Adamici

Informacje ogólne

Adamites lub Adamians, były sekty heretyków, które rozkwitły w Afryka Północna w 2. i 3. wieków.

Opierając się prawdopodobnie w unii niektórych gnostic i doktryny ascetyczne, w tym sekty pretended, że jej członkowie zostali ponownie ustanowione w Adam's innocency stanu pierwotnego.

One odrzucone formę małżeństwa, które oni powiedzieli, nigdy nie istniały, ale dla grzechu, i mieszkał w absolutnej bezprawia, stwierdzając, że, niezależnie oni, ich działania mogą być ani dobre, ani złe.

W średniowieczu doktryn tego ukrywać sekty, która nie istnieje samo długo, zostały reaktywowane w Europa przez Bracia i Siostry Wolnego Ducha.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Adamites

Informacje Katolicki

W Adamites były ukrywać sekty, którego powstanie datuje się może z drugiego wieku, które mają profesów odzyskała pierwotnej niewinności Adam's.

Święty Epifaniusz i św Augustyn wspomnieć Adamites przez nazwę i opis ich praktyki.

Są to ich kościół Raj; oni potępił małżeństwa jako obcego do Edenu, a oni sami usuwana, podczas gdy gołym zaangażowanych w wspólnej modlitwy.

Mogą one nie były liczne.

Różne kont są podane na ich pochodzenie.

Niektóre z nich pomyślał, zostały jej pochodną w Carpocratian Gnostics, którzy profesów jeden zmysłowym mistycyzm i kompletny emancypacji od prawa moralnego.

Teodoret z Cyru (Haer. Fab., I, 6), która odbyła się ten widok z nich, i określiła je z licentious sekt, których praktyki są opisane przez Klemens Aleksandria.

Inni, wręcz przeciwnie, uważają je zostały źle rozdzielanej ascetics, którzy wytrwale do extirpate cielesny przez pragnienia powrotu do prostsze sposoby, przez zniesienie małżeństwa.

Praktyk podobnych do tych opisanych w Europa się kilka razy w późniejszym wieku.

W XIII w. były one reaktywowane w Holandia przez Bracia i Siostry Wolnego Ducha, oraz w formie Grosser, w czternastym przez Beghards (zob.) w Niemcy.

Wszędzie spotkał się z firmą one sprzeciwu.

W Beghards stał się Picards z Czech, którzy wzięli w posiadanie wyspy na rzece Nezarka, i dał się aż do haniebnej komunizmu.

Ziska, Bussite lidera, niemal grudnia sekty w 1421 (por. Höfler, Geschichtsquellen Böhmens, I, 414, 431); krótkie ożywienie tych doktryn odbyły się w Czechach po 1781, ze względu na toleration Edykt wydany przez Józefa II ; Tych communistic Neo-Adamites zostały zniesione przez życie w 1849 roku.

Francis P. Havey


W Encyklopedii Katolickiej, Tom I

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor Imprimatur.

+ John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


Clem.

z Alex., Strom., III, IV; EPIPH., Haer., LII; Augustyn, De Haer., XXXI; Bossuet, Wariacje na Prot.

Kościoły; RUDINGER De Eccles.

Frat. w Czechach; SVATEK, Adamiten und Deisten w Böhmen w culturhist.

Bilder aus Böhmen (Wiedeń, 1879), I, 97; HERGENRÖTHER, w Kirchenlex.

I., 216-218.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest