Scjentologia

Informacje ogólne

Scjentologia to ruch religijny w oparciu o naukę amerykańskiego pisarza i wizjoner L Ron Hubbard (1911 - 86). Hubbard wygrał wyeksponowany w swojej książce Dianetics: The Modern Science of Mental Health (1950), w którym wskazano formy terapii (Dianetics) do suszenia i emocjonalnych chorób psychosomatycznych i poprawy życia.

Pacjenci byli szkoleni przez biegłych rewidentów (terapeuci) w celu zwiększenia mocy analitycznych (świadomy) umysł i zawojować wpływem "engrams" (wyświetleń bolesne doświadczenia z przeszłości), że mylić "biernej" lub nieprzytomny, umysł.

Hubbard pracy wziął na wymiar religijny z publikacji "Survival of Science (1951), który wyjaśnił religijnej filozofii Scientology.

Kościół Scientology, założona w 1954 roku, szacuje się, że ma 8 milionów użytkowników w ponad 70 krajach.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Go naucza, że istoty ludzkie są nieśmiertelne duchy zwane thetans i praktyk znanych jako rytuał kontroli, której celem jest uwolnienie thetan bolesne doświadczenia z przeszłości, dzięki czemu możliwe zwiększone duchowej świadomości i umiejętności.

Urządzenie o nazwie e - miernik jest używany do przewodnika podczas kontroli osób i pomóc im znaleźć dokładne obszary duchowe trudności. Kościół był przedmiotem wielu kontrowersji.

Jej siedziba znajduje się w Los Angeles.

Bibliografia:


O Whitehead Rezygnacja i zmiany (1987); JA Winter, Dianetics: A Doctor's Report (1987).

Scjentologia

Informacje dodatkowe

W ogóle, WIERZĘ stara się uniknąć powtarzania informacji, które wydaje się mieć minimalną dokumentację, ale nie jest interesujące anegdoty, że istnieje.

Rzekomo, L. Ron Hubbard, były terapeuta, i Arthur C. Clarke, autor stwierdzonych, byli przyjaciółmi, a Hubbard Clarke, że zakład mógł rozpocząć nową religią.

W anegdoty z nim stwierdza, tworząc w rezultacie Scientology.

Znowu mamy nie znaleźć konkretnych dowodów albo podtrzymywania lub odrzucenia, że historia.

Nie wydaje się dwie główne wersje tej historii.

Jednym z nich jest, że zarzucane rozmowa pojawiły się w prywatnych, co pan Clarke domu, bez rzeczywistych świadków, i że jednej lub obu później komentowane znajomym na ten temat.

W innych jest fakt, że zarzucane rozmowa miała mieć miejsce w Konferencji pisarzy science fiction.

Jeśli chodzi o pierwsze, nie jest oczywiście żaden sposób potwierdzić, ani zaprzeczyć, że taka rozmowa rzeczywiście miała miejsce.

Jeśli chodzi o drugie, sprawa sądzie okręgowym w Monachium, Niemcy usłyszał skargę (w październiku 1982 r., około 30 lat po domniemanej rzeczywistości) wobec przeciwników z publikowaniem Scjentologia dotyczące opowieści dotyczące Konferencji wersji.

Dwóch pisemnych oświadczeń (Kyle i Klein) są w Trybunale plików dotyczących ich oświadczenia, że byli obecni na tej konferencji i, że żadne takie rozmowy miały miejsce.

Jest to niezmiernie trudne do udowodnienia negatywnego ", i trudno jest sprawdzić, jak uczestnicy konferencji w taki mógłby stanowić dowód, że bezwzględne dwóch panowie nie mają krótką rozmowę gdzieś, gdzie dwóch świadków nie zostały przez ich strony!

W każdym razie, nie są najwyraźniej oficjalne dokumenty w sądzie okręgowym w Monachium, Niemcy (9 0 19 087/82), gdzie dwóch twierdzą, że zarzucane rozmowa nigdy nie wystąpiły.

Jako bezstronny obserwator, Pragnę zauważyć, że Trybunał tego działania nie zrobiła w Stanach Zjednoczonych i nie wcześniej niż 30 lat po fakcie, a stosunkowo niewielkie Trybunału.

Nadal wydaje się dla nas jasne, czy istnieje takie rozmowy, gdzieś w prywatnych, choć obecnie wydaje się lepiej ustalić, że prawdopodobnie nie było rozmowy publicznej.

Niezależnie od rzeczywistości było, nie jest już dość duża grupa wiernych w Scientology!

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest