Satanizm

Informacje ogólne

Satanizm, kultu szatana, opracowane z religijną doktryną, że istnieją dwa najwyższe ludźmi - jedna dobra, inne złe.

Polega ona czarna magia, czary, a powołanie się na demony i siły ciemności, które są propitiated przez krew ofiar i podobne obrzędy. Chrześcijańskiej kultury tych uroczystości obejmują czarnej mszy, ad absurdum chrześcijańskiego obrzędu.

Satanists lub Luciferians, wierzę, że Szatan ma moc za procesy natury.

Co to jest naturalne jest do zaakceptowania. Grzechem jest tylko to, co jest nieprzyjemne.

W odróżnieniu od chrześcijańskiego Boga - rufowych i moralizującej, ograniczania swobodnej wypowiedzi na instynkty z zestawem trudne i nienaturalne przykazania pod groźbą kary dalej - Szatan jest liderem na wyzwolonych ludzi, którzy są wolni i rzeczywiście w zachęcone do rozkaprysić dobre rzeczy życia, w tym uninhibited aktywności seksualnej.

Historia Satanizm jest niejasnych.

Średniowiecznych pisarzy chrześcijańskich tendencję do etykiety wszelkich dualist sekty (takie jak Bogomils i Albigensians) jako Satanist.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Benjamin Walker

Bibliografia:


WS Bainbridge, Satan's Power: A Deviant Psychoterapia Cult (1978); P Haining, wyd., Satanists (1970); A Masters, The Devil's Dominion (1979); C Nugent, Maski Szatana (1984).

Satanizm i Czarownica

Informacje zaawansowane

Kultu Szatana i wykorzystania czary z zamiarem zła. Prawdopodobnie nie podlega alarmy chrześcijan więcej niż w Satanizm i czarna magia.

Obecnie wiele grup twierdzi, że neopagans, którzy należą do takich ruchów.

Grupy te, wraz z praktykujących magiczny rytuał, są często jako należące do ogromnej podziemnej z przepływu swoje korzenie w starożytności.

W rzeczywistości, neopagan przepływu składa się z wielu małych, różnorodnych grup, którzy podzielają wspólne przekonanie, że są one dziedziców dawnych tradycji religijnych.

Niektóre z tych grup są brutalnie anty chrześcijańskiej, ale inni twierdzą, że jest prawdziwe chrześcijaństwo dziedziców gnostyk. Tradycje, do którego odwołania w ich próbach uzasadnionych sobą znacznie różnić. Niektórzy twierdzą, że jest ożywienie Druidism, innych religii greckiej, lub tajemnic starożytnego Egiptu.

Wielu po prostu twierdzą, że należą one do tego, co wezwanie Wicca, które potwierdzają to czarna magia starożytnych religii Europy.

Kilka grup roszczenia należy satanists którzy kultu diabła z tradycji chrześcijańskiej.

W nowych pogan "rozumienie świata, chrześcijanie mają zniekształcony rozwoju ludzkości, podkreślając dominacji intelektu nad inne aspekty ludzkiej psychiki.

Chrześcijan, twierdzą oni, że popyt podporządkowanych sobie ludzi, ich emocje i wolę Boga.

Nowych pogan twierdzą, że ludzie muszą żyć w harmonii z przyrodą.

Taka harmonia stanowi kosmicznego orientację, które twierdzą przynosi człowiekowi w kontakcie z kosmicznego uprawnień wszechświata.

Dla nowych pogan, religia jest praktyczną działalność prowadzona przez rytuał i ceremoniał w celu dostosowania aktów uczestników z kosmicznego porządku i tym samym uwolnienia mocy w nich mistyczne. Dokładny rytuałów, technik i wierzenia pogańskie z nowych grup znacznie się różnią. Ale to dotyczy wszystkich w dążeniu do władzy i pragnienia ludzi, aby kontrolować własne przeznaczenie.

Korzenie pogaństwa nowych leży w romantycznym przepływu XIX wieku i pragnienie wywyższenia uczuć i wyobraźni nad intelektem.

Tak więc poezja William Blake jest często bardzo ważne dla członków takich grup.

W przeciwieństwie do swoich roszczeń, historii tych ruchów pogańskich jest stosunkowo krótki.

Zamiast długich tradycji historycznych reprezentujących większość grup stanowią zaledwie kilka lat życia.

Jednym z najważniejszych liczb w rozwoju nowoczesnego pogaństwa jest Alphonse Louis Constant (1810 - 75), który wezwał sam Eliphas Levi.

Ex rzymsko-katolickiego seminarium, twierdził, że jest tajemny inicjować i napisał wiele książek, które w domniemaniu do ujawnienia tajemnic starożytnych i tajemny prawa.

Zwrócił na teorie magii i Kabbalah, która jest starożytny system żydowskiego mistycyzmu.

W Wielkiej Brytanii, rozwój nowoczesnego pogaństwa była wspierana przez Fundację Orderu Golden Dawn w 1888 roku.

To jest najbardziej znany z wielu grup ezoterycznych, które wyrasta z XIX wieku romantyzmu.

Przepływ wpływ rozciąga się na pracach takich jak dane poety WB Yeats i notorycznie czarny magik Alistair Crowley.

Większość rytuał magii i satanistic grup śladów ich pochodzenia do tych źródeł.

Większość gusła mają różne grupy i mniej dziwacznych historii.

W Anglii praca historyka Margaret Murray, którzy twierdzili, że odkryli dowody wcześniej Reformacji gusła religii, a Gerald Gardiner, właściciela o czarnoksięstwo muzeum na Isle of Man, stanowi podstawę dla większości grup Wicca. Mimo tych autorów dać gusła pozornie szanowany historii, ich dzieła nie wytrzymało próbę czasu. Są one w istocie potwierdzona przez właściwy historyków. Dzisiaj gusła grupy są zwykle oparte na dziennikarskiej pisma na własny rachunek, którzy głosili czarownic wysunąć religii opiera się na koncepcji matki bogini.

Podczas 1970s tego ruchu była znacznie wzmocnione przez niektóre pisma religijnie pochylona feministki.

Mimo, że grupy, które podobnie jak w niesławnym Manson rodziny są oczywiście bardzo niebezpieczne, że większość Witchcraft and magiczny rytuał wydaje się być stosunkowo nieszkodliwy.

W próbie oceny takich grup jest niezwykle ważne, aby uważnie ich konkretnych roszczeń. Część proklamowaną własny rachunek "białe magiczne" grupy wydają się być nieco bardziej poinformowana niż złego osób niejasne uczucia religijne. Inni rytuał, że praktyki magiczne może być więcej, ale artykułować nadal zasadniczo nieszkodliwe.

Pozostaje jednak niewielka liczba deviants społecznych, którzy są psychologicznie zakłócony i potencjalnie szkodliwe społecznie. Ważne jest, aby uświadomić sobie jednak, że większość ludzi zaangażowanych w ruch neopagan rozwodzić się i zdecydowanie wypowiedzieć takie deviants. Pomimo, że odrzucenie tradycyjnego chrześcijaństwa, w neopagan ruch wydaje się być zasadniczo nie bardziej szkodliwe niż wiele innych grup wyznaniowych, które również stanąć poza tradycji chrześcijańskiej.

I Hexham


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia:


JW Montgomery, księstw i kompetencje: A New Look at the World of the Occult, MF Unger, demonologii biblijnej; KE Koch, Christian Counseling i okultyzmu; W Cavendish, The Black Arts; WS Bainbridge, Satan's Power: A Deviant Psychoterapia kultowa.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest