różokrzyżowców

Informacje ogólne

Rosicrucians są członkami społeczeństwa na całym świecie ezoteryczne, których oficjalne godło łączy róża i krzyż.

Społeczeństwa był założony w Europie w średniowieczu i zostało wydane przez impuls publikacji Fama fraternitatis (konto z Bractwa, 1614) i konfesji fraternitatis (Spowiedź z Bractwa, 1615).

Te ulotki zostały prawdopodobnie napisany przez Lutheran pastor Johan Valentin Andrea (1586 - 1654). Opisują one do wszczęcia tajemnice wschodu (szczególnie starożytnego Egiptu) chrześcijańskiej Rosenkreuz, który był rzekomo urodził się w 1378, ale jest uznawany za alegoryczny rysunek.

W 18 wieku Rosicrucian kilka grup działających w Rosji, Polski i Niemiec.

Ruch ma bliskie powiązania z Wolnomularstwo.

Pierwszy Rosicrucian społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych został założony w Pensylwanii w 1694 roku.

The Ancient Mystical Order Rosae Crucis ma siedzibę w San Jose, Calif. Założona w 1909 przez H Spencer Lewis, AMORC jest międzynarodowym braterskiej, aby działa poprzez system składa wspiera i Rosicrucian filozofii rozwoju ludzkości najwyższe możliwości psychiczne i uprawnień.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Bibliografia:


HS Lewis, Rosicrucian Pytania i odpowiedzi z Complete History (1984), Lewis R, Mental Alchemy (1984); AE Waite, The Brotherhood z Rosy Cross (1924); FA Yates, The Rosicrucian Oświecenia (1972).


Rosicrucians

Informacje Katolicki

Oryginalne appelation o domniemanych członków w tajemny-kabalistyczny-theosophic "Rosicrucian Brotherhood", opisane w broszurę "Fama Fraternitatis RC" (Rosae crucis), która krążyła w rękopisu Już w 1610 i po raz pierwszy ukazała się drukiem w 1614 na Cassel.

Na dwa pierwsze zostały dodane do dróg prefiksem "Allgemeine Generalreforation und der ganzen Welt weiten", tłumaczenie ks.

Boccalini's "Dei Ragguagli di Parnasso", 1612.

Począwszy od czwartego wydanie w 1615, trzeci Rosicrucian szczątek, "konfesji der Fraternitat" została dodana do "Fama".

Według nich, Rosicrucian braterstwa został założony w 1408 przez niemieckiego arystokratę, Christian Rosenkreuz (1378-1484), byłego mnicha, który w czasie podróży za pośrednictwem Damaszku, Jerozolimy i Fez zostało wszczęte w Arabii nauki (magic), i którzy uważają, jeden antipapal chrześcijaństwa, z odcieniem teozofii, jego ideał religią.

Zainteresowane przede wszystkim, że ich nazwiska powinny pojawić się w księdze życia, bracia zostali do rozważenia dokonania złota jako nieważne, chociaż dla prawdziwych filozofów (Occultists) był to łatwy sprawą i parergon.

Muszą sami gorliwie i stosuje w tajemnicy do najgłębszych badania Przyrody w jej ukryte siły, i do uczynienia ich odkryć i wynalazków znanych kolejność i zyskiem dla potrzeb ludzkości.

Oraz do dalszego przedmiot powiedział kolejności muszą one gromadzą corocznie w "gmachu w Duchu Świętym", tajnych głowę czwarte z rzędu, leczyć chorych bezinteresownie, a jednocześnie każdy z nich sam zamówione następca muszą dostarczyć do ciągłości ich kolejność.

Wolne od choroby i ból, te "Invisibles", jak były one nazywane w język, miały być tęsknota za czasem, kiedy Kościół powinien być "oczyszczone". Przez dwa wieki, a świat nigdy nie miał przynajmniej podejrzenia ich istnienie, braterstwa przekazywane przez te środki mądrości "Ojciec" Rosenkreuz, sto dwadzieścia lat po jego pogrzebu, aż do około 1604 w końcu stało się znane.

W "Fama", która dokonała tego, zaproszony "do wszystkich uczonych i władców Europy" otwarcie za przyczynę, a ostatecznie do błagania o wejście do braterstwa, do którego jednak, że tylko wybrane dusze byłyby dopuszczone.

Z chorobliwą skłonność do życia na ezoteryzm, magia i spowodowało confederacies "Fama" w podgorączkowe podniesienie podniecenie w umysłach ludzi, wyrażone w zalewie pism za i przeciw, braterstwa, wysiłki i pasji, aby wygrać wstęp na zamówienie, lub co najmniej odkrycie, którzy byli jej członkami.

Wszystkie te starania, nawet przez prawdziwych opinii uczonych, takich jak Kartezjusz i Leibniz, były bez rezultatów.

Od bajkowych i oczywiście niemożliwe "Historia" o braterstwie, to było oczywiste, że opierały się na "mistyfikacja".

Ta mistyfikacja była bezpośrednio wytłumaczyć dochodzenia przez autora, który wydaje się niepodważalne, aby były teolog luterański z Würtemberg, John Valentin Andrea (1586-1654).

Według jego własnych wstęp, w składzie: Andrea w 1602 lub 1603 w Rosicrucian książka, "Chymische Hochzeit Christiani Rosenkreuz 1459", który ukazał się w 1616.

Ta książka, zwanych przez siebie Andrea młodego literackie drobnostka, w którym on przeznaczony do drwiny z manii z razy na tajemny cuda (Życie, str. 10), ponosi się najbliżej wewnętrznej stosunku do "Fama", które w świetle tego, jest niewątpliwie później Andrea pracy lub co najmniej jednego z kręgu znajomych inspirowane przez niego. Alchemistic okultyzmu wyśmiewali się na tych utworów oraz w "Ogólnych-reformacji", w follies z ówczesnych reformatorów przedwczesnemu na świecie jest otwarcie wyśmiewał.

Fantastyczne postaci z odcinków jest wypożyczony z współczesne romanse z rycerstwo i podróże.

W "Różowe Krzyż" został wybrany na symbol porządku, ponieważ, po pierwsze, podniósł się i krzyż były starożytne symbole okultyzmu, a po drugie, występują w Andreę rodziny ramiona.

Przypomina Luther's motto: "Des Christen Hertz Rosen geht auf, wenn's mitten unter'm Kreuze steht" (Hossback, 121).

W wyniku jego satyrycznie, ale poważnie zaakceptowane oznaczał utworów, które wkrótce budziło okultystyczny humbuggery (przeciwieństwie przez niego) w Rosicrucian nowe odzienie, Andrea Rosicrucianism zrzekli się otwarcie i często go o których mowa w komedii niedorzeczną i szaleństwo.

Pomimo tego, Rosicrucian nadużyć, które serwowane na wiele sposobów jako model dla anty-Masonic Taxil-Schwindel, nadal skuteczne, aż po dzień dzisiejszy.

W XVII w. Michael Maier i Robert Fludd były jego liderów.

Psuedo-Rosicrucian społeczeństw wstał, kłamliwie twierdząc, zejście z prawdziwego braterstwa z "Fama".

Po 1750 okultystyczny Rosicrucianism było propagowane przez Wolnomularstwo, gdzie doprowadził do niekończących ekstrawaganckie przejawach (St Germain, cagliostro, Schropfer, Wollner itp.).

W systemie wysokiej stopni w "Szkockiej" Wolnomularstwo, zwłaszcza w Rosendruez stopnia, w Rosicrucian symbole są nadal zachowywane w Masonic interpretacji.

Wreszcie, od około 1866 nie istnieją w Anglii i Szkocji (Londyn, Newcastle, York, Glasgow) oraz w Stanach Zjednoczonych (Boston, Filadelfia) "kolegiów" z Masonic Rosicrucian społeczeństwa, której członkowie twierdzą, że być bezpośredni potomek braterstwa założona w 1408.

Tylko Master Masons kwalifikują się do członkostwa. Według definicji prezesem oddziału w Londynie (Najwyższy Mag), brat dr Wm.

Wynn westcott, MB, PZ, to jest "celem Towarzystwa aby zapewnić wzajemną pomoc i wsparcie w pracy uwagę na wielkie problemy życia i wyszukanie w sekrety natury, w celu ułatwienia studium filozofii opiera się na Kabbalah i Hermes Trismegistus doktryny, która została inculcated przez pierwotnego Crucis Fratres Roseae Niemiec, AD 1450, oraz w celu zbadania znaczenia i symbolikę wszystkich, że obecnie pozostaje w mądrości, sztuki i literatury starożytnego świata ".

Zdania, która została reaktywowana w ostatnim czasie, szczególnie przez Katsch i Pike, że Rosicrucianism lub nawet niemal na pewno nie współpracował w fundament nowoczesnej Wolnomularstwo w 1717, jest sprzeczne znanych faktów historycznych.

Publikacja informacji napisanej przez Hermann Gruber.

Przepisywane przez Johna Looby. Encyklopedia Katolicka, Tom XIII.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

Nihil obstat, 1 lutego 1912.

Remy Lafort, DD, cenzor. Imprimatur.

+ John Farley kardynał, arcybiskup Nowego Jorku

Bibliografia

ARNOLD, "Unparteiische Kirchen u. Ketzerhistorie", II (Frankfort, 1699), 640 sq; Herder, "Samtl. Werke" (Berlin, 1888), XV, 82 sq; XVI, 596 sq; BUHLE, "ursprung Osoby vornehmsten Schicksale der Rosenkreuzer u Freimaurer "(Göttingen, 1804); Nikolai, Einige Bemerkungen über den Ursprung ud Gesach. D.

Rosendreuzer u.

Freimaurer "(Berlin, 1806); HOSSBACH UJ. W." Andrea u.

zeitalter sein "(Berlin, 1819); GUHRAUER," Zeitschr.

F. hist.

Theol. (1852), 298 sq; SIERKE, "Schwarmer u. Schwinder zu Ende d. 18 Jahrh." (Lipsk, 1874); KOPP, "Die Alchemie", II (Heidelberg, 1886); Waite, "Prawdziwa historia w Rosicrucians "(Londyn, 1887), wymaga zmiany; KATSCH," Die Entstehung ud Wahre Endzweck d. Freimaurerei "(Berlin, 1897); HEFELE [Raich] w" Kirchenlex. "sv" Rosendreuzer "; HERMELINK w" Realencyk. "

F. prot.

Theol., Sv "Rosenkreuzer"; "Allg. Handbuch d. Freimaurerei", II (3rd ed., 1900), 259-63; BEGMANN, "Monatshefte d. Comenius-Gesellschaft" (Berlin), V (1896), 212 sq,, VI (1897), 204 sq; VIII (1899), 145 sq; "Zirkelkorrespondenz" (Berlin, 1896), 212; "Vorgessch. U. Anfange d. Freimaurerei w Anglii", I (1909) II (1910), 16, 384; Gould, Hist. z Wolnomularstwo ", II (Londyn, 1884), 60 sq;" Zwięzła Hist. Of Wolnomularstwo "(Londyn, 1903), 61-93;" Ars Quatuor Coronatorum " Transakcji (Londyn), I (1888), 28, 54; V (1892), 67; VI (1893), 202 sq,, VII (1894), 36 sq, 83; VIII (1895), 46; "W Theosophist" (Madras, 1886), VII, 451 sq, VIII, IX, X, "Rosicrucian Society of England: zasady i rozporządzeń" (Londyn, 1881); poprawione 1882); Transacations, itp "(1879-91 ); "The Rosicrucian: A Quarterly Zapis" (1868-79); Kloss, "Bibliog. Freimaurerei D., itp."

(Frandfort, 1844), 174-201, daje 274 utworów na ten temat; Gardner, "Bibliotheca Rosicruciana": I katalog (Londyn, prywatnie wydrukowane, 1903), podaje listę 604 dzieł na ten temat.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest