Benedyktyni, Saint Benedict

Informacje ogólne

Święty Benedykt, 480-547, był Włoski mnich którzy założyli benedyktyni.

Zasadę, że pisał dla swoich mnichów stał się wzorem reguły zakonnej.

Jedynym źródłem jego życia jest druga książka dialogi napisane przez Grzegorza I (Wielki).

Po pustelnika na trzy lata, Benedykt zgromadzonych wokół niego uczniowie, po raz pierwszy w Subiaco i na Monte Cassino później.

Ostatnie stypendium wykazało, że wiele fragmentów z art Benedykta zostały skopiowane ze starszymi reguły zakonnej znane jako Reguła Mistrza, którego powstanie datuje się od początku 6. wieku.

Benedykt Reguła, jednakże, był bardziej duchowy, bardziej zorientowane osoby, a mniej w wąskim podejściem.

Święto: 11 lipca (Zachodniopomorskie); 14 marca (Wschodniej).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Cyprian Davis, OSB

Bibliografia:


Chadwick, Owen, Western Asceza (1958); De Waal, Esther, szukając Boga: The Way of Saint Benedict (1984); Saint Gregory I, Życie i cuda świętego Benedykta, trans.

Dz.U. Zimmerman i BR Avery (1969); Lindsay, TF, św: życie i twórczość (1949); Maynard, Theodore, i Jego Świętego Benedykta Monks (1964); von Matt, L., i Hilpisch, S., Saint Benedict (1961).

Benedyktyni

Informacje ogólne

Order Świętego Benedykta (OSB) jest najstarszym porządkiem mnisi na Zachodzie.

Istnieją zarówno rzymsko-katolickiego i Anglikański Benedyktyni, mężczyzn i kobiet, którzy podstawy ich sposobu życia na zasadzie napisany przez św

Benedykta.

W odróżnieniu od innych zakonów, Benedyktyni nie są scentralizowanej organizacji.

Każdy klasztor jest niezależny.

Duża jest klasztor opactwa czele stoi opat lub abbess.

A mały klasztor jest priory czele wcześniejszej lub prioress.

Indywidualne Benedyktynów domy są połączone z innymi, aby tworzyć społeczności.

Różne zgromadzenia razem tworzą konfederacją na czele, która jest opat człekokształtne, pierwszy wśród równy z różnych Abbots. Kilka domów należących do zgromadzenia i nie są bezpośrednio uzależnione od opat człekokształtne.

Benedyktyńskiego życia jest prowadzony w ramach Wspólnoty w ramach osobistych skupieniu i pracy, przeplatany z publicznych recytacja lub śpiew z Boskiego Urzędu.

Kult publiczny jest wykonana z uroczystości i piękno.

Praca jest niezbędna, ale może być ręczne, własności intelektualnej, lub zorientowane na usługi. Klasztor Każdy może wahać się w jego naciskiem na modlitwę i jej rodzaj pracy bez zmiany podstawowej orientacji.

W benedyktyńskim zwyczajem jest zwykle czarny, składający się z tuniki, pasów, szkaplerz i kaptur, a duży płynącej płaszcz zwany cowl do publicznego kultu. W średniowieczu, byli Benedyktyni nazwie Black Monks.

Do końca 11. wieku, Benedyktyni byli tylko porządku klasztornego na Zachodzie.

One odegrały ważną rolę w działalności apostolskiej, w edukacji, a także w sztuce. Piotr Abelard, Czcigodni BEDA CZCIGODNY, i Papież Grzegorz VII byli Benedyktyni.

Cyprian Davis, OSB

Bibliografia:


Butler, Cuthbert, benedyktynów Monachism: Studia w benedyktyńskim Życie i zasada, 2d ed.

(1924; repr. 1961); Daly, Lowrie J., monastycyzm Benedyktynów (1965; repr. 1970); Meisel, Anthony C., Del Mastro, ML, trans., Reguła św Benedykta (1975); Mork , Wulston, benedyktynów Way (1987).

Benedyktyńskiego Zamówienie

Informacje Katolicki

Zamówienie obejmuje benedyktyńskiego życia mnichów w ramach Reguła św Benedykta, powszechnie znany jako "czarny mnisi".

W celu będą brane pod uwagę w niniejszym artykule na podstawie następujących sekcjach:

I. Historia Zakonu;

II. Lay braci, Oblatów, Confraters i zakonnice;

III. Wpływ i Pracy z zakonu;

IV. Obecny stan tej uchwały;

Benedyktyni z V. Wyróżnienie specjalne;

VI. Pochodzące z innych fundacji, lub opartych na zarządzenie.

I. Historia z rzędu

Termin Postanowienie jak tutaj zastosowana do duchowej rodziny Święty Benedykt jest używane w sensie nieco odmienne od tego w którym jest on stosowany do innych zakonów.

W zwykłym rozumieniu tego terminu oznacza jeden pełny rodziny zakonnej, składa się z wielu klasztorów, które są przedmiotem wspólnego przełożonego lub "ogólne" którzy zazwyczaj przebywa albo w Rzym lub w domu matki w porządku, jeżeli tam być.

To może być podzielony na poszczególne prowincje, stosownie do krajów, nad którymi należy się każdy prowincji sztuk natychmiast przedmiotem ogólnego, podobnie jak najwyższej każdego domu jest uzależnione od własnej prowincji.

Ten system scentralizowanej władzy nigdy nie weszła w organizacji z Zakonu Benedyktynów.

Nie ma ogólnych lub wspólnego przełożonego przez cały celu innym niż sam papież, i składa zamówienie, aby mówić, jakie są praktycznie szereg zleceń, o nazwie "zgromadzenia", z których każdy jest autonomiczny, wszyscy są zjednoczeni, nie w ramach ogólnego posłuszeństwa do jednego przełożonego, ale tylko przez duchową więź z lojalny do tej samej zasadzie, która może być modyfikowana w zależności od okoliczności danego domu lub zgromadzenie.

Jest w tym sensie, że ten ostatni termin jest stosowany Postanowienie w tym artykule, aby wszystkie klasztory professing obserwować Reguła św.

Początki Zakonu

Święty Benedykt nie, ściśle rzecz biorąc, znalazł zamówienia; nie mamy dowodów, że kiedykolwiek rozważane rozprzestrzeniania panowania na wszelkie klasztorów poza tymi, które on sam.

Subiaco był jego oryginalny fundament i kolebką Instytutu.

Od St Gregory uczymy się, że dwunastu innych klasztorów w okolicy Subiaco również należne mu ich pochodzenia, i że kiedy został zobowiązany do opuszczenia tego sąsiedztwa założył obchodzi Opactwo Monte Cassino, które ostatecznie stały się centrum przybywa jego rządów i instytut rozprzestrzeniania.

Te czternaście są tylko klasztory, które nie ma żadnych wiarygodnych dowodów, które zostały założone podczas Święty Benedykt życia.

Tradycja św Placid misji na Sycylii w 534, która po raz pierwszy zdobyte w ogólnym credence w jedenastym wieku, chociaż przyjęte jako prawdziwe przez takich pisarzy jak i Mabillon Ruinart, jest obecnie powszechnie przyznał się jedynie do romansu.

Bardzo niewiele więcej można powiedzieć na korzyść z rzekomym wprowadzeniu w Benedyktynów w art Galia przez św maurus w 543, chociaż również strenuously została podtrzymana przez wielu pisarzy odpowiedzialny.

W każdym razie dowodów na to są niewielkie, że nie może być poważnie traktowane jako historyczne.

Nie ma powodu, aby sądzić, że trzeci opat z Monte Cassino którzy zaczęli się do rozpowszechniania wiedzy na zasadzie poza kręgiem Świętego Benedykta własnych fundacji.

Jest pewne, że przynajmniej przy Monte Cassino został zwolniony przez Longobardów około roku 580, mnisi uciekli do Rzym, gdzie zostały one umieszczone przez Pelagiusz II w klasztorze w sąsiednich Bazylika na Lateranie.

Nie, w samym centrum świat kościelnych, które pozostały w górę o sto czterdzieści lat, i wydaje się wysoce prawdopodobne, że ten pobyt w tak prominentne stanowiska stanowi istotny czynnik w rozpowszechnianiu wiedzy o Benedyktynów zakonny.

Jest to generalnie uzgodniono również, że w przypadku Grzegorza Wielkiego obejmował państwa zakonnego i jego rodziny pałac przeliczone na Apostoła, była to forma monachism Benedyktynów, że nie przyjął.

Było z klasztoru Andrzejki w Rzym, że Święty Augustyn, po uprzednim, i jego towarzysze czterdzieści określone w 595 dniu misji ewangelizacji do Anglii, a wraz z nimi St Benedict's pomysł na życie zakonne pierwszy pojawiły się od Włochy.

Argumenty i organy do tego oświadczenia zostały admirably marshalled i oszacowane przez Reyner w jego "Apostolatus Benedictinorum w Angliâ" (Douai, 1626), a jego dowody zostały przez dostosowana do ustalonego poziomu Mabillon na kwotę do demonstracji.

[Zob.

Butler, "Czy Święty Augustyn benedyktynów?"

Recenzja w Wadą, III (1884).] W różnych miejscach postojów w czasie podróży przez mnichów Francja pozostawił ich tradycje dotyczące ich zasady i formy życia, a prawdopodobnie również kilka egzemplarzy tej reguły, bo mamy wiele dowodów na jego mając stopniowo wprowadzane do większości z głównych klasztorów w Galia w siódmym wieku.

Lérins, na przykład, jeden z najstarszych, które zostało założone przez św Honoratus w 375, prawdopodobnie otrzymał swoją pierwszą wiedzę na temat Benedyktynów Artykuł z wizyty św

Augustyna i jego towarzysze w 596.

Lękajcie się rachunki, które usłyszał w ferocity z English, misjonarze wysłał ich z powrotem do lidera Rzym implore do papieża, aby umożliwić ich do porzucenia celem podróży. Czasie jego nieobecności, które pozostały w Lérins.

Nie długo po ich odjazdem, Aygulph, opat z Fleury, został powołany w celu przywrócenia dyscypliny i prawdopodobnie przedstawił pełne przestrzeganie Benedyktynów, gdy odwiedził Święty Benedykt Biscop Lérins później w siódmym wieku otrzymał habit i Benedyktynów z Tonsura ręce opata Aygulph.

Lérins kontynuowane przez kilka stuleci do dostaw z jego mnichów biskupów do głównego kościoły południowej Galia, a może do nich mogą być śledzone ogólne dyfuzji św Benedyktynów w zasadzie, że w całym kraju.

Nie, jak również w Szwajcaria, miał do czynienia z uzupełnienie i wiele ostrzejsze Irlandzki lub celtyckie Zasada wprowadzona przez św osobowość i inni.

W praktykowana lub obok siebie.

Grzegorz z Tours mówi, że w Ainay, w szóstym wieku, mnisi ", po zasady Bazyli, Kasjana, Caesarius, i innych przodków, przy użyciu i wydawało się, niezależnie od właściwego do warunków czasu i miejsca", i niewątpliwie takie same wolności został wzięty z Artykuł Benedyktynów, kiedy do nich.

W innych klasztorach go całkowicie się wcześniejsze kody, i miał do końca ósmego wieku, tak całkowicie zastąpione je w całej Charlemagne, że Francja mogłaby poważnie wątpić, czy mnichów z wszelkiego rodzaju były możliwe przed Święty Benedykt czas.

Organ Karola i jego syna, Louis the Pious, zrobił wiele, jak to jest obecnie zobaczyć, w kierunku propagowanie zasad Ojciec monachism zachodnich.

Święty Augustyn i jego mnichów siedzibę English pierwszy klasztor benedyktynów w Canterbury wkrótce po ich przybyciu w 597.

Inne fundacje szybko się jako misjonarze Benedyktynów przeprowadzane w świetle Ewangelii z nimi w całej długości i szerokości z ziemi.

To był Święty Benedykt powiedział, że zdaje się posiadać w kraju, jak jego własne, i historii swojego celu w Anglii jest z historii Kościoła English.

Nigdzie nie w porządku, tak samo łącze ściśle z osobami i instytucjami, świeckie, jak również religijne, jak w Anglii.

Poprzez wpływ na ludzi świętych, Wilfrid, Benedykt Biscop, Dunstan, benedyktynów art. się z nadzwyczajnym szybkość, a na północy, kiedy po Wielkanocy został rozstrzygnięty kontrowersje i Roman uznała wyższość (Synod w Whitby, 664), został przyjęty w większości z klasztorów, które zostały założone przez celtyckich misjonarzy z Iona.

Wielu widzi w episkopatów Anglii i regulowane zostały założone przez benedyktynów, a nie mniej niż dziewięć w starych katedrach były serwowane przez zakonników z czarnym priories dołączone do nich.

Nawet wtedy, gdy sam biskup nie został mnichem, zajmował miejsce tytularnego opat, i wspólnoty tworzą jego rozdziału.

Niemcy należne jej do ewangelizacji English benedyktynów, św.

Willibrord i Bonifacego, którzy głosili Wiary, w siódmym i ósmym wieku i założył kilka obchodzi Abbeys.

Stamtąd się, ręka w rękę, chrześcijaństwo i benedyktynów monastycyzm, Dania i Skandynawii, a od tego ostatniego nawet Islandia.

W klasztorach Hiszpania została założona przez królów Visigothic już w drugiej połowie piątego wieku, ale był prawdopodobnie około dwóch lub trzysta lat później St Benedict's Rule została przyjęta. Mabillon daje 640 jako datę wprowadzenia jej do tego kraju (Acta sanctorum OSB, saec. Ja, praef. 74), ale jego wnioski w tej kwestii nie są obecnie powszechnie akceptowane.

W Szwajcaria uczniowie osobowość założył klasztory na początku siódmego wieku, dwa z najbardziej znanych jest St Gall, ustanowiony przez świętego o tej nazwie, i Dissentis (612), założony przez św

Sigisbert. The Celtic zasada nie została w całości przez supplanted Świętego Benedykta że aż ponad sto lat później, gdy zmiana została dokonana głównie poprzez wpływ Pepin Krótki, ojciec Karola.

Na dziewiątym wieku, jednak benedyktyńskie miał stać się tylko formy życia klasztornego w całej Zachodniej Europa, z wyjątkiem Szkocji, Walii i Irlandia, gdzie Celtic przestrzeganie nadal panowały dla innego wieku lub dwa. W czasie reformacji było dziewięć Benedyktynów w domach Irlandia i sześciu w Szkocji, oprócz licznych Abbeys z Cystersi.

Benedyktynów monastycyzm nigdy nie miały takich głębokich root w krajach wschodniej Europa jak uczynił na Zachodzie.

The Bohemians i Polaków, jednak ich konwersji zadłużenia odpowiednio do benedyktynów misjonarzy Wojciecha (zm. 997) i Kazimierza (zm. 1058), podczas gdy Bawarii i to, co jest teraz austriackiego Imperium ewangelizacji były najpierw przez mnichów z Galia w siódmym wieku , A później przez św Bonifacego i jego uczniów.

Kilka większych Abbeys założona w tych krajach w dziewiątym i dziesiątym wieku nadal istnieją, ale liczba fundacji była zawsze mała w porównaniu z tymi, dalej na zachód.

Into Litwa i Cesarstwa Wschodniego, w zasadzie nigdy nie przeniknęły benedyktynów na początku razy, i wielkie schizmy między Wschodem i Zachodem skutecznie zapobiec jakiejkolwiek możliwości rozwoju w tym kierunku.

Wczesne Konstytucji Zakonu

W ciągu pierwszych czterech lub pięciu wieków po śmierci św istniały żadne więzi organicznych związków między różnymi Abbeys innych niż sama zasada posłuszeństwa i do Stolicy Apostolskiej.

Według świętego prawodawcy przepisów każdy klasztor stanowiły niezależne rodziny, samodzielne, autonomiczne, zarządzanie własnej sprawy, i nie podlegają zewnętrznej władzy, chyba że na lokalnym biskup diecezjalny, którego kompetencje w zakresie kontroli zostały jednak ograniczone do niektórych szczególnych okazjach.

Najwcześniejsze odejść od tego systemu, gdy wystąpił w kilku większych Abbeys rozpoczął wysyłanie offshoots, w formie córka-domy zachowaniu pewnego rodzaju uzależnienia od matki opactwo, z którego sprang.

Ten sposób rozmnażania, wraz z różnych reform, które rozpoczęły się w jedenaste i kolejnych wiekach, co utorowało drogę do systemu niezależne zgromadzenia, nadal specyficznych funkcji do Zakonu Benedyktynów.

Reformy

Systemu, który składa się wiele setek tysięcy wiele klasztorów i mnichów, rozłożone na wiele różnych krajach, bez jedności organizacji, która została narażona, ponadto do wszystkich zagrożeń i zaburzeń nierozerwalnie z tych czasów królestwa troublous-making; taki system był w stanie nieuchronnie prowadzą worldliness, a nawet gorzej wad, całkowicie się jej środku.

Stąd nie można zaprzeczyć, że mnisi często nie do życia zakonnego do ideału, a czasami nawet spadły w krótkim i moralności chrześcijańskiej.

Nie było awarii i skandali w historii Benedyktynów, podobnie jak było declensions z prawej ścieżka poza klasztor, mnisi są po wszystkich, ale mężczyźni.

Ale nie wydaje się, aby kiedykolwiek zostały okres powszechne i ogólne korupcji w porządku.

Tu i tam członków niektórych szczególności dom dozwolone nadużyć i złagodzenie reguły na pełzanie, tak że wydawała się być objętych od prawdziwego ducha ich stan, ale za każdym razem, gdy takie nie występują one tylko dalej zwanych wysiłków na rzecz przywrócenia prymitywne skrupulatne, a te stale powtarzające się ruchy postaci reformy jednego z pewnym dowodów na żywotność, która pervaded benedyktyńskiego Instytutu przez cały okres historii.

Ważne jest, aby pamiętać ponadto, że wszystkie takie reformy, jak nigdy osiągnąć jakiegokolwiek środka na sukces przyszedł niezmiennie od wewnątrz, i nie były wynikiem presji z zewnątrz zamówienia.

Pierwsze reformy ukierunkowane na confederating domy zakonne z jednego królestwa została ustalona na pieszo na początku XIX wieku przez Benedykta z ANIANE pod auspicjami Charlemagne i Louis the Pious.

Choć benedyktynów sam urodził się w Akwitanii i wyszkolonych w Saint-Seine koło Dijon, Benedykt był nasycony sztywne skrupulatne na Wschodzie, aw jego Opactwo ANIANE praktykował tryb życia był poważny, że w ekstremalnych.

Louis on zyskał Ascendancy który dorastał w roku udał się silniejszy.

Na jego namową Louis zbudował dla niego klasztor sąsiadujących własnym pałacu w Akwizgran, który miał służyć jako model, według którego wszystkie inne miały być zreformowana, aby doprowadzić do końca tego Benedykta zainwestowano w ogólnym władzę nad wszystkimi klasztorami w imperium.

Absolute jednolitości dyscypliny, przestrzegania i pokrój, po strukturze królewskiego klasztoru, został następnie ogólnego systemu, który został zapoczątkowany na montaż wszystkich Abbots w Aachen (Akwizgran) w 817 i zawartych w szeregu osiemdziesiąt capitula przekazywane przez zgromadzenie.

Chociaż ze względu na bardzo minuteness tych capitula, który wydał im vexatious i ostatecznie nieznośnego, w tym system scentralizowanej władzy trwał tylko dla samego życia Benedykta, capitula (drukowane w całości w Herrgott, "Stary Dyscypliny Religia", Paryż, 1726) zostały uznane za dostarczające wiele Ponadto potrzebne do świętego Benedykta, dotyczącego nie punkty, pod warunkiem wystarczającym dla niej, jak i wypełniając tym samym miejscu znacznie następnie jako zatwierdzone Konstytucje z klasztoru zgromadzenia lub zrobić teraz. Wieku później, w 910, pierwsze prawdziwe reformy, że żadnych powszechne i ogólne skutkiem była rozpoczęta w Opactwo w Cluny Burgundia, w ramach św Berno, jego pierwszy opat.

Celem było opracowanie benedyktyńskiego idealna, jednolitych dla zachowania, które wysoce scentralizowanego systemu rządów, dotychczas nieznanych monachism benedyktynów, z wyjątkiem sugerowane przez Święty Benedykt z ANIANE, został wprowadzony.

To było w rzeczywistości ustanowienia prawdziwą celu, do wspólnego przyjęcia, że termin, w benedyktyńskim rodziny, opat Cluny utrzymania rzeczywistej headship nad wszystkimi utrzymaniu domów, przy czym to drugie jest regulowane tylko przez priors jak jego vicars.

W przypadku dwóch lub więcej stuleci Cluny był prawdopodobnie główny wpływ religijnych łacina w Kościele, jak również pierwsze opactwo w celu uzyskania zwolnienia od episkopatów nadzoru.

Dzięki staraniom Berno bezpośrednim następcy zgromadzenie wzrosła w szybkim tempie, częściowo przez założycieli nowych domów, a częściowo poprzez włączenie tych już istniejących, tak aby w XII wieku Cluny miał stać się centrum i szef zamówienia obejmującego około 314 klasztorach we wszystkich częściach Europa , Francja, Włochy, Imperium, Lotaryngia, Hiszpania, Anglia, Szkocja i Polska.

Chociaż społeczność miała własnych konstytucji i był całkowicie niezależny, jej członkowie zawsze twierdził, że jest rzeczywiście i zostały uznane za prawdziwe Benedyktyni; stąd nie było absolutnie nowego porządku, ale tylko w ramach zreformowanej zgromadzenie zamówienia.

(Patrz Cluny).

Po przykład Cluny, kilka innych reform zostały wszczęte od czasu do czasu w różnych częściach w ciągu najbliższych trzech stuleci, które przy jednoczesnym uwzględnieniu Reguła św Benedykta jako podstawa, mające często w większym stopniu niż skrupulatne życia była praktykowana przez czarny mnisi lub rozważanych przez święte art. Niektóre były nawet pół-eremitical w ich konstytucji, i jeden - Fontevrault - składa się z podwójnych klasztorów, religijnych obu płci, na podstawie przepisu abbess.

W czynienia z tymi zreformowanej zgromadzenia powinny zawierać rozróżnienie między tymi, które, jak Cluny, w dalszym ciągu należy uznać za część głównych Benedyktynów ciało, i tych, które stanowią praktycznie nowe i niezależne zlecenia, jak Cîteaux, i zawsze traktowana jako poza Benedyktynów konfederacją, choć nadal aby bronić Reguła św Benedykta w innej formie lub innych.

Te z pierwszej kategorii są traktowane tutaj, ponieważ oni i ich następcy stanowią celu, jak rozumiemy ją na dzień dzisiejszy.

W ostatniej klasie najważniejsze były Camaldoli (1009), Vallombrosa (1039), Grammont (1076), Cîteaux (1098), Fontevrault (1099), Savigny (1112), Monte Vergine (1119), Sylvestrines (1231), Celestines (1254), a Olivetans (1319).

Wszystkie te zostaną szczegółowo opisane w ramach poszczególnych tytułów. Wpływ Cluny, nawet w klasztorach, które nie dołączenia jej zgromadzenia przyjmuje lub którykolwiek z pozostałych reform wspomniano powyżej, było duże i daleko idące. Wiele takich Abbeys, łącznie z Subiaco i Monte Cassino, przyjęła swoją celnych i praktyki, oraz wzorowany ich życia i ducha, zgodnie z niego przykład ustawić. Monasteries takich jak te z kolei często stał na ożywienie centrów i reform w ich położeniu, aby podczas dziesiątego i jedenastego wieku nie powstały wolne związki zawodowe wiele klasztorów w oparciu o jednolite przestrzeganie pochodzące z centralnej opactwa.

Te związki zawodowe, kiełków z congregational system, który opracowano na później, zasługuje na nieco szczegółowe wyliczenie.

W Anglii nie zostały trzy różne systematycznych wysiłków w organizacji.

Poszczególne klasztory założone przez św Augustyna i jego kolegów-mnisi mieli zachowane pewnego rodzaju unii, jak tylko z naturalnych nowe fundacje w pogańskim kraju postępowania ze wspólnego źródła pochodzenia.

Jak się chrześcijaństwa na ziemi tego konieczność wzajemnego uzależnienia zmniejszył, ale kiedy przyszedł Święty Benedykt Biscop do Anglii z abp Theodore w 669, padł mu do wspierania ducha jednolitości wśród różnych klasztorów benedyktynów następnie istniejących.

W dziesiątym wieku St Dunstan ustawić się do reformy English domy zakonne na wzór Fleury i to, co miał seen pomyślnie przeprowadzone w Gandawie w czasie jego wygnania we Flandrii. Z jego współpracy St Ethelwold wyprowadzili jego "Concordia Regularis ", które jest interesujące na początku jako próba nabycia przestrzeganie jednolitych we wszystkich klasztorach o naród.

A Lanfranc wieku później nadal ten sam pomysł wydawania przez szereg ustaw regulujących życie z English Benedyktyni.

Należy zauważyć, że tych kilka prób były skierowane tylko do zapewnienia jednorodności zewnętrznych, i że jak dotąd nie została najwyraźniej nie pomysł na zgromadzenie, właściwie tak zwane, z centralnym źródłem wszelkich organu ustawodawczego.

W Fra Chaise-Dieu (Owernia) z St Victor (Marsylia), St Claude, Lérins, Sauve-Majour, Tiron i Val-des-Choux, były wszystkie ośrodki większych lub mniejszych grup domów, z których każda nie było jednolitości zasada, jak również mniej lub bardziej uzależnienia od głównego domu.

Fleury przyjął Cluniac reformy, jak również św Benignus z Dijon, choć bez poddanie się, że organizacja i wszystkie zostały ostatecznie wchłonięty przez zgromadzenie St Maur w XVII w., z wyjątkiem St Claude, który zachował swoją niezależność aż do Rewolucja, Val-des-Choux, który stał się cystersów, a Lérins, który w 1505 wstąpił do zgromadzenia św Włoski Justina z Padwa. Główny Włochy grup mieli swoje ośrodki w CLUSE w Piemoncie, w Fonte Avellana, które łączą się z Camaldolese zgromadzenia w 1569, La Cava, które przystąpiły do zgromadzenia św Justina w XV w., i Sasso-Vivo, które zostało zniesione jako oddzielny federacji w tym samym wieku i jego czterdzieści domów zjednoczonej do innych kongregacji benedyktynek w rodzinie.

W klasztorach na Niemcy były podzielone przede wszystkim pomiędzy Fulda i Hirschau, które ostatecznie przystąpiły do Unii Bursfeld.

(Patrz BURSFELD.) Austria istnieją dwie grupy klasztorów, Abbeys z Melk (Molck lub Melek) i Salzburg jako główny dom.

One kontynuowane również w ten sposób aż do siedemnastego wieku, kiedy systematyczne zgromadzenia były organizowane zgodnie z Tridentine dekrety, jak również być opisane w odpowiednim czasie.

Pozostałe wolne związki zawodowe, w celu wzajemnej pomocy i podobieństwa dyscypliny, były dostępne również w Szkocji, Skandynawii, Polska, Węgry, i gdzie indziej, w których ta sama idea została przeprowadzona, a mianowicie., Nie tak dużo w swojej społeczności później sensie, w formie scentralizowanej władzy, jak zwykłe banding wraz z domów na lepsze utrzymanie rządów i polityki.

Niezależnie od tych wszystkich ruchów reformatorskich i zawodowe klasztorów, duża liczba Abbeys Benedyktynów w różnych krajach zachowane do końca XII wieku, a nawet później, ich oryginalnych niezależności, a ten stan rzeczy był tylko zakończone przepisami Czwartej Rady na Lateranie, w 1215, które w istotny sposób zmienić cały trend Benedyktynów polity i historii.

Do dwunastego kanon Rady było ogłoszone, że wszystkie klasztory w każdej prowincji kościelnych miały zjednoczyć się w społeczności. Abbots każdej prowincji lub zgromadzenie było spotkać w każdym rozdziale trzecim roku, z mocy prawa przechodzą do wiążące dla wszystkich, i wyznacza spośród swoich własnych liczbę "zwiedzających" którzy byli do wizytację kanoniczną w klasztorach i sprawozdania z ich stanem na dany rozdział.

W każdej społeczności jednym z Abbots miał być wybrany na prezydenta, i tak z jednej wybranej przez trzy lata przewodniczył rozdziału i wykonane pewien ograniczony i ściśle określone przez władze w domach jego zgromadzenie, w taki sposób, aby nie kolidowało to z niezależny organ każdego w jego własnym opat klasztoru.

Anglia była pierwszym i przez jakiś czas jedynym krajem, aby ten nowy układ uczciwego procesu.

Dopiero po wydaniu byka "Benedictina" przez Benedykta XII, w 1336, że inne kraje, trochę tardily, krajowych Spotkania organizowane zgodnie z wzorów na Lateranie Rady.

Niektóre z nich są kontynuowane do dnia dzisiejszego, a tym congregational system jest teraz, z nielicznymi wyjątkami, a niektóre niewielkie różnice w kwestii szczegółów, normalna forma rządów w całej porządku.

Postępu Zakonu

W czasie tej ważnej zmiany w konstytucji w celu, czarny mnisi św Benedykta były dostępne w prawie każdym kraju Europa Zachodnia, w tym Islandia, gdzie miał dwóch Abbeys, założone w XII wieku, a od misjonarzy, który miał wejść nawet do Grenlandia i ląduje w Eskimo.

Na początku XIV wieku w celu Szacuje się, że obejmuje ogromną liczbę 37000 klasztorów.

To miał do tego czasu poświęcić Kościół nie mniej niż 24 papieży, 200 kardynałów, arcybiskupów 7000, 15000 biskupów i ponad 1500 kanonizowanych świętych.

Wyraziła rejestrował się wśród swoich członków 20 cesarzy, 10 empresses, 47 królów i 50 królowych.

A te numery nadal wzrastał ze względu na dodatkowe siły, które naliczone do formularza zamówienia jej konsolidacja w ramach nowego systemu.

W XVI wieku reformacji i wojen religijnych Havoc rozpowszechniania wśród swoich klasztorów i ich liczba zmniejszona do około 5000.

W Dania, Islandia, Szwecja, gdzie kilka domów dołączył do Niemiecki (Bursfeld) Unii, w celu został całkowicie obliterated przez Lutherans około 1551 i jego własność została skonfiskowana przez koronę.

Arbitralne zasady Józefa II Austria (1765-90) oraz Francuski Rewolucja i jej skutki zakończeniu prac zniszczenia, tak że w pierwszej połowie XIX wieku, w celu numerowane słabo ponad pięćdziesiąt klasztory wszystkie powiedział.

W ostatnich siedemdziesięciu lat, jednakże odnotowano niezwykły cykl revivals i przystąpienia misjonarski trud, w związku z faktem, że obecnie ponad sto pięćdziesiąt czarnego klasztory mnichów, lub, w tym powiązanych zgromadzenia i mniszek w zakonach, łącznie prawie siedemset.

Te revivals i przykłady ekspansji będą teraz traktowane w sposób szczegółowy w ramach różnych działów zgromadzenia, które wprowadzają w historii kolejności aż do dnia dzisiejszego.

(1) The English Congregation.-English były pierwsze wprowadzenie w życie rozporządzeń Rady na Lateranie.

Jakiś czas był spędzony w niekoniecznie wstępnych przygotowań, a pierwszym rozdziale odbyła się w 1218 Oksford, z których czasem aż do rozwiązania w ramach Henry VIII w trzyletnim rozdziały wydają się być w posiadaniu mniej lub bardziej regularnie.

(Szczegóły tych rozdziałów będzie można znaleźć w Reyner, "Apostolatus Benedictinorum"). Początkowo tylko klasztory w południowej prowincji Canterbury były reprezentowane, ale w 1338 roku, w związku z byka "Benedictina", w dwóch prowincjach byli zjednoczeni i English na zgromadzenie ostatecznie ustalony.

System ten w Unii domów i okresowych rozdziałów ingerowała w najmniejszym możliwym stopniu z tradycji Benedyktynów wzajemnej niezależności klasztorów, choć Bull "Benedictina" był przeznaczony do niektórych jej dalszego rozwoju.

W innych krajach próby zostały dokonane od czasu do czasu do skutku większy stopień organizacji, ale w Anglii nie było nigdy żadnych dalszych góry wzdłuż ścieżki centralizacja.

W momencie rozwiązania nie zostały w Anglii prawie trzysta domów czarnych mnichów, i choć miał numery z jednego lub innej przyczyny nieco spadła, English zgromadzenie maja prawdziwych powiedzieć, że był w stanie kwitnący w momencie składania próby powstrzymania go w XVI wieku.

Grób opłaty wniesione przeciwko mnichów przez Henry VIII's odwiedzających, choć długo wierzył, nie są teraz zapisywane przez poważnych historyków.

To odwrócenie opinia została doprowadziły głównie poprzez badania takich pisarzy jak Gasquet (Henry VIII i English klasztorów, Londyn, nowe wyd., 1899; wigilia reformacji, Londyn, 1890) i Gairdner (Prefaces "Kalendarze państwa dokumenty o Henry VIII ").

Przez cały okres likwidacji mnichów były w starych mistrzów wiary, i kiedy okazało się ze swoich domów bardzo niewiele jest zgodny z nową religią.

Niektóre szukać schronienia za granicą, inni Przyjmujemy emerytur i zwlekał w Anglii w nadziei na przywrócenie dawnego stanu rzeczy, chociaż nie kilka wolał raczej cierpieć dożywotniego więzienia niż zrzeczenia się roszczeń i ich wyroków.

W Queen Mary's panowania było krótkie ożywienie w Westminster, gdzie niektóre z życiu mnichów zostały zebrane w ramach opat Feckenham w 1556.

Spośród zakonników profesów, w trzy lata od istnienia ożywił, Dom Sigebert Buckley sam przetrwał na początku XVII wieku, a on, po czterdziestu lat pozbawienia wolności, gdy noc aż do śmierci w 1607, z zainwestowanego English habit i powiązanych do Westminster Abbey, a także dwa English English zgromadzenie księży, już Benedyktyni z Włoski zgromadzenia.

Według tej ustawy był związek pomiędzy starą i nową linie English czarny mnisi, i dzięki nim prawdziwe spadkowego została utrwalać.

O tym samym czasie liczba English mnichów były wyszkolonych za granicą, głównie w Hiszpania, dla English misji, a te zostały w 1619 zagregowane przez organ do papieskiej English zgromadzenie, choć klasztory założone przez nich Perforce, które mają być położone za granicą.

St Gregory's w Douai została założona w 1605, St Lawrence, w Dieulouard w Lotaryngii w 1606, St Edmund's w Paryżu w 1611.

W pierwszych dwóch z tych społeczności pozostał na tym kontynencie, aż do Anglii prowadzony przez Francuski rewolucji, ale trzeci dopiero niedawno wrócił.

W 1633, przez byka "Plantata", Pope Urban VIII przyznany na przywrócenie English zgromadzenie "każdy przywilej, dotacji, odpust, wydziału, oraz inne prerogatywy, które kiedykolwiek należał do starożytnego English zgromadzenie", a także zatwierdzony przez jego członków do podejmowania Złożenie ślubowania przez które same zobowiązane do pracy na rzecz przekształcenia ich kraju.

Więc gorliwi byli w tym dwadzieścia siedem poniósł męczeństwo za wiarę, chociaż jedenaście zmarł w więzieniu.

Dwa inne klasztory zostały dodane do Zgromadzenia, mianowicie., W Lamspring Niemcy w 1643, Saint-Malo w Bretanii w 1611, te ostatnie jednak, przeprawili się do Francuski (Maurist) zgromadzenie w 1672.

W 1795 mnichów z Douai zostały wydalone z klasztoru przez rewolucję, i po wielu trudach, w tym więzienia, uciekł do Anglii, gdzie po pobyt czasowy w Acton Burnell (niedaleko Shrewsbury), w 1814 osiadł na spowolnienia w Somerset.

Mnichów z Dieulouard były także w tym samym czasie i po kilku latach wędrówki siedzibę się w 1802 w Ampleforth w Yorkshire.

Mnichów z St Edmund's, Paris, nie powiedzie się w tworzeniu ich ucieczki z Francja, zostały rozproszone w czasie, ale kiedy, w 1818, budynki St Gregory's w Douai zostały odzyskane przez zgromadzenie, resztki St Edmund's społeczność ponownie i wznowione conventual życia tam w 1823.

W osiemdziesiąt lat oni nadal w nienaruszonym stanie, zatrudnieni przez English tematów i ich przeprowadzania w szkole dla chłopców English, aż w 1903, "Stowarzyszenie ustawy" o Francuski rząd jeszcze raz je wydalony z ich klasztoru, powrót do Anglii, które mają siedzibę się w Woolhampton w Berkshire.

The Abbey of Lamspring nadal rozwijać wśród Lutheran okolicy, dopóki nie został stłumiony przez rząd pruski w 1802 i wspólnoty rozproszone.

W 1828 przywrócenia conventual życia w małym sposób została podjęta na Broadway w Worcestershire, które trwało aż do 1841.

Mnichów następnie udał się do innych domach zgromadzenia, chociaż nigdy nie była formalnie rozwiązany.

Ciągłość został zachowany przez ostatnich ocalałych z Broadway są włączone w 1876 do nowo powstałej wspólnoty Fort Augustus w Szkocji.

W 1859 St Michael's priory, w Belmont, niedaleko Hereford, została ustalona, zgodnie z dekretem Piusa IX, jako centralny nowicjat i dom studiów dla całej społeczności.

To był również pro-katedrze diecezji Newport w Anglii, biskup i kanonów, które są wybierane z English Benedyktynów, katedra-uprzedniej działając jako przełożony tego rozdziału.

Do 1901 Belmont nie miał własnej wspólnoty, ale tylko użytkowników z innych domów, którzy byli rezydentami albo jako profesorów i studentów; ogólne rozdziału tego roku, jednak zdecydował, że odtąd nowicjuszy mogą być odbierane na St Michael's klasztoru.

W 1899 Leon XIII podniesiony trzy priories św Gregory (spadku), St Lawrence (Ampleforth), St Edmund (Douai) do rangi Abbeys, aby zgromadzenie obecnie składa się z trzech Abbeys, i jedna katedra - priory, każdy z własną wspólnotę, Belmont, ale nadal pozostaje centralnym nowicjat i tyrocinium dla wszystkich domów.

Oprócz regularnych prelates, English zgromadzenia, na mocy byka "Plantata" (1633), pozwoliły na utrwalenie jako tytularnego dignities dziewięciu katedra-priories, które należały do niej przed reformacją, a mianowicie. Z Canterbury, Winchester, Durham, Coventry , Ely, Worcester, Rochester, Norwich, Łaźnia; te zostały dodane trzy, Peterborough, Gloucester, Chester, pierwotnie benedyktynów Abbeys ale podniesiona do rangi katedry przez Henry VIII.

Sześć starożytnych abbacies również, St Alban's, Westminster, Glastonbury, Evesham, Bury St Edmunds, i St Mary's, York, są równie trwający przez uprawnień przyznanych w 1818.

(2) W-Casinensis Congregation. Aby uniknąć nieporozumień konieczne jest pint, że istnieją dwa zgromadzenia o tej nazwie.

Pierwszy, z Monte Cassino jako główny dom, był pierwotnie znany jako, że św Justina z Padwa, z jednym wyjątkiem był zawsze ograniczony do Włochy.

W drugiej jest o wiele później instytucji i charakteryzuje się tytuł "Przestrzeganie Primitive".

Co wynika, odnosi się do pierwszego z tych dwóch.

Większość z klasztorów Włoski spadł pod wpływem Cluny w dziesiątym i jedenastym wieku, i przyjęła jego celnych, ale pod koniec XIV wieku mieli tak znacznie zmniejszyła się, że nie było wówczas trudno jeden w lewo, w których przestrzeganie Cluniac został zatrzymany.

The Abbey of St Justina na Padwa, które dawniej były Cluniac, był w bardzo uszkodzony i Dziękujemy stanu w 1407, gdy Grzegorz XII przyznany w commendam w Bolonii kard. Prałat To, pragnąc reform, wprowadził pewne Oliveti mnichów, ale trzy pozostałe Cluniac mnichów odwołanie do Republiki Weneckiej przed tym encoachment o ich prawach, w związku z czym został przywrócony do opactwa i ich Olivetans oddalił.

Cardinal zrezygnował z opactwa na papieża, którzy następnie oddał go do Ludovico Barbo, kanonik regularny św Jerzego w alga.

Brał benedyktyńskiego habit i otrzymał błogosławieństwo abbatial w 1409.

Z pomocą dwóch Camaldolese mnichów i dwóch kanonów Alga, na przestrzeganie zreformowany, która została szybko przyjęta w innych klasztorach, jak dobrze.

Pozwolenie zostało uzyskane od papieża dla tych zjednoczyć i utworzyć nowe zgromadzenie, pierwszy ogólnych rozdziałów, które odbyło się w 1421, kiedy to opat Barbo został wybrany na pierwszego prezydenta.

Wśród tych, które przystąpiły były obchodzone Abbeys z Subiaco, Monte Cassino, St Paul's w Rzym, St George's w Wenecja, La Cava, a Farfa.

W 1504 jego tytuł został zmieniony od tego z "Casinensis Zgromadzenia".

Należy stopniowo doszedł do objąć wszystkie głównego Benedyktynów domy Włochy, do liczby prawie dwieście, podzielony na siedem prowincji, Rzym, Neapol, Sycylia, Toskania, Wenecja, Lombardia, i Genua.

W 1505 opactwa w Lérins w Prowansji wraz ze wszystkimi jego utrzymaniu domy połączone.

A wysoce scentralizowanego systemu rządów został opracowany, wzorowany na Włoski republiki, które autonomii poszczególnych domów zostało prawie całkowicie zniszczone.

Wszystkie siły zostały nabyte w komisji "Definitorów", w których rękach były wszystkie nominacje, od prezydenta w dół do najniższego urzędowych w najmniejszych klasztoru. Ale pomimo to oczywiste odejście od ideału benedyktynów i zagrożeń wynikających z takich systemu, zgromadzenie nadal w znacznym dobrobytu, aż do wojen z okresu rewolucji, a później dekrety z Włoski rząd poddane kontroli w celu jej otrzymania nowicjuszy i rozpoczął serię suppressions które bardzo ograniczonej liczbie i jego shorn ona znacznie jego byłych wielkości.

W skład zgromadzenia Primitive Przestrzeganie z obecnie jego środku ma jeszcze bardziej zmniejszyło zgromadzenie, aż do teraz składa się nominalnie szesnastu klasztory, niektóre zupełnie bez wspólnoty, a tylko trzech lub czterech z wystarczającej liczby na bieżąco pełne conventual observances.

(3) W Casinensis Zgromadzenia Primitive Observance.-W roku 1851 opat Casaretto z Subiaco Genua wszczęte na powrót do bardziej rygorystyczne przestrzeganie niż był wtedy w vogue, i kilka innych klasztorów w Casinensis zgromadzenie, w tym samym Subiaco, pragnąc zjednoczyć w tym reformę ruchu, Pius IX dołączył do wszystkich takich Abbeys w jednej federacji, który był nazywany po jego główny dom, "Prowincja Subiaco".

Przed długi klasztorów w innych krajach, przyjęte tego samego zreformowanej przestrzeganie i stał powiązanych z Subiaco.

W tej unii 1872 klasztorów zostało całkowicie oddzielone od pierwotnego zgromadzenie i wzniesiony jako nowy i niezależny organ, pod tytułem "Casinensis Zgromadzenia Przestrzeganie Primitive", która została podzielona na prowincje, zgodnie z różnych krajów, w których ich domy zostały usytuowane Z opat z Subiaco, opat generalny w całej federacji.

(a) Włoski prowincji pochodzi z oryginalnego federacji w 1851, i obejmuje dziesięć klasztorów z ponad dwieście religijnych.

Jednym z nich jest Opactwo Monte Vergine, dawniej matki dom niezależnej społeczności, ale które zagregowanej został do tej prowincji w 1879.

(b) English Prowincja została utworzona w 1858, kiedy niektóre English mnichów w Subiaco uzyskanych uprawnień do fundacji w Anglii.

Isle of Thanet, poświęcone przez pamięć św Augustyna docelowej i tam tysiąc dwieście sześćdziesiąt lat wcześniej, została wybrana i kościoła, który miał Augustus Welby Pugin Ramsgate został zbudowany w ich dyspozycji.

Do 1860 klasztor został wzniesiony conventual i pełne życia.

To stało się priory w 1880 i 1896 w jeden opactwa.

W czasie, gdy oprócz spełniania kilku sąsiadujących misje, wspólnoty zdecydował się na pracę w Nowej Zelandii, gdzie Dom Edmund Luck, Ramsgate mnich, został biskup Auckland.

Oni również podjęła pracę w Bengalu w 1874, ale to już zrezygnowała z duchownych świeckich.

(c) belgijskiej prowincji rozpoczęła się w 1858 z przynależności do Subiaco z jedenastego wieku Opactwo Termonde.

Afflighem nastąpił w 1870, i od tamtej pory dwa nowe fundamenty zostały dokonane w Belgia, a całkiem niedawno pracę misyjną że zostały podjęte w Transvaal, Południowa Afryka.

(d) Francuski Prowincji, być może najbardziej licznych i rozwijających się w społeczność, pochodzi z 1859.

Jean-Baptiste Muard, parafia i ksiądz założyciel społeczeństwa diecezjalnych missioners, został mnichem w Subiaco.

Po jego zawodu, w 1849 roku, wrócił do Francja z dwoma towarzyszami i osiadł w Pierre-qui-Vire, samotny miejscu wśród lasów Avallon, gdzie najbardziej surowych form życia benedyktynów został ustanowiony.

Po jego śmierci w 1854, opactwo miał założony został afiliowany do Casinensis PO zgromadzenie i stał się matki z domu Francuski prowincji.

Nowe fundamenty zostały dokonane na Béthisy (1859), Saint-Benoit-sur-Loire, starożytnego Fleury (1865), Oklahoma, terytorium Indii, USA Wikariatu Apostolskiego w załączeniu (1874), Belloc (1875), Kerbeneat (1888), Encalcat (1891), Nino-Dios, Argentyna (1899), Jerozolima (1901).

W 1880 w załączonej Francuski rząd Pierre-qui-Vire i wydalony przez życie społeczności; niektóre z nich były jednak w stanie odzyskać posiadania rok lub dwa później.

Pozostała szukać schronienia w Anglii, gdzie w 1882 uzyskali oni miejscu starego opactwa cystersów w Buckfast, w Devonshire.

Tutaj są one stopniowo odbudowa opactwa w swojej pierwotnej fundacji.

"Stowarzyszenie Ustaw" z 1903 ponownie rozproszone zgromadzenie, mnisi z Pierre-qui-Vire znalezienie tymczasowego domu w Belgia, tych Belloc i Encalcat będzie Hiszpania, Kerbeneat i do Południowej Walii, podczas gdy te z Béthisy i Saint-Benoit , Jest zaangażowany w pracę parochial, uzyskał zezwolenie i pozostawały w Francja.

(e) Hiszpański prowincji pochodzi z 1862 roku, w którym starożytne Opactwo Montserrat, założona w XIX wieku, było powiązane z Casinensis PO zgromadzenia.

Stare Hiszpański społeczność, która przestała istnieć w 1835, jest rozpatrywane oddzielnie.

Inne starych klasztorów, które zostały przywrócone, St Klodian w 1880, Vilvaneira w 1883 i 1888 w Samos, były w roku 1893, połączone z Montserrat w celu utworzenia Hiszpański prowincji.

Od tego czasu nowe fundamenty zostały dokonane na Pueyo (1890), Los Cabos (1900), Solsona (1901), oprócz jeden na Manila (Filipiny) w 1895 roku.

Tej prowincji również Opactwo w Nowym Nursii Western Australia, założona w 1846 zesłany przez dwóch mnichów z opactwa St Martin's, Compostella, którzy po likwidacji ogólne w 1835 musiała znaleźć w domu w La Cava w Włochy.

Widząc nie nadziei na powrót do Hiszpania mieli ochotnika do misji zagranicznych i prace zostały wysłane do Australia w 1846.

Ich nazwy zostały Joseph Serra i Rudesind Salvado.

One rozstrzygane aboriginal wśród mieszkańców na miejsce około siedemdziesięciu mil na północ od miasta Perth, które w nazwie Nowa Nursii zaszczyt Święty Benedykt z urodzenia, i tam pracował jako pionierzy cywilizacji i chrześcijaństwa wśród tubylcy.

Ich trudy zostały zwieńczone sukcesem i stopniowo ich opactwa stał się ośrodkiem, z których wielu odległych misji stacji zostały ustalone.

Dom stał coadjutor Serra do biskupa z Perth w 1848, Dom Salvado został biskup Portu Victoria w 1849 roku, choć nadal pozostał wspaniały Nowej Nursii, który złożył w 1867 opactwo z diecezji w załączeniu.

To były sumowane do Włoski prowincji zgromadzenia w 1864 r., ale został przeniesiony do prowincji Hiszpański w sprawie jej utworzenia w 1893 roku.

W ogromnej mnichów własnych opracowań z buszu wokół ich klasztoru i tylnych koni, owiec i bydła na dużą skalę.

Społeczność zawiera szereg aboriginal konwertuje wśród jego braci świeckich.

(4) W Bursfeld Union., chociaż więcej w pełni uregulowane w odrębnym artykule, musi coś powiedzieć tutaj o tej społeczności.

Utworzona w 1430, obejmuje wszystkie klasztory w głównym Niemcy, a na wysokości jego dobrobytu numerowane sto trzydzieści sześć domów mężczyzn i sześćdziesiąt cztery kobiety.

To rozkwitała aż do reformacji protestanckiej, która z wojen religijnych, które następnie całkowicie obliterated, a większość jego klasztory przeszły do Lutheran ręce.

W 1628 nielicznych pozostałych przedstawicieli społeczności, mających prawo do odzyskania niektórych z ich posiadłości, oferowane siedem klasztorów na nowo resuscitated English zgromadzenia, pod warunkiem, że zadanie pozbyć się Lutheran pojeździe powinien przekazać na English mnichów, przy jednoczesnym klasztory powinny zostać przywrócone do Bursfeld zgromadzenia w razie jej historii wymagającej od nich.

Nie została podjęta korzyści z tej oferty tylko ze względu na dwa domy-Rintelin, który był używany jako seminarium na kilka lat przez English Benedyktynów, a Lamspring, które w dalszym ciągu jako Opactwo English mnichów od 1644 do 1802.

Żadne inne klasztory w Bursfeld Unia kiedykolwiek zostały przywrócone do użytku Benedyktynów.

(Patrz BURSFELD.)

(5) W Hiszpański Congregation.-Nie były pierwotnie dwa odrębne zgromadzenia w Hiszpania, że z "Claustrales" lub Tarragona, utworzona w 1336, i że z Valladolid, zorganizowany w 1489.

W czasie likwidacji ogólne w 1835, składa się z byłych Abbeys szesnaście, a ostatnie pięćdziesiąt, oprócz jednego lub dwóch priories w Peru i Meksyk.

Należących do Claustrales zostały Matki Bożej Abbey, Vilvaneira, St Stephen's, Rivas del Sil, założona w szóstym wieku, St Peter's, Cardena, który twierdził, że jest najstarsza w Hiszpania.

W Valladolid zgromadzenie miał Święty Benedykt, Valladolid (założone 1390), jego matka-dom, a wśród swoich domów byli St Martin's, Compostella (IX w.); Święty Benedykt, Sahagún, największy w Hiszpania; St Vincent, Salamanca, słynie z uniwersytetu, Matki Bożej, Montserrat, St Domingo w silosach.

Spośród sześćdziesiąt sześć klasztorów zniesione w 1835, pięć zostało przywrócone, a mianowicie., Montserrat (1844), St Klodian (1880), Vilvaneira (1883), Samos (1888) PO-Casinensis przez zgromadzenie, a Silosy (1880 ) Francuski przez mnichów z Ligugé.

Spośród pozostałych szesnaście pozostają w kościołach parafialnych, trzynaście są obecnie zajmowane przez inne zakony, dwa lub trzy są używane jako koszary, więzienia, dwa, jeden w seminarium diecezjalnym, kilka zostało przekształcone w budynkach komunalnych lub prywatnych domów, pozostała zostały zniszczone.

(6) W Portugalski-Congregation. W XVI wieku w klasztorach Portugalia były wszystkie posiadane przez commendatory Abbots a co za tym idzie byli w bardzo niezadowalający stan w zakresie dyscypliny.

Reforma została zainicjowana w 1558 w Abbey św Thirso, mnisi z Hiszpania jest wprowadzony do tego celu. Po wielu trudności udało liderów w ich rozprzestrzeniania się reformy na dwa lub trzy inne domy, a te zostały utworzone do Portugalski zgromadzenie przez Piusa V w 1566 roku.

Pierwsze walne odbyło się w rozdziale Tibaes w 1568 i prezesem wybrany.

Kongregacja ostatecznie składa się z wszystkich klasztorów i Portugalia w dalszym ciągu, aż do stanu kwitnącego hurtowych likwidacja domów religijnych w pierwszej połowie XIX wieku, gdy jego istnienie, doszło do gwałtownych końca.

Tylko jeden klasztor benedyktynów w Portugalia został przywrócony, że z Cucujães, pierwotnie założony w 1091.

Jego resuscytacji w roku 1875 powstała w ten sposób: do obejścia prawa zakaz ich przyjmowania nowicjuszy, brazylijskie wysłała Benedyktyni niektóre z tematów na Rzym na badania i szkolenia w klasztorze w St Paul's, gdzie zostały one około 1870 profesów. Brazylijski rząd odmawiając im pozwolenia na powrót do kraju, osiadł w Portugalia i uzyskał posiadanie starego klasztoru Cucujães.

Po dwudziestu lat z nieco odizolowane istnienia tam, niezdolny do ponownego ustalenia Portugalski zgromadzenie, które były w roku 1895, powiązanych ze Beuron.

Tak więc Brazylia, który otrzymał swoją pierwszą Benedyktyni z Portugalia, stały się z kolei oznacza przywrócenie do życia benedyktynów w tym kraju.

(7) Brazylijski Congregation.-Pierwszy Benedyktyni na osiedlenie się w Brazylia pochodziła z Portugalia w 1581.

One ustalone w następujących klasztorach: Sebastian, Bahia, (1581); Matka Boska z Montserrat, Rio de Janeiro (1589); Święty Benedykt, Olinda (1640); NMP, Sao Paulo (1640); Matki Bożej, Parahyba (1641); Matki Bożej, Brotas (1650); Matki Bożej, w pobliżu Rio de Janeiro (1658); i cztery priories zależy od Sao Paulo.

Wszystkie te pozostawały przedmiotem Portugalski przełożonych do 1827, kiedy to w wyniku oddzielenia od Brazylia Królestwa Portugalia, niezależny brazylijskiego zgromadzenia został wzniesiony przez Leon XII, składające się z wyżej jedenaście domów, z opat z Rio de Janeiro jako jej przewodniczący .

Dekret z brazylijskiego rządu w 1855 zakazała dalszego przyjmowania nowicjuszy, z którego wynikało, że gdy imperium skończyła się w 1889 roku, cała społeczność ponumerowane tylko około dwunastu członków, z których osiem było Abbots ponad siedemdziesięciu lat życia .

Opat generalny zaapelował o pomoc do papieża, którzy stosowane do Beuronese Spotkania dla wolontariuszy.

W 1895 małą kolonię z Beuronese mnichów mających spędził jakiś czas w Portugalia nauki języka, określone dla Brazylia i wziął w posiadanie opuszczonych Opactwo Olinda.

Boski biuro wznowiono, misja pracy w sąsiedztwie rozpoczęte, a także absolwentów szkoły (uczniowie przeznaczonych do stanu zakonnego).

Dwa nowe Abbeys również zostały dodane do zgromadzenia: Quixada, założona w 1900 roku, oraz w St Andre Brugia (Belgia) w 1901 roku, do odbioru i szkolenia na tematy Brazylia.

W 1903 Rio de Janeiro była matka-dom zgromadzenia i pobytu opat generalny.

(8) szwajcarski Congregation.-najwcześniej w klasztorach Szwajcaria zostały założone z Luxeuil przez uczniów osobowość, wśród których był św Galla, którzy założył opactwo obchodzony po znane jego nazwisko.

Do końca ósmego wieku benedyktynów Zasada została przyjęta w większości, jeśli nie we wszystkich z nich.

Niektóre z tych klasztorów nadal istnieją i ich wspólnot może pochwalić się na nieprzerwaną ciągłość od tych wczesnych dni.

W różnych klasztorach w Szwajcaria byli zjednoczeni w celu utworzenia szwajcarski zgromadzenia w 1602, dzięki wysiłkom Augustyn, opat z Einsiedeln.

Polityczna zaburzenia pod koniec XVIII wieku ograniczonej liczby Abbeys do sześciu, z których pięciu i nadal stanowią całego zgromadzenia na dzień dzisiejszy.

Są one następujące: (a) Dissentis, założona w 612, złupili i zniszczone przez pożar w 1799, przywrócony 1880.

(b) Einsiedeln, założona w 934, opactwo z których Swiss-amerykańskiej społeczności jest tłumiona.

(c) Muri, założona w 1027, 1841 stłumiony, lecz przywrócony w Gries (Tyrol) 1845.

(d) Engelberg, założona w 1082.

(3) Maria Stein, założona w 1085; wspólnoty został rozwiązany w 1798, ale ponownie sześć lat później, ponownie zniesione w roku 1875, kiedy to udał się do użytkowników w Delle Francja; stamtąd wydalony w 1902 roku, przeniósł się do Dürnberg w Austria, w 1906 osiadł w Bregenz.

Szósty opactwo było Rheinau, założona w 778, które zostało zniesione w roku 1862; swoich mnichów, który nie jest w stanie wznowić conventual życia, otrzymano w innych klasztorach na zgromadzenie.

(9) Zgromadzenie St-Vannes.-Aby zwalczyć zło wynikające z praktyki im benefices kościelnych na świeckie osoby w commendam, a następnie szerzy całym Europa Zachodnia, Dom Didier de la Cour, zanim z opactwa św -- Vannes w Lotaryngii, zainaugurowane w 1598 ścisłego dyscyplinarnego reformy z pełnym approbation z commendatory opat, biskupa Verdun.

Inne klasztory szybko się wyczerpuje i reforma została wprowadzona do wszystkich domów Alzacja i Lotaryngia, jak również w wielu różnych częściach Francja.

A zgromadzenie, około czterdziestu numeracji domów we wszystkich, pod przewodnictwem św uprzedniej-Vannes, powstał i został zatwierdzony przez papieża w 1604 roku.

Z uwagi na trudności wynikające z kierunku Francuski w klasztorach przez przełożonego zamieszkałych w innym królestwie, odrębnej społeczności - z St-Maur - został zorganizowany w 1621 do klasztorów w Francja, jednocześnie, że z St-Vannes był ograniczać się do tych znajdujących się w Lotaryngii.

Te ostatnie nadal słabną z entuzjazmu do stłumiony przez Francuski rewolucji, ale uprawnienia zostały wydane przez Grzegorza XVI w 1837 r. do nowo powstałej Gallican zgromadzenie, które zostało uznane za prawdziwe jego następcy, choć nie korzystających z rzeczywistej ciągłości.

(10) Zgromadzenie St-Maur.-Francuski klasztorów, które zaakceptowały reformy St-Vannes zostały utworzone w 1621 w odrębnych zgromadzenie po nazwie St Maur, ucznia św Benedykta, który ostatecznie na numerowane sto osiemdziesiąt domów, tj. wszystkich z wyjątkiem tych w Francja z Cluniac zgromadzenia.

Reforma została wprowadzona głównie poprzez instrumentality Domu Laurent Bénard i szybkie rozprzestrzenianie poprzez Francja.

Saint-Germain-des-Prés w Paryżu stał się dom matki, i przełożonego tego opactwa był zawsze prezydent.

Konstytucja była wzorowana na tej z zgromadzenie św Justina z Padwa i był to powrót do prawdziwego prymitywne conventual o skrupulatne przestrzeganie.

Stał się on głównie na obchodzony literackie osiągnięcia jego członków, wśród których liczone Mabillon, MONTFAUCON, d'Achery, Martene, i wiele innych równie słynnego ich erudycja i przemysłu.

W 1790 rewolucji zniesione wszystkie swoje klasztory i zakonników były rozproszone.

Przełożony generalny i dwóch innych poniósł w masakrze w Carmes, 2 września 1792.

Inni szukali bezpieczeństwa w locie i otrzymano w Lamspring i Abbeys z Szwajcaria, Anglii i Ameryki Północnej.

Kilka z pozostałych przy życiu starał się przywrócić ich zgromadzenie w Solesmes w 1817, lecz próba nie była udana, i zgromadzenie zmarł, pozostawiając po sobie jej sławę bezkonkurencyjną w dziejach historii zakonnej.

(patrz MAURISTS.)

(11) Kongregacja św Placid.-To zgromadzenie było również wyniku reformy zainicjowane w St-Vannes.

The Abbey Świętego Huberta w Ardenach, która została założona około 706 regularnych do kanonów, ale stał się benedyktynów w 817, była pierwszą w krajach o niskim do przyjęcia reformy.

W celu ułatwienia jego wprowadzenia, mnisi wysłano z St-Vannes w 1618 o wszczęciu bardziej rygorystyczne przestrzeganie.

Pomimo sprzeciwu ze strony niektórych społeczności, jak również z diecezji, biskup Liege, ożywienie dyscypliny stopniowo zyskiwały wyższość i przed długi innych klasztorów, w tym St Denis w Hainault, St

Adrian, Afflighem, St Peter's w Gandawie, a inni po garnitur.

Te zostały utworzone do nowego zgromadzenia (ok. 1630), który został zatwierdzony przez Pope Urban VIII, i istniały aż do rewolucji.

Dwa Abbeys tego zgromadzenia, Termonde i Afflighem, ponieważ został przywrócony i powiązanych z belgijskiej prowincji w Casinensis PO zgromadzenia.

(12) Austriacki Congregations.-Przez wiele wieków klasztory z ich indywidualnych Austria utrzymać niezależność i ich Abbots nabyte wiele stanowisk politycznych władzy i godności, która, choć znacznie zmniejszyły się od czasów średniowiecza, są jeszcze takie, które są przez nie korzystają inne Benedyktynów Abbots. przykładem reformy przez Kongregację św Justina w XV w. wykonywane wpływ na austriackich klasztorów.

Początek (1418) w Opactwo Melk (założony ok. 1089), reformy został rozszerzony na inne domy, aw 1460 unii tych, które przyjęte zostało zaproponowane.

Szesnaście Abbots byli obecni na spotkaniu, które odbyło się w 1470, ale z jakiegoś powodu ten związek Abbeys nie wydaje się być na wszystkich trwających, w 1623 nowe zgromadzenie było austriackie projekcji składa się z praktycznie takie same jak Abbeys byłego zgromadzenia: Melk, Göttweig, Lambach, Kremsmünster, Wiedeń, Garsten, Altenburg, Seitenstetten, Mondsee, Kleinck i Marienberg.

W 1630 została ona zaproponowała, aby zjednoczyć tego zgromadzenia, z Busfeld i Bawarii, i wszystkie domy, które były wciąż niezależne, w jedno ogólne federacji, a odbyło się spotkanie w celu omówienia Ratisbon programu.

W Szwedzki zaproszenie, jednak położyć kres planu i wyłącznie wynikiem było tworzenie innego małych społeczności dziewięciu Abbeys, że z St Peter's, Salzburg, na jego głowę. Te dwa zgromadzenia, Melk i Salzburgu, trwał aż do pod koniec XVIII wieku, kiedy despotycznych rządów Józefa II (1765-90) dał im śmierć-cios.

W 1803 wiele z Abbeys zostały zniesione i tych, które poniosły pozostać były zakazane otrzymywać świeże nowicjuszy.

"The Emperor Francis I, jednak przywrócić kilka z nich w latach 1809 i 1816 oraz w 1889, które jeszcze przetrwały, w liczbie około dwudziestu, zostały utworzone dwa nowe zgromadzenia w ramach tytułów z Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i świętego Józefa, odpowiednio .

Były obejmuje dziesięć domów pod przewodnictwem opata z Göttweig, a ostatnie siedem, opat z Salzburga na jego głowę.

Kongregacja Niepokalanego Poczęcia, które są w Kremsmünster, którego powstanie datuje się od 777, St Paul's w Karyntii, a Szkocki klasztoru w Wiedeń, obejmuje nie później niż w XII wieku, natomiast w Zgromadzeniu św istnieją Salzburg (przed 700), Michaelbeuern (785), cztery pozostałe w jedenastym wieku, a tylko jeden z ostatnich fundacji, Innsbrucku (1904).

(13) W Bawarii Congregation.-A reformy zainicjowane wśród klasztorów w Bawarii, w oparciu o Tridentine dekrety, spowodowały wznoszenie tego zgromadzenia w 1684.

Następnie składał osiemnastu domów, które rozkwitły do ogólnego likwidacji na początku XIX wieku. Począwszy od 1830, pobożny król Ludwig I przywrócił Abbeys z Metten i Ottobeuern (założone w ósmym wieku), Scheyern (1112), oraz Andechs (1455), założył nowe klasztory w Augsburgu (1834), Monachium (1835), Meltenburg (1842), a Schäftlarn (1866).

Pius IX Spotkania przywrócony (1858) obejmujący przede dom, do którego opat z Metten jest prezydentem.

The Abbeys z Plankstetten (1189) i Ettal (1330) zostały przywrócone w 1900 i 1904, odpowiednio i dodaje do zgromadzenia.

(14) W węgierski Congregation.-To zgromadzenie różni się od wszystkich innych w swojej konstytucji.

It comprises the four abbeys of Zalavar (1919), Bakonybel (1037), Tihany (1055), and Domolk (1252), which are dependent on the Arch-Abbey of Monte Pannonia (Martinsberg), and to these are added six "residences" or educational establishments conducted by the monks. The members of this body are professed for the congregation and not for any particular monastery, and they can be moved from one house to another at the discretion of the arch-abbot and his sixteen assessors. The arch-abbey was founded by Stephen, the first king of Hungary, in 1001, and together with the other houses enjoys an unbroken succession from the date of foundation. The congregation is affiliated to the Cassinese, though it enjoys a status of comparative independence.

(15) W Gallican Congregation.-to pierwsze z nowych zgromadzenia z XIX wieku, została założona w 1837 w Solesmes w Francja przez Dom Guéranger.

On był profesów w St Paul's, Rzym, choć jednocześnie pragnąc przyłączenie się do społeczności Monte Cassino, została wezwana przez biskupa Le Mans Benedyktynów w celu przywrócenia porządku w Francja.

On nabył posiadanie starej Maurist priory z Solesmes, Pope Gregory XVI złożył opactwa i matki domu nowego zgromadzenia.

On również ogłosiła, że jest prawdziwym następcą wszystkie przywileje poprzednio korzystała przez kongregacje z Cluny, św-Vannes, St-Maur.

Guéranger wkrótce dołączył przez liczbę offshoots.

W ten sposób Ligugé, pierwotnie założony przez St Martin z Tours w 360, został przywrócony w 1853, silosy (Hiszpania) w 1880, Glanfeuil w 1892 roku, i Fontanelle (St Wandrille), założona w 649, w 1893 roku.

Nowe fundamenty zostały również wykonane w Marsylia w 1865, Farnborough (Anglia), a Wisque w 1895, Paryż 1893, Kergonan 1897, a także komórki z Silosy została założona w 1901 roku w Meksyk.

Wspólnoty Solesmes zostały wydalone z klasztoru przez rząd Francuski nie rzadziej jednak niż cztery razy.

W latach 1880, 1882 i 1883 były one odrzucane przez życie, a ich gościnność zapewniono w sąsiedztwie, na bieżąco ich życia korporacyjnego w możliwie najszerszym zakresie, wykorzystując do kościoła parafialnego Bożego Office.

Za każdym razem, gdy udało się ponownego wprowadzania ich opactwa, ale w ostatnim wydalenia w 1903 roku były one, wspólnie z wszystkich innych religijnych z Francja, wyjechać poza granice kraju.

W Solesmes mnisi mają rozliczane w Isle of Wight, Anglia, z Fontanelle, Glanfeuil, Wisque i Kergonan byli do Belgia, z Ligugé do Hiszpania, i do tych Marsylia Włochy.

Ojcowie w Paryżu zostały dopuszczone do pozostawania, biorąc pod uwagę ważną literackich i historii pracy, na których są oni zaangażowani.

To zgromadzenie nie starali się prowadzić prace w Maurists, numery i wielu znanych pisarzy, wśród jej członków.

Opat z Solesmes jest Przełożony Generalny, do którego stanowiska był dwukrotnie ponownie wybrani.

(16) Zgromadzenie Beuron.-ta społeczność została założona przez Dom maurus Wolter, którzy, podczas gdy profesor seminarium, była z wypalanych pragnienie przywrócenia porządku w benedyktyńskim Niemcy.

On udał się do St Paul's, Rzym, gdzie dołączył do jego dwóch braci, i wszyscy byli profesów w 1856, jeden umierają wkrótce po.

Dwóch pozostałych przy życiu, i maurus Placid, określone w 1860 roku, z kwoty £ 40 i błogosławieństwo papieża, rekonkwista Niemcy do świętego Benedykta.

W 1863, poprzez wpływ na Princess Katharina von Hohenzollern, że uzyskane w posiadanie starego opactwa w Beuron, w pobliżu Sigmaringen, które zostały pierwotnie założone w 777, ale został zniszczony w dziesiątym wieku Węgier przez zaborców, a później przywrócona w domu Kanonów regularne; było wolnej od 1805.

Dom maurus jako pierwszy opat Beuron i przełożonego zgromadzenia.

W 1872 kolonią został wysłany do Belgia, aby znaleźć Opactwo Maredsous, który został po raz pierwszy Dom Placid opat.

Wspólnoty Beuron były wypędziła w 1875 przez "maj Ustaw" z pruskiego i rząd tymczasowy do domu znalazł w starym servite klasztoru w Tyrolu.

Chociaż ich liczba wzrosła tam wystarczająco, aby nowe fundacje w Erdington, Anglii, w 1876, Praga, w 1880, i Seckau, Styrii, w 1883.

W 1887 Beuron został przywrócony do nich i od tego czasu nowe domy zostały ustalone w Maria Laach, Niemcy (1892), Louvain, Billerbeck, Belgia (1899 i 1901) oraz w 1895 w klasztorze Portugalski Cucujães został dodany do zgromadzenia .

Założyciel zmarł w 1900 roku, i brata jego, Dom Placid Wolter, udało mu się Archabbot w Beuron.

(17) W Americo-Casinensis Congregation. nic bardzo precyzyjnych można powiedzieć w odniesieniu do pierwszego Benedyktynów w Ameryce Północnej.

Nie było prawdopodobnie osiedli wśród Eskimo z Islandia, Grenlandia, w drodze, ale muszą one mieć zniknął w jak najszybszym terminie.

W 1493 mnich Montserrat wraz z Columbus w sprawie jego podróży i odkrycie stało-wikariusz apostolski w West Indies, ale jego pobyt był krótki, i wrócił do Hiszpania.

W XVII i XVIII wieku jeden lub dwa English mnichów, i co najmniej jeden z Maurist zgromadzenia, pracował w amerykańskiej misji, w czasie Rewolucji Francuski w negocjacjach zostały rozpoczęte przez biskupa Carroll, pierwszego biskupa Baltimore, na rozstrzygania English Benedyktynów w jego diecezji, które jednak przybył do niczego.

Benedyktyńskiego Order ustanowiony został po raz pierwszy na stałe w Ameryce przez Dom Bonifacego Wimmera, z opactwa w Metten, w Bawarii.

Szereg Bawarczyków miał wyemigrował do Ameryki, i zasugerowano, że ich duchowe chce w nowym kraju, należy uczestniczyć przez kapłanów Bawarii.

Dom Wimmera i kilku towarzyszy odpowiednio określone w 1846 roku, oraz o ich przybyciu do Ameryki uzyskali oni kościół, dom, a niektóre gruntów należących do małych misji St Vincent, Beatty, Pennsylvania, który został założony jakiś czas wcześniej przez Franciszkanów misyjnej.

Oto one ustawione do pracy, ustanawiającego conventual życia, na ile to było możliwe w tych okolicznościach i stosowaniu się służyć do pracy w misji.

Więcej wzmacniany przez mnichów z Bawarii i ich ubóstwo zwolniony przez niektóre munificent darowizn, one przyjęte dodatkowe odległych misji i siedzibę dużej uczelni.

W 1855 St Vincent, który miał już założone dwa zależne priories został jeden opactwa i matki domu nowego zgromadzenia, Dom Wimmera nominacją pierwszy opat i prezydenta.

Oprócz St Vincent's Arch-Abbey, następujące fundacje zostały dokonane: St John's Abbey, Collegeville, Minnesota, założona w 1856, głównie dzięki hojności króla Ludwig I Wittelsbach; związane z opactwa jest duża kolegium dla chłopców, z obecności ponad 300; St Benedict's Abbey, Atchison, Kansas, założona w 1857, powiedział do posiadania najlepszych kościół Benedyktynów w Polsce, wybudowany w stylu z Rhenish kościoły dziesiątej i jedenastej w.; istnieje w związku ze szkołą 150 chłopców; St Mary's Abbey, Newark, New Jersey, założona w 1857, ze szkoły 100 chłopców; Maryhelp Abbey, Belmont, North Carolina, założona w 1885, opat, który jest także wikariusz apostolski, z North Carolina, załączony do opactwo są dwie szkoły i uczelnie, z ponad 200 studentów; Prokopa's Abbey St, Chicago, założona w 1887, ze szkoły 50 chłopców i sierociniec załączony; St Leo's Abbey, Pasco County, Floryda, założona w 1889; opactwo ma na utrzymaniu w priory Kuba; St Bernard's Abbey, w hrabstwie Cullman, Alabama, założona w 1891, ze szkołą z ponad 100 chłopców; Peter's Priory, z siedzibą w Illinois w 1892 roku i przeniesione do Muenster, Saskatchewan, NWT, 1903; St . Martin's Priory, Lacey, stanu Waszyngton, założona w 1895 roku.

(18) szwajcarski American Congregation.-W 1845 mnisi z dwóch w Einsiedeln Szwajcaria przybył do Ameryki i założył klasztor św Meinrad, Indiana, służące do prowadzenia misji i małą szkołę dla chłopców.

To stało się priory w 1865, aw 1870 został jeden opactwa i centrum zgromadzenia, które kanonicznie został wzniesiony w tym samym czasie.

Pierwszy opat, Dom Martin Marty, stał się w 1879, pierwszy Wikariusz Apostolski z Dakota, gdy miał kilka lat wcześniej rozpoczęła swoją misję pracy wśród Indian.

Następujące nowe fundamenty zostały wykonane: Koncepcja Abbey, Conception, Missouri (1873), opat z opactwa jest prezesem zgromadzenia; Nowe Subiaco Abbey, Spielerville, Arkansas (1878); St Benedict's Abbey, Mount Angel, Oregon (1882 ); St

Joseph's Abbey, Covington, Louisiana (1889); St Mary's Abbey, Richadton, North Dakota (1899); St Gall's Priory, Devil's Lake (1893), w ostatnich dwóch społeczności podlega takim samym opat.

Aby te wszystkie klasztory są załączone liczne misje, w których mnisi wykonywania leczyć dusz.

Wywierają one również wiele seminariów i kolegiów.

(19) Kongregacja św Ottilien.-to zgromadzenie, specjalnie ustanowiony dla pracy misjach zagranicznych, została rozpoczęta w 1884 w Abbey św Ottiliensis, w Bawarii, pod tytułem "Zgromadzenie Najświętszego Serca" . Nie było następnie benedyktynek, ale w 1897 został afiliowany do Casinensis zgromadzenia w 1904 r. i formalnie włączone do Zakonu Benedyktynów.

Opat św Ottiliensis jest przełożoną generalną i Beuronese opat z Seckau apostolskiej odwiedzającym.

Ta społeczność została w dużej mierze od zatrudnieni zgromadzenie Beuron, z którym jest związana bliskie związki.

W roku 1901 jej siedzibę komórki w Wipfeld, w Bawarii, a także dziesięć misji w centralnej stacji Afryka, jeden z jej członków, Wikariusz Apostolski Zanzibaru.

Jego roll honoru został otwarty w sierpniu 1905, przez biskupa, dwóch mnichów, dwóch braci świeckich, oraz dwóch mniszek, którzy ponieśli męczeństwo za wiarę z rąk Centralnej Afryki tubylcy.

(20) Niezależny Abbeys.-Oprócz wyżej zgromadzenia są tam również dwa niezależne Abbeys, które nie należą do społeczności, ale są bezpośrednio uzależnione od Stolicy Apostolskiej; (a) Opactwo Fort Augustus, Szkocji.

Założona w 1876, jako priory z English społeczności, głównie poprzez munificence Lorda Lovat, jej pierwsze wspólnoty została zaczerpnięta z innych domów tego organu.

To był przeznaczony częściowo na kontynuowanie wspólnoty św.

Denis i Adrian, pierwotnie z Lamspring, które zostały rozproszone od 1841, i które nie były tylko jednej lub dwóch ocalałych członków, a częściowo w celu zachowania ciągłości szkockich klasztorów, które od czasu do czasu zostało założone w różnych częściach Niemcy i Austria, i który tam był, podobnie, tylko jeden survivor-Ojciec Anzelm Robertson, profesów na St Jame's, Ratisbon, w 1845. Mnichów podjął pobytu z nowymi i wspierana w odzieży z pierwszych otrzymanych dla początkujących Fort Augusta.

W porządku, że jej członkowie mogą zostać zwolnieni z pracy misji zewnętrznych, z którymi English Benedyktyni są specjalnie naładowana, klasztor został w 1883, oddzielone od English zgromadzenia przez Stolicę Apostolską, a w 1888 został niezależnym Abbey, bezpośrednio podlega do papieża.

A mnich z Beuron zgromadzenie, Dom Leo Linse, został jednocześnie mianowany jej pierwszym opat.

W Beuronese konstytucji przyjęte zostały po raz pierwszy, ale te zostały już zastąpione przez nowe konstytucje.

Późnego lata Wspólnota zobowiązała się do opieki duchowej trzech parafiach w pobliżu opactwo.

(b) Święty Anzelm z benedyktyńskiego opactwa i Międzynarodowe Kolegium, Rzym.

To był pierwotnie założony w 1687 jako kolegium do Benedyktyni z Casinensis zgromadzenie, ale później w innych kongregacji mnichów były również dopuszczone.

Po przestała istnieć w 1846 roku, była reaktywowana na małą skalę przez opat z St Paul's, i odtworzonych w 1886 roku jako wyższą uczelnią na Benedyktyni z wszystkich części na świat przez Leona XIII, którzy na własny koszt wzniesienie obecne szerokie budynków.

W roku 1900 kościół został konsekrowany opactwa, w obecności wielkiego gromadzenia Abbots z całego świat, kardynał Rampolla, działając jako przedstawiciel papieża.

Święty Anzelm, przewodniczy opat Hildebrand de Hemptinne (którzy również opata z Maredsous) z tytułem "Opat Prymas" całego zamówienia. Posiada uprawnienia do przyznawania stopni w teologii, filozofii i prawo kanoniczne, jak i profesorów studentów i ciągnącą się od zgromadzenia wszystkich w porządku.

Istnieje sto zakwaterowania dla studentów, ale pełny numer w czasie pobytu w jednym jeszcze nie przekroczyła sześćdziesiąt.

II. LAY Brothers, ORLATES, CONFRATERS, i zakonnice

(1) Lay Brothers.-Up do jedenastego wieku benedyktynów w domach nie było różnicy w rankingu między duchownych i świeckich braci.

Wszystkie były na równi we Wspólnocie oraz na pierwsze wydają się stosunkowo nieliczne zostały zaawansowane do kapłaństwa.

Święty Benedykt był prawdopodobnie tylko laika; w każdym razie jest pewne, że nie był kapłanem.

A mnich nie był święty zamówienia zawsze traktowane jako kwalifikujące się jako kapłan dla każdego biura we wspólnocie, nawet, że z opat, choć dla celów wygody niektóre z mnichów były zwykle ordynowany do służby ołtarza, a do dzieł literackich i naukowych pracy, które mogą być przeprowadzane jedynie przez ludzi niektórych edukacji i kultury, zaczął brać miejsca pracy ręcznej, podobnie jak wszystkich udostępnionych w codziennej rundy rolnych i domowych obowiązków.

Święty Jan Gualbert, założyciel Vallombrosa, był pierwszym na wprowadzenie systemu braci świeckich, rysując linię rozróżnienie między mnichami którzy byli duchownych i tych, którzy nie byli. Ta ostatnia nie miała stalle w chórze, a nie głosowanie w rozdziale, nie byli zobowiązani do codziennego recytacja z brewiarz Urzędu były chór mnichów. Wygra braci zostały powierzone bardziej menial pracy z klasztoru, i wszystkich tych obowiązków, które zaangażowane współżycia z zewnątrz świat, aby chór bracia mogą być wolne, aby całkowicie poświęcić się modlitwie i do innych zawodów, do ich prawidłowego pisarskiego powołania.

System szybkiego rozprzestrzeniania się do wszystkich oddziałów w porządku i był naśladowany przez niemal każdego innego zakonu.

Na dzień dzisiejszy istnieje żadne zgromadzenie, benedyktynów lub w inny sposób, że nie ma jego braci świeckich, a nawet wśród licznych zamówień mniszek podobne rozróżnienie jest obserwowane, albo między mniszek, które są zobowiązane do chóru i tych, które nie są lub między tymi, które prowadzą ścisłe obudowy i tych, które nie są tak zamkniętych.

Nawyku noszenia przez braci świeckich jest zwykle zmiany, które na chór mnichów, różniących się czasem z niego w kolorze, jak również kształt i ślubów z braci świeckich są w większości zgromadzenia tylko proste, okresowo lub odnawialnych, w przeciwieństwie uroczyste śluby z życia wzięte przez chór religijnych.

W niektórych wspólnotach w chwili obecnej świeckich braci wartość równa, a nawet kapłanów, zwłaszcza w tych, jak i nowe Nursii Beuron, gdzie rolnictwo i rolnictwa są prowadzone na szeroką skalę.

(2) Oblates.-Termin ten był stosowany poprzednio dla dzieci oferowanych przez swoich rodziców w uroczysty sposób do klasztoru, poświęcenie, za pomocą których zostały one uznane za mające obejmował państwa zakonnego.

Niestandardowy doprowadziło do wielu nadużyć w średniowieczu, ponieważ oblates czasem zrezygnował z życia zakonnego i zwróciło się do świat, chociaż nadal traktowana jako profesów religijnych.

Kościół zatem, w XII wieku, zakazała oddanie dzieci w ten sposób i termin spłaszczony, ponieważ zostały podjęte w sensie osób, zarówno świeckich lub duchownego, którzy dobrowolnie przyłączają się do pewnego klasztoru lub zamówić bez uwzględniania ślubów religijnych.

Noszą wprawdzie habit i udostępniać wszystkie przywileje i ćwiczenia do nich dołączyć wspólnoty, ale zachowuje panowanie nad ich własności i prawo do urlopu w każdym czasie.

Zwykle złożenia obietnicy posłuszeństwa do przełożonego, który wiąże je tak długo, jak długo pozostają w klasztorze, ale tylko czas na charakter wzajemnego porozumienia i nie ma właściwości na ślub lub uroczystej umowy.

(3) Confratres.-A niestandardowe sprang w średniowieczu zjednoczenia ludzi świeckich do wspólnoty religijne poprzez formalne agregacji, poprzez które uczestniczyły we wszystkich modlitw i dobrych dzieł mnichów, choć życia w świat, mogą one zawsze uważają, że zostały one połączone w sposób szczególny z domu religijnej lub zamówić.

Nie wydaje się, że zostały Benedyktynów confratres już w dziewiątym wieku.

W praktyce była powszechnie przyjęta przez niemal każdego innego celu i został opracowany przez mendicants w trzynastym wieku, w jakim są obecnie zwany "trzeci zamówienia".

To było swoiste dla benedyktynów confratres, że zawsze były one sumowane do klasztoru szczególności ich wyboru, a nie do całości w ogóle, jak to ma miejsce w przypadku innych.

W Benedyktyni mają ponumerowane królów i cesarzy i wielu wybitnych osób między ich confratres, i nie jest trudno klasztoru, które na dzień dzisiejszy nie ma niektórych ludzi świeckich związanych z nim przez tę duchową więź z unii.

(4) Nuns. nic bardzo precyzyjnych można powiedzieć, jak na pierwszy mniszek życia pod Reguła św.

Św Grzegorza Wielkiego z pewnością mówi nam, że Święty Benedykt z siostrą, Scholastica, przewodniczył takiej wspólnoty religijnej kobiet, którzy byli z siedzibą w klasztorze położone około pięć mil od swojego opactwa Monte Cassino, ale czy to był tylko odosobnionym instancji, czy może być słusznie uważany za fundament kobiet departamentu porządku, jest co najmniej otwartą kwestią.

Nie wiecie, co te zasady mniszek się, chociaż może przypuszczeń, że były one w ramach Święty Benedykt duchowej, że niezależnie od kierunku i rządów dał im prawdopodobnie różniły, ale niewiele, może z wyjątkiem drobnych szczegółów, z tego dla mnichów, który zstąpił do nas, noszących jego imię.

Wydaje się pewne tolerably, w każdym razie, jako że Reguła św Benedykta zaczął być rozpowszechniane za granicą, kobiet, mężczyzn, jak również tworzy się w społeczności w celu żywych życia religijnego zgodnie ze swoimi zasadami, a gdy wyszedł mnichów Benedyktynów, znajdujemy również klasztory są ustalane dla mniszek.

Nunneries zostały założone w Galia przez św. Caesarius i Aurelian z Arles, St Martin z Tours i św osobowość z Luxeuil, a do szóstego wieku zasady mniszek w większości zastosowań ogólnych były św Caesarius i St Osobowość, części, które nadal obowiązują. Były to jednak, że ostatecznie supplanted przez św Benedykta, a wśród najbliższej nunneries do dokonania zmian były Poitiers, bordeaux, Remiremont i Faremoutier.

Mabillon przypisuje początek zmian na 620 lat choć prawdopodobnie więcej Benedyktynów Artykuł był nie otrzymał w całości w tak wczesnej daty, ale tylko w połączeniu z innymi obowiązującymi wówczas zasadami. Remiremont stał się dla kobiet, co było dla mężczyzn Luxeuil , Centrum, z którego sprang szereg duchowej rodziny, i choć później zostało przekształcone w klasztorze w szlachetnym cannonesses, zamiast prawidłowo mniszek tzw zmienionej formie z benedyktyńskim Artykuł był nadal przestrzegane.

St Benedict's Rule była szeroko propagowane przez Karola i jego syna, Louis the Pious i Rady z dnia Akwizgran 817 egzekwowane w jego przestrzegania ogólnie we wszystkich nunneries z imperium.

The Abbey of Notre-Dame de Ronceray w Angers, założona w 1028 przez Fulke, hrabiego z Anjou, był jednym z najbardziej wpływowych w zakonach Francja w średniowieczu, i miał pod swoją jurysdykcją duża liczba zależnych priories.

Najwcześniejsze konwentów dla kobiet w Anglii były w Folkestone, założona w 630, St

Mildred, w Thanet, ustanowiony 670, i jest prawdopodobne, że pod wpływem następców św Augustyna w Canterbury, mnisi i gdzie indziej, nunneries obserwowane w art Benedyktynów z pierwszej.

Inne ważne Anglo-Saxon konwentów były: Ely, założony przez św Etheldreda w 673, Barking (675), Wimborne (713), Wilton (800), Ramsey, Hants (967), Amesbury (980).

W Nortumbria, Whitby (657) i Coldingham (673) były szef domy mniszek.

St Hilda był obchodzony w większości Abbesses z Whitby, i była w Whitby, że Synod, który postanowił paschalnej kontrowersji odbyło się w 664. Większość z tych konwentów zostały zniszczone przez zaborców Duński w dziewiątym i dziesiątym wieku, ale niektóre były następnie przywrócona, a wiele innych zostało założone w Anglii po podboju Norman.

Pierwszy mniszek w Niemcy przybyli z Anglii w ósmym wieku, które zostały wniesione przez św Bonifacego, którzy pomagają mu w jego pracy nawrócenia i do zapewnienia środków własnych edukacji seksualnej wśród nowo ewangelizacji krzyżackiego ras.

Św.

Lioba, Thecla i Walburga były najwcześniej tych pionierów, i dla nich i ich towarzysze, którzy byli przede wszystkim z Wimborne, Święty Bonifacy wielu zakonach siedzibę w krajach, w których On głosił.

W innych częściach Europa nunneries sprang się tak szybko, jak Abbeys dla mężczyzn, w średniowieczu były one prawie, jeśli nie całkiem, jak liczne.

W nowszych czasów średniowiecza nazwiska St Gertrude, zwany "wielkim", a jej siostra St Mechtilde, którzy rozkwitły w trzynastym wieku, jeden połysk rzucić na Benedyktynów mniszek z Niemcy.

W Włochy w zakonach wydaje się być bardzo liczne w średniowieczu.

W XIII w. powstało kilka, w których reformy Vallombrosa została przyjęta, ale żadne z tych już istniejących. Konwentów były również należące do reform i Camaldoli Mount Olivet, z których kilka jeszcze przeżyć.

Poza w Bursfeld Unii, które włączone domy obu płci, a reformy w cystersów, gdzie mniszek były zawsze pod opat z Cîteaux, i kilka innych, o mniejszym znaczeniu, congregational system nigdy nie był stosowany do domów kobiet w był zorganizowany sposób.

W zakonach były na ogół albo w ramach wyłączności kierunku pewne szczególne Abbey, poprzez wpływ na którym został ustanowiony, albo, zwłaszcza gdy założona przez ludzi świeckich, które zostały poddane jurysdykcji biskupa diecezji, w których były one siedzibę.

Te dwa warunki istnienia zachowały się do dziś; Istnieje dziewięć należące do pierwszej i ponad dwieście pięćdziesiąt do drugiej kategorii.

Na początku XII wieku Francja była scena nieco niezwykły etap w historii benedyktyńskiego mniszek.

Robert z Arbrissel, poprzednio kanclerz do Władcy Bretanii, obejmował jeden eremitical życia, w którym miał wielu uczniów, a także mając założył klasztor kanoników regularnych, prowadzonych nowy pomysł, gdy w 1099 założył podwójne Opactwo Fontevrault w Poitou, Francja w słynnej od wielu wieków.

Mnichów i mniszek, jak trzymane w art benedyktynów, do których zostały dodane pewne dodatkowe austerities.

Prawo obudowa była bardzo ściśle przestrzegane.

W 1115 założyciel wprowadzane do całej społeczności, jak również mnisi mniszek, na podstawie przepisu abbess, a ponadto pod warunkiem, że osoba piastująca ten urząd powinien być wybrany z zewnątrz świat, jak jeden miałoby bardziej praktyczne wiedzy i zdolności do spraw administracji niż jeden wyszkolony w klasztorze.

Wiele szlachetny panie i księżniczek z królewskiego Francja liczone są wśród Abbesses w Fontevrault. (Patrz FONTEVRAULT.)

Wyjątkiem w Fontevrault mniszek wydają się na pierwszy nie zostały ściśle zamkniętych, jak teraz, ale były wolne do opuszczenia klasztoru w każdym przypadku, gdy niektóre cła lub specjalnych okazji może zażądać, jak w przypadku z English mniszek już wspomniano, którzy poszli na Niemcy czynnej pracy misyjnej.

Ta wolność w odniesieniu do komory spowodowało, w czasie, do grobu skandali i Rady w Konstancji (1414), Bazylea (1431), Trent (1545), między innymi, że wszystkie uregulowane professedly mniszek kontemplacyjnych zamówień należy ściśle przestrzegać zasady obudowy, a to nadal do chwili obecnej jako normalne zasady z klasztorem benedyktyńskim.

Protestanckiej Reformacji w XVI wieku miała wpływ na mniszek, jak również mnichów.

W całej północno-zachodnia Europa benedyktyńskiego instytut był praktycznie obliterated.

W Anglii w zakonach zostały zniesione i mniszek się Adrift.

W Niemcy, Dania, Skandynawia i Lutherans nabytych w większości z nunneries odrzucane i ich więźniów.

Wojen religijnych w Francja też miała katastrofalny wpływ na zakonach tego kraju, już enfeebled przez wiele zła wynikającego z praktyką commendam.

W ostatnich kilku wieków, jednakże odnotowano ożywienie szeroko benedyktyńskiego życia dla kobiet jak i mężczyzn.

W Francja, szczególnie w XVII i XVIII w., sprang się kilka nowych zgromadzenia benedyktynów z mniszek, czy reformy były zlecone wśród tych już istniejących.

Te nie były ściśle zgromadzenia w sensie technicznym, lecz zawodowe lub grupy domów, które przyjęły jednolite przestrzeganie, choć poszczególne konwentów nadal pozostawała w większości z zastrzeżeniem swoich biskupów.

Wzmianka mogą być dokonywane na reformy Montmartre, Beauvais, Val-de-Grace, Douai, a te z Wieczystej Adoracji założona w Paryżu w 1654 i 1701 w Valdosne.

The Revolution Francuski stłumiony tych wszystkich konwentów, ale ponieważ wiele z nich zostało przywrócone i świeże fundamenty dodane do ich liczby.

Pierwszy klasztor mniszek English od reformacji został założony w 1598 w Bruksela; i innym w Cambrai została założona w 1623 pod kierunkiem z English Ojców Benedyktynów z Douai, z których ojcostwa zostało dokonane w Paryżu w 1652.

W Gandawie w 1624 klasztor został założony na podstawie wytycznych jezuitów, siedzibę i córka-dom w Boulogne w 1652, Ypres w 1665, i Dunkierka w 1662.

Wszystkie te społeczności, chyba że w Ypres, zostały wydalone na Francuski Revolution i uciekł do Anglii.

Z Cambrai jest teraz na Stanbrook i nadal pozostaje członkiem Komitetu English Spotkania w ramach jego jurysdykcji opat-prezes.

W Bruksela wspólnoty na Wschodzie jest teraz Bergholt, Paryżu i mniszek w Colwich, przybywa off-shoot zostało obsadzone w Atherstone (1842). Te są obecnie w Gandawie w oulton; Boulogne i Dunkierka, po połączeniu, są rozstrzygane w Teignmouth.

Klasztor Ypres sama pozostaje w miejscu jego pierwotnej fundacji, przeżywszy w troublous czasów rewolucji. Istnieją również małe zakonach benedyktynów z ostatnich Fundacji na Minster (Thanet), Ventnor, Dumfries, Tenby, a jeden na Princethorpe , Pierwotnie założony w społeczności Francuski Montargis w 1630, ale napędzane do Anglii w 1792 i obecnie prawie wyłącznie English.

W mniszek z Stanbrook, oulton, Princethorpe, Ventnor, Dumfries i prowadzenia szkoły na pokład do szkolnictwa wyższego z młodych kobiet, i tych z Teignmouth, Colwich, Atherstone, Dumfries i podjęły pracę wieczysta adoracja.

Austria W wielu średniowiecznych zakonach pozostały w nienaruszonym stanie, podobnie jak w kilku Szwajcaria.

W Belgia jest siedem pochodzący z XVII wieku, i Niemcy w czternaście, z siedzibą w większości w ciągu ostatniego półwiecza.

W Włochy, gdzie w tym samym czasie były one bardzo liczne, tam nadal, mimo ostatnich suppressions, osiemdziesiąt pięć Benedyktynów konwentów poczynając od średniowiecza, z ponad tysiąca mniszek.

Holland ma trzy konwentów nowoczesnych daty, a Polska, na Warszawa, założona w 1687.

W zakonach o numerach od trzydziestu Hiszpania w momencie składania suppressions z 1835 roku.

W mniszek były następnie pozbawiane wszystkich swoich posiadłości, ale udało się zachować swoje istnienie korporacji, chociaż w wielkim ubóstwie i ograniczonej liczbie.

Dziesięć z dawnych zakonach zostały już przywrócone, i jedenaście nowych zasadny.

Jest to Ciekawostką Hiszpański w zakonach, że ich Abbesses którzy są wybierani co trzy lata, nie otrzymują uroczyste błogosławieństwo, jak gdzie indziej, ani nie korzystają z żadnych abbatial insygnia.

Benedyktynów życia w Ameryce może być powiedział jest w stanie rozkwitu.

Istnieją trzydzieści cztery konwentów z prawie dwa tysiące mniszek, z których wszystkie zostały założone w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat.

Pierwszym było utworzenie w St Mary's, Pensylwania, gdzie opat Wimmera rozstrzygane niektórych Niemiecki mniszek z Eichstätt, w 1852, jest nadal jednym z najważniejszych konwentów w Stanach Zjednoczonych i wielu z nich filiations zostały dokonane.

Święty Benedykt w klasztorze w St Joseph, Minnesota, założona w 1857 jest największym klasztorem benedyktyńskim w Ameryce.

Inne ważne są domy w Allegheny (Pennsylvania), Atchison (Kansas), Chicago (2), Covington (Kentucky), Duluth (Minnesota), Erie (Pensylwania), Ferdinand (Indiana), Mount Angel (Oregon), Newark (New Jersey ), New Orleans (Louisiana), Shoal Creek (Arkansas) i Yankton (Południowa Dakota).

W mniszek są zajmowane głównie z pracy w edukacji, która obejmuje szkoły podstawowe, jak również szkoła dla szkolnictwa średniego.

All American konwentów podlegają biskupów z ich diecezji.

III. I pracy WPŁYW NA ZAMÓWIENIE

Wpływ wywierany przez Zakonu Świętego Benedykta, objawia się głównie w trzech kierunkach: (1) przeliczenia krzyżackiego wyścigi i inne dzieła misyjnego; (2) cywilizacji północno-zachodnia Europa; (3) edukacji i pracy uprawy literatury i sztuki, stanowiących bibliotek, itp.

(1) misyjnej pracy z Order.-W momencie śmierci świętego Benedykta (ok. 543) tylko kraje zachodnie Europa, które zostały Christianized były Włochy, Hiszpania, Galia, a część na Wyspy Brytyjskie.

W pozostałych krajach, wszystkich otrzymanych Ewangelii w ciągu najbliższych kilku wieków, w całości lub częściowo poprzez głoszenie z Benedyktyni.

Początek z St Augustine's przyjazdu w Anglii w 597, misyjnej pracy w celu można łatwo śledzić.

Mieszkanców St

Augustyna, którzy zazwyczaj jest nazywany "apostołem Anglii", obsadzony na nowo wiara w całym kraju przybywa on był prowadzony obecnie prawie dwa wieki wcześniej przez Anglo-Saxon i innych narodów najeźdźcy.

Święty Augustyn i św Wawrzyńca w Canterbury, St Justus w Rochester, St zakaźne w Londyn, Paulin i św Jorku były w benedyktyńskim pionierów i ich pracy były potem uzupełniane przez innych mnichów którzy, choć nie wyłącznie Benedyktynów, były w przynajmniej wspomagana przez mnichów w czarnych ustanawiający Wiary.

Dlatego św Birinus ewangelizacji Wessex, St Czad w Midlands, Feliksa i św East Anglia, natomiast Celtic mnichów z Iona rozstrzygane w Lindisfarne, przybywa do pracy w St Paulin Nortumbria była kontynuowana przez St Aidan, St Cuthbert, i wiele innych.

W Anglii 716 Posłał Winfrid, potem wezwał Bonifacego, benedyktyńskiego mnicha wyszkolonych w Exeter, którzy głosili Wiary w Fryzja, Alemannia, Turyngii i Bawarii, i wreszcie, czym się arcybiskup Mentz (Mainz), stał się apostołem centralne Niemcy .

Na Fulda on umieszczony został nazwany Sturm Bawarii konwersji na czele klasztor założył tam w 744, który wszedł z wielu misjonarzy Ewangelii, którzy przenieśli się do Prus i to, co jest teraz Austria.

Od Corbie w Pikardii, jeden z najbardziej znanych klasztorów w Francja, St Ansgar określone w odniesieniu do 827 Dania, Szwecja, Norwegia, w każdym z krajów, które założył wiele klasztorów i mocno obsadzone Benedyktynów w art.

Te z kolei rozprzestrzeniania wiary i monastycyzm poprzez Islandia i Grenlandia.

W krótkim czasie Fryzja była scena z prac St Wilfrid w trakcie czasowego banishment z 678 w Anglii, i zaczął pracę tam był kontynuowany i przedłużony do Holandii przez mnichów English Willibrord i Swithbert.

Chrześcijaństwo po raz pierwszy głosił w Bawarii przez Eustachy i Agilus, mnisi z Luseuil, na początku siódmego wieku, ich prace były kontynuowane przez św Rupert, którzy założyli klasztor i patrz w Salzburgu, i mocno przez około 739 Bonifacego św. So Wiary nie szybko rozprzestrzenia się w tym kraju, że w latach 740 i 780 nie mniej niż dwadzieścia dziewięć Benedyktynów Abbeys zostały założone.

Kolejny etap Benedyktynów wpływ może być założona w pracach tych którzy mnisi, od szóstego do dwunastego wieku, tak często działali jako wybranych doradców królów i mędrców, których porad i wskazówek miał wiele do zrobienia z historii politycznej większości z krajów Europa w tym okresie. W ostatnim czasie więcej ducha misjonarskiego, objawił się na nowo wśród Benedyktyni.

Podczas karnego razy Kościoła katolickiego w Anglii był żywcem w wielkim środka przez benedyktynów missioners z zagranicy, a nie kilka z nich rzucić swoją krew za wiarę.

Jeszcze niedawno Australia została zadłużona na celu zarówno jego Katolickość i jego hierarchii.

The English zgromadzenie dostarczane niektóre z jego najbliższej misjonarzy, jak również jej pierwszym prelates, osoby arcybiskupa Polding, arcybiskup Ullathorne, a inni w pierwszej połowie XIX wieku.

Później, Hiszpański mnichów, DD.

Serra i Salvado, przybyłych z powodzeniem ewangelizacji i zachodniej części kontynentu z New Nursii jako centrum.

Wzmianka muszą być również wykonane z licznych misji wśród Indian Ameryki Północnej przez mnichów w Swiss-American Spotkania z opactwa w St Meinrad, Indiana, a te z Ameryki-Casinensis społeczności w różnych częściach Stanów Zjednoczonych, z St Vincent's Arch-Abbey, Beatty, Pennsylvania.

Praca apostolska została również dokonana przez English Ojcowie z Casinensis PO zgromadzenie wśród Hindusów w Bengalu Zachodnim, a wśród Maoris w Nowej Zelandii; Francuski mnichów i tego samego zgromadzenia pracował w Wikariatu Apostolskiego na terytorium Indii, USA, od w siedzibie Najświętszego Serca Abbey, Oklahoma.

W Cejlon w Sylvestrine Benedyktyni podjęły (1883) misyjnej pracy wśród tubylcy w diecezji Kandy, biskup, który jest członkiem kolejności, a jeszcze niedawno zgromadzenia św Ottiliensis, wyraźnie ustalone świadczenia dla pracowników zagranicznych misji dziedzinie, ma siedzibę misji wśród plemion rodzimych Centralnej Afryka, gdzie nasiona Wiary zostały napojone przez krew jego pierwszy męczenników.

(2) Civilizing Wpływ na Order.-Chrześcijaństwo i cywilizacja idą w parze, więc i my oczywiście patrzeć na północno-zachodnia Europa dla skutków wpływa na civilizing wywierany przez benedyktynów misjonarzy.

Święty Benedykt sam zaczął przez przebudowę i civilizing na barbarzyńców którzy overran Włochy w szóstym wieku, najlepiej z których przybyli i dowiedziałem się zasadami Ewangelii na Monte Cassino.

Poprzednia do instytucji monastycyzm pracy było postrzegane jako symbol niewolnictwa i Pańszczyzna, ale Święty Benedykt i jego zwolenników nauczał na Zachodzie, że lekcja wolnej siły roboczej, które zostały po raz pierwszy inculcated przez ojców pustyni.

Gdy wyszedł z mnichów, tych którzy nie byli zatrudnieni w głoszeniu uprawiać ziemię, więc chociaż niektóre posiał chwast w pogańskich dusz ziarno wiary chrześcijańskiej, inni przekształcona niepłodna odpadów i dziewicze lasy i pola do owocnej zielonej łąki.

Ta zasada pracy była potężnym narzędziem w rękach klasztoru pionierów, gdyż przyciąga do nich ludzi, którzy wspólnych doświadczeń w formie klasztorach hodowane w ten sposób obiekt z lekcji tajemnice organizowane pracy, rolnictwa, edukacji, sztuki i nauki, oraz zasady prawdziwego rządu.

Neander (Eccl. Hist.) Wskazuje, że zysk uzyskany z pracy w mnisi byli zatrudnieni ungrudgingly do zwolnienia z distressed, w czasach głodu wielu tysięcy zostały zapisane z głodem przez charytatywne prognozowanie z mnichów. Rachunki z początków opactwa po opactwo przedstawia te same funkcje z powtarzających się regularności.

Nie tylko były osuszonych bagien, sterylne świadczonych żyzne równiny i dzikie zwierzęta tamed lub napędzane daleko, ale bandytów i outlaws którzy porażone wielu wielkich autostrad i lasy albo zostały wprowadzone do lotu lub przeliczone z ich złe drogi przez pracowitych i unselfish mnichów. Wokół wiele większe klasztory miast, które dorastało się od słynnego w historii; Monte Cassino w Peterborough i Włochy i St Alban's w Anglii są przykładami.

Duże serca Abbots, gotowy do góry interesów swoich biedniejszych sąsiadów, często dobrowolnie wydatkowane znaczne sumy rocznych w sprawie budowy i naprawy mostów, wykonywanie dróg, itp., i wszędzie wywarł wpływ na łagodne skierowane tylko do poprawy socjalnych i Materiał stanu ludzi wśród których znalazły się.

Ten duch, tak powszechne w wieku wiary, został pomyślnie emulowane przez mnichów w czasach późniejszych, z których nie więcej uderzające przypadki, w naszej epoce może być przywołane w treści dokumentu niż wspaniały wpływ na dobre wśród mieszkańców aboriginal Western Australia posiadanych przez Hiszpański Benedyktynów w Nowej Nursii, i wielkie przemysłowych i rolniczych prac wśród rodzimych pokoleń Południowa Afryka przez Trappists w Mariannhill i ich licznych misji stacji w Natal.

(3) Oświaty Pracy i uprawy Literature.-Praca edukacji i uprawy literatura zawsze były spojrzał przez prawo jako należący do Benedyktynów.

W najbliższej dni z rzędu było zwyczaju, aby otrzymywać dzieci w klasztorach, które mogą być wykształcone przez mnichów. Początkowo były zawsze takie dzieci przeznaczonych do stanu zakonnego, św ustanowione w jego art ich uroczyste poświęcenie przez swoich rodziców do służby Bożej.

St Placid i St Maur są przykładami z własnej Święty Benedykt dni i mogą być między innymi na instanced English świętego, BEDA CZCIGODNY, którzy wszedł do klasztoru w Jarrow w swoim siódmym roku.

W edukacji tych dzieci był zarodek, z których potem rozwinął wielką zakonnej szkoły.

Chociaż Święty Benedykt wezwał mnichów na jego obowiązku systematycznego czytania, było Cassiodorus, skoro minister spraw Gocki królów, którzy ok. 538 roku wydał pierwszy impuls do rzeczywistych zakonne nauki w Viviers (Wiwarium) w Kalabrii.

Uczynił swoim klasztorze chrześcijańska akademia, zebranych wiele rękopisów, i wprowadził zorganizowany plan studiów dla swoich uczniów.

Do sztuk wyzwolonych i badania Pisma Świętego dano wielką uwagą, a szkoła została założona zakonnej, która stała się wzorem wielu innych, po którym zostały następnie wzorować.

W Anglii Święty Augustyn i jego mnichów otworzył szkół wszędzie tam, gdzie one rozliczane.

Do tego czasu do tradycji z klasztoru została przeciwieństwie do analizy literatury profanum, lecz Święty Augustyn wprowadził do klasyki English szkół i św Theodore, którzy stał arcybiskup Canterbury w 668, dodaje się do dalszego rozwoju.

Święty Benedykt Biscop, którzy wrócili do Anglii z abp Theodore po kilka lat za granicą, przewodniczył jego szkoły w Canterbury za dwa lata, a potem się na północ, przeniósł się do nowego systemu edukacyjnego Wearmouth i Jarrow, skąd rozprzestrzenił się na niej arcybiskup Egbert w szkole Jorku, który był jednym z najbardziej znanych w Anglii w ósmym wieku. Alkuin nauczał nauki z siedmiu "trivium" i "quadrivium", czyli gramatyka, retoryka, logika, arytmetyka, muzyka, geometria, astronomia.

(Patrz siedmiu sztuk wyzwolonych.) Później król Alfred, Święty Dunstan, oraz św Ethelwold zrobił wiele dla wspierania nauki w Anglii, zastępując na świeckie mnichów kanonów w kilku katedr i znacznie poprawy zakonnej szkoły.

Ramsey Abbey, założone przez św Oswald z Worcester, długo cieszyła się być najbardziej dowiedziała się o English klasztorów.

Glastonbury, Abingdon, St Alban's, Westminster, a także słynne były w ich dni i wyprodukowane wielu świetnych uczonych.

W Francja Charlemagne zainaugurowała wielkie ożywienie w świat liter i stymulowane przez mnichów z jego imperium do studiów, jako istotnego ich stan.

W tym celu dalszego zaprowadził w Anglii z ponad 782 Alkuin i kilka najlepszych uczonych Jorku, do którego powierzono kierunku Akademii siedzibę na dworze królewskim, jak również wielu innych szkołach, który spowodował rozpoczął się w różnych części imperium.

Mabillon podaje wykaz dwadzieścia siedem ważne szkół w Francja ustanowiony na mocy Charlemagne (Acta sanctorum OSB, saec. IV, praef., 184).

Te w Paryżu, Tours, Lyon i ostatecznie opracowane na uniwersytetach.

W Normandii, w późniejszym terminie, Bec stał się wielkim centrum szkolnego w ramach Lanfranc i Święty Anzelm, a za ich pośrednictwem dał nowy impuls do szkoły English.

Cluny również miały swój udział w pracach i stał się z kolei opiekun i fosterer nauki w Francja.

W St Boniface Niemcy otworzył szkołę w każdy klasztor założył, nie tylko dla młodszych zakonników, ale także z korzyścią dla badaczy spoza.

Na początku IX wieku mnisi z dwóch Fulda zostały wysłane do Tours ich do badań w ramach opat Alkuin, a za ich pośrednictwem ożywienie uczenia się stopniowo rozprzestrzenił się na inne domy.

Jednym z dwóch, Hraban Maur, powrót do Fulda w 813, stał scholasticus lub kierownik szkoły tam, później opat, i wreszcie arcybiskup Moguncji.

Był autorem wielu książek, z których jeden, jego "De institutione Clericorum", jest cenny traktat o wierze i praktykę Kościoła w dziewiątym wieku.

Prace te wykonywane prawdopodobnie korzystny wpływ na cały klasztor-szkoły w Frankish Empire.

Hirschau, kolonii wysyłane z Fulda w 830, stał się obchodzony siedzibie uczenia się i przetrwał aż do siedemnastego wieku, kiedy zarówno klasztor i jego biblioteki zostały zniszczone podczas wojny trzydziestoletniej.

Reichenau, który doznał podobnego losu w tym samym czasie, należne jej początku Sława jego szkole w ramach Walafrid Strabon, którzy mieli studiował w Fulda i na jego powrót stał scholasticus, a następnie opat. Saksonii klasztoru Nowej Corbie dysponowało również słynnej szkoły , Który wysłał misjonarzy dowiedziałem się o wielu rozproszonych do nauki ponad Dania, Szwecja i Norwegia.

Została założona przez Ansgar, apostoł Skandynawii, którzy przybyli z Old Corbie w 822, gdzie był ulubionym uczniem Paschasius Radbertus, teolog, poeta, muzyk, autor i komentarze biblijne oraz ekspozycja nauki w Najświętszej Eucharystii.

Po śmierci Karola ożywienie świeckiej nauki, który zaczął waned nieco, z wyjątkiem Benedyktynów w Abbeys gdy badanie pism nadal pozostała w gestii z mnichów.

The Abbey of St Gall, w szczególności, w dziesiątym wieku, zwrócił się do jego ściany wielu studentów pragnąc zdobywania wiedzy, która została imparted tam wiele obchodzi produkowane i pisarzy.

Sława Reichenau także reaktywowane, a powstała ona z Einsiedeln (934), które pomogły przeprowadzić na tradycji z przeszłości.

Nie było Włochy behindhand, jak to wynika z historii, takich jak szkoły klasztornego Monte Cassino, Pomposia i Bobbio.

Większość starszych uniwersytetach Europa ma obecnie uprawianych zakonnej szkoły. Paryżu, Tours, Lyon i zostały wymienione; między innymi były Reims i Bolonii, w Anglii, Cambridge, gdzie benedyktyni z Croyland pierwszy utworzenia szkoły w XII wieku.

Na Oksford, English Benedyktynów, choć nie może powoływać się założycieli, miały istotny udział w życiu studenckim i rozwoju.

Mnisi mieli od czasu do czasu były wysyłane z różnych Abbeys w celu odbycia tam studiów, ale w 1283 szeregu z głównych klasztorów w połączeniu założycieli wspólnego kolegium dla swoich członków, o nazwie Święty Benedykt, lub Gloucester, Hall, który jest teraz Worcester College.

W 1290 w katedrze w Durham priory-ustalony dla własnej mnichów St Cuthbert's College, który jest teraz Trójcy; i innym kolegium w 1362, obecnie Kościół Chrystusa, został założony na mnisi z Canterbury.

W Rewley opactwa cystersów miał tylko poza miastem, założony około 1280, St Bernard's College, obecnie St John's, ustanowiony w 1436 przez arcybiskupa Chichele.

Wszystkie te uczelnie rozkwitała aż do Reformacji, a nawet po rozwiązaniu klasztorów wielu mnichów z wyrzuconego na emeryturze Oksford do ich emerytur, aby przekazać pozostałą część swoich dni w spokoju i seclusion ich Alma Mater.

Feckenham, potem opat of Westminster w ramach Queen Mary, był ostatnim English benedyktynów na wersję na Oksford (ok. 1537) do czasu, w 1897 roku, wspólnota Ampleforth Abbey otwarcia hali i wysłał kilka swoich mnichów tam na studia stopni.

Poza tym jest główny ośrodków edukacyjnych w okresie średniowiecza, klasztory były ponadto, warsztatów, gdzie cenne rękopisy były pobierane, konserwowane, i pomnożona.

Aby zakonnego transcribers na świat jest dla najbardziej zadłużonych jego starożytnej literatury, nie tylko w Piśmie i pism Ojców, ale te z klasycznego autorów również.

(Liczne przykłady są cytowane w Newman, esej na temat misji św Benedykta, 10). Klasztorny scriptoria były książki-manufaktury przed wynalazek druku, rzadkie rękopisy były często krążyły wśród klasztorów, każdy transcribing kopie przed przejściem oryginał do innego domu. kopiowanie bez wątpienia był często jedynie mechaniczne i nie podpisuje z rzeczywistym stypendium, i pycha podjęte przez klasztor w liczbie i piękno jego rękopisów, a czasami, że z kolektora niż na uczonego, ale wynik jest taki sam, jak dalece jak to potomstwa.

Mnichów i utrwalać zachowanych starożytnych pism, które, ale na ich przemysł, niewątpliwie zostały utracone do nas.

W copyists w Fontanelle, Reims, i Corbie było zauważyć szczególnie na piękno ich penmanship, i wiele różnych rękopisy przepisywane przez niektórych swoich mnichów była często bardzo duża. Pełne dane są podane przez Ziegelbauer (Hist. Lit. OSB, ) Z najważniejszych średniowiecznych Biblioteki Benedyktynów.

Poniżej przedstawiono niektóre z głównych wśród nich: Anglia: Canterbury, założony przez św Augustyna, powiększony przez Lanfranc i Święty Anzelm, zawierające, zgodnie z katalogu trzynastego wieku, wielkości 698; Durham, katalogi drukowane przez Surtees Społeczeństwo (VII 1838); Whitby, katalogi nadal istniejące; Glastonbury, katalogi nadal istniejące; Wearmouth; Croyland, spalony w 1091, zawierający 700 tomów; Peterborough.

W Francja: Fleury, rękopisy zdeponowane w bibliotece miasta Orlean, 1793; Cobrie, 400 z najcenniejszych rękopisów usunięte z Saint-Germain-des-Prés, Paris, 1638, pozostała część, częściowo do Biblioteki Narodowej, Paryż (1794 ), A częściowo do miasta Amiens biblioteki; Saint-Germain-des-Prés; Cluny, rękopisów rozproszonych przez Huguenots, z wyjątkiem kilku, które zostały zniszczone podczas rewolucji; Auxerre; Dijon.

W Hiszpania: Montserrat, większość z istniejących jeszcze rękopisy, Valladolid, Salamanka, Silosy, biblioteka nadal istniejących; Madryt.

W Szwajcaria: Reichenau, zniszczona w XVII w.; St Gall, którego powstanie datuje się od 816, wciąż istniejących; Einsiedeln, wciąż istniejących.

W Niemcy: Fulda, bardzo zadłużone i do Charlemagne Hraban Maur, 400 copyists pod opat Sturm, zawierające, w 1561, 774 tomów; Nowe Corbie, rękopisy usunięte na Uniwersytecie w Marburgu w 1811; Hirschau, którego powstanie datuje się od 837; St Blaise.

W Bawarii i Austria: Salzburg, założona w szóstym wieku, wielkości i zawierający 60000; Kremsmünster, jedenastego wieku, wielkości 50000; Admont, jedenastego wieku, wielkości 80000; Melk, jedenastego wieku, wielkości 60000; Lambach, jedenastego wieku, wielkości 22000; Garsten; Metten.

W Włochy: Monte Cassino, trzy razy zniszczone przez Longobardów w szóstym wieku, przez Saracenów, a przez ogień w dziewiątym, ale za każdym razem, gdy przywrócone i nadal istniejące; Bobbio, słynie palimpsestów, z których jedna dziesiąta wieku katalog jest obecnie w Bibliotece ambrozjański, Mediolan, drukowane przez Muratori (Antiq. Ital. Med. AEV., III); Pomposia, z jedenastego wieku katalog drukowany przez MONTFAUCON (Diarium Italicum, c. xxii). Oprócz zachowania pism starożytnych autorów, mnisi zostali również chroniclers ich dzień, a wiele z historii średniowiecza został napisany w klasztorze.

English historii jest szczególnie szczęśliwy w tym zakresie, w tym chroniclers klasztorny św BEDA CZCIGODNY, Ordericus Vitalis, Wilhelm z Malmesbury, Florencja z Worcester, Symeon z Durham, Matthew Paryżu, a Eadmer z Canterbury.

The Rise of the Szkolnictwa, w większości spoza Zakonu Benedyktynów, później w średniowieczu, wydaje się, aby sprawdzili, czy w każdym razie degradowała do tła, zarówno literackich i edukacyjnej działalności czarny mnisi, przy jednoczesnym wprowadzeniu techniki druku świadczone zbędne do kopiowania rękopisów przez strony; w tym samym czasie jest warte uwagę, że wiele z pierwszych maszyn drukarskich zostały utworzone w benedyktyńskim tak w Caxton np. w Westminster, oraz przez niektóre organy wynalazku rodzajów ruchomości jest również przypisane do synów św.

Najbardziej zauważalne ożywienie nauki w poreformacyjny razy, że dokonana przez Kongregację w St-Maur Francja w XVII wieku.

Pilnych i głębokich studiów na wszystkich wydziałach kościelnych literatura była jednym z obiektów profesów tej reformy, a zgromadzenie ludzi, że produkowane takich pism jak Mabillon, MONTFAUCON, d'Achery, Jacek Braciak, Lami, Garnier, Ruinart, Martene, Sainte - Marthe, Durand i nie ma potrzeby dalszego eulogy niż odniesienie do ich osiągnięć literackich.

Ich edycje z Grecki i łacina Ojcowie i ich licznych historycznych, teologicznych, archeologicznej, prace krytyczne i są wystarczające dowody na ich przemysł.

Było nie mniej skuteczne w prowadzeniu szkoły, do których ustalono, do których w SOREZE, Saumur, Auxerre, Beaumont, i Saint-Jean D'Angely były najważniejsze.

(Patrz MAURISTS.)

W dziedzinie sztuki, nauki, a także rzemiosła użytkowa domu znalazł w klasztorze Benedyktynów od najwcześniejszych czasów.

Mnichów z St Gall i Monte Cassino w excelled oświetlenia i mozaiki, oraz jego społeczności są zapisywane z posiadania wynalazł sztukę malowania na szkle.

A współczesne życie St Dunstan stwierdza, że był znany z jego "pisanie, malarstwo, odlewy w wosku, rzeźba w drewnie i kości, i do pracy w złota, srebra, żelaza i brązu". Richarda z Wallingford w St Alban's Piotra i Lightfoot na Glastonbury były znane czternastego wieku clockmakers; zegara przez nią, dawniej katedry w Wells, nadal należy rozpatrywać w South Kensington Museum, Londyn. we współczesnych czasach mnichów z Beuron ma siedzibę szkoła gdzie obraz sztuki i projektowania, zwłaszcza w postaci wielobarwnych dekoracji, zostały doprowadzone do perfekcji wysokim stadium.

W pras drukarskich z Solesmes i Ligugé (zarówno teraz skonfiskowanych przez rząd Francuski) dały wiele doskonałych prac typograficznych, zaś badania i odtworzenie tradycyjnych plainchant na Kościół w tym samym klasztorów, zgodnie z DD.

Pothier i Mocquereau, jest świat-szeroki reputacji.

Hafty podejmowania inwestycji i rzemiosła, w którym są liczne wspólnoty mniszek Excel, a inni, jak Stanbrook, utrzymanie biura drukowanie z znaczące sukcesy.

IV. Obecnym stanie z rzędu

Rozwój organizacji zewnętrznych

Krótki szkic konstytucji i rządu w celu jest niezbędne dla właściwego zrozumienia jego obecnej organizacji.

Według św Idea, każdy klasztor stanowi oddzielną, niezależną, autonomiczną rodziny, którego członkowie wybierani własnych przełożonego. Abbots, więc z różnych domów w rankingu były równe, ale każdy był rzeczywisty szef własnej i znajdujących się w posiadaniu urzędu za jego życia.

Na potrzeby czasów, jednak na potrzebę wzajemnego wsparcia, tworzenie córka-domy, i ewentualnie ambicji poszczególnych przełożonych, wszystkie połączone w czasie doprowadzić do zmiany tego ideału.

Chociaż wyraz w Aachen (Akwizgran) capitula o mocy 817 Święty Benedykt z ANIANE, rzeczywiste wyniki, z których zmarło ich wytwórcy, pierwsze prawdziwe odejście od ideału Benedyktynów, poddanie przełożonych różnych domów do jednego władze centralne, zostało dokonane przez Cluny w dziesiątym wieku.

Plan na Cluniac zgromadzenie było, że jeden z klasztoru Grand Central szereg zależności rozłożona na wiele krain.

To był feudalizm stosuje się do instytutu zakonnego.

Każdy przed lub podporządkowanych był wspaniały kandydat na opat z Cluny i funkcję tylko podczas jego przyjemność; autonomii poszczególnych wspólnot został zniszczony tak daleko, nawet, że mnich nie może być w każdym domu profesów wyjątkiem zgody opat Cluny, a wszyscy byli zobowiązani zwykle spędzić kilka lat w Cluny.

Jednak bez względu na zakres wyjścia z tej tradycji benedyktynów, Cluniacs nigdy nie zostały uznane za mające seceded z głównych benedyktynów lub organ powołany do nowego porządku.

Hirschau, Niemcy, kopiowane Cluny, choć w mniej eksponowanym sukces, i Cîteaux opracowała system jeszcze dalej i stanowi nowy porządek poza Benedyktynów krotnie, które od zawsze były traktowane jako takie.

Na przykład w Cluny produkowanych naśladowców i wielu nowych związków z klasztorów z zastrzeżeniem centralnego opactwo następująco.

Laterański Rady 1215, postrzegania dobra punkty systemu jak i jej zagrożeń, ustawić się do uderzenia oznacza między tymi dwoma.

Ryzyko stale poszerza naruszenie między tymi, które dołączyły do benedyktynów tradycji i tych, które przyjął Cluniac pomysłów, miały być zminimalizowane, jednocześnie jednorodność i wzajemne przestrzeganie wynikających z niej siła, miały być wspierane.

Rada dekret, że klasztory każdego kraju powinien być połączyły się w zgromadzenie; okresowych rozdziały były reprezentatywne dla zapewnienia systematycznej rządu po upływie jednego wzoru; powołania Definitorów i zwiedzających było zapewnienie jednolitości i spójności; i autonomii poszczególnych klasztorów zostały które mają być zachowane.

Plan obiecał również, Anglii, ale wydaje się, że sam dałeś mu uczciwego procesu.

W niektórych krajach nie było aż do wydania byka "Benedictina" w 1336, lub nawet Tridentine dekretów o dwa wieki później, że każda poważna próba została dokonana na rzecz przeprowadzenia w 1215 wniosków.

Tymczasem niektóre Włoski reform miał produkowane szereg niezależnych zgromadzenia poza zamówienie, różniące się od siebie w duchu i organizacji, oraz w każdym z których odejście od zasady Benedyktynów została przeprowadzona etapie dalszych.

Nawet w Cluniac zgromadzenie moc opat z Cluny było, po dwunastym wieku, nieco skrócony przez instytucję rozdziałów i Definitorów.

W Sylvestrines (1231) zachowały własność przełożonych i uznane zalety przedstawiciel działu, choć jego naczelnym był wspaniały coś więcej niż zwykłe primus inter pares.

W Celestines (1274) przyjęła nieco podobny system scentralizowanej władzy, ale różnił się od tego, że w ich najwyższej został wybrany na trzy lata.

W Olivetans (1319) oznaczone najdalszego punktu rozwoju przez formie opat generalny z jurysdykcję nad wszystkimi innymi Abbots, jak również ich społeczności.

Kapituła generalna nominowanych urzędników wszystkich domów, mnisi nie należał do klasztoru w szczególności, ale do całego zgromadzenia, oraz by w ten sposób niszcząc wszystkie prawa i wprowadzania wszystkie siły w rękach małej komisji, Oliveti zgromadzenia zbliżone do najbliższego zmianę zamówienia jak dominikanów i jezuitów, z wysoce scentralizowanych systemów rządowych.

Zgromadzenia św Justina z Padwa był wzorowany na podobnych linii, ale potem znacznie zmienione, a niektóre wieków później św Vannes-St-Maur, a następnie w jego wyniku.

W Hiszpański zgromadzenie Valladolid, zbyt, z opat generalny, i którzy nie byli przełożeni wieczyste i wybrany przez walne rozdziałów, muszą być klasyfikowane z tymi, które reprezentują linii wyjazdu z wcześniejszej tradycji benedyktynów, jak również musi resuscitated English Spotkania z XVII w., który odziedziczył jej konstytucji od tej, Hiszpania.

W tych dwóch ostatnich zgromadzenia, jednak nie były pewne modyfikacje, które w ich niezgody z oryginalnego idealne mniej niż w tych wcześniej wymienionych.

Z drugiej strony, jako reprezentujących te, które zachowały tradycyjne autonomii rodziny i ducha w poszczególnych domach, mamy Bursfeld Unii, które w XV wieku, wykonane uczciwe próby przeprowadzenia Lateranie dekretów i przepisów byka " Benedictina ".

W Austrii, Bawarii, a szwajcarski zgromadzenia w tym samym okresie nastąpił w tej samej idei, jak również niemal wszystkie bardziej nowoczesne zgromadzenia, przez ustawodawstwo i Leona XIII tradycyjnych zasad rządu zostały reaktywowane w English zgromadzenia.

W ten sposób prawdziwe Benedyktynów idealne został przywrócony, a jednocześnie poprzez ogólne rozdziały, w których każdy klasztor zgromadzenia był reprezentowany, a także przez periodyku visitations dokonane przez prezydentów lub inni wybrani do tego obowiązku, jednolite i przestrzeganie dyscypliny były regularnie konserwowane . Prezydenci zostali wybrani przez innych Abbots komponowania rozdziału i ich biura był nie tylko prezydenckich, że na przełożoną generalną lub abbas abbatum.

Obecny system rządów

Wszystkie zgromadzenia nowszych formacji zostały składzie, nieznaczne wahania, na tym samym planie, co stanowi normalną i tradycyjne formy rządów w porządku.

Jednolitość w różnych zgromadzenia jest ponadto zabezpieczone przez co nazywane są Konstytucji.

Są to szereg deklaracji na święte zasady, określające jego interpretacji i stosowania, do których dodaje się punkty innych rozporządzeń w sprawie dyscypliny i praktyki nie są przewidziane przez św.

W konstytucji musi zostać zatwierdzona na Rzym, po którym mają mocy wiążącej na zgromadzenie, dla których są one przeznaczone. Capitula Aachen i Regularis Concordia były najwcześniej przykładów takiej konstytucji.

Między innymi może być wspomniane "Statues" Lanfranc, "Dyscypliny Farfa", "Rząd" Bernarda z Cluny, i "Konstytucje" z Hirschau William St.

(Trzy ostatnie są drukowane przez Herrgott w "Stary Dyscypliny Religia", Paryż, 1726.) Od trzynastego wieku zgromadzenie co miało swój własny zestaw konstytucji, w której zasadami są przystosowane do pracy w społeczności do których się odnoszą.

Każda społeczność składa się z pewnej liczby klasztorów, z których Abbots, urzędników i innych wybranych przedstawicieli, stanowią ogólne rozdział, który sprawuje władzę wykonawczą i legislacyjną w ciągu całego ciała.

Na mocy posiadanych przez nie jest ograniczony i ściśle określone w konstytucji.

Posiedzenia odbywają się w rozdziale zazwyczaj co dwa, trzy lub cztery lata i przewodniczy jeden z członków wybrany na ten urząd przez resztę.

Chociaż urząd opat jest zwykle dla życia, że prezydent jest z reguły tylko na okres roku, a osoba posiadająca to nie we wszystkich przypadkach kwalifikujących się do ciągłego ponownego wyboru.

Każdy prezydent, albo sam lub w połączeniu z jednym lub więcej specjalnie wybrani użytkownicy, posiada kanoniczną visitations wszystkich domach swego zgromadzenia, i w ten sposób rozdział jest na bieżąco informowany o duchowej i czasowego warunkiem każdego klasztoru, a dyscyplina jest utrzymywany zgodnie z konstytucjami.

Opat prymas

W celu lepszego stała się wiążąca wraz różne zgromadzenia, które stanowią zlecenia na dzień dzisiejszy, Pope Leo XIII, w 1893, mianowany nominalnej głowy na całej federacji, z tytułu Opat Prymas.

W tradycyjnej autonomii każdej społeczności, a jeszcze bardziej z każdego domu, jest ingerowała w najmniejszym możliwym stopniu o tej nominacji, dla, jak sam tytuł wskazuje, siedziba znajduje się w jego charakter różni się od tego z ogólnego nakazu.

Oprócz spraw wyraźnie określone, opat primate stanowisko w odniesieniu do innych Abbots ma być rozumiane raczej z analogii z primate w hierarchii niż z tego z ogólnego nakazu, jak dominikanów lub jezuitów.

Metody rekrutacji

W rekrutacji w różnych klasztorach w celu różni się w zależności od charakteru i zakresu wpływ wywierany przez poszczególne domu.

Te szkoły, które załącza się do nich oczywiście czerpać swoich członków w większym lub mniejszym stopniu z tych szkół.

The English zgromadzenie jest zatrudniany w dużym stopniu od szkoły dołączone do jego klasztorów i innych podobnie zgromadzenia są zatrudnieni.

Niektóre kształcenia i szkolenia w swoich klasztorach wielu absolwentów, uczniów, tymczasowo lub przeznaczone do stanu zakonnego, którzy choć w żaden sposób nie wiąże się to zrobić, jeżeli jakiekolwiek objawy wskazujące na powołanie, są zachęcani do przyjmowania na habit osiągnięciem wieku kanonicznego .

A dla dopuszczenia kandydata jest zazwyczaj przechowywane jako postulant przez co najmniej kilka tygodni, aby wspólnota stara się dołączyć do maja ocenić, czy jest on odpowiednią osobą, które mają być dopuszczone do etapu próbnego.

Po zostały przyjęte jako takie, jest on "odziany" jako początkujący, religijnych otrzymania habitu zakonnego i nazwisko, i są umieszczone pod opieką początkujący-master.

Zgodnie z zasadą musi być wyszkolony i przetestowane podczas jego okresu noviceship, a prawo kanoniczne wymaga, aby dla większości początkujący mają być przechowywane poza formie pozostałej części Wspólnoty.

Z tego powodu nowicjuszy "kwartałach z reguły są wprowadzane, o ile to możliwe, w innej części klasztoru z tych zajmowanych przez zakonników profesów.

W kanonicznego nowicjat trwa jeden rok, na koniec którego, w razie zadowalające, początkujący mogą być dopuszczone do śluby proste, a na zakończenie innego trzy lata, chyba że poważne powody odrzucone, On sprawia, że jego uroczyste śluby "stabilności, konwersji z maniery, i posłuszeństwa ".

(Reguła św.)

Habit

Z niewielkimi zmianami w kształcie zgromadzenia w zwyczaju w celu składa się z tuniki, ograniczone w talii przez pas ze skóry lub tkaniny, szkaplerz, szerokość w ramionach i dotarcia do kolan lub ziemi, a kaptur na głowę.

W chórze, w rozdziale, oraz w niektórych innych Uroczyste razy, długiej pełnej gown dużych płynącej z rękawami, zwany "cowl", noszone przez nałóg zwykłe.

Kolor nie jest określony w art ale jest conjectured, że najwcześniej Benedyktyni nosił biały lub szary, jako naturalny kolor undyed wełny.

Przez wiele wieków, jednak został czarny kolor dominujący, stąd termin "czarny mnich" zaczęło oznaczać benedyktynów nie należących do jednego z tych oddzielnych zgromadzenia, które przyjęły charakterystyczny kolor, np. Camaldolese, Cystersi, Olivetans, którzy noszą białe, lub Sylvestrines, którego nawyku jest niebieski.

Jedyne różnice w kolorze w benedyktyńskim federacji są mnisi z Monte Vergine, którzy choć obecnie należących do Casinensis zgromadzenie Primitive Przestrzeganie, nadal zachowuje biały habit przyjęte przez ich założycieli w XII wieku, oraz tych zgromadzenie St Ottiliensis, którzy noszą pas czerwony oznacza ich do specjalnego charakteru misyjnego.

Obecnej pracy z Zakonu

Parochial prac podejmowanych przez zgromadzenia następujące: Casinensis, English, szwajcarskie, Bawarii, Gallican, amerykańsko-Casinensis, Swiss-amerykański, Beuronese, Casinensis PO, Austrii (obie), Węgier i Opactwo Fort Augustus.

W większości z tych misji zgromadzenia są załączone do niektórych Abbeys i obsługujących je mnisi są prawie wyłącznie w ramach kontroli własnych zakonnym przełożonym; w innych mnichów jedynie miejsce duchownych i świeckich jest zatem, do czasu czym, w ramach swoich biskupów diecezjalnych.

W dziele wychowania jest wspólne dla wszystkich w celu zgromadzenia.

To przybiera formę w różnych miejscach seminaria dla studiów kościelnych, szkół, a gimnazium dla szkolnictwa średniego nie ściśle kościelnych, lub kolegiów dla wyższych lub studiów uniwersyteckich.

W Bawarii Austria i wielu rząd lycées gimnazium są powierzone lub do opieki nad mnichów.

W Anglii i Ameryki Benedyktynów w szkołach wysokiej rangi wśród placówek edukacyjnych w tych krajach, z powodzeniem konkurować z nie-katolickich szkół o podobnej klasy.

Te z Americo-Casinensis zgromadzenia zostały już wymienionych; one obejmować trzy seminaria i czternaście szkół i kolegiów, a sierociniec, w sumie prawie dwa tysiące studentów.

Szwajcarska American zgromadzenie wykonuje prac naukowych na pięciu jej Abbeys.

Na.

St Meinrad, oprócz seminarium, nie jest handlowej; w Spielerville (Arkansas) i Mount Angels (Oregon) są seminaria i na Conception, Spielerville, Covington (Louisiana) i Mount Angel są wyższe.

The English Benedyktyni mają duże i kwitnący kolegiów dołączony do każdej z ich Abbeys, i należących do spadku są również dwa inne mniejsze szkoły, jeden "gimnazjum" w Ealing, Londyn i inne przygotowawcze szkoły niedawno ustanowionego w Enniscorthy, Irlandia.

Zagraniczna misyjnej pracy

Oprócz zgromadzenia św Ottiliensis, która istnieje specjalnie do celów zagranicznych misyjnej pracy, a także dziesięć stacji misji w Wikariatu Apostolskiego Zanzibaru, kilka innych, również są reprezentowane w zakresie misji zagranicznych.

Zarówno amerykańscy, jak zgromadzenia pracy wśród Indian, w Saskatchewan (NWT, Kanada), Dakota, Vancouver's Island, i gdzie indziej.

W Casinensis PO zgromadzenie ma misje w Wikariatu Apostolskiego na terytorium Indii (USA) oraz Argentyna, pod Francuski mnichów z prowincji, w Nowej Zelandii w ramach English prowincji, w Western Australia (diecezja New Nursii i Wikariatu Apostolskiego w Kimberley ) Oraz w ramach Filipiny Hiszpański prowincji, i belgijskiej prowincji ma się całkiem niedawno fundacji w Transvaal, Południowa Afryka.

Brazylijski zgromadzenie ma kilka misji w Brazylia, które są pod kierunkiem opat z Rio de Janeiro, którzy są również biskup.

W wyspy Mauritius biskup Port Louis jest powszechnie English Benedyktynów.

Wyróżnienie zostało już dokonane w pracy z Sylvestrine Benedyktynów w Cejlon i do Cystersi w Natal, Południowa Afryka.

Statystyka Zakonu

Zauważ, że dane te zostały opublikowane w 1907 roku.

Kongregacja

Monasteries Mnisi

Misje i Kościołów Served

L. Souls

Podanie do

Szkoły

Studenci

Casinensis

16 188 274 170.540

6 476
English 4 277 79 87.328

5 380
Szwajcarski

5 355 42 34.319

7 978
Bavarian 11 383 51 78.422

10 1.719

Brazylijski

1 3 1 1064 7 70
Gallican 1 13 74 1550 2 42
Americo-Casinensis

10 753 151 110.320

18 1.702

Beuronese 9 71 11 43.812

5 141
Swiss American

7 348 103 35.605

10 675
American 7 348 103 35.605

10 675
PO-Casinensis

36 1.092

90 115.410

17 859
Austriackie: IMM.

Conc.

11 647 367 460.832

11 1.891

Austriackie: St Joseph

7 293 61 55.062

10 901
Węgierski

11 198 145 37.269

6 1.668

St Ottiliensis

2 16 310 2.835

3 190
Fort Augustus

1 4 7 8430
Święty Anzelm,

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Inny

Zamówienia i kongregacje aby bronić Reguła św Benedykta, ale nie jest wliczone w benedyktyńskim Federacji są następujące: --

Kongregacja

Monasteries L. religijna

Camaldolese 19 241
Vallombrosa 3 60
Cystersi (wspólne Przestrzeganie)

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Zakonnice, Benedyktynów i inni: --

>
Kongregacja

Konwentów

L. religijna

Benedyktyńskie zakonnice: 1.

Zgodnie z benedyktyńskim Abbots

9 251
Benedyktyńskie zakonnice: 2.

Zgodnie z biskupów

253 7.156

Camaldolese zakonnice

5 150
Cystersów zakonnice

100 2.965

Oliveti zakonnice

20 200
Sumy

387

10.722

Powyższe tabele, które są wzięte z "Benedictinum Album" z 1906, dają wielką sumę 684 klasztorów, z 22009 religijnych obu płci. Statystyki dla misji i kościoły serwowane obejmować tych kościołów i misji, nad którymi klasztorów wykonywania prawa z patronatem, jak i tych faktycznie serwowane przez zakonników.

V. SZCZEGÓLNE Benedyktyni z wyróżnieniem

Poniższe wykazy nie są przeznaczone jest w żaden sposób wyczerpujący; one jedynie do wyznawania obejmują niektóre z bardziej znanych członków zamówienia.

Nazwy są klasyfikowane w zależności od sfery pracy, w których są one najbardziej obchodzi, ale choć wiele z nich może więc mieć tylko roszczenia, które mają być zawarte w więcej niż jednym z różnych klas, gdy te same została wyróżniona w kilku różnych wydziały pracy, od okoliczności miejsca i do unikania zbędnego, jego nazwa została dodana tylko w ramach jednej głowy.

Listy są ułożone mniej więcej chronologicznie, z wyjątkiem sytuacji, gdy niektóre cechy łączące wydaje się wezwanie do specjalnej grupy.

Dla większości nazwy kraju, do którego należał poszczególnych dodaje się w nawiasach.

Papieże

Św Grzegorza Wielkiego (Rzym), urodzony w.

540, d.

604; jeden z czterech lekarzy łacina; obchodzony na jego pisma i jego reforma kościelnych zmian; nazwie "Apostoł Anglii", ponieważ posłał St Augustine do 596 w tym kraju.

Sylvester II lub Gerbert (Francja), 999-1003; mnich z Fleury. St

Grzegorz VII Hildebrand lub Aldobrandeschi (Toskania), 1073-85; mnich z Cluny, a potem opat z St Paul's, Rzym.

Bł.

Victor III (Benevento), 1087-87; opat z Monte Cassino.

Paschalis II (Toskania), 1099-1118; mnich z Cluny. Gelasius II lub Giovanni da Gaeta, Jan Kajetan (Gaeta), 1118-19, historyk.

Święty Celestyn V lub Pietro di Murrhone (Apulia), b.

1221, d.

1296; założyciel kolejności Celestines; 1294 został wybrany na papieża, ale po abdicated panującego tylko sześć miesięcy.

Klemens VI (Francja), 1342-52; mnich z Chaise-Dieu.

Bł.

Urban V (Francja), 1362-70; opat z St Victor, Marsylia.

Pius VII lub Barnaba Chiaramonti (Włochy), 1800-23; została podjęta przez życie z Rzym i uwięziony w Savona i Fontainebleu (1809-14) przez Napoleona, którego był koronowany w 1804, powrócił do Rzym w 1814.

Gregory XVI lub maurus Cappellari (Wenecja), 1831-46, Camaldolese mnich i opat z St Andrew's on the Hill Coelian, Rzym.

Apostołowie i misjonarze

Święty Augustyn (Rzym), d.

604; Przed na Andrzejki na Coelian Hill; apostoła Anglii (596); pierwszego arcybiskupa Canterbury (597).

St Boniface (Anglia), b.

680, 755 męczenników, apostoł Niemcy i arcybiskup Moguncji.

Święty Willibrord (Anglia), urodzony w.

658, d.

738; Apostoła z Friesland.

St Swithbert (Anglia), d.

713; Apostoła w Holandii.

St Rupert (Francja), d. 718; apostoła Bawarii i biskup Salzburga.

St Sturm (Bawaria), d.

779; pierwszego opata z Fulda.

St Ansgar (Niemcy), b.

801, d.

865; mnich z Corbie i Apostoła w Skandynawii.

Świętego Wojciecha, d.

997; Apostoła w Czechach. Założycielami Abbeys i zgromadzenia, reformatorów, itp.

St Erkenwald (Anglia), zmarł c.

693; Biskup Londyn, założyciel i Chertsey Barking Abbeys.

Święty Benedykt Biscop (Anglia), d.

690; założyciel Wearmouth i Jarrow.

St Filbert (Francja), d.

684; założyciel Jumièges.

Święty Benedykt z ANIANE (Francja), d.

821; reformatora klasztorów w ramach Charlemagne, przewodniczył w Radzie Opatów, Aachen (Akwizgran), 817.

Święty Dunstan (Anglia), d.

988; opat z Glastonbury (ok. 945), a potem arcybiskup Canterbury (961), z reformingu English klasztorów.

St Berno (Francja), d.

927; założyciela i pierwszego opata z Cluny (909).

St ODO lub Eudes (Francja), b.

879, d.

942; sekund opat z Cluny.

St Aymard (Francja), d.

965; jedna trzecia opat z Cluny.

St Majolus lub Maieul (Francja), b.

906, d.

994; jedna czwarta opat z Cluny; Otto II pożądane, aby go papież w 974, ale on odmówił.

St Odilo (Francja), d.

1048; jedna piąta opat z Cluny. Bernarda z Cluny (Francja), d.

1109; słynnego w związku z jedenastego wieku "Rząd Cluniacensis", która nosi jego imię.

Piotr Czcigodny (Francja), d.

1156; dziewiąty opat z Cluny; zatrudnionych przez kilku papieży w ważne sprawy Kościoła.

Święty Romuald (Włochy), b.

956, d.

1026; z Camaldolese założyciel zgromadzenia (1009).

Herluin (Francja), d.

1078; Bec założyciel (1040).

St Robert z Molesmes (Francja), b.

1018, d.

1110; założyciel i opat Molesmes (1075); wspólnego założyciela i pierwszego opata z Cîteaux (1098).

St Alberic (Francja), d.

1109; wspólnego założyciela i drugi opat z Cîteaux.

St Stephan Harding (Anglia), d.

1134; wspólnego założyciela i trzeci opat z Cîteaux.

St Bernard (Francja), b.

1091, d.

1153; dołączył Cîteaux z trzydziestu innych szlachta (1113); założona Clairvaux (1115), napisał wiele dzieł teologicznych i duchowych; był doradcą stanu i królów, i doktora Kościoła; On głosił druga wyprawa na całym Francja i Niemcy w wniosek Eugenius III (1146).

St Hirschau Wilhelm (Niemcy), C.

1090; autora "Konstytucje z Hirschau".

Święty Jan Gualbert (Włochy), b.

999, d.

1073; założyciel Vallombrosa (1039).

St Stephen lub Etienne (Francja), d.

1124; założyciel Grammont (1076). Bł.

Robert z Arbrissel (Francja), d.

1116; założyciel Fontevrault (1099).

St William (Włochy), d.

1142; założyciel Monte Vergine (1119).

St Sylvester (Włochy), b.

1177, d.

1267; założyciel z Sylvestrines (1231).

Bernardyn Ptolemeusz (Włochy), b.

1272, d.

1348; założyciel z Olivetans (1319).

Ludovico Barbo (Włochy), d.

1443; najpierw kanonu regularnie, a następnie opat św Justina z Padwa i założyciel zgromadzenia o tej samej nazwie (1409).

Didier de la Cour (Francja), b.

1550, d.

1623; założyciel zgromadzenia św-Vannes (1598). Bénard Laurent (Francja), b.

1573, d.

1620; Przed Kolegium w Cluny, Paryż, założyciel i do Maurist zgromadzenie (1618).

José Serra (Hiszpania), b.

1811, zmarł ok. 1880; Biskup koadiutor z Perth, Australia (1848); i Rudesind Salvado (Hiszpania), b.

1814, d.

1900; Biskup Portu Victoria (1849); założycieli New Nursii, Australia.

Prosper Guéranger (Francja), b.

1805, d.

1875; z Gallican założyciel zgromadzenia (1837); przywrócone Solesmes (1837), znany jako pisarz liturgicznych.

Jean-Baptiste Muard (Francja), b.

1809, d.

1854; założyciel Pierre-qui-Vire i na prowincji Francuski w Casinensis Zgromadzenia prymitywne Przestrzeganie (1850).

Maurus Wolter (Niemcy), b.

1825, d.

1900; z Beuronese założyciel zgromadzenia (1860); opat z Beuron (1868).

Pietro Francesco Casaretto (Włochy), b.

1810, d.

1878; założyciela i pierwszego opata generalnego zgromadzenia Casinensis Przestrzeganie Primitive (1851).

Bonifacego Wimmera (Bawaria), b.

1809, d.

1887; założyciel zgromadzenia Americo-Casinensis (1855). Martin Marty (Szwajcaria), b.

1834, d.

1896; założyciel zgromadzenia Ameryki szwajcarski (1870); opat św Meinrad, Indiana (1870); Wikariusz Apostolski w Dakota (1879).

Jerome Vaughan (Anglia), b.

1841, d.

1896; założyciel Fort Augustus Abbey (1878).

Gerard van Caloen (Belgia), b.

1853; pomocnica brazylijskiego zgromadzenie; opat z Rio de Janeiro (1896); tytularnego biskupa Phocaelig; (1906).

Naukowców, historyków, pisarzy duchowne, itp.

St BEDA CZCIGODNY (Anglia), b.

673, d.

735; mnich z Jarrow, Doktor Kościoła, historyk i komentator.

St Aldhelm (Anglia), d.

709; opat z Malmesbury i biskupa Sherborne.

Alkuin (Anglia), d.

804, mnich z York, założyciela szkoły w ramach Francja Charlemagne.

Hraban Maur (Niemcy), d.

856, arcybiskup Moguncji.

St Paschasius Radbertus (Niemcy), d.

860; opat z Corbie.

Ratramnus (Niemcy), d.

866; mnich z Corbie, którzy wzięli udział w Sacramentarian kontrowersji.

Walafrid Strabon (Niemcy), d.

849; mnich z Fulda, a następnie opat z Reichenau.

Abbon z Fleury (Francja), dziesiątego wieku; jednocześnie mnichem w Canterbury.

Notker (Szwajcaria), d.

1022; mnich św Galla; theologican, matematyk i muzyk.

Guido d'Arezzo (Włochy), zmarł ok. 1028; wynalazcy z gama.

Hermannus Contractus (Niemcy), jedenastego wieku mnich św Gall, dowiedziałem się we wschodniej języków; autora "Salve Regina". Warnefrid Pawła, Paweł Diakon (Włochy), ósmym wieku, historyk i pedagog (scholasticus) Monte Cassino.

Hincmar (Francja), d.

882; mnich z St Denis; arcybiskupa Reims (845).

Peter Damian (Włochy), b.

988, d.

1072; mnich z Camaldolese reformy w Fonte Avellano; Kardynał Biskup Ostia (1057).

Lanfranc (Włochy), b.

1005 w Lombardii, d.

w Canterbury, 1089; mnich w Beck (1042), założyciela szkoły tam, arcybiskupa Canterbury (1070).

Święty Anzelm (Włochy), b.

1033 w Piemoncie, d.

1109; mnich w Bec (1060); opat z Bec (1078), arcybiskupa Canterbury (1093); zwykle uważane za pierwszy szkolnego.

Eadmer (Anglia), d.

1137; mnich z Canterbury i uczniem św Anzelm, których życie pisał.

The English historyków; Florencja z Worcester, d. 1118; Symeona z Durham, d.

1130; Jocelin de Brakelonde, d.

1200, mnicha i kronikarza z Bury St Edmunds, Matthew Paryż, d.

1259, mnich z St Albans, Wilhelm z Malmesbury, zmarł c.

1143; Gervase z Canterbury, zmarł c.

1205; Roger z Wendover, d.

1237, mnich z St Albans.

Piotra Deacon (Włochy), zmarł ok. 1140; mnich z Monte Cassino.

Adam Easton (Anglia), d.

1397, mnich z Norwich, kardynał (1380).

John Lydgate (Anglia), zmarł c.

1450; mnich z Bury St

Edmunds, poeta.

John Wheathamstead (Anglia), d.

1440; opat z St Albans. Johannes Trithemius (Niemcy), b.

1462, d.

1516; opat z Spanheim, obszerne pisarz i wielki samotnie.

Louis Blosius (Belgia), b.

1506, d.

1566; opat z Liessies (1530), autor "Lustro dla Mnisi".

Juan de Castaniza (Hiszpania), D. 1599; mnich z St Saviour's, onna.

Benedykt van Haeften (Belgia), b.

1588, d. 1648; Przed z Afflighem.

Klemens Reyner (Anglia), b.

1589, d.

1651; mnich w Dieulouard (1610); opat z Lamspring (1643).

Augustyn Baker (Anglia), b. 1575, d.

1641; mnich z Dieulouard i autor "Sancta Sophia".

Augustyn Calmet (Francja), b.

1672, d.

1757; opat z Senones-en-Vosges, najlepiej znany z "Dictionary of the Bible".

Carolus Meichelbeck (Bawaria), b.

1669; d.

1734; bibliotekarz i historyk Benediktbeuern.

Magnoald Ziegelbauer (Niemcy), 1689, d.

1750; autora utworu literackiego historii Orderu św.

Orzesze Herrgott (Niemcy), b.

1694, d.

1762; mnich z St-Blasien.

Suitbert Baumer (Niemcy), b.

1845, d.

1894; mnich z Beuron.

Luigi Tosti (Włochy), b.

1811, d. 1897; opat; Vice-archiwista do Stolicy Apostolskiej.

JBF Pitra (Francja), b.

1812, d. 1889; mnich z Solesmes; kardynała-biskupa Frascati (1863); bibliotekarza Świętego Kościoła rzymskiego.

Francis Aidan Gasquet (Anglia), b.

1846; mnich z Wadą i opat-English przewodniczącego zgromadzenia benedyktynek.

Fernand CABROL (Francja), b.

1855; opat z Farnborough (Gallican zgromadzenia).

Jean Besse (Francja), b.

1861; mnich z Ligugé.

Germain Morin z Beuronese zgromadzenie, b.

1861. John Chapman z Beuronese zgromadzenie, b.

1865. Cuthbert Edward Butler (Anglia), b.

1858; opat z Wadą (1906).

Zgromadzenie St-Maur

Poniżej przedstawiono niektóre z głównych autorów tego zgromadzenia: Adrien Langlois, d.

1627; jednym z pierwszych Maurists.

Nicolas Jacek Braciak, b.

1585, d.

1644. Gregoire Tarrisse, b.

1575, d.

1648; pierwszy Przełożony generalny zgromadzenia. Luc d'Achery, b.

1609, d.

1685. Antoine-Joseph Mege, b.

1625, d.

1691. Louis Bulteau, b.

1625, d.

1693. Michel Germain, b.

1645, d.

1694; towarzysz z Mabillon.

Claude Martin, b.

1619, d.

1707; największych w Maurists.

Thierry Ruinart, b.

1657, d.

1709; towarzyszem i biograf z Mabillon.

François Lamy, b.

1636, d.

1711. Pierre Coustant, b.

1654, d.

1721. Denis de Sainte-Marthe, b.

1650, d.

1725. Julien Garnier, b.

1670, d.

1725. Edmond Martène, b.

1654, d.

1739. Ursin Durand, b.

1682, d.

1773. Bernard de Montefaucon, b.

1655, d.

1741. René-Prosper Tassin, d.

1777.

Biskupi, Monks, męczenników, itp.

St Laurence (Włochy), d.

619; przybył do Anglii z St Augustine (597), którego udało się arcybiskup Canterbury (604).

St zakaźne (Włochy), d.

624; Roman opat, wysłał do Anglii z innymi mnichami do pomocy Święty Augustyn (601); założyciel St Paul's, Londyn, a pierwszy biskup Londyn (604), arcybiskupa Canterbury (619).

St Justus (Włochy), d.

627; przybyli do Anglii (601); pierwszy biskup Rochester (604), a potem arcybiskup Canterbury (624).

Święty Paulin z York (Włochy), d.

644; przybyli do Anglii (601); pierwszego biskupa Jork (625), biskup Rochester (633).

St ODO (Anglia), d.

961; arcybiskup Canterbury.

St Elphege lub Aelfheah (Anglia), d.

1012; arcybiskup Canterbury (1006); zabity przez Duńczyków.

St Oswald (Anglia), d.

992; bratanka św ODO z Canterbury, biskupa Worcester (959); arcybiskup Yorku (972).

St Bertin (Francja), b.

597, d.

709; opat z Saint-Omer.

St Botolph (Anglia), d.

655; opat.

St Wilfrid, urodzony w.

634, d.

709; Biskup Jorku.

St Cuthbert, d.

687; Biskup Landisfarne.

Święty Jan z Beverley, d.

721; biskup Hexham.

St Swithin, d.

862; biskupa Winchester.

St Ethelwold, d.

984; biskupa Winchester.

Święty Wulfstan, d.

1095; biskupa Worcester.

St Ælred, b.

1109, d. 1166; opat w Rievaulx, Yorkshire.

Święty Tomasz z Canterbury lub Thomas Becket, urodzony w.

1117, 1170 męczeństwo; kanclerz Anglii (1155), arcybiskupa Canterbury (1162).

Święty Edmund Rich, d.

1240; arcybiskup Canterbury (1234), zmarł na wygnaniu.

Suger (Francja), b.

1081, d.

1151; opat z St Denis i Regent z Francja.

Bł.

Richard Whiting, opat z Glastonbury, bł.

Roger James, i bł. John Thorn, mnisi z Glastonbury, bł.

Hugh Faringdon, opat z Reading, bł. Williama Eynon, i bł.

John Rugg, mnisi z Reading i bł.

John beche, opat z Colchester, wszystkie wykonane (1539) odmowy nadrzędność z Henry VIII w sprawach kościelnych.

John de Feckenham (lub Howman), d.

1585; ostatni opat of Westminster, zmarł w więzieniu.

Sigebert Buckley, urodzony w.

1517, d.

1610; mnich Westminster; związek między starymi i nowymi English zgromadzenia.

Ven. John Roberts, ur c.

1575, 1610 męczeństwo; założyciela św Gregory, Douai.

William Gabriel Gifford, b.

1554, d.

1629, profesor teologii w Reims (1582); Dziekan Lille (1597); mnich w Dieulouard (1609); arcybiskupa Reims (1622). Leander z St Martin (John Jones), b.

1575, d.

1635; przewodniczącego zgromadzenia i English Przed św Gregory, Douai.

Philip Ellis, b.

1653, d.

1726; Wikariusz Apostolski w Western District (1688); przeniesione do Segni, Włochy (1708).

Charles Walmesley, b.

1722, d.

1797; Wikariusz Apostolski w Western District (1764); doktor Sorbony i FRS Placid William Morris, b. 1794, d.

1872; mnich z Wadą, Wikariusz Apostolski z Mauritius (1832).

John BEDA CZCIGODNY Polding, b.

1794, d.

1877; mnich z Wadą, Wikariusz Apostolski w Australia (1834); pierwszego arcybiskupa Sydney (1851).

William Bernard Ullathorne, b.

1806, d. 1889; mnich z Wadą, Wikariusz Apostolski w Western District (1846); przeniesione do Birmingham (1850); zrezygnował (1888).

Roger Vaughan BEDA CZCIGODNY, b.

1834, d. 1883; mnich z Wadą; Przed Katedra w Belmont (1863); coadjutor do arcybiskupa Polding (1872); udało jako Arcybiskup Sydney (1877).

Kardynał Sanfelice (Włochy), b.

1834, d.

1897; arcybiskup Neapol; dawniej opat La Cava.

Joseph Pothier (Francja), b.

1835; inaugurator z Solesmes szkoły plain-chant, opat z Fontanelle (1898).

Mocquereau Andre (Francja), b.

1849; Przed z Solesmes i następca Dom Pothier jako lidera w szkole.

John Hedley Cuthbert, b.

1837; mnich z Ampleforth; konsekrowany Biskup koadiutor z Newport (1873); udało jako Biskup (1881).

Bonazzi Benedetto (Włochy), b.

1840; opat La Cava (1894); arcybiskupa Benevento (1902).

Serafini Domenico (Włochy), b.

1852; opat generalny w Casinensis Zgromadzenia Przestrzeganie Primitive (1886); arcybiskup Spoleto (1900).

Hildebrand de Hemptinne (Belgia), b.

1849; opat prymas zamówienia; opata z Maredsous (1890); opat prymas nominowany przez Leona XIII (1893).

Zakonnice

St Scholastica, zmarł c.

543; siostry do świętego Benedykta.

Wśród English Benedyktynów mniszek, najczęściej obchodzone są: św Etheldreda, d.

679; Abbess w Ely.

St Ethelburga, zmarł c.

670; Abbess z Barking.

St Hilda, d.

680; Abbess w Whitby. St

Werburgh, d.

699; Abbess Chester.

St Mildred, siódmego wieku; Abbess w Thanet.

St Walburga, d.

779; mniszka Wimborne; siostry do św.

Willibalda i Winnibald; udał się do Niemcy z św.

Lioba i Thecla aby pomóc w. 740 St Boniface.

St Thecla, ósmego wieku; mniszka Wimborne; Abbess w Kitzingen, zmarł w Niemcy.

St Lioba, d.

779; mniszka Wimborne; kuzyna św Bonifacego; Abbess z Bischofsheim, zmarł w Niemcy.

Wśród innych benedyktynów świętych: św Hildegard (Niemcy), b.

1098, d.

1178; Abbess of Mount St Rupert, św Gertrudy Wielkiej (Niemcy), d.

1292; Abbess w Eisleben w Saksonii (1251).

St Mechtilde, siostra św Gertrudy i mniszka w Eisleben.

St Frances w Rzym, b.

1384, d.

1440; wdowa; założony porządek Oblatów (Collatines) w 1425.

VI. FUNDACJE pochodzących lub oparte na benedyktyńskiego ZAMÓWIENIE

To zostało już wykazane w pierwszej części tego artykułu sposobu reakcji, które po wielu złagodzenie i zmniejszania zagrożenia, które crept do Zakonu Benedyktynów produkowane, z dziesiątego wieku roku, szereg reform i kongregacje niezależne, w każdym z których powrót do listu św ścisłe

Benedict's Rule została podjęta, z niektórych odmian idealne i różnic zewnętrznych organizacji.

Z Cluny był pierwszym, a następnie od czasu do czasu, przez innych, z których wszystkie zajmują się w oddzielnych artykułów.

St Chrodegang

Oprócz tych wspólnot, które dołączyły do professedly Benedyktynów w zasadzie wszystkie jego wymagań, nie zostały założone w niektórych innych szczególnych celów lub prac, które, choć nie należy do benedyktynów, twierdząc, że miało art. jako podstawa do podłoża, na których ich własne szczególne ustawodawstwo.

W najwcześniejszym przykładem było to zlecone przez św Chrodegang, biskup Metz, którzy w 760 roku jego katedrą zgromadziło duchownych w rodzaju wspólnoty życia i zwrócił się do ich wskazówek kodeks zasad, na podstawie, że św Benedykta .

Były to pierwsze "kanoników regularnych", a pomysł ten sposób rozpoczęła się bardzo szybko do niemal każdej katedrze Francja, Niemcy, Włochy, jak również niektóre w Anglii.

W tym ostatnim kraju, jednak nie było całkowicie nowym pomysłem, uczymy się od BEDA CZCIGODNY "Historia kościelna" (I, xxvii), że nawet w St Augustine's czasie pewnego rodzaju "wspólnego życia" zostało w modne wśród biskupów i duchownych. St

Chrodegang Instytutu i jego imitacji niemal powszechnie panujący w katedrze i kościołach do kolegiaty ousted poprzez wprowadzenie w Austin kanoników.

Carthusians

A słowo musi tu być, jak powiedział do Zakonu Kartuzów, które niektórzy pisarze mają podzielono między te opierają się na regułę benedyktynów.

Tę supposition opiera się głównie na fakt, że zachowane imię świętego Benedykta w ich Confiteor, ale było to bardziej prawdopodobnie wykonane z uznania tego świętego na stanowisko Patriarchy Zachodu monastycyzm niż z jakiejkolwiek idei, że kolejność była ojcostwa ze starszymi ciała.

Confusion może również pojawiły się w związku z założycielem z Carthusians, Święty Bruno, jest błędne dla innego o tej samej nazwie, którzy was opat z Monte Cassino w XII wieku, a więc Benedyktynów.

Niezależne Benedyktynów Congregations

W różnych reform, począwszy od Cluny w dziesiątym wieku i rozszerzającej na Olivetans z czternastego, zostały wymienione w pierwszej części niniejszego artykułu, są opisane bardziej szczegółowo w osobnych artykułów, na podstawie ich tytułów.

Do tych należy dodać Zakon Humiliati, założone w XII wieku przez niektórych dostojników Lombardia którzy, mając zbuntował się przeciw cesarz Henry VI, wzięto go do niewoli przez Niemcy.

Tam rozpoczął praktykę dzieł pobożności i pokuty, i były dla ich "pokory" możliwość powrotu do Mediolanu.

Nakaz został ostatecznie ustalony w 1134 pod kierunkiem Bernardyn, którzy umieścili na podstawie reguły benedyktynów.

To rzecz o kilka stuleci i miał dziewięćdziesiąt cztery klasztory, ale dzięki popularności i dobrobytu korupcji i nieprawidłowości w crept, a po bezskuteczna próba reformacji, Pope Pius V stłumiony kolejności, w 1571.

Wzmianka muszą być również wykonane z bardziej nowoczesnych Ormiański zgromadzenie benedyktynów (znany jako Mechitarists), założona przez Mechitar de Petro w XVIII wieku, w komunii ze Stolicą Apostolską; jest to obecnie uznana wśród innych niż stowarzyszone w celu zgromadzenia.

(Patrz HUMILIATI, MECHITARISTS.)

Quasi-Benedyktynów Fundacje

(1) Wojskowe Zamówienia

Hélyot wymienia kilka zamówień wojskowych, które zostały w oparciu o tym św Benedykta lub w jakiś sposób z niej pochodzących.

Choć założona w szczególności w odniesieniu do obiektów wojskowych, jak na przykład w obronie świętych miejsc w Jerozolima, kiedy nie tak zaangażowani, rycerze mieszkali w rodzaju religijnego życia w commanderies lub preceptories, z siedzibą w sprawie osiedli należących do ich celu.

Oni nie byli w żadnym sensie duchownych, ale zazwyczaj miały śluby ubóstwa i posłuszeństwa, a czasami również czystości.

W niektórych z Hiszpański zamówienia, uprawnienia do zawarcia małżeństwa została przyznana w XVII wieku.

Rycerze praktykowana wielu zwyczajowych austerities zakonne, takie jak post i milczenie, i przyjęła habit religijnych z nieco skrócony tunikę dla wygody na koniu.

Każde zamówienie było regulowane przez Wielkiego Mistrza którzy miał jurysdykcji nad całym porządku, a pod nim były dowódców, którzy panowali w różnych domach.

Następujące osoby były wojskowe zamówienia związane z Zakonu Benedyktynów, ale dla pełniejszego szczegóły czytelnik jest odsyłany do odrębnych artykułów.

(a) rycerzy templariuszy, założona w 1118.

Święty Bernard z Clairvaux opracowała zasady ich, a oni zawsze uważała, że Cystersi jako swoich braci. Z tego powodu one przyjęte biały strój, do którego dodano Czerwonego Krzyża.

Postanowienie zostało zniesione w 1312 roku.

W Hiszpania było: (b) Rycerze Calatrava założona w 1158, aby pomóc w ochronie Hiszpania przeciwko inwazji Maurów.

Rycerzy z Calatrava należnych ich pochodzenia do opat i mnisi z klasztoru cystersów Fitero.

Kapituła Generalna Cîteaux opracowała zasady życia i sprawuje ogólny nadzór nad nimi.

W czarnym kapturem i krótko nosił szkaplerz, które oznaczają ich związek z Cîteaux.

Kolejność posiadanych pięćdziesiąt sześć commanderies, głównie w Andaluzji.

Na zakonnice z Calatrava zostały ustalone c.

1219. Byli cloistered, przestrzegając zasad Cystersów mniszek i noszenie podobny nawyk, ale były one pod jurysdykcją Grand Master of the rycerzy.

(c) Rycerze Alcantara, lub San Julian del Pereyro, w Kastylii, założony mniej więcej tym samym czasie i na ten sam cel, jak Knights of Calatrava.

Przyjęły one złagodzone postaci św Reguła, której niektóre observances wypożyczony z Calatrava zostały dodane.

One również wykorzystywane w czarnym kapturem i skróty szkaplerz.

To był jednocześnie proponuje się w tym celu zjednoczyć się z Calatrava, ale nie realizacji programu.

Oni posiadał trzydzieści siedem commanderies.

(d) Rycerze MONTESA, założona w 1316, offshoot z Calatrava, rycerze na dziesięć tego celu którzy sami umieszczone pod opat Cîteaux zamiast własnego Wielkiego Mistrza.

(e) Knights of St George na Alfama, założona w 1201; zjednoczonej do Zakon Rycerzy z Montesy w 1399.

W Portugalia istniały trzy zamówienia, założył również do celów obrony przed Maurowie: - (f) Rycerze Aviz, założona w 1147; one przestrzegane przez benedyktynów Zasada, zgodnie z kierunkiem Abbots z Cîteaux i Clairvaux, i miał czterdzieści commanderies .

(g) Knights of St Michael's Wing, założona w 1167, została podjęta w imię honoru z którego archanioł widoczne pomocy zwycięstwo zabezpieczone przed Maurowie dla króla Alphonso I Portugalia.

Zasada został sporządzony przez opata cystersów z Alcobaza.

Oni nigdy nie były bardzo liczne i ich kolejność nie długo przetrwać w których panowania króla została ona założona.

(h) nakaz Chrystusa, hodowanych na ruiny templariuszy z około 1317; stało się bardzo liczne i zamożne.

To przyjęła Reguła św Benedykta i konstytucjach Cîteaux, i posiadał 450 commanderies.

W 1550 urząd Wielkiego Mistrza tego celu, jak również Aviz, była zjednoczona do korony.

(I) mnichów z zakonu Chrystusa.

W 1567, został powołany na surowsze życie w klasztorze w Thomar, główny dom zakonu Chrystusa, pod tym tytułem, gdzie znajduje się pełny życia zakonnego został dotrzymany, z nawyku i śluby podobne do tych z Cystersi, choć mnichów były pod jurysdykcją Wielkiego Mistrza z Knights.

Nakaz ten istnieje obecnie jako jeden z szlachetnym zamówień rycerskości, podobne do tych z Podwiązki, Wanna, itp., w Anglii.

W Savoy istnieją dwa porządki: (k) Knights of St Maurice, (l) z St Lazarus, które zostały zjednoczone w 1572.

Zauważyli oni, z reguły cystersów i celem ich istnienia była obrona wiary katolickiej przed odeprzeć z Reformacji protestanckiej.

Mieli wiele commanderies i ich dwóch zasadniczych domy były w Turyn i Nicei.

W Szwajcaria również Abbots św Galla jednocześnie obsługiwanych (m) Orderu niedźwiedzia, który miał na Frederick II w 1213.

(2) Hospitallers

Zakon Braci Hospitallers pochodzi z Burgos w szpitalu podłączona do klasztoru cystersów mniszek w tym mieście.

Było kilkanaście cystersów świeckich braci którzy wspomagana przez mniszek w opiekę w szpitalu, i tych, w 1474 roku, tworzy się do nowego porządku, które mają być niezależne od Cîteaux.

Oni spotkała się z bardzo opozycji, a nieprawidłowości mających crept, byli zreformowanej w 1587 i pod abbess z klasztoru.

(3) Oblatów

W Oblatów św Frances w Rzym, zwany również Collatines, było zgromadzenie pobożnych kobiet, założony w 1425 i zatwierdzony jako celu w 1433.

Oni po raz pierwszy zaobserwowane rządów Franciszkanów Tertiaries, ale było to tylko zmiana dla tego Świętego Benedykta.

Kolejność polegała głównie Roman szlachetny panie, którzy mieszkali pół-religijnych i życia poświęcił się do dzieł pobożności i miłości.

Oni się nie uroczyste śluby, nie były one ściśle zamkniętym, nie wolno korzystać z korzystania z ich posiadłości.

Zostały one najpierw pod kierunkiem benedyktynów z Oliveti, ale po śmierci ich założycielki, w 1440, stały się niezależne.

(4) Zamówienia Canonesses

Informacje są jednak scanty dotyczące rozdziałów canonesses szlachetnych, które były dość liczne w Lotaryngii, Flandria, a Niemcy w średniowiecznych czasów.

Wydaje się pewne, że wielu z nich zostały pierwotnie benedyktyńskie wspólnoty mniszek, które w taki czy inny sposób, zrzekli się ich uroczyste śluby i założyć stanu canonesses, jednocześnie obserwując niektóre formy Benedyktynów w art.

Członkostwo w prawie wszystkich tych rozdziałów zostało ograniczone do kobiet szlacheckich, aw niektórych przypadkach królewskiego, pochodzenie.

W wielu też, chociaż canonesses były jedynie seculars, to nie na mocy ślubów religijnych, a zatem prawo do urlopu i poślubić, Abbesses zachowały charakter i stan religijnej przełożonych, i jako takie zostały uroczyście jako profesów Benedyktynów mniszek. Poniższa lista domów pochodzi z Mabillon i Hélyot, ale wszystkie miały istnieć do końca XVIII wieku: w Lotaryngii: Remiremont; założone 620; członków stał canonesses w 1515; Epinal, 983; Pouzay, Bouxières-aux - Dames, Metz, jedenastego i dwunastego wieku.

W Niemcy: Kolonia, 689; Homburg i Strasburgu, w siódmym wieku; Lindau, Buchau, Andlau w ósmym wieku; Obermunster, Niedermunster i Essen w dziewiątym wieku.

W Flandria: Nivelles, Mons, Andenne, Maubeuge, Belisie w siódmym wieku; i Denain, 764.

Członkowie następujące domy w posiadanie Niemcy zrzekli się ich uroczyste śluby i canonesses się w XVI wieku, opuszczonych również Katolicy i przyjęła wyznania protestanckie: Gandersheim, Herford, Quedlinburg, Gernrode.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez G. Cyprian Alston.

Przepisywane przez Susan Birkenseer.

Dedykowane do s. Marii Monica (PJ Kamplain), OSB W Encyklopedii Katolickiej, Tom II.

Opublikowany 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

W Benedyktynów w Postanowienie ogólne

- Montalembert, mnichów z Zachodu (Londyn, 1896), inż.

Tr. Nowe wyd., Wstęp przez Gasquet; Newman, Misja św Benedykta Szkoły i benedyktynów, w Szkice historyczne (Londyn, 1873); Gasquet, Szkic o życiu i misji św Benedykta (Londyn, 1895); Maitland, The Dark Ages (Londyn, 1845); Mabillon, Annales OSB (Paryż, 1703-39); Id., Acta SS.

OSB (Wenecja, 1733); Yepez, Kronika generale Ord. SPN Benedicti (Kolonia, 1603); Hélyot, Histoire des ordres religieux (Paryż, 1792); Id., Dict.

Des ordres religieux (Paryż, 1860); Mege, Komentarzu sur la regle de S. Benoit (Paryż, 1687); Calmet, Komentarzu (Paryż, 1734), Jacek Braciak, Kodeksu regularum (Paryż, 1638); Besse, Le moine benedictin ( Ligugé, 1898); Braunmuller w Kirchenlex., Sv; Herzog, Realencyclopadie (Lipsk, 1897), sv; Heimbucher, Die Postanowienie Kongregationen und der katholischen Kirche (Paderborn, 1896), I; Ziegelbauer, Hist.

Lit. OSB (Augsburg, 1754); Album Benedictinum (St Vincent, Pennsylvania, 1880, Rzym, 1905); Tanner, Informacja Religia (Londyn, 1744); Dugdale, Monasticon Anglicanum, Stevens, ciąg dalszy (Londyn, 1817-30); Gasquet , Henry VIII i Monasteries English (Londyn, 1899); Id., Wigilia reformacji (Londyn, 18990); Gairdner, Prefaces do Kalendarze państwa dokumenty o Henry VIII; Taunton, English Black Monks św Benedykta (Londyn , 1897); Dudden, Grzegorza Wielkiego (Londyn, 1905), I; Eckenstein, Kobiety w ramach monastycyzm (Cambridge, 1896); nadziei, Święty Bonifacy i konwersji Niemcy (Londyn, 1872); Reyner, Apostolatus Benedictinorum w Anglia (Douai, 1626); Hind, Benedyktyni w Oksford w Ampleforth Journal, VI, 1901.

Specjalny Congregations.

- Duckett, czartery i zapisów Cluni (Lewes, Anglia, 1890); Sackur, Die Cluniacenser (Halle jeden S., 1892-94); Janauschek, Origines Cisterciensium (Wiedeń, 1877); Gaillardin, Les Trappistes (Paryż, 1844) ; Guibert, Destruction de Grandmont (Paryż, 1877); Salvado, Memorie storiche (Rzym, 1851); Berengier, La Nouvelle-Nursie (Paryż, 1878); Brullee, Vie de P. Muard (Paryż, 1855), tr.

Robot, 1882; Thompson, P. Life Muard (Londyn, 1886; de Broglie, Mabillon (Paryż, 1888); Id., MONTFAUCON (Paryż, 1891); Houtin, Dom Couturier (Angers, 1899); Van Galoen, Dom Maur Wolter et les origines de la Cong. De Beuron (Brugia, 1891); Dolan, Succisa Virescit w spadku weryfikacja, I-IV.

Saint Benedykt Biscop

Benedykt Biscop, c.628-690, był szlachetny Usunięte którzy odeszli ze służby króla Oswy stać się mnichem benedyktyńskim.

Założył dwa klasztory, jeden w Wearmouth i Jarrow na innych.

Książki on zebranych w Rzym, Galia do biblioteki klasztoru możliwe pism czcigodnego BEDA CZCIGODNY, jego uczeń.

Święto: 12 stycznia.


Także, zobaczyć:


Zakony


Franciszkanie


Jezuitów


Cystersi


Trappists


Christian Brothers


Dominikanie


Karmelici


Karmelitów Bosych


Sie Augustynianie


Marist Brothers

Monastycyzm


Zakonnice


Braci


Convent


Ministerstwo


Major Zamówienia


Święcenia kapłańskie

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest