hadisów - wiele z książki 1

Sama treść, przetłumaczone na Angielski

Książka 1 - Objawienia, Księga 2 - przekonania, Book 3 - Wiedza

.

Tłumaczenie Sahih Bukhari, Book 1: Objawienie

(6 Hadiths)

Tom 1, Księga 1, Numer 1

Opowiadane 'Umar bin Al-Khattab:

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "nagroda czynów zależy od intencji i każda osoba otrzyma nagrody w zależności od tego, co on przeznaczony. Więc kto wyemigrował do swiata korzyści lub kobiety do zawarcia małżeństwa, jego emigracji było to, co wyemigrował do ".

Tom 1, Księga 1, Numer 2

Opowiadane "Aisha:

(matka wiernych wiernych) Al-Harith bin Hisham poprosił Boga apostoł "O Boga apostoł! Jak to divine inspiration objawione?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "Czasami jest (objawione), jak dzwonienie w dzwon, ten formularz inspiracji jest najtrudniejsza ze wszystkich, a następnie przechodzi ten stan" off po mam skorzystać, co jest inspirowane. Czasami Anioł przychodzi w formie człowieka i rozmów do mnie i ja pojąć cokolwiek mówi. "

"Aisha dodał: Zaprawdę, widziałem Proroka są inspirowane Divinely na bardzo zimne dni i zauważyłem pocie czoła upuszczając z jego (jak było w Inspiracja).

Tom 1, Księga 1, Numer 3

Opowiadane "Aisha:

(matka wiernych wiernych) rozpoczęciu Bożego Inspiracja do Boga apostoł był w dobrej formie marzenia, które weszły w jasny dzień jak prawdziwe światło, a następnie miłość seclusion został mu przyznany.

Był niegdyś go w seclusion w jaskini Hira, gdzie wykorzystywane do kultu (Boga Jedynego) nieprzerwanie przez wiele dni przed jego pragnienie, aby zobaczyć jego rodziny.

On wykorzystane do podjęcia z nim w podróż do żywności pobytu, a następnie wrócić do (jego żona) Khadija do podjęcia jego żywności podobnie mądry znowu aż nagle prawda zstąpił na Niego, podczas gdy był w jaskini Hira.

Anioł wszedł do niego i zapytał go odczytać.

Prorok odpowiedział: "Nie wiem, jak czytać. Prorok dodaje," Anioł złowionych mnie (siłą) i wciśnięty do mnie tak trudne, że nie może on ponosić żadnych więcej.

Wtedy wydała mi i ponownie poprosił mnie o przeczytanie i odpowiedziałem "Nie wiem, jak czytać".

Następnie caught on mnie ponownie i wciśnięty do mnie po raz drugi aż nie ponosi on żadnych więcej.

Wtedy wydała mi i ponownie poprosił mnie do przeczytania, ale znowu I odpowiedział, "nie wiem jak odczytać (lub co mam czytać)?"

Następnie caught on do mnie po raz trzeci i wciśnięty do mnie, a następnie zwolniony do mnie i powiedział: "Czytaj w imię twego Pana, którzy stworzył (wszystko, co istnieje) stworzył człowieka z grudki krwi.

Czytać!

A twój Pan jest najszlachetniejszy Generous. "(96,1, 96,2, 96,3) Następnie Boga Apostoł wrócił z inspiracji z jego serca i mielenia poważnie. Następnie udał się do Khadija bint Khuwailid i powiedział," kryj mnie!

Okładka do mnie! "One objęte nim aż do jego strachu i po ponad został on powiedział jej, że wszystko, co się stało i powiedział:" Obawiam się, że coś może zdarzyć się do mnie. "Khadija odpowiedział," Nigdy!

Na Boga, Bóg nigdy nie jest hańbą.

Utrzymanie dobrych stosunków z Kith i krewnych, pomoc ubogim i natury, służyć gości hojnie i pomaga zasługujących-dotknęło nieszczęście. "Khadija następnie dołączyć go do krewnej Waraqa bin Naufal bin Asad bin Abdul" Uzzy, którzy , Podczas PreIslamic Okres stała się chrześcijańską i wykorzystywane do pisania w piśmie z Hebrajski listów. On będzie napisać z Ewangelii w Hebrajski, jak Bóg chciał go pisać. Był starym człowiekiem i nie straciło swojego wzroku. Khadija powiedział Waraqa , "Słuchaj historię swojego bratanka, mój kuzyn!" Waraqa pytanie, "O mój siostrzeniec!

Czego seen? "Bóg jest opisane Apostoł miał cokolwiek zobaczyć. Waraqa powiedział:" To jest ten sam którzy trzyma w tajemnicy (anioła Gabriela), którego Bóg posłał do Mojżesza.

Chciałbym byli młodzi i mogą żyć aż do czasu, gdy ludzie, co jest obecnie. "Boga Apostoła zapytał:" Czy oni mnie dysk? "Waraqa w odpowiedzi twierdzącej i powiedział:" Każdy (człowiek), którzy przyszli z czymś podobne do czego przyczyniły był traktowany z wrogością, a jeśli powinna pozostać przy życiu aż do dnia, kiedy pojawi się okazało potem będę was mocno wspierać. "Ale po kilku dniach zmarł i Waraqa Bożego Inspiracja była również wstrzymana do jednocześnie. opowiadane jabir bin Abdullah Al-Ansari, natomiast mówienie o wstrzymaniu w okresie sprawozdawczym objawienie mowy Proroka "Chociaż byłem pieszo, nagle usłyszałem głos z nieba.

Ja wyjrzałem do góry i zobaczył anioła, którzy tym samym udała się do mnie w jaskini Hira "posiedzenia na krzesło między niebo i ziemię.

I dostał go boi i wrócił do domu i powiedział: "Zrób mi (w koce).

A potem Bóg ujawniła następujące Świętego Wiersze (Koranu): "O ty (czyli Mahomet)!

zawinięty w szaty! "

Powstan i ostrzegaj (lud przeciw Bogu, kara ),...

do "na pustyni i bożków.

(74.1-5) Po tym objawieniu rozpoczął najbliższych zdecydowanie, często i regularnie. "

Tom 1, Księga 1, Numer 4

Opowiadane Said bin Jubair:

Ibn 'Abbasa w wyjaśnienie Oświadczenie Boga.

"Przenieś nie dotyczące Twojego języka (Koranu), aby pośpiesznie z nimi." (75.16) powiedział: "Boga apostoł wykorzystywane do ponosi wielkie problemy z objawieniem i używane do przenoszenia swoich warg (szybko) z inspiracji." Ibn 'Abbas przeniósł jego warg mówiąc: "Ja się moje wargi przed sobą, jak Boga apostoł użyte do jego przenoszenia." powiedział przeniósł jego warg mówiąc: "Ja się moje wargi, co widziałem Ibn 'Abbasa jego ruchomych." Ibn' Abbasa dodanej, "Tak Bóg ujawnił" Przenieś nie dotyczące Twojego języka (Koran), aby pośpiesznie z nimi.

Jest to dla nas, aby zebrać i dać ci (O Muhammad) zdolność do recytujemy go (Koranu) (75.16-17), co oznacza, że Bóg go (Proroka) pamiętać, część Koranu wykazało, który został w tym czasie przez serce i recytować.

Oświadczenie Boga i "Kiedy mamy go wam recytowane (O Muhammad poprzez Gabriel), wtedy po jego (Koranu) motyw" (75.18) oznacza "słuchać i być cichy.

Następnie jest on dla nas (Bóg), aby było jasne dla Ciebie "(75.19) oznacza" to (dla Boga), aby można go recytować (i jej znaczenie będzie jasne przez siebie poprzez swój język).

Następnie, Boga apostoł wykorzystywane do słuchania Gabriel, gdy wrócił i po swoim odejściu on używany do recytujemy go jako Gabriel miał recytowane. "

Tom 1, Księga 1, Numer 5

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Boga apostoł był najbardziej hojnych wszystkich ludzi, a on wykorzystywany do osiągnięcia szczytu w hojności w miesiącu Ramadan, gdy spotkał go Gabriel.

Gabriel wykorzystane w celu zaspokojenia go każdej nocy Ramadanu uczyć mu Koran.

Boga apostoł był najbardziej hojne osoby, nawet bardziej niż niekontrolowane silny wiatr (w pośpiechu i gotowość do czynów charytatywnych).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Tom 1, Księga 1, Numer 6

Opowiadane "Abdullah bin 'Abbas:

Abu Sufyan bin Harb poinformował mnie, że Herakliusz wysłał do niego poslaniec, podczas gdy on był towarzyszących karawany z Quraish.

Byli handlowców prowadzących działalność w Sham (Syria, Palestyna, Liban i Jordania), w momencie, gdy Boga Apostoł miał rozejmu z Abu Sufyan i Quraish niewiernych.

Więc Abu Sufyan i jego towarzysze poszli do Herakliusz na Ilya (Jerozolima).

Herakliusz nazwał je w sądzie i miał wszystkich wyższych dostojników Roman wokół niego.

Wezwał do jego tłumacz którzy, tłumacząc Herakliusz pytanie rzekł do nich: Kto z was jest ściśle związane z tym człowiekiem którzy twierdzi, że jest prorokiem? "

Abu Sufyan odpowiedziała: "Ja jestem najbliższej w stosunku do niego (wśród grupy)."

Herakliusz powiedział: "Przynieście go (Abu Sufyan) blisko mnie i jego towarzysze stoję za nim."

Abu Sufyan dodaje, Herakliusz powiedział jego tłumacza do moich towarzyszy powiedzieć, że chciał umieścić mnie na kilka pytań dotyczących tego człowieka (Prorok) i powiedział, że jeżeli kłamstwo oni (mój towarzyszami) powinna do mnie sprzeczne. "Abu Sufyan dodaje," Na Boga!

I gdyby nie boi moich towarzyszy Oznaczanie mnie kłamcą, nie miałoby zna prawdy o Proroka.

Pierwsze pytanie on poprosił mnie o nim było: "Jaki jest stan jego rodziny między wami?"

I odpowiedział, "On należy do dobrego (szlachetny) rodziny wśród nas".

Herakliusz kolejne pytanie, "Czy ktoś z was kiedykolwiek twierdził, tej samej (tj. za Proroka) przed nim?"

I odpowiedział, "L."

On powiedział: "Czy ktoś wśród swoich przodków króla?"

I odpowiedział, "L."

Herakliusz zapytał, "Czy szlachta lub ubogich po nim?"

I odpowiedział: "To jest słabe którzy się Go".

On powiedział, "Czy jego zwolenników zwiększenia maleje (codziennie)?"

I odpowiedział: "Oni są rosnące.

Następnie zapytał, "Czy ktoś wśród tych, którzy objąć swoją religię displeased się i rezygnujemy z religii potem?"

I odpowiedział, "L."

Herakliusz powiedział: "Czy kiedykolwiek oskarżył go opowiadać leży przed jego roszczenia (za Proroka)?"

I odpowiedział, "L.

"Herakliusz powiedział:" Czy on złamać swoje obietnice? "

I odpowiedział, "L.

Jesteśmy w rozejmu z nim, ale nie wiemy, co będzie robić w nim ".

I nie może znaleźć okazję powiedzieć coś przeciw nim z wyjątkiem.

Herakliusz zapytał, "Have you ever had a wojna z nim?"

I odpowiedział: "Tak."

Potem powiedział: "Jaki był wynik bitew?

I odpowiedział, "Czasem był zwycięski, a czasami my".

Herakliusz powiedział: "Co on na celu zrobić?"

I powiedział: "On mówi do nas Bóg i kultu Boga Jedynego i nie czcili coś razem z Nim, i wyrzeczenia się wszelkich że nasi przodkowie mieli powiedział.

On nam zamówienia, aby się modlić, aby mówić prawdę, aby być czystym i utrzymać dobre stosunki z naszymi Kith i krewnych.

Herakliusz zapytał tłumacza, aby przekazać mi następujące, poprosił Cię o jego rodzinie oraz Pańska odpowiedź była, że należał do bardzo arystokratycznej rodziny.

W rzeczywistości wszystkie Apostołów pochodzą z rodzin szlacheckich między ich narodami.

I wątpliwość, czy ktokolwiek inny wśród was takie rzeczy twierdził, był w swojej odpowiedzi negatywnej.

Jeśli odpowiedź była twierdząca w, by pomyślał, że ten człowiek był po poprzednim człowieka.

Wtedy zapytał, czy ktoś z jego przodków został królem.

Twoja odpowiedź była negatywna, i gdyby była ona w twierdzącej, by pomyślał, że ten człowiek chciał wziąć z powrotem jego przodków królestwa.

I kolejne pytanie, czy kiedykolwiek był oskarżony przed informacją jest to, co mówił on powiedział, i był w swojej odpowiedzi negatywnej.

I zastanawiał się, jak osoba, którzy nie powiedzieć kłamstwo o innych może nigdy powiedzieć kłamstwo na temat Boga.

I wtedy zapytał, czy bogatych ludzi za Nim lub biednych.

Poszukać odpowiedział, że był ubogim którzy poszli za Nim.

A w rzeczywistości wszystkie Apostoła zostały po tej klasy bardzo ludzi.

Wtedy zapytał, czy jego zwolenników byli zwiększenie lub zmniejszenie.

Poszukać odpowiedział, że zostały one rosną, a w rzeczywistości jest to sposób na prawdziwą wiarę, dopóki jest ono kompletne pod każdym względem.

I kolejne pytanie, czy nie było nikogo, którzy, po obejmującego jego religii, stał displeased i wyrzucić jego religii.

Twoja odpowiedź była negatywna, a w rzeczywistości jest to (znak) prawdą wiary, gdy wchodzi do jego serca radością i mieszanki z nich całkowicie.

I zapytał, czy miał kiedykolwiek zdradzony.

Poszukać odpowiedzi na negatywne i podobnie jak Apostołowie nigdy nie zdradzi.

Wtedy zapytał, co kazał ci zrobić.

Poszukać odpowiedział, że kazał ci do Boga i kultu Boga Jedynego, a nie czcze jakimś wraz z Nim i zakazal do kultu bożków i nakazał ci się modlić, by mówić prawdę i być czystym.

Jeśli masz co powiedział jest prawdą, będzie on bardzo szybko zajmują to miejsce pod nogi i I knew it (z Pisma), że będzie się pojawiać, ale nie wiedziałam, że będzie z tobą, i gdybym mógł osiągnąć go ostatecznie, chciałbym przejść od razu do niego i jeśli z nim byli, z pewnością umyć nogi ".

Herakliusz następnie poprosił o pismo skierowane przez Boga Apostoła, który został dostarczony przez Dihya do Gubernator Busra, którzy przekazał ją do Herakliusz do odczytu.

Treść listu była następująca: "W imie Boga Milosiernego, Litosciwy (jest to pismo) z Muhammad niewolnikami Boga i Jego Apostoła do Herakliusz władcę bizantyjskiego. Pokój mu, którzy następujące zmiany prawa ścieżka. Ponadto Zapraszam do islamu, a jeśli się muzułmańskich będzie bezpieczna, a Bóg będzie wasza nagroda podwójnej, a jeśli odrzucić tego zaproszenia islamu będzie zobowiązując grzechem przez misguiding swoje Arisiyin (chłopów). ( I glos ci Boga Oświadczenie:) "O ludu Ksiegi! Zapraszamy do wspólnej słowo dla Ciebie i nas, że nie czcicie Boga, ale i skojarzyć, że nic w kulcie z Nim, i że nikt z nas staje się, jak inni Lordów obok Boga. Potem, jesli oni sie odwróca, to powiedz: "Badzcie swiadkami, że jesteśmy muzułmanów (tych, którzy mają zwrócone do Boga)".

(3

64). Abu Sufyan następnie dodaje: "Kiedy Herakliusz zakończyła swoje wystąpienie i miał odczytać pismo, nie było wielką odcień i krzyk w Royal Court. Więc byliśmy okazało się w sądzie. Moich towarzyszy powiedział, że kwestia Ibn Abi - - Kabsha) (Proroka Mahometa) stało się tak, że nawet prominentnych króla Bani al-Asfar (bizantyjski) obawia się o niego. Wtedy zaczęła się, że On (Prorok) będzie zdobywca w niedalekiej przyszłości do I obejmował islamu (tzn. Bóg kieruje mnie do niego). "

Podwykonawca narrator dodaje, "An-Ibn Natur był Gubernator llya" (Jerozolima) i Herakliusz był głową chrześcijan Sham. Ibn An-Natur czytelników, że gdy podczas wizyty Herakliusz był Ilja "(Jerozolima), on dostał się w godzinach porannych ze smutnym nastroju. Niektóre z jego kapłanów zapytał go, dlaczego był w tym nastroju? Herakliusz był foreteller i astrologer. On odpowiedział, "Na noc, kiedy patrzyła na gwiazdy, widziałem, że na czele tych, którzy praktyce obrzezania miał się (stać się zdobywcą). Kim są one którzy praktyce obrzezania? "

Lud odpowiedział, "z wyjątkiem Żydów nikt praktyki obrzezanie, więc nie należy się bać nich (Żydów)." Just wydawania nakazów zabić każdego Żyda w kraju ".

Choć byli dyskusji, posłaniec wysłany przez króla Ghassan do przesyłania wiadomości z Boga Apostoła do Herakliusz został w. Po wysłuchaniu wiadomości, (Herakliusz) nakazał ludziom, aby przejść i zobaczyć, czy posłańcem Ghassan był obrzezany . Ludziom, gdy zobaczył go, powiedział, że Herakliusz był obrzezany. Herakliusz następnie poprosił go o Arabów. Poslaniec powiedzial: "Arabowie również praktyki obrzezanie".

(Po wysłuchaniu tego) Herakliusz zauważył, że suwerenność "miał się Arabowie. Herakliusz potem napisał list do swego przyjaciela w Rzym którzy był tak dobry jak w Herakliusz wiedzy. Herakliusz następnie wyjechał do Homs. (Miasto w syryjskich i pozostał tam aż do otrzymał odpowiedź na piśmie z jego przyjaciół którzy zgodził się z nim w jego opinii na temat pojawienia się Proroka i fakt, że był prorokiem. Herakliusz, że zaprosił wszystkich szefów z Bizancjum na zebranie w swoim pałacu w Homs. Gdy one zmontowane, zarządził, że wszystkie drzwi są zamknięte jego pałacu. Potem przyszli i powiedzieli: "O Bizancjum! Jeśli Twoje pragnienie sukcesu jest i jeśli mają prawo wskazówki i chcesz, żeby Twoje imperium pozostać następnie podać wyłożenia lojalny do tego Proroka (tj. objąć islamu). "(Na rozprawie opinie Herakliusz) ludzi biegł w kierunku bramy pałacu onagers ale jak znaleźć drzwi zamknięte. Herakliusz zdał sobie sprawę z ich nienawiści wobec islamu i kiedy stracił nadzieję na ich akceptację Islam, zarządził, że powinny one być sprowadzony z publicznością. (Kiedy wrócili) powiedział, "Co powiedzieli już było tylko do testów na wytrzymałość i swoje przekonanie Widziałem go." Poklonili ludzi przed nim i stał się zadowoleni z go, i to był koniec jego opowieści Herakliusz (w związku z jego wiary).


.

Tłumaczenie Sahih Bukhari, Book 2: Wiara

(Ok. 50 Hadiths)

Tom 1, Book 2, nr 7

Opowiadane Ibn 'Umar:

Boga apostoł powiedział: Islam opiera się na (kolejny) pięć (zasady): 1.

Do składania zeznań, że nikt nie ma prawa do czcili Boga, ale i Muhammad jest Bóg Apostoła.

2. Aby oferta (obowiązkowe congregational) modlitwy sumiennie i dokładnie.

3. Aby zapłacić Zakat (tj. obowiązkowe miłości).

4. Aby wykonać Hajj.

(tj. Pielgrzymka do Mekka) 5.

Aby obserwować szybko w miesiącu Ramadan.

Tom 1, Book 2, nr 8

Opowiadane Abu Huraira:

Prorok powiedział, "Faith (Wiara) składa się z ponad sześćdziesięciu oddziałów (tj. części). A Haya (to określenie" Haya "obejmuje szereg koncepcji, które mają być podjęte wspólnie, wśród nich są względem siebie, skromności, bashfulness , Scruple, itp.) jest częścią wiary ".

Tom 1, Book 2, nr 9

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr:

Prorok powiedział: "Muzułmanin jest z jednej którzy unika szkodzących muzułmanie z jego rąk i języka. A Muhajir (emigrant) jest jednym którzy nadaje się (porzuca) wszystko, co Bóg jest zabronione."

Tom 1, Book 2, nr 10

Opowiadane Abu Musa:

Niektórzy ludzie poprosił Boga Apostoł, "Kto jest islam jest najlepszy? Tj. (który jest bardzo dobrym muzułmańskich)?"

On odpowiedział: "Jeden którzy unika szkodliwe dla muzułmanów z jego rąk i języka."

Tom 1, Book 2, nr 11

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr:

Pewien człowiek zapytał Proroka, "Jakiego rodzaju czyny lub (co cech) islamu są dobre?"

Prorok odpowiedział "do paszy (biednych) i pozdrowić tych, których znasz i tych, których nie znasz (Patrz Hadis nr 27).

Tom 1, Book 2, Nr 12

Anas opowiadane:

Prorok powiedział: "Nie będziecie mieć wiarę aż do jego życzenia (muzułmańskiej) brat to, co lubi dla siebie."

Tom 1, Book 2, Nr 13

Opowiadane Abu Huraira:

"Boga apostoł powiedział," przez niego, w którego reku jest moje życie, nie będziesz mieć wiarę aż mnie kocha bardziej niż jego ojciec i jego dzieci. "

Tom 1, Book 2, numer 14

Anas opowiadane:

Prorok powiedział: "Nie będziecie mieć wiarę, aż on mnie kocha bardziej niż jego ojciec, jego dzieci i wszystkich ludzi".

Tom 1, Book 2, numer 15

Anas opowiadane:

Prorok powiedział: "Ten, kto posiada trzy następujące cechy będzie miał słodyczy (Delight) wiary: 1. Jednej do której Bóg i Jego Apostoł staje dearer niż cokolwiek innego. 2. Osoba, która kocha i uwielbia go tylko do Boga dobra. 3. Kto nie lubi, aby powrócić do Ateizm (niewiary), który nie lubi być wrzuconym do ognia ".

Tom 1, Book 2, nr 16

Anas opowiadane:

Prorok powiedział: "Miłość do Ansar jest znakiem wiary i nienawiści do Ansar jest znakiem hipokryzji".

Tom 1, Book 2, numer 17

Opowiadane "Ubada bin Jak szczytu:

którzy wzięli udział w bitwie pod Badr i był Naqib (osobę kierującą grupą sześciu osób), w nocy z Al-'Aqaba zastaw: Boga apostoł powiedział natomiast grupa jego towarzysze byli wokół niego, "Swear lojalny do dla mnie: 1. Nie dołączyć do niczego w kultu wraz z Bogiem. 2. Nie kradnij. 3. Nie do popełnienia nielegalnych stosunków seksualnych. 4. Nie zabijać swoje dzieci. 5. Nie oskarżać niewinnego (do rozpowszechniania takich skargi wśród osób). 6. Nie są nieposłuszni (przy zakupie), aby zrobić dobry uczynek. "

Prorok dodaje: "Kto by między wami w wypełnianiu swojego zobowiązania zostaną nagrodzone przez Boga. A kto indulges w każdym z nich (z wyjątkiem ascription partnerów do Boga) i dostaje kary w świat tego, że kara będzie expiation do tego grzechu. A jeśli jeden indulges w każdym z nich, i Bóg ukrywa swoje grzechy, to mu wybaczyć lub ukarać go (w zyciu) ".

"Jak Ubada bin szczytu dodaje:" Tak więc uroczyście lojalny dla tych ".

(wskazuje na Boga apostoł)

Tom 1, Book 2, nr 18

Opowiadane Abu Said al-Khudri:

Boga apostoł powiedział: "A przyjdzie czas, że najlepszym majątku muzułmańskich będzie owiec, które będzie miało na górę gór i miejscami opady deszczu (doliny), tak aby uciec ze swojej religii z udręk".

Tom 1, Book 2, nr 19

Opowiadane "Aisha:

Ilekroć Boga apostoł nakazał muzułmanów, aby zrobić coś, on wykorzystywany do celu ich czyny, które były dla nich łatwe do wykonania, (zgodnie z ich wytrzymałość na rozciąganie).

Oni powiedzieli: "O Boga apostoł! Nie tak, jak chcesz. Bóg odpuszcza swoje grzechy przeszłości i przyszłości."

Więc Boga apostoł stał się wściekły i było widoczne na jego twarzy.

On powiedział: "Ja jestem najbardziej obawiali się Boga, a Bóg wie lepiej niż wszyscy z was zrobić".

Tom 1, Book 2, nr 20

Anas opowiadane:

Prorok powiedział: "Ten, kto posiada trzy następujące cechy będą smaku słodycz wiary: 1. Jednej do której Bóg i Jego Apostoła się dearer niż cokolwiek innego. 2. Osoba, która kocha i on kocha go tylko ze względu na Boga. 3 . Kto nie lubi, aby powrócić do niewiary (Ateizm) od Boga przyniósł (zapisane) go od niego, jak on lubi być wrzuconym w ogień ".

Tom 1, Book 2, numer 21

Opowiadane Abu Said al-Khudri:

Prorok powiedział: "Kiedy ludzie wejdą Raj Raj i ludzi Hell trafi do piekla, Bóg kolejności tych którzy mieli wiary równa masie ziarnko gorczycy, które mają być podjęte obecnie z piekła. Oni zostaną podjęte, ale obecnie (wówczas) będą blackened (zwęglone). Następnie zostaną one umieszczone w rzeki Haya (deszcz) lub Hayat (LIFE) (Narrator ma wątpliwości co do której ma prawo kadencji) , I będą one ożywić jak ziarna, które rosną w pobliżu brzegu kanału powodzi. Nie widać, że wychodzi żółty i skręcane "

Tom 1, Book 2, numer 22

Opowiadane Abu Said al-Khudri:

Boga apostoł powiedział: "Chociaż byłem widziałem spania (we śnie) niektórych osób noszących koszulki z których niektóre zostały idące do piersi, podczas gdy inni byli nawet krótszy niż. Umar bin Al-Khattab była ubrana w koszulkę wykazały, że było przeciąganie ".

Ludzie zapytał, "Skąd je zinterpretować? (Co to jest jego interpretacja)" O Boga apostoł? "

On (Prorok) odpowiedział: "To jest religia."

Tom 1, Book 2, Nr 23

Opowiadane "Abdullah (bin 'Umar):

Po Boga apostoł przekazywane przez Ansari (człowiek), którzy został upomnienia do swego brata dotyczące Haya ".

Na Boga, że Apostoł powiedział: "Zostaw go jako Haya" jest częścią wiary ".

(Patrz Hadis nr 8)

Tom 1, Book 2, Nr 24

Opowiadane Ibn 'Umar:

Boga apostoł powiedział: "Ja zostały zamówione (przez Boga) do walki z ludzi, dopóki nie świadczą, że nikt nie ma prawa do czcili Boga, ale i że Muhammad jest Apostoła Boga, modlitwy i oferują doskonale i daje obowiązkowa miłości, tak jeżeli wykonać, a następnie zapisania ich życiu jeden mnie nieruchomość z wyjątkiem prawa islamskiego, a następnie ich rachunek (rachunki) zostanie dokonana przez Boga. "

Tom 1, Book 2, numer 25

Opowiadane Abu Huraira:

Boga apostoł został poproszony, "Jaki jest najlepszy uczynek?"

On odpowiedział, "kto wierzy w Boga i Jego Apostoła (Mahometa). Zadawane pytania wtedy," Jaki jest następny (dobra)?

On odpowiedział: "Aby uczestniczyć w Dżihad (walki religijne) w Boga Przyczyna".

Zadawane pytania ponownie, "Jaki jest następny (dobra)?"

On odpowiedział: "Aby wykonać Hajj (Pilgrim wieku Mekka)" Mubrur, (który jest akceptowany przez Boga i jest wykonywane z zamiarem poszukiwania Boga i nie tylko przyjemność, aby pokazać się i bez grzechem i zgodnie z tradycjami Proroka). "

Tom 1, Book 2, Nr 26

Opowiadane Sa'd:

Boga apostoł rozproszonych (Zakat) wśród (grupa) osób, podczas gdy ja tam siedział, ale Boga apostoł pozostawia mężowi, którego myślałem, co najlepsze z partii.

I zapytał: "O Boga apostoł! Czemu w lewo, że osoba? Na Boga I chodzi mu jako wierny wierzącego".

Prorok powiedział: "Albo tylko muzułmańskich".

I pozostał przez jakiś czas spokojny, ale nie mógł pomóc powtarzając moje pytanie, ponieważ ja wiedziałem, co o nim.

A potem poprosił Boga Apostoł, "Dlaczego ty w lewo, tak i tak? Na Boga! On jest wierny wierzącego".

Prorok ponownie powiedział: "Albo tylko muzułmańskich".

I nie mógł pomóc powtarzając moje pytanie, ponieważ ja wiedziałem, co o nim.

Wtedy Prorok powiedział: "O Sa'd! Daję na osobę, podczas gdy innym jest dearer do mnie, ze strachu, że mogą być wyrzucane na twarz w ogniu przez Boga."

Tom 1, Book 2, numer 27

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr:

Osoba wyznaczona Boga Apostoła.

"Co (sort of) czyny lub (co cech) islamu są dobre?"

On odpowiedział, "do paszy (biednych) i pozdrowić tych, których znasz i tych, których nie znasz."

Tom 1, Book 2, Nr 28

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Prorok powiedział: "Byłem wykazały piekla i że większość jego mieszkańców stanowiły kobiety którzy byli niewdzieczny."

To było pytanie: "Czy oni nie uwierzyli w Boga?"

(lub są one niewdzieczny do Boga?) On odpowiedział: "Są to niewdzieczny do swoich mężów i niewdzięczny dla dobrodziejstw i dobre (czyny charytatywne) zrobić, aby im. Jeśli zawsze były dobre (dobroczynny) do jednego z nich i potem ona widzi w Tobie coś (nie jej potrzeb), ona powie, "Ja nigdy nie otrzymała żadnych dobrych od ciebie."

Tom 1, Book 2, Nr 29

Opowiadane Al-Ma'rur:

Na Ar-Rabadha poznałem Abu Dhar którzy była ubrana w płaszcz, a jego niewolnika, także noszenie było podobne.

I zapytał o powód.

On odpowiedział: "Ja nadużywane przez osoby rozmów z jego matką złej nazwy."

Prorok powiedział do mnie: "O Abu Dhar!

Czy nadużycia przez niego rozmów z jego matką złych nazw Wciąż masz pewne cechy niewiedzy.

Twoje są niewolnikami waszych braci i Bóg umieścił je w ramach swojej komendy.

Więc kto ma brata pod jego dowództwem powinno mu to, co on spożywa i ubierania go co chodzi.

Nie pytaj nich (niewolników) do rzeczy poza ich pojemność (moc) i, jeśli to zrobisz, a następnie pomóc im.

"

Tom 1, Book 2, Nr 30

Opowiadane Al-Ahnaf bin Qais:

Chociaż miałem zamiar pomóc temu człowiekowi ( "Ali Ibn Abi Talib), Abu Bakra spotkała mnie i poprosił," gdzie jesteś going? "

I odpowiedziała: "Ja idę do tej osoby."

On powiedział: "Wróć do Słyszałem Boga apostoł mówiąc:" Gdy dwa muzułmanie (spełniają) wzajemnie ze swoimi mieczami, zarówno mordercy, jak również zamordowany trafi do piekla. "

I powiedział: "O Boga apostoł! Jest to prawo do mordercy, ale co z zamordowany?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "On na pewno miał zamiar zabić swego towarzysza."

Tom 1, Book 2, nr 31

Opowiadane "Abdullah:

Gdy był ujawniła następujące Verse: "To ci którzy uwierzyli i nie mylić ich wiarę w złe (czcili poza Bogiem.)" (6

83), towarzysze Boga apostoł pytanie, "Kto jest wśród nas, którzy nie zrobić niesprawiedliwości (zły)?"

Bóg ujawnił: "Nie ulega wątpliwości, łączenia z innymi kultu Boga jest wielkie niesprawiedliwości (zły) rzeczywistości."

(31.13)

Tom 1, Book 2, nr 32

Opowiadane Abu Huraira:

Prorok powiedział, "Znaki na hypocrite są trzy: 1. Za każdym razem, gdy on mówi, on mówi kłamstwo. 2. Ilekroć On obiecuje, on zawsze przerwy (obietnicy) 3.. Jeżeli użytkownik ufa mu, okazuje się być nieuczciwi. (Jeśli coś zachować, jak z niego zaufania, on nie będzie powrotu.) "

Tom 1, Book 2, nr 33

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr:

Prorok powiedział: "Kto ma następujące cztery (cechy) będzie czysta hypocrite i kto ma jeden z następujących cech charakterystycznych będzie mieć jeden z obłudy i chyba aż daje. 1. Ilekroć jest powierzone, zdradzają 2.. Za każdym razem, gdy on mówi, on mówi kłamstwo. 3. Ilekroć czyni on przymierze, udowodni zdrajców. 4. Ilekroć on kłótni, zachowuje się on w bardzo imprudent, zło i obelżywy sposób. "

Tom 1, Book 2, Nr 34

Opowiadane Abu Huraira:

Boga apostoł powiedział: "Kto ustanawia modlitwy w nocy Qadr obecnie szczera nadzieję i wiarę w celu osiągnięcia korzyści Boga (nie wykazują off), a następnie wszystkie jego grzechy przeszłości będzie odpuszczone."

Tom 1, Book 2, nr 35

Opowiadane Abu Huraira:

Prorok powiedział: "Osoba, którzy uczestniczą w (Święty bitew) w Boga i nie powodować zmusza go do tego chyba wiarę w Boga i Jego Apostołów, zostanie zaplacone przez Boga albo z nagrody lub booty (jeżeli przetrwa) lub zostaną dopuszczone do Raju (jeśli jest on zabity w bitwie jako męczennika). I gdyby nie uznała za trudne dla moich zwolenników, a następnie I nie pozostają w tyle wszelkie sariya się do Dżihad i chciałbym mieć kochali się męczeńską w Boga powoduje a następnie w życiu, a następnie męczeństwo, a następnie w życiu, a następnie ponownie męczeńską w Jego przyczyną. "

Tom 1, Book 2, Nr 36

Opowiadane Abu Huraira:

Boga apostoł powiedział: "Kto ustanawia modlitwy w nocy Ramadanu wiernie obecnie szczerej wierze i nadzieję na osiągnięcie Boga nagród (nie pokazano), wszystkie jego grzechy przeszłości będzie odpuszczone."

Tom 1, Book 2, nr 37

Opowiadane Abu Huraira:

Boga apostoł powiedział: "Ten, kto przestrzega postów w miesiącu Ramadan, szczerej wierze i nadzieję na osiągnięcie Boga nagród, a następnie wszystkie jego grzechy przeszłości będzie odpuszczone."

Tom 1, Book 2, Nr 38

Opowiadane Abu Huraira:

Prorok powiedział: "Religia jest bardzo prosta i kto overburdens się w jego religii nie będzie w stanie kontynuować w ten sposób. Tak więc nie powinno być ekstremiści, ale staramy się być blisko do perfekcji i pojawić się dobrą nowiną, że będą nagradzani ; I zyskać siłę przez religię w poranków, nocy ".

(Patrz Fath-ul-Bari, strona 102, t. 1).

Tom 1, Book 2, Nr 39

Opowiadane Al-Bara "(bin" Azib):

Gdy przyszedł do Proroka Medyna, on pozostał z pierwszych jego grandfather wujkowie lub matek z Ansar.

On oferuje swoje modlitwy stoi Baitul-Maqdis (Jerozolima) szesnaście lub siedemnaście miesięcy, ale chciał, że mógł się modlić stoi Ka'ba (Mekka).

Pierwsze modlitwy, które oferowane stoi Ka'ba była "ASR modlitwy w towarzystwie kilku osób.

Wtedy jeden z tych, którzy zaoferował, że modlitwa z nim przyszedł i przeszedł przez kilka osób w meczecie bowing którzy byli w swoich modlitwach (stojące Jerozolima).

Mówił im zajęcie, "Na Boga, świadczą, że mam modlił się z Boga apostoł stojące Mekka (Ka'ba).

Przesłuchanie, że tych ludzi, ich zmiana kierunku w Ka'ba natychmiast. Żydów i ludzi z Pisma, które mają być używane z zadowoleniem Proroka zobaczyć stojące Jerozolima w modlitwie, ale kiedy zmiana jego kierunku, w Ka'ba, podczas modlitwy, one odrzucone z niego. Al-Bara "dodaje," Zanim nasze zmiana kierunku w Ka'ba (Mekka) w modlitwach, niektórych muzułmanów miał zmarły lub zostały zabite i nie wiem co powiedzieć o nich (dotyczące ich modlitwy .) Ujawniła następnie Bóg: Bóg nigdy się wasza wiara (modlitwy), aby zostać utracone (tj. tych modlitw muzułmanów były ważne).

"(2

143).

Tom 1, Book 2, nr 40

Opowiadane Abu Huraira:

Boga apostoł powiedział: "Jeśli ktoś z was poprawy (w następujący sposób ściśle) jego religii islamskiej, a następnie jego dobre czyny zostaną nagrodzone dziesięć razy do siedemset razy na każdy dobry uczynek i zły uczynek zostanie zarejestrowane jako jest."

Tom 1, Book 2, nr 41

Opowiadane "Aisha:

Gdy przyszedł Prorok zaś kobieta siedział ze mną.

On powiedział: "Kim ona jest?"

I odpowiedział: "Ona jest tak i tak, i powiedział mu o niej (nadmiernego) modląc się.

Disapprovingly On powiedzial: "Czy (dobre) uczynki, które jest w Twojej mocy (bez overtaxed) jako Bóg nie dostać zmęczony (z podaniem nagród), ale (na pewno) będzie się zmęczony i najlepszym czynem (akt kultu religijnego) w oczach Boga jest to, co odbywa się regularnie. "

Tom 1, Book 2, Nr 42

Anas opowiadane:

Prorok powiedział: "Kto powiedział:" Żaden człowiek ma prawo być czcili Boga, ale i w jego dobre serce (wiary) równej wagi do ziarna jęczmienia będą podejmowane obecnie Hell.

A kto powiedział: "Żaden człowiek ma prawo być czcili Boga, ale i w jego dobre serce (wiary) równej wagi do ziarna pszenicy będą podejmowane obecnie Hell. A kto powiedział:" Żaden człowiek ma prawo być czczony ale i Boga w sercu jego dobro (wiary) równa masie atomu będą podejmowane obecnie Hell ".

Tom 1, Book 2, Nr 43

Opowiadane 'Umar bin Al-Khattab:

Gdy Żyd powiedział do mnie: "O głównego wierzących! Istnieje werset w Twojej Świętej księgi, którą jest odczytywana przez was wszystkich (muzułmanów), i gdyby zostały nam objawione, będziemy miały ten dzień (w którym było objawione jako dzień radości. "Umar bin Al-Khattab pytanie," co jest, że werset? "Żyd odpowiedział," Ten dzień mam doskonali swoje religii dla Ciebie, zakończone Moje laski na ciebie, i dla wybranych ci islamu jako religii. "(5

3) "Umar odpowiedział:" Nie ulega wątpliwości, wiemy gdzie i kiedy ten werset został objawiony Proroka. To był piątek i Proroka stał na "Arafat (tj. Dzień Hajj)"

Tom 1, Book 2, Nr 44

Opowiadane Talha bin "Ubaidullah:

Pewien człowiek z Najd z unkempt włosów przyszedł do Boga Apostoła i usłyszał jego donośnym głosem, ale nie mogła zrozumieć, co on mówił, przyszedł do niego blisko, a następnie przyszedł do nas wie, że był on z prośbą o islamie.

Boga apostoł powiedział: "Nie masz do zaoferowania perfekcyjnie modlitwy pięć razy w dzień iw nocy (24 godzin)."

Człowiek zapytał: "Czy istnieje więcej (modląc)?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "Nie, ale jeśli chcesz zaoferować Nawafil modlitwy (można)."

Boga apostoł dalszych rzekł do niego: "Musisz przestrzegać postów w ciągu miesiąca Ramad,".

Człowiek zapytał, "Czy istnieją jakieś bardziej czczo?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "Nie, ale jeśli chcesz obserwować Nawafil postów (można)." Wtedy Bóg rzekł do dalszego Apostoła niego, "Musisz zapłacić Zakat (obowiązkowe miłości)."

Człowiek zapytał: "Czy istnieje coś innego niż Zakat dla mnie zapłacić?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "Nie, chyba że chcesz dać jałmużnę własnych."

A potem, że człowiek retreated mówiąc: "Na Boga! I nie będzie ani mniej, ani więcej niż to."

Boga apostoł powiedział: "Jeśli to, co mówił jest prawdą, wtedy będzie udany (tzn. on będzie przyznawana Raj)."

Tom 1, Book 2, Nr 45

Opowiadane Abu Huraira:

Bóg powiedział Apostoł, "(wierzacym) którzy towarzyszy procesji pogrzebowych z muzułmańskich, szczerej wierze i nadzieję na osiągnięcie nagradzać Boga i pozostaje z nią aż do pogrzebu modlitwa jest oferowana i uroczystości pochówku ponad on wróci z nagrodą dwóch Qirats. Qirat Każdy jest podobny do wielkości (Mount) Uhud. On którzy oferuje pogrzebie tylko modlitwą i wraca przed zakopaniem zwróci z nagrody Qirat tylko jednego. "

Tom 1, Book 2, Nr 46

Opowiadane "Abdullah:

Prorok powiedział, "nadużywanie muzułmanka jest Fusuq (czyniąc zło) i zabicie go jest firma KUFR (niewiary)."

Opowiadane "Ubada bin Jak szczytu:" Boga Apostoł udał się do informowania ludzi o (dnia) nocy dekret (Al-Qadr), ale nie zdarzyło się jeden quarrel między dwoma muzułmańskich mężczyzn. Prorok powiedział: "Ja przyszedłem, poinformować Cię o (data) w nocy z Al-Qadr, ale jak tak i tak i tak i tak quarrelled, jego wiedza była zabiorą (nie pamiętam), a może było lepiej dla Ciebie.

Teraz szuka go w 7, 9 i 5 (z ostatnich 10 dni w miesiącu Ramadan). "

Tom 1, Book 2, Nr 47

Opowiadane Abu Huraira:

Pewnego dnia, gdy Prorok siedział w towarzystwie kilku osób, (Anioł) Gabriel przyszedł i zapytał: "Czym jest wiara?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "Wiara jest: kto wierzy w Boga, Jego aniolów, () spotkanie z Nim i Jego Apostołów, i aby wierzyć w zmartwychwstanie." Potem kolejne pytanie "Czym jest islam?" Bóg odpowiedział Apostoł, "by oddać pokłon Boga Jedynego i nikt inny, do oferty modlitwy doskonale płacić obowiązkowe miłości (Zakat) i przestrzegania postów w miesiącu Ramadan. "Potem kolejne pytanie," Co to jest Ihsan (doskonałości)? "Bóg odpowiedział Apostoł," by oddać pokłon Bóg, jeśli widzę go, a jeśli nie możesz osiągnąć ten stan nabożeństwo następnie należy uznać, że On jest już na ciebie. "Potem kolejne pytanie," Kiedy zostanie ustalone godzina? "Bóg odpowiedział Apostoł," ma odpowiadającego nie lepiej wiedzą niż pytania.

Ale będzie informować o jego znaki.

1. Gdy niewolnika (Lady) rodzi jej kapitan.

2. Kiedy pasterze wielbłądów czarnego rozpocząć chluba i konkurować z innymi w budowę budynków wyższych.

A Hour jest jednym z pięciu rzeczy, których nikt nie wie, oprócz Boga.

Prorok następnie recytowane: "Zaprawdę, Bóg (Alone) jest wiedza o Godzinie -".

(31. 34) Następnie, że człowiek (Gabriel) w lewo i jego towarzysze Proroka poprosił, aby połączyć go z powrotem, ale nie mogli go zobaczyć.

Wtedy Prorok powiedział: "To był Gabriel którzy przybyli, aby nauczać ludzi, ich religia."

Abu Abdullah powiedział: On (Prorok) uznała, że wszystkie jako część wiary.

Tom 1, Book 2, Nr 48

Opowiadane "Abdullah bin 'Abbas:

I została poinformowana przez Abu Sufyan, że Herakliusz powiedział do niego: "I zapytał, czy oni (naśladowcami Mahometa), zwiększenie lub zmniejszenie. Poszukać odpowiedział, że zostały one rosną. A w rzeczywistości jest to droga do prawdziwej wiary jest ono kompletne we wszystkich aspektach. I dalej pytanie, czy nie było nikogo, którzy po jego akceptację (proroków) religii (islamu) stał displeased i wyrzucić ją. Poszukać odpowiedzi na negatywne, aw rzeczywistości jest to (znak) prawda wiary. Po jej wejściu radością serca i miesza z nich całkowicie, nikt nie może być displeased z nim. "

Tom 1, Book 2, Nr 49

Opowiadane An-Bashir Nu'man bin:

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "legalnej i nielegalnej rzeczy są oczywiste, ale między nimi nie są wątpliwe (podejrzanych) i większość rzeczy ludzie nie mają wiedzy na ich temat.

Więc kto zapisuje się z tych podejrzanych rzeczy zapisuje jego religię i jego cześć.

A kto indulges w tych podejrzanych rzeczy jest jak pasterz którzy grazes (jego zwierzęta) w pobliżu Hima (prywatne pastwisko) i ktoś inny w każdej chwili jest on zobowiązany do uzyskania w nim.

(O ludzie!) Uważaj!

Każdy król ma Hima i Hima Boga na ziemi jest Jego nielegalne (zabronione) rzeczy.

Uważaj!

Nie jest to ciało w ciele, jeśli staje się ona dobra (zreformowany) całe ciało staje się dobre, ale jeżeli dostaje uszkodzoną całego ciała dostaje uszkodzoną i że to serce.

Tom 1, Book 2, Nr 50

Opowiadane Abu Jamra:

Użyłem siedzieć z Ibn 'Abbasa i uczynił mnie siedzieć na jego miejscu posiedzenia.

On do mnie z wnioskiem do pozostania z nim w porządku, że może dać mi akcje z jego własności.

I pozostał z nim na dwa miesiące.

Gdy on mówił (do mnie), że gdy delegacja z pokolenia Abdul Qais przyszedł do Proroka, Prorok zapytał ich: "Kim są osoby (tj. Ciebie)? (Lub) którzy są przekazać?"

Oni powiedzieli: "Jesteśmy z pokolenia Rabi'a".

Prorok Wtedy rzekł do nich: "Witajcie!" O ludzie (lub O delegacji Abdul Qais!) Nie będzie hańbą nie masz żal, będzie można ".

Oni powiedzieli: "O Boga apostoł! Nie możemy przyjść do Ciebie chyba w świętym miesiącu i nie jest niewiernym pokolenia Mudar odstępie między Tobą a nami. Porządku Więc proszę nam zrobić coś dobrego (religijne uczynki), abyśmy mogli poinformować naszych ludzi, których mamy tyle w lewo (w domu), i że możemy wprowadzić Raj (przez działające w nich). "

Wtedy zapytał o napoje (co jest zgodne z prawem i co jest nielegalne).

Prorok zamówić je zrobić cztery rzeczy i zakazała ich od czterech rzeczy.

Kazał im uwierzyć w Boga Jedynego i zapytał ich: "Czy wiesz, co rozumie się przez wierząc w Boga Jedynego?"

Oni powiedzieli: "Bóg i Jego Apostoła wie lepiej".

Następnie Prorok powiedział: "To oznacza: 1. Zeznawać, że nikt nie ma prawa do czcili Boga, ale i Muhammad jest Bóg Apostoła. 2. Modlitwy doskonale 3 oferty. Płacić Zakat (obowiązkowe miłości) 4. Obserwować szybko w miesiącu Ramadan. 5. A płacić Al-Khumus (jedna piąta z booty, które mają być podane w Boga Przyczyna). Potem zakazała ich cztery rzeczy, a mianowicie, Hantam, Dubba "Naqir Ann Muzaffat lub Muqaiyar; (te były nazwiska w doniczkach, które zostały przygotowane napoje alkoholowe) (Prorok wymienionych kontener wina i on rozumie się wino). Prorok powiedział dalej (dla nich): "zaznacz je (te instrukcje) i przekazać je do ludzi kogo masz pozostawił ".

Tom 1, Book 2, nr 51

Opowiadane 'Umar bin Al-Khattab:

Boga apostoł powiedział: "Nagroda czynów zależy od intencji i każda osoba otrzyma nagrody w zależności od tego, co on przeznaczony. Więc kto wyemigrował do Boga i Jego Apostoła, a następnie jego emigracji był dla Boga i Jego Apostoła. A kto wyemigrował do worldly lub korzyści dla kobiety do zawarcia małżeństwa, jego emigracji było to, co wyemigrował. "

Tom 1, Book 2, Nr 52

Opowiadane Abu Mas'ud:

Prorok powiedział, "Jeżeli człowiek spędza na swojej rodziny (z zamiarem posiadania nagroda od Boga) szacunku dla Boga to jest dobra (rodzaj) jałmużnę, dając w nagrodę za niego.

Tom 1, Book 2, Nr 53

Opowiadane Sa'd bin Abi Waqqas:

Boga apostoł powiedział: "Będziesz nagradzani za to, co rozdaja ze względu na Boga, nawet jeśli były kęs chleba, które można umieścić w swojej żony usta".

Tom 1, Book 2, Nr 54

Opowiadane Jarir Abdullah bin:

I oddał w zastaw lojalny do Boga Apostoła w następujących przypadkach: 1.

2 oferty modlitwy doskonale.

zapłacić Zakat (obowiązkowe miłości) 3.

i szczere i prawdziwe dla każdego muzułmańskich.

Tom 1, Book 2, Nr 55

Ziyad opowiadane bin'Ilaqa:

Usłyszałem Jarir bin Abdullah (chwaląc Boga).

W dniu, kiedy Al-Mughira bin Shu'ba umarł, on (Jarir) dostał się (na pulpit) i podziękował Bogu i pochwalił i powiedział: "bój się Boga Jedynego, który nie razem z Nim być czczony. (Użytkownik powinno) być spokojny i cichy aż do (nowych) szef przychodzi do ciebie i on przyjdzie do ciebie wkrótce. Poproś Boga o przebaczenie za (późnego) naczelnika, ponieważ sam umiłował, aby odpuszczać. "

Jarir dodaje, "Amma badu (już wtedy), udał się do Proroka i powiedział:" Ja daję moim wyłożenia lojalny do Ciebie islamu ".

Prorok klimatyzowane (mój zastaw) dla mnie jest szczere i prawdziwe dla każdego muzułmańskich tak dałem moje zobowiązanie go do tego.

Według Pana ten meczet!

Ja jestem szczery i prawdziwy dla Ciebie (muzułmanów).

Następnie Jarir poprosił o przebaczenie Boga i zstąpił (na pulpit).


.

Tłumaczenie Sahih Bukhari, Book 3: Wiedza

(Ok. 80 Hadiths)

Tom 1, Book 3, Nr 56

Opowiadane Abu Huraira:

Choć Prorok mówił coś w gromadzeniu, Bedouin przyszedł i zapytał go: "Kiedy będzie Godzina (Doomsday) miało miejsce?"

Boga apostoł kontynuował rozmowy, tak powiedział, że niektórzy ludzie Boga Apostoł miał usłyszał pytanie, ale nie jak co, że Bedouin zwróciła.

Niektóre z nich powiedział, że Alllah's Apostoł nie usłyszeli.

Po zakończeniu swojej wypowiedzi Proroka, on powiedział, "Gdzie jest Zapytal, którzy pytała o Hour (Doomsday)?"

W Bedouin powiedział: "Ja jestem tutaj, Apostoła O Boga".

Wtedy Prorok powiedział: "Gdy uczciwość jest utracone, a następnie poczekać na godzinę (Doomsday)."

W Bedouin powiedział: "Jak będzie, że zostaną utracone?"

Prorok powiedział: "Kiedy organ władzy lub znajduje się w rękach osób nienadających się, a następnie poczekać na godzinę (Doomsday.)"

Tom 1, Book 3, Nr 57

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr:

Kiedy Prorok pozostał za nami w podróż.

On dołączył do nas, gdy byliśmy wykonywania ablution do modlitwy, który został nadmiernie uwagi.

Byliśmy po prostu przechodzi przez nasze ręce mokre nogi (a nie mycie ich właściwie) tak Proroka skierowane do nas w donośnym głosem i rzekł: dwa lub trzy razy: "Zapisz pietach z ogniem".

Tom 1, Book 3, Nr 58

Opowiadane Ibn 'Umar:

Boga apostoł powiedział, "Wśród drzew znajduje się drzewo, liście, które nie wchodzą i jest jak muzułmańskie. Powiedz mi nazwę tego drzewa."

Każdy rozpoczęto rozważania na temat drzew z obszarów pustynnych.

I myśli o dacie palmy, ale wstydzi się czuli inni następnie odpowiedzieć na pytanie, "Co to jest, że drzewa, o Boga apostoł?"

On odpowiedział: "To jest data-palmy".

Tom 1, Book 3, Nr 59

Opowiadane Ibn 'Umar:

Prorok powiedział, "Wśród drzew znajduje się drzewo, liście, które nie wchodzą i jest jak muzułmańskie. Powiedz mi nazwę tego drzewa."

Każdy rozpoczęto rozważania na temat drzew z obszarów pustynnych.

I myśli o dacie palmy.

W innych następnie zapytał, "Prosimy o poinformowanie nas, jakie jest, że drzewa, o Boga apostoł?"

On odpowiedział: "To jest data-palmy".

Tom 1, Book 3, Nr 60

Opowiadane Ibn Umar:

tak samo jak powyżej 59 Hadith.

Tom 1, Book 3, Nr 61

Opowiadane Ibn Umar:

tak samo jak powyżej 59 Hadith.

Tom 1, Book 3, nr 62

Opowiadane Ibn Umar:

tak samo jak powyżej 59 Hadith.

Tom 1, Book 3, Nr 63

Opowiadane Anas bin Malik:

Choć były posiedzenia z Proroka w meczet, mężczyzna wszedł jazdy na wielbłąda.

Uczynił jego wielbłąda kneel w meczet, związany jego hasło a następnie powiedział: "Kto z was jest Muhammad?"

W tym czasie Proroka siedział wśród nas (jego towarzysze) skłaniające się na jego ramieniu.

My odpowiedział, "Ten biały człowiek rozkładane na jego ramieniu."

AN następnie skierowana niego "synu Abdul Motalliba".

Prorok powiedział: "Ja jestem tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania."

Mąż powiedział do proroka: "Chcę prosić was coś i będzie trudno przesłuchaniem. Więc nie rozgniewał się."

Prorok powiedział: "Zapytaj cokolwiek chcesz."

Człowiek powiedział: "Proszę was przez Pana, a Pan tych, którzy byli przed wami, Bóg wysłał do Ciebie jako Apostoła do wszystkich ludzi?"

Prorok odpowiedział: "Na Boga, tak".

Człowiek dalszych powiedział: "Proszę was przez Boga. Bóg Czy można zamówić do zaoferowania pięć modlitw w dzień iw nocy (24 godzin).? On odpowiedział:" Na Boga, Tak. "Człowiek dalszych powiedział:" Proszę was Na Boga!

Czy Bóg zamówić można obserwować postów w ciągu tego miesiąca w roku (tj. Ramadanu)? "On powiedzial:" Na Boga, Tak. "Człowiek dalszych powiedział:" Proszę was przez Boga.

Czy Bóg zamówić można podjąć Zakat (obowiązkowe miłości) z bogatych ludzi i rozpowszechniać je wśród naszych ludzi biednych? "Prorok odpowiedział:" Na Boga, tak. "Następnie powiedział, że człowiek," Mam uwierzyła, że we wszystkich, z którymi można zostały wysłane, a ja zostały wysłane przez moich ludzi jako Poslanca, i Ja Dimam bin Tha'laba z braci Baniego Sa'd bin Bakr. "

Tom 1, Book 3, nr 64

Opowiadane "Abdullah bin Abbasa:

Po Boga apostoł wydał pismo do osoby i nakazał mu iść i dostarczyć go do Gubernator Bahrajn.

(On zrobił tak) i Prezes Bahrajn wysłał go do Chousroes, którzy czytać tego listu, a następnie go tore sztuk.

(Sub-narrator (Ibn Shihab) uważa, że Ibn Al-Musaiyab powiedział, że Bóg powołał Apostoła Boga wobec nich (mówiąc), "Bóg tear maja je w kawałkach, i rozprowadzić je wszystkie w całości)."

Tom 1, Book 3, Nr 65

Opowiadane Anas bin Malik:

Kiedy Prorok napisał list lub miał pomysł pisania listu.

Prorok powiedział, że był (władców) nie czytać listów, o ile nie zostały zaplombowane.

Prorok więc dostał srebrny pierścień złożony z "Muhammad Boga apostoł" wyryte na nim.

Ponieważ jeśli były po prostu obserwując jego biały Brokat w ręce Proroka

Tom 1, Book 3, nr 66

Opowiadane Waqid Abu Al-Laithi:

Chociaż Boga apostoł siedział w meczet z niektórych ludzi, trzech mężczyzn przyszedł.

Dwóch z nich pochodziło z przodu Boga i apostoł trzeci odszedł.

Dwie osoby stojące przed trzymane w Boga Apostoła na chwilę, a następnie jeden z nich znalazł miejsce w kręgu i siedział tam, podczas gdy inne siedział za gromadzenie, a trzeci odszedł.

Gdy Boga Apostoł głosił jego zakończeniu, rzekł: Czyż mam ci powiedzieć na temat tych trzech osób? Jednym z nich jest-wziął się do Boga, tak Bóg wziął go do Jego łaski i miłosierdzia i zakwaterowanych go, drugi poczułem nieśmiały od Boga, Bóg tak osłoniętych go w jego miłosierdzie (i nie karać go), natomiast trzeci odwrócił twarz z Bogiem i odszedł, tak Bóg odwrócił swe oblicze go również ".

Tom 1, Book 3, Nr 67

Opowiadane "Abdur Rahman bin Abi Bakra ojca:

Kiedy Prorok był jego camel riding a człowiek był jego gospodarstwa rein.

Prorok zapytał: "Jaki jest dziś dzień?"

Zachowuje spokój, myśli, że może dać tego dnia inną nazwę.

On powiedział: "Czy nie jest to dzień Nahr (ubój zwierząt na ofiarę)" odpowiedziała, "Tak."

Następnie zapytał, "którego miesiąca to jest?"

My ponownie przechowywane spokojny, myśli, że może dać jej inną nazwę.

Potem powiedział: "Czy to nie miesiąca Dhul-Hijja?"

My odpowiedział, "Tak."

On powiedział: "Zaprawdę! Krwi, mienia i czci świętych są do siebie (np. muzułmanie) jak świętość tego dnia do Ciebie, w tym miesiącu i Ciebie w tym mieście od Ciebie. Spoczywa na tych, którzy są obecni informuje tych którzy są nieobecni z powodu tych, którzy są nieobecni mogą zrozumieć (co ja powiedziałem) lepsza niż obecna publiczność ".

Tom 1, Book 3, nr 68

Opowiadane Ibn Mas'ud:

Prorok wykorzystane do podjęcia opieki z nas w głoszeniu wybierając odpowiedni czas, tak abyśmy nie znudzą.

(On powstrzymał się od pestering nam kazania i wiedzę cały czas).

Tom 1, Book 3, Nr 69

Opowiadane Anas bin Malik:

Prorok powiedział: "Ułatwianie rzeczy do ludzi (dotyczące spraw religijnych), i nie powodują, że trudno je i dać im dobrą nowinę i nie uczynić z nich uciekać (od islamu)."

Tom 1, Book 3, Nr 70

Opowiadane Abu Wail:

Abdullah wykorzystywane do religijnego mówić do ludzi w każdy czwartek.

Kiedy ktoś powiedział, "O ABA" Abdur-Rahman! (Na Boga) Chciałbym, jeżeli można głosić nas codziennie. "

On odpowiedział: "Jedyną rzeczą, która uniemożliwia mi z tym, że jest Nienawidze Cię nosiło, i bez wątpienia I take care of you w głoszeniu przez wybranie odpowiedniego czasu, podobnie jak Prorok czynili z nas, ze strachu przed co nam nudno. "

Tom 1, Book 3, Nr 71

Opowiadane Muawiya:

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "Jeżeli Bóg chce czynić dobro, aby osoba, On czyni go zrozumieć religii. Ja tylko dystrybutorem, ale o grant pochodzi od Boga. (I remember), że ten naród (true muzułmanów) będzie na bieżąco na następujących Boga i nauki ścisłe nie będą poszkodowani przez jednego się na różne ścieżki do Boga porządku (dzień Zmartwychwstania). "

Tom 1, Book 3, nr 72

Opowiadane Ibn 'Umar:

Byliśmy z Proroka, a spadix daty-palma została do niego.

W tym mówił, "Wśród drzew znajduje się drzewo, które przypomina muzułmańskich".

Chciałem powiedzieć, że była to data-palmy, ale jak byłem najmłodszy z wszystkich (z nich) i przechowywane quiet.

Wtedy Prorok powiedział: "Jest to data-palmy".

Tom 1, Book 3, Nr 73

Opowiadane "Abdullah bin Mas'ud:

Prorok powiedział: "Nie chce być jak nikomu, z wyjątkiem dwóch przypadków. (Pierwszy jest) Osoba, której Bóg dał bogactwa i spędza go sprawiedliwie; (drugi) z jednej których Bóg dał mądrość ( Święty Koran) i działa zgodnie z nim i uczy go inni. "

(-Fateh al-Bari strona 177, t. 1.)

Tom 1, Book 3, Nr 74

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Że różnił się z Chur bin Qais bin Hisn Al-Fazari dotyczące towarzysza (Proroka) Mojżesza.

Ibn 'Abbas powiedział, że był Khadir.

Tymczasem, Ubai bin Ka'b przekazywane przez nich i Ibn 'Abbas wezwał go, mówiąc: "Mój przyjaciel (Chur) i mam różnił się w odniesieniu do Mojżesza" towarzysz, którego Mojżesz, wyznaczona na drodze do spełnienia. Czy słyszałeś Proroka wspomnieć coś o nim ? On powiedział: "Tak.

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "Podczas gdy Mojżesz siedział w towarzystwie niektórych Izraelitów, człowiek przyszedł i zapytał go." Czy wiesz, że ktoś którzy są bardziej niż nauczyć?

Mojżesz odpowiedział: "L."

Bóg wysłał Bożego Inspiracja do Mojżesza: "Tak, nasz niewolnik Khadir (nauczyłem się więcej niż jest.)" Mojżesz zwrócił (Boga), jak do niego (Khadir).

Tak więc Bóg uczynił ryby jako znak dla niego i powiedział mu, że gdy ryba została utracona, powinien on powrócić (w miejscu, gdzie miał on stracił) i nie chciał go spotkać (Al-Khadir).

Mojżesz poszedł na szukasz znak ryby w morzu.

W sługa-chłopiec Mojżesza powiedział do niego: Czy pamiętasz kiedy betook się na rock, I rzeczywiście zapomniałem ryby, ale żaden szatan mnie zapomnij o niej pamiętać.

Na tej Mojżesz powiedział: "To, co udało nam się stara?

(18.64) Oni poszli z powrotem retracing ich pieszo-kroki, i stwierdziliśmy, Khadir.

(I) tego, co wydarzyło się dalej do nich jest najwyższy w Święty Koran przez Boga.

(18,54 do 18,82)

Tom 1, Book 3, Nr 75

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Kiedy Prorok obejmował mnie i powiedział: "O Boze! On mu wiedzy o książkę (Koran)."

Tom 1, Book 3, Nr 76

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Gdy przyszedł jazdy konnej ona-osła i był (tylko) osiągnęły wiek dojrzewania.

Boga apostoł był oferuje modlitwę w Mina.

Nie było w ścianie naprzeciwko niego i Zdałem w przedniej części z rzędu, natomiast zostały one oferowanie swoich modlitwach.

Nie I niech ona osła-luzem, które będą wypasać się i wszedł do rzędu, i nikt nie sprzeciwił się.

Tom 1, Book 3, Nr 77

Opowiadane Mahmud bin Rabi'a:

Gdy byłem chłopcem pięciu, Pamiętam, Prorok wziął wodę z wiadra (dotychczas używane do uzyskiwania wody, dobrze) z jego jamy ustnej i wyrzucony na jej twarz.

Tom 1, Book 3, Nr 78

Opowiadane Ibn 'Abbas:

że różnił się z Chur bin Qais bin Hisn Al-Fazari dotyczące towarzysz Proroka Mojżesza.

Tymczasem, Ubai bin Ka'b przekazywane przez nich i Ibn 'Abbas wezwał go słowami: "Mój przyjaciel (Chur) i mam różnił się w odniesieniu do Mojżesza" towarzysz których Mojżesz zwrócił się do sposobu spełnienia. Czy słyszałeś Boga apostoł wspomnieć coś o nim? Ubai bin Ka'b powiedział: "Tak, słyszałem Proroka wspomnieć coś o nim (mówiąc), podczas gdy Mojżesz siedział w towarzystwie niektórych Izraelitów, człowiek przyszedł i zapytał go:" Czy wiesz, że ktoś którzy się nauczyć więcej niż ? Mojżesz odpowiedział: "L." Tak Bóg wysłał Bożego Inspiracja do Mojżesza: "- Tak, nasz jest niewolnikiem Khadir nauczyłem się więcej niż można. Mojżesz zapytał Boga, jak do niego (Al-Khadir). Bóg uczynił jeden ryb znak dla niego i powiedział mu, gdy ryba została utracona, powinien on powrócić (w miejscu, gdzie miał on stracił) i nie chciał go spotkać (Al-Khadir). Mojżesz poszedł na szukasz znak ryby w do morza. sługa-chłopiec powiedział do Mojżesza: "Czy pamiętasz kiedy betook się na rock, I rzeczywiście zapomniałem ryby, ale żaden szatan mnie zapomnij o niej pamiętać. W tym Mojżesz powiedział:" To jest to, co mamy stara ".

Oni poszli z powrotem retracing ich ślady, i znaleźć Kha, reż. (I) tego, co wydarzyło się dalej o nich jest najwyższy w Święty Koran przez Boga. "

(18,54 do 18,82)

Tom 1, Book 3, Nr 79

Opowiadane Abu Musa:

Prorok powiedział: "Przykład z wiedzy i wskazówek, które Bóg posłał mnie jest jak obfite opady deszczu spadających na ziemię, z których część została pochłonięta urodzajne gleby, że woda deszczowa, i wyprowadzeni roślinność i trawa w obfitości. (A) innej części on był twardy i woda deszczowa, która odbyła się w Boga i ludzi skorzystało z niej i ją wykorzystać do picia, czyniąc ich zwierzęta pić z niej i do nawadniania z ziemi do uprawy. (A) część była niepłodna, która nie może posiadają wody ani wyprowadź roślinności (następnie, że ziemi nie dał korzyści). Pierwszy z nich to na przykład osoby którzy obejmuje Boga i religii dostaje korzyści (z wiedzy), która wykazała, Bóg przeze mnie (proroków i uczy się, a następnie uczy . Ostatnim przykładem jest fakt, że z osobą którzy nie troska o niego i nie bierze Boga wskazówki ujawniła przeze mnie (podobnie jak On jest, że niepłodna gruntów). "

Tom 1, Book 3, Nr 80

Anas opowiadane:

Boga apostoł powiedział: "Od wśród znaki są o Godzinie (następujących): 1. Religijnej wiedzy będą odebrane (przez śmierć religijne doświadczenia mężczyzn). 2. (Religijnych) niewiedzy będą mieć znaczenie rozstrzygające. 3. Picia alkoholowych napoje (będzie bardzo częste) 4.. Nie będzie otwarty występowania nielegalnych stosunków seksualnych.

Tom 1, Book 3, Nr 81

Anas opowiadane:

I będzie dla was narrate Hadith i żaden inny niż powiem wam po jego temat.

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: Od wśród znaki są o Godzinie (następujących): 1.

Wiedzy religijnej będzie się zmniejszać (przez śmierć religijnych doświadczeń mężczyzn).

2. Religijnej ignorancji będą mieć znaczenie rozstrzygające.

3. Nie będzie otwarty występowania nielegalnych stosunków seksualnych.

4. Kobiety będą rosły w liczbę i mężczyzn będzie spadek liczby tak, że pięćdziesiąt kobiet będzie wyglądała po przez jednego człowieka.

Tom 1, Book 3, Nr 82

Opowiadane Ibn 'Umar:

Boga apostoł powiedział: "Chociaż byłem śpiący, widziałem, że puchar był pełen mleka przyniósł mi i mojej wypełnić wypiłam aż zauważyłem (mleko) wetness jego najbliższych z mojej gwoździ. Następnie dałem pozostałe mleko" Umar Ibn Al-Khattab "towarzysze Proroka pytanie," Co można interpretować (o tym marzy)? "O Boga Apostoł," On powiedzial: "(To jest religijny) wiedzy."

Tom 1, Book 3, Nr 83

Opowiadane "Abdullah bin Amr bin Al" Aas:

Boga apostoł zatrzymany (przez pewien czas w pobliżu Jimar) Mina w trakcie jego ostatniej Hajj dla ludzi i oni prosząc go pytania.

Pewien człowiek przyszedł i powiedział: "Ja pamiętam i dostał mój ogolił głowę przed ubojem w Hadi (rezygnując zwierząt)."

Prorok powiedział: "Nie ma nic złego, i nie wykracza ubój."

Następnie inna osoba przyszła i powiedziała: "Ja pamiętam i ubitych (wielbłąda), zanim Rami (wyrzuceniem z kamyczki) na Jamra".

Prorok powiedział: "Czy Rami teraz i nie szkodzić".

The narrator dodaje: Więc w tym dniu, kiedy Prorok został zapytany o cokolwiek (w odniesieniu do uroczystości z Hajj) wykonywane przed lub po jego odpowiednim czasie, jego odpowiedź była: "Czy on (obecnie) i nie ma krzywdy."

Tom 1, Book 3, Nr 84

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Ktoś rzekł do Proroka (podczas jego ostatniego Hajj), "I did uboju, zanim wykona Rami".

Prorok Skinęli z jego strony i powiedział: "Nie ma nic złego w tym." Potem rzekł inną osobę. "I got my ogolił głowę przed oferując ofiary." Prorok Skinęli z jego strony, mówiąc: "Nie ma nic złego w tym ".

Tom 1, Book 3, Nr 85

Opowiadane Abu Huraira:

Prorok powiedział, "(religijne) wiedza zostanie odebrane (przez śmierć religijnych uczonych) niewiedzy (w religii) i pojawi się udręk i Harj zwiększy".

To było pytanie: "Co to jest Harj O Apostoła Boga?"

On odpowiedział przez beckoning z jego strony, ze wskazaniem "zabijanie".

(-Fateh al-Bari Strona 192, Vol. 1.)

Tom 1, Book 3, Nr 86

Asma opowiadane:

I przyszedł do "Aisha była jednocześnie modląc się i rzekł do niej:" Co się wydarzyło do ludzi? "

Zauważyła ona, w kierunku nieba.

(Spojrzałem w kierunku meczetu), i widząc ludzi znajdujących się na modlitwie.

Aisha powiedział, "Subhan Boga".

I rzekł do niej: "Czy istnieje jakiś znak?"

She nodded z jej głowie myśl, "Tak."

I zbyt, a następnie stał (na modlitwie przed zaćmieniem) aż stał się (prawie) nieprzytomny, a później na I polewał wodą na mojej głowie.

Po modlitwie, Proroka i uwielbiony Bóg pochwalił, a następnie powiedział: "Po prostu obecnie na tym miejscu i widzieli, co mam nigdy dotąd, w tym raju i piekle. Nie ulega wątpliwości, został zainspirowany do mnie, że zostanie oddany do prób w Twoim groby i tych prób będzie podobnie jak z prób Masiah-ad-Dajjal lub prawie like it (sub narrator, który nie jest pewny wypowiedzi Asma "używane). Zostaniesz poproszony," Co wiesz o tym człowieku ( Proroka Mahometa)? "

Następnie wierni wierzącego (lub Asma "powiedział podobne słowa) będzie odpowiedź," On jest Bogiem, Mahomet Apostoł którzy mieli przyjść do nas z wyraźnym i wytyczne przyjęte i dlatego jego nauki i poszli za Nim. On jest Muhammad. "

Potem będzie go powtórzyć trzy razy. Aniołów Wtedy powie mu, "spać w pokoju, jak mamy się dowiedzieć, czy były wierne wierzącego".

Z drugiej strony, hypocrite lub wątpliwe osoba będzie odpowiedź "nie wiem, ale słyszałem ludzi, mówiąc: coś i tak powiedziałem."

(tej samej). "

Tom 1, Book 3, Nr 87

Opowiadane Abu Jamra:

Byłem tłumacza pomiędzy ludźmi i Ibn 'Abbasa.

Po Ibn 'Abbas powiedział, że delegacja z pokolenia of'Abdul Qais przyszedł do Proroka którzy zapytał ich: "Kim są osoby (tj. Ciebie)? (Lub) którzy są delegatami?"

Oni powiedzieli: "Jesteśmy z pokolenia Rabi'a".

Prorok Wtedy rzekł do nich: "Witaj, O ludzie (lub powiedział," O delegacji (Abdul Qais). ") Nie będzie hańbą nie masz żal, będzie można".

Oni powiedzieli: "Mamy do was z odległego miejsca i nie jest z pokolenia na niewiernych Mudar odstępie między Tobą a nami i nie możemy przyjść do Ciebie chyba w świętym miesiącu. Porządku Więc proszę nam zrobić coś dobrego (religijne aktów notarialnych) oraz że może również poinformować naszych ludzi, których mamy tyle w lewo (w domu) i że możemy wprowadzić Raj (przez działające na ich temat.) "Prorok zamówić je zrobić cztery rzeczy, i zabranialiśmy im z czterech rzeczy.

Kazał im uwierzyć w Boga Jedynego, Szanowny The Majestic i rzekł do nich: "Czy wiesz, co rozumie się przez wierząc w Boga Jedynego?"

Oni powiedzieli: "Bóg i Jego Apostoła wie lepiej".

Następnie Prorok powiedział: "(To oznacza, że do zeznań, że żaden człowiek ma prawo być, ale czcili Boga i że Muhammad jest Jego Apostoła, aby zaoferować doskonale modlitwy, zapłacić Zakat, do przestrzegania postów w miesiącu Ramadan, (i) Al-Khumus płacić (jedna piąta z booty, które mają być podane w Boga jest przyczyną). "Potem zakazała ich cztery rzeczy, mianowicie Ad-Dubba. Hantam, Muzaffat (i)-Naqir lub Muqaiyar (te były nazwiska garnki w których napoje alkoholowe były przygotowane). Prorok powiedział ponadto, zaznacz je (te instrukcje) i powiedz im do ludzi, których masz pozostawił ".

Tom 1, Book 3, Nr 88

Opowiadane "Abdullah bin Abi Mulaika:

'Uqba bin Al-Harith powiedział, że poślubił córkę Ihab bin Abi "Aziz.

Później kobieta przyszła do niego i powiedział: "Mam karmić (wykarmiła) Uqba i kobieta, którą poślubił (jego żona) na moje piersi."

'Uqba rzekł do niej: "Nie wiedziałam, że masz karmić (wykarmiła) mnie ani nie masz powiedz mi."

Potem wsiadł do ponad zobaczyć Boga Apostoła w Medyna, i poprosił go o tym.

Boga apostoł powiedział: "Jak można zachować ją za żonę, kiedy został on powiedział (że jest wspieranie swojej siostry-)?"

Następnie Uqba rozwiedziony jej, i poślubiła innego człowieka.

Tom 1, Book 3, Nr 89

Opowiadane 'Umar:

Mój sąsiad z Ansari Bani Zaid bin Umaiya którzy wykorzystywane do życia w "Al-Awali Medyna i wykorzystywane do odwiedzenia Proroka przez skręca.

Był niegdyś go jeden dzień, a ja kolejny dzień.

Kiedy wyszedł użyłem do wiadomości, że w dzień Bożego dotyczących inspiracji i innych rzeczy, a gdy wyszedł, kiedyś zrobić to samo dla mnie.

Kiedy mój przyjaciel Ansari, w jego kolei (po powrocie z Proroka), knocked gwałtownie w moje drzwi i byłem pytany, czy nie. "I stało się horrified i przyszli do niego. On powiedział:" Dzisiaj wielkie rzeczy się wydarzyło. " I potem udał się do Hafsa i zobaczył jej płacz. Poprosił ją, "Czy Bóg wam wszystkim Apostoła rozwodu?" Ona odpowiedziała: "Nie wiem". Następnie, wpisane na Proroka i powiedział podczas stałego, "Czy twój rozwiedziony żony? "Prorok w odpowiedzi negatywnej. I to, co powiedział,"-Allahu Akbar (Bóg jest większy). "(patrz Hadis nr 119, t. 3. szczegóły)

Tom 1, Book 3, nr 90

Mas'ud opowiadane Abu Al-Ansari:

Gdy ktoś powiedział do Boga apostoł "O Boga apostoł! I nie może uczestniczyć w (obowiązkowe congregational) modlitwy, ponieważ tak i tak (Imam) wydłuża modlitwy, kiedy prowadzi nas do niego. Narrator dodaje:" Ja nigdy nie widział Proroka więcej furious w udzielaniu porad niż był w tym dniu.

Prorok powiedział: "O ludzie! Niektórzy z was się niechęć innych dobrych uczynków (modlitwy). Więc kto prowadzi ludzi w modlitwie powinno skrócić, ponieważ wśród nich są chore słabych i potrzebujących (po kilka miejsc pracy do zrobienia) ".

Tom 1, Book 3, Nr 91

Opowiadane Zaid bin Khalid Al-Juhani:

Pewien człowiek zapytał Proroka o wybranie z "Luqata" (spadł utracone rzeczy).

Prorok odpowiedział "rozpoznać i zapamiętać jego wiązanie materiału i jego pojemnika, i podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie (o tym) jeden rok, a następnie wykorzystać je dać, ale jego właściciela, jeśli on pochodzi."

Następnie osoba wyznaczona na temat utraconych wielbłąda.

W związku z tym, Proroka i jego dostał angry cheeks lub jego twarz stała się czerwona i rzekł: "Nie ma żadnych wątpliwości, gdyż ma swój pojemnik wodą, a jego nogi i będzie docierał wody i jeść (liście) drzew Do jego właściciel uzna za ".

Człowiek a następnie poprosił o owiec, które poginęły.

Prorok odpowiedział: "To dla ciebie, twój brat (inną osobę) lub na wilka".

Tom 1, Book 3, Nr 92

Opowiadane Abu Musa:

Prorok został zapytany o to, co on zrobił jak nie, ale gdy pytań nalegał, Prorok dostał wściekły.

Następnie rzekł do ludu: "Zapytaj mnie cokolwiek chcesz."

Pewien człowiek zapytał, "Kto jest moim ojcem?"

Prorok odpowiedział: "Twój ojciec jest Hudhafa".

Potem wstała innego człowieka i rzekł: "Kto jest moim ojcem, O Apostoła Boga?"

On odpowiedział: "Twój ojciec jest Salim, Maula (uwolnionych slave) Shaiba".

Więc kiedy "zobaczył, że Umar (gniew) na twarz Proroka rzekł:" O Boga apostoł! My nawrócili do Boga (Nasze jest obraźliwy). "

Tom 1, Book 3, Nr 93

Opowiadane Anas bin Malik:

Pewnego dnia Bóg przyszedł na Apostoła (przed osób) i "Abdullah bin Hudhafa wstała i poprosiła (go)" Kto jest moim ojcem? "

Prorok odpowiedział: "Twój ojciec jest Hudhafa".

Prorok powiedział im wielokrotnie (w gniew) zadać mu niczego podobał.

'Umar knelt przed Proroka trzy razy i powiedział, "Akceptujemy Boga jako (naszych) i islamu, jak Pan (naszych) i religii, jak Muhammad (naszej) Prorok".

Po że Prorok stał się cichy.

Tom 1, Book 3, Nr 94

Anas opowiadane:

W każdym przypadku, gdy Prorok zapytał pozwolenia na wjazd, knocked drzwi ze trzy razy i za każdym razem, gdy pozdrowienie mówił zdanie (powiedział coś) kiedyś go powtórzyć trzy razy.

(Patrz Hadis nr 261, Vol. 8.).

Tom 1, Book 3, Nr 95

Anas opowiadane:

W każdym przypadku, gdy Prorok mówił zdanie (powiedział coś), używane do powtarzać trzy razy tak, że ludzie mogą zrozumieć go właściwie od niego i za każdym razem, gdy zwrócił on pozwolenia na wjazd, (on knocked drzwi) trzy razy z pozdrowieniem.

Tom 1, Book 3, Nr 96

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr:

Po Boga Apostoła pozostał za nami w podróż.

On dołączył do nas, gdy byliśmy wykonywania ablution do "ASR modlitwa, która była zbyt powodu.

Byliśmy po prostu przechodzi przez nasze ręce mokre nogi (nie mycie ich właściwie) tak Proroka skierowane do nas w donośnym głosem i rzekł: dwa lub trzy razy, "Zapisz pietach z ogniem".

Tom 1, Book 3, Nr 97

Opowiadane Abu Burda ojca:

Boga apostoł powiedział: "Trzy osoby będą miały podwójne nagrody: 1. Osobę od ludzi z Pisma którzy uwierzyli w swojego proroka (Jezus i Mojżesz), a następnie uwierzył w Proroka Mahometa (ja. E. ma obejmował islamu). 2 . Slave którzy zrzutów swoich obowiązków i do Boga swego pana. 3. Kapitan kobieta-slave którzy jej dobre maniery uczy i wychowuje ją w najlepszy możliwy sposób (religii) i manumits jej marries a następnie jej ".

Tom 1, Book 3, Liczba 97g:

Opowiadane Ibn 'Abbas:

Po Boga apostoł skierował się natomiast Bilal był towarzyszący mu.

On poszedł w kierunku kobiet myśli, że nie słyszeli (tj. jego Sermon).

On głosił im i nakazał im zapłacić jałmużnę.

(Przesłuchanie że) kobiet rozpoczęła dając jałmużnę; niektórych wpłat ich Kolczyki, niektóre wydał ich pierścienie i Bilal było gromadzenie ich w rogu jego płaszcza.

Tom 1, Book 3, Nr 98

Opowiadane Abu Huraira:

I powiedzieli: "O Boga apostoł! Kto będzie luckiest osoba, którzy zdobędą swoje wstawiennictwo w Dniu Zmartwychwstania?"

Boga apostoł powiedział: "O Abu Huraira!

"I nikt nie pomyślał, że zwróci się do mnie o to przed wami jak znam swoje tęsknoty za (nauki) Hadiths. Luckiest osoby którzy będą mieli moje wstawiennictwo w Dniu Zmartwychwstania będą z jednej którzy powiedzieli szczerze z dołu jego serce "Żaden człowiek ma prawo być czczony, lecz Bóg." i "Omar bin Abdul" Aziz napisał do Abu Bakr bin Hazm, "Spójrz na wiedzy Hadith i dostać ono napisane, jak Obawiam się, że wiedzy religijnej będzie zniknac i religijnego doświadczenia ludzi będzie umieram (umrzeć).

Nie akceptujemy niczego zapisać Hadiths z Proroka.

Rozpowszechnia wiedzę i uczyć się w niewiedzy, wiedzy nie zniknie z wyjątkiem przypadków, gdy jest trzymany w ukryciu (do siebie). "

Tom 1, Book 3, Nr 99

Opowiadane Abdullah Ibn dinar:

również czytelników tego samego (wyżej wymienione oświadczenie), jak zostało opowiadane przez "Omar bin Abdul" Aziz do "religijnego uczonego (dowiedziałem się mężczyzn) umieram (umrzeć)."

Tom 1, Book 3, Nr 100

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr bin Al" W:

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "Bóg nie zabiera wiedzy, biorąc ją od (serca) ludzi, ale staje się ona przez śmierć religii dowiedziałem się, gdy do mężczyzn żadna z (religijnych doświadczeń mężczyzn) pozostaje, ludzie przyjmują za ich przywódców w niewiedzy osób, którzy podczas konsultacji dam werdykt bez ich wiedzy. Oni będą go w blad i doprowadzi ludzi w blad. "

Tom 1, Book 3, nr 101

Opowiadane Abu Said al-Khudri:

Niektóre kobiety zwróciły się do Proroka, aby ustalić dzień dla nich, jak ludzie zostali z uwzględnieniem wszystkich jego czas.

W tym roku obiecał im jeden dzień na lekcje i religijnych przykazań.

Gdy podczas takiej lekcji Prorok powiedział: "A kobieta, której troje dzieci umiera będzie chroniony przez nich z piekła ognistego."

Na pytanie, że kobieta, "Jeśli tylko dwa umrzeć?"

On odpowiedział: "Nawet dwa (tarcza będzie jej od ognia piekielnego)."

Tom 1, Book 3, Nr 102

Opowiadane Abu Said al-Khudri:

jak powyżej (sub narratorem są różne).

Abu Huraira kwalifikowaną na troje dzieci, o których mowa w wyżej wymienionym Hadith, które nie osiągnęły wieku popełnia grzechy (tj. wieku dojrzewania).

Tom 1, Book 3, Nr 103

Opowiadane Ibn Abu Mulaika:

Za każdym razem, gdy "Aisha (żona Proroka), który dowiedział się niczego ona nie rozumieją, że użyte do zadawania ponownie aż ona go całkowicie zrozumiałe.

Aisha powiedział: "Kiedy Prorok powiedział:" Ten, kto zostanie wezwany do rachunku (o jego czyny, w Dniu Zmartwychwstania) na pewno będzie karane. "I rzekł:" Czy Bóg nie powie: "On na pewno otrzymają proste zaliczanie ".

(84,8) Prorok odpowiedział: "To oznacza tylko prezentacji sprawozdań finansowych, ale kto będzie twierdził, o swoim rachunku, z pewnością zostanie zniszczona."

Tom 1, Book 3, Nr 104

Opowiadane powiedział:

Abu Shuraih powiedział: "Kiedy 'Amr bin Said było wysłanie wojska do Mekka (do walki z" Abdullah bin Az-Zubair) I rzekł do niego: "O szef! Pozwól mi powiedzieć co Prorok powiedział w dniu następującym po podbojów z Mekka. moich uszu i usłyszał moje serce comprehended, i widziałem go z moich oczach, gdy mówił. On uwielbiony i chwalił Boga, a następnie powiedział: "Bóg, a nie osób złożyło Mekka sanktuarium.

Tak więc ktoś ma którzy wiarę w Boga i Dzien Ostatni (czyli muzułmańskie) nie powinny w nim rozlewu krwi, ani obniżyć jego drzew.

Jeśli ktoś twierdzi, że jest dozwolone w walce Mekka jako Boga apostoł nie walczyć (Mekka), powiedz mu, że Bóg dał pozwolenie na Jego Apostoła, ale on nie daje mu do Ciebie.

Prorok dodaje: "Bóg dopuszcza do mnie tylko przez kilka godzin na dobę (w podboju) i dziś (teraz) jej świętości jest taki sam (ważne) jak to było przed.

Tak jest obowiązkiem tych, którzy są obecni, aby przekazać je (informacje) do tych, którzy są nieobecni. "Abu-Shuraih został poproszony," Co zrobił 'Amr odpowiedzi? "On powiedzial' Amr powiedział," O Abu Shuraih!

Ja wiem lepiej niż ty (w tym względzie).

Mekka nie daje ochrony do jednej którzy slucha (Bóg) lub biegnie po popełnienie morderstwa, kradzieży lub (i trwa schronienia w Mekka).

Tom 1, Book 3, Nr 105

Opowiadane Abu Bakra:

Prorok powiedział.

Nie ulega wątpliwości, krwi, nieruchomość, sub-narrator myśli, że Muhammad Abu Bakra miał również wymienić swój honor (czystości), jest święty jeden do drugiego, jak jest świętość tego dnia do Ciebie w tym miesiącu yours.

Jest spoczywających na tych, którzy są obecni na tych, którzy informują ich nieobecności. "(Muhammad w Subnarrator wykorzystywane do powiedzenia," Boga apostoł powiedział prawdę. ") Prorok powtarzające się dwa razy:" Nie ulega wątpliwości!

Czy nie ja przekazać wiadomość do Boga.

Tom 1, Book 3, Nr 106

Opowiadane "Ali:

Prorok powiedział: "Czy nie powiedzieć kłamstwo przeciwko mnie kto mówi klamstwo przeciwko mnie (celowo) wtedy na pewno wejść do piekla."

Tom 1, Book 3, Nr 107

Opowiadane "Abdullah bin Az-Zubair:

I rzekł do mego ojca, "Ja nie usłyszeć od ciebie żadnych narracji (Hadis) Boga-jak słyszę Apostoła (jego narracji) z tak i tak?" Az-Zubair odpowiedział. L zawsze był z nim (Proroka) i Usłyszałem go mówiąc: "Ten, kto mówi klamstwo przeciwko mnie (celowo), a następnie (na pewno) niech się zajmują, w jego siedzibie ognia piekielnego.

Tom 1, Book 3, Nr 108

Anas opowiadane:

Fakt, który zatrzymuje się do mnie z narrating wiele Hadiths ci jest, że Prorok powiedział: "Ten, kto mówi klamstwo przeciwko mnie celowo, a następnie (na pewno) niech zajmują w jego siedzibie ognia piekielnego."

Tom 1, Book 3, Nr 109

Opowiadane Salama:

Usłyszałem Prorok mówiąc: "Kto (celowo) przypisuje mi co mam nie powiedział potem (na pewno) niech zajmują w jego siedzibie ognia piekielnego."

Tom 1, Book 3, Nr 110

Opowiadane Abu Huraira:

Prorok powiedział: "Nazwa się z mojego imienia (wykorzystanie mojego imienia), ale nie nazwa się z moim Kunya nazwę (np. Abu-l Qasim). A kto widzi mnie we śnie wtedy na pewno on widział mnie szatan nie może się pod mnie . A kto mówi klamstwo przeciwko mnie (celowo), a następnie (na pewno) niech zajmują w jego siedzibie ognia piekielnego. "

Tom 1, Book 3, nr 111

Opowiadane Ash-Sha'bi:

Abu Juhaifa powiedział: "I asked Ali," Czy masz jakieś książki (które zostało objawione przez Proroka, z wyjątkiem Koran)? "

"Ali odpowiedział," Nie, z wyjątkiem Boga książkę lub moc zrozumienia, który został przyznany (przez Boga) na muzułmańskich lub to, co jest (pisemne) w tym arkuszy papieru (do mnie).

Abu Juhaifa powiedział: "I asked," Co to jest (pisemne) w tym arkuszu papieru? "

Ali odpowiedział, zajmuje się Diyya (odszkodowanie (Blood Money) płacone przez killer do krewnych ofiary), na okup za uwalnianie jeńców z rąk wrogów i prawa muzułmańskiego, że nie powinno być zabijane w Qisas (równość w kara) za zabójstwo (a disbeliever).

Tom 1, Book 3, nr 112

Opowiadane Abu Huraira:

W tym roku do podboju Mekka, pokolenia Khuza'a zabity człowiek z pokolenia Bani w Laith zemsty za zabitych osoby, należące do nich.

Te poinformowały o tym Prorok.

On wsiadł jego Rahila (ta wielbladzica do jazdy konnej) i skierowane do ludzi mówiąc: "Bóg, która odbyła się z powrotem do zabijania Mekka. (Sub-narrator jest w wątpliwość, czy Prorok powiedział:" Słoń lub zabijania ", jak słowa stały Arabski za te słowa mają wielkie podobieństwo kształtu), ale On (Bóg) Niech Jego Apostoła i wiernych w ponad siły niewiernych z Mekka. Uważaj! (Mekka jest sanktuarium) Zaprawdę! Walka w Mekka nie była dozwolona dla mnie, ani nikogo, zanim będzie być dozwolone dla każdego, kto po mnie. (wojny) zostało dokonane prawnych dla mnie za kilka godzin lub dni, że na tak. Bez wątpienia jest to w tej chwili święty, nie jest dopuszczone do uproot jego zdradliwy krzewów lub uproot jego drzew lub odebrać jej Luqatt (spadł rzeczy), z wyjątkiem przez osobę którzy będą szukać jego właściciela (ogłasza go publicznie). A jeśli ktoś zostanie zabity, a następnie jego najbliższych względne ma prawo wybrać jeden z dwóch -- Blood Money (Diyya) odwetu lub posiadające morderca zabił. W międzyczasie ktoś z Jemen przyszli i powiedzieli: "O Apostoła Boga!

Pobierz napisane, że dla mnie. "Prorok zarządził jego towarzysze napisać, że dla niego. Wtedy ktoś z Quraish powiedział:" Z wyjątkiem Al-Iqhkhir (rodzaj trawy, że ma dobry zapach) O Boga apostoł, jak go używać w naszym domy i groby. "Prorok powiedział:" Z wyjątkiem Al-Idhkhiri.e.

Al-Idhkhir jest dopuszczony do piór ".

Tom 1, Book 3, Nr 113

Opowiadane Abu Huraira:

Nie ma wśród towarzysze Proroka, którzy opowiadane Hadiths więcej niż I, z wyjątkiem "Abdallah bin Amr (bin Al-'As) którzy wykorzystane do ich napisania i nigdy nie zrobił tego samego.

Tom 1, Book 3, Nr 114

Opowiadane "Ubaidullah bin Abdullah:

Ibn 'Abbas powiedział: "Kiedy ailment w Prorok stał się gorszy, rzekł:" Przynieście mi (pisemnie) papieru i będę pisać dla Ciebie oświadczenie, po którym nie będzie go w blad.

Ale 'Umar powiedział: "Prorok jest poważnie chora i mamy Boga Książka z nami i że jest dla nas wystarczające.

Ale towarzysze Proroka różnił się o tym i nie był krzyk i barwy. Dniu, że Prorok rzekł do nich: "Go away (Leave Me Alone). To nie jest prawo, które powinny quarrel naprzeciwko mnie."

Ibn 'Abbasa ukazał się mówiąc: "To było bardzo niedobrze (wielkie katastrofy), że Boga apostoł nie miał z pisemnym oświadczeniem, że dla nich z powodu ich braku i hałasu. (Uwaga: Jest to wynika z tego Hadith, że Ibn' był świadkiem Abbes zdarzenia i wyszła mówiąc tego oświadczenia. prawda nie jest tak, Ibn 'Abbasa wykorzystywane do powiedzenia na temat tego oświadczenia narrating w Hadith i był świadkiem wypadku nie osobiście. Zobacz Fath al-Bari Vol. 1, p.220 przypis .) (Patrz Hadith Nr 228, Vol. 4.).

Tom 1, Book 3, Nr 115

Opowiadane Um Salama:

Jedna noc Boga apostoł wstała i powiedziała: "Bóg Subhan! Ile udręk zostały zstąpił dzisiaj i jak wiele skarbów zostały ujawnione! Przejdź do spania i wyniku tych osób lady mieszkania (jego żony) do (modlitwy). Dobrze ubranych (duszy) w ten świat może być naga w zyciu. "

Tom 1, Book 3, Nr 116

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar:

Kiedy Prorok doprowadziła nas w "isha" modlitwa w ciągu ostatnich dni jego życia i po jej ukończeniu (modlitwa) (Taslim) rzekł: "Czy ty sobie (znaczenie) tej nocy?"

Nikt obecny na powierzchni ziemi żyjących dziś będzie po zakończeniu sto lat od tej nocy. "

Tom 1, Book 3, Nr 117

Opowiadane Ibn 'Abbas:

I pozostał na noc w domu moich ciotkę Maimuna bint Al-Harith (żona Proroka), natomiast Prorok był tam z nią podczas jej noc kolei.

Prorok oferowane "isha" modlitwy (w meczet), wrócił do domu i modlił się po cztery Rakat, spoczął.

Później on dostał się w nocy, a następnie zapytał, czy chłopak (lub kiedyś podobne słowo) miał spoczął?

Potem dostał się do modlitwy i Wstałam jego lewej stronie, ale uczynił mi stanąć na jego prawej i pięć Rakat następnie oferowane przez dwa kolejne Rakat.

Potem spoczął i usłyszałem jego chrapanie, a następnie (po chwili) wyjechał do (Fajr) modlitwy.

Tom 1, Book 3, Nr 118

Opowiadane Abu Huraira:

Ludzie mówią, że mam wiele opowiadane Hadiths (The Prophet's narracji).

Gdyby go nie było przez dwa wersety w Koranie, nie będę mieć najwyższy jednym Hadith, a znaki są: "Zaprawdę, tych, którzy z ukrycia i wyraźny znak, wskazówki, które zeslalismy... (Maks.) Litosciwego. "

(2

159-160). A bez wątpienia nasz Muhajir (emigrant) braci były zajęte na rynku ze swojej działalności (promocjach) i naszych braci Ansari były zajęte z ich własności (rolnictwo).

Ale ja (Abu Huraira) używane do przyklejają się do Boga apostoł przyjemność z tego, co będzie z moim wypełnienie żołądka i użyłem do uczestnictwa, które nie są wykorzystywane do uczestniczenia i użyłem do zapamiętania, które nie są wykorzystywane do zapamiętania.

Tom 1, Book 3, Nr 119

Opowiadane Abu Huraira:

I rzekł do Boga apostoł "Słyszę wiele narracji (Hadiths) od ciebie, ale nie pamiętam ich."

Bóg powiedział Apostoł, "Spread swoje Rida" (ubranie). "

I zrobił odpowiednio, a następnie przeniósł swoje ręce, jakby wypełniając je z czegoś (i opróżnia je w moim Rida "), a następnie powiedział:" Weź i zawijania tego arkusza ponad swoje ciało. "

I did it i po tym nigdy nie zapomnę niczego.

Tom 1, Book 3, Nr 120

Opowiadane bin Ibrahim Al-Mundhir:

Ibn Abi Fudaik opowiadane takie same jak powyżej (Hadith. .. 119), ale dodaje, że Prorok przeniosła swe ręce, jak gdyby im coś do napełniania i opróżnia je wtedy w Rida "Abu Huraira.

Tom 1, Book 3, Nr 121

Opowiadane Abu Huraira:

Mam zapamiętane dwa rodzaje wiedzy od Boga Apostoła.

Mam rozmnażanych z nich do Ciebie i gdybym rozmnażane drugi, potem moje gardła (gardło) miałaby zmniejszyć się (np. zabitych).

Tom 1, Book 3, Nr 122

Opowiadane Jarir:

Prorok powiedział do mnie w trakcie Hajjat-al-Wida ": Niech ludzie prowadzą ciche i słuchać.

Następnie rzekł (odnoszące się do osób), "Nie (oznaczenie niewiernych) powrócić do niewiary po mnie uderzające w szyje (cięcie gardła) od siebie (zabijania siebie nawzajem)."

Tom 1, Book 3, Nr 123

Opowiadane Said bin Jubair:

I rzekł do Ibn 'Abbasa, "Nauf-Al-Bakali twierdzi, że Mojżesz (towarzysz z Khadir) nie był Mojżesz Baniego Izrael, ale był inny Mojżesz".

Ibn 'Abbas zauważył, że wrogiem Boga (Nauf) był kłamcą.

Tom 1, Book 3, Nr 124

Opowiadane Ubai bin Ka'b:

Prorok powiedział: "Kiedy Prorok Mojżesz stał się zająć Bani i Izrael. Był pytanie," Kto jest najbardziej dowiedziałem się człowiekiem wśród ludzi.

On powiedział: "Ja jestem najbardziej dowiedział się".

Bóg napominani Mojżesza, jako że nie atrybut absolutnej wiedzy do Niego (Boga).

Tak więc Bóg Inspiracją do niego "na skrzyżowaniu dwóch mórz jest niewolnikiem wśród moich niewolników którzy się nauczyłem się więcej niż ci".

Mojżesz powiedział: "Panie mój! Jak mogę go spotkać?"

Bóg powiedział: Weź dużych ryb w koszyku (i przejść) i znajdziesz go w miejscu, gdzie będziesz tracić ryby.

Mojżesz określone wraz z jego (pracownika) chłopiec, Yusha "bin nuin i przeprowadzone ryby w dużych koszyka dopóki nie osiągnęła rock, w którym zawarte ich głowami (tj. ustanowienie) i spoczął.

Ryba wyszła na kosz i wziął swoją drogę do morza, jak w tunelu.

Tak było wspaniałą rzeczą dla Mojżesza i jego (pracownika) chłopca.

Oni przystąpiła do reszty, że noc i następny dzień.

Gdy dzień połamał, Mojżesz powiedział do swoich (pracownika) chłopiec: "Przynieście nam na początku posiłku. Nie ulega wątpliwości, mamy wiele zmęczenie poniósł w tej podróży."

Mojżesz nie dostał zmęczony on przeniesiony do miejsca, o które był powiedział.

Nie (pracownika) chłopiec powiedział Mojżesz, "Czy pamiętasz kiedy betook się na rock, I rzeczywiście zapomniałem ryb".

Mojżesz zauważył, "To, co udało nam się stara. Oni poszli z powrotem retracing ich pieszo-kroków, dopóki nie dotarł do skały. Ujrzeli człowieka pokryte ubranie (lub pokrycia sam z własnej odzieży). Mojżesza pokazuje mu . Al-Khadir odpowiedział mówiąc: "Jak ludzie pozdrowić się nawzajem w twoim kraju?" Mojżesz powiedział: "Ja jestem Mojżesz". Zapytał, "Mojżesz Baniego Izrael?" Mojżesz w odpowiedzi twierdzącej i dodaje, "May I pójść za Tobą, aby Ci nauczyć mnie tej wiedzy, które zostały nauczał. "Al-Khadir odpowiedział:" Zaprawdę!

Użytkownik nie będzie mógł pozostać z pacjentem do mnie, "O Mojzeszu!

Mam pewne znajomości Boga, który On mnie nauczył i których nie znasz, a masz jakieś znajomości, które Bóg nauczał, która nie wiem. "Mojżesz powiedział:" Bóg chętnych, znajdziesz mnie pacjent i I nie buntujemy Ty w nic.

Więc jak je określono spacerem wzdłuż brzegu morskiego, ponieważ nie ma łodzi.

W międzyczasie łodzi przekazywane przez nich i zwróciła się do załogi łodzi do podjęcia ich na pokład.

Załoga uznane Al-Khadir i wziął ich na pokład bez biletu.

Następnie wróbla wszedł i stanął na skraju łodzi i zanurzył jego beak raz lub dwa razy w morzu.

Al-Khadir powiedział: "O Mojzeszu! Mojej wiedzy i wiedzy nie spadła Boga oprócz wiedzy, jak tego wróbla zmniejszyła się wody z morza z beak."

Al-Khadir poszedł do jednego z deski do łodzi i piór it out.

Mojżesz powiedział: "Ci ludzie dał nam wolną winda, ale masz złamane ich łodzi i scuttled on tak aby drown jego ludzi."

Al-Khadir odpowiedział: "Nie mówię, że nie będzie w stanie zachować cierpliwość ze mną".

Mojżesz powiedział: "Zadzwoń do mnie nie odpowiadają za to, co ja pamiętam".

Pierwszy (pretekst), że Mojżesz miał zapomniany.

Wtedy przystąpił dalej i znalazł chłopiec grając z innymi chłopcami.

Al-Khadir schwycił głowę chłopca z góry i piór go z jego rąk (np. zabili).

Mojżesz powiedział: "Czy zabił niewinnego dusza ma którzy nie zabił."

Al-Kha, reż odpowiedział: Czyż nie powiedziałem, że nie można pozostać pacjentów ze mną? "

Wtedy przystąpił do obu, kiedy przyszedł do ludzi z miasta, poprosił ich do żywności, ale odmówił im rozrywki.

Wtedy oni znaleźć tam na ścianie punktu zwijanych.

Al-Khadir naprawiał go z jego własnych rękach.

Mojżesz powiedział: "Jeśli miał życzenie, można z pewnością miały dla niego wynagrodzenia."

Al-Khadir odpowiedział: "To jest rozstanie między mną a tobą".

Prorok dodał, "może Bóg do Mojżesza tymi słowami: Bądźcie miłosierni! Czy on, że można było więcej pacjentów, aby dowiedzieć się więcej o jego historii z Al-Khadir".

Tom 1, Book 3, Nr 125

Opowiadane Abu Musa:

Pewien człowiek przyszedł do Proroka i zapytał: "O Boga apostoł! Jaki rodzaj walki w Boga jest przyczyną? (Ja nie zadam tego), niektóre z nami walczyć, ponieważ jest wściekły i enraged, a niektóre ze względu na jego pycha i haughtiness ".

Prorok podniesiona głową (jak Zapytal stał) i powiedział: "On którzy walczy, aby Słowo Boga (Islam) powinny być najwyższej klasy, a następnie on walczy w Boga przyczyny."

Tom 1, Book 3, Nr 126

Opowiadane "Abdullah bin" Amar:

Widziałem Proroka w pobliżu Jamra i lud prosi go pytania (dotyczące problemów religijnych).

Pewien człowiek zapytał: "O Boga apostoł! Mam ubite na Hadi (zwierzę) zanim wykona Rami".

Prorok odpowiedział: "Czy Rami (obecnie) i nie ma krzywdy."

Kolejna osoba wyznaczona, "O Boga apostoł! I got my ogolił głowę przed ubojem zwierząt".

Prorok odpowiedział: "Czy uboju (obecnie) i nie ma krzywdy."

Tak więc w tym dniu, kiedy Prorok został zapytany o cokolwiek w odniesieniu do uroczystości z Hajj wykonywane przed lub po jego odpowiednim czasie jego odpowiedź była, "Zrób to (teraz) i nie ma krzywdy."

Tom 1, Book 3, Nr 127

Opowiadane "Abdullah:

Chociaż byłem się z Proroka poprzez ruiny i Medyna był rozkładane na datę-łodygi liści palmowych, przekazywane przez niektórych Żydów.

Niektóre z nich powiedział do innych: Zapytaj go (Proroka) o duchu.

Niektóre z nich powiedział, że nie powinny one zwrócić mu, że pytanie, jak on może dać odpowiedź, która displease im.

Jednak niektóre z nich nalegał na pytanie, a więc jeden z nich stanął i zapytał: "O ABA-l-Qasim! Co to jest duch?"

Prorok pozostał spokojny.

Myślałam, że on był inspirowany Divinely.

I pozostał aż do tego stanu Proroka (będąc zainspirowany) wyniósł ponad.

Prorok powiedział, "A oni poprosić was (O Muhammad), w duchu - Powiedz:" Duch - jego wiedza jest z moim Panem. A wiedzy użytkownika (ludzi) zostały podane jedynie niewiele). "

(17.85)

Tom 1, Book 3, Nr 128

Opowiadane Aswad:

Ibn Az-Zubair powiedział do mnie: "Aisha wykorzystywane do powiadam wam potajemnie kilka rzeczy. What did she was poinformować o Ka'ba?"

I odpowiedział: "Ona powiedziała mi, że kiedy Prorok powiedział," O "Aisha! Gdyby nie twój lud nadal był zbliżony do okresu sprzed Islamskiej ignorancji (niewierności)! I would have rozebrana w Ka'ba i przygotowałam dwa Drzwi w tym jeden dla wejścia i wyjścia dla innych. "

Później Ibn Az-Zubair zrobił to samo.

Tom 1, Book 3, Nr 129

Na opowiadane Abu-Tufail:

wyżej wymienione oświadczenie "Ali.

Tom 1, Book 3, Nr 130

Opowiadane Anas bin Malik:

"Po Mu'adh został wraz z Boga apostoł jako towarzysz jeździec. Boga apostoł powiedział:" O Mu'adh bin Jabal ". Mu'adh odpowiedział," Labbaik i Sa'daik.

O Apostoła Boga! "Znowu Prorok powiedział," O Mu'adh! "Mu'adh trzy razy powiedział," Labbaik i Sa'daik O Apostoła Boga! "Boga apostoł powiedział:" Nie ma nikogo, kto świadczy którzy szczerze, że nie ma prawo do czcili Boga, ale i Muhammad jest Jego Apostoła, chyba że Bóg wybawi go od ognia piekielnego. "Mu'adh powiedział:" O Boga apostoł!

Czy nie informuje o tym ludzi, tak że mogą one mieć radosna wiesc? "On powiedzial:" Kiedy ludzie dowiadują się o niej, będą zależeć wyłącznie na nim. "Wtedy najwyższy Mu'adh wyżej wymienionych Hadith tuż przed jego śmiercią , Boi się popełniania grzechu (nie informując na wiedzy).

Tom 1, Book 3, numer 131

Anas opowiadane:

I została poinformowana, że Prorok miał Mu'adh powiedział, "Każdy, kto spotka się bez Boga niczego łączące w kulcie z Nim trafi do raju".

Mu'adh zwrócił się do Proroka, "Czy ja nie informują ludzi o tym dobre wiadomości?"

Prorok odpowiedział: "Nie boję, bo powinny one zależeć od (absolutnie)."

Tom 1, Book 3, Nr 132

Opowiadane Um Salama:

UM-Sulaim skierował do Boga i apostoł powiedział: "Zaprawdę, Bóg nie wstydzi (narrator ty) prawda. Konieczne jest, by kobieta podejmie ona po kąpieli ma mokro sen (nocnych seksualne absolutorium?) Prorok odpowiedział "Tak, jeśli ona ogłoszeń absolutorium." Um Salama, a następnie objętych jej twarz i zapytał: "O Boga apostoł!

Czy kobieta dostać absolutorium? "On powiedzial:" Tak, niech prawą rękę w pył (An Arabski wypowiedzi można powiedzieć, aby osoby, kiedy sprzeczne z jego oświadczeniem rozumieniu "nie będzie osiągnąć dobro"), i że jest dlaczego podobna do swojej matki syna ".

Tom 1, Book 3, Nr 133

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar:

Po Boga apostoł powiedział, "Wśród drzew znajduje się drzewo, liście, które nie wchodzą i jest jak muzułmańskich, powiedz mi nazwę tego drzewa."

Każdy zaczął myśleć o drzewa na obszarach pustynnych i myślałam o dacie palmy, ale poczułem nieśmiały (do odpowiedzi).

Inne pytanie, "O Boga apostoł! Informuje nas o tym."

On odpowiedział, "jest to data-palmy".

I to, co powiedział mój ojciec miał przyjść do mojego umysłu i że On powiedział: "Gdyby you said it I wolałby go do takich a takich rzeczy, które mogą posiąść."

Tom 1, Book 3, Nr 134

Opowiadane "Ali:

I wykorzystywane w celu uzyskania absolutorium emocjonalne cewki moczowej często więc wniosek Al-Miqdad poprosić o Proroka.

Al-Miqdad poprosił go a on odpowiedział, "Jeden musi wykonać ablution (po niej)."

(Patrz Hadis nr 269).

Tom 1, Book 3, Nr 135

Opowiadane Nafi:

Abdullah bin 'Umar powiedział: "Pewien człowiek dostał się do meczetu i powiedział:" O Boga apostoł "W którym miejscu można zamówić nam, że powinniśmy przyjąć Ihram?"

Bóg odpowiedział Apostoł, "Mieszkańcy Medyna powinny zapewnić Ihram z Dhil-Hulaifa, Syria ludzi z Al-Ju, hfa i ludzi Najd z Qarn".

Ibn 'Umar powiedział ponadto, "ludzie uważają, że Boga Apostoł miał również powiedział," Mieszkańcy Jemen powinny zakładać Ihram z Yalamlam ".

"Ibn 'Umar wykorzystywane do powiedzenia" I to nie pamiętam, czy Bóg miał Apostoł powiedział ostatnio oświadczenie, czy nie? "

Tom 1, Book 3, Nr 136

Opowiadane Ibn 'Umar:

Pewien człowiek zapytał Proroka: "Co (rodzaje ubrań) powinien Muhrim (muzułmańskich zamierzających wykonywać" Umra lub Hajj) nosić? On odpowiedział: "Nikt nie powinien nosić koszuli, turban, spodnie, szef płaszcz lub ubranie scented z szafran lub Wars (rodzaje perfum).

A jeśli on ma n kapcie, wtedy można użyć Khuffs (skóra skarpetki), ale skarpety powinny być obcięte krótko tak, aby urodziła kostek. "(Patrz Hadis nr 615, t. 2.).


.

Tłumaczenie Sahih Bukhari, Book 10: Times z modlitwy

(Ok. 80 Hadiths)

Tom 1, Book 10, Nr 500

Opowiadane Ibn Shihab

Once'Umar bin Abdul "Aziz opóźnione o modlitwę i" Urwa bin Az-Zubair poszedł do niego i powiedział: "Kiedy w" Irak, Al-MughTra bin Shu'ba opóźni jego modlitw i Abi Mas'ud Al-Ansari udał się do go i rzekł: "O Mughira! Co to jest? Czy nie wiesz, że Gabriel przyszedł raz i oferowane do modlitwy (modlitwa Fadżr) Boga i modlił się za Apostoła, a następnie modlił się ponownie (Zuhr modlitwy) i tak zrobił Boga i apostoł ponownie modlił się (ASR modlitwy i Boga apostoł nie to samo; ponownie modlił (modlitwa-Maghrib) i tak zrobił Boga i ponownie modlił się Apostoł ( "isha modlitwy) i tak zrobił Boga i apostoł (Gabriel) powiedział:" Ja was rozkaz zrobić (do wykazania modlitw przewidzianych dla Ciebie)? "" Umar (bin Abdul "AzTz) powiedział" Urwa, "Bądź pewien, co mówisz. znaczenia Gabriel prowadzić Boga Apostoł stwierdził w czasie modlitwy?" "Urwa odpowiedział," Bashir bin Abi Mas'ud opowiadane w taki sposób autorytetu ojca. "Urwa dodaje," Aisha powiedział mi, że Bóg jest używany Apostoła, aby się modlić "ASR modlitwy, kiedy słońce-shine jeszcze wewnątrz jej miejsce zamieszkania (w trakcie wczesnym etapie "ASR)."

Tom 1, Book 10, Nr 501

Opowiadane Ibn 'Abbasa

"Gdy delegacja Abdul Qais skierował do Boga i apostoł powiedział:" należą do takich i takich oddział pokolenia Rab'a i możemy tylko przychodzą do was w świętym miesięcy.

Postanowienie nam zrobić coś dobrego, tak że możemy (przeprowadzać) podejmuje on od ciebie, a także zaprosić do naszych ludzi, których mamy tyle w lewo (w domu). "Prorok powiedział:" Ja was do tego celu cztery rzeczy i zabronić Ci z czterech rzeczy.

(Pierwsze cztery są w następujący sposób): 1.

Aby wierzyć w Boga.

(A potem on: wyjaśnił im tj.) świadczą, że nikt nie ma prawa do czcili Boga, ale i (Mahometa) Jestem Boga apostoł 2.

Aby oferta modlitwy doskonale (w czasie): 3.

Aby zapłacić Zakat (obowiązkowe miłości) 4.

Aby dać mi Khumus (cztery pozostałe rzeczy, które są zakazane są następujące): 1.

Dubba 2.

Hantam 3.

Muqaiyat 4.

Naqir (wszystkie te narzędzia są używane do przygotowywania napojów alkoholowych). "

Tom 1, Book 10, Nr 502

Opowiadane Jarir bin Abdullah

I oddał w zastaw lojalny do Boga apostoł modlitwy, aby zaoferować doskonale, regularnie płacić Zakat, i aby dać dobre rady dla każdego muzułmańskich.

Tom 1, Book 10, Nr 503

Opowiadane Shaqiq

że dowiedział się Hudhaifa mówiąc: "Kiedy byłem z posiedzenia" Umar i rzekł: "Kto z was pamięta oświadczenie Boga apostoł o udręk?"

I powiedział: "Wiem, że jako Prorok powiedział."

'Umar powiedział: "Nie ulega wątpliwości, pojawi się pogrubiony."

I powiedział: "udręk spowodowanych przez człowieka, dla jego żony, pieniądze, dzieci i bliźniego są expiated przez jego modlitwy, post, miłości i enjoining (co jest dobre) i zakaz (co jest złe)."

'Umar powiedział: "Ja nie oznacza jednak, że poprosiłem o tym ucisku, który będzie się jak morskie fale."

I (Hudhaifa) powiedział, "O czele wiernych wiernych! Nie musisz się bać o tym jak tam jest zamknięte drzwi pomiędzy użytkownikiem i".

'Umar zapytał, czy drzwi są uszkodzone lub otwarte? "

I odpowiedział: "To będzie złamana.

'Umar powiedział: "Wtedy nigdy nie zostanie zamknięte."

I było pytanie, czy "Umar wiedzieli, że drzwi. Odpowiedział, że znał je jako jeden wie, że nie będzie noc przed jutro rano. Opowiadane jeden Hadith, że była wolna od wszelkich mis-oświadczenie" subnarrator dodaje, że do deputed Masruq Hudhaifa zapytać (o drzwi).

Hudhaifa powiedział, "drzwi" Umar siebie ".

Tom 1, Book 10, Nr 504

Opowiadane Ibn Mas'ud

A mężczyzna pocałował kobietę (bezprawnie), a następnie udał się do proroka i poinformowała go.

Bóg ujawnił

Modlitwy i oferują doskonale na obu krancach dnia i kilka godzin w nocy (czyli pięć obowiązkowych modlitw).

Zaprawdę!

dobre uczynki usunąć (stwierdzenie nieważności) złe uczynki (grzechy małe) (11.114).

Człowiek poprosił Boga Apostoł, "Czy to dla mnie?"

On powiedział: "To jest dla wszystkich moich zwolenników."

Tom 1, Book 10, Nr 505

Opowiadane "Abdullah

I zwrócił się do Proroka "Jaka jest czynem najdrożsi do Boga?"

On odpowiedział: "Aby zaoferować swoje modlitwy na początku oświadczył, ustalone razy."

I zapytał: "Jaka jest następna (dobra)?"

On odpowiedział: "Aby być dobrym i dutiful do waszych rodziców" I znowu pytanie: "Jaki jest następny (dobra)?"

On odpowiedział: "Aby uczestniczyć w Dżihad (walki religijne) w Boga jest przyczyną." Abdullah dodał, "I pytanie tylko, że dużo i gdybym miał więcej zapytał, Prorok miałby mi więcej".

Tom 1, Book 10, Nr 506

Opowiadane Abu Huraira

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "Jeśli doszło do rzeki przy wejściu każdy z was wziął i kąpieli w nim pięć razy dziennie będzie można zauważyć wszelkie zabrudzenia na niego?"

Oni powiedzieli: "Nie ma śladu brudu byłoby w lewo".

Prorok dodaje, "To jest przykład z pięciu modlitw, które Bóg blots out (unieważnia) złe uczynki".

Tom 1, Book 10, Nr 507

Opowiadane Ghailan

Anas powiedział: "Ja nie znaleźć (obecnie-a-dzień) rzeczy, jak zostały one (praktykowane) w czasie Proroka".

Ktoś powiedział: "W modlitwie (jak to było.)" Anas powiedział: "Czy nie zrobić w modlitwie, co masz zrobić? Opowiadane Az-Zuhri, że odwiedził Anas bin Malik na Damaszek i znalazł go płacz i zapytał go, dlaczego on był płacz. On odpowiedział: "Nie wiem nic, które użyłem wiedzieć w życiu czas Boga apostoł modlitwy, które oprócz tego jest utracone (nie oferuje jak należy)."

Tom 1, Book 10, Nr 508

Anas opowiadane

Prorok powiedział: "Za każdym razem, gdy ktoś z was posiada jego modlitwa jest on mówił w prywatnych do swego Pana. On nie powinien cypel jego prawa, ale pod jego lewą stopę".

Qatada powiedział: "On nie powinien cypel naprzeciwko niego, ale po jego lewej stronie lub pod jego nogi."

A Shu'ba powiedział: "On nie powinien cypel naprzeciwko niego, ani do jego prawej, ale po jego lewej stronie lub pod jego stopy".

Anas powiedział: Prorok powiedział: "On nie powinien upieczona w kierunku jego Qibla ani jego prawa, lecz po jego lewej stronie lub pod jego stopy".

Tom 1, Book 10, Nr 509

Anas opowiadane

Prorok powiedział: "Czy wybijania poklonów prawidłowo i nie umie ¶ ciowych-płaskie z bronią łokciach dotykając ziemi jak pies. A jeśli chcesz cypel, nie cypel z przodu, ani w prawo na osobę w modlitwie jest Mówiąc w prywatnych do swego Pana. "

Tom 1, Book 10, Nr 510

Abu Huraira opowiadane i Abdullah bin 'Umar

Boga apostoł powiedział: "Jeśli jest bardzo gorąco, a potem się modlić w modlitwie Zuhr, kiedy staje się (trochę) chłodnicy, jak surowość ciepła jest z szalała z ognia piekielnego."

Tom 1, Book 10, Nr 511

Opowiadane Abu Dhar

W Muadhdhin (call-maker) Proroka wyraźniejszy w Adhan (wezwania) do Zuhr modlitwy, ale Prorok powiedział: "Niech będzie chłodniej, niech będzie chłodniej."

Albo powiedział: "Czekaj, czekaj, bo surowość ciepła jest z szalała z ognia piekielnego.

W ciężkim ciepłej pogody, modlić się, gdy staje się (trochę) chłodnicy i cieni hillocks pojawiają się ".

Tom 1, Book 10, Nr 512

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "W bardzo ciepłej pogody opóźnienia Zuhr do modlitwy staje się (trochę) chłodnicy, ponieważ surowość ciepła jest szalała od ognia piekielnego. Ognia piekielnego ognia piekielnego skargę do swego Pana mówiąc: Panie! Mój części jedzenie (zniszczenie) siebie. Bóg dopuszcza go do podjęcia oddechów dwa, jeden w zimie i w lecie innych. Dech w lecie jest w chwili, kiedy czują się najostrzejsze ciepła i oddechu w zima jest w chwili, kiedy czują się najostrzejsze na zimno ".

Tom 1, Book 10, Nr 513

Opowiadane Abu Sa'id

że Boga apostoł powiedział: "Módlcie się Zuhr modlitwy, kiedy staje się (trochę) chłodnicy, surowość jest ciepło z szalała z ognia piekielnego."

Tom 1, Book 10, Nr 514

Opowiadane Dhar Abu Al-Ghifar

Byliśmy z Proroka na podróż i Mu'adhdhin (animator wezwanie do modlitwy) chciał wypowiedzieć się Adhan (wezwania) do Zuhr modlitwy.

Prorok powiedział: "Niech się chłodniej." On ponownie (po chwili) chciał wypowiedzieć się Adhan ale Prorok powiedział do niego: "Niech się do chłodnicy widzimy cieniu hillocks." Prorok dodaje, " Surowość jest ciepło z szalała z ognia piekielnego, w bardzo ciepłej pogody modlić (Zuhr), kiedy staje się chłodniej. "

Tom 1, Book 10, Nr 515

Opowiadane Anas bin Malik

Boga apostoł skierował się jak słońce spadła w połowie dnia i oferowane w Zuhr modlitwy.

Następnie stanął na pulpit i mówił o Hour (Dzien Sadu) i powiedział, że on nie byłby ogromny rzeczy.

Następnie powiedział: "Ten, kto lubi mnie o coś zapytać, może to zrobić i ja się odpowiedzi tak długo, jak długo jestem w tym miejscu kopalni. Większość ludzi płakał i wielokrotnie Prorok powiedział," Zapytaj mnie. "Abdullah bin Hudhafa W-Sahmi powstali i powiedzieli: "Kto jest moim ojcem?" Prorok rzekł: "Twój ojciec jest Hudhafa." Proroka wielokrotnie powiedział: "Zapytaj mnie." Wtedy Umar knelt przed nim i powiedział: "Jesteśmy zadowoleni z Bogiem jak nasz Pan, nasz islam jako religię, jak i naszego Proroka Mahometa. "Prorok następnie stał się cichy i powiedział," Raj i ognia piekielnego były wyświetlane z przodu ściany mnie na tym właśnie teraz, a ja nigdy nie widziałem lepszej rzeczy ( niż poprzedniego) i gorsze rzeczy (od ostatniego). "

Tom 1, Book 10, Nr 516

Opowiadane Abu al-Minhal

Abu Barza, powiedział: "Prorok wykorzystywane do zaoferowania fajr (modlitwy), kiedy można rozpoznać osobę przez niego posiedzenia (po modlitwie) i on używany recytować od 60 do 100 Ayat (znaki) z Koranu. On używane do zaoferowania Zuhr modlitwie tak szybko, jak słońce odrzucona (na południe) i "ASR w momencie, gdy człowiek może przejść i wrócić z najbardziej odległe miejsce w Medyna i znaleźć jeszcze gorące słońce. (sub-narrator pamiętam, co było powiedział o Maghrib). On nie myśli opóźniania "isha do modlitwy jedna trzecia w nocy lub w środku nocy."

Tom 1, Book 10, Nr 517

Opowiadane Anas bin Malik

Kiedy zaproponował Zuhr modlitwy za Boga apostoł kiedyś poklony w celu ochrony naszych ubrań z siebie ciepło.

Tom 1, Book 10, Nr 518

Opowiadane Ibn 'Abbasa

"Prorok modlił się osiem Rakat dla Zuhr i ASR, i siedem dla Maghrib i isha modlitwy w Medyna."

Aiyub powiedział: "Być może te były deszczowe noce."

Anas powiedział: "może być".

Tom 1, Book 10, Nr 519

Opowiadane Aisha

Boga apostoł wykorzystywane do zaoferowania "ASR modlitwy, kiedy słońce nie zniknął z mojej komory.

Tom 1, Book 10, Nr 520

Opowiadane "Aisha

Boga apostoł wykorzystywane do zaoferowania "ASR modlitwy w czasie, gdy słońce było nadal moje wewnątrz komory i nie miał jeszcze cień pojawił się w nim.

Tom 1, Book 10, Nr 521

Opowiadane Aisha

Prorok używane, aby się modlić "ASR modlitwy w czasie, gdy słońce było nadal moje wewnątrz komory i nie miał jeszcze cień pojawił się w nim.

Tom 1, Book 10, Nr 522

Opowiadane Saiyar bin Salama

I wraz z mój ojciec poszedł do Abu-Barza Al-Aslarrni i mój ojciec zapytał go: "Jak Boga apostoł wykorzystywane do zaoferowania pięć obowiązkowych modlitw congregational?"

Abu-Barza, powiedział: "Prorok używane do odmawiania modlitwy, które Zuhr (osób) wezwanie pierwszy w połowie dnia, kiedy słońce było po prostu odrzucił ASR modlitwę w momencie, gdy po modlitwie człowiek mógł przejść do dom w najbardziej odległe miejsce w Medyna (i przyjechać), podczas gdy słońce było jeszcze gorące. (Zapomniałem o modlitwy Maghrib). Prorok Loved do opóźnienia ", które można połączyć isha Al-Atama a on lubił spania przed nim i mówienia po . fajr Po modlitwie on używany do urlopu, kiedy człowiek może rozpoznać jednego posiedzenia obok niego i on używany recytować od 60 do 100 Ayat (w modlitwę Fadżr).

Tom 1, Book 10, Nr 523

Opowiadane Anas bin Malik

Kiedyś, aby się modlić w modlitwie i po ASR, że jeśli ktoś się stało, aby przejść do pokolenia Bani Amr bin Auf, chciał znaleźć w nich nadal modląc ASR (modlitwa).

Tom 1, Book 10, Nr 524

Opowiadane Abu Bakr bin Uthman bin Sahl bin Hunaif

usłyszał, że Abu Umama mówiąc: modlił się w modlitwie z Zuhr "Omar bin Abdul Aziz, a następnie udał się do Anas bin Malik i znaleźć mu oferowanie ASR modlitwy.

I zapytał go: "O stryja! Jakie modlitwy są oferowane jest?"

On powiedział "ASR i jest to (w czasie) modlitwa Boga s Apostoła, który kiedyś modlić się z nim."

Tom 1, Book 10, Nr 525

Opowiadane Anas bin Malik

Boga apostoł wykorzystywane do zaoferowania "ASR modlitwę w momencie, gdy słońce było jeszcze gorące i wysokie i jeżeli osoba udał się do Al-'Awali (miejsce) Medyna, chciał dotrzeć tam, kiedy słońce było nadal wysokie.

Niektóre z Al-'Awali z Medyna była o cztery mile i tak od miasta.

Tom 1, Book 10, Nr 526

Opowiadane Anas bin Malik

Kiedyś, aby się modlić "ASR i po tym, gdy jeden z USA poszedł do Quba'he byłoby przyjechać tam, podczas gdy słońce było nadal wysokie.

Tom 1, Book 10, Nr 527

Opowiadane Ibn 'Umar

Boga apostoł powiedział: "Kto misses" ASR modlitwy (celowo) to jest jak gdyby stracił swojej rodziny i mienia. "

Tom 1, Book 10, Nr 528

Opowiadane Abu al-Mahh

Byliśmy z Buraida w bitwie na pochmurne dni i mówił, "Oferta" ASR początku modlitwy jako Prorok powiedział: "Ten, kto opuszcza" ASR modlitwy, wszystkie jego (dobre) uczynki będą unieważnione. "

Tom 1, Book 10, Nr 529

Opowiadane Qais

Jarir powiedział: "Byliśmy z Proroka i spojrzał na księżyc - księżyc w pełnym wymiarze - i powiedział:" Z pewnością znajdziesz twego Pana, jak widzisz ten księżyc i nie będziesz miał problemów ze skoro w Niego. Więc jeśli można uniknąć brakuje (poprzez sen lub działalności, itp.) modlitwa przed słońcem-wschód (Fajr) oraz modlitwa przed zachodem słońca (ASR), musisz to zrobić ".

Następnie Bóg recytowane oświadczenie: A Wyslawiaj chwale twego Pana przed wschodu słońca i przed (jej) ustawienie ".

(50.39) Isma `il powiedział:" Oferta tych modlitw i nie zabraknie im.

Tom 1, Book 10, Nr 530

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "Anioły przychodzą do was w sukcesji przez noc i dzień, a wszystkie z nich się razem w czasie z fajr i ASR modlitwy. Ci, którzy nie przejdą na noc z tobą (lub pozostał z tobą) wznosi (do Heaven) i wzywa ich Bóg, choć On wie wszystko o Tobie, dobrze, "W jakim stanie nie można zostawić moje niewolników?" Aniołów odpowiedź: "Po lewej nich byli i modląc się, kiedy do nich, oni byli modli".

Tom 1, Book 10, Nr 531

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział: "Jeśli ktoś z Was może otrzymać jeden z Rak'a" ASR modlitwa przed zachodem słońca, powinien on zakończyć swoje modlitwy. Jeżeli którykolwiek z możesz otrzymać jeden z Rak'a fajr modlitwa przed wschodem słońca, powinien on zakończyć jego modlitwy ".

Tom 1, Book 10, Nr 532

Opowiadane Salim bin Abdullah

Mój ojciec powiedział: "słyszałem Boga apostoł mówiąc:" Okres pobytu w porównaniu z poprzednim narodów jest jak równy okres czasu pomiędzy "ASR modlitwy i zachód słońca. Narodu Tory dano Tory i ich działał (na nim) aż do połowy dni potem były wyczerpane i dano jeden Qirat (złote) każda. A potem ludzie z Ewangelii dano Ewangelii i działała (na nim) aż do "ASR modlitwy, które następnie zostały i zostały wyczerpane! Qirat każdego z nich. A potem dano nam Koran i działała (na nim) aż do zachodu słońca i dano nam dwa Qirats każdego. dniu, że ludzie zarówno Pisma powiedział: "Panie nasz! Poszukać im dwa Qirats i udzielił nam jeden Qirat, choć mamy więcej pracy niż ich ".

Bóg powiedział: "Czy uprawnienia niektóre swoje prawa?"

Oni powiedzieli: "L."

Bóg powiedział: "To jest moje błogosławieństwo I bestow upon komu chcę."

Tom 1, Book 10, Nr 533

Opowiadane Abu Musa

Prorok powiedział, "przykład muzułmanów, Żydów i chrześcijan jest przykładem jak człowiek którzy zatrudnionych robotników do pracy na nim od rana do nocy. Pracował do połowy dni i oni powiedzieli:" My nie potrzebuje Twojej nagroda ".

Tak więc człowiek zatrudniony innej partii i rzekł do nich: "Wypełnij resztę dnia i wasze będą płace miałem ustalone (dla pierwszej partii). Pracował aż do czasu" ASR modlitwy i powiedział: "Cokolwiek zrobiliśmy to dla Ciebie ".

On zatrudnionych innej partii. Pracował na resztę dnia aż do zachodu słońca, a oni otrzymywali wynagrodzenia z dwóch byłych partii. "

Tom 1, Book 10, Nr 534

Opowiadane Rafi "bin Khadij

Mamy do zaoferowania używane modlitwy Maghrib z Proroka i po zakończeniu modlitwy jeden z nas może się i nadal mogą zobaczyć jak Par jako plamy, gdy jedna arrow może osiągnąć, gdy strzał w łuk.

Tom 1, Book 10, Nr 535

Opowiadane jabir bin Abdullah

Prorok używane do odmawiania Zuhr w połowie dni, a "ASR w czasie, gdy słońce było jeszcze jasne, Maghrib po zachodzie słońca (w jego czasie stwierdzono) oraz isha w zmiennej.

Za każdym razem, gdy widział ludzi zmontowane (isha "modlitwa) chciał modlić się wcześniej, a jeśli ludzie opóźnione, chciał opóźnić modlitwy.

A oni lub Prorok wykorzystywane do zaoferowania fajr Modlitwy, kiedy jeszcze ciemności.

Tom 1, Book 10, Nr 536

Opowiadane Salama

Wykorzystaliśmy do odmawiania modlitwy Maghrib z Proroka, kiedy słońce zniknął z horyzontu.

Tom 1, Book 10, Nr 537

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Prorok modlił się razem Rakat siedem i osiem Rakat razem.

Tom 1, Book 10, Nr 538

Opowiadane "Abdullah Al-Muzani

Prorok powiedział: "Nie mieć wpływ bedouins dotyczące nazwę Maghrib modlitwa, która nazywa się" isha "przez nich".

Tom 1, Book 10, Nr 539

Opowiadane Abdullah

"Jedna noc Boga apostoł doprowadziła nas w" isha "modlitwy i że jest z jednej nazwie Al-'Atma przez ludzi. Po zakończeniu modlitwy, jakie napotykają nas i powiedział:" Czy wiesz, że znaczenie tej nocy?

Nikt obecny na powierzchni ziemi w nocy będzie mieszkających po sto lat od tej nocy. "(Patrz Hadis nr 575).

Tom 1, Book 10, Nr 540

Opowiadane Muhammad bin 'Amr

Zapytaliśmy jabir bin Abdullah temat modlitwy Proroka.

On powiedział: "Był niegdyś modlić Zuhr modlitwy w połowie dnia," ASR, gdy słońce było jeszcze gorące, a po zachodzie słońca Maghrib (w jego czasie stwierdzono). "Isha został przedstawiony na początku, gdy ludzie zebrali i używane zostać opóźnione, jeśli ich liczba była mniejsza, a rano modlitwa była oferowana, kiedy jeszcze ciemności. "

Tom 1, Book 10, Nr 541

Opowiadane "Aisha

Boga apostoł raz opóźniony "isha" modlitwy i że był w dzień, gdy islam jeszcze nie rozprzestrzenianiu.

Prorok nie wyjdzie do 'Umar poinformował, że kobiety i dzieci miały spoczął.

Potem przyszedł i rzekł do ludu z meczetu: "Brak wśród mieszkańców na ziemi został czeka na niego (" isha modlitwy) z wyjątkiem ciebie. "

Tom 1, Book 10, Nr 542

Opowiadane Abu Musa

Moje towarzysze, którzy przybyli ze mną w łodzi I wylądował w miejscu o nazwie Baqi Buthan.

Prorok został w Medyna w tym czasie.

Jeden z nas wykorzystywane, aby przejść do Proroka przez co noc zmienia się w czasie z isha modlitwy.

Kiedy ja wraz z moimi towarzyszami udał się do proroka i był zajęty w jego sprawy, tak "isha" modlitwa była opóźniona w środku nocy On przyszedł, a następnie doprowadziły do ludzi (w modlitwie).

Po ukończeniu z modlitwy, skierowane do osób tam obecnych mówiąc: "Bądź cierpliwy! Nie odejdę. Mieć radosna tiding. Jest to błogosławieństwo od Boga nad tobą, że nie ma wśród ludzi modlił się w tej chwili zapisać. "

Albo powiedział: "Nie ma chyba was modlił się w tej chwili."

Abu Muisa dodaje, więc wróciliśmy szczęśliwie po co usłyszał od Alllah's Apostoła ".

Tom 1, Book 10, Nr 543

Opowiadane Abu Barza

Boga apostoł lubił spać przed "isha" modlitwy i rozmowy, po jego zakończeniu.

Tom 1, Book 10, Nr 544

Opowiadane Ibn Shihab z "Urwa

"Aisha powiedział," Gdy Boga apostoł opóźnione "isha" Do modlitwy "Umar przypomniała mu mówiąc:" W modlitwie! "Kobiety i dzieci mają spoczął. Prorok Wtedy przyszedł i powiedział:" Żaden wśród mieszkańców na ziemi została czeka na niego (modlitwa), z wyjątkiem ciebie. "

Urwa powiedział: "Nigdzie z wyjątkiem Medyna modlitwy były oferowane (w dzień)."

Następnie powiedział: "Prorok wykorzystywane do zaoferowania" isha "modlitwa w okresie między zniknięcie na zmierzch i na koniec pierwszego trzeciej w nocy."

Tom 1, Book 10, Nr 545

Opowiadane Ibn Juraij z Nafi

Abdullah bin 'Umar powiedział: "Gdy Boga apostoł był zajęty (w czasie" isha "), tak modlitwa została znacznie opóźniona, tak abyśmy spali i obudzili się i spoczął i Obudziłem się ponownie. Prorok przyszedł i powiedział: "Żaden wśród mieszkańców na ziemi, ale zostały oczekiwania na modlitwie".

Ibn 'Umar nie znaleźliśmy żadnych szkód w modląc się go wcześniej lub opóźniania, chyba że był boi, że sen może go pokonać i mógł ominąć modlitwy, a czasami on używany do snu przed "isha" modlitwy.

Ibn Juraij powiedział: "I rzekł do" Ata "," usłyszałem Ibn 'Abbasa mówiąc: Po Boga apostoł opóźnione "isha" modlitwa do tego stopnia, że ludzie spali, wstała i spoczął ponownie i dostał się ponownie. Następnie " Umar bin Al-Khattab I wstała i przypomniała Proroka I do modlitwy. "

"Ata" powiedział: "Ibn 'Abbas powiedział: Proroka jak gdyby wychodził byłem już na niego w tej chwili, a woda była Złoża z głową i był umieszczając rękę na głowie, a następnie powiedział:" Gdyby nie I thought it hard dla moich zwolenników, chciałbym zamówić je mieć, aby się modlić ( "isha" modlitwy) w tej chwili. "

I asked "Ata" dla dalszych informacji, w jaki sposób Prorok miał trzymane rękę na głowie, jak był powiedział przez Ibn 'Abbasa. "Ata" oddzielić jego palce lekko i umieścić ich wskazówek na stronie głowy, przyniósł palce w dół zbliżenie ich aż kciuk dotknął lobe z ucha na stronie świątyni i brody na twarz. On hurried, ani nie spowolnił działań w tym jednak, że podobnie jak on działał. Prorok powiedział: "Gdyby nie myślałem jej twarde dla moich zwolenników chciałbym zamówić je mieć, aby się modlić w tej chwili. "

Tom 1, Book 10, Nr 546

Anas opowiadane

Prorok opóźnione the'lsha "modlitwy do północy, a następnie złożył modlitwy i powiedział:" Ludzie modlili się i spoczął ale zostały w modlitwie tak długo, jak na które tak długo czekaliśmy (modlitwa). "

Anas brzmieniu: W razie JA jestem patrząc teraz na Brokat z kręgu Proroka na noc.

Tom 1, Book 10, Nr 547

Opowiadane Jarir bin Abdullah

Byliśmy z Proroka na noc pełni księżyca.

On spojrzał na księżyc i powiedział: "Będziesz z pewnością zobaczyć twego Pana, jak widzisz ten księżyc, i nie będzie problemów ze skoro w Niego. Więc jeśli można uniknąć brakuje (poprzez sen, biznes, itp.) modlitwa przed wschodu słońca (Fajr) i przed jej ustawienia (ASR) musisz to zrobić. On (Prorok), a następnie recytowane następujący werset: A Wyslawiaj chwale twego Pana przed wschodu słońca i przed (jej) ustalanie ".

(50.39)

Tom 1, Book 10, Nr 548

Opowiadane Abu Bakr bin Abi banan

Mój ojciec powiedział: "Bóg powiedział Apostoł," Kto modli się dwa cool modlitwy (ASR i Fadżr) trafi do raju ".

"

Tom 1, Book 10, Nr 549

Anas opowiadane

Zaid bin Thabit powiedział, "wziął" Suhur "(posiłek podjęte przed tymi czczo, natomiast obserwuje się) z Proroka, a następnie stał się dla (rano) modlitwa".

I zapytał go, jak długo między dwoma (Suhur i modlitwy).

On odpowiedział, "między dwoma był po prostu wystarczające, aby recytować pięćdziesięciu do szóstej" Ayat ".

Tom 1, Book 10, Nr 550

Opowiadane Qatada

Anas bin Malik powiedział, "Prorok i Zaid bin Thabit wziął" Suhur "razem i po zakończeniu posiłku, Proroka i stał się modlił (Fajr modlitwy)."

Anas I zapytał: "Jak długo był odstęp między ich ukończeniu" Suhur i rozpoczęciem modlitwy? "

On odpowiedział, "między dwoma był po prostu wystarczające, aby recytować pięćdziesiąt" Ayat ".

(Wersety z Koranu). "

Tom 1, Book 10, Nr 551

Opowiadane Sahl bin Sa'd

I wykorzystane do podjęcia "Suhur" mączka z mojej rodziny i tak sie do połowu fajr (rano modlitwa) z Boga apostoł

Tom 1, Book 10, Nr 552

Opowiadane "Aisha

Wierzacym kobietom pokryte z ich Veiling arkusze wykorzystane do udziału w modlitwie z fajr Boga Apostoła, a po zakończeniu modlitwy oni wrócić do ich domu i nikt nie mógł ich rozpoznać, ponieważ ciemności.

Tom 1, Book 10, Nr 553

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział: "Kto może otrzymać jeden Rak'a (z modlitwą Fadżr) przed wschodem słońca, on dostał (rano) modlitwy i kto może otrzymać jeden Rak'a z the'Asr modlitwa przed zachodem słońca, on dostał ( "ASR) modlitwa".

Tom 1, Book 10, Nr 554

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział: "Kto może otrzymać jeden Rak'a na modlitwie, (w jej właściwym czasie) On ma modlitwa."

Tom 1, Book 10, Nr 555

Opowiadane "Umar

"Prorok zakazała modląc się po fajr do modlitwy słońce wschodzi i po" ASR modlitwie aż słońce ustawia ".

Tom 1, Book 10, Nr 556

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Niektórzy ludzie mi tej samej narracji (jak wyżej).

Tom 1, Book 10, Nr 557

Hisham opowiadane ojca

Ibn 'Umar powiedział: "Bóg powiedział Apostoł," Nie módlcie się w czasie i wit w momencie wygaśnięcia.

"Ibn 'Umar powiedział:" Boga apostoł powiedział, "Jeżeli krawędź pojawia się słońce (nad horyzontem) opóźnienie w modlitwie aż staje się wysoki, a jeśli krawędzi słońce znika, opóźnienia w modlitwie aż do jej zbiorów (znika całkowicie ). "

"

Tom 1, Book 10, Nr 558

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł zakazała sprzedaży dwa rodzaje, dwa rodzaje sukienki, i dwie modlitwy.

On zakazal modlitwy ofiarę po fajr modlitwie aż do wschodu słońca i po "ASR modlitwy do jego ustawienia.

On również zakazała "Ishtimal-Assama" i "al-Ihtiba" w jednym ubraniu, w taki sposób, że jedna z prywatnych części narażone są na niebie.

On również zakazała sprzedaży o nazwie "Munabadha" i "Mulamasa".

(Patrz Hadis nr 354 i 355 t.. 3).

Tom 1, Book 10, Nr 559

Opowiadane Ibn 'Umar

Boga apostoł powiedział: "Żaden z powinieneś spróbować, aby się modlić w wit lub zachód słońca".

Tom 1, Book 10, Nr 560

Opowiadane Abu Sa'id Al-Khudri

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "Nie ma modlitwy po porannej modlitwie aż słońce wschodzi, i nie ma modlitwa po modlitwie do ASR słońce ustawia".

Tom 1, Book 10, Nr 561

Opowiadane Muawiya

Ci zaoferować modlitwa, która nie patrz oferowanych przez Boga apostoł, gdy byliśmy w jego firmie i na pewno miał on zabroniony (tj. dwa Rakat po modlitwie ASR).

Tom 1, Book 10, Nr 562

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł zakazała oferty dwóch modlitw: 1.

Po porannej modlitwie aż do sunrises.

2. po "ASR modlitwie aż słońce ustawia.

Tom 1, Book 10, Nr 563

Opowiadane Ibn 'Umar

Modlę się jak widziałem moich towarzyszy modląc się.

I nie zabraniają modląc się w dowolnym momencie w ciągu dnia lub nocy chyba na Wschód i zachód słońca.

Tom 1, Book 10, Nr 564

Opowiadane "Aisha

Na Boga, który zabrał Proroka.

Prorok nigdy nie chybił nich (dwa Rakat) po "ASR modlitwy do Boga, poznał i nie spełniają do Boga stało się dla niego ciężkie, aby się modlić podczas stałego, bo używane do zaoferowania większość z modlitw podczas posiedzenia.

(Ona rozumie po dwóch Rakat ASR) on wykorzystywany do nich modlić się w domu i nigdy nie modlił się je w meczecie, bo może być trudne dla jego zwolenników i umiłował, co było dla nich łatwe.

Tom 1, Book 10, Nr 565

Hisham opowiadane ojca

"Aisha (adresowanie do mnie) powiedział," O synu mojej siostry! Prorok nigdy nie chybił dwa prostrations (tj. Rakat) po "ASR w moim domu modlitwy."

Tom 1, Book 10, Nr 566

Opowiadane "Aisha

Boga apostoł nie chybił dwa Rakat fajr modlitwa przed i po modlitwie ASR skrycie i jawnie.

Tom 1, Book 10, Nr 567

Opowiadane "Aisha

W każdym przypadku, gdy Prorok przyjść do Mnie po "ASR modlitwy, on zawsze modlił się dwa Rakat.

Tom 1, Book 10, Nr 568

Opowiadane Ibn Abu Malih

Byłem z Buraida w pochmurne dni i mówił, "Oferta" ASR modlitwy wcześniej jako Prorok powiedział: "Ten, kto opuszcza" ASR modlitwy, wszystkie jego (dobre) uczynki unieważnione. "

(Patrz Hadis nr 527 i 528)

Tom 1, Book 10, Nr 569

Opowiadane "Abdullah bin Abi Qatada

Mój ojciec powiedział: "Jedna noc byliśmy podróżujących z Proroka i niektórzy ludzie powiedzieli:" My chcemy Boga, że Apostoł miałby odpoczywać wraz z nami w ciągu ostatnich godzin na dobę. "

On powiedział: "Obawiam się, że będziesz spać i miss (Fajr) modlitwa".

Bilal powiedział: "I will make you get up".

Tak więc wszyscy spali i Bilal odpoczynek przed jego plecami Rahila a on był zbyt skalą (przez sen) i spoczął. Prorok dostał się na krawędzi, kiedy słońce wzrósł i rzekł: "O Bilal! Co o swoim oświadczeniu?"

On odpowiedział: "Ja nigdy nie spoczął taki sen".

Prorok powiedział: "Bóg złapany swoje dusze, kiedy On chciał, i wydała je kiedy chciał. Bilal O! Wstań i wymówienia z Adhan do modlitwy."

Prorok wykonaniu ablution i kiedy słońce przyszedł i stał się jasne, on stał i modlił się. "

Tom 1, Book 10, Nr 570

Opowiadane jabir bin Abdullah

W dniu Al-Khandaq (bitwy pod Trench). "Umar bin Al-Khattab skierował cursing niewiernych z Quraish po słońce było ustawić i rzekł:" O Boga apostoł I nie może zaoferować "ASR modlitwie aż słońce było zestaw ".

Prorok powiedział: "Na Boga! Ja także nie modlił."

Więc mamy włączone do Buthan, Proroka i wykonaniu ablution, a my zbyt wykonaniu ablution i oferowane "ASR modlitwy po słońce było ustawić, a następnie złożył Maghrib modlitwy.

Tom 1, Book 10, Nr 571

Anas opowiadane

Prorok powiedział: "Jeśli ktoś zapomina modlitwa powinien modlić się, że modlitwa, kiedy wspomina. Nie ma chyba na expiation modlić się tym samym."

Potem recytowane: "Stworzenie modlitwę za mój (tzn. Boga) pamięci".

(20.14).

Tom 1, Book 10, Nr 572

Opowiadane jabir

Umar skierował cursing niewiernych (Quraish) w dniu Al-Khandaq (bitwy pod Rów) i powiedział: "Ja nie może zaoferować" ASR modlitwie aż słońce było ustawić. Następnie udał się do Buthan i złożył ( "ASR) modlitwa po zachodzie słońca, a następnie złożył Maghrib modlitwy.

Tom 1, Book 10, Nr 573

Opowiadane Abu-l-Minhal

Mój ojciec i ja poszedłem do Barza Abi Al-Aslami i mój ojciec rzekł do niego: "Powiedz nam, jak Boga apostoł wykorzystywane do oferują congregational obowiązkowe modlitwy."

On powiedział: "On używane do odmawiania modlitwy Zuhr, które można nazwać pierwsze modlitwy, jak słońce w południe spadł," ASR w momencie, gdy jeden z USA mogłyby go do swojej rodziny w najbardziej odległe miejsce w Medyna gdy słońce jeszcze gorące. (narrator zapomnieli to, co miał Abu Barza powiedział na temat modlitwy Maghrib), Proroka i wolała się modlić "isha" późno i lubił spać przed lub po tym porozmawiać. A on używany do powrotu po ukończeniu rano modlitwa w takiej chwili można było rozpoznać na jedną osobę posiedzenia przez jego boku i On (Prorok) używane do recytujemy 60 do 100 "Ayat" (znaki) z Koranu w niej ".

Tom 1, Book 10, Nr 574

Khalid bin opowiadane Qurra

Gdy czekał na Al-Hasana i nie pojawiają się do niej było o zwykłej porze, aby uruchomić go za jego słowa, potem wrócił i apologized mówiąc, "Nasi sąsiedzi zaprosiła nas".

Potem dodał, "opowiadane Anas," Gdy czekałem na Prorok było aż do północy lub o północy. On przyszedł i doprowadziło do modlitwy, a po jej ukończeniu, skierowane do nas i powiedział: "Wszyscy ludzie spali, a następnie modlił się i można było w modlitwie tak długo, jak długo można było czekać na niego. "

Al-Hasan powiedział, "ludzie są uważane za wykonywanie dobrych uczynków, tak długo jak są one czekają na robienie dobrych uczynków."

Al-Hasan oświadczenie stanowi część Anas's Hadith od Proroka.

Tom 1, Book 10, Nr 575

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

Prorok modlił się jeden z the'lsha "modlitwy w jego ostatnich dni i po jej ukończeniu Taslim, powstali i powiedzieli:" Czy ty sobie (znaczenie) tej nocy? Nikt obecny na powierzchni ziemi na noc byłoby życia po zakończeniu sto lat od tej nocy. "

Osoby, popełniliśmy błąd w Zrozumieć rozumieniu niniejszego oświadczenia Boga, Apostoł i indulged w tych, co mają powiedzieć o tych narratorem (tj. około powiedział, że w Dniu Zmartwychwstania zostaną ustalone po 100 lat itp.), ale Prorok powiedział, "Nikt obecny na powierzchni ziemi, dziś byłoby życia po ukończeniu 100 lat od tej nocy", bo oznaczało "Po tym wieku (ludzie tego wieku) to umieram".

Tom 1, Book 10, Nr 576

Opowiadane Abu 'Uthman

"Abdur Rahman bin Abi Bakr powiedział," Suffa Towarzyszy byli ludzie ubodzy i Prorok powiedział: "Ten, kto ma żywność dla dwóch osób powinny podjąć trzeci z nich (Suffa towarzysze). A kto ma żywność dla czterech osób, powinien on przyjąć jedną lub dwa z nich "Abu Bakr wziął trzech ludzi i Prorok wziął dziesięć z nich."

"Abdur Rahman dodaje, mój ojciec, moja matka i ja byliśmy tam (w domu).

(Sub-narrator jest w wątpliwość, czy "Abdur Rahman powiedział również," Moja żona i nasz pracownik którzy była wspólna dla obu mój dom i Abu Bakr domu).

Abu Bakr wziął jego kolacja z Proroka i pozostał tam aż do "isha" modlitwa była oferowana.

Abu Bakr poszedł z powrotem i pozostał aż do Proroka Prorok wziął jego posiłek Abu Bakr, a następnie powrócił do swego domu po długim część nocy miał pomyślnie.

Abu Bakr żony powiedział, "Co jest zatrzymany z gośćmi (lub gościa)?"

On powiedział: "Czy nie służył im jeszcze?"

Ona powiedziała: "Oni wstrzymał się od jedzenia, dopóki nie nadejdzie.

The food was served dla nich, ale odmówił. "Abdur Rahman dodaje," I odszedł i ukrył siebie (będąc boi Abu Bakr), aw międzyczasie on (Abu Bakr) wezwał do mnie, "O Ghunthar (szorstkie słowa) !

a także wezwał do mnie złych nazw i nadużywane do mnie i powiedział następnie (do jego rodziny), "Eat.

Nie mile widziane dla Ciebie ".

Następnie (kolacja został doręczony).

Abu Bakr przyjrzał przysięgą, że nie chciał jeść, że żywność.

The narrator dodaje: "Na Boga, za każdym razem, gdy ktoś z nas (ja i goście Suffa towarzyszami) miało coś z żywności, wzrosła z poniżej.

Wszyscy jedli do naszego wypełnić i jedzenie było więcej niż było przed jego służbę.

Abu Bakr spojrzał na niego (żywności) i znalazł go jak to było przed podaniem lub nawet więcej.

On skierowana żoną (mówiąc) "O siostrę Bani Firas!

Co to jest? "

Ona powiedziała: "O przyjemność z moich oczu!

Jedzenie jest teraz trzy razy więcej niż było wcześniej. "

Abu Bakr jedli z niego, i powiedział: "To (przysięgi) od szatana" sens jego przysięgą (nie jeść).

Potem znowu wzięła kęs chleba (mouthful) z niej, a następnie wziął go do reszty Proroka.

Tak więc, że posiłek był z Proroka.

Nie był traktat między nami i niektórzy ludzie, a gdy okres, jaki upłynął, że traktat miał Proroka dzieli nas na dwanaście (grup) (Prophet's towarzyszy) jest kierowany przez każdego człowieka.

Bóg wie, jak wielu ludzi było pod dowództwem każdego (lider).

Tak więc wszystkie z nich (12 grup mężczyzn) jedli tego posiłek. "


Także, zobaczyć:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Objawienie - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari


Wiedza - Książka Hadiths z 3 al-Bukhari


Godziny modlitw - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari


Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z 20 Książka al-Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths z 26 Książka al-Bukhari


Walka na drodze Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari


ONENESS, wyjątkowość Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93 al-Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologia


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druzowie


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Wczesne Islamskiej Zarys historii


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabizm


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest