Tantry

Informacje ogólne

Tantra termin odnosi się do ogólnoeuropejskiej indyjski ruch religijny (zwane także Tantrism), które powstały w około 6 wne obu Buddyzm i Hinduizm i teksty (albo buddyjskiego lub hinduskie) swe praktyki i wierzenia. Główny nacisk Tantrism jest na rozwój ucznia w psychofizyczną nieaktywnych uprawnień za pomocą specjalnych technik medytacji i rytuał.

Są to głównie ezoterycznej i muszą być przekazywane osobiście od kapitana, aby zainicjować.

Podkreślając, koordynację ciała, mowy i umysłu, które obejmują wykorzystanie symboliczne gesty (mudras); wprowadzania do obiegu silnym formuł (mantr), wprowadzenie (poprzez medytację) sakralnej diagramów (mandali) i yantras; w meditator's twórczej wizualizacji i identyfikacji z konkretnymi boskiej formy i fizycznej, ikonograficzne, psychicznej lub seksualnej wykorzystanie sił i symboli.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Ze względu na ostatni z tych akcenty, Tantra czasem uważana za zdegenerowany formie religii, a nie jako ostatecznego przerośnięcie tendencji, których korzenie głęboko dotrzeć do Jogi indyjskie i kosmologii.

Mimo, że dane praktyki różnią się między buddyjskie i hinduistyczne Tantras i wewnątrz każdej z tych tradycji z jednej linii tekstu lub do innego, wszyscy oni podkreślają realizacji, w ramach organu, o unii polarnych przeciwieństwa, czy środki te zostaną stworzone jako wielbiciel i bogini, w zasadzie rodzaj męski (Shiva) i żeński (Shakti), przyczyny i współczucie, czy Samsara i Nirvana.

Tantrism jest tradycyjnie praktykowana w Tybecie, Nepalu, Bhutanu i innych krajach, gdzie Buddyzm tybetański jest stosowana, jak również w Indiach.

Joseph M Kitagawa i John S silny

Bibliografia:


B Bhattacharya, Świat Tantra (1988); NN Bhattacharya, History of the Tantric Religion (1983); S Chattopadhyaya, Refleksje na Tantras (1978); Mookerjee A i M Khanna, The Way Tantric: sztuki, nauki, Rytuał ( 1989).


Również zobaczyć:


Buddyzm

Mahayana Buddyzm

Theravada Buddyzm

Lamaism

Buddyzm zen

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest