Vedas

Informacje ogólne

W Vedas (sanskryt: "wiedza"), najbardziej świętych ksiąg hinduizmu i najstarszych literatury Indii, stanowią religijnego myślenia i działania na rzecz ujmując ludy indo-europejski, który wszedł w Azji Południowej 2d tysiącleciu pne, choć prawdopodobnie również odzwierciedlać wpływ na ludności danego obszaru.

The Vedic tekstów przypuszczalnie od daty między 1500 a 500 pne.

Ta literatura zostało zachowane od wieków przez tradycję ustną, w szczególności rodzin, które zostały powierzone fragmentów tekstu do konserwacji.

W rezultacie, niektóre części teksty są znane nazwiska rodzin zostały one przypisane.

W najwęższym sensie termin Veda porady cztery zbiory hymnów (samhita): Rig Veda, Sama Veda, Yajur Veda, a Atharwaweda. Hymnów i te znaki, skierowane do różnych bóstw, były chanted podczas ofiarne rytuały.

W szerszym znaczeniu, Veda odnosi się do obu tych hymnów i materiały, które accreted wokół nich postaci czterech książek z czterech części. Dla każdego z Rig, Sama, Yajur i Atharva, istnieją nie tylko hymnów, ale również Brahmanas - proza Teksty, które wyjaśniają i ilustrują znaczenie rytuał; Aranyakas, lub leśne - traktaty - ezoteryczny teksty z symbolicznym lub magiczny rytuał interpretacji wzorów i komentarze o nazwie Upanishads - początki hinduskie filozofii.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Vedic rytuały zasadniczo zaangażowane ofiary z ognia i dokładnie pod warunkami, za pomocą którego sacrificer nadzieję, komunikować się z bogami, a tym samym do uzyskania pożądanych wyników. Waga przywiązywana do zadowolenia z warunków formalnych wymaganych że kapłan z wiedzy na temat prawidłowego formy patronuje na ofiary.

Wiele z bóstwami skierowane przez ofiary zostały zidentyfikowane lub obiekty związane z naturalnych sił zbrojnych, takich jak ogień, woda i wiatr.

Wśród najważniejszych były Indra (gromy, wojna, a może twórca), Waruna (opiekun z kosmicznego porządku i prawa moralnego), Agni (ogień, światło), i Soma (płynny wykorzystywany w ofierze).

Formy i funkcji jednego boga, nie były jednak ściśle odróżnić od innych i, jak postępują Vedic okres, opracowane z myślą politeizm, a stamtąd do monoteizm, w Upanishads, do monizm.

W związku z Wedyzm do hinduizmu w późniejszym wieku jest skomplikowane i nie zrozumiałe.

W Vedas są zachowane w tradycyjny sposób w niektórych częściach Indii, i jest powszechna tendencja do poszukiwania dla nich jako wyrażenia podstawowych geniusz hinduskie myśli i aspiracji.

Oryginały z najważniejszych bogów hinduskiego - Vishnu i Shiva - można znaleźć wśród drobnych bóstw z Vedas. Ofiara ma jednak wszystkich, ale zniknął z Indii w swojej formie Vedic, zastąpiony przez różnych obrządków, a także analogicznie do centralnego w Vedic rytuał, między działaniami na Ziemi i wydarzeń w niebiosach, zostaje zastąpiona przez Hinduizm w celu wyzwolenia od działania na Ziemi, z życia.

Karma pojęć i wędrówka dusz nie znaleziono w Vedic korpusu do Upanishads.

Karl H Potter

Bibliografia:


EV Arnold, The Rigveda (1960); S Aurobindo, The Secret of the Veda (1971); J Gonda, Vedic Literatura: Samhitas i Brahmanas (1975); AB Keith, religii i filozofii w Vedas i Upanishads (1926); CK Raja, The Vedas: A Critical Study (1957).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest