światowość

Informacje zaawansowane

Izrael potwierdzając perspektywy świat, Bóg jest twórca i władca tego świata został wzmocniony poprzez wcielenie w idealnym ciałem w Jezusie Chrystusie. On odrzucił austerities z Chrzciciel i głosił zasadę Boga na tym świecie.

Niemniej jednak, że ostro krytykował jego "zła i cudzołożnych generacji": uczniowie muszą być różne ( "nie jest tak między wami") musi jeszcze ich miłości bliźniego.

Więc Piotra i Pawła zachęcał konwertuje ochronne do "oddzielenia" od świata, jednocześnie podkreślając zaangażowanie w ludzkich potrzeb i misji aby uratować świat.

John był uncompromisingly wyrzekając świata: społeczeństwo zorganizowane przeciwko Bogu "polega na Złego"; miłości świata sprzecznego miłości do Ojca, lecz Chrystusa, Zbawiciela świata Bóg kocha, umiera dla świata (I Jana 2:2) .

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Wzrosły napięcia między ministerstwem a świat potwierdzając świata wyrzekając koncentracji na świecie powyżej (mistyka) lub na świat przyjść (adventism), jako chrześcijanie stawiali opór do kin, gry, rozpusta i szerzący się w rzymskim świecie jeszcze dbał o świecie niechcianych.

Separacja wzmocniona do odrzucenia świata i ostatecznie do ucieczki, jak anchorites i monastics gardzili małżeństwa, czystości i wygody wszystkich ludzi, w otherworldly szukaj głębszej prawdy i wizji Boga.

Jednocześnie, konwersję Rzymie sprzyja nowy rodzaj światowość, ambicja dla wszystkich nagród władzy. Dwa rodzaje chrześcijan pojawiły się, wyznaniowej, wycofana ze świata, i świeckich, działających w świecie.

Augustyna w posiadaniu chrześcijan powinien być używany, ale nie korzysta na świecie; Akwinu prawo naturalne nie nakładają na niego.

Luther's "królestwo łaski" (kościół) była równolegle przez "królestwa Bożego lewej", w świeckim świecie, rządzonym przez prawa: chrześcijanie żyją w obu. Calvin byłoby przywrócić do świata Bożego, przez dyscyplinę, dzięki czemu jeden świat Zdecydowana klasztoru.

Dla Puritans, świat jest Vanity Fair, które mają być podróżował przez Celestial w kierunku miasta, nie mieszkali w.

Jeszcze nie na świecie, ale światowość jest grzeszny, pragnienie na świecie sposobów i nagrody, gdy serce prawda loyalties leżą gdzie indziej.

XIX w. Ewangelii reformatorów społecznych, mocno zakorzenione w królestwie (Maurice), w współczucie (ucieszyć), lub w liturgiczne wizję chwały Bożej (Holland, Temple), usiłowano do ich ucieleśnieniem duchowej wizji w codziennym światem płace, domy, pracy i pokoju.

Bonhoeffer, ale podkreślił, że na świecie jest już duchowa, pogodzić, wymagających "religionless," nierozdzielone chrześcijan, aby pogrążać się w jej życiu, aby udowodnić, nie jest bezbożny.

W takich napięć nieziemski światowość kiedykolwiek życia chrześcijańskiego, a nie na świecie, odkupił od niego niezależne, ale powrót do ministra wysłał do niego, mieszka w nim w siłę w świecie przyszłości, wiedząc, że na świecie jest Bożego.

REO Biały


(Słownik Elwell ewangelicki)

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest