Saint Anne

Informacje ogólne

Saint Anne jest nazwą tradycyjnie podane do Matki Najświętszej Maryi Panny. Ona nie jest wymienione w Biblii, ale jej nazwisko i legendy o swoim życiu, są podane w 2d wieku nonbiblical Ewangelia Jakuba, jednym z pism z Dziękujemy! Nowego Testamentu. Artystyczne Reprezentacje Anne z Maryi i Dzieciątka Jezus były popularne w okresie średniowiecza i renesansu.

Jest patrona Bretanii i prowincji Quebec.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

St Anne, Matron

Informacje ogólne

(Katolicki perspektywy)

(Pierwszego wieku pne)

Z matki Matki Boskiej z pewnością nie jest znany, nawet na jej nazwę oraz, że jej mąż Joachim musimy zależeć od zeznań w Dziękujemy! Protevangelium Jakuba, która, choć jego najwcześniejszych postaci jest bardzo starożytnej, nie jest godny zaufania dokumentu.

Historia nie powiedział, że jego dzieci była do publicznej hańby Joachim, którzy na emeryturę na pustynię na czterdzieści dni, aby szybko i modlić się do Boga.

Jednocześnie Anne (Hannah, co oznacza "łaska") "żałobę w dwóch rano i opłakiwał w dwóch Lamentations", jak i modląc się Usiadła Beneath a wawrzyn krzaków pojawił się anioł i rzekł do niej: "Anne, Pan twoje wysłuchane modlitwy, a ty będziesz podstęp i wyprowadź, a twoje potomstwo będzie mówił o wszystkich w świat ".

I Anne odpowiedział, "jak Pan Bóg moje życie, gdybym beget albo męskiej lub żeńskiej I przyniesie je jako dar dla Pana, Boga mego, a to ministra do Niego w rzeczy świętych wszystkie dni jego życia".

Podobnie anioł ukazał się jej mąż, i we właściwym czasie urodził się z nich Maryja, którzy miała być Matki Bożej. Będzie to zauważyłem, że historia posiada swój podobnego do tego pomysłu i od urodzenia Samuela, których matki został powołany Anne (1 Królów 1); wczesnych przodków Wschodniej widząc w tym jedynie równolegle, ale jest to jeden, który sugeruje niejasności lub imitacja w sposób oczywisty, że równolegle między rodzicami i Samuela tych St John the Baptist nie .

Na początku Cultus St Anne w Konstantynopolu potwierdzone jest przez fakt, że w połowie szóstego wieku cesarz Justynian I Wielki dedykowane do jej przybytku.

Nabożeństwo zostało prawdopodobnie wprowadzone przez Papieża w Rzym Konstantyna (708-715).

Istnieją dwa ósmym wieku Reprezentacje St Anne freski w S. Maria Antiqua; ona demonstracyjnie wymienionych w wykazie zabytków należących do S. Angelo w Pescheria, i wiemy, że papież św Leon III (795-816) przedstawił vestment jeden z St Mary Major, który został haftowane z Zwiastowania i św Joachim i Anna St.

Historyczne dowody na obecność relikwii św Anne w Apt w Prowansji i na duren w Nadrenii jest całkowicie untrustworthy.

Ale chociaż istnieje bardzo niewiele do zaproponowania wszelkich szeroko Cultus z saint przed połowie XIV wieku, to nabożeństwo jeden sto lat później stały się bardzo popularne, a później na acrimoniously derided przez Lutra.

W tzw selbdritt zdjęcia (np. Jezusa, Maryi i Anne-"sama co trzeci") były obiektem ataku.

Pierwszym papieskim oświadczenie w tej sprawie, enjoining przestrzeganie corocznego święta, została skierowana przez Urban VI w 1382, na wniosek, jak powiedział papież, niektórych English petycję, do biskupów Anglii samodzielnie. Jest całkiem możliwe, że było spowodowanych przez małżeństwo króla Richarda 11 Anna Czeska, aby w tym roku.

Święto zostało rozszerzone na cały Kościół w Zachodniej i584.

W Protevangelium Jamesa, który pojawia się pod różnymi nazwami iw różnych formach rozbieżne, może być wygodnie konsultacje w English tłumaczenia BH cowper, Dziękujemy! Ewangelie (1874), ale tekst tutaj pytanie jest nazywany przez niego "Ewangelia Pseudo - Mateusza "to tłumaczenie jest przedrukowany w J. Orr 's poręczne NT Dziękujemy! Pisma (1903). Grecki tekst może być konsultowany w obj.

I Evangiles apocryphes (1911), wyd.

Hemmer H. i P. Lejay; patrz także E. Amann, Le Protevangile Jacques de et ses remaniements (1910).

Najbardziej kompletne prac związanych z St Anne i nabożeństwo do niej z każdego punktu widzenia jest to, że ks B. Kleinschmidt, Die hl.

Anna (1930), ale również zobaczyć w HM Bannister English Historical Review, 1903, pp.

107-112; H. Leclercq w DAC., T.

i, cc.

2162-2174; PV Charland, Ste Anne et son culte (3 vols.).

MV Ronan, St Anne: Kult jej i jej Sanktuaria (1927) jest raczej bezkrytyczną.

W pisowni "Ann" był dawniej commoner w Anglii, niż jest dzisiaj.

St Anne

Informacje Katolicki

Anne (Hebrajski, Hannah, łaski; również pisownia Ann, Anne, Anna) to tradycyjne imię matki Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkie informacje dotyczące nazwy i życiu św.

Joachim i Anna, rodzice Maryi, pochodzi z Dziękujemy! Literatury, Ewangelia Narodzenia Maryi, Ewangelia Pseudo-Mateusza i Protoevangelium Jamesa. Choć w najbliższej formie tego ostatniego, na które bezpośrednio lub pośrednio przez inne dwa wydają się być oparte, sięga do około 150 AD, możemy trudno przyjąć jako swoje wątpliwości różne oświadczenia na swoją wyłączną władzę.

W Orient w Protoevangelium miała wielką władzę i części było przeczytać na święta Maryi przez Greków, Syryjczyków, Copts, i Arabów.

W Zachód, ale został odrzucony przez Ojców Kościoła aż do jej treści zostały przyjęte przez Jacobus de Voragine w swej "Złota Legenda" w trzynastym wieku.

Od tego czasu historia St Anne rozłożone na Zachodzie i był szeroko rozwiniętych, do St Anne stał się jednym z najbardziej popularnych świętych, także łacina w Kościele.

W Protoevangelium podaje następującą uwagę: w Nazarecie, żył bogaty i pobożny para, Joachim i Anna.

Byli bezdzietni.

Gdy na święto Joachim przedstawiła się składać ofiary w świątyni, był przez pewien repulsed Ruben, pod pretekstem, że mężczyźni bez potomstwa były niegodne, które mają być dopuszczone.

Gdzie Joachim, oddał pokłon przewidzianą w smutek, nie wrócić do domu, ale poszedł do góry, aby jego plaint do Boga w samotności.

Także Hannah, mając zdobyte w związku z dłuższej nieobecności męża, wołał do Pana, aby zabrać z jej przekleństwem sterylności, obiecując poświęcić jej dziecka do służby Bożej.

Ich modlitwy zostały wysłuchane; anioł skierował do Hannah i powiedział: "Hannah, Pan spojrzał na twoje łzy, będziesz podstęp i dać urodzenia i owoc twojego łona jest błogosławiona przez cały świat".

Anioł w tej samej obietnicy Joachim, którzy powrócili do swojej żony.

Anna urodziła córkę, której dała Miriam (Marii).

Od tej historii jest najwyraźniej przedstawienie biblijnego rachunku koncepcji Samuela, którego matka była również nazywany Hannah, nawet imię matki Marii wydaje się być wątpliwe.

W renomowanych Ojciec Jan Eck z Ingolstadt, w Kazaniu na St Anne (opublikowana w Paryżu w 1579), udaje się nawet nazwiska rodziców St Anne.

On zwraca je Stollanus i Emerentia.

Twierdzi on, że St Anne urodził się po Stollanus i Emerentia był bezdzietny za dwadzieścia lat; św Joachim zmarł wkrótce po przedstawieniu Maryi w świątyni, które następnie w związku małżeńskim St Anne Cleophas, przez kogo ona stała się matką Maryi Cleophae (żona Alfeusza i matka Jakuba Apostołów Lesser, Szymona i Judasza, i Józefa, po prostu); po śmierci Cleophas ona powiedziała, że jest żonaty Salomas, do którego urodziła Maria Salomae (żona Zebedaeus i matka Apostołów Jana i Jakuba Większego).

To samo Dziękujemy! Legendy znajduje się w pismach Gerson (Opp. III, 59) i wiele innych.

Nie powstały w XVI wieku animowany kontrowersji nad małżeństw Świętej Anny, w którym Baronius Bellarmin i bronił jej Monogamia.

W Grecki Menaea (25 lipca) wezwanie rodziców St Anne Mathan i Maria, i odnoszą się, że Salome i Elizabeth, matka St John the Baptist, były dwie siostry, córki św

Anne. Według Ephiphanius było utrzymać nawet w czwartym wieku przez niektórych miłośników St Anne pomyśleć, że bez działań człowieka.

Ten błąd został ponownie na Zachodzie w piętnastym wieku.

(Anna concepit na Dziękujemy! Joachimi). W 1677 Stolica Apostolska potępiła w błąd Imperiali którzy nauczał, że w St Anne i narodzin Maryi pozostał z pierwszego tłoczenia (Benedykt XIV, De Festis, II, 9).

W Orient kultu Świętej Anny można przypisać do czwartego wieku.

Justynian I Wielki (zm. 565) był kościół poświęcony jej.

Kanon z Grecki Urząd Świętej Anny został złożony przez św Teofan (zm. 817), ale starsze części pakietu Office są przypisane do Anatolius z Bizancjum (zm. 458).

Jego święto obchodzone jest na Wschodzie na dzień 25 lipca, które mogą być dzień poświęcenia jej pierwszy kościół w Konstantynopolu lub rocznicy przybycia jej rzekome relikwie w Konstantynopolu (710).

Jest to najstarsza znaleziona w liturgiczne dokument z Grecki Kościół, Kalendarz Konstantynopola (pierwszej połowie ósmego wieku).

Grecy prowadzą zbiorowe święto św Joachima i Świętej Anny na 9 września.

W kościele św łacina

Anne nie była czczona, z wyjątkiem, być może, w południowej części Francja, przed trzynastym wieku.

Jej obraz, malowany w ósmym wieku, który został znaleziony w ostatnim czasie w kościele Santa Maria Antiqua w Rzym, zawdzięcza swój wpływ pochodzenia bizantyjskiego.

Jej święto, pod wpływem "Złota Legenda", znalazł się po raz pierwszy (26 lipca) w trzynastym wieku, np. w Douai (1291), gdzie podnóża Świętej Anny była czczona (Święto tłumaczenia, 16 września) .

Został on wprowadzony w Anglii przez Urban VI, 21 listopada 1378, od którego czasu rozprzestrzenił się po całym Kościele Zachodnim.

Był przedłużony do Kościoła powszechnego łacina w 1584.

W rzekome relikwie św Anne zostały przywiezione z Ziemi Świętej do Konstantynopola w 710 i nadal były tam trzymane w kościele św Sophia in 1333.

W tradycji Kościoła apt w południowej Francja udaje, że ciało Świętej Anny został przywieziony do Apt Święty Łazarz, przyjaciel Chrystusa, został ukryty przez św Auspicius (zm. 398) i znalazł się ponownie w czasie panowania w Charlemagne (święto, w poniedziałek po oktawę Paschy); te relikwie zostały przywiezione do wspaniałej kaplicy w 1664 (święto, 4 maja).

Szef St Anne była przechowywana w Moguncji aż do 1510, kiedy to został skradziony i zaprowadził do Düren w Nadrenii. St

Anna jest patronką Bretanii.

Jej cudowny obraz (święta, 7 marca) jest czczona w Notre Dame d'Auray, diecezji Vannes.

Również w Kanada, gdzie jest głównym patronem prowincji Quebec, sanktuarium św Anne de Beaupré jest dobrze znane.

St Anne jest patronką kobiet w pracy, jest ona reprezentowana gospodarstwa Najświętszej Maryi Panny w Jej kolanach, którzy ponownie wykonuje na jej ramieniu Dzieciątko Jezus.

Ona jest także patronką górników, Chrystus jest w porównaniu do złota, srebra do Maryi.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Fryderyka G. Holweck.

Przepisywane przez Pawła T. Crowley.

In Memoriam, pani

Margaret Crowley & Mrs Margaret McHugh W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York


Także, zobaczyć:


Święty Joachim

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest