Zjednoczenia Kościoła - Moonies

Moon, Sun Myung

Informacje ogólne

W Wielebny Sun Myung Moon, b.

6 stycznia 1920, jest liderem Koreański religijnych, którzy w 1954 roku założył Kościół Zjednoczenia. A Presbyterian minister, Księżyc w 1946 roku zaczął głosić własną wersję chrześcijaństwa, nauki, który wyjaśnił w Boskie Zasada (1952).

Stowarzyszenie Ducha Świętego dla Zjednoczenia Światowego chrześcijaństwa, ustanowiony 2 lata później, szybko zdobył konwertuje w Korei, Japonii, aw latach 1960, w Stanach Zjednoczonych.

W 1973 r. przeniósł Moon Kościoła do centrali Tarrytown, NY, i od tego czasu mieszkał głównie w Stanach Zjednoczonych.

Wiele z jego zwolenników, zwanych popularnie "Moonies," odnośnie ich jako lidera nowego Mesjasza; poświęcony praktyce najbardziej rygorystycznej dyscypliny i pomieszczeń.

Moon's krytycy oskarżony organizacji Brainwashing rekrutów i poświęcając więcej czasu na przeciw komunistycznej propagandy niż do ideałów religijnych.

Księżyc sam został oskarżony o nieprawidłowości finansowych oraz nielegalnej działalności politycznej w imieniu tego rządu Korei Południowej.

Kościół został zaangażowany w częstych sądowych, w 1982 r., Księżyc, skazane za uchylanie się od płacenia podatków przez amerykański sąd, został skazany na 18 miesięcy więzienia.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Bibliografia:


C Edwards, Crazy dla Boga (1979); I Horowitz, wyd., Nauka, Sin, a Stypendium (1978); M Sontag, Sun Myung Moon i zjednoczenia Kościoła (1977).

Zjednoczenia Kościoła

Informacje zaawansowane

Oryginał i oficjalną nazwę ten nowy ruch religijny założony przez Ks Sun Myung Moon jest Stowarzyszenie Ducha Świętego dla Zjednoczenia Światowego chrześcijaństwa.

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów (mniej niż 500.000 użytkowników na całym świecie), to otrzymane promocyjnych i znaczną uwagę mediów z powodu swoich przekonań i kontrowersyjnych praktyk.

Moon urodził się Presbyterian rodziców w Korei w 1920 roku.

Twierdzi on, że w niedzielę wielkanocną 1936 r., podczas gdy w modlitwie na stok koreański, Jezus ukazał się go i ujawnił, że został wybrany do dokończenia pracy, które Jezus rozpoczął.

Doświadczenie to było pierwszym z serii spotkań z Bogiem odkrywczym, w którym Księżyc oświadcza, że otrzymał nowe prawdy dla nowego życia.

Nowe znaki i nauki Rev Księżyca zostały następnie ustawić w Boskiej Zasada pierwszy opublikowany w 1957 roku.

Księżyc oficjalnie założył nowy kościół w 1954 roku z jawnym celu doprowadzenia do zbawienia świata i inicjowanie prawdziwie międzynarodowej rodziny.

Doktryna ujednoliceniu Kościół jest bardzo urozmaicona i spiritistic w przyrodzie.

Odzwierciedla on specyfiki Korei religijnie urodzajne gleby i Księżyc w życie w interesie spirytualistyczny zjawisk. Obecność wielu biblijnej i chrześcijańskiej teologii ujednolicenia terminologii w zwykłych obserwatorów doprowadziła do wniosku, że Księżyc w kościele jest tylko inny wariant chrześcijaństwa.

Jednakże, Księżyc sam przyznał, że jego nauki są heretycki z punktu widzenia tradycyjnych, ortodoksyjne chrześcijaństwo. Twierdzi, że z powodu sekciarskich podziałów i niemożność tradycyjnych Kościołów, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych skomplikowanym świecie, Bóg pragnie porozumiewać się nowe objawienie prawdy, która, wspierana przez ducha świata, a ruch na lojalnych zwolenników (znany także jako "Moonies"), spowoduje duchowej rewolucji.

Taki ruch spowoduje prawdziwego, trwałego zjednoczenia rodziny człowieka i świata.

U podstaw teologii Zjednoczenia Moon jest nauczanie o upadku Adama i Ewy.

Według Bożego Zasada, podstawowy dokument teologiczny z Kościołem Zjednoczenia, nikt nie ma prawdziwie rozumieć spadek aż na Księżyc objawienie, które przyniósł oświetlenia i wyjaśnienia do istniejącego konta biblijnych. Moonies wierzę, że Lucyfer uwieść Eve i seksualnego zjednoczenia, że ten spowodował duchowego upadku ludzkości, jak również spadek Lucyfer.

Eve następnie weszła w stosunki seksualne z Adamem, co spowodowało spadek fizyczne człowieka.

Ten podwójny aspekt upadku, duchowe i fizyczne, wymaga przywrócenia do Boga (zbawienia), który jest podobny zarówno duchowego i fizycznego w przyrodzie.

Unificationists nauczyć, że pierwotnym zamiarem Boga dla ludzkości w momencie tworzenia był dla mężczyzn, a kobiety dojrzewać do doskonałości w Bogu, które mają być zjednoczeni przez Boga w małżeństwie wyśrodkowany na miłość Boga, i produkować doskonałe dzieci, a tym samym utworzenia rodziny i bezgrzeszny ostatecznie bezgrzeszny świata.

Boże plany były udaremniona przez spadek, jednakże, a następnie stał się Boże pragnienie, aby przywrócić wszystko w celu doprowadzenia do ziemskiego i niebieskiego królestwa Bożego.

W celu zrealizowania tego, Unificationists nauczyć, że Mesjasz, A Chrystus, jest wymagane. Według Bożego Zasada, Bóg w końcu znalazłem posłusznym człowieka, Jezusa, który przyszedł w miejsce Adama, aby przywrócić ludzkości.

Moonies nauczać, że Jezus nie był Bogiem, ale doskonały człowiek bez grzechu pierworodnego. Bożym zamiarem było dla Jezusa do podjęcia doskonała Bride's Eve w miejscu zawarcia małżeństwa, dzieci i produkować bezgrzeszny. Ostatecznie, doskonały innych rodzin będzie utworzony i Bożego planu dla odtworzenie całego społeczeństwa byłyby osiągnięte. To jest istota Bożego zasady Bożego planu przywrócenia ludzkości, który raz był ukryty, ale Unificationists wierzyć, teraz został złożony równina.

A centralne z Unifikacja nauczania Kościoła, że jest wolą Bożą została udaremniona przez ukrzyżowanie Jezusa. Moonies nauczyć, że nie było w pierwotnym zamiarem Boga, że Jezus umarł.

W tym sensie Jezus nie wypełnił swoją misję, bo nie żenić, bo nie osiągnięcia fizycznej wykupu. Powodu Jezusa zapisane ludzi duchowo, ale nie fizycznie, konieczne jest, zgodnie z ujednoliceniu myśli, dla innego Mesjasz, Pan Drugiego Adwentu , W celu doprowadzenia do odkupienia fizycznego. To będzie występować w wieku mesjańskiego (określanych również jako ukończone lub testament życia nowego życia), która jest teraz na ziemi.

Zasada Boskiego oznacza, że Pana Drugiego Adwentu będzie urodzony w Korei i że wszystkie religie zjednoczy pod nim. Ujednoliceniu członków Kościoła uważasz, że Mesjasz jest już na ziemi, mimo iż są liczne małomównym o publicznie oświadczając, że Sun Myung Moon, że jest Mesjasz.

Księżyc jest sam uniku na ten temat, twierdząc, że jego misją jest głosić z przyjściem mesjańskiej wieku i że Bóg ujawni tożsamość Mesjasza, do "centralnego rysunku," do serca szczerego poszukujących.

RM Enroth


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia:


J Bjornstad, The Moon Is Not Syna; RM Enroth, Młodzież, Brainwashing i ekstremistów kulty i The Lure z kulty; M Sontag, Sun Myung Moon i zjednoczenia Kościoła; JI Yamamoto, The Puppet Master i "Kościół Zjednoczenia", A Guide to New Religie i kulty, wyd.

RM Enroth.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest