czarny muzułmanów

Informacje ogólne

Black muzułmanów jest powszechnie stosowane nazwy dla wyrażających z amerykańskiego czarnego nacjonalistyczny ruch religijny, którego zmiana nazwy własnej w 1976 roku: "The Lost - znaleziono Nation of Islam", "Świat Wspólnoty islamu na Zachodzie." Ruch ślady jej początki do enigmatyczna postać D Wallace Fard (Wali Farad), znane jako "Prorok Fard", "The Great Mahdi" lub "Zbawiciela", którzy przyciągnęły 8000 zwolenników w krótkim okresie między jego wygląd w Detroit w 1930 roku i jego zaniku w Czerwiec 1934.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Ruch, ze swojej obecnej siedziby w Chicago, na podstawie zdobytych ziemi znacznie Fard następca, Elijah Muhammad, którzy wykonywane silnego przywództwa aż do śmierci w 1975 roku.

Widział siebie jako "prorok i apostoł Boga", twierdząc, że Bóg ukazał się w postać Fard. Zwiastowanie anty pogłębionej integracji wiadomość, Elijah Muhammad często wyrażone ostrzeżenia o "ludzkiej bestii... Narodu lub rasy znanej jako białego. "Wezwał" Black Man co w Ameryce, aby zostać połączone z własnej "i wezwał poczucia własnej czarny i poleganie separacji z białego społeczeństwa, nawet ekonomicznie.

Jeden z najbardziej znanych Black Muslim ministrów w tym okresie był Malcolm X, przeliczone gdy był w więzieniu w 1947 roku, którzy włamali się do przepływu w marcu 1964 i został zamordowany 11 miesięcy później.

W BELIEVE Religious Information Source stronie internetowej nie jest połączony z organizacji opisanych w tej prezentacji. Dzieje się tak, aby być jednym z tematów religijnych 1000, które są zawarte w wierza.

Nasza mała protestanckich chrześcijańskiego Kościoła, który utworzył i utrzymuje BELIEVE strony, nie ma kontaktu z organizacji opisanych tutaj, więc nie możemy pomóc w dostarczaniu kontaktów i adresów. Ponadto, ponieważ nie BELIEVE "sprzedać" nic nie możemy pomóc w znalezieniu książki, ikony albo pamiątki.

Radykalnie różne fazy Elijah Muhammad rozpoczął jako syn i następca, Warith Deen (lub Wallace D) Muhammad. Wezwał do nowego poczucia patriotyzmu, nakłaniając czarne "identyfikowania się z ziemi i flagi."

Zalecającą "religijnego zjednoczenia na świat, muzułmanów," WD Muhammad opuszczonych unorthodox pojęć i wyrażeń, które przedstawił przeszkody dla wielu innych muzułmanów "uznawania ten ruch jako autentycznie islamskie.

W maju 1985 roku ogłosił rozwiązanie amerykańskiej misji muzułmańskich w celu ujednolicenia swoich członków z całego świata muzułmańskiego.

A splinter grupy kierowanej przez Louis Farrakhan, jednak zachowuje wcześniejsze separatystycznych zasad i nazwisko "Narodów islamu." Podczas kampanii prezydenckiej 1984 Farrakhan's rasowe komentarze miesza się kontrowersje.

W kolejnych latach, powtarzające się antysemickie uwagi na duże wiece, ale nie wstrzykiwać sobie do kampanii prezydenckiej 1988.

Willem A Bijlefeld

Bibliografia:


JR Howard, który staje się czarny muzułmańskich: Badanie zaangażowania w procesy polityczne Deviant Organization (1965); CE Lincoln, The Black muzułmanów w Ameryce (1973); LE Lomax, gdy program Word jest: Sprawozdanie Elijah Muhammad, Malcolm X, a Black Muslim Świat (1963); CE Marsh, z Black muzułmanów do muzułmanów: przejście z islamu na Separatyzm, 1930 - 1980 (1984); E Muhammad, Message do Blackman in America (1965).


Także, zobaczyć:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Objawienie - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari


Wiedza - Książka Hadiths z 3 al-Bukhari


Godziny modlitw - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari


Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z 20 Książka al-Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths z 26 Książka al-Bukhari


Walka na drodze Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari


ONENESS, wyjątkowość Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93 al-Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologia


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druzowie


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Wczesne Islamskiej Zarys historii


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabizm


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest