Parker Społeczeństwo

Zaawansowane Informacje

W Socity Parker był Londyn Anglican społeczeństwa opartego na których wydrukowane w pięćdziesiąt cztery przykłady wielkości dzieła czołowych English reformatorów XVI wieku.

Powstała w 1840 i rozwiązany w 1855 roku, kiedy jego praca została zakończona.

Jego nazwisko to Matthew Parker, elżbietańskich pierwszego arcybiskupa Canterbury, którzy był znany jako wielki kolekcjoner książek.

W bodziec do powstania społeczeństwa zostały przez Tractarian ruch, prowadzony przez John Henry Newman i Pusey Edward B..

Niektórzy członkowie tego ruchu mówił disparagingly z English reformacji, a więc niektórych członków Kościoła Anglii poczułem potrzebę udostępnienia w atrakcyjnej formie dzieła przywódców, że Reformacji.

Tak więc społeczeństwo reprezentowane współpracy między tradycyjnymi i wysokiego Churchmen ewangelicznej churchmen, obaj byli zaangażowani w Reformacji nauczania na uzasadnienie przez wiarę.

W społeczeństwie miał około siedmiu tysięcy abonentów, którzy wypłacane jednego funta każdego roku od 1841 do 1855, więc za piętnaście funtów abonentów otrzymał pięćdziesiąt cztery wielkości.

Wysokość stypendium jest nierówna krytycznych w ilości, ponieważ dwadzieścia cztery wydawców i zostały wykorzystane za zadanie przybyciu na najlepszy tekst był daleki od łatwe.

Chociaż niektóre wielkości zostały zastąpione przez ostatnich wydań krytycznych, w tym gromadzenie dziś pozostaje jednym z najcenniejszych źródeł do badań nad English Reformacji.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
P Toon


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


P. Toon, "Społeczeństwo Parker," HMPEC 46 (wrzesień 1977).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest