hadisów - wiele z książki 4

Sama treść, przetłumaczone na Angielski

.

Tłumaczenie Sahih Bukhari, Book 52: Walka na drodze Boga (Dżihad)

(Ok. 285 Hadiths)

Tom 4, Book 52, nr 41

Opowiadane Abdullah bin Masud

I zapytał Boga Apostoł, "O Boga apostoł! Jaki jest najlepszy uczynek?"

On odpowiedział: "Aby zaoferować swoje modlitwy na początku oświadczył, ustalone razy."

I zapytał: "Jaka jest następna w dobroci?"

On odpowiedział: "Aby być dobrym i dutiful do rodziców."

I kolejne pytanie, co jest kolejnym w dobroci? "On powiedzial:" Aby uczestniczyć w Dżihad w Boga przyczyna. "Ja nie prosić Boga i apostoł, gdy już miałem poprosił go więcej, to on ma mi więcej.

Tom 4, Book 52, Number 42

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Boga apostoł powiedział: "Nie ma Hijra (np. migracja) (Mekka do Medyna) po Conquest (Mekka), ale Dżihad i dobrych zamiar pozostać, a jeśli są powołani (przez muzułmańskiego władcę) do walki, przejdź dalej natychmiast.

Tom 4, Book 52, Nr 43

Opowiadane "Aisha

(To ona powiedziała), "O Boga apostoł! Uważamy Dżihad jako najlepszy uczynek. Jeżeli nie będziemy walczyć w Boga przyczyna?"

On powiedział: "Najlepszym Dżihad (dla kobiet) jest Hajj-Mabrur (tj. Hajj, które odbywa się w zależności od tradycji Proroka i jest akceptowana przez Boga)".

Tom 4, Book 52, Nr 44

Opowiadane Abu Huraira

Pewien człowiek przyszedł do Boga i apostoł powiedział: "Należy do mnie jako do takiego czynu jako równa Dżihad (nagroda)."

On odpowiedział: "Ja nie znajdziesz takiego czynu."

Potem dodał: "Czy można, podczas gdy muzułmańskie bojownika w walce pola, podaj swój meczetu do modlitwy, bez zaprzestania wykonywania i szybko i nigdy nie przerwie swojej szybko?"

Człowiek powiedział: "Ale którzy mogą to zrobić?"

Abu Huraira-dodał, "Mujahid (tj. muzułmańskiego bojownika) jest nawet nagradzani za śladami swojego konia, podczas gdy wędruje na kogoś (do wypasu) wiązanej w długiej liny".

Tom 4, Book 52, Nr 45

Opowiadane Abu Said al-Khudri

Ktoś zapytał: "O Boga apostoł! Kto jest najlepszym wśród ludzi?"

Bóg odpowiedział Apostoł "wierzącego którzy w najwyższym stopniu stara jego przyczyna Boga z Jego życia i mienia."

Zapytali, "Kto następny?"

On odpowiedział, "wierzącego którzy pobyt w jednym z górskich ścieżek uwielbienia Boga i ludzi, pozostawiając bezpieczną z jego zepsucie."

Tom 4, Book 52, Nr 46

Opowiadane Abu Huraira

Usłyszałem Boga apostoł mówiąc: "na przykład Mujahid w Boga Cause - i Bóg wie lepiej którzy naprawdę dąży w Jego przyczyna ---- jest jak osoba, którzy postów i modli się nieustannie. Bóg gwarantuje, że będzie on w przyjęciu Mujahid Jego przyczyna do Raju, jeżeli jest on zabity, inny On zwróci go do swego domu bezpiecznie z nagród i wojny booty ".

Tom 4, Book 52, Nr 47

Opowiadane Anas bin Malik

Boga Apostoł wizyty Um wykorzystywane do Charanu bint Milhan, którzy będą oferować mu reals.

UM-Haram była żona Ubada bin Jak szczytu.

Boga apostoł, gdy odwiedzał ją, a ona mu dostarczone z jedzeniem i zaczęła szukasz lice w głowie.

Potem spoczął Apostoła Boga, a potem obudzili się uśmiecha.

O Charanu pytanie, "Co jest dla ciebie powodem uśmiech, O Apostoła Boga?"

On powiedział.

"Niektórzy z moich zwolenników którzy (we śnie) zostały przedstawione przede mną jako bojownicy w Boga przyczyna (na pokładzie statku) wśród tego morza powoduje mnie uśmiech; były one jak królów na tronach (lub jak królów na tronach). "

(Ishaq, sub-narrator nie jest pewny co do których wypowiedzi Proroka używane.) UM-Haram powiedział: "O Boga apostoł! Wywołaj Bóg sprawia, że do mnie jeden z nich. Apostoła Boga, Bóg powołał do niej i spoczął ponownie i obudzili się uśmiecha. Um Haram Po raz kolejny zapytał, "Co sprawia Ci uśmiech, O Apostoła Boga?" On odpowiedział: "Niektórzy z moich zwolenników przedstawiono mnie jako bojownicy w Boga przyczyna", powtarzając te same marzenia. UM-Haram powiedział, " O Boga apostoł!

Faktura On sprawia, że Bóg mnie jeden z nich. "On powiedział:" Jesteś jednym z pierwszych. "To się stało, że płynąc na morze w Caliphate z Mu'awlya bin Abi Sufyan, a po jej wysadzeni, ona upadła z jej jazdy zwierząt i zmarł.

Tom 4, Book 52, Nr 48

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Kto wierzy w Boga i Jego Apostoła, oferują doskonale modlitwy i postów w miesiącu Ramadan, Raj słusznie zostać przyznana przez Boga, niezależnie od tego, czy on walczy w Boga powoduje lub pozostaje w kraju, gdzie narodził się".

Mieszkańcy powiedzieli: "O Boga apostoł! Mamy się zapoznać ludzi z dobrą nowiną jest?"

On powiedział: "Raj ma jedno-sto gatunków, które Bóg zarezerwowane dla Mujahidin którzy walcza na Jego przyczyna, a odległość między każdym z dwóch klas jest jak odległość między niebem a ziemią. Tak więc, kiedy poprosić Boga ( coś), poprosić o Al-Firdaus, która jest największą i najlepszą część Raj ".

(np. w sub-narrator dodaje: "Myślę, że Prorok powiedział także," powyżej (tj. Al-Firdaus) jest tron Milosiernego (tj. Boga), i pochodzą z niej rzek Raju ").

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Tom 4, Book 52, Nr 49

Opowiadane Samura

Prorok powiedział, "Ostatnia noc dwóch mężczyzn skierował do mnie (we śnie) i wznosi się do mnie drzewa, a następnie dopuszczone do mnie na lepsze i wspaniały dom, w którym lepiej I nigdy nie widziałeś. Jeden z nich powiedział:" Ten dom jest dom męczenników ".

Tom 4, Book 52, Nr 50

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok powiedział: "Jeden wysiłku (walki) w Boga Przyczyna w forenoon lub w godzinach popołudniowych jest lepszy niż świat i co jest w nim".

Tom 4, Book 52, nr 51

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Miejsce w raju tak małe, jak łuk jest lepszy niż wszystkie, w którym słońce wschodzi i zachodzi (tzn. wszystkie świat)."

On także powiedział: "Jeden wysiłki w Boga Przyczyna w godzinach popołudniowych lub w forenoon jest lepiej niż wszystkie, w którym słońce wschodzi i zachodzi."

Tom 4, Book 52, Nr 52

Opowiadane Sahl bin Sad

Prorok powiedział: "Jeden wysiłki w Boga Przyczyna w godzinach popołudniowych oraz w forenoon jest lepszy niż świat i co jest w nim".

Tom 4, Book 52, Nr 53

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok powiedział: "Nikt nie umiera i stwierdza, którzy z dobrego Boga (w zyciu) wolałaby, aby wrócić do tego świat, nawet gdyby był, biorąc pod uwagę cały świat i co jest w nim, z wyjątkiem męczennika którzy, widząc na wyższości męczeństwa, chciałby wrócić na świat i zabił się ponownie (w Boga Przyczyna). "

Anas opowiadane

Prorok powiedział: "Jeden wysiłku (walki) w Boga Przyczyna w godzinach popołudniowych lub w forenoon jest lepszy niż wszystkie świat i co jest w nim. Raj jako miejsce w małych, jak łuk lub umocowanie jednego z was jest lepiej niż wszystkie świat i co jest w nim. A jeśli HOURI z Raju ukazał się ludzie na ziemi, będzie ona wypełnić przestrzeń między nieba i ziemi, światłem i przyjemny zapach i jej głowie okładka jest lepsza niż świat i cokolwiek jest w niej ".

Tom 4, Book 52, Nr 54

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział, "przez niego, w którego reku jest moje życie! Gdyby to nie dla niektórych mężczyzn wśród wiernych, którzy nie lubią być pozostawione za kogo mnie i nie mogę zapewnić ze środków transportu, z pewnością nie pozostaną w tyle wszelkie Sariya" ( - jednostki armii) określający Boga przyczyna. przez niego w którego reku jest moje życie! I would love to być męczeńską w Al1ah jest przyczyna, a następnie uzyskać wskrzeszeni, a następnie uzyskać męczeństwo, a następnie ponownie się zmartwychwstałego, a następnie uzyskać męczeństwo, a następnie uzyskać wskrzeszeni a następnie ponownie pobrać męczeńską.

Tom 4, Book 52, Nr 55

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok wydał Sermon i powiedział: "Zaid wziął flagę i męczenników, a następnie Ja'far wziął flagę i męczenników, a następnie" Abdullah bin Rawaha wziął flagę i była zbyt męczeńską, a następnie Khalid bin Al-Walid wziął pod banderą choć nie był wyznaczony jako dowódca i Bóg mu zwycięstwo ".

Prorok dalej dodaje: "To nie do nas należy je z nami."

Aiyub, sub-narrator, dodaje, "lub Prorok, który rzuca łzy, powiedział:" Nie p ułatwić im się z nami. "

Tom 4, Book 52, Nr 56

Opowiadane Anas bin Malik

Um Haram powiedział: "Kiedy Prorok spoczął w pobliżu mojego domu do mnie i dostał się uśmiecha. Mówiłem:" Co sprawia, że jest uśmiech? "

On odpowiedział: "Niektórzy z moich zwolenników którzy (np. we śnie) zostały przedstawione do mnie żeglowania na morzu jak ten zielony królów na trony.

I powiedział: "O Boga apostoł! Wywołaj Boga, aby mnie jeden z nich."

Prorok więc Bóg powołał do niej i poszedł spać.

On zrobił ten sam (tzn. wstała i powiedziała jego sen) i Um Charanu powtarzane jej pytanie i tym samym dał odpowiedź.

Ona powiedziała: "Faktura Boga, aby mnie jeden z nich."

On powiedział: "Jesteś jedną z pierwszych partii."

Później stało, że wyszedł w towarzystwie męża "Ubada bin Jak szczytu którzy poszli za Dżihad i było po raz pierwszy do muzułmanów zobowiązała okrętów wyprawa kierowana przez Mu awiya.

Gdy wyprawa dobiegła końca i zostały one powrót do Sham, jazda konna zwierząt został przedstawiony jej do jazdy, ale niech jej spadek zwierząt i tym samym roku zmarł.

Tom 4, Book 52, Nr 57

Anas opowiadane

Prorok wysłał siedemdziesięciu mężów z pokolenia Bani Salim do pokolenia Bani Amir.

Kiedy dotarły tam, mój matek stryja rzekł do nich: "Ja pójdę przed tobą, i gdy pozwala mi przekazać wiadomość na Boga apostoł (będzie ona wszystkie prawa); razie pozostaną blisko mnie."

Poszedł więc przed nimi i pogan przyznano mu bezpieczeństwo, ale jednocześnie był sprawozdawczości przesłanie Proroka, Skinęli do jednego ze swoich ludzi którzy stabbed go do śmierci.

Mój stryj matek powiedziała: "Bóg jest większy! Przez Pana z Kaba, Ja sukces."

Po że załączony do reszty strony i zabił ich wszystkich z wyjątkiem człowieka, chromego którzy poszli do góry.

(Łaźnia turecka, sub-narrator powiedział, "Myślę, że inny człowiek został zapisany wraz z nim)."

Gabriel poinformował, że Prorok (męczenników) spotkała swego Pana, a On był zadowolony z nimi i ich zadowolenie.

Kiedyś recytować, "informuje, że nasi ludzie, których poznaliśmy naszego Pana, On jest zadowolony z nas i On nas zadowolenie" Później w tym Quranic Verse został odwołany.

Prorok Bóg powołał do czterdziestu dni, byś zabójcy z pokolenia RAL, Dhakwan, Bani i Lihyan Bam Usaiya którzy zbuntowali Boga i Jego Apostoła

Tom 4, Book 52, Nr 58

Opowiadane Jundab bin Sufyan

W jednym ze świętych Bitwy palcem Boga, Apostoł (ranny i dostał) wykrwawione.

On powiedział: "Jesteś po prostu palcem, że wykrwawione, a to, co masz w Boga jest przyczyna".

Tom 4, Book 52, Nr 59

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział, "przez niego, w którego reku jest moja dusza! Kto jest ranny w Boga .... Przyczyna i Bóg wie dobrze którzy dostaje ranny w Jego przyczyna .... wejdzie w Dniu Zmartwychwstania z jego rany posiadające kolor krwi, ale zapach piżma. "

Tom 4, Book 52, Nr 60

Opowiadane Abdullah bin Abbasa

To Abu Sufyan powiedział mu, że Herakliusz powiedział do niego: "Ja was poprosił o wynikach swojej walki z nim (tzn. Proroka) i powiedział mi, że walczyli z sobą zastępcę sukcesu. Więc Apostołów są badane w taki sposób, ale ostatecznego zwycięstwa jest zawsze swoje.

Tom 4, Book 52, Nr 61

Anas opowiadane

Mój stryj Anas bin An-Nadr był nieobecny z Bitwa pod Badr.

On powiedział: "O Boga apostoł! Byłem nieobecny z pierwszej bitwy was walczył z pogan. (Do Boga), jeżeli Bóg daje mi szansę walki z pogan, nie ma wątpliwości. Zobaczyć, jak Bóg (odważnie) Będę walczyć. "

Na dzień Uhud, gdy muzułmanie obracają się plecami i uciekli, on powiedział, "O Boze! I Przepraszamy, co do Ciebie te (tzn. jego towarzysze) uczyniłem, i tych, co wypowiedzieć (tzn. pogan) uczyniłem".

Potem zaawansowanych i Sad bin Muadh spotkała go.

On powiedział: "O Sad bin Muadh! Przez Pana An-Nadr, Raj! Ja jej zapach zapachu pochodzące z przed (góra) Uhud," Sad Później powiedział: "O Boga apostoł! Nie mogę osiągnąć lub co zrobić On (tj. Anas bin An-Nadr) zrobił. Znaleźliśmy więcej niż osiemdziesiąt rany przez miecze i strzały w jego organizmie. Znaleźliśmy go i jego martwe ciało zostało zniszczone tak źle, że chyba nikt nie mógł rozpoznać jego siostry mu przez jego palce. "

Kiedyś Uważam, że następujące Verse zostało mu objawione dotyczące innych ludzi i jego rodzaju: "Wśród wiernych, którzy są mężczyznami były prawdziwe ich przymierze z Bogiem .........."

(33.23) Jego siostra Ar-Rubbaya "złamał ząb z przodu i kobieta Boga apostoł zarządził dla odwetu.

Na tej Anas (bin An-Nadr) powiedział: "O Boga apostoł! Przez niego który posłał was z prawda, moja siostra w ząb nie są uszkodzone."

Wtedy przeciwnikami Anas siostra zaakceptowała odszkodowania i dał się roszczenia odwetu.

Więc Boga apostoł powiedział: "Jest kilka osób, wśród których niewolnikami Boga przysiegi są spełnione przez Boga, kiedy je podjąć."

Tom 4, Book 52, nr 62

Opowiadane Kharija Zaid bin

Zaid bin Thabit powiedział: "Kiedy Koranu został skompilowany z różnych pisemnej rękopisów, jeden z znaki Surat Al-Ahzab brakuje który był używany do słuchania Boga apostoł recytuje. I nie mógł go znaleźć, z wyjątkiem Khuzaima bin Thabjt Al-Ansari, , którego świadkiem Boga apostoł uważane za równe świadectwo dwóch ludzi. Verse A było: - "Wśród wiernych są ludzie którzy zostały one co prawda do covenanted z Boga." (33.23)

Tom 4, Book 52, Nr 63

Opowiadane Al-Bara

A człowiek, którego twarz została pokryta z żelaza maska (tj. obłożona w zbroi) przyszedł do Proroka i powiedział: "O Boga apostoł! Shall I fight lub objąć pierwsze islamu?" Prorok powiedział, "Embrace islam, a następnie pierwszą walkę."

On obejmował islamu, i męczenników.

Bóg powiedział Apostoł, trochę pracy, ale wielka nagroda.

"(On zrobił bardzo mało (po obejmującego islamu), ale będą nagradzani w obfitości)."

Tom 4, Book 52, nr 64

Opowiadane Anas bin Malik

Ar-Rubai'bint Um Al-Bara ", matka Hartha bin Suraqa przyszedł do Proroka i powiedział:" O Boga Prorok! Will you tell me about Hartha? "

Hartha został zabity (tzn. męczeństwo) na dzień Badr ze strzałką wyrzucane przez niezidentyfikowane osoby.

Komisarz dodała: "Jeśli on jest w raju, będę pacjenta; inaczej, będę dla niego płaczą gorzko."

On powiedział: "Matko Hartha! Istnieją Ogrody w Raju i twój syn dostał w Firdausal-Ala (czyli najlepsze miejsce w Raju)."

Tom 4, Book 52, Nr 65

Opowiadane Abu Musa

Pewien człowiek przyszedł do Proroka i zapytał, "Człowiek walczy o wojnie booty; innego walczy o sławę, a trzecia walczy o pokazano off, które z nich walczy w Boga przyczyna?"

Prorok powiedział: "On którzy walczy że Słowo Boga (np. islam) powinny być najwyższej klasy, walczy w Boga Przyczyna".

Tom 4, Book 52, nr 66

Opowiadane Abu Abs

(którzy są "Abdur-Rahman bin jabir) Bóg powiedział Apostoł:" Każdy, którego obie nogi pokryte z kurzu otrzymać w Boga Przyczyna nie będzie dotykał przez (Gehenna) ogień ".

Tom 4, Book 52, Nr 67

Opowiadane "Ikrima

że Ibn 'Abbas powiedział mu, "Ali bin Abdullah, aby przejść do Abu Said i posłuchać niektórych jego narracji, tak jak oni poszli (i widział) Abu Said i jego brata nawadniania ogrodu należącego do nich.

Gdy ujrzał ich, on przyszedł do nich i usiadł z jego nóg sporządzone i zawijane w jego płaszcz i powiedziała: "(podczas budowy na meczet z Proroka), Adobe przeprowadzone w meczet, jeden murowany na w czasie "Ammar wykorzystywane do przeprowadzania dwa na raz. przekazane przez Proroka" Ammar i usunąć kurz od jego głowy i powiedział: "Bóg jest miłosierny maja" Ammar.

On zostanie zabity przez grupę agresywnych opornie.

"Ammar zaprosi ich do (sluchaj) Bóg i zaprosi go do (Gehenna) ogień".

Tom 4, Book 52, nr 68

Opowiadane "Aisha

Gdy Boga Apostoł powrócił na dobę (w bitwie) Al-Khandaq (np. Rów), włożył w dół ramionami i wziął kąpiel.

Wtedy Gabriel, którego głowa była pokryta kurzem, przyszedł do niego tymi słowami: "Musisz umieścić swój broni! Na Boga, nie mam umieścić moje jeszcze broni".

Boga apostoł powiedział: "Jeżeli (przejdź do teraz)?"

Gabriel powiedział: "W ten sposób", podkreślając w kierunku Bani Quraiza pokolenia.

Dlatego Apostoł Boga wyszedł do nich.

Tom 4, Book 52, Nr 69

Opowiadane Anas bin Malik

Na trzydzieści dni Boga apostoł powoływać się na Boga tych, którzy mieli byś zginął z towarzyszami Bir-Mauna; on powoływać się na złe pokoleń RAL, Dhakwan, którzy zbuntowali i Usaiya Boga i Jego Apostoła.

Nie było reveled o tych którzy zostali zabici w Bir-Mauna jeden Quranic Verse użyliśmy recytować, ale później został odwołany.

W Verse był "informuje, że nasi ludzie, których poznaliśmy naszego Pana. On jest zadowolony z nas i On nas zadowolenie"

Tom 4, Book 52, Nr 70

Abdullah bin opowiadane jabir

"Niektórzy ludzie pili alkohol w godzinach porannych dnia (bitwy) zostały Uhud i męczenników (w tym samym dniu)."

Sufyan została poproszona "(byli męczeńską) w ostatniej części dnia?)" On odpowiedział: "Takie informacje nie występuje w narracji".

Tom 4, Book 52, Nr 71

Opowiadane jabir

Mój ojciec, zniszczonych zostało wniesione do organu Proroka i został umieszczony z przodu go.

I udał się do zdemaskowania jego twarz, ale moje towarzyszy mi zakazała.

Następnie żałoby krzyczy do pani zostały wysłuchane, i był on powiedział, że była jedną córkę lub siostrę Amr.

Prorok powiedział: "Dlaczego ona płacze?"

Albo powiedział: "Nie płaczcie, aniołowie są nadal cieniowania go z ich skrzydła."

(Al-Bukhari poprosił Sadqa, sub-narrator, "Czy narracji zawierać wyrażenie:" Do roku został zniesiony? "Ta ostatnia odpowiedziała," jabir może mieć powiedział. ")

Tom 4, Book 52, nr 72

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok powiedział: "Nikt nie wejdzie Raj którzy lubią, aby wrócić na świat, nawet jeśli on dostał wszystko na ziemi, oprócz Mujahid którzy pragnie, aby powrócić do świat, tak że może on być męczeńską dziesięć razy, ponieważ odbiera mu godność ( od Boga). "

Opowiadane Al-Mughira bin Shu'ba: Nasz Prorok powiedział nam o przesłanie naszego Pana, że "kto wśród nas jest zabity trafi do raju".

Umar zapytał Proroka "Czy to nie prawda, że nasi ludzie którzy są zabijane pójdę do Raju i ich (tzn. z Pagan's), przejdź do (Gehenna) ognia?"

Prorok powiedział: "Tak."

Tom 4, Book 52, Nr 73

Opowiadane "Abdullah bin Abi Aufa

Boga apostoł powiedział: "Wiedz, że Raj jest w odcieniach miecze."

Tom 4, Book 52, Liczba 74i

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział: "Kiedy Salomon, syn Dawid," (Na Boga) Tonight I będzie miał stosunków seksualnych z sto (dziewięćdziesiąt dziewięć) kobiet, z których każdy daje urodzenia do rycerza którzy będą walczyć w Boga przyczyna. "

Na tej (tzn. jeśli Bóg zechce), ale nie mówią, "Bóg chętnych".

Dlatego też tylko jednej z tych kobiet pomyślany i urodziła pół-człowieka. Przez niego w którego reku jest Muhammad życia, gdyby powiedział: "Bóg gotów", (on miałby zrodził synów) wszystkie z nich byłby rycerzy stara Przyczyna w Boga ".

Tom 4, Book 52, Liczba 74n

Anas opowiadane

Prorok był najlepszy, bravest i najbardziej hojnych wszystkich ludzi.

Raz, kiedy ludzie Medyna dostał frightened, Prorok wsiadł konia i udał się przed nimi i rzekł: "Znaleźliśmy tego konia bardzo szybko."

Tom 4, Book 52, Nr 75

Opowiadane Muhammad bin Jubair

Jubair bin Mut'im powiedział mi, że gdy był w towarzystwie Boga apostoł z osób powracających z Hunain, niektórzy ludzie (bedouins) złowionych uchwycił Proroka i zaczęła prosząc go tak, że miał stanąć na mocy ( thorny rodzaju drzewa (tj. Samurah) i jego płaszcz był snatched away. Prorok zaprzestał i rzekł: "Daj mi mój płaszcz. Gdybym tak wiele wielbłądów jak zdradliwy tych drzew, I would have rozprowadzane wśród nich jest i nie będzie znaleźć mnie nieszczęśliwy lub kłamcą lub coward. "

Tom 4, Book 52, Nr 76

Opowiadane 'Amr bin Maimun Al-Audi

Sad użyte do jego synowie uczą się następujące słowa jako nauczyciel uczy swoich studentów umiejętności pisania i używane powiedzieć, że Boga apostoł wykorzystane do szukania schronienia u Boga z nich (czyli zła) na końcu każdej modlitwy.

Słowa: "O Boze!

"Szukam schronienia u was z Cowardice, i szukać schronienia u was jest dostarczana z powrotem do starych złych etapie życia i poszukiwania schronienia u was od udręk na świat, i szukać schronienia u was od kary w grobie".

Tom 4, Book 52, Nr 77

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok wykorzystywane do powiedzenia, "O Boze!" Szukam schronienia u was z bezradności, lenistwo, Cowardice i słabymi starość; "Szukam schronienia u was od udręk życia i śmierci, i szukać schronienia u was od kary w grobie."

Tom 4, Book 52, Nr 78

Jako najwyższy Sa'-ib-bin tatoo

Byłem w towarzystwie Talha bin "Ubaidullah, Smutne, Al-Miqdad bin Al-Aswad i" Abdur Rahman bin "Auf i usłyszałem żaden z nich niczego narrating od Boga apostoł, ale mówienie o Talha został dzień (w bitwie) z Uhud.

Tom 4, Book 52, Nr 79

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Z dnia Conquest (Mekka) Prorok powiedział: "Nie ma emigracji po Conquest ale Dżihad i intencje. Po nazwie (przez muzułmańskiego władcę) do walki, wyruszajcie natychmiast".

(Patrz Hadis nr 42)

Tom 4, Book 52, Liczba 80i

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "Bóg z zadowoleniem dwóch mężczyzn z uśmiechem jeden z nich zabija innych i jak z nich wchodzi Raj. Jeden walczy w Boga przyczyny i dostaje zabitych. Później Bóg odpuszcza" killer którzy również męczenników (W Boga Przyczyna ). "

Tom 4, Book 52, Liczba 80n

Opowiadane Abu Huraira

I udał się do Boga, podczas gdy Apostoł był w Khaibar po spadła w muzułmanów "ręce.

I powiedział: "O Boga apostoł! Daj mi akcji (z ziemi Khaibar)."

Jeden z synów Sa'id bin Al-'As powiedział: "O Boga apostoł! Nie dać mu udział".

I powiedział: "To jest zabójcą z Ibn Qauqal".

Syna bin Said Al-Jak powiedział, "Strange! Wabr (tj. gwinea wieprzowych), którzy się do nas z góry Qaduim (tj. miejsce wypasu owiec) blames mnie do zabijania muzułmańskich którzy wyższości zostało wydane przez Boga ze względu na mnie, a Bóg nie hańbą mnie w jego ręce (czyli nie został zabity w niewiernym). "

(Sub-narrator powiedział: "Nie wiem, czy Proroka dał mu udział lub nie").

Tom 4, Book 52, Nr 81

Opowiadane Anas bin Malik W czasie życia Proroka, Abu Talha nie ze względu na szybki Dżihad, ale po Prorok zmarł nigdy nie widział go bez czczo z wyjątkiem "Id-ul-Fitr i Id-ul-Aclha.

Tom 4, Book 52, Nr 82

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "Pięć uważane są za męczenników: Są to ci którzy umierają z powodu plagi, choroby jamy brzusznej, utonięcia lub objętych budynku itp., i męczenników w Boga Przyczyna".

Tom 4, Book 52, Nr 83

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok powiedział, "Plauge jest przyczyną męczeństwa wszystkich muzułmańskich (którzy z powodu umiera)."

Tom 4, Book 52, Nr 84

Opowiadane Al-Bara

Podczas Bożego Inspiracja: "Ci z wiernych, którzy siedzą (w domu), ujawniła Prorok został wysłany do Zaid (bin Thabit) którzy przybyli z łopatki-blade i napisał na jej temat. Ibn UM-Maktum skarżyli się na jego ślepota i na że skierował następujące objawienia: "Nie równa tych wiernych, którzy mają siedzieć (w domu), z wyjątkiem tych, którzy są wyłączone (za szkodę, lub są niewidomi lub lame itp.), jak i tych, którzy starają twarde i walcza na drodze Boga z ich bogactwa i mieszka). "(4.95)

Tom 4, Book 52, Nr 85

Opowiadane Sahl bin Sad W-Sa'idi

Widziałem bin Marwan al-Hakam posiedzenia w Meczecie.

I przyszli do przodu i siedział jego boku.

Opowiedział nam, że Zaid bin Thabit mu, że Bóg podyktował Apostoł miał do niego Bożego Verse: "Nie równa tych wiernych, którzy mają siedzieć (w domu) i tych, którzy starają twarde i walcza na drodze Boga z ich bogactwa i życia ".

(4.95) Zaid powiedział: "Ibn-Maktum przyszedł do Proroka, podczas gdy był dyktowania mi się, że bardzo Verse.

Na tej Ibn Umm Maktum powiedział: "O Boga apostoł! Gdybym moc, na pewno będę uczestniczyć w Dżihad".

Był niewidomy.

Tak więc objawienia zeslal Bóg, aby Jego Apostoła podczas jego było na moje udo i stało się tak ciężkie dla mnie, że moje obawy, że zostaną złamane udo.

Potem, że stan Proroka zostało objawione przez Boga po "... z wyjątkiem tych, którzy są wyłączone (za szkodę lub są niewidomi lub lame itp.) (4.95)

Tom 4, Book 52, Nr 86

Opowiadane Salim Abu-An-Nadr

Abdullah bin Abi napisał Aufa i czytam, co napisał, że Boga apostoł powiedział: "Kiedy twarz nich (tzn. wroga), następnie należy pacjent."

Tom 4, Book 52, Nr 87

Anas opowiadane

Boga Apostoł udał się w kierunku Khandaq (np. Rów) i zobaczył Emigranci i Ansar kopanie w bardzo zimno rano, ponieważ nie ma niewolników, że nie dla nich.

Kiedy zauważyliśmy ich zmęczenie i głód On powiedział: "O Boze! W prawdziwym życiu jest to, że z Tu-po (tak, proszę) odpuszczania w Ansar i Emigranci".

W odpowiedzi na Emigranci i Ansar powiedział: "Jesteśmy tymi którzy dały wyłożenia lojalny do Mahometa, że będziemy prowadzić Dżihad tak długo, jak żyjemy."

Tom 4, Book 52, Nr 88

Anas opowiadane

W Emigranci i Ansar rozpoczęto kopanie rów wokół Medyna przeprowadzania ziemi na plecach i mówili: "Jesteśmy tymi którzy dały wyłożenia lojalny do Mahometa, że będę prowadzić Dżihad tak długo, jak żyjemy."

Prorok trzymane w odpowiedzi, "O Boga, nie jest chyba dobrym dobra w zyciu, tak nadają Your Blessings na Ansar i Emigranci".

Tom 4, Book 52, Nr 89

Opowiadane Al-Bara

Prorok udał się na przeprowadzenie (np. ziemi) i mówiąc, "Without You (O Boze!) Mielibyśmy nie dostał wskazówki".

Tom 4, Book 52, nr 90

Opowiadane Al-Bara

Na dzień (w bitwie) Al-Ahzab (tzn. klany) Widziałem Proroka przeprowadzania ziemi, a ziemia była obejmujące biel jego brzucha.

A on mówił, "Without You (O Boze!) Mielibyśmy nie dostał wytycznych, biorąc pod uwagę ani w miłości, ani nie modlił. Więc proszę błogosławił nam spokój i uczynić naszą firmę nogi, kiedy spełniają naszych wrogów. Rzeczywistości (tych) ludzi mają zbuntował się (uciśnionych) nam, ale nigdy nie będziemy plonu, jeżeli próby do ucisku na nas ".

Tom 4, Book 52, Nr 91

Anas opowiadane

Wróciliśmy z Ghazwa z Tabuk wraz z prorokiem.

(Patrz Hadis nr 92 poniżej).

Tom 4, Book 52, Nr 92

Anas opowiadane

Choć Prorok był w Ghazwa rzekł: "Niektórzy ludzie pozostają za nami w Medyna i nigdy nie skrzyżowanymi góry ścieżka lub dolinie, ale oni byli z nas (tzn. podziału zysków z nas), jak zostały one w posiadaniu powrót przez (prawnej) usprawiedliwienie ".

Tom 4, Book 52, Nr 93

Opowiadane Abu Said

Usłyszałem Prorok mówiąc: "Rzeczywiście, ktoś którzy postów na jeden dzień dla Boga Pleasure, Bóg zachować twarz od (Gehenna) w ogniu (odległość objętych podróży) siedemdziesiąt lat."

Tom 4, Book 52, Nr 94

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Ten, kto wyda dwie rzeczy w Boga jest przyczyną, zostanie zwołane przez wszystkie bramy-hodowców Raj którzy będą mówili:" O, tak-i-tak! Chodź tutaj ".

"Abu Bakr powiedział:" O Boga apostoł! Takie osoby nigdy nie zostanie zniszczone ".

Prorok powiedział: "Mam nadzieję, że będziesz jednym z nich."

Tom 4, Book 52, Nr 95

Opowiadane Abu Said al-Khudri

Boga apostoł wstąpił na pulpit i powiedział: "Nic mnie obawy co do tego, co będzie miało miejsce po mnie do was, z wyjątkiem pokusy świata błogosławieństwa, które zostaną przyznane."

Wtedy wspomniała o worldly pleasures.

On zaczął z jednej (tj. błogosławieństwa) i podjął drugą (czyli rozkosze).

Pewien człowiek dostał się mówiąc: "O Boga apostoł! Czy dobre doprowadzenia zło?"

Prorok pozostał cichy i myśleli, że on był inspirowany divinely, aby wszyscy ludzie na bieżąco z cichego podziwu.

Wtedy Prorok pocie off otarła twarz i zapytał, "Gdzie jest obecnych Zapytal?"

"Czy myślisz, że bogactwo jest dobre?"

On powtórzone trzy razy, dodając, "Nie ulega wątpliwości, dobre dobre, ale nic nie produkuje. istocie jest to jak to, co rośnie nad brzegiem strumienia, który albo zabija lub prawie zabija wypasu zwierząt z powodu gluttony wyjątkiem roślinności, zwierząt, jedzenie, które jada do obu jego boki są pełne (czyli aż zostanie spełniony), a następnie stoi w słońcu i defecates i urinates i znowu zaczyna wypas. swiata nieruchomość jest słodka roślinności. Jak doskonałe bogactwo muzułmańskim jest, jeśli są zbierane poprzez środki prawne i jest wydawane w Boga Przyczyna i sierot, biednych i podróżników. On jednak którzy go nie mają prawnie jest jak jedzącego którzy nigdy nie jest spełniony i jego bogactwo będzie świadkiem przeciwko niemu w Dniu Zmartwychwstania ".

Tom 4, Book 52, Nr 96

Opowiadane Zaid bin Khalid

Bóg powiedział Apostoł: "On którzy wstępnie pares jeden Ghazi się w Boga Przyczyna jest nagroda równa się) Ghazi, a on wygląda po którzy właściwie o utrzymaniu w Ghazi się w Boga Przyczyna jest (biorąc pod uwagę nagrody równej tej, jaką o) Ghazi ".

Tom 4, Book 52, Nr 97

Anas opowiadane

Prorok wykorzystywane nie wprowadzono żadnych dom w Medyna z wyjątkiem domu Um Sulaim oprócz jego żony, kiedy został zapytany, dlaczego, powiedział: "Ja biorę Szkoda na nią, jak jej brat został zabity w mojej firmie."

Tom 4, Book 52, Nr 98

Opowiadane Ibn AUN

Po banan bin Anas, natomiast opisujące bitwy pod Yamama, powiedział: "Anas bin Malik poszedł do Thabit bin Qais, którzy mieli ubranie zniesiony z jego ud i stosowania Hunut do swego ciała. Anas pytanie," O Wuj! Co to jest gospodarstwo wstecz (od bitwy)? "

On odpowiedział: "O mój siostrzeniec! Ja teraz tylko najbliższych, i udał się na sam z Hunut perfumowanie, a potem wrócił i usiadł (w rzędzie). Anas następnie wspomnieć, że ludzie uciekli z pola bitwy. W tym Thabit powiedział: "Wyczyść drogę do mnie do walki z wrogiem. nigdy nie zrobić (np. ucieczki) w towarzystwie Boga Apostoła. Jak złe nawyki masz nabyte od waszych wrogów!"

Tom 4, Book 52, Nr 99

Opowiadane jabir

Prorok powiedział: "Kto przyniesie mi informacje na temat wroga na dobę (w bitwie) Al-Ahzab (tj. Klany)?"

Az-Zubair powiedział: "Będę."

Prorok powiedział jeszcze raz, "Kto przyniesie mi informacje na temat wroga?"

Az-Zubair ponownie powiedział, "Ja".

Prorok powiedział: "Każdy uczeń miał prorok i moim uczniem jest Az-Zubair."

Tom 4, Book 52, Nr 100

Opowiadane jabir bin Abdullah

Kiedy Prorok nazwał ludzi (Sadqa, sub-narrator, powiedział: "Najprawdopodobniej stało, że w dniu Al-Khandaq) Az-Zubair odpowiedziały na zaproszenie (tj. działać jako reconnoiter).

Prorok) wezwał ludzi ponownie i Az-Zubair odpowiedziały na zaproszenie.

Prorok powiedział, "Każdy uczeń miał prorok i moim uczniem jest bin Al-Zubair'Awwam".

Tom 4, Book 52, nr 101

Opowiadane Malik bin Al-Huwairith

Na moje odejście od Proroka rzekł do mnie i do moich znajomych ", można skorzystać z dwóch, wymówienia z Adhan i Iqama do modlitwy i niech starosta można doprowadzić do modlitwy."

Tom 4, Book 52, Nr 102

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

Bóg powiedział Apostoł, "dobrej woli pozostać (jako stały jakości) w czołach koni az do Dnia Zmartwychwstania."

Tom 4, Book 52, Nr 103

Ursa opowiadane bin ALGA

Prorok powiedział, "dobrej woli pozostać (jako stały jakości) w czołach koni az do Dnia Zmartwychwstania."

A najwyższy Anas bin Malik:

Boga apostoł powiedział: "Nie jest błogosławieństwo w prze-szefów koni".

Tom 4, Book 52, Nr 104

Opowiadane "Urwa Al-Bariqi

Prorok powiedział, "dobrej woli pozostać (jako stały jakości) w czołach koni (Dżihad) az do Dnia Zmartwychwstania, bo albo doprowadzenia nagrody (w zyciu) lub booty (w ten świat."

Tom 4, Book 52, Nr 105

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Jeśli ktoś prowadzi konia w Boga Przyczyna motywowany przez jego wiarę w Boga i Jego wiary w Jego obietnicę, wtedy będą nagradzani w Dniu Zmartwychwstania to, co dla konia jest spożywana lub pijany i jego odchodach i moczu ".

Tom 4, Book 52, Nr 106

Opowiadane "Abdullah bin Abi Qatada

(od ojca) Abu Qatada wyszedł (na podróż) z Boga apostoł, ale był pozostawił niektóre z jego towarzysze którzy byli w stanie Ihram.

On sam nie był w stanie Ihram.

Oni odnotowano opener zanim mógł go zobaczyć.

Gdy ujrzeli opener ich nie mówią nic do Abu Qatada, widząc to.

Tak, on wsiadł na swojego konia o nazwie Al-Jarada i zwróciła im dać mu jego umocowanie, ale odmówił.

Tak, sam go, a następnie zaatakowali opener i ubite.

On jedli jej mięso i jego towarzysze jedli, zbyt, ale żałować ich jedzenie.

Kiedy spotkał Proroka (prosili go o tym) i zapytał: "Czy niektóre z jej mięsa (z lewej) z Tobą?"

Abu Qatada odpowiedział: "Tak, mamy swoje nogi z nami".

Tak więc, wziął Proroka i jedli.

Tom 4, Book 52, Nr 107

Opowiadane Sahl

W naszym ogrodzie nie było koni należących do proroka o nazwie Al-Luhaif lub Al-Lakhif.

Tom 4, Book 52, Nr 108

Opowiadane Mu'adh

I był towarzyszem rider z Proroka na osiołka o nazwie "Ufair.

Prorok zapytał: "O Mu'adh! Czy wiesz, jakie Bóg w prawo na Swoich slug, i jakie prawa Swoich slug w Niego?"

I odpowiedział: "Bóg i Jego Apostoła wie lepiej".

On powiedział: "Boga na Jego niewolnikami prawa jest to, że powinny one czcijcie Go (Alone) i nie powinny kultu jakiejkolwiek poza Nim. Slave i prawo na Boga, że On jest nie powinny karać go żaden którzy worships poza Nim".

I powiedział: "O Boga apostoł! Czy nie informuje o tym ludziom dobrą nowinę?"

On powiedział: "Nie informuje ich o tym, bo powinny one zależeć od (absolutnie)."

Tom 4, Book 52, Nr 109

Opowiadane Anas bin Malik

Gdy nie było poczucie fright w Medyna, tak Proroka wypożyczonych konia należącego do nas wezwał Mandub (a on wsiadł na niego daleko).

(Kiedy Prorok zwróciło) powiedział, "Ja nic nie widziałem w fright i znalazłem go (tzn. tego konia) bardzo szybko."

Tom 4, Book 52, Nr 110

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

Usłyszałem powiedzenie Proroka.

"Evil omen jest w trzech rzeczy: koń, kobieta i dom".

Tom 4, Book 52, nr 111

Opowiadane Sahl bin Sad Saidi

Boga apostoł powiedział: "Jeżeli istnieje jakakolwiek zła Wierzysz w coś, to jest kobieta, koń i do domu."

Tom 4, Book 52, Nr 112

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "Konie są trzymane w jednym z trzech celów, dla niektórych osób są one źródłem nagrody, dla innych nie stanowią one środka i schronienia dla innych są one źródłem grzechów. Jeden dla których są one źródło nagrody, jest on którzy utrzymuje konia dla Boga Przyczyna (tj. Dżihad) wiązanie go z długim tether na łące lub w ogrodzie, w wyniku czego go spożywa, niezależnie od obszaru łąkę lub ogród, gdzie jest wiązana będzie liczony jako dobre uczynki na jego korzyść, i czy należy złamać jego liny i przejść w ciągu jednego lub dwóch hillocks następnie wszystkie jego obornika i jego stopy znaków będą zapisywane jako dobre uczynki dla niego, a jeśli przechodzi przez rzekę i napoje woda z niego, nawet jeśli nie miał zamiaru pojenia, nawet wtedy dostać w nagrodę za jego picia. Jeśli chodzi o człowieku, dla których konie są źródłem grzechy, on jest z jednej którzy prowadzi konia ze względu na duma i pretense i pokazano wrogami dla muzułmanów: taki koń będzie źródłem grzechów dla niego. Gdy Boga apostoł został poproszony o osły, on odpowiedział: "Nic nie zostało mi objawione o nich z wyjątkiem tego wyjątkowego, kompleksowego Verse:" Wtedy którzy nikomu nie atomu (lub małych Ant's) waga dobra zobaczy, i którzy nie każdy atom (lub małych Ant's) waga zła, zobaczyć ".

(101.7-8)

Tom 4, Book 52, Nr 113

Opowiadane muzułmańskich z Abu Aqil z Abu Al-Mutawakkil An-Naji

I wezwał jabir bin Abdullah Al-Ansari i rzekł do niego: "odnoszą się do mnie, co słyszeli od Boga Apostoła".

On powiedział: "Ja towarzyszących mu w jednej z podróży".

(Abu Aqil powiedział: "Nie wiem, czy ta podróż była dla celów Dżihad lub" Umra. ")" Kiedy byliśmy powrót "jabir kontynuowane," Prorok powiedział: "Kto chce, aby powrócić do wcześniejszej swojej rodziny, powinny hurry up ".

Ustawiliśmy się i byłem na czarno czerwone tainted Wielbłšd bez wady, a ludzie byli za mną. Mimo, że byłem w stanie wielbłąda przestał nagle (z powodu wyczerpania). Dnia, że Prorok powiedział do mnie: "O jabir , Czekaj! "

Potem wciśnij go raz z jego umocowanie i zaczęła się w szybkim tempie. Następnie powiedział, "Czy można sprzedać wielbłąda?"

I udzieliły odpowiedzi twierdzącej, kiedy osiągnął Medyna, Proroka i poszedł do Meczetu wraz ze swymi towarzyszami. Ja również, poszedł do niego po wiążącego wielbłąda na bruk Meczet w bramie. Wtedy rzekł do niego: "To jest Twoje wielbłąda ".

On przyszedł i rozpoczął rozpatrywanie wielbłąda i powiedzenie, "wielbłąd jest nasze".

Wtedy Prorok wysłał kilka Awaq (tj. kwota) złotych mówiąc: "Daj mu jabir".

Następnie zapytał, "Czy podjąć pełną cenę (wielbłąda)?"

I udzieliły odpowiedzi twierdzącej. On powiedział: "Zarówno ceny i wielbłąd są dla Ciebie".

''

Tom 4, Book 52, Nr 114

Opowiadane Anas bin Malik

Nie było poczucie fright w Medyna, więc Prorok wypożyczony konia o nazwie Mandub należące "do Abu Talha i zamontowane.

(Na jego powrotu), on powiedział, "nie patrz na nic fright I found this konia bardzo szybko."

Tom 4, Book 52, Nr 115

Opowiadane Ibn 'Umar

Boga apostoł ustalone dwie akcje dla koni i jeden akcje dla swoich rider (od wojny booty).

Tom 4, Book 52, Nr 116

Opowiadane Abu Ishaq

Ktoś zapytał Al-Bar-kosza "Azib," Czy Bóg jest uciec deserting Apostoła w bitwie pod Hunain? "

Al-Bara odpowiedział, "Ale Bóg, Apostoł nie uciekają. Ludziom z pokolenia Hawazin były dobre łuczników. Kiedy spotkaliśmy się im, zaatakowali ich, a oni uciekli. Muzułmanów Po wojnie rozpoczął zbieranie booty, pogan do czynienia z nami ze strzałkami, ale Boga apostoł nie uciekają. Nie ulega wątpliwości, widziałem go w jego białego muła i Abu Sufyan był jego gospodarstwa steru i Prorok mówił, "Ja jestem w prawdzie Prorok: Ja, syn Abdul Motalliba. "

"

Tom 4, Book 52, Nr 117

Opowiadane Ibn'Umar

Kiedy Prorok umieścić nogi w stirrup i wielbladzica ona wstała niosac go chciał rozpocząć recytujący Talbiya na meczet w Dhul-Hulaifa.

Tom 4, Book 52, Nr 118

Anas opowiadane

Prorok spotkała ich (tzn. ludzi), natomiast był jeden unsaddled konna koni z jego miecz podwieszane na jego ramieniu.

Tom 4, Book 52, Nr 119

Opowiadane Anas bin Malik

Gdy ludzie byli Medyna frightened, więc wsiadł Prophet konia należącego do Abu Talha i biegł wolniej, czy też o wąskim kroków.

Gdy wrócił, rzekł: Znalazłem Państwa (tj. Abu Talha's) Koń bardzo szybko. Po że koń nie może być uruchomiony w dyspozycji .. "

Tom 4, Book 52, Nr 120

Najwyższy (Abdullah) bin 'Umar

Prorok zorganizowanych dla koni rasy wśród koni, które zostały dokonane chudego odbędzie się między Al-Hafya''i Thaniyat Al-Wada "(czyli nazwy dwóch miejsc po przecinku) i konie, które nie zostały mad.?

chudego z ath-Thaniyat do meczetu Baniego Zuraiq.

Byłem też wśród tych, którzy wzięli udział w tej rasy koni.

Sufyan, sub-narrator, powiedział: "Odległość między Al-Hafya i Thaniya Al-wada" jest pięć lub sześć mil, a między Thaniya i meczet Baniego Zuraiq jest jedna mila ".

Tom 4, Book 52, Nr 121

Opowiadane Abdullah

Prorok ułożone na rasę koni z końmi, które nie zostały dokonane chude; dziedzinie wyścigu był z ath-Thaniya do meczetu Baniego Zuraiq.

(Sub-narrator powiedział, "Abdullah bin 'Umar był wśród tych, którzy uczestniczyli w tej rasy koni.").

Tom 4, Book 52, Nr 122

Opowiadane Ishaq z Abu Musa bin 'Uqba: Mafia z Ibn' Umar którzy powiedzieli

"Boga apostoł ułożone konia rasy wśród koni, które zostały dokonane chude, informując je uruchomić z Al-Hafya i ich ograniczenia (odległość uruchomiony) do Thaniyat-al-wada". Zadawane banan, "Jaka była odległość między dwoma punktami? "

Musa odpowiedział, sześć lub siedem mil. On ułożone wyścigu z koni, które nie zostały wykonane z chudego wysyłając je Thaniyat-al-wada ", a ich ograniczenie było do meczetu Baniego Zuraiq.

I pytanie, "Jaka była odległość między tymi dwoma miejscami?"

On odpowiedział "Jeden mile lub tak".

Ibn 'Umar był wśród tych, którzy uczestniczyli w tej rasy koni. "

Tom 4, Book 52, Nr 123

Anas opowiadane

W roku wielbladzica Proroka był nazywany Al-Adba.

Tom 4, Book 52, Nr 124

Anas opowiadane

Prorok miała ona wielbłąda o nazwie Al Adba, które nie mogły być excelled w wyścigu.

(Humaid, sub-narrator powiedział: "Albo może wcale nie być excelled.") Gdy przyszli beduin jazdy konnej wielbłąda poniżej sześciu lat życia, które przewyższa ona (tj. Al'Adba) w wyścigu.

W muzułmanie czuli tak bardzo, że Prorok zauważył ich cierpienie.

Następnie powiedział: "Bóg jest w ustawie, że obniża on niezależnie od wysokiego wzrostu w świat".

Tom 4, Book 52, Nr 125

Opowiadane 'Amr bin al-Harith

Prorok nie pozostawiają nic za nim po jego śmierci, z wyjątkiem białego muła, ramionach i kawałek ziemi, którą opuścił, które mają być podane w miłości.

Tom 4, Book 52, Nr 126

Opowiadane Al-Bara

że ktoś poprosił go.

"O Abu 'Umara! Czy uciekać na dobę (w bitwie) Hunain?"

On odpowiedział: "Nie, na Boga, Proroka nie uciekać, ale ludzie uciekli w pośpiechu i ludzi z pokolenia Hawazin zaatakowali ich strzały, a jego Proroka była jazda białego muła i Abu Sufyan bin Al-Harith był jego gospodarstwie steru, a Prorok mówił, "Ja jestem w Prorok prawdy, Ja, syn Abdul Motalliba".

"

Tom 4, Book 52, Nr 127

Opowiadane "Aisha

Matka wiernych wiernych, z wnioskiem o zezwolenie Prorok mnie do udziału w Dżihad, ale on powiedział, "Your Jihad jest wykonanie Hajj."

Tom 4, Book 52, Nr 128

Opowiadane "Aisha

Matka wiernych wiernych: Prorok został poproszony przez jego żony o Dżihad a on odpowiedział, "Najlepszy Dżihad (dla Ciebie) (wydajność) Hajj."

Tom 4, Book 52, Nr 129

Anas opowiadane

Boga Apostoł udał się do córki Milhan i reclined tam (i spoczął), a następnie (Obudziłem się) smiling.

Ona prosiła: "O Boga apostoł! Co sprawia, że jest uśmiech?"

On odpowiedział, (I marzyłem, że) niektórych osób wśród moich zwolenników były żeglowania na morzu zieleni w Boga jest przyczyną, przypominające królów na trony. "Ona powiedziała:" O Boga apostoł!

Faktura Boga, aby mnie jeden z nich. "On powiedzial:" O Boze!

Niech jej być jednym z nich. "Potem (spoczął ponownie i Obudziłem się i) uśmiechnęła się. Ona zwróciła mu to samo pytanie i tym samym dał odpowiedź. Ona powiedziała," Faktura Boga, aby mnie jeden z nich. "On odpowiedział, ''Będziesz wśród pierwszej grupy; nie będzie wśród ostatnich ".

Później wyszła za mąż "Ubada bin Jak szczytu, a następnie ona płynąc na morze z bint Qaraza, Mu'awiya żony (Dżihad).

Na jej powrotu, ona zamontowana jej konna zwierząt, które wyrzucony jej zerwania w dół szyi, a Zmarła Falling Down.

Tom 4, Book 52, Nr 130

Opowiadane "Aisha

W każdym przypadku, gdy Prorok przeznaczonych do przemieszczenia się w podróż, używane do ciągnięcia partii wśród jego żony i podejmie jednej partii, na które spadła.

Gdy przed określający dla Dżihad, Zwrócił partii wśród nas i partii przyszedł do mnie, abym udał się do proroka, który miał miejsce po objawieniu się Verse Hijab (tj. Veiling).

Tom 4, Book 52, numer 131

Anas opowiadane

Na dzień (w bitwie) Uhad kiedy (niektórzy) ludzie retreated lewo i Proroka, widziałem "Aisha bint Abu Bakr i Um Sulaim, z ich szaty ponowną próbą tak, że ich Bransolety okolice kostek były widoczne hurrying z wody skórki (w innej narracji to powiedział, "przeprowadzenia wody skórki na plecach").

Wtedy byłoby wlać wody w usta z ludzi, i powrócić do wypełnienia wodą skóry i znów wrócił ponownie wlać do wody w usta z ludzi.

Tom 4, Book 52, Nr 132

Opowiadane Tha'laba bin Abi Malik

'Umar bin Al-Khattab rozprowadzane wśród niektórych szaty kobiety Medyna.

Jeden dobry płaszcz pozostał, a jednym z tych, którzy są obecni z nim powiedział: "O naczelny wiernych! Daj ten płaszcz do swojej żony, (wielka) córką Boga Apostoła".

Oni oznaczało Um Kulthum, córka 'Ali.

'Umar powiedział, Um SALIT ma bardziej w prawo (do niej). "Um SALIT był wśród tych, którzy mieli Ansari kobiet ze względu na zobowiązanie do lojalny do Boga Apostoła".

'Umar powiedział: "Ona (czyli Um SALIT) używane do przewożenia wody skór nam w dniu Uhud".

Tom 4, Book 52, Nr 133

Opowiadane Ar-Rubayyi 'bint Mu'auwidh

Byliśmy w towarzystwie Proroka dostarczanie rannych z wody i oczyszczanie ich i doprowadzenia do Medyna zabitych (z pola bitwy).

Tom 4, Book 52, Nr 134

Opowiadane Ar-Rabi'bint Mu'auwidh

Wykorzystaliśmy do wzięcia udziału w świętej walki z Proroka, poprzez dostarczanie wody i osób obsługujących i ich dostosowanie do zabitych i rannych z powrotem do Medyna.

Tom 4, Book 52, Nr 135

Opowiadane Abu Musa

Abu "Amir był hit ze strzałką w jego kolana, więc udałem się do Niego i zapytał mnie, aby usunąć strzałkę.

Po usunięciu go z wody rozpoczął od dribbling.

Potem udał się do Proroka i opowiedział mu o tym.

On powiedział: "O Boze! Forgive" Ubaid Abu "Amir".

Tom 4, Book 52, Nr 136

Opowiadane "Aisha

Prorok był czujnym i jednej nocy, kiedy osiągnięto Medyna, on powiedział, "Czy człowiek pobożny, że z moich towarzyszy straży mnie dzisiaj!"

Nagle, usłyszał clatter broni.

On powiedział: "Kto to?" On (nowe comer) odpowiedział, "Ja Sad bin Abi Waqqas i przyszłam do straży."

Tak, Prorok spali (noc).

Tom 4, Book 52, Nr 137

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Niech sługę i dinar dirham w kwantyfikacji i Khamisa (czyli pieniądze i luksusowych ubrań) zginął, bo on jest zadowolony, jeśli te rzeczy są dla niego, i jeśli nie jest on displeased!"

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Niech sługę i dinar dirham, ilościowo i Khamisa psucia jak on jest zadowolony, jeśli te rzeczy są dla niego, i jeśli nie jest on displeased. Niech ta osoba zginie i nawrotu, i jeśli jest on kolczyk w Cierń, niech nie znajdziesz nikogo do wzięcia go do Niego. Raj jest dla niego którzy posiada steru swojego konia, aby dążyć w Boga przyczyna, z jego włosów unkempt i nogi pokryte kurzem: jeżeli jest on powołany w awangardy, jest on całkowicie zadowoleni z jego stanowisko ochronę, a jeśli jest on powołany w tył, przyjmuje jego stanowisko z zadowoleniem; (on jest tak proste i jednoznaczne, że) gdy prosi o pozwolenie nie jest dozwolone, gdy wstawia jego wstawiennictwo nie jest akceptowane. "

Tom 4, Book 52, Nr 138

Anas opowiadane

Byłem w towarzystwie jabir bin Abdullah na podróż i kiedyś służył do mnie chociaż był starszy niż I. Jarir powiedział: "Widziałem Ansar robienie rzeczy (np. wykazując wielką czcią do Proroka), dla których mam I vowed, że za każdym razem, gdy spełniają żadnego z nich będę mu służyć. "

Tom 4, Book 52, Nr 139

Opowiadane Anas bin Malik

I udał się wraz z Proroka do Khaibar, tak aby Mu służyć.

(Później), gdy Prorok powrócił on, skoro Uhud góry, powiedział: "To jest góra, że kocha nas Andis przez nas umiłował".

Potem zwrócił się do Medyna z jego strony, mówiąc: "O Boze! I że obszar, na którym jest między Medyna w dwóch gór sanktuarium, jak Abraham wyprawił Mekka sanktuarium. O Boze! Błogosław nam w naszym Sa i Mudd (tj. jednostek pomiarowych ). "

Tom 4, Book 52, Nr 140

Anas opowiadane

Byliśmy z Proroka (na podróż) i tylko cieniu można było mieć cienia poczynione przez jednego z własnym ubraniu.

Ci którzy nie pościli zrobić wszelkich prac i tych, którzy nie służyli wielbłądów szybki i sprowadził je na wodę i leczonych chorych i (ranny).

Więc Prorok powiedział: "Dzisiaj, tych którzy nie wzięli czczo (wszystkie) nagrody".

Tom 4, Book 52, Nr 141

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "To jest obowiązkowe na każdym codziennym wspólnego z istoty ludzkiej. Jeżeli jedna osoba pomaga w sprawach dotyczących jego konna zwierząt, pomagając mu do jazdy lub przez zniesienie jego bagażu na to, to wszystko będzie traktowane miłości. A dobre słowo, a każdy etap trwa jeden do zaoferowania congregational obowiązkowe modlitwy, jest traktowane jako miłości i kierowanie ktoś na drogach jest traktowane jako miłości ".

Tom 4, Book 52, numer 142

Opowiadane Sahl bin Sad W-Sa'di

Boga apostoł powiedział: "W straży muzułmanów z niewiernych w Boga przyczyną jeden dzień jest lepszy niż świat i co jest na jego powierzchni, a miejsce w Raju jako małe, jak ten zajmowany przez bicz jeden z was jest lepszy niż świat i co jest na jego powierzchni, a rano, wieczorem lub w podróży, które niewolnika (osoba) podróżuje w Boga przyczyną jest lepszy niż świat i co jest na jego powierzchni. "

Tom 4, Book 52, Nr 143

Opowiadane Anas bin Malik

Prorok powiedział do Abu Talha, "Wybierz jeden z twoich pracowników chłopca służyć do mnie w mojej wyprawy do Khaibar".

Tak, Abu Talha wziął mnie informując mnie jazda za nim natomiast byłem bliski chłopca w wieku dojrzewania.

Użyłem służyć do Boga apostoł, gdy zatrzymana do odpoczynku.

Słyszałem wielokrotnie go mówiąc: "O Boze!" Szukam schronienia u was z ucisku i bólu, z bezsilności i lenistwo, i miserliness od Cowardice, z czym w dużym stopniu z zadłużenia i jest pokonanie przez mężczyzn. "

Następnie osiągnęła Khaibar; i kiedy Bóg pozwoliło mu zdobyć w Fort (Khaibar), piękna Safiya bint Huyai bin Akhtab została opisana do niego.

Jej mąż został zabity podczas gdy była oblubienicy.

Więc Boga apostoł wybrany jej dla siebie i wziął ją wraz z nim aż osiągnęła miejsce zwane SAD-AsSahba ", gdzie jej menses były nad i wziął ją za żonę.

Haris (rodzaj naczynia) został doręczony w małych skórzanych arkusz.

Następnie Bóg powiedział do mnie Apostoła, aby połączyć tych, którzy byli wokół mnie.

Tak więc, że małżeństwo był bankiet w Boga i apostoł Safiya.

Potem wyjechał do Medyna.

Widziałem Boga apostoł składanych jeden płaszcz wokół hump z wielbłąda, tak aby umożliwić szeroki miejsca Safiya (siedzieć na tyle go) On usiadł obok swego wielbłąda najmu na jego kolanach Safiya ją na nogi tak aby zamontować wielbłąda .

Następnie, przystąpił do nas zbliżył Medyna, spojrzał na Uhud (góra) i powiedział: "To jest góra, która nas kocha i jest kochany przez nas."

Potem spojrzał na Medyna i rzekł: "O Boze! Ja się na obszarze pomiędzy jego (czyli Medyna's) dwóch gór sanktuarium, jak Abraham wyprawił Mekka sanktuarium. O Boze! Bless nich (tj. ludzi Medyna) oraz w Mudd So (tj. środków). "

Tom 4, Book 52, Nr 144

Opowiadane Anas bin Malik

Um Haram powiedział mi, że Prorok wziął jeden dzień w południe! W domu.

Potem Obudziłem się uśmiecha.

Um Haram pytanie, "O Boga apostoł! Co sprawia, że jest uśmiech?"

On odpowiedział "Byłem zdziwienie, aby zobaczyć (w moim marzeniem) niektórych osób wśród moich zwolenników na podróż morską wyglądające jak królów na trony."

Ona powiedziała: "O Boga apostoł! Wywołaj Boga, aby mnie jeden z nich."

On odpowiedział: "Jesteś wśród nich".

On spoczął ponownie, a następnie Obudziłem się i powiedziała uśmiechając takie same jak przed dwa lub trzy razy.

Powiedziała ona wówczas: "O Boga apostoł! Wywołaj Boga, aby mnie jeden z nich."

A on powiedział: "Jesteś jednym z pierwszych partii."

"W-Ubada bin żonaty jej szczytu (tj. Um Haram), a następnie wziął ją na Dżihad.

Gdy wrócił, zwierzę zostało przedstawione jej do jazdy, ale upadł i szyi została złamana.

Tom 4, Book 52, Nr 145

Opowiadane Mus'ab bin Sad

Po Sad (bin Abi Waqqas) myśleli, że był wspaniały dla tych, którzy byli poniżej niego w rankingu.

Dnia, że Prorok powiedział: "Ty nie uzyskania lub utrzymania wyjątkiem zwycięstwo dzięki (i błogosławieństwa z invocations) wśród biednych."

Tom 4, Book 52, Nr 146

Opowiadane Abu Said al-Khudri Prorok powiedział: "W czasie, kiedy grupy ludzi pójdzie do Dżihad i zostanie on poproszony," Czy ktoś z was, którzy korzystają firmy z prorokiem? "

Odpowiedź będzie, "Tak."

Następnie zostaną one podane zwycięstwo (przez Boga) (ze względu na niego). Wtedy przyjdzie czas, kiedy zostaną zapytani. "Czy ktokolwiek z was którzy nie korzystają firmy w towarzysze Proroka?"

Będzie on powiedział, "Tak", a zostaną one podane zwycięstwo (przez Boga). Wtedy przyjdzie czas, kiedy będzie on powiedział. "Czy ktoś z was, którzy korzystają firmy z towarzyszami z towarzyszami z Proroka? "

Będzie on powiedział, "Tak", a zostaną one podane zwycięstwo (przez Boga) ".

Tom 4, Book 52, Nr 147

Opowiadane Sahl bin Sad W-Sa'idi

Boga i apostoł pogan naprzeciw siebie i zaczęli walczyć.

Gdy Boga Apostoł powrócił do swego obozu i pogan, gdy wrócili do swojego obozu, ktoś mówił o człowieku wśród towarzyszy z Boga apostoł którzy będą śledzić i zabić jego miecz wszelkie pogańskie się samodzielnie.

On powiedział: "Nikt nie zrobił jego pracy (np. walki), tak jak dziś, że właściwie człowiek".

Boga apostoł powiedział: "W istocie, jest on wśród ludzi (Gehenna) Fire".

Człowiek wśród ludzi, powiedział: "Ja towarzyszących mu (aby obejrzeć to, co robi)" Tak więc towarzyszy mu, gdzie i on stanął, chciał stanąć z nim, i gdzie on prowadził, byłoby sprzeczne z nim.

Następnie (odważnych) człowiek dostał poważnie ranny i on postanowiła wnieść o jego śmierci szybko.

On sadzone na ostrze miecza w ziemi kierując jej ostry koniec w kierunku jego klatki piersiowej między swoje dwie piersi.

Potem leaned na miecz i zabił się.

W innych człowiek przyszedł do Boga i apostoł powiedział: "Ja świadczą, że jesteś Boga Apostoła".

Prorok zapytał, "Co się stało?"

On odpowiedział: "(To jest o) człowiek, któremu można było określić jako jeden z ludzi (Gehenna) ognia. Lud był bardzo zaskoczony, co powiedział pan, i powiedział:" Ja się dowiedzieć, jego rzeczywistość dla Ciebie ".

Więc, ja obecnie poszukuje go. On dostał poważnie ranny, i sie spieszylem na śmierć przez skosami ostrzu swego miecza w ziemi kierując jej ostry koniec w kierunku jego klatki piersiowej między swoje dwie piersi. Potem uspokoiła na swój miecz i zabił się. "

Apostoł, kiedy Bóg powiedział: "Pewien człowiek może wydawać się do ludzi, jak gdyby był praktykującym czyny ludzi z Raju, podczas gdy w rzeczywistości jest on od ludzi z piekla) ognia, innym mogą wydawać się do ludzi, tak jak gdyby był praktyków czyny ludzi Hell (ognia), podczas gdy w rzeczywistości jest on od ludzi z Raju. "

Tom 4, Book 52, Nr 148

Opowiadane Salama bin Al-Akwa

Prorok przekazywane przez niektórych ludzi z pokolenia Bani Aslam którzy byli praktykowania łucznictwo.

Prorok powiedział, "O Bani Ismail! Practice łucznictwo Isma` il, jak twój ojciec był wielkim łuczniczka. Keep on wyrzuceniem strzały i jestem z Bani tak i tak ".

Tak więc jedna ze stron zaprzestała rzucania.

Boga apostoł powiedział: "Dlaczego nie wyrzucić?"

Oni powiedzieli: "Jak należy wyrzucać gdy jesteś z nimi (np. na ich stronie)?"

Dnia, że Prorok powiedział, "Throw, a ja jestem z was wszystkich".

Tom 4, Book 52, Nr 149

Opowiadane Abu USAID

Na dzień (w bitwie) Badr, kiedy stanął w rzędach przed (wojsko) Quraish i stanął w rzędach przed nami, Prorok powiedział: "Kiedy to się blisko Ciebie, rzuca na nich strzały".

Tom 4, Book 52, Nr 150

Opowiadane Abu Huraira

Podczas gdy niektóre Kuszyci byli gry w obecności Proroka "skierował w Umar, zabierani kamień i wciskamy im.

Dnia, że Prorok powiedział, "O 'Umar! Pozwala im (do gry)."

Ma'mar (sub-narrator) dodał, że zostały one grać w Meczecie.

Tom 4, Book 52, Nr 151

Opowiadane Anas bin Malik

Abu Talha i Proroka wykorzystywane do tarczy się z jedną tarczę.

Abu Talha był dobry Archer, i kiedy wyrzucony (jego strzały) Prorok wyglądają na cel swej strzały.

Tom 4, Book 52, Nr 152

Opowiadane Sahl

Kiedy hełm Proroka został smashed na głowie i krew zakrył swą twarz i jednym z jego przednie zęby dostał łamane, "Ali przyniósł wody w jego tarczę i Fatimy, córki Proroka) myje go.

Ale kiedy zobaczył, że krwawienie wzrosła o więcej wody, ona wzięła mat, spalił go na popiół i umieszczone na rany z Proroka i tak krwi oozing zatrzymany.

Tom 4, Book 52, Nr 153

Opowiadane "Umar

Właściwości Bani An-Nadir, które Bóg miał przeniesione do Jego Apostoła jako Fai Booty nie zostały zdobyte przez muzułmanów z ich koni i wielbłądów.

W związku z tym nieruchomości, w szczególności należał do Boga apostoł którzy użyte do jego rodziny, ich rocznych wydatków i wydatków, co z nich pozostało na broń i konie, które mają być stosowane w Boga przyczyna.

Tom 4, Book 52, Nr 154

Opowiadane Ali

I nigdy nie ujrzał Prorok mówiąc: "Niech ofiara ich rodzice mojego życia dla Ciebie", aby ktoś po Sad.

Usłyszałem go mówiąc: (mu), "Throw (strzałki)! Moich rodziców Niech ofiara ich życia dla Ciebie".

Tom 4, Book 52, Nr 155

Opowiadane "Aisha

Boga apostoł przybył do mojego domu, podczas gdy dwie dziewczynki były obok mnie śpiewanie pieśni Bu'ath (opowieść o wojnie pomiędzy dwoma plemionami z Ansar, tj. Khazraj i Aus, przed islamem.) Prorok reclined na łóżko i odwrócił Jego twarz na drugiej stronie.

Abu Bakr i scolded przyszedł do mnie i powiedział protestingly, "instrument szatana w obecności Boga apostoł?"

Bóg odwrócił twarz Apostoła do niego i powiedział: "Zostaw ich."

Kiedy Abu Bakr stał lekcewazy, I waved dwóch dziewcząt, aby przejść dalej i zostawili.

To był dzień "Id negroes, gdy używane do gry w skórzane tarcze i dzidy.

Każda I wniosek Boga apostoł lub sam zapytał mnie, czy chciałbym, aby zobaczyć na wyświetlaczu.

I udzieliły odpowiedzi twierdzącej.

Potem pozwól mi stanąć za nim i moje przykłady: przykłady: był jego dotykania i był mówiąc: "Carry On, O Bani Arfida (tj. negroes)!"

Kiedy dostał zmęczony, zapytał mnie, że jeżeli było mało.

I odpowiedział twierdząco na mnie i powiedział do urlopu.

Tom 4, Book 52, Nr 156

Anas opowiadane

"Prorok był najlepszy i bravest wśród ludzi.

Kiedy ludzie Medyna dostał w nocy przerażony, więc oni poszli w kierunku hałasu (przerażony tym je).

Prorok spotkał nich (na jego drodze powrotnej) po miał znaleźć się prawda.

Był jeden unsaddled konna koni należących do Abu Talha i miecz został przez powieszenie jego szyi, i był mówiąc: "Nie lękajcie się! Nie lękajcie się!"

Następnie powiedział: "znalazłem go (tj. konia) bardzo szybko", albo powiedział: "Ten koń jest bardzo szybki."

(Qastala-NI)

Tom 4, Book 52, Nr 157

Opowiadane Abu Umama

Niektórzy ludzie podbił wiele krajów i ich miecze były zdobione ani ze srebra ani złota, ale były one ozdobione skóry, ołowiu i żelaza.

Tom 4, Book 52, Nr 158

Abdullah bin opowiadane jabir

Że w przetargu spółka z Boga Apostoła do Najd do udziału w Ghazwa.

(Święty-boju) Gdy Boga Apostoł powrócił on zbyt wrócił z nim.

Południe przyszedł na nich, podczas gdy oni byli w dolinie drażliwą posiadające wiele drzew.

Apostoł Boga i ludzi odinstalowany i rozproszonych do odpoczynku w cieniu drzew.

Bóg odpoczął Apostoła pod drzewem i zawiesił je na swój miecz.

My wszyscy wzięli meszek i nagle usłyszał nas Bóg, wzywając nas Apostoł.

(My Obudziłem się), aby zobaczyć beduin z nim.

Prorok powiedział: "To beduin wziął się mój miecz podczas gdy byłem śpiący, a kiedy się obudzili, znalazłem unsheathed z mieczem w ręku i zakwestionował on do mnie mówiąc:" Kto wybawi was ode mnie? "

I trzy razy powiedział, "Bóg".

Prorok nie karać go, ale usiadł.

Tom 4, Book 52, Nr 159

Opowiadane Sahl

Że został poproszony o rany w Prorok na dobę (w bitwie) Uhud.

On powiedział: "W obliczu Proroka jak ranny, a jeden z jego przednie zęby, połamane i kask na głowę był smashed. Fatimie myte z krwi, podczas gdy Ali, która odbyła się wody. Kiedy zobaczył, że krwawienie było coraz stale, że jeden spalony Mat (w dacie liści palmowych), aż okazało popiół do którego wprowadzane przez rany i tym samym krwawienie ustanie. "

Tom 4, Book 52, Nr 160

Opowiadane 'Amr bin al-Harith

Prorok nie pozostawiają za nim po jego śmierci, niczego z wyjątkiem jego broń, jego białego muła, i kawałek ziemi na Khaibar, który wyjechał należy podać w miłości.

Tom 4, Book 52, Nr 161

Opowiadane jabir

jak wyżej (Hadis nr 158).

Tom 4, Book 52, Nr 162

Opowiadane jabir bin Abdullah

To on uczestniczył w Ghazwa (Holy-Bitwa) w towarzystwie Boga Apostoła.

Południe przyszedł na nich, podczas gdy oni byli w dolinie drażliwą posiadające wiele drzew.

W rozproszonych ludzi do odpoczynku w cieniu drzew.

Prorok odpoczywają pod drzewem, zawisł na jego miecz, a następnie spoczął.

Potem Obudziłem się znaleźć w pobliżu do niego, człowiek, którego obecność miał nie zauważyliśmy wcześniej.

Prorok powiedział: "Ten (człowiek) miał mój miecz (obecnie jego pałasza) i powiedział:" Kto wybawi was ode mnie. "

I odpowiedział, "Bóg".

Tak, włożył miecz z powrotem do jego pałasz, a zobaczysz go posiedzenia. "

Niezależnie od tego, Prorok nie karać go.

(Patrz Hadis nr 158)

Tom 4, Book 52, Nr 163

Opowiadane Abu Qatada

To był w towarzystwie Boga i apostoł, gdy miał pokryte część drogi do Mekka, a niektóre z towarzyszami pozostali w tyle.

Te ostatnie były w stanie Ihram, a nie był.

Widział jeden onager i wsiadł swojego konia i jego towarzysze z wnioskiem do nadania mu umocowanie, ale odmówił.

Potem zwrócił im dać mu dzidę, ale odmówił, więc wziął go sobie, zaatakowali onager, i zabił go.

Niektóre z towarzysze Proroka jedli z niego, podczas gdy niektóre inne wstrzymał się od jedzenia.

Kiedy zająć się Boga apostoł oni pytali Go o tym, a on powiedział: "To był posiłek karmione jest z Boga."

(Jest też, że Bóg jest Apostoła zapytał: "Czy coś jej mięso?")

Tom 4, Book 52, Nr 164

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Prorok, natomiast w namiocie (w dniu bitwy pod Badr) powiedział: "O Boze! Proszę was spełnieniem Twoje przymierze i Promise." O Boze! Jeśli chcesz (aby zniszczyć tych, którzy uwierzyli) Nigdy nie należy czczony od dziś. "

Abu Bakr caught go za rękę i powiedział: "To jest wystarczające, o Boga apostoł! Masz pytanie pressingly Boga".

Prorok była obłożona w jego zbroi w tym czasie.

On wyszedł, mówił do mnie: "Nie tłum zostanie oddany do lotu, a oni będą wyświetlane ich plecami. Tak, ale Godzina jest ich powołania (dla ich pełnego nagroda) i tej godziny będzie bardziej bolesna i gorzka (niż worldly ich braku). "

(54.45-46) Khalid powiedział, że był w dniu bitwy pod Badr.

Tom 4, Book 52, Nr 165

Opowiadane "Aisha

Boga apostoł zmarł podczas jego (żelazo) Zbroja była zastawione na Żyda do trzydziestu Sas jęczmienia.

Tom 4, Book 52, Nr 166

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział, "na przykład nieszczęśliwy i jednej daje którzy w miłości, jest jak na przykład dwóch mężczyzn noszenia żelaza cloaks tak ściśle, że ich ramiona są podnoszone wymuszenie ich kierunku kołnierza-kości. Więc, za każdym razem, gdy osoba chce charytatywne dać w miłości, jego płaszcz rozciąga się jego ciało tak, że ociera się jego ślady, ale za każdym razem, kiedy chce dać nieszczęśliwy w miłości, pierścienie (z żelaza płaszcz) zbliżyć się do siebie nawzajem i naciśnij na jego ciało, i jego ręce dostaje związane z jego kołnierza-kości. Abu Huraira usłyszał Prorok mówił. "nieszczęśliwy następnie stara się rozszerzyć, ale na próżno."

Tom 4, Book 52, nr 167

Opowiadane Al-Mughira bin Shu'ba

Boga Apostoł udał się do odpowiedzi na wezwanie przyrody i na jego powrót I przyniósł do niego troche wody.

Występował w ablution jednocześnie był Sha'mi ubrana w płaszcz.

On wypłukany jego usta i nos jego myte przez umieszczenie go w wodzie, a następnie dmuchanie go, i myje twarz.

Potem chciał wykupić swoje ręce, lecz poprzez jego rękawy były napięte, więc wziął je od spodu, myje je i przeszedł wilgotne ręce nad głową i nad jego skóra skarpetki.

Tom 4, Book 52, Nr 168

Anas opowiadane

Prorok dozwolone 'Abdur-Rahman bin "Auf i Az-Zubair Silken nosić koszule, ponieważ miał choroby skóry, powodując swędzenie.

Tom 4, Book 52, Nr 169

Anas opowiadane

jak wyżej.

Tom 4, Book 52, Nr 170

Anas opowiadane

Abdur Rahman bin "Auf i Az-Zubair skarżył do proroka, tj. o lice (które spowodowały swędzenie), bo pozwoliły im nosić ubrania Silken.

Widziałem ich noszenie takich ubrań w świętą wojnę.

Tom 4, Book 52, Nr 171

Anas opowiadane

Prorok dozwolone 'Abdur-Rahman bin "Auf i Az-Zubair bin Al-'Awwam noszenia jedwabiu.

Tom 4, Book 52, Nr 172

Anas opowiadane

(Noszenie jedwabiu) było dopuszczone do nich (np. "Abdurrahman i Az-Zubair) ze względu na swędzenie, które poniósł.

Tom 4, Book 52, Nr 173

Opowiadane Umaiya Ad-Damri

Widziałem Proroka jedzenie na ramię (z owiec), przerywając go, a następnie był wezwał do modlitwy i modlił się bez powtarzania jego ablution.

Tom 4, Book 52, Nr 174

Opowiadane Az-Zuhri

jak wyżej (Hadith Nr 173 ...) i dodaje, że Prorok umieścić nóż.

Tom 4, Book 52, Nr 175

Opowiadane Khalid bin Madan

"Umair bin Al-Aswad al-Anasi powiedział mu, że poszedł do" Ubada bin Ponieważ podczas szczytu był pobytu w jego domu przy brzegu morza z Hims (jego żona) Um Haram.

"Umair powiedział.

Um Haram poinformował nas, że usłyszała Prorok mówiąc: "Raj jest przyznawana na mojej pierwszej partii zwolenników którzy będą podejmować wyprawy okrętów."

Um Haram dodaje, I said, "O Boga apostoł!

Czy są wśród nich? "

On odpowiedział: "Jesteś wśród nich".

Prorok powiedział, "pierwszy wśród armii" mój zwolenników którzy będą inwazji Cezara Miasto będzie przebaczone ich grzechy. "

I pytanie, "Czy jesteś jednym z nich," O Boga apostoł? "

On odpowiedział na negatywne ".

Tom 4, Book 52, Nr 176

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

Bóg powiedział Apostoł, "You (tj. muzułmanie) będzie walczyć wi Żydów do niektórych z nich zostaną ukryte za kamienie. Kamienie będzie (nie zdradzi) mówiąc: 'O' Abdullah (tzn. niewolnikiem Boga!) Nie jest za ukrywanie Żyda mnie, tak go zabić.

"

Tom 4, Book 52, Nr 177

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "The Hour nie zostanie ustanowiony, dopóki nie walki z Żydami, a kamień za Żyda, który będzie ukrywał się powiedzieć." O muzułmańskich!

Nie jest Żydem, ukrywając się za mnie, aby go zabić. "

Tom 4, Book 52, nr 178

Opowiadane 'Amr bin Taghlib

Prorok powiedział: "Jednym ze znaków tego jest to, że godzina będzie walczyć z osób noszących buty wykonane z włosów i jednym z znaki o Godzinie jest, że będziemy walczyć z szeroko stoją ludzie, których twarze będą wyglądać tarcz powlekanych ze skór ".

Tom 4, Book 52, Nr 179

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "The Hour nie zostanie ustanowiony, dopóki nie walki z Turkami; ludzie z małych oczy, czerwone twarze, wykrywaczy zapachu i płaskie. Ich twarze będą wyglądać tarcze pokryte skórzaną. Hour nie zostanie ustanowiony az walki z osób, których buty są wykonane z włosów. "

Tom 4, Book 52, Nr 180

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział, "The Hour nie zostanie ustanowiony az walki z osób noszących buty wykonane z włosów. Hour I nie zostanie ustanowiony az walki z osobami, których twarze wyglądają jak tarcze pokryte skórzaną." (Abu Huraira dodaje, " Będą)-eyed małe, płaskie nosed, a ich twarze będą wyglądać tarcze pokryte skór ".)

Tom 4, Book 52, Nr 181

Opowiadane Abu Ishaq

Pewien człowiek zapytał Al-Bara "," O Abu 'Umara! Czy wszyscy uciekną na dobę (w bitwie) Hunain? "

On odpowiedział: "Nie, na Boga! Boga apostoł nie uciekać, ale jego towarzysze nieuzbrojonych młodych przekazywane przez łuczników z pokolenia Hawazin Nasr i Bani, którego strzał z trudem utraty cel, a oni wyrzucony strzałki brakuje w nich trudno strzału. Tak więc wobec muzułmanów retreated Proroka podczas jazdy był jego białego muła, który był prowadzony przez jego stryja Abu Sufyan bin Al-Harith bin Abdul Motalliba. Prorok odinstalowany i powoływać Boga o zwycięstwo, potem rzekł: "Ja jestem Prorok , Bez klamstwo; Ja jestem syn Abdul Motalliba, a następnie jego towarzysze on ułożone w rzędy. "

Tom 4, Book 52, Nr 182

Opowiadane "Ali

Kiedy był dzień walki z Al-Ahzab (tzn. klany), Boga apostoł powiedział: "O Boze! Wypełnij ich (tzn. niewiernych"), domów i grobów z ognia, jak oni nas tak bardzo zajęci, że nie wykonują modlitwy (np. "ASR) zestaw do słońca".

Tom 4, Book 52, Nr 183

Opowiadane Abu Huraira

Prorok używane recytować następujące invocations podczas Qunut: "O Boze! Zapisz Salama bin Hisham. O Boze! Zapisz Al-Walid bin Al-Walid. O Boze! Zapisz" Aiyash bin Rabi'a O Boze! Zapisz słabe muzułmanów. O Boze! Bądź bardzo ciężko na Mudar pokolenia. "O Boze! Pościć je z roku (z głodu) podobny do (głodu) lat od chwili Proroka Józefa."

Tom 4, Book 52, Nr 184

Opowiadane "Abdullah bin Abi Aufa

Apostoł powoływać Boga zła na pogan na jestem (w bitwie) Al-Ahzab, mówiąc: "O Boze! Revealer w Świętej Księgi, Swift-Taker rachunków, o Bogu, pokonać Al-Ahzab (tj. klany), O Bogu, pokonać je i wstrząsnąć nimi. "

Tom 4, Book 52, Nr 185

Opowiadane Abdullah

Kiedy Prorok był oferuje modlitwę w cieniu z Ka'ba.

Abu Jahl i niektórych mężczyzn Quraishi ktoś wysłał do dostosowania zawartości do jamy brzusznej shecamel które zostały ubite gdzieś w Mekka, i kiedy on przyniósl im, że ich osadzenie w Fatimie Następnie Prorok (tj. córki Proroka) i przyszedł wyrzucony z dala od nich go, i rzekł: "O Boze! Destroy (z pogan) Quraish; O Boze! Destroy Quraish; O Bogu Quraish Destroy", w szczególności nazewnictwa Abu Jahl bin Hisham, Utba bin Rabi'a, Shaiba bin Rabi'a, Al Walid bin "Utba, Ubai bin Khalaf i 'Uqba bin Abi Mitt.

(Narrator, "Abdullah dodał:" Widziałem ich wszystkich zabitych i wyrzucić w Badr dobrze).

Tom 4, Book 52, Nr 186

Opowiadane "Aisha

Kiedy Żydzi przybyli do Proroka i powiedział: "Śmierć jest nad tobą."

I niech im.

Prorok powiedział: "Co jest ważne?"

I rzekł: Czy nie słyszeli, co im powiedział? "

Prorok powiedział: "Czy nie ja, co usłyszał odpowiedzi (dla nich)? (I said), (" To samo jest na was. ")"

Tom 4, Book 52, Nr 187

Opowiadane "Abdullah bin Abbasa

Boga apostoł napisał list do Cezara mówiąc: "Jeśli odrzucisz islam, będzie odpowiedzialny za grzechy z chłopów (tzn. ludzi)."

Tom 4, Book 52, Nr 188

Opowiadane Abu Huraira

Tufail bin 'Amr Ad-dausi i jego towarzysze przybyli do Proroka i powiedział: "O Boga apostoł! Ludzi z pokolenia Daus zbuntowali się i nie można, więc powoływać się przed Bogiem."

Osoby, powiedział, "pokolenia Daus jest zrujnowany."

Prorok powiedział: "O Boze! Wskazówką dla ludzi Daus, i niech je objąć islamu".

Tom 4, Book 52, Nr 189

Anas opowiadane

Kiedy Prorok przeznaczone do napisania listu do władcy z Bizancjum, był powiedział, że ci ludzie nie czytać wszelkie pisma, chyba że została ona ostemplowane pieczęcią.

Tak, Prorok dostał srebrny pierścień - I tak, jak gdyby były po prostu patrząc na jego biały Brokat na rękę ---- i umieszczony na niej wyrażenie "Muhammad, Apostoła Boga".

Tom 4, Book 52, Nr 190

Opowiadane "Abdullah bin 'Abbasa

Bóg posłał swego listu Apostoła do Khusrau i zarządził jego posłaniec do strony go na gubernatora Bahrajn którzy do strony był on na celu Khusrau.

Tak więc, gdy Khusrau przeczytać list on tore.

Bin Said Al-Musaiyab powiedział: "Prorok następnie powoływać się Boga, aby rozprowadzić je z pełną dyspersji (zniszczyć ich (tzn. Khusrau i jego zwolenników) poważnie)".

Tom 4, Book 52, Nr 191

Opowiadane Abdullah bin Abbasa

Boga Apostoł pisał do Cezara i zaprosiła go do islamu i wysłał mu list z Dihya Al-Kalbi, których Bóg zarządził Apostoła do strony go na gubernatora Busra którzy będą przekazania go do Cezara.

Cezar jako znak wdzięczności dla Boga, gdyby chodził z Hims do Ilya (Jerozolima), kiedy Bóg udzielił Mu zwycięstwo nad siłami Perski.

Tak więc, gdy pismo z Boga apostoł osiągnął Cezara, mówił po przeczytaniu t, "dążyć do mnie jeden z jego ludzi!

(Arabowie z pokolenia Quraish), jeżeli obecni tutaj, aby poprosić go o Boga Apostoła.

W tym czasie Abu Sufyan bin Harb był w Sham z niektórych mężczyzn brązowy Quraish którzy mieli okazję (Sham) jako kupcy podczas rozejmu, które zostały zawarte między Boga apostoł; i niewiernych w Quraish.

Abu Sufyan powiedział, Caesar's posłaniec nas znaleźć gdzieś w Sham więc wziął mnie i moich towarzyszy do Ilya i zostały dopuszczone do Ceasar's Court, aby znaleźć go siedząc w jego dworze królewskim noszenia korony i otoczony przez wyższych dostojników z bizantyjskiej.

On rzekł do jego tłumacz.

"Zapytaj tych którzy z nich jest bliski stosunku do człowieka, którzy twierdzi, że jest prorokiem." Abu Sufyan dodaje, "odpowiedział," Ja najbliższej w stosunku do niego. "

Zapytał, "Jaki stopień pokrewieństwa czy masz z nim?"

I odpowiedział, "On jest moim kuzynem, i nie było żadnego z Bani w Abu Manaf karawany z wyjątkiem siebie.

Cezar powiedział: "Niech mu się bliżej.

Następnie zarządził, że mój towarzyszami stanąć za blisko mnie moje ramię i powiedział do swego tłumacza, "Powiedz, że jego towarzysze Ja idę do zadawania tego człowieka o człowieka, którzy twierdzi, że jest prorokiem.

Jeśli on mówi kłamstwo, powinny one sprzeczne z niego natychmiast. "Abu Sufyan dodaje," Na Boga!

Gdyby nie karygodne, że mój towarzyszy etykieta mnie kłamcą, nie miałoby zna prawdę o nim, kiedy poprosił mnie.

Ale uznał za karygodne być nazywany przez moich towarzyszy kłamcą.

I powiedział prawdę.

Wtedy rzekł do swych tłumacz, zapytaj go, jakie rodzina nie należą do niego. "

I odpowiedział, "On należy do szlacheckiej rodziny wśród nas".

On powiedział: "Czy jeszcze ktoś z was kiedykolwiek twierdził, tym samym przed nim?

"I powiedzieli:" L. "

On powiedział: "Gdyby ci kiedykolwiek oskarżył go o mówienie leży przed stwierdził co stwierdził?

"I powiedzieli:" L. "

On powiedział: "Czy ktoś wśród swoich przodków króla?"

I odpowiedział, "L."

On powiedział: "Czy szlachetne lub ubogich po nim?"

I odpowiedział: "To jest słabe którzy się Go".

On powiedział: "Czy one zwiększenie lub zmniejszenie (codziennie)?"

I odpowiedział: "Oni są rosnące.

On powiedział: "Czy ktoś wśród tych, którzy objąć jego (Prophet's) Religia stać displeased, a następnie odrzucić jego religia?". Odpowiedział, "L." On powiedzial: "Czy on złamać swoje obietnice? Odpowiedział," Nie, ale Obecnie jesteśmy na rozejmu z nim i boją się, że może on nam zdradzi. "

Abu Sufyan dodaje, "Inny niż ostatnie zdanie, nie mógł niczego powiedzieć przeciw niemu. Cezara następnie zapytał," Have you ever had a wojna z nim? "

I odpowiedział: "Tak."

On powiedział: "Jaki był Twój wynik walki z nim?"

I odpowiedział, "wynik był niestabilny, czasami był zwycięski, a czasami my".

On powiedział: "Co on na celu zrobić?"

I powiedział: "On mówi do nas kultu Boga Jedynego, a nie czcze inni wraz z Nim i dla wszystkich, którzy opuszczają nasz plan-ojcowie czcili. Zamówienia On nas się modlić, dać w miłości, być czystym, obietnic i utrzymać zwrotu tego, co jest nam powierzone.

mówię, że Cezar powiedział do swojego tłumacza, "Mów do niego: Proszę was o jego rodowodu oraz Pańska odpowiedź była, że należał do arystokratycznej rodziny. W rzeczywistości, wszystkie apostołów przyszedł z najszlachetniejszych rodowodu ich narody. Wtedy wątpliwość, czy ktokolwiek inny wśród was twierdził coś takiego, i był w swojej odpowiedzi negatywnej. Jeśli odpowiedź była twierdząca w, by pomyślał, że ten człowiek był po roszczenia, które zostały przed nim powiedział. Kiedy zapytał, czy był kiedykolwiek obwiniane za informacją jest, Pańska odpowiedź była negatywna, więc wziął go za pewnik, że osoby, którzy nie mówią o kłamstwo (innych) ludzi, może nigdy nie powiedzieć kłamstwo na temat Boga. Następnie I zapytał, czy którykolwiek z jego przodków został królem. Twoja odpowiedź była negatywna, i gdyby była ona w twierdzącej, by pomyślał, że ten człowiek chciał wziąć z powrotem jego przodków królestwa. Kiedy zapytał, czy bogaty lub biednych ludzi za Nim, odpowiedział, że był ubogim którzy poszli za Nim. W rzeczywistości takie są naśladowcami apostołów. Wtedy zapytał, czy jego zwolenników byli zwiększenie lub zmniejszenie. Poszukać odpowiedział, że zostały one rosną. W rzeczywistości Jest to wynikiem prawdziwej wiary, dopóki jest ono kompletne (we wszystkich aspektach). Poprosił, czy nie było nikogo którzy po obejmującego jego religii, stał displeased i wyrzucić jego wyznania; był w swojej odpowiedzi negatywnej. W rzeczywistości, w tym jest znakiem prawdziwej wiary, gdy jego mixy i ochoczo wchodzi w sercach całkowicie, nikt nie będzie z nim displeased. poprosił, czy miał kiedykolwiek złamał Jego obietnica. Poszukać odpowiedzi na negatywne. A takie są apostołów; one nigdy nie złamać swoje obietnice. Kiedy zapytał, czy można z nim walczyć i walczył z wami, odpowiedział, że uczynił, i że czasami był zwycięski i czasem. Rzeczywiście, takie są apostołowie, są one wprowadzane do prób i końcowe zwycięstwo jest zawsze dla nich. Wtedy zapytał, co kazał. Poszukać odpowiedział, że kazał ci czcili Boga Jedynego i nie czcili inni wraz z Nim, do wszystkich, którzy opuszczają swój plan-przodkowie czcili, oferty modlitwy, mówić prawdę, aby być czystym, aby zachować obietnic, i to, co jest do zwrotu powierzonych. Są to naprawdę cechy proroka którzy, I knew (z poprzedniego Pisma) wydaje się, ale nie wiesz, że byłoby od was. jesli powinny być prawdziwe, to będzie bardzo szybko zajmują ziemie pod moje stopy, i gdybym wiedział, że będę go osiągnąć zdecydowanie, chciałbym przejść od razu do niego, a ja z nim byli, I wtedy z pewnością umyć nogi ". "Abu Sufyan Dodał, że" Cezara następnie poprosił o pismo z Boga i apostoł było przeczytać. Jego treść były: - "W imię Boga, najbardziej Milosierny, Litosciwy (jest to pismo) z Mahometa, niewolnikami Boga i Jego Apostoła, Heraculius, Władca bizantyjskiej.

Pokój na zwolenników wskazówek.

Teraz, zapraszamy do islamu (tzn. osoby do Boga), objąć islamu i będzie bezpieczne; objąć islamu i Bóg On jest podwójną nagrodę.

Jeśli jednak odrzucić tę zaproszenia islamu, jest odpowiedzialny za misguiding chłopów (czyli swój naród).

O ludzie z Pisma!

Zapraszamy do wspólnej słowo dla Ciebie i dla nas i dla ciebie, że kultu.

Nie, ale Boga, i że my nic w kulcie skojarzyć z nim, i że nikt z nas staje się, jak inni Lordów poza Bogiem.

A jesli oni sie odwróca, to powiedz: "Badzcie swiadkami, ze my (którzy mają one zwrócone (do Niego) .. (3.64) Abu Sufyan dodaje," Kiedy Herakliusz zakończyła swoje wystąpienie, nie był wielki krzyk i barwy wywołanej przez bizantyjskiej Honoraria otaczających go, i nie było tak wiele hałasu, że ja nie rozumiem, co oni powiedzieli. Tak, mieliśmy się obecnie w sądzie. Kiedy wyszedł z moimi towarzyszami i byliśmy samodzielnie, I rzekł do nich: "Zaprawdę, Ibn Abi Kabsha (tj. Prophet's) sprawa zyskała moc. To jest Król Bani al-Asfar obawiając się go. "Abu Sufyan dodaje," Na Boga, pozostała niska i że jego religia będzie zwycięskiej do Boga konwertowane do mnie Islam, choć lubił go "

Tom 4, Book 52, Nr 192

Opowiadane Sahl bin Sad

To usłyszał Proroka na dobę (w bitwie) Khaibar mówiąc: "dam flagę do osoby, na ręce którego Bóg udziela zwycięstwo".

Tak więc, towarzysze Proroka wstała, pragnących zobaczyć chętnie do którego banderą będą podane, a każdy z nich chciał mieć banderą.

Jednak Prorok poprosił o "Ali.

Ktoś poinformował, że był on cierpi z oczu zmartwienie.

Tak, kazał im przynieść "Ali naprzeciwko niego.

Wtedy Prorok Spat w jego oczy, a jego oczy były peklowane od razu jak gdyby nigdy wszelkie problemy z oczu.

"Ali powiedział:" Będziemy walczyć z nimi (tzn. niewiernych), aż stają się one tak jak my (tj. muzułmanie). "

Prorok powiedział: "Bądźcie cierpliwi, az ich twarzy i zaprosić ich do islamu i informuje ich o tym, co Bóg nakazała na nich. Na Boga! Jeśli jedną osobę obejmuje islamu w Twoich rękach (np. poprzez Ciebie), że będzie lepiej dla Ciebie niż czerwone wielbłądów ".

Tom 4, Book 52, Nr 193

Anas opowiadane

Ilekroć Boga apostoł zaatakowane niektórzy ludzie, nigdy nie chciał ich do ataku było takich.

Jeśli usłyszał w Adhan (np. wezwanie do modlitwy) miał opóźnienie walki, a jeśli nie usłyszeć Adhan, chciał je natychmiast po ataku tych.

My osiągnął Khaibar w nocy.

Tom 4, Book 52, Nr 194

Anas opowiadane

Hadis nr 193, jak wyżej.

Tom 4, Book 52, Nr 195

Anas opowiadane

Prorok określone dla Khaibar i osiągnęła go w nocy.

On nie wykorzystane do ataku gdy dotarł do ludzi w nocy, aż do dnia, połamał.

Tak więc, gdy dzień dawned, Żydzi wyszli ze swoich toreb i pik.

Gdy ujrzeli Proroka; oni powiedzieli: "Muhammad i jego wojsko!"

Prorok powiedział, Allahu - Akbar!

(Bóg jest większy) i Khaibar jest zniszczona, gdy mamy podejście do narodu (czyli do walki z wrogiem) to będzie nieszczęśliwy dla tych, którzy rano have been warned. "

Tom 4, Book 52, Nr 196

Opowiadane Abu Huraira

Bóg 's Apostoł powiedział: "Mam zostało nakazane, aby walczyć z ludźmi dopóki nie powiedzieć," Nie ma prawo być czczony, ale Bóg ", a kto mówi," Nie ma prawo być czczony Bóg, Jego życia i własności zostanie zapisany przeze mnie za wyjątkiem prawa islamskiego, a jego rachunki będą z Bogiem, (albo ukarać go lub przebacz mu.) "

Tom 4, Book 52, Nr 197

Opowiadane bin Ka'b Malik

Ilekroć Boga apostoł przeznaczonych do prowadzenia Ghazwa, chciał użyć equivocation z których jeden będzie zrozumieć, że trafia do innego miejsca przeznaczenia.

Tom 4, Book 52, Nr 198

Opowiadane bin Ka'b Malik

Ilekroć Boga apostoł przeznaczone do przeprowadzenia Ghazwa, chciał użyć equivocation, aby ukryć swoje prawdziwe miejsca było aż Ghazwa z Tabuk Boga, który Apostoł przeprowadzane w bardzo ciepłej pogody.

Jak był w twarz będzie bardzo długa podróż poprzez Wasteland i było spotkać i ataku dużej liczby wrogów.

Tak, uczynił sytuacji jasne do muzułmanów, tak aby mogli się odpowiednio przygotować i uzyskać gotowy do zdobycia ich wroga.

Prorok poinformowała ich docelowym był na pozycji (Malik bin Ka'b wykorzystywane do powiedzenia "nie Scarcely Boga apostoł określone w podróż w inny dzień niż w czwartek.")

Tom 4, Book 52, Nr 199

Opowiadane bin Ka'b Malik

Prorok określone w czwartek na Ghazwa z Tabuk i on zwykle do określenia (np. podróży) w czwartki.

Tom 4, Book 52, Nr 200

Anas opowiadane

Prorok oferowanych czterech Rak'at Zuhr Medyna w modlitwie, a następnie oferowane dwóch Rak'at "ASR modlitwy w Dhul-Hulaifa i usłyszałem towarzysze Proroka Talbiya głos recytujący (Hajj i" Umra) łącznie.

Tom 4, Book 52, Nr 201

Opowiadane "Aisha

Mamy określone w towarzystwie Boga apostoł pięć dni przed końcem Dhul Qa'da zamierzających wykonywać tylko Hajj.

Kiedy zbliżył Mekka Boga apostoł zarządził tych którzy nie mają Hadi (tj. dla zwierząt ofiara) z nich, do wykonywania Tawaf wokół Ka'ba i między Safa i Marwa, a następnie zakończyć ich Ihram.

Wołowina został przywieziony do nas w dzień (czyli dzień uboju) i zapytałem, "Co to jest?"

Ktoś powiedział, Boga apostoł ma ubite (krowy) w imieniu jego żony. "

Tom 4, Book 52, Nr 202

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Kiedy Prorok określonych w miesiącu Ramadan.

On obserwuje czczo aż osiągnęła miejsce zwane Kadid gdzie złamał jego szybkie.

Tom 4, Book 52, Nr 203

Opowiadane Ibn 'Umar

"Prorok powiedział:" To jest obowiązkowa dla jednego słuchać i sluchajcie (władcy zamówienia), chyba że te zamówienia obejmuje jeden nieposłuszeństwa (Bóg), ale jeśli akt nieposłuszeństwa (Bóg) jest nałożone, nie powinien słuchać lub słuchał. "

Tom 4, Book 52, nr 204

Opowiadane Abu Huraira

To usłyszał Boga apostoł mówiąc: "Jesteśmy ostatni, ale będzie przede wszystkim wprowadzić Raj)."

Prorok dodaje: "On którzy mnie slucha, slucha Boga, a On którzy mnie slucha, slucha Boga. On slucha którzy głównego, slucha mnie, a kto slucha którzy głównego, slucha mnie. Imam jest jak schronisko dla których bezpieczeństwo Należy walczyć z muzułmanami i gdzie powinien szukać ochrony. Jeżeli Imam zamówienia ludzie z zasadami sprawiedliwości i sprawiedliwie, wtedy będą nagradzani za tym, i gdyby nie przeciwny, on będzie odpowiedzialny za to. "

Tom 4, Book 52, Nr 205

Opowiadane Ibn 'Umar

Kiedy osiągnęła (Hudaibiya) w następnym roku (traktat z Hudaibiya), nawet dwóch mężczyzn wśród nas uzgodnionych jednomyślnie co do których było drzewo, zgodnie z którymi mieliśmy ze względu na zobowiązanie do lojalny, i że był z Bogiem miłosierdzia.

(Sub narrator zadawane Naf'i, "Do What did Proroka na wzięcia na siebie zobowiązanie lojalny, było dla śmierci?" Naf'i odpowiedziała "Nie, ale wziął ich wyłożenia lojalny w cierpliwość.)

Tom 4, Book 52, Nr 206

Opowiadane "Abdullah bin Zaid

że w czasie (w bitwie) Al-Harra osoba przyszła do niego i powiedział: "Ibn Hanzala podejmuje zobowiązanie do lojalny od ludzi na śmierć."

On powiedział: "Nigdy nie dać w zastaw lojalny dla takich rzeczy nikomu od Boga Apostoła".

Tom 4, Book 52, Nr 207

Opowiadane tatoo bin Ubaid

Salama powiedział: "Dałem się wyłożenia lojalny (Al-Ridwan) do Boga i apostoł potem przeniósł się do cieniu drzewa. Gdy liczba osób wokół Proroka zmniejszył, rzekł:" O Ibn Al-Akwa! Czy Jeśli nie dają mi wyłożenia Allegiance? "

I odpowiedział: "O Boga apostoł! Mam już wam do wyłożenia Allegiance".

On powiedział: "Czy go ponownie."

I oddał w zastaw lojalny po raz drugi. "

I zapytał "O Abu Muslim!

Na co nie dajesz mu wyłożenia Allegiance w tym dniu? "On powiedzial:" My oddał w zastaw Allegiance do śmierci ".

Tom 4, Book 52, Nr 208

Anas opowiadane

Na dzień (w bitwie) z Rów, Ansar były mówiąc: "Jesteśmy tymi którzy mają zaprzysiężone do lojalny dla Jihaid Muhammad (na wieki) tak długo jak żyjemy."

Prorok odpowiedział im: "O Boze! Nie ma życia poza życiem zycie. Więc na cześć Ansar i emigrantów z Twoja hojność."

A najwyższy Mujashi: Mój brat i ja przyszedł do Proroka, a ja mu wymaganych do podjęcia zobowiązania o lojalny od nas do migracji.

On powiedział: "Migracja ma juz ze swoim ludem.

I zapytał, "Na co będzie można podjąć zobowiązanie do lojalny od nas?"

On powiedział: "wezmę (zobowiązania) dla islamu i dżihadu."

Tom 4, Book 52, Nr 209

Opowiadane Abdullah

Dzisiaj człowiek przyszedł do mnie i poprosił mnie pytanie, które nie wiedzą, jak odpowiedzieć.

On powiedział: "powiedz mi, jeśli człowiek zamożny aktywnych, dobrze wyposażonych w broń, idzie na ekspedycje wojskowe z naszych wodzów, i zleceń nam się takich rzeczy, jak nie możemy zrobić (należy Mu posłuszne?)" I odpowiedział, "Na Boga, nie wiem, co odpowiedzieć ci, chyba że zostały w spółkę Proroka i on używany do nas do porządku rzeczy, gdy tylko do nas gotowych. I nie ma wątpliwości, każdy będzie wśród was w dobrym stanie tak długo, jak On slucha Boga. Jeśli jedna jest w wątpliwość co do legalności czegoś, powinien on poprosić kogoś, którzy będą spełniać go, ale wkrótce nadejdzie czas, kiedy nie będzie znaleźć takiego człowieka. przez niego, Komuś chyba nikt nie ma prawa być czczony. Widzę, że na przykład to, co jest przekazywane z tego życia (do tego, co pozostaje z nich) jest jak staw, którego świeżej wody był używany i nie pozostaje jednak muddy wody ".

Tom 4, Book 52, Nr 210

Abu Salim opowiadane An-Nadr

W uwolniony niewolnik "Umar bin" Ubaidullah którzy była "Umar, urzędnik:" Abdullah bin Abi Aufa napisał go (tj. "Umar), że pismo zawierało następujące informacje: -" Gdy Boga apostoł (podczas bitwy święty), czekał aż do Słońce spadły, a następnie dostał się on wśród ludzi i powiedział: "O ludzie!

Nie chcą, aby w obliczu wroga (w bitwie) i prosić Boga, aby zaoszczędzić (katastrofy), ale jeśli musisz stawić czoła wrogowi, a następnie uzbroić się w cierpliwość i niech będzie wiadomo wam, że Raj jest w odcieniach miecze. " Następnie powiedział: "O Boze!

W Revealer o (Świętym) Książki, Mover z chmur, i Defeater Al-Ahzab (tzn. klany z niewiernych), je pokonać niewiernych i bestow zwycięstwo nad nami ".

Tom 4, Book 52, Nr 211

Opowiadane jabir bin Abdullah

I uczestniczyła w Ghazwa wraz z Boga apostoł Prorok spotkała mnie (w sposób), podczas gdy byłem jazdy konnej wielbłąda naszych wykorzystywane do nawadniania i miał dostał tak zmęczony, że ledwo mógł chodzić.

Prorok zapytał mnie: "Co jest złego z wielbłąda?"

I odpowiedział: "To ma zmęczony."

Więc.

Boga apostoł skierował ją od tyłu i karcąc go i modlili się za niego, więc zaczął wyższe niż w innych wielbłądów i trwa nadal z nich.

Wtedy zapytał mnie, "Jak znaleźć swoje wielbłąda (obecnie)?"

I odpowiedział: "Sądzę, że całkiem dobrze, teraz jak otrzymał swoje błogosławieństwa".

On powiedział: "Czy ty go sprzedać do mnie?"

Czułam się wstydzi (do odmowy jego oferta), choć był tylko wielbłąd mieliśmy do nawadniania.

Więc powiedziałem, "Tak."

On powiedział, "Sprzedaj mnie potem go".

Sprzedałem go do niego pod warunkiem, że powinienem zachować go na jazdę aż osiągnęła Medyna.

Wtedy powiedzieli: "O Boga apostoł! Jestem oblubieńca" i zażądała, aby umożliwić mu iść do mnie do domu.

On dozwolone Mnie, a Ja określone dla Medyna przed ludzi aż osiągnęła Medyna, gdzie poznałem mojego stryja, którzy poprosił mnie o wielbłąda, a ja poinformowała go o tym wszystkim i On oskarżył mnie o tym.

Kiedy wziął zezwoleniem Boga Apostoła zapytał mnie, czy ja miałem poślubił dziewicę lub matron i odpowiedział, że ja miałem jeden żonaty matron.

On powiedział: "Dlaczego nie jest żonaty dziewicę którzy mieliby zagrał z wami, a będziemy mieć z nią zagrał?"

I odpowiedziała: "O Boga apostoł! Mój ojciec zmarł (lub został męczeństwo) i mam kilka młodych sióstr, tak czułem, że to nie jest właściwe i powinno się poślubić młodą dziewczynę jak je którzy nie będą im służyć, ani ich zachowania. Więc, Mam w związku małżeńskim jeden matron, tak że mogą służyć im i nauczyć ich zachowania. "

Gdy Boga apostoł przybył w Medyna, wielbłąd wziął go następnego ranka i dał mi jego cena i wydał mi się jak wielbłąd.

Tom 4, Book 52, Nr 212

Opowiadane Anas bin Malik

Gdy nie było poczucie fright na Medyna, więc Boga apostoł wsiadł konia należącego do Abu Talha i (na jego powrót) mówił, "My niczego nie widzieli (boi), ale znaleźliśmy tego konia bardzo szybko."

Tom 4, Book 52, Nr 213

Opowiadane Anas bin Malik

Kiedy ludzie dostał frightened, więc Boga apostoł wsiadł powolne koni należących do Abu Talha, a on sam określa wszystkie, co koń gallop.

Następnie wsiadł do ludzi, czyniąc ich gallop konie po nim.

Po powrocie powiedział: "Nie lękajcie się (nie ma nic się boi) (i mam znaleźć) ten koń bardzo szybko."

To excelled koni nigdy nie był uruchomiony w tym samym naprzód.

(Qastalani t. 5.)

Tom 4, Book 52, Nr 214

Opowiadane 'Umar bin Al-Khattab

Dałem konia, które mają być stosowane w Boga jest przyczyną, ale później widziałem go sprzedawane.

I zwrócił się do Proroka, czy mogę go kupić.

On powiedział: "Nie kupować i nie podejmuje ponownie swój dar miłości".

Tom 4, Book 52, Nr 215

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

'Umar wydał koni, które mają być stosowane w Boga jest przyczyną, ale później znalazł się on sprzedany.

Tak, on przeznaczony na zakup i poprosił Boga apostoł którzy powiedzieli: "Czy nie kupować i nie podejmuje ponownie swój dar miłości".

Tom 4, Book 52, Nr 216

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział, "gdyby nie obawa, że byłoby trudne do moich zwolenników, nie pozostawały w tyle wszelkie Sariya, (wojsko, jednostki), ale nie mam jazdy na wielbłądach i nie mają innych środków transportu do przeprowadzać na nich, i to jest trudne dla mnie, że moje towarzysze powinien pozostać za mnie. Nie ulega wątpliwości, pragnę mogę walczyć w Boga i być przyczyna męczenników i przyjść do życia ponownie się męczeństwo i przyjść do życia jeszcze raz. "

Tom 4, Book 52, Nr 217

Yali opowiadane

I uczestniczyła w Ghazwa z Tabuk wraz z Boga i apostoł dałem młody wielbłąd się ridden w Dżihad i że był dla mnie jeden z moich najlepszych uczynków.

Wtedy jeden robotnik zatrudniony którzy quarrelled z inną osobą.

Jednym z nich bit ręki drugiej i ostatniej wyciągnęła rękę z ust byłego wyciągania jego ząb z przodu.

Potem były na jeden garnitur przed ostatnim przed Prorok którzy odpowiadają, że odrzucił mówiąc: "Czy się spodziewać, aby umieścić go w ręku, aby jako przystawki męskiej wielbłąd wskoczy (roślinność)?"

Tom 4, Book 52, Nr 218

Opowiadane Tha'laba bin Abi Al-Malik Qurazi

Kiedy bin Qais Sad Al-Ansari, którzy wykorzystywane do przeprowadzania banderą Proroka, przeznaczone do wykonywania Hajj, nieczesanych jego włosów.

Tom 4, Book 52, Liczba 219c

Opowiadane Salama bin Al-Akwa

Ali pozostał za Proroka w czasie bitwy z Khaibar jako sposób cierpienie On z niektórych oko kłopoty, ale potem powiedział: "Jak mam za pobyt Apostoła Boga?"

Tak, on określone wstąpił do Proroka.

W wigilię dnia podboju Khaibar, Boga apostoł powiedział: "(No Doubt) dam bandery, lub jutro, człowiek, którego Bóg i Jego miłości Apostoła lub którzy kochają Boga i Jego apostoła podejmie banderą. Bóg bestow zwycięstwo nad nim. "

Nagle "Ali dołączył do nas, choć mieliśmy go nie spodziewa.

Mieszkańcy powiedzieli: "Oto jest" Ali ". Tak, Boga apostoł wydał bandery i Bóg mu przyznany mu zwycięstwo.

Tom 4, Book 52, Liczba 219n

Opowiadane Nafi bin Jubair

Usłyszałem Al Abbas mówi Az-Zubair, "Prorok zamówić można ustalić banderą."

Tom 4, Book 52, Nr 220

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "zostały wysłane z najkrótszym wyrażeń noszących najszerszym znaczeniu, i zostały dokonane zwycięsko z terrorem (oddanych w sercach wroga), a jednocześnie byłem śpiący, klucze skarby na świat zostały doprowadzone do mnie i umieścić w ręku ".

Abu Huraira dodaje: "Bóg jest Apostoł opuścił świat i teraz, osób, które przyciągają uwagę tych dóbr (tj. Prorok nie przez nich korzystać).

Tom 4, Book 52, numer 221

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Abu Sufyan powiedział, "Herakliusz wysłał do mnie, gdy byłem w" llya "(czyli Jerozolima). Potem poprosił o pismo z Boga i apostoł, gdy miał jej zakończeniu czytania nie był wielki krzyk odcień i wokół niego i głosy wzrosła głośniej i poproszono nas o zamknięcie tego miejsca. Kiedy byliśmy okazało się, powiedziałem do moich towarzyszy, "przyczyną Ibn Abi Kabsha stał się wyrazistym jak król Bani al-Asfar boi się go."

"

Tom 4, Book 52, Nr 222

Opowiadane Asma

I przygotował drogę-spożywczych do Boga Apostoła w Abu Bakr domu, kiedy przeznaczone na emigrację do Medyna.

I nie mógł znaleźć coś do tie-pojemnik na żywność i wodę ze skóry.

Tak, Abu Bakr powiedział, "Na Boga, nie znajdziesz nic do remisu (tych rzeczy), z wyjątkiem moim pasem biodrowym".

On powiedział: "Wytnij je na dwie części i spójne z wodą z jednego kawałka skóry i żywności, pojemnik z innymi (sub-narrator dodaje," Ona nie była odpowiednio i że powodem jej zwołania Dhatun-Nitaqain (tj. belted dwie kobiety)). "

Tom 4, Book 52, Nr 223

Opowiadane jabir bin Abdullah

W czasie życia Proroka, używane do podjęcia oddali mięso zwierząt (jak podróż żywności) Medyna.

(Patrz Hadis nr 474, t. 7.)

Tom 4, Book 52, Nr 224

Opowiadane Suwaid bin An-Nu'man

To on wyszedł z firmy o; Proroka w roku Khaibar (kampania dopóki nie osiągnęły miejsce zwane Jak-Sahba ", w dolnej części Khaibar. Oferowane" ASR modlitwy (nie) Proroka i poprosił o żywności. Nic jednak Sawiq został przywieziony do Proroka. Więc, żucia i jedli i pili wodę. Po tym Proroka dostał się, myje swoje usta, i one zbyt wyprali swoje usta, a następnie oferowane do modlitwy.

Tom 4, Book 52, Nr 225

Opowiadane Salama

Po podróży-spożywczych na ludzi trwał krótko i były one w dużej potrzebie.

Tak, oni przyszli do proroka do podjęcia jego zgody ich uboju dla wielbłądów, a on im dozwolone.

Następnie 'Umar spotkał ich i oni mu o tym poinformowany.

On powiedział: "Co będzie można utrzymać po wielbłądów (zakończeniu)?"

Następnie 'Umar poszedł do Proroka i powiedział: "O Boga apostoł! Jaki będzie ich utrzymania po ich wielbłądów (zakończeniu)?"

Bóg powiedział Apostoł, "Zamieść ogłoszenie wśród osób, które powinny przynieść wszystkie pozostałe żywności (dla mnie)."

(Oni zanieśli go i) powoływać Proroka i prosił Boga o Jego błogosławieństwa dla niego.

Potem zwrócił się do nich dostosować swoje narzędzia żywności i ludzie zaczęli ich napełniania naczynia żywności z ich rąk, aż zostały one spełnione.

Boga apostoł następnie powiedział: "Ja nie świadczą, że ma prawo być, ale czcili Boga, a ja jestem Jego Apostoła".

Tom 4, Book 52, Nr 226

Opowiadane Wahb bin Kaisan

Jabir bin Abdullah powiedział, "określone, a my byliśmy trzech mężów przeprowadzania naszej podróży-spożywczych na naszych barkach. Następnie zaczęliśmy jeść jednym terminie za każdy dzień."

Pewien człowiek zapytał (jabir), "O Abu Abdullah! Jak osoba może być zadowoleni z jednym terminie?"

Jabir odpowiedział, "realizowany wartość, że jedna data, kiedy nie mogliśmy nawet, że mają dużo do nas dotarły do brzegu morza, gdy nagle widzieliśmy ogromne ryby oddane przez morze. Więc, jedli z niego jako tak jak my chciał za osiemnaście dni. "

Tom 4, Book 52, Nr 227

Opowiadane Aisha

To ona powiedziała: "O Boga apostoł! Twój powrót z towarzyszami są nagrody, jak i Hajj 'Umra, a ja jestem z powrotu (nagroda) Hajj."

On rzekł do niej: "Idź, i niech" Abdur-Rahman (czyli twój brat) dokonać można siedzieć za nim (na zwierzętach). "

Tak, kazał "Abdurrahman, aby umożliwić jej wykonywanie" Umra z Al-Tan'im.

Wtedy Prorok czekał na nią na wyższych regionu Mekka do jej zwrócone.

Tom 4, Book 52, Nr 228

Opowiadane "Abdur-Rahman bin Abi Bakr Siddiq-W

Prorok zarządził niech mnie "Aisha siedzieć za mnie (na zwierzętach) i niech jej wykonywania" Umra z co-Tan'im.

Tom 4, Book 52, Nr 229

Anas opowiadane

I była jazda za Abu Talha (na tej samej) konnej zwierząt) i (Prophet's towarzyszami) recytujący Talbiya głośno zarówno Hajj i "Umra.

Tom 4, Book 52, Nr 230

Opowiadane "Urwa z Osamą bin Zaid

Bóg jest jeden Apostoła wsiadł na osiołka, który nie był objęty siodło aksamitną arkusz i niech Osamą jazda za nim (na osiołka).

Tom 4, Book 52, Nr 231

Nafi opowiadane z "Abdullah

Boga apostoł skierował do Mekka poprzez swoje wyższe w regionie dnia Conquest (Mekka) konnej jego ona-wielbłąd, na którym był Osamą jazdy za nim.

Bilal i Uthman Talha bin, jeden z pracowników z Ka'ba, były również towarzyszące mu aż uczynił jego wielbłąda kneel w meczet i zarządził, aby ten ostatni klucz do Ka'ba.

On otworzył drzwi do Ka'ba Boga i apostoł wszedł w spółkę z Osamą, Bilal i Uthman, i pozostał w nim przez długi okres.

Kiedy wyszedł, lud spieszy do niej, i Abdullah bin 'Umar pierwszy i wprowadź go znaleźć Bilal stojących za drzwiami.

Zapytał, Bilal, "Skąd Proroka oferta jego modlitwa?"

On zwrócił się do miejsca, gdzie zaoferował swoje modlitwy.

Abdullah powiedział: "Nie pamiętam, aby zapytać go, ilu Rakat miał w wykonaniu".

Tom 4, Book 52, Nr 232

Opowiadane Abu Huraira

Boga apostoł powiedział: "Nie jest (obowiązkowe) Sadaqa (charytatywną), które mają być podane dla każdego wspólnego z ludzkiego ciała (jako znak wdzięczności Bogu) codzienne słońce wschodzi. Aby ocenić sprawiedliwie między dwoma osobami jest traktowane jako Sadaqa, i pomóc człowieka dotyczące jego konna zwierząt, pomagając mu do jazdy lub przez zniesienie jego bagażu na niej, jest również uważane za Sadaqa, (mówiąc) jest również dobre słowo Sadaqa, a każdy krok na drodze do jej oferty obowiązkowe modlitwy (w meczetu) jest również Sadaqa i usunąć szkodliwe rzeczy od drogi jest również Sadaqa ".

Tom 4, Book 52, Nr 233

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

Boga apostoł zakazała ludzi do podróżowania na przeprowadzenie wrogiego kraju (kopie) Koranu.

Tom 4, Book 52, Nr 234

Anas opowiadane

Prorok osiągnął Khaibar w godzinach porannych, gdy ludzie byli w wykonywaniu swoich najbliższych pik nad ich barkach.

Gdy Go ujrzeli oni powiedzieli: "To jest Muhammad i jego wojsko! Muhammad i jego wojsko!"

Tak, one miały schronienia w twierdzy.

Prorok podniesiony zarówno jego ręce i powiedział: "Hymn Libii, Khaibar jest zrujnowany, kiedy podejście do narodu (czyli do walki z wrogiem), a następnie jest nieszczęśliwy rano z ostrzegł."

Następnie znaleźliśmy kilka osły, które (i zabitych) gotowane: announcer z ogłoszenia Prorok: "Bóg i Jego Apostoła zabronić Ci jeść mięso donkey's".

Tak, wszystkie garnki, łącznie z ich zawartością zostały włączone do góry nogami.

Tom 4, Book 52, Nr 235

Opowiadane Abu Musa al-beruksemuni

Byliśmy w towarzystwie Boga apostoł (podczas Hajj).

Za każdym razem, kiedy udał się wysokim miejscu kiedyś powiedzieć: "Nie ma prawo być, ale czcili Boga, a Bóg jest większy", a nasze głosy używane wzrasta, więc Prorok powiedział: "O ludzie! Bądźcie miłosierni dla siebie ( tzn. nie Raise Your Voice), nie są głusi rozmów jeden lub nieobecne, ale kto jest z tobą, bez wątpienia jest on All-Slyszacy, coraz Blisko (wszystko). "

Tom 4, Book 52, Nr 236

Opowiadane jabir bin Abdullah

Za każdym razem, kiedy wyruszył w miejscu chcielibyśmy powiedzieć: "Allahu - Akbar (Bóg jest większy)", i za każdym razem, gdy zszedł do nas miejscu chcielibyśmy powiedzieć, "Subhan Boga".

Tom 4, Book 52, Nr 237

Opowiadane jabir

Za każdym razem, kiedy wyruszył w miejscu chcielibyśmy powiedzieć Takbir, i gdy zeszli my chcielibyśmy powiedzieć, "Subhan Boga".

Tom 4, Book 52, Nr 238

Opowiadane Abdullah bin Umar

W każdym przypadku, gdy Prorok powrócił z Hajj lub "Umra lub Ghazwa, chciał powiedzieć Takbir trzy razy.

Za każdym razem, gdy przyszedł na górskiej ścieżce lub wasteland, a następnie chciał powiedzieć: "Nie ma prawo być czczony Bóg, Alone, który nie ma partnera. Wszystkie Brytania należy do Niego w chwale i wszyscy są dla Niego, a On jest wszechwładnej . Jesteśmy powrót z nawrócenia, religię, wybijajac poklony nas i chwaląc Pana naszego. Spełnione Jego obietnica Boga, aby Jego zwycięstwo przyznano slave i Tylko On pokonał wszystkich klanów. "

Tom 4, Book 52, Nr 239

Abu Ibrahim opowiadane Isma `il W-Saksaki

Usłyszałem Abu Burda którzy towarzyszą tatoo bin Abi Kabsha na podróż.

Tatoo używany do obserwacji podróży na czczo.

Abu Burda powiedział do niego: "Abu Musa usłyszałem wiele razy mówił, że Boga apostoł powiedział," Kiedy spada złego niewolnika lub podróżuje, wtedy dostać nagrody podobny do niego, że dostaje za dobre uczynki, kiedy praktykował w domu w dobrym zdrowiu. "

Tom 4, Book 52, Nr 240

Opowiadane jabir bin Abdullah

Na dzień bitwy z Rów, Prorok chciał ktoś spośród ludzi do wolontariatu jest reconnoitre.

Az-Zubair ochotnika.

On zażądał ponownie i tym samym Az-Zubair ochotnika.

Potem powtórzył ten sam popyt (trzy razy) i AzZubair ochotnika jeszcze raz.

Prorok powiedział, "Każdy uczeń ma proroka i moim uczniem jest Az-Zubair."

Tom 4, Book 52, numer 241

Opowiadane Ibn 'Umar

Prorok z następującym Hadith (nr 242).

Tom 4, Book 52, Nr 242

Opowiadane Ibn 'Umar

Prorok powiedział: "Gdyby ludzie wiedzieli, co wiem o podróżujących samodzielnie, wówczas nikt nie będzie sam podróży nocą."

Tom 4, Book 52, Nr 243

Hisham opowiadane ojca

Osama bin Zaid został poproszony co tempo Proroka wsiadł w Hajjat-ul-wada "On wsiadł w średnim tempie, ale kiedy przybyli na otwarty sposób chciał go w pełnym tempie."

Tom 4, Book 52, Nr 244

Opowiadane Aslam

Chociaż byłem w firmie "Abdullah bin 'Umar na drodze do Mekka, otrzymał wiadomość z ciężką chorobą Safiya bint Abi Ubaid (tj. jego żona), więc w przetargu większej prędkości, i gdy zniknął w półmroku, on odinstalowany i oferowane w Maghrib i isha "wraz modlitwy i powiedział:" Widziałem Proroka opóźniania Maghrib modlitwy do zaoferowania go wraz z "isha", gdy był w pośpiechu na podróż. "

Tom 4, Book 52, Nr 245

Opowiadane Abu Huraira

Bóg powiedział Apostoł, "Journey to kawałek tortur, ponieważ zakłóca jej snu, jedzenia i picia. Tak więc, jeśli spełni swoje zadanie, należy pospiesz się do swojej rodziny."

Tom 4, Book 52, Nr 246

Opowiadane "Abdullah bin 'Umar

Umar bin Al-Khattab oddał konia się ridden w Boga Cause a następnie znalazł się on sprzedany.

On przeznaczone na zakup.

Tak więc, konsultacje Boga apostoł którzy powiedzieli: "Czy nie kupować i nie podejmuje ponownie swój dar miłości".

Tom 4, Book 52, Nr 247

Opowiadane Aslam

Usłyszałem 'Umar bin Al-Khattab mówiąc: "Dałem się konia ridden w Boga przyczyny i osoby którzy dostał ono przeznaczone do sprzedaży lub zaniedbywane. Więc, chciałem kupić go jako Myślałem chciał go sprzedać taniej . Konsultacji Proroka którzy powiedzieli: "Czy nie kupują go, nawet jeśli dla jednego dirham, bo którzy z powrotem zajmuje jego dar jest jak pies połykania jej wymiotować."

Tom 4, Book 52, Nr 248

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr

Pewien człowiek przyszedł do Proroka prosi jego uprawnienie do wzięcia udziału w Dżihad.

Prorok zapytał go: "Czy twoi rodzice żyje?"

On w odpowiedzi twierdzącej.

Prorok rzekł do niego: "Wtedy się wywierać na ich usługi."

Tom 4, Book 52, Nr 249

Opowiadane Abu Al-Bashir Ansari

To był w towarzystwie Boga Apostoła na niektóre z jego podróży.

(Sub-narrator "Abdullah dodaje:" Myślę, że Abu Bashir powiedział również, a ludzie byli na ich miejsca noclegowe. ") Boga Apostoł wysłał posłaniec zamówienia:" Nie, nie pozostają wszelkie naszyjnik z łańcuchem znaków lub jakiegokolwiek innego rodzaju naszyjnik z okrągłych na szyjach wielbłądów z wyjątkiem jest odcięta ".

Tom 4, Book 52, Nr 250

Opowiadane Ibn Abbasa

Że usłyszał Prorok mówiąc: "Nie jest dopuszczalne dla człowieka jest sam z kobietą, a nie pani powinna podróżować z wyjątkiem Muhram (tj. męża lub osoba, której ona nie może poślubić w każdym przypadku na wieki, np. jej ojca, brata, itp.). "

Wtedy człowiek wstała i powiedziała: "O Boga apostoł! Mam zaciągnął do wojska dla takich i takich Ghazwa i moja żona jest w postępowaniu Hajj."

Boga apostoł rzekł: Idź, i wykonać Hajj z twoją żoną ".

Tom 4, Book 52, Nr 251

Opowiadane "Ubaidullah bin Abi Rafi

Usłyszałem "Ali mówiąc:" Bóg posłał mnie Apostoła, Az-Zubair i Al-Miqdad gdzieś mówiąc: "Przejdź do Ciebie dotrzeć Rawdat Khakh. Znajduje się tam damy z listu. Zapoznaj się z listu od niej."

"Tak, mamy określone naszych koni i pobiegł w pełnym tempie do nas w Ar-Rawda, gdzie natknęliśmy się na lady i rzekł (do niej).

"Weź się w piśmie".

Ona odpowiedziała: "Nie mam pisma ze mną".

Powiedzieliśmy, "Albo wykupić na piśmie albo będziemy zdejmować swoje ubrania."

Tak, wzięła go z niej plecionka.

My przyniósł list do Boga i apostoł zawierało oświadczenie z Hatib bin Abi Balta a do niektórych z Meccan pogan informowanie ich o pewne intencje Boga Apostoła.

Wtedy Bóg rzekł Apostoł, "O Hatib! Co to jest?"

Hatib odpowiedział: "O Boga apostoł! Nie dać sie do orzeczenia o mnie. I był człowiekiem ściśle związane z Quraish, ale nie należą do tego pokolenia, podczas gdy w innych emigrantów z wami, gdyby ich krewnych w Mekka którzy będą chronić ich utrzymaniu i mienia. Więc chciałem nagroda dla mojej brakuje krwi stosunku do nich robi im łaskę, tak aby mogli chronić swoje utrzymaniu. I nie zrobił tego powodu niewiary nie apostazji, ani z woli firma KUFR (niewiary ) Do islamu ".

Apostoł Boga, powiedział: "Hatib nie powiedział wam prawdę".

Umar powiedział: "O Boga apostoł!

Pozwól mi chop głowę tego hypocrite. "Boga apostoł powiedział:" Hatib udział w bitwie pod Badr, którzy wie, może już Bóg spojrzał na Badr wojowników i rzekł: "Zróbcie wszystko, cokolwiek chcesz, bo odpuszczone. "

Tom 4, Book 52, Nr 252

Opowiadane jabir bin Abdullah

Kiedy to było dzień (w bitwie) Badr, jeńców wojennych zostały w tym Al-Abbas został którzy undressed.

Prorok spojrzał na shirt dla niego.

Stwierdzono, że koszulkę "Abdullah bin Ubai to zrobić, więc niech Prorok nosić.

To było powodem, dla którego Prorok nabrał rozpędu i wydał własną koszulkę "Abdullah.

(Narrator dodaje: "On uczynił Proroka niektórych korzyść dla którego Prorok podobało mu się nagroda.")

Tom 4, Book 52, Nr 253

Opowiadane Sahl

Na dzień (w bitwie) Khaibar Prorok powiedział: "Jutro dam bandery do kogoś, którzy zostaną podane zwycięstwo (przez Boga) i którzy kochają Boga i Jego Apostoła i jest kochany przez Boga i Jego Apostoła".

Tak więc, że wszyscy ludzie dziwili się jak noc którzy otrzymują flagi a rano wszyscy nadzieję, że będzie ta osoba.

Boga Apostoła zapytał, "Gdzie jest" Ali? "

Był powiedział, że "Ali cierpi na problemy z oczu, więc stosowane ślina na jego oczy i Bóg powołał go leczyć.

On po raz dostał cured jak gdyby nie ailment.

Prorok dał mu flagę.

"Ali powiedział:" Czy mam je do walki stają się one tak jak my (czyli muzułmańskich)? "

Prorok rzekł: "Idź do nich cierpliwie i spokojnie można wejść do ziemi. Następnie, zaprosić ich do islamu, i informuje ich, co na nich jest zabronione, przez Boga, jeśli Bóg daje wskazówki, aby ktoś przez Ciebie, jest lepiej dla Ciebie niż posiadających czerwone wielbłądów ".

Tom 4, Book 52, Nr 254

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Bóg zastanawia się na tych ludzi, którzy wejdą w łańcuchy Raj".

Tom 4, Book 52, Nr 255

Opowiadane Abu Burda ojca

Prorok powiedział, "Trzy osoby otrzymają swoją nagrodę dwukrotnie. (Jednym z nich jest) osoba, którzy nie niewolnikiem dziewczyna i on jej właściwie kształci i uczy swoje dobre maniery prawidłowo (bez przemocy), a następnie manumits i jej marries. Taka osoba będzie uzyskać podwójną nagrodę. (inny jest) od wierzącego ludu Pisma którzy została prawdziwym wierzącym, a następnie wierzy w Proroka (Muhammada). Taka osoba otrzyma podwójną nagrodę. (trzeci jest) niewolnika zauważa, którzy Boga prawach i obowiązkach jest szczera do swego pana. "

Tom 4, Book 52, Nr 256

Jako najwyższy Sab-bin Jaththama

Prorok przeszły przeze mnie w miejscu o nazwie Al-Abwa lub Waddan, i zapytał, czy została ona dopuszczalna do ataku pogańskich wojowników w nocy z prawdopodobieństwo naraża swoich kobiet i dzieci na niebezpieczeństwo.

Prorok odpowiedział: "Oni (tj. kobiety i dzieci) są od nich (tzn. pogan)."

Ja również usłyszał Prorok mówiąc: "Instytucja Hima jest nieprawidłowy oprócz Boga i Jego Apostoła".

Tom 4, Book 52, Nr 257

Opowiadane "Abdullah

W niektórych z Ghazawat z Proroka kobiety stwierdzono zabitych.

Boga Apostoł odrzuconych zabijania kobiet i dzieci.

Tom 4, Book 52, Nr 258

Opowiadane Ibn 'Umar

W niektórych z Ghazawat Boga, Apostoł kobieta została znaleziona zabite, tak Boga apostoł zakazała zabijania kobiet i dzieci.

Tom 4, Book 52, Nr 259

Opowiadane Abu Huraira

Bóg wysłał nam Apostoła w misję (tj. przy-jednostki armii) i rzekł: "Jeśli znajdziesz tak i tak i tak i tak, jak z nich płonął ogniem".

Kiedy przeznaczone do odejścia, Boga apostoł powiedział: "Mam zamówić można nagrać tak i tak i tak i tak, i to nie Bóg karze, ale z ogniem, więc, jeśli znajdziesz je, je zabić. "

Tom 4, Book 52, Nr 260

Opowiadane Ikrima

Ali spalił kilka osób i osiągnęła w tym wiadomości Ibn 'Abbasa, którzy powiedzieli: "Gdyby byłem na jego miejscu nie chciałbym mieć spalił je, jak Prorok powiedział:" Nie wolno karać (ktoś) z Boga karania ".

Nie ulega wątpliwości, chciałbym je mieć zabitych, na Prorok powiedział: "Jeśli ktoś (muzułmańskich) usuwa jego religii, zabij go".

"

Tom 4, Book 52, Nr 261

Opowiadane Anas bin Malik

Grupa ośmiu mężczyzn z pokolenia "Ukil przyszedł do Proroka, a następnie ich znaleźć klimatu Medyna nienadające się do nich.

Tak, oni powiedzieli: "O Boga apostoł! Podaj nam nieco mleka".

Boga apostoł powiedział: "Ja zaleca należy dołączyć do stada wielbłądów."

Oni poszli i pili mocz i mleko z wielbłądów (jako lek) dopóki nie stał się zdrowe i tłuszczu.

Wtedy zabił pasterza i pojechaliśmy dalej na wielbłądach, a oni stali sie niewiernymi po byli muzułmanami.

Kiedy Prorok został poinformowany przez shouter o pomoc, posłał niektórych ludzi w ich realizacji, a przed słońcem wstał wysoki, zostały one wniesione, a on miał ręce i nogi obciął.

Następnie kazał na gwoździe, które były podgrzewane i przeszedł na ich oczach, i serwatki zostały pozostawione w Harra (np. skaliste w ziemi Medyna).

Oni poprosił o wodę, i nikt im z wody, dopóki zmarł (Abu Qilaba, sub-narrator powiedział, "one popełnione morderstwo i kradzież i walczył przeciw Bogu i Jego Apostoła, rozpowszechniania i zła na ziemi.")

Tom 4, Book 52, Nr 262

Opowiadane Jarir

Bóg powiedział do Apostołów do mnie, "Czy mnie zwolnić z Dhul-Khalasa? Dhul-Khalasa był dom (na idola), należących do pokolenia Khath'am o nazwie Al-Ka'ba Al-yama-jej. So, I postępowały zgodnie z sto pięćdziesiąt kawalerii mężczyzn z pokolenia Ahmas, którzy byli rycerze doskonała. zdarzyło się, że firma nie może zasiadać na konie, więc Prorok, udar mnie w mojej klatce piersiowej aż widziałem znaków palcem na moją klatkę piersiową, On powiedział: "O Boze! go przedsiębiorstwa i kierowanie nim i słusznie kieruje człowieka".

"Jarir przystąpiła do tego domu, i spalona i rozebrana.

Wtedy posłał posłańcem Boga Apostoła do informowania go o tym.

Jarir w komunikatorze powiedział, "przez Niego, który posłał was z prawda, nie przyjdzie do was aż opuściły go jak wyzwolonego lub syaaaaa wielbłąda (tzn. całkowicie zniekształcony i uszkodzoną)."

Jarir dodaje, "Prorok poprosił o Boga błogosławieństwa dla koni i ludzi z Ahmas pięć razy."

Tom 4, Book 52, Nr 263

Opowiadane Ibn 'Umar

Prorok spalił się palmami Baniego An-Nadir.

Tom 4, Book 52, Nr 264

Opowiadane Al-Bara bin Azib

Bóg wysłał Apostoła w grupie mężczyzn Ansari zabić Abu-Rafi.

Jednym z nich określonych i wpisuje ich (tzn. wrogów) fort.

Ten człowiek powiedział: "Ja ukryłem się w stabilnym dla zwierząt. Zamknął bramę twierdzy. Później stracił osioł z nich, więc oni poszli w jego wyszukiwania. Ja również, wyszedł razem z nimi, udając się do wyglądu dla niego. znalazł osiołka i wpisuje ich twierdzy. Ja również, wpisane wraz z nimi. zamknięto bramy twierdzy w nocy, a jej klucze przechowywane w małym oknie, gdzie można je zobaczyć. Po tych ludzi spoczął , Wziął klucze i otworzył bramę i wszedł do twierdzy na Abu Rafi i powiedział, "O Abu Rafi. Kiedy on odpowiedział mi, przystąpiła do głosu i naciśnij go. On krzyknął i skierował się do I come back, udając za pomocnika. I powiedział: "O Abu Rafi, zmiany tonu mojego głosu. Zapytał mnie:" Co chcesz, biada twojej matki? "

I zapytał go, "Co ci się stało?"

On powiedział: "Nie wiem, którzy przyszli do mnie i do mnie trafić.

Potem ja pojechałem mój miecz w jego brzuchu i nakłaniali go przymusowo do niej dotknął kości. Wtedy przyszedł, napełniony puzzlement i poszedł w kierunku drabiny z nich w celu uzyskania, ale ja upadłem i sprained moje stopy. Skierował do towarzysze moich i rzekł: "Ja nie opuszczę aż do słyszę płacz z kobiet."

Tak więc, nie pozostawić, aż usłyszałem kobiet bewailing Abu Rafi, handlowiec pf Hijaz. Potem wstała, uczucie nie ailment (i przystąpił) przyszedł do nas na Proroka i poinformował go ".

Tom 4, Book 52, Nr 265

Opowiadane Al-Bara bin Azib

Bóg wysłał grupę Apostoła z Ansar do Abu Rafi.

Abdullah bin Atik wpisuje jego domu w nocy i zabił go podczas gdy on był sen.

Tom 4, Book 52, Liczba 266l

Abu Salim opowiadane An-Nadr

(uwolniony niewolnik "Umar bin" Ubaidullah) byłem Umar, urzędnik.

Po Abdullah bin Abi Aufa napisał list do "Umar, kiedy przystąpił do Al-Haruriya.

Czytam w nim, że Bóg jest Apostoła w jednej z jego ekspedycji wojskowych w stosunku do wroga, czekał, aż słońce, a następnie spadł on dostał się wśród ludzi, mówiąc: "O ludzie! Nie chcą spełniać wroga, i poprosić Boga, dla bezpieczeństwa, ale kiedy w obliczu wroga, być pacjent, i pamiętać, że Raj jest w odcieniach miecze. "

Potem powiedział: "O Boga, Revealer w Świętej Księgi, a Mover z chmury i Defeater z klanów, pokonać je, i udziel nam zwycięstwo nad nimi."

Tom 4, Book 52, Liczba 266c

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział: "Nie chcą spotkać wroga, ale kiedy zbiera twarzy) wroga, nie warto się niecierpliwić."

Tom 4, Book 52, Nr 267

Opowiadane Abu Huraira

Prorok powiedział, "Chosroes zostanie zrujnowany, i nie będzie po nim Chosroes, Cezara i na pewno będzie zniszczona i nie będzie po nim Cezara, a będziesz spędzać skarby w Boga Przyczyna".

Wezwał, "Wojna jest oszustwem".

Tom 4, Book 52, Nr 268

Opowiadane Abu Huraira

Bóg wezwał Apostoła, w: "Wojna jest oszustwem".

Tom 4, Book 52, Nr 269

Opowiadane jabir bin Abdullah

Prorok powiedział: "Wojna jest oszustwem".

Tom 4, Book 52, numer 270

Opowiadane jabir bin Abdullah

Prorok powiedział: "Kto jest gotowy, aby zabić bin Ka'b al-Ashraf którzy naprawdę boli Boga i Jego Apostoła?"

Muhammad bin Maslama powiedział: "O Boga apostoł! Czy chcesz mnie zabić?"

On w odpowiedzi twierdzącej.

Tak, Muhammad bin Maslama poszedł do niego (tj. Ka'b) i powiedział: "Ta osoba (tj. Prorokowi) położył nam zadanie i poprosił nas do miłości."

Ka'b odpowiedział, "Na Boga, otrzymasz go zmęczony."

Muhammad rzekł do niego: "Mamy za Nim, abyśmy niechęć do opuszczenia go widzimy aż do końca jego sprawa."

Muhammad bin Maslama poszedł na mówienie do niego w ten sposób aż dostał szansę go zabić.

Tom 4, Book 52, Nr 271

Opowiadane jabir

Prorok powiedział: "Kto jest gotowy, aby zabić bin Ka'b Ashraf (tzn. Żydem)."

Muhammad bin Maslama odpowiedział: "Czy chcesz mnie zabić?"

Prorok w odpowiedzi twierdzącej.

Muhammad bin Maslama powiedział ", a następnie pozwala mi powiedzieć, co mi się podoba."

Prorok odpowiedział: "Ja nie (tj. pozwalają)."

Tom 4, Book 52, Nr 272

Opowiadane Al-Bara

Widziałem Boga Apostoła na dobę (w bitwie) na przeprowadzenie Rów ziemi aż włosy jego klatki piersiowej była pokryta kurzem i był owłosiony.

Był recytujący następujące wersety "Abdullah (bin Rawaha):" O Boga, gdyby nie Ty, nie bylibyśmy kierować, ani to mamy podane w miłości, ani nie modlił. Zatem, On nas spokój, i kiedy spotykają wroga. Wtedy naszej firmy nogi, rzeczywiście, oni chcą umieścić nas w nędzę, (tj. chcą walczyć przeciw nam) nie mamy (ale uciec im wytrzymać). "

Prorok wykorzystane do podniesienia jego głos recytujący, podczas gdy te znaki.

(Patrz Hadis nr 432, t. 5.).

Tom 4, Book 52, Nr 273

Opowiadane Jarir

Boga apostoł nie z ekranu się do mnie, ponieważ mój obejmującego islamu, i za każdym razem, gdy widział mnie chciał otrzymać do mnie z uśmiechem.

Po I powiedział mu, że firma nie może zasiadać na konie.

On udar mnie na klatce piersiowej z jego strony i powiedział: "O Boze! Go przedsiębiorstwa i kierowanie nim i słusznie-kierować człowiek".

Tom 4, Book 52, Nr 274

Opowiadane Abu Hazim

Ludzie zadawane Sahl bin As-So Sad "idi" Z tego, co rzeczą (medycyna), rany Boga, Apostoł traktowane? "

On odpowiedział: «Nie ma nikogo w lewo (życia) wśród ludzi, którzy lepiej niż on zna." Ali używane do wody w jego tarczę i Fatima (córka Proroka) używane do mycia krwi poza jego twarz. Następnie Mat ( z liści palmowych) został spalony i popiół został dodany w rany Boga, Apostoła ".

Tom 4, Book 52, Nr 275

Opowiadane Abu Burda

Że jego ojciec powiedział: "Prorok wysłał Mu'adh i Abu Musa Jemen do nich mówi." Traktuj ludzi z łatwością i nie jest trudno na nich; im radosna wiesc, a nie wypełnia ich niechęć i miłości siebie nawzajem, i nie różnią się. "

Tom 4, Book 52, Nr 276

Opowiadane Al-Bara bin Azib

Prorok powołania "Abdullah bin Jubair jako dowódca piechoty mężczyzn (łucznicy) którzy byli na pięćdziesiąt dni (w bitwie) Uhud.

On zleciła im, "Trzymaj z Twoim miejscu, i nie opuszczają go, nawet jeśli ptaki snatching nas, do wysyłania dla ciebie, a jeśli zobaczysz, że mamy pokonał niewiernych i ich ucieczki, nawet wtedy nie powinna zostawić miejsce do wysyłania dla ciebie. "

Potem były pokonał niewiernych.

Na Boga, widząc uciekających kobiet podnoszących swoje ubrania ujawnili swoje nogi-Bangles i ich nogi.

Tak więc, towarzysze "Abdullah bin Jubair powiedział," The Booty! O ludzie, booty! Twój towarzyszy stały się zwycięsko, co jeszcze czekacie teraz? "

Abdullah bin Jubair powiedział: "Czy zapomniałeś, co Bóg powiedział do apostoła ciebie?"

Oni powiedzieli: "Na Boga! Będziemy iść do ludzi (czyli wroga) i zebrać z naszych akcji wojny booty".

Ale gdy poszedł do nich, byli zmuszeni do wraca pokonany.

W tym czasie Boga Apostoła w ich tylnej został nazywając je z powrotem.

Tylko dwunastu mężczyzn pozostał z Proroka i niewiernych męczeńską siedemdziesięciu mężów z nami.

Na dzień (w bitwie) Badr, Proroka i jego towarzyszy było spowodowane "Pagans stracić 140 mężczyzn, z których siedemdziesiąt zostało złapanych i siedemdziesiąt zostały zabite.

Następnie Abu Sufyan pytanie trzy razy, "Muhammad jest obecny wśród tych ludzi?"

Prorok zarządził jego towarzysze go nie odpowiedzieć.

Potem trzy razy zapytał, "Czy syn Abu Quhafa obecny wśród tych ludzi?"

Zapytał ponownie trzy razy, "Czy syn Al-Khattab obecny wśród tych ludzi?"

Następnie powrócił do swoich towarzyszy i powiedział: "Jeśli chodzi o te (mężczyźni), które zostały zabite".

'Umar nie może kontrolować siebie i rzekł (do Abu Sufyan), "You told kłamstwo, przez Boga! O wrogiem Boga! Masz wszystkie te wymienione są żywe, a rzeczą, która pozwoli Ci jest nadal niezadowalająca."

Abu Sufyan powiedział: "Nasze zwycięstwo jest dziś przeciwwagi dla Ciebie w bitwie pod Badr, w wojnę (zwycięstwo) jest zawsze niezdecydowani i zamienia się w udostępnionym przez walczące strony, a znajdziesz kilka Twoich (zabitych) mężczyzn zniszczone , Ale nie wzywać moich ludzi do tego, jeszcze nie czuje Przepraszamy za czyn "Po tym zaczął recytujący cheerfully," O Hubal, być wysokie! (1) Dnia powiedział, że Prorok (jego towarzysze), "Dlaczego nie masz odpowiedź go z powrotem?" Oni powiedzieli: "O Boga apostoł Co mamy powiedzieć?" On powiedział: "Powiedz, Bóg jest większy i bardziej Sublime." (Następnie) Abu Sufyan powiedział: "Mamy ( idol) Al Uzzy, a nie masz Uzzy. "powiedział Prorok (jego towarzysze)," Dlaczego nie masz odpowiedź go z powrotem? "Oni pytanie," O Boga apostoł!

Cóż na to powiemy? "On powiedzial:" Mówi Bóg jest naszym Pomocnik i nie masz pomocnika. "

Tom 4, Book 52, Nr 277

Anas opowiadane

Boga apostoł był (najbardziej przystojny), najbardziej hojny i bravest wszystkich ludzi.

Kiedy ludzie Medyna dostał frightened po wysłuchaniu jeden uproar w nocy.

Tak, Prorok spotkał ludzi podczas jazdy był jeden unsaddled koni należących do Abu Talha i przeprowadzenie jego miecz (podwieszane na jego ramieniu).

On powiedzial (dla nich), "Nie get scared, nie dostaniesz strachu".

Potem dodał: "znalazłem go (tj. konia) bardzo szybko."

Tom 4, Book 52, Nr 278

Opowiadane Salama

I wyszedł z Medyna w kierunku Al-Ghaba.

Kiedy dotarł do górskiej ścieżce Al-Ghaba, niewolnikiem "Abdur-Rahman bin" Auf spotkała mnie.

I rzekł do Niego: "Biada wam! Co cię tutaj?"

On odpowiedział, "ona-wielbłądów z Proroka zostały odebrane."

I powiedział: "Kto je wziął?"

On powiedział: "Ghatafan i Fazara".

Tak, wysłałem trzy krzyczy, "O-Sabaha h! O Sabahah!"

tak głośno, że ludzie się pomiędzy jego (czyli Medyna's) dwóch gór mnie wysłucha.

Wtedy spotkałem się spieszy do nich mieli po podjęły się wielbłądy.

Zacząłem rzucania strzałkami na nich mówiąc: "Ja, syn Al-Akwa", a dziś psucia średnia ludzie! "Tak, Ja-ona zapisana w wielbłądów z nich, zanim oni (tzn. złodziei) mogą pić wody. Kiedy zwróciło jazdy na wielbłądach, Prorok spotkała mnie, powiedział: "O Boga apostoł Ci ludzie są pragnienie i mam uniemożliwił im wodę pitną, a więc wysłać kilka osób do ich ścigać." Prorok powiedział: "O synu Al-Akwa ', Masz nabyte uprawnienia (nad wrogiem), więc odpuść (ich).

(Poza) tych ludzi jest obecnie rozpatrywany przez ich ludowej ".

Tom 4, Book 52, Nr 279

Opowiadane Abu Ishaq

Pewien człowiek zapytał Al-Bara "O Abu 'Umara! Czy uciekać na dobę (w bitwie) Hunain?"

Al-Bara odpowiedział, a ja was słuchania ", jak dla Boga apostoł nie uciekają w tym dniu. Abu Sufyan bin Al-Harith był gospodarstwa steru swojego muła i pogan, gdy zaatakowali go, on odinstalowany i zaczął mówić:" Ja jestem prorokiem i nie ma o tym kłamstwie, Ja, syn Abdul Motalliba ".

W tym dniu nikt nie był postrzegany braver niż Prorok

Tom 4, Book 52, Nr 280

Opowiadane Abu Sa'id Al-Khudri

Gdy pokolenia Bani Quraiza była gotowa do przyjęcia Sad wyroku, Bóg wysłał do Apostoła Sad którzy była blisko niego.

Sad przyszedł, jazdy konnej osioł i kiedy się zbliżyli, Bóg powiedział Apostoł (do Ansar), "Stand up za liderem."

Sad Potem przyszedł i usiadł obok Boga apostoł którzy powiedzieli do niego.

"Ci ludzie są gotowi zaakceptować wyrok".

Sad powiedział: "Ja daję wyroku, że ich wojowników powinno być zabijane, a ich dzieci i kobiet powinny być traktowane jako więźniów".

Prorok następnie zauważył, "O Sad! Musisz oceniane wśród nich (lub podobnej do) wyroku króla Boga".

Tom 4, Book 52, Nr 281

Opowiadane Abu Huraira

Bóg wysłał Apostoła Sariya dziesięciu mężczyzn jako szpiegów pod kierownictwem "Asim bin Thabit al-Ansari, dziadek" Asim Umar bin Al-Khattab.

Oni przystąpił do nich dotarły Hadaa, miejsce między "Usfan, Mekka, ich nowości i osiągnęła oddział pokolenia Hudhail nazwie Bani Lihyan.

O dwóch mężów, którzy byli we wszystkich łuczników, hurried, aby ich ścieżki do nich znaleźć miejsce, gdzie mieli oni zjadłeś daty przyniósł z nich z Medyna.

Oni powiedzieli: "Oto daty Yathrib (czyli Medyna)," i kontynuowane po ich utwory Kiedy "Asim i jego towarzysze, widząc ich ścigający, oni poszli na wysokim miejscu i niewiernych kółkiem.

W niewiernych rzekł do nich: "Zstąp i zrzeczenia się, a my obietnicy i gwarancji, że nie będziemy zabijać jednego z was" Asim bin Thabit; liderem w Sariya powiedział: "Na Boga! I nie trafi do być pod ochroną niewiernych. "O Boze! Convey nasze wiadomości na Twój Prorok. Następnie niewiernych wyrzucony strzałki na nich aż do ich męczeństwo" Asim wraz z sześcioma innymi mężczyznami, i trzech mężczyzn zstąpił z zaakceptowaniem ich obietnica i konwencji, i były one Khubaib - al-Ansari i Ibn Dathina i innego człowieka więc, gdy niewiernych ich schwytaniu, undid strun ich łuki i wiązanej. Następnie trzeci (jeńców) powiedział: "Jest to pierwsza zdrada.

Na Boga!

Nie będę się z tobą.

Nie ulega wątpliwości tych, czyli męczeństwo, mają dawać dobry przykład dla nas. "Tak, oni go ciągnąć i próbował zmusić go do towarzyszenia im, ale jak on odmówił, zabili go. Zabrali Khubaid i Ibn Dathina z nich produkowane i sprzedawane im (jako niewolników) Mekka (i wszystko, co miało miejsce) po bitwie pod Badr. Khubaib został kupiony przez synów Al-Harith bin "Amir bin Naufal bin 'Abd Manaf. Był Khubaib którzy zabiła Al-Harith bin "Amir na dobę (w bitwie) Badr. Więc Khubaib pozostał więźniem z tych osób. Opowiadane Az-Zuhri:" Ubaidullah bin "Iyyad powiedział, że córka Al-Harith mu," Po tych ludzi zgromadzonych (zabić Khubaib) on wypożyczony do mnie jeden z brzytwa do golenia jego pubes i dałem mu go.

Wtedy wziął syna na moje, a ja nie wiedziała, kiedy przyszli po niego.

Widziałem go wprowadzania mojego syna w jego udo i maszynki do golenia był w ręku.

I got scared tyle Khubaib zauważyliśmy, że na pobudzenie na mojej twarzy i powiedział: "Czy obawia się, że będę go zabić?

Nie, nigdy nie będzie to zrobić.

Na Boga, nigdy nie widział więźnia lepiej niż Khubaib.

Na Boga, jeden dzień widziałem go jedzenie na kilka winogron w ręku, podczas gdy był w łańcuchowego żelazka, i nie było owoców w tym czasie w Mekka. "Córka Al-Harith wykorzystywane do powiedzenia" To był boon Bóg przyznany na Khubaib. "Kiedy wziął go z Sanktuarium (Mekka) go zabić poza jego granicami, Khubaib zwróciła się do nich niech oferuje dwa Rakat (modlitwa). pozwolił mu i on oferowany Dwa Rakat a następnie powiedział "Gdyby nie byłem boi, że będziemy myśleć, że byłem boi (jest zabitych), miałyby przedłużone do modlitwy.

O Bogu, zabić ich wszystkich bez wyjątku. "(Następnie recytowane w poetycki werset): -" Ja, jako męczenników muzułmańskich, nie myśli jak ja zabitych w Boga przyczyna, bo zabijanie jest ze względu na Boga, A jeśli Bóg chce, On będzie błogosławił amputated części ciała z rozerwana "Wtedy syn Al Harith zabił go. Tak było Khubaib którzy ustawić dla każdej tradycji muzułmańskiej skazany na karę śmierci w niewoli, do oferty dwóch Rak'at modlitwy (przed zabitych). Bóg spełnił powołanie się na Asim bin Thabit w tym samym dniu, w którym był męczeńską. Prorok poinformowała jego towarzysze ich aktualności i co się stało. Później, gdy niektórzy z niewiernych Quraish zostali poinformowani, że Asim zostały zabite, wysłał kilka osób pobierze część jego ciała (np. głowę), które byłyby uznane. (To było powodu) "Asim zabiła jednego z ich wodzów na dobę (w bitwie) Badr. Więc, swarm of osy, przypominający cris Chmura, zostały wysłane do ponad hover Asim i chronić go od Poslanca, a tym samym nie mogli odciąć coś z jego ciałem.

Tom 4, Book 52, Nr 282

Opowiadane Abu Musa

Prorok powiedział: "Uwolnić jeńców, nakarmienia głodnych i zapłacić, aby odwiedzić chorych."

Tom 4, Book 52, Nr 283

Opowiadane Abu Juhaifa

I zapytał Ali, "Czy masz wiedzę o wszelkich divine inspiration poza to, co jest w Boga książkę?"

"Ali odpowiedział," Nie, przez Tego, który dzieli ziarna kukurydzy i tworzy w duszy. Nie sądzę, mamy takiej wiedzy, ale ma zdolność zrozumienia Boga, które maj wyposażenie osobę, tak że może on zrozumieć Koran, i mamy to, co jest napisane w tym dokumencie, jak również ".

I zapytał: "Co jest napisane w tym dokumencie?"

On odpowiedział, "(rozporządzeń) krwi pieniędzy, uwolnienie jeńców, a nie muzułmańskiego, że wyrok powinien zostać zabite do zabijania niewiernym".

Tom 4, Book 52, Nr 284

Opowiadane Anas bin Malik

Niektóre Ansari mężczyzn zwrócił pozwolenie od Boga apostoł mówiąc: "O Boga apostoł! Nie pozwalają nam podjąć okup naszych bratanka Al Abbas. Prorok odpowiedział:" Nie zostawiaj jednym dirham. "(W innym narracji) Anas powiedział, "Niektóre bogactwo został przywieziony do Proroka: Bahrajn.

Al Abbas przybył do niego i powiedział: "O Boga apostoł!

Daj mi (część), jak mam zapłacone i moje "Aqil na okup".

Prorok powiedział: "Weź, i dał mu w jego ubraniu."

Tom 4, Book 52, Nr 285

Opowiadane Jubair

(którzy była wśród jeńców w bitwie pod Badr) usłyszałem Prorok recytuje "Surat-at-Tur" w Maghrib modlitwy.

Tom 4, Book 52, Nr 286

Opowiadane Salama bin Al-Akwa

"Niewiernym spy przyszedł do Proroka, podczas gdy był w podróży. Spy siedział z towarzysze Proroka i zaczął mówić, a następnie odszedł. Prorok powiedział (jego towarzysze)," Chase i zabić go.

Tak, zabił go. "

Prorok następnie oddał mu należących do zabitego szpiega (w uzupełnieniu do jego udziału w wojnie booty).

Tom 4, Book 52, Nr 287

Opowiadane 'Amr bin Maimun

Umar (po był stabbed), poleciła (będzie jego następcą-być-) mówiąc: "Zachęcam go (tj. nowe Kalifat) troszczyć się o tych nie-muzułmanów którzy są pod ochroną Boga i Jego Apostoła w tym roku powinny przestrzegać konwencji uzgodnione z nimi, i walczyć w ich imieniu (w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa) i nie powinien on nad opodatkowaniem je poza ich możliwości. "

Tom 4, Book 52, Nr 288

Opowiadane Said bin Jubair

Ibn 'Abbas powiedział, "czwartek! Co (wielkie rzeczy) miało miejsce w czwartek!"

Potem rozpoczął się płaczem, az jego łez zwilżone w gravels z podłożem.

Potem powiedział: "W czwartek na choroby Boga apostoł pogarszała i rzekł do mnie piśmie pobierania materiałów tak, że może mieć coś do Ciebie napisany po których nigdy nie będzie go w blad." Ludzi (obecnie istnieją) różnił się w tym sprawy i ludzie nie powinny różnić się przed prorokiem. Oni powiedzieli: "Bóg jest Apostoła jest poważnie chory.

Prorok powiedział: "Niech mnie samodzielnie, jako stan, w którym jestem teraz, jest lepsze niż to, czego wzywają mnie."

Prorok w sprawie śmierci-osobowe, wydał trzy zamówienia mówiąc: "wydalić z pogan z Półwyspem Arabskim, szacunku i dają prezenty dla zagranicznych delegatów jak masz seen mnie z nimi."

Nie pamiętam trzeci (kolejność) "(Ya'qub bin Muhammad powiedział:" I asked Mughira Al-bin 'Abdur-Rahman o Półwyspem Arabskim i rzekł: "To obejmuje Mekka, Medyna, Al-yama-nie i Jemen. "Ya'qub Dodał, że" i Al-arj, na początku Tihama.)

Tom 4, Book 52, Nr 289

Opowiadane Ibn 'Umar

'Umar zobaczył Silken płaszcz są sprzedawane na rynku i zaprowadził go do Boga i apostoł powiedział: "O Boga apostoł! Kup ten płaszcz i ozdobią sobie z nim na" Id festiwale i spotkania delegacji ".

Boga Apostoł odpowiedział: "To jest strój dla jednej którzy nie będą mieli udziału w zyciu (lub jest to noszone przez jedną którzy nie będą mieli udziału w zyciu)".

Po kiedyś miał pomyślnie, Bóg wysłał Apostoła Silken płaszcz "Umar.

'Umar wziął go i zaprowadził go do Boga i apostoł powiedział: "O Boga apostoł! Musisz powiedzieć, że jest to sukienka tego którzy nie będą mieli udziału w zyciu (lub jest to noszone przez jedną którzy nie będą mieli udziału w zyciu), jeszcze wysłane do mnie! "

Prorok powiedział: "Mam wysłał go), tak aby można go sprzedać lub spełnić niektóre z jej własnych potrzeb."

Tom 4, Book 52, Liczba 290d

Opowiadane Ibn 'Umar

Umar i grupy z towarzysze Proroka określone w Proroka Ibn do Saiyad.

Znalazł go grać z chłopcami w pobliżu hillocks Baniego Maghala.

Ibn Saiyad w tym czasie był bliski jego dojrzewania.

On nie zawiadomienia (w obecności Proroka) do Proroka stroked go z powrotem na rękę i powiedział: "Ibn Saiyad! Czy świadczą, że Ja jestem Bogiem, Apostoł?"

Ibn Saiyad spojrzał na niego i powiedział: "Ja świadczą, że jesteś Apostoła w illiterates."

Ibn Saiyad Następnie zwrócił się do Proroka.

"Czy świadczą, że Ja jestem apostołem Boga?"

Prorok rzekł do niego: "Wierzę w Boga i Jego Apostołów."

Wtedy Prorok powiedział (Ibn Saiyad).

"Co widzisz?"

Ibn Saiyad odpowiedział, "Prawda i fałsz tych ludzi do mnie odwiedzić."

Prorok rzekł: "Twój umysł jest pomylić co do tej kwestii."

Prorok dodaje: "Mam coś na bieżąco (w moim umyśle) dla Ciebie".

Ibn Saiyad powiedział: "To jest Ad-Dukh".

Prorok powiedział (mu), "Wstyd na Ciebie! Nie można krzyż swoje granice".

W tym 'Umar powiedział: "O Boga apostoł! Pozwól mi chop off his head."

Prorok powiedział: "Jeśli zaś należy go (np. Ad-Dajjal) wtedy nie można go pokonują, a on nie powinien być nim, to nie będziemy korzystać przez zamordowanie go."

Tom 4, Book 52, Nr 290

Opowiadane Ibn Umar

(Później) Boga apostoł (ponownie) udał się wraz z Ubai bin Ka'b na ogród z palm, gdzie był Ibn Saiyad pobytu.

Kiedy Prorok wszedł do ogrodu, zaczął ukrywając się za pniami z palmami, jak chciał usłyszeć coś z Ibn Saiyad przed ostatnim może go zobaczyć.

Ibn Saiyad było leżące w jego łóżku, pokryte z aksamitu z arkusza, gdzie jego murmurs zostały wysłuchane.

Ibn Saiyad matka widząc Proroka, podczas gdy on był, ukrywając się za pniami z palmami.

Ona skierowana Ibn Saiyad, "SAF" O! "

(A był to jego nazwa).

Ibn Saiyad wstała.

Prorok powiedział: "Gdyby ta kobieta niech do siebie, chciał wykazały rzeczywistości jego przypadku".

Potem wstała Prorok wśród ludzi, wielbiąc Boga, jak On zasługuje, wymienione Ad-Dajjal, mówiąc: "Ja was ostrzec o nim (np. Ad-Dajjal) i nie ma proroka, którzy nie ostrzegają o nim swego ludu, i Noe ostrzegał swego ludu o nim, ale mówię wam proroka oświadczenie, które nie poinformowały swego ludu. Należy zrozumieć, że jest on jednym eyed człowieka i Boga nie jest jednym eyed ".

Tom 4, Book 52, Nr 291

Opowiadane Osamą bin Zaid

I zwrócił się do Proroka w czasie jego Hajj, "O Boga apostoł! Jeżeli chcesz pozostać jutro?"

On powiedział: "Czy Aqil wyjechał do domu z nami?"

Następnie dodaje: "Jutro będziemy na pobyt Khaif Bani Kinana, czyli Al-Muhassab, gdzie (z Pagans) Quraish przyjrzał przysięgi firma KUFR (tj. być lojalni wobec heathenism) w tym Bani Kinana dostał sprzymierzonych z Quraish przed Bani Hashim na warunkach, które nie zajmują się członkowie tego pokolenia jest lub dać im schronienie. "

(Az-Zuhri powiedział, "Khaif oznacza dolinę.") (Patrz Hadis nr 659, t. 2.)

Tom 4, Book 52, Nr 292

Opowiadane Aslam

Umar bin Al-Khattab mianowany uwolnił jego niewolnika, zwany Hunai, menedżer z Hima (tj. poświęcone pastwiska do wypasu zwierząt w określonym Zakat lub innych zwierząt).

On rzekł do niego: "O Hunai! Nie ciemiężą muzułmanów i ich odwrócenia klątwy (invocations przeciw tobie) do powołania się na uciśnionych ma odpowiedzi (przez Boga) i pozwala na pasterza o kilka wielbłądów i osób mających kilka owiec (wypas zwierząt), i troszczył się, aby nie dopuszczać do żywego inwentarza "Abdur-Rahman bin" Auf i zwierząt gospodarskich ( 'Uthman) bin "Affan, jeżeli ich zwierzęta gospodarskie powinny zginie, a potem oni swoich gospodarstwach i ogrodów, a tych którzy samodzielnie kilka wielbłądów i tych, którzy z własnej kilka owiec, jeżeli ich zwierzęta gospodarskie powinny psucia, przyniosłoby ich utrzymaniu i odwołania do mnie o pomoc mówiąc: "O naczelny wiernych! O naczelny wierni!"

Czy ja potem ich zaniedbania? (Nie, oczywiście). So, I łatwiej niech do nich wody i trawa zamiast dać im złota i srebra (od muzułmanów "skarbu). Na Boga, ludzie myślą, że ja zostały niesprawiedliwie im. To jest ich kraj, i podczas wstępnego okresu lslamic one walczyły o niego i obejmował islamu (chętnie), podczas gdy on był w ich posiadaniu. przez niego w którego reku jest moje życie! gdyby nie zwierząt (w moim areszcie), która daję się ridden dążenie do Boga w jego przyczyny, nie będę mieć włączony nawet span ich kraju do Hima ".

Tom 4, Book 52, Nr 293

Opowiadane Hudhaifa

Prorok powiedział (nam), "Lista nazwisk tych osób, którzy zapowiedzieli, że są muzułmanami".

Tak, mamy wymienionych tysięcy pięciu mężów.

Potem zastanawiał się, "Czy mamy się bać (niewiernych), chociaż mamy tysiące pięć sto liczba?"

Nie ulega wątpliwości, których świadkami byliśmy sami, cierpi z takich prób złe, że jeden będzie musiał zaoferować modlitwa sama w strachu.

Tom 4, Book 52, Nr 294

Opowiadane Al-Amash

"(Wymienione w muzułmanów i) znaleźć ich pięćset".

I Abu Muawiya powiedział, "od sześciu do siedmiu-sto-sto".

Tom 4, Book 52, Nr 295

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Pewien człowiek przyszedł do Proroka i powiedział: "O Boga apostoł! Mam zaciągnął do wojska dla takich i takich Ghazwa, i moja żona jest pozostawienie na Hajj."

Bóg powiedział Apostoł, "Wróć i wykonywać Hajj z twoją żoną".

Tom 4, Book 52, Nr 296

Opowiadane Az-Zuhri

w sposób następujący Hadis 297.

Tom 4, Book 52, Nr 297

Opowiadane Abu Huraira

Byliśmy w towarzystwie Boga Apostoła w Ghazwa, a on zauważył o człowieku którzy twierdzili się muzułmańskich, mówiąc: "Ten (człowiek) jest od ludzi (Gehenna) Fire".

Gdy rozpoczął wojnę, człowiek brutalnie walczył aż dostał rannych.

Ktoś powiedział: "O Boga apostoł! Człowieka, którego można opisane jako od ludzi (Gehenna) Fire brutalnie walczyli i zginęli dziś".

Prorok powiedział: "On będzie przejść do (Gehenna) Fire".

Niektórzy ludzie byli na miejscu budzące wątpliwości (co prawda stwierdził, Proroka), podczas gdy oni byli w takim stanie, nagle ktoś powiedział, że on wciąż żyje, ale został poważnie ranny.

Po nocy, on stracił cierpliwość i popełnił samobójstwo.

Prorok został poinformowany o tym, i rzekł: "Bóg jest większy! I świadczą, że Ja jestem Slave Boga i Jego Apostoła".

Następnie kazał Bilal ogłosić wśród ludzi: "Nie wejdzie Raj, ale muzułmańskich, a Bóg może udzielić poparcia tej religii (tj. islam), nawet z nieposłuszni człowieka".

Tom 4, Book 52, Nr 298

Opowiadane Anas bin Malik

Boga apostoł wydał Sermon i powiedział: "Zaid otrzymała flagę i męczenników, a następnie Ja'far wziął go i męczenników, a następnie" Abdullah bin Rawaha wziął go i męczenników, a następnie Khalid bin Al-Walid zdobył je bez powołania , A Bóg dał mu zwycięstwo ".

Prorok dodaje: "Ja nie jestem zadowolony (lub nie będą zadowoleni), że powinny one pozostać (żywcem) z nas", podczas gdy jego oczy rzuca były łzy.

Tom 4, Book 52, Nr 299

Anas opowiadane

Ludzie z pokolenia Ril, Dhakwan "Usiya i Bani Lihyan przyszedł do Proroka i twierdził, że obejmował islamu, a oni do niego z wnioskiem o ich poparcie niektórych ludzi do walki z ich własnych ludzi.

Prorok wspierane z nich siedemdziesięciu mężów z Ansar której użyliśmy, aby połączyć Al-Qurra "(tj. naukowców) którzy (obecnie pobożności) używane do cięcia drewna w ciągu dnia i modlić się całą noc.

Tak, tych osób podjęło (siedemdziesiąt) mężczyzn aż osiągnęły one miejsce zwane Bi'r-Ma'ana gdy zdradzony i męczenników.

Tak, Prorok powoływać się na złe pokolenia Ril, Dhakwan i Bani Lihyan na jeden miesiąc w modlitwie.

Opowiadane Qatada

Anas powiedział nam, że oni (tj. muzułmanie) używane recytować jeden Quranic Verse dotycząca tych męczenników, która została

-- "O Boze! Niech nasi ludzie są informowani w naszym imieniu, które musimy spełnić nasz Pan, który ma zadowoleni z nami i nas zadowoleni."

Wtedy Verse został odwołany.

Tom 4, Book 52, Nr 300

Opowiadane Abu Talha

W każdym przypadku, gdy Prorok podbił kilka osób, byłoby ich pobytu w mieście za trzy dni.

Tom 4, Book 52, Nr 301

Anas opowiadane

Prorok w wykonaniu "Umra, określający z Al-Jarana gdzie rozprowadzane wojny booty z Hunain.

Tom 4, Book 52, Nr 302

Opowiadane Nafi

Po niewolnikiem Ibn 'Umar uciekł i przyłączył się do bizantyjskiej.

Khalid bin Al-Walid dostał go z powrotem i odesłać go do "Abdullah (bin 'Umar).

Gdy koń Ibn 'Umar również pobiegł dalej i po Bizancjum, a on (tj. Khalid) dostał go i odesłać ją do "Abdullah.

Tom 4, Book 52, Nr 303

Opowiadane Ibn Umar

To był jazdy konnej na dzień, muzułmanie walczyli (z Bizancjum), oraz dowódca wojska z muzułmańskich był Khalid bin Al-Walid którzy został mianowany przez Abu Bakr.

Wróg wziął konia daleko, i gdy wróg został pokonany, Khalid koń wrócił do niego.

Tom 4, Book 52, Nr 304

Abdullah bin opowiadane jabir

I powiedział: "O Boga apostoł! Mamy młody owiec ubitych do naszej ziemi i jeden Sa jęczmienia. Tak więc, zapraszamy wraz z niektórych osób."

Więc Prorok powiedział w donośnym głosem: "O ludzie na Rów! Jabir miał przygotowany" Sur ", tak się razem".

Tom 4, Book 52, Nr 305

O opowiadane Khalid

(córka Khalid bin Said) I poszedł do Boga apostoł z moim ojcem i byłem bliski żółtą koszulkę.

Bóg powiedział Apostoł, "Sanah, Sanah!

( "Abdullah, narrator, powiedział, że" Sanah "oznacza" dobry "w języku etiopskim).

I wtedy zaczął grać z pieczęcią proroctwo (między Prorok na barkach) i mój ojciec, karcąc mnie harshly do tego.

Bóg powiedział Apostoł.

"Zostaw ją, a następnie Boga apostoł (Bóg powołał mnie do udzielenia długiego życia) mówiąc (trzy razy)," Wear taki strój jest do noszenia, a następnie go nosić dopóki jest noszone, a następnie go nosić dopóki go jest worn out. "

(Narrator dodaje, "Mówi się, że mieszkał przez długi okres, że noszenie (żółty) aż do jej sukni koloru ciemnego, ponieważ stał długo nosić").

Tom 4, Book 52, Nr 306

Opowiadane Abu Huraira

Al-Hasan bin "Wszystko wzięło w terminie od daty z Sadaqa i umieścić go w jego usta.

Prorok powiedział (mu) Perski, "Kakh, kakh! (Tj. nie wiesz, że nie jedzą Sadaqa (tzn. to, co jest podane w miłości) (miłości jest brud z ludzi))."

Tom 4, Book 52, Nr 307

Opowiadane Abu Huraira

Prorok dostał się wśród nas i wymienione Al Ghulul, podkreślił jego wielkości i oświadczył, że był to wielki grzech mówiąc: "Nie Ghulul bo nie powinno się zobaczyć jak ktoś z was w Dniu Zmartwychwstania, przenoszenie jego szyi owca, który będzie beczenie, lub przeniesienia jego szyi konia, który będzie neighing. Taki człowiek będzie mówił: "O Boga apostoł! interwencję u Boga dla mnie, i będę się odpowiedzi, nie mogę pomóc , Bo Bóg jest przekazać wiadomość do Ciebie nie mam, aby zobaczyć jak człowiek przeniesienia jego szyi, wielbłąd, że będzie grunting. Taki człowiek będzie powiedzieć: "O Boga apostoł! Interwencję u Boga dla mnie, a ja powiem "Nie mogę pomóc, bo Bóg jest przekazać wiadomość dla Ciebie, lub jeden przeniesienia jego szyi złota i srebra i mówiąc:" O Boga apostoł! Interwencję u Boga dla mnie, a ja powiem, mogę 't pomóc bo Bóg jest przekazać wiadomość dla Ciebie, lub jeden przeprowadzania ubrania, które będą fluttering, a człowiek będzie powiedzieć, "O Boga apostoł! interwencję u Boga dla mnie."

I powiem, nie mogę pomóc, mam przekazać wiadomość do Boga. "

Tom 4, Book 52, Nr 308

Opowiadane "Abdullah bin 'Amr

Nie był człowiekiem, którzy po spojrzał rodziny i dobytku Proroka i był nazywany Karkara.

Człowiek zmarł i Boga apostoł powiedział: "On jest w" (Gehenna) Fire ".

Osoby, następnie udał się do Niego i znaleźli w jego miejsce, płaszcz miał skradziony z wojny booty.

Tom 4, Book 52, Nr 309

Opowiadane Małgorzaty bin Rifaa

Mój dziadek, Rafi powiedział: "Byliśmy w towarzystwie Proroka w DhulHulaifa, a ludzie cierpią z powodu głodu. Mamy kilka wielbłądów i owiec (jako booty) i Prorok jeszcze za ludzi. Hurried i wprowadzane do gotowania garnki na ogniu. (Kiedy przyszli) kazał garnki do gotowania, że należy on zakłócić a następnie rozprowadzane do booty (wśród ludzi) dotyczące dziesięć owiec jak równy jednej wielbłąd wielbłąd potem uciekł i ludzi gonił go dopóki nie dostał zmęczony, gdyż miał kilka koni (w pościgu). Więc człowiek wyrzucony strzałkę na niego i spowodowały go do zatrzymania (z Boga uprawnienia). dniu, że Prorok powiedział: "Niektóre z tych zwierząt, zachowywać się jak dzikie zwierzęta, tak , Jeżeli każde zwierzę ucieknie od was, radzenia sobie z niego w taki sam sposób. "

Mój dziadek poprosił (Proroka), "Mamy nadzieję (lub boi), że możemy spotkać wroga i jutro nie mamy noże. Czy możemy naszym uboju zwierząt z pędów?"

Boga Apostoł odpowiedział: "Jeżeli przyrząd stosowany do zabijania zwierząt z przyczyn krwawienia profusely Boga i jeżeli nazwa jest umieszczona na zabicie go, a następnie jej jeść mięso (tzn. jest to legalne), ale nie używają zębów lub paznokci i Ja informacją, powód: ząb jest kością (i uboju z kością jest zabronione), a gwoździem do uboju jest instrumentem Kuszyci ".

Tom 4, Book 52, Nr 310

Opowiadane Qais

Jarir bin Abdullah powiedział do mnie: "Boga apostoł powiedział do mnie:" Czy ty nie zwalnia mnie od Dhul-Khalasa? "

Dhul-Khalasa był dom, gdzie pokolenia Khatham stosowane do pobytu i były o nazwie Ka'bat-Yamaniya ul. Wtedy przystąpił ze sto-pięćdziesiąt (mężczyźni) z pokolenia Ahmas którzy byli dobrej kawalerii . Prorok poinformował, że firma nie może zasiadać na konie, więc udar mnie na klatce piersiowej z jego strony, a ja zauważyłem jego odciski palców na mojej klatce piersiowej. On powoływać, "O Boze! Go firmą i wiodącą i słusznie - kieruje człowieka ".

Jarir określonych w kierunku tego miejsca, rozebrana i spalił je, a następnie przesyłane do wiadomości dobrego Boga Apostoła.

Poslanca Jarir rzekł do Boga Apostoła.

"O Boga apostoł! Przez niego który posłał was z prawda, nie przyjdzie do was do niego (np. w domu) została włączona (czarny) scabby jak wielbłąd (pokryte tar)."

Prorok więc Bóg powołuje, aby błogosławił konie na mężczyzn z Ahmas pięć razy.

Tom 4, Book 52, nr 311

Opowiadane Ibn 'Abbasa

Prorok powiedział, w dniu rozpoczęcia podboju Mekka, "Nie ma migracji (po Conquest), ale Dżihad i dobre intencje, kiedy są wezwani do Dżihad, należy natychmiast odpowiedzieć na wezwanie".

Tom 4, Book 52, nr 312

Opowiadane Abu Uthman An-Nahdi

Mujashi (bin Mas'ud) miał jego brat Mujalid bin Musud do Proroka i powiedział: "To jest Mujalid i On udziela wyłożenia lojalny do Ciebie migracji."

Prorok powiedział: "Nie ma migracji po podboju Mekka, ale wezmę jego wyłożenia lojalny dla islamu".

Tom 4, Book 52, Nr 313

Opowiadane "Ata"

I i "Ubai bin 'Umar poszedł do" Aisha była podczas pobytu w pobliżu Thabir (tj. góra).

Ona powiedziała: "Nie ma Boga po migracji wyraził Prorok zwycięstwo nad Mekka".

Tom 4, Book 52, Nr 314

Sad opowiadane bin "Ubaida

Abu Abdur-Rahman którzy była jednym z kibiców z Uthman powiedział do Abu Talha którzy była jednym z kibiców z Ali, "I doskonale wiedzą, co zachęca swoje lidera (tzn." Ali) do rozlewu krwi. Usłyszałem go mówiąc: Kiedy Prorok Mnie posłał i Az-Zubair mówiąc: "Przejdź do takich i takich Ar-Roudah (miejsce), gdzie znajdą Państwo lady których Hatib wydał listu. Więc kiedy przybył na Ar-Roudah, zwróciła się Pani do strony w piśmie skierowanym do nas. Ona powiedziała, "Hatib nie udzielił mi żadnych list".

My rzekł do niej. "Weź się w piśmie albo będziemy obetniesz swoje ubrania.

Więc wzięła go na jej plecionka. Prorok wysłał więc do Hatib, (którzy przybyli) i powiedział: "Nie mnie oceniać w pośpiechu, przez Boga, nie stały się disbeliever, a moja miłość do islamu jest wzrasta. (powód do pisania tego listu było), że nie ma swojego towarzyszami, ale krewnych w Mekka którzy wyglądają po ich rodzin i własności, a nie mam nikogo, więc chciałem do nich niektóre laski (tak, że może wygląd po mojej rodziny i mienia).

Prorok uwierzyli mu. "Umar powiedział:" Pozwól mi chop off jego (tj. Hatib's) szyi jak uczynił hipokryzja ".

Prorok powiedział, ( 'Umar), "Kto wie, może Bóg spojrzał na Wojownicy Badr i rzekł (do nich)," Zróbcie wszystko, cokolwiek chcesz, bo ci odpuszczone ".

"Abdur-Rahman dodaje," Tak to jest, co zachęca go (np. Ali). "

Tom 4, Book 52, Nr 315

Opowiadane Ibn Abi Mulaika

Ibn Az-Zubair powiedział Ja'far Ibn "Czy pamiętasz kiedy, i Ibn 'Abbas udał się do otrzymywania Apostoła Boga?"

Ja'far Ibn w odpowiedzi twierdzącej.

Ibn Az-Zubair Dodał, że "Bóg jest w nas Apostoł (tj. I i Ibn 'Abbasa) Centrala wraz z nim i lewo."

Tom 4, Book 52, Nr 316

Jako najwyższy Sa'ib-bin tatoo

I wraz z chłopców wyszedł na otrzymywanie Boga Apostoła w Thaniyatal-wada ".

Tom 4, Book 52, Nr 317

Opowiadane Abdullah

Kiedy wrócił do Proroka (Dżihad), chciał powiedzieć Takbir trzy razy i dodać "Jesteśmy powrót, jeśli Bóg chce, nawrócenia i uwielbienia i chwaląc (naszego Pana) i wybijajac poklony przed siebie, Pana naszego. Spełnione Jego obietnica Boga i Jego pomógł Slave, a on pokonał Alone (niewiernym) klany ".

Tom 4, Book 52, Nr 318

Opowiadane Anas bin Malik

Byliśmy w towarzystwie Proroka podczas powrotu z "Usfan, Boga i apostoł była ona jego jazdy-wielbłąd prowadzenie Safiya bint Huyay jazdy za nim.

Jego ta wielbladzica angobowana i jak z nich upadła.

Abu Talha skakał z jego wielbłąda i powiedział: "O Boga apostoł! Maja ofiara Boga dla mnie."

Prorok powiedział: "Weź w opiekę lady".

Tak, Abu Talha zakrył swą twarz z płaszcza i poszedł do Safiya i objętych nią z nim, a następnie ustawić jego prawa na stan ich shecamel tak, że obie z nich wsiadł, i byliśmy okrężne Boga apostoł jak okładka.

Kiedy zbliżył Medyna, Prorok powiedział: "Jesteśmy z powrotu i nawrócenia religię i chwaląc Pana naszego."

On mówił o tym na bieżąco wstąpił do Medyna.

Tom 4, Book 52, Nr 319

Opowiadane Anas bin Malik

To on i Abu Talha wszedł w spółkę z Proroka i Safiya zostało dołączone do Proroka, którzy jeżdżą za nią pozwolić mu na jego ona-wielbłąd.

Podczas podróży, ta wielbladzica angobowana i jak Prorok i (jego) żona upadła.

Abu Talha (sub-narrator uważa, że Anas powiedział, że Abu Talha skakał z jego wielbłąda szybko) powiedziała: "O Boga apostoł! Maja Bóg mnie ofiarę za was! Czy Ci szkodzi?"

Prorok odpowiedział: "Nie, ale zajmie się Pani".

Abu Talha zakrył swą twarz w jego płaszcz i przystąpiła do niej i jej pokryte z jego płaszcza, a ona wstała.

Następnie ustalone prawo stanu ich ona wielbladzica i jak z nich (tzn. Proroka i jego żona) wsiadł i przystąpił do nich zbliżył Medyna.

Prorok powiedział: "Jesteśmy z powrotu i nawrócenia religię i chwaląc Pana naszego."

Prorok przechowywane na powiedzenie tego oświadczenia wstąpił do Medyna.

Tom 4, Book 52, Nr 320

Opowiadane jabir bin Abdullah

Byłem na podróż w towarzystwie Proroka i, kiedy osiągnął Medyna, rzekł do mnie: "Podaj Meczetu i oferuje dwa Rakat."

Tom 4, Book 52, Nr 321

Opowiadane Ka'b

W każdym przypadku, gdy Prorok powrócił z podróży w forenoon, chciał wejść do Meczetu i oferuje dwa Rakat przed dniem posiedzenia.

Tom 4, Book 52, Nr 322

Muharib opowiadane bin Dithar

Jabir bin Abdullah powiedział, "Gdy Boga apostoł przybył na Medyna, ubite jeden wielbłąda lub krowę."

Jabir dodaje, "Prorok kupił wielbłąda ode mnie o dwa Uqiyas (złota) i jednego lub dwóch Dirhams. Kiedy osiągnął Sirar, zarządził, że krowy są ubite, a oni jedli jej mięso. Kiedy przybył na Medyna, kazał mi, aby przejść do Meczetu oraz oferuje dwa Rakat, i waży (i dał) mnie cena wielbłąda ".

Tom 4, Book 52, Nr 323

Opowiadane jabir

Po powrocie z podróży i powiedział Prorok (dla mnie) "oferuje dwa Rakat."

(Sirar to miejsce w pobliżu Medyna).


Także, zobaczyć:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Objawienie - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari


Wiedza - Książka Hadiths z 3 al-Bukhari


Godziny modlitw - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari


Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z 20 Książka al-Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths z 26 Książka al-Bukhari


Walka na drodze Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari


ONENESS, wyjątkowość Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93 al-Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologia


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druzowie


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Wczesne Islamskiej Zarys historii


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabizm


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest