Szpiku kontrowersji, szpiku mężczyzn

Informacje zaawansowane

Między około 1717 i 1722 Kościoła Szkocji został poruszony przez kontrowersji między evangelicals, znany jako "Szpiku Men," a "umiarkowanymi", lub "neonomians" w relacji między prawem i w Ewangelii zbawienia.

Prominentnych ministrów ewangelicznych, takich jak Thomas Bostonie i Ralph Erskine i miała dodruk Ebenezer The Marrow of Modern Divinity (przypisane przez niektórych Edward Fisher w Londynie w 1645), które utrzymało natychmiastowe, bezpłatne oferty poszukuje do zbawienia przez wiarę w Chrystusa.

Ten podniósł sprzeciwu do kontroli partii kościoła, który jako neonomians orzekł, że Ewangelia jest "nowe prawo" (neonomos), zastępując prawo OT z uwarunkowań prawnych wiary i nawrócenia, które należy spełnić przed zbawienia może być oferowana .

Utrzymywali oni konieczność forsaking grzechu przed Chrystusem może być odebrana, mając na uwadze, że Szpiku Mężczyźni odpowiedział, że tylko zjednoczenie z Chrystusem może dać nam siłę, aby być świętym.

Stąd neonomians uznać wezwanie do natychmiastowego zaufanie do Chrystusa i do zapewnienia pełnego być niebezpiecznie antinomian.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Prowadzony przez Główny Haddow św Andrews, Kościół potępił Szpiku of Modern Divinity w 1720.

Evangelicals protestowali w tej czynności, bez rezultatów.

Zostały one oficjalnie skarcony przez kościoła Zgromadzenia Ogólnego w 1722, ale nie usunięte ze swoich ministerstw. Niemniej jednak, pism z Szpiku mężczyzn (np. w Bostonie czterokrotne Członkowskiego Human Nature) jako były wpływowe w pobożności ludowej Szkocji na następne dwa stulecia jak było Bunyan's Pilgrim's Progress w wersji angielskiej i amerykańskiej pobożności.

DF Kelly


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia:


D Beaton, The Marrow of Modern Divinity i Szpiku polemika; WM Hetherington, Historia Kościoła Szkocji; J MacLeod, szkocki teologii.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest