Pozytywne myślenie

Zaawansowane Informacje

W ciągu ostatniej dekady i tak dalej najlepiej sprzedających się książek wezwał ludzi do podjęcia "pozytywny" stosunek do życia.

Niektóre z nich zostały napisane z perspektywy chrześcijańskiej wyraźnie, ale w większości zostały wyraźnie świeckich.

Tytułów, takich jak Robert Ringer's Looking Out for nr 1 (1978), David Schwartz's The Magic of Self-Direction (1975) oraz Wayne Dyer's Pulling Your Own Strings (1978) są typowe dla tego gatunku literatury w formie świeckiej.

Najbardziej popularny pisarz religijnych w nowej fali pozytywnego myślenia jest Robert Schuller z książek, takich jak wyprzedzenie z możliwością Thinking (1967) i jego liczne seminaria dla liderów i członków Kościoła.

Nadal popularne dziś i klasycznym tego typu jest Dale Carnegie, Jak wygrać przyjaciół i wpływy Ludzie (1936).

Tutaj świeckich marki pozytywne myślenie jest postrzegany w swoim najlepszym wydaniu.

Norman Vincent Peale reprezentuje najlepszych tradycji starszych motywowany religijnie pozytywnego myślenia.

Choć kilka książek opublikowanych w 1930, jego pierwszym sukcesem było Przewodnik dla Życia Confidence (1948), która została po jego jeszcze bardziej udane The Power of Positive Thinking (1952).

W piśmie z tych utworów Peale mentora był liberalny teolog Harry Emerson Fosdick, których w chwili rzeczywistej osoby (1943) wyraża jego dojrzałej myśli na ten temat.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W religijnych korzeni pozytywnego myślenia można śledzić wstecz na revivalism z Charles G. Finney, którego uwzględnieniem czynnika ludzkiego w konwersji i zdolności ludzi do tworzenia revivals połamał z kalwiniści dziedzictwo Nowej Anglii.

Jako wynalazca "wysokiego ciśnienia revivalism" Finney psychologized konwersji oraz w jego wykładów na Revivals of Religion (1854) dał jego czytelników technik sukcesu.

Świecki pozytywnego myślenia korzenie znajdują się w Nowej Anglii transcendentalism, zwłaszcza dzieł Henry David Thoreau.

Jego klasyczna już Walden lub życia w lesie (1854) rozwija wizję wiary jako psychologiczne wydziału, który wyraża głęboki pewność siebie w zdolność mężczyzn i kobiet do triumfu w zdolność mężczyzn i kobiet do triumfu wobec wszystkich kursów.

Tę wiarę w będzie znaleźć nowe słowa w myśli i Frank Plamiak najlepiej sprzedającym, siły woli, opublikowany w 1906 roku.

Ślady są również można znaleźć w Christian Science i wielu innych XIX w. nowe ruchy religijne.

Dziś popularność książek, takich jak Napoleon Hill, Myśl i Grow Rich, opublikowanych po raz pierwszy w 1937, wskazuje na kontynuację tej tradycji.

Jednocześnie przyjmującym telewizyjnych ewangelistów i innych preachers oferty publicznej poprzez zachęcanie książki i kasety, które zapewniają im ich własną wartość i potrzebę wierzyć w siebie.

Niektóre systemy mają rozwinięte doradztwo w tym kierunku, takie jak Psycho-Cybernetics (1960) z dnia Maxwell Maltz i różnych technik uzdrawiania wewnętrzne związane z charyzmatycznym ruchu.

Psychologicznie, trzeba myśleć w pozytywny sposób został poważnie krytykowany przez Richarda Łazarza na jego książki psychologiczne Radzenie sobie ze stresem i procesowa (1966).

SOCIOLOGICALLY, informując krytyki tendencji w pozytywne myślenie jest przedstawiona w Christopher Lasch, The Culture of narcyzm (1979).

Theologically, zachęca do pozytywnego myślenia formą humanizmu, która często prowadzi do rozwoju heretical ruchy wzdłuż linii Nowa Mimo, Christian Science, a także różnych grup chrześcijańskich pół dziś.

To wychodzi biblijnej nauki o grzechu i suwerenności Boga, aby podkreślić podstawowe dobra ludzkości i zdolności ludzi do rozwiązywania własnych problemów poprzez wiarę we własne możliwości.

W tej formie Christianized własnej wiary jest mediacji poprzez odniesienie do chrześcijańskich symboli, które po bliższym przyjrzeniu się pozbawione ich pierwotnego znaczenia.

I Hexham


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


D. Meyer, pozytywne Thinkers; PC Vitz, Psychologia, Religia.

Pozytywizm

Informacje Katolicki

Pozytywizm jest system doktryn filozoficznych i religijnych opracowanych przez Auguste Comte.

Jako system filozoficzny lub metody, pozytywizm zaprzecza ważności metafizycznej spekulacji, i utrzymuje, że dane o znaczeniu doświadczenia są jedynym celem i najwyższym kryterium ludzkiej wiedzy, jako systemu religijnego, zaprzecza istnieniu Boga i osobistego trwa ludzkości ", jest wielki", jako obiekt jej czci i kultu.

Będziemy podać krótki szkic historyczny pozytywizm, wystawa jego podstawowych zasad, a ich krytykę.

HISTORIA pozytywizmu

Założycielem był pozytywizm Auguste Comte (ur. w Montpellier, 19 stycznia 1798, zmarł w Paryżu, 5 września 1857).

Wstąpił do Ecole polytechnique w Paryżu w 1814, był uczniem Saint-Simon do 1824, i zaczął publikować jego kurs filozofii w 1826.

O tym okresie był czasowo deranged (1826-27).

Po odzyskaniu roku został mianowany instruktorem (1832-52) i eksperta w dziedzinie matematyki (1837-44) w Ecole polytechnique, dając w międzyczasie kurs publicznych wykładów na temat astronomii.

W unhappiness jego życie rodzinne i jego dziwnych infatuation dla Mme Clotilde de Vaux (1845-46) w znacznym stopniu pod wpływem jego naturalny charakter sentymentalny.

On sobie sprawę, że sam rozwój intelektualny jest niewystarczające do życia, a mając przedstawione pozytywizm jako doktryna i metody naukowe, których celem jest uczynienie z niej religii, religii ludzkości.

Comte, szef jego prace są "Cours de philosophie pozytywne" [6 vols.: Phiosophie mathématique (1830), astronomique et physique (1835), biologique et Chimique (1838), partie dogmatique de la philosophie sociale (1839), partie historique (1840 ), Complément de la philosophie sociale et wniosków (1842); przetłumaczone przez Harriet Martineau (Londyn, 1853)] i jego "Cours de politique pozytywne" (3 vols., Paryż 1815-54).

Różne wpływy zgodzili się na formularzu Comte systemu myślenia: Empiricism z Locke i sceptycyzm w Hume, Sensism z XVIII w. i Krytyka Kanta, Mistycyzm w średniowieczu, tradycjonalizmu De Maistre, de Bonald, oraz Dobroczynność Saint-Simon.

Twierdzi on, jako prawo objawia się przez historię nauki, że każdy przechodzi przez trzy kolejne etapy, teologiczne, metafizyczne, pozytywne, że pozytywny etap, który odrzuca ważności metafizycznej spekulacji, istnienie ostatecznej przyczyny, a także z knowableness bezwzględna, a ogranicza się jedynie do analizy faktów doświadczalnych i ich relacji, stanowi doskonałą ludzkiej wiedzy.

Klasyfikacji nauk według stopnia ich rosnąca złożoność, redukuje je do sześciu w następującej kolejności: matematyka, astronomia, fizyka, chemia, biologia i socjologia.

Religia ma na swoim obiekcie "jest wielki" (ludzkości), "wielkie media" (świat-space), oraz "wielkiego fetich" (ziemia), które stanowią pozytywizmu Trójcy.

Ta religia ma swoją hierarchicznego kapłaństwa, jego pozytywne dogmaty, zorganizowany kult, a nawet jego kalendarz na modelu katolicyzmu (por. Comte, "Catéchisme positiviste").

Po śmierci Comte, podział powstał wśród Positivists, dysydent grupa utworzona z Littré jako jej lider, i ortodoksyjne grupy pod kierunkiem Pierre'a Laffitte.

Littré Emile (zob.) przyjęta w jego pozytywizm naukowych aspektów: pozytywizm był dla niego przede wszystkim metodę, mianowicie, że metoda, która ogranicza ludzkiej wiedzy do badań eksperymentalnych faktów i nie potwierdza ani nie zaprzecza coś dotyczące tego, co może istnieć poza doświadczenie.

On odrzucił jako nierealny do organizacji religijnych i kultu pozytywizm.

Uważał wszystkich religii z punktu widzenia filozoficznych, które mają być równie daremne, a on wyznał, że z historycznego punktu widzenia, katolicyzm był wyższy od wszystkich innych religii.

W końcu prawdziwy człowiek, on utrzymany został do pracy dla postępu ludzkości przez niego studiów (nauki i edukacji), miłości (religii), beautifying (sztuki plastyczne) i wzbogacenia go (przemysł).

Oficjalny następca Comte i lider ortodoksyjnej grupy Postivists był Pierre Laffitte, którzy stał profesor ogólnej historii nauki w Collège de Francja w 1892 roku.

On utrzymane zarówno naukowych i nauczania religijnego pozytywizm z jego kultu, sakramentów, i ceremonie.

Inne grupy ortodoksyjnych zostały utworzone w Anglii z Harrison jako lider i Congreve, Elliot, Hutton, Morrison itd. jako jej główny wyrażających; Szwecja z A. Nystrom.

Aktywnego i wpływowego grupa została założona również w Brazylia i Chile z Benjamin Constant i Miguel Lemos jako liderzy i ludzkości świątynia została zbudowana w Rio Janeiro w 1891 roku.

Zasady pozytywizm jako system filozoficzny zostały przyjęte i stosowane w Anglii przez J. Stuart Mill, którzy zostały w korespondencji z Comte (por. "Lettres d'sierpnia. Comte à John Stuart Mill, 1841-1844", Paryż, 1877 ), Spencer, Bain, Lewes, Maudsley, Sully, Romanes, Huxley, Tyndall itp.; Francja przez Taine, Ribot, de Roberty itp.; Dühring przez Niemcy, Avenarius itp. Tak, zasad i ducha pozytywizm w pervaded naukowych i myśli filozoficznej z XIX wieku i wywarł wpływ na szkodliwe w każdym zakresie.

Mieli ich praktyczne konsekwencje w systemach pozytywnych lub tzw naukowej moralności i etyki w utilitarianism, neutralności i naturalizm w religii.

ZASADY pozytywizmu

Podstawową zasadą jest pozytywizm, jak już powiedział, że poczucie doświadczenie jest jedynym obiektem ludzkiej wiedzy, jak również jej jedynym i najwyższym kryterium.

Stąd abstrakcyjnych pojęć ogólnych lub pomysły nie są niczym więcej, niż pojęcia zbiorowego; wyroki są jedynie colligations empirycznych faktów.

Powody obejmuje indukcji i syllogism: indukcyjne, do jej zawarcia propozycję, która zawiera nie więcej niż zbiór pewnej liczby sensie doświadczenia, a syllogism, biorąc tego wniosku, ponieważ jej głównym propozycja jest niekoniecznie sterylnych lub nawet wyniki w błędne koło .

Tak więc, zgodnie z pozytywizm, nauka nie może być postrzegana jako Arystoteles, znajomości rzeczy poprzez ich ostatecznym powoduje, że materiał i przyczyn formalnych są unknowable, ostatecznej przyczyny złudzeń, wydajne i po prostu powoduje stały poprzednicy, a metafizyka, pod każdą postacią, jest nielegalne.

Pozytywizm jest więc kontynuacja ropy Empiricism, Associationism, Nominalism.

Argumenty przytoczone przez pozytywizm, poza stwierdzeniem, że poczucie doświadczenia są jedynym celem ludzkiej wiedzy, są przede wszystkim dwie części: pierwsza polega na tym, że psychologiczne analizy wynika, że wszystkie ludzkie wiedzy może być ostatecznie zredukowane do poczucia doświadczeń empirycznych i stowarzyszenia, po drugie, nalegała po przez Comte, historyczne, i opiera się na jego słynne "prawa z trzech etapów", zgodnie z którym umysł człowieka w jego postęp ma zostały kolejno wpływem teologicznych i metafizycznych dążeń spekulacji, i ostatecznie osiągnął na w chwili obecnej pozytywny etap, znaków towarowych, zgodnie z Comte, jego pełny i doskonały rozwój (por. "Cours de philosophie pozytywne", II, 15 sqq.).

Krytyka

Pozytywizm twierdzi, że poczucie doświadczenia są jedynym celem ludzkiej wiedzy, lecz nie okazać jej twierdzenia.

Prawdą jest, że wszystkie nasze wiedzy ma punkt wyjścia w sensie doświadczenia, ale nie jest to udowodnione, że wiedza nie zatrzymuje.

Pozytywizm nie zdoła wykazać, że powyższe fakty, a zwłaszcza stosunków kontyngentu, nie są abstrakcyjne pojęcia, prawa powszechnego i ogólne zasady niezbędne, albo że nie możemy wiedzieć.

Nie ma ona udowodnić, że materiały i materialne rzeczy stanowią całości istniejących istot, i że nasza wiedza ogranicza się do nich.

Beton ludźmi i indywidualnych stosunków są odczuwalne nie tylko przez nasze zmysły, ale także ich przyczyny i prawa istnienia i konstytucji, są zrozumiałe.

Te przyczyny i prawa przenieść poza particularness i nieprzewidziane poszczególnych faktów, jak i elementy są zasadniczo prawdziwe, jak poszczególne fakty, które produkują i kontroli.

Nie mogą one być postrzegana przez nasze zmysły, ale dlaczego oni nie mogą być wyjaśnione przez nasz wywiad?

Również nieistotne nie może być postrzegana przez sensie doświadczenia, jest prawdziwe, ale ich istnienie nie jest sprzeczne z naszego wywiadu, a jeśli ich istnienie jest wymagane jako przyczynę jak i stanu faktycznego istnienia istotnej rzeczy, które z pewnością istnieją.

Możemy wyprowadzić ich istnienia i wiedzieć coś na ich charakter.

Mogą one być rzeczywiście nie wiadomo, w taki sam sposób, jak rzeczy materialne, ale to nie powód do deklarowania ich unknowable do naszego wywiadu (patrz Agnostycyzm; analogię).

Według pozytywizm, naszych pojęć abstrakcyjnych lub ogólne pomysły są jedynie zbiorowych reprezentacji eksperymentalnego kolejności - na przykład idea "człowiek" jest pewnego rodzaju mieszany obraz wszystkich mężczyzn obserwowano w naszym doświadczeniem.

To jest podstawowy błąd.

Każdy obraz opatrzony poszczególnych znaków; obraz człowieka jest zawsze obraz danego człowieka i może reprezentować tylko, że jeden człowiek.

Co to jest nazywane zbiorowy obraz jest niczym więcej niż zbiorem nurków kolejnych obrazów jeden na drugi, z których każda reprezentuje indywidualnych i konkretnych obiektów, które mogą być postrzegane przez uważną obserwację.

Pomysł, wręcz przeciwnie, streszczenia z żadnych konkretnych ustaleń, i mogą być zastosowane identycznie do nieograniczonej liczby obiektów tej samej klasy.

Zbiorowe obrazy są mniej lub bardziej mylić, i są bardziej tak kolekcji reprezentowani są większe; idea pozostaje zawsze jasne.

Istnieją obiekty, które nie możemy sobie wyobrazić (np. myriagon, substancja, zasada), które możemy jednak wyraźnie wyobrazić.

Nie ma ogólnego pomysłu zastąpić nazwę jako znak dla wszystkich poszczególnych obiektów tej samej klasy, jak to zostało stwierdzone przez Taine (De l'Intelligence, I, 26).

W przypadku niektórych postrzeganie, mówi Taine, zawsze zbiega się z innym lub następujące zmiany postrzegania (np. postrzeganie dymu i ognia, zapach słodki zapach i oczach podniósł), a następnie jednej staje się znakiem innym w taki sposób, że kiedy postrzegają, my instynktownie przewidywaniu obecności innych.

Tak jest, Taine dodaje, ze nasze pomysły ogólne.

Gdy mamy postrzegane szereg różnych drzew, nie pozostaje w naszej pamięci pewien obraz składa się z liter, wspólne dla wszystkich drzew, a mianowicie obraz z tułowia z oddziałów.

Nazywamy to "drzewo", a to słowo staje się wyłącznym znakiem klasy "drzewo"; wywołuje obraz poszczególnych obiektów tej klasy jako postrzeganie każdy z nich wywołuje obraz znak zastępować w całości klasy.

Kardynał Mercier słusznie zauważa, że teoria opiera się na pomyłki i analogii między eksperymentalnym abstrakcję (Critériologie générale l, III, c. III, 2, pp. 237 sqq.).

Eksperymentalne analogicznie rzeczywiście odgrywa dużą część naszego życia praktycznego, i jest ważnym czynnikiem w edukacji naszych zmysłów (por. Thomas ", Anal. Post.", II, XV).

Jednak należy zauważyć, że analogicznie doświadczalnych jest ograniczona do poszczególnych przedmiotów obserwowanych, a zwłaszcza do podobnych obiektów, jest w istocie swojej ogólnej względnej.

Również słowa, które wyznaczają odpowiadać obiekty do znaków tych obiektów, i nie możemy mówić o "abstrakcyjnych nazw", gdy tylko poszczególnych przedmiotów znajdują się takie nie jest w przypadku naszych ogólnych idei.

Są one wynikiem abstrakcyjnej, a nie jedynie postrzeganie poszczególnych obiektów, jednak liczne są one koncepcji typu stosowanego w jego jedności i tożsamości do nieograniczonej liczby obiektów, dla których jest ono typu.

Wywierają zatem ogółu bez ograniczeń i niezależne od jakichkolwiek konkretne ustalenia.

Jeżeli słowa, które potwierdzą ich może być oznaką wszystkich poszczególnych obiektów tej samej klasy, ponieważ jest on tej samej klasy, po raz pierwszy zostały opracowane w swoim rodzaju, nazwy te są abstrakcyjne, ponieważ oznacza pojęcie abstrakcyjne.

Dlatego też samo doświadczenie jest niewystarczające do uwzględnienia naszych ogólnych idei.

A wnikliwej analizy Taine w teorii i ilustracje pokazują, że biorąc pod uwagę oczywiste wiarygodności tej teorii pochodzi właśnie z faktu, że nieświadomie wprowadza Taine i zatrudnia abstrakcji.

Znowu, pozytywizm, i to jest punkt, zwłaszcza opracowane przez John Stuart Mill (po Hume), twierdzi, że to, co nazywamy "niezbędne prawdy" (nawet prawd matematycznych, axioms, zasady) są jedynie wynikiem doświadczeń, uogólnienie naszych doświadczeń .

Jesteśmy świadome, że np. nie możemy jednocześnie potwierdza i zaprzecza w pewnym propozycją, że jeden stan umysłu wyklucza drugiej, a następnie uogólnić naszych obserwacji i wyrazić jako ogólną zasadę, że propozycja nie może być prawdziwe i fałszywe na tym samym czas.

Taka zasada jest po prostu wynika z konieczności subiektywne oparte na doświadczeniu.

Teraz, prawdą jest, że doświadczenie dostarcza nam sprawę z naszych orzeczeń, które są utworzone, a także z okazji, aby je sformułować.

Jednak samo doświadczenie nie pozwala ani dowodu lub potwierdzenie naszego certitude dotyczące ich prawdy.

Jeśli tak było, nasz certitude powinna wzrosnąć z każdym nowym doświadczeniem, a tak nie jest, i nie mogliśmy uwagę na absolutny charakter tego certitude we wszystkich ludzi, ani dla identycznych stosowania niniejszego certitude do tej samej propozycji przez wszystkich mężczyzn.

W rzeczywistości, potwierdzają prawdę i konieczność propozycję, ponieważ nie możemy zaprzeczyć, nie subiektywnie lub wyobrazić jego sprzeczne, ale ze względu na swoje obiektywne dowody, które jest wyrazem absolutnej, powszechnej i obiektywnej prawdy z propozycją, źródła naszych certitude, oraz z powodu konieczności subiektywne w nas.

Jeśli chodzi o tak zwane "prawo trzech etapach", nie jest ponoszone przez wnikliwej analizy historii.

Prawdą jest, że spotka się z niektórych epok szczególnie charakteryzują się wpływem wiary, lub tendencje metafizyczne, lub entuzjazmu do nauki.

Ale nawet wtedy nie widać, że te cechy realizacji celu wyrażonego w Comte prawa.

Arystoteles był bliski uczeń nauki, a po nim neo-platońskiej szkoły był niemal wyłącznie uwagę na metafizycznej spekulacji.

W XVI wieku doszło do wielkiego ożywienia nauk doświadczalnych, lecz została ona następnie przez metafizycznej spekulacji o Niemiecki szkole idealistyczne.

W XIX wieku oglądaliśmy wspaniały rozwój z naukami przyrodniczymi, ale jesteśmy teraz świadkami ożywienia badań metafizyki.

Nie jest to prawda, że te tendencje nurków nie może istnieć w tej samej epoki.

Arystoteles był metaphysician, jak również naukowiec.

Nawet w średniowieczu, które są tak powszechnie uważane za wyłącznie do danej a priori, metafizyka, obserwacji i eksperymentu miał miejsce duży, jak to wynika z dzieł Roger Bacon i Albertus Magnus.

Thomas przejawia się zadziwiająco chętnie duchu psychologicznej obserwacji w jego "komentarze" i jego "Summa Theologica", zwłaszcza w jego podziwu traktat o namiętności.

Wreszcie widzimy harmonijnego połączenia wiary, metafizycznego rozumowania, i obserwacji eksperymentalnych w takich ludzi jak Kepler, Kartezjusza, Leibniza, paschalnej itp. W tzw "prawo trzech etapach" jest nieodpłatne założenie, a nie prawem historii .

W pozytywistycznej religii jest logiczną konsekwencją zasad pozytywizm.

W rzeczywistości rozum ludzki może udowodnić istnienie Boga osobistego i Jego opatrzności, a także konieczność moralnego objawienia, historii, podczas gdy udowodni istnienie takiego objawienia.

Konieczne jest stworzenie religii przez pozytywizm po prostu pokazuje, że religia jest dla człowieka koniecznością.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Jerzego M. sauvage.

Przepisywane przez Douglas J. Potter.

Dedykowane do Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa w Encyklopedii Katolickiej, Tom XII.

Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 czerwca 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

ROBINET, Notice sur l'œuvre et la vie d 'A. Comte (Paryż, 1860); Testamentu d' A. Comte (Paryż, 1884); Mill, A. Comte i pozytywizm (London. 1867, 1882); opieki, Littré et le positivisme (Paryż, 1883); CAIRD społecznego, Filozofia i religia Comte (Glasgow, 1885); Laurent, La philos.

de Stuart Mill (Paris. 1886); GRUBER, Comte, der Begrunder d.

Positivismus (Freiburg, 1889); Idem, Der Positivismus vom Tode A. Comte 's bis auf unsere Tage (Freiburg, 1891); Stimmen aus Maria-Laach, suplementy XIV i LII; RAVAISSON, La philos.

pl Francja, au XIXe Siécle (Paryż, 1894); Mercier, Psychologie (6 ed., Louvain, 1894); Tamże, Critériologie générale (4th Ed., Louvain, 1900); PEILLLAUBE, La Dziękujemy des pojęć (Paryż, 1895) ; Piat, l'idée (Paryż, 1901); MAHER, Psychologia (5 ed., Londyn, 1903); Balfour, Obrona filozoficznego Doubt (Londyn, 1895); Turner, Hist.

z Philos.

(Boston, 1903); DEHERME, A. Comte et son œuvre (Paryż, 1909).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest