Kanonizacja

Informacje ogólne

Kanonizacji jest ostatnim kroku proces, w którym zmarły nazwisko jest wpisane w katalogu świętych w kościele katolickim. Pierwotnie proces miał miejsce lokalnie i biskupa ogłoszona kogoś świętego.

Stopniowo było zarezerwowane dla papieża, a proces stosowany od 1918 jest szczegółowo opisane w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

Wyczerpującego dochodzenia jest wykonana z życia danej osoby w celu ustalenia nadzwyczajnej świętości.

Etapy dochodzenia polegają na rozpoczęciu procesu przez właściwą osobę lub grupę; zaawansowania postępowania wyjaśniającego przez rzecznika sprawy, o nazwie postulator; zastrzeżeń do dowodów przez promotora wiary, popularnie zwany Devil's Advocate; wstępnego orzeczenia o ważności procesu pod względem prawdziwości i autentyczności deklaracji i celebracji beatyfikacji, w którym osoba jest nazywana błogosławioną, a obchody kanonizacji, przez osoby, które nazywa świętego.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Oprócz śledztwa w życiu osoby, których dokumenty ich świętości, prawo kanoniczne wymaga potwierdzenia świętości w postaci Cudów. Uważa się, że cuda stanowią niezbity dowód Bożej zgody osoby życia.

Joan A. zakres

Bibliografia:


Kemp, EW, Urząd i kanonizacji w Kościele Zachodnim (1948; repr. 1980).

Kanonizacja

Informacje zaawansowane

Kanonizacji jest proces sądowy, w Kościół Rzymsko-Katolicki której odszedł "Sługa Boży", już beatyfikowanych, jest uznany za świętego.

Takie osoby są wpisane do "kanonu" lub katalogu świętych powoływać się na celebrację Mszy św Poza heroiczne cnoty i cudownej mocy sprawdzone już na beatyfikacji, świętych, należy wykonać co najmniej dwa dodatkowe cuda.

We wczesnych elewacji kościoła świętość była głównie do lokalnej romans, a nie odróżnić od beatyfikacji.

W ramach działań zmierzających do ograniczenia nadużyć przesądny Papieża Alexander III (1159-81) orzekł, że Roman będzie odtąd zatwierdzić Zobacz wszystkie canonizations.

Doprowadziło to ostatecznie do skomplikowanych procesów prawnych wypracowanych przez Pope Urban VIII w XVII w. i podany autorytatywny wystawa w Papież Benedykt XIV w heroicznego Cnota w XIX.

Istnieje kilka godnych uwagi różnic między beatyfikacji (pierwszy krok) i kanonizacji.

Od czasu Soboru Watykańskiego I kanonizacji jest uważany za niezawodny papieski akt, gwarantując tym samym, że święci są rzeczywiście godne czci i wstawia się za zdolne do wiernych. Beatyfikowany w otrzymywać tylko lokalne uznanie, a święci są czczona w całym Kościele katolickim.

Kult do beatyfikacji jest dozwolone jedynie, że podczas gdy w świętych jest uprawniony.

Samodzielnie stać świętych patronów kościołów i portretował z aureola (aureola).

Jednakże, zarówno beatyfikacji i kanonizacji są wyroki (te ostatnie nieomylnym) przez Kościół, że osoba teraz króluje w chwale, jest godne czci i naśladowania, i jest w stanie interweniować na wiernych.

J van Engen


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


WN, III, 55-61; DTC, II, 493-97; EW Kemp, Urzędu i kanonizacji w Kościele Zachodnim.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest