóle, jak religijne.

Podstawową ideą monastycyzm we wszystkich jej odmian jest seclusion lub wycofania z świat i społeczeństwo.

Celem tego jest osiągnięcie życia, których jest idealnym i różni się od dużej mierze w sprzeczności z prowadzoną przez większość ludzi, a metoda przyjęta, bez względu na jej dokładne dane mogą być, jest zawsze self-abnegation lub organizowane asceza.

Podjęta w tym szerokim znaczeniu monachism można znaleźć w każdym systemie religijnym, które osiąga się wysoki stopień rozwoju etycznego, np. bramińskiej, buddyjskie, żydowskie, chrześcijańskie i moslem religii, a nawet w sytem communistic tych nowoczesnych społeczeństw, często anty-teologiczne w teorii, które są szczególną cechą ostatnich rozwoju społecznego, zwłaszcza w Ameryce.

Dlatego twierdził, że jest to forma życia, która kwitnie w tak zróżnicowanym środowisku musi być wyrazem zasady, nieodłącznie związanych z ludzką naturą i zakorzenione głęboko w nim nie mniej niż zasady domesticity, choć oczywiście ograniczone do znacznie mniejszej części ludzkości.

Ten artykuł i jego dwóch towarzyszących artykuły, Wschodniej i Zachodniej monastycyzm monastycyzm, radzenia sobie z klasztornego celu ściśle tzw w odróżnieniu od "zakony", takie jak braci, kanoników regularnych, aplikanci, regularnych i nowszych zgromadzenia.

Aby uzyskać informacje, aby zobaczyć te zakony, a zwłaszcza w sprawie artykułu w celu zgromadzenia lub wymagane.

I. jej wzrostu i METODA

(1) pochodzenia

Wszelkie dyskusje z pre-chrześcijańskiej ascezy jest poza zakresem tego artykułu.

Dlatego też, każde pytanie żydowskiej asceza czego w Esseńczycy lub Therapeutae z Philo "De Vita Contemplativa" jest wykluczone.

To już wskazał, że jest idealnym zakonne ascetyczne, ale błędem byłoby powiedzieć, że w najbliższej chrześcijańskiej ascezy był klasztorny.

Każdy coś takiego było niemożliwe przez okoliczności, w których zostały umieszczone pierwszych chrześcijan, w pierwszym wieku lub też w Kościele istnienia idei życia poza zgromadzenie wiernych, lub stowarzyszeń tworzących w niej ćwiczyć Specjalne renunciations wspólne został obecnie pytanie.

Podczas przyjmowania tego, ale jest równie pewne, że monastycyzm, kiedy przyszedł, było niewiele więcej niż poprzednio opadów idei w rozwiązanie wśród chrześcijan.

Dla asceza jest walka z zasadami świata, nawet z tymi, które są jedynie swiata, bez grzesznego.

W świat pragnień i wyróżnieniem bogactwa, tak ascetyczne kocha i wyróżnieniem ubóstwa.

Jeśli on musi mieć coś w rodzaju mienia, a następnie on i jego rówieśnicy przechowują ją we wspólnych, tylko dlatego, że świat szanuje i zabezpieczenia własności prywatnej.

W podobny sposób wykonuje swoją działalność czczo i dziewictwo, że tym samym może on repudiate pozwolenia na świat.

Zycie różnych elementów tej rezygnacji zostanie omówiony szczegółowo, są one wymienione w tej chwili jedynie pokazać w jaki sposób idealny zakonne znalazły w asceza głoszenie Ewangelii i jego zwolenników pierwszego.

Takie fragmenty jak John, ii, 15-17: "Miłość nie jest świat, ani rzeczy, które są w świat. Jeśli ktoś w świat miłości, miłości do Ojca nie jest w nim. Dla wszystkich, że jest w świat jest concupiscence z ciałem, a concupiscence z oczu, i pycha tego życia, który nie jest ojcem, ale na świat. A świat przechodzi dalej i concupiscence. Lecz ten, kto czyni wolę Bóg trwa na wieki "- fragmenty, które mogą być pomnożona, i może nosić tylko jeden sposób, jeśli dosłownie.

I to jest właśnie to, co na początku ascetics zrobił.

Czytamy niektórych którzy, prowadzony przez Ducha Bożego, poświęcony energii do ich rozprzestrzeniania się i Ewangelii, podając wszystkie swoje posiadłości przeszły z miasta do miasta w dobrowolnym ubóstwie, jak apostołów i ewangelistów.

Innych słyszymy, że zrzekli się własności i małżeństwa, tak aby poświęcić swoje życie dla biednych i potrzebujących ich Kościele partykularnym.

Jeśli te nie były ściśle mówiąc mnichów i mniszek, co najmniej mnichów i mniszek były takie jak te, a kiedy życie zakonne miały określony kształt w czwartym wieku, prekursorów te zostały naturalnie Sprawdzając się jako pierwszy wykładniki monachismm.

Do prawdy jest to, że chrześcijanin jest idealnym francamente jeden ascetyczne, a monachism jest po prostu dążyć do skutku materiału realizacji tego ideału, lub organizację, zgodnie z nim, kiedy dosłownie w odniesieniu do "rad", jak również jego "myśl "(Patrz asceza; rad, EWANGELICKI).

Oprócz chęci obserwacji radami ewangelicznymi, a horror z vice i zaburzenia, które panowały w pogańskich wieku, dwa składkowych w szczególności przyczynami są często oznaczone jako prowadzące do zrzeczenia się świat wśród pierwszych chrześcijan.

Pierwszy z nich było oczekiwanie natychmiastowego Drugi Adwent Chrystusa (por. 1 Koryntian 7:29-31; 1 Piotra 4:7, itp.), że ta wiara była powszechna jest dopuszczone na wszystkich rękach, i oczywiście byłoby stać silna motywacja do rezygnacji, ponieważ człowiek oczekuje, którzy tym celu rzeczy do końca w każdej chwili, straci żywe zainteresowanie w wielu sprawach powszechnie uznane za ważne.

Tę wiarę miał jednak przestał być wielki wpływ na wszelkie czwartego wieku, tak że nie może być traktowany jako decydujący czynnik w monastycyzm pochodzenia, które następnie miały kształt widoczny.

Drugą przyczyną bardziej operacyjny w prowadzeniu ludzi do zrzeczenia się świat był żywość ich wiarę w złe duchy.

W pierwszych chrześcijan, widząc królestwo szatana faktycznie zrealizowane w politycznym i społecznym życiu heathendom wokół nich.

W ich oczach bogów, których świątynie zajaśniała w każdym mieście były po prostu diabły, i uczestniczyć w ich obrzędy było wziąć udział w kulcie szatana.

Kiedy chrześcijaństwo pierwszy wszedł w kontakt z pogan Rady Jerozolima przez jego dekret o mięso oferowane bożków (Dz 15:20) jasne linii, które mają być stosowane.

W konsekwencji niektóre zawody były praktycznie zamknięte dla wiernych, ponieważ żołnierz, schoolmaster, urzędnika państwowego lub dowolnego rodzaju może zostać wezwany w momencie wypowiedzenia do udziału w niektórych akt stanu religii.

Ale istniały trudności również dla osób prywatnych.

Nie byli bogami którzy przewodniczył każdym momencie życia człowieka, bogowie dom i ogród, żywności i napojów, zdrowia i choroby.

To był zaszczyt tych bałwochwalstwa, aby je zignorować będzie przyciągać śledczej, i ewentualnie prześladowań.

Ans tak, gdy dla mężczyzn umieszczone w taki dylemat, Święty Jan napisał: "Trzymaj się od bożków" (Jan I, V, 21) mówił w efekcie "Trzymaj się z życia publicznego, od społeczeństwa, od polityki, od stosunku do wszelkiego rodzaju z pogan ", w skrócie," wyrzeczenia się świat ".

Według niektórych pisarzy wspólnotowej elementem postrzegane w kościele Jerozolima w latach swojego istnienia (Dz 4:32) czasami był wskazywany jako element wskazujący na klasztorny w konstytucji, ale nie taki wniosek jest uzasadniony.

Prawdopodobnie Wspólnoty towarów była po prostu naturalną kontynuacją praktyki, rozpoczęte przez Jezusa i apostołów, gdy jeden z zespołu przechowywane wspólnej torba i działał jako steward.

Nic nie wskazuje, że takie niestandardowe był kiedykolwiek na innych, a nawet na Jerozolima wydaje się załamała się na początku okresu.

To musi być uznane również, że wpływ takich jak powyżej zostały jedynie składkowych i stosunkowo małe znaczenie.

Główną przyczyną, która begot monachism była po prostu chęć zrealizowania Chrystusa prawie dosłownie, do naśladowania Go w prostocie, po których w Jego ślady "królestwo nie jest z tego świat".

Tak więc znaleźć w pierwszym monachism instynktowne, nieformalnych, unorganized, sporadycznie, wypowiedzi o tej samej siły roboczej w różny sposób w różnych miejscach, osób i okoliczności; rozwijających się z naturalnych wzrostu roślin w zależności od środowiska, w którym znajduje się i charakter poszczególnych słuchacza którzy w jego duszy usłyszał wezwanie: "Pójdź za Mną".

(2) Środki do zakończenia

To musi być zrozumiałe, że w przypadku mnich, asceza nie jest celem samym w sobie.

Dla niego, jak dla wszystkich ludzi, do końca życia jest miłość do Boga.

Klasztorny asceza następnie oznacza usunięcie przeszkód na drodze do miłości Boga i tych, co są przeszkody wynika z samej natury miłości.

Miłość jest unia testamentów.

Jeśli stworzenie jest miłość Boga, może to zrobić tylko w jeden sposób, by opadania w swej woli Boga, wykonując wolę Boga we wszystkim: "Jeśli Mnie miłujecie będziecie zachowywać moje przykazania".

Nikt nie rozumie lepiej niż mnich te słowa umiłowanego ucznia, "nie ma większej miłości od tej, że człowiek człowieka określają jego życia", w przypadku jego życie może oznaczać rezygnację.

Ogólnie rzecz ujmując tym zrzeczenie ma trzy wielkie gałęzie odpowiadające trzech ewangelicznych rad ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

(a) ubóstwo

Jest kilka tematów, jeżeli takie istnieją, na których więcej słowa Jezusa zostały zachowane niż na wyższość ubóstwa nad bogactwem w Jego Królestwie (por. Mateusza 5:3, 13:22, 19:21 sq; Mark 10:23 sq; Łukasza 6:20, 18:24 sq, itp.), a fakt ich zachowanie będzie wskazywać, że takie słowa były często cytowane i przypuszczalnie często działania.

Argument oparty na fragmentach takich jak Matthew 19:21 sq, mogą być wprowadzane tak krótko.

Jeżeli ktoś chce osiągnąć życie wieczne jest lepiej dla niego, aby zrzec się swojej posiadłości, niż utrzymać je.

Jezus powiedział: "Jak trudno jest ci, którzy mają bogactwa wejść do królestwa Bożego", nie jest powodem wątpliwości, że trudno jest zapobiec uczucia stają się z załączonym do bogactwa, i że takie zajęcia sprawia, że dopuszczenie do królestwa Chrystusa niemożliwe.

Jak Święty Augustyn wskazuje, uczniowie zrozumieli Jezusa, ewidentnie w celu włączenia wszystkich którzy pożądają bogactwa w ilości "bogatych", w przeciwnym razie, biorąc pod uwagę niewielką liczbę zamożnych w porównaniu z ogromnej wielu ubogich, które nie zwróciły , "Kto potem będzie zbawiony"?

"Nie możecie służyć Bogu i mamonie" jest oczywiste prawdy do człowieka, którzy wie z doświadczenia, trudności z całego serca usługi Boga; dla dobra duchowe i materialne są w bezpośrednim antyteza, z których jeden znajduje się w innych nie można.

Człowiek nie może sate z jego charakter czasowy i jeszcze zachowują apetyt na wieczne; i tak, jeśli będzie żyć życiem ducha, musi uciec się pożądliwość ziemi i zachować jego serce oderwana od tego, co jest z samej swojej natury unspiritual.

W jakim stopniu tego duchowego ubóstwa jest praktykowana jest znacznie zróżnicowana w monachism różnych epok i krain.

W pierwszym Egipt nauczycieli mnichów nauczał, że zrzeczenie się powinno być dokonane jako absolutne, jak to możliwe.

Opat Agathon wykorzystywane do powiedzenia, "własne, które nic nie zasmuca to można dać innym".

Święty Makary raz, na powrót do swoich komórek, Znaleziono zbrodniarzem przeprowadzenia poza jego scanty mebli.

On wtedy pretended się obcy, wykorzystany The Robber's konia dla niego i pomógł mu dostać się do swego łupu away.

Inny mnich był tak pozbawiony siebie wszystkie rzeczy, że posiadał on nic zapisać kopię Ewangelii.

Po pewnym czasie on sprzedawany w tym także i dał cenę daleko mówiąc: "Mam sprzedał bade, że książka bardzo mi sprzedać wszystkie miałem".

W zakonnego instytut stał się bardziej zorganizowany ustawodawstwa w różnych kodów do uregulowania tej kwestii, między innymi.

Ta zasada pozostała jednak wynika z silnego, w jaki sposób Święty Benedykt mówi sprawy jednoczesnym specjalny dodatek dla potrzeb przemysłu infirm, itd. (Reg. Ben., Xxxiii).

"Przede wszystkim na wady własności prywatnej ma być odcięte przez korzenie z klasztoru. Niech nikt nie zakładają, albo dać lub otrzymać niczego bez urlopu z opat, ani do niczego, jak zachować własny, ani książki, ani pisemnie tabletki, ani pióra, ani niczego, co, ponieważ jest to niezgodne z prawem dla nich, aby ich organy lub w ich własnej woli mocy ".

Zasada tutaj ustanowione, a mianowicie., Że mnich na zrzeczenie się własności prywatnej jest bezwzględny, jak wiele pozostaje w mocy do dnia dzisiejszego, jak w tych z zakonny.

Nie ważne w jakim stopniu każde indywidualne mnich może być dopuszczone stosowanie odzieży, książek, czy nawet pieniędzy, w ostatecznym proprietorship takich rzeczy nigdy nie może być dopuszczony do niego.

(Patrz ubóstwa; MENDICANT Braci; VOW).

(b) Chastity

Jeśli rzeczy, które mają być wydane być badane przez kryterium trudności, zrzeczenie się mienia materiał jest wyraźnie po raz pierwszy i najłatwiejszy krok dla człowieka, do podjęcia, jako że te rzeczy są zewnętrzne w stosunku do jego natury.

Następna w trudnej sytuacji będzie pochodzić z rzeczy, które jednoczą się do natury człowieka przez rodzaju niezbędnych powinowactwo.

Stąd w porządku rosnącym czystości jest drugim rad ewangelicznych, i jako takie jest ono oparte na słowach Jezusa: "Jeśli ktoś przyjść do Mnie, a nie nienawiści swego ojca i matkę oraz żonę i dzieci, braci i siostry i tak i własnej duszy również on nie może być moim uczniem "(Łk 14,26).

Jest oczywiste, że wszystkie Więzi, które zobowiązują do ludzkiego serca do tego świat posiadania żony i dzieci jest najsilniejsze.

Ponadto zrzeczenie się mnich obejmuje nie tylko tych, ale zgodnie z zachowaniem nauczania Jezusa wszystkich stosunków seksualnych lub wynikające z nich emocje.

Klasztorny pomysł czystości życia jest podobnie, jak aniołowie.

Stąd frazy "Angelicus klasa", "angelica conversatio", które zostały przyjęte z Orygenesa do opisywania życia mnich, nie ma wątpliwości w odniesieniu do Marka, XII, 25.

To jest przede wszystkim jako środek do tego celu, że post zajmuje tak ważne miejsce w życiu zakonnym.

Wśród wczesnych egipskich i syryjskich mnichów w szczególności czczo została przeprowadzona na takiej długości, że niektóre nowoczesne pisarzy zostały doprowadziło do uznania go niemal jako celu samego w sobie, zamiast być jedynie środkiem i podporządkowanego na tym.

Ten błąd jest oczywiście ograniczona do pisarzy o zakonny, nigdy nie było żadnych zakonne countenanced przez nauczyciela.

(Patrz do celibatu duchownych; czystości; Kontynencja; FAST; VOW).

(c) Posłuszeństwo

"Pierwszym krokiem w pokorą posłuszeństwo jest bezzwłocznie. Korzyści tych którzy liczą dearer nic do nich niż Chrystus ze względu na święte usługi, które zostały podjęte ... bez wątpienia takie jak te, które po myśli Pana, kiedy On powiedział, I nie przyszedł do mojej własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał "(Reg. Ben., V).

Spośród wszystkich czynności w procesie rezygnację, odmowa udzielenia człowieka własnej woli wyraźnie najtrudniejszych.

Jednocześnie jest to najbardziej istotne ze wszystkich, jak powiedział Jezus (Matthew 16:24), "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój i Mnie naśladuje".

Najbardziej trudne, ponieważ interes własny rachunek, ochrony indywidualnej, samodzielnej odniesieniu do wszystkich rodzajów są absolutnie częścią natury człowieka, tak że do pana takie instynkty wymaga nadprzyrodzoną moc.

Najbardziej istotne również dlatego, że w ten sposób mnich osiąga doskonałe, że wolność, która jest tylko można znaleźć gdzie jest Duch Pański.

Było którzy Seneka pisał, "parere deo Libertas est", a pogańskie filozof, dictum jest potwierdzone i zeznał na każdej stronie Ewangelii.

W Egipt na początku monastycyzm niestandardowego był dla młodego zakonnika do wprowadzenia się pod kierunkiem starszy którego słuchaliśmy we wszystkich rzeczy.

Mimo, że więź między nimi była całkowicie dobrowolny system Wydaje się, że pracował idealnie i polecenia z wyższego szczebla były przestrzegane bez wahania.

"Posłuszeństwo jest matką wszystkich cnót": "posłuszeństwo, które otwiera się niebo i raiseth człowiek z ziemi": "posłuszeństwo jest żywność wszystkich świętych, przez nią są żywione, dzięki niej pochodzą one do perfekcji": takie mów wystarczająco ilustrują pogląd, która odbyła się w tej kwestii przez ojców pustyni.

Jak wszedł do życia zakonnego jest organizowany przez zasadę, że nacisk na posłuszeństwo pozostała taka sama, ale jej praktyka była ustanowiona.

W ten sposób Święty Benedykt na samym początku w Prologu do jego rządów, przypomina mnicha z głównych celów jego życia, a mianowicie. "Abyś powrocie z pracy przez posłuszeństwo Mu od kogo Ty odszedł przez Leniwce buntu ".

Później poświęca cały swój Rozdział piąty na ten temat i ponownie, z wyszczególnieniem śluby jego mnisi muszą podjąć, natomiast ubóstwo i czystość są domniemane jako domyślnie włączone, posłuszeństwo jest jednym z trzech rzeczy wyraźnie obiecał.

W rzeczywistości nawet świętego legislates na okoliczność, o czym mnich zamówić coś zrobić niemożliwe.

"Niech seasonably z cierpliwością i świeckich przed jego przełożonego z powodu niezdolności do jego posłuszne, bez dumy pokazano, odporności lub sprzeczności. Jeżeli jednak, po to wspaniały nadal utrzymują się w jego polecenia, niech młodsi wiedzieć, że jest celowe dla go i pozwólcie mu posłuszni prawu zaufania Bogu w Jego pomoc "(Reg. Ben., lxviii).

Ponadto "to, co jest nakazane jest do zrobienia nie fearfully, tardily, ani chłodno, ani z mruczenia, ani odpowiedzi pokazano niechęć do posłuszeństwa, które jest do przełożonych jest do Boga, ponieważ On sam powiedział, że On słucha ty mnie słucha "(Reg. Ben., v).

Nie jest trudno zrozumieć, dlaczego tak wiele nacisk jest położony na tym punkcie.

Przedmiotem monastycyzm jest miłość do Boga w najwyższym stopniu jest to możliwe w tym życiu.

W prawdziwym posłuszeństwa woli sługa jest jednym z jego kapitan i unii testamentów jest miłość.

Dlatego, że mnich posłuszeństwo woli Bożej do tego mogą być w prosty i bezpośredni, jak to możliwe, Święty Benedykt pisze (rozdział ii) "opat uważa się posiadać w klasztorze miejsce Chrystusa, ponieważ jest on zwołane przez imię Jego "(por. posłuszeństwa; VOW).

Thomas, w rozdziale XI wypełnij puste pola i usuń jego "Na doskonałości życia duchowego", zwraca uwagę, że trzy oznacza doskonałości, ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, należą do szczególnie religijnych.

Do religii oznacza kultu Boga samego, który składa w ofierze ofiarę, i ofiary Holokaustu jest najbardziej idealne.

W konsekwencji, gdy człowiek poświęca się Bogu, że wszystko, wszystko, co staje się przyjemnością, i wszystkich, że jest on oferuje holocaustem; i to on ma nade przez trzy śluby religijne.

(3) różnych rodzajów Monks

To musi być zrozumiałe, że w celu prawidłowego klasztornego tzw różni się od braci, aplikanci regularnie, a później inne wydarzenia z życia zakonnego w jednym podstawowym punkcie.

Te ostatnie mają zasadniczo niektórych specjalnych pracy lub cel, jak np. głoszenie, nauczanie, wyzwolenie wewnętrzne, itd., która zajmuje duże miejsce w ich działalności i które wielu z observances na życie zakonne musiały ustąpić.

To nie jest tak w przypadku mnich.

Mieszka szczególny rodzaj życia w trosce o życie i jego konsekwencje dla siebie.

W późniejszym sekcji czuwa mnichów faktycznie podjętych prac zewnętrznych najbardziej zróżnicowany charakter, ale w każdym przypadku tej pracy jest zewnętrznych na istotę stanu zakonnego.

Monastycyzm chrześcijański jest znacznie zróżnicowana w jego zewnętrznych form, ale ogólnie rzecz biorąc, składa się z dwóch głównych gatunków (a) eremitical lub samotną, (b) cenobitical rodziny lub rodzaju.

St Anthony może być zwołane przez założyciela i pierwszego St Pachomius do drugiego.

(a) Eremitical Rodzaj monastycyzm

W ten sposób życia miało swoją podstawę wśród mnichów którzy osiedlili okolice St Anthony's górskich w Pispir i kogo organizowane i kierować.

W związku z tym panowały głównie w północnej Egipt od Lycopolis (Asjut) do Morza Śródziemnego, ale większość z naszych informacji na ten temat zajmuje się Nitria i Scete.

Kasjana i Palladius dają nam pełnych informacji o swojej pracy i od nich uczymy się, że zachowaniem pustelnicy mieszkali obecnie earshot siebie i tylko spełnione łącznie ds. Kultu Bożego w soboty i niedziele, podczas gdy inni będą spełniać codziennie i recytować swoje psalmy, hymny, wraz małe przedsiębiorstwa w trzech lub czterech.

Nie było Reguła życia wśród nich, ale jak Palladius mówi, "mają odmienne praktyki, jak każdy ma możliwość i jak on chce".

W starszych sprawuje władzy, lecz przede wszystkim o naturze osobowych, ich pozycji i wpływów, proporcjonalnie do ich reputacji na większą mądrość.

Mnichów by odwiedzić się nawzajem i często dyskurs, kilka razem, na Piśmie Świętym i na życie duchowe.

Ogólne konferencji, w której wzięła udział duża liczba nie były rzadkie.

Stopniowo czysto eremitical życia raczej umrzeć obecnie (Kasjana ", Konf.", XIX), ale pół-eremitical formie nadal jest często długi okres, i nigdy nie przestał w całości albo na wschodzie lub na zachodzie, gdzie Carthusians i nadal Camaldolese wykonywania zawodu.

Jest tu zbędne do śledzenia jej rozwoju w szczegółach wszystkie jego odmiany są rozpatrywane w specjalnych artykułów (patrz ANCHORITES; Antoniego, ST.; Antoniego, Zamówienia ST.; CAMALDOLESE; CARTHUSIANS; pustelników; LAURA; monastycyzm, Wschodniej; STYLITES LUB Filar świętych Pawła Pustelnika, ST.).

(b) Cenobitical Rodzaj monastycyzm Ten typ rozpoczęła się w Egipt w nieco późniejszym terminie niż eremitical formie.

To było około roku 318 św że Pachomius, jeszcze młodego człowieka, założył swój pierwszy klasztor na Tabennisi pobliżu Denderah.

Instytut rozprzestrzenianiu z zaskakującą szybkością, a przez św Pachomius Data śmierci (ok. 345) liczone osiem klasztorów i kilkuset mnichów.

Najbardziej godne uwagi wszystkich jest fakt, że od razu miały kształt w pełni zorganizowane zgromadzenie lub zlecenia, z przełożoną generalną, system visitations i rozdziały ogólne, a wszystkie maszyny do scentralizowanego rządu, jak nie pojawi się ponownie w zakonnej świat, aż powstanie w Cystersi i Mendicant Zamówienia osiem lub dziewięć wieków później.

Jeśli chodzi o wewnętrznej organizacji Pachomian klasztorów miał nic z rodziny idealny.

Numery były zbyt wielkie i do tego wszystkiego, co zostało zrobione w sprawie wojskowego baraku lub systemu.

W każdym klasztorze byli tam liczne odrębne domy, z których każda ma swój własny praepositus, cellarer, i innych urzędników, mnisi są te zgrupowane w zależności od handlu po nich.

Tak więc fullers zostały zebrane w jednym domu, stolarzy w innym, i tak dalej; ustalenia bardziej pożądane, ponieważ w klasztorach Pachomian regularnie organizowane pracy stanowi integralną część systemu, w którym cechą różniącą się od Antonian sposób życie.

W punkcie skrupulatne jednak Antonian mnichów znacznie przewyższał w Pachomian, a więc znaleźć Bgoul i starając Schenute w ich wielki klasztor w Athribis, aby połączyć cenobitical życia Tabennisi z austerities z Nitria.

W klasztorach Pachomian było bardzo w lewo do indywidualnego gustu każdego mnicha, aby ustalić kolejność życia dla siebie.

Tak więc do godziny posiłków i zakres jego czczo były rozstrzygane przez niego samodzielnie, mogą jeść z innymi lub mają wspólnego chleb i sól przewidziane w jego własnych komórek codziennie lub co drugi dzień.

Koncepcji z cenobitical życia został znacznie zmodyfikowany przez św Bazyli.

W jego klasztorach prawdziwej wspólnoty życia zostało zastosowane.

To nie jest już możliwe dla każdego z nich do wyboru własnej obiad godzin.

Wręcz przeciwnie, były wspólne posiłki, wspólna praca była, była wspólna modlitwa siedem razy dziennie.

W kwestii zbyt asceza wszystkich mnichów były pod kontrolą przełożonego w których sankcja była wymagana dla wszystkich austerities mogą podjąć.

To właśnie z tych źródeł, że zachodnie monachism wziął jej wzrost; dalsze informacje na ich temat można znaleźć w artykułach Bazylego Wielkiego; rządów Sw. Bazyli, Święty Benedykt z Nursii; SAINT PACHOMIUS; SAINT PALLADIUS.

(4) Klasztorny Zawodów

To już głowa podkreślić, że mnich może przyjąć każdy rodzaj pracy, tak długo jak jest ona zgodna z życia modlitwy i wyrzeczenia.

W zasadzie więc zawody modlitwa musi zawsze brać na pierwszym miejscu.

(a) Klasztorny PrayerFrom samego początku została ona uznana jako mnich pierwszy obowiązek zachować się w urzędowych modlitwie Kościoła.

W jakim stopniu Bożego urząd został stereotypowo w St Anthony's dni nie muszą być omówione tutaj, ale Palladius i Kasjana zarówno jasno, że mnisi byli w żaden sposób nie tyle w pozostałej części w odniesieniu do ich świat liturgicznych celnych.

Praktyka obchodzi poza urząd, lub w twos i trzyosobowe, został, o których mowa powyżej, w Antonian wspólnego systemu, podczas gdy mnisi Pachomian wykonywane wiele usług w osobnych domach, cała społeczność montowane tylko w kościele na więcej uroczyste biur, podczas gdy mnisi Antonian tylko spełnione łącznie w soboty i niedziele.

Wśród mnichów z Syria nocy urząd był znacznie dłuższy niż w Egipt (Kasjana, "Instit.", II, II, III, I, IV, VIII) oraz nowe biura w różnych godzinach doby zostały zlecone.

W modlitwie, podobnie jak w innych sprawach St Basil's prawodawstwa stała się normą wśród wschodnich mnichów, podczas gdy na Zachodzie bez zmian znaczenie miały miejsce od świętego Benedykta z reguły stopniowo zlikwiduje wszystkie lokalne zwyczaje.

Dla rozwoju Bożego biuro w swojej obecnej formie można znaleźć w artykułach, brewiarz, Liturgia godzin, a także różnych "godzin", np. MATINS, Jutrznia, itp.; liturgii, itp. W tym uroczystym wschód modlitwie liturgicznej pozostaje dziś prawie wyłącznie w aktywnej pracy mnichów, i, choć na zachodzie wiele innych form działalności ma rozkwitała, Opus Dei lub Office Bożego zawsze było i nadal jest uważany za zyskała popularność i renomę cła i okupacji mnich, do którego wszystkie inne prace , Bez względu na to, jak doskonałe same w sobie, musi ustąpić, zgodnie z zasadą, Święty Benedykt (Reg.Ben., Xliii) "Nihil operi Dei praeponatur" (niech nic nie mieć pierwszeństwo w pracy z Bogiem).

Obok oficjalnych liturgii, prywatne modlitwy, zwłaszcza modlitwy psychicznego, która odbyła się zawsze ważne miejsce; patrz modlitwie; życia kontemplacyjnego.

(b) Klasztorny pracy

Pierwszy mnichów zrobił stosunkowo niewiele w sposobie pracy zewnętrznych.

Słyszymy ich tkania maty, kosze i co robi inne prace o charakterze prostych, które jednocześnie na ich poparcie, nie odwracają od nich ciągłej kontemplacji Boga.

Zgodnie z St Pachomius pracy podręcznik został zorganizowany jako istotną część życia zakonnego, a ponieważ jest to zasada mnichów, jak odróżnić od mendicants, że jednostka samorządu jest wspieranie, zewnętrzną prac jednego lub innego rodzaju zostały nieuniknioną częścią życia od wieków.

Rolnictwo, oczywiście, naturalnie po raz pierwszy w rankingu wśród różnych form zewnętrznej pracy.

Miejsca wybrane przez mnichów za ich rekolekcje były zazwyczaj w dzikich i niedostępnych miejsc, które zostały do nich właśnie, ponieważ zostały one nieużytków, a nikt inny nie troszczył się podejmować zadania clearingu.

W urwistych dolinie Subiaco, lub bagna i torfowiska z Glastonbury mogą być wymieniane jako przykłady, ale prawie wszystkie najstarszych klasztorów znajdują się w miejscach znaczne nienadające się do zamieszkania przez wszystkich z wyjątkiem mnichów.

Stopniowo lasy zostały wyczyszczone i osuszonych bagien, rzek i dróg były wznieść się, aż do niemal niepostrzeżenie, na pustyni stał się miejscem hodowli lub ogród.

W późniejszym średniowieczu, gdy czarny mnichów były dając mniej czasu dla rolnictwa, Cystersi reestablished starego porządku rzeczy, a nawet dziś klasztorów, takich jak La Trappe de Staoueli w północnej Afryka, Nowa Nursii w zachodniej Australia zrobić identycznie tego samego pracy, jak zostało wykonane przez mnichów tysiąc lat temu.

"Zawdzięczamy przywrócenie rolniczego wielką część Europa dla mnichów" (Hallam, "średniowiecze", III, 436); "mnichów Benedyktynów były rolników z Europa" (Guizot, "Histoire de la Civilisation", II , 75); takie zeznania, które mogłyby być pomnożona pisarzy z każdego wyznania, jest wystarczające do celów tutaj (patrz Cystersi).

Kopiowanie Rękopisy

Jeszcze ważniejsza niż ich usług dla rolnictwa zostały prace zakonnego zamówienia w zachowaniu starożytnej literatury.

W związku z tym za wyniki osiągnięte wyszedł daleko poza to, co było faktycznie mających na celu.

Mnichów Pisma kopiowane do własnego użytku w Kościele i usług, jeżeli ich cloisters rozwinięte w szkołach, jako marca wydarzeń w jej nieuniknione powinny one skopiowane takich zabytków literatury klasycznej, jak zostały zachowane.

Na początku nie było wątpliwości, takie prace wyłącznie użytkowej, nawet w St Benedict's zasady instrukcje co do czytania i analizy jasno wynika, że te wypełnione bardzo podrzędnego miejsca w stosunku do życia zakonnego.

Cassiodorus był pierwszym, aby Transkrypcja z rękopisów i wielości książek i ważny był zorganizowany oddział zakonne pracy, ale jego utrzymanie w tym kierunku pod wpływem zachodnich monachism bardzo i jest w rzeczywistości jego głównego roszczenia do uznania jako prawodawcy dla mnichów.

Nie ma zbyt wiele do powiedzenia, że dzisiaj są zadłużone do pracy z klasztornego copyists do konserwacji, nie tylko z Pisma Świętego, ale praktycznie wszystko, co przetrwa do nas z literatury świeckiej starożytności (patrz RĘKOPIS; KLASZTOR; Ostatnie zmiany).

Edukacja

Na pierwszy nikt nie stał się przed mnich był dorosły, ale bardzo szybko zaczął niestandardowego otrzymania młodych.

Nawet niemowląt bronią były poświęcone do stanu zakonnego przez swoich rodziców (patrz Reg. Ben., Lix) oraz w celu zapewnienia edukacji tych dzieci mnichów z klasztoru nieuchronnie opracowane w schoolroom (patrz Oblati).

Nie było to długo przed szkołami w ten sposób zaczęła obejmować dzieci nie są przeznaczone do państwa zakonnego.

Niektórzy pisarze utrzymują, że ten krok nie został wzięty do czasu Charlemagne, ale nie jest wystarczające wskazanie, że istniały takie uczniów na wcześniejszy termin, choć część badaczy zewnętrznej wzrosła z pewnością w dużej mierze w tej chwili.

System edukacji a następnie, że był znany jako "Trivium" i "Quadrivium" (patrz ARTS, siedem wyzwoloną), wówczas winik był jedynie rozwinięcie tego wykorzystywane podczas klasycznego razy.

Im większa liczba większych klasztorów w zachodniej Europa miała claustral szkoły, a nie kilka, z których w St Gall Szwajcaria mogą być wymieniane jako przykład, która uzyskała reputację nie jest wezwanie do przesady Europejskiej.

Z wzrostem uniwersytetów i rozprzestrzeniania się mendicant zamówienia zakonnej kontroli edukacji dobiega końca, ale w szkołach załączony do klasztorów nadal, i nadal dzisiaj, nie jest nieznaczna kwota edukacyjnej pracy (patrz SZTUKI, SIEDEM liberalne; KLASZTOR; Edu-Akcja; szkołach).

Architektury, malarstwa, rzeźby i metalu pracę

Spośród wielu pierwszych pustelników mieszkał w jaskiniach, groby, ruiny i opuszczony, ale od samego początku mnich został zmuszony jest budowniczym.

Widzieliśmy już, że system Pachomian budynków wymaga opracowania planu i duże mieszkania, a organizowane rozwoju życia klasztornego nie skłaniają do uproszczenia budynków, które zapisane.

W konsekwencji umiejętności w dziedzinie architektury został powołany dla architektów i tak zakonne zostały wyprodukowane, aby zaspokoić potrzeby w taki sam sposób, jak prawie nieprzytomny były schoolmasters klasztornego.

W okresie średniowiecza sztuki malarstwa, świetlnej, rzeźba, złotnicy i pracy były praktykowane w klasztorach w całej Europa i wyjścia, musi być po prostu ogromny.

Mamy w muzeach, kościołach i innych takich liczne przykłady zakonne tych umiejętności w sztuce, że jest to naprawdę trudne do zrealizowania, że tym wszystkim bogactwo form bountiful rzeczy tylko niewielki ułamek całości twórczości artystycznej okazał wieku od wieku tych untiring umiejętne i rzemieślnicy.

Jednak to cetainly, co prawda, że zginął przez zniszczenie, zagubienie i zaniku wiele razy nad całą masę sztuki średniowiecznej zadziałać w istnieniu, i tym większą część została wyprodukowana w warsztatach z klasztoru (patrz architektury; kościelnych ART ; Malarstwo; OŚWIETLENIE; Relikwiarz; SANKTUARIUM; rzeźba).

Historyczne i patrystycznych pracy

W roku przeszedł przez wielkie korporacje zakonne zgromadzonych archiwów najwyższą wartość dla historii krajów, gdzie były one położone.

To było w zwyczaju zbyt wiele z lager Abbeys do oficjalnego kronikarza do zapisu wydarzeń współczesnej historii.

W ostatnich więcej razy w ten sposób materiału siewnego obsadzone zaowocowała w wielu wielkich dzieł erudycja, które zdobył dla mnichów takich uczonych wysokich pochwały od wszystkich klas.

W Maurist Zgromadzenia Benedyktynów, które rozkwitły w Francja w XVII i XVIII wieku był najwyższym przykładem tego typu klasztornego przemysłu, ale podobne prace na mniej rozległe skalę zostały podjęte w każdym kraju zachodniej Europa przez mnichów wszystkich zleceń i kongregacje , A w chwili obecnej (1910) tej produkcji stałych prac naukowych nie wykazuje oznak albo niezależnie od obniżenia jakości lub ilości.

Misyjnej pracy

Być może misja dziedzinie wydaje się mało nadaje się do sfery zakonne energii, ale pomysł nie mógł być bardziej fałszywe.

Człowiek jest proverbially imitative i tak, aby ustalić, gdzie chrześcijaństwo pogaństwo raz orzekł, konieczne jest obecny nie tylko kodeks moralności, a nie jedynie przepisów ustawowych i wykonawczych, ani nawet teologii Kościoła, ale o rzeczywistej strukturze chrześcijańskiego społeczeństwa .

Taki "model pracy" znajduje się preeminently w klasztorze, a więc jest to nakaz zakonnej, która okazała się apostoła narodów w zachodniej Europa.

Wspomnieć o kilku przypadkach tego - Święci gołąb w Szkocji, Anglii Augustyna, Bonifacego w Niemcy, Ansgar w Skandynawii, Swithbert i Willibrord w Holandia, Rupert i Emmeran, w jakiej jest teraz Austria, Wojciecha w Czechach, Galla i Columban w Szwajcaria, którzy byli mnisi, przez przykład chrześcijańskiego społeczeństwa, które ich i ich towarzyszy wyświetlane, doprowadziły narodów wśród których żyli od pogaństwa do chrześcijaństwa i cywilizacji.

Nie zakonnego apostołów zatrzymać w tym miejscu, ale przez pozostałą w ich szkolenie i przekształca w sztuce pokoju, ustanowiony społeczeństwa opartego na zasadach Ewangelii i stabilności firmy z wiary chrześcijańskiej, w taki sposób, aby nie indywidualnych misyjnego, nawet najbardziej zaangażowanych i świętych, nigdy nie udało się zrobić.

To musi być zrozumiałe jednak, że monastycyzm nigdy nie staną się stereotypowo w praktyce, że byłoby zupełnie nieprawdziwe posiadania na każdy pojedynczy przykład jako najwyższego i doskonały model.

Monastycyzm jest rzeczą życia i co za tym idzie musi być poinformowany o zasadę samofinansowania ruchu i jego zdolności adaptacji do środowiska.

Tylko jedna rzecz musi zawsze pozostają takie same i że ma siły napędowej, który przywiózł go do istnienia i utrzymuje go przez wieki, mianowicie., Miłość Boga i pragnienie, aby służyć Mu w tym życiu, jak doskonale zezwoleń, pozostawiając wszystko na następujące po Chrystusie.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez G. Roger Huddleston.

Przepisywane przez Marie Jutras.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom X. wydania 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York


Także, zobaczyć:


Zakony


Franciszkanie


Jezuitów


Benedyktyni


Trappists


Cystersi


Christian Brothers


Karmelici


Karmelitów Bosych


Sie Augustynianie


Dominikanie


Marist Brothers

Zakonnice


Braci


Convent


Ministerstwo


Major Zamówienia


Święcenia kapłańskie

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest