Amen

Informacje ogólne

Ten Hebrajski wyraz oznacza przedsiębiorstwo, a co za tym idzie również wiernych (Rev 3:14).

W ISA.

65:16, Autoryzowany wersji "Bóg prawdy", która jest w Hebrajski "Bóg Amen". Jest często używany przez naszego Zbawiciela, aby dać nacisk na jego słowa, gdy jest to przetłumaczone "zaprawdę".

Czasem tylko, jednak w Ewangelii Jana, jest powtarzane, "Zaprawdę, zaprawdę".

Jest on używany jako epitet w Pana Jezusa Chrystusa (Rev 3:14).

Okaże się pojedynczo, a czasem podwójnie na końcu modlitwy (Ps. 41:13, 72:19, 89:52), aby potwierdzić słowa i powoływać się na ich spełnienie.

Jest on stosowany w token jest związany przysięgą przez (Num. 5:22; Deut. 27:15-26; Neh. 5:13, 8:6; 1 Chr. 16:36).

W prymitywnych kościołów było wspólnych dla ogółu odbiorców powiedzieć "Amen" na zakończenie modlitwy (1 Kor. 14:16).

Obietnice Boga są Amen, to znaczy, że wszystkie są prawdziwe i pewności (2 Kor. 1:20).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Amen

Zaawansowane Informacje

Ten Hebrajski wyraz pierwotnie był rozumieniu przymiotnika "wiarygodne prawda, to prawda."

lub przymiotnika czasownika "to rzetelne i prawdziwe."

Powiązane czasownika "aman oznaczało" do wsparcia, utrzymania "; w niphal macierzystych:" udowodnić siebie stały, niezawodny, wierny "; w hiphil macierzystych:" ktoś chodzi za wiarygodne, godne zaufania, czy prawdą, a co za tym idzie, " aby wierzyć ".

"Amen sam był wykorzystywany jako wzoru (" Na pewno! "W bardzo prawda!") Na końcu (a) Doksologia, takich jak: "Niech będzie błogosławiony na wieki Jehovah" (gdzie Amen oznacza: "Tak! "Lub" może być tak bardzo prawda! "); Cf.

PSS.

41:13, 72:19, 89:52, 106:48; 1 Chr.

16:36 i Neh.

8:6, gdzie publiczność zgodę i przyjmuje ich lidera uwielbienia Boga; (b) dekretu królewskiego lub wyrażenia celu, w którym posłusznym słuchacza serdecznie wskazuje jego zgody i współpracy (1 Królów 1:36; Jr. 11:5 ).

Jedynym którzy modląc się lub asseverates lub przyłącza się w modlitwie lub asseveration innego, przez użycie słowa "Amen", kładzie się do zestawienia ze wszystkimi gorliwość wiary i intensywność pragnienia.

Użycie jest takie samo w NT.

Isa. 65:16 mówi Jehovah jak Bóg Amen, co oznacza, że mówi prawdę i wykonuje swoje słowo.

To samo jest dorozumiany przez Chrystusa Pana, kiedy zwraca się "Amen" w Rev 3:14.

Jest rzeczą znamienną, że Jezus wprowadza sprawach o istotnym znaczeniu z uroczystym amen, przeczytać hymin (Zaprawdę, powiadam wam:), tym samym potwierdzając prawdziwość tego, co ma do powiedzenia na temat.

Jest to charakterystyczne dla Jezusa w NT i prawdopodobnie odzwierciedla jego Boskiego własnej świadomości.

On nie musi poczekać, aż zakończy on mówił do ratyfikowania, co powiedział, że wszystkie mówi posiada znak pewne prawdy.

Archer GL, Jr

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


H. Bietenhard, NIDNTT, I, 97ff. H. Schlier, TDNT, Ja, 335ff.; HW Hogg, "Amen" JQR 9:1 nn.; G. Dalman, słowa Jezusa.


Amen

Zaawansowane Informacje

Amen jest transliterated z Grecki Hebrajski w obu i English.

"Jego znaczenie może być postrzegany w takich fragmentów jak Deut. 7:9," wiernych (amen) Boga, "Isa. 49:7," Jehovah, że jest wierny.

65:16, "Bóg prawdy" marg. "Bóg Amen".

A jeśli Bóg jest wierny Jego świadectwa i nakazów jest "pewny (amen)," Ps. 19:7; 111:7, jak również Jego ostrzeżenia, Hos. 5:9, i obiecuje, ISA. 33:16, 55: 3. "Amen" jest używany także mężczyzn, np. Prov. 25:13. "Zdarzają się przypadki, gdy ludzie wykorzystywali je, aby wyrazić zgodę na ich prawa i ich gotowość do poddania się kary załączony do naruszenia, Deut.

27:15, cf. Neh.

5:13. Jest również używane do wyrażenia acquiescence w innej modlitwy, 1 Królów 1:36, gdzie jest ona definiowana jako "(niech) Bóg tak powiedzieć," lub w innym, dziękczynienia, 1 Chron.

16:36, czy przez osobę, Jr. 11:5, albo przez zgromadzenie, Ps.

106:48. "Tak" Amen "rzekł Bóg" jest i będzie tak, i przez mężczyzn, tak niech będzie. "" "Gdy w NT" Amen "to tytuł Chrystusa, Rev 3:14, ponieważ przez niego celów Boga są ustanowione, 2 Kor. 1:20 "

Wczesne kościoły chrześcijańskie za przykładem Izrael w audibly łączące się z modlitwy i dziękczynienia oferowanych w ich imieniu, 1 Kor.

14:16, gdy w artykule " 'wskazuje na powszechną praktyką. Ponadto jest zgodny z własnej struktury, co jest w niebiosach, patrz Rev 5:14, itd." Indywidualne również powiedział "Amen", aby wyrazić swoje " niech będzie tak "w odpowiedzi na Bożą" co będzie, "Rev 22:20. głośników często dodaje" Amen "do własnej modlitwy i doxologies, jak ma to miejsce w Ef. 3:21, np." Pan Jezus często używane "Amen" tłumaczone "zaprawdę", aby wprowadzić nowe znaki zamysł Boga.

W Ewangelii Jana jest zawsze powtarzane, "Amen, Amen", ale nie poza nią.

Luke nie używać go w ogóle, ale gdy Matthew, 16:28, Znak, 9:1, "Amen", Luke ma "prawdy"; w ten sposób przez różne tłumaczenia tego, co Pan powiedział, Luke rzuca światło na jego znaczenie. "

(Od zwraca uwagę na Galatów, Hogg i Winorośli, pp. 26, 27).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest