Co to znaczy być chrześcijańska?

Informacje ogólne

[Editor's WIERZĘ Uwaga: Ten wpis jest znacznie różni się od innych pozycji w wierza.

Jest napisany przez Redaktor uwierzyli, i zawiera on pewne elementy opinii, które staramy bardzo trudne do wyeliminowania wszystkich pozostałych stron w BELIEVE].

WIERZĘ LOT otrzyma e-mail, notatki, pytania i komentarze od czytelników.

Często w takich pisarzy jak zauważa powiedzieć rzeczy "Uważam siebie chrześcijaninem" lub "Myślę, że jestem chrześcijaninem".

Takie komentarze mnie ogólnie niespodzianką!

Sytuacja dla każdej osoby nie jest odpowiedzialny w "odcieniach szarości!"

Jesteś albo zdecydowanie chrześcijańskim, czy też nie! Chodzi o takie same jak tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą.

Odpowiedź jest bardzo konkretne i wyraźne.

Co to jest zaangażowany w Być chrześcijaninem?

Każdy Kościół ma pewien ustalony zbiór przekonań, często nazywany Wyznanie Wiary. Ten Wyznanie Wiary opisuje kilka centralnych przekonania, że w Kościele partykularnym.

Osoba, która jest uważana za członka Kościoła muszą wierzyć, że każdy z tych podstawowych przekonań.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Istnieje duża różnorodność w 330.000 Kościołów, które istnieją w Stanach Zjednoczonych.

Większość z nich Oświadczenia wiary, że są dość podobne do siebie, ale niektóre Kościoły mają istotne różnice.

A sam Kościół może połączyć przez prawie dowolną nazwę go wybiera.

Oznacza to, że praktycznie każdy Kościół może zawierać wyraz chrześcijańskiej w jej imieniu, czy jest to rzeczywiście chrześcijańska!

Istnieją rzeczywiście kilka bardzo dużych i znanych Kościołów, które Chrystus nazwa lub słowo chrześcijańskiego w ich imieniu, ale na pewno nie są chrześcijańskie, w poprawnej definicji tego słowa.

Tego rodzaju sprawy były bardzo częste problemy we wczesnym Kościele. Setki różnych grup stanowiły, że każdy miał bardzo różnych grup religijnych, ale że wszystkie Nazwali się uznać za siebie i chrześcijańskiej.

Na świecie uczonych chrześcijańskich spotkali się na kilka rad, aby ustalić i określić dokładnie, jakie były prawdziwe chrześcijańskie wierzenia.

Konkretnie, Rady odbyły się w Nicei w 325 AD, ustanowiła zbiór podstawowych przekonań, które stały się sama definicja tego, co wiara chrześcijańska włączone.

Ten Credo Nicejsko posiada kilka różnych pojęć lub przekonań.

A Kościół, który jest prawdziwie chrześcijańska musi więc wierzyć i zaakceptować każdy z Credo Nicejsko przekonań. Przeciwnym razie nie byłoby Kościoła, z definicji, być chrześcijaninem.

Oznacza to, że Kościół mógłby się niemal wszystkie z tych przekonań, a na pewno okazać się chrześcijańskich, a nawet sama zadzwonić chrześcijańskiej, ale, o ile nie wynika Wszystkie te wymogi definicji pojęcia "chrześcijańska", nie będzie faktycznie być!

Wiele Kościołów chrześcijańskich tylko powiedzieć, w ich Wyznanie Wiary, że zgodnie z Credo Nicejsko, a oni zwykle dodać dodatkowe przekonania, które tak długo jak nie są one sprzeczne z pojęciami stosowanymi w Credo Nicejsko, nie zmieniają faktu, że Kościół jest zatem Chrześcijańskiej.

Inne Kościoły wybrać osobno wyliczyć kilka przekonania zawarte w Credo Nicejsko (i zwykle dodać innych wyznań, jak również). Chrześcijan również następujące apostoł's Creed, a często także Athanasian Creed.

Osoba, która jest członkiem takiego chrześcijaństwa, więc niekoniecznie chrześcijaninem.

Zanim dana osoba jest zapisane, on / ona nie może być członkiem Kościoła.

Dlatego istnieją dwa rodzaje wymogów na osoby, które mają być chrześcijaninem: (1) Kościół, który jest udziałem jest w rzeczywistości chrześcijaństwa, oraz (2) osoba staje się członkiem tego Kościoła, który pociąga za sobą następujące wszystkich tych podstawowych przekonania, które są zawarte w tym Kościoła Wyznanie Wiary.

Jeżeli jeden z tych wymogów nie jest spełniony, dana osoba nie jest w rzeczywistości chrześcijańskiej.

Nie ma może na ten temat.

Nie ma wątpliwości dotyczące statusu osoby, po upływie dwóch wspomniano powyżej wymagania są brane pod uwagę.

A osoba jest bez wątpienia chrześcijańską lub zdecydowanie nie jeden.

(Nie jest zupełnie odrębne sprawy, czy dana osoba jest "dobrym chrześcijaninem". Jednak, tak długo, jak długo dana osoba przyjęła Jezusa jako Zbawiciela, i wierzy w Biblię i Trójcy Świętej, i wierzy, że Jezus jest Synem Boga i że On urodził się, mieszkał i został ukrzyżowany, za grzechy wszystkich ludzi; i uczestniczy Kościoła, że uważa również, że osoba jest chrześcijaninem.)

Istnieje znaczna liczba Kościołów, które mają kilka podobnych do wierzeń chrześcijańskich wierzeń, ale które nie akceptują wszystkie z wierzeniami w Credo Nicejsko.

Z definicji, takie Kościoły nie są chrześcijańskie. Zatem, ich członkowie nie są chrześcijańskie, nawet jeśli są one myśleć!

Bardzo dobrym przykładem jest Mormoni Kościoła, oficjalnie zwany Kościół Jezusa Chrystusa Latter-Day Saints.

Że Kościół obejmuje Biblii na równi z kilku (ludzko-pisemny) Książki używa go do nauczania swoich naśladowców.

Z tego powodu, i inni, Mormoni przekonania są często bardzo podobne do chrześcijańskich wierzeń.

Istnieją jednak znaczne różnice.

Wiara chrześcijańska koncepcja, która obejmuje okres Prophecy zakończony, gdy Nowy Testament pisma były kompletne, a nie później roszczeń Bożego Prophecy mieć ważność.

Mormons wierzę, że Joseph Smith, w 1830s i 1840s, otrzymała Boskie wskazówki w formie pisemnej Księgi Mormona i inne Books, że Smith napisał, a później przywódców Kościoła Mormoni również miały Boskie wskazówki dotyczące Prophecy.

Istnieje kilka poważnych różnic pomiędzy Mormoni chrześcijańskich przekonań i wierzeń.

Różnice te stanowią sprzeczności z definicją chrześcijańskich przekonań jako rejestrowana w Nicejsko Creed i Rad innych ekumeniczny Kościele.

Na przykład, chrześcijanie wierzą w Original Sin Adama, a nie Mormons.

Z tych powodów, Mormons nie są rzeczywiście prawdziwe chrześcijan, ponieważ Mormoni Kościoła nie mieszczą się w definicji chrześcijańskiego Kościoła.

W rozmowie z różnych Mormons podczas mojego życia, mam stwierdziła, że prawie wszyscy wierzą, że są chrześcijanami, a oni bardzo poboznie modlić się do Jezusa w swoich usługach oraz w ich życiu.

That's Wonderful!

Oni również wierzą, że ich Kościół jest chrześcijańska, ponieważ studium Biblii i nazwisko, ponieważ Jezus Chrystus jest w imię ich Kościół!

Tego rodzaju sytuacje mogą być bardzo mylące dla osoby, która stara się być zapisane przez Jezusa.

Regularnie zdarza się, że taka osoba idzie do Mormoni Kościoła w celu osiągnięcia tego celu.

Nawet po zakończeniu uczestnictwa przez długi czas fakt, że Biblia jest badane i wykorzystywane do poradnictwa, przekonuje najbardziej Mormons, że są one w rzeczywistości, chrześcijan.

Są one w istocie, nie!

Że nie musi brać od wiarygodności lub wartość ich wiary.

To po prostu nie faktycznie kwalifikują się do definicji słowa "chrześcijańska". To nie bierze od intensywności cudowny, że wiele Mormons wprowadzają do swojej wiary, albo z doskonałej one miały skutki dla społeczeństwa, zarówno dużych i małych.

W ogóle, są Mormons się do obywateli, jako model, ponieważ są one tak ściśle intencyjny w sprawie po ich nauki Kościoła.

Problem polega na tym, że uważają również, równie intensywnie (do Biblii) na naukę Joseph Smith i inni. A Mormoni uważa, że nauczanie Mr Smith równej wagi do nauczania Jezusa, prawdziwego i wiara chrześcijańska nie będzie tolerować, że wysokie umieszczanie oświadczeń śmiertelnego mężczyzn.

Istnieje wiele Kościołów, że nie wierzy w Trójcę, rdzenia przekonania chrześcijaństwa.

W Unitarianistyczny uniwersalista Kościół jest taki Kościół, który tylko wierzy w Boga, Ojca.

Kościół Zielonoświątkowy Zjednoczone również nie wierzy w Trójcę, ale oni wierzę, że Jezus reprezentuje wszystko, co potrzebne w Divinity.

Kościoły te również nie spełniają definicji jest chrześcijańska, więc ponownie, naśladowcy tych Kościołów, czy też nie wierzą się za chrześcijan, nie są.

W wyniku tej dyskusji jest, że ostrożnie należy podjąć podczas pierwszego wyboru Kościoła stać się członkiem.

Jest dobrze, aby odwiedzić kilka różnych Kościołów, aby znaleźć taki, który wydaje się najlepiej dostosowane do każdej osoby motywacji i osobowości.

Potencjalnych użytkowników nie powinna polegać na widząc wyraz chrześcijańskiej w imię Kościoła, ale powinien poprosić o kopię Kościoła Wyznanie Wiary (lub podobnych pisemne przedstawienie podstawowych przekonań tego Kościoła).

Tak długo, jak Kościół wierzenia spisana w następujący sposób w Credo Nicejsko, że Kościół jest z definicji, Christian.

W tym momencie, Go for it!

Pan czeka na Ciebie!

OK! Teraz w przypadku większego przedmiotu!

Co jest naprawdę ważne tutaj?

WORD, że niektórzy mogą być stosowane do przekonania systemu?

Podziwiam, że inne osoby lub stosunku Kościoła?

Być może te rodzaje rzeczy mają pewne znaczenie, ale prawdziwym problemem jest to, co Pan myśli o tym wszystkim!

Mamy uczestniczyć w każdym Kościele w celu ustanowienia osobistej relacji z Panem.

Tak dalece jak to dotyczy indywidualnie, Kościoła działa tylko w celu ułatwienia prowadzenia tej działalności.

Jesteśmy kuszeni, by sądzić, że ludzie, którzy uczęszczają do Kościoła, Mormoni, i którzy są prawdziwie poświęcony Panu, zostanie przyjęta z entuzjazmem przez Niego będzie jak wszystkie inne osoby, które poboznie oddać Mu pokłon.

Mamy ludzi twierdzą, ponad różnice, a nawet "błędy" innych podejść do uwielbienia Pana, ale uważam, że w jego oczy, pobożny wierzącego jest pobożny wierzący!

W konsekwencji tego jest interesujące!

Jeśli dana osoba zdecyduje się na udział w Southern Baptist Church, a następnie Pan słusznie należy się spodziewać prawdziwej i pełnej zgodności z każdego aspektu tego Kościoła przekonań i procedur.

Jeżeli osoba wybiera zamiast Lutheran Church uczestniczyć, to powinien Pan słusznie oczekują, że osoba, która ma ściśle wierzeń i postępuj zgodnie z procedurami obowiązującymi w tym Kościele.

Nawet jeśli te dwie osoby będą zatem mieć różne wymagania umieszczone na nich, Pana Wyrok na każdej byłaby oparta na skali zgodności w odniesieniu do tej konkretnej SET przekonań i procedur.

W Pana oczach, jeśli "gości A 98" w Lutheran Church lub w charyzmatycznych Kościół Zielonoświątkowy, byłyby wykazać mu prawdziwe nabożeństwo. Podobnie, członkowie różnych Kościołów, którzy tylko "pokazać się" każdego tygodnia, by wykazać mu raczej kiepskiego poziomu pobożności.

Czy widzisz tego pojęcia w jaki sposób przenosi się do innych Kościołów, którzy kultu Jezusa?

W kościołach i cerkwiach mają bardzo dużo różnych (dogmatycznych) z przekonania większości Kościołów protestanckich.

One nawet wierzyć w WYMÓG obserwacji siedmiu sakramentów, a nie dwa większości Kościołów protestanckich.

To rzeczywiście dobrze!

Jest członkiem Kościoła katolickiego muszą być zgodne z tych siedmiu sakramentów (poboznie) w celu "gości A 98" w Pana oczach.

Podobne podejście można zastosować do Mormoni w Kościele!

Chociaż, w "technicznej" nie ma poczucia chrześcijańskiej fakt, że większość jej członków jest WIERZĘ, a oni kultu Jezusa (często imponująco poboznie), wierzymy, że Pan może zobaczyć wiele "98s" tam, zbyt ! (Dokładamy wszelkich starań, mówiąc: "98s", ponieważ Pan rozpoznaje, że nie są "doskonałe" nie ważne jak mocno się staramy, a my nigdy nie gości a "100"!)

Pan jest z pewnością najbardziej interesuje głębokość zobowiązania do Niego i Ojca.

Wydaje się mało prawdopodobne, że On jest tak "prawne", aby nalegać na jednej lub innej, specjalnej metody wykazującej, że do Niego.

, Ale wyraźnie, gdy osoba ta wybrała Kościoła, Pan słusznie może oczekiwać ŁĄCZNIE zobowiązanie, że Kościół i jego przekonania i metodologii.

Rozważyć, w jaki sposób zachowywał się Jezus, kiedy był z nami na Ziemi.

Nie wydaje się oczywiste, że byłoby to co on będzie chciał. On nie będzie "zawieszała się" na "oznacza", ale z pewnością tylko dbają o "kończy", że każda osoba ustanawia bardzo silne przywiązanie do Niego za pośrednictwem Kościoła.

Jesteśmy pokusę, aby myśleć, że ten pomaga również wyjaśnić wielkiej różnorodności współczesnych Kościołów.

On jest bardzo świadomy tego, co różnorodnych partii jesteśmy, i że jednostki muszą być w stanie znaleźć różne metody ich realizacji Nabożeństwo do Niego.

Thoughtfully, On pod warunkiem LOTS alternatyw dla nas!

Widzimy je jako bardzo różnią się od siebie nawzajem, lecz widzi je jako równoległe wysiłki zmierzające do osiągnięcia tego samego końca!

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest