Buddyzm

Budda (563 - 483 pne) (Siddhartha)

Informacje ogólne

Budda był urodzony w północnej hinduskie Indie.

On tworzy szkoły religijnej myśli, że został zaprojektowany przede wszystkim do reformy braminizm (Hinduizm), a zwłaszcza do obalenia systemu kastowego.

Siddhartha Gautama urodził się syn księcia.

On dorastał w bogactwa i luksusu i szczęśliwie żonaty.

Medytacji na temat zła na świat doprowadziło go do porzucenia jego żona, jego dzieci i jego bogactwo i wander o Indie jako żebrak w poszukiwaniu prawdy. Po wielu latach wędrówki i medytacji, znalazł to, co on myśli była prawda.

Ludzie którzy szli za Nim nazwał go Buddy, które oznacza oświecony One.

Oni później pisał swoje słowa i ustanowił kanon.

Buddyzm zaapelował szczególnie do ubogich i unlettered którzy nie mogą zrozumieć naukowych w nauce Konfucjusza. Nauczał, że życie było cierpienie, cierpienie, które zostały spowodowane przez pragnienie, i że trzeba pokonać dążenie do uzyskania pokoju i szczęścia.

To nauczył miłosierdzia i cierpliwości i życzliwości dla wszystkich. Niezwykłą wagę do ścisłej więzi rodzinnych spowodowanych niemal wszystkich buddystów na pozostanie w ich mieście urodzenia całe swoje życie.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Znaczenie jest umieszczony na ucieczki od życia materiałów i gaszenia pragnienia.

Buddyzm jest w oparciu o równość wszystkich religii w życiu kobiet, jak również mężczyzn.

Celem tego buddyjskiego, aby otrzymać życie wieczne (Nirvana) gaszenia pragnienia wszystkich materiałów istnienia, jest osiągnięty przez po

'Ośmiokrotnie Path ":

W północnej szkoły (Great Wheel) traktowane jako Budda boga; Południowa szkoły (Little Wheel) uznać go jako nauczyciel.

W północnej szkoły (Indie) był źródłem tego Buddyzm, który stał się największą religią, Chiny (gdzie został uznany za boga.) Inne (tekst) następujące wpisy, które są z północnej szkoły.

Ich teksty to "Lotus True Ustaw ',' Książka exploitów", "Życie Buddy".

W południowej szkoły wykorzystywane w różnych tekstach "Tipitaka." Należał "History of Buddyzm", "Pytania króla Milinda ',' komentarze Buddhaghosa".

Buddyzm nie wierzy w siebie nieśmiertelna. Karmy mówi, że działa na wcześniejsze istnienie określa wartość obecnego istnienia (wartość reincarnation).

Buddyzm

Zaawansowane Informacje

Buddyzm, jedna z głównych religii na świat, został założony przez Siddhartha Gautama, Budda, którzy mieszkali w północnej Indie od c.

560 C.

480 BC.

W czasie gdy Budda był jednym z religijnych i społecznych zmian, oznaczone przez kolejne wyprzedzeniem aryjskiej cywilizacji do Ganges Zwykły, rozwój handlu i miast, podział starych struktur plemiennych, a wzrost całego spektrum nowych religijnych ruchy, które odpowiedziały na potrzeby czasów.

Te ruchy zostały uzyskane z Brahmanic tradycji Hinduizm, ale także reakcje przeciwko niemu.

Spośród nowych sekt, Buddyzm był najbardziej udanym i ostatecznie całym Indie i większość Azja.

Dzisiaj jest wspólne dla Buddyzm podzielić na dwie główne gałęzie. Theravada, lub "Drogi starsi," jest bardziej konserwatywną z dwóch, jest dominujący w Sri Lanka, Birma, Tajlandia. Mahayana, lub "Wielkiej pojazdu , "Jest bardziej zróżnicowana i liberalne; okaże się głównie w Tajwan, Korea i Japonia, i wśród narodów Tybetański, gdzie jest odróżnić przez jego nacisk na Buddyjski Tantras.

W ostatnim czasie zarówno oddziałów, jak również Tybetański Buddyzm, zyskał zwolenników na Zachodzie.

Jest to praktycznie niemożliwe, aby powiedzieć, co Buddyjski ludności na świat jest dzisiaj, statystyki są trudne do uzyskania, ponieważ osoby mogą mieć Buddyjski przekonań i zaangażowania w buddyjskie obrzędy ludowe przy jednoczesnym utrzymaniu lub inne (Sinto, Confucian, Taoista, hinduskie) religii.

Takie osoby mogą lub nie może połączyć się lub zostać policzone jako buddystów.

Niemniej jednak, liczba buddystów na całym świecie jest często szacuje się na ponad 300 milionów.

Nauki o Buddy

Po prostu to, co oryginalne w nauczaniu Buddy była to kwestia kilku debaty.

Niemniej jednak, można stwierdzić, że wokół pewnych podstawowych doktryn. Pierwszym z czterech Noble Truths, która odbyła się Budda, jest cierpienie (duhkha). Do tego, on nie rozumie, że tylko ludzkie istnienie jest czasami bolesne, ale wszystkich istot -- ludzi, zwierząt, duchów, piekło - ludźmi, nawet bogów na niebie - zostały złowione w Samsara, cykl odrodzenia, labirynt cierpienia, w którym ich działania (Karma) zachować ich wędrówki.

Samsara i popularność nie są specyficzne dla doktryny buddyzmu.

Buddy jednak, że określone Samsara charakteryzują trzy znaki: cierpienie, impermanence, a nie - własny rachunek (anatman).

Osoby cierpią nie tylko w stale zmieniających świat, ale to, co wydaje się być "self", "duszy", nie ma rzeczywistości niezależne od siebie oddzielone od wielu elementów.

Druga Szlachetna Prawda jest, że cierpienie samo jest przyczyną. Najprostszy poziom, może to być uznane za pragnienie, ale teoria była w pełni współpracował w złożonych doktryny "jego utrzymaniu" (pratityasamutpada), który opisuje wzajemne powiązania z wszystkie rzeczywistość w postaci nieprzerwanego łańcucha przyczynowego.

Trzecia Szlachetna Prawda jest jednak to, że ten łańcuch może zostać złamana - że cierpienie może zaprzestać. Buddystów nazwie końca tego cierpienia i Nirvana on pomyślany jako zaprzestanie odrodzenie, ucieczkę od Samsara.

Wreszcie, czwarty Noble prawdą jest to, że istnieje sposób, za pomocą których zaprzestanie może być wniesiona na temat: praktyki w Ośmioraka ścieżka. Łączy etyczne i dyscyplinarne praktyki, szkolenia w koncentracji i medytacji, rozwoju i oświeconej mądrości, wszystkie myśli jest to konieczne.

Dla mnichów, oferując pojęcie obejmuje również do udzielania Dharmy w formie kazań, do chanting z Pisma w rytuałów (które może być również uważany za magiczny ochronne i zbawienną), a na odmawianiu sutras dla martwych.

Wszystkie te czynności są ściśle związane oferując w koncepcji podejmowania zasługują.

Do ich wykonywania, osób, poprzez działania karmy, może dążyć do zapewnienia sobie odrodzenie w jednym z niebios lub lepszej stacji w życiu, z którego mogą one być w stanie osiągnąć cel oświecenia.

Rozwój Buddyzm

Z dnia śmierci Buddy, jego zwolenników wspólnoty (Sangha) natychmiast w obliczu kryzysu: co zrobić, aby były one w przypadku braku kapitan?

Świeckich naśladowców którzy mieli zobowiązała się do gospodarstw domowych pozostała cześć jego ciała relikwie, które zostały zapisane w nazwie pomniki Stupy.

To był początek z kultu nabożeństwo (Bhakti) osoby z Buddy, które powinny koncentrować się nie tylko na stupy, ale w wielu świętych miejscach (np. Bodhi Tree), który stał się centrum pielgrzymek, a ostatecznie na obrazy Buddy jak dobrze.

Z drugiej strony, buddystów tych, którzy mieli stać się mnichów i mniszek zobowiązała się gromadzenie i przechowywanie ich odszedł magistra nauk (Dharmy).

Zgodnie z tradycją (historicity z których wielu uczonych ma zaskarżonej), wielki rady oświeconego 500 mnichów odbyły się w Rajagrha, natychmiast po śmierci Buddy, a wszystkie kazania Buddy (sutras) oraz zasady dyscypliny (vinaya) zostały zapamiętane i recytowane.

W ciągu następnych lat, mnisi stopniowo skonsolidowanych ich wspólne pożycie.

Początkowo, podobnie jak wielu innych wędrujących mendicants ich czas, mieli tendencję, aby być stale w ruchu, congregating tylko raz w roku na okres trzech miesięcy z Monsoon. Stopniowo, deszcz - rekolekcje wzrosła do bardziej zorganizowanego przez cały rok zakonne osiedli.

W nowej wspólnoty zakonnej rozwiniętych, było nieuniknione, że pewne różnice w ich zrozumienia zarówno nauczanie Buddy (Dharmy) oraz zasady porządku (vinaya) powinien powstać.

W ciągu 100 lat od śmierci Buddy, Sobór miał miejsce w Vaisali, w którym opowiada o pewne złagodzenie w vinaya zasady zostały potępione.

Następnie, c.

250 pne, wielkiego buddyjskiego cesarza Asoka Wielki powiedział, że odbyło się Sobór w Pataliputra do rozstrzygania pewnych kontrowersji doktrynalnych.

Oczywiste jest, z tych kont i innych Buddyjski rady, że niezależnie od początku jedności Buddyzm może być on szybko został podzielony na różnych sekciarskich podziałów.

Jeden z pierwszych i najważniejszych z nich było to, że podziały między Sthavira (starszy) i Mahasamghika (Wielka Rada) szkoły. Obrębie dawnej rozwiniętych, takich jak ważne sekty Sarvastivada (którego kanon został w Sanskryt) i Theravadins, których kanon jest w Palijski i którzy dziś są jedynymi świadkami przedstawicieli z całej Hinayana, lub "Lesser pojazdu," Buddyzm.

W Mahasamghika, również Hinayanist sekty, zmarł obecnie całkowicie, ale ważne jest, ponieważ stanowi on jeden z prekursorów tej Mahayana doktryny.

Te doktryny miały obejmować różne rozumienie natury Buddhy, nacisk na rysunku z Bodhisattva, i na praktyki do doskonałości (paramitas).

Ponadto, w ramach Mahayana szereg wielkich myślicieli było dodać kilka nowych doktrynalnych wymiary Buddyzm.

Jednym z nich był Nagardżuna, 2d wne założyciel Madhyamika w szkole. Używanie subtelnych i szczegółowej analizy, AZ miało teorii jego utrzymaniu (pratityasamutpada) w celu ograniczenia jego logiczne, wykazujące, że bezwzględna względności wszystkiego, co oznacza wreszcie pustka (sunyata ) Wszystkich rzeczy.

Innym ważnym Mahayana szkoła powstała w 4 wne, kiedy bracia Asanga i Vasubandhu zmierzała do ustanowienia doktryny Vijnanavada - że sama myśl, że istnieje i obiekty nie mają do rzeczywistości zewnętrznej.

Ta doktryna idealistą i Nagardżuna, pustka były do odegrania ważną rolę w dalszym rozwoju myśli Buddyjski poza Indie.

W Indie samo, co utorowało drogę do jeszcze innym etapie opracowania religii: rozwój Buddyjski tantra.

Tantric Buddyzm, który jest czasami oddzielić od Mahayana jako odrębne "Thunderbolt - pojazdu" (Vajrayana), stała się szczególnie istotna w Tybecie, gdzie została wprowadzona począwszy od 7. wieku.

To był jednak ostatni etap Buddyzm w Indie, gdzie religia - częściowo przez reabsorption do hinduskie tradycje, częściowo przez prześladowania przez muzułmańskiego najeźdźcy - przestała istnieć w 13 wieku.

Rozbudowa Buddyzm

Przed jego upadku w Indie, Buddyzm już całym Azja.

Ta ekspansja rozpoczęła się co najmniej tak wcześnie, jak w czasie cesarz Asoka Wielki w 3d wieku przed naszą erą.

Zgodnie z tradycją, tego wielkiego monarchy, którzy was sobie przeliczyć na Buddyzm, aktywnie wspierała religii i dążyć do rozprzestrzeniania Dharmy.

On powiedział, że wysłał swego syna, Mahinda, jako misjonarza do Sri Lanki (Cejlon).

Nie Buddyzm szybko wziął root i powodziło, a wyspa była stać się twierdzy z Theravada sekty. Palijski Canon napisany został po raz pierwszy nie w 1 wieku pne, później wyspa miała być gospodarzem wielkiej Theravadin systematizer i komentator Buddhaghosa ( 5-szy wne). Asoka Wielki jest również powiedział, że wysłał misjonarzy na Wschodzie, w jakim jest teraz Birma i Tajlandia.

Niezależnie od tego roszczenia prawda, jasne jest, że przez pierwsze kilka wieków AD, Buddyzm, towarzyszące rozprzestrzenianiu indyjskiej kultury, miał w sobie duże obszary Azja Południowo-Wschodniej, nawet tak dalece, jak Indonezja.

Ponadto, tradycja, że ma innego syna Asoka Wielki ustanowił buddyjskiego królestwa w centralnej Azja.

Czy nie jest to prawdą, jasne jest, że w późniejszych wiekach więcej misjonarzy (zwłaszcza Mahayanists) po ustalonej szlaków handlowych na zachód i na północ do tego regionu, głoszenie Dharmy, gdyż poszedł.

Porcelana

Centralna Azja była w tym czasie skrzyżowaniem wyznanie ze wszystkich części Azja i Bliski Wschód, a przez 1 wne w Azji Środkowej Buddyjski mnichów były penetrującymi z kolei na Chiny. Jest to kwestia tego, co niektórzy debata została przekształcona w tej Proces - Chiny lub przez Buddyzm Buddyzm przez Chiny.

Z jednej strony, na wczesnym etapie, buddystów stał się bardzo wpływową na Chiński sąd, a wkrótce wejść do swoich poglądów filozoficznych i literackich kręgach w szlacheckiej.

Z drugiej strony, na początku tłumaczy buddyjskie teksty często Taoista terminologią przyjętą w celu dokonania indyjskiego buddyjskiego pojęć bardziej zrozumiałe, Buddyzm i dostosować się do Chiński świat poglądów, w szczególności w celu ich nacisk na znaczenie rodziny.

Buddyzm w Chiny zobaczył także powstanie nowych sekt, z których wiele zostało później przekazane Japonia.

6. W wieku mnich Chih - i skonsolidowane w T'ien - T'ai szkoły, która zgromadziła na zamówienie wszystkie buddyjskie nauki w hierarchii zestaw kulminacją w tekście znany jako Lotus Sutra.

Podczas T'ang dynastii (618 - 907), tak zwany złoty wiek Chiński Buddyzm, Hua - Jen szkoły (w oparciu o naukę z Avatamsaka Sutra), Fa - hsiang szkoły (która uczyła Vijnanavada doktryny i była promowana przez wielkiego uczonego i pielgrzym Hsuan - Tsang), oraz szkoły Ch'an (lepiej znane w Buddyzm Zen, Japonia) wszystkie powodziło.

Jednocześnie, Czysta kraina stała się coraz bardziej popularne.

Na 845, jednak Sangha wzrosła tak duże i bogate, że jego stan podatku zwolnione teraz zamienili ją na ciężką drenażu na gospodarkę imperium.

Z tego i innych powodów stał się obiektem krótki, ale skuteczny imperialnej prześladowań.

Wiele świątynie zostały zniszczone, tysiące mnichów i mniszek byli laicized, a znaczna landholdings klasztorów zostały skonfiskowane.

Buddyzm, zwłaszcza szkoły Ch'an, nie odzyskać, ale nigdy nie odzyskała swój dawny prestiż Chiński w życiu.

Japonia

Przed 845, liczba Chiński szkoły zostały przekazane Japonia.

Buddyzm został wprowadzony do Korei Japonia od około 6 wieku i początkowo ustalono jako znakomitą pomocą magicznych mocy, zwłaszcza dla zachowania i ochrony narodu.

Na początku swojej historii, otrzymała patronatem księcia Shōtoku (7 w.) oraz w okresie Nara (710 - 84) stał się religią państwa.

Podczas okresu Heian, w 9-gie wczesnego wieku dwóch mnichów, Saicho i Kukai, Chiny i udał się do ich powrotu do Japonia wprowadziła na Tendai (lub Chiński, T'ien - T'ai) sekty Shingon i sekty, która została forma Chiński Tantric Buddyzm. Obie te ezoteryczne sekty były do wzięcia udziału w mieszanie Buddyzm z różnych Japoński Sinto folk, ascetyczne i magicznych praktyk.

W sekty Tendai, zresztą stało się później fountainhead kilku popularnych Japoński Buddyjski ruchów.

Jedną z cech, Tendaia było kultu Buddy na Amida i wiary w jego Czysta kraina.

Z Honen (1133 - 1212) i Shinran (1173 - 1262), Czysta kraina usystematyzowany i przekonania zostały dokonane wyłącznie skupiać się dwa nowe, popularne sekty, Jodo i Jodo Shin.

Inną cechą Tendai został nacisk na naukę Lotus Sutra. W 13 wieku mnich Nichiren Daishonin założył dynamiczny i nacjonalistycznej sekty, które złożyły Lotus podstawie własnego kultu. Wreszcie, było również w tym samym okresie, że dwie szkoły Buddyzm Zen zostały wprowadzone z Chiny.

W ramach systemu feudalne Tokugawa (1603 - 1867), wszystkie te sekty stał narzędzi rządu, świątyń i kapłanów były środki rejestracji, edukowanie i kontrolowania populacji.

W epoce meiji (1868 - 1912), w tym Buddyjski struktura została disestablished na rzecz Sinto.

Wreszcie, w 20. wieku, nowych ruchów religijnych w Buddyzm, takich jak Soka - Gakkai i Risshokosei - Kai, które powstały w odpowiedzi na problemy współczesnego życia.

Instytucje i praktyki

Przez Azja, gdzie buddyzm został wprowadzony, jego przywódców raczej do ubiegania się o wsparcie królów i innych władców państwa. Strukturze tej relacji między buddyjskiego króla i wspólnoty zakonnej otrzymał ostateczne sformułowanie przez cesarza Asoka Wielki w 3d wieku pne .

Był to symbiotyczne relacje, w których, w zamian za lojalność i wsparcie religijne z Sangha, cesarz stał się patronem i backer z Buddyjski Dharmy.

W pewnym stopniu ten wzór został przedłużony do świeckich, jak dobrze. Wszędzie, Buddyjski tendencję do zakonnej wspólnoty zależy od świeckich w odniesieniu do żywności i materiałów.

Chociaż w niektórych miejscach na Sangha jako całość stał się dobrze - do - i to kontroler z ogromnej posiadłości zakonne, tradycyjnie były beggars i mnichów, w krajach Azji Południowo-Wschodniej, które nadal są przekazywane na codzienne jałmużny rund.

Tradycyjnie również, Buddyjski mnichów zostały odmiana.

W ten sposób zależą one od wiernych nie tylko w odniesieniu do żywności oraz wsparcia finansowego, ale dla nowych rekrutów.

Często dzieci, wejdą do klasztoru i spędzić kilka lat jako nowicjuszy, studia, nauki, czyniąc chores. Następnie, po święceniach, gdy tylko staną się pełnoprawnymi członkami społeczności, vowing do utrzymania swojej dyscypliny.

Stąd ich dni zostaną podjęte w rytuał, nabożeństwa, medytacji, badania, nauczanie oraz głoszenie.

Dwa razy w miesiącu, wszyscy mnisi w danym klasztorze zgromadzi na odmawianiu z zasadami porządku (pratimoksha) i spowiedzi jakiegokolwiek naruszenia tych zasad.

Jedną z koncepcji kluczową za obrzędy i uroczystości buddyjskie świeckich i mnichów to oferowanie (Dana).

Obejmuje to, na świeckich, nie tylko dając żywności i (w specjalnej ceremonii na koniec okresu deszczowych sezonów) do nowej szaty mnichów, ale także ofiary z kwiatów, kadzidła, i chwałę, aby obraz z Buddy , Stupy, drzewa Bodhi, lub, szczególnie w krajach Mahayanist, inni członkowie tego buddyjskiego, takich jak Panteon bodhisattvas.

Dla mnichów, oferując pojęcie obejmuje również do udzielania Dharmy w formie kazań, do chanting z Pisma w rytuałów (które może być również uważany za magiczny ochronne i zbawienną), a na odmawianiu sutras dla martwych.

Wszystkie te czynności są ściśle związane oferując w koncepcji podejmowania zasługują.

Do ich wykonywania, osób, poprzez działania karmy, może dążyć do zapewnienia sobie odrodzenie w jednym z niebios lub lepszej stacji w życiu, z którego mogą one być w stanie osiągnąć cel oświecenia.

Buddyzm Dzisiaj

W tym wieku, tradycyjnych praktyk Buddyjski zostały zakwestionowane przez coraz zaliczek sekularyzacji i Okcydentalizacja w Azja.

W związku z tym różne nowoczesne Buddyjski liderzy mają tendencję do deemphasize popularnych buddyjskie praktyki i przejawów wiary i stres bardziej racjonalnego i empiryczne aspekty buddyjskiego myślenia, jak również praktyki medytacji.

Jednocześnie mają one podane do Buddyzm znaczną rolę w ruchów nacjonalistycznych w ich własnych krajach i wspierać kontakty z innymi narodami poprzez buddyjskie ekumenicznej organizacji takich jak Świat Fellowship of buddystów, która przez cały świat rozdziałów.

W kilku ostatnich latach, jednak niektóre z buddyjskiego przywódcy stracili swoje wpływy, a niektóre z ich narodów, które utraciły swoje Buddyzm.

Wietnam, Laos, i Kampuczy (Kambodża) dołączyły Chiny, Mongolia, Tybetu, Korei Północnej i jak raz, ale teraz Buddhistic Komunistyczna narodów.

Nawet w zachodnich ideologii (czy to w postaci komunizmu lub kapitalizmu świeckie) do zaawansowanych Azja jednak, Buddyzm rozpoczęła się na Zachodzie. Tybetański, Theravada, a zwłaszcza Japoński sekty mają toeholds firmy w Ameryce i Europa Zachodnia, a w obliczu dalszych niejasności w Azja, kilka buddyjskiego przywódcy mają pochodzić nawet myśleć, że przyszłość leży w ich religii.

Joseph M Kitagawa i John S Strong

Bibliografia:


O Bechert i R Gombrich, Eds., Świat z Buddyzm (1984); KKKS Ch'en, Buddyzm w Chiny (1964); E Conze, Buddyzm: podstawową i Rozwoju (1959); Denwood P i A Piatiagrosky, Eds. , Buddyjski Studies (1982); O Dumoulin, ed., Buddyzm w nowoczesne Świat (1976); C Eliot, Buddyzm i Hinduizm (1921) oraz Japoński Buddyzm (1935); AL Herman, An Introduction to Buddhist Thought (1984); C Humphreys, Buddyzm (1962); D Ikeda, kwiat Japoński Buddyzm (1986); T Ling, A Dictionary of Buddhism (1981); Robinson R i W Johnson, Buddyjski Religia (1982); N Ross, Buddyzm (1980 ); D Snellgrove, Indo Tybetański Buddyzm (1986); E Zurcher, Buddyzm: jego pochodzenie i rozproszeniem w słowach, mapy i zdjęcia (1962).

Czysta kraina

Zaawansowane Informacje

Czysta kraina jest jednym z najbardziej wpływowych form Buddyzm Mahayana.

Według niektórych szkół Mahayana, kosmos zawiera wiele Pure Ziemie w każdym z których jeden mieszka Buddy.

Najpopularniejsze z nich to Sukhavati, Land of Bliss Amitabha, położona na Zachodzie, jest na Sukhavati, że Czysta kraina się.

Poprzez nabożeństwo do Amitabha, to twierdził, buddystów można odrodzonej i zapisane w jego raju.

Chociaż kult Amitabha miał swoje korzenie w Indie, została opracowana i rozkwitała w Chiny i Japonia.

Hui Yuan założył Kult w 402 AD, wzywając go do białej Lotus sekty.

Od 5 wieku, kolejnych Chiński Czysta kraina mistrzów, Shan - ludzie (613 - 81) wśród nich przede wszystkim, przyciąga zwolenników ze wszystkich warstw społecznych.

Stopniowo ich naciskiem przesunięte z pobożnej kontemplacji lub wizualizacji Amitabha i jego Czysta kraina do doktryny zbawienia przez wiarę i pobożny odmawianiu Amitabha imię (Amit'o w Chiński, Japoński, w Amida).

Ta recytacja jest nazywany w nembutsu Japoński (nien - w Chiński) i składa się z powtarzających się formuła "Namo Amida Batsu" (Japoński "; Nanmo Amit'o dla" Chiński), co oznacza "Tytuł do Budda Amida".

Czysta kraina doktryny te zostały po raz pierwszy wprowadzonych do Japonia w sekty Tendai.

Honen (1133 - 1212), podkreślając ich wyłącznie, połamał z Tendai i założył niezależną Jodo (Czysta kraina) sekty.

Jego uczniem Shinran (1173 - 1262) założył bardziej popularnie zorientowanych Jodo Shin (prawda Czysta kraina) sekty.

Obaj podkreślili, praktyka w nembutsu i prymat wiary w Amida, ale widząc, że Honen wiary jako środka do osiągnięcia odrodzenie w Czystej Land of the West (zwany w Gokuraku Japoński), Shinran postrzegane jako wyraz wdzięczności dla Amida's oszczędności łaski.

Joseph M A Kitagawa John S Strong

Bibliografia:


RH Robinson i WA Johnson, Buddyjski Religia (1982); E Steinilber - Oberlin, Buddyjski Samoobrona z Japonia (1938); DT Suzuki, Japoński Duchowości (1972); LG Thompson, Chiński Religia: An Introduction (1969); P Williams , Mahayana Buddhism (1989).


Niektóre części Buddyjski Dokumenty Postępuj.

Budda, słowo

500 pne

(Ośmiokrotnie Ścieżka)

The Four Noble Truths

Tak ma to zostało powiedziane przez Budda, oświecony One: To nie jest zrozumienie, nie zdając sobie cztery rzeczy, że ja, uczniowie, jak również ci, musiał wander tak długo, dzięki tej rundzie rebirths.

A jakie są te cztery rzeczy?

Są to prawda cierpienia Noble, Noble prawda o pochodzeniu cierpienia, Noble prawdę o Wyginięcie cierpienia, Noble prawda z drogi, która prowadzi do wyginięcia cierpienia.

Dopóki absolutnie prawdziwe poznanie i zrozumienie w odniesieniu do tych czterech Noble Truths nie było całkiem jasne we mnie, tak długo nie byłem pewny, czy miałem, że zdobył najwyższe oświecenie, które nie mają sobie równych we wszystkich świat z jego istot niebieskich, złe duchy i bogów, wśród wszystkich hostów z ascetics i kapłanów, istot niebieskich i mężczyzn.

Ale jak tylko absolutnie prawdziwe poznanie i zrozumienie w odniesieniu do tych czterech Noble Truths stał się doskonale jasne we mnie, nie powstał we mnie pewność, że miałem, że zdobył najwyższe oświecenie niezrównany.

I odkryła, że głęboka prawda, tak trudne do postrzegania, trudne do zrozumienia, tranquilizing i wzniosłe, które nie może być uzyskane jedynie poprzez rozumowanie, i jest widoczny tylko dla mądrych.

W świat, jest jednak uwagę na przyjemność, zadowolona z przyjemnością, z przyjemnością zachwycił.

Zaprawdę, takich istot będzie trudno zrozumieć prawem warunki, zależne od jego rzeczy z każdym; niezrozumiałe dla nich będzie również koniec wszystkich formacji, forsaking każdego podłoże odrodzenie, gaśnie z dala craving; odłączenia, wyginięcia, Nirvana .

Jednak nie są ludźmi, których oczy są tylko trochę pokryte kurzem: oni zrozumieć prawdę.

Po pierwsze prawda

W Noble prawda cierpienia

Co teraz, to prawda Noble cierpienia? Urodzenia jest cierpienie; Decay jest cierpienie, śmierć jest cierpieniem; Sorrow lament, ból, Smutek, i rozpacz, cierpienie, aby nie dostać tego, co jeden pragnienia, cierpienia, w skrócie: do pięciu grup Istnienie jest cierpienie.

Co teraz jest urodzenia?

Narodziny istoty należące do tego celu lub że z ludźmi, ich urodzonych, ich pomysłowości i elastycznych do istnienia, wyrazem istnienia grupy, wynikające z poczucia działalności - jest to nazywane urodzenia.

A to, co jest Decay?

W zaniku z ludźmi należącymi do tego celu lub że z ludźmi; się ich wieku, słabych, szare i pomarszczone, nie ich żywotnych sił, noszenie na zmysły - jest to nazywane Decay.

A co jest śmierć?

Do przecinania i vanishing z ludźmi z tego, że kolejność lub ludźmi, ich zniszczeniem, zaginięciem, śmierć, zakończenia ich okresu życia, rozpadu grupy istnienia, usunięcie ciała - to nazywa się śmierci.

A to, co jest smutek?

W wyniku tego bólu lub utraty lub nieszczęścia, które z nich napotyka na siebie niepokojące, stan jest zaniepokojony, wewnętrznego smutku, biada wewnętrznych - jest to nazywane Sorrow.

A to, co jest Lamentation?

, Z lub za pośrednictwem tego, że utrata lub nieszczęścia, które befalls, jest lamentują i lament, płacz i lamenting, stan ten lament i biada nazywa lamentacja.

A to, co jest Pain?

Do ciała i ból unpleasantness, bolesne i nieprzyjemne uczucie produkowane przez kontakt ciała - to nazywa się Pain.

A co to Smutek?

W unpleasantness i psychicznego bólu, bolesne i nieprzyjemne uczucie produkowane przez psychicznego kontaktu - jest to nazywane Smutek.

A to, co jest Despair?

Alarmowej i rozpacz w wyniku tego, że albo utraty lub nieszczęścia, które z nich napotyka distressfulness i desperacji - to jest nazywane Despair.

A to, co jest "cierpienie nie dostaję tego, co jeden pragnienia?"

Aby ludźmi z zastrzeżeniem urodzenia nie jest pragnienie: "O, które nie były przedmiotem urodzenia! O tym nie było nowych urodzenia przed nami!"

Temat do zaniku, choroby, śmierć, smutek, lament, ból, smutek i rozpacz, pragnienie przychodzi do nich: "O, które nie były przedmiotem tych rzeczy! O, że te rzeczy nie były przed nami!"

Jednak nie może to być jedynie przez dostał pragnąc, aby nie dostać tego, co jeden pragnień, jest cierpienie.

W pięciu grup Istnienie

A co, w skrócie, są Istnienie pięciu grup?

Są to cielesność, Feeling, Percepcja, (psychicznego) formacji i świadomości.

Wszelkie materialne zjawisko, czy własnych lub zewnętrznych, brutto lub subtelny, lofty lub niski, daleko lub blisko, należy do grupy Cielesność; wszelkie uczucie należy do grupy Feeling; jakiekolwiek postrzeganie należy do grupy Perception; wszelkich formacji psychiczne należy do grupy Ugrupowania; wszystkie świadomości należy do grupy świadomości.

(Nasze tak zwane indywidualne istnienie jest w rzeczywistości nic, ale sam proces tych "cielesnych i umysłowych" zjawisk, które od najstarszych razy było słychać przed jednym z pozorną urodzenia, i który również po śmierci będzie nadal dla najstarszych okresów czasu. W następujące, czuwa tych pięciu grup, lub Khandhas - albo oddzielnie, lub łącznie - w żaden sposób nie stanowią żadnego rzeczywistego "ja - podmiot," i że nie Ego - podmiot istnieje niezależnie od nich, i dlatego, że wiara w Ego - podmiot jest jedynie złudzeniem. Podobnie jak to, co my wyznaczenia przez nazwę "rydwan" nie ma żadnego istnienia poza osi, kół, szyb, i tak dalej: czy jako słowo "dom" jest jedynie wygodnym dla wyznaczania różnych materiałów ułożyła po pewnej mody, aby dołączyć część przestrzeni, i nie ma oddzielnego domu - podmiot w istnieniu: - dokładnie w taki sam sposób, co nazywamy "jest" lub "indywidualnych" lub "osoba" lub nazwisko jest tylko zmieniają połączenie fizycznego i psychicznego zjawisk, i nie ma realnego istnienia w sobie.)

"Cielesność Grupa" cztery elementy

Co teraz jest Grupa Cielesność?

Jest czterech elementów, Cielesność i pochodne od nich.

A jakie są cztery pierwotne elementy?

Są to stałe element płynu Element, Ogrzewanie Element, wibrującego elementu.

(Cztery elementy, lub - bardziej prawidłowo - czterech podstawowych cech materii, mogą być świadczone w English: Inertia, spójność promieniowania, i wibracji.

W dwadzieścia cztery zjawisk fizycznych, które zależą od nich, zgodnie z Abhidharma: oka, ucha, nosa, języka, ciała, widoczne formy, dźwięku, odor, smak, męskości, kobiecości, witalności, narząd myślenia, gestu, słowa, przestrzeń (jam z ucha, nosa, itp.), sprawność, elastyczność, zdolność adaptacji, wzrostu, czas trwania, zaniku, zmienność, zmiana treści).

1. Co teraz jest stałe Element?

Do stałych elementów może być jednym z własnej, lub może to być zewnętrznych.

A to, co jest jednym własnych stałych elementów?

W utrzymaniu nieruchomości, które na jednym z własnej osoby i ciała są twarde i solidne, jak włosy z głowy i ciała, paznokcie, zęby, skóra, ciało, sinews, kości, szpiku, nerki, serce, wątroba, przepona, śledziona, płuca, żołądka, jelit, krezki, odchodów, lub niezależnie od innych zależnych od nieruchomości, które na jednym z własnej osoby i ciała są twarde i stałe - jest to wezwał jednego własnych stałych elementów.

Teraz, czy się z własnymi stałych elementów, czy też być zewnętrznych stałych elementów, które są tylko elementem stałej.

A należy rozumieć, zgodnie z rzeczywistością i prawdą mądrości: "To nie należą do mnie, to ja nie jestem, nie jest to moje Ego".

2. Co teraz jest Element płynu?

Płynu może być jednym z elementów własnych, lub może to być zewnętrznych.

A to, co jest jednym z elementów własnych płyn? Utrzymaniu nieruchomości, które na jednym z własnej osoby i ciała są wodniste lub solidarnego, jak żółci, phlegm, ropy, krwi, potu, limfatyczny, łzy, nasienia, cypel, śluzu nosa, olej stawów , Moczu lub niezależnie od innych zależnych od nieruchomości, które na jednym z własnej osoby i ciała są wodniste lub spójny - to nazywa się własnym elementem płynu.

Teraz, czy się z własnymi elementu płynu, czy płyn jest elementem zewnętrznym są płynu, jak tylko elementem. A należy rozumieć, zgodnie z rzeczywistością i prawdą mądrości: "To nie należą do mnie, to jestem I nie, nie jest to moje Ego ".

3. Co, teraz jest elementem grzewczym?

Ciepło może być jednym z elementów własnych, lub może to być zewnętrznych.

A to, co jest jednym z elementów własne ogrzewanie? Utrzymaniu nieruchomości, które na jednym z własnej osoby i ciała są ogrzewania i promieniujących, jako że z których jedną jest ogrzewany, zużyte, scorched, w którym ta, która została spożyta, pijani, gryzione lub skosztował, pełni wytrawić, lub niezależnie od innych właściwości zależnych, które z jednej własnej osoby i ciała są promieniście w tym ogrzewanie i nazywa się własnym elementem grzewczym.

Teraz, czy się z własnymi elementem grzewczym, czy jest zewnętrznym elementem grzewczym, jak są one tylko elementem grzewczym.

A należy rozumieć, zgodnie z rzeczywistością i prawdą mądrości: "To nie należą do mnie, to ja nie jestem, nie jest to moje Ego".

4. Co teraz jest Vibrating Element?

Wibrującego elementu może być jednym z własnej, lub może to być zewnętrznych.

A to, co jest jednym z elementów własnych wibracji?

W utrzymaniu nieruchomości, które na jednym z własnej osoby i ciała są komórkowych i gazowych, jak w górę - w dół i będzie - będzie wiatry, wiatry z żołądka i jelit; - oddychanie i obecnie - w oddychaniu, albo cokolwiek innego zależne nieruchomości, na których swoją własną osobą i ciała są komórkowych i gazowych - jest to wezwał jednego elementu własnej wibracji.

Teraz, czy być jednym z elementów własnych wibracji, czy jest zewnętrznym elementem wibracji, które są tylko elementem wibracji.

A należy rozumieć, zgodnie z rzeczywistością i prawdą mądrości: "To nie należą do mnie, to ja nie jestem, nie jest to moje Ego." Po prostu jako jeden nazywa "chata" ograniczonych przestrzeni kosmicznej, która przychodzi się za pomocą drewno i sitowie, trzcina, glina, tak nazywamy "ciało" ograniczonych przestrzeni kosmicznej, że przychodzi się za pomocą kości i sinews, ciało i skórę.

Zależne od jego świadomości

Teraz, choć jej oczy są nienaruszone, ale jeśli zewnętrzne formy nie wchodzą w pole widzenia, i nie odpowiadające połączeniu odbywa się w tym przypadku nie występuje żadne tworzenie odpowiednich aspektów świadomości.

Albo, chociaż jednego oka być nienaruszone, a zewnętrzne formy wchodzą w pole widzenia, jeśli jeszcze nie odpowiadające połączeniu odbywa się, również w tym przypadku nie występuje żadne tworzenie odpowiednich aspektów świadomości. Jeśli jednak oko jest nienaruszona I zewnętrznej formy wchodzą w pole widzenia, oraz odpowiadające połączeniu odbywa się w tym przypadku nie powstaje odpowiedni aspekt świadomości.

Stąd mówię: wynikające przytomności jest uzależniony od warunków i bez tych warunków, nie pojawia się świadomość. A co na warunkach wynikających świadomości zależy, po tych go nazywa.

Świadomość, których wynikających zależy od oka i form, nazywa się "oko - świadomość".

Świadomość, których wynikających zależy na ucho i dźwięk, nazywany jest "ucho - świadomość".

Świadomość, których wynikających zależy od olfactory organowej i odors, nazywa się "nosa - świadomość".

Świadomość, których wynikających zależy od języka i smak, nazywany jest "językiem - świadomość".

Świadomość, których wynikających zależy od ciała i ciała kontakty, nazywa się "ciało - świadomość".

Świadomość, których wynikających zależy od umysłu i pomysłów, nazywa się "umysł - świadomość."

Whatsoever jest "cielesność" w ten sposób powstały świadomość, że należy do grupy Cielesność.

nie ma "uczucie" - łatwość ciała, ból, radość, smutek lub poczucie obojętni - należy do grupy Feeling.

Whatsoever jest "postrzeganie" - obiekty wizualne, dźwięk, odors, smaków, wrażeń ciała, umysłu lub przedmioty - należy do grupy percepcji. Whatsoever istnieją psychicznego "formacje" wrażenie, woli, itp.

-- Należą do grupy psychicznego Ugrupowania.

Whatsoever jest "świadomość" w nim, należy do grupy świadomości.

A to jest niemożliwe, że ktoś może wyjaśnić przechodząc z jednego istnienia, i wejście w nowe istnienie, ani wzrost gospodarczy, wzrost i rozwój świadomości, niezależnie od tego, cielesność, uczucie, postrzeganie, formacje i psychicznego.

Trzy Charakterystyka Istnienie

Wszystkie formacje są "przejściowa"; wszystkie formacje są "przedmiotem cierpienia"; wszystkie rzeczy są "bez Ego - podmiot".

Cielesność jest przemijające, jest przemijające uczucie, postrzeganie jest przemijające, psychicznego formacji są przemijające, świadomość jest przemijające.

A to, co przemijające, jest uzależnione od cierpienia, i to, co przemijające, z zastrzeżeniem zmian i cierpienie, nie można słusznie powiedzieć: "To należy do mnie, to ja jestem, to moje Ego".

Dlatego, niezależnie tam być cielesność, uczucie, postrzeganie, formacje psychicznego lub świadomości, czy z własnymi lub zewnętrznymi, czy brutto czy subtelne, wzniosłe i niskie, daleko lub blisko, należy rozumieć, zgodnie z rzeczywistością i prawdą mądrości: "To nie należą do mnie, to ja nie jestem, nie jest to moje Ego".

Załóżmy, którzy człowiek nie jest niewidomy, oto były liczne pęcherzyki na Ganges są one wzdłuż jazdy, a kto powinien je obejrzeć i dokładnie je zbadać.

Po zbadaniu ich uważnie, będą pojawiać się do niego pusty, odrealnione, a unsubstantial.

Dokładnie w taki sam sposób, nie mnich oto wszystkich zjawisk fizycznych, uczuć, percepcji, formacji psychiczne i stany świadomości - czy są one w przeszłości lub obecnych lub przyszłych, daleko lub blisko.

A on im zegarki, analizuje je i starannie, a po nich dokładnie bada, pojawią się one do niego puste, nieważne, i bez Ego

Kto pyszności w cielesność, lub uczucie, postrzeganie, formacje lub psychicznego lub świadomości, pyszności w cierpieniu, a kto pyszności w cierpieniu, nie zostanie uwolniony od cierpień.

Dlatego mówię

Jak można znaleźć radością i wesela,


Gdzie jest spalanie bez końca?


W najgłębszej ciemności jesteś zawinięty!


Czemu nie dążyć do światła?

Spójrz na ten lalek tutaj, dobrze osadzone,


A sterty wielu wrzody, wyczynia nakładziony,


Chore i pełne greed,


Niestabilne, a impermanent!

Pożarł przez starość jest to ramka,


A drapieżnych choroby, słaby i słabych;


Do przerwy sztuk tego putrid ciała,


Wszystkie życiu naprawdę musi w końcu śmierci.

Trzy ostrzeżenia

Czy nigdy nie patrz na świat człowiek, kobieta, osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt lub sto lat życia, słabych, krzywe jako Dach dwuspadowy, nachyliwszy, spoczywającej na kule, tottering kroki, infirm, młodzieży od dłuższego czasu uciekło, z zepsute zęby, szary i scanty włosy lub suche - na czele, pomarszczone, z blotched kończyn?

I nie myśl nigdy nie przyjdzie do was, że również jest przedmiotem zaniku, że również nie można uciec?

Czy nigdy nie patrz na świat człowiek, lub kobieta, którzy są chorzy, ubogich, chorych i ciężko, i wallowing we własnym brud, został zniesiony przez kilka osób, i wprowadzane do łóżka przez innych?

I nie myśl nigdy nie przyjdzie do was, że można również podlegają choroby, że również nie można uciec?

Czy nigdy nie patrz na świat na zwłoki mężczyzny, ani kobiety, jeden, albo dwa, albo trzy dni po śmierci, obrzęk, niebieski - w kolorze czarnym, pełna korupcji?

I nie myśl nigdy nie przyjdzie do was także, że podlega śmierci, że również nie można uciec?

Samsara, The Wheel of Existence

Niedopuszczalne jest początku tego Samsara, nie może być wykryte

(w dalszym ciągu...)


Innym ważnym dokumentem Buddyjski (Fragment) Follows

Budda, Ewangelia

500 pne

Mówi ucznia

Cieszcie się

Cieszcie się na radosna wiesc!

Buddy naszego Pana znalazł korzeniem wszelkiego zła; on wykazało nam drogę zbawienia.

Buddy dispels się złudzeń naszego umysłu i umarza nas od strachu przed śmiercią.

Buddy, Pana naszego, przynosi komfort na zmęczonego i smutek - z ładunkiem; on przywraca pokój dla tych którzy są w podziale na podstawie ciężaru życia.

On daje odwagę do słabych, kiedy to Fain zrezygnować z siebie oparcia i nadziei.

Poszukać którzy cierpią z ucisków życia, którzy mają do walki i trwa, którzy yearn w życiu prawdy, radujcie się w radosna wiesc!

Istnieje balsam dla rannych, a tam jest chleb dla głodnych.

Nie ma wody na pragnienie i nadzieję, że nie ma dla despairing.

Istnieje światło dla tych, w ciemności, i nie jest niewyczerpalne błogosławieństwo dla pozycji pionowej.

Uzdrów swoje rany, ranni, i jeść swoje wypełnienie, jest głodny. Reszta jest zmęczony, i którzy są pragnienie quench swoje pragnienie.

Spójrz do światła, którzy siedzą w ciemności; być pełne dobrej cheer, którzy są forlorn.

Zaufanie w prawdzie, miłości, którzy Poszukać prawda, królestwo sprawiedliwości opiera się na ziemi.

W ciemności błędu jest rozwiane w świetle prawdy.

Możemy zobaczyć nasze drogi i podjęcia zdecydowanych i pewnych kroków.

Buddy, Pana naszego, wykazała, prawda.

Prawda leczy nasze choroby i umarza nas od wiecznego potępienia; prawda umacnia nas w życiu iw śmierci; sama prawda może zwyciężyć zło błędu.

Cieszcie się na radosna wiesc!

Samsara i Nirvana

Spójrz na temat życia i kontemplacji!

Wszystko jest przemijające i nie wytrwa.

Nie ma narodzin i śmierci, wzrostu i zaniku, nie ma kombinacji i separacji.

Chwała na świat jest jak kwiat: stoi w pełni rozkwitnie w godzinach porannych i zanika w ciepło dnia.

Wherever you look, znajduje się śpieszył i walczących, i pragnie z przyjemnością prowadzenia.

Istnieje paniki lot z bólu i śmierci, i to gorąco płomieniami spalania pragnień.

W świat jest Vanity Fair, pełne zmian i przemian.

Wszystko jest Samsara, toczenia kół Istnienia.

Czy istnieje nic stałego w świat?

Czy w powszechnej zamęcie nie miejsce odpoczynku, gdzie nasze niespokojne serca można znaleźć pokój?

Czy nic wieczne?

Oh, że możemy mieć zaprzestania lęk, że nasze pragnienia spalanie byłoby wygasło!

Kiedy umysł jest w spokojnej i stać się w składzie?

Buddy, Pana naszego, było martwią na ills życia.

On widząc marność świata w szczęściu i szukał zbawienia w jedną rzeczą, że nie zginą lub znikną, ale będzie trwać na wieki wieków.

Poszukać którzy długo za życia, dowiedzieć się, że nieśmiertelność jest ukryty w transiency.

Poszukać którzy chcą na szczęście bez sting z ubolewaniem, żyć w sprawiedliwości.

Poszukać którzy yearn do bogactwa, skarby, które otrzymują wieczne.

Prawda jest bogactwo, a prawda o życiu jest szczęście.

Wszystkie składniki zostaną rozwiązane ponownie, ale verities, który określa wszystkie kombinacje i separacji jako prawa natury trwa na wieki i aye.

Organy spadek do kurzu, ale prawd umysł nie zostanie zniszczone.

Prawda zna ani narodzin ani śmierci, nie ma początku i końca. Witamy prawda.

Prawda jest nieśmiertelna część umysłu.

Ustalenia prawdy w Twoich myślach, prawda jest obraz na wieczne; Portal stała się ona objawia wieczne; prawda daje sie ludzmi w boon nieśmiertelności.

Buddy ogłosiła prawda, niech prawda o Buddy mieszkać w waszych sercach.

Extinguish w sobie pragnienie, aby każdy z antagonizes Buddy, w swojej duchowej doskonałości wzrost będzie jak się do niego.

To z Twojego serca, które nie mogą lub nie będzie rozwijać musi zginął, do Buddy, jest jedynie iluzją i nierzeczywistym, jest źródłem Twojego błędu, jest przyczyną swojego cierpienia.

You do osiągnięcia nieśmiertelności, wypełniając swoje umysły z prawdą. Dlatego też, aż staną się jak statki nadające się do otrzymywania magistra słowa.

Cleanse się zła i uświęcić swoje życie.

Nie ma innego sposobu dotarcia do prawdy.

Naucz się rozróżniać Samorządu i prawdy.

Self jest przyczyną egoizmu i źródłem zła, prawdy cleaves nie do siebie, jest powszechne i prowadzi do prawa i sprawiedliwości.

Self, który wydaje się, że tych którzy kochają siebie, jak ich, nie jest wieczne, wieczne, niezniszczalne.

Staraj się o nie samodzielnie, lecz poszukiwanie prawdy.

Jeśli nasze dusze wyzwolić od naszych drobnych samych, nie chcą, aby inni chorzy, a staje się jasne jak kryształ diament odzwierciedla świetle prawdy, co promienniki obraz pojawi się w nas dublowanie rzeczy jak są, bez domieszki spalania pragnienia, bez zakłóceń błędne złudzenie, bez pobudzenie z adhesiveness związki frazeologiczne i niepokojów.

Ale miłość siebie i nie będzie rezygnacji z własnej miłości.

Tak jest, ale potem, zaprawdę, należy dowiedzieć się, aby odróżnić fałszywe własny rachunek i prawdziwego siebie.

Ego ze wszystkimi jego egotism jest fałszywe własny rachunek. To jest nierealny iluzji i łatwo psujących się połączenie.

On tylko wskazuje którzy z jego własnej prawdy będzie osiągnąć Nirvana, a on wszedł którzy Nirvana osiągnęła Buddhahood; roku zdobyła najwyższe dobro, bo stał się nieśmiertelny i wieczny.

Wszystkie złożone rzeczy są rozpuszczone ponownie, światy będzie przerwa na kawałki i nasze indywidualności będą rozproszone, ale słowa Buddy pozostanie na wieki.

W wyginięciem na własny rachunek jest zbawienie; zagłada na własny rachunek jest warunkiem oświecenia; blotting na własny rachunek jest Nirvana.

Szczęśliwy jest ten, którzy nie przestał żyć dla przyjemności i spoczywa w prawdzie.

Zaprawdę jego composure i spokój ducha są najwyższej rozkoszy.

Weźmy naszego schronienia w Buddy, bo znalazł się w wieczne przemijające.

Weźmy naszego schronienia w tym, co jest stała na zmiany istnienia.

Weźmy naszego schronienia w prawdzie, która jest ustanowiona przez oświecenia do Buddy.

Weźmy naszego schronienia we wspólnocie tych, którzy poszukują prawdy i dążenia do życia w prawdzie.

Prawda, Zbawiciela

W rzeczy na świat i jego mieszkańcy mogą ulec zmianie. Są to kombinacje elementów, które istniały przed, i wszystkich żywych stworzeń, jakie są ich działań w przeszłości; na prawo przyczyny i skutku jest jednolity i bez wyjątku.

Ale w zmieniających się co tam jest nieugiętości prawa, i gdy prawo jest postrzegane nie jest prawdą.

Prawda jak zwykle leży ukryty w Samsara jako stałe w jego zmiany.

Prawda wydaje się pragnie, prawda długie, aby stać się świadomy, stara się dowiedzieć prawdy.

Nie jest prawdą w kamień, kamień jest tutaj, a nie moc w świat, nie ma boga, nie człowiek, nie demon, może zniszczyć jego istnienia. Kamień Ale nie ma świadomości.

Nie jest prawdą w jego życiu roślin i może rozwinąć; roślin rośnie i kwiaty i owoce. Jej piękno jest wspaniały, ale nie ma świadomości.

Nie jest prawdą w zwierząt; porusza temat i postrzega swoje otoczenie, odróżnia go i uczy się wybrać.

Nie ma świadomości, ale nie jest jeszcze świadomość prawdy.

To jest świadomość siebie.

Świadomość własnej dims oczy umysł i ukrywa prawdę.

Jest pochodzenia błąd, to źródło iluzji, jest to zarodek zła.

Self begets egoizmu.

Nie ma zła, ale to, co płynie z siebie.

Nie jest źle, ale to, co jest zrobione przez siebie dochodzenia.

Self jest początkiem wszystkich nienawiści, nieprawości i oszczerstwa, impudence i szpetny, kradzież i rozbój, ucisku i rozlewu krwi.

Self jest Mara, kusiciel, zła doer, twórca zepsucie.

Self entices z rozkoszy.

Self obiecuje bajki's Paradise.

Self jest zasłona przybytku Maya, enchanter.

Ale przyjemności własny rachunek są odrealnione, paradisian labirynt jest droga do nędzy, a jego piękno kindles zanikł w płomieniach z pragnienia, że nigdy nie mogą być spełnione.

Kto wydaje nam siłę na własny rachunek?

Kto jest wybaw nas od cierpienia?

Kto nam przywrócić do życia blessedness?

Nie ma biedy w świat z Samsara; tam jest dużo cierpienia i bólu.

Jednak większa niż wszystkie nieszczęścia jest błogości prawdy.

Prawda daje pokój tęsknota umysłu, ale zwycięża błąd; quenches z płomieniami pragnień, ale prowadzi do Nirvana.

Błogosławiony, którzy znalazł pokoju Nirvana.

On jest w stanie spoczynku w zmaganiu się z życiem i dolegliwości, jest on przede wszystkim zmiany, jest on przede urodzenia i śmierci, pozostaje nienaruszone przez zło życia.

Błogosławiony, którzy znalazł oświecenia.

On zwycięża, choć może on być ranny, bo jest chwalebne i szczęśliwy, choć może on cierpi, bo jest silny, choć może on się załamać pod ciężarem jego pracy, bo jest nieśmiertelna, chociaż on umrze.

W istocie jest to jego czystości i dobroci.

Błogosławiony, którzy nie osiągnęły stan Buddhahood święty, bo jest zdolne do pracy na zbawienie jego kolegów ludźmi.

Prawda wzięła jego pobytu w nim.

Perfect oświeca mądrością jego zrozumienia i sprawiedliwości ensouls cel wszystkich swoich działań.

Prawda jest moc do życia dobrego, niezniszczalne i Invincible!

Prace prawda w Twoich myślach i rozwinął go wśród ludzi, dla samej prawdy jest zbawiciela od zła i nędzy.

Buddy znalazł prawdę, a prawda została ogłoszona przez Buddy!

Niech będzie błogosławiony Buddy!

W Oświeceniu

Nie było w Kapilavatthu jeden Sakya króla, silne celów i reverenced przez wszystkich ludzi, potomka z Okkakas, którzy połączyć się Gotama, a jego nazwisko lub Pure Suddhodana - Ryż.

Mayadevi Jego żoną była piękna jak lilia i czystej wody pod uwagę jako lotosu.

W królowej nieba, Ona mieszka na ziemi, untainted przez pragnienie, i nieskazitelny.

Król, jej mąż, jej honorowane w jej świętość, i Ducha Prawdy, chwalebne i silną pozycję w swojej mądrości jak aż do białego słonia, zstąpił na nią.

Gdy dowiedział się, że godziny macierzyństwa był blisko, ona zwróciła się do króla, aby wysłać ją do domu jej rodziców i Suddhodana, zabiegających o jego żonę i dziecko będzie ona nosić go, chętnie przyznano jej wniosek.

Na Lumbini jest piękny gaj, a kiedy Mayadevi przez niego drzewa były jednymi masa pachnących kwiatów i wielu ptaków były warbling w swoich oddziałach.

The Queen, które chcą poprzez spacery zacienionym spacery, jej złote palanquin lewo, a kiedy dotarły do giganta sala drzewo w środku na Gaj, poczułem, że jej godziny miał przyjść.

Ona schwycił oddziału.

Jej uczestnicy zawiesił jeden kurtyna o niej i emerytów.

Gdy ból travail skierował ją na cztery czystej myślącymi aniołów z wielką Brahmy, która odbyła się obecnie złoty netto do otrzymania babe, którzy przybyli z niej jej prawej stronie, jak wschodzącego słońca jasne i doskonałe.

The Brahma - aniołów wziął dziecko i wprowadzania go do matki, powiedział: "Ciesz się, Królowo, potężny syn został urodzony tobie".

Na kanapie jej wieku kobiety stanął jeden imploring niebios do Bless The Child.

Wszystkie światy zostały zalane światłem.

W ciemno otrzymane przez ich oczach tęsknotę, aby zobaczyć najbliższych chwałę Pana, głuchych i niemych Głos zabrał ze sobą na dobre Wróżby wskazując narodzin Buddhy by być.

W krzywe stały się prostymi, chromy chodził.

Wszystkie więźniów uwolnionych z ich łańcuchami i pożary wszystkich hells zostały wyłączone.

Nr chmury zebrane w niebie i zanieczyszczonych strumieni stało się jasne, zaś niebieskich w zakresie muzyki poprzez powietrze i aniołowie cieszyli się z radości.

Z nie samolubna lub częściowego radości, ale ze względu na prawo cieszyli się oni, tworzenie engulfed w oceanie ból był teraz w celu uzyskania zwolnienia.

W okrzykami zwierzęta były hushed; wszystkie wrogimi ludźmi otrzymała miłości serca, i pokoju królował na ziemi.

Mara, zło, sam był i cieszyli się nie martwią.

W Naga królów, usilnie chcąc pokazać ich szacunkiem dla najbardziej doskonałe prawo, ponieważ miał zaszczyt wypłacone byłym Buddowie, teraz wyszedł pozdrowić Bodhisattva.

One rozproszone przed nim mandara kwiaty, z radością serca radością płacić ich hołd religijny.

Królewski ojciec, pondering w rozumieniu tych objawów, była już pełna radość i ból teraz distressed.

Królowa matka, jej dziecko i spojrzał na commotion, które stworzył jego urodzenia, poczułem w swoim sercu timorous w pangs wątpliwości.

Teraz nie było w tym czasie w pobliżu gaju Lumbini Asita, rishi, prowadząc życie pustelnika.

Był Brahman godnego mien, sławny nie tylko na mądrość i stypendium, ale także dla jego umiejętności w zakresie interpretacji znaków.

A król zaprosił go, aby zobaczyć królewskie babe.

Widzący, spojrzał na księcia, płakał i westchnął głęboko.

A gdy król zobaczył łzy Asita był zaniepokojony i zapytał: "Dlaczego w oczach mojego syna spowodował ciebie smutek i ból?"

Ale Asita serce radował się, a znając króla uwagę należy perplexed, zwrócił mu, mówiąc: "Król, tak jak podczas pełni księżyca, powinien czuć wielką radość, bo ma jeden wondrously szlachetnych zrodził syna. Ja nie czcze Brahma , Ale ja czcze tego dziecka, a bogowie w świątyniach będzie pochodzą od ich miejsca zaszczyt poklonem. Banish wszystkie wątpliwości i niepokoju. Duchowej Wróżby objawia się wskazywać, że dziecko urodzone teraz przyniesie wybawienie na cały świat.

"Recollecting, że Ja jestem stary, że na konto nie może posiadać moje łzy, bo teraz mój koniec nadchodzi i nie patrz I chwała tym babe. W tym syna twego będzie rządzić świat. Koła imperium wejdzie do niego. On jeden jest król królów, w celu uregulowania wszystkich lands na ziemi, ani zaprawdę stanie się Budda. On jest urodzony w trosce o wszystko, co żyje. czystej Jego nauczanie będzie jak Brzeg, że otrzyma na uszkodzeniu. medytacji Jego moc będzie jak fajne jezioro i wszystkich stworzeń prażonych z suszą w pożądliwość może swobodnie pić. dniu ogień covetousness on spowoduje Chmura jego wzrost do miłosierdzia, aby w deszczu prawa może go gaszenia. ciężkich bram despondency będzie on otwarty, i dać wybawienie dla wszystkich stworzeń ensnared na własny rachunek entwined oczek bezeceństwa i niewiedzy. król ma prawo do ratowania wyjdzie z niewoli wszystkich ubogich, nieszczęśliwy, się bezradni. "

Gdy rodzice usłyszeli królewskiego Asita słowa oni cieszyli się w ich sercach ich noworodków i niemowląt nazwie Siddhattha, że jest on którzy wykonaną jego celów. "

A królowa powiedziała jej siostra, Pajapati: "A którzy nie ponosi matka przyszłego Buddy nigdy nie rodzi się do innego dziecka. Ja szybko opuścić ten świat, mój mąż, król, i Siddhattha, moje dziecko. Kiedy jestem gone , Ty matka do niego ".

A Pajapati płakał i obiecał.

Gdy królowa miała odszedł z życia, Pajapati wziął chłopca Siddhattha i hodowane go.

A jak świetle księżyca wzrasta stopniowo, tak królewskie dziecko wzrosła z dnia na dzień w umysłu i ciała, miłości i prawdziwość i mieszkał w swoim sercu.

Gdy miał lat przeszedł król Suddhodana dokonane Pajapati jego królowej i tam nigdy nie było lepiej niż jej macochy.

Więzi życia

Gdy Siddhattha wzrosła do młodzieży, jego ojciec pożądane, aby zobaczyć go w związku małżeńskim, i posłał do wszystkich jego krewni, komendanta je do swoich księżniczek, że książę może wybrać jeden z nich, jak jego żona.

Ale krewni odpowiedział i rzekł: "Książę, jest młody i delikatny, nie ma on żadnych doświadczeń w zakresie nauk. On nie byłby w stanie utrzymać naszą córkę, i powinny być tam wojny byłyby w stanie poradzić sobie z wrogiem".

Książę nie był Szumna, pensive, ale w jego naturę.

Kochał na pobyt w ramach jambu wielkie drzewo w ogrodzie swego ojca, a obserwując sposoby na świat, oddał się do medytacji.

A książę rzekł do ojca: "Zaproś naszego krewni, że mogą zobaczyć mnie i moją siłę wprowadzane do testu".

Jego ojciec, jak syn jego bade go.

Gdy przyszli krewni, a ludzie z miasta Kapilavatthu miał montowane do testowania prowess i stypendium na księcia, on okazał się męski we wszystkich ćwiczeń zarówno na ciało i umysł, i nie było rywalem wśród młodzieży i mężczyzn z Indie surpass którzy mogą mu w każdym teście, fizyczną lub psychiczną.

On odpowiedział na wszystkie

(w dalszym ciągu...)

Buddyzm

Informacje Katolicki

W religijnego, klasztornego systemu, założył c.

500 pne na podstawie pantheistic Brahminism.

Do spekulacji na Vedanta szkoły religijnej myśli, w ósmym i następnych wiekach, BC, wzbudziła wiele konkurencyjnych systemów zbawienia.

Te ruchy rozpoczął z chorobliwą samego zdania, że świadome życie jest obciążeniem i nie warte życia, i że prawdziwe szczęście jest dopiero w stanie jak dreamless sleep wolne od wszystkich pragnień, wolne od świadomego działania.

Zabrali do przyznano upaniszady doktryny niekończącą się łańcuch narodzin, ale różnił się od pantheistic Brahminism zarówno w ich postawa wobec Vedas i ich plan ochrony wolności od odrodzenia i świadome istnienia.

W ich bezwzględnej odrzucenia Vedic obrzędy, opieczętowane się jako herezje.

Spośród tych przeznaczonych do jednej wygranej największy rozgłos był buddyzm.

I. założyciela

Buddy, założyciela tego wielkiego ruchu, legendarnego tradycja ma wiele do powiedzenia, ale bardzo niewiele historycznych warto jest znana.

Jego ojciec wydaje się mieć drobną raja, orzeczenia w małej społeczności na południowej granicy dzielnicy obecnie znany jako Nepal.

Buddy nazwisko było Gotama (Sanskryt Gautama), a był on prawdopodobnie o tej nazwie, że był znany w życiu.

Wszelkiego prawdopodobieństwa było po jego śmierci jego uczniowie przyznany mu szereg laudatory nazw, najczęściej jest Budda, czyli "oświeceni".

Podobnie jak w przypadku noworodków młodzieży jego dni, musi mieć trochę czasu na badanie sacrum Vedas.

Po najstarszych zwyczaju na Wschodzie, ożenił się w młodym wieku i, jeśli to tradycja może być zaufane, wykonywane jest przywilej księcia utrzymania haremu.

Jego głównym żona urodziła mu syna.

Jego serce nie było w stanie spoczynku.

Do odwiedzenia w świat szybko palled na niego, rezygnując z jego domu i wycofał się do lasu, gdzie jako pustelnik spędził kilka lat w surowych własnej dyscypliny, studia wątpienia, w sposób salvaion jak nauczał w Upanishads.

Nawet tego nie wprowadzają pokój do jego umysłu.

Dał się rygorystyczny i mortifications postów, które mu prawie kosztów życia, i poświęcił się we własnym sposobem na długie i earnest medytacji, której owocem był jego głębokiego przekonania, że odkryli jedyną prawdziwą metodę ucieczki od nędzy odrodzenie i osiągnięcia do Nirvana.

Następnie ustawić, aby głosili Ewangelię jego wydania, na początku Benares.

Jego i jego magnetyczna osobowość earnest, imponujący wymowy szybko zdobyła nad jego przyczyną szeregu z wojownika kasty. Braminów, również odczuwane w persuasiveness jego słów, i nie było długo, zanim został on otoczony przez zespół z entuzjastyczną uczniów, w których spółka udał się z miejsca na miejsce, przez co przekształca jego głoszenie.

Te szybko stał się bardzo wiele i były uformowane w wielkim braterstwa mnichów.

Taka była praca, do którego Budda oddał się z zapałem unsparing od ponad czterdziestu lat.

Na długości, noszone przez jego długiego życia, działalności, upadł chorych po posiłku suszonych dzika, ciało, i zmarł w eightieth lat jego życia.

Przybliżona data śmierci jest 480 pne Warto zauważyć, że Budda był współczesnym dwóch innych słynnych filozofów religijnych, Pitagoras i Konfucjusza.

W świętych księgach później razy Buddy jest przedstawiani jako znak bez usterkę, co zdobi łaska umysłu i serca.

Nie mogą być pewne wahania w podejmowaniu bardzo kolorowe portret buddyjskiego tradycji jako dokładne przedstawienie oryginału, ale Buddy mogą być zapisywane z cech wielki i dobry człowiek.

Rejestry ukazują się o nim z miejsca na miejsce, bez względu na osobiste wygody, spokoju i fearless, łagodny i indywidualne, considerate wobec biednych i bogatych podobne, wchłaniany z jednej idei uwolnienia wszystkich ludzi od obligacji w nędzy, i nieodpartej w jego sposób przedstawiający drogę wybawienie.

W jego mildness, jego gotowość do przeoczyć zniewagi, jego zapał, czystości i prostoty życia, nie przypominający trochę Świętego Franciszka z Asyżu.

We wszystkich pogańskich starożytności charakter nie został więc przedstawiani jako szlachetny i atrakcyjny.

II. Buddyjski TEKSTY

Główny źródeł na początku Buddyzm jest święty książki składa się w pierwszych dwóch oddziałów TI-pitaka (triple-kosz), potrójnym Biblii na południowym Szkole buddystów.

W Indie, dziś, buddystów znajdują się tylko na północy, Nepal, aw skrajnych Południowej, na wyspie Cejlon.

Stanowią one dwie różne szkoły myślenia, Północnej religię Buddy jako najwyższego bóstwa osobowych choć jednocześnie przyjmując większość z poniżającego superstitions z Hinduizm, przylegającą do południowej w wielkim środek do pierwotnej nauki Buddy.

Każda szkoła ma kanon świętych ksiąg.

Północny kanon jest Sanskryt, w południowej Palijski, ostry język, w którym Sanskryt została przekształcona przez ludzi z Południa.

Southern Canon, Ti-pitaka, który odzwierciedla bardziej wiernie nauki Buddy i jego uczniów wcześnie, obejmuje

w Vinaya-pitaka, zbiór książek na temat zasad dyscyplinarnych w porządku,

w Sutta-pitaka, opracowań dydaktycznych, polegających na część domniemanych dyskursy Buddy;

Abhidharma pitaka-w, obejmujący bardziej szczegółowe traktaty na tematy doktrynalne.

Większość z Vinavas i niektóre z Suttas zostały udostępnione English czytelników w "Sacred Books of the East".

TI-pitaka Wydaje się, że sięgają do drugiego i trzeciego wieku pne, ale kilka dodane zostały dokonane nawet po jego popełnienia na piśmie na początku część pierwszego wieku ery chrześcijańskiej.

Chociaż nie może być doktrynalnych i dyscyplinarnych części z czasów Buddy żaden z dwudziestu dziewięciu książek składa się w Ti-pitaka można okazały się starsze niż 300 pne Te książki pozbawić ich powtórzeń męczące, byłoby o równy co do wielkości Biblia, choć w całości są one znacznie niższe w stosunku do Pisma Świętego w duchowości, głębi myśli, różnych kwestii, i bogactwo wyrazu.

Istnieje również kilka dodatkowych książek-kanoniczne, podobnie jak w Palijski w którym Południowa buddystów ustawić wielką wartość, Dipavansa i Mahavansa, które dają bezkrytyczną historii Buddyzm w dół do około 300 AD, "komentarze Buddhagosa", a Milinda Panha, ably przetłumaczone przez Rhys Davids pod tytułem "Pytania króla Milinda".

Prace te należą do czwartej i następnych wiekach naszej ery.

W Tri-pitaka z Północnej Szkoły są włączone do znanego Saddharma-pundarika (Lotus ustawy z prawda), oraz legendarna biografie Buddy, Budda Charita, a Lalita Vistara (Książka exploitów), które są ogólnie przypisany ostatnim kwartale pierwszego wieku AD Oprócz Tri-pitaka, buddystów Północnej liczyć się kilka pism kanonicznych bardziej dostosowany ostatnim czasie z abominable hinduskie Tantras.

III. Primitive Buddyzm

Buddyzm został w żaden sposób całkowicie oryginalny.

To miał wiele wspólnego z pantheistic Vedanta nauczania, z których sprang wiarę w popularność, której charakter obecnego życia netto produktu na dobre i złe czyny poprzedniej egzystencji, wiarę w stałym cyklu rebirths dla wszystkich którzy ustalają swoje serce na zachowanie ich indywidualnego istnienia; pesymistyczny pogląd, że życie w jego nędzy i najlepiej jest nie warte życia.

I tak na koniec, dla których wielkie Buddy zrosił był bardzo jeden kolor, który dał do pantheistic plan zbawienia propounded przez bramińskiej ascetics, a mianowicie wyzwolenia ludzi z nędzy poprzez ich wolną od przywiązania do świadomego istnienia.

To było w ich koncepcji ostatecznego stanu zapisany, i metody, za pomocą którego miał być osiągnięty, które różniły.

W pantheistic bramińskiej powiedział:

Rozpoznaje swoją tożsamość z wielkim bezosobowe boga, Brahma, a tym samym przestają być stworzenie pragnienia, nie jesteś już w posiadaniu szybko w łańcuchu rebirths; na śmierć można stracić swojej indywidualności, to świadome istnienia, staje się pochłonięta w wszystkich - boga Brahmy.

W Buddy systemu, wszystkie boga Brahmy został całkowicie zignorowany.

Buddy abstruse spekulacji umieścić w tle, a jednocześnie nie pomijając wartość prawa wiedzy, nalegał na oszczędności w ramach jednej, jak będzie to potrzebne.

Aby uzyskać wybawienie od urodzenia, wszystkie formy muszą być absolutnie pragnienie gaśnie, nie tylko bardzo craving grzesznika, ale także pragnienie takich przyjemności i udogodnień, jakie zostaną uznane za legalne i niewinnych, nawet chęć zachowania jej świadomego istnienia.

To było w tym wyginięcia, że każde pragnienie zaprzestania nędzy miało być uzyskane.

Ten stan braku chęci i ból był znany jako Nirvana (Nibbana).

To nie był wyraz ukuty przez Buddy, ale w jego nauczanie, założyć nową cienia sensu.

Nirvana oznacza przede wszystkim "dmuchanie obecnie", a co za tym idzie wyginięcia ogień pragnienie, źle będzie, oszustwa, przede wszystkim w krótkim, że wiąże się odrodzenie indywidualnych i nędzy.

Była w buddyjskim życia świętego stanu spokoju repose, obojętności wobec życia i śmierci, radość i ból, stan imperturbable spokój, gdy poczucie wolności od obligacji spowodowały odrodzenie dyskomfortu, a także radości z życia w insignance do zlewu.

Ale nie było aż po śmierć, że Nirvana była realizowana w jego kompletności.

Niektórzy badacze mają tak myśli.

I rzeczywiście, jeśli psychologicznych spekulacji znaleźć w świętych księgach są częścią Buddy osobowych nauczania, trudno jest sprawdzić, jak mógł posiadać nic innego jak ostateczny koniec człowieka.

Jednak spójność logiczną nie jest poszukiwana w indyjskich mistyk.

Jeśli możemy ufać świętych ksiąg, wyraźnie odmówił on kilkakrotnie do wymówienia albo na istnienie lub nieistnienia tych, którzy mieli weszła w Nirvana, na ziemi, że było nieistotne, nie prowadzi do pokoju i oświecenia.

Jego intymne uczniów znajdujących się w posiadaniu ten sam widok.

A mnich którzy interpretować Nirvana oznacza zagłady został wzięty do zadań przez starszych mnich, i przekonanie, że on nie miał prawa do posiadania takiej opinii, ponieważ temat był zawinięty w nieprzeniknioną tajemnicą.

W nauczyć mniszka Khema dał podobną odpowiedź do króla Kosala, którzy pytany, czy zmarłego Buddy był jeszcze w istnienie. Perfect, czy istnieje po śmierci, czy nie istnieją po śmierci, czy on istnieje, a jednocześnie nie nie istnieją po śmierci, czy nie istnieje ani nie istnieje po śmierci, nie zostały objawione przez Buddy.

Ponieważ, a następnie, charakter Nirvana była zbyt tajemnicze, aby być chwycone przez hinduskiego uwadze, zbyt subtelne, które mają być wyrażone w jednej z istnienia lub nieistnienia, byłoby bezczynne próby pozytywnego rozwiązania tej kwestii. Wystarcza wiedzieć, że oznacza stan nieświadomych repose, wieczny sen, który nie wiedział, budzenie.

W tym względzie była praktycznie jedna z idealnym z pantheistic bramińskiej.

W buddyjskim koncepcja Nirvana nie wzięto pod uwagę wszystkie boga Brahmy.

A jak do modlitwy i ofiary tradycyjnych bogów odbyły się nie przyda do osiągnięcia tego niekorzystnego stanu błogości, Budda, z większą spójność niż podana w pantheistic Brahminism, odrzucił zarówno Vedas Vedic i obrzędy.

To właśnie postawa, która stemplowane Buddyzm jako herezja.

Z tego powodu, zbyt, Budda zostało ustanowione przez niektórych jako ateistyczną. Budda, jednakże, nie było ateistyczną w tym sensie, że on zaprzeczył istnieniu bogów.

Aby go bogowie byli realiów życia.

W jego rzekome słowa, jak w buddyjskim Pisma ogólnie, bogowie często są wymienione, i zawsze z szacunkiem.

Ale jak pantheistic bramińskiej, Budda nie potwierdza jego zależność od nich.

Oni byli jak ludzie, z zastrzeżeniem zaniku i odrodzenie.

Bóg może być dziś odradza się w przyszłości w gorszej kondycji, a człowiek wielkiej mocy może osiągnąć sukces w pozyskiwaniu sam w następnym jego urodzenia do rangi boga w niebie.

Bardzo bogów, a następnie nie mniej niż mężczyźni, trzeba było tego doskonałą mądrość, która prowadzi do Nirvana, a więc był bezczynny lub ofiary, aby modlić się do nich w nadziei uzyskania boon których sami nie posiadają.

Były one niższe Buddy, ponieważ miał już osiągnięte do Nirvana.

W podobny sposób, którzy po śladami Buddy nie miał potrzeby czcili bogów przez modlitwy i ofiary.

Czci bogom było tolerowane, jednak w buddyjskim laika którzy nadal clung na oszukiwaniu istnienie indywidualnych, gospodarstw domowych i preferowanych do bezdomnych.

Ponadto, Buddy wygodny system przewidziany dla tych którzy przyjęta w teorii nauczania Nirvana, że sam był prawdziwy koniec człowieka, ale którzy nadal brakuje odwagi do quench wszystkich pragnień.

Różne niebiosa Brahminic z teologii, z ich pozytywne, nawet zmysłowym, pyszności były zatrzymywane jako nagrody w postaci pozytywnego dusz jeszcze nie dojrzały do Nirvana.

Aby aspirują po takich nagród było dozwolone na letni mnich, który był przeznaczeni dla laika.

Stąd częste odniesienia, nawet w najbliższej Buddyjski pism do nieba i jego pozytywny pyszności jako zachęta do zachowania prawa.

Wystarczające jest widoczne, nie biorąc pod uwagę ogół do tego bardziej popularne strony nauczanie Buddy, bez którego jego zwolenników byłaby ograniczona do nieznaczne i krótkotrwałe zespół z heroiczną dusz.

To był ten element, tak widocznym w napisy z Asoka Wielki, że łagodniejszą surowość doktryny Buddy Nirvana i jego systemu do zaakceptowania dla mas. W celu zapewnienia, że wyginięcia pragnienie, które mogłyby prowadzić wyłącznie do Nirvana, Budda przewidzianym dla jego zwolenników życia odłączenia od wygody, przyjemności, a zawody o wspólne uruchomić mężczyzn.

W celu zapewnienia tym celu przyjął on dla siebie i swoich uczniów w spokojnej, zacisznej, życia kontemplacyjnego z bramińskiej ascetics.

Było zagranicznych do jego planu, że jego naśladowców powinna angażować się w żadną formę przemysłowych działaniami, bo mogą być zaplątany w światowych trosk i pragnień.

Ich środków utrzymania była jałmużna; stąd nazwa powszechnie stosowana do Buddyjski mnichów był bhikkus, beggars.

Oddelegowywanie z życia rodzinnego było absolutnie konieczne.

Żonaty życiu było jak należy unikać dołem węglach ognistych, gdyż była niezgodna z gaszenie pragnienia i do wyginięcia indywidualne istnienie.

W podobny sposób, posiadłości i swiata swiata moc musiał się zrzec, że wszystko może się do ministra pycha, chciwość, lub self-odpust.

Jednak w wymagających jego zwolenników życia z ciężką prostoty, Budda nie przejść do skrajności w fanatyzm, że cechuje tak wielu z bramińskiej ascetics.

On wybrał na środku drogi z umiarkowanym ascezy, który w porównaniu do lutnia, która daje o właściwe dźwięki tylko wtedy, gdy ciągi nie są zbyt napięty, ani zbyt bezkarnie.

Każdy członek był dozwolony tylko jeden zestaw odzieży, żółtawy kolor i tanie jakości.

Te, wraz z jego sleeping mat, maszynki do golenia, igły, woda-strainer, jałmużnę i misy, stanowi suma jego posiadłości ziemskiej.

Jego jednym posiłku, które musiały zostać podjęte przed południem, składała się głównie z chleba, ryżu, curry, który zebrał się codziennie w jego jałmużnę-misy przez żebractwa.

Wody lub ryżu mleko było jego zwyczajem napój, wino i inne zabronione intoxicants jest rygorystycznie, nawet w medycynie.

Mięso, ryby, przysmaków i rzadko były jedzone z wyjątkiem choroby lub gdy mnich jadał z zaproszenia przez niektóre patrona.

Korzystanie z perfum, kwiatów, maści, oraz udział w światowych zabawy spadła również do klasy rzeczy zakazane.

W teorii, moralnego kodeksu buddyzmu była niewiele więcej niż odpis z Brahminism.

Podobnie jak te ostatnie, przedłużony do myśli i pragnień, nie mniej niż słowa i czyny.

Unchastity we wszystkich jej formach, pijaństwo, kłamią, kradną, zazdrość, pycha, harshness są fittingly potępiony.

Ale co, być może, przynosi Buddyzm najbardziej uderzającą w kontakcie z chrześcijaństwem jest jego duch łagodność i przebaczenie urazów.

Aby pielęgnować benevolence wobec ludzi z wszystkich klas, aby uniknąć gniewu i przemocy fizycznej, bądź cierpliwy w ramach zniewagę, aby powrócić do dobrej zła &151; to wszystko było w inculated Buddyzm i pomogło uczynić go jednym z gentlest religii.

Do tego stopnia był taki, że przeprowadzone Buddyjski mnich, jak bramińskiej ascetyczny, miał do uniknięcia ze zdwojoną uwagą zniszczenia wszelkich form życia zwierzęcego.

W czasie, Budda przedłużył swoją klasztornego systemu w celu włączenia kobiet. Wspólnot mniszek życia, podczas gdy w pobliżu mnichów, były całkowicie od nich na odludziu.

Mieli do zgodna z samą zasadę życia, aby istniał na jałmużnę, i spędzają dzień na emeryturę i kontemplacji.

Oni nigdy nie były liczne jak mnisi, a później stał się bardzo nieznaczne czynnikiem w Buddyzm.

W ten sposób otwarcie do jego kolegów mężczyzn i kobiet, co uważał za prawdziwe drogi zbawienia, Budda się nie stanie dyskryminacji w życiu społecznym.

W tym leżał jeden z najbardziej uderzający kontrast pomiędzy starą i nową religią.

Brahminism było nierozerwalnie związane z kasty wyróżnienia.

To był przywilej urodzenia, z których Sudras i członków klas niższych nadal były absolutnie wykluczone.

Budda, wręcz przeciwnie, z zadowoleniem mężczyzn z niskim jak i wysokim urodzenia.

Cnota, nie krwi, uznano za test wyższości.

W braterstwa, które zbudował wokół niego, wszystkie kasty wyróżnienia zostały odłożenie. Pogardzie Sudra stanął na stopie równości z wysokiej ur bramińskiej.

W tym religijnym demokracja Buddyzm świeckich, niewątpliwie jeden z najsilniej wpływa na jego konwersji wśród mas.

Ale w tym samym stawiając swoich uczniów na płaszczyźnie równości uwagę, Budda nie miał zamiaru działając w ramach społecznego reformatora.

Nie kilku uczonych mieć nadany mu w celu rozbicie kasty wyróżnienia w społeczeństwie i wprowadzenie większej demokracji.

Budda nie miał zamiaru więcej niż zniesienie kasty miał zniesienia małżeństwa.

Dopiero w granicach własnej kolejności, że nalegał na równości społecznej, podobnie jak uczynił w sprawie celibatu.

Gdziekolwiek Buddyzm ma panowały, kasty system pozostał nietknięty.

Ściśle mówiąc, Buddy celu został złożony tylko z tymi którzy zrzekli się na świat, aby żyć w kontemplacji życia mnichów i mniszek.

Sam charakter ich życia, jednak w nich zależy od miłości do mężczyzn i kobiet, którzy woleli żyć w świat i korzystać z udogodnień w gospodarstwie domowym. Ci, którzy w ten sposób sympathized z rzędu i przyczynił się do wsparcia, utworzone świeckich element buddyzmu.

Dzięki tej przyjazne skojarzenia z nakazu, mogą wyglądać na szczęśliwego nagrody po śmierci, ale nie Nirvana tymczasowego! Ights nieba, z dodatkową perspektywa jest w stanie w przyszłości urodzenia do osiągnięcia celu Nirvana, jeżeli tak pożądany.

Większość jednak nie podzielają entuzjazmu do Buddyjski Arhat lub dla świętego Nirvana, jest całkiem zadowolony z nadziei na życie pozytywne, choć impermanent, rozkoszy w niebie.

IV. Późniejszym rozwinięciem i rozpowszechniania Buddyzm

Brak wszystkie obrzędy religijne w Buddyzm nie był w pełni odczuwalne w trakcie trwania jej założyciela.

Osobiste nabożeństwo do niego miały miejsce religijnego entuzjazmu.

Jednak długo nie był martwy, kiedy to bardzo nabożeństwo do niego zaczęli zakładać w formie kultu religijnego.

Jego relikwie renomowanych, składający się z jego kości, zębów, jałmużnę, misy, kremacji-statek, a popiół z jego pogrzebu pyre, zostały zamknięte w kształcie kopuły o nazwie Dagobas kopcach, lub Topes, lub Stupy, i zostali odznaczeni z oferty świateł, kwiaty i kadzidło.

Obrazy i posągi Buddy były mnożone na każdym boku, podobnie jak i zaszczycony, przewożonych na temat festal dni w uroczystej procesji.

W miejscach, także związane z jego narodzin, oświecenia, pierwsze głoszenie, śmierci i były rozliczane przede wszystkim święty, i stał się obiektów i pielgrzymki z okazji cyklicznych festiwali.

Ale jak Budda miał weszła w Nirvana i nie może być sensowne z tych religijnych wyróżnieniem, trzeba było odczuwalne w żywe osobowości, do których ludzie mogą się modlić.

W późniejszym spekulacjom Buddyjskiego mnichów przyniosła takie osobowości, aby w świetle Metteyya (Maitreya), miłości, szczęśliwie panującego obecnie w niebie jako Bodhisattva, boskie są przeznaczone do zdalnego przyszłości stać się Budda, ponownie ustawić w ruchu na koła z prawem.

W tym Metteyya do buddystów się jak życia obiekt kultu, który oni tak długo, poczułem potrzebę, a one wypłacane mu hołd religijny jako przyszłego Zbawiciela na świat.

Pojawienie się w Szkole Północnej

Taki był charakter kultu religijnego przestrzegane przez tych którzy odchodzili najmniej od nauki Buddy.

To, co znajduje się dzisiaj w tzw Południowa Buddyzm, znajdujących się w posiadaniu mieszkańców Cejlon, Birma, Siam.

Pod koniec pierwszego wieku AD, jednak znacznie bardziej radykalne zmiany miały miejsce w religijnych poglądów z wielką masę buddystów w Północnej Indie.

Dzięki, niewątpliwie, do stale rosnącej popularności tego kulty z Vishnu i weryfikacji, Buddyzm został tak zmodyfikowany, aby umożliwić kultu wiecznego, najwyższego bóstwa, Adi-budda, z którego został uznany za historyczny Budda, aby były wcielenie, jeden avatar.

Wokół tego najwyższego Buddy mieszkania w najwyższym niebie, zostały pogrupowane jeden liczne liczba bodhisattvas, przeznaczonych w przyszłości do wieku Buddowie się ludzi ze względu na erring człowieka.

Aby podnieść siebie do rangi dzieła Bodhisattva przez zasługi był idealnym obecnie w posiadaniu do pobożnych dusz.

W miejsce Nirvana, Sukhavati stał się celem pobożnych tęsknoty, z nieba zmysłowym rozkoszom, gdzie Amitabha, emanację odwiecznego Buddy, panował. Osiągnięcia Sukhavati, konieczność pozytywnego postępowania nie został całkowicie zapomniany, ale ekstrawaganckie znaczenie zostało dołączone do kultu relikwii i statuetki, pielgrzymki, a przede wszystkim, do recytujący sakralnej nazwy i formuły magiczne.

Wiele innych form brutto hinduskie przesąd zostały również przyjęte.

To innowacyjne rozwiązanie, całkowicie wywrotowych w nauczaniu Buddy, supplanted starszego systemu w Północnej.

Był znany jako Mahayana, lub Wielkiej pojazdu, w przeciwieństwie do innych, wcześniejszych formie Buddyzm contemptuously stylizowany na Hinayana Little lub pojazdu, która odbyła swoje własne w południe.

To jest tylko przez kilka milionów buddystów południowej, że nauki Buddy zostały w znacznym stopniu zachowane.

Buddy celu wydaje się gwałtownie wzrosła, a dzięki dobrej woli władców, których niższej od ich pochodzenia debarred bramińskiej przywileje, które stały się w ciągu następnych dwóch stuleci doskonałym rywalem starszych religii.

W interesujący rock-edicts z Asoka Wielki-królewskim konwersji na Buddyzm którzy w drugim kwartale trzecim wieku przed naszą erą, która odbyła się panowanie nad większą częścią Indie &151; dać dowód, że buddyzm był w większości rozwijających się stanie, a tolerancyjny i uprzejmy ducha był wyświetlany w kierunku innych religii.

Pod jego auspicjami misjonarzy zostały wysłane do ewangelizowania Cejlon w południe, i na północ, Kashmer, Kandahar, i tzw Yavana kraju, zidentyfikowanych przez większość badaczy z Grecki osiedli w dolinie Kabul i okolicy, a później znany jako Bactria .

We wszystkich tych miejscach Buddyzm szybko wziął roota i rozkwitała, choć w krajach północnych religia stała się później uszkodzony i przekształcony w Mahayana formy kultu.

Buddyzm w Chiny

W pierwszym wieku ery chrześcijańskiej, opartej na wiedzy Buddy w jego drodze do Chiny.

Na zaproszenie cesarza Ming-ti, Buddyjski Zakonnicy przybyli w AD 67 z świętych ksiąg, obrazów i relikwii.

Konwersje pomnożone, a w ciągu następnych kilku wieków religijnej komunikacji między dwoma krajami były bardzo bliskie.

Nie tylko Buddyjski misjonarzy z pracy w Indie Chiny, ale wielu mnichów Chiński wykazały ich gorliwość dla nowo przyjętych religii poprzez pielgrzymki do miejsc świętych w Indie.

Kilka z nich napisał interesujący kont, nadal obowiązują, co widział i słyszał w ich podróży.

Spośród tych najbardziej zauważyć pielgrzymów są Fahien, którzy podróżowali w Indie i Cejlon w latach 399-414 AD, a Hiouen-Tsang którzy podróżuje się rozległe Indie w dwa wieki później (AD 629-645).

W supplanting z wcześniejszej formie Buddyzm w północnych krajów Indie w drugim wieku doprowadziła do odpowiedniej zmiany w Buddyzm na Chiny.

W późniejszym misjonarzy, jest głównie z północy Indie, przyniósł ze sobą nowe doktryny, w krótkim czasie Buddyzm Mahayana lub Północnej panowały.

Dwa z bodhisattvas z Mahayana teologii stał się ulubionym przedmiotów kultu z Chiński &151; Amitabha, panie z Sukhavati raj, a Avalokitesvara, extravagantly pochwalił w "Lotus z prawda ustawa" jako gotowe do wydobyć z każdego rodzaju niebezpieczeństwa tych Uważam, którzy z nim lub pielęgnować swoją nazwę.

Ten ostatni, znany jako Fousa Kwanyin, jest czczony, teraz jako męskiego bóstwa, ponownie jako bogini miłosierdzia, którzy się do zwolnienia z wiernych.

Amitabha idzie przez Chiński nazwa Amita, lub Mito.

Oferta kwiatów i kadzideł pamiątkowe statuetki wykonane przed jego i częste powtórzenia, jego nazwisko uwierzyli w celu zapewnienia przyszłości błogości życia w jego odległych zachodnich raj.

Nadmierna nabożeństwo do statuetki i zabytków, zatrudnienia magii sztuki, aby utrzymać się złego ducha i przestrzeganie wielu brutto superstitions z Taoizm, kompletny obraz Buddyzm w Chiny, sorry reprezentacji, co Budda do wiadomości mężczyzn.

Chiński Buddyzm został wprowadzony do Korei w czwartym wieku, a stamtąd do podjęte Japonia dwa wieki później.

Buddyzm w tych krajach jest w głównej podobnie, jak Chiny, z dodatkiem kilku lokalnych superstitions.

Annam także ewangelizacji przez Chiński buddystów na początku okresu.

Tybetański Buddhiism (Lamaism)

Buddyzm został po raz pierwszy wprowadzone do Tybetu w drugiej części siódmego wieku, ale nie zaczną dobrze prosperować aż do IX wieku.

W 1260, zdobywca buddyjskiego Tybetu, Kublai Khan, podniósł głowę lama, mnich z klasztoru Sakja wielkie, duchowe stanowiska i czasowego władcy.

Jego następcy mają nowoczesne tytuł Dalaj Lamy.

Lamaism oparta jest na Północnej Buddyzm w Indie, po tym, który stał się nasycony obrzydliwe z elementów weryfikacji kultu.

Jego bóstwa są niezliczone, bałwochwalstwo nieograniczony.

Jest także wiele uwagę na wykorzystanie magii formuł i niekończącą się powtórzenia nazwy świętych.

Jego ulubionym jest formuła, Om mani padme hum (O perła w Lotos, Amen), co jest napisane na streamerów narażone na wiatr, i pomnożona na papierze wsuwa się przez strony lub wiatru lub wody, w tak zwanej modlitwy-koła , Jest uważany za bezpieczny agent niewymowna zasługują.

Dalaj Lamy, zamieszkały w wielkim klasztorze w Lhasa, przechodzi do wcielenia Amitabha, Budda z Sukhavati raj.

Dziewięć miesięcy po jego śmierci, nowo urodzonych babe jest wybrany przez wróżbiarstwa jako reincarnate Buddy.

Katolickich misjonarzy do Tybetu w pierwszej połowie ubiegłego wieku były dotknięte na zewnątrz resemblances do katolickiej liturgii i dyscypliny, które zostały przedstawione przez jego nieomylne Lamaism-głową, klas odpowiadających duchownych biskupa i kapłana, krzyż, mitre, Dalmatyka, radzenia sobie , Żar, święte wody, itp. naraz zostały podniesione głosy przepowiadania Lamaistic pochodzenia katolickich obrzędów i praktyk.

Niestety do tej teorii płytkie, Kościół katolicki okazał się posiadał tych cech wspólnych z chrześcijańskich Kościołów Wschodnich długo przed Lamaism był w istnienie.

Szeroki rozmnażanie Nestorianizm ponad Środkowej i Wschodniej, Azja, tak szybko jak AD 635 oferuje naturalne wyjaśnienie takich jak resemblances są accretions na indyjskim buddyzm.

W misyjnego zapału Tybetański lamy doprowadziło do rozszerzenia ich religii Tatary w dwunastej i po wieki.

Podczas Północnej Buddyzm był wywierając w ten sposób wpływ na powszechne Środkowej i Wschodniej, Azja, wcześniejszych formie Buddyzm było pokojowych podbojów tych krajów i wysp w południe.

W piątym wieku misjonarzy z Cejlonem ewangelizacji Birmy.

W ciągu następnych dwóch stuleci, rozprzestrzenił się na Siam, Kambodża, Jawa, i przyległych wysp.

Statystyki

Liczba buddystów na całym świat jest powszechnie szacuje się na około czterysta pięćdziesiąt milionów, czyli około jednej trzeciej ludzkości.

Ale na tym oszacowanie błędu jest wykonana z classing u Chiński Japoński jak i buddystów.

Profesor Legge, których doświadczenie w Chiny zwrócenia szczególnej wagi do jego wyroku, oświadcza, że buddystów na całym świat nie więcej niż sto milionów, będąc daleko outnumbered nie tylko przez chrześcijan, ale także przez wyrażających of Confucianism i Hinduizm .

Profesor Monier Williams posiada te same poglądy.

Nawet jeśli Buddyzm, jednak outranked chrześcijaństwa w wielu wyrażających, byłoby błędem, aby atrybut do religii Buddy, jak zrobić niektóre, bardziej udane niż propagandism do religii Chrystusa.

Ta ostatnia dokonała jej ogromne podbojów, nie narażania się z powodu błędu i przesąd, ale o wygranej dusze do wyłącznej akceptacji jej oszczędzania prawdy.

Tam, gdzie ma się on utrzymać swoją odrębność.

Z drugiej strony, znaczna większość wyrażających się z Buddyzm trzymać się formy kultu i wyznania, że Budda, jeśli żyje, to reprobate.

Północnej Buddyzm stał się bardzo przeciwieństwem tego, co nauczał Budda do mężczyzn, w celu rozprzestrzeniania się obcych ziemiach zakwaterowani się do poniżającego superstitions z narodami, starano się wygrać.

Jest tylko na południowym buddystów z Cejlon, Birma, Siam którzy zasługują na celu identyfikację z założonym przez Buddy.

Ich liczba, ale co najwyżej trzydziestu milionów dusz.

V. buddyzmu i chrześcijaństwa

Między Buddyzm i Chrześcijaństwo istnieje szereg resemblances, na pierwszy rzut oka uderzające.

W celu Buddyjski mnichów i mniszek oferuje punkty podobieństwa z chrześcijańskiej zakonne systemów, w szczególności mendicant zamówienia. Aphorisms moralne są przypisane do Buddy, które nie są w odróżnieniu od niektórych słowach Chrystusa.

Większość wszystkich, w legendarnym życia Buddy, który w swojej formie jest pełny wynik wielu wieków akrecji, istnieje wiele parallelisms, niektóre bardziej, niektóre mniej uderzające, do opowiadania Ewangelii Chrystusa.

Kilka trzeciej stawki uczonych, biorąc za pewnik, że wszystkie te resemblances to pre-chrześcijańskiej, a kierowany przez fallacious zasadę, że zawsze oznacza zależność postaci, które dotąd nadaremnie starali się pokazać, że Monastycyzm chrześcijański jest Buddyjski pochodzenia, i myśli, że buddyjskie i legendy mają zostały włączone do swobodnego Ewangelii.

Aby nadać większy speciousness do ich teorii, nie scrupled do prasy do użytku, oprócz nielicznych dobrej wierze resemblances wiele innych, które zostały albo rażąco przesadzone, lub fikcyjne, albo wyciągnąć z Buddyjski źródeł starożytnych mniej niż Ewangelie.

Jeżeli z tego szerokiego wachlarza domniemanych Buddyjski infiltracji, wszystkie te exaggerations, Literaturę piękną, i anachronisms są eliminowane, punkty, które nadal są podobne, może z jednym wyjątkiem, jak można wyjaśnić na podstawie niezależnych pochodzenia.

Wyjątkiem jest historia Buddy konwersji z tego swiata życia księcia do życia w ascetycznych, która została przekształcona przez niektóre chrześcijańskiego Wschodu z siódmego wieku do popularnych średniowiecznych opowieść "Jozafat".

Oto historyczne dowody na zwrotny z Buddyjskiego w chrześcijańskiej legendy, podobnie jak z drugiej strony, piątego wieku rzeźby sceny z Ewangelii na zrujnowany buddyjskie klasztory z Jamalgiri, w Północnej Panjab, opisanych w pracy naukowej i Fergusson Burgess, "The Cave Świątynie Indie", oferta wiarygodne dowody na to, że buddystów tego czasu nie scruple do upiększają Buddy legendy z dostosowań z chrześcijańskich źródeł.

Ale czy istnieją jakieś historyczne podstawy do twierdzenia, że buddyjski wpływ był czynnikiem w kształtowaniu chrześcijaństwa i chrześcijańskiej Ewangelii?

Rzeczników tej teorii udawać, że rock-napisy z Asoka Wielki świadczą o rozprzestrzenianiu Buddyzm w ciągu Grecki-speaking świat już w trzecim wieku przed naszą erą, gdyż wspomina o istnieniu Buddyzm kwitnący wśród Yavanas, tj. Greków w Antioch królestwo.

Ale w pierwszym jednogłośnym wyroku stawki uczonych, Yavanas wymienionych tutaj oznacza po prostu i wyłącznie Grecki-speaking narodów na granicy skrajnego obok Indie, a mianowicie, Bactria i Kabul doliny.

Również oświadczenie w późnych Buddyjski kronikę, Mahavansa, że wśród buddystów którzy przybyli do poświęcenia wielkim Stupa w Cejlon w drugim wieku przed naszą erą ", były ponad trzydzieści tysięcy mnichów z okolicy Alassada, stolicy kraju, w Yona "Podjęte w celu udowodnienia, że przed długi czas Chrystusa, Aleksandria Egipt był w centrum kwitnącego Buddyjski społeczności.

Prawdą jest, że Alassada jest Palijski dla Aleksandria, ale najlepszych uczonych są zgodni, że miasto nie jest tutaj oznaczało starożytnej stolicy Egipt, lecz jako tekst wskazuje, głównego miasta w kraju Yona, Yavana kraju skale - napisy, a mianowicie, Bactria i okolicach.

I tak, to miasto, o którym mowa jest najbardziej prawdopodobne, Aleksandria ad Caucasum.

W skrócie, nie ma nic w buddyjskim zapisy, które mogą być traktowane jako wiarygodne dowody na rozprzestrzenianie się Buddyzm na zachód do Grecki świat tak wcześnie, jak podstawą religii chrześcijańskiej.

To Buddyjski instytucje były w tym czasie nieznane na Zachodzie może być bezpiecznie wywnioskować z faktu, że Buddyzm jest całkowicie ignorowany w literackich i archeologicznych pozostaje Palestyny, Egipt i Grecja.

Nie pozostaje jednym z buddyjskiego klasztoru lub stupy w każdym z tych krajów, a nie pojedyncze Grecki tłumaczenie Buddyjski książki, a nie pojedynczego odniesienia we wszystkich Grecki literatury na istnienie Buddyjski społeczności w Grecki świat.

Sama nazwa Buddy jest wymieniony po raz pierwszy dopiero w pismach Klemensa z Aleksandria (drugi w.).

Aby wyjaśnić resemblances do chrześcijaństwa w wielu pre-Christian cechy Buddyzm, nie ma potrzeby uciekania się do hipotezy, że były one zapożyczone.

Nic nie jest bardziej powszechne w badaniach porównawczych i etnologii religii, niż znaleźć podobne społecznych i religijnych celnych stosowanych przez zbyt odległych narodów mieć żadnego komunikatu ze sobą.

Jak łatwo zasady ascetyczne oderwaniem od świat może prowadzić do wspólnoty życia, w którym celibat jako przestrzegane, mogą być postrzegane w zakonnej systemów, które panowały nie tylko wśród buddystów, Esseńczycy, i chrześcijanie, ale także wśród wczesnych Azteków i Incas w Nowy Świat.

Nie jest to dziwne, gdy przypomina się, że ludzie są wszędzie, w dużym stopniu te same codzienne doświadczenia, te same uczucia, pragnienia.

Ponieważ prawa człowieka są co myśli tutaj takie same, to leży w samej naturze rzeczy, że mężczyźni, o ile mają te same doświadczenia, lub w obliczu tych samych potrzeb religijnych, uważam te same myśli, i dać wyraz ich w słowach i celnych, że strajk w unreflecting starego serwera przez ich podobieństwo.

To jest tylko przez nie zapominając o tej podstawowej prawdy, które można nieświadomie wpadają w błąd zakładając, że podobne zawsze oznacza zależność.

Jest to głównie legendarnego cechy życia Buddy, z których wiele można znaleźć po raz pierwszy dopiero w późniejszym terminie dzieł niż Ewangelie, które dostarczają najbardziej uderzające resemblances do pewnych incydentów związanych Chrystusa w Ewangeliach, resemblances, które mogłyby z większą pokaż z powodu być do wspólnego pochodzenia historycznego.

Jeśli nie został tutaj żadnych pożyczek, to jest po prostu na stronie Buddyzm.

To chrześcijaństwo w jego drodze do Północnej Indie w dwóch pierwszych wieków nie jest tylko kwestią pełna tradycji, ale jest obsługiwany przez groźne archeologicznych dowodów.

Uczonych uznane zdolność poza podejrzenie o stronniczość na rzecz zbędnej chrześcijaństwa - Weber, Czara d'Alviella, i inni-Uważam, że bardzo prawdopodobne, że Ewangelia Chrystusa krążyły opowieści o tych wczesnych chrześcijańskich wspólnot w Indie były wykorzystywane przez buddystów do wzbogacania Budda z legendą, podobnie jak Vishnuites zbudowany legendy Krishna uderzające w wielu zdarzeń w życiu Chrystusa. Podstawowe założenia buddyzmu są oznaczone przez poważne wady, które nie tylko zdradzi jej nieadekwatność stać się religia oświeconego człowieczeństwa, ale także wprowadzą do jego zwolnienia pogrubienie niższości do religii Jezusa Chrystusa.

W pierwszej kolejności, bardzo fundament, na którym spoczywa Buddyzm-doktryna karmy z jego domniemaną transmigrations-jest nieodpłatne i fałszywe.

Pretended to prawo natury, przez które myriads bogów, demonów, ludzi i zwierząt są jednak przemijające formy racjonalnego ludźmi zasadniczo takie same, ale zmuszeni do tej różnorodności w związku z różnym stopniem i zasług byłego Smiths w życiu, jest ogromny przesąd w sprzeczności z płaskim uznane prawa natury, a co za tym idzie ignorowane przez ludzi nauki.

Kolejną podstawową wadę w prymitywnych Buddyzm jest jej braku rozpoznać człowieka uzależnienie od najwyższego Boga.

Poprzez ignorowanie Boga i zbawienia poprzez resztę wyłącznie na osobistych starań, Budda podstawione do religii bramińskiej chłodni i bezbarwny system filozofii. Jest to całkowicie brakuje w tych potężnych prawo do motywów postępowania, w szczególności z motywem miłości, które zrodziły się z konsekracji religijnych mężczyzn i kobiet w zależności od osobistych wszystkich miłości Boga.

Stąd to, że moralność jest Buddyjski w ciągu ostatnich analiz jest bardzo samolubna utilitarianism.

Nie ma poczucia obowiązku, jak w religii Chrystusa, monit o najwyższym szacunkiem dla Lawgiver, dla miłosiernej miłości Ojca, lojalny osobowych do Odkupiciela. Karmy, Buddyjski podstawie moralności, jak wszelkie inne prawa charakteru, których przestrzeganie jest monit o względy ostrożności.

Nie rzadko spotyka się jedno twierdzenie, że Budda dyspozycji Jezusa w gospodarstwie, do walczących ludzkości końca zupełnie unselfish.

To jest błąd.

Nie mówiąc o popularnych Swarga, ani nieba, z jego pozytywne, nawet zmysłowym pyszności fakt, że Nirvana jest negatywny ideału rozkoszy nie czyni ją mniej obiektu zainteresowanych pragnienie.

Daleki od bycia unselfish końca, Nirvana opiera się całkowicie na własny rachunek z motywem miłości.

Tak więc stoi na dużo niższym poziomie niż w idealnym chrześcijańskiej, która jest przede wszystkim i głównie związek przyjaźni z Bogiem w niebie, odwołań do motywów z bezinteresownej, jak również zainteresowane miłości. Kolejny śmiertelny wada Buddyzm jest fałszywe pesymizm.

Silny i zdrowy duch rewolty przeciwko morbid pogląd, że życie nie jest warte życia, że każda forma jest świadomy istnienia zła.

Buddyzm stoi skazany przez głosu charakter dominujący ton, która jest nadzieją i radością.

Jest to protest przeciwko charakter dla posiadających doskonałą racjonalnego życia.

Największe ambicje Buddyzm jest zniszczenie doskonałości, że poprzez połączenie wszystkich istot żywych do nieświadomych wypoczynku Nirvana.

Buddyzm jest więc winni kapitału przestępstwa przeciwko przyrodzie, aw konsekwencji nie do niesprawiedliwości indywidualne.

Wszystkie uzasadnione pragnienia muszą być stłumione.

Niewinne rekonstrukcje są potępione.

Uprawa muzycznych jest zabronione.

Badania w naturalnych nauki są discountenanced.

Rozwój umysłu jest ograniczona do memorizing Buddyjskiego teksty i badania Buddyjski metafizyka, tylko minimum, które ma żadnych wartości.

Buddysty idealne na ziemi jest stan pasywny obojętność na wszystko.

Jak różne jest nauczanie Niego którzy przyszli, że mężczyźni mogą mieć życie i mieć go bardziej obficie.

Również Buddyjski pesymizm jest niesprawiedliwy dla rodziny.

Wesele odbywa się w pogardę i nawet abhorrence jako prowadzące do prokreacji życia.

W ten sposób marką małżeństwo jako stan niegodne człowieka, Buddyzm zdradzają jego niższości do chrześcijaństwa, które zaleca dziewictwo, ale w tym samym czasie naucza, że małżeństwo jest świętą Unii i źródłem uświęcenia.

Buddyjski pesymizm również nie chce niesprawiedliwosci dla społeczeństwa.

Ma ustawić Pieczęć zatwierdzenia na bramińskiej uszczerbku na pracy ręcznej.

Ponieważ życie nie jest warte życia, do pracy dla wygody i uściślenia z cywilizowanego życia jest oszustwa.

The perfect man jest nie istniał w pracy jego rąk, lecz na jałmużnę niższej mężczyzn.

W religii Chrystusa, "syna cieśli", zdrowszego przeważa pogląd.

Godność pracy nie jest przestrzegana, oraz wszelkie formy przemysłu jest zachęcana, że człowiek ma tendencję do promowania dobra. Buddyzm ma osiągnąć, ale niewiele do uplifting ludzkości w porównaniu z chrześcijaństwem.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych cech, które, niestety, stało się przestarzałe wellnigh, był jego praktyki benevolence wobec chorych i potrzebujących.

Między buddystów i braminów nie było polecenia rywalizacji w utrzymaniu dispensaries żywności i medycynie.

Ale to nie miłości, podobnie jak formy chrześcijańskiej, rozszerzenie do długotrwałego pielęgniarstwa z unfortunates dotkniętych klęską żywiołową z zaraźliwa i nieuleczalnych chorób, do ochrony foundlings, na wychowywanie sierot, do ratowania kobiet spadł do opieki nad wieku i insane.

Asylums i szpitali w tym sensie nie są znane do Buddyzm.

Konsekracji religijnych kobiet i mężczyzn na całe życie służbie ludzkości cierpi na dreamy zagranicznych jest Buddyjski zakonny.

Znowu, wspaniały skuteczności wyświetlane przez religię Chrystusa w oczyszczenia dusze pogańskie Europa nie ma równolegle w buddyjskim annały.

Gdziekolwiek religii Buddy ma panowały okazało się nieskuteczne, pojedynczo dźwigu społeczeństwa do wysokiego standardu moralności.

Nie karmić ludzi Tybetu i Mongolia od zwyczaj opuszczania wieku, ani od Chiński praktyka dzieciobójstwa.

Poza ustanowienia porządku mniszek, robiła to obok nic do podniesienia kobieta z jej stan degradacji Wschodnią w ziemie.

Wykazał się zupełnie bezradni, aby poradzić sobie z moralnego plag ludzkości.

W consentient zeznania świadków powyżej podejrzenie naruszenia stanowi fakt, że na dzień dzisiejszy Buddyjski mnisi są wszędzie rażąco niewystarczające w tym moralnych gorliwość i wzorowe zachowanie, które wyróżniają wczesnych naśladowców Buddy.

W skrócie, jest buddyzm, ale wszystkie martwe.

W jego organizmu na ogromny rozmiar pulsacje życia są wciąż dostrzegalne, ale jego siła działania jest niewysoka.

Do rozprzestrzeniania się cywilizacji europejskiej na Wschód będzie nieuchronnie doprowadzić do jego wyginięcia.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Charlesa F. Aiken.

Przepisywane przez Józefa P. Thomas. Encyklopedii Katolickiej, Tom III.

Opublikowany 1908.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 listopada 1908.

Remy Lafort, STD, cenzor. Imprimatur.

+ John Murphy Farley, Archbishop of New York


Także, zobaczyć:


Buddyzm Mahayana

Theravada Buddyzm

Lamaism

Buddyzm Zen

Tantra

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest