Kościół wschodni

Informacje ogólne

Wschodniej Kościoła jest ogólny termin dla różnych starożytnych chrześcijańskich na Bliskim komunie East i Wschodnia Europa, z czego trzy grupy pozostają dziś.

Najwcześniejsze decydujący podzielone w Christendom miało miejsce w 451 w związku z Sobór Chalcedoński, która została wezwana do uznania roszczeń z Monophysites (patrz Monofizytyzm).

Kościoły, że odrzucił wyznanie wiary przyjęte przez Radę są Ormiański Kościół, Koptyjski Kościół Aleksandria, Kościół etiopski, syryjski Kościół, a Syryjską kościoła w Indie.

Czasami nazywany Wschodnią prawosławny, kościoły te obejmują obecnie ponad 22 milionów użytkowników.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Największe ciała, Cerkiew, jest w komunii z patriarchat ekumeniczny Konstantynopola (Ýstanbul, Turcja).

Trzecia grupa kościołów jest, jak wiadomo, wspólnie kościołach obrządku wschodniego, które uznają władze kościoła rzymsko-katolickiego.

Także, zobaczyć:


Kościołów obrządku wschodniego, Uniate Kościoły

(Wschodniej) Kościół Prawosławny

Orientalne Kościoła Prawosławnego

Monofizytyzm

Kościół Rzymsko-Katolicki

Kościół wschodni

Informacje zaawansowane - katolickiej perspektywy

(Editor's Note: Ten artykuł z katolickiego Encyklopedia zawiera dość poważny uprzedzeń wobec Kościoła katolickiego i protestantów przeciw i Kościoła Prawosławnego oraz innych Kościołów i normalnie być wyeliminowane za BELIEVE z tego powodu. Jednakże, jest to dokładna i dokładne dyskusji z wielu dziedzin związanych z Kościołów Wschodnich, i czuliśmy jej korzystne włączenie go, dopóki jest znaleźć lepszą prezentację.)

I. DEFINICJA wschodnią KOŚCIÓŁ

Wypadku politycznego rozwoju umożliwiły dzielą świat chrześcijański, w pierwszej kolejności, na dwie wielkie połowy, Wschodniej i Zachodniej.

Główną przyczyną tego podziału jest grubsza i ogólnie rzecz biorąc, podział Cesarstwa Rzymskiego w pierwszej kolejności przez Dioklecjana (284-305), i ponownie przez synów Teodozjusz I (Arcadius na Wschodzie, 395-408; i Honoriusz w Zachód, 395-423), następnie w końcu na stałe przez stworzenie imperium rywalem na Zachodzie (Charlemagne, 800).

Podział Kościołów Wschodnich i Zachodnich, a następnie w jego pochodzenia odpowiada, że w imperium.

Western Kościołów, które są albo gravitate około Rzym połamał lub od niej na Reformacji.

Kościołów Wschodnich od pierwotnie na Cesarstwa Wschodniego, w Konstantynopolu, są albo tymi, które znajdują swoje centrum w Patriarchatu tego miasta (od centralizacji w IV wieku) lub zostały utworzone przez schisms, które w pierwszej kolejności zainteresowane Konstantynopola zamiast Western świat.

Kolejnym wyróżnieniem, które mogą być stosowane jedynie w najbardziej ogólnym i szerokim znaczeniu, to język.

Western Christendom do reformacji była łacina, nawet teraz protestanckiej organów nadal ponosi bezbłędnie znaku łacina ich pochodzenie.

To był wielki łacina Ojcowie i Schoolmen, Święty Augustyn (zm. 430) najbardziej ze wszystkich, którzy zbudowany w tradycji Zachodu, w rytuał i prawo kanoniczne w łacina lub Roman szkole utworzone na Zachodzie.

W jeszcze szerszym znaczeniu Wschodu może być zwołane Grecki.

Prawda, wiele Kościołów Wschodnich wie nic o Grecki; najstarszych (Nestorians, Ormianie, Abyssinians) nigdy nie używane Grecki liturgically ani ich literatury, jednak zależą one również w pewnym sensie na Grecki tradycji.

Mając na uwadze, że łacina naszych przodków nigdy nie zainteresowanych ich na wszystkich (większości chrześcijan wschodnich nawet nigdy nie słyszało o naszej schoolmen lub canonists), oni nadal odczuwają wpływ na Grecki Ojcowie, ich teologia jest nadal zaniepokojony kontrowersji przeprowadzone na pierwotnie w Grecki i rozstrzygane przez Grecki synody.

W literaturze tych, które nie korzystają Grecki Grecki tworzy się na modelach, jest pełna słów starannie wybrane lub odpowiadają składa się kilka technicznych Grecki rozróżnienia, a następnie, w szerokim tego punktu widzenia, jest: Western że Kościół jest jedną pierwotnie zależy od Rzym , Którego tradycje są łacina; wschodnią Kościół wygląda raczej do Konstantynopola (albo jako przyjaciela lub wroga) i dziedziczy Grecki pomysłów.

Punktem może być bardziej naukowo stwierdzono za pomocą starego podziału na Patriarchaty.

Początkowo (np. na Sobór Nicejski, AD 325, kan. Vi) tam trzy Patriarchaty, tych Rzym, Aleksandria i Antiochii.

Kolejne akty prawne utworzone dwie kolejne na koszt Antiochii: Konstantynopolu w 381 i 451 w Jerozolima.

W każdym przypadku, gdy Roman Patriarchatu był zawsze bardzo największe. Western Christendom może być po prostu zdefiniowane jako Roman Patriarchatu i wszystkich Kościołów, które mają złamane od niego.

Wszystkie inne, z schismatical organów utworzonych z nich składają się na pół Wschodniej. Ale to nie musi być ani pół obrazu, że jest w jakimkolwiek sensie jeden Kościół.

W pół łacina była tak (mimo kilku nieważne schisms) aż do reformacji.

Aby znaleźć czas, gdy był jednym Wschodniej Kościoła musimy wrócić do stuleci przed Radą Efezie (431).

Jako że Rada nie zostały oddzielne schismatical Kościołów Wschodnich, których liczba stale wzrastała aż do naszych czasów.

The Nestorian herezja lewej stały Nestorian Kościoła, Monophysite i Monothelite kłótni kilkakrotnie więcej, reunion z Rzym z frakcji co obrządku dalszy wzrost liczby i całkiem niedawno w Bułgarski schizmy stworzył kolejną, rzeczywiście wydaje się jakby dwa kolejne , Cypr, Syria, są utworzone w obecnej chwili (1908).

Mamy teraz ogólne kryterium, według którego odpowiedzieć na pytanie: Co to jest Kościół wschodni?

Patrząc na mapę, widzimy, że w przybliżeniu, do podziału między Roman Patriarchatu i inne formy wiersza, że biegnie w dół nieco na wschód od rzeki Wisły (Polska jest łacina), a następnie wraca nad Dunaj, aby nadal w dół Morza Adriatyckiego, a na końcu dzieli się na zachód od Egipt Afryka.

Illyricum (Macedonia i Grecja) raz należał do Patriarchatu Rzymskiego, a także większą Grecja (Południowe Włochy i Sycylia) została tymczasowo bizantyjskiej.

Jednak obie te ziemie ostatecznie spadł z powrotem do oddziałów, które otaczają je (za wyjątkiem cienkich Reszty Katolickiego włosko-Grecy).

Możemy zatem, że wszelkie starożytnego Kościoła na wschód od tej linii jest Wschodniej Kościoła.

Do tych musimy dodać te utworzone przez misjonarzy (zwłaszcza Rosjan) z jednego z tych Kościołów.

Później łacina i misje protestanckie dodatkowo skomplikowały powikłanej stan kościelnych Wschodu.

Ich wyrażających wszędzie należą oczywiście do zachodniej części.

II. KATALOG Kościołów Wschodnich

Obecnie możliwe jest sporządzenie wykazu organów, że odpowiedź na naszej definicji.

Mamy już zauważyć, że są one w żaden sposób wszystkich w komunii z sobą, ani nie mają one żadnych podstawie wspólnego języka, wiary i obrzęd.

Wszystkie są objęte podziałem na wielki Kościół, te utworzone przez Nestorian i Monophysite herezje (oryginał Monothelites są obecnie wszystkich katolików obrządku-Wschodniej), i wreszcie Katolickiego Wschodniej namaszczenie odpowiadające w każdym przypadku do schismatical ciała.

Theologically, katolicy, istotne jest rozróżnienie między katolickim Wschodniej, z jednej strony, i schismatics lub heretyków, z drugiej strony.

Ale nie jest to wygodne, aby rozpocząć od tej podstawie w katalogowania Kościołów Wschodnich.

Historycznie i archeologically, jest to wtórne.

Każdy organ katolicki został utworzony z jednego z nich schismatical; ich organizacje są stosunkowo późno, którego powstanie datuje się w większości przypadków z XVI i XVII wieku.

Ponadto, mimo tych wszystkich katolików obrządku-Wschodniej oczywiście zgadza się w tym samym mamy wyznawania wiary katolickiej, nie są one organizowane jako jeden organizm.

Każdy oddział przechowuje obrzędy (w niektórych przypadkach zmian dokonanych na Rzym dogmatycznej o powody) schismatical odpowiedniego organu, organizacji i wzorowany na tym samym planie.

W wiarę katolicką Ormiański, na przykład, jest dołączany do katolickiego chaldejskiego i Copts, i nie ma więcej do zrobienia z schismatical Ormianie niż z Nestorians lub Abyssinians.

Nie ma on zapomnieć o tym fakcie.

On wie bardzo dobrze, że jest on katolicki w jedności z Papieżem w Rzym, i że jest on w równym stopniu w każdym z innych związków katolickich.

Niemniej jednak, krajowych służb celnych, języków i obrzędy powiedzieć bardzo mocno na superficies, a nasz katolicki Ormiański pewnością czują się bardzo znacznie więcej w domu nie Kościół własnego narodu, niż w Koptyjski katolicki, nawet łacina, kościół.

Zewnątrz, więź wspólnego języka i wspólnej liturgii jest często zasadnicze i radykalne podziału na schizmy.

W rzeczywistości te organy Wschodniej katolickiego w wielu przypadkach nadal lekko odzwierciedlają podziały ich schismatical stosunków.

Co w jednym przypadku jest schizmy (jak na przykład między prawosławny i Jacobites) nadal nie za bardzo przyjazne uczucie między różnymi katolickie Kościoły wschodnie (w tym przypadku Melkites katolickiego i Aramejczyków).

Oczywiście, takie uczucie jest bardzo różnych rzeczy od formalnej schizmy, i przywódców katolickich Kościołów Wschodnich, jak również bardziej inteligentnych wszystkich swoich członków i wszystkich ich dobrze wishers, usilnie dążyć do represjonują.

Niemniej jednak, kłótni między różnymi organami Wschodniej Katolickiego wypełnić zbyt dużą część historii Kościoła Wschodniej, które mają być ignorowane, jednak wziąć przykład innym, którzy ktoś wie Syria wie, że przyjaźń między Melkites i Maronites nie jest entuzjastyczne.

To będzie postrzegana, a następnie, że dla celów tabulation nie możemy wygodnie rozpocząć od katalogowania Katolickiego organów na jednej stronie, a następnie w classing schismatics wraz z drugiej strony.

Musimy zorganizować tych Kościołów w zależności od ich pochodzenia i historyczne podstawy: po pierwsze, większych i starszych schismatical Kościołów, a następnie obok każdego z nich, odpowiadające-Wschodniej Kościół katolicki obrządku utworzone z schismatics w późniejszym czasie.

A. Schismatical Kościoły

1. Prawosławny

Pierwszy z Kościołów Wschodnich w wielkość i znaczenie jest ogromne Kościoła Prawosławnego.

Jest to, po tym z katolików, znacznie największa jednostka w Christendom.

Cerkiew obecnie liczy około stu milionów użytkowników.

Jest to główny organ Eastern Christendom, że pozostał wierny do dekrety z Efezu i Calcedon kiedy Nestorianizm i Monofizytyzm cięte od krajowych Kościołów w Syria i Egipt.

On pozostał w jedności z Zachodu do wielkiej schizmy z Photius a następnie, że z Caerularius, w dziewiątym i jedenastym wieku.

Mimo krótkiej żywotności, zebrań dokonane przez Sobór w Lyonie (1274) i Rady z dnia Florencja (1439), Kościół ten został w schizmy dziś.

"Ortodoksyjnych" (jest to wygodne, jak również uprzejmy, aby połączyć je w imię ich wykorzystania jako technicznej dla siebie) pierwotnie obejmował cztery Wschodniej Patriarchaty: Aleksandria i Antiochii, Konstantynopolu i Jerozolima.

Jednak równowaga pomiędzy te cztery Patriarchaty został szybko zafałszować.

Kościół Cypr został wzięty od Antiochii i Autokefaliczny (np. extra-patriarchalnej) przez Radę w Efezie (431).

Następnie w piątym wieku, pochodzą z Nestorianizm wielkie wstrząsy i Monofizytyzm, z których wynikało, że ogromna liczba Egipcjanie, Syryjczycy i spadł daleko do schizmy.

Dlatego patriarcha Antiochii, Jerozolima (jest to zawsze bardzo mały i stosunkowo ważne centrum), Aleksandria, tracąc większość swoich tematów, nieuchronnie zatonął w znaczenie.

W moslem podboju ich ziem zakończone ich ruiny, tak aby stał się merest cienie tego, co ich poprzednicy mieli raz był.

Tymczasem Konstantynopola, uhonorowany przez obecność cesarza, i zawsze, czy jego rzecz, gwałtownie wzrosła w znaczenie.

Zobacz sobie nowe, ani prymitywny, ani Apostolska (pierwszy biskup Bizancjum było Metrophanes w 325), udało się tak dobrze w jego karierze, że ambitne przez krótki czas po wielkiej schizmy wschodniej wydawało się, jakby Patriarchy Nowy Rzym to podjąć w tym samym miejscu przez Kościół podobnie jak jego rywalem Papież Rzym nad Starego katolików.

Jest również znane, że był taki insatiable ambicji Konstantynopola, który był przede wszystkim odpowiedzialny za schizmy z dziewiątego i jedenastego wieku.

Na podbój Turecki, dziwnie mało, jeszcze bardziej wzmocnić siłę z bizantyjski patriarcha, ponieważ Turcy uznała go za głowę obywatelskiego, co nazywa się "Roman narodu" (Rum proso), czyli tym samym całej społeczności, niezależnie od prawosławnego Patriarchatu .

Na temat wieku Konstantynopola cieszył jej moc.

W innych patriarchów były treści, które mają być jej vassals, wielu z nich nawet przyszedł do życia spędzają bezużyteczne jako ozdoby z głównych patriarcha's Court, natomiast Cypr i lekko protestowali ineffectually, że była przedmiotem nie patriarcha.

Biskup którzy mieli wspiął się tak wysokiego miejsca przez długi trakcie poniżającego intrygę może na krótko uzasadnić w świat prawosławny jego uprawnienia z tytułu patriarchy ekumenicznego.

Potem przyszedł jego upadku; od XVI wieku, on stracił jeden po drugim prowincji, dopóki on zbyt teraz jest tylko cieniem tego, co kiedyś było, a rzeczywistą władzę w ortodoksyjnej ciała jest w nowych niezależnych Kościołów krajowych z ich "święte Synodów ", podczas gdy nad wszystkimi unosi się wysoki cieniu Rosja.

W separacji z różnych krajowych Kościołów prawosławnego patriarchatu z Konstantynopola stanowi jedynie Ważny rozdział w nowoczesnej historii tej instytucji.

Zasada jest zawsze taka sama.

Coraz więcej ma pomysł, że uzyskane polityczne zmiany powinny być stosowane przez Kościół, to znaczy, że Kościół niezależnego państwa muszą być niezależne od siebie patriarcha.

To w żadnym wypadku nie oznacza rzeczywistą niezależność krajowych Kościoła, wręcz przeciwnie, w każdym przypadku znacznie severer rządów rządu jest podstawione do odległej władzy patriarchy ekumenicznego.

Poza Turecki Imperium, Rosja i kraje bałkańskie, w cerkwiach są bezwstydnie Erastian - najbardziej Erastian wszystkich chrześcijańskich instytucji.

Proces ten rozpoczął się, gdy wielki Kościół Autokefaliczny Rosja zostało ogłoszone przez Czar Feodor Iwanowicz, w 1589.

Jeremias II z Konstantynopola wziął okup, aby potwierdzić swoją niezależność.

Piotr Wielki zniósł patriarchat Rosyjski (Moskwa) i utworzenia "Święty Synod Prezesów" do rządów krajowych Kościoła w 1721.

Święty Synod jest po prostu departamentu rządu, za pomocą których czar zasady ponad Jego Kościoła jako absolutnie się nad jego armii i marynarki.

Niezależność Rosja i Święty Synod, ponieważ zostały skopiowane przez poszczególne państwa bałkańskie.

Ale to nie oznacza niezależności schizmy.

Jego pierwsze ogłoszenie jest naturalnie bardzo distasteful do patriarchatu i jego dworu.

On często zaczyna się od nowa excommunicating krajowych Kościoła i główny oddział.

Jednak w każdym przypadku był zobowiązany do udzielenia w końcu i potwierdzić jeszcze jeden "Siostry w Chrystusie" Święty Synod, że ma się jego władzy.

Tylko w specjalnie trudne i gorzkie w przypadku Bułgarski Kościół posiada stałe schizmy następująco.

Inne przyczyny doprowadziły do powstania kilku innych niezależnych Kościołów, aby teraz wielki prawosławny komunii składa szesnastu niezależnych Kościołów, z których każda (z wyjątkiem, że w Protobułgarzy) jest uznane przez, w komunii z innymi.

Kościoły te są

Ten kończy się na liście pokrewnych instytucji, które tworzą Kościół.

Dalej są, w kolejności daty, stare heretical Kościołów Wschodnich.

2. Nestorians
W Nestorians są już tylko żałosne resztę tego, co niegdyś było wielką Kościoła.

Na długo zanim herezji, z których mają one swoje nazwy, nie była kwitnąca wspólnota chrześcijańska w Chaldei i Mezopotamii.

Zgodnie z ich tradycją było założone przez Addai i Maryjski (Addeus i Maris), dwóch z siedemdziesięciu dwóch uczniów.

Obecny Nestorians liczyć marca Maryjski jako pierwszy biskup Ktezyfon i ich poprzednik patriarcha.

W każdym przypadku tej społeczności był początkowo zgodnie z Patriarchą Antiochii.

W jego wikary, metropolitalnych w bliźniaczych miastach Seleucja oraz Ktezyfon (po obu stronach Tygrysem, na północny wschód od Babilonu) nosił tytuł Katolikos.

Jednym z tych metropolitów był obecny na Sobór Nicejski w 325.

W tej wielkiej odległości od Kościoła Antiochii na początku razy doprowadziła do stanu pół-niepodległości, że przygotował drogę do schizmy później.

Już w czwartym wieku patriarcha Antiochii odstąpić swoje prawa z ordaining Katolikos z Seleucji-Ktezyfon, i pozwolił mu zostać ordynowany przez własną suffragans.

Ze względu na ogromne znaczenie prawa ordaining, jako znak jurysdykcji na całym Wschodzie, fakt ten ma istotne znaczenie.

Jednak nie wydaje się realne, że niezależność została uznana Antiochii, a nawet twierdził, aż po schizmy.

W piątym wieku wpływem słynnego Theodore Mopsuestia i że w jego szkole Edessy rozprzestrzeniania się herezji w całej tej Nestoriusz ekstremalnych Wschodniej Kościoła.

Oczywiście, później Nestorians zaprzeczyć, że ich przodkowie Przyjmujemy wszelkie nowe doktryny w tym czasie, a oni twierdzą, że Nestoriusz nauczyłem się od nich niż oni od niego ( "Nestoriusz eos secutus est, non ipsi Nestorium", Ebed-Jesu z Nisibis, ok. 1300 . Assemani, "Bibli. Orientu.", III, 1, 355).

Nie może być w tym prawdy.

Teodor i jego szkoła miała z pewnością przygotował drogę dla Nestoriusz.

W każdym przypadku odrzucenia przez Radę Efezie (431) przez tych chrześcijan w Chaldei i Mezopotamii powstał schizmy między nimi a resztą Christendom.

Gdy Babaeus, Nestorian sobie, stał Katolikos, w 498, nie były praktycznie nie więcej katolików w tych częściach.

Od Ktezyfon Wiary miał rozłożenia na granicy do Persji, jeszcze zanim miasto zostało zdobyte, że bythe król Perski (244).

W Perski Kościoła, a następnie, zawsze zależało od Ktezyfon i podzielają jego herezji.

Od piątego wieku, w tym najbardziej oddalonych Kościołów Wschodnich zostało odcięte od reszty Christendom, i do współczesnych czasach był najbardziej zapomnianych i oddzielne wspólnoty.

Zamknij się od Cesarstwa Rzymskiego (Zeno zamknięto szkoły w Edessy 489), ale w czasie co najmniej, chronione przez Perski królów, Kościół Nestorian rozkwitała około Ktezyfon, Nisibis (gdy szkoła została zreorganizowane), i całej Persji .

Od czasu do czasu schizmy w Katolikos założyć tytuł patriarcha.

Kościół następnie rozłożone na Wschodzie i wysłał misjonarzy do nawet Indie i Chiny.

A Nestorian napis z roku 781 został uznany na Singan Fu w Chiny (J. Heller, SJ, "prolegomena zu einer der Neuen Ausgabe nestorianischen Inschrift von Singan Fu", "Verhandlungen des VII. Orientalistencongresses międzynarodowe", Wiedeń, 1886 , Pp. 37 sp..).

Jego największym stopniu był w jedenastym wieku, kiedy dwadzieścia pięć metropolitów słuchaliśmy Nestorian patriarcha.

Ale od końca XIV w. stopniowo utopione w bardzo małej sekty, po pierwsze, ze względu na ostrą prześladowań przez Mongołów (Timur Leng), a następnie za pomocą wewnętrznych sporów i schisms.

Dwa wielkie schisms co do sukcesji patriarchalnej w XVI wieku doprowadziły do reunion części z Nestorian z Kościołem Rzym, stanowiących katolicki Kościół chaldejski.

Obecnie istnieje około 150000 Nestorians mieszkających głównie w zachodniej części jeziora Góra Urumiah.

Mówią nowoczesny język Syryjski.

Patriarchatu schodzi od stryja do bratanka, lub do młodszych braci, rodziny Mama; każdy patriarcha nosi nazwę Simon (Mar Shimun) jako tytuł.

Ignorowanie drugiej generalnego Rady, i oczywiście zdecydowanie sprzeciwia się trzecia (Efez), tylko potwierdza pierwszej Nicejsko (325).

Mają Creed własnych, utworzony ze starego Antiochene Credo, które nie zawierają żadnych śladów w szczególności herezja, z którego Kościół jest ich nazwie.

W czynie trudno jest powiedzieć, jak dotychczas żadnych Nestorians teraz są świadome w szczególności nauczania potępiony przez Radę Efez, choć nadal zaszczyt Nestoriusz, Theodore of Mopsuestia, Niewątpliwą heretyków i innych świętych, jak i lekarzy.

Patriarchy zasady ponad dwunastu innych biskupów (lista w Silbernagl, "Verfassung", str. 267).

Ich hierarchia składa się z patriarchatu, metropolitów, biskupów, chorepiscopi, archdeacons, kapłanów, diakonów, subdeacons, i czytelników.

Istnieje również wiele klasztorów.

Korzystają one z Syryjski liturgically napisane w ich własnych (Nestorian) formie alfabetu.

Patriarchy, którzy obecnie powszechnie zwraca się "Patriarchą Wschodu", mieszka w Kochanes, zdalne dolinie Kurdyjski w górach przez Ząb, na granicy między Persji i Turcja.

On jest niezdefiniowany politycznych jurysdykcję nad swoim ludem, choć nie otrzymają od BeRaT Sultan.

W ten sposób wszelkie najbardziej oddalonych Kościół stoi samodzielnie, ale zachował szereg ciekawa i archaiczną celnych (takich jak wieczystą abstynencji od patriarchatu, itp.), które oddzielają go od innych Kościołów Wschodnich prawie jak z tymi na Zachodzie.

Ostatnio arcybiskupa Canterbury misji do Nestorians cieszyła się pewnym zainteresowaniem na ich temat w Anglii.

Wszystkie inne Kościoły Wschodnie oddzielone są utworzone przez inne wielkie herezji z czwartego wieku, Monofizytyzm.

Istnieją pierwsze krajowe Kościoły Egipt, Syria, Armenia.

3. Copts
W Copts postaci Kościoła Egipt.

Monofizytyzm został w specjalnym znaczeniu krajowym religii Egipt.

W skrajnej opozycji do Nestorianizm, Egipcjanie wierzyli, że jest ich wiary bohatera Święty Cyryl Aleksandria (zm. 444).

Jego następca, Dioscurus (444-55), było złożone i excommunicated przez Radę Calcedon (451).

Od czasu jego strony Monophysite ziemi bardzo szybko zyskał wśród rodzimej ludności, tak aby szybko stał się wyrazem ich krajowych uczucie przeciwko Imperial (Melchite lub Melchici) garnizonu i urzędników rządowych.

Następnie, na moslem inwazji (641), sprzeciw był tak silny, że native Egipcjan w ich wyrzucony z partii zwycięstwo w stosunku do Greków.

Obie strony są jeszcze reprezentowane przez native Monophysites i prawosławny mniejszości.

W Monophysites są czasami nazywane Jacobites tutaj jak w Syria, ale stara nazwa krajowych Copt (gr. Aigyptios) stał się regularnie jeden dla ich Kościoła, jak również dla ich narodu.

Ich patriarcha, z tytułu Aleksandria, uda Dioscurus i Timothy Kot, fanatycznych Monophysite.

Mieszka na Kair, orzeczenia ponad trzynaście diecezji i około 500000 osób.

Dla niego, zbyt, prawo jest wieczystą abstynencji.

Istnieje wiele klasztorów.

W Copts wykorzystanie ich języka liturgically i mają w niej szereg liturgii wszystkie pochodzą z oryginalnego Grecki Obrzęd Aleksandria (św. Marka).

Ale Koptyjski jest martwy język, tak że nawet najbardziej kapłani rozumieją bardzo mało.

Oni wszyscy mówią Arabski, a ich usług wydaje książki Arabski wersji tekstu w równoległych kolumnach.

Kościół jest w całości, w złym stanie.

W Copts są głównie fellaheen którzy mieszkają przez tilling ziemi, w stanie wielkiego ubóstwa i niewiedzy.

A duchowni mają te same warunki.

Ostatnio nie było coś na ożywienie wśród nich, i niektórych bogatych kupców Kair Koptyjski zaczęły się znaleźć szkoły i seminaria oraz ogólnie w celu promowania edukacji i wśród ich zalet takiego narodu.

Jednym z tych, M. Gabriel Labib, którzy ich usługi jest edycja książki, obiecuje się uczony niektórych rozróżnienia w kwestii liturgii i archeologia.

4. Abyssinians
Kościół Abyssinia, Etiopia, zawsze opierały się na Egipt.

Został założony przez św Frumentius, którzy duchowny i został wysłany przez św Atanazy w 326.

Więc Abyssinia zawsze uznała wyższość z Patriarchą Aleksandria, i nadal uważa, że jego Kościół, jako córka-w kościele św Zobacz Mark.

To samo powoduje, że dokonane Egipt Monophysite Abyssinia dotyczy w równym stopniu.

Ona naturalnie, niemal nieuchronnie, udostępnionego schizmy rium matki Kościoła.

Tak jest nadal Abyssinia Monophysite, i uznaje Koptyjski patriarcha jak jej głowę.

Istnieje obecnie tylko jeden biskup Abyssinia (tam były dwa) którzy nazywa Abuna (Ojcze nasz) i mieszka w Adeva (patrz stare z Aksum).

On jest zawsze Koptyjski mnich konsekrowanego i wysyłane przez Koptyjski patriarcha.

Nie wydaje się jednak, że tam jest teraz znacznie komunikację między Kair i Adeva, choć nadal patriarcha ma prawo deposing w Abuna.

Abyssinia ma około trzech milionów mieszkańców, niemal wszyscy członkowie Kościoła krajowego.

Istnieje wiele mnichów i ogromną liczbę kapłanów, których Abuna ordains praktycznie bez żadnego wcześniejszego przygotowania lub badania.

The Abyssinians ma liturgii, ponownie, pochodzące z tych Aleksandria w starych (klasyczny) forma ich języka.

W Abyssinian Kościół, religia jest ponad połowa barbarzyństwa ludzi, odciął się od schizmy stosunków z żadnym innym chrześcijańskim ciała z wyjątkiem biednych i zacofanych Copts, jest z pewnością najniższej przedstawiciel wielkiej rodziny chrześcijańskiej.

Ludzie stopniowo mieszać się chrześcijaństwa z szeregiem pogańskie i magiczne elementy, a są specjalnie zauważyć tendencje do silnej żydowskiej (obrzezania i mają one na ołtarze swego rodzaju Arka Przymierza zawierające dziesięć przykazań).

Ostatnio Rosja opracowała interes w Abyssinians i rozpoczęła zobowiązują się do ich systemów edukacji, oraz, oczywiście, w tym samym czasie, w przekształcaniu ich na prawosławie.

5. Jacobites
The Jacobites są Monophysites z Syria.

Tutaj również, głównie z opozycji politycznej, aby imperialnych do sądu, Monofizytyzm szybkiego rozprzestrzeniania się wśród rodzimej ludności, i tu również nie było tej samej opozycji pomiędzy Syryjską Monophysites w kraju i Grecki Melkites w miastach.

Sewer z Antiochii (512-18) był gorącym Monophysite.

Po śmierci cesarza Justyniana (527-65) starał się odciąć dziedziczenia przez wszystkie biskupów podejrzanych o herezję zablokowane w klasztorach.

Ale jego żona została sama Theodora jeden Monophysite; on ułożone w koordynacji z dwóch mnichów z tej strony, Theodore i Jamesa.

To właśnie z tego Jakuba, zwanego Zanzalos i Baradaï (Jakub Baradeusz), że ich nazwy (Ia'qobaie, "Jacobite"), jest czasem wykorzystywane do żadnych Monophysite wszędzie, ale lepiej być przechowywane przez krajowe Kościoła syryjskiego.

James Znaleziono dwa Koptyjski biskupów, którzy wraz z nim całej hierarchii święceń, w tym jeden z Sergiusza Link jako patriarcha Antiochii.

Od tego Sergiusza w Jacobite Patriarchów descend.

Historycznie, Jacobites Syria są w krajowych Kościoła w ich kraju, tak samo jak w Copts Egipt, ale nie oznacza to wyłącznie w formie religii w rodzimej populacji.

Syria nigdy nie posiadają łącznie, nigdy nie było tak kompaktowych jedność jako Egipt.

Byliśmy, że Aramejczycy Wschodniej wyraziła swoje krajowe, anty-uczucie Imperial przyjmując skrajne naprzeciwko herezja, Nestorianizm, które jednak miały takie same korzyści nie jest religią Cezara i jego dworu.

Wśród zachodnich Aramejczycy, zbyt, tam zawsze brak spójności.

Mieli dwa razy w Monophysite Patriarchaty (Antiochii i Jerozolima), zamiast jednego.

We wszystkich kłótni, czy politycznych lub teologicznych, mając na uwadze, że Copts przenieść jak jeden mąż za przyczyną Egipt i "Christian Faraon", Aramejczycy dzielą się między sobą.

Więc nie zawsze były o wiele więcej Melkites w Syria, i nigdy nie były Jacobites zdecydowaną większością głosów.

Teraz są one niewielki (ok. 80000) mieszkanie w Syria, Mezopotamia, Kurdystanu.

Ich głowa jest Jacobite Patriarchy "Antiochii i wszystkie Wschodzie".

On zawsze stoi na imię Ignacy i mieszka albo w Diarbekir lub Mardin w Mezopotamii.

Zgodnie z nim, jako pierwszy z metropolitów, jest Maphrian, którzy prałat została pierwotnie powołana do orzekania wschodniej Jacobites jako rywalem z Nestorian Katolikos.

Pierwotnie miał maphrian szereg specjalnych praw i przywilejów, że uczynił go niemal niezależny od jego patriarcha.

Teraz ma tylko pierwszeństwo innych metropolitów, kilka praw w związku z patriarchatu w wyborach i konsekracji (patriarcha czasy, kiedy jest on ogólnie udało się maphrian) oraz tytuł "Maphrian i Katolikos na Wschodzie".

Oprócz tych dwóch, Jacobites się z siedmiu metropolitów i trzech innych biskupów.

Jak we wszystkich Kościołów Wschodnich, istnieje wiele mnichów, z którego biskupi są zawsze.

Syryjską Jacobites są w komunii z Copts.

Ich nazwy Koptyjski patriarcha w liturgii, a jest zasada, że każdy patriarcha syryjski powinien wysłać oficjalne pismo do swego brata Aleksandria, aby ogłosić jego spadku.

Pociąga to za sobą konieczność uznania najwyższej rangi, który jest zgodny ze starym pierwszeństwo Aleksandria w Antiochii.

Na Mardin nadal pozostaje na chwilę na stare pogańskie wspólnoty wiernych Nie-którzy w 1762 (kiedy Turcy ostatecznie zdecydowano się zastosować do nich, zbyt, eksterminacji, że Koran nakazuje dla pogan) wolała ukryć pod zewnętrzny wygląd Jacobite chrześcijaństwa .

Zostały one w związku z tym, wszystkie nominalnie przeliczone, i są one zgodne z prawem w Kościele Jacobite, chrzcić, szybko otrzymywać wszystkie sakramenty i chrześcijańskiego pochówku.

Ale oni tylko zawarcia małżeństwa między sobą i każdy wie, że w dalszym ciągu ćwiczyć swoje stare pogańskie obrzędy w ukryciu.

Istnieje około sto rodzin tych osób, nadal nazywany Shamsiyeh (ludzie z firmy Sun).

6. Malabar chrześcijan

W Malabar chrześcijan w Indie miały strangest historii wszystkich tych Kościołów Wschodnich.

W przypadku, po Nestorians, mają teraz veered do drugiej rundy ekstremalnych i stały się Monophysites.

Słyszymy wspólnot chrześcijańskich wzdłuż wybrzeża Malabar (Indie Południowe z Goa do Cape Comorin) już w szóstym wieku.

Twierdzą Apostoła Świętego Tomasza jako swojego założyciela (stąd ich nazwa "Thomas chrześcijan", lub "chrześcijan Thomas").

W pierwszym okresie ich zależało od Katolikos z Selecuia-Ktezyfon, jak i były Nestorians go.

Są to naprawdę jeden z wielu Kościołów misyjny założony przez Nestorians w Azja.

W XVI wieku Portugalski udało się przebudowę części tego Kościoła do reunion w Rzym.

A wśród tych dalszych schizmy wschodniej katolików doprowadziły do skomplikowanej sytuacji, z których skorzystało Jacobite patriarcha poprzez wysłanie do biskupa tworzą Jacobite Malabar Kościoła.

Nie było wtedy wśród nich trzech stron: Nestorians, Jacobites, i katolików.

Linii Nestorian metropolitów zmarł obecnie (zostało reaktywowane niedawno) i prawie wszystkie nie-katolicki Thomas chrześcijanie mogą być liczone jako Monophysites od XVIII wieku.

Ale Jacobite patriarcha wydaje się zapominać, tak, że po 1751 wybrali własne hierarchii i Kościoła były niezależne.

W XIX wieku, po praktycznie zostały one odkryte przez Angielski, Jacobites w Syria chciał ponownie władzę nad Malabar przez wysyłanie stołecznego nazwie Atanazy.

Atanazy poczyniło znaczne zakłócenia, excommunicated hierarchii znalazł i chciał tej reorganizacji Kościół w komunii z patriarcha syryjski.

Ale Rajah z Travancore wziął strony krajowych Kościoła i Atanazy zmuszeni do opuszczenia kraju.

Od tego czasu Thomas chrześcijan były dość niezależne, których Kościół komunii z Jacobites z Syria jest w większości jedynie Teoretyczny.

Istnieje około 70000 z nich w ramach stołecznego którzy zwraca się "biskupa i wszystkich Indie Brama".

On jest zawsze nazwany przez swego poprzednika, czyli każdy wybiera metropolitalnych coadjutor z prawa spadkowego.

The Thomas chrześcijan wykorzystania Syryjski liturgically i opisać się ogólnie jako "Aramejczycy".

7. Ormianie

W Ormiański Kościół jest ostatnim i najważniejszym z tych organów Monophysite.

Mimo że zgadza się z wiarą w Copts i Jacobites, nie jest komunia z nich (unii organizowane przez Synod w 726 przybyli do niczego), ani z żadnym innym Kościele w świat.

To jest obywatelem Kościoła w sensie zachowaniem wszystkich: za wyjątkiem dużych Ormiański Katolickiego organu, który stanowi zwykle wisior, a bardzo mała liczba protestantów, Ormiański co należy do niego, i on nie ma użytkowników którzy nie są Ormianie.

Tak więc w tym przypadku nazwa krajowych i religia są naprawdę takie same.

Tylko, ponieważ nie są katolikami Wschodniej, konieczne jest rozróżnienie, czy Ormiański należy do nich lub do schismatical (Monophysite) Kościoła.

Ze względu na to rozróżnienie jest zwykle wezwanie do innych Gregorian Ormianie - po św Grzegorz Oświeciciel - innego uprzejmy w formie koncesji na nasze strony do tego mojego "ortodoksyjnych" itd. Całkiem niedawno na gregoriański Ormianie zaczęli się połączyć Prawosławnego.

To nie ma sensu i tylko myli problem.

Oczywiście każdy Kościół prawosławny uważa się naprawdę, powszechny i apostolski i święty.

Ale należy zachować technicznych nazwiska jasne, czy zawsze będziemy rozmawiać na krzyż.

W uprzejmy konwencji całej Levant jest, że jesteśmy katolikami, że osoby w komunii z "patriarchy ekumenicznego" prawosławny, że Ormianie są Monophysite gregoriański.

Powinni być zadowoleni z tego to tytuł honorowy, do którego mamy i prawosławny oczywiście nie uważam, że oni naprawdę mają żadnego prawa.

Oni nie mają rzeczywistego prawa do niego, ponieważ apostoł Armenia, Święty Grzegorz Oświeciciel (295), nie był Monophysite, ale Katolickiego w unii z Rzym.

W Ormiański Kościół był w pierwszym okresie podlega metropolity Cezarei, bo jego święceń biskupów.

To prześladowań poniósł z Persów i był uhonorowany oddział wielki Kościół katolicki aż do szóstego stulecia.

Następnie poprzez rozprzestrzenianie Monofizytyzm Armenia: Syria, aw 527 z Ormiański człekokształtne, Nerses, w Synodu Duin, formalnie odrzucone Rady Calcedon.

Schizmy był dość oczywisty w 552, kiedy to Prymas, Abrahama I excommunicated Kościoła Gruzja i wszyscy inni którzy przyjął dekrety Chalcedoński.

Od tego czasu krajowe Ormiański Kościół został odizolowany od reszty Christendom, ciągłe próby reunion wykonane przez misjonarzy katolickich, jednak ma siedzibę organ znaczną Ormiański katolików.

Ormianie są powszechne i płodnym wyścigu.

Są one nie tylko w Armenia, lecz rozproszone na całym Levant oraz w wielu miastach Ameryki i Europa.

Jak oni zawsze wprowadzają ich Kościoła z nich, to jest duże i ważne wspólnoty, druga tylko do prawosławnego w rozmiarze wśród Kościołów Wschodnich.

Istnieje około trzech milionów Ormian gregoriański.

Wśród swoich biskupów czterech mieć tytuł patriarcha.

Pierwszy jest Patriarcha Etchmiadzin, którzy noszą się specjalny tytuł, że z Katolikos.

Etchmiadzin jest klasztor w prowincji Erivan, między Czarnego i Morza Kaspijskiego, w pobliżu Ararat (od 1828 Rosyjski terytorium).

To jest kolebką wyścigu i ich głównego sanktuarium.

W Katolikos to z głową Kościoła i Armenia w dużej mierze z jego narodu.

Przed Rosyjski zawodu Erivan miał nieograniczoną jurysdykcję nad wszystkimi Gruziński Ormianie i był czymś bardzo jak Ormiański papieża.

Ale ponieważ on siedzi w cieniu Rosja, a zwłaszcza od Rosyjski rząd zaczął ingerować w jego wyborów i administracji, Ormianie z Turcja dokonały się niemal niezależnych od niego.

Drugi stopień należy do Patriarchy Constantinople.They miał na biskupa Konstantynopola od 1307.

W 1461 Mohammed II wydał biskup tego tytułu Patriarchy Ormianie, tak aby nit ich lojalność wobec jego kapitał i tworzą proso (naród) na tych samych zasadach jak Rum millet (Kościół Prawosławny).

Ten patriarcha jest osoba odpowiedzialna za Porte na jego rasę, ma takie same uprawnienia jak jego rywalem prawosławny, a teraz korzysta z jurysdykcji nad wszystkimi Turecki Armeniansthat dawniej należał do Katolikos.

Zgodnie z nim, i niewiele więcej niż tytularnego Patriarchów, są SIS w Cylicji (tytuł trzymany po czasowym schizmy w 1440 i Jerozolima (którego tytuł został nielegalnie założyć w XVIII w.). Ormianie się z siedmiu diecezji w Imperium Rosyjski, dwa w Persji, i trzydzieści pięć w Turcja. arcybiskupów odróżnić od biskupów przez honorowych i mają pierwszeństwo tylko górny klasy Vartapeds wezwał kapłanów, którzy są odmiana i dostarczyć wszystkich wyższych urzędów (biskupi są zawsze podejmowane z ich szeregów). Istnieją, oczywiście, jak we wszystkich Kościołów Wschodnich, wielu mnichów.

W wielu sposobów na Ormiański (Gregorian) Kościół był pod wpływem Rzym, tak że są one wśród Wschodniej schismatical tylko jeden z organów, które mogą być opisane jako na wszystkich latinized.

Przykłady takich wpływów są ich wykorzystania Przaśników dla Świętego Eurcharist, ich szaty (mitre jest niemal dokładnie Roman jeden), itd. To wydaje się być wynikiem sprzeciwu wobec ich bliżej rywali, prawosławny.

W każdym razie, obecnie Ormianie są prawdopodobnie zbliża się do Kościoła katolickiego i usuwane na reunion lepiej niż jakiekolwiek inne tych komunie.

Ich Monofizytyzm jest obecnie bardzo niejasne i szare - jak rzeczywiście jest w przypadku większości Monophysite Kościołów.

To od nich, że największy odsetek katolików obrządku-Wschodniej zostały przeliczone.

To sprowadza nas do końca okresu Monophysite organów i tak do końca schismatical wszystkich Kościołów Wschodnich.

Kolejny schizmy był rzeczywiście spowodowanych przez Monothelite herezja w siódmym wieku, ale całego Kościoła, a następnie uformowane (maronickiej Kościoła) był przez wiele wieków połączeni z Rzym.

Więc Maronites mają swoje miejsce tylko wśród katolików Wschodniej.

B. katolickie Kościoły wschodnie

Definicja wschodnią-katolicki obrządku jest: Christian jakiegokolwiek obrządku wschodniego w jedności z Papieżem: czyli katolicki którzy nie należą do rzymskiego, ale do obrządku wschodniego.

Różnią się one od innych wschodnich chrześcijan, że są w komunii z Rzym, a od Latins, że w innych obrzędów.

A ciekawa, ale całkowicie Teoretyczny, terminologii jest pytanie: Czy i Milanese Mozarabic uznać katolików obrządku wschodniego?

Jeśli chcemy dokonać obrzędu naszych podstawie, są one.

Oznacza to, że są katolikami którzy nie należą do obrządku rzymskiego.

Punktem czasem wezwał raczej jako połów niż poważnie.

W rzeczywistości, na podstawie rzeczywistych, choć jest oczywiste, mniej powierzchownie niż obrzęd, jest patriarchat.

Wschodniej-katolicy są katolicy obrządku którzy nie należą do Patriarchatu Roman.

Tak więc te dwie pozostałości innych obrzędów na Zachodzie nie stanowią Kościołów Wschodnich-Rite.

Na Zachodzie, obrzęd nie zawsze patriarchat; wielkie Gallican Kościoła, z własnym obrządku, była zawsze częścią Patriarchatu Rzymskiego, tak są Mediolan i Toledo.

To jednak rodzi nowe trudności, bo może ona zostać wezwane, że w takim przypadku włosko-Wschodniej Grecy nie są katolikami, ponieważ z pewnością należą do Patriarchatu Roman.

Oni to, oczywiście, i oni zawsze robili to legalnie.

Ale konstytucja z tych Kościołów włosko-Grecki był pierwotnie wynik próby ze strony wschodnich cesarzy (Leon III, 717-741, szczególnie, patrz "Orth. Wschodniej Kościoła", 45-47) filch je z Roman Patriarchatu i dołączyć je do Konstantynopola.

Chociaż próba nie powiedzie się, potomkowie Greków w Kalabrii, Sycylii, itp., są przechowywane w obrządku bizantyjskim.

Są to wyjątek od reguły, stały na Wschodzie, że następuje obrzęd patriarchat, i stanowią wyjątek od ogólnej zasady, o namaszczenie Wschodniej.

Ponieważ nie mają one biskupów diecezjalnych własnych, na tej ziemi, może być również zaprzeczyć, że tworzą Kościół.

W włosko-Grecki najlepiej być określone jako członek rzymskiego Patriarchatu w Włochy, Sycylia, Korsyka, którzy w pamięci starszych rozwiązań, jest nadal dopuszczone do wykorzystania w obrządku bizantyjskim.

W odniesieniu do podstawowych rozróżnienie Patriarchatu, należy zauważyć, że nie jest już czysto geograficznym.

A łacina na Wschodzie należy do Romana patriarcha, jak gdyby mieszkał na Zachodzie; łacina misjonarzy na całym świecie i nowsze diecezji w Australia i amerykańskich liczone jako część tego, co niegdyś było Patriarchatowi Europa Zachodnia.

Dlatego też Melkites w Livorno, Marsylia, Paryż i należą do bizantyjskiej Katolickiego Patriarchatu, chociaż, jak cudzoziemców, są czasowo z zastrzeżeniem łacina biskupów.

Krótkie wyliczenie i opis Katolickiego Wschodniej namaszczenie będzie pełny obraz tego Kościołów Wschodnich.

Jest, po pierwsze, błędem (wspierana przez Wschodniej schismatics i Anglicans) patrzeć na tych katolickich Wschodniej namaszczenie jako rodzaj kompromisu między łacina i inne obrzędy, lub między katolikami i schismatics.

Nie jest to prawda, że są katolikami, do których skapy urlopu zostało podane, aby coś z ich zwyczajami krajowymi.

Ich stanowisko jest bardzo proste i bardzo logiczne.

Stanowią one dokładnie stan Kościołów Wschodnich przed schisms.

Są one w całości i uncompromisingly katolików w naszym zachowaniem znaczeniu tego słowa, zupełnie jak Latins.

One przyjąć całość wiary katolickiej i władzy papieża jako głowy widoczny z Kościołem katolickim, podobnie jak św Atanazy, Święty Bazyli, Święty Jan Chryzostom.

Oni nie należą do papieża, patriarchat, ani nie używał swojego obrzędu, nie więcej niż wielkich świętych Wschodniej Christendom.

Mają własne obrzędy i własnych patriarchów, jak ich ojcowie mieli przed schizmą.

Nie ma żadnych idei kompromisu lub koncesji na ten temat.

Kościół katolicki nigdy nie zidentyfikowano z Zachodniej Patriarchatu.

Papież na stanowisko Patriarchy Zachodu jest w odróżnieniu od jego praw jako papieski jest jego władze lokalne, jak biskup Rzym.

Jest niezbędne, aby więcej nie należą do jego Patriarchatu, aby potwierdzić jego najwyższym jurysdykcji, że niezbędne jest, aby mieć go do biskupa diecezjalnego.

Katolickich Kościołów Wschodnich w unii z Zachodem były zawsze tyle ideał powszechnej Kościół jako Kościół łacina.

Jeśli niektóre z tych Kościołów Wschodnich wchodzą do schizmy, że jest nieszczęścia, które nie mają wpływu na inne którzy pozostają wierni.

Jeśli wszystkie znikają, wschodniej części Kościoła znika na pewien czas jako rzeczywistości, pozostaje w teorii i idealnym być realizowane tak szybko, jak to znowu one, lub niektóre z nich, wrócić do zjednoczenia z Rzym.

To, co się stało.

Istnieje w każdym razie nie pewnych dowodów ciągłości od czasu do schizmy w każdym z tych katolickich Kościołów Wschodnich.

Przez zły czas, z różnych schisms do XVI wieku i siódmego, istnieją ślady, pojedyncze przypadki, biskupów którzy mają co najmniej chciał dla reunion z Zachodu, ale nie można twierdził, że jakiekolwiek znaczne ciało chrześcijanie wschodni mają na bieżąco w całej unii.

W Maronites mają myśleć, ale są one błędne, tylko prawdziwe przypadku jest to, że z włosko-Greków (którzy nigdy nie były schismatic).

Naprawdę katolickich Kościołów Wschodnich zostały utworzone przez misjonarzy katolickich, ponieważ w XVI i XVII wieku.

I tak szybko, jak dowolną liczbę chrześcijan wschodnich były przekonane do zjednoczenia z Zachodem, w sytuacji, która istniała przed schisms stała się rzeczywistą ponownie.

Oni stał katolików, nikt nie myśli o nich z prośbą, aby stać się Latins.

Zostały one podane patriarchów i biskupów z własnym zakresie jako następcy starych katolickich biskupów wschodnich przed schizmą, a stało się to, co oni wszyscy chrześcijanie wschodni miał raz był - katolików.

Że wschodni katolicy są stosunkowo małe organy niefortunne jest wynikiem faktu, że większość ich rodaków wolą schizmy.

Nasi misjonarze chętnie by uczynić je powiększyć.

Ale, juridically, stoiska, gdzie dokładnie wszystkie Wschód raz stanął przed Grecki schizmy, lub w krótkim okresie półtrwania unii Florencja (1439-53).

A oni mają prawo do znacznie istnieją i mają być przestrzegane w Latins, lub wielkich biskupów katolickich na Wschodzie miał w ciągu pierwszych wieków.

Pomysł latinizing wszystkich katolików Wschodniej, czasami bronił przez ludzi na naszej stronie, którego zapał do jednolitości jest większa niż ich wiedzy o historii i sytuacji prawnej, jest diametralnie do starożytności, do katolickiego systemu organizacji kościelnej, i do polityki wszystkich papieży.

Nie ma żadnych nadziei na sukces.

Wschód może stać się ponownie katolickim, ale nigdy nie będzie, co to nigdy nie było - łacina.

1. Bizantyjski katolików

1. W bizantyjskiej katolicy są tymi którzy odpowiadają na prawosławny.

Oni wszyscy używają tych samych (bizantyjski) obrządku, ale nie wszystkie one są organizowane jako jeden organizm.

Stanowią one siedem grup:


Tę listę uzupełnia bizantyjskich katolików, z których można stwierdzić, że szef chce się organizacji między sobą.

Nie często mówi się o przywrócenie Katolickiego (Melchici) Patriarchy Konstantynopola.

To było powiedzieć, że Pope Leo XIII przeznaczonych do niniejszego zarządzenia, zanim umarł.

Jeżeli taka jest ożywienie historii, patriarcha miałby jurysdykcję, albo przynajmniej pierwszeństwa, w stosunku do wszystkich katolików obrządku swego; w ten sposób rozproszone w jedności z Melkites Syria, Rusini w Węgry, włosko-Grecy na Sycylii, a tak , będzie łączyć wszystkie inne są w katolickich Kościołach wschodnich.

2. Chaldejczyków katolików

Chaldejskiego Wschodniej katolicy są przeliczane z Nestorianizm.

W XVI i XVII w. skomplikowanej serii kłótni i schisms wśród Nestorians nie doprowadziły do bardzo stabilnych związków pierwszy, a następnie drugą stroną ze Stolicą Apostolską.

Od tego czasu nie był zawsze katolicki patriarcha chaldejskiego, choć kilka razy tak powołania osoby spadły daleko do schizmy i ponownie musiał zostać zastąpiony przez inny.

Chaldejskiego są teraz powiedział do liczby około 70000 dusz (Silbernagl, op. Cit.., 354, ale Werner, "Orbis Terr. Cath." 166, co daje liczbę 33000).

Ich primate mieszka w Mosulu, posiadający tytuł Patriarchy Babilonu.

Pod nim są dwa archbishoprics i dziesięć innych widzi.

Istnieją klasztorów, którego ustalenia są bardzo podobne do tych z Nestorians.

Księgi liturgiczne (w Syryjski, nieznacznie zrewidowane Nestorian z nich) są drukowane przez dominikanów w Mosulu.

Większość ich prawo kanoniczne zależy od Bulla Piusa IX, "Reversurus" (12 lipca, 1867), opublikowane na Ormian i rozszerzone na inne chaldejskiego Bull, "Cum ecclesiastica" (31 sierpnia 1869).

Mają niektórych studentów w Kolegium Propagandy w Rzym.

3. Alexandrian katolików

The Alexandrian katolików (Katolicki Copts) miał od 1781 wikariusz apostolski.

Wcześniej (w 1442 i ponownie w 1713) w Koptyjski patriarcha złożyły się Rzym, lecz w przypadku nie było unii długotrwałe.

Ponieważ liczba katolików tego obrządku wzrosła bardzo znacznie opóźnionych roku, Papież Leon XIII w 1895 przywrócenia Katolickiego Patriarchatu.

Patriarchy mieszka na Kair i zasady ponad około 20000 Katolickiego Copts.

4. Abyssinians
The Abyssinians, zbyt, miał wiele spraw stosunków z Rzym razy w przeszłości, i łacina misjonarzy stworzyła znaczne Abyssinian Kościoła katolickiego.

Jednak powtarzające się prześladowaniach i banishment katolików zapobiec tej społeczności stają się stałe z jedną z regularnych hierarchii.

Teraz, że rząd jest tolerancyjny, kilka tysięcy Abyssinians są katolikami.

Mają wikariusz apostolski na Keren.

Jeśli wzrost ich liczby, bez wątpienia będą one być organizowane w czasie w ramach Katolickiego Abuna którzy powinna zależeć od Koptyjski patriarcha katolickiego.

Ich liturgii, zbyt, jest obecnie w stanie disorganization.

Wydaje się, że Monophysite Abyssinian książki będzie dobrze rewizji, zanim będą mogły być wykorzystane przez katolików.

Tymczasem kapłani w tym obrzędzie święceń mają tłumaczenia Rzymskiego Msza w ich własnym języku, że układ nie jest więcej niż tymczasowy celowe.

5. Aramejczycy

Katolicki Kościół syryjski pochodzi z 1781.

W tym czasie wiele Jacobite biskupów, kapłanów i ludzi świeckich, którzy wyrazili zgodę na reunion z Rzym, jeden wybrany Ignacy Giarve powodzenia martwych Jacobite patriarcha, George III.

Giarve wysyłane do Rzym z prośbą o uznanie i skradziony, a przesłaniem we wszystkim na autorytet papieża.

Ale był następnie złożone przez tych ludzi, którzy z jego clung do Jakobici, a Jacobite patriarcha został wybrany.

Od tego czasu nie zostały dwa rywalem spadków.

W 1830 Katolickiego Aramejczycy zostały uznane przez Rząd Turecki jako oddzielny proso.

Katolicki patriarcha mieszka na Bejrut, większość z jego stada w Mezopotamii.

Pod nim są trzy sześć innych arcybiskupów i biskupów, pięć klasztorów, a około 25000 rodzin.

6. Malabar katolików

Istnieje również Kościół Malabar utworzone przez Synod Diamper w 1599.

Ten Kościół, zbyt, przechodzi przez burzliwy okres, ostatnio dość, że Sobór Watykański, nowe schizmy został stworzony w formie około 30000 ludzi, którzy są w komunii z ani katolików, ani Jacobites, ani Nestorians, ani innym w ogóle.

Istnieją obecnie około 200000 Malabar katolików na trzy vicars Apostolska (w Trichur, Changanacherry, Ernaculam).

7. Ormianie

Katolicki Ormianie są ważnym organem numeracji łącznie około 130000 dusz.

Podobnie jak ich Gregorian rodaków są rozproszone na temat Levant, a ich zgromadzenia w Austria i Włochy.

Istnieje kilka mniej lub bardziej tymczasowe zebrań z Ormiański Kościół od czternastego wieku, ale w każdym przypadku, gdy rywalem Gregorian strony utworzone rywalem patriarchów i biskupów.

Szef Katolickiego Ormianie jest Katolickiego Ormiański patriarcha Konstantynopola (od 1830), w których przystąpiły do Patriarchatu w Cylicji.

On zawsze stoi na imię Piotr, zasady i ponad trzy tytularnego arcybiskupów i czternaście widzi, z których jeden jest Aleksandria i jeden Ispahan w Persji (Werner - Silbernagl, 346).

Po wielu sporów jest on obecnie rozpoznany przez Porte jako szef osobny proso, a także reprezentuje rząd przed wszystkimi innymi organami, które Katolicki jeszcze nie organizacja polityczna.

Istnieje również wiele katolickich Ormian w Austria-Węgry którzy podlegają w Transylwanii do biskupów łacina, ale w Galicji do Ormiański arcybiskup Paris.

W Rosja jest Ormiański Katolickiego Zobacz Artvin z zastrzeżeniem natychmiast do papieża.

W Mechitarists (założona przez Mechitar z Sebaste w 1711) są ważnym elementem Ormiański katolicyzm.

Są mnisi którzy się Reguła św Benedykta i klasztorów w San Lazzaro poza Wenecja, Wiedeń, oraz w wielu miastach na Bałkanach, Armenia, Rosja.

Mają misje na całym Levant, szkół i prasy, które wytwarzają ważne liturgicznych, historycznych, historycznych i dzieł teologicznych.

Od 1869 Ormiański wszystkich księży katolickich należy odmiana.

8. Maronites
Wreszcie, maronickiej Kościół katolicki jest w całości.

Istnieje wiele sporów co do jego pochodzenia i przyczyny jej oddzielenie od Kościoła syryjskiego krajowych.

Jest pewne, że powstał wokół klasztorów w Liban założona przez niektórych John Maro w czwartym wieku.

Pomimo protestów w indignant wszystkich Maronites nie ma wątpliwości, że zostały one oddzielone od starego Zobacz Antiochii przez fakt, że zostały one Monothelites.

Zostały one połączone z rzymskiego Kościoła w XII w., a następnie (po upływie okresu wavering) od 1216, kiedy ich patriarcha, Jeremias II, określonego w jego złożenia, zostały one unswervingly wiernych, sam pośród wszystkich Kościołów Wschodnich.

Podobnie jak w innych przypadkach, Maronites, zbyt, są dopuszczone do swoich starych organizacji i tytułów.

Ich głowa jest maronickiej "Patriarcha Antiochii i wszystkie Wschód", następca Monothelite rywali w starej linii, którzy w związku z tym w żaden sposób nie reprezentuje oryginał patriarchat.

On jest także obywatelskim głowę swego ludu, choć nie ma BeRaT od sułtana, a mieszka w pałacu w dużej Bkerki na Liban.

On ma pod nim dziewięć widzi i tytularny kilku biskupów.

Istnieje wiele klasztorów i konwentów.

Obecne prawo w maronickiej Kościół został sporządzony przez wielkie krajowe rady, która odbyła się w 1736 w klasztorze Matki Boskiej z Drzewa Almond (Saïdat Deir al-Luaize), na Liban.

Istnieje około 300000 Maronites na Liban i rozrzuconych wzdłuż wybrzeża syryjskiego.

Mają też one w koloniach Egipt i Cypr, oraz numery z nich w ostatnim czasie rozpoczęły się na emigrację do Ameryki.

Mają krajowym kolegium w Rzym.

Wnioski

To uzupełnia wykaz wszystkich Kościołów Wschodnich, czy schismatic lub katolickiego.

W ich ogólnych cech musimy przede wszystkim ponownie odrębnych wschodnich katolików z innymi.

Katolików obrządku wschodniego są prawdziwe katolików, jak i wiele prawo być tak traktowana jako Latins.

W miarę wiary i moralności przejść muszą być ponumerowane z nami, jeśli chodzi o ideę wschodnią Kościół może teraz wydaje się connote schizmy lub sprzeciwu wobec stanu Stolicy Apostolskiej, repudiate go tak samo jak my.

Niemniej jednak, ich miejsce jest bardzo ważne, jako wynik relacji między Rzym i na Wschodzie, jak pokazano warunki, na jakich reunion między Wschodem i Zachodem jest to możliwe.

III. CHARACTERISTICS OF THE SCHISMATICAL Kościołów Wschodnich

Mimo tych Kościołów nie ma komunii między sobą, i choć wiele z nich gorzko przeciwieństwie do innych, istnieją pewne ogólne kierunki, w których mogą one być sklasyfikowane razem i skontrastowane z Zachodem.

Krajowe Feeling

Pierwszym z nich jest uczucie krajowych.

We wszystkich tych grup w Kościele jest naród; vehement i często tolerują żarliwość, co wydaje się być ich przekonanie religijne jest zawsze bardzo dumy narodowej i lojalności w ramach krajowych pseudonimem teologii.

To silne uczucie krajowych jest naturalnym wynikiem ich politycznych okoliczności.

Przez wieki, od pierwszych wieków, różnych narodów, które żyły obok siebie i są przeprowadzane na gorzkie sprzeciwu wobec siebie nawzajem w Levant.

Syria, Egipt, Mezopotamii, na Bałkanach i nigdy nie miała jedną jednorodnych populacji mówienia jednym języku.

Od początku, narodowość w tych częściach została kwestia nie w glebie, lecz wspólnotą, która odbyła się wspólnie przez język, dążenie do supremacji z innymi społecznościami.

Rzymska przy tym konkursie.

Rzym i Konstantynopol był zawsze zagranicznych do tyranii Syryjczycy i Egipcjanie.

A już w czwartym wieku ery chrześcijańskiej zaczęli się akcentować swoje własne nacjonalizm, kruszone w polityce, o podjęcie walki z imperialnej formie religii, które mogą wyrazić swoją nienawiść do rządu.

Taka postawa charakteryzuje się zawsze od tych narodów.

Zgodnie z Turka, zbyt, tylko jest to możliwe odrębne organizacja była i jest kościelnych.

Mechaniczny Turek nawet zwiększyła zamieszanie.

On znalazł prosty i wygodny sposób organizowania thesubject chrześcijan przez ich religię, biorąc za podstawę.

Więc Porte rozpoznaje każdy sekty jako naród sztuczne (proso).

Cerkiew stała się "Roman narodu" (Rum proso), dziedziczenie nazwę starego imperium.

Potem były "Ormiański narodu" (Ermeni proso), "Koptyjski narodu", i tak dalej.

Krwi nie ma nic wspólnego z nim.

Każdy przedmiot Porte którzy dołączą do Kościoła Prawosławnego staje się Roman i jest politycznie złożone do patriarchy ekumenicznego; Żydem którzy są przeliczane przez Ormian staje się Ormiański.

Prawda, ostatnie zmiany w polityce Turecki zmodyfikował ten sztuczny system, a nie zostały powtórzone w nineteenthcentury próbuje tworzyć jedną wielką Ottoman narodu.

Jednak wpływ wieku jest zbyt głęboko zakorzeniony, i opozycji pomiędzy islamem i chrześcijaństwem zbyt duże, aby było to możliwe.

A moslem w Turcja - czy Turek, Arab, lub czarny - jest po prostu moslem, a chrześcijańska jest Roman, Ormiański, lub maronickiej, itp. Nasze Western pomysł oddzielenia polityki od religii, jest z jednej strony lojalni obywatele naszego kraju oraz z drugiej strony, jako zupełnie odrębne rzeczy, niektórych członków Kościoła, jest znane na Wschodzie.

W sprawach, co jest proso, proso i religijnych jest ciało.

Tak więc oczywiste, robi to określenie wydaje się im, że do całkiem niedawna one stosowane go do nas.

A katolicki był (i nadal jest bardziej odległych i niewiedzy ludzi) "Francuski chrześcijańskiej", protestanckie "Angielski chrześcijańskiej"; w mowie lub Francuski Włoski, Levantines stale używać słowa naród do religii.

Stąd jest, również, że praktycznie nie istnieją konwersje z jednego wyznania do drugiego.

Teologii, dogmatów, lub wszelkiego rodzaju religijnych przekonanie, liczy na niewiele lub nic.

Pewien człowiek prowadzi do jego gorących proso i chroni go, jak to zrobić, aby nasze fatherlands; na Jacobite z kolei prawosławny będzie jak Francuz Niemiecki zwrotnym.

Musimy zauważyć, że przekonanie religijne liczy na niewielki.

Trudno powiedzieć, ile znaczy tych organów (Nestorian lub Monophysite) są już nawet świadomy tego, co niegdyś było ich kardynał problem schizmy.

Biskupi i wykształconych duchownych nie mają wątpliwości, ogólne i hazy pomysł na pytanie - Nestorians Uważam, że każdy inny zaprzecza Chrystusa rzeczywistego manhood, Monophysites, że wszyscy ich przeciwnicy "dziel Chrystusa".

Ale to, co pobudza ich entuzjazm nie jest problem metafizyczny, jest przekonanie, że to, co oni uważają za wiarę ich przodków, bohaterów z ich "narodu" którzy byli prześladowani przez innych millets, ponieważ są one co dzień ( za każdy uważa, że nie wszyscy persecutes jego religii).

Przeciwieństwie do wszystkich tych małych milal (Poszukać proso) nie unosi się, każdy dekady mocniejsze i bardziej niebezpieczne, Zachód, Europa Frengistan (z którym Stany Zjednoczone, oczywiście, część z nich).

Ich ziemie są przekroczone z Frengis; Frengi szkół kusi ich młodych mężczyzn, a Frengi kościoły, z wymownym kazaniach i atrakcyjnych usług, ich kobiety.

Ich częste szkół służyć; dla Lewantyńskim ma odkrył, że arytmetyka, Francuski, nauki fizyczne i są przydatne pomaga zarabiać dobrą życia.

Jednak, aby zaakceptować Frengi religii oznacza zdradę ich narodu.

To jest kwestia oczywiście do nich, że katolicy i protestanci są, te nasze milal; ale Ormiański, Copt, Nestorian nie stać się Frengi.

W tej bariery argument, cytat z Pisma Świętego, teksty Ojców, rachunki historii Kościoła, przerwa na próżno.

Twój przeciwnik słucha, to nawet umiarkowanie zainteresowani, a następnie idzie o jego działalności, jak przedtem. Frengis są bardzo inteligentne i dowiedziałem się, ale oczywiście on jest Armenia, lub może to być cokolwiek.

Czasami cały organów przenieść (jak Nestorian diecezjach mają w ostatnim czasie zaczęły z coquet Rosyjski prawosławie), a następnie każdy z członków ruchów.

Jeden cleaves do jednego, bez względu na to proso.

Oczywiście, jeśli szefowie każdego organu można przyjąć reunion z Rzym, ranking i plik nie będzie trudne, chyba że druga strona nie jest wystarczająco silne, aby głosić, że te głowice mają Opuszczony narodu.

Intensywny Konserwatyzm

Drugim charakterystycznym, konsekwencją pierwszego, jest intensywna konserwatyzm wszystkich tych organów.

Oni trzymać fanatically ich obrzędów, nawet w najmniejszych niestandardowe - bo przez te proso, że odbywa się wspólnie.

Język liturgiczny jest spalanie pytanie na Bałkanach.

Są to wszystkie prawosławny, ale wewnątrz Kościoła Prawosławnego, istnieją różne milal - Protobułgarzy, Wołosi, Serbowie, Grecy, których więź z unii to język używany w kościele.

Tak więc rozumie uproar dokonane w Macedonii na temat języka w liturgii; rewolucji wśród Serbów z Uskub w 1896 roku, kiedy to ich obchodzi w nowej metropolii Grecki (Orth. Wschodniej Kościoła, 326); ludicrous skandal w Monachium, w Macedonii, gdy walczyli overa Dead Man's ciała i ustawić całe miasto ablaze, ponieważ niektórzy chcieli mu być pochowany w Grecki, a niektóre w Rumuński (op. cit.., 333).

Wielki i katastrofalne Bułgarski schizmy, schizmy w Antiochii, są po prostu questionsof obywatelstwo duchowieństwa i język ich wykorzystania.

Wnioski

Wynika to z wielkim trudem w sposób reunion jest to pytanie o narodowość.

Teologia liczy na bardzo niewiele.

Wyznanie i argumenty, nawet wtedy, gdy ludzie zdają się zrobi z nich są naprawdę tylko shibboleths, wygodne wyrażenia tego, co oni troszczą się o - ich narodu.

Pytanie natury i osoby w Chrystusie, Filioque w Credo, azyme chleba, i tak na nie naprawdę zamieszać w sercu chrześcijańskiej Wschodniej.

Ale on nie będzie się Frengi.

Stąd znaczenie katolickich Kościołów Wschodnich.

Gdy dla wszystkich tych ludzi nigdy nie będą Latins, ani nie ma żadnych powodów, dla których powinny.

Mądrość Stolica Apostolska zawsze przywrócić do unii, aby nalegały na wiarę katolicką, i na resztę pozostawić każdej proso sam z własnej rodzimej hierarchii, jego własnym języku, własne obrzędy.

Kiedy odbywa się to mamy Wschodniej Kościoła Katolickiego.

IV. RZYM I Kościołów Wschodnich

Wcześniejsze próby reunion

Próby na reunion po dacie, od schizmy Michaela Caerularius (1054).

Przed że Rzym był trochę zaniepokojony starszymi Nestorian i Monophysite schisms.

Przeliczenie tych osób mogą również być pozostawione do ich sąsiadów, katolików obrządku wschodniego imperium.

Naturalnie, w tamtych czasach Greków ustawić na temat tej konwersji w najbardziej katastrofalny sposób wyobrazić.

To był Konstantynopol, że rząd chciał konwertować je z powrotem wzdłuż linii najczęściej niemożliwe, poprzez niszczenie ich narodowość i skupiającym je pod Patriarcha cesarskiej miasta.

I środki zostały wykorzystane, francamente i crudely, prześladowania.

Monophysite conventicles zostały złamane przez imperialnych żołnierzy, Monophysite biskupów usuwa lub wykonane.

Oczywiście to potwierdził ich nienawiść do Cezara Cezarowi i religii.

Wschodu, przed jak i po wielkiej schizmy, zrobił nic w kierunku pacifying w schismatics w jego bramy.

Dopiero całkiem niedawno Rosja ma podjąć bardziej rozsądne i pojednawcze nastawienie do Nestorians w Persji i Abyssinians, którzy są poza nią władzę polityczną.

Jego postawa wobec ludzi, może ona prześladują mogą być postrzegane w swojej abominable leczenia Ormianie w Rosja.

Rad Lyonie (1274) i Florencja (1438)

To było w pierwszej instancji, z prawosławnego, że Rzym traktowane z myślą o reunion.

W Sobór w Lyonie (1274) i Rady z dnia Ferrara-Florencja (1438-39) były pierwsze działania na dużą skalę.

A w Florencja przynajmniej niektórych przedstawicieli wszystkich innych Kościołów Wschodnich, jako pewnego rodzaju suplement do wielkiej afery z prawosławnego, reunion z nich uznano za zbyt.

Żadna z tych zebrań były stabilne.

Niemniej jednak byli, są i pozostaną ważne fakty.

Oni (zwłaszcza unii Florencja) zostały poprzedzone opracowania dyskusje, w których postawy Wschodu i Zachodu, prawosławny i katolicki, były w porównaniu.

Każde pytanie zbadano - prymat, Filioque, azyme chleb, czyśćcu, celibatu, itp.

Rada Florencja nie został zapomniany na Wschodzie.

Wykazało ono, co chrześcijanie wschodni warunki reunion są, i opuścił je reunion zawsze świadomość, że jest to możliwe i jest bardzo pożądane przez Rzym.

Az drugiej strony pozostaje zawsze jako nieocenione precedensu dla rzymskiego Trybunału.

Postawa Stolicy Apostolskiej w Florencja był tylko jeden: być całkiem unswerving w kwestii wiary i wszystkiego innego stwierdzić, że ewentualnie może zostać przyznany.

Nie ma potrzeby ujednolicenia w obrzędy lub w prawo kanoniczne; tak długo, jak praktyki nie są absolutnie złe i niemoralne, każdy Kościół może pracować w swoim własnym rozwoju wzdłuż własnych linii.

Celnej, które nie odpowiadają na Zachodzie maja garnitur Wschodu bardzo dobrze i nie mamy prawa do quarrel z takich celnych, tak długo jak nie są one wymuszane na nas.

Tak, w Florencja, we wszystkich tych sprawach nie było próby na zmianę starego porządku.

Każdy Kościół był do prowadzenia własnej liturgii i własne prawo kanoniczne, że o ile nie został uznany za niezgodny z prymatu rzymskiego, który jest de wierze.

Bardzo dekret, że głosili prymat dodana klauzula, że papież przewodniki i zasady całego Kościoła Bożego "bez uszczerbku dla praw i przywilejów, z drugiej patriarchów".

A na Wschodzie było zachować jego żonaty i jego duchowieństwa kwaszonego chleba, nie znaczy Filioque w Credo, ani używać stałych statuetki, ani żadnej z rzeczy, które ponownie jako łacina.

Po Rady Florencja

To była postawa Rzym od wieków.

Wielu papieży opublikowały dekrety, encyklikach, byki, które pokazują, że nigdy nie zapomnieli o czcigodny i starożytnych Kościołów wycięty z nami przez te schisms; we wszystkich tych dokumentach konsekwentnie z tonu i postawy są takie same.

Jeśli doszło do naruszenia latinizing ruch wśród katolików Wschodniej, jest tłumiona się między sobą, czasami były one usuwane, aby skopiować praktyki w znacznie bogatszych i potężniejszych łacina w Kościele, które są zjednoczeni.

Ale wszystkie dokumenty Roman punkt w inny sposób.

Jeżeli którykolwiek Wschodniej celne zostały zniechęceni lub zakazane, to jest oczywiste, ponieważ były nadużycia i niemoralne, takie jak quasi-dziedziczna Patriarchatu z Nestorians, lub sama pogaństwo jak superstitions zabronione przez maronickiej Synodu 1736.

Prawda, ich księgi liturgiczne zostały zmienione w miejscach; prawdą, że również w przeszłości tych korekt dokonano czasami dobrze rozumieniu urzędników Propagandy, którego liturgiczne wiedzy nie była równa ich gorliwość pobożnych.

Ale w tym przypadku również nie było kryterium zgodności z obrządku rzymskiego, ale oczyszczania z rzekomym (czasami błędnie rzekomej) fałszywe doktryny.

Czy maronickiej Rytuał jest tak latinized jest wynikiem jego własnych duchownych.

Był sobie Maronites którzy nalegali na korzystanie z naszych szaty, azyme nasz chleb, nasze Komunii w ramach jednego rodzaju, az tych rzeczy musiały zostać uznane, ponieważ zostały one już starożytnych celnych do nich wyznaczonym przez wykorzystanie pokoleń.

Dokumenty papieskie

Krótkie badanie dokumentów odnoszących się do papieskiej Kościołów Wschodnich dokona tych jasnych punktów.

Przed Piusa IX, najważniejszym z tych dokumentów został Benedykt XIV w encyklice "Allatae sunt" z dnia 2 lipca 1755.

W jej papież jest w stanie podać długą listę swoich poprzedników, którzy mieli już pod opieką dla Kościołów Wschodnich i ich obrzędy.

On wymienia akty Innocenty III (1198-1216), Honoriusz III (1216-27), Innocentego IV (1243-54), Aleksander IV (1254-61), Grzegorza X (1271-76), Mikołaja III (1277-80 ), Eugeniusz IV (1431-47), Leon X (1513-21), Klemensa VII (1523-34), Pius IV (1559-65), wszystkie w tym celu.

Grzegorz XIII (1572-85) założył w Rzym kolegia dla Greków, Maronites, Ormianie.

W 1602 Klemens VIII wydał dekret pozwalający ruskich kapłanów ich obrządku do świętowania w łacina kościołów.

W 1624 Urban VIII zakazała Rusini się Latins.

Klemens IX w 1669, opublikowane w takiej samej kolejności Ormiański dla katolików (Allatae sunt, I).

Benedykt XIV nie tylko cytuje przykłady tych byłych papieży, potwierdza tym samym zasadę nowych ustaw.

W 1742 miał ponownie ustanowił Kościół ruskich z obrządku bizantyjskim po Krajową Radę Zamość, potwierdzając ponownie ustawodawstw Klemens VIII w 1595.

Gdy Melchici patriarcha Antiochii chciał zmienić korzystania z Presanctified Liturgia w obrządku jego, Benedykta XIV odpowiedział: "W starożytnej rubryki z Grecki Kościół musi być utrzymywane w stanie niezmienionym, i kapłani muszą być dokonywane na następujące po nich" (Bullarium Ben. XIV., Tom.).

On ordains, że Melkites którzy ze względu na brak ofa kapłana ich własnego obrządku, został ochrzczony przez łacina, nie powinny być traktowane jako zmiana w naszym Użycie: "Jesteśmy absolutnie zabronić, że każdy katolicki Melkites którzy następujące Grecki obrządku należy przejść do łacina w obrządku "(ib., cap. xvii).

Encyklika "Allatae sunt" zabrania misjonarzy do konwertowania schismatics do obrządku łacina, gdy staną się one katolicy muszą dołączyć odpowiednie obrządku wschodniego (XI).

W Bull "ETSI pastoralis" (1742) tego samego papieża, że zamówienia nie będą miały pierwszeństwo, ponieważ obrządku.

Każdy prałat ma rangę według własnego stanowiska lub od dnia jego koordynacji; mieszać w diecezji, jeśli biskup jest łacina (jak w południowej Włochy), ma co najmniej jeden wikariusz generalny z drugiej Ryt (IX) .

Większość wszystkich zrobił w ostatnich dwóch papieży pokazać ich troski o Eastern Christendom.

Każdy przez szereg działań przeprowadzonych na tradycji schismatical pojednawcze wobec Kościołów i ochrony katolickiego Wschodniej namaszczenie.

Pius IX w Encyklice "W Suprema Petri" (Święto Trzech Króli, 1848), ponownie zapewnia, że nie-katolików "będziemy na bieżąco swoje niezmienione liturgii, która rzeczywiście bardzo nam zaszczyt"; schismatic duchownych którzy przystąpią do Kościoła katolickiego są do utrzymania tego samego rangi i stanowiska, jakie miał przed.

W 1853 Katolickiego Rumanians dano Biskup własnego obrządku, w allocution dokonane przy tej okazji, jak również w jednej z Ormianie w dniu 2 lutego 1854, ponownie nalega na tej samej zasadzie.

W 1860 w Protobułgarzy, disgusted z Phanar (Greków w Konstantynopolu), zbliżył się do Ormiański patriarcha katolicki, Hassun; on, i papieża potwierdzające mu, obiecał, że nie należy latinizing ich obrządku.

Pius IX założył, 6 stycznia 1862, osobny dział dla Wschodnią namaszczenie jako specjalny dział z wielkich Kongregacja Propagandy.

Papież Leon XIII w 1888 roku napisał list do Ormianie (Paterna charitas), w którym wzywa się do Gregorians reunion, zawsze na tych samych warunkach.

Ale jego najważniejszym aktem, chyba wszystkich najważniejszych dokumentów tego rodzaju, jest encyklika "wart Orientalium Ecclesiarum" z 30 listopada 1894.

W ten list papieża przejrzane i wszystkie podobne akty potwierdzone przez jego poprzedników, a następnie wzmocnione przez nich prawa severer jeszcze przed jakąkolwiek formą latinizing Wschodu.

Pierwsza część encykliki cytuje przykłady opieki byłych papieży Wschodniej namaszczenie, zwłaszcza Pius IX, Leon wspomina również, co on sam ma już na tę samą przyczynę - podstawę kolegiów w Rzym, Philippopoli, Adrianople, Ateny i Jerozolima w St Ann.

On ponownie komendy, że w tych izbach studenci powinni być dokładnie przeszkoleni, aby obserwować własne obrzędy.

On docenia te czcigodne liturgii wschodniej, jak i reprezentujących większość starożytnych świętych tradycji, i znowu cytuje tekst, który został tak często wykorzystywane do tego celu, circumdata varietate stosuje się do królowej, którzy są w Kościele (Ps. XLIV, 10).

Konstytucji Benedykta XIV przeciwko latinizers są potwierdzone; nowe i najbardziej surowe prawa są ogłoszone: każdy misjonarz którzy próbuje przekonać wschodnią-katolicki obrządku do wstąpienia do obrządku łacina jest ipso facto zawieszony, a ma być wydalony z jego miejsca.

W szkołach, gdzie chłopcy z różnych namaszczenie są wykształcone, są kapłani obrządku każdego do administrowania sakramentów.

W razie potrzeby można otrzymać sakrament od kapłana innego obrządku, ale do Komunii należy, jeśli to możliwe, przynajmniej jeden którzy używa tego samego rodzaju chleba.

Nr długość użytkowania może nakazać zmianę obrządku.

Kobieta ślubie maja zgodne z mężem w obrządku, ale jeśli ona staje się wdową Ona musi wrócić do własnej.

W encyklice "Praeclara gratulationis", 20 czerwca 1894, który został często opisywana jako "Leona XIII's Testament", ponownie zwrócił się do Kościołów Wschodnich i zaprosił je w najbardziej uprzejmy i gentlest sposób wrócić do komunii z nas. schismatics On zapewnia, że nie istnieje wielka różnica między ich wiarę i nasze, i powtarza raz jeszcze thathe stanowiłaby dla wszystkich celnego bez ich narrowness (Orth. Wschodniej Kościoła, 434, 435). To był ten list, który wzywał do unpardonably o popełnieniu przestępstwa Odpowiedź Anthimos VII Konstantynopola (op. cit.., 435-438). Nie, tak długo, jak długo mieszkał, nie przestaje Leona XIII opiekuńcze dla Kościołów Wschodnich. dniu 11 czerwca 1895, pisał list "Unitas Christiana", które mają być w Copts, a na 24 grudnia tego samego roku przywrócone Koptyjski katolicki patriarchat. Wreszcie, w dniu 19 marca 1895, w Motu proprio, ponownie nalegał na należytym szacunkiem dla Kościołów Wschodnich oraz wyjaśniono obowiązki łacina delegatów w Wschodu.

Jako ostatni przykład, Papież Pius X w jego allocution, po słynnej już celebracji liturgii bizantyjskiej w jego obecności na 12 lutego 1908, ponownie powtarza się tę samą deklarację poszanowania Wschodniej obrzędy i zwyczaje i tym samym zapewnienie swoim zamiarze w celu zachowania ich (Echos d'Orient, maj, 1908, 129-31).

Rzeczywiście w tym duchu konserwatyzm w odniesieniu do liturgii jest w naszych czasach rosnącej stale w Rzym ze wzrostem wiedzy liturgicznej, tak że nie ma powodów, aby sądzić, że niezależnie od niezamierzone błędy zostały dokonane w przeszłości (głównie w odniesieniu do maronickiej i Ormiański obrzędów katolickich) będzie stopniowo zostać skorygowane, oraz że w większości tradycji całego akceptacji i uznania innych obrządków na Wschodzie zostaną utrzymane jeszcze bardziej zdecydowanie niż w przeszłości.

Wnioski

Z drugiej strony, pomimo sporadycznych wybuchów anty-uczucie papieskiej ze strony różnych naczelnicy tych Kościołów, jest pewne, że wizja jedności jest sam początek, aby postrzegać bardzo szeroko na Wschodzie.

W pierwszej kolejności, edukacji i kontaktu z zachodnich Europejczyków nieuchronnie rozkładowi znaczną część starych uprzedzeń, zazdrość, i fearof nas.

To była łacina misjonarza którzy w ostatnim czasie powiedział: "Są to stwierdzenia, że jesteśmy ani tak, ani tak zaklętego mądry jak oni myślą."

A z tego stosunku rośnie nadzieja na regenerację własnych narodów poprzez kontakt z Zachodem.

Kiedy oni sobie sprawę, że nie chcemy jeść je, i że ich milal są bezpieczne, bez względu na miejsce, nie mogą one jednak zapoznać się z zaletami mamy do zaoferowania.

A z tym idzie poczucie stopniowej realizacji coś większego w formie Kościoła niż ich własne milal.

Jak dotąd, trudno było powiedzieć, że w różnych Wschodniej schismatics rozumieć przez "Kościół katolicki" w Credo.

Ortodoksyjnych z pewnością zawsze oznacza tylko własne wspólnoty ( "Orth. Wschodniej Kościoła", 366-70); innych mniejszych podmiotów, które z pewnością posiadają one same mają prawdziwą wiarę; wszyscy - zwłaszcza Latins - jest heretic.

Tak, przypuszczalnie, dla nich także Kościół katolicki jest tylko ich własne ciało.

Ale to przechodzi ze wzrostem więcej wiedzą o innych krajach i Sprawiedliwość poczucie perspektywy.

The Nestorian którzy patrzy na mapę z trudem wychodzi świat może na sądzić, że jego sekty jest tylko i całego Kościoła Chrystusa.

A z zatrzymania większych problemów nie pochodzi pierwszy pragną dla reunion.

Dla Kościoła składający się z wzajemnie excommunicate organów jest MONSTROSITY, że jest odrzucony przez wszystkich (z wyjątkiem może niektórych Ormianie) na Wschodzie.

Poczucie się w kierunku Zachodu dla sympatii, pomocy i może ostatecznie komunii, w kierunku katolicy, protestanci nie.

Protestantyzm jest zbyt odległa od wszystkich ich teologii, a jej zasady są zbyt niszczącej wszystkich ich system go przyciągnąć.

Harnack zauważa tego Rosjan, aby ich bardziej przyjazne uczucie wobec Zachodu skłania Romeward, a nie w kierunku ewangelicki (Reden, Aufsätze, II, 279); jest co najmniej równie prawdziwe w odniesieniu do innych Kościołów Wschodnich.

Gdy ma się przekonanie, że wszystko, aby zyskać stając się ponownie członkami naprawdę Kościoła powszechnego, że unia z Rzym oznacza wszystkie zalety zachodnich pomysłów i dźwięk stanowisko teologiczne, i że z drugiej strony, pozostawia krajowym proso nienaruszone, un-latinized, silniejszy i tylko tak potężny sojusz, a następnie rzeczywiście teraz szare i zdalne kwestie dotyczące natury i osoby w Chrystusie, całkowicie sztuczny niechęci do Filioque i nasz chleb azyme będzie łatwo być pochowany w kurzu, że zebrał nad nimi na wieki, i chrześcijanie wschodni maja kilka dni obudzić i stwierdzić, że nie ma nic do zrobienia, ale zarejestrować się ponownie do unii, która nigdy nie powinna zostały złamane.

Adrian Fortescue


Przepisywane przez Christine J. Murray

W Encyklopedii Katolickiej, Tom V NIHIL OBSTAT, 1 maj 1909. Remy Lafort, cenzor


Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest