sintoizm

Informacje ogólne

Shintoism był prymitywny religii Japonii przed przyjściem Buddyzm, który jest obecnie główną religią Japonii. Shintoism jest bardzo proste religii. Daje tylko jedną komendę, konieczność bycia lojalnymi do jednego z przodków.

Wczesnym aspekty zostały naturalistycznej, która obejmowała spirytyzm, totemism, charakter kultu, a ropy rodzaju monoteizm. Early japoński czczony słońce, gromy, ziemi, wybuchy wulkanów, tygrysy, węże, drzewa, krzewy, winorośle, itp., a nawet kamienie. W późniejszym etapie jest bardziej ukierunkowane intelektualnej i etycznie.

Jedyne bóstwo rzeczywiście wyższe uznawane w Shintoism jest spiritualized ludzkiego umysłu.

Dla mas, Shintoism ma około 800.000 bogów, głównie deified bohaterów japońskich.

Bóg naczelnicy jest Amaterasu, Sun Boga, od którego cesarskiej rodziny Japonii śladów jego korzeni.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Shintoism

Informacje ogólne

A językowej definicji Shinto jest nieco anatema do Shinto.

Ale tak czy owak, Shinto jest unoszący się z bożkami.

Nie ma (prawie) nie ma boga, że nie można do pkt.

Shinto popiera reprezentacji Boga w materiale.

Mimo, że w Shinto myśli zbyt istnieje nalegań, że Bóg jest duchowym: w nas jest moc w góry, drzewa, słońce, a nie te same obiekty.

Shinto, ale jest bardzo "idol tolerancyjny".

Odwrotnie, Shinto jest moim zdaniem, bardzo Logo-clastic, uważa, że Bóg nie może i nie powinna być wyrażona słownie.

Shinto jest luźną kolekcję wyznań bez pisemnego polecenia lub wyznania.

Jest przekazywanych przez rytuału, praktyk i zachowań, a nie przez słowa.

Następujące językowej opis Shinto jest zatem, w najlepszym zewnętrznej analizy, a nie "Shinto doktryny", ponieważ unika Shinto językowej definicji do tego stopnia, że inne religie uniknąć idolatory.

Nieskończoną liczbę bogowie lub duchy są czcigodny w Shinto, ale na najwyższym poziomie w kosmologii Shinto jest jedność natury, od którego wszystko się rodzi.

Ludzi zależą od wyrobów spirytusowych, które są cechy charakteru (takie jak góry, wodospady, drzewa i słońce) i naszych przodków człowieka.

Duchy zależy od ludzi i jest zapisana i jak czcigodny pochodzą one być.

Chociaż urodzony w czystym i jedna z natury, ludzie stają się zhańbiony poprzez ich uczestnictwo w życiu społecznym.

W celu oczyścić muszą oddawać cześć wódki.

Shintoists wykonywać proste i często ciche modlitwy, ofiary i rytuały do wódki na Sanktuaria i na ołtarze w domu.

Oni starają się utrzymać postawę wdzięczności i pokory. Shintoists wierzę, że kiedy oni umierają w końcu stać się jednym z wódki i kolei, z natury rzeczy, do których wszystkie powrotu.

Numer 13 (sekt) pochodziło z liczby, które zostały zatwierdzone przez Meiji (XIX, na początku 20 wieku) Japoński rząd.

Shinto została zreorganizowana przez rząd.

To miało wpływ


  1. Usunięcie "obcych" elementów Buddyjski

  2. Zmniejszenie ilości i duchowości świeckich "superstision"

  3. Reorganizacji pozostała wokół panthenon jak opisano w Kojiki mitu.

Jako część (2) rząd miał religii rejestru lekarzy i tylko one uznawane 13 sekt religijnych poza ich nowe państwo / Sanktuarium Shinto ramy.

T Leuers


Shinto

Informacje zaawansowane

Shinto jest indiańskiej tradycji religijnej Japonii. Odróżnieniu od innych religii, Shinto nie ma historycznego założyciela, a jej korzenie leżą głęboko w prehistorycznych praktyk religijnych w Japanese people.

Shinto ani nie ma żadnego kanonu Pisma Świętego, chociaż istotne elementy jego mitologii i kosmologii można znaleźć w starożytnych kronik japońskich (w Kojiki i Nihonshoki), modlitwy i rytuał zwany norito zostały skompilowane do kolekcji napisany w jak najszybszym terminie.

Nazwa Shinto jest rzeczywiście Japoński Sino czytania dla bardziej czysto japoński Kami no michi, które oznacza "sposób z Kami".

Z Kami są niezliczone bóstwa, że japońskich mogą być traktowane jako dojrzałej bogów (takich jak słońce - bogini Amaterasu, z których cesarskiej rodziny uważa się zniżyć), a divinized dusze wielkich ludzi (wojowników, przywódców, poetów, uczonych) ; Z przodków divinities klanów (Uji); napojów spirytusowych określonych miejscach, często naturalne piękno (lasy, drzewa, źródła, skałki, góry), lub bardziej abstrakcyjny, sił przyrody (płodność, wzrost produkcji).

Kami są ogólnie upadli na sanktuariów (Jinja), które mają siedzibę na ich cześć, i idź do domu - shintai (święte obiekty), w którym są Kami powiedział do zamieszkania. Czciciele będą przekazywać w ramach architektury sakralnej (torii), która pomaga wyznaczają święty obszar sanktuarium.

Będą one następnie oczyścić poprzez mycie rąk i płukania ich swoimi ustami, podejście sanktuarium sama, złożyć ofiarę, zaproszenia na bóstwo, i wypowiem cichy modlitwy.

Specjalne razy do kultu zawierają ważne momenty w cyklu życia jednostki (narodziny, młodzież, małżeństwa i, ostatnio, szkoła egzaminu) i festiwalu daty (matsuris), które odzwierciedlają rytm roku: Nowy Rok, nadejście Wiosną, sadzenia ryżu, Noc, zbiorów, i tak dalej.

Ponadto, każde sanktuarium zwykle mają swoje własne specjalne Matsuri szczególności do własnej historii lub fundacji.

Na którekolwiek z tych okazjach sanktuarium będzie zatłoczone z slug, wielu z nich może chcieć ich losu powiedział lub otrzymać specjalne błogosławieństwa lub purifications z Shinto kapłanów.

Niektórych sanktuariów podjęły również na znaczeniu krajowym.

Grand Sanktuarium Ise, na przykład, jest święte do Amaterasu.

Bo ona jest związana z cesarskiej rodziny, jej sanktuarium jest krajowym centrum pielgrzymek - punkt centralny do wypłaty odniesieniu do cesarza, a poprzez niego do Japonii.

Z ustanowieniem Buddyzm w Japonii w okresie Nara i Heian okresy (710 - 1185 AD), Shinto szybko wszedł pod jego wpływem, jak też Konfucjanizm i chiński kultury jako całości.

Z jednej strony, stało się bardziej zorganizowany, po buddyjskie ołowiu.

Z drugiej strony, niektórzy przyszli do nas być traktowane jako przejawy szczególności Buddowie lub bodhisattvas.

(Amaterasu, na przykład, został zidentyfikowany z kosmicznego Buddy Vairocana.) Tak więc dwóch religii, jak i mieszanych coexisted w tym samym czasie.

Podczas okresu Tokugawa (1603 - 1868), w buddyjskim sekt stała narzędzi z systemu feudalne i Neo Konfucjanizm służył jako naczelną ideologią.

Shinto był w cieniu procesu. Stopniowo jednak, nacjonalistycznych niektórych uczonych, reagowania wobec tego, co uznane za obcych ideologii, więcej i więcej się do Shinto jako źródło wyjątkowo japoński tożsamości.

Z Restauracji Meiji w 1868 - i disestablishment zarówno Tokugawa systemu i Buddyzm, które towarzyszy ona - Shinto naturalnie przyszedł na pierwszy plan.

W 1880s rząd gwarantowanej wolności religii do lekarzy wszystkich wyznań, ale również wyróżniła sanktuarium Shinto (zwane czasem stanie Shinto) i sekty Shinto.

Byłego był nominalnie świeckiej organizacji, za pomocą którego państwa przekształcone w centra sanktuariów o patriotycznych i nacjonalistycznych "kultowego" naśladowców zastosowanie do wszystkich wyznań.

W 1930s sanktuarium Shinto był używany przez ultranationalists i militarists jako jeden z kilku pojazdów dla ich poglądów.

Shinto sekty, z drugiej strony, był oddzielną kategorię dla różnych popularnych grup wyznaniowych (w sumie 13 Shinto "wyznań" było odróżnić), które zostały w ten sposób oddzielić od stanu sponsorowane sanktuaria i miał, jak Buddyjski sekt i wyznań chrześcijańskich, polegać na prywatnych, wsparcie pozarządowych.

Te sekty Shinto grup, w wielu przypadkach, w różnych prototypów nowych religii, które pojawiły się w Japonii w 20 wieku, zwłaszcza od czasu II wojny światowej.

Z końcem II wojny światowej i amerykańskiej okupacji Japonii, sanktuarium Shinto systemu została rozebrana i Shinto jako całość był disassociated od państwa.

Po tym okresie, jednak w świątyniek była ożywiona i dziś pozostaje jednym z sacrum koncentruje się japońskiego uczucia religijne.

Joseph M Kitagawa i John S silny

Bibliografia:


WG Aston, Shinto: The Way of the Gods (1905); DC Holtom nowoczesne i Japonii Shinto Nacjonalizm (1963), Narodowy Wiara i Japonii (1938); G Kato, Badanie Shinto (1971); Ono S, Shinto: spagnola The Way (1962).


Shinto

Informacje dodatkowe

Shinto jest religią starożytnych japońskich.

Początek ok. 500 pne (lub wcześniej) była pierwotnie amorficznych mieszanka charakter kultu, kulty płodności, wróżbiarstwa techniki, czcze bohatera, a Szamanizm. Jej nazwa pochodzi od chińskiego słowa "shin Tao" (The Way of the Gods) w 8. Century AD.

W tym samym czasie, Yamato dynastii skonsolidowanego jego rządów większości nad Japonią, boskiego pochodzenia były przypisane do cesarskiej rodziny, a Shinto sobie oficjalnych religii Japonii, wraz z buddyzmu.

Do całkowitego oddzielenia religii od polityki japońskiej nie występować do czasu tuż po II wojnie światowej.

Cesarz zrzekli się jego boskość w tym czasie.

Shinto nie ma realnego założyciela, bez pisemnej Pisma, nie organ prawa religijnego, a jedynie bardzo luźno zorganizowane kapłaństwa.

Wierzenia

Większość obywateli japońskich posiadać dwie religie: Shinto, jak i buddyzm. Buddyzm pierwszy przybył do Japonii z Korei i Chin w 8. wieku AD.

Dwie religie podzielają optymizmu na temat podstawowej ludzkiej natury, i dla świata.

Shinto obrębie, do Buddy był postrzegany jako inny Kami (rodzaj diety).

Tymczasem Buddyzm w Japonii uznawane na nas jako przejawy różnych Buddowie i Bodhisattvas.

Shinto nie mają w pełni rozwinął teologię, podobnie jak większość innych religii.

Ich teksty religijne omówienia High Plain Nieba i Ziemi Dark, który jest nieczysty krainy umarłych, lecz podać kilka szczegółów.

Shinto tworzenia opowieści powiedzieć o historii i życiu z Kami.

Wśród nich była boska para, Izanagi nie-mikoto i Izanami nie-mikoto, która urodziła japońskich wysp.

Ich dzieci stały się bóstwa z różnych japońskich klanów.

Amaterasu (Sun Goddess) był jednym z ich córek.

Jest ancestress z cesarskiej rodziny. Jej potomstwo zjednoczonego kraju.

Jej brata, Susano zstąpił z nieba i roamed całej ziemi.

On jest sławny dla zabicia węża wielkie nieszczęście.

Sun Goddess jest uważany za głównego bóstwa. Istnieje wiele innych bóstw, które są conceptualized w wielu formach.

Niektóre z nich są związane z fizyczną obiektów i stworzeń, od żywności do skały do rzeki.

Istnieją Guardian Kami poszczególnych dziedzin i klany. Niektóre z nich są wyjątkowe przeszłości osób, w tym wszystkich, ale ostatni z cesarzy. Niektóre z nich są abstrakcyjne siły twórcze.

Są one postrzegane jako łagodne; ich utrzymania i ochrony.

Nie ma pojęcia, które porównać do chrześcijańskich przekonań w gniew Boga, Jego wszechmoc i wielokierunkowa obecności lub separacji od Boga ludzkości z powodu grzechu.

Głębiej czcigodny są przodków i oddał pokłon.

Cała ludzkość jest uważany za nas na dziecko.

Tak więc wszystkie ludzkiego życia i ludzkiej natury jest święte. Wiernych czcić musuhi, Kamis "twórczych i harmonizację uprawnień. Dążącej do Makoto, szczerości serca lub prawdziwe.

Jest to uważane za drogę lub z Kami.

Moralność opiera się na tym, co jest korzystne dla grupy.

Shinto podkreśla prawo praktyki, wrażliwości i postawy.

Istnieją cztery deklaracje w Shinto:


Pragnienie pokoju, które zostało zniesione w czasie II wojny światowej, został przywrócony.

Praktyki

Shinto rozpoznaje wielu świętych miejscach: góry, sprężyny, itp. Każde sanktuarium jest dedykowany do konkretnego Kami, który ma osobowość i boskie odpowiada na szczere modlitwy wiernych.

Gdy wkracza w sanktuarium, jedna przechodzi przez Tori specjalne bramki dla Bogów.

Oznacza to rozgraniczenie skończonej i nieskończonej świat światem Bogów. W przeszłości praktykował misogi wierzących, mycia ich organów w sanktuarium w pobliżu rzeki.

W ostatnich latach tylko umyć ręce i umyć się swoimi ustami w umywalkę przewidziane w sanktuarium powodów.

Wiernych poszanowania zwierząt jako kurierzy of the Gods.

Para figury Koma-inu (straż psów) naprzeciwko siebie w świątyni powodów.

Sanktuarium uroczystości, które obejmują czyszczenie, ofiary, modlitwy, tańce i są skierowane do nas. Kagura Uciekanie się rytualne tańce są dołączone starożytne instrumenty muzyczne.

Tańce wykonywane są przez wykwalifikowanych i wyszkolonych tancerzy.

Składają się one z pierwszego tłoczenia młodych dziewcząt, grupy ludzi, lub pojedynczego człowieka. Mamori są uroki noszenia jako pomoc w uzdrowienia i ochrony.

Nie są w wielu wariantach dla różnych celów. Ołtarz, z Kami-Dana (Okres w Gods), znajduje się centralne miejsce w wielu domach.

Sezonowych uroczystości odbywają się na wiosnę sadzenia, spadek zbiorów, oraz specjalne rocznice z historii w sanktuarium lub lokalnego patrona ducha. Naśladowców Oczekuje się, odwiedź Shinto sanktuariów w różnych okresach życia fragmenty.

Na przykład, roczne Shichigosan Matsuri wiąże się z błogosławieństwem przez sanktuarium Ksiądz dziewcząt w wieku 3 i 7 i chłopców w wieku od 5.

Formy Shinto

Około 1900 AD, Shinto został podzielony na:

Te trzy formy są ze sobą ściśle powiązane.

Obraz może być zainstalowany przez członka jednej z sekciarskich Shinto sekty, którzy worships w szczególności sanktuarium.

Shinto jest tolerancyjna religia, która akceptuje ważności innych religii.

To jest wspólne dla wierzącego do zapłaty odniesieniu do innych religii, ich praktyki i przedmioty kultu.

Shinto Teksty

Wiele tekstów są wyceniane w religii Shinto.

Większość z datą 8 wne:


Szacunki dotyczące liczby Shintoists się znacznie różnić.

Niektóre źródła podać numery w zakresie od 2,8 do 3,2 mln.

Jeden stwierdza, że 40% dorosłych japoński następujące Shinto, które stanowią około 50 mln Shintoists.

Inni twierdzą, że około 86% dorosłych japoński następujące połączenie Shinto i buddyzm, które mogłyby stawiają liczbę naśladowców Shinto na 107 mln euro.

Jednego źródła szacunków 1000 naśladowcami Shinto w Ameryce Północnej. Kanadyjska Spisu Powszechnego (1991) rejestrowane 445 w Kanadzie.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest