Brewiarz Rzymski, katolicka Brewiarz

Informacje ogólne

Modlitwa przed Bożego Service

Otwórz Ty, Panie, moje usta, aby błogosławić twoje święte imię, moje serce również oczyścić ze wszystkich próżno, zło, a wędrówki myśli; oświecił moje zrozumienie; enkindle moje uczucia, abym mógł powiedzieć tego pakietu Office godnie, z uwagą i pobożnością, i tak się spełniają, które mają być przesłuchane w obecności Twego Boskiego Majestatu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Panie, w jedności z Boskim zamiarze czym ty sam na ziemi didst uczynić twój chwale Boga, pragnę zaproponować w tym Office modlitwy do ciebie

Brewiarz Rzymski, katolicka Brewiarz

Informacje Katolicki

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Od takich odniesień, oraz z innymi o podobnym charakterze, Quesnel gromadzi że słowo Breviarium został wyznaczony na pierwszej książki dostarczenia rubryki, rodzaj Rząd. Tytułem Brewiarz, jak my ją zatrudniać - to książka zawierająca całego kanoniczne urzędu - wydaje się datę, od jedenastego wieku.

Święty Grzegorz VII posiadanie, rzeczywiście, skróconej w celu modlitwy, mających uprościć i liturgii, jak w wykonaniu Romana Trybunału, w tym abridgment otrzymała nazwę Brewiarz, która była odpowiednia, ponieważ, zgodnie z etymologii tego słowa, była jeden abridgment.

Nazwa została przedłużona do książek, które zawierają w jeden wolumin, lub co najmniej w jednej pracy, księgi liturgiczne różnych rodzajów, takich jak Psalter, Antiphonary, Responsoriary, Dziękujemy, itd. W związku z tym może być wskazał że w tym sensie tego słowa, gdyż jest używany obecnie, jest nielogiczne; należy nazwany Plenarium niż Breviarium, ponieważ liturgically mówiąc, słowo wyznacza Plenarium dokładnie takie książki jak zawierać kilka różnych kompilacji zjednoczona pod jednym okładka.

Jest to jednak zaznaczyć, po prostu, aby jeszcze wyraźniej znaczenie i pochodzenie słowa; sekcji V i będzie dostarczać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, w skład Brewiarz.

II. SPIS TREŚCI

Brewiarz Rzymski, który z rzadkimi wyjątkami (niektóre zakony, ambrozjański i Mozarabic namaszczenie, itp.) jest używany w tym dniu w całej łacina Kościoła, jest podzielony na cztery części w zależności od pory roku: Zima, Wiosna, Lato I jesienią.

Jest skonstruowana z następujących elementów: (a) Psalter; (b) właściwą część sezonu; (c) własna z Świętych; (d) Wspólnej; (e) niektórych specjalnych urzędów.

(a) Psalter

The Psalter jest najstarszych i najbardziej czcigodny części Brewiarz.

Składa się z 150 psalmy, podzielona w sposób szczególny, aby być opisane później.

Te psalmy stanowiły podstawy do Liturgii Żydów przez dwanaście wieków przed Chrystusem, a On z pewnością wykorzystały te formularies do Jego modlitwy, a także notowane na nich wielokrotnie.

Apostołowie po Jego przykład i wydanych na Kościoły chrześcijańskie dziedzictwo z Psalter jako główny form modlitwy chrześcijańskiej.

Kościół posiada starannie konserwowane podczas ich upływie stuleci i nigdy nie starał się ich zastąpienia przez inne formularies.

Próby zostały dokonane od czasu do czasu na komponowanie chrześcijańskie psalmy, takich jak Gloria w excelsis, Te Deum, Lumen hilare, Te DECET Laus, a także kilka innych, ale te, które Kościół ma zachowane są pojedynczo i przyjęła kilka liczby.

W rytmicznych hymnów okres od daty później niż w czwartym i piątym wieku, a na najlepszych posiadać jedynie drugorzędne miejsce w programie pakietu Office.

Tak Księgi Psalmów stanowi podstawy katolickiej modlitwy; lekcji, które wypełniają tak ważne miejsce w tej modlitwie, nie są po wszystkich właściwie tzw modlitwy, a antiphons, responsories, versicles itp., ale są wykorzystywane w psalmach szczególny sposób.

W Brewiarz, jednak Psalter dzieli się według specjalnego planu.

W najwcześniejszym okresie korzystania z Księgi Psalmów w Urzędzie był niewątpliwie dokładnie podobne do tych, które panowały wśród Żydów.

Prezes chóru wybrała psalm w szczególności jego własnej woli.

Niektóre psalmy, takich jak XXI, wydają się szczególnie odpowiednie do pasji.

Innym był dostosowany do zmartwychwstania, trzecia nadaje Wniebowstąpienia, podczas gdy inne znów są specjalnie referable do Urzędu of the Dead.

Niektóre psalmy dostarczyć rano modlitwy, inni dla tych nocy.

Ale wybór był w lewej ręce biskupa lub prezes chóru.

Później, prawdopodobnie z IV wieku, niektóre psalmy zaczął być grupowane, aby odpowiedzieć na rozmaite wymogi liturgii.

Inną przyczyną doprowadziło do tych grup i uzgodnień z Psalter. Niektórzy mnisi zostali w zwyczaju codziennie recytuje całości z 150 psalmów.

Jednak tej formy pobożności, oprócz lekcji i innych formularies, zajmowane tak wiele czasu, że zaczął się na odmawianiu całego Psalter przez cały tydzień.

W ten sposób każdy dzień był podzielony na godziny, godzina i każdy miał swoją własną część do Psalter. Z tych rozwiązań powstał pomysł podzielenia Psalter według specjalnie opracowanych zasad.

Święty Benedykt był jednym z pierwszych, aby ustawić się do tego zadania, w szóstym wieku.

W panowania minut daje wskazówki, jak w tym okresie, psalmy miały być rozprowadzane w dyspozycji opat, a on sam sporządził takiego rozwiązania.

Niektóre psalmy zostały ustalone niezależnie do biura noc, inni na Jutrznia, inni na premiera, Terce, Sext, Brak, inni na nieszpory i kompleta.

Jest to przedmiotem dyskusji wśród liturgists czy taki podział Benedyktynów w psalmach jest lub przedniej do tylnej Roman Psalter.

Choć może to nie być możliwe do udowodnienia punkt na pewno, nadal wydaje się, że Roman układ jest starszym z dwóch, ponieważ, że sporządzone przez św pokazuje więcej umiejętności, i w ten sposób wydaje się być w przyrodzie na reformy podziału rzymskiego.

W każdym przypadku, Roman porozumienie z Psalter dociera z powrotem do hoary starożytności, przynajmniej do siódmego lub osiem wieku, od kiedy nie zostało poddane żadnym zmianom.

Oto jego dyspozycji.

Psalmy i-CVI są recytowane w Matins dwanaście dziennie, ale niedziela Matins mieć sześć psalmów podzielona pomiędzy trzy nocturns.

Tak więc:


Psalmy pominięte w tej serii, a mianowicie, IV, V, XXI-xxv, xlii, L, LIII, LX, LXII, LXIV, lxxix-XC, xciv, są, ze względu na ich szczególne zdolności, zarezerwowane dla Jutrznia, premiera I kompleta.

W serii, z Ps.

CIX do Ps.

Cxlvii łącznie, są wykorzystywane na nieszpory, pięć każdego dnia, z wyjątkiem Psalmów CXVII, CXVI, cxlii, zarezerwowane dla innych godzin.

W ostatnich trzech, CXLVI, CXLVII, cl, które są specjalnie nazwie Psalmy uwielbienia (Laudes), ze względu na słowo, które Laudate Motywem ich formy, zawsze są używane w godzinach porannych Office, który tym samym staje się jego nazwa Jutrznia.

Jednak rzut oka na powyższe tabele pokaże, że ogólnie rzecz biorąc, Roman Kościół nie próbuje dokonać wyboru biegłego Psalmy na odmawianiu codziennie.

Ona wzięła je w kolejności, jak przyszli, z wyjątkiem bardzo nielicznych poza ustalonym dla Jutrznia, premier, i kompleta, a wybrane Ps.

CXVI godziny na dzień.

Inne Liturgies, jak ambrozjański, Mozarabic i benedyktynów, lub zakonnego, Psalters sporządzony na całkowicie różnych linii, ale odpowiednie zalety tych systemów nie muszą być tu omówione.

Kolejność w ferial Psalter nie jest się na festiwalach w roku lub na święta świętych, ale Psalmy są wybierane zgodnie z ich suitableness do różnych okazjach.

Historia tekst tego Psalter jest interesujący.

Najstarszych Psalter wykorzystywane w Rzym i Włochy był "Stary Psalterium", lista w wersji, która zdaje się zostały wprowadzone do liturgii przez papieża Damazego św (zm. 384).

On był pierwszy którzy zarządził przegląd lista przez St Jerome, w 383 AD.

Na tym koncie został on nazywany "Psalterium Romanum", i było używane w Włochy i poza nią aż do IX wieku i później.

Jest to nadal stosowane w St Peter's na Rzym, i wiele z tych tekstów naszych Mszał i Brewiarz nadal wykazują pewne warianty (Invitatory jeden Ps. Xciv, antiphons z Psalter i responsories z właściwego do sezonu Introits, Graduals, Offertories i Komunia).

Rzymska Psalter również wpływa na Mozarabic liturgii, i była używana w Anglii w ósmym wieku.

Ale w Galia oraz w innych krajach na północ od Alp, innym recension weszła w konkurencji z "Psalterium Rzymski" w ramach odrobinę mylący tytuł "Psalterium Gallicanum"; zawarte w tym tekście niczego wyraźnie Gallican, jest po prostu później korekty w Psalter dokonanych przez św Jerome w Palestynie, w 392 AD.

Tę recension całkowicie odbiegał więcej niż jednej formy na wcześniejsze lista, a przygotowanie go w St Jerome miał ustanowić Hexapla Orygenesa w ramach wkładu.

Wydaje się, że Święty Grzegorz z Tours, w szóstym wieku, wprowadził to tłumaczenie do Galia, lub w każdym razie był specjalnie rolę w rozprzestrzenianiu się jej używać, bo to ten Psalter, że był zatrudniony w psalmody Bożego obchodzone na wiele zaszczycony i odwiedzany grób św Marcin z Tours.

Od tego czasu rozpoczął się ten tekst swoim "triumfalnym marca całej Europa".

Walafrid Starbo stwierdza, że Kościoły Niemcy zostały przy użyciu go w ósmym wieku: - "Galli et Germanorum aliqui za emendationem jak Hieronima pater de LXX composuit Psalterium cantant".

O tym samym czasie Anglii oddał "Psalterium Romanum" za "Gallicanum".

Anglo-Saxon Psalter już o których mowa corected i został zmieniony w dziewiątym i dziesiątym wieku, aby stało się ono zgodne z "Gallicanum".

Irlandia wydaje się po Gallican wersja od siódmego wieku, jakie mogą być zbierane od słynnego Antiphonary z Bangor.

To nawet wejść na Włochy po dziewiątym wieku, dzięki wpływ na Frankish, i cieszy się znacznym vogue.

Po Sobór Trydencki, Święty Pius V przedłużone stosowanie "Psalterium Gallicanum" dla całego Kościoła, St Peter's Rzym sam w dalszym ciągu ograniczać się do rzymskiej Psalter.

W ambrozjański Mediolan Kościół ma również swoje własne recension z Psalter, wersja założona w połowie IV wieku, na Grecki.

(b) właściwego sezonu

Ta część zawiera Brewiarz Urzędu różnych porach roku liturgicznego.

Jak dobrze wiadomo, okresy te są obecnie ustawione w ten sposób: Adwent, Christmastide, Septuagesima, Wielki Post, Wielki Tydzień, czas paschalnej, w czasie i po Pięćdziesiątnicy.

Ale ony przez powolne stopni zrobił ten podział roku liturgicznego rozwijania swojej obecnej formie.

Należy śledzić za pomocą różnych jej etapach.

Może on być rzeczywiście powiedział, że początkowo nie było coś takiego, jak w roku liturgicznym.

Niedziela, dzień, przede wszystkim w celebracji eucharystycznej, jest jednocześnie na upamiętnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa; mężczyzn mówił o "Pasch z Ukrzyżowanie", "Pasch do Zmartwychwstania" - Wielkanoc staurosimon; Pascha anastasimon; każdą niedzielę było odnowienie paschalnej festiwalu.

To był tylko naturalne, że na rzeczywiste rocznicy święta powinny być przechowywane w specyficznych uroczystości, był to przede wszystkim chrześcijańskie święto, i centrum roku liturgicznego.

Wielkanoc zwrócił się w pociągu Zesłania Ducha Świętego, który został ustalony jako pięćdziesiąty dzień po zmartwychwstaniu, był to festiwal upamiętniający The Descent z Ducha Świętego na Apostołów.

Te pięćdziesiąt dni nieprzerwanego składa się festiwal, Jubileusz, czas radości, podczas którego nie było czczo i pokuty, gdy ćwiczenia zostały zawieszone.

Te dwa święta w ten sposób połączonych ze sobą są wymienione przez pisarzy kościelnych z drugiego wieku roku.

Podobnie jak po Wielkanocy była przez pięćdziesiąt dni z radością, więc musiał jej okres przygotowania przez modlitwę i post, z którego powstał sezonu Wielkiego Postu, który po wielu zmianach, rozpoczął się w końcu czterdzieści dni przed Wielkanocą, przybywa jej nazwę Quadragesima. Pozostałe rajdy punkt roku liturgicznego jest święto Bożego Narodzenia, najwcześniej których przestrzeganie jest bardzo odległych starożytności (trzeciego wieku co najmniej).

Jak Wielkanoc, Boże Narodzenie miał swój czas na przygotowanie, zwane Adwent, trwające obecnie cztery tygodnie.

W pozostałej części roku musiała zmieścić się w między tymi dwoma święta.

Od Bożego Narodzenia do Wielkiego Postu dwa prądy mogą być przestrzegane: w jednej spadł na święta Objawienia Pańskiego i oczyszczania, i sześć niedziel po Objawienia Pańskiego, stanowiące Christmastide. Tygodnie pozostały po tych niedziele spadek pod wpływem Wielkiego Postu, a pod nazwą Septuagesima, stworzyć swego rodzaju wprowadzenie do niego, ponieważ te trzy tygodnie, Septuagesima, Sexagesima i Quinquagesima, rzeczywiście należą do Wielkiego Postu ze względu na ich charakter przygotowania i pokuty.

W długim okresie między Pięćdziesiątnicy i Adwentu, od maja do grudnia, nadal się zajmuje.

A niektóre niedziele klastra Specjalne okrągłe wielkie festiwale, jak te z St John the Baptist (24 czerwca), świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca), St Lawrence (10 sierpnia) i św Michała (29 września ).

W późniejszym terminie te dni, których nie nadające się bardzo wygodnie do ogólnego systemu, często znikały, a były wchłaniane do wspólnego czasu po Pięćdziesiątnicy, składa się z dwadzieścia cztery niedziele, a tym samym zjednoczenia z Pięćdziesiątnicy Adwentu, a tym samym cyklu roku liturgicznego jest zakończona.

Właściwego część sezonu zawiera w związku z tym Biuro wszystkie niedziele i święta należących do niej, ze szczególnym lekcje, wyciągi z Ewangelii, a często także odpowiedniego antiphons, responsories, psalmy, dostosowane do specyficznych charakter tych różnych okresów .

Jest w skład tej liturgii Kościoła, że Roman ma wyświetlony jej prezenty krytycznej oceny, smak liturgiczne, teologiczne i acumen.

Różnica w charakterze tych okresach mogą być badane w takich dzieł jak Dom Guéranger "rok liturgiczny".

(c) własna z Świętych

Po właściwego w sezonie przychodzi w Brewiarz właściwego do świętych, to znaczy, że część, która zawiera lekcje, psalmy, antiphons, liturgicznych i innych formularies na święta świętych.

W rzeczywistości ten upamiętnia pod bardzo dużą liczbę świętych, którzy znaleźć wzmianki w kościelnych Kalendarz to jednak, meed nie być tutaj, ponieważ może on być łatwo konsultacje.

Ale może to być zauważyć, że większa liczba dni w roku - co najmniej dziewięć dziesiątych - są odpowiednie do specjalnego święta, a pytanie zostało poważnie dyskutowane, za każdym razem, gdy ruch na rzecz reformy nastąpiła w Brewiarz , W jaki sposób zapisać się do Boskiego Urzędu skalą od tych świąt, w jaki sposób przywrócić do Urzędu ferial mu Ascendancy.

To nie jest miejsce do dyskusji na temat takiego problemu, ale można stwierdzić, że ta inwazja na własna część sezonu osiągnął takie rozmiary imperceptilbly.

Nie zawsze było tak, na początku, aż do siódmego, a nawet do dziewiątej, wieku, święta świętych obserwowane w Brewiarz nie były liczne, które mogą być udowodnione poprzez porównanie nowoczesnych Kalendarze z dawniejszymi takich, które mogą być postrzegane w "An Ancient syryjskiego Martyrologium", "Le calendrier de Philocalus", "Martyrologium Hieronymianum", "Kalendarium Carthaginense".

Kalendarze te zawierają niewiele więcej niż na poniższej liście, po wielkich festiwalach w Kościele:


(d) Wspólnej

Pod tą nazwą pochodzą wszystkie lekcje, Ewangelie, antiphons, responsories i versicles, które nie są zarezerwowane dla specjalnych okazji, ale może być zatrudniony na całej grupy świętych.

Te Commons są Apostołów, ewangelistów, męczenników, spowiedników Papieży, spowiednicy nie Papieży, Opatów, dziewic, Święty i kobiet.

Aby te mogą być dodawane biur poświęcenia kościołów, i Matka Boska.

Office of the Dead zajmuje miejsce obok.

To jest najtrudniejsze do ustalenia pochodzenia tych urzędów.

Najstarszych wydają się należeć do dziewiątym, ósmym, a nawet w siódmym wieku, a za pomocą specjalnego formularies może nawet jeszcze bardziej Data powrotem.

Aby dać przykład, antiphons w ramach Wspólnej Męczenników w czasie paschalnej, "Sancti tui, Domine, sicut florebunt lilii, sicut et odor balsami erunt te ante", "lux perpetua lucebit sanctis tuis, Domine et temporum Aeternitas", podejmowane są z Czwartej Księgi Esdras (Dziękujemy!), który został odrzucony o prawie wszędzie na koniec czwartego wieku, te znaki, więc musi prawdopodobnie zostały zapożyczone na okres do tej daty wcześniejszej.

Prawdopodobnie także, w samym początku, najbardziej starożytnych tych wspólnych biur były pod Biura, aw niektórych z nich cechy szczególne wspieranie tej supposition może zostać zauważony.

Tak więc, wspólne Apostołów jest najwyraźniej referable do Urzędu św.

Piotra i Pawła i musi Bave później został dostosowany do wszystkich Apostołów.

Takie versicles w następujących we wspólnym męczenników: "Chce, Pater, wobec ubi ja jestem, tam siedzieć i ministra mój", "Je ¶ li co mi ministraverit, honorificabit dzisiejszym mój Pater", wydają się wskazywać na męczennika-diakona (Diakonos , Minister), i może odnosić się do specjalnie St Lawrence, ze względu na allusion do jego Akty słowa: "Quo, Sancte sacerdos, sine ministro properas?"

Ponadto, liczne aluzje do korony lub dłoni w tych samych antiphons odnoszą się bez wątpienia do świętych męczenników, Szczepana, Wawrzyńca i Vincent, których nazwy są synonimami i lauru koronę zwycięstwa.

Dane niezbędne do potwierdzenia tej hipotezy może być podana w sposób pełniejszy niż ten traktat, wystarczy że powiem, iż z literackiego punktu widzenia, jako że z archæology lub w liturgii, Biura Wspólnej zawierać klejnoty wielkie artystyczne piękno, i są bardzo dużym zainteresowaniem.

(e) specjalne biura

Urząd do Najświętszej Dziewicy, również bardzo starożytnego w niektórych jego części, ma wielkie znaczenie dogmatyczne, ale studenci są tego tematu, o którym mowa w Taunton EL Rev's "godzinki".

Urząd martwych, bez cienia wątpliwości jedna z najbardziej czcigodny i starożytnej części Brewiarz, i zasługuje na długotrwałe badania dla siebie.

W Breviaries również zawierać Biura właściwego dla każdej diecezji, i niektóre specjalne Biura nowoczesnych pochodzenia, co za tym idzie, nie potrzeba tutaj zatrzymują nas.

III. Godzin

Modlitwa o Brewiarz ma być stosowany codziennie, każdego dnia ma swoje własne Urzędu; w rzeczywistości byłoby poprawne powiedzieć, że każda godzina dnia ma swój własny urząd,, liturgically, dzień podzielony jest na godziny opierać się na starożytnego Roman podziałów dnia, trzy godziny apiece - premiera, Terce, Sext, Brak, i nieszpory, a noc Vigils.

Zgodnie z tą umową, Urząd portioned się do modlitwy w nocy vigils, to znaczy Matins i Jutrznia.

Matins jest podzielony na trzy nocturns, odpowiadają trzy zegary w nocy: godzina dziewiąta w nocy, północy, a godzina trzecia w godzinach porannych. Jutrznia urząd miał być recytowane rano. Dni urzędy odpowiadały mniej lub bardziej do następujących godzinach: premier do 6 AM, Terce do 9 AM, Sext na południe, do 3 Brak PM, nieszpory do 6 PM Konieczne jest, aby pamiętać słowa mniej lub bardziej, na te godziny były regulowane przez układu słonecznego, a zatem długość okresów zróżnicowanych z sezonu.

Urząd kompleta, które mieszczą się poza nieco powyżej podział, którego pochodzenia i daty później niż do ogólnego porozumienia, był recytowane w nightfall.

Nie taki podział godzin wrócić do pierwszego okresu chrześcijańskiego.

Więc ile można to stwierdzić, nie było innych oficjalnych lub publicznych modlitwy w najwcześniejszych dni, poza eucharystycznej usług, z wyjątkiem nocy zegarki, lub vigils, która polegała na chanting z psalmów i czytań z Pisma Świętego, ustawy, i Proroków, Ewangelie i Epistles, a homilię.

W urzędach Matins Jutrznia i tym samym reprezentują, najprawdopodobniej te zegarki.

Wydaje się, że poza tym nie było nic innego, jak tylko prywatne modlitwy, a na początku chrześcijaństwa modlitwy zostały powiedział w świątyni, jak czytamy w aktach od Apostołów.

Godziny równoważne Terce, Sext, Brak, i nieszpory były znane już w czasach Żydzi, jak i modlitwy zostały przyjęte jedynie przez chrześcijan.

Na pierwszy oznaczało dla prywatnych modlitwy, stał się w czasie godzin publiczne modlitwy, zwłaszcza gdy kościół został wzbogacony o ascetics, dziewice, i mnichów, ich powołanie do modlitwy konsekrowanego.

Od tego czasu, tj. od końca trzeciego wieku, zakonne pomysł Nadrzędnym wywarł wpływ na układ i skład pakietu Office kanoniczne.

Jest możliwe, aby dać dość dokładną uwagę na ustanowienie tych urzędów w drugiej połowie IV wieku XVII za pomocą dokumentu wyższe niż znaczenie dla historii mamy obecnie rozważa: "Peregrinatio ad Loca Sancta", napisane na temat AD 388, Etheria, Hiszpański abbess.

Tę narracji jest szczególnie opis po liturgii w kościele Jerozolima w tym terminie.

Biura premiera i kompleta zostały opracowane później, premiera pod koniec IV wieku, natomiast kompleta jest zwykle przypisane do świętego Benedykta w szóstym wieku, ale należy uznać, że, choć może on dały jej specjalny formularz Zachód, istniał przed swoim czasie modlitwy na zakończenie dnia, odpowiadające.

IV. Części URZĘDU

Każdy z godziny Urzędu w rzymskiej liturgii składa się z takich samych elementów: psalmów (i teraz, a następnie canticles), antiphons, responsories, hymny, lekcje, versicles, niewielkie rozdziały i gromadzi (modlitwy).

Kilka słów należy powiedzieć o każdej z tych elementów, w szczególności z punktu widzenia tego Brewiarz.

(a) Psalmy i Canticles

Nic nie trzeba tu zostać dodany do tego, co zostało już powiedziane w części II dotyczące psalmy, chyba że są one wykorzystywane w Brewiarz czasami w porządku kolejności, jak w ferial Biura Matins i nieszpory, czasami przez specjalnego wyboru, niezależnie od z Psalter kolejności, jak w Jutrznia, premiera, kompleta, i, ogólnie rzecz biorąc, w biurze świętych i innych uroczystości.

Kolejnym punktem zawiadomienia w skład rzymskiego Office jest to, że pozwala na włączenie do określonej liczby canticles, lub pieśni, pochodzących z innych części Holy Writ niż Psalter, ale wprowadzane na tych samych zasadach jak psalmy.

Są to: Kantyk Mojżesza po przejściu Morza Czerwonego (Exodus, xv); Kantyk Mojżesza przed śmiercią (Deut., XXXII); Modlitwa Anne matki Samuela (I Królów, ii); Modlitwa Jonas (Jon., ii); Kantyk Habacuc (Habacuc, iii); Kantyk Ezechias (Is., XXXVIII); Do Benedicite (Dan., III, LII); wreszcie, trzy pochodziły z canticles Nowy Testament: Magnificat, Benedictus, oraz Nunc dimittis.

Ta lista canticles zbiega się mniej lub bardziej z tymi, które są wykorzystywane w Grecki Kościół.

Święty Benedykt przyznaje te canticles do jego Psalter, w szczególności stwierdzając, że pożycza je z Kościoła Rzym, zapewniając w ten sposób kolejny argument za priorytet w Urzędzie Roman ponad zakonnego.

(b) Antiphons

W antiphons które czytane są obecnie w Brewiarz formularies skróconej, które są prawie zawsze służyć do wprowadzenia psalm lub canticle.

Składają się one niekiedy o podjętych werset z psalm, czasami z wybranych zdanie z Ewangelii i Pisma Świętego, np. "Euge, służą kości, modico Fidelisa, w wewnątrzwspólnotowego Gaudium tui Domini"; czasami składają się one z wyrażeń nie zostały poddane ubojowi z Biblia, ale wzorowany na jego stylu, tzn. są one wynalazkiem w liturgiczne autora, na przykład: "Veni, sponsa Christi, accipe coronam, jak tibi Dominus præparavit w æternum".

Pierwotnie, w rozumieniu tego słowa, a funkcja spełnione przez antyfony, nie było to, co jest teraz.

Choć trudno jest precyzyjnie ustalić pochodzenie i znaczenie terminu, wydaje się, że pochodzi z antiphona (antiphone) lub od przymiotnika antiphonos, i że oznacza jeden chant przez zastępcę chóry.

Śpiewacy lub wiernych zostały podzielone na dwa chóry; pierwszy chór intoned pierwszy werset z psalm, drugi nadal werset z drugim, po pierwsze z trzecim werset, i tak na koniec okresu psalm.

W ten sposób antiphoned chant odmawianiu przez dwa chóry na przemian.

Termin ten daje podstawę do dyskusji technicznych, które nie mogą tu być wpisane do.

(c) Responsory

Responsory, którego skład jest niemal taki sam jak w antyfony - werset z psalm, zdanie z Pisma Świętego lub kościelnych autorstwa - różni się jednak od niej całkowicie, ze względu na charakter jego wykorzystania w odmawianiu lub chant.

W sang precentor lub recytowane jeden psalm, chór lub wierni odpowiedzieli, lub powtarzających się jeden z wersetów lub po prostu ostatniego słowa w precentor.

Ta forma, jak antyfony, został już w użyciu wśród Żydów, i pojawia się nawet w konstrukcji niektórych psalmach, w CXXXV, "Laudate Dominum ponieważ dobry", gdy powstrzymać, "Ponieważ w æternum łasce ejus", które powtarza się w każdym z wierszy, z pewnością odpowiada na responsory.

(d) Hymns

Termin hymn ma mniejsze znaczenie niż określony w antyfony lub responsory i prymitywne w liturgii jej użycie jest dość niepewne.

W Roman Brewiarz, albo w każdej godziny dnia lub nocy jest mały poemat znaki w różnych środków, zwykle bardzo krótki.

Jest to hymn.

Te kompozycje były początkowo bardzo liczne.

Ślady hymnów może być dostrzegła w Nowym Testamencie, np. w St Paul's Epistles.

W czwartym i piątym wieku hymnology otrzymała wielki impuls.

Prudentius, Synezjusz, Święty Grzegorz z Nazjanzu, Święty Hilary, Ambroży i św składa się bardzo wiele.

Ale był on przede wszystkim w średniowieczu, że ten styl kompozycji najbardziej rozwiniętych, a ich zbiory zostały dokonane, wypełniając kilka tomów.

Brewiarz Rzymski, ale zawiera umiarkowany liczby hymnów, tworząc prawdziwe antologii.

Niektóre z nich są arcydzieła sztuki.

To było w stosunkowo późno Data (około XII wieku), że Roman Liturgia dopuszczone hymny na jego Brewiarz.

W swoim prymitywnym skrupulatne miała dotychczas odrzuciła je, jednak bez potępiając ich zatrudnienia w innych liturgii.

(e) Lessons

Przez termin ten oznacza wybór odczytów lub wyciągi w Brewiarz, albo od Świętego lub Writ z aktów prawnych Świętych, lub z Ojców Kościoła.

Ich stosowanie jest zgodne ze starożytnej żydowskiej niestandardowych, które z usług w synagogach, że nakazała po chanting Psalmów, Prawo i Prorocy powinny być odczytywane.

Prymitywne Kościół częściowo przyjęła tę usługę z synagogi, a tym samym są doprowadzone do służby w nocy zegarki.

Jednak w trakcie odczytów został zmieniony; po lekcji ze Starego Testamentu, listy z Apostołów lub ich ustaw lub Ewangelie były odczytywane.

Niektóre Kościoły nieco rozszerzone użycie tego, bo jest pewne, że w pismach św Klemens Rzym, św Ignacy, i Barnaba, i "Pasterza" Hermasa zostały przeczytane.

Niektóre Kościoły, rzeczywiście, gorzej z instrukcją, książki nie pozwoliły całkowicie ortodoksyjne, jak Ewangelia Piotra, aby ją odczytać.

W czasie listy zostały wystawione na książki może być fixwhat odczytana.

Muratori "Canon", a jeszcze lepiej, "Dekrety z Gelasius" mogą być badane z tego punktu widzenia z zysku.

Później ludzie nie byli treści ograniczają się do czytania świętych ksiąg; niektórych Kościołach chciał czytać Acta martyrum.

Kościół Afryka, który posiadał Akty wielką wartość, signalized się w tym względzie.

Inni po jego przykład.

Podczas Bożego Urząd był bardziej rozwiniętych, prawdopodobnie pod wpływem zakonne, stało się zwyczajem do odczytu, po Holy Writ, komentarze Ojców i innych pisarzy kościelnych na przejście z Biblii tylko usłyszał wcześniej.

Ta innowacja, która rozpoczęła się prawdopodobnie w szóstym, a nawet w piątym, wieku, wniesione do Urzędu Bożego dzieła Święty Augustyn, Święty Hilary, Święty Atanazy, Orygenes, i inni.

Dla tych, później zostały dodane te św Izydora, św Grzegorza Wielkiego, Czcigodni BEDA CZCIGODNY, i tak dalej.

Ta nowa developmentof Urzędu dało podstawę do opracowywania specjalnych książek.

W prymitywnych razy Księgi Psalmów i ksiąg Starego Testamentu, wystarczyło do Urzędu.

Później, książki zostały skompilowane podając ekstrakty ze Starego i Nowego Testamentu (Dziękujemy, Ewangelii i List Książki) za każdy dzień i każde święto.

Następnie, po homilii książki (Homiliaries) - zbiory kazań lub komentarze Ojców do stosowania w Urzędzie.

Wszystkie te książki powinny być badane, gdyż stanowią elementy składowe, które później łączone w Brewiarz.

Ponadto, w odniesieniu do tych lekcji, to również zauważyć, że, jak w przypadku tego psalmody, dwie linie do wyboru były przestrzegane.

Pierwszy, że w porządku ferial biura, zapewnia czytania z Pisma Świętego, od Genesis do Apokalipsy, w kolejności, a po drugie, że w celu święta świętych i festiwali, na tej przerwy w uporządkowany cykl czytań i substytutów dla nich rozdział lub część rozdziału dotyczy specjalnie na święto, które jest obchodzone.

Poniżej znajduje się tabela z lekcji z Biblii.

W jego zasadnicze cechy, sięga bardzo czcigodny starożytności:


(f) Versicles i Little rozdziałów

W Capitulum, lub Little rozdział, jest naprawdę bardzo krótka lekcja, która ma miejsce w tych godzin lekcji, które nie mają specjalnego te przypisane do nich.

Są to: Jutrznia, premiera, Terce, Sext, Brak, nieszpory i kompleta.

Ze względu na ich zwięzłości i ich unimportance, są one znacznie mniej skomplikowane niż te już i więcej nie trzeba tu powiedzieć o nich.

W Versicles należą do psalmody, jak responsories i antiphons; zwykle są one wzięte z psalm, i należą do kategorii liturgiczne acclamations lub shouts radości.

Są one zwykle zatrudnionych po lekcjach i mało rozdziałów, a często podejmują miejsce responsories; są one w rzeczywistości, krótkie responsories.

W ferial PRECES i litania prawdopodobnie należą do kategorii versicles.

(g) Gromadzi

Gromadzi, zwany także modlitwy, nie są psalmodic modlitwy, oni mają zupełnie inny charakter.

Ich miejsce w Brewiarz zmian niewiele, pochodzą one pod koniec pakietu Office, po psalmody, lekcje, niewielkie rozdziały i versicles, ale poprzedzony Dominus vobiscum, a oni zbierają się w compendious formie supplications z wiernych .

Ich pochodzenie historyczne jest następująca: W najwcześniejszym okresie, Przewodniczącemu Zgromadzenia, zwykle biskup, było zadanie wypowiedzenie, po psalmody, chants, litanies, modlitwy w imieniu wszystkich wiernych, bo W związku z tym zająć się bezpośrednio do Boga.

Na początku tej modlitwy było improwizacji.

Najstarsze przykłady znajdują się w Didache ton Apostolon iw List św Klemens Rzym, aw niektórych Epistles św Cypriana.

W czasie, do czwartego wieku, zbiory modlitwy zostały wykonane dla tych, którzy nie byli adepts w sztuce improwizacji; były one najwcześniej prekursorów Sacramentaries i Orationals, które później zajmowane tak ważne miejsce w historii liturgii.

W Leonine, Gelasian i gregoriański Sacramentaries postaci głównego źródła skąd są wystawione na naszych zbiera Brewiarz.

Można zaobserwować, że oni mają wielkie znaczenie teologiczne, i zazwyczaj jestem na głównej idei dominacji święto, stąd w ich znaczenie festiwalu ma być prowadzona.

V. History of the brewiarz

W poprzednich ustępów, pewna część historii z Brewiarz, jako chór książki co najmniej, została podana.

Początkowo nie było chór książki, właściwie tzw; Biblii samodzielnie wystarczyło dla wszystkich potrzeb, za nim byli dla recytacja psalmów i książek, które urządzone w różnych lekcji.

Jest to oczywiście najbardziej prawdopodobne jest, że Psalter najstarszych chór książki, ale został opublikowany poza tym do spełnienia szczególną rolę, ale z rejonów - znaki wskazują na fragmenty, które należy czytać, a na koniec zostały skopiowane się canticles recytowane w Urzędzie, jak psalmy, a czasem, po każdym psalm, przyszedł jeden lub więcej modlitw.

Badanie rękopis Psalters, które nie zostały jeszcze podjęte metodycznie, byłoby niezwykle użyteczne dla liturgii.

Potem, stopniowo, jak było kanoniczne Urzędu ewoluowały, książki zostały sporządzone w celu zaspokojenia chce na dzień - Antiphonaries, Collectaria, itp. W dwunastym wieku John Belet, autor liturgicznych, wymienia książki potrzebne ze względu na wydajność kanonicznym Urzędu, a mianowicie: - Antiphonary, Starego i Nowego Testamentu, Passionary (Acta martyrum), legendarny (Legendy o świętych), Homiliary, lub zbiór homilii na temat Ewangelii, Sermologus Lub zbiór kazań, oraz traktaty z ojców.

Oprócz tych powinny być wymienione w Psalterium, Collectarium do modlitwy, Martyrologium, itp. Tak więc, na odmawianiu przez Urząd kanoniczne, sporo było wymagane biblioteki.

Niektóre stały się koniecznością uproszczenia i ciśnienie okoliczności doprowadziły do kondensacji tych różnych książek do jednej.

To jest z pochodzenia Brewiarz.

Słowo i co ona reprezentuje się - confusedly, może być - w końcu ósmego wieku.

Alkuin jest autorem abridgment z Urzędu do Spraw Świeckich - kilka psalmów na każdy dzień w modlitwie po każdej psalm, w starożytnej planu, a niektóre inne modlitwy, ale bez doświadczenia w tym lub homilii.

To może być raczej nazywany Euchology niż Brewiarz.

O tym samym czasie Prudentius, biskup Troyes, inspirowane przez podobne napędowej, sporządziła Breviarium Psalterii. Ale musimy zejść do jedenastego wieku do zaspokojenia z Brewiarz właściwie tzw.

Najbardziej znany jako starożytny manuskrypt zawierający w ciągu jednego wielkości całego kanonicznym Office pochodzi z roku 1099, pochodzi z Monte Cassino, w chwili obecnej należy do Mazarin Biblioteka.

Zawiera on, oprócz innych substancji, które nie dotyczą obecnego dochodzenia, Psalter, canticles, litanies, hymnary, gromadzi, błogosławieństwa na lekcje, trochę rozdziałów, antiphons, responsories i lekcje dla niektórych biur.

Inny rękopis, współczesna z poprzedniego, a także pochodzących z Monte Cassino, zawiera Propers część sezonu i świętych, służąc w ten sposób, aby zakończyć pierwszy z wymienionych.

Inne przykłady z Brewiarz istnieją pochodzący z XII wieku, wciąż rzadko i wszystkich benedyktynek.

Historia tych z początków Brewiarz nadal jest nieco niejasny, a wysiłki w dziedzinie badań musi nadal wstępnie do krytycznej analizy tych Breviaries rękopis został złożony na liniach takich jak pracownicy Delisle, Ebner, lub Ehrensperger, na Sacramentaries i Missals.

To było w ramach Innocenty III (1198-1216), że korzystanie z Breviaries rozpoczął się poza kręgi Benedyktynów.

Na Rzym, nie jest już wyłącznie dla Roman Basilicas, ale nadal do Trybunału Roman samodzielnie, Breviaria zostały sporządzone, które z ich źródłem, są wezwani Breviaria de Camer â lub za Breviaria usum Romanæ Curiæ. Teksty tego okresu (początek XIII w.) mówić "Missalia, Breviaria, Libros cæterosque w quibus Praca Ecclesiasticum continetur", Raoul de Tongres odnosi się konkretnie do tego Roman Brewiarz.

Ale w tym korzystania z Brewiarz nadal ograniczona, a wa pewnego rodzaju przywilej zarezerwowany dla rzymskiego Trybunału.

Specjalne przyczyną było potrzebne do stosowania niniejszego Brewiarz większe rozszerzenie.

Zakon Braci Mniejszych, Franciszkanie, założony w ostatnim czasie, podjął się zadania popularyzacji.

To nie była kolejność vowed osiadłych na stabilności, podobnie jak w Benedyktynów lub Cystersi, lub jak kanoników regularnych, ale był aktywny, misjonarz, głosząc porządku.

Dlatego potrzebne skróconą Office, wygodne w obsłudze i zawarte w jednym małym wystarczającej wielkości, które mają być przeprowadzone przez Braci w ich podróży.

Ten porządek Breviarium Curiæ przyjęła niektóre zmiany, które rzeczywiście stanowią, jak to było, druga edycja tego Brewiarz.

To jest czasami nazywany z Brewiarz Grzegorz IX, ponieważ została ona upoważniona przez pontiff.

Jedną z głównych zmian dokonywanych przez Braci Mniejszych było zastąpienie Gallican w wersji z Psalter dla rzymskiego.

Przyczyną był wygrał, to wybitnie popularne i aktywnych celu rozpowszechniania stosowania tego Brewiarz całym świecie. Antiphonaries, Psalters, Legendaries, i zniknął Responsoraries przez stopni przed wyprzedzeniem jednej książki, która zastąpiła je wszystkie. Jeszcze bardziej, rodzaj ius postliminii - prawo do wznowienia - Kościół Rzym, pod Mikołaja III (1277-80), przyjął Brewiarz z braci nie tylko do Kurii, ale także dla Basilicas, a jako nieunikniona konsekwencja, to Brewiarz była związana, prędzej czy później, staną się, że do Kościoła powszechnego.

VI. Reformy w brewiarz

W poprzednich sekcjach, historię z ecclesiatical Office został unfolded od jego powstania.

Jeśli ta historia może być wykorzystany do kilku słów, choć niekoniecznie stanowiące niepełne oświadczenia, może powiedzieć, że od pierwszego do piątego wieku był on w formacji; od piątego do jedenastego wieku był on w procesie rozwoju i ekspansji; i w ciągu dwunastego i trzynastego wieku w tzw Brewiarz właściwie był do pojawiających się.

Od tego czasu do chwili obecnej (to jest od XIV w. roku) może być określany jako okres reform.

W XIV i XV w. stanowią dla liturgii, jak w przypadku większej liczby innych instytucji kościelnych, w okresie spadku, to czas schisms, w tym jednym słowem wszystko, co jest szkodliwe podsumował.

Kilka dokumentów, które są dostępne dla liturgicznej historii potwierdzają, że w tym czasie, jak na przykład "Gesta Benedicti XIII" oraz "XV Ordo Romanus".

Disorder crept i nadużyć w liturgii, jak na wszystko inne.

Dom Bäumer, w jego "Histoire du bréviaire", wielokrotnie podkreśla, że niemożliwe jest oddzielenie historii liturgii od zdarzeń, które składają się na ogólny historii Kościoła, i że etapy, przez które ogólnej historii zajmuje nam to odzwierciedlenie w ewolucji Liturgii.

Nie dziwi zatem, że pobyt w papieży w Awinionie i Wielka Schizma wywiera wpływ na ich baneful historii liturgii.

A reakcja jest wciąż odczuwalne.

Raoul de Tongres, którzy zginęli na początku XV wieku, był nawet w tym wczesnym okresie krytyka i reformatora, w swojej słynnej pracy "De observantiâ Kanonów" On pobudzone do rozstrzygania niektórych przepisów liturgicznych.

"XV Ordo Romanus" już określone, Amelius prace, do sacristan Urban V i Grzegorz XI do bibliotekarza, oddycha tym samym pomysłem.

Nadużycie wskazał różnych autorów, z czasem może zostać zmniejszona do następujących:


W Humanizm z renesansowymi, które jej gorącym mistrzów nawet w Kościele - jak Bembo, Sadoletus itp., nic do powiedzenia w niektórych papieży - spowodował pomysł specjalnej reformy w Brewiarz, w kierunku większej literackie czystości i prefection, które mają być rozpatrywany na niektórych kwartałów.

Dziwne systemy zostały propounded, trochę w consonance z duchem Kościoła.

A florencka Canon, Marsiglio Ficino, i Peter Pomponatius, na przykład zasugerował, że duchowni powinni przeczytać zamiast klasycznych autorów z Brewiarz.

Inni, choć nie będzie tak dalece, jak to, myśląc, diction z Brewiarz barbarzyńskie, i chciał, by przełożyć je na ciceronian łacina.

Korekty zasugerował włączone zdumiewających zwrotów takich jak: odpuszczenie grzechów staje się "superosque manesque placare"; Begetting programu Word miał być "Minerva Jovis capite Orta"; Duch Święty był "Aura Zephyri coelestis", itp. Te prób nie powiodła się, jednak w późniejszym terminie, zgodnie Urban VIII, podobne tendencje Humanistyczna skierował do wód powierzchniowych i tym razem zapewnił ich mocy przez zgodności z hymnów.

Wśród takich prób może być wspomnieć, że z Ferreri.

Był biskup Guarda Alfieri w Królestwie Neapol, humanisty, i napisał pod patronatem i Leona X. On zaczął z hymnów.

Jego prace, które zostały zachowane, jest interesująca i zawiera kilka bardzo piękne kawałki, w stylu polerowany.

Dobry numer z nich, niestety, nic z ducha poezji w nich niż rytmu i harmonii, są one chcąc w inspiracji i przede wszystkim w ciepło pobożność; prawie wszystkie są z Pagan strewn nazwy i aluzje, reprezentujących Christian verities , Jako "Triforme Numen Olympi" Trójcy ", NatUS Eumolpho Lyricenque Safona... Thracius Orfeusz", odnoszące się do Najświętszej Dziewicy, itp. Ferreri zajęci się również z przeglądu Brewiarz, ale nic nie zostało opublikowane, a teraz nie śladu materiałów, zebranych jest w przygotowaniu.

Kolejna próba reformy, znacznie lepiej znane, i mając na wyniki daleko idące znaczenie, była Quignonez kardynał Santa Croce w Gerusalemme, którzy zostało powierzone przez Klemensa VII, którego zadanie polega na wypełnieniu prace rozpoczęte przez Ferreri.

Był Franciszkanów, i została z powodzeniem pracujących w różnych komisjach.

Jego rewizja była najbardziej oryginalnym, który nigdy nie próbował, liturgicznej i ekspertów, jak Guéranger, Edmund Bishop i Bäumer, studiował w szczegółach swojej pracy.

Jedynie główne punkty swojego programu może być tutaj wymienione.

Zbadano teoretycznie, nie można zaprzeczyć, że jego Brewiarz jest sporządzony na łatwe, wygodne i logiczne linie, i na ogół jest felicitously ułożone.

Jednak w świetle tradycji liturgicznych i zasady tylko możliwe, że werdykt w Quignonez "Brewiarz, są skonstruowane w sprawie zasad a priori, większość naruszenie zasad liturgii, muszą być codemned.

Autor zaczyna się od teorii, wbrew wszystkim tradycja, że istnieje zasadnicza różnica między publicznym celebracji Urzędu i jego prywatnym odmawianiu.

W odmawianiu prywatnym, zatem, wszystkie części, takie jak antiphons, responsories, versicles, niewielkie rozdziały, nawet hymnów mogą być wyeliminowane, jak, zgodnie z Quignonez te są przeznaczone wyłącznie do wykorzystania chór.

Według jego ustaleń, cały Psalter miał być recytowane raz w tygodniu - doskonały pomysł, w consonance z prymitywnej praktyki, ale był on stosowany zbyt wąsko i sztywno, nie uwagę zwrócono na przydatność niektórych psalmów specjalnym biesiady .

Święta nigdy nie były, aby zmienić kolejność w psalmach, które miały być recytowane kolejno od i do cl.

Każdy miał trzy godziny psalmy, a w związku z tym poważne regularności, nie zniknęły z głębokich i historycznych motywem, który dał każdemu godziny własnych cech.

Do legendy o świętych i hymny przeszedł drastyczne, ale zaprojektowane, rewizji.

Kolejną zasadą, która byłaby zasługuje na wszystkie pochwały, gdyby nie była stosowana zbyt rygorystycznie, że był cały Pisma powinny być odczytywane przez każdego roku.

Quignonez "Brewiarz, jak może się spodziewać, spotkała się z entuzjastyczną zarówno zatwierdzenie i ustalona z opozycji.

Jego sukces może być oceniana od liczby wydań, za pośrednictwem których przekazywane.

Sorbony krytykował go poważnie, i innych ekspertów deklarowane przed Quignonez i bezlitośnie atakował jego pracy.

W końcu, w opozycji okazała się silniejsza, a nawet papieży odrzucone.

Co więcej, było supplanted przez inne zmiany dokonane na bardziej ortodoksyjnej liturgicznym linie, mniej ambitny zakres, a bardziej w zgodzie z tradycją.

Nowo założone Zgromadzenie Teatyni stosować się do tego zadania z energią i entuzjazmem.

Caraffa, jednym z jego założycieli, brał udział w pracach, a kiedy stał pod nazwą papieża Pawła IV (1555-59), kontynuował jego pracy, ale zmarł przed widząc ich zakończenia, a tym samym została ona zastrzeżona dla innych w celu dostosowania ich do pomyślnego problem.

Sobór Trydencki, które realizowane reformy w tak wielu kierunkach, również wziął się pomysł przeglądu Brewiarz; komisji został mianowany dotyczące obrad którego nie mamy dużo informacji, ale zaczął się precyzyjnych zapytań na temat powierzonych mu.

Rada oddzielone przed tych wstępnych może zostać zawarta, więc zdecydowano się pozostawić zadanie nowej edycji Brewiarz we własne ręce papieża.

Komisja wyznaczyła przez Radę nie została rozwiązana, i kontynuował jego dochodzeń.

Święty Pius V, na początku swego pontyfikatu (1566), powołania nowych członków do niego w inny sposób stymulowane i jej działalności, w związku z Brewiarz, że pojawiły się w 1568, poprzedzone słynnego Bull "i pewien nobis".

Komisja przyjęła mądrych i rozsądnych zasad: nie wymyślają nowe Brewiarz i nowej liturgii; stanąć przez tradycję, aby zachować wszystkie, że warto było utrzymanie, ale w tym samym czasie do poprawienia wielu błędów, które crept do Breviaries i ważą zaledwie wymagania i skarg.

Po tych linii, ich sprostowanie lekcji, czy legendy, świętych i rewizji kalendarza, a przy jednoczesnym poszanowaniu starożytnych formularies liturgicznych, takich jak zbiera, wprowadzono niezbędne zmiany w niektórych szczegółach.

Więcej intymnej finansowych tej zmiany powinny być badane na długość w zatwierdzonym organom na temat historii tego Brewiarz.

Tutaj będzie to wystarczy podać krótki szkic z głównych punktów dotyczących tego Brewiarz, jak to jest zasadniczo takie same jak te używane w tej dacie.

W obchodzi Bull zatwierdzenia "i pewien nobis" (9 lipca, 1568), które prefaced, wyjaśnia powody, które waży z Rzym wprowadzenie w czwartym oficjalnym tekście publiczne modlitwy, i daje konto z pracy, które zostały zobowiązała się do zapewnienia jego korekty, ale wycofała się z papieskim zatwierdzeniu od wszystkich Breviaries, które nie mogą wykazywać prawo preskryptywne w co najmniej dwóch stuleci istnienia.

Każdy Kościół, który nie miał takiego starożytnego Brewiarz została zobowiązana do przyjęcia, że w Rzym.

Nowy Kalendarz został uwolniony z dużej liczby świąt, aby ferial Urzędu przyznana została po raz kolejny szansę na zajmowanie stanowiska ukrywać mniej niż późno ją miał.

W tym samym czasie rzeczywistym podstawą do Brewiarz - Psalter - była przestrzegana, główne zmiany dokonane w trakcie lekcji.

W legnends o świętych poprawione zostały starannie, jak również w homilii.

W pracy nie tylko był jednym z kluczowych zmian, ale również dyskryminujące konserwatyzm, i spotkała się z ogólnym zatwierdzenia.

Im większa liczba Kościołów Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Anglia, i, ogólnie, wszystkie Katolickiego Członkowskich, przyjęta w tym Brewiarz, oszczędzając tylko w niektórych dzielnicach, jak Mediolan i Toledo, Ancient Rites, gdzie zostały zatrzymane.

Pian Brewiarz (Breviarium Pianum), natomiast pozostała jeszcze oficjalnego Modlitewnik do Kościoła powszechnego, przeszedł pewne niewielkie zmiany w czasie, a te muszą być tutaj zauważyć, ale bez odniesienia do nowego święta świętych, które zostały dodany do kalendarza wieku wieku, mimo że zajmują nie są spacja w kościelnych w stosunku do roku.

W chiefest i najważniejsze zmiany zostały dokonane w ramach Sykstus V. Na pierwszy tekst wersje Biblii używane w liturgii został zmieniony.

Tak szybko, jak przeglądu Wulgaty podjęte podczas tego pontyfikatu została zakończona, nowy tekst zastępuje stary we wszystkich oficjalnych książek, szczególnie w Brewiarz i Mszału.

Sykstus V na nowego Zgromadzenia - że z Rites - 1588, ładowanie go w badaniu z rozważanych reform w Pian Brewiarz, które następnie zostały w użyciu ponad dwudziestu lat.

Aby go ma zaszczyt niniejszego przeglądu Brewiarz, choć do niedawna było ono przypisane do Klemens VIII (1592-1605).

Chociaż pierwsza propozycja pochodziła z Sykstus V, jednak dopiero pod Klemens VIII, że praca była bardzo energicznie pogłębiany i doprowadzić go do końca.

W komisji mieli rewizji swoich członków jako takich ludzi jak Baronius, Bellarmin i Gavanti.

W pierwszej nazwie zwłaszcza najbardziej odegrał ważną rolę w tej rewizji, sprawozdanie, które sporządziła został niedawno opublikowany.

W emendations urodziła zwłaszcza na rubryki: Wspólnej świętych był Święty dodał, że z kobietami nie dziewic, obrzęd niektórych świąt zostało zmienione, a niektóre zostały dodane nowe święta.

W Bulla Klemensa VIII, "Cum w Ecclesiâ", enjoining przestrzeganie tych zmian, jest z dnia 10 maja 1602.

Dalsze zmiany zostały dokonane przez Urbana VIII (1623-44).

Komisja wyznaczyła został przez niego treści poprawnej lekcji, a niektóre z homilii, w sensie tworzenia tekstu odpowiada ściślej z najstarszych rękopisów.

Nie byłoby zatem nie wezwanie do leczenia w ramach tej rewizji Urbana VIII na większą długość, ale na fakt, że poza prac tej komisji, dokonane jeszcze bardziej istotne reformy, nad którymi obecnie dyskusji nawet nie zakończyły się, aby usłyszał .

To wpłynęło na hymnów.

Urban VIII, będąc sam Humanistyczna, nie oznacza, poeta, jako świadek w hymnów św Marcina i św Elżbiety z Portugalia, które z własnej kompozycji, pożądane, że Brewiarz hymnów, które muszą być dopuszczone są czasami banalne w stylu i nieregularnych w ich prosody, powinny być poprawione zgodnie z zasadami gramatyki i wprowadzane do prawdziwego metr.

W tym celu wezwał do pomocy w niektórych jezuitów wybitnych osiągnięć literackich.

Korekty dokonywane przez te były tak liczne purists - 952 we wszystkich - jak dokonać głębokich zmian w charakterze niektóre z hymnów.

Chociaż niektóre z nich bez wątpienia zdobyte w stylu literackiego, jednak z ubolewaniem, wielu z nich stracił także coś ich urok starych prostoty i entuzjazmu.

Obecnie daty [1907], tej zmiany jest skazany, z szacunku dla starożytnych tekstów, a niespodzianką może być wyrażona w temerity, że odważył się meddle z Latinity z Prudentius, Sedulius, Sydoniusz Apolinary, Wenancjusz Fortunat, jeden Ambrose, Paulin z Akwileja, które, choć może brakuje czystości w Golden Age, ma jednak swój charakterystyczny urok.

Nawet więcej barbarzyństwa Latinity z Rhabanus maurus nie jest bez odsetek i wartości archaiczne.

Ponadto, weryfikatorów były źle poinformowała, ponieważ oni przyjęła za pośrednictwem mediów; one zatrzymane w połowie drogi.

Jeżeli, jak to jest swobodnie przyznał, Roman Brewiarz zawiera wiele hymnów o niższej wartości poetyckiej, których może to być powszechne, to nie ma żadnego powodu, dlaczego nie powinny one być całkowicie wyeliminowane, i zastąpione przez nowe.

Wiele z tych starszych, byli jednak warta jest zachowany, tak jak oni stali oraz, w świetle postępów poczynionych w filologii, pewne jest, że pewne korekty w prosody dokonanych w ramach Urban VIII skazania ich autorów niewiedzę niektórych reguł rytmicznych, których istnienie jest tylko prawo do powiedzenia, skierował się znane później.

Jednak może to być te poprawki zostały zachowane do chwili obecnej.

Porównanie starszych z nowoczesnych tekst z hymnów może być konsultowany w Daniela, "Thesaurus Hymnologicus", (Halle, 1841).

Nic nie zostało wykonane dalsze ramach następcy Urbana VIII, chyba że nowe biura zostały dodane od czasu do czasu, i że tym samym ferial Office ponownie zaczął tracić grunt.

Musimy zejść do pontyfikatu Benedykta XIV, w drugiej połowie XVIII wieku, aby spotkać się z innym próba reformy, ale przed tym, należy odnieść się do wysiłków zainaugurował w Francja w XVII i XVIII wieku, którego Historia learnedly zostało szczegółowo wyjaśnione przez Dom Guéranger w obj.

II jego "Institutions liturgiques", poświęcony w dużej części na konto w tej walce.

Brewiarz Rzymski, poprawione przez Piusa IV, zostały otrzymane w Francja bez sprzeciwu.

Zgodnie Louis XIV, jednak próby zmiany zostały dokonane, inspirowane przez ducha oporu i antagonizmu do rzymskiego Trybunału.

Miały one formę między dwoma stronami, która złożyła otwarte zawodu Gallikanizm i jansenizm.

Do zwolenników tej reformy, z których wielu było ludzi nauki i kultury, były wspomagane przez historyczne i krytyczne prace, które w tym czasie były rozlana w Francja, tak aby w tych projektów na rzecz reformy w Brewiarz, ramię w ramię wysypka z propozycji było wiele, które były przydatne i dobrze oceniana.

Jednym z pierwszych programów, że w Paryżu Brewiarz, mooted w 1670 i realizowany pod patronatem Arcybiskupów Hardouin de Péréfixe i de Harlay.

W Brewiarz po nazwie de Harlay ukazał się w 1680.

Korekty wcielać je dotknęła w szczególności legendy o świętych i homilii, ale wiele innych części zostały również dotknął.

Szczegóły i badania z nich może być najlepiej studiował w Dom Guéranger stron.

Choć może się wydawać, że Brewiarz miał wówczas był wystarczająco emended, w następnym stuleciu innego arcybiskupa Paryża, Monseigneur de Vintimille, miał inną Brewiarz sporządzony, która została opublikowana w 1736 i pozostał w użyciu aż do połowy ubiegłego wieku .

To, co jest częściowo wcielać nazwie "Utopia liturgicznych z Quignonez".

Jej źródła, jednak nie był wyżej podejrzenia, niektóre z tych, którzy mieli pracował przy produkcji zostały Jansenists.

Ta reforma, a nie chcąc w dobrych ideałów, została przeprowadzona, jednak, niezależnie od tradycji liturgicznych.

Co było słychać w Paryżu miał swój odpowiednik w innych diecezjach z Francja, gdzie nowe Breviaries zostały wprowadzone zostały w przeważającej części inspirowane przez idee, które dominowały te de Harlay i Vintimille.

A reakcja wobec tych połamał w Francja między 1830 i 1840, biorąc za jego liderem benedyktynów mnich, Dom Guéranger, opat z Solesmes i wybitnych liturgist, którzy, w jego "Institutions liturgiques", arraigned nowych Breviaries, narażone na błędy leżące u podstaw ich budowy, i udowodnić, że ich autorzy mieli działał bez aresztowania.

Jego onslaught spotkała się z natychmiastową sukces w dwudziestu lat większa liczba diecezji wydał ich Gallican Breviaries i przyjęte jeszcze raz rzymskiej liturgii.

Dokładne dane przedstawiają się następująco: w 1791 odrzuciła osiemdziesiąt diecezji rzymskiej liturgii i miał fashioned Specjalne liturgii dla siebie; w 1875 Orlean, ostatnio Francuski diecezji, które zachowało swoją ownliturgy ponownie wszedł Roman liturgicznej jedności.

Choć Francja, w XVII i XVIII wieku, był najmu sama być zabrany w reformie jej Breviaries przez Gallican i skłonności Jansenist z innych krajów były następujące w jej wyniku.

W Włochy, Scipio Ricci, biskupa Pistoia, gorący Jansenist, opracowała nową Brewiarz i niektórych dzielnic Niemcy przyjęły samego kursu, w wyniku czego Breviaries wzorowane na tych z Francja pojawiły się w Trier, Kolonia, Aachen, Mnnster, i Moguncji; i był długo przed Niemcy wrócili do jedności liturgicznej.

Chociaż Jansenists i Gallicans było stworzenie nowej liturgii, Prosper Lambertini, jeden z najbardziej nauczyć mężczyzn w Rzym, którzy stał pod nazwą papieża Benedykta XIV, zdecydowana skopiować przykład niektóre z jego poprzedników, oraz do przeprowadzenia dalszych Reforma z Brewiarz.

A było na zgromadzenie do celów specjalnych; swoich kart, na długo formie nieedytowanego, z późnych lat poszedł przez przez MM.

Roskovány i Chaillot, z których każdy posiada znaczne części publikowane.

Pierwsze posiedzenie zgromadzenia został w 1741, i dyskusji, która miała miejsce wtedy i później są odsetki od liturgist punktu widzenia, ale nie zatrzymują nas.

Chociaż projekt tej reformy skierował do niczego, jednak dzieło dokonane przez zgromadzenie było i odzwierciedla rzeczywistą wartość kredytów na swoich członków, z których niektóre, jak Giorgi, były wybitne liturgists.

Przyszłość w tym pracowników departamentu nauki będą musiały brać pod uwagę ich zbiorów.

Po śmierci Benedykta XIV (4 maja, 1758) na trudy tego zgromadzenia zostały zawieszone i nigdy nie były poważnie wznowione.

Ponieważ Benedykt XIV w czasie zmian w Brewiarz były bardzo nieliczne i niewielkie znaczenie, i może być przedstawiona w kilku słowach.

Zgodnie Pius VI kwestia reformy w Brewiarz została wychowana jeszcze raz.

Do tego pontiff's zamówienia system został sporządzony i przedstawiony do KONGREGACJA OBRZĘDÓW, ale okazało się niemożliwe do przezwyciężenia trudności, które otaczają przedsiębiorstwo tego rodzaju.

W 1856 Pius IX powołania komisji do zbadania kwestii: jest reforma z Brewiarz okazja?

Ale znów tylko wstępne spraw zajmujących ich uwagę.

Wśród aktów prawnych Sobór Watykański szereg propozycji znajdują się, których celem było uproszczenie lub korekty w Brewiarz, ale śledczej, że nigdy nie wyszedł poza etap.

Wreszcie, w ramach Leona XIII, komisja została powołana, w ścisłej z 1902, których należności zostały badania Historico-liturgiczne pytania.

Jego prowincji jest szerszy, obejmujący nie tylko Brewiarz, ale także Mszał, Papieskiej, a rytuał.

Posiada ponadto, aby nadzorować przyszłości edittions liturgicznej, a tym samym, aby zobaczyć, że są one zgodne jak najściślej z danych historycznych.

Tej komisji, choć dołączone do KONGREGACJA OBRZĘDÓW, jest jednak niezależny.

Składał się na pierwszym z pięciu członków w ramach prezydencji prałat Duchesne, a mianowicie: Mgr.

Wilpert, Ojciec Ehrle, SJ, ks Roberti, Mgr.

Umberto Benigni, Mgr.

Mercati, a kilka konsultorów.

Jakie wyniki ich pracy może być nie jest jeszcze znana.

Ten szkic reform w Brewiarz okazuje się jednak, pragnienie Kościoła do usunięcia wad, które disfigure tej książki.

Wszystkie te wysiłki nie były sterylne, niektóre z tych zmian znak rzeczywisty postęp i może on mieć nadzieję, że obecna Komisja będzie skutek pewnych ulepszeń, które z postępu badań historycznych i krytyki dokonały bardziej potrzebne.


Na różnych Breviaries: Brewiarz z Cluny; Brigittine Brewiarz; Brewiarz św Bernard; Durham Brewiarz; Hereford Brewiarz; Mozarabic Brewiarz; Brewiarz Rouen; Sarum Brewiarz; itp., CABROL, Introduction aux études liturgiques, sv Bréviaire, Breviarium, Brewiarz .

Na Mediolan Brewiarz, Mozarabic Brewiarz i Wschodniej Breviaries, PROBST, w Kirchenlex, (1883), II.

sv Brevier; B-Umer, Geschichte des Breviers (Freiburg, 1895), najważniejszych i najbardziej kompletnych prac na ten temat, ks.

tr. z korekt i uzupełnień przez BIRON, jak Histoire du bréviaire (Paryż, 1905).

ID., Breviarii romskich zestawienie nova Tornacensis, 1882, collata Vaticanæ Urbano Papâ VIII evulgatæ, 1632 (1882); BATIFFOL, L'Histoire du bréviaire Romain (Paryż, 1893; tr. Londyn); Baudot, Le breviaire Romain (Paryż, 1727 ; Lat. Tr., Wenecja, 1734); ROSKOVÁNT De Célibatu et Breviario (1861, 1877, 1881, 1888); PROBST, Brevier und Breviergebet (Tnbingen, 1868); PIMONT, Les hymnes du bréviaire Romain (Paryż, 1874 -- 84); PLEITHNER, Ælteste Geschichte des Breviergebetes (Kempten, 1887); NILLES, Kalendarium Manuale obydwaj Ecclesiâ et Orientalis occidentalis (Innsbruck, 1896); art Brevier, Realencyklopédie, IV; Guérard, Polyptique de l'Abbaye de St Rémy de Reims (Paryż, 1853); Becker, Catalogi Bibliothecarum antiqui (Rzym, 1885); DUCANGE, Glossarium: Micrologus de ecclesiasticis observationibus w Bibl.

Wet.

Patr. (Lyon), XVIII; GUÉRANGER, Instit.

Liturg. (2nd ed.) Ja; GERBERT, Vet.

Liturg. II; Katholik.

(1890), II, 511; KAULEN, Einleitung in die Heilige Schrift; Geschichte der Vulgata (Mainz, 1868); thomasi, Opera, ed., VEZZOSI (Rzym, 1747), II; Berger, Histoire de la Wulgaty pendant les premiery siécles du Moyen Age (Paryż, 1893); Anglo-Saxon Psalter (1843); WALAFRID Strabon, De rebus ecclesiasticis w PL, CXII, 957; Muratori, anecdota Ambrosiana, IV.

PL, LXX, 580 sqq.

; WARREN, Antiphonary z Bangor (Londyn, 1893); CABROL, Le Livre de la Prióre Antique (Paryż, 1900); CABROL, Dict.

D'archéologie et de liturgie, Taunton, godzinki (Londyn, 1903); Peregrinatio Etheriâ, tr., Wielki Tydzień w Jerozolima w IV wieku, przedrukowany z Duchesne, chrześcijański kult (Londyn, 1905); Rev d'histoire De Littérature et religieuses (Paryż, 1898); PROBST, Lehre und Gebet in den ersten drei Jahrh.; PITRA, Hymnographie de l'Eglise grecque (Paryż, 1867); pieniężnych, Lateinische Hymnen des Mittelaters (Freiburg im Br. , 1853-55); Daniel, Thesaurus Hymnologicus (Halle, 1841); Chevalier, Topo-Bibliographie, sv Hymnes; Leclercq, Actes des Martyrs w słowniku.

d'archæol. I. 379; Brambach, Psalterium.

NBER Bibliographischer Versuch die liturgischen Bncher des Christl.

Abendlandes (Berlin, 1887); Belet, Rationale Divinorum Officiorum; MOLINIER, Katalog des mss.

De la biblioth.

Mazarine; RADULPHUS TONGRENSIS De Kanonów observantiæ w Max.

Biblioth. Wet.

Patrum., XXVI; Rassegna Gregor., Wrzesień-październik, 1903, 397 sqq.; Wickham LEGG.

Niektóre lokalne reform (Londyn, 1901); Schmid, Studien NBER die Reform des Römischen Breviers w Theol.

Quartalsch. (Tnbingen, 1884); BERGEL, Die Emendation des Römischen Breviers w Zeitsch.

f. kathol. Theol. (Innsbruck, 1884); Kirch, Die Liturgie der Erzdiöcese Köln (Kolonia, 1868); ROSKOVÁNY, Breviarium, V; Chaillot, Analecta Juris Pont.

(1885). XXIV; MARTIN, Omn.

Conc. Vatic. Documentorum Collecto (2nd ed. Z Paderborn, 1873); Acta et Decreta w Collectio Lacensis (Freiburg im Br., 1890).

VII; Leclercq; Les Martyrs (Paryż, 1905), IV.

Fernand CABROL


Przepisywane przez Marcial David

W Encyklopedii Katolickiej, Tom II (1907)


Imprimatur. John M. Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest