Donatism, Donatists

Informacje ogólne

Donatism był heretical Christian ruch na 4. i 5. wieków, który twierdził, że ważność sakramentów zależy od charakteru moralnego minister.

To powstało w wyniku konsekracji na biskupa Kartaginy w AD311.

Jeden z trzech consecrating biskupów była uważana za traditor, że jest jednym z ecclesiastics zostały którzy winni przekazanie ich kopie Biblii do ucisku sił rzymskiego cesarza Dioklecjana.

Sprzeciw grupy 70 biskupów, pod przewodnictwem prymasa Numidia, tworzy się na Synod w Kartaginie i ogłosił konsekracji biskupa nieważne.

One stwierdzić, że Kościół musi wykluczyć z członkostwa osoby winne poważnego grzechu, i dlatego, że sakrament nie może słusznie być wykonywane przez traditor.

Synod excommunicated w Carthaginian biskupa, kiedy odmówił stawienia się przed niego.

Cztery lata później, po śmierci biskupa w nowej, teolog Donata Wielkiego stał biskup Kartaginy; przepływu później wziął swoją nazwę od niego.

W związku z dążeniem do rzymskiego cesarza Konstantyna Wielkiego w celu rozstrzygnięcia sporu, został złożony do różnych kościelnych organów i 316 do samego cesarza, w każdym przypadku konsekracji biskupa pierwotnie wybrany, 311, została podtrzymana.

Konstantyn Wielki w pierwszym próbował pominąć Donatists przez życie, ale w 321 roku przyjęła politykę tolerancji; polityka została odwrócona, jednak, jego najmłodszy syn, Constans I, którzy na system prześladowań.

W 411 debaty między Donatist katolickiego i biskupów odbyło się w Kartaginie w celu rozstrzygnięcia sporu.

Wynik został znowu niekorzystny dla Donatists.

W związku z tym zostały one pozbawione wszelkich praw obywatelskich w 414, aw roku następnym, ich zespoły zostały zakazane pod karą śmierci.

Ruch następnie rozpoczął spadek, ale przetrwał aż do podbojów Maurów z 7. i 8. wieków.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Donatism

Zaawansowane Informacje

Donatism był schismatic przepływu wynikających z czwartego wieku.

W pierwszym etapie była Afryki Północnej wypowiedzi w doktrynie Kościoła.

W drugim etapie była popularna, że bunt pitted Berberski na ziemi i wylądował przed łacina katolickich elit.

Donata, biskupa Kartaginy schismatic (313-47), czasami zna jako Donata Wielkiego, skierowane do schismatic kościół z sił i sprytni wykorzystanie etnicznych i społecznych czynników, do rzymskiego cesarza zesłany mu Galia i Hiszpania w 347; umarł tam dostać.

350. Parmenian, również w stanie lider, udało mu.

Donatism wyrasta z nauki Tertulian i Cyprian.

Po tych dwóch, Donatists nauczał, że kapłan, udział w sakramentach była znaczna (miał być święty i właściwego stałego z kościoła do Sakramentu jest prawidłowy), zamiast po prostu instrumentalne.

Ten ostatni był widok na Rzym i Augustyn, biskup Hippony i główny anty-Donatist rzecznik.

Aby Donata kościół był widoczny na społeczeństwo wybiera oddzielone od świat, że Augustyn rozwiniętych katolickiego pojęcia Kościoła niewidzialnego w widzialnym.

Donatists również miał ostrą szacunkiem dla każdego słowa Pisma, dlatego je jeden libation do cesarza lub zrezygnował z pewnej do Biblii Roman peersecutors do spalania miał być heretic lub traditore.

Wszelkie którzy uczynili tak było zawsze widoczne na zewnątrz kościoła, chyba że zostały one rebaptized (są zapisane w całej ponownie).

Augustyna i katolików Przyjmujemy traditores tak jak wszelkie inne backsliders; oni zostali przyjęci z powrotem do komunii po właściwej pokuty przez ich biskupa.

Donatists widząc siebie jako jedyny prawdziwy Kościół i jego Augustyn i katolicy jako mieszany tłum.

Rzeczywista schizmą się prześladowań Dioklecjana (303-5), który był szczególnie rozpowszechnione w północno-Afryka.

Nie kapłanów i biskupów często były dopuszczone do ucieczki przez śmierć surrending Pisma i regalia do władz.

W 311 Caecillian został wybrany i konsekrowany jako Biskup Kartaginy.

Religijnie konsekracji zostało uznane za nieważne, ponieważ sam może mieć Płazy beznogie przekazany do spalania i Pisma, ponieważ jeden z jego trzech biskupów potwierdzające, Feliksa z Aptonga, był traditore.

Polityczne konsekracji Płazy beznogie był podejrzany, ponieważ Prymas Numidia, Sekundus z Tigisi, nie był zaangażowany, oraz w odniesieniu do poprzedniego czterdzieści lat Numidia twierdził prawo ordaining Biskup Kartaginy.

Sekundy przybył w Kartaginie z numidian siedemdziesięciu biskupów, ogłosił Płazy beznogie's Wybory nieważne, jak i wybranych Majorinus rywalem Biskup Kartaginy.

Majorinus zmarł w dwa lata, Donata i został konsekrowany w jego miejsce w 313.

Konstantyn, po rady i próby pojednania, zwrócił się do 317 w ciężkim ucisku, ale kiedy on, że nie przyznano Donatists wolności kultu w 321.

W 371 Donatists przystąpiły do anty-Roman Bunt Solidny.

W 388 z fanatycznych Donatist Biskup Optatus z Thamugadi i zorganizowane zespoły Donatist terrorystów, zwany Circumcellions, stanęło w ramach buntu Geldon która trwała do śmierci Optatus i Geldon w 398.

Donatism przetrwał aż do siódmego wieku podboju muzułmańskiego Północna Afryka obliterated katolików i Donatists podobne.

VL Walter


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Whc frend, Donatist Kościoła; WJ Sparrow-Simpson, Święty Augustyn i afrykańskich rejonów Kościoła; RA Markus, "Donatism: W ostatniej fazie," Studia w historii Kościoła, I.


Donatists

Informacje Katolicki

W Donatist schizmy w Afryka rozpoczęła się w 311 i rozkwitała tylko sto lat, aż do konferencji w Kartaginie w 411, po czym jego znaczenie waned.

PRZYCZYNY schizmy

W celu śledzenia pochodzenia podziału musimy wrócić do prześladowań Dioklecjana mocy.

Pierwszy Edykt cesarza, że wobec chrześcijan (24 lutego, 303) nakazał ich kościoły, które mają być zniszczone, ich zaś Ksiąg świętych, które mają zostać dostarczone i spalony, a oni sami byli zakazanych.

Severer środków nastąpił w 304, kiedy to czwarty bulli zarządził, aby wszystkie oferty kadzidło do bożków pod groźbą śmierci.

Po abdication z Maximian w 305, prześladowania Wydaje się, że zmniejszyło się w Afryka.

Do tego czasu było okropne.

W Numidia regulator, Florus, został niesławnym dla jego okrucieństwo, i choć wielu urzędników może być, jak prokonsul Anulinus, chcą iść dalej niż oni zobowiązani, St Optatus jest jeszcze w stanie powiedzieć o chrześcijan na całym kraju, że niektórzy byli spowiednicy, niektóre były męczenników, niektóre spadły, tylko tych, którzy byli ukryte uciekł.

W exaggerations z wysoko strung Afryki pokazał charakter.

A sto lat wcześniej Tertulian miał nauczał, że lot z prześladowaniem nie było dopuszczalne.

Niektóre teraz wyszedł poza tym, dobrowolnie oddał się do męczeństwa jako chrześcijanie.

Ich motywy były, jednak nie zawsze powyżej podejrzenia.

Mensurius, biskupa Kartaginy, w piśmie skierowanym do sekundy, biskupa Tigisi, wówczas biskup senior (człekokształtne) Numidia, oświadcza, że wszelkie zabronione się zaszczycony, męczenników którzy dali sobie z własnej inicjatywy, lub którzy miał dysponowało że posiadane egzemplarze Pisma, które nie zrezygnować, niektóre z nich, mówi, byli przestępcy i dłużników do państwa, którzy myślą że mogą w ten sposób pozbyć się z uciążliwym życiem, albo ocierać się wspomnienie ich misdeeds, lub przynajmniej zdobyć pieniądze i cieszyć się w więzieniu w luksusowe dostarczonych przez życzliwość chrześcijan.

W późniejszym przestepstwa z Circumcellions pokazują, że Mensurius miał pewne podstawy do poważnych linii wziął.

Wyjaśnia, że sam podjął Święte Księgi Kościoła do swego domu, i miał zastąpić szereg heretical pism, które prokuratorów miał zajęte bez proszenia o więcej; prokonsul, gdy poinformowana o oszustwa odmówił wyszukiwania Biskupiej prywatny dom.

Sekundy, w jego odpowiedź, bez obwinianiu Mensurius, nieco dobitny pochwalił męczenników którzy w swojej prowincji był torturowany i skazany na śmierć za odmowę wydaje się Pisma, on sam miał odpowiedziały na urzędników którzy przybyli do wyszukiwania: "Ja jestem chrześcijanina i biskupa, a nie traditor ".

To słowo traditor stał się wyrazem technicznych do wyznaczenia tych, którzy dali się zaś Ksiąg świętych, a także tych, którzy mieli gorsze zbrodnie popełnione na dostarczanie do sacrum statków, a nawet własnych braci.

Jest pewne, że były napięte stosunki między spowiedników w więzieniu w Kartaginie i ich biskup.

Jeśli możemy kredytu na Donatist aktów prawnych czterdzieści dziewięć męczenników Abitene, włamali się komunia z Mensurius.

Jesteśmy informowani, że w tych aktów Mensurius był przez traditor własnej spowiedzi, i że jego diakon, Płazy beznogie, raged furiously więcej niż przed męczenników zrobił persecutors; on zestaw zbrojnych mężczyzn z whips przed wejściem do więzienia, aby zapobiec ich otrzymywania jakiegokolwiek succor; żywności wniesione przez pobożność chrześcijan był z psami rozwalili przez te ruffians, i pić pod warunkiem było rozlane na ulicy, tak aby męczenników, których potępienie łagodny prokonsul miał odroczone, zmarł z głodu w więzieniu i pragnienie.

Fabuła jest rozpoznawany przez Duchesne, a inne jako przesadzone.

Lepiej byłoby powiedzieć, że głównym punktem jest niesamowita; więźniów nie zostały dopuszczone przez rzymskich urzędników starve; szczegóły - wyznał, że Mensurius sobie traditor, że uniemożliwił succoring z uwięzionych spowiedników - są po prostu opiera się na pismo z dnia Mensurius do sekundy.

Tak więc możemy spokojnie odrzucić wszystkie drugiej części ustawy, jak fikcyjne.

W starszej części jest autentyczny: w jaki sposób odnosi się do niektórych wiernych Abitene spełnione i obchodzi swoje usługi zwykle niedziela, pomimo cesarza w bulli, pod kierownictwem kapłana Saturninus, ich biskup był traditor i one zdementowane mu one zostały wysłane do Kartagina, w odpowiedzi pogrubienie, gdy przesłuchiwany i więziony przez były Anulinus, którzy mogą mieć skazany na śmierć je niezwłocznie.

Całe konto jest charakterystyczne dla Afryki fervid temperament.

Możemy również wyobrazić sobie, w jaki sposób ostrożny i jego Mensurius porucznik, diakon Płazy beznogie, lubił były przez niektórych bardziej excitable wśród ich stada.

Wiemy, w jaki sposób dochodzenia do świętej księgi były prowadzone, do celów urzędowej minut dochodzenie w Cirta (po Constantine) Numidia są zachowane.

Biskupa i jego duchowieństwa wykazała się gotowy zrezygnować wszystkie one miały, ale zwrócił wiersz na zdradę swoich braci, nawet tutaj ich hojności nie był niezwykły, bo Dodał, że nazwiska i adresy były dobrze znane na urzędników.

Badanie zostało przeprowadzone przez Munatius Felix, wieczystą Flamen, kurator z Colony of Cirta.

Po przyjeździe z jego satelitów na biskupa domu - w Numidia na wyszukiwanie było bardziej surowe niż w Proconsular Afryka - biskup został znaleziony z czterech kapłanów, diakonów trzy, cztery subdeacons, a kilka fossores (Kopaczki).

Te oświadczył, że Pisma nie istnieje, ale w rękach na lektora, przed biblioteką w rzeczywistości okazał się pusty.

W obecnych duchownych odmówił nadania nazwy z lektora, mówiąc były one znane na notariuszy, ale, z wyjątkiem książek, wydał w spis wszystkich posiadłości z kościoła: dwa złote kielichy, sześć srebrnych, sześć cruets srebro, srebro misy, siedem srebrnych świateł, dwa świeczniki, siedem krótkich brązu Lampa-stoiska z lampy, lampy z brązu jedenaście łańcuchy, osiemdziesiąt dwa kobiece tuniki, dwadzieścia osiem welony szesnaście mężczyzn tuniki, trzynaście par męskie, buty czterdzieści siedem par kobiet buty, dziewiętnaście rodaków, smocks.

Obecnie Subdiakon Sylwan wyprowadzeni srebrnym polu srebrne i inne światła, który miał znaleźć za jug.

W jadalnie cztery beczkach i siedem jugs.

A Subdiakon produkowane gruba książka.

Następnie domy były odwiedzane przez lektora: Eugenius wydał cztery wielkości, Felix, mozaika pracownik dał pięć, osiem Victorinus, Projectus pięciu dużych wielkości i dwa małe, grammarian Victor dwa codices i pięć quinions, lub pięciu spotkań odchodzi ; Euticius z Cezarei oświadczył, że nie miał żadnych książek, żona Coddeo produkowane sześć tomów, i powiedział, że nie miał więcej i wyszukiwanie zostało dokonane bez dalszych wyników.

Warto zauważyć, że wszystkie książki zostały codices (w formie książki), nie rolkach, który wyjdzie z mody w trakcie poprzedniego wieku.

Należy mieć nadzieję, że takie sceny były niegodne rzadko.

A kontrastujące instancji heroizmu znajduje się w opowiadaniu Felix, biskupa Tibiuca, którzy wciągane było przed sędziego na bardzo dni, 5 czerwca 303, kiedy dekret został wysłany w tym mieście.

Odmówił zrezygnować z żadnych książek, i został wysłany do Kartaginy.

W prokonsul Anulinus, nie można zamknąć w nim do osłabienia jego determinację, wysłał go na Rzym do Maximian Hercules.

W 305, prześladowania miał złagodzone, a można było zjednoczyć czternaście lub więcej biskupów w Cirta w celu nadania następca Pawła.

Sekundy przewodniczył jako człekokształtne, a w jego gorliwości on próbował do zbadania przebiegu jego kolegów.

Oni spotkali się w prywatnym domu, dla Kościoła jeszcze nie została przywrócona do chrześcijan.

"Musimy najpierw spróbować sami", powiedział Prymas, "zanim będziemy mogli venture do ordain papieski".

Aby Donata z mascula powiedział: "Jesteś powiedział, że był traditor".

"Wiesz", odpowiedział, biskupa, "Florus, jak szukał mnie, że może zaoferować kadzidło, ale Bóg nie wydał mnie w jego ręce, brat. Bóg darował mi, czy ty mnie do rezerwy Jego wyroku."

"Co potem", powiedział drugi, "będziemy mówili o męczenników, to dlatego, że nie daje się niczego, że zostały one zwieńczone".

"Wyślij do mnie do Boga", powiedział Donatus, "aby Mu dam konto".

(W rzeczywistości, biskup nie został amenable do pokuty i został poprawnie "zarezerwowane dla Boga" w tym sensie.) "Stoisko z jednej strony", powiedział prezydent, i Marinus z Aquae Tibilitanae rzekł: "Ty też powiedział do być traditor ".

Marinus powiedział: "Dałem kart do Pollux; moje książki są bezpieczne."

To nie była zadowalająca, Sekundus i rzekł: "Idź do strony ponad", a następnie do Donata z Calama: "Jesteś powiedział za traditor".

"Dałem się książki w medycynie."

Wydaje się, Sekundus zostały incredulous, lub przynajmniej myślał procesu było potrzebne, znowu rzekł: "Stand na jednej stronie."

Po luki w aktach, czytamy, że Sekundy zwrócił się do Wiktora, biskupa Russicade: "Jesteś powiedział, że zrezygnował z czterech Ewangelii."

Victor odpowiedział: "To był kuratorem, Valentinus; on zmuszony do mnie wyrzucić je do ognia. Przebacz mi tego błędu, a Bóg będzie również odpuszczać."

Sekundy, powiedział: "Stand na jednej stronie."

Sekundy (po drugiej luki) powiedział Purpurius z Limata: "Jesteś powiedział, że zabił dwóch synów swojej siostry na Mileum" (Milevis).

Purpurius odpowiedział z vehemence: "Czy myślisz, że Ja przez was frightened jak inni? Co zrobić, kiedy się kurator i jego urzędników chciał, aby można zrezygnować z Pisma? Jak udało wam się wysiąść scot-free, chyba że dał im coś, lub zamówić coś mieć? one z pewnością nie pozwoli Ci go za nic! Jak dla mnie Mam zabitych i tych, którzy zabić I są przeciwko mnie, nie prowokować do mnie więcej do powiedzenia. Wiesz, że ja nie przeszkadzać gdy nie mam. "

Na ten wybuch, siostrzeńca Sekundy Prymas powiedział: "Słyszysz, co one mówią do ciebie? On jest gotowa do wycofania się i dokonać schizmy, a to samo wszystkich tych, których oskarżają, a wiem, są one zdolne Ci z toczenia i potępiając Ciebie, a Ty sam zostanie następnie The Heretic. Co to jest dla was to, co oni mają zrobić? Każdy musi dać swoje konto do Boga. "

Sekundy (jako Święty Augustyn wskazuje) najwyraźniej nie miał odpowiedzi na oskarżenia przeciwko Purpurius, więc zwrócił się do dwóch lub trzech biskupów którzy pozostał unaccused: "Co sądzisz?"

Te odpowiedział: "Mają oni Boga, do którego muszą wziąć pod uwagę".

Sekundy, powiedział: "Wiesz, i Bóg wie. Sit down."

I wszyscy odpowiedzieli: Deo gratis.

Te minuty zostały zachowane dla nas przez św Augustyna.

W późniejszym Donatists deklarowane ich fałszowania, ale nie tylko może St Optatus odnoszą się do życia w pergamin, na którym zostały one napisane, ale są one łatwo wiarygodne przez zeznaniach przed Zenophilus w 320.

Seeck, jak również Duchesne (patrz poniżej), podtrzymuje ich prawdziwość.

Słyszymy od św Optatus innego spadł numidian biskupa, którzy odmówili przyjechać do Rady w sprawie pretekstem złe oczy, ale w rzeczywistości obawy jego kolegów-obywatele powinni udowodnić, że oferowane kadzidło, przestępstwa, których innych biskupów nie byli winni.

Biskupi przystąpiła do ordain Biskup, a oni wybrali Sylwan, którzy, jako Subdiakon, wspiera w poszukiwaniu sacrum statków.

Mieszkańcy Cirta wstał przed nim, krzycząc, że był traditor, i zażądał powołania pewnej Donata.

Ale kraju ludzi i gladiatorów były zaangażowane, aby ustawić go w biskupim krzesło, na którym została przeprowadzona na odwrocie pewien człowiek, imieniem mutus.

Płazy beznogie I MAJORINUS

A niektóre z Donatus Casae Nigrae powiedział, że przyczyną schizmy w Kartaginie w czasie trwania Mensurius.

W 311 Maksencjusz uzyskane panowanie nad Afryka, a diakon w Kartaginie, Felix, został oskarżony o napisaniu listu oszczercze wobec tyrana.

Mensurius zostało powiedziane, że jego diakon ukryte w jego domu i został wezwany do Rzym.

On został uniewinniony, ale zmarł na jego podróż powrotną.

Przed jego wyjazdem z Afryka, miał ze względu na złote i srebrne ozdoby z kościoła do opieki niektórych starych ludzi, i również wysyłane spis tych efektów do wieku kobiety, którzy was do dostarczenia go do następnego biskupa.

Maksencjusz dał wolności do chrześcijan, tak aby można było do wyborów, która odbędzie się w Kartaginie.

Biskup Kartaginy, podobnie jak papieża, był powszechnie konsekrowane przez biskupa sąsiednich, wspierana przez szereg innych postaci pobliżu.

Był primate nie tylko z proconsular prowincji, ale z drugiej prowincji Północna Afryka, w tym numidian, Byzacene, Tripolitana, a dwa Mauretanias, które były regulowane przez wikary z prefektów.

W każdej z tych prowincji lokalnego prymat nie był dołączony do miasta, ale odbyło się w wyższych biskupa, aż do św Grzegorza Wielkiego w urzędzie kandydatów.

St Optatus oznacza, że biskupi z Numidia, z których wielu nie było na duże odległości z Kartaginy, miał oczekiwać, że miałyby one głosu w wyborach, ale dwóch księży, Botrus i Caelestius, którzy każdego oczekuje się wybrany, zdołał że tylko niewielka liczba biskupów powinny być obecne.

Płazy beznogie, którzy diakon był tak odrażający do męczenników, był właściwie wybrany przez cały lud, umieszczone w krzesło z Mensurius, a konsekrowany przez Feliksa, biskupa Aptonga lub Abtughi.

W starych ludzi którzy mieli się za skarbem Kościoła były zobowiązane do Give it up one połączone z Botrus i Caelestius w odmowa uznania nowego biskupa.

Byli wspomagana przez bogate damy nazwie Lucilla, którzy mieli grudge przed Płazy beznogie ponieważ miał rozkazał jej nawyku kissing kości z uncanonized (nie vindicatus) męczennika bezpośrednio przed otrzymaniem Komunii św.

Prawdopodobnie mamy tu ponownie męczeńską śmierć, której była spowodowana jego własnym źle regulowanym entuzjazmu.

Sekundy, jako najbliższego człekokształtne, wraz z jego suffragans do Kartagina ocenić tę sprawę, i w wielkiej rady siedemdziesięciu biskupów ogłosił koordynacji Płazy beznogie być nieprawidłowe, ponieważ po wykonaniu przez traditor.

Nowy biskup został konsekrowany.

Majorinus, którzy należeli do użytku domowego z Lucilla i był czytelnik w deaconry z Płazy beznogie.

Ta pani, pod warunkiem że suma 400 folles (ponad 11000 dolarów), nominalnie na rzecz ubogich, ale wszystkie je do kieszeni udał się do biskupów, jedną czwartą sumy są zajęte przez Purpurius z Limata.

Płazy beznogie miał posiadać bazyliki i Cypriana z cathedra, a ludzie byli z nim, tak że odmówił stawienia się przed rada.

"Jeśli ja nie konsekrowane", powiedział ironicznie, "niech mnie traktować jako diakon, i podnieśliście rąk na Mnie, na nowo, a nie w innym."

Na tę odpowiedź jako wniesione, Purpurius wołał: "Niech tu, a zamiast niego r. w sprawie będziemy łamać głowę w pokucie".

Nic dziwnego, że działania tej rady, która wysłała pisma w całej Afryka, miał wielki wpływ.

Ale w Kartaginie był on dobrze znany, że Płazy beznogie był wybór ludzi, a nie wierzyli, że Feliksa z Aptonga dał się zaś Ksiąg świętych.

Rzym i Włochy dał Płazy beznogie ich komunii.

Kościół z umiarkowanym Mensurius nie posiadają, że konsekracja przez traditor była nieprawidłowa, lub nawet, że był on nielegalny, jeśli traditor jeszcze w legalnym posiadaniu jego zobaczyć.

Do rady sekundy, wręcz przeciwnie, orzekł, że traditor nie może działać jako biskup, i że każda którzy byli w komunii z traditors zostały odcięte od Kościoła.

Oni sami o nazwie Kościół męczenników, i oświadczył, że wszyscy którzy byli w komunii z publicznych grzeszników jak i Płazy beznogie Feliksa były niekoniecznie excommunicate.

Potępienie przez papieża Melchiades

Bardzo szybko, było wiele miast posiadających dwa biskupów, jednej ze komunii w Płazy beznogie, z drugiej Majorinus.

Konstantyn, pokonując po Maksencjusz (28 października, 312) i staje się mistrzem Rzym, wykazała się chrześcijaninem w jego aktach.

Pisał do Anulinus, prokonsul z Afryka (był on taki sam jak łagodny prokonsul z 303?), W celu przywrócenia kościołów katolików, duchownych i zwalniające z "Kościół, który jest prezesem Płazy beznogie" obywatelskiego funkcji (Euzebiusz, Hist.. Eccl . X, przeciwko 15, i VII, 2).

On także napisał do Płazy beznogie (tamże, X, VI, 1) wysyłając mu nakazu 3000 folles, które mają być rozpowszechniane w Afryka, Numidia, Mauretania, gdy więcej było potrzebne, biskup musi ubiegać się o więcej.

Dodał, że dowiedział się o burzliwym osób, którzy starali się uszkodzony Kościoła; miał zarządził prokonsul Anulinus, a wikary z prefektów, aby powstrzymać ich, i Płazy beznogie było odwołanie się do tych funkcjonariuszy w razie potrzeby.

Strona wnosząca sprzeciw nie stracił.

Kilka dni po publikacji tych pism, ich delegatów, towarzyszy mob, doprowadzoną do Anulinus dwa zestawy dokumentów, zawierających skargi na ich stronie, przeciwko Płazy beznogie, które mają być przekazywane do cesarza.

St Optatus zachował kilka słów od ich petycji, w którym Konstantyn jest błagał o przyznaniu Galia z sędziów, gdy pod jego ojca reguły nie było żadnych prześladowań, a zatem nie traditors.

Konstantyn wiedział Kościoła konstytucji zbyt dobrze do wykonania i tym samym uczynić galusowy biskupów sędziów z naczelnych z Afryka.

On od razu skierowała sprawę do papieża, wyrażające jego zamiar, godny pochwały, jeśli zbyt krew, nie pozwalając schisms w Kościele katolickim.

Fakt, że afrykańskie schismatics nie może mieć podstawę skargi, kazał trzy głównego biskupów Galia, Reticius z Autun, Maternus z Kolonia, Marinus z Arles, aby naprawić na Rzym, aby pomóc w rozprawie.

Kazał Płazy beznogie się tam z dziesięcioma biskupów i dziesięciu jego accusers własnej komunii.

Pomników przed Płazy beznogie posłał do papieża, którzy będą wiedzieć, mówi, co do procedury zatrudniania w celu zawarcia całej sprawy z wymiarem sprawiedliwości.

(Euzebiusz, Hist.. Eccl., X, V, 18).

Melchiades Papież wezwał biskupów piętnaście Włoski siedzieć z nim.

Od tego czasu przekazania stwierdzimy, że we wszystkich istotnych sprawach Papieży problem ich decretal z małych liter rada biskupów, a tam są ślady tego niestandardowego nawet przed tym.

Dziesięć Donatist biskupów (możemy teraz podać nazwę strony jego ewentualnego) kierowana przez biskupa Donata z Casae Nigrae.

To było przyjęte przez Optatus, Augustyna i innych katolickich apologists, że było to "Donata Wielkiego", jako następca Majorinus schismatic Biskup Kartaginy.

Ale Donatists św Augustyna czas były chciał zaprzeczyć, ponieważ nie chciała przyznać, że ich bohater został potępiony, a katolicy w konferencji 411 przyznane im na istnienie Donatus, biskup Casae Nigrae, którzy miał odróżnić się poprzez aktywne wrogości do Płazy beznogie.

Nowoczesne władze zgadzają się na przyjęcie tego widoku.

Ale wydaje się niewyobrażalne, że jeżeli Majorinus jeszcze żyje, on nie powinien być zobowiązany, aby przejść do Rzym.

Byłoby bardzo dziwne, ponadto, że Donata z Casae Nigrae powinien pojawić się jako lider partii, bez żadnych wyjaśnień, chyba że Casae Nigrae był po prostu narodził się w Wielkiej Donata.

Jeśli zakładamy, że Majorinus umarł i został następcą przez Donata Wielkiego tuż przed rozprawie w Rzym, będziemy Majorinus jest zrozumieć, dlaczego nigdy nie wspomniano.

Zarzuty przeciwko Płazy beznogie w pamięci zostały pominięte, jako anonimowe i nieudowodnionych.

Świadków przyniósł z Afryka przyznała, że nie miał nic przeciwko niemu.

Donata, az drugiej strony, został skazany przez jego własnej spowiedzi o rebaptized i posiadający określone w jego ręce na pokutę biskupi - jest to zakazane przez prawo kościelne.

Na trzeci dzień jednomyślną zdanie zostało wydane przez Melchiades: Płazy beznogie miała zostać utrzymana w ecclestiastical komunii.

Jeśli Donatist biskupów zwróciło się do Kościoła, w miejscu, gdzie nie było dwóch rywalizujących ze sobą biskupi, junior był na emeryturę i być dostarczone z innego zobaczyć.

W Donatists były furious.

A sto lat później jego następca oświadczył, że Papież był Melchiades sobie traditor, i że na tym koncie, które nie przyjęła jego decyzję, choć nie ma śladu po tej rzekomej na czas.

Ale dziewiętnastu biskupów w Rzym zostały skontrastowane z siedemdziesięciu biskupów z Cathaginian Rady, a świeże orzeczenie zostało zażądał.

RADA ARLES

Konstantyn rozgniewał, lecz On widząc, że strona była przydatna w Afryka, a on wezwana Rady całego Zachodu (to jest, z całą jego rzeczywiste dominions) zbiera się w Arles w dniu 1 sierpnia 314.

Melchiades umarł, a jego następca, św Sylvester, myśli unbecoming go opuścić Rzym, więc ustawienie przykład, który powtórzy się w przypadku Nicejski, i jego następców, które stosowane w przypadkach Sardica, Rimini i Wschodniej oecumenical rady .

Między czterdzieści i pięćdziesiąt widzi były reprezentowane w Radzie przez biskupów lub pełnomocnictw; Biskupów Londyn, York, Lincoln i były tam.

St Sylvester wysłał legates.

Rada potępiła Donatists i opracowała szereg kanonów; zgłosiło swoje postępowanie w piśmie skierowanym do papieża, który jest istniejące, lecz, jak w przypadku Nicejski, nie pozostają szczegółowe Akty, ani żadnych takich wymienione przez starożytnych .

Ojcowie w piśmie Pozdrawiają Sylvester, mówiąc, że słusznie podjęła decyzję o nie, aby zamknąć miejscu ", gdzie Apostołowie codziennie zasiadać w sądzie", gdyby była z nimi, mogą być traktowane bardziej poważnie mieć z heretyków.

Wśród kanonów, jeden zabrania rebaptism (które nadal praktykowane w Afryka), inny oświadcza, że tych, którzy fałszywie oskarżają ich bracia mają komunii tylko w godzinie śmierci.

Z drugiej strony, traditors się odmówić komunii, ale tylko wtedy, gdy ich winy zostało udowodnione przez funkcjonariusza publicznego aktów; tych, których oni święceń mają zachować swoje stanowiska.

Rada produkowane w jakiś wpływ Afryka, ale główny korpus z Donatists był nieruchomy.

Ich odwołanie z Rady na cesarza.

Konstantyn był horrified: "O insolent szaleństwem!"

pisał, "oni odwołania z nieba na ziemię, od Jezusa Chrystusa do człowieka."

Polityka Constantine

Cesarz zachował Donatist wysłannikami w Galia, po pierwsze na zwalniających.

Wydaje się, że myśli o wysyłanie do Płazy beznogie, a następnie przyznania pełnego badania w Afryka.

W przypadku Feliksa z Aptonga był w rzeczywistości zbadane przez jego zlecenie w Kartaginie w lutym, 315 (św. Augustyn jest prawdopodobnie źle dając 314).

Protokoły z postępowania sprowadzają się do nas w stanie zniszczone; są one określone przez św Optatus, którzy do nich dołączone jego książki z innych dokumentów, a one są często cytowane przez św Augustyna.

Wykazano, że pismo, które Donatists zgłoszonych jako udowodnienia zbrodni Felix, został przez niektórych interpolowana Ingentius; ten został ustanowiony przez spowiedź Ingentius, jak również przez świadectwo Alfius, pisarz z listu.

To było udowodnione, że faktycznie nie był Felix nieobecny w momencie poszukiwania Sacred Books zostało dokonane na Aptonga.

Konstantyn ostatecznie wezwana Płazy beznogie i jego przeciwników na Rzym, lecz Płazy beznogie, dla niektórych nieznanych powodów, nie pojawiają się.

Płazy beznogie i Donata Wielkiego (którzy teraz, w każdym razie, biskup) wezwał do Mediolan, gdzie Konstantyn dowiedział się po obu stronach z wielką starannością.

Oświadczył, że był niewinny i Płazy beznogie doskonałą biskupa (Augustyn, Contra Cresconium, III LXIX).

On zatrzymany w Włochy, jednak, gdy posłał dwóch biskupów, Eunomius i Olympius, Afryka, z pomysłu wprowadzania Donata i Płazy beznogie uchylenie i zastąpienie nowym biskupem, które mają być uzgodnione przez wszystkie strony.

Należy założyć, że Płazy beznogie i Donata assented miał do tego kursu, ale przemocy w sectaries uczynił niemożliwym do jej przeprowadzenia.

Eunomius i Olympius zadeklarowanych w Kartaginie, że Kościół katolicki był tym, co jest diffused całej świat i że zdanie wymawiane przed Donatists nie może zostać unieważnione.

One przekazywane z duchownych z Płazy beznogie i powrócił do Włochy.

Donata wrócili do Kartaginy i Płazy beznogie, widząc to, poczułem się do tego samego.

Ostatecznie Konstantyn zarządził, że kościoły, które miały Donatists należy zwrócić uwagę na katolików.

Ich spotkania innych miejscach zostały skonfiskowane.

Ci, którzy zostali skazani (calumny?) Utraciły swoje towary.

Eksmisje były prowadzone przez wojsko.

Starożytny Kazaniu na pasję z Donatist "męczenników", Donata i Advocatus, opisuje takie sceny.

W jednym z nich regularnie masakry miejsce, a wśród biskup został zabity, gdy możemy ufać tym ciekawy dokument.

W Donatists dumni byli z tego "prześladowania Płazy beznogie", "Pure" poniósł w rękach "Kościół w Traditors".

Comes The Leoncjusz II i Dux Ursacius były specjalne obiekty ich oburzenie.

W 320 przybył do nieprzyjemne znaki "czysty".

Nundinarius, diakon z Cirta, miał quarrel ze swoim biskupem, Sylwan, którzy mu być spowodowane stoned - tak mówił w swojej skardze do numidian niektórych biskupów, w którym zagroził, że jeśli nie korzystają ze swoich wpływów w jego imieniu z Sylwan, chciał powiedzieć, co wiedział o nich.

Jak on nie dostał zadowolenia zaprowadził sprawy przed Zenophilus, konsularnych z Numidia.

Protokoły mają przyjechać do nas w postaci fragmentarycznie w dodatku Optatus, pod tytułem "Gesta apud Zenophilum".

Nundinarius produkowane z Purpurius listów i innych biskupów do Sylwan i do ludzi Cirta, staramy się mieć w pokoju z niewygodnych diakona.

Protokoły z wyszukiwania w Cirta, które zostały już przywołane w treści dokumentu, zostały przeczytane i świadkowie zostali wezwani do ustalenia ich dokładność, w tym dwa z fossores następnie przedstawić i czytniki, Victor w grammarian.

Był nie tylko wykazały, że był traditor Sylwan, ale że wspiera Purpurius, wraz z dwóch księży i diakon, kradzieży niektórych beczkach octu należących do skarbu, które były w świątyni Serapisa.

Sylwan miał wyświęcony na kapłana w sumie 20 folles (500 do 600 dolarów).

Stwierdzono, że żaden z podanych przez Lucilla pieniędzy doszła do ubogich, dla których została ona podana pozornie.

Tak Sylwan, jeden z filarów tego "czystej" Kościół, który oświadczył, że do komunikowania się z wszelkich traditor miał być poza Kościołem, był sam okazał się traditor.

Był zesłany przez służby konsularne na okradanie skarbu, w celu uzyskania pieniędzy pod fałszywym pretekstem, i dostawanie się przemocy dokonane przez biskupa.

W Donatists później wolała powiedzieć, że był wypędziła odmowy komunikować się z "Caecilianists", a nawet Cresconius mówił o "prześladowania Zenophilus".

Ale powinny były jasne dla wszystkich, że consecrators z Majorinus wezwał swoich przeciwników traditors w celu pokrycia własnych delinquencies.

W Donatist strony należne jej sukces w dużej części zdolność do jej lider Donatus, następca Majorinus.

On wydaje się mieć bardzo zasłużonych tytuł "Wielki" o wymowę jego życie i charakter.

Jego pisma zostały utracone.

Jego wpływy z jego strony było nadzwyczajne.

Święty Augustyn często declaims przed jego pychy i impiety, z którymi był niemal czczony przez jego zwolenników.

W jego życia jest on powiedział, że bardzo cieszył się adulation otrzymał, a po śmierci był on liczony jako męczennika i cuda zostały przypisane do niego.

W 321 Konstantyn złagodzone jego energicznych działań, mających stwierdziliśmy, że nie produkują pokoju miał nadzieję, a on słabo błagał katolików cierpi na Donatists o cierpliwość.

To nie było łatwe, dla schismatics włamali się do przemocy.

Na Cirta, mając zwróciło Sylwan, zajętych bazyliki cesarza, który zbudował dla katolików.

Oni nie Give it up, Konstantyn i nie stwierdzono celowe, że lepiej budować innego.

Przez Afryka, ale przede wszystkim w Numidia, były one liczne.

Oni nauczał, że we wszystkich pozostałych na świat Kościoła Katolickiego miał zginął, mając za pośrednictwem przekazywane z traditor Płazy beznogie; ich sekty sam był prawdziwy Kościół.

Jeśli katolicki wszedł w ich kościołach, pojechałem go, myje i solą na bruk, gdzie miał stanął.

Wszelkie katolicki którzy dołączyli do nich został zmuszony jest rebaptized.

Oni twierdzili, że ich własnych biskupów i ministrowie byli bez winy, jeszcze ich ministrations byłoby nieprawidłowe.

Ale w rzeczywistości zostały one skazane za pijaństwo i inne grzechy.

Święty Augustyn mówi nam o władzy Tichonius że Donatists w posiadaniu Rady dwieście siedemdziesiąt biskupów, w którym omówione na siedemdziesiąt pięć dni kwestii rebaptism; one ostatecznie zdecydował, że w przypadkach, gdy traditors odmówił rebaptized powinny one być być przekazane z pomimo tego, a Donatist biskupów Mauretania nie rebaptize traditors do czasu Makary.

Poza Afryka w Donatists miał biskup zamieszkujących na nieruchomości o zrośnięta w Hiszpania, a na początku okresu schizmy dokonał biskup one dla ich małych społeczności w Rzym, która spotkała się, jak się wydaje, na wzgórzu poza miastem, i miał nazwę "Montenses".

Tę antipapal "dziedziczenia z początku" była często wyśmiewał przez katolickich pisarzy.

Seria włączone Felix, Bonifacego, Encolpius, Macrobius (ok. 370), Lucian, klaudyjska (ok. 378) i ponownie w 411 Felix.

W CIRCUMCELLIONS

Data pierwszego pojawienia się Circumcellions jest niepewna, ale prawdopodobnie zaczęli przed śmiercią Konstantyna.

Zostały one w większości tamtejsze entuzjastów, którzy nie wiedzieli, łacina, ale mówił punicka; został on zasugerował, że mogą one zostały z Berberski krwi.

Oni dołączyli do szeregów z Donatists, i były nazywane przez nich agnostici i "żołnierzy Chrystusa", ale w rzeczywistości były brigands.

Troops z nich, które muszą być spełnione we wszystkich częściach Afryka.

Mieli nie regularne zajęcie, ale pobiegł na temat zbrojnych, jak madmen.

One wykorzystywane nie miecze, na ziemi, że Peter był powiedział umieścić swój miecz do pochwy, ale nie ciągła aktów przemocy z klubami, które nazywane "Izraelitami".

Oni bruised ich ofiar bez ich zabijania, opuścił je i umiera.

W St Augustine's czasie, jednak miały one na miecze i wszystkich rodzajów broni; oni spieszy na temat wolnego towarzyszyć kobietom, zagrał, i pili.

Ich walka-krzyk był Deo laudes, a nie bandytów były bardziej okropne, aby sprostać.

Często szukał śmierci, licząc samobójstwo jako męczeństwa.

Były one szczególnie lubiący flinging się z przepaści, rzadko więcej sprang one do wody lub ognia.

Nawet kobiety złowionych na zakażenie, i tych, którzy zgrzeszyli będzie musiała oddać się od skały, atone ich winy.

Czasami Circumcellions szukał śmierci na rękach innych, albo wpłacając je zabijać ludzi, grożąc zabić przechodził, jeśli nie zabijać je, lub ich przemocy przez sędziów w celu skłonienia ich wykonaniu.

Choć nadal rozkwitała pogaństwo, to oni są w ogromnej wielkie tłumy na wszelkie ofiary, aby nie zniszczyć bożków, ale być męczeńską.

Teodoret z Cyru mówi jeden Circumcellion był przyzwyczajony do jego zamiar ogłosić, stając się męczennikiem walki długo przed czasem, aby być dobrze traktowany i karmiony jak zwierzę do uboju.

On odnosi się zabawny historia (Haer. Fab., IV, VI), do których odnosi się również Święty Augustyn.

Wiele z tych fanatyków, jak tuczone bażantów, spotkał młodego człowieka i oferowane mu miecz, aby wyciągnąć z nich dotknie, grożąc zabójstwem, jeżeli odmówiono mu.

On pretended się obawiać, że kiedy on miał kilka zabitych, reszta może zmienić ich umysły i Pomścij śmierć ich rówieśnicy, a on upierał się, że wszystkie one muszą być wiążące.

Zgodzili się z tym, kiedy byli bezbronni, młody mężczyzna dał każdemu z nich bijąc i poszedł swoją drogą.

Gdy w kontrowersji z katolikami, Donatist biskupi nie byli dumni ze swoich zwolenników.

Oni oświadczył, że samodzielnie opadów od urwiska zostały zakazane w rad.

Jednak organy tych samobójstw sacrilegiously były honorowane, a tłumy obchodzi ich rocznice.

Ich biskupi nie mogą jednak zgodne, a oni byli zadowoleni, często dość silna broń w Circumcellions.

Teodoret z Cyru, wkrótce po śmierci św Augustyna, nie wiedziały o innych Donatists niż Circumcellions, a te były typowe Donatists w oczach wszystkich poza Afryka.

Były one szczególnie niebezpieczne dla duchowieństwa katolickiego, których domy są zaatakowane i pillaged.

Oni bili i ranni nich umieścić wapna i ocet na ich oczach, a nawet być zmuszony do ich rebaptized.

Zgodnie Axidus i Fasir "przywódcy świętych" w Numidia, własności i dróg były niebezpieczne, były chronione dłużników, niewolników zostały ustalone w ich mistrzów "wagonach, a panom się do uruchomienia przed nimi.

Na długości, Donatist biskupi zaproszeni ogólnej nazwie Taurinus represjonują tych extravagances.

On spotkał się z oporem w miejscu o nazwie Octava, oraz ołtarze i tabletki nie należy postrzegać w St Optatus czas zeznał do czcią zwrócić uwagę na Circumcellions którzy zostali zabici, ale odmówiono im ich biskupów zaszczyt ze względu na męczenników.

Wydaje się, że w 336-7 na proefectus proetorio z Włochy, Gregory miały pewne środki przeciwko Donatists, St Optatus mówi nam, że Donata napisał mu list początku: "Gregory, plam w Senacie i hańbą dla prefektów.

W "prześladowanie" z Makary

Gdy Konstantyn stał się mistrzem Wschodu przez pokonując Licyniusz w 323 r. był zapobiegać poprzez wzrost Arianism na wschód od wysyłającego, jak miał nadzieję, Afryka Wschodnia do biskupów, aby skorygować różnice między Donatists i katolików.

Płazy beznogie w Kartaginie był obecny w Radzie Nicea w 325 i jego następcy, Gratus, był w tym w 342 z Sardica.

W conciliabulum z Easterns przy tej okazji napisał list do Donatus, jak gdyby był prawdziwy Biskup Kartaginy, lecz nie Arians do uzyskania wsparcia z Donatists, którzy spojrzał na całym Wschodzie, odciętą od Kościoła, który Afryka przetrwał w pojedynkę.

Cesarz Konstans był neurotyczny, jak jego ojciec do pokoju 347 w Afryka posłał tam dwóch komisarzy, Paweł i Makary, z dużych sum pieniędzy do podziału.

Donata naturalnie, widząc w tym próbę zwycięstwa nad jego wyrażających się w Kościele przez przekupstwa; roku otrzymał z wysłannikami insolence: "Co ma zrobić cesarza z Kościoła?"

powiedział on, i zabranialiśmy mu swego ludu, aby zaakceptować wszelkie largess z Constans.

W większości części, jednak przyjazne dla misji wydaje się być niekorzystny nie otrzymał.

Ale na Bagai w Numidia biskupa, Donata, montowane na Circumcellions z sąsiedztwa, którzy mieli już podekscytowany przez biskupów.

Makary został zobowiązany do żądania ochrony wojskowej.

W Circumcellions zaatakowali ich, i zabił dwóch lub trzech żołnierzy, a następnie stał się niekontrolowane żołnierzy, i zabił niektóre z Donatists.

Ten niefortunny incydent został następnie stale wrzuca się w zęby katolików, i byli Macarians nazywany przez Donatists, którzy oświadczył, że Donata z Bagai został wytrącony z rocka, i że inny biskup, Marculus, zostały wrzuconym do studni.

Obowiązujące akty dwóch innych Donatist męczenników 347, Maximian i Izaaka, są zachowane, ale najwyraźniej należą do Kartagina, a są przypisywane przez Harnack do antipope Macrobius.

Wydaje się, że po przemoc zaczęła, wysłannikami zarządził Donatists do zjednoczenia z Kościołem, czy chciał lub nie.

Wielu biskupów z lotu wziął ich partyzantów; kilka przystąpiły do katolików, reszta była wypędziła.

Donata Wielki zmarł na wygnaniu.

A Donatist nazwie Witeliusz w składzie: książki, aby pokazać, że są sługami Boga przez świat znienawidził.

W uroczystej Mszy był obchodzony w każdym miejscu, gdzie Unia została zakończona, a Donatists zestaw o pogłoska, że obrazy (oczywiście cesarza) miały być umieszczone w ołtarzu i czcili.

Jak nic z tego rodzaju stwierdzono do zrobienia, jak tylko wysłannikami wygłosił przemówienie na rzecz jedności, wydaje się, że została dokonana z reunion mniej przemocy niż mógłby oczekiwać.

Katolików i ich biskupów wielbi Boga do pokoju, aby były, gdyby oświadczyli, że nie ponosi odpowiedzialności za działania Paulus i Makary.

W następnym roku Gratus, katolickiego biskupa Kartaginy, która odbyła się rada, w której powtórzył chrztu było zakazane, natomiast, proszę o zebraliśmy Donatists, traditors zostały potępione na nowo.

To było zabronione zaszczyt samobójstwa jako męczenników.

Przywrócenie DONATISM Juliana

W pokoju był szczęśliwy dla Afryka i przymusowego oznacza, poprzez które zostało uzyskane zostały uzasadnione przez przemoc w sectaries.

Ale przystąpienia Julian Apostata 361 zmieniony w obliczu spraw.

Cieszy go wyrzucać do chrześcijaństwa w błąd, Julian dozwolone Konferencji Biskupów Katolickich którzy zostały zesłany przez Konstancjusz, aby powrócić do którego widzi Arians były zajmujące.

W Donatists, którzy zostały wypędziła przez Constans, podobnie było dozwolone, aby powrócić na własne petycji, i otrzymał z powrotem ich bazylik.

Sceny przemocy były wynikiem tej polityki zarówno na Wschodzie i na Zachodzie.

"Twoja Fury", pisał św Optatus, "powrócił do Afryka w tym samym momencie, że diabeł został ustalony wolne", do samego cesarza wyższość przywrócony do pogaństwa i Afryka Donatists do dekretu z dnia Julian została uznana za tak discreditable do nich, że cesarz Honoriusz w 405 miała ona zamieszczona na całym Afryka dla ich zawstydzić.

St Optatus daje vehement katalogu z przestepstwa popełnione przez Donatists na ich powrót.

One napadły na bazylik z bronią; one popełnione morderstwa, że tak wielu z nich raport został wysłany do cesarza.

Na mocy zarządzenia z dwóch biskupów, strony zaatakowanych bazylika Lemellef; one rozbierane off dachu, pelted z płytek diakonom którzy byli wokół ołtarza, i zabił dwóch z nich.

W Maruetania zamieszek signalized powrotu do Donatists.

W Numidia dwóch biskupów skorzystały z complaisance z sędziów, aby rzucić pokojowego społeczeństwa w błąd, wydalenia wiernych, zranienie ludzi, a nie oszczędzając kobiet i dzieci.

Ponieważ oni nie dopuścić do ważności sakramentów administrowanych przez traditors, kiedy zajęte kościoły rzucano Najświętszej Eucharystii, aby psy, ale psy, zapalnej z szaleństwem, zaatakowali ich własnych mistrzów.

W ampulla Krzyżma wyrzucane z okien znaleziono nieprzerwanego na skałach.

Dwóch biskupów byli winni gwałtu; jeden z tych zajętych w podeszłym wieku katolickich biskupa i potępił go do publicznej pokuty.

Wszyscy katolicy, których życie można dołączyć do swojej strony zostały dokonane penitentów, nawet duchownych każdej pozycji, i dzieci, co jest sprzeczne z prawem Kościoła.

około rok, na kilka miesięcy, ale za kilka dni.

W biorąc od posiadania bazyliki, ołtarz zniszczony, lub usunąć je, lub co najmniej ociera powierzchni.

Oni czasami włamali się kielichy, i sprzedawane materiały.

Oni umyte chodniki, ściany i kolumny.

Nie odzyskania ich zawartości z kościołów, pogańskich funkcjonariuszy zatrudnionych w celu uzyskania dla nich posiadanie sacrum statków, meble, ołtarz-bielizny, a przede wszystkim książki (jak oni oczyścić książki? Pyta św Optatus), czasami pozostawiając katolickiego zgromadzenia nie z książek w ogóle.

Na cmentarzach zostały zamknięte dla Katolickiego martwych.

Bunt Solidny, Mauretanian naczelnikiem którzy stawili Roman moc i ostatecznie przejął styl cesarza (366-72), niewątpliwie był wspierany przez wielu Donatists.

Imperial prawa przeciwko nim zostały wzmocnione przez Walentynian w 373 i Gracjan, którzy napisali w 377 do wikariusz z prefektów, FLAVIAN (sobie Donatist), zamawianie wszystkich bazylik w schismatics być podane do katolików.

Święty Augustyn pokazuje, że nawet w kościołach, które zbudował sobie Donatists zostały uwzględnione.

Ten sam cesarz wymagane klaudyjska, Donatist biskupa na Rzym, aby powrócić do Afryka, jak on odmówił sluchajcie, Roman Rada nim napędzane jeden sto mil od miasta.

Jest prawdopodobne, że katolicki biskup Kartaginy, Genethlius, spowodował ustawowych, które mają być zarządzane w umiarkowanie Afryka.

ST. OPTATUS

Katolicki mistrz, St Optatus, biskupa Milevis, opublikowany jego wielkie dzieło "De schismate Donatistarum" w odpowiedzi na Donatist Biskup Kartaginy, Parmenianus, pod Walentynian i Valens, 364-375 (tak St Jerome).

Optatus sam mówi nam, że pisanie po śmierci Juliana (363) i ponad sześćdziesiąt lat po rozpoczęciu schizmy (on oznacza 303 osób).

Forma, którą posiadają jest druga edycja, uaktualniany przez autora po przystąpieniu Papież Syrycjusz (grudzień, 384), z siódmego książki dodane do oryginalnej sześć.

W pierwszej książce opisano jego pochodzenie i rozwój schizmy, w drugim roku pokazuje notatki z prawdziwego Kościoła; w trzecim roku broni z katolików za persecuting, z odniesieniem do szczególnego dni Makary.

W czwartej książce Parmenianus's on odrzuca dowody z Pisma, że ofiara grzesznik jest zanieczyszczone.

W piątym roku książka pokazuje ważności chrztu nawet wtedy, gdy przyznane przez grzeszników, bo jest nadane przez Chrystusa, minister jest tylko instrumentem.

Jest to pierwsze ważne stwierdzenie z doktryną, że łaska sakramentów pochodzi z opus operatum Chrystusa niezależnie od worthiness z ministrem.

W szóstym roku książce opisano przemocy w Donatists i sacrilegious sposób, w jaki oni traktowani katolickich ołtarze.

W siódmym książka traktuje on głównie o jedność i reunion, i wraca do tematu Makary.

Domaga Parmenianus "brata", i pragnie, aby traktować jako Donatists braci, ponieważ nie były one heretyków.

Podobnie jak kilka innych Ojców, że posiada on tylko pogan i heretyków idź do piekła; schismatics i wszystkich katolików zostaną ostatecznie zapisane po niezbędne czyśćcu.

Jest to tym bardziej ciekawa, ponieważ przed nim i po nim w Afryka Cypriana i Augustyna, jak nauczał, że schizmy jest tak źle, jak herezja, jeśli nie gorzej.

St Optatus była czczona przez wiele St Augustine, a później przez św Fulgentius.

Pisze z vehemence, czasami z przemocą, wbrew jego protesty z przyjaznym, ale jest on zabrany przez jego oburzenie.

Jego styl jest przymusowego i skuteczne, często zwięzły i epigrammatic.

W tym roku prace dołączony zbiór dokumentów zawierających dowody na historii miał związane.

Ta dokumentacja została utworzona miał z pewnością dużo wcześniej, w każdym razie przed pokoju 347, a nie długo po najnowszy dokument zawiera, co jest z dnia lutego, 330, reszta nie później niż 321, i może ewentualnie zostały wprowadzone razem już w tym roku.

Niestety te ważne świadectwa historyczne mają przyjść do nas jedynie w jednym zniszczone rękopis, archetype, której był również niekompletne.

Kolekcja została swobodnie używane w konferencji 411 i jest często cytowany w niektórych długości St Augustine, którzy zachował wiele ciekawych fragmentów, które w inny sposób byłoby nam nieznane.

W MAXIMIANISTS

Przed Augustyn podjął płaszcz Optatus wraz z podwójną część jego ducha, katolicy zyskali nowe argumenty i zwycięsko z podziałów wśród Donatists.

Podobnie jak wielu innych schisms, w tym hodowane schisms schizmy w sobie.

W Mauretania, Numidia oddzielić te były tak liczne sekty, że nie mógł się Donatists nazwy ich wszystkich.

Słyszeliśmy o Urbanists; z Claudianists, którzy zostali pojednani z głównych przez organ Primianus w Kartaginie; z Rogatists, Mauretanian sekty, łagodny charakter, ponieważ nie należał do niego Circumcellion; Rogatists były surowo karane w każdym przypadku, gdy Donatists może wywołać na sędziów Aby to zrobić, a także były prześladowane przez Optatus z Timgad.

Ale najbardziej znanych sectaries były Maximianists, opowieść o ich separacji od Donatists odtwarza z dziwnym ścisłości, że o wycofaniu z Donatists się z komunii z Kościołem i przebiegu Donatists wobec nich była tak niezgodne z ich avowed zasady, że stał się w rękach wykwalifikowanych Augustyn najskuteczniejszą broń wszystkich jego kontrowersyjne zbrojowni.

Primianus, Donatist Biskup Kartaginy, excommunicated diakon Maximianus.

Te ostatnie (którzy była, podobnie jak Majorinus, wspierany przez lady) spotkali Rady czterdzieści trzy biskupów, którzy Primianus wezwana do stawienia się przed nimi.

Prymas odmówił, insulted swoich wysłanników, starał się zapobiegać ich doceniają świętych tajemnic, rzucania kamieni i miał na nich na ulicy.

Rada wezwał go przed większą Rady, która spotkała się do liczby stu biskupów w Cebarsussum w czerwcu, 393.

Primianus zostało złożone; wszystkich duchownych zostały do opuszczenia swojej komunii w ciągu ośmiu dni, jeżeli do opóźnienia powinny po świętach, które nie byłyby dozwolone, aby powrócić do Kościoła, nawet po pokuty; świeckich zostały dopuszczone do następujących Wielkanoc, w ramach tej samej kary .

Nowy biskup Kartaginy został powołany w osobie Maximian siebie, i został konsekrowany przez dwanaście biskupów.

W partyzantów w Primianus były rebaptized, gdyby został ochrzczony niezwłocznie po dozwolone.

Primianus stanął, i zażądał, aby zostać uznanym przez numidian rady; trzysta dziesięć biskupi spotkali się w Bagai w kwietniu, 394, Prymas nie miała miejsca oskarżonego, ale sam przewodniczył.

Był oczywiście uniewinniony i skazany Maximianists były bez rozprawy.

Wszystkie jednak dwunastu consecrators i ich abettors wśród duchownych w Kartaginie zostały podane do powrotu do Bożego Narodzenia, po tym okresie zostaną zobowiązani do pokuty.

Ten dekret, w składzie: wymowne stylu emerytowany z Cezarei, i przyjęty przez aklamację, dokonane w tym samym Donatists-śmieszne przekazania poprzez ich posiadanie readmisji schismatics bez pokuty.

Maximian kościoła był razed na ziemię, i po okres karencji miał upłynął, Donatists prześladowanych przez niefortunne Maximianists, reprezentujących same jak katolicy, i wymagający, że sędziowie powinni egzekwować wobec nowych sectaries bardzo ustaw, które katolików cesarzy miał sporządzony przed Donatism.

Ich wpływ pozwoliło im to zrobić, bo były nadal znacznie więcej niż wielu katolików, a sędziowie muszą często były z ich strony.

W recepcji tych, którzy po powrocie z partii Maximian były one jeszcze bardziej śmiertelnie inconsequent.

Zasada teoretycznie było przestrzegane, że wszyscy którzy został ochrzczony w schizmy musi być rebaptized, ale jeśli biskup powrócił, on i jego całego stada zostały dopuszczone bez rebaptism.

To była dozwolona nawet w przypadku dwóch z consecrators z Maximian, Praetextatus z Assur i Felixianus z musti, po prokonsul miał dotąd nadaremnie próbował o wydaleniu ich z ich widzi, i chociaż Donatist biskupa, Rogatus, został już powołany na Assur .

W innym przypadku partii Primianus była bardziej spójna.

Salvius, Maximianist Biskup Membresa, był kolejnym z consecrators.

Był dwukrotnie wezwani przez prokonsul na emeryturę na korzyść tego Primianist Restitutus.

Ponieważ był bardzo szanowana przez ludzi Membresa, mob zostało wniesione w ciągu od sąsiednich miejscowości Abitene o wydaleniu go; wieku biskup został pobity, i do tańca z martwych psów wiązana wokół jego szyi.

Ale jego ludzie go zbudował nowy kościół, i trzech biskupów coexisted w tym małym miasteczku, Maximianist, Primianist, a katolickiego.

W przywódcą Donatists w tym czasie był Optatus, biskupa Thamugadi (Timgad), zwany Gildonianus, z jego przyjaźń z Gildo, hrabiego z Afryka (386-397).

Na dziesięć lat Optatus, wspierane przez Gildo był tyran z Afryka.

On prześladowanych w Rogatists i Maximianists, a on stosowany wobec żołnierzy katolików.

Święty Augustyn mówi nam, że jego wad i okrucieństwa były poza opis, ale oni przynajmniej efekt disgracing przyczyną tego Donatists, choć był w nienawiści Afryka dla całej jego nieprawość i jego złe uczynki, jednak zawsze pozostawał puritan faction w pełnej komunii z biskupem, którzy był zbrodniarzem, ravisher, ciemięzcy, zdrajcą, a potwór z okrucieństwa.

Gdy Gildo spadł w 397, po dokonaniu sam mistrz Afryka za kilka miesięcy, Optatus był wyrzucany do więzienia, w którym zmarł.

Augustyn

Święty Augustyn rozpoczął swoją zwycięską kampanię przeciwko Donatism wkrótce po święceń kapłan był w 391.

Jego popularne psalm lub "Abecedarium" przeciw Donatists był przeznaczony do znanych ludzi argumenty określone przez św Optatus, z tego samego celu w ugodowe.

To pokazuje, że sekta została założona przez traditors, potępiony przez papieża i Rady, oddzielone od całego świat, przyczyną podziału, przemocy i rozlewu krwi; prawdziwy Kościół jest z jednej Winorośli, których oddziały są nad całą ziemią.

Po Święty Augustyn miał stać się biskupa w 395 roku otrzymał konferencje niektóre z Donatist liderów, choć nie z jego rywalem w Hippo.

W 400 roku napisał trzy książki przed literą Parmenianus, obala jego calumnies i jego argumenty z Pisma Świętego.

Więcej ważne były jego siedmiu książek na chrzcie, w którym, po rozwinięciu zasady już ustanowione przez św Optatus, że skutkiem sakramentu jest niezależny od świętości minister, pokazuje on w bardzo szczegółowo, że organ St Cyprian jest bardziej wygodne niż nietypowej dla Donatists.

Głównym Donatist controversialist dnia był Petilianus, Biskup Konstantyn, następca z traditor Sylwan.

Święty Augustyn napisał dwie książki w odpowiedzi na jego pismo przeciwko Kościołowi, dodając trzecią książkę do odpowiedzi innego listu, w którym on sam został zaatakowany przez Petilianus.

Przed tym ostatnim roku wydał swoją książkę "De unitate ecclesiae" około 403.

Do tych prac należy dodać kilka kazań i niektóre litery, które są prawdziwe traktaty.

Argumenty użyte przez św Augustyna przeciw Donatism spadek poniżej trzech głów.

Po pierwsze mamy dowodów historycznych prawidłowości Płazy beznogie konsekracji, niewinności Feliksa z Aptonga z winy z założycieli "Pure" Kościół, także orzeczenie wydane przez papieża, Rady i cesarza, prawdziwej historii Makary, barbarzyńskiego postępowania Donatists pod Julian, przemoc w Circumcellions, i tak dalej.

Po drugie, istnieją argumenty doktrynalne: dowodów ze Starego i Nowego Testamentu, że Kościół jest katolicki, diffused przez cały świat, i niekoniecznie jednej i zjednoczonej; odwołania się do Patrz na Rzym, gdzie sukcesja biskupów jest nieprzerwany od Peter siebie; St Augustine pożycza jego lista papieży od św Optatus (Ep. LI), aw jego psalm krystalizuje argument na słynne zdanie: "To jest rock, wobec którego dumny bramy piekła nie przeważają ".

A dalsze odwołania się do Wschodniej Kościoła, a zwłaszcza do Apostolska Kościołów, do których Świętego Piotra, Pawła i Jana skierowane listy - nie byli oni w komunii z Donatists.

Okres ważności chrztu przyznanych przez heretyków, impiety z rebaptizing, ważne są punkty.

Wszystkie te argumenty zostały znalezione w Optatus św.

Peculiar do St Augustine jest konieczność obrony St Cyprian, a trzeciej kategorii jest całkowicie własnej.

Trzeci rejon obejmuje argumentum ad hominem wyciągnąć z niezgodności z Donatists się: Sekundy miał Odpuszczam na traditors; pełne stypendium zostało przyznane złoczyńców jak Optatus Gildonianus i Circumcellions; Tichonius się przeciwko własnej partii; Maximian musiał podzielić z Primatus podobnie jak Majorinus z Płazy beznogie; Maximianists została odesłana bez rebaptism.

Ten ostatni argument, metoda okazała się być bardzo praktyczną wartość i wiele konwersji zostały już miejsce, głównie ze względu na fałszywe miejsce, w którym miał Donatists umieszczone.

Ten punkt był szczególnie podkreślona przez Radę w Kartaginie z września, 401, który miał zamówić informacje co do leczenia z Maximianists, które mają być zebrane od sędziów.

To samo Synodu przywrócić wcześniejsze reguły długo, ponieważ zniesione, że Donatist biskupów i duchownych powinny zachować ich rangi, jeżeli zwróciło się do Kościoła.

Papież Anastasius I napisał do Rady wzywającej znaczenie w Donatist pytanie.

Innym Rady w 403 organizowanym publicznych sporów z Donatists.

Ten energiczny działania roused w Circumcellions do nowych aktów przemocy.

W życiu św Augustyna było zagrożone.

Jego przyszły biograf, św Possidius z Calama, insulted i był źle traktowany przez strony kierowanego przez Donatist kapłana, Crispinus.

Jego biskupa, również o nazwie Crispinus, został wypróbowany w Kartaginie i grzywną dziesięć funtów złota jako Heretic, choć grzywny została umorzona przez Possidius.

Jest to pierwszy znany nam przypadek, w którym jest uznany za Donatist Heretic, ale odtąd jest wspólnym dla nich stylu.

W obrzydliwe i okrutne traktowanie Maximianus, biskupa Bagai, jest również związane Święty Augustyn w szczegółach.

Cesarz Honoriusz została przez katolików, aby odnowić stare prawa przeciwko Donatists na początku 405.

Niektóre wynikały dobre, ale Circumcellions z Hippony były podekscytowany do nowych aktów przemocy.

W piśmie z dnia Petilianus było bronione przez grammarian nazwie Cresconius, przeciwko której Święty Augustyn opublikował odpowiedź w czterech książek.

W trzeciej i czwartej książki są szczególnie ważne, ponieważ w tych twierdzi on z Donatists "leczenia z Maximianists, cytuje ustawy z dnia Cirta posiadanych przez sekundy, i wymienia inne ważne dokumenty.

Święty odpowiedział również na pamphlet przez Petilianus, "De Dziękujemy baptismate".

W "COLLATIO" Z 411

Święty Augustyn miał nadzieję, raz do pogodzenia ze względu Donatists tylko.

Przemoc w Circumcellions, okrucieństwa Optatus z Thamugadi, więcej ostatnich ataków na katolickich biskupów miał dowód, że wszystkie podane represji przez świeckie ramię było absolutnie nieuniknione.

Nie koniecznie przypadku prześladowania za poglądy religijne, ale po prostu jedną z ochrony życia i mienia i zapewnienie wolności i bezpieczeństwa dla katolików.

Jednakże przepisy ustawowe poszli znacznie dalej niż ta.

Ci z Honoriusz zostały ogłoszone na nowo w 408 i 410.

W 411 metoda disputation został zorganizowany na wielką skalę przez cesarza kolejność się na wniosek Konferencji Biskupów Katolickich.

Ich sprawa została zakończona i unanswerable.

Ale to było być doprowadzone do domu ludzi Afryka, a opinia publiczna miała być zmuszeni do uznania faktów, przez publiczne narażenia słabość separatystycznymi stanowiska.

Cesarz wysłał oficjalnej nazwie Marcellinus, doskonały chrześcijańskiej, jako przewodniczą cognitor na konferencji.

On wydał przepowiadania deklarując, że będzie wykonywać absolutną bezstronność w jego przebiegu postępowania i jego ostateczny wyrok.

W Donatist biskupów którzy powinni przyjść na konferencję zostały do otrzymania z powrotem do obecnej bazyliki, które zostały podjęte z nich.

Liczba tych którzy przybyli w Kartaginie była bardzo duża, choć nieco mniej, że dwieście siedemdziesiąt dziewięć, których podpisy zostały dołączone do listu do prezydenta.

Konferencji Biskupów Katolickich numerowane dwieście osiemdziesiąt sześć.

Marcellinus zdecydowała, że każda ze stron powinna wybiera siedem disputants, którzy samodzielnie powinien mówić, siedmiu doradców, których może konsultować się z czterech sekretarzy i prowadzenia rejestru.

Tak tylko trzydzieści sześć biskupów będą obecni we wszystkich.

The Donatists pretended that this was a device to prevent their great numbers being known; but the Catholics did not object to all of them being present, provided no disturbance was caused.

Główny mówca katolicki, oprócz amiable i czcigodny biskup Kartaginy, Aureliusza, był oczywiście Augustyna, którego sława już rozłożone przez cały Kościół.

Jego przyjaciel, Alypius z Tagaste, a jego uczeń i biograf, Possidius, były również wśród siedmiu.

Głównym Donatist prelegentów byli emerytowany z Cezarei w Mauretanii (Cherchel) i Petilianus Konstantyna (Cirta); ostatni zabrał głos lub przerwane o sto pięćdziesiąt razy, aż do trzeciego dnia był tak etymologia że do powstrzymania.

Katolików złożył wniosek, że wszelkie hojnego biskupa Donatist którzy powinni przyłączyć się do Kościoła, powinni przewodniczą przemiennie z biskupem katolickim w biskupim krzesło, chyba że ludzie powinni obiekt, w którym to przypadku obu musi zrezygnować i być nowe wybory.

Konferencja odbyła się w dniu 1, 3 i 8 czerwca.

Polityka w Donatists było podniesienie zastrzeżeń technicznych, może spowodować opóźnienia, oraz wszelkiego rodzaju środki, aby zapobiec Katolickiego disputants z stwierdzający ich przypadku.

Katolicki sprawa została jednak wyraźnie określony w pierwszym dniu w pismach, które zostały przeczytane, kierowane przez biskupów katolickich do Marcellinus i ich zastępców, aby ich w procedurze.

W dyskusji na ważne punkty nasunął się tylko na trzeci dzień, wśród wielu przerw.

To było wtedy oczywiste, że niechęć do Donatists do dyskusji było realne ze względu na fakt, że nie może odpowiedzieć na argumenty i dokumenty przedstawione przez katolików.

W insincerity jak również inconsequence i clumsiness z nich nie sectaries dużą szkodę.

Do głównych punktów doktrynalnych i historycznych dowodów katolików dokonano idealnie gładkie.

W cognitor zrekapitulowane na rzecz Biskupów Katolickich.

W kościołach, które zostały tymczasowo przywrócony do Donatists miały być wydane; ich zespoły zostały zakazane na mocy poważne sankcje.

Na ziemiach tych którzy Circumcellions zezwala na ich własności miały zostać skonfiskowane.

Protokoły z tej wielkiej konferencji zostały przedstawione wszystkie głośniki do ich zatwierdzenia, oraz sprawozdania z każdego słowa (najczęściej tylko jednym zdaniu) została podpisana przez głośnik jako gwarancję jego rzetelności.

Posiadamy tych rękopisów w całości tylko w miarę połowie trzeciego dnia, dla reszty tylko niewiele pozycji każdego słowa zostaną zachowane.

Te pozycje zostały skomponowane przez kolejności Marcelin w celu ułatwienia odniesienia.

Ze względu na apatię i długości pełnego raportu, Święty Augustyn w składzie popularne wznowienia dyskusji o jego "Breviculus Collationis", i wyszedł z bardziej szczegółowo na kilka punktów w ostatecznej pamphlet, "Ad Donatistas post Collationem" .

W dniu 30 stycznia, 412, Honoriusz wydane ostateczne prawo przeciwko Donatists, odnawiając stare ustawodawstwo i dodanie skali grzywien za Donatist duchownych i świeckich oraz ich żony: illustres było zapłacić pięćdziesiąt funtów złota, czterdzieści spectabiles , Senatores i sacerdotales trzydzieści, dwadzieścia clarissimi i PRINCIPALES, decuriones, negotiatores i plebeii pięciu, które zostały Circumcellions zapłacić dziesięć min srebra.

Niewolnicy miały być reproved przez swoich mistrzów, coloni miały być ograniczane przez powtarzające się pobicia.

Wszystkie biskupów i duchownych były zesłany z Afryka.

W 414 grzywien dla tych, zostały zwiększone o wysokiej rangi: prokonsul, wikariusz, został ukarany grzywną lub liczyć dwieście funtów złota, a senator stu.

A ponadto prawo zostało opublikowane w 428.

Dobra Marcellinus, którzy mieli stać się przyjacielem St Augustine, padł ofiarą (ma) na urazy z Donatists, bo został zabity w 413, jak gdyby współsprawcą w Bunt Herakliusz, liczba Afryka, mimo zlecenie cesarza, którzy nie uwierzyli mu winni.

Donatism był teraz zdyskredytowane przez konferencję i zakazanych przez prawo persecuting Honoriusz.

W Circumcellions poczyniła pewne starania umierania, a kapłan został zabity przez nich w Hippo.

Nie wydaje się, że dekrety były sztywno prowadzone do Donatist duchownych było jeszcze znaleźć w Afryka.

Genialnego emerytowany był w Cezarei w 418, i na życzenie Papież Zozym Święty Augustyn miał konferencję z nim, bez rezultatu.

Ale na całym Donatism umarł.

Jeszcze przed konferencją Konferencji Biskupów Katolickich w Afryka były znacznie bardziej liczne niż Donatists, z wyjątkiem Numidia.

Od czasu inwazji na Vandals w 430 niewiele słychać o nich, dopóki dzień św Grzegorza Wielkiego, kiedy wydaje się nieco ożywił, dla papieża skarżyło się na cesarza Maurice, że prawa nie były ściśle egzekwowane.

One ostatecznie zniknęły z irruptions do Saracenów.

DONATIST PISARKI

Nie wydaje się, że nie brak aktywności literackiej wśród Donatists z czwartego wieku, choć niewiele pozostało do nas.

Prace Donata Wielkiego były znane St Jerome, ale nie zostały zachowane.

Jego książka na temat Ducha Świętego powiedział, że przez Ojca, aby zostały Arian w doktrynie.

Jest to możliwe, że Pseudo-Cyprianic "De singularitate clericorum" jest Macrobius, a "Adversus aleatores" jest przez antipope, albo Donatist lub Novatianist.

Argumenty Parmenianus i Cresconius są nam znane, choć ich prace zostaną utracone, ale Monceaux udało się przywrócić z St Augustine's cytowania krótkich utworów Petilianus Konstantyna i Gaudencjusz z Thamugadi, a także przez niektóre liber Fulgentius, z do cytowania w pseudo-Augustiański "Contra Fulgentium Donatistam".

Spośród Tichonius lub Tyconius, wciąż posiadają traktat "De Septem regulis" (PL, XVIII, nowe wyd. Burkitt przez profesor w Cambridge "Teksty i studia", III, 1, 1894) w sprawie interpretacji Pisma Świętego.

Jego komentarz do Apokalipsy jest stracone; była wykorzystywana przez Jerome, Primasius, Beatus w komentarzach na tej samej książki.

Tichonius obchodzony jest przede wszystkim dla jego poglądów na temat Kościoła, które były dość niespójne z Donatism, które Parmenianus chciał odrzucić.

W słynne słowa św Augustyna (którzy często odwołuje się do jego stanowiska i nielogiczne w życie z którymi jej argumentował przeciwko kardynał założenia własnej sekty): "Tichonius assailed ze wszystkich stron głosy świętego stron, obudził się i widząc Kościoła Bożego diffused całej świat, jak zostało przewidziane i przewidywano jej tak długo, zanim przez usta i serce do świętych. A skoro ten, zobowiązały się do wykazania i dochodzenia przeciwko własnej partii, że nie grzech człowieka, jednak villainous i potworne, może kolidować z obietnic Bożych, ani też żadnych impiety jakichkolwiek osób w Kościele spowodować, że słowo Boże, które mają być unieważnione, co do istnienia i rozpowszechniania Kościoła na krańce ziemi, która została zobowiązał się do Ojców i teraz jest oczywiste "(Contra Ep. Parmen., I, I).

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Johna Chapmana.

Przepisywane przez A. Anthony Killeen.

AETERNA nie caduca W Encyklopedii Katolickiej, Tom V. wydania 1909.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 maj 1909.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest