Islam, muzułmanie

Informacje ogólne

Islam jest religią wielu narodom arabskim i perskim.

Naśladowców nazywane są muzułmanie (lub muzułmanów).

Mahomet Mohammed (lub Muhammad) (ok. 570 - 632 AD) jest głównym prorokiem

(Editor's Note: muzułmanie stanowczo niechęć słowo Mohammedanism i nalegać na islam. Uważają, że pociąga za sobą pewne Mohammedanism Bożego aspektem Mahomet sam. Muhammad one czcić jako chwalebny, ale Prorok nalegać na jasno, że On nie jest Bogiem i nie zasługują na ich religii dla niego nazwę. Uważają, że islam jest jedyną poprawną nazwę. Early chrześcijańskiego Zachodu i autorzy tendencję do używania terminu Mohammedanism. zachodnich autorów również tendencję (i niektórzy nadal tendencję), aby korzystać z perspektywie muzułmanin, a nie dla muzułmańskich wiernych .)

Muhammad naucza, że człowiek musi sam złożyć do jednego Boga, że narody są karane odrzucenia Bożych proroków, że niebo i piekło czeka w przyszłości życia i że świat będzie dobiegła końca w wielkim Judgment Day.

Muhammad oferowanych się do Żydów i chrześcijan jako następcę Jezusa Chrystusa, ale spotkała się z ostrą opozycją.

On surowo potępił Żydów w jego naukę.

W ogóle, Muhammad i muzułmanie uważają, że Żydzi miał pierwotnie poprawnego "książki" (Tora lub pierwszych pięciu Książki w Biblii chrześcijańskiej), ale, że Żydzi miał nieprawidłowo zmieniać teksty Rękopisy te ważne.

Z tego powodu, Muhammad i muzułmanie uważają, że Żydzi (i chrześcijan) są grzeszne w następujących tekstów, które zostały zniekształcone.

Muzułmanie opierają się na książkę, która przedstawia wiadomości, że Muhammad otrzymał od anioła Jibril (Gabriel), które ich zdaniem są właśnie prawdziwe, co nazywa Koran.

Koran regularnie odnosi się do "książki", gdzie jest faktycznie odnosząc się do tych Oryginalne teksty, ale przyznał, że nie kopię tych oryginalnych (poprawna) Teksty nadal istnieje dzisiaj.

Wielu muzułmanów niewłaściwie interpretują te liczne odniesienia do "książki" w jakiś sposób odnoszący się do samego Koranu, ale dokładnym zbadaniu Koranu tekst jasno, że na pewno nie jest prawdą. Tekstami oryginalnymi z pierwszych pięciu książek, które nie czują się muzułmanie już istnieją, są określone jako Taurah.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Każdy dobry (sunnickiej) muzułmańskiego Centrami swego życia na temat wyników z pięciu obowiązków, o których mowa w Filary Wiary:

Wiecznego kara jest los osób winnych hipokryzji (fałszywych religii), zabójstwo, kradzież, cudzołóstwo, luksusowe, nieuczciwość, a kilka innych grzechów.

Istnieją znaczne podobieństwa do opisanego grzechom w Dziesięciu Przykazań Judaist chrześcijańskich wierzeń. Picia, hazardu i lichwy są rygorystycznie zabronione.

Ponieważ muzułmanie uważają, że Żydzi i chrześcijanie używać zniekształcony kopii Tory tekst jako podstawa ich przekonania, że jest postrzegany jako wyżej wymienionych hipocracy lub fałszywych religii.

Fakt, że chrześcijanie i Żydzi są próby Kultu tym samym Jedyny prawdziwy Bóg, nie jest wystarczające dla wielu muzułmanów, aw niektórych przypadkach, rozwinął wielką nienawiść do tego powodu.

Koran zawiera wiele odniesień, że muzułmanie są w leczeniu "wszystkich wierzących w jedynego prawdziwego Boga", jak braci. Te odniesienia w Koran wskazuje, że Żydzi i chrześcijanie powinni być traktowani jak bracia.

Jest tylko ten aspekt, gdzie muzułmanie nalegać, że Żydzi i chrześcijanie celowo wypaczony używania wersji Pana tekstów, gdzie ciężkie animosity wstała.

Wcześnie, muzułmanie dzielą się na dwie grupy.

Wschodniej (lub perski) muzułmanie są znane jako Shiites lub Shi'a. Zachodnie (lub arabski) muzułmanie są znane jako Sunnites lub Sunnis. Sunnites (Arabów) na ogół uznają Shiites jak schismatics. Sunnites są Semites; Shiites nie są.

Muhammad urodził się z ubogimi rodzicami w Mekka.

Był wcześnie osierocony i miał tendencję do owiec dla życia, tak mało otrzymał edukację.

Na 25, stał się dla agenta handlowego bogatą wdową, którego wkrótce poślubił.

Muhammad nie był szczególnie znany aż do jednego, konkretnego incydentu.

Słynne Black Stone została usunięta z Kaaba budowlanych, które mają być czyszczone, a cztery zostały Tribal liderów argumentując, nad którymi z nich byłoby uzyskać zaszczyt prowadzenia go z powrotem do Kaaba.

Argument ten został staje się niezwykle poważne, jak każdego z czterech liderów Tribal chciał, że cześć osobiście. Wydawało się, że nie było możliwe rozwiązania tej sytuacji, i że Tribal wojny wydawało się nieunikniony temat, aby rozpocząć. W tym momencie młody Muhammad zintensyfikować przekazania do zaproponować.

Zasugerował zlokalizowania koc i wprowadzania Black Stone go na górę.

Następnie każdy z czterech byłaby winda rogu, a wszystkie cztery będą równie otrzymać zaszczyt prowadzenia go z powrotem do Kaaba.

Sugestia, że taki genialny wgląd wykazało, że zawsze po tym, Muhammad została wyznaczona do rozwiązania trudnych sytuacji, gdy wstał, a jego sława stała się ogromną praktycznie od razu.

Wszystkie muzułmańskie dzieci dzisiaj na całym świecie, uczy się o tym imponujące osiągnięcie Mahometa.

Lat później, Muhammad miał wizji na pustyni na północ od Mekki, w którym był on uwierzył nakazał głosić.

On przyszedł, aby sądzić, że był on średnio na boskie objawienie i że był prorokiem Boga (Bóg).

Otrzymał liczne takie znaki w niektórych jaskiniach.

Jego naśladowcy jego zapamiętane znaki i jego następcy, Abu Bakr, zleciło ich skompilowane jako książka (Koranu).

Muzułmanie wierzą, że Noe, Abraham, Mojżesz i Jezus otrzymał znaki od Boga, ale uważają Mahometa za największego i ostatniego proroka Boga.

Na pierwszym, po kilku konwertuje Muhammad.

W 622, Mekka ludzi rzeczywiście doprowadził go poza miasto i uciekł do Medyny. Ten lot (zwany Hegira) została przyjęta jako początek kalendarza muzułmańskiego.

Po Hegira, że często się do działań wojennych, grabić i podbój.

W 630, wrócił do Mekki w tryumf i traktuje jego byłych prześladowców z życzliwości. Wezwał wszystkich swoich uczniów do świętej wojny, w którym obiecał, że wszyscy, którzy zginęli walki (szczególnie w obronie islamu) będzie wspiąć się prosto do Raju. Ten jeden komentarz z ogólnie pokoju - kochająca Muhammad został wykorzystany jako główny przyczyną licznych religijnych (dżihadu) wojen, a ostatnio również terroryzmem. Praktycznie wszystkie inne nauki podkreślają jego pokoju, miłości, tolerancji i życzliwości dla wszystkich. Po zmarł w 632 , Że wojna była prowadzona przez jego następców (namiestnikami).

Krytycy znaleźć wiele rzeczy do ataku na islam.

Wiele suras z Koranu była w składzie przed AD 622, podczas gdy Mahomet był jeszcze w Mekka. Ogólnie rzecz biorąc, suras te wydają się być niezwykle spokojna, współczujący, taktowny.

W rzeczywistości, historyk sir W Muir (w życiu Mahomet, 1864, czterech tomów, obj. 1, str. 503) powiedział: "W Meccan okresie swojego życia z pewnością nie może być żadnych osobistych kończy się lub niegodne motywy... Mahomet wtedy niczego więcej niż on twierdzili, że być "prosty i Warner Kaznodzieja", był w pogardzie i odrzucone prorok z gainsaying osób, które nie mają ukryty obiekt, ale ich reformacji. On może być pomylone prawo oznacza dla realizacji tego celu , Ale nie jest wystarczającym powodem do zakwestionowania, że środki te wykorzystane w dobrej wierze i z celów szlachetnych. "

Po roku przybył do Medyny, suras te wydają się mieć na ogół znacznie poważniejszych dzwonka, często nawet średni porywający i barbarzyńskie, w odniesieniu niewierzącymi.

Muir kontynuowała powyżej cytat "Lecz Medyna zmian na scenie. Czasowego Nie moc, aggrandisement, a self-gratyfikacja szybko wymieszany z wielkim celem życia Proroka, i zostały one osiągnięte przez zebrała i tak samo środek. Wiadomości z nieba były swobodnie obniżyć do uzasadnienia politycznego postępowania, w dokładnie taki sam sposób, aby zaszczepić religijne przykazanie. Bitwy były zwalczane, egzekucje zamówione, a załączone terytoriów, pod osłoną Wszechmogący's sankcji. Nay, nawet osobiste odpustów była usprawiedliwiona, ale nie tylko wspierana przez Boski zatwierdzenia lub polecenia. Specjalna licencja została wyprodukowana, pozwalając wielu żon Proroka, a romans z Maryją Koptyjski obligacji pokojówka była uzasadniona w osobnym Sura; i pasji do żony swego syna przyjęła łono przyjaciela i był przedmiotem Inspiracją do wiadomości, w których Prophet's scruples były skarcony przez Boga, rozwód dozwolone, a małżeństwo z przedmiotem jego pragnień unhallowed nakazała.... Jako naturalny związku z tym śladem od okresu Mahomet jego przyjazdu w oznaczonym i Medina szybki upadek w systemie on inculcated. Nietolerancji szybko miało miejsce wolności; życie, perswazji ".

Muir później dodał: "Jeśli Mohammed odbiegający od drogi jego wczesnych latach, powinny spowodować, że nie powinno nas dziwić, bo był człowiekiem, jak i w ten sam sposób, jak jego współczesnych, był członkiem jeszcze pół Savage społeczeństwa, pozbawiony jakiejkolwiek prawdziwej kultury, a kierować wyłącznie naturalne instynkty i prezenty, które zostały ozdobiona przez źle zrozumiane i pół strawiony doktryn religijnych judaizmu i chrześcijaństwa. Mohammeda stały się tym samym łatwiej przekupny, kiedy majątek w końcu uśmiechnęła się na niego... . [W Medina], oferuje on bardzo mało odporne na działanie zgorszenie nowych pozycji społecznej, szczególnie w świetle faktu, że pierwsze kroki zostały dołączone zawrotna tryumfy i śmiertelne słodycz praktycznie nieograniczoną władzę polityczną.... Pogorszenie jego charakter moralny był zjawiskiem doskonale ludzi, których historia nie stanowi jednego ale tysiąc przykładów. "

W następstwie pokoleń muzułmanów były często brutalnych i okrutnych w ich leczeniu ludzi, którzy nie akceptują lub islamu, którzy kwestionowali nic na ten temat.

Muzułmanie uważają, że Koran należy bardzo dokładnie Słowo Boże (Bóg). Nie wątpliwości lub pytania, nawet w najmniejszym stopniu jego aspektem.

Jednakże, w roku 325 AD, trzysta lat przed Koranu, chrześcijanie mieli siedzibę koncepcji Trójcy Świętej, jako jedynego Boga, który zdawał się istnieć jako trzy różne osoby, Ojca (YHWH lub Jehowa), Syn (Jezus ) I Ducha Świętego, i nigdy nie wahała się od tego.

(Chrześcijanie wierzą, że jedynego prawdziwego Boga, który postanowił "dzielenia się w Two" w taki sposób, że może on wystąpić w całości ludzkiego życia Jezusa, natomiast nadal pozostaje w Niebie / Paradise nadzorować Wszechświata. Chrześcijanie czują, że Bóg ma nieograniczone możliwości, aby Mógł to zrobić, ewentualnie w celu lepszego zrozumienia, dlaczego jego ludzie nie zawsze wydawało się Nim. Tak więc chrześcijanie nie mają wątpliwości, że istnieje tylko jeden kiedykolwiek prawdziwego Boga, ale On wybrał oczywiście, gdy okazało się, 33 lat, który był jednocześnie w dwóch miejscach. Z tych ustaleń, chrześcijanie uważają, że muzułmanie powinni uświadomić sobie, że jedynego prawdziwego Boga [Boga], że kultu był obecny podczas chodzenia Ziemi tylko 600 lat przed Muhammad).

Jeżeli Koran jest rzeczywiście słowa Boga (Bóg), i nie zostały w żaden sposób, ponieważ zostały one podane do Mahometa, to wydaje się dziwne, że Koran przedstawia chrześcijańskiej Trójcy jako Boga, Jezusa i Maryi!

(Sura 5:116) (chrześcijan nigdy nie zostać uznane Maryi Bożego, za wyjątkiem jej funkcji jako Matka Jezusa.) Wydaje się to sugerować, że Bóg (Bóg) popełniliśmy błąd, lub Muhammad popełniliśmy błąd, lub później copyists / komentatorów popełnisz błąd (kilka razy, jak na 5,77 i Sura Sura 4,169).

Uczonych zobaczyć takie rzeczy jak oczywiste problemy, ale praktycznie wszystkich muzułmanów ich przeoczyć, a także rozważyć każdy wychowywanie takich rzeczy jak bluźnierczy.

Obserwatorów stwierdziła, że jeżeli Koran był precyzyjny i wyłącznie na Słowie Bożym, istnieje wiele Suras wydaje się, że zamiast zostały wyrażone zarówno przez Mahometa, Archanioła Gabriela lub innych aniołów, bez wyjaśnienia.

Na przykład, otwarcie Sura, zwany Fatiha, jest jasno adresem do Boga, a nie przez niego.

Jeśli dokładne sformułowanie zostało przewidziane przez Boga, powinien on być sformułowany nieco inaczej.

Sura 19,64 był wyraźnie wypowiedziane przez aniołów.

Obserwacji jest: Koran albo są lub nie są wyłącznie na Słowie Bożym, że roszczenia muzułmanów.

Jest to z pewnością prawda, że Koran zawiera wiele setek pojęć, wierzeń i opowieści z Biblii, w szczególności Pięcioksiąg, w pierwszych pięciu książek o Biblii (zwane także Tory lub Taurah). Podobieństwa te obejmują w przybliżeniu połowa z 80.000 słów Koran (ale jednocześnie bardzo małą część Biblii's 800000 słów).

W rezultacie, Koranu i islamu zawiera wiele podobieństw i wiele paraleli z chrześcijaństwem a judaizmem. Jednakże, istnieją bardzo duże różnice w niektórych dziedzinach.


Muhammad

Informacje ogólne

Miejsce Proroka Mahometa w historii świata jest bezpośrednio związane ze islam jako formacji religijnej wspólnoty opartej na przesłanie Koranu, które wierzą muzułmanie są słowa Boga objawione Proroka.

Muhammad's Life i Pracy

Muhammad urodził się około 570 AD w mieście Mekka, ważnym centrum handlowym w zachodniej Arabii.

Był członkiem Komitetu Hashim klanu z potężnym Kurajszyci pokolenia.

Ponieważ Mahomet ojca, Abd Boga, zmarł, zanim się urodził i jego matka, Amina, gdy miał 6 lat, był umieszczony w trosce o jego dziadek Abd al-Muttalib, a po 578, jego stryj Abu Talib, który udało jako kierownik działu Hashim klanu.

W wieku około 25, wpisana Muhammad pracy bogatą wdową, Khadijah, w jej przedsiębiorstwa handlowego.

Byli małżeństwem wkrótce po.

Dwóch synów, którzy zginęli młodzi, i cztery córki urodziły. Jedna z córek, Fatimie, Eksponowanie specjalne nabytych w późniejszym islamskich historii ze względu na jej małżeństwo z kuzynem na Muhammad Ali.

O 610, Muhammad, podczas gdy w jaskini na górze Hira poza Mekka, miał wizję, w której został powołany, aby głosić na wiadomość powierzone mu przez Boga. Dalsze znaki do Niego z przerwami na pozostałe lata swego życia, i tych znaki stanowią tekst Koranu. otwarcia znaki rozdziałach 96 i 74 są ogólnie uznawane za najstarsze znaki; Muhammad wizji jest wymienione w 53:1 - 18 i 81:19 - 25, a noc pierwszego objawienia w 97 : 1 - 5 i 44:3.

Na pierwszym prywatnym a następnie [613] publicznie, Mahomet zaczął głosić swoje wiadomości: że istnieje tylko jeden Bóg, i że Muhammad jest Jego posłańcem posłał, aby ostrzec ludzi o Judgment Day i przypominać im o Bożej dobroci.

W [pogańskich] Meccans odpowiedziała z wrogości do Muhammad's monoteizm i ikonoklazmu.

Tak długo, jak długo żyje Abu Talib Muhammad był chroniony przez Hashim, mimo że klan był przedmiotem bojkotu przez inne Kurajszyci po 616.

Około 619, jednak Abu Talib zmarł, a nowym liderem został klanu chcą kontynuować rozwiązanie ochronne.

W tym samym czasie Muhammad straciła kolejne zagorzały zwolennik, jego żona Khadijah.

W obliczu prześladowań i wolności, aby głosić skrócone, Muhammad i około 70 zwolenników dotarły do decyzji o ich rozerwać więzy pokrewieństwa krwi w Mekka i przenieść się do Medyny, miasta o 400 km (250 mil) na północ.

Ten ruch, zwany Hegira lub Hijra (arabskiego słowa "emigracja"), odbyło się w 622, w pierwszym roku muzułmańskiego kalendarza. (Muzułmańskie są z reguły po datach przez AH, "Anno Hegirae", w roku hegira.)

Medina był zorganizowany w społeczności muzułmańskiej stopniowo powstała w ramach Muhammad's przywództwa.

Ataki na karawany z Mekki doprowadziły do wojny z Meccans.

Muhammad's naśladowców uzyskane (624), ale zwycięstwo w Badr były Uhud pokonał w rok później. W 627, jednak z powodzeniem bronili ich przed oblężeniem Medina o 10000 Meccans.

Starć z trzema żydowskie klany w Medina wystąpił w tym samym okresie.

Jeden z tych klanów, w Banu Qurayza, został oskarżony o spisek przeciw Muhammad podczas oblężenia Medina, w odwecie wszystkie z klanu's mężczyzn zginęło, a kobiety i dzieci sprzedawanych do niewoli.

Dwa lata później, w oazę Khaybar, różne losy befell innej grupy żydowskich.

Po klęsce pozwolono im pozostać tam ceny o połowę ich rocznych zbiorów dat.

Since 624 AD (2 AH) muzułmanów z Medyny zostały stojące Mekka podczas kultu (wcześniej, nie mieli najwyraźniej zwracały się ku Jerozolimie).

Mekka była uważana za kwestię o pierwszorzędnym znaczeniu dla wspólnoty muzułmańskiej, ze względu na obecność tam z Kaaba. Ta świątynia została następnie pogańskiego sanktuarium, ale zgodnie z Koranu (2:124 - 29), nie został zbudowany przez Abrahama i jego syna Izmaela i dlatego nie można było ich reintegracji w społeczeństwie muzułmańskim. Próba pójść na pielgrzymkę do Mekki w 628 było nieudane, ale w tym czasie umowa została dokonana pozwalając muzułmanów, aby pielgrzymka do następnego roku, pod warunkiem, że wszystkie strony przestają zbrojnych .

Incydentów w 629 zakończył rozejm, w styczniu i 630, Muhammad i jego ludzi maszerowały na Mekka.

W Kurajszyci oferta została przyjęta do rezygnacji z obietnicy ogólnej amnestii, a prawie żadnych walk wystąpił. Muhammad's hojności do miasta, która zmusiła go obecnie 8 lat wcześniejszych jest często przytaczane jako przykład godny wielkoduszność.

W ostatnich latach jego Muhammad kontynuował jego zaangażowania politycznego i wojskowego, uzgodnienia z plemion nomadów gotowa do przyjęcia islamu i wysyłanie ekspedycji przeciwko wrogiej grupy.

Kilka miesięcy po pożegnalnej pielgrzymki do Mekki w marcu spadł on 632 chorych.

Mahomet zmarł 8 czerwca 632, w obecności jego ulubiona żona, Aisha, którego ojciec, Abu Bakr, stał się pierwszym kalif.

Boży Posłaniec

Według wyznania muzułmańskiego, Bóg wysłał jako Muhammad posłaniec (Rasul, albo "apostoł") spośród Arabów, co objawienie w "jasne arabski" (Koran 26:192 - 95); w ten sposób, jak inne narody otrzymał ich posłańcy , Więc Arabowie otrzymali oni. Jako jeden którzy mieszkali "życiu" między nimi przed jego wywołanie (10:16), jednak, Muhammad został odrzucony przez wielu, ponieważ był po prostu człowiek wśród ludzi i nie jest anielski (6: 50; 18:110). Podobnie jak Mojżesz przyniósł Prawo i Jezus otrzymał Ewangelię, Proroka (al - Nabi) Muhammad był odbiorcą Koranu. On jest "Pieczęć z proroków" (33:40), i Koranu jest doskonałość wszystkich poprzednich objawień.

Przewodnik i archetyp

W jego kazanie podczas pożegnalnej pielgrzymki Muhammad zeznał, że wypełnił swoją misję poprzez pozostawienie w tyle "Bóg Książka i Sunna (niestandardowe) z Proroka".

Naśladowania Proroka - idąc za przykładem swego życia we wszystkich okolicznościach - jest warunkiem niezbędnym dla każdego muzułmańskich.

Co więcej, "błogosławieństwo Proroka", w oparciu o werset koranowy (33:56) i składający się z wezwaniem Bożego błogosławieństwa na Proroka (i jego rodziny i towarzyszy) odgrywa ważną rolę w muzułmańskiej pobożności. W uzupełnieniu do dokonań jego życia i jego znaczenia dla obecnej większość muzułmanów przewidywania przyszłej roli Mahometa - jako rzecznik, "zgody z Bogiem", na Judgment Day.

Willem A Bijlefeld

Bibliografia:


Ali M, The Living Myśli Muhammad (1950); T Andrae, Muhammad: Człowiek i jego wiara (1936); A Azzam, Wieczny wiadomość Mahometa (1964); J Glubb, The Life and Times of Muhammad (1970) ; A Guillaume, ed. The Life of Muhammad: A Tłumaczenie Ibn Ishaq's Sirat Rasaul Boga "(1955); Jeffrey A, ed. Islam: Muhammad i Jego Religia (1958); Rodinson M, Mohammed (1971); WM Watt, Muhammad: Prorok i Stateman (1961).


Muhammad

Editor's Note

W artykule przedstawiono powyżej "tradycyjny" opowieść o życiu Mahometa, jak ogólnie rozumiana przez prawie wszystkich muzułmanów. Nie jest niezwykle mało "zewnętrzne" potwierdzenie z wielu faktów, a więc praktycznie wszystkie wiedzy o życiu Mahometa albo pochodzą z Koranu (która została zmontowana z jego oświadczenia) lub z Hadis (który został ponownie zmontowane z jego oświadczenia tych osób, a blisko niego).

Było również kilka biografii Mahometa (zmarł w 632 AD):


Istnieją pewne istotne szczegóły, że tradycyjny muzułmański biografii, które nie zostały uwzględnione w powyższym artykule.

Te wszystkie następujące punkty są opisane w pismach z respektowane muzułmańskich pisarzy wymienionych powyżej.


Krytyków islamu uznają możliwość, że niektóre lub nawet wszystkie z tych nieco nieprzyjemne fakty mogły być przesadzone lub nawet wykonane znacznie później przez pisarzy, w celu nadania wiarygodności wiary islamskiej.

To usunąć Boga i Mahometa, posiadające jedną z wad.

Wydaje się interesujące, ponieważ zasadniczo taką krytykę zostały skierowane do Chrystusa i chrześcijaństwa przez krytyków, którzy pamiętać, że niezwykle mało dowodów zewnętrznych odporność istnieje w celu potwierdzenia faktów z życia Jezusa. W obu przypadkach istnieją krytycy, którzy ekstremalnych pytanie, czy Muhammad lub nawet Jezus faktycznie istniały!

Wydaje się, że inne paralele.

Zarówno Biblia i Koran zawierają wydaje się niezrozumiała sekcje, nawet tam, gdzie wydają się być wewnętrznych sprzeczności.

Oba zawierają wiele przykładów powtarzających się stwierdzeń, gdy samo pojęcie jest powtarzany, albo dokładnie w tych samych słów lub bardzo podobne zdania.

Która z tych dwóch wyznań można by uwierzyć, wydaje się trudne do próby wysokie roszczenia do gruntu jako absolutną wiarygodność jeśli jeden wybiera krytykować innych.

Podobnie jak w wielu chrześcijańskich podlega prezentacji w WIERZĘ, gdzie zarówno podtrzymujące i wyzwanie miejsca zostały przedstawione, nie ma zamiaru promować islam lub odrzucić wszelkie roszczenia lub ją czyni, ale tylko do obecnych, jak dokładne zestaw faktów jak jest znane. Mamy nie zamierzają niewłaściwe krytyki islamu, lecz raczej po prostu szczery dyskusji zarówno stałych i słabe jego aspektami.

W tym duchu, mamy tutaj zarówno tradycyjnych islamskich i rozumienie niektórych pozornie wiarygodnych rozwiązań alternatywnych, miejmy nadzieję, sugerując, bez wyroku.

Autor Michael Cook zbadała non-muzułmańskich źródłach historycznych dotyczących tych aspektów na Muhammada biografii.

On potwierdza, że osoby o nazwie Muhammad żył, że był kupca, i że coś znaczącego wystąpił w 622, i że Abraham był ważny w jego nauczaniu.

Jednak wydaje się, że nie wskazuje, że Muhammad był w centralnej Arabii i nie ma jakiejkolwiek wzmianki o Mekka i Medyna lub nie ma historyczne odniesienie do Koranu aż blisko 700 AD. On również znaleźć przekonujące dowody na to, że na początku muzułmanie modlili się w kierunku daleko na północ od Mekki, które zdaje się sugerować, że niektóre różne miasta był zaangażowany niż Mekka.

Również on uznał, że monety bite około 700 AD, które koranowy notowania, mają różne sformułowania niż obecny upoważniony kanoniczny tekst Koranu.

Wydaje się to sugerować, że tekst Koranu nie zostały jeszcze ustalone na stałe, siedemdziesiąt lat od śmierci Proroka.

Wczesnym greckie źródło wspomina Muhammad jest żywcem w 634 AD, po upływie dwóch lat od daty śmierci tradycyjnych muzułmańskich.

[Wansbrough] To samo źródło grecki (ok. 634-636 AD) przedstawia Proroka wiadomości jako zasadniczo jest żydowskiego mesjanizmu.

Nie był chrześcijaninem pisarza z piątego wieku (przed Muhammad) o nazwie Sozomenus który opisuje Ishmaelite monoteizm identyczna z Hebrajczyków przed Mojżeszem (1600 pne).

On również twierdził, że Izmael z prawem musi zostać uszkodzone przez upływ czasu i wpływem pogańskich sąsiadów.

Zasadniczo identyczne przekonania później stał się centralnym aspekty islamu.

Arabskim termin muhajirun odpowiada angielski termin Hagarism, odniesienie do ich pochodzenie jako poprzez Hagar, pokojówka Abrahama, który był ojcem Izmaela.

Ten termin wydaje się, że pojawiły się na początku historii islamskich.

Na początku historii żydowskiej (ok. 722 pne), grupa znana jako Samarytanie nie akceptują później Księgi Starego Testamentu z Biblii, a ich Biblię składała się wyłącznie z Pięcioksiąg, w pierwszych pięciu książek. Islam i Mahometa wykazują znajomości Samarytanie, a nawet, uznane w bardzo czcigodny i te same książki.

Krytycy uważają, że Muhammad przyjęła większość jego wczesnych z teologii żydowskiej Samarytanie dużo wcześniej.

Samarytanin liturgii stale włączone do koncepcji "Nie ma Boga oprócz jednego", ponownie, centralny i zasadniczy element islamu.


Islam

Informacje ogólne

Islam, głównym religii świata, jest zdefiniowane w zwyczajowo nie - jako źródła islamskie wyznanie tych, którzy się do Proroka Mahometa. Proroka, który żył w Arabii 7-ty we wczesnym wieku, zapoczątkowała ruch religijny, że została przeprowadzona przez Arabów w całej na Bliskim Wschodzie.

Dziś islam Zwolennicy nie tylko na Bliskim Wschodzie, gdzie jest religią dominującą we wszystkich krajach (arabskich, a nie - Arabskie), z wyjątkiem Izraela, ale także w innych częściach Azji, Afryce, a do pewnego stopnia, w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Zwolennicy islamu muzułmanie są wezwani, (pisownia muzułmanów czasem).

Nazwa i jego znaczenie

W języku arabskim al - Islam oznacza czyn popełnia się bez Boga, i muzułmańskich jest osoba, która sprawia, że to zobowiązanie. Powszechnie używane tłumaczenia, takie jak "rezygnacji", "surrender" i "złożenie" nie do wymiaru sprawiedliwości w celu pozytywnego aspekty łącznych zobowiązań, dla których al - Islam stoisk - zaangażowanie w wierze, posłuszeństwa i zaufania do jednego i tylko Bóg (Bóg). Wszystkie te elementy są domyślnych w imię tej religii, która jest opisana w charakterystycznie Koran (arabski, Koranu, świętej księgi islamu) jako "religii Abrahama." W Koranie, jest patriarcha Abraham, który odwrócił się od bałwochwalstwa, który "przyszedł do swego Pana z niepodzielnej serca" (37: 84), którzy odpowiedzieli na Boże w całkowitym posłuszeństwie, gdy wezwanie do poświęcenia swego syna (37:102 - 105), którzy służyli Bogu i uncompromisingly.

Dla muzułmanów, w związku z tym, właściwe nazwisko ich religia wyraża koranowy nalegań, że nikt, ale Bóg jest oddał pokłon.

Stąd, wielu muzułmanów, przy jednoczesnym uznaniu znaczenia Proroka Mahometa, mają sprzeciwił się warunki Muhammadanism (lub Mohammedanism) i Muhammadans (lub Mohammedans) - oznaczeń stosowanych powszechnie na Zachodzie do niedawna - od ich wykrycia w nich sugestia o kulcie Mahometa równolegle do kultu Jezusa Chrystusa przez chrześcijan.

Numery

Szacunki ludności świata muzułmanów z zakresu niski 750 mln do 1,2 mld wysoki; 950 miliony jest szeroko stosowanym nośniku.

Bez względu na znaczne różnice w tych szacunków, wielu obserwatorów zgadza się, że na świecie populacji muzułmanów rośnie o około 25 milionów rocznie. Zatem, 250 mln wzrost przewidywany jest na dekadę 1990 - 2000.

Ten znaczący wzrost, ze względu przede wszystkim, ale nie całkowicie do ogólnego wzrostu liczby ludności w Azji i Afryce, jest stopniowe zmniejszanie liczby różnica między chrześcijanami (największa wspólnota religijna) i muzułmanie, których łączne sumy stanowią prawie 50 procent ludności świata.

Pochodzenia

Chociaż wielu muzułmanów zdecydowanie sprzeciwia się języka, że Prorok Muhammad jest "założyciel" z islamem - wyrażenie, które interpretują jako domniemany odmowę Bożej inicjatywy i zaangażowania w historii islamu pochodzenia - nikt nie będzie wyzwaniem, że islam sięga do życia (570 - 632) z Proroka i lata, w którym otrzymał boskie znaki zapisane w Koranie.

Jednocześnie jednak większość z nich pragnie podkreślić, że jest on tylko w pewnym sensie, że islam sięga 7. wieku, ponieważ uważają ich religii nie jako 7-ga wieku innowacji, ale jak przywrócenie pierwotnego religii Abrahama . Byłyby również podkreślić, że islam jest religią ponadczasowy, nie tylko ze względu na "wieczne prawdy", że głosi, ale także dlatego, że jest "każda osoba na religię," naturalnej religii, w którym każdy człowiek się rodzi.

Islamu kompleksowego charakteru

W odniesieniu do islamu, słowo religia ma znaczenie znacznie bardziej kompleksowe niż powszechnie się na Zachodzie.

Islam obejmuje własnej wiary i pobożności, do wyznania i kultu wspólnoty wierzących, sposób życia, kodeks etyki, kultury, systemu prawa, rozumienie funkcji państwa - w krótkim, wytyczne i zasady dla życia we wszystkich jego aspektach i wymiarach. Choć wielu muzułmanów patrz szariat (w "sposób", oznaczające święte prawo regulujące życie jednostek, jak również struktur społeczeństwa) jako stałe i niezmienne, inne dokonać wyraźnego rozróżnienia między niezmiennych przesłanie Koranu i zmienny ustawowe i wykonawcze dla muzułmańskiego życia i postępowania.

Całej historii, praktyk i opinie różniły się w odniesieniu do dokładnego sposobu, w jaki islam określa życia we wszystkich jego aspektach, ale podstawowe pojęcia islamu jest tak wszechstronny charakter swoistych do muzułmańskiej myśli i uczuć, że ani przeszłości historii światem muzułmańskim, ani jego obecna sytuacja może być rozumiane, nie biorąc pod uwagę ten aspekt.

Według muzułmańskich prawników, szariat jest pochodzą z czterech źródeł


Historia i rozprzestrzeniania się islamu

Prorok

Muhammad urodził się w 570 w Mekka, centrum handlowego w zachodniej Arabii.

Około 610 roku otrzymał pierwszą z serii znaki przekonany, że mu, że został wybrany jako Boży posłaniec. Zaczął głosić wiadomość powierzonych mu - że istnieje tylko jeden Bóg, któremu wszyscy muszą zobowiązać się ludzkości. W polytheistic Meccans resented Muhammad's ataków na swoich bogów, a na koniec roku wyemigrował z nielicznych zwolenników do Medyny. Migracji Ten, który jest nazywany Hegira (Hijrah), odbyły się w 622; muzułmanów przyjęta na początku tego roku w pierwszym roku ich Kalendarz księżycowy (Anno Hegirae lub AH). Medina Na Muhammad zdobył akceptacji w religijnych i wojskowych lidera.

W ciągu kilku lat miał siedzibę kontroli okolicy, w 630 roku ostatecznie podbił Mekka.

Nie, z Kaaba, A sanktuarium, które przez pewien czas mieściła się w bożków pogańskich Meccans, był nowo do kultu Boga, i stał się celem pielgrzymek wszystkich muzułmanów.

W momencie jego śmierci w 632, Muhammad był lojalny zdobył większości arabskich tribespeople do islamu.

Miał położyło fundamenty dla wspólnoty (umma) rządził przez prawo Boże. Zapisów Koranu, że Muhammad był Pieczęć z proroków, ostatniego z linii Bożego, który rozpoczął się ze poslancach Adam i włączone Abrahama, Noego, Mojżesza, i Jezusa. wyjechał do przyszłości wytyczne Wspólnoty słowa Bóg objawił mu i zapisane w Koranie, i Sunna, zbiorowe nazwę jego opinie i decyzje, jak zapisane w tradycji literatury (Hadis).

Jednym z najprężniej rozwijających się Imperium, 632 - 750

Po śmierci Mahometa, jego następcę (Khalifa, lub kalif; został wybrany do orzekania w jego miejsce. Pierwszy kalif, Proroka ojca - w - prawo, Abu Bakr (632 r. - 34), wszczęła ekspansjonistyczne ruch, który został najbardziej pomyślnie przeprowadzona przez następne dwa namiestnikami, Umar I (r. 634 - 44) i Usman ibn Affan (R. 644 - 56). drodze 656 w Kalifat włączone cały Półwyspem Arabskim, Palestynie i Syrii, Libii i Egiptu, Mezopotamii, a znacznej części Armenii i Persji. Po zabójstwie Usman ibn Affan, to spory między tymi obronie praw czwarty kalif, Ali (R. 656 - 61), Proroka syna - w - prawa i ich przeciwników doprowadziły do podziału w muzułmańskiej wspólnoty między Shiites i Sunnites, że nadal istnieje dzisiaj. Gdy namiestnika Syrii, Muawiya I doszła do władzy po zamordowaniu Ali, w Shiites nie uznają jego i jego następców.

Muawiya zainaugurowała prawie 90 lat rządów przez Umayyads (661 - 750), który w Damaszku ich kapitału.

Druga fala ekspansji przestrzegane.

Po ich podbili (670) Tunezja, muzułmańskie oddziały dotarły do północno-zachodniej Afryce Północnej punktu w 710. W przekroczyły one 711 Cieśninie Gibraltarskiej, szybko overran Hiszpanii, i wejść również do Francji, dopóki nie zostały odwrócił się w pobliżu Poitiers w 732.

Na północnej granicy Konstantynopola było oblężone więcej niż jeden raz (choć bez powodzenia), a na wschodzie do rzeki Indus został osiągnięty; islamskiego imperium graniczy teraz Chiny i Indie, z niektórych osiedli w Delhi.

Rival dynastii i Konkurowanie Stolice, 750 - 1258

W 750, Umayyad reguły w Damaszku został zakończony przez Abbasids, który przeniósł się do stolicy kalifatu do Bagdadu.

W kolejnym okresie było więcej o ekspansji horyzontów myślowych niż ekspansji geograficznej.

W dziedzinie literatury, nauki, filozofii i składki przez muzułmańskich uczonych, takich jak al - Kindi, al - Farabi i Ibn Sina (Avicenna) znacznie przewyższał europejskich dokonań tego czasu.

Politycznie, zasilanie z Abbasids została zakwestionowana przez kilku rywalizujących ze sobą dynastii.

Te obejmowały Umayyad dynastii w Cordoba, Hiszpania (756 - 1031); w Fatimids, dynastii związane z Ishmalis (a Shiite sekty), który ustalono (909) sami w Tunezji i później (969 - 1171) rządził Egiptem, a Almoravids i Almohads, Berber muzułmańskiej dynastii kolejno orzekł, że Afryka Północna i Hiszpania od połowy lat 11. do połowy 13. wieku, Seldżukowie, muzułmańskiej grupy tureckiej, że zajęte w Bagdadzie i 1055, których pokonanie w Bizancjum w 1071 doprowadziły pośrednio do chrześcijańskiej Crusades (1096 - 1254) wobec świata islamskiego, a Ayyubids, którzy wysiedleni z Fatimids w Egipcie i odegrał ważną rolę w późniejszych latach z Crusades.

W Abbasids zostały ostatecznie obalony (1258) w Bagdadzie przez Mongołów, mimo że członek rodziny uciekła do Egiptu, gdzie został rozpoznany jako kalif. Choć braterstwa wiary pozostał rzeczywistości politycznej jedności świata muzułmańskiego została definitywnie złamana.

Dwa wielkie islamskich uprawnień: w Ottomans i Moguls

Tureckie tureckie dynastii, założone przez Osmana I (ok. 1300), stał się głównym mocarstwem w 15 wieku, i nadal odgrywają bardzo istotną rolę w całej 16 i 17 wieku. W Cesarstwo bizantyjskie, w których armie były muzułmańskie na wojnie od początków islamu, dobiegła końca w 1453, kiedy Ottoman Sultan Mehmed II podbili Konstantynopol.

Następnie, że miasto stało się stolicą w Imperium osmańskie.

W pierwszej połowie 16. wieku, Imperium Osmańskiego moc, już mocno nad wszystkimi najbardziej w Anatolii i na Bałkanach, zdobyte kontrolę nad Syrią, Egiptem (w sultans założyć tytuł kalif po deposing ostatnich Abbasid w Kairze), a reszta w Afryce Północnej.

Ona również znacznie rozszerzona northwestward w Europie, oblegające Wiedniu w 1529.

Pokonaniu tureckie marynarki w bitwie pod Lepanto w 1571 nie był, jak wielu w Europie nadzieję, na początku szybki rozpad z Imperium osmańskie; ponad sto lat później, w 1683, ponownie Ottoman wojsk oblegali Wiedeń.

Upadek imperium staje się bardziej widoczny od końca 17 wieku dalszy, ale przetrwały dzięki wojny światowej Turcja stała się republiką w ramach Kemal Ataturk w 1923 roku, a kalifatu została zniesiona w roku 1924.

The Moguls były muzułmańskiej dynastii Turko - Mongołów pochodzenia, który podbił północne Indie w 1526 roku.

The Empire Mogul osiągnęły punkt kulminacyjny w jej mocy, w okresie od końca 16 wieku do początku 18 wieku.

W ramach Akbar cesarzy, Jahangir, Shah Jahan, a Aurangzeb, Mogul zasada została przedłużona przez większość subkontynentu, a Islamską kulturę (z silnym Perski smak) był mocno implantów w pewnych obszarach.

W blasku w Moguls znajduje odzwierciedlenie w szczególny sposób w ich architekturze.

W 18 wieku Mogul moc zaczęła podupadać.

Przetrwał, przynajmniej w nazwie, jednak aż do 1858, kiedy ostatni sułtan był dethroned przez Brytyjczyków.

Przykłady dwóch najbliższych islamu terenach pogranicznych

Indonezji i Afryki Zachodniej. Choć może były sporadyczne kontakty z 10. wieku dalszy z muzułmańskich kupców, dopiero w 13 wieku, że sam islam wyraźnie ustalone na Sumatrze, gdzie małych państw muzułmańskich na utworzony w kierunku północno-wschodnim wybrzeżu.

Islam rozprzestrzenił się na Java w 16 wieku, a następnie rozszerzona, na ogół w sposób pokojowy, z obszarów wewnętrznych do wszystkich części archipelagu indonezyjskiego.

Przez 19 wieku doszła do północno-wschodniej i rozszerzone na Filipinach. Obecnie istnieją 140 miliony muzułmanów w Indonezji, stanowiących 90 procent ludności.

Wejść islamu w Afryce Zachodniej w trzech głównych fazach.

Pierwszy był fakt, że kontaktów z Berber karawana arabskich i handlowców, z 10. wieku dalszy.

Potem następuje okres stopniowego Islamization niektórych władców "sądów, że wśród nich słynny Mansa Musa (1312 r. - 27) w Mali. Wreszcie, w 16. wieku Sufi zamówienia (z bractwa mistyków), zwłaszcza Qadiriyya, Tijaniyya i Muridiyya, jak i poszczególnych świętych i uczonych, zaczął odgrywać istotną rolę. 19 wieku świadkiem więcej niż jednego Dżihadu (świętej wojny) do oczyszczenia islamu z wpływów pogańskich, a później w 19 wieku oraz w pierwszej połowie 20. wieku muzułmanie stanowili ważny element w rosnącej odporności na mocarstwa kolonialne. W okresie islamu po kolonialnej odgrywa ważną rolę w Nigerii, Senegalu, Gwinei, Mali i Nigrze, a tam są mniejsze społeczności muzułmańskich w innych państw w Afryce Zachodniej.

Islam in Modern History

Napoleon's inwazji na Egipt w 1798, a następnie trzy lata później przez wydalenie francuskich wojsk brytyjskich przez połączone - tureckie siły zbrojne, jest często postrzegany jako początek nowoczesnej okres w dziejach islamu.

Nadchodzących do potęgi Muhammad Ali (r. 1805 - 49) oraz modernizacja Egipt pod jego kierownictwem był początek długiego walka na całym muzułmańskim świecie reestablish niezależności od mocarstwa kolonialne i zakładać swoje miejsce jako autonomicznych krajów w nowoczesnym świecie.

Odporność na obcej dominacji i świadomość konieczności przywrócenia społeczności muzułmańskich do jej właściwego miejsca w historii świata są integralną częścią ogólnoeuropejskiej - Islamska wysiłki Jamal Al - Din Al - Royal, jak również ruchów nacjonalistycznych w 20 wieku.

Politycznych, społecznych i gospodarczych w różnych krajach o większości muzułmańskiej wykazują znaczne różnice.

Na przykład, Turcji i wielu krajach arabskich stały się świeckiej republiki, mając na uwadze, że Arabia Saudyjska jest praktycznie absolutną monarchię, orzekł na podstawie prawa muzułmańskiego.

Iranie rządził od 1925 do 1979 r. przez z dynastii Pahlawi, który podkreślił, sekularyzacji i westernization.

Rosnący opór ze społeczności muzułmańskiej, która jest w przeważającej Shiite, zakończył się zmuszeni do wyjazdu z Shah i utworzenie Republiki Islamskiej pod przywództwem w Ajatollah Chomeini. Jednakże, podczas gdy opinie różnią się w odniesieniu do islamu, jak mogą funkcjonować w dalszym ciągu w nowoczesnych społeczeństwach w życie odpowiednich do wszystkich aspektów życia, w większości muzułmanów trzymaj mocno pojęcie kompleksowego charakteru islamu, jak również do jego podstawowych doktryn teologicznych.

Islamska Doktryn

Islamskich doktryn są powszechnie nauczane szeroko dyskutowane i - często w formie katechizmu, z pytań i odpowiedzi - w sześciu punktach: Bóg, aniołowie, Pisma, kurierzy, ostatni dzień, a predestynacja. Muzułmanów "pojęcie Boga (Bóg) jest , W pewnym sensie ze sobą wszystkie z poniższych punktów i będzie o których mowa poniżej.

Niektóre z aniołów (z których wszyscy są sługami Boga i podlegają mu) odgrywają szczególnie ważną rolę w codziennym życiu wielu muzułmanów: strażnik aniołów; nagrywanie aniołów (tych, którzy zapisać osoby czyny, za które on lub Ona będzie musiała uwagę na Judgment Day), anioł śmierci, i aniołowie, którzy pytanie osobie znajdującej się w grobie.

Jednym z tych wymienionych z nazwy w Koran jest Jibril (Gabriel, anioł), która funkcjonuje w sposób szczególny jako nadajnik Bożego Objawienia do Proroka. Znaczenie muzułmańskiej uznanie Pisma innych niż Koran i wysłanników innych niż Muhammad będzie o których mowa poniżej.

Obietnicy i groźby Dnia Ostatniego, które zajmują ważne miejsce w Koranie, w dalszym ciągu odgrywać istotną rolę w myśli muzułmańskiej i pobożności. W ostatnim dniu, z których tylko Bóg wie, godzinę, co dusza będzie sam i będzie do rachunku za jego uczynki.

W dyskusjach teologicznych w Dzień Ostatni i, w ogóle z pojęcia Boga, znaczący problem został czy opisy w Koran (of Heaven and Hell, wizji Boga, Bóg jest siedzącej na tronie, na ręce Boże, i tak dalej) należy interpretować dosłownie lub allegorically.

Większość widzenia przyjmuje zasadę literalna wykładnia (Bóg siedzi na tronie, ma ręce), ale dodaje ostrzegania i kwalifikacji ludzi, że nie może i nie powinien zapytać, jak to jest w przypadku, ponieważ Bóg jest nieporównywalny (Bila kayf, "bez, jak"; tashbih Bila, "poza porównanie").

Ostatniego z sześciu artykułów, predestynacja, jest również problem theocentric. Powodu Bożej inicjatywy jest decydujący we wprowadzaniu wszystkich ludzi do wiary ( "Bóg nie kieruje nami, mieliśmy na pewno nigdy nie kieruje," 7:43), wiele zawartych że Bóg jest nie tylko odpowiedzialny za kierowanie niektórych, ale także dla innych nie przewodnią, umożliwiając im zbłądzić nawet prowadząc ich na manowce. W późniejszej dyskusji teologów na te pytania, do antipredestinarians były z utrzymaniem mniejszy pojęcia ludzkiej wolności i , W związku z tym, godności ludzkiej, niż w obronie cześć Bogu. Według tych myślicieli - w Qadarites i Mutazilites, od 8 do 10 stuleci - koranowy wiadomość do wymiaru sprawiedliwości Boga ", którzy nie źle ludzi" ( " ... Oni sami źle ", 43:76) wyłączone z pojęcia Boga, który by karać ludzi za złe uczynki i niewiary, dla których oni sami nie byli naprawdę odpowiedzialny.

Główne obawy ich przeciwników było utrzymać, wobec takiego rozumowania, doktryna suwerenne wolność Boga, na które nie mogą być wprowadzane ograniczenia, nawet nie granicy "są zobowiązane do tego, co jest najlepsze dla jego stworzeń." Dwa ważne teologów z 10. wieku, al - beruksemuni (zm. 935) i al - Maturidi (zm. 944), sformułowane odpowiedzi, że to znak dla wieku do tradycyjnych (sunnickiej) stanowiska w tych kwestiach. Choć się akty pragnął i stworzył Bóg, jeden ma odpowiednie do nich, aby ich z własnymi.

A uznanie pewnego stopnia odpowiedzialności człowieka łączy się z pojęciem Boga jako jedynego Stwórcy, jedynego.

Wokół tej koncepcji jedności Boga innym debaty powstał na istotę i atrybuty Boga, ale koncentruje się na kwestii, czy Koran - Boże mowy - został utworzony lub uncreated. Ci, którzy orzekł, że Koran został stworzony uwierzyła, że pojęcie o uncreated Koranu domyślnych innej rzeczywistości wieczne obok Boga, który sam jest wieczne i nie podziela jego wieczność z nikim i niczym innym.

Ich przeciwnikami poczułem, że pojęcie utworzone z Koranu pomniejszać jego charakter Bożego własnych wypowiedzi. Sunnickiej stanowiska, jakie powstały w wyniku tych dyskusji było to, że Koran jako pisemny lub recytowane jest tworzony, ale że jest ona wyrazem wiecznego "wewnętrzne mowy "Boga, który poprzedza w jakiejkolwiek artykulacji dźwięków i liter.

Żadne z zagadnień teologicznych, o których mowa powyżej, mogą być w pełni zrozumiane, chyba że socjopolitycznego kontekście tych debat doktrynalnych jest brany pod uwagę.

Wzajemne powiązania między stanowisk teologicznych i wydarzenia polityczne jest szczególnie wyraźne w pierwszych zagadnień, które powstały w historii islamu.

Zwracano już uwagę na podział między Shiites i Sunnites. Shiites były w tych, którzy utrzymują, że tylko "członkowie rodziny" (Hashimites lub, w bardziej ograniczonym sensie, potomek Proroka poprzez jego córka, Fatima i jej mąż Ali) miał prawo do kalifatu.

Kolejną grupę, Kharijites (dosłownie "ci, którzy seceded"), połamał od Ali (który został zamordowany przez jednego z ich członków) oraz z Umayyads. Stworzyli oni doktrynę, że wyznanie lub wiarę, sam nie złożyć osobiście wierzący i że ktoś popełnia poważne grzechy był ateista przeznaczonych do piekła. Oni zastosowali ten argument do przywódców społeczności, że gospodarstwa namiestnikami grób grzeszników, którzy nie mogą powoływać się na lojalność ze strony wiernych. Jakkolwiek włączenia muzułmanów przyjął zasadę, że wiary i prace muszą iść razem, oni odrzucili Kharijite idealne ustanowienia tu na ziemi czystym wspólnoty wierzących, podkreślając, że ostateczną decyzję o tym, czy dana osoba jest wierzący czy ateista musi być pozostawiona do Boga. Zawieszenie odpowiedź aż Wyrok Dzień pozwoliło im rozpoznać każdy przyjmujący "pięciu filarów" (patrz poniżej) jako członek wspólnoty wierzących, i rozpoznać tych muzułmanów, którzy mieli nad nimi władzę polityczną, nawet jeśli nie sprzeciwił się niektóre ich praktyki.

Islamska kultu, praktyki i Obowiązki

W jakim stopniu wiary i pracuje razem jest oczywiste, od tradycyjnej aukcji z podstawowych obowiązków wszelkich muzułmańskich, w "pięciu filarów islamu:


Świadectwo Bogu tutaj stoi ramię w ramię z troski o ubogich, odzwierciedlone w jalmuzne.

Osobistego zaangażowania indywidualnego wierzącego, najbardziej jasno wyrażone w skład shahada, "I świadka nie ma Boga, ale Boga, a Muhammad jest posłańcem Boga", jest połączona z głęboką świadomością, że siła tkwi w wspólnoty wiary i wspólnoty wszystkich wierzących, znaczne rozmiary, jak rytualne modlitwy i pielgrzymowania.

Muzułmańskiego kultu i pobożności nie jest ograniczony do opisanego właśnie słowa i gesty z salat, ale znajduje swój wyraz również w bogactwo osobiste modlitwy, w sprawie gromadzenia zgromadzenie w centralnej meczetu w piątki, w uroczystości z dwóch głównych festiwale: Id al - Fitr, festiwal w łamaniu szybko na koniec Ramadanu oraz Id al - Adha, festiwalu ofiary (w pamięci Abrahama gotowość do poświęcenia swego syna).

Ta ostatnia, obserwowane na 10. dnia miesiąca pielgrzymki, obchodzony jest nie tylko przez uczestników pielgrzymki, ale równocześnie przez tych, którzy pozostaną w ich własnych miejscach.

Interpretacje dżihadu (dosłownie, "stara" na drodze Boga), czasami dodaje się jako dodatkowego cła, różnią się w zależności od świętej wojny w celu dążenie do spełnienia norm etycznych i zasad wyjasnione w Koran.

Islamska opinie innych religii

Islam jest religią inclusivistic zdecydowana przewaga w tym sensie, że rozpoznaje Bożego wysyłanie posłańców do wszystkich narodów i jego przyznania "i proroctwo Pisma" Abrahamowi i jego potomstwu, to w świadomości wynikająca z bardzo specjalny związek między muzułmanów, Żydów, wszystkich chrześcijan, jak i dziećmi Abrahama. there W całej historii były wiernych, którzy dostrzegła prawdę Boga i odpowiedziała na niego w sposób prawo, zobowiązując się do niego samodzielnie. Spośród nich "muzułmanie przed Muhammad," Koran wspomina, między innymi, Abrahama i jego synów, Salomona i królowej Saby, a uczniowie Jezusa. Ta łączność jest również wyrażone w muzułmańskich uznawania wcześniejszych Pisma, mianowicie Taurat (Tory) uwagę na Mojżesza, w Zabur (Psalmy) Dawida, i w Injil (Ewangelia) Jezusa.

Ten uznawania innych proroków obok Mahometa i inne Pisma, oprócz Koranu jest połączony z firmą przekonanie, że doskonałość religii i zakończenia Bożego przysługę ludzkości zostały zrealizowane w dół do wysyłania Koranu, wysyłanie Muhammad jako " Pieczęć proroków "i ustanowienie islamu.

Reakcje ludzi i ostatecznej odpowiedzi na to kryterium prawdy stało się zatem, dowody ich wierze lub niewierze.

Tych, którzy na podstawie tego, co wcześniej otrzymał od Boga, uznają przesłanie Koranu jako ostatecznego wykazać się co prawda jako wierzacych, a tych, którzy odrzucają ją okazać się za niewierzących, bez względu na to, co w imię ich wezwanie siebie.

Willem A Bijlefeld

Bibliografia:


Ogólne:


M Abdul - Rauf, islamu: wyznanie wiary i kultu religijnego (1975); K Cragg, The House of Islam (1975); HAR Gibb, Mohammedanism (1949); PK Hitti, islam, A Way of Life (1970); B Lewis, red. ., Islamu i świata arabskiego (1976); KW Morgan, wyd. Islam: The Straight Path (1958); SH Nasr, ideały i realia islamu (1966), F-Rahman, Islam (1979); J Schacht i CE Bosworth, eds. The Legacy of Islam (1974); WM Watt, jaka jest islam?

(1968).

Islam in Modern History:


K Cragg, rad w Contemporary Islam (1965) i połączeń z Minaret (1985); JL Esposito, Islam i polityka (1984); MacEnoin D i A Al - Shahi, eds. Islam we współczesnym świecie (1983); EIJ Rosenthal, Islam in Modern państwowe (1965); WC Smith, islam w Modern History (1959); Wright R Sacred Rage (1985).

Socjologii islamu i etnograficzne Data:


IR Al Faruqi i L Lamya, The Cultural Atlas of Islam (1986); R Levy, struktura społeczna islamu (1957); RC Martin, Islam: A Cultural Perspective (1982); RV tygodni, wyd., Muzułmańskich narodów: A Świat Etnograficzny Survey (1978).

Mohammeda i Mohammedanism

Informacje Katolicki

I. założyciela

Mohammed ", w pochwalił One", proroka islamu oraz założyciel Mohammedanism, urodził się w Mekka (20 sierpnia?) 570 AD.

Arabia była wtedy rozdarty pomiędzy walczącymi frakcjami.

Pokolenia Fihr lub Quarish, do której należał Mohammeda, miała siedzibę w południowej części Hijas (Hedjaz), w pobliżu Mekki, która została, nawet wtedy, religijne i główne centrum handlowe z Arabii.

Moc pokolenia był stale rośnie; mieli stać się kapitanowie i przyznał strażnikami świętych Kaaba, w mieście Mekka - odwiedził w rocznej następnie pielgrzymki przez pogańskich Arabów z ich oferty i Tributes - i zdobyte w ten sposób miał takie przewaga że to było stosunkowo łatwe dla Mohammeda, aby zainaugurować jego reformy religijnej i politycznej jego kampanię, która zakończyła się podbój wszystkich Arabii i syntezy licznych arabskich plemion w jeden naród, z jedną religię, jeden kod, a jeden z sanktuarium.

(Patrz Arabii chrześcijaństwo w Arabii.)

Mohammed Abdallah ojciec był z rodziny Hashim, który zmarł wkrótce po urodzeniu syna.

W wieku sześciu chłopiec stracił matkę i został następnie podjąć opiekę nad jego stryj Abu Talib.

Spędził wczesne życie jako pasterz i opiekun z przyczep kempingowych, a w wieku dwudziestu pięciu poślubił bogatą wdowę, Khadeejah, piętnaście lat jego starszy.

Ona urodziła mu sześciu dzieci, wszystkie z nich zmarło z wyjątkiem bardzo młodych Fatimy, jego ukochanej córki.

Na jego handlowe podróży do Syrii i Palestyny stał się zapoznać z Żydów i chrześcijan, i nabyła niedoskonałej znajomości ich religii i tradycji.

Był człowiekiem emeryturę usposobienie, do modlitwy i uzależnił czczo, a także z padaczką była przedmiotem pasuje.

W swoim czterdziestym roku (AD 612), twierdził on, że otrzymał wezwanie od anioła Gabriela, a tym samym rozpoczął swoją karierę jako aktywnych proroka Boga i apostoł Arabii.

Jego konwertuje około czterdziestu we wszystkich, w tym jego żona, jego córka, jego teść Abu Bakr, przyjął jego syn Omar Ali i jego niewolnika Zayd.

Jego przepowiadanie i jego atak na pogaństwo, Mohammed wywołało prześladowania, które doprowadził go z Mekki do Medyny w 622, z roku na Hejira (Lot), a na początku mahometański Era.

Na Medina był uznawany za proroka Boga i jego zwolenników wzrosła.

Brał dziedzinie wobec jego nieprzyjaciół, podbił kilka arabskich, żydowskich i chrześcijańskich pokoleń, wpisana Mekka w triumf w 630, rozebrać bożków z Kaaba, stał się mistrzem w Arabii, a ostatecznie zjednoczył wszystkich pokoleń pod jednym godłem i jednej religii.

W 632 roku dokonał ostatniej pielgrzymki do Mekki na czele czterdziestu tysięcy zwolenników, a wkrótce po powrocie zmarł w gwałtownej gorączki w sześćdziesiąt trzecim roku jego życia, jedenastego z Hejira, a rok 633 chrześcijańskiej era.

Źródeł Mohammeda biografii są liczne, ale na całym nierzetelne, są zatłoczone z fikcyjnych szczegółów, legendy i opowieści.

Żaden z jego biografii były zestawiane w trakcie jego trwania, a najwcześniej został wpisany i pół wieku po jego śmierci.

Koran jest chyba jedynym wiarygodnym źródłem dla czołowych wydarzeń w jego karierze.

Jego główny biographers najwcześniej i są Ibn Ishaq (AH = 151 AD 768), Wakidi (207 = 822), Ibn Hisham (213 = 828), Ibn Sa'd (230 = 845), Tirmidhi (279 = 892), Tabari ( 310-929), z "Życia mieszkancy Mohammed", wielu komentatorów koranowy [szczególnie Tabari, cytowany powyżej, Zamakhshari 538 = 1144), a Baidawi (691 = 1292)], w "Musnad", lub zbiór tradycji z Hanbal ibn Ahmad (241 = 855), zbiorów Bokhari (256 = 870), w "Isabah", lub "Dictionary of Persons, który wiedział Mohammed", przez Ibn Hajar, itd. Wszystkie te zbiory i biografie są oparte na tzw Hadiths, czy "tradycji", historycznych, których wartość jest więcej niż wątpliwe.

Te tradycje, w rzeczywistości stanowią stopniowe, a mniej lub bardziej sztuczne, legendarnego rozwoju, zamiast dodatkowych informacji historycznych. Według nich, Mohammed był prosty w jego zwyczaje, ale najdelikatniejszy własnego wyglądu.

Kochał perfumy i nienawidził sycery.

Z bardzo nerwowy temperament, on shrank od bólu ciała.

Choć obdarzony wielką wyobraźnią uprawnień, był małomówny.

Był Affectionate i łaskawy, pobożny i surowy w praktyce jego religii, odważny, gorliwy i powyżej w wypomnienie jego sytuacji osobistej i rodzinnej postępowania.

Palgrave, jednak mądrze zauważa, że "ideałów Arabskie mocy stworzone zostały po raz pierwszy, a następnie przypisać do niego". Niemniej, w każdym dodatku do przesady, Mohammed jest pokazany przez jego życie i czyny zostały człowiek nieustraszony odwagę, wielki dowodzenie , Silny patriotyzm, miłosierny przez naturę, szybki i przebaczać.

I jeszcze był bezwzględny w swoich kontaktach z Żydami, gdy przestał kiedy miał nadzieję na ich składanie.

On zatwierdzony w zabójstwie, kiedy to ułatwiło jego przyczyną; jednak nieludzki lub perfidny sposób, do końca uzasadnione, w jego oczach i w więcej niż jednym przypadku nie tylko on zatwierdzony, ale również wszczęta przestępstwa. Jeśli chodzi o jego charakter moralny i szczerości, sprzeczne opinie zostały wyrażone przez uczonych w ciągu ostatnich trzech stuleci.

Wiele z tych opinii są tendencyjne albo przez skrajną nienawiść islamu i jej założyciela lub nadmiernego podziwu, w połączeniu z nienawiści chrześcijaństwa.

Luter spojrzał na niego jak "diabeł i pierworodne dziecko szatana".

Maracci orzekł, że Mohammed i Mohammedanism nie były bardzo różnił się Luter i protestantyzm.

Spanheim i D'Herbelot scharakteryzować go jako "bezbożnych oszust" i "podły kłamca", podczas gdy Prideaux znaczków go jako umyślnego oszust.

Takie masowe nadużycie nie jest obsługiwany przez fakty.

Nowoczesnych uczonych, takich jak Sprenger, Noldeke, Weil, Muir, Koelle, Grimme, Margoliouth, daj nam bardziej poprawne i obiektywne oszacowanie Mohammeda życia i charakteru, i zasadniczo zgadzają się co do jego motywów, prorocze wezwanie, kwalifikacje i szczerością.

Różnych szacunków w ostatnich kilku krytyków ably zostały zebrane i podsumowane przez Zwemer, w jego "Islam, stanowi wyzwanie dla wiary" (Nowy Jork, 1907).

Według Sir William Muir, Marcus Dods, a także kilka innych, Mohammed był w pierwszym szczera, ale później, zabrany przez sukces, że oszustwa praktykowane wszędzie tam, gdzie to zdobyć jego koniec.

Koelle "odnajduje klucz do pierwszego okresu życia Mahometa w Chadidża, jego pierwszą żoną", po którego śmierci stał się jego ofiarą zła namiętności.

Sprenger atrybuty rzekomych objawień z padaczką pasuje, albo do "napad z kataleptyk szaleństwo". Zwemer sam pójdzie do krytykować życiu Mahometa przez normy, po pierwsze, Starego i Nowego Testamentu, które jako Mohammed przyznał objawieniu Bożego , Po drugie, przez pogańskich moralności jego arabskich sportowa; wreszcie, przez nowe prawo, które udawał się "bosko mianowany średnich i opiekun".

Zdaniem tego autora, fałszywego proroka była nawet do tradycji etycznych w bałwochwalczy brigands wśród których mieszkał, i rażąco pogwałcenia łatwy moralności seksualnej własnego systemu.

Po tym, że nie jest konieczne, aby powiedzieć, że w opinii Zwemer, Mohammed spadła bardzo daleko odbiega od najbardziej elementarnych wymogów biblijne moralności.

Cytując Johnstone, Zwemer stwierdza, że według wyroku remarking tych nowoczesnych uczonych, jednak surowy, opiera się na dowodach, które "pochodzi od wszystkich warg i długopisy własnej poświęcone Zwolennicy... A w naśladowcy proroka może skarżyć się dopiero wtedy, gdy nawet na takich dowodów, werdykt historii pójdzie przed Nim ".

II. SYSTEMU

A. Zakres geograficzny, w rejonach, a Dystrybucja Mohammedans Po śmierci Mohammeda Mohammedanism zachować, aby stać się mocarstwem i powszechnej religii.

Słabość do Cesarstwo bizantyjskie, nieszczęsnej rywalizacja między greckimi i łacińskimi Kościołów, w schisms z Nestoriusz i Eutyches, w przypadku braku zasilania z dynastii Sassanian perskiego, w pobłażliwym moralnym code z nowej religii, moc miecza i fanatyzm, nadziei i miłości grabić z podboju - wszystkie te czynniki w połączeniu z geniuszem z namiestnikami, następców Mahometa, dokonania podboju, w znacznie mniej niż w., Palestyny, Syrii, Mezopotamii, Egiptu, na północ Afryki, Południowej i Hiszpanii.

Do muzułmanów, nawet przeprawił się przez Pireneje, stabilne zagrażające ich konie w Świętego Piotra w Rzymie, ale w końcu pokonany przez Charles Martel w Tours, w 732, tylko za sto lat śmierci Mahometa.

Ten pokonać aresztowano ich podbojów i zapisane zachodniej Europy.

W ósmym i dziewiątym wieku podbili ich Persji, Afganistanie, a duża część Indii, w dwunastym wieku mieli już stać się absolutnym kapitanowie wszystkich Azji Zachodniej, Afryki Północnej i Hiszpanii, Sycylii, itp. Zostały one ostatecznie zdobyty przez Mongołów i Turków, w trzynastym wieku, ale zwycięstwo przyjęła nowe Mohammeda i religii, w XV w., obaliły niepewny Cesarstwo bizantyjskie (1453).

Od tej twierdzy (Konstantynopola) nawet groźba niemieckiej Rzeszy, ale zostały pomyślnie pokonał u bram Wiednia, a napędzana powrotem całej Dunaju, w 1683. Mohammedanism obecnie obejmuje różnych szkół teologicznych i frakcje polityczne. Prawosławna (sunnickiej) podtrzymują legitymacji spadku w pierwszych trzech namiestnikami, Abu Bakr, Omar, a Usman ibn Affan, natomiast Schismatics (Shiah) mistrz Bożego Ali prawo spadkowe w stosunku do tych, których namiestnikami wezwanie "usurpers", i których nazwy, grobowce, Pomniki i ich obrazić i brzydzić.

W chwili obecnej liczba Shiah około dwunastu milionów Zwolennicy, lub o jeden dwudziestego mahometański z całego świata, i są rozproszone Persji i Indii.

Sunnickiej są podzielone na cztery główne szkoły teologiczne, lub sekty, a mianowicie., W Hanifites, znalezione głównie w Turcji, Azji Środkowej, Północnej i Indiach; w Shafites w południowych Indiach i Egipcie, a Malikites, w Maroku, Barbary i części Arabii, a Hanbalites w Arabii Środkowej i Wschodniej oraz w niektórych częściach Afryki.

W Shiah są również podzielone na różne, ale mniej ważne, sekty.

O przysłowiowy siedemdziesiąt trzy sekty islamu, trzydzieści dwa są przypisane do Shiah.

Główne różnice pomiędzy tymi dwoma są:

w odniesieniu do legalnych następców Mahometa;

Shiah do obserwowania ceremonii z miesiąca na czczo, Muharram, w upamiętnienie Ali, Hasan, Husain, a Bibi Fatimah, natomiast Sunnites tylko w odniesieniu do dziesiątego dnia danego miesiąca za święte, i jako dzień, w którym Bóg stworzył Adama i Ewy;

Shiah tymczasowe zezwolenie na małżeństwa, zawarte na pewne sumy pieniędzy, natomiast Sunnites twierdzą, że Mohammed zakazała im;

w Shi'ites zawierać Fire-wyznawców wśród "Ludu Księgi", natomiast Sunnites potwierdzić tylko Żydów, chrześcijan i muzułmanów jako takich;

kilka drobnych różnic w uroczystości modlitwy i Ablution;

Shiah na przyjęciu zasady religijne kompromis w celu ucieczki prześladowanie i śmierć, podczas gdy w tym względzie sunnickiej apostazji.

Istnieją także drobne sekt, z których główne to Aliites, Fatimites lub, z Asharians, Azaragites, Babakites, Babbis, Idrisites, Ismailians i Assassins, Jabrians, Kaissanites, Karmathians, Kharjites, naśladowcy z Mahdi, Mu'tazilites, Qadrains , Safrians, Sifatians, Sufis, Wahabis i Zaidites.

Cechy tych różnych sekt są polityczne, jak również religijny; tylko trzy lub cztery z nich posiadają już żadnego wpływu. Pomimo tych podziałów, jednak główny artykułów wiary i moralności, a rytuał, są znacznie jednolite.

Według najnowszych i najbardziej wiarygodnych sprawozdań finansowych (1907), liczba Mohammedans na świecie jest około 233 milionów, choć niektóre oszacowania liczby, jak wysokie 300 milionów, inni, jeszcze raz, tak niskie, jak 175 milionów.

Prawie 60 miliony ludzi żyją w Afryce, 170 mln w Azji, a około 5 milionów w Europie. Ich łączna liczba wynosi około jednej czwartej populacji Azji i jedną siódmą, że na całym świecie.

Ich rozmieszczenie geograficzne przedstawia się następująco:

Azja

Indie, 62 milionów; innych brytyjskich posiadłości (takich jak Aden, Bahrajn, Cejlon i Cypr), około jednego i pół miliona, Rosja (azjatyckiej i europejskiej), na Kaukazie, rosyjski Turkiestan, Amur i regionu, około 13 milionów; Philippine Islands, 350000, holenderskie Indie Wschodnie (w tym Java, Sumatrze, Borneo, Celebes, itp.) około 30 milionów; francuskich posiadłości w Azji (Radom, Roslyn, Kambodża, Chiny-Cochin, Tonking, Laos), około jednego miliona, a połowę; Bokhara, 1200000; Khiva, 800000, Persji, 8800000; Afganistanie, 4000000; Turkiestan Chiński Chiny i, 30000000, Japonii i Formosa, 30000; Korei, 10000; Siam, 1000000; Azji Mniejszej, Armenii i Kurdystanu, 1795000; Mezopotamii, 1200000; Syrii, 1100000; Arabii, 4500000.

Razem, 170.000.000.

Afryka

Egipt, 9000000, Trypolis, 1250000; Tunis, 1700000, Algieria, 4000000; Maroka, 5600000, Erytrea, 150.000; anglo-egipskiego Sudanu, 1000000; Senegambia-Niger, 18000000; Abyssinia, 350000, Kamerun, 2000000; Nigerii, 6000000; Dahomey , 350000, Wybrzeże Kości Słoniowej, 800000, Liberii, 600000, Sierra Leone, 333000, francuski Gwinei, 1500000; francuskich, brytyjskich i włoskich Somalilandu, British Protektorat Afryki Wschodniej, Uganda, Togoland, Gambii i Senegalu, około 2000000; Zanzibar, niemiecki Wschód Afryka, Afryka Wschodnia portugalski, Rodezja, Wolne Państwo Kongo, Kongo i francuskim, o 4000000; Afryka Południowa i przyległe wyspy, ok. 235000.-Szacunkowe sumie 60.000.000.

Europa

Turcja w Europie, 2100000, Grecja, Sérvia, Rumunii i Bułgarii, ok. 1.369.000.

Ogółem, około 3.500.000.

Ameryce i Australii

Około 70.000.

O 7000000 (tj. czterech piątych) z perski Mohammedans i około 5000000 do indyjskich Mohammedans są Shiahs; pozostałej części świata mahometański - ok. 221.000.000 - są niemal wszystkie Sunnites.

B. założenia

Głównego namioty Mohammedanism są ustanowione w Koran.

Jako pomoc w interpretacji religijnych systemu Koran mamy: po pierwsze, tzw "Tradycje", które mają zawierać dodatkowych nauczania i nauki Mahometa, bardzo znacząca część, która jest jednak zdecydowanie fałszywych, po drugie, porozumienia z lekarzami islamu reprezentowana przez najbardziej obchodzi imamów, założycieli różnych sekt islamskich, w koranowy komentatorów i kapitanowie Mohammedans orzecznictwa; po trzecie, analogicznie, lub potrącenia z uznanymi zasadami dopuszczone do Koranu i tradycji .

Mohammeda religii, znany wśród swoich jako Zwolennicy islamu, zawiera praktycznie nic oryginalnego; jest mylona kombinacji natywnych Arabii pogaństwo, judaizm, chrześcijaństwo, Sabiism (Mandoeanism), Hanifism i Zoroastrianizm.

System może zostać podzielony na dwie części: dogmat, ani teorii i moralności lub praktyką.

Całą sieć zbudowana jest na pięciu podstawowych punktach, należących do wiary, ani teoria, a cztery pozostałe do moralności, ani praktyki.

Wszystkie mahometański dogmat ma być wyrażona w jednej formule: "nie ma Boga, ale prawdziwego Boga, a Muhammad jest Jego prorokiem".

Ale ta spowiedź oznacza dla Mohammedans sześć odrębnych artykułów:

wiarę w jedność Boga;

w Jego aniołów;

Jego Pisma Świętego;

Jego proroków;

w Dniu Zmartwychwstania i Zmartwychwstania; i

w Bożym bezwzględny i nieodwołalny i dekret z góry, jak dobra i zła.

Czterech punktach odnoszących się do moralności, ani praktyki, są:

modlitwy, ablutions i purifications;

jałmużnę:

na czczo oraz

pielgrzymkę do Mekki.

(1) Dogma

W doktrynie islamu dotyczące Boga - Jego Boskiej jedności i atrybutów - są przede wszystkim z Biblii, ale do doktryny o Trójcy Świętej i Bożego synostwa Chrystusa Mohammed miał najsilniejszą antypatii.

Jak Noldeke uwagi, Mohammeda znajomy z tych dwóch dogmaty było powierzchowne, nawet klauzule o Credo, o których mowa nie były im znane mu prawidłowo, a zatem uważał, że było zupełnie niemożliwe w celu dostosowania ich do harmonii z prostych semickich Monoteizm; Prawdopodobnie też, to ten sam uwagę, że utrudniały mu się od nich chrześcijaństwo (Szkice z historii Wschodniej, 62). liczba wysyłanych przez proroków Bóg powiedział zostały o 124.000, i apostołów, 315.

Z dawnego, 22 są wymienione z nazwy w Koran - takich jak Adam, Noe, Abraham, Mojżesz, Jezus.

Zgodnie z sunnickiej, proroków i apostołów były bezgrzeszny i wyższej od aniołów, a one miały prawo wykonywania cudów.

Mahometański angelology i demonologii są niemal w całości opiera się na początku i później żydowskiej tradycji chrześcijańskiej.

Aniołowie są uznawane są za wolne od wszelkiego grzechu; oni ani jeść, ani pić, nie ma rozróżnienia płci wśród nich.

Są one z reguły niewidoczne, z wyjątkiem zwierząt, choć czasami pojawiają się one w ludzkiej postaci.

Głównego są aniołowie: Gabriel, strażnika i komunikatora Bożego objawienia człowiekowi; Michael, strażniczka mężczyzn; Azrail, Anioł śmierci, którego zadaniem jest odbierać męskie dusze, kiedy umrze, a Israfil, Anioł Zmartwychwstania .

Oprócz tych istnieją Serafin, którzy otaczają tron Boga, stale chanting Jego chwale; sekretarzy, którzy rejestrują działania mężczyzn; obserwatorów, którzy szpiegowanie każdym gestem i słowem ludzkości; podróżnych, którzy powinni jest trawersować całej ziemi, aby wiedzieć, czy i kiedy ludzie wypowiem imię Boga, aniołów z siedmiu planet; aniołów, którzy mają za diabła, a także liczne mnogość istot niebieskich, którzy wypełnić wszystkie miejsca. W On jest szefem diabła, który, podobnie jak wielu jego towarzyszy, raz był najbliżej Boga, ale wyrzucili odmowy oddają hołd Adamowi na polecenie Boga.

Te diabły są szkodliwe zarówno dla dusz i ciał mężczyzn, chociaż ich wpływ zła jest stale sprawdzana przez Boskiej ingerencji.

Oprócz aniołów i diabłów, istnieją również jinns lub genii, stworzenia ognia, mogli jeść, pić, propagowanie i umrzeć, niektóre dobre, inne złe, ale wszystkie zdolne do przyszłego zbawienia i potępienia.

Bóg nagradza dobre i złe uczynki karze.

On jest miłosierny i jest łatwo propitiated przez skruchę.

Kary z zatwardziały bezbożnego będzie straszne, a nagroda wielka wiernych.

Wszyscy ludzie będą musiały powstać z martwych i złożyć do powszechnego wyroku.

W Dniu Zmartwychwstania i Zmartwychwstania będzie poprzedzony i towarzyszy siedemnaście straszne, lub większej, znaki na niebie i na ziemi, a osiem z nich mniejsze, z których niektóre są identyczne z tymi, o których mowa w Nowym Testamencie.

Zmartwychwstania Pańskiego będą ogólne i będzie rozciągać się na wszystkie stworzenia - aniołowie, jinns, mężczyźni i brutes.

Znęca się do piekła i raju rozkoszy, ale zwłaszcza ten ostatni, proverbially są głupi i zmysłowym.

Piekło jest podzielony na siedem regionów: Jahannam, zarezerwowane dla Faithless Mohammedans; Laza, dla Żydów; Al-Hutama, dla chrześcijan; Al-Sair dla Sabians; Al-Saqar dla Magians; Al-Jahim, dla balwochwalców ; Al-Hawiyat, dla obłudnicy.

Jeśli chodzi o tortury w piekle, uważa się, że cholernie zamieszkam pośród zaraźliwy wiatry i wrzący w wodzie, w cieniu czarnego dymu.

Przeciągi z wrzącej wody będą zmuszeni w dół ich gardła.

Będą ciągnąć za głowy, flung do ognia, zawinięte w szaty ognia, z kutego żelaza i maces.

Gdy ich skóra jest dobrze wypalonej, inne skórki zostaną podane za ich większej tortury.

Chociaż wszystkich potępienia niewiernych będzie beznadziejny i wieczne, na muzułmanów, którzy, mimo posiadania prawdziwej religii, zostali uznani za winnych haniebne grzechy, będą dostarczane z piekła po expiating ich zbrodni.

Radości i Uwielbienia Raj to fantastyczny i sensual jako lubieżne myśli arabskich mogłaby sobie wyobrazić.

"Jak dużą ilością wody jest jednym z największych dodane do zachwyca beduin z arabskiego, Koranu często mówi rzek Raju jako główny jego ozdoba; niektóre z tych strumieni przepływu wody, niektóre z wina i innych z miodem, Oprócz wielu innych, rzadziej sprężyn i fontanny, których kamyczków są rubinami i szmaragdów, a ich ziemia składa się z kamfora, ich łóżka piżma, a ich stronach szafran. Ale wszystkie te Glories będzie Eclipsed przez wspaniały i porywający dziewcząt lub houris, Raju, korzystanie z których spółka będzie głównym Felicity ze strony wiernych. dziewczętami te nie są tworzone z gliny, podobnie jak w przypadku kobiet śmiertelne, ale czystego piżma i wolne od wszelkich naturalnych zanieczyszczeń, wad i niedogodności. Będą one piękne i skromne i na odludziu, z widoku publicznego w pawilonach z pustaków pereł. Przyjemności w raju będzie tak, że przeważająca Bóg da każdemu możliwości stu osób. Do każdej osoby duża rezydencja zostanie przydzielony, oraz bardzo meanest będzie miał do swojej dyspozycji co najmniej 80000 pracowników i siedemdziesiąt dwie żony z dziewcząt z Raju. Podczas jedzenia będą czekali na 300 osób obsługujących, jedzenie serwowane są dania w złotych, z czego 300 ustala się przed nim na raz, zawierające każdego innego rodzaju żywności, a także niewyczerpanym dostaw wina i likierów. potencjał szaty jest perełki i dostosowany do delikatności ich diety. Dla nich będzie odziany w jedwabie i najbogatszych brocades i zdobi bransolety ze złota i srebra, korony i ustawić z pereł, i będą wykorzystywać Silken dywany, kanapy, poduszki, itp., oraz w kolejności, w jakiej może korzystać z tych wszystkich przyjemności, Bóg udzieli im wieczystą młodości, piękna i wigoru. Muzyka i śpiew będzie również przeuroczy i wieczne "(Wollaston," Muhammed, Jego Życie i Doktryn ").

W doktrynie mahometański predestynacja jest równoważne fatalizm.

Oni wierzą w Boga jest absolutnym i dekret z góry, jak dobra i zła, a mianowicie. Niezależnie została lub jest w świecie, czy dobre lub złe, w całości wpływów z Boskiej woli, i jest nieodwołalnie ustalone i zapisane z całą wieczność.

Posiadania i korzystania z własnej, nieprzymuszonej woli jest, odpowiednio, próżne i bezużyteczne.

Do absurdu tej doktryny był odczuwany przez mahometański później teologów, którzy próżno by szukać w różnych misterny zminimalizować go do wyróżnienia.

(2) praktyki

Pięciu filarach i praktyczne z ritualistic stronie islamu to motyw z Credo i modlitwy, na czczo, jalmuzne, i pielgrzymkę do Mekki.

Formuła Credo został podany powyżej, i jego uzasadnienia jest konieczne do zbawienia.

Codzienne modlitwy w liczbie jest pięć: przed wschodem słońca, w południe, na cztery po południu, na zachodzie słońca, a na krótko przed północą.

Form modlitwy i postawy są w bardzo ograniczonym koranowy liturgii.

Wszystkie modlitwy muszą być wykonane patrząc w kierunku Mekki, i musi być poprzedzona mycia, niedbalstwa, które sprawia, że modlitwy nie działa.

Publiczne modlitwy się w piątek w meczet, a to prowadzony przez Imam.

Tylko mężczyźni uczestniczą w modlitwach publicznych, jak kobiety modlą się rzadko nawet w domu.

Modlitwy za zmarłych oraz są zasłużeni przeznaczeni.

Czczo jest przeznaczeni na wszystkie sezony, ale tylko w wyznaczonym w miesiącu Ramadan.

Zaczyna się i kończy na wschód słońca na zachodzie słońca, i jest bardzo rygorystyczny, zwłaszcza na czczo, gdy spadnie w sezonie letnim.

Pod koniec Ramadanu jest wielkie święto dzień, zwanych ogólnie Bairam lub Fitr, czyli "Breaking z Fast".

Inne wielkim festiwalu to Azha, zapożyczone ze zmianami z żydowskim Dzień pokuty.

Jalmuzne jest bardzo polecili: na święto dzień po Ramadan jest obowiązkowa i jest skierowany do "wiernych" (Mohammedans) tylko.

Pielgrzymka do Mekki raz w życiu jest obowiązek spoczywa na każdym wolnym muzułmanin wystarczających środków i wytrzymałość ciała; tę zaletę, że nie może być uzyskane przez zastępcę, a ceremonie są ściśle podobne do tych wykonywanych przez siebie Proroka (patrz MEKKA).

Pielgrzymek do grobów świętych są dziś bardzo często, zwłaszcza w Persji i Indii, chociaż były one bezwzględnie zabronione przez Mohammeda.

(2) Moralności

Trudno się tutaj konieczne jest podkreślenie faktu, że etyka islamu są znacznie niższe w stosunku do tych, judaizmu i jeszcze gorsze do tych z Nowego Testamentu.

Ponadto, nie możemy zgodzić się z Noldeke kiedy utrzymuje, że choć pod wieloma względami etyki islamu nie są nawet w porównaniu z takimi jak chrześcijaństwo istniała i nadal przeważa, na Wschodzie jednak, w innych miejscach, nowa wiara -- prosty, mocny w swoich wigoru młodzieży - znacznie przewyższał religii egipskich i syryjskich chrześcijan, która była w stanie stagnacji, a stopniowo coraz niższych opadania w głąb barbarzyństwa (op. cit.., Wollaston, 71, 72).

Historia i rozwój, jak również religijny przeszłości i teraźniejszości, społecznych, etycznych i stan wszystkich chrześcijańskich narodów i państw, bez względu na to, co sekty lub szkoły mogą być, w porównaniu z tymi z mahometański różnych krajów, w wszystkich grup wiekowych, jest wystarczające odrzucenia Noldeke jest twierdzenie.

Że w etyce islamu istnieje dużo, aby podziwiać i do zatwierdzenia, jest poza wszelką dyskusją, ale oryginalności lub wyższości, nie ma nikogo.

Co jest naprawdę dobry w mahometański etyki jest cukierkowy lub pożyczonych od innych religii, mając na uwadze, że to, co jest cechą jest prawie zawsze niedoskonałe czy bezbożni.

Główne grzechy są zakazane przez Mohammeda bałwochwalstwo i apostazji, zdrady, fałszywych świadków przeciw bratu muzułmanin, gier losowych, do picia wina lub innych intoxicants, lichwy, i wróżbiarstwa przez strzałki.

Braterska miłość ogranicza się do islamu w Mohammedans.

Wszelkie formy bałwochwalstwa lub apostazja jest surowo karane w islamie, ale naruszenie któregokolwiek z innych rozporządzeń jest generalnie dozwolone, aby bezkarne, chyba że poważne konflikty z pomocy społecznej lub porządku politycznego państwa.

Wśród innych zakazów wspomnieć należy składać do jedzenia krwi, mięso wieprzowe, niezależnie umiera sam w sobie jest zabity lub w jakiejkolwiek czci Idol, lub uduszonych lub zabitych przez cios, lub spadek, albo przez inną Bestię .

W przypadku konieczności dire, jednak ograniczenia te mogą zostać pominięte.

Dzieciobójstwo, szeroko praktykowane przez pre-islamskie Arabów, jest surowo zabronione przez Mohammeda, jak również rezygnacji z dziećmi do bożków w wypełnianiu ślubów, itp. zbrodnia dzieciobójstwa powszechnie przyjęły formę zakopania noworodka kobiety, bo rodzice powinni zostaje obniżona do ubóstwa poprzez zapewnienie im, że albo mogą uniknąć bólu i wstyd, który się, gdy ich córki powinny być wykonane jeńcami albo stać się skandaliczny przez swoje zachowanie.

Religia i państwo nie są oddzielone w islamie.

Stąd mahometański orzecznictwo, cywilnych i karnych, opiera się głównie na Koran i na "Tradycje".

Tysiące orzeczeń sądowych są przypisane do Mohammeda i włączone w różne zbiory Hadis.

Mohammed polecił szacunkiem i posłuszeństwem wobec rodziców i życzliwość do żony i niewolników.

Oszczerstwo i backbiting są zdecydowanie wypowiedzieć, choć fałszywe dowody Dopuszcza się ukryć muzułmanin z przestępczością i zapisać jego reputacji lub życia.

W odniesieniu do małżeństw, poligamii i rozwodów, wyraźnie Koran (sura IV, V. 3) pozwala cztery legalne żony w czasie, której mąż maja rozwodu, gdy on jest miłe.

Slave-kochanki i nałożnic są dozwolone w dowolnej liczbie.

Obecnie jednak, ze względu na przyczyny ekonomiczne, konkubinat nie jest tak powszechnie praktykowane jako Zachodniej popularne opinię wydaje się trzymać.

Zacisze z żon jest nakazane, w przypadku unfaithfulness, żony dowody, albo w obronie własnej lub przeciwko jej mąż, nie jest dopuszczone, podczas gdy mąż jest zawsze.

W związku z tym, co tam spraw sądowych, dowodów dwóch kobiet, przyznał, jeżeli jest czasami może być warte, że jeden człowiek.

Mężczyzna jest możliwość jego żona rozwodzić się na najmniejszych pretekstem, ale kobieta nie jest dozwolone nawet do oddzielnej się z mężem, chyba że należy do złego użytkowania, ma odpowiedniej konserwacji, lub niedbalstwa małżeńskiej cła, a nawet wtedy, że generalnie traci jej posag, kiedy nie jest rozwiedziony, jeśli przez męża, chyba że został uznany winnym nieprzyzwoitość lub notorycznie nieposłuszeństwo.

Zarówno mąż i żona są wyraźnie zabronione przez Mohammeda do ubiegania się o rozwód w każdej okazji niewielkie lub monitowania o kaprysem, ale to nie zważali na ostrzeżenia albo sam lub przez Mohammed przez jego naśladowców.

A rozwiedziona żona, w celu ustalenia ojcostwa możliwym lub prawdopodobnym potomstwa, musi czekać trzy miesiące przed jej marries ponownie.

A wdowa, z drugiej strony, musi czekać cztery miesiące, dziesięciu dni. Niemoralność w ogóle jest surowo potępione i ukarane przez Koran, ale rozwiązłość moralną i niemoralny zmysłowość z Mohammedans na duże mają praktycznie zniwelowane jego skutków.

Niewolnictwo jest nie tylko tolerowany w Koran, ale spojrzał na praktyczne potrzeby, a wyzwolenie niewolników jest traktowane jako chwalebny czyn.

Należy zauważyć jednak, że wśród Mohammedans, dzieci niewolników i nałożnic są ogólnie uznawane za równie uzasadnione z prawnego żony, nikt nie jest rozliczane dranie z wyjątkiem takich, które są urodzone publicznych prostytutki, i których ojcowie nie są znane.

Często wniesione oskarżenie przeciwko Koranu, że uczy, że kobiety nie mają dusz jest bez fundamentu.

Z dziedziczenia koranowy prawa dotyczące podkreśla, że kobiety i sierot być traktowane z wymiarem sprawiedliwości i życzliwości.

Ogólnie rzecz biorąc, jednak mężczyźni mają prawo dwa razy tyle co kobiet.

Zamówienia są sumiennie sporządzony w obecności świadków.

Zabójstwo, nieumyślne spowodowanie śmierci i samobójstw są wyraźnie zabronione, chociaż jest zemsty krwi dozwolony.

W przypadku szkód na osobie, prawo odwetu zostało zatwierdzone.

Podsumowując, należy odnieść się tutaj do świętej miesięcy, a do tygodnika święty dzień.

Arabowie mieli w roku księżycowego dwunastu miesięcy, a to, jak często, jak wydawało się to konieczne, wówczas w przybliżeniu zgodnie z energii słonecznej roku przez wtrącenie do trzynastego miesiąca.

Mahometański w roku, jednakże, ma średni czas trwania 354 dni, i wynosi dziesięć lub jedenaście dni słonecznych krótszy niż rok, a mahometański festiwale, odpowiednio, przenieść kolejno przez wszystkie pory roku.

W mahometański Era rozpoczyna się Hegira, które zakłada się, że miały miejsce na dzień 16 lipca AD 622.

Aby dowiedzieć co roku ery chrześcijańskiej (AD) jest reprezentowany przez dany rok z mahometański Era (AH), zasada jest następująca: Odejmij od daty mahometański produktu trzy razy ostatniego stulecia liczba zakończonych i dodać do 621 pozostała.

(Zasada ta, jednak daje dokładny wynik tylko do pierwszego dnia mahometański wieku. Tak więc, np. pierwszego dnia czternastego wieku wszedł w trakcie roku Pana Naszego 1883.) Pierwszy, siedem, jedenastego i dwunasty miesięcy od mahometański roku święty, w ciągu tych miesięcy, nie wolno prowadzić wojnę.

Dwunastego miesiąca jest poświęcony rocznej pielgrzymki do Mekki, w celu ochrony pielgrzymów, poprzedniego (jedenasta) miesiąc i następujący (pierwsza w nowym roku) również są nietykalne.

Siódmego miesiąca jest zarezerwowany dla Mohammeda, który szybko zastępować w miesiącu (z dziewiąta) poświęcony przez Arabów w pre-islamskie razy do nadmiernego jedzenia i picia.

Mohammed piątek wybrany jako święty dzień tygodnia, kilku dziwaczny i powody są wskazane przez siebie Proroka i jego zwolenników do wyboru, najbardziej prawdopodobnym motywem było pragnienie, aby mieć święty dzień różni się od tego, że Żydzi i że chrześcijan. Pewne jest jednak, że piątek był dniem uroczystym i zgromadzeń publicznych uroczystości wśród pre-islamskie Arabów.

Abstynencji od pracy nie jest zabronione w piątek, ale jest nakazane, że modlitwy i kultu publicznego muszą być wykonywane w tym dniu.

Inną niestandardową datowania od starożytności i wciąż powszechnie przestrzegane przez wszystkich Mohammedans, chociaż wyraźnie nie nakazała w Koranie, jest obrzezanie. Jest spojrzał w semi-praktyk religijnych, a jego realizacja jest poprzedzone i towarzyszą wielkie uroczystości.

W sprawach politycznych islam jest systemem despotyzm w kraju i za granicą agresji.

Prorok nakazał bezwzględne poddanie się imam.

W żadnym wypadku nie był miecz, które mają być poruszone przeciw niemu.

Prawa nie są tematy muzułmanin z vaguest i najbardziej rzeczowe ograniczone, a wojna religijna jest święty obowiązek w każdym przypadku, gdy istnieje szansa na sukces przeciw "Infidel".

Mahometański średniowiecznej i nowożytnej, zwłaszcza Turków, prześladowaniach Żydów, jak i chrześcijanie są prawdopodobnie najlepszą ilustracją tej fanatycznych przywódców religijnych i politycznych ducha.

Publikacja informacji napisanej przez Gabriel Oussani.

Przepisywane przez Michael T. Barrett.

Dedykowane dla biednych dusz w czyśćcu Encyklopedia Katolicka, Tom X. Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

Nihil obstat, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + Kardynał John Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

ER, Das Leben und die Lehre des Mohammed (Berlin, 1865); WEIL, Das Leben Mohammed (Stuttgart, 1864); MUIR, Życie Mohammed (Londyn, 1858, 1897); Syed AMEER ALI, Krytyczna Analiza życia i Nauka Mohammed (Londyn, 1873); Idem, The Spirit of Islam, lub Życie i nauczania Mohammed (Kalkuta, 1902); KOELLE, Mohammeda i Mohammedanism krytycznie Rozpatrywane (Londyn, 1888); NOLDEKE, Das Leben Muhammeds (Hanower , 1863); Idem, Szkice z islamu w historii Wschodniej (Londyn, 1892), 61-106; Wellhausen, Muhammed w Medina (Berlin, 1882); KREHL, Mohammed (Lipsk, 1884); GRIMME, Mohammed (2 vols., Munster, 1892-94); MARGOLIOUTH, Mohammeda i Rise of Islam (London, 1905); ZWEMER, islam stanowi wyzwanie dla wiary (Nowy Jork, 1907); CAETANI, Annali dell 'islam (Mediolan, 1905 -); MARACCI, Prodromi reklamy refutationem Alcorani (4 części, Padwa, 1698); ARNOLD, islamu, jego historii, charakteru i stosunku do chrześcijaństwa (Londyn, 1874); Kremer, herrschenden Ideen der Geschichte des Islams (Lipsk, 1868); Tamże, Culturgeschichte des Orients Unter den Chalifen (2 vols., Wiedeń, 1875-77); HUGHES, Dictionary of Islam (London, 1895); Idem, Uwagi dotyczące Mohammedanism (3rd ed. London, 1894); MUIR, The Coran, jej składzie i Nauczanie (Londyn, 1878); PERRON, L'Islamisme, syn instytucji, synem i etat fakt syna avenir (Paryż, 1877); GARCIN DE TASSY, L'Islamisme D'après le Coran, l'enseignement et la pratique doktrynalnych (koniec ed., Paryż, 1874); MULLER, Der Islam im Morgen-und Abendland (2 vols. Berlin, 1885-87); GOLDZIHER, Muhammedanische Studien (2 vols. Halle, 1889-98); idem w Die Orientalischen Religionen (Lipsk, 1905), 87-135; LHEREUX, Etude sur l'Islamisme (Genewa, 1904); Encyclopedia of Islam (Lejda i Londyn, 1908 -); SMITH, Mohammeda i Mohammedanism (Londyn, 1876); KREHL, Beiträge zur Muhammedanischen Dogmatik (Lipsk, 1885); narzędzia Studia w Mohammedanism, historyczne i doktrynalne (Londyn, 1892); sprzedawać, wiarę islamu (Londyn, 1886); Wollaston, Muhammed, Jego Życie i Doktryn (Londyn, 1904); IDEM The Sword of Islam (New York, 1905); Johnstone, Muhammad i Jego Power (New York, 1901); Literatura resztkach późnej Emanuel Deutsch (Londyn, 1874), 59-135; Pizzi, L'Islamismo (Mediolan, 1905); ARNOLD, głoszenie islamu, A History of the propagation of muzułmańskiej wiary (Londyn, 1896); MACDONALD, Rozwój teologii muzułmańskiej, Prawo, konstytucyjne i Teorii (Nowy Jork, 1903); Idem, The wyznań i Attitude Życie w islamie (Chicago, 1908); ZWEMER, The mahometański Świat na dzień (Nowy Jork, 1906); Carra DE VAUX, La doktryny de l'islam (Paryż, 1909); LAMMENS, Travers A l'islam w Etiudy ( Paryż, 20 października 1910); Mares, Les Musulmans dans l'Inde, tamże. (5 stycznia i 20).


Islam

Żydowskiego punktu widzenia informacji

Arabskie słowo oznaczające "przedłożenia do Boga"; nazwa podana do religii i Mohammedem do praktyki z tym związane.

Ta religia była głoszona najpierw Mohammeda się obywateli w Mekka, a następnie do wszystkich Arabii, a wkrótce po jego śmierci było do odległych lands rozprzestrzeniania się może z mieczem.

Jego naśladowców są nazywane "muzułmanów" (arabski, "Muslimin").

Słowo "islam" oznacza bezokolicznik, rzeczownik na działania, z faktytywny wynikają z arabskim root "salam", i słusznie porównaniu (Zund, "Literaturgesch." Str. 641; komp. Steinschneider, "Polemische Literatur und Apologetische ", Str. 266, uwaga 56) z korzystania z" hif'il "z" shalam "w języku hebrajskim później, np. Pešík.

125a ( "mushlam"); Tan., Opr.

Buber, Gen. str.

46 IB.

(gdzie "hishlim" jest używane w proselytes).

Zasady napędowej.

Głoszenie Mohammed jako posłaniec Boga ( "Rasul Boga"; Zobacz Mohammed) należne jej pochodzenia do Prorok jest silne przekonanie o podejście w Dniu Zmartwychwstania ( "Yaum al-Din") i jego gruntownej wiary w monoteizm.

Była przede wszystkim reakcja na przebieg Meccan arystokracji swoim czasem, które w jego oczach był zmysłowy, chciwy, dumny, despotyczny, i całkowicie obojętni na rzeczy duchowe, ten ostatni był protest przeciwko polytheistic tradycji Arabowie.

Mohammed był doprowadziły zarówno poprzez wpływy żydowskich i chrześcijańskich, do których był poddawany w swoim najbliższym otoczeniu, jak również podczas podróży handlowych podjętych przez niego w młodości.

Jedynie w drugim okresie jego działalności, po Hegira-wyjazd z siebie i swoich wiernych naśladowców do najbardziej Medina (dawniej Yathrib) w 622-on podjąć praktyczne jego prorocze organizacji pracy, a poprzez konkretne prawa, dają ostateczną formę do ogólnego religijnych feelingwhich zostały rozbudzone przez jego kaznodziejstwo.

Te ustawowe uregulowane zarówno w stosunkach społecznych i kultu religijnego.

Dopiero potem, że religijne skłonności, które pojawiły się w reakcji przeciw Arabii pogaństwo miało na postaci realne, pozytywne instytucji.

Mohammeda koncepcji własnego losu i rozmów, które miały swoje wysiłki na rękach znosili z niewiernych ( "kafir" = "kofer") ukazał się jego umysłu odblaskiem jako proroków Biblii, których liczba zwiększyła się o niego kilka znaków (np., Hud i Salih) pożyczonych od starej tradycji (patrz: Jubileusze, Książka).

W prześladowaniach, które poniósł w rękach swoich obywateli przez tych, których prace miał już uwzględnione zostały powtórzone w jego własnej kariery.

Nie był taki sam uporczywą odmowę, tym samym odwołania do tradycji przodków, na rezygnację z których przez wzgląd na Godsent wiadomość narodów pogańskich mieli kiedykolwiek sprzeciwia.

W przebiegu Meccans Mohammed zostały powtórzone w kierunku działań w kierunku starszej narodami posłańcy i prorocy wysyłane od czasu do czasu przez Boga do ludzkości.

Mohammed był ostatnim ogniwem w łańcuchu prorocze; zawarcia, w "pieczęć proroków" ( "khatam al-anbiya"; komp. Paralele w "JQR" xiv. 725, uwaga 5).

Stosunku do poprzedników.

W rzeczywistości tej spowiedzi lub zawodu, które miało na celu ustalenie było nic nowego: to było tylko odnowienie starożytnych religii Ibrahim, do którego Bóg wezwał go (Muhammad) za pośrednictwem Gabriel, anioł objawienia, których on zidentyfikowany z Duchem Świętym.

On twierdził, że był do kontynuowania misji wcześniejszych proroków od Adama do Jezusa, i zażądał dla nich wszystkich wiary i uznania; chciał mieć swoje objawił książki uznane za Pismo Święte, a mianowicie., Tory ( "Taurat"), Psalmy ( "Zabur"), i Ewangelia ( "Injil").

Oprócz niektórych innych proroków było napisane woli Bożej na rolkach.

Co do jego osobistej wyceny, zrobił najbardziej skromne wymagania: On nie chce być traktowany jako wyżej sferze ludzkości; był tylko człowiekiem, tego samego ciała i krwi, jak te jego wypowiedzi, do której został skierowany, a On nawet spadł z konsekwentny w stanowczość sugestie do wykonywania cudów, z jednej i tylko cudem Bożym jest niezrównany, unsurpassable słowo ( "ḳur'an"), jako instrumentu, który był nazywany przez Boga.

Dlatego zdecydowanie zaprzeczył, że informacje, które chrześcijaństwa w odniesieniu do charakteru swojego założyciela-znak, który miał być w sprzeczności nie tylko do tego, jaki prorok wysłany przez Boga, ale także, że w transcendentalną monoteizm którym (Mohammed ) Głosił: "On jest Bóg, jeden samodzielnie, bo nie rodzi, a nie narodził, a nikt nie odpowiada mu w moc" (Sura CXII.).

Ponieważ twierdził on być konserwator starożytnych, czystej religii Abrahama, objawił, że związane z jego nauczaniem, że z Pisma Świętego z Żydów i chrześcijan, których zawartość, jednak miał w wielu szczegółowych tylko bardzo niedoskonałej wiedzy Jego nauczycielami po mnichów lub połowa wykształconych Żydów i tę wiedzę on często powtarzany w sposób pomylić i oszukani.

Co roku otrzymał od Żydów zostało zmieszane z haggadic elementów obecnych ustnie wśród arabskich Żydów lub istniejących w formie pisemnej [-prawdopodobnie zachowane w etiopski tłumaczenia Hebrajski pseudepigraphic writings.-K.], A jego koncepcji chrześcijańskiej nauki została z czasem, że heretycki sekt (Collyridians, Docetæ) rozproszone w całej Orientu, a nie rozpoznany w kanonicznej doktryny chrześcijaństwa.

Jak ostatnio wykazano, Mohammed siebie nie tylko wypożyczony od Żydów i chrześcijan, ale także przez wpływ Parseeism, z których profesorów ( "majus", "magian") wrócił do bezpośredniego kontaktu (I. Goldziher, "Islamisme et Parsisme ", w" Actes du Congrès monic Internat. D'Histoire des Religions ", i. 119-147, Paryż, 1901).

Koran.

Pierwszy i najstarszy dokument islamu jest oczywiście Koran ( "proklamacji"), który zawiera znaki Bożej do Mohammeda, stanowi fundament jego religii.

Doktryny wiary i głosili practice Mohammed jest rozwojem stopniowo z kolejnych etapów w rozwoju Koranu.

W pierwszym okresie swojej działalności (co Mekka) był zajmowanych głównie z jego inspiracji w odniesieniu do prawd wiary, monoteistycznych pomysł, Boski wyrok, a jego prorocze wezwanie.

W monoteistycznych koncepcji Boga, który sprzeciwia się do Arabii heathendom, zgadza się z substancji, które w Starym Testamencie; podkreśla on jednak, jak Nöldeke zauważył, "bardziej powszechnej władzy i swobodny woli Boga niż Jego świętości. "Mohammed łączy ideę wszechmoc z atrybutu miłosierdzia, która stanowi istotny element w wykonywaniu wszechmoc Bożej i która jest wyrażona w imię Boga zaczerpnięte z matką religii," al-Rahman "(" Raḥmana "), zazwyczaj w połączeniu z "al-Rahim" (= "na współczujący").

Formułowanie społecznych i ritualistic ustawy został objawiony mu głównie po Hegira, podczas jego pobyt w Medina, podczas gdy większość istotnych elementów rytuał nakazy zostały Meccan ewoluowały w ciągu okresu.

W Medina miał dużo liczone na wsparcie ze strony wpływowych Żydów, przez kogo powinny być traktowane jako ostateczna posłańcem Boga obiecane w Piśmie Świętym.

On pierwszy się odpowiednio na nich różnych koncesji.

On zwrócił się do Jerozolimy jako kierunku ( "ḳiblah"), w kierunku którego powinien włączyć, gdy modląc się, i założył dziesiątego dnia pierwszego księżycowego miesiąca ( "Ashura) jako wielki roczne szybko dzień.

Zakaz jedzenia wieprzowe mięso zostało również zaczerpnięte z judaizmu, a także, podobnie jak wobec picia wina, została przyjęta, gdyż trudno było w tych dniach do zaopatrywania się, że Arabowie napojów; mając na uwadze, że przyjęcie biblijnej zakaz camel's ciało miałoby napotkanych wielki sprzeciw, ponieważ takie mięso stanowi integralną część krajowej żywności (Fränkel, "Aramäische Fremdwörter im Arabischen," iii.).

Obrzezanie, niestandardowy zachowane stare z Arabii heathendom, nie ma w islamie charakter swoistego podstawowych go wśród Żydów.

Sprzeciw wobec judaizmu.

Zważywszy jednak, zaciekły sprzeciw na prowadzona przez Żydów, Mohammed szybko uchylił niektóre z tych koncesji.

W ḳiblah był directedtoward Mekki (sura II. 136); miesiąca Ramadan stał się wielkim okres czczo, w miejsce dziesiątego dnia pierwszego miesiąca, aw innych przypadkach także on sprzeciw niektórych z głównych szczegółów żydowskiej ćwiczyć.

On uchylenie ograniczeń żywieniowych ustaw (zachowując tylko te, w odniesieniu do trzody chlewnej z ciałem i zwierząt, które umierają śmiercią naturalną lub są oferowane jako pogańskie ofiary), a on protestował przeciwko żydowskim pomysłowości i obserwacji szabatu.

Zamiast dzień odpoczynku w upamiętnienie Bożego odpoczynku, on mianowany piątek ( "Jum'ah") w dniu montażu ds. Kultu Bożego ( "Die-Instytucja szabatu w islamie", w "Kaufmann Gedenkbuch", pp. 86 -- 101).

W zniesienia takich nakazów biblijnych on ustanowić zasady uchylenia, które stanowi podstawę islamskiego teologii.

Instytucje islamu.

Podstawowych obowiązków islamu, nazywany "filarów religii," w większości są kompletne systematycznej formie pięciu numer:

(1) "shahadah" w wyznaniu wiary: "Nie ma boga, lecz Boga, a Muhammad jest Jego apostołem".

Ten dwojaki spowiedzi ( "kalimata al-shahadah") jest wzmacniany na następujące wyznanie wiary: "Wierzę w Boga, w Jego aniołów, w Jego [ujawniły] Pisma, w Jego Proroków, w przyszłości życia w Bożej dekret [w odniesieniu do] dobra, jak i [do] złe, w zmartwychwstanie umarłych ".

(2) "Salat" (Kultu Bożego), które mają być przeprowadzone pięć razy dziennie, a mianowicie., W południe ( "ẓuhr"), w godzinach popołudniowych ( "ASR"), w godzinach wieczornych ( "Maghrib"), na podejście nocy ( "isha"), a rano od świtu i wit ( "ṣubḥ").

Instytucja tych pięciu razy modlitwy rozwijały się stopniowo, na trzy codzienne modlitwy, które sam Mohammed mianowany po żydowskiej wzorca zostały dodane wkrótce dwóch pozostałych, w imitacji z pięciu "gah" z Parsees.

(3) "Zakat," nakładanie roczny podatek od własności wszystkich nieruchomości, wchodzących w sumie skarbu państwa z tego źródła, które mają być stosowane do obiektów publicznych i humanitarnych wymienionych w Koran (sura IX. 60).

(4) "Al-ṣiyam" (Hebr = ". Ẓom"), na czczo od rana do wieczora we wszystkie dni w miesiącu Ramadan (surowość tej ustawy została zmniejszona przez niektórych odpustów).

(5) "Al-Hajj" (pielgrzymki) do Mekki, nałożone na każdego, dla których wykonywania tego obowiązku jest możliwe.

W uroczystości incydent do tej pielgrzymki Mohammed konserwowane od tradycyjnej praktyki stosowane w okresie heathendom, choć zreformowanej i reinterpreted je w sensie monoteistycznych (C. Snouck Hurgronje, "Het Mekkaansche Feest", Lejda, 1880).

Drzemiący w teorii, w oparciu o I Chrońmy.

iv. 39-43 (patrz jego "De Israelieten te Mekka", Haarlem, 1864; niemiecki tłum., Leipsic, 1864), to ceremoniach pielgrzymki z Mekki w dawnych czasach były zlecone przez Izraelitów, szczególnie przez Symeonitami który był tam rozproszonego, i że nawet nomenklatury obrzędy mogą być wyjaśnione etymologicznie z hebrajskiego, znalazł trochę przysługę (Comp. Geiger, "Jud. Zeit". IV. 281; "ZDMG" xix. 330).

W uzupełnieniu do religijnych obowiązków nałożonych na poszczególnych professing islamu, zbiorowy obowiązek na "dżihad" (= "walki z niewiernych") nakłada się na społeczność, reprezentowana przez komendanta wiernych.

Mohammed twierdził, na jego wyznanie, że miał być wspólną własnością wszystkich ludzi, podobnie jak on sam, który ukazał się w pierwszym, jak prorok z Arabów, zakończony głoszeniu przez siebie prorokiem powszechnej religii, posłaniec Boga do wszystkich ludzkości, lub, jak ma to tradycja, "ila al-Ahmar Wal-Aswad" (na czerwony i czarny).

Z tego powodu niewiary muszą być zwalczane z mocy broni, aby "słowa Bożego może zostać podniesiony do najwyższego miejsca".

Poprzez odmowę przyjęcia islamu, balwochwalców straciły swoje życie.

Tych, "którzy posiadają Pisma" ( "Ahl al-kitab"), w którym są zawarte kategorii Żydów, chrześcijan, Magians i Sabians, mogą być tolerowane na ich płacenia daniny ( "jizyah") oraz uznając wyższość islamu politycznego (Sura IX. 29). Stan prawa islamu jest odpowiednio podzielone świata na dwie kategorie: terytorium islamu (dar al-islam) i terytorium wojny.

( "Dar Al-ḥarb"), czyli terytorium, wobec którego jest obowiązkiem dowódcy wiernych ( "Amir al-mu'minin") prowadzi do wspólnoty w dżihadu. Do korzystania z niektórych obowiązków rytuał uroczystości są powoływani (np. wstępne i ostateczne ablutions liczba łuki i prostrations w odniesieniu do salat), formy, które jednak wciąż zmienna w czasie pierwszego wieku islamu.

Wczesnych przenikaniu muzułmanów do odległych krain, w którym prowadzono wojny o podbój, utrudnia ustalenie stałej praktyce.

Najbardziej zróżnicowanych opinii powstały regulacje dotyczące proroka, który miał święcenia w odniesieniu do tych form oraz sposobu, w jaki miał sam wykonał ceremonie w słowo, dotyczące tego, co było "Sunna" (tradycyjne niestandardowe) w tych sprawach.

Roszczenie co do ważności każdej opinii został w oparciu o pewne sprawozdanie rzekomego ( "Hadis") albo z dekretu lub w praktyce na proroka lub jego towarzysze ( "aṣḥab").

W odniesieniu do tych kwestii szczegółowo, co rzeczywiście w odniesieniu do kwestii prawa w ogóle, która obejmuje zarówno ostatnie orzecznictwo oraz w sprawach dotyczących rytuału-dopiero w drugim wieku po ustanowieniu islamu, że ustalone zasady zostały przyjęte.

Zostały one częściowo opiera na tym, co zostało uznane za tradycję, częściowo w sprawie wniosków o charakterze spekulacyjnym, a częściowo na powszechny konsensus, a do ich uwierzytelnienia opinii we Wspólnocie ( "ijma").

Te regulacje prawne były systematycznie pracował w górę, materiału do umeblowany i działalności tych szkół teologicznych, w którym została opracowana na mahometański prawa, że na dzień jest nadal uznawane za wiarygodne.

Badanie prawa jest jednym z najważniejszych w mahometański nauki, "fiḳh" (lit. "zasadność" = "Juris Prudentia"; Hebr. "Ḥokmah").

Jej uczniowie są "fuḳaha" (sing. "Fakih", czyli "prudentes" = "ḥakamim").

Na rozwój tej nauki prawa rzymskiego i talmudyczne, zwłaszcza pierwszych, wywiera duży wpływ.

W badaniach z najstarszych szkół prawa doprowadziły do różnych wyników w regulacji wielu szczegółów dotyczących prawa do stosowania zróżnicowanych danych i podstawowych zasad.

Stąd powstała differencesin w ritualistic praktyk i wyroków w różnych sekt ( "madhahib") islamu.

Wiele z tych sekt już zniknęły, ale Hanafites, w Shafiites, w Malikites i Hanfalites zachowały się do dziś, i są rozłożone w czasie w dużych odcinków z rozległą świata islamskiego.

Sekt.

Największym jest to, że sekty z Hanafites, założył w szkole z Imama Abu Ḥanifah (zm. 150 AH = 767 CE), ale dominuje w Turcji, w środkowej Azji oraz w Indiach.

W Shafiites, po nazwie Al-Imam Shafi'i (zm. 204 = 819), pierwszeństwo w Egipcie, Arabii południowej, holenderskiej kolonii, w języku niemieckim i Wschód-afrykańskie terytorium.

W Malikites, nazwany po Malik Ibn Anas, wielki Imam Medina (zm. 179 = 795), obejmują tych, którzy wyznają islam w Afryce północnej, a niektóre w Górnym Egipcie.

W Hanbalites, odróżnić ich rygor i nietolerancji, a ścisłe trzymanie się tradycji, są po nazwie Imam Ahmad ibn Ḥanbal (zm. 241 = 855). Ta sekta doznał poważnego spadku po piętnastym wieku, ale ona reaktywowana w XVIII w. w Wahabite przepływu centralnej Arabii, gdzie ogólnego przyjęcia jego punktu widzenia doprowadziła do powstania Wahabitic z dynastii.

Te cztery sekty stanąć na wspólnej podstawie z Sunna.

W mahometański schizmatycki ruch pochodzenia nie był w religijnej, ale politycznej.

Jej centralnym punktem jest kwestia co do prawowitego następcy proroka w rząd Islamskiej Wspólnoty. Sunnites ile uznają prawo wyborcze do califate, w Shiites odmówić przyjęcia faktów historycznych, jak rozpoznać i legalnych władców i następców ( "Chalifa") do proroka tylko jego bezpośredniego pokrewieństwa i potomkowie w linii jego córka Fatima, żona Ali.

Ale są one ponownie podzielony między sobą, zgodnie z którym oddział proroka's one rozpoznawać potomstwo.

W Shiitic Wysokiego Kościoła, reprezentowanej przez sekty z Ithna-ashariyyah (= "Imamici"), zwany także "Imamites", pochodzą z legalnych spadkowego w califate (oni preferują termin "Imam" do "Chalifa") z Ali, i przekazuje go od ojca na syna, aż do dwunastego Imam, Mohammed B.

Hasan al-'Askari.

Ten jest Mohammed powiedział, że zniknął tajemniczo w roku 266 AH (= 879 CE), ale gdy był osiem lat, a "Imamici" hold on, że od tamtej pory mieszka w przemilczenie, a pojawi się ponownie na ostatni dzień jak Imama Mahdi.

Innego oddziału z Shiites, tzw Isma'iliyyah ", znane w historii jako" Fatimites ", założył dynastii, który był potężnym przez pewien czas w Afryce Północnej oraz w Egipcie (909-1171 CE).

W związku z czcią wypłacane przez Shiites do rodziny Alego i Fatimy (wiara w nieomylność z imamów jest obowiązkowa dla wszystkich Shiites), doktryny wcielenia mają powstały w ramach tych sekt, które dołączyć do teorii uzasadnione imamate przekonanie, że posiadacz tego godność człowieka staje się super i nawet tego przekonania jest przeprowadzane do punktu uznając istnienie "Boga-Men".

Ruch liberalne w islamie.

Gnostyk na naukę, że w islamie opracowały już korzystały z jego wpływ na cosmogonic i emanational teorie, po prostu efektem ewidencjonujące babilońskiej i Parsee pomysłów.

Do dzisiejszego dnia pozostaje skarlały w tych starych tendencje przetrwać w Druses, Noṣairians i innych sekt rozproszone poprzez Persji i Syrii; i historii islamu, jak również nie ponosi drobny literaturze zeznania w zakresie ich wpływu (Comp. Dussaud, "Histoire et des Noṣairis Religia", Paryż, 1900; Seybold, "Die Drusenschrift" Das Buch der Punkte und Kreise, "Tübingen, 1902).

Znajomego z dogmatycznej ruch w islamie oraz z sektami, które przebiegało z niej ma wielkie znaczenie dla badania historii filozofii religijnych w judaizmie, a jego wypowiedzi w żydowskiej literaturze średniowiecza.

Już w drugim wieku islamu, poprzez wpływ filozofii greckiej jeden racjonalistyczny reakcji miała miejsce w Syrii i Mezopotamii przeciwko dosłowne przyjęcie kilku koncepcji ortodoksyjnej wiary.

Reakcja ta dotknęła szczególnie na określenie atrybutów Boga, naukę objawienia, oraz koncepcji wolnej woli i fatalizm.

Chociaż ściśle ortodoksyjnej partii, reprezentowane dla większej części przez naśladowców Ibn Ḥanbal (patrz wyżej), clung wszystkie pytania w sposób dosłowny do interpretacji Koranu i tradycji, w Motazilites wprowadzono bardziej rozsądny pogląd religijny, jeden w zgodzie z istota monoteizm (patrz Arabski Filozofii).

Jej rozprzestrzenianiu się.

Całkowicie bez równoległego w historii świata i było szybkie zwycięstwo rozprzestrzenianiu islamu, w wieku dopiero po śmierci jego założyciela, poza granice Arabii, w Azji Mniejszej, Syrii, Persji, Azji środkowej do granic Chin , Całego wybrzeża Afryki Północnej (starożytnej Mauretanii i Numidia), a Europa tak dalece jak Hiszpania.

Go stonowane Sudanu, a także Indii, ale z zalanych malajski wysp, a jeszcze nie zakończone jego propagandy wśród negroes Afryki, gdzie jest stale zyskuje na popularności. Poczynając od Zanzibar, że rozprzestrzenił się na Mozambiku, do portugalskiej kolonii na wybrzeżu, do Negro plemion Afryki Południowej, a nawet wejść na Madagaskar.

Islam jest obecny również w Ameryce, w niektórych z negroes którzy wyemigrował do zachodniej półkuli.

Nieznaczny islamskich propagandy w dzisiejszych czasach wśród chrześcijan z Ameryki Północnej jest typowy jeden.

Stwierdzi jego wypowiedzi w języku angielskim-mahometański usług, w literaturze islamskich, jak również w gazecie ( "muzułmanin The World").

W Anglii, również A mahometański społeczność została niedawno założona (Quilliam; comp. "Islam in America", New York, 1893).

Łączna liczba profesorów z mahometański wiary w świecie szacowana była różnie.

Dwa razy nowoczesnych obliczeń powinien być przede wszystkim wymienić: że z mahometański Rouhi uczony al-Khalidi, który daje całkowitą liczbę jako 282, 225, 420 ( "Revue de l'islam" 1897, nr 21), i że Hubert Jansen ( "Verbreitung des Islams", itp., Friedrichshagen, 1897), których oszacowanie, w okrągłych liczb, jest 260.000.000.

Stosunku do judaizmu:

W związku z ogólnymi szkic podanych powyżej to szczególnie istotne z punktu widzenia żydowskiego zwrócić uwagę na stosunki między Żydami i Mohammedans.In Koran wiele trudnych słowo mówione jest przeciw Żydom, prawdopodobnie w bezpośrednim skutkiem trudności w którym ludzie Arabia oferowanych do realizacji Mohammeda i ma nadzieję na uporczywą odmowę, z jaką spotkała się jego odwołania do nich.

Są one scharakteryzowane jako tych, na których "opiera się gniew Boży" (suras v. 65, LVII. 15, i, według tradycyjnej egzegezy Mohammedans, I. 7).

Są one opodatkowane o specjalnym z nienawiści do wiernych (Łk 85); stąd przyjaźnie z nimi nie powinny być utworzone (Łk 56).

Ten sentyment do bieżącym nadal większym stopniu w starych Hadis.

To było ogólne przekonanie, że Żyd, który wydaje się pozdrawiać jeden muzułmanin ze zwykłymi Salaam powitanie, mówiąc: zamiast słowa "salam" (zdrowie) mówi "Sam" (śmierć), który ma podobny dźwięk.

Jeden przykład tego, jak jest związana miało miejsce nawet już w czasie prorok (Bukhari, "Isti'dhan", nr 22; idem ", Da'awat", nr 56).

"Nigdy nie jest sam Żyd z muzułmanin bez planowania, jak może on zabić" (Jaḥiẓ, "Bayan", i. 165).

W ten sposób fanatyczny Rage Against Żydów została podana we wlewie w umysłach z Mohammedans.

W ostatnim dniu wierni będzie walka z Żydami, po czym kamienie będą wołać do wiernych: "Za mnie lurks Żyd, muzułmanin oh! Strike go dead!"

(Musnad Ahmad, ii. 122, 131, 149; Bukhari, "Jihad", nr 93).

Traktowania Żydów.

Jednak, pomimo kontynuacji tego wrogimi usposobienie w pojedynczych przypadkach, jeden ze starych gromadzi literaturę islamu ogólne wrażenie, iż po podstawę do mahometański społeczność łagodniejszej sentyment w odniesieniu do Żydów została wprowadzona. Mohammed Nawet już ogłoszona tolerancja w "Ahl al-Kitab" biorąc pod uwagę ich uiszczenie podatku od niektórych ( "jizyah") na stan skarbowymi, chociaż, aby mieć pewność, pewnego upokorzenia dla niewiernych załączony do gromadzenia tego podatku (sura IX. 29).

W następujących generacji, w ramach CALIF Omara, zostały ustalone szczegóły dotyczące realizacji tego ogólnego prawa.

Ktoś mógłby powiedzieć, że obok siebie, z shown ostrością przez Mohammeda i Abu Omara w kierunku Żydzi osiedlili się w Arabii sam (były one w istocie, wszystkie oparte na obecnie), istniał bardziej tolerancyjne usposobienie wobec tych, którzy zostali pod jarzmo poprzez mahometański rozległych podbojów islamu.

Ta skłonność jest wyrażona w wielu starych ḥadiths, z których następujące mogą służyć jako ilustracja: "Kto krzywd chrześcijanina lub Żyda, przeciwko niemu Ja wyświetlane jako oskarżyciela na Judgment Day".

Pewna liczba obecnych dekrety podkreślenie obowiązków w kierunku "mu'ahad" (tych, z którymi kompaktowego został złożony w celu ich ochrony), lub "dhimmi" (te, które są zalecane do ochrony), takie nazwy są podane do profesorów innych wyznań, którym udzielono ochrony i za każdym razem, gdy wspomina się o ochronę do "prześladowanych", z komentatorów nie zaniedbuje dodać, że jest to obowiązkowe w odniesieniu do muzułmanów, a także w odniesieniu do "Ahl al-dimmah".

Jest prawdopodobne, że wpływ z stare Arabski koncepcji obowiązku opieki nad czyim pokolenia miały pod jego ochrony jest tutaj postrzegany, że według koncepcji, różnica w religii nie było wystarczających podstaw do podejmowania wyjątek (przykład tego można znaleźć w "Kitab al-'Aghani," xi. 91).

Pakt z Omara.

W instrukcji Omara, który oddał się do generałów, w jakim określone rozprzestrzeniać supremacji islamu przez moc miecza, a do urzędników którym powierzono zarządzanie w podbili ziemie, nakaz poszanowania i straży religijnej instytucji z mieszkańcami tych ziem, którzy wyznają inne wiary często występuje, np. w kierunkach nadać Mu'adh ibn Dżabal do Jemenu, że żaden Żyd zostać zakłócony w wykonywaniu jego wiary ( "Baladhuri", wyd. De Goeje, p . 71).

Omar skierowane również, że niektóre z pieniędzy i żywności ze względu na niskie dochody ze środków publicznych należy zwrócić na nie-muzułmanów (ib. str. 129).

Charakterystyczne dla tej postawy wobec Żyda jest nieco bajkowych opowieści-to jest prawda-powiedział z domu w Busrah.

Gdy Omar's wojewoda zwyciężył w tym mieście wybudować meczetu, w miejscu domu Żyda ukazał mu się odpowiednie do tego celu.

Pomimo zastrzeżeń do właściciela, miał mieszkania zniszczone, i zbudował meczet w jego miejsce.

W oburzony Żyd udał się do Medyny, aby poinformować swoich skarg do Omara, który znalazł wędrujący pośród grobów, słabo platerowane i utracone w pobożnych medytacji.

Gdy CALIF słyszeli jego skargi, pragną uniknąć opóźnień i pergamin, które nie mają z nim, on odebrał kości szczęki z osła i napisał na niej w trybie pilnym na polecenie gubernatora do jego zburzenia meczetu i przebudowa domu z Żyd.

Tym miejscu jeszcze pod nazwą "dom Żyda" aż do czasów współczesnych (Porter, "pięć lat w Damaszku," 2d ed., Str. 235, Londyn, 1870).

Do Omara, jednak jest również przypisać do Pochodzenie zmowie ( "ahd" Omar "; Zobacz Omara), którego przepisy były bardzo ciężkie.

Cokolwiek może być prawdą co do autentyczności tych "paktów" (zob. w tym kontekście De Goeje, "Mémoire sur la cheyenne de la Syria", str. 142, Leyden, 1900; TW Arnold, "głoszenie islamu", p . 52), pewne jest, że nie do nauki prawa mahometański osiągnęła swój pełny rozwój w Fiḳh szkoły i prawa kanonicznego był zdecydowanie ujednolicona po drugie z Hegira wieku, był interconfessional prawa ostatecznie ustalony.

A do czynienia z działu społecznego i sytuacji prawnej osób "posiadających Pisma" można znaleźć w każdym mahometański kodeksu prawnego. Istnieje regularne stopniowanie w odniesieniu do stopnia tolerancji przyznawane przez różne sekty prawnych ( "madhahib").

W całości, próba została dokonana w tych kodów do sklejania w teorii do pierwotnego podstawowe prawa.

Przestrzegania został zmodyfikowany, jednak przez pewien rygor kwota wzrosła, odpowiednio do publicznego poczucie wieku, w którym powstała kody-że z Abbassids.

Najbardziej nietolerancyjny były naśladowcami Ahmad ibn Ḥanbal.

Kodyfikacji prawa została podana w szczegółach przez Goldziher w "Monatsschrift", 1880, pp.

302-308.

Anty-żydowskich tradycji.

Różne tendencje w kodyfikacji są pokazywane w rozbieżności w dekrety nadana proroka.

Jedna brzmi: "Kto przemocą nie do dhimmi która zapłaciła jego jizyah i dowodem jego złożenia swego wroga-ja" ( "al-Ghaba USD," iii. 133), ludzie z fanatycznych poglądów haveput w usta proroka takich jak te słowa: "Kto pokazuje przyjazną twarz do dhimmi jak kto zajmuje mi cios w bok" (Ḥajar Ibn al-Haitami, "Fatawi Ḥadithiyyah", str. 118, Kair, 1307).

Albo: "Anioł Gabriel spotkał proroka na jeden raz, po czym ten ostatni chciał podjąć ręku. Gabriel, jednak zwrócił z powrotem, mówiąc:" Ty, ale właśnie teraz dotknął ręką Żydem ".

Prorok został zobowiązany do dokonania jego ablutions zanim on był uprawniony do podjęcia ręka anioła "(Dhahabi," Mizan al-I'tidal, "ii. 232, 275).

Te i podobne słowa były jednak repudiated przez mahometański ḥadithcritics się jako fałszywe i fałszywych.

Ich zdradzi z fanatycznych duchu okręgu, w którym powstało.

Oficjalny islamu nawet próbował odwróci się od Żydów i chrześcijan, niezależnie od punktu złośliwego Maxims zostały wydane od najdawniejszych czasów.

Stare powiedzenie w odniesieniu do niewiernych brzmi: "Jeśli będziecie spełniać je w sposób, mówić do nich, a nie tłum ich do ściany."

Gdy Suhail, który dotyczy tego słowa proroka, było pytanie, czy Żydzi i chrześcijanie są przeznaczone, on odpowiedział, że tego polecenia, o których mowa pogan ( "mushrikin"; "Musnad Ahmad," II. 262). Królestwo Zgodnie z Ommiads wyznawców innych wyznań religijnych były trochę zakłócony, ponieważ nie była w zgodzie ze swiata polityki tych władców, aby sprzyjać tendencji fanatyczny zealots.

Omar II.

(717-720) był tylko jednym z tego swiata-mądry dynastii, którzy trenched na równych przywilejów niewiernych; i był pod wpływem pietistic.

Nietolerancji z niewiernych i ograniczenie ich wolności po raz pierwszy w ramach rządów prawa w trakcie tego Abbassids (patrz Abbassid Califs), którzy, w celu doprowadzenia do ruiny ich poprzednicy, był obsługiwany teokratyczny poglądów i przyznano wielki wpływ na przedstawicieli nietolerancję wyznanie (Comp. "ZDMG" XXXVIII. 679; "REJ" xxx. 6).

Zgodnie z nimi również prawa została wprowadzona przekonujące Żydów należy odróżnić ich odzieży ( "ghiyar"; Abu Yusuf, "Kitab alKharaj," pp. 72-73, Bulak, 1302).

W późniejszym okresie odróżniający znaki stały się takie częste w mahometański królestwa, zwłaszcza w Afryce Północnej, gdzie był znany jako odznakę "shaklah" (Fagnan, "Chroniques des Almohades et des Hafçidcs Attribué do Zerkechi", str. 19, Konstantyn, 1895).

Wpływ judaizmu na islam.

Długu islamu do judaizmu nie jest ograniczony do prawa, instytucje, doktryny i tradycje, które sam Mohammed pożyczonych od Żydów i włączone w jego znaki (patrz Koran).

Później do jego rozwoju, jak również islamu wykorzystał wiele materiałów przedstawionych przez nauczycieli jego bezpośredni związek z Żydami, poprzez wpływ przeliczane Żydów, a także poprzez kontakt z otoczeniem żydowskiego życia.

Wiele tradycji żydowskiej ten sposób crept na islam i podjąć ważne miejsce istnieje.

Jest to związane, że "Ayisha, żony proroka, który otrzymał własnością pomysł na tortury w grobie (" adhab al-ḳabr "= Hebr." Ḥibbuṭ ha-ḳeber ") z żydowskich kobiet, i że Mohammed włączyć go w swoim nauczaniu.

Inne szczegóły eschatologiczne judaizmu doręczony ozdobić oryginalnego materiału, z których wiele datuje się Parsee źródeł (np. Lewiatana i "krótkich ha-bar" = jak żywnościowej zachowane wino jako napój w raju; na "luz" = "" ujb ", które obecnie męskie organy będą zrekonstruowane na zmartwychwstanie, itp.; patrz eschatologia).

Od samego początku Żydzi biegły w czymś w Piśmie Świętym ( "ḥabr" [liczba mnoga, "Wiadomości"] = Hebr. "Haber") stało się wielkie znaczenie w dostarczaniu takich szczegółów, i to z informacji dostarczonych w ten sposób, że wątły szkielet z nauki Koranu został zbudowany i ubierał się.

Wiadomości te posiadają ważne miejsce, jak również do źródeł informacji dotyczących islamu.

Będzie on wystarczający tutaj odnieść się do wielu naukę w dwóch pierwszych wieków islamu, które są rejestrowane pod nazwą al-Ka'b Wiadomości (zm. 654) i Wahb ibn Munabbih (zm. ok. 731).

W pierwszej kolejności, Islam wobec tego źródła jego opracowania biblijne legendy, wiele z tych opracowań są włączone do kanonu dzieł Hadith, a jeszcze bardziej w książkach historycznych (np. Ṭabari, obj. I.), a oni na początku rozwiniętych w istotnym specjalnego literature, zestawienie, które można znaleźć w pracach Tha'labi (zm. 1036) wyczerpująco czynienia z tych przedmiotów i zatytułowany "Ara'is al-majalis" (często drukowane w Kairze).

Tutaj należą liczne opowieści obecnych w Islamskiej legendarnego literaturze pod nazwą "ISRA-'iliyyat" (= "Żydowskie opowieści"; comp. "REJ" XLIV. 63 i nast.).

Zgodnie z badań F. Perles i Victor Chauvin, wielu z opowieści w "tysiąca i jednej nocy" wróć do takich źródeł żydowskich (patrz: Arabian Nights).

System genealogii, tak ważne wśród Arabów, łączące historię z początku arabskich, że z biblijnych patriarchów, także sięga do źródeł żydowskich.

W szczególności żydowski uczony z Palmyra, który dostosowany jest wymienione tablice genealogiczne Biblii na potrzeby genealogii Arabski (Comp. odniesienia w Goldziher, "Muhammedanische Studien", i. 178, przypis 2).

To było również takich, którzy oferowane żydowskiej konwertuje materiał dla niektórych teorii wrogo nastawieni do judaizmu, na przykład, pogląd, a nie ogólnie przyjętych przez Mohammedans (ib. i. 145), ale która jest jednak bardzo szeroko rozłożone, że Izmael, nie Izaak, który został konsekrowany jako ofiarę ( "dhabiḥ"), do Boga, pochodzi od nauczania w konwertowanie podstępny, który chciał ciągnąć się z jego nowych współpracowników (Ṭabari, i. 299).

Wpływ żydowski na mahometański ustawy.

Islam w trakcie jego rozwoju pożyczonych również dużą liczbę prawnych nakazów z żydowskim Halakah.

Na znaczenie, jakie przywiązuje do "niyyah" (= "intentio") w praktyce prawa jest na pierwszy rzut oka przypomina Rabinackiej dotyczące nauczania "kawwanah", chociaż wszystkie szczegóły nie są zbieżne.

W mahometański rozporządzeń należącego do uboju, tych, odnoszący się do osobistych kwalifikacji na "shoḥeṭ" (arabski, "dhabiḥ"), jak również w odniesieniu do uboju szczegóły, po prostu pokazać wpływ żydowskich Halakah, jak w skrócie kody sobą udowodnić.

Są one łatwo dostępne, w oryginalnym, jak również w Europejskiej Tłumaczenia (Nawawi, "Minhag al-Ṭalibin", wyd. Van den Berg, iii. 297, Batavia ,1882-84 "; Fatḥ al-Ḳarib," redagowany przez samo, pp. 631 i nast., Leyden, 1894; Tornaw, "Das Recht Muslimische", str. 228, Leipsic, 1855).

Na przykład, mahometański prawa w odniesieniu do uboju ordains wyraźnie, że "ḥulḳum" (Hebr. "ḳaneh") i "Mari" (Hebr. "wesheṭ"), muszą być oddzielone, a zabrania zabijania w żaden inny sposób.

Z drugiej strony, prawo, typowy dla islamu, że rzeźnik w wykonywaniu obowiązku należy skręcić w kierunku zwierzęcia "ḳiblah," dał materiał do refleksji halakic ze strony Żydów (Salomon ben Adret, Responsy, nr . 345; "Zakład Yosef," Tur na Yoreh De'ah iv., Koniec).

Reguła, że Bóg imię zostać wymienione przed ubojem jest prawdopodobnie odbiciem żydowskiego błogosławieństwo, jak również są na ogół eulogies ordynowany przez islamskich tradycji na pojawienie się pewnych zjawisk naturalnych (Nawawi, "Adhkar", str. 79, Kair, 1312 ), Które mogą być wstecz do wpływów żydowskich celnych.

Mahometański prawa przyjęła przepis dosłownie "ka-ba-ona makḥol-poperet" w odniesieniu do przykazanie dotyczące cudzołóstwa, a ona zdradza swojego źródła poprzez tę cechę postaci mowy ( "REJ" XXVIII. 79), która nie jest tylko jedno, że nauczyciele islamu, którzy przejęli od rabinicznych językowej użytkowania (ib. xliii. 5).

Próba została dokonana przez Alfreda von Kremer ( "Culturgesch. Orients des Unter den Chalifen," I. 525, 535), aby pokazać wiele przykładów, że codifiers z mahometański prawa cywilnego były pod wpływem talmudyczne-rabinicznych prawa.

Nie jest jednak uzasadnione wątpliwości w przypadku wielu takich Coincidences czy prawa rzymskiego, którego wpływ na rozwój prawa mahometański jest kwestią bezsporną, nie powinny być traktowane jako bezpośrednie źródło, z którego nauczyciele pożyczonych islamskich.

Takie pytanie musi wynikać z uwagi na prawną zasadę "istiṣḥab" (= "præsumptio"), znaczenia i stosowania, które zbiegają się w pełni z tym w zasadzie z rabinicznych ( "Wiener Zeitschrift für die kunde des Morgenlandes, "I. 239).

Podobnie i zasady, a podstawową zasadą w ( "istiṣlaḥ") znajdują się dosłownie między kardynałem prawne zasady prawa islamskiego (ib. str. 229; "Muhammedanische Studien", ii. 82, nr 6).

Pomimo faktu, że jest to zasada wynikająca z tradycji islamskich, aby uniknąć wszystkich imitacje z użycia i celnych z Ahl al-Kitab i że odrzucenie wielu usages religijnych, jak i świeckiego życia jest wyraźnie przypisane do takich przyczyną ( "REJ" XXVIII. 77), nadal wiele praktyk religijnych judaizmu zostały włączone do islamu, na przykład, w wielu szczegółach ceremonii grzebać zmarłych, jak "ṭaḥarah" (mycie zmarłych), świętych tekstów jest recytowane w czasie mycie różnych części ciała (Al-'Abdari, "Madkhal," iii. 12, Aleksandria, 1293).

Takie inwazyjne celne nie są rzadko cenzurowany przez purists islamu jako "bid'a" (ortodoksyjny innowacje), w opozycji do "Sunna" (stary prawosławny użytkowania). Mahometański te elementy literatury religijnej, które odpowiadają żydowskiej Haggadah oferta dużego pola do pozyskiwania, w związku z tym Patrz Hadis.

Islam jest uważany przez Mohammedans, jak łatwo mogą być postrzegane, nie tylko w końcowej fazie Bożego Objawienia, ale również jako ilościowo bogatsze niż judaizm lub chrześcijaństwo.

Więcej etyczne wymagania są dokonywane przez niego niż przez starszych religii.

Ten pomysł znaleźć wyraz w starym Hadith, które nawet w bardzo wczesnym okresie w celu nadinterpretacji było przeczytać: "Judaizm ma 71, chrześcijaństwo 72, i 73 sekt islamu".

Słowo, które było pod pojęciem "sekt" oznacza dosłownie "oddziałów", a powinno być interpretowane "religijne domaga się", "najwyższy z nich jest uznanie Boga i Mohammeda, a najniższy z przewinienie usunięcie z drogi" ( w pierwotnym znaczeniu tego słowa: patrz Goldziher, "Le Dénombrement des Sectes Mohametanes," w "Revue de l'Histoire des Religions", XXVI. 129-137).

Polemikę.

Teologicznej stosunku islamu do judaizmu jest przedstawione w obszernych polemical literatury ze strony mahometański uczonych. Przedmiotem niniejszej sprawy jest ściśle związane z literatury na ataki i oskarżenia już skierowanych przeciwko judaizm przez Koran i Hadis.

W Koranie (IX. 30) Żydzi zostali oskarżeni o adorowania Ezra ( "Uzair") jako syn Boga-a wrogimi metafora na wielki szacunek, który został opłacony przez Żydów do pamięci Ezra jako konserwator w Ustawy, oraz z którego Ezdrasz legendy apokryficzny literatury (II ESD. XXXIV. 37-49) pochodzi (jak one opracowane w mahometański legendy patrz Damiri, "al-Hayat Ḥayawan," I. 304-305).

Trudno jest wprowadzają w harmonii z tym fakt, związanej przez Jakuba Saphir ( "Eben Sappir," I. 99), że Żydzi Arabii Południowej mają wyraźny niechęć do pamięci Ezdrasz, a nawet wyklucza ich z jego nazwisko właściwej kategorii nazw. jaśniej nadal nie wprowadzą tej literatury przekazać oskarżenia, na których opiera suras II.

70, v. 15, że Żydzi miał sfałszowane niektóre fragmenty z Pisma Świętego i inne ukryte (III. 64, VI. 91).

Nawet w czasie Mohammeda rabinów powiedział, że były nieprawdziwe do proroka prawa w odniesieniu do cudzołożnicy ( "REJ" XXVIII. 79).

W czasach późniejszych szczegółów co do tych fałszerstw były stale uzupełnianej.

Został on powiedział, że na przykład w celu rob Arabowie na cześć zrobić, aby ich przodkowie Żydów w brzmieniu niewłaściwie Pięcioksiąg wybór Izaaka jako dziecko, którego Bóg zażądał ofiary Abrahama i Patriarchy, który nie był skłonny do dokonania, mając na uwadze, że w rzeczywistości było Izmaela (Comp. "Muhammedanische Studien", i. 145, uwaga 5).

Ale oskarżenia fałszowania i ukrywania jest najbardziej wymowny w związku z tymi przejściami na Pięcioksiąg, proroków i Psalmów, w których islam Zwolennicy twierdzą, że Mohammed nazwę i atrybuty, w przyszłości jego wygląd jako "pieczęć proroków", a Jego misją do wszystkich ludzi były przewidywane.

Mahometański, teologów tych opłat podzielić na dwie klasy: w ich posiadaniu (1), że w niektórych przypadkach sam tekst oryginalny został sfałszowany, a (2) w innych interpretacji jest prawdziwa, że tekst został celowo oszukani.

Mając na uwadze, że we wcześniejszym okresie od kontrowersji dokonano tych oskarżeń wobec "Wiadomości" jako klasy, które były reprezentowane jako prowadzące do Żydów na manowce, lateron osobistego charakteru opłaty została zaakcentowana i winy przypisane Ezra "pisarz "(" Al-warraḳ "), który w jego przywrócenie zapomnianych pisma był rzekł do nich mają sfałszowane (" ZDMG "XXXII. 370).

Abraham ibn Daud ( "Emunah Rama", str. 79) zwalcza tego oskarżenia.

Według tradycji, Ibn Ḳutaiba (zm. 276 AH = 889 CE) jako pierwszy zgromadzi biblijne fragmenty powinny odnosić się do wysyłania Mohammeda.

Jego wyliczenie z nich została zachowana w pracy przez Ibn al-Jauzi (12 centów.), Z których zostało ono opublikowane w arabski tekst Brockelmann ( "Beiträge für Semitische Wortforschung," iii. 46-55; komp. Stade's "Zeitschrift", 1894, pp. 138-142).

Te fragmenty powtarzać się z mniej lub bardziej kompletności w pracach wszystkich muzułmanin apologists i controversialists (Comp. wyliczenia biblijnej nazwy proroka i wersety biblijne odnoszące się do niego w "ZDMG" XXXII. 374-379), i są zwykle połączone z podobnymi Nowy Testament proroctwa powinien odnosić się do niego (Παράκλητος, mylić z Περικλυτός, ma oznaczać Mohammed). Spośród biblijnych opisów na celu allude do Mohammeda, żydowskiej apologists zostały zmuszone do najczęściej odeprzeć identyfikacji z nazwą z proroka islamu.

Z tej części polemika kierowane przeciwko Biblii jest często związane ekspozycja sprzeczności i incongruities w narracji biblijnej.

Pierwszy wejść do tej dziedzinie był Hiszpan Abu Muhammad ibn Ḥazm, współczesny Samuela ha-Nagid, z którymi był osobiście zapoznał (patrz bibliografia poniżej).

Był pierwszym ważnym systematizer tej literatury, a jego atak na judaizm i jego Pisma są omawiane przez Salomona ben Adret w jego "Ma'amar" al Yishmael "(Schreiner, w" ZDMG "XLVIII. 39).

Uznanie ograniczenia islamu.

Jednym z pierwszych punktów kontrowersji było twierdzenie, że z Żydów, mimo że Mohammed miał być traktowane jako krajowy proroka, jego misji było do Arabów w ogóle, lub tylko do narodów, który miał jak dotąd nie ujawniły Pisma ( "ummiyin" ; Kobak's "Jeschurun," ix. 24).

W przeciwieństwie do tego, mahometański teologów i controversialists oświadczył, że Mohammed był w boskiej misji powszechnej, a zatem przeznaczone również dla Żydów.

Abu 'Isa al-Obadiasz Iṣfahani, założyciela programu "Isawites (pośrodku 8 centów.), Przyznał, że Mohammedanism jak i chrześcijaństwa był uprawniony do uznania jej założyciela jako prorok, którego misją było przeznaczone dla" swoich ludzi ", bo zatem uznane względnej prawdy islamu, w jakim były zainteresowane jego naśladowców (Ḳirḳisani, ed. Harkavy, § 11). W punktem zwrotnym w tej kontrowersji była kwestia uchylenia boskiego prawa, ponieważ ogólne przyjęcie islamu bieżącym zniesienia wcześniejszego boskiego objawienia.

Inaczej zniesienie prawa szabatu (zob. "Kaufmann Gedenkbuch", str. 100), z ustawodawstw dietetycznych i innych biblijnych nakazów i regulacji danej przez Boga stracą wszystkie roszczenia do ważności.

W związku z tym Mohammedans, przy jednoczesnym utrzymaniu władzy starożytnych proroków, musieli wykazać tymczasowego i tymczasowy charakter tych wcześniejszych uchylona przez Boski ustawowych Mohammeda, gdyż nie twierdzi, że obecnie i obecnie wynalazki.

Tak wiele bardziej energicznie, zatem, nie żydowskiego dogmatists (Saadia, "Emunot my-De'ot," Książka iii.; Abrahama ibn Daud, "Emunah Rama", pp. 75 i nast.) Sprzeciwić się z tego punktu widzenia filozoficznego widok, który napadł podstawowych zasad religii żydowskiej.

Anty-żydowskich controversialists islamu jako ustanowiona zakładać, że Żydzi byli zobowiązani do posiadania pozwolenia na antropomorficzne, poczęcia cielesny Boga ( "tajsim", "tashbih").

Judaizm jest nawet ponosi odpowiedzialności za antropomorficzne koncepcje znaleźć w innych wyznań (patrz "Kaufmann Gedenkbuch", str. 100, przypis 1).

Z fragmentów biblijnych z lat ubiegłych jako dowód (wśród najbliższej z nich jest Gen. I. 26-27) są liczone z tymi, które zostały sfałszowane jest określany przez Żydów.

Oprócz fragmentów biblijnych, odwołań od Talmudu, w których są niezwykle antropomorficzne dotyczących Boga ( "Bóg modli się, mourns", itd.) są również z lat ubiegłych na wsparcie tych opłat.

Materiał do ostatniej klasy o nazwie ataków był prawdopodobnie dostarczony przez Karaites, którzy są traktowani z szacunkiem przez mahometański controversialists, charakteryzują jako stały bliżej islam, i w ogóle są wywyższony na koszt zainteresowanego Rabbinites.

Ibn Ḥazm rozszerza atak na Żydów rabinicznych amplifications do przepisów ustawowych, do "obligacji i łańcuchy", w której Żydzi, z nieuzasadnionymi samowoli ze strony rabinów, był związany.

Od czasu żydowskiej, apostata Samuela. B.

Yahya, podjął polemikę w formę satyry, skierowane najczęściej przeciwko drobne z nakazów dotyczących uboju i kolejności postępowania w związku z "bedikat ha-re'ah".

Ten sam polemista również zaczęli krytykować niektóre teksty modlitw (które wymienia w języku hebrajskim) i do utrzymywania się na prowadzeniu rabinów do kpiny.

Islamska controversialists później został skopiowany w dużym stopniu od tego konwertować z judaizmu.

Kaufmann Kohler, Ignacego Goldziher


Encyklopedia żydowskich, opublikowanych między 1901-1906.

Bibliografia:


M. Lidzbarski, De Propheticis, Quæ Dicuntur, Legendis Arabicis, Leipsic, 1893; G.

Weil, Biblische, Legenden der Muselmänner, Frankfort-on-the-Main, 1845; V.

Chauvin, La zrewidowanie égyptienne des Mille et Une Nuits, w Bibliothèque de la Facultéde Philos.

et Lettres de Liège, Bruksela, 1899. drzemiący, Het Islamisme, Haarlem.

1863 (francuski tłum. Przez Chauvin, zatytułowany Essai sur l'Histoire de l'Islamisme, Paryż, 1879); A.

von Kremer, Gesch.

Herrschenden der Ideen des Islams, Leipsic, 1868; idem, Culturgeschichtliche Streifzüge auf dem Gebiete des Islams, IB.

1873; idem, Culturgesch.

Orients des Unter den Chalifen, Wiedeń, 1875-77; Hughes, A Dictionary of Islam, London 1885; Sprzedaż, wiarę islamu, Madras, 1886; I.

Goldziher, Die âhiriten, Ihr Lehrsystem und ihre Gesch.: Beitrag zur Gesch.

Muhammedanischen der Theologie, Leipsic, 1884; idem, Muhammedanische Studien, Halle, 1889-90; C.

Snouck Hurgronje, Od islamu, w De Gids, 1886; Nöldeke, Der Islam, w Orientalische Skizzen, pp.

63-110, Berlin, 1892; Grimme, Mohammed, część II., Münster, 1894; E.

Moutet, La Propagande Chrétienne et ses Adversaires Musulmanes, Paryż, 1890; TW Arnold, głoszenie islamu, Londyn, 1896; orzeczenia, Beiträge zur Eschatologie des Islams, Leipsic, 1895; H.

Zakonserwowane Smith, Biblia i islamu, albo Wpływ Starego i Nowego Testamentu na temat, religia Mahometa (Ely Wykłady), Londyn, 1898; Pautz, Muhammeds Lehre von der Offenbarung, Leipsic, 1898; M.

Steinschneider, Polemische Literatur und Apologetische w Arabischer Zwischen Sprache Muslimen, Christen und Juden, w Abhandlungen des für die kunde Morgenlandes, vi., Nr 3, ib.

1877; I. Goldziher, ueber Muhammedanische Polemik Gegen Ahl al-Kitab, w ZDMG XXXII.

341-387; M. Schreiner, Zur Gesch.

Polemik Zwischen der Juden, und Muhammedanern, IB.

XLII.

591-675. Abdallah b.

Isma `al-Hashimi, A Christianityand polemiczny wobec jego odparcie przez 'Abd al-Masiḥ b.

Isḥaḳ al-Kindi (rozpoczęcia 9. centów.), Londyn.

1880, komp.

Al-Kindi: The Apology pisemne w Trybunale Al-Mamuna w obronie chrześcijaństwa przeciwko islamowi, z, Esej na jego wiek i Autorstwo, Londyn Soc.

Propagowanie wiedzy na chrześcijańską, 1887 (Comp. Steinschneider w ZDMG XLIX. 248, przypis 2); Ibn Ḳutaiba (zm. 276 AH = 889 CE), wyd.

Brockelmann; Al-Mawardi (zm. 450 = 1058).

ed. Schreiner, w Kohut Pamięci Tom, pp.

502-513; Ibn Ḥazm (zm. 456 = 1064), Kitab al-Milal Wal-Nihal, Kair, 1319 = 1901; Samau'al b.Yaḥya al-Maghribi (apostata żydowskiej, pisał 1169), Ifḥam al-Jahud ( wyciągi i poprawione opublikowanych przez M. Schreiner w Monatsschrift, XLII. 123-133, 170-180, 214-223, 253-261, 407-418, 457-465); Mohammeda ibn Ẓufr (a sycylijski; d. = 565 1169), Khair al-Bishar bi-al-Khair Baszar, Kair, 1280 = 1863; Ahmad b.

Idris al-ḥimhaji al-Ḳarafl (zm. 684 = 1285), Al-Ajwibat al-Fakhirah "z al al As'ilat-Fajirah, IB.

1320 = 1902; Sa'id b.

Hasan z Aleksandrii (żydowski apostata; napisał 720 = 1320), Masalik al-Nazar (fragmenty opublikowane przez I. Goldziher w REJ xxx. 1-23); Ḳayyim Muhammad Ibn al-Jauziya (zm. 751 = 1351), Irshad al - Ḥajara min al-yahud Wal-Naṣara, Kair, 1320 = 1902 (dla różnych patrz tytuł Steinschneider, LCP 108, Nr 87); Abdallah al-Tarjumani (Chrześcijańscy renegat, napisał 823 = 1420), Tuḥfat al-fi Arib al - Radd "Ala-Ahl al-Ṣalib, Kair, 1895 (transl. złożył Jean Spiro w Revue de l'Histoire des Religions, XII. 68-89, 179-201, 278-301, pod tytułem Le présent de l'Homme Lettre pour les Refuter partyzantów de la Croix; turecki tłum. Mohammed Dhini, Konstantynopola, 1291 = 1874); Abu al-Faḍl al-Maliki al-Su'udi (napisal 942 = 1535), dyskusja pro religione Mohammedanorum Adversus Christianos, red. .

FT van den Ham, Leyden, 1890; Sayyid "Ali Mohammed (a Shiite), ZAD Ḳalil (indyjski litografia, 1290 = 1873; biblijnej odniesienia dodaje się tekst w języku arabskim z listów hebrajski i arabski transkrypcji); Dowód Prorok Mohamet z Biblii, Nr 23 publikacji z mahometański dróg i Book Depot, Lahore, jest całkowicie nowoczesne, Al-Kanz Maurud al-fi-MA Baḳiya "orangewalkman min naks Shari'at al-yahud (a druza polemiczny wobec Pięcioksiąg; wyciągi z nich zostały opublikowane przez I. Goldziher w Geiger's Jud. Zeit. XI. 68-79); I.

Goldziher, Proben Muhammedanischer Polemik Gegen den Talmud: I. (Ibn Haẓm) w Kobak's Jeschurun, VIII.

76-104; ii. (Ibn. Ḳayyim al-Jawziya), IB.

IX.

18-47 (arabski tekst z niemieckiego tłum.) Especial-an anti-talmudyczne polemikę.

Muhammad (lub jak ją Żydzi, Mohammed)

Żydowskiego punktu widzenia informacji

Early Years.

Early Years.

Założyciel islamu, a także mahometański imperium, urodzony w Mekka między 569 i 571 epoki wspólnej, zmarł czerwca, 632, w Medina.

Mohammed był pośmiertny dziecko i jego matka straciła w wieku sześciu lat.

Potem przyszedł pod pieczę nad jego dziadek "Abd al-Muṭṭalib, którzy na jego śmierci, dwa lata później, w lewo chłopca do opieki nad jego syn Abu Talib, Mohammeda wujka.

W pierwszych latach życia były Mohammed spędził wśród Banu Sa'd, Beduinom na pustyni, tak niestandardowego Mekka do wysłać na dziecko z dala od domu, aby być wykarmiła.

Z tych opowieści powiedział wczesnych latach okaże się, że nawet wtedy wykazało objawy padaczki, która w znacznym stopniu zaniepokojony jego pielęgniarki.

Stwierdzono, że chłopiec był raz podjęte w przyczepie kempingowej podróży do Syrii, i że on nie wszedł w kontakt z Żydów i chrześcijan.

Ale mógłby mieć bardzo łatwo zapoznają się z zarówno na Mekka; tej teorii dlatego nie jest konieczne, aby wyjaśnić jego znajomość żydowskich i chrześcijańskich wierzeń.

Mohammed, gdy miał dwadzieścia pięć lat Abu Talib uzyskać dla niego okazją do podróżowania w przyczepie kempingowej w Ḥadijah służby, zamożny z Ḳuraish wdowa, którzy oferowane Mohammed jej rękę na jego powrocie z wyprawy.

Sześć dzieci były owocem tego związku zawodowego, cztery córki życiu ich ojca.

Ḥadijah, chociaż jego piętnaście lat starszy, był, jak długo ona żyła, Mohammeda wierny przyjaciel i sympathizer.GMWM

Południowo-arabskich wizjonerów.

Mohammeda religijnych rozpoczął działalność w czterdziestym roku życia.

Islamskiej tradycji przypisuje jako początek tej nowej kariery nagłego cudownego oświetlenia przez Boga.

Koran, jednak najbardziej autentyczny dokument islamu, którego początki są chyba Mohammed współczesny z pierwszego kazania, mówi o tym objawieniu na "fatalny noc" raczej niejasno w przejście Meccan późniejszym okresie, podczas gdy wcześniej fragmenty dają wrażenie Mohammed, że sam miał nieco mętny pomysłów na pierwszym etapie objawienia, które osiągnęły punkt kulminacyjny w jego okazjonalny obcowanie z Bogiem, za pośrednictwem różnych istot duchowych.

Małe dziwnego, że jego rodaków pogańskich wziął go za "kahin", czyli jeden z tych, którzy Arabskie soothsayers, twierdząc wyższych inspiracji, wypowiedziane rimed oracles podobne do tych znalezionych w najbliższej suras.

Historycznych badań, jednak pokazują, że Mohammed nie mogą być zaklasyfikowane do tych pogańskich "Widzących", ale z sekty monoteistycznych wizjonerów, których prawdopodobne istnienie w południowej Arabii, na pograniczu między judaizmu i chrześcijaństwa, niektóre ogłoszenia doszła w fragment z wpisowe, opublikowanym niedawno w "WZKM" (1896, pp. 285 i nast.).

Ten fragment przypisuje Bogu atrybut vouchsafing "objawienia" (?) I "radosna nowina" ( "bashr", czyli "Ewangelię" lub "dar nauczania"), co oznacza, że prawdopodobnie okazjonalnych wizjoner oświetlenia wierzącego.

Ponieważ ten sam napis zawiera innych religijnych pojęć i wyrażeń, które równolegle w tych Koran, Mohammed może być związane z tym skłonności religijne.

Nazwa tego południowo-arabskiej sekty nie jest znana, ale "Ḥanifs" w tradycji islamskiej należał prawdopodobnie do nich, będąc organem ascetics monoteistycznych, którzy żyli zgodnie z "religii Abrahama" i którzy gorzko inveighed przeciwko niemoralne praktyki pogaństwa.

Pierwszy muzułmanów.

Islam w jego najwcześniejszej postaci z pewnością nie wykracza daleko poza założenia tych mężczyzn.

Mohammed potępia bałwochwalstwo, podkreślając istnienie tylko jednej potężny Bóg, który stworzył i który podtrzymuje niebo i ziemię, ale on jeszcze bardziej zdecydowanie potępia z usług ur bałwochwalstwa, a mianowicie, chciwość, chciwość, niesprawiedliwość i do bliźniego, a on zaleca modlitwie i dawaniu jałmużny jako środek oczyszczenia ducha i jest uzasadnione w wyroku boskiego.

Ewangelia zawiera niczego, że nie było zawarte w judaizm lub chrześcijaństwo, ani niczego, co stanowi podstawową różnicę między tymi dwoma.

Islam, jednak nie zobowiązują się do pomostu pomiędzy nimi.

Mohammeda nauczania, wręcz przeciwnie, był w pierwszym wyraźnie skierowane przeciwko arabskim tylko pogan, a nawet w późniejszym okresie Meccan odnosi się do jego współbrzmienie z doktryny o "mężczyzn z objawieniem", czyli Żydów i chrześcijan.

Nic bardziej błędnego, niż zakładać, że z hasłem później islam, "Nie ma boga, lecz Boga, a Muhammad jest Jego prorokiem", była charakterystyczna początku religijnego ruch zainaugurowane przez Mohammed: nie wierze w dogmaty, ale uznanie zobowiązań etycznych, była przedmiotem Jego misji do jego rodaków.

Że to, że usiłowano Arabskie proroka, aby uzyskać w każdym wierzącym sojusznikiem, aby pomóc mu prowadzić wojnę na corruptions dnia.

Mohammed polityczną przebiegłość, który był jego charakterystyczny sygnał Medina okresie, jest oczywiste, nawet w organizacji pierwszej wspólnoty.

Jej członkowie byli w większości ubogie intelektualnie, ale wybitnych Ḳuraish jak Ali, Abu Bakr, Zubair, 'Abd al-Rahman ibn' Auf, Sa'd ibn Abi Waḳḳaṣ, Othman, i inne.

One, w trakcie wykonywania swoich obowiązków religijnych Mohammeda pod osobistym nadzorem, szybko rósł być tak zależy od niego, że świadomość ich tribal-najsilniejszy instynkt w życiu starożytnych Arabów-został stopniowo zastąpiony przez świadomość bycia muzułmanów, wspólnoty rozwijając w ten sposób do stanu z małych Mohammed jako jej szef.

Dlatego w czasie ostrych konfliktów powstałych między potężnym Meccans, w sheiks z czołowych rodzin i Mohammeda.

Przez lata mieli poniósł go jako nieszkodliwe marzyciel, A wieszcz, maga, a nawet jako jeden posiadał demonów, a następnie, gdy jego przewidywania w odniesieniu do nieuchronnego wyroku Boga pozostał niewykorzystany, oni wyśmiewali Go, ale gdy społeczność wzrosła-eveneminent osobistości jak Hamzah przysięgi przez islam-one wrogie dorastał i zaczął go prześladują i jego Zwolennicy ich działania zakończonego w ostracyzm z Mohammeda rodziny, Banu Hashim.

Ograniczony w swej działalności misyjnej i oddzielone od dużej części wiernych, którzy szukali schronienia w chrześcijańskiej Abyssinia, proroka stracił serce.

Jego przepowiadanie, o ile jej charakter może być zebrane z Koranu, został napełniony odniesienia do prześladowań, do których wcześniej posłańcy Boży został poddany, a do ich ostatecznego ratowania przez Niego, i podkreślił, "raḥmah"-czyli , Miłosierdzie pokazany na dobre, i długo cierpienia grzesznika-jako główny atrybut Bożego.

Różne dogmatycznej-theosophic dyskusji zostały dodane, wśród nich są to pierwsze protesty przeciwko chrześcijańskiej doktryny, syna Bożego.

Nauki islamu, który w pierwszym był jedynie organem nakazów, bardziej rozwinięte i bardziej regularnie do systemu, które znalazły wyraz w jego późniejszej naczelnego założenia judaizmu.

W Hegira (622).

Kiedy rodziny wiodącego Mekka odwołane wyraźny zakaz przeciwko Banu Hashim, które zostały utrzymane prawie trzy lata, mogą oni również mieć uwierzyła, że Mohammed polityczne znaczenie na Mekka została zniszczona.

Prorok sam postrzegana, zwłaszcza po śmierci swojego opiekuna, Abu Talib i jego (Mohammeda) żona Ḥadijah, rodzinnym mieście, że nie było odpowiedniego miejsca, w którym do wykonywania swoich pomysłów komunalnych, a on zawracać na lokalizację lepiej dostosowany do swoich celów.

Po wielu nieudanych prób znalezienia następujące wśród sąsiednich plemion, że stało się spełniają, w trakcie rocznego festiwalu w świątyni w Mekka, sześć osób z Yathrib (Medina); arabskich mieszkańców tego miasta miał wejść w bliskim kontakcie z monoteistycznych pomysłów poprzez ich długi pobyt wśród plemion żydowskich, które były pierwotnym mistrzów miasta, jak również z kilku rodzin chrześcijańskich.

Tych mężczyzn, będąca w sprawie związanej z Muhammad jego matki bok, wziął się przyczyną proroka, i były tak aktywne w jego imieniu wśród swoich ludzi, że po dwóch latach siedemdziesiąt pięć wiernych Medina udał się do Mekki w czasie festiwalu i ogłoszona w tzw "aḳabah" wojny lub montaż, oficjalnego odbioru Mohammeda i jego Zwolennicy na Mekka do Wspólnoty Yathrib. Konsekwencją było to, że w krótkim czasie usunąć wszystkich muzułmanów do Medyny, a sam prorok, jak ostatnio zamknął pierwszym okresie islamu przez jego przyśpieszony wyjścia, jak w locie ( "Hegira"; września, 622).

Mohammed wejścia w Medina znaków początku niemal ciągły rozwój zewnętrznej islamu, który jako religia, prawdą jest, zagubione w głębi i treści moralnych i skrystalizowane do formuł dogmatycznych, ale jako podmiot polityczny osiągnąć sukces poprzez zwiększenie wybitnych politycznych zdolność sam prorok.

Arabskich mieszkańców Medyny, pokoleń i Aus Khazraj wszystkie przystąpiły do religii proroka w ciągu dwóch lat od Hegira.

Różnic politycznych, jednak powstały między nimi, szczególnie po Mohammed był zarezerwowany wyłącznie dla siebie urzędu sędziego, a różnice te doprowadziły do utworzenia umiarkowanej partii opozycyjnych, w Munafij, lub słaby wiernych, którzy często i bez szkody dla Jego przyczyną, powściągliwy proroka jest impulsywność.

Ale propagandy skierował do zatrzymania wśród wielu Żydów mieszkających w mieście i okolicznych krajów, które były częściowo pod ochroną orzeczenia Arabskich plemionami, w Banu "Auf, Al-Ḥarith, Al-Najjar, Sa'idah, Jusham , Al-Aus, Tha'labah, a częściowo należał do takich wielkich i potężnych żydowskich plemion jak Banu Ḳuraiẓa, Al-Nadir, Ḳainuḳa ".

W pierwszym roku obowiązywania Hegira Mohammed był na przyjazne warunki z nich, nie uznając ich religię do być różny od jego, rzeczywiście, były one zawarte w traktacie, który uczynił z mieszkańcami Medina wkrótce po jego przybyciu z nich.

Proroka i jego Zwolennicy tych pożyczonych od wielu Żydów rytuał celnych, jak, na przykład, regularność i formalności publicznej modlitwy, post-, które później, po przykładem chrześcijańską, została rozszerzona na cały miesiąc-tym bardziej istotne w diecie ustawowych, a "ḳiblah" (kierunek, w którym jeden skręca w czasie modlitwy) w kierunku Jerozolimy, która została następnie zmieniona na ḳiblah w kierunku Mekki.

Ale już Mohammed studiował Żydzi tym bardziej że wyraźnie dostrzegalne, że nie były do pogodzenia różnice między ich religię i jego, zwłaszcza wtedy, gdy wiara w jego misję prorocką stała się kryterium prawdziwy muzułmanin.

Stosunku do Żydów.

Żydów, na ich stronie, nie może pozwolić przejść Niekwestionowana, w jaki sposób Koran biblijny odpowiednich rachunków i osobistości, np. czyniąc Abrahamowi jego arabskiego i założyciel z Ka'bah w Mekka.

Prorok, który wyglądał na co oczywiste korekty Jego Ewangelii jako atak na własną reputację, brooked żadnej sprzeczności, a pewnie wystąpili w dół rękawicę do Żydów.

Liczne fragmenty Koranu pokazać w jaki sposób on stopniowo się od nieznaczne thrusts do vituperations złośliwych i brutalnych ataków na zwyczaje i wierzenia z Żydami.

Gdy one uzasadnione poprzez odniesienie do Biblii, Mohammeda, który zajął w nich nic z pierwszej ręki, oskarżył ich o celowe ukrywanie swojego prawdziwego znaczenia lub całkowicie go nieporozumień, a obiektem drwin z nich są "osłami, którzy przeprowadzają książki" (sura LXII. 5).

Rosnące goryczy tej obelgi, które zostało skierowane przeciwko podobnie mniej licznych chrześcijan Medina, wskazał, że w czasie Mohammed nie zawahał się przystąpić do rzeczywistej wrogości. Wybuch ten ostatni został odroczony ze względu na fakt, że nienawiść do proroka było więcej wymuszenie się w innym kierunku, a mianowicie wobec Mekka ludzi, których wcześniej odmowy islamu i którego stosunek do społeczności pojawiły się do niego w Medina jako zniewagę osobowych, które stanowiły wystarczający powód do wojny.

Koran, w celu jego Zwolennicy prowadzić do przekonania, że ramię w ramię z humanitarnego nakazów religii były inne komendanta wojny religijne ( "dżihad"), nawet w zakresie niszczenia ludzkiego życia, musiały zawierać szereg fragmentów enjoining z coraz większą uwagę wiernych do podjęcia miecz dla ich wiary.

Im wcześniej te fragmenty sformułowanymi jedynie prawo do działań obronnych, ale później te podkreślił obowiązek podjęcia offensiveagainst niewiernych, tzn. w pierwszej kolejności, ludzi Mekka-dopóki nie powinien zaakceptować nowe wiary lub niszczonej.

Prorok polityki, stale realizuje jeden obiekt, i wahają w żaden sposób do osiągnięcia go, szybko actualized tej nowej doctrine.GHG

Pierwszy Raids.

Mohammeda pierwsze ataki na Meccans były z natury drapieżnych, wykonane na karawany, które, jak wszystkie klasy miały interesu finansowego w nich były bardzo życiu miasta.

Na początku wyprawy były stosunkowo małe znaczenie; i bitwie pod Badr w drugim roku od Hegira było pierwszym spotkaniem naprawdę wielka chwila.

W tej batalii o muzułmanów były udane i zabił prawie pięćdziesięciu z Ḳuraish, oprócz biorąc jeńców.

Ta walka była bardzo duże znaczenie w dziejach islamu.

Prorok miał głosił doktrynę, że wojna przeciwko niewiernym był religijny obowiązek, a teraz mógłby twierdzić, że Bóg był z jego strony.

Jego moc była skonsolidowanych; wiary wavering została wzmocniona, a jego przeciwnicy byli przerażony.

Został strącony na śmierć; islam miał być religią podboju z mieczem. Po bitwie pod Badr, Mohammed śmieli manifestem jego wrogości do Żydów otwarcie.

A Żydówka, imieniem Asma, którzy pisemnej satyryczny znaki na bitwie pod Badr, zginął, by Muhammad dowództwem, jak ona leży w łóżku z nią dziecko na piersi.

Morderca został publicznie polecili następnego dnia przez proroka.

Kilka tygodni później Abu 'Afak, żydowskiego poety, których znaki miały podobny obrażony, został również zamordowany.

Mówi się, że Mohammed wyraziła pragnienie, aby mieć go pozbyć.

Były to pojedyncze przypadki. Prorok szybko znaleźć pretekst do atakowanie w ciele Banu Ḳainuḳa ", jeden z trzech wpływowych żydowskich pokoleń w Medina.

Byli oblężone w twierdzy, przez piętnaście dni, i ostatecznie przekazana.

Mohammed miał możliwości oddania ich wszystkich na śmierć tylko przez upartego pisma w ich imieniu Abdallah b.

Ubai, wpływowego lidera opozycji Mohammed, którego nie odważą się obrazić.

Zamiast całego pokolenia był wypędziła, a jego dobra zostały skonfiskowane.

Prorok został włączony w ten sposób dać wymierne korzyści dla jego naśladowców.

Do śmierci żydowskich poetów.

Medina obecnie korzysta kilka miesięcy porównawczych spokojny, zakłócany jedynie przez kilka nieważne marauding wyprawy.

Trzeci rok z Hegira został oznaczony przez zabójstwie jednej trzeciej żydowskiej poetki, Ka'b b.

Al-Ashraf, którzy przez jego znaki miały podburzyli Ḳuraish na Mekka wobec Mohammed.

Prorok modlił, które mają być dostarczone z niego, a nie było brak ludzi chcących wykonać jego życzenia.

Okoliczności zabójstwa uczestniczenia były szczególnie oburzający.

W tym samym czasie żydowskiego kupca, Abu Sanina przez nazwę, został zamordowany, a Żydzi skarżyli do Mohammeda takich zdrajców czynienia.

Nowy traktat został zawarty z nich, które jednak nie miały dużego rozproszenia społecznych obaw.

Kilka miesięcy po tych wydarzeniach (styczeń, 625) wystąpił w bitwie pod Uḥud, w którym wzięli Meccans zemsty za ich pokonać w Badr.

Siedemdziesiąt cztery muzułmanów zostało zabitych w walce; Mohammed był ciężko ranny, a jego prestiż był prorokiem poważnie naruszone.

Żydzi byli szczególnie uradowany, oświadczając, że gdyby twierdził, Badr, które mają być znakiem Bożego przysługę, Uḥud, przez ten sam proces rozumowania, musi być dowód dezaprobata. Różne odpowiedzi na te wątpliwości i argumenty można znaleźć w Koranie , Sura III.

Ataki na Banu al-Nadir.

Mohammed teraz potrzebne pewne możliwości odzyskania jego Prestige oraz w celu uzupełnienia rozczarowanie Uḥud.

Znalazł go w przyszłym roku w ataku na Banu al-Nadir, innego wpływowego żydowskiego pokolenia w pobliżu Medyny.

A pretekstem było łatwo wymyślić. Mohammed udała się rozliczenia z pokolenia w celu omówienia krwi kwota pieniędzy do zapłaty za zabójstwo dwóch mężczyzn przez sojusznikiem Żydów, kiedy nagle opuścił zebranie i poszedł do domu. On jest powiedziała przez niektórych zadeklarowały, że anioł Gabriel miał objawił mu działkę w Banu al-Nadir go zabić, jak usiadł także między nimi.

Te ostatnie zostały natychmiast poinformowane, że muszą opuścić sąsiedztwie.

Oni odmówił posłuszeństwa; Mohammeda i zaatakowali ich twierdzy.

Po oblężenia trwały ponad dwa tygodnie, a od daty ich drzew zostały wycięte-w przeciwieństwie do Arabii etyki wojny-żydowskiego pokolenia i był uprawniony zrzekł się na emigrację ze wszystkich swoich posiadłości, pod warunkiem pozostawienia jej za broń (Sprenger , "Das Leben des Mohammad," iii. 162; "Allg. Zeit. Des Jud." Pp. 58, 92).

Ziemie bogate w lewo w ten sposób wolny zostały rozdane wśród uchodźców, którzy uciekli z Mekki i od Mohammeda, który dotąd bardziej lub mniej obciążeń na gościnności ludzi Medina.

Prorok był więc w stanie zarówno w celu zaspokojenia jego nienawiść wobec Żydów i materialnie, aby wzmocnić swoją pozycję.

Niszczy w Ḳuraiẓa Banu.

W piątym roku od Hegira w Banu Ḳuraiẓa, ostatniego pokolenia żydowskich pozostały w dzielnicy Medina, zostały usunięte. Znów bezpośrednią przyczyną był atak na sprawy polityki.

W Ḳuraish z Mekki, którego kempingowe były stale prześladowani przez muzułmanów i innych plemion zniechęcony tym Żydów, był utworzony projekt zjednoczenia swoich sił przed Mohammeda.

Liderem tego przedsiębiorstwa był w stanie i energicznych Abu Sufyan z Mekki.

Aliantów rozbili obóz przed Medina i zaangażowani w to, co jest znane jako "bitwa o okopach," tak zwane od sposobu, w jaki Medina był chroniony przed atakiem.

W muzułmanów udało się prowadzenie Banu Ḳuraiẓa z walki poprzez ich sojuszników i wzajemnie się podejrzane, i sojuszników w końcu wycofała się osiągnąć bez ich przeznaczenie.

Również na muzułmanów i byli rozczarowani, nie mają w grabić, tak poczułem, że Mohammed wezwał do zapewnienia kierowania.

Aliantów miał ledwie odszedł, muzułmanów na jeszcze nie określoną ich broni, gdy prorok twierdził, że otrzymał komunikat Gabriel licytowania go marca natychmiast przeciwko Banu Ḳuraiẓa.

Ostatniego z wymienionych, który nie miał czasu, aby przygotować się na długie oblężenie, na emeryturze z ich grodów i zrzeczenia się po dwóch tygodniach, ufając uciec jak ich bracia z Banu Ḳainuẓa "i Banu al-Nadir uczynił.

Ich losy lewego został do decyzji Sa'ad b.

Mu'adh, który, choć z pokolenia Aus, aliantów ci Ḳuraiẓa, poczułem gorzki do nich ze względu na ich rzekome zdrady wobec muzułmanów.

On postanowił, że wszyscy ludzie powinni być zabity, kobiety i dzieci, sprzedawanych jako niewolników, a majątek dzieli się pomiędzy armię.

Masakra rozpoczęła się rano, a między 600 a 700 ofiar było ściąć kazałem obok w okopach, które miały być pochowany.

Mohammed odnosi się do oblężenia Medina i masakry Żydów w Sura XXXIII.

Ataki Żydów Khaibar.

Nie było już więcej Żydów w sąsiedztwie Medina, ale te w dalszym ciągu denerwuje Khaibar proroka.

Abu al-Ḥuḳaiḳ z Banu al-Nadir, która osiedliła się Khaibar, była podejrzana o nakłanianie do Beduinom grabić do muzułmanów.

W związku z pięciu mężczyzn z Banu Khazraj wysłano go potajemnie i zamordowany.

Usair, którzy odnieśli sukces, jak mu naczelnego Khaibar, został również zamordowany w Mohammeda polecenia.

W szóstym roku z Hegira Mohammed złożył traktat z Ḳuraish na Ḥudaibiyah, dokąd miał przebiegała niektóre z jego naśladowców, z zamiarem uczynienia z pielgrzymki do Mekki. Ḳuraish W sprzeciwił się jego wejściem do miasta, a niniejszy Traktat został zamiast dokonane.

Dostarczył on na zaprzestanie działań wojennych na dziesięć lat.

W tym samym roku Mohammed wysyłane do ambasady władców sześciu okolicznych państw zapraszając ich do radzenia sobie islamu, ale król Abyssinia była jedyną, która wysłała do korzystnego odpowiedzi.

W przyszłym roku proroka zaatakowali Żydów Khaibar w celu nagradzania grabić bogatych z tego miejsca na naśladowców, którzy towarzyszą mu Ḥudaibiyah.

Żydzi byli podbił po odważny opór, a ich lider, Kinanah, został zabity.

Mohammed żonaty naczelnym młodych żoną na pole bitwy, a także bardzo bogaty łup spadła w ręce do muzułmanów.

Niektórzy Żydzi pozostały na Khaibar, ale jedynie jako rolnicze z gleby, a pod warunkiem udzielenia jedną połowę produkcji.

Pozostawały one aż Omara wypędziła wszystkich Żydów z kraju.

Żydzi w Wadi alḲura z Fadak i Taima były nadal w lewo, ale zrzekł się przed końcem roku.

Próba na życie Mohammed był na Khaibar dokonane przez Żydówkę imieniem Zainab, którzy w rewanżu za śmierć jej krewni płci męskiej w bitwie, trucizna umieścić w naczyniu przygotowane przez nią za proroka.

Jednym z Mohammeda naśladowców, którzy wzięli-par tej żywności, zmarł wkrótce potem, lecz prorokiem, który miał więcej jedzone z umiarem, uciekł.

On jednak, narzekali na skutki zatruć do końca swego życia.

Jego domowych życia.

W ciągu dwudziestu pięciu lat unię z jego Ḥadijah Muhammad nie miał inne żony, ale miał dopiero dwa miesiące upłynęły od jej śmierci (619), kiedy ożenił Saudyjski, wdowę Sakran, którzy z mężem, który stał się wczesnym konwertować dla islamu i który był jednym z emigrantów do Abyssinia.

W tym samym czasie Mohammed zleciła sporządzenie zaangażowania w "A'ishah, sześciu-letnia córka Abu Bakr, i poślubił ją wkrótce po jego przybyciu Medina.

"A'ishah była tylko jedna z jego żon, który nie był wcześniej żonaty, a ona pozostała jego ulubionym do końca.

Po jego śmierci ona sprawowana wielki wpływ na muzułmanów.

W jego życie rodzinne, jak również religijny w jego życiu, zmiana wydaje się pochodzić ponad Mohammeda po jego deportacji do Medyny.

W przestrzeni dziesięciu lat wziął dwanaście lub trzynaście miał kilka żon i nałożnic: wierni byli nawet zgorszony, i prorok musiał uciekać się do zarzucanego specjalne znaki od Boga, aby uzasadnić jego zachowanie.

Taka sytuacja miała miejsce w przypadku, gdy chciał ożenić Zainab, żona przyjęła jego syn Zaid.

Dwa z jego żon była Jewesses: jeden był piękny Riḥanah z Banu Ḳuraiẓa, wziął ją za żonę, zaraz po masakrze z mężem i innymi krewnymi; drugiej był Safya, żona Kinanah, których, jak stwierdzono powyżej, Mohammed małżeństwem na na polu bitwy-Khaibar.

Żadna z tych żon urodziła mu dzieci.

Mohammed zbudowany niewiele schronisk dla jego żony obok meczet w Medina, każdy posiadający własną żoną mieszkanie.

Na jego śmierci było dziewięć z tych mieszkań, odpowiadającą liczbie jego żony żyjących w tamtym czasie.

Mohammed córki Faṭimah, przez Ḥadijah, żonaty Ali i stała się matką Hasan i Husain.

Ostatnich trzech lat Mohammed życia naznaczone zostały przez stały wzrost mocy.

W ósmym roku od Hegira (630) wstąpił do miasta Mekka jako zdobywca, wykazując wielką cierpliwość wobec swoich starych wrogów.

To wydarzenie zdecydowała jego ewentualnego supremacji na całej Arabii.

Inne podbojów przedłużył swoją władzę na granicy syryjsko i tak daleko na południe jak Ṭa'if, a w następnych latach w ambasadach wylał z różnych części półwyspu wnoszenia przedstawienia różnych pokoleń.

Mohammeda zgon w jedenasty rok z Hegira, po był chory z gorączką ponad tydzień.

Pochowany został, gdzie zmarł, w mieszkaniu z "A'ishah, a na miejscu jest teraz miejscem pielgrzymek.

Richard Gottheil, Mary W. Montgomery, Hubert Grimme


Encyklopedia żydowskich, opublikowanych między 1901-1906.

Bibliografia:


Grimme, Mohammed M. Hartmann, w Allg.

Zeit. des Jud. LVII.

66-68, 79-80, 89-92, 102-104; Ibn Hisham, Das Leben Mohammeds, wyd.

Wüstenfeld, Getynga, 1858; W.

Muir, The Life of Mahomet, Londyn, 1877; A.

Sprenger, Das Leben und die Lehre des Mohammad, Berlin, 1869. Zobacz również islam, Koran.


Informacje dodatkowe

Komentarze z muzułmańskich użytkownikiem WIERZĘ:

O "Muhammadanism".

Termin ten jest nie tylko "obraźliwe", to jest traktowane jako zaakceptowanie w islamie. Muhammadanism sugeruje, jakie opierać się na religii Muhammad (Pokój niech będzie na niego) rzekomo "powiedział w Koranie", ale nie jest to Muhammad (PBUH), którzy mówił, że był Bóg (Bóg), i tylko On był kto zeslany Koran (Koran Or). Istnieje jeden sure (rozdział) w Koranie, który podkreśla wagę tego.

"I powiedz:" Wszystkie chwale i dzięki Bogu, który nie zrodził syna (ani potomstwa), a kogo nie ma partnera w (jego) Dominium, nie jest on niski, aby mieć Wali (pomocnika, opiekuna lub kibiców). powiększyć Niego i ze wszystkimi świetności, [-Allahu Akbar (Bóg jest Wielki)]. "

(Święty Koran, sure 17, Verse 111)

Zamiana "Muhammadanism" z "islam" jest naprawdę najlepszą rzeczą do zrobienia, bo nigdy nie było islamskiego uczonego, który ten termin używany do opisania islam, nie posiada ona ważny powód. Ponadto, Islam oznacza "Złożenie do Boga", a tym termin jest bardziej odpowiedni niż okres w oparciu o ludzkie imię. (uwaga, jest wymagane w islamie starać się być jak Muhammad (PBUH), był za uosobienie z Koranu! Obok Koranu, nie jest książką o nazwie Sunna, która zawiera słowa, czyny, słowa i czyny i zatwierdzenia Proroka (PBUH).

AR Mulder

PS Można zadać sobie pytanie, jakie wartości (Pokój niech będzie nad nim) oznacza po nazwie Muhammad (PBUH). To, co powiedzieć, gdy muzułmanie Proroka's (PBUH) nazwisko jest wymienione.

Rzeczywista Arabski słowy, od tego, który został przetłumaczony na myśli; maja miłosierdzie i pokój Boga nad nim.


Informacje dodatkowe

Wierzę, Editor's komentarz

Istnieje kilka razy, kiedy jest tylko pozornie niemożliwe proszę nikomu!

W rezultacie otrzymujemy dużą ilością zaklętego e-mail z wielu chrześcijan, którzy uważają, mamy "wyprzedane" do muzułmanów w nieracjonalnie "miły" prezentacji. Po 9 / 11, mamy nawet kilkadziesiąt otrzymał groźby śmierci od chrześcijan, za "terrorystów sympatyków!"

(Nic nie wierzę, że w zdalnie przyzwolenie JAKICHKOLWIEK terroryzmu, w szczególności, ponieważ Jezus Nauczycielka PEACE i współczucie.) Nawet jeśli będziemy reagować na takie ataki niesamowicie błędne wspomnieć, że jesteśmy chrześcijańskiej Kościół ewangelicki, a ja jestem proboszczem, zagrożeń i przysięgi kontynuowane.

(I zastanawiam się jakie rodzaju Jezus myśli o rzekomej chrześcijańskiej atakowanie i pasterz Kościoła, tak!)

Jednocześnie mamy trochę brutalnie zaklętego e-mail od rzekomego muzułmanów, jak również:


Nie wiem dlaczego powinienem was nienawidzą ...

Ci ludzie są dobre tylko za wprowadzanie słów w porządku, że tylko będzie was wszystkich do piekła ...

I naprawdę chciałbyś zobaczyć Boga i on wkrótce poinformuje pacjenta jak zły jesteś i ile masz źle rozłożone ...

I po I (spokojnie) próbował wyjaśnić, że mamy dość starał się przedstawić islam, i że ja jestem mężem Bożym, i że jego uwaga wydawała się być łagodne zagrożenie, odpowiedź była:


Nie jestem również dokonania zagrożenia ...

Jeśli uważasz, że jest to groźba grzywny ze mną zawsze znaleźć przyczynę podejmowania muzułmanów i zagrożeń terrorystycznych, wzywając je jednocześnie masz prawo powiedzieć cokolwiek przeciwko naszej religii i proroka, i jeśli mówimy, nie jak twój pomysł o tym myślisz, że jest to zagrożenie ...

Żałuję, że Bóg karze w tej chwili ...

Zamiast po prostu masz uczucie pieczenia w piekle ...

So you feel it ...

Jeśli uważasz, że jest to zagrożenie grożą mnie z jednym zbyt ...

Cóż, w sprawach takich jak ta, mamy zawartych na przestrzeni lat, że jeśli dotrzemy ataków z obu stron na problem, to możemy mieć problem przedstawiony gdzieś w okolicy środka, co jest zawsze naszym celem.

Jest naprawdę rozczarowujące, jednak do przedstawienia czysto informacyjny strony, prawie wykształcenie stronie, a być brutalnie zaatakowany z obu stron.

(W punkcie porządku, kilkadziesiąt e-mail od rzekomego chrześcijanie byli znacznie bardziej błędne i zagrażające niż ten jeden. Zauważyliśmy, że muzułmanie praktycznie nigdy nie używać słów Przysięgam, natomiast chrześcijanie wydają się nie być w stanie napisać zdania bez nich! My nawet skontaktowała się z FBI dotyczące kilku groźby śmierci [ale nie ten]).

Czy to wszelkie dziwnego, że pokój między muzułmanów i chrześcijan wydaje się więc niemożliwe?

Nawet jeśli istnieją racjonalne wiele, spokój i pokój-kochający ludzi po obu stronach, nie wydaje się być nadal w irracjonalne dużo fanatyków po obu stronach, którzy wydają się być po prostu szuka pretekstu, aby coś zabić.

I, jako ludzi, uważamy za nas "inteligentnych!?"

I do rekordu z 2000 r. + artykuły w serwisie WIERZĘ zostały wybrane dla każdego podając ich zrównoważonego prezentacje poszczególnych przedmiotów, przedstawiających zarówno mocne i słabe strony każdej pozycji. Jeżeli osoba wszelkich Wiara jest niechętna kiedykolwiek rozprawy jednym negatywne Słowo około jednej własnej wiary, wówczas nie WIERZĘ jest miejscem, które należy.


Również zobaczyć:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Apokalipsa - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Book 2 al-Bukhari


Wiedza - Hadiths od Book 3 al-Bukhari


Czasie modlitwy - Hadiths Książka z 10-al Bukhari


Skrócenie Modlitwy (Na-Taqseer) - Hadiths Książka z 20-al Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths Książka z 26-al Bukhari


Walka powodować dla Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52-al Bukhari


Jednosc, wyjątkowości Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93-al Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologiczny


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druze


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Zarys historii wczesnego islamskich


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabism


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest