Środa Popielcowa

Informacje ogólne

Środa Popielcowa w kościołach chrześcijańskich, jest pierwszego dnia sezonu pokutną Wielkiego Postu, tzw z ceremonii umieszczania popiół na czoło jako znak wyrazów.

Ten zwyczaj, prawdopodobnie wprowadzony przez papieża Grzegorza I, został powszechnej od Synodu Benevento (1091).

W kościół rzymskokatolicki, uzyskane z popiołów spalone gałęzie palm z poprzedniego Niedziela Palmowa jest błogosławiony na masę przed Środa Popielcowa.

Kapłan stawia błogosławiony popiołem na czołach na pełniących obowiązki kapłanów, duchownych oraz zgromadzenie, podczas gdy recytujący w ciągu każdego następującego wzoru: "Pamiętaj, że jesteś kurzu i pyłu aż będziesz powrotu".

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Środa Popielcowa

Zaawansowane Informacje

Tradycyjnie dzień na początku Wielkiego Postu, Środa Popielcowa dostaje swoją nazwę od niestandardowych obserwowane w niektórych kościołach z dabbing popiół na głowę jako znak wyrazów.

Pierwotnie był to część dyscypliny publicznych wyrazów i wszedł do użycia na ogół z dziesiątego wieku, dla wszystkich którzy uczestniczyli w tym usługi: jeden wyjaśniająca formuła odczytu (Gen. 3:19), "Pamiętaj, człowiecze, że jesteś kurzu i pyłu aż będziesz powrotu ".

Podczas Wielkiego Postu był uważany za kościoła szansę wejść do Pana dyscypliny czterdzieści dni na pustyni, jako przygotowanie do posługi, Uznano, że w sześć tygodni po sześć niedziele Wielkiego Postu dozwolone tylko za trzydzieści sześć dni na czczo (niedziela zawsze jest festiwal zmartwychwstanie).

Tak więc cztery dni czczo wstępne zostały dodane, a tym samym rozpoczął sezon (na Rzym w połowie piątego wieku) w środę przed pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

Według tradycji preparaty zostały wykonane na czczo sezonu za pomocą notki na tłuszczu, itp., na poprzedni dzień, który był znany jako Mardi Gras, a ten dał podstawę do zwyczaju jedzenie naleśników, że dni.

DH Wheaton


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


AA McArthur, The Evolution of chrześcijańskiej Roku.

Środa Popielcowa

Informacje Katolicki

W środę po Quinquagesima niedziela, który jest pierwszy dzień z Lenten szybko.

Nazwa czasy cinerum (dzień popiołów), które nosi w Mszał Rzymski znajduje się w najbliższej istniejących kopii na Sakramentarz gregoriański i prawdopodobnie pochodzi z co najmniej ósmym wieku.

Na ten dzień wszyscy wierni według starożytnych napomnieni są niestandardowe podejście do ołtarza, przed rozpoczęciem Mszy, a nie kapłan, zanurzenie jego kciuk w popiele wcześniej błogosławił, znaki na czole - lub w przypadku duchownych na miejscu w Tonsura - w każdej znak krzyża, mówiąc słowami: "Pamiętaj, że Ty jesteś człowiekiem kurzu i pyłu aż będziesz powrotu".

Popiołów stosowanych w tej ceremonii są dokonywane przez spalenie pozostałości dłońmi błogosławiony na Niedzielę Palmową roku poprzedniego.

W błogosławieństwo z popiołów cztery modlitwy są używane, wszystkie z nich starożytnych.

W posypywane są popiołem ze świętą wodą i poddane fumigacji z kadzidła.

Samego celebransa, ani kardynał, biskup, otrzymuje, bądź stałego lub siedzącej, popiół z innego kapłana, zwykle w najwyższej godności osób.

W starszych grupach wiekowych jeden procesję pokutną często po obrzędzie z dystrybucji z popiołów, ale nie jest to obecnie zalecane.

Nie może być żadnych wątpliwości, że niestandardowych dystrybucji popiół do wszystkich wiernych powstał z sandy imitacje w praktyce przestrzegane w przypadku publicznych penitentów.

Ale to sandy użytkowania, przyjmowanie sakramentalnej, które jest pełne symbolikę pokuty (por. cor contritum quasi cinis z "Dies irae") jest data wcześniejsza niż był dawniej rzekomej.

Jest on wymieniony jako ogólnego przestrzegania zarówno dla duchownych i wiernych w Synodu Beneventum, 1091 (Mansi, XX, 739), ale prawie sto lat wcześniej niż w tym Anglo-Saxon homilist Ælfric zakłada, że ma ona zastosowanie do wszystkich klas mężczyzn .

"Czytać", mówi,

w księgach zarówno w starych, jak i ustawa w Nowym że ludzie którzy nawrócili ich grzechy bestrewed się z popiołów i ubrali ich organów z worem.

Teraz nam to trochę na początku naszego Wielkiego Postu strew, że na naszych głów popiołem, aby zasygnalizować, że powinniśmy do nawrócenia naszych grzechów w Lenten szybko.

A potem on wymusza tego zalecenia przez straszliwy przykład człowieka, którzy odmówili udania się do kościoła na popiół w Środa Popielcowa i którzy kilka dni po został przypadkowo zabity w dzika polowanie (Ælfric, mieszka świętych, ed. Skeat, , 262-266).

Jest możliwe, że pojęcie pokuty, które zostało zaproponowane przez Obrzęd Środa Popielcowa została wzmocniona została przez graficzny wykluczenia z sacrum tajemnice symbolizowane przez zasłonę z Lenten zasłoną przed sanktuarium.

Ale na tym i na praktyki na początku szybko Środa Popielcowa patrz Wielkiego Postu.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Herbert Thurston.

Przepisywane przez Józefa P. Thomas.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest