Niedziela Palmowa

Informacje ogólne

Niedziela Palmowa w chrześcijaństwie, jest w niedzielę przed Wielkanocą, z tzw zwyczaju błogosławieństwo palm i przeprowadzenia części oddziałów w procesji, z triumfalnym upamiętnienia wjazdu Jezusa do Jerozolima.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Niedziela Palmowa

Zaawansowane Informacje

Niedziela Palmowa jest w niedzielę przed Wielkanocą niedzielę, uważa się za drugą niedzielę męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Korzystanie z palmami w Rzym został wprowadzony dopiero w XII wieku.

Dłońmi pomóc symbolizują ostatniego wjazdu Jezusa do Jerozolima przed jego ukrzyżowania, w którym ludzie strewed dłońmi w jego ścieżki jako znak szacunku.

W dzisiejszym reenactment tego wejścia Jerozolima ludzie zachęcani są do wykonywania palm jako część liturgii.

TJ Niemiecki


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


WJ O'Shea, znaczenie Wielki Tydzień.

Niedziela Palmowa

Informacje Katolicki

Szósta i ostatnia niedziela Wielkiego Postu i na początku Wielkiego Tygodnia, w niedzielę o najwyższej rangi, nawet nie upamiętnienia w jakiejkolwiek formie jest dozwolone w Mszy W common law on ustala rozpoczęcia Wielkanoc cła.

Mszał Rzymski znaki stacji świętego Jana na Lateranie (patrz stacji) i przed wrześniem, 1870, papież wykonanie uroczystości.

Grecy obchodzą dzień z wielkich uroczystości, ale wezwanie go kyriake lub heorte ton baion lub heorte baiophoros również Łazarza lub niedzielę, gdyż na dzień przed ich święta w resuscytacji z Łazarza.

Cesarzy wykorzystywane do rozpowszechniania gałęzie palmowe i małe prezenty wśród swych dostojników i Domestics.

W łacina księgi liturgiczne wezwanie w Palmis Dominika, Dominika lub umiera Palmarum.

Od krzyk ludzi podczas procesji na dzień otrzymał imię Dominika, lub po prostu Hosanna Hosanna (Ozanna).

Ponieważ co było wielkie święto w sposób pamięci o zmartwychwstaniu Chrystusa i w konsekwencji o nazwie Pascha, znajdujemy nazwiska pascha floridum, w Pâques fleuries Francuski, Hiszpański Pascua Florida, i była z tego dnia, że nasze Państwo 1512 Floryda otrzymała swoją nazwę (Nilles, II, 205).

Od zwyczaju błogosławieństwo również kwiaty i entwining wśród nich dłońmi powstały warunki Dominika florida i czasy floridus.

Kwiat-niedziela była dobrze znana w Anglii, na Niemcy jako Blumensonntag lub Blumentag, jak również wśród Serbów, Chorwatów i Rusini, w Glagolite Mszał i Brewiarz, a wśród Ormian.

Te ostatnie świętować innego Niedziela Palmowa w siódmym niedzielę po Wielkanocy w celu upamiętnienia "Ingressus Domini w coelum juxta visionem gregorii Illuminatoris" o nazwie Sekundy floricultus lub Secunda palmarum dominika (Nilles, II, 519).

Ponieważ ta niedziela jest początkiem Wielki Tydzień, podczas którego zostały pogodzone grzeszników, został powołany Dominika indulgentioe, competentium i capitilavium z praktyką mycia i golenia z głową ciała jako przygotowania do chrztu.

Podczas wczesnych wieków Kościół ten sakrament został uroczyście przyznane tylko w nocy Wielka Sobota, tekst Credo został podany do publicznej wiadomości do katechumenów w Niedzielę Palmową poprzedniego.

Praktyka ta została następnie w Hiszpania (Isidore, "De off. Eccl.", I, 27), Galia (PL, LXX, 265) oraz w Mediolan (Ambrose, Ep. Xx).

W Anglii na dzień został powołany lub Olive Branch niedziela, Sallow lub Willow, cis pospolity Blossom lub niedzielę, lub w niedzielę z Willow konary.

Ponieważ przypomnieć uroczyste obchody wjazdu Chrystusa do ludzi Jerozolima wykorzystały wielu quaint i realistycznych przedstawień, w ten sposób, postać Chrystusa siedzących na osła, rzeźbione z drewna została przeprowadzona w procesji, a nawet doprowadzone do kościoła.

Takie dane mogą nadal być postrzegane w muzeach na Bazylea, Zurych, Monachium, Norymberga (Kellner, 50).

W niektórych miejscach w Niemcy i Francja była zwyczajowo do strew kwiaty i zieleń konary o krzyż w cmentarz.

Po Pasja została recytowane na Mszy błogosławione dłonie zostały wniesione i ten krzyż (w rezultacie czasami nazywany Palm krzyż) wreathed i ozdobiona je symbolizują zwycięstwo Chrystusa.

W Dolnej Bawarii chłopców wyszedł na ulice o śpiew "Pueri Hebræorum" i inne kolędy, skąd oni otrzymała nazwę Pueribuben ( "Theologisch-Praktische Quartalschrift", 1892, 81).

Czasami niezabezpieczoną krucyfiks, lub Ewangelii, książki, a często przed Najświętszym Sakramentem, została przeprowadzona w recesji.

W wielu częściach Anglii i piękny duży namiot został przygotowany w cmentarz.

Dwóch kapłanów towarzyszy światła doprowadzone do Najświętszego Sakramentu w piękny kielich lub PyX zawiesił w sanktuarium otwarte pracy do tego namiotu.

A długo wyciągnąć Procesja z palmami i kwiatami wyszli z kościoła i cztery stacje na Laics "cmentarz na północ od kościoła, na południowej stronie, na zachód od drzwi, a przed kościołem krzyż-stoczni, która została następnie tor .

Na każdej z tych stacji Ewangelie były śpiewane.

Po śpiew z pierwszych Ewangelii sanktuarium z Najświętszym Sakramentem została ponosi przekazania.

Na spotkaniu, wszystkie poklonili i ucałował ziemię.

Procesja następnie kontynuowane.

W wejściu do kościoła została otwarta, kapłanów, która odbyła się na wysokim sanktuarium z Najświętszym Sakramentem, tak aby wszyscy którzy poszli w musiały przejść pod tym sanktuarium, a tym samym procesji wrócił do kościoła.

Wprowadzenie Najświętszego Sakramentu w procesji w Niedzielę Palmową jest zwykle przypisane do bł.

Lanfranc którzy zamówić ceremonii na jego Opactwo BEC.

Liturgiczna pisarzy różnią się przypisanie czasu na wprowadzenie w benediction z palm i procesji.

Martène, "De Antiq. Eccl. Discipl".

xx, 288, stwierdza, nie wspominają o nich wcześniej, ósmym lub dziewiątym wieku.

Peliccia, "chrześcijańskiej. Eccl. Politia", II, 308, jest tego samego zdania i wspomina Amularius, "De div. Off.",, X, jako pierwszy z nich mówić.

Binterim, V, i, 173, w sprawie upoważnienia Sewer, patriarcha Antiochii, i Josue Stylites, stwierdza, że Piotr Biskup Edessy, około 397 zarządził benediction z palmami dla wszystkich kościołów w Mezopotamii.

W uroczystości miał ich pochodzenia, najprawdopodobniej w Jerozolima.

W "Peregrinatio Sylviæ", zobowiązała się między 378 i 394, są one opisane w ten sposób: Na Pana dzień, który zaczyna paschalnej, czy Wielki, Tydzień, po wszystkich ćwiczeniach od zwyczajowych cook-Kruk Do morn miał miejsce w Anastasia i na krzyżu, udał się do większego kościoła za Krzyża na Golgocie, zwanej Martyrium, a tutaj zwykła niedziela usług odbyły się.

Na siódmym godzin (godzina trzynasta) wszystko odbyło się na Górę Oliwną, Eleona, jaskinia, w której Pan nasz wykorzystywane do nauczania, do dwóch godzin i hymnów, hymny, a lekcje były recytowane.

O godzinie Brak (godzina piętnasta) wszystko poszło, śpiewając hymny, do Imbomon, skąd nasz Pan wstąpił do nieba.

Tutaj więcej dwie godziny były wydawane w shamgue ćwiczenia, aż do około 5 Godzina, kiedy to przejście od Ewangelii dotyczących sposobu przeprowadzania dzieci i oddziałów Palms spotkała się z Panem, mówiąc: "Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie" czytać.

Na te słowa wszyscy wrócili do miasta, powtarzając "Błogosławiony, który przychodzi w imię Pana".

Wszystkie dzieci urodziła oddziałów palmowego lub oliwy.

Wierni przeszli przez miasto do Anastasia, recytowane i nieszpory.

Następnie po modlitwie w kościele Świętego Krzyża wszyscy wrócili do swoich domów.

W trzech najstarszych Roman Sacramentaries nie wspomina się znaleźć albo benediction z palmami lub procesji.

Pierwsze zawiadomienia znajduje się w "Gregorianum" użyte w Francja w dziewiątym i dziesiątym wieku.

W niej znajduje się wśród modlitw dnia, który pronounces błogosławieństwo na posiadaczy dłońmi, ale nie na dłoniach.

Nazwa Dominika w palmis De passione Domini występuje w "Gelasianum", ale tylko jako superscription i Probst ( "Sacramentarien und Ordines", Münster, 1892, 202) jest prawdopodobnie poprawne w podejrzewać pierwsza część jest dodatkowo i De passione Domini oryginalny napis.

Wydaje się pewne, że mając na dłoniach podczas usług był wcześniej praktyki, a następnie wszedł w procesji, a później benediction z palmami.

Głównym uroczystościom na dzień są benediction z palm, procesja, Msza św, i podczas jej śpiew z pasją.

Błogosławieństwa dłońmi następujący rytuał podobny do tego z Mszy na ołtarzu oddziałów palmami są wprowadzane między świeczniki zamiast kwiatów zwykle używany.

Dłońmi, które mają być błogosławione są w tabeli na stronie List lub w katedrze kościoły między tronem a ołtarzem.

Biskup wykonuje uroczystości z tronu, ksiądz na List stronie ołtarza.

W antyfony "Hosanna na Synu Dawida", a następnie modlitwa.

List jest odczytywana z Exodus XV, 27-XVI, 7, narrating do mruczenia z dziećmi Izrael na pustyni Sin, sighing dla fleshpots na Egipt, i daje obietnicę Manna, który ma zostać wysłany jako żywność z nieba .

Stopniowego zawiera prorocze słowa wypowiedziane przez kapłana wysokiej Caiphas, "że aby jeden człowiek zginął za naród" i inne modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, że kielich może przekazać, a także jego napomnienie dla Uczniowie Czuwajcie i módlcie się.

W Ewangelii, podjęte z St Matthew, XVI, 1-9, opisuje triumfie wjazdu Chrystusa do Jerozolima, kiedy ludność cięte konary z drzew i strewed jak On je ominąć, krzycząc, aby Hosanna Synowi Dawida; błogosławiony jest on który przychodzi w imię Pańskie.

(W tej Ewangelii prywatne Msze jest czytać na końcu, że zamiast Mszy św Jana). Następnie jeden oration, wstęp, Sanctus, Benedictus.

W pięciu modlitw, które są następnie powiedział biskup lub kapłan prosi Boga, aby błogosławił oddziały palmowego lub oliwy, że mogą one być ochrona wszystkich miejsc, do których mogą być wniesione, że prawo Boga maja wydaleniu wszystkie nieszczęścia, błogosławił i chronić wszystkich którzy zamieszkają w nich, którzy mają wykupiony został przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Modlitwy odnoszą się do wprowadzenia gołębica z gałązką oliwną powrót do Arka Noego i do tłumu pozdrowienia Panie nasz, to oni mówia, że gałęzie palm oznaczać zwycięstwo nad śmiercią księcia i oliwy z nadejściem UNKCJA duchowej poprzez Chrystusa.

W pełniących clergyman sprinkles dłońmi ze świętą wodą, incenses nich, a po innej modlitwy, dystrybuuje je.

Podczas dystrybucji śpiewa w chórze "Pueri Hebræorum".

W Hebrajski dzieci rozpowszechniania ich w sposób szaty i zawołał mówiąc: "Hosanna na Synu Dawida; Błogosławiony, który przychodzi w imię Pana".

Potem następuje procesja z duchownych i ludzi, przewożącego błogosławiony palmami, chór w odpowiednim czasie śpiewu w antiphons "Cum appropinquaret", "Cum audisset", i inni.

Wszystkie marca obecnie kościół.

Po powrocie z procesji dwie lub cztery chanters wchodzi do kościoła, zamknij drzwi i śpiewać hymn na "Gloria, laus", który jest powtarzany przez te zewnątrz.

Pod koniec tego glos Subdiakon puka w drzwi z pracownikami krzyża, drzwi są otwarte, i wszystkich wejść śpiew "ingrediente Domino".

Msza jest celebrowana, którego głównym elementem jest śpiew z Pasji wg św Mateusza, w trakcie których wszystkie posiadają dłońmi w ich rękach.

Palm oddziały zostały wykorzystane przez wszystkie narody jako godło radości i zwycięstwa nad wrogami; w chrześcijaństwo jako znak zwycięstwa nad ciałem i świat według Ps.

XCI, 13, "Justus ut palma florebit"; stąd szczególnie związanych z pamięci męczenników.

Dłońmi błogosławiony na Niedzielę Palmową były wykorzystywane w procesji w dzień, a następnie podjęte w domu przez wiernych i wykorzystywane jako sakramentalny.

Zostały one zachowane w czołowych miejsc w domu, w stodoły, w zakresie i w ogień wrzucone podczas sztormów.

Na Dolnej Nadrenii niestandardowego istnieją urządzenia do grobu błogosławionej z palmami.

Z popiołów błogosławione dłonie są nabywane za Środa Popielcowa.

W miejscach, gdzie palmy nie można znaleźć, gałązki oliwne, Box Elder, świerka lub innych drzew są używane i "Cæremoniale Biskupów", II, XXI, 2 sugeruje, że w takich przypadkach co najmniej mało kwiatów lub krzyże wykonane z palm być dołączone do oliwek konary.

W Rzym oliwne gałązki są rozprowadzane do osób, podczas gdy kler przeprowadzenia dłońmi często suszone i skręconych w różnych kształtach.

W dużej części Bawarii bagna wierzby, z ich catkins, ozdobione kwiatami i wstążkami, zostały wykorzystane.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Franciszka Mershman.

Przepisywane przez Mark E. Maier.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XI.

Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lutego 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Rock, The Church of Our Fathers (Londyn, 1904); Duchesne, chrześcijański kult (Londyn, 1904), 247; American Ecclesiastical Review (1908), 361; Kirchenlexicon; Kellner, Heortology (tr. Londyn, 1908); KRAUS, Realencyklopädie ; NILLES, Kalendarium Manuale (Innsbruck, 1897).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest