Voodoo

Informacje ogólne

Voodoo jest z systemu religijnych zwolenników głównie na Haiti, Indii Zachodnich.

Opracowane przez niewolników na Haiti przez doprowadzone do francuskich między 17 i 19 wieku, łączy cechy afrykańskich i indyjskich religii rodzimych Zachodni wraz z niektóre z katolickim liturgii i sakramentów.

W voodoo bóstw, zwanych Loa, są ściśle związane z afrykańskich bogów i wódki może być naturalnych zjawisk - takich jak ogień, woda, wiatr lub - lub martwych, w tym wybitnych przodków.

A cechą tego kultu jest to, że na specjalne uroczystości z loa posiada moc, aby ich obecność znane.

One tymczasowo obalenia Astral ciało żywej osoby i zajęcie jego ciało.

Poszczególnych co posiadał mówi się, że jest montowany przez loa i zachowuje się i działa jako loa kieruje, zazwyczaj w sposób charakterystyczny z loa sama.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Dwóch głównych grup stanowią loa: na rada, często łagodne i pomoc, i petrochemicznego, niebezpieczne i często śmiertelna.

Graveyards, trumny, osłony, kości, czaszki i rysunek widoczny w symbolikę z petro kult.

W bocor, albo kapłan, jest szczególnie dreaded dla jego rzekomej zdolności do tworzenia zombie, niedawno zmarłego, że reanimates przez powodują, że jest opętany przez elementarnego ducha pod jego kontrolą.

Benjamin Walker

Bibliografia:


O Courlander i R Bastein, Religia i polityka na Haiti (1966); W Davis, The Serpent i Rainbow (1986) oraz Passage of Darkness: The etnobiologia z Haiti Zombie (1988); M Deren, Divine Horsemen (1953); J Haskins, Czarownica, Mistycyzm i Magic w Czarnym Świat (1974); J Kerboull, Voodoo i Praktyk Magic (1978); A Métraux, Voodoo na Haiti (1972).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest