zachwyt of Kościoła

Zaawansowane Informacje

Rapture of Kościoła jest wyrażenie używane przez premillennialists odnieść się do kościoła, trwając w jedności z Chrystusem w Jego najbliższych sekund (z Lat. Złodzieje, "dogoniły").

Głównym biblijne przejście na których opiera się nauczanie I Thess.

4:15-17: "W tym celu można zadeklarować przez słowo Pana, że my którzy są przy życiu, którzy są w lewo, aż do przyjścia Pana, nie może poprzedzać tych którzy co pomarli. Pan sam będzie pochodzą z nieba krzyk z polecenia, z archanioła wezwanie, i dźwięk trąby Bożej. A zmarli w Chrystusie powstaną najpierw, a następnie którzy są żywi, którzy pozostają, są poławiane razem z nimi w chmury, aby sprostać Pana w powietrzu; i tak zawsze będziemy z Panem. "

Główne działy interpretacji słów Pawła centrum na stosunek czasu do uniesienia na okres ucisku, która oznacza koniec życia.

Pretribulationists nauczyć, że kościół zostanie usunięta przed upływem tego okresu siedmiu lat i objawienia Antychrystem.

Druga grupa, midtribulationists, twierdzą, że Kościół będzie raptured podczas ucisku po Antychrystem jest powodem do władzy, ale przed poważny orzeczeń, które przygotowują drogę do Chrystusa powrót do ustanowienia panowania na ziemi.

Innym podejściem do problemu jest to, że w posttribulationists, którzy wierzą, że Kościół będzie nadal istnieć w świat przez cały ucisk i być usuwane na koniec okresu, kiedy Chrystus powróci w mocy.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Pretribulationism i pochodzenia z Rapture Debata

Pomimo próby przez dispensationalists do identyfikacji wszystkich premillennialists ze specyficznych aspektów ich myśli, takich jak pretribulation uniesienia, jest oczywiste, że większość całej historii Kościoła tych, którzy nauczał premillennialism nie ma takiej szczegółowej interpretacji koniec razy.

Do początku XIX wieku tych wiernych, którzy rozmawiali na temat uniesienia uwierzyła, że występują w połączeniu z powrotu Chrystusa na koniec danego okresu ucisku.

To był wkład John Nelson Darby eschatologia, które doprowadziły do wielu chrześcijan, aby nauczać, że powrót Chrystusa będzie w dwóch etapach: jedną dla swoich świętych na uniesienia i innych świętych z jego świat do kontroli na zakończenie wielkiego ucisku.

Zgodnie z tą interpretacją Biblii proroctwa między tymi dwoma wydarzeniami na tydzień seventieth przewidywane przez Daniela (9:24-27) byłby spełniony i Antychrystem będzie pochodzić z elektrowni.

Z kościoła usunięto ze sceny, Bóg będzie wznowić jego relacje z Izrael w tym czasie.

Darby's pomysły miały szeroki wpływ w Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Wiele evangelicals stał pretribulationists poprzez głoszenie z interdenominational ewangelistów z XIX i XX wieku.

W Scofield Reference Biblii i instytutów prowadzących Biblii i teologii absolwent szkoły, takie jak Dallas Seminarium Teologicznego, Talbot seminarium i Grace Seminarium Teologicznego również przyczyniły się do popularności tego widoku.

W niespokojnych czasach roku 1960 doszło do odrodzenia w pretribulational widok na poziomie za pomocą popularnych książek z Hal Lindsey i ministerstwa preachers Biblii i nauczycieli którzy wykorzystania mediów elektronicznych.

Jeśli wpływ Darby jest oczywiste w pracy jego następcy, jest to trudniejsze zadanie, aby ustalić, jak on przybył na rozumienie tajemnicy pretribulation uniesienia.

Samuel P. Tregelles, jak Darby członka z Plymouth Bracia ruch, opłata wywodzi się pogląd, że w trakcie prowadzonych przez charyzmatycznego usługi Edward Irving w 1832 roku.

Inni badacze twierdzą, że nowe podejście do uniesienia był produkt o prorockiej wizji uwagę na młodego szkockiego dziewczyna, Margaret MacDonald, w 1830 roku.

Ona twierdziła Specjalne wgląd w najbliższych drugi i zaczął dzielić się z innymi swoją opinię.

Jej zachowanie i ekstatyczny apocalyptic nauczania doprowadziły do odnowy charyzmatycznej w Szkocji.

Wrażeniem rachunków nowej Pięćdziesiątnicy, Darby odwiedzane miejsca ożywienie.

Według jego własnych zeznań w późniejszych latach poznał Margaret MacDonald, ale odrzucił jej roszczenia nową outpouring z Ducha.

Mimo jego sprzeciwu wobec MacDonald's ogólne podejście niektórych pisarzy wierzę, że on przyjęty na jej widok uniesienia i pracował go do własnego systemu.

Inni badacze uważają, że należy przyjąć Darby własne wyjaśnienie, w jaki sposób on przybył na jego eschatologicznym.

On opiera się on na zrozumienie, że Kościół i Izrael są odrębne podmioty w Piśmie.

Przy kościele jest wycofany z świat, wówczas prorocze wydarzeń z udziałem Izrael może być spełniony.

Antichrist wzrośnie do władzy przez obiecujące pokój na ziemi i przyczyni się do porozumienia w celu ochrony przywrócony stan Izrael.

Jednakże Żydzi zostanie zdradzony przez swoich nowych benefactor, którzy będą nagle zawiesić wszystkie tradycyjne uroczystości religijnych i popytu, które oddać Mu pokłon.

Ci, którzy nie będą współpracować prześladowanych.

Ten końcowy Holocaust wobec Boga lud wybrany doprowadzi ich do przyjęcia Chrystusa jako swojego zbawiciela.

Plagi będzie Ravage ziemi w tym czasie z ucisku, a wreszcie walka z Armageddon spowoduje widoczne, osobowych, zwycięskiego powrotu do ziemi Chrystusa i Jego świętych.

Pan będzie wiążące dla szatana na tysiąc lat i rządów na świat z jego zwolenników na tysiąclecie.

Według pretribulation premillennialists wszystkie proroctwa, które miały być spełnione, gdy Chrystus przyszedł po raz pierwszy wejdzie do przekazania na jego najbliższych sekund.

Żydowska odrzucenia Chrystusa w pierwszym wieku zmuszeni odroczenia królestwa do drugiego najbliższych.

Pogląd, że została podjęta z kościoła i jego miejsce w proroctwa jest niezbędny do przyjęcia na pretribulational uniesienia i system je obsługuje.

Kolejnym argumentem podanym w przychylność pretribulation uniesienia się, że ograniczających wpływ Ducha Świętego muszą być usunięte przed Antychrystem może objawić (II Thess. 2:6-8).

Ponieważ Duch jest szczególnie związane z kościołem, wynika, że Kościół musi być nieobecny w scenie, gdy Duch Święty odszedł.

Wśród innych powodów, które wydają się wsparcia pretribulationism jest nieuchronnością do uniesienia.

Jeśli może wystąpić w dowolnym czasie, wówczas nie objawy ucisku, takich jak objawienie z Antychrystem, bitwy Armageddonu, lub obrzydliwością w świątyni poprzedzają "błogosławiony wydarzenie".

W Midtribulation Widok

Jednym z liderów w przedstawianiu różnych związku z uniesienia był Harold John Ockenga, lider w ruch ewangeliczny, które powstały w Stanach Zjednoczonych Świat po II wojnie.

W krótkim osobistym świadectwem życia chrześcijańskiego w (luty, 1955), powołano wiele trudności związanych z pretribulationism.

Należą do nich tajne aspekt tego uniesienia, ożywienie, które mają być doświadczeni w trakcie ucisku, pomimo usunięcia z Ducha Świętego, i zmniejszenie znaczenia Kościoła zaangażowanych w dispensational eschatologia.

Inne ewangelicznych liderów dołączył do krytyki z pretribulation stanowiska.

Zmiany są propagowane były nieznaczne, co wiąże się z ograniczeniem do gniewu Boga na świat (Rev 16-18) w pierwszych trzech i pół roku przed bitwa Armageddonu.

Wpływ na powtarzające się wzmianki o trzy i pół roku (czterdzieści dwa miesiące) w Dan.

7, 9 i 12 oraz w Rev 11 i 12, twierdzili oni za skrócony okres ucisku.

Aby wspierać ten argument to one przywołane w treści dokumentu.

7:25 którym wskazał, że Kościół będzie w ramach zasady tyrannical z Antychrystem na trzy i pół roku.

Dan. 9:27 wskazuje również, że świat władcą do końca razy dokona porozumienia z Chrześcijan i Żydów zagwarantowania wolności religijnej, ale wtedy przeprowadzić drugi etap swego planu i pomijanie religijnych observances.

Różne NT fragmenty były również uznawane midtribulationism wsparcia, w tym Rev 12:14, która przewiduje, że lot na pustyni przez Kościół w ciągu pierwszych trzech i pół roku na okres ucisku.

Ponadto, midtribulationists wierzyli, że ich zdaniem pasuje do Oliwną dyskursu (Matt. 24; Mark 13 i Łukasza 12) lepiej niż pretribulation interpretacji.

Midtribulationists uniesienia twierdzą, że ma się odbywać od spełnienia pewnych znaków i przewidywane wstępnej fazie z ucisku, jak opisano w Matt.

24:10-27. Na razie nie będzie tajne, ale towarzyszyć będzie imponujący wyświetlacz w tym wielkim krzyku i tuneli na trąbce (I Thess. 4:16; Rev 11:15, 14:2).

Ta dramatyczna podpisania przyciągnie uwagę niezapisane ludzi, i kiedy oni sobie sprawę, że chrześcijanie mają zniknął będą przychodzili do Chrystusa w tak dużej liczbie, że głównym ożywienie odbędzie się (Rev 7:9, 14).

W Posttribulation Widok

Wiele innych tłumaczy were uncomfortable z ostrymi, że rozróżnienie między pretribulationists zwrócił Kościół i Izrael.

Chrystusa, oni uwierzyli, byłby powrót do uniesienia jego świętych i ustalenia jego tysiącletniego reguły w tym samym czasie.

Oni powołano liczne fragmenty (Matt. 24:27, 29), które wskazują, że Chrystus drugi najbliższych muszą być widoczne, publiczne, i po ucisku.

Było to w oparciu o fakt, że wiele z porad udzielanych w kościele Pismo w stosunku do ostatnich dni nie ma sensu, jeśli nie przejść przez ucisk.

Na przykład, Kościół powiedział do ucieczki w góry, kiedy pewne zdarzenia, takie jak utworzenie w ohydę spustoszenia w miejscu świętym (Matt. 24:15-20).

Wiele z argumentów tych, którzy sugerowane przez adwokata w posttribulation widzenia są w opozycji do pretribulation stanowisko, które zostało najczęściej w posiadaniu interpretacji wśród amerykańskich XX wieku premillenialists.

Zawarte w tych critisms są sugestie, że bliskie powrotu Chrystusa nie wymaga pretribulation uniesienia.

Posttribulatioinists również wskazują na trudności w podejmowaniu decyzji, które fragmenty Pisma stosuje się do Izrael i które są istotne dla Kościoła.

Oni też twierdzą, że istnieje znaczne brak wyraźnej nauki o uniesienia w NT.

Adwokaci z posttribulation stanowiska różnią się między sobą w sprawie stosowania prorockiej Pisma i szczegóły dotyczące powrotu Chrystusa.

John Walvoord wykrył czterech szkół interpretacji wśród ich liczbę.

Pierwszy z nich, klasyczne posttribulationism, jest reprezentowana przez prace J. Barton Payne, którzy nauczał, że Kościół był zawsze w ucisku i dlatego wielki ucisk w znacznej mierze zostały spełnione.

Drugi główny podział posttribulationists jest semiclassic stanowiska znaleźć w pracach Alexander Reese.

Wśród różnych poglądów tych osób najczęściej jest to, że cały kurs z historii Kościoła jest czasach ucisku, ale poza tym ma być w przyszłości okres wielkiego ucisku.

Trzecia kategoria posttribulational interpretacji nazywa futurist i ably przedstawione w książkach George E. Ladd.

On przyjmuje w przyszłości okres trzech i pół lub siedem lat z ucisku między obecnych czasach i drugie przyjście Chrystusa.

Był doprowadziły do tego wniosku przez dosłowna wykładnia Rev 8-18.

A staunch premillennialist sądzi, że pretribulation uniesienia był dodatek do Pisma Świętego i jako taka była prawdziwie ważnym wydarzeniem, rzeczywisty wygląd inaugurate Chrystusa do swego panowania.

Czwarty jest pogląd, że Robert H. Gundry, które Walvoord wzywa dispensational posttribulational interpretacji.

Gundry łączy w nowatorski sposób pretribulational argumenty i akceptacji w posttribulation uniesienia.

Interpretacja częściowe Rapture

W uzupełnieniu do pretribulation, midtribulation i posttribulation poglądów z uniesienia nie było tych, którzy utrzymują na częściowe uniesienia teorii.

Ta mała grupa pretribulationists uczy, że tylko tych którzy są wierni w kościele zostaną złowione się na początku tego ucisku.

Reszta będzie raptured niekiedy w trakcie lub po upływie siedmiu lat.

Według tych tłumaczy tych którzy są najbardziej lojalni wobec Chrystusa, zostanie podjęta po raz pierwszy i więcej wordly będzie raptured później.

Mimo że jest potępiony przez większość premillennialists, przestrzegane GH Lang zalecał ten pogląd.

Wnioski

W interpretacji z uniesienia doprowadziło do pewnych rozbieżności opinii między evangelicals.

Ci, którzy posiadają do uniesienia pretribulation zostali oskarżeni o poważne ograniczonych postawy wobec Kościoła i jego misji, kultury i edukacji, i bieżących wydarzeń.

Podczas gdy niektóre dispensationalists nieumyślnie nadają się do tej waluty przez dotyczących ich pozycję jako niemal kardynałem Nauki Wiary, z których większość będzie odrzucić powyżej krytykę jako baseless uogólnienie.

Oni będą nalegać, że ich stanowisko nie wyklucza wysoko rozwiniętych etyki społecznej lub polityki odrzucenia słusznie rozumieć świat.

RG Clouse


Elwell ewangelicki Słownik

Bibliografia


OT lalofmtz, Prophecy i Kościoła; R. Andersona, w najbliższych Książę; ES Angielski, re-myślący o Rapture; RH Gundry, Kościoła i Tribulation; GE Ladd, błogosławionej nadziei; D. MacPherson, Wspaniały Cover-Up ; P. Mauro, siedemdziesięciu tygodni i Wielkiej Tribulation; JB Payne, bezpośrednie objawienia się Chrystusa; JD Pięćdziesiątnicy, Things to Come, A. Reese, zbliżającego się Adwentu Chrystusa; JF Strombeck, Najpierw Rapture; JF Walvoord, Rapture; LJ Drewno, Czy Rapture Dalej?


Tribula'tion

Zaawansowane Informacje

Tribulation jest problem affiction lub dowolnego rodzaju (Deut. 4:30; Matt. 13:21, 2 Kor. 7:4).

W Rz.

2:9 "ucisku i moralne" są karnego cierpienia, które przewyższą grzesznika.

W Matt.

24:21, 29, słowo oznacza katastrofy, które miały uczestniczyć zniszczenia Jerozolima.

(Easton Illustrated Dictionary)


Tribulation

Zaawansowane Informacje

Znaczenie Ogólne Biblijny

"Tribulation" to ogólny termin w Biblii oznaczać cierpienia Boga ludzi.

W OT słowa i sar sara ( "nietypowej" lub "niebezpieczeństwie") odnoszą się do różnorodnie intensywnej Inner Turmoil (Pss. 25:17; 120:1; Praca 7:11), ból porodu (Jer. 4:31 ; 49:24), moralne (Job 15:24; Jr. 6:24) i kara (I Sam. 2:32, Jer. 30:7).

W Grecki thlipsis z thlibo ( "naciśnij" lub "musimy") często służy do przetłumaczenia sara w LXX, a odnosi się ogólnie do ucisku i utrapienia z ludzi prawych lub Izrael (Deut. 4:30; Ps . 37:39), natomiast w NT thlipsis jest zwykle tłumaczone "ucisku" lub "utrapienia".

Odmiany Tribulation

W NT ucisku jest doświadczenie obejmuje wszystkich wierzących i prześladowań (I Thess. 1:6), uwięzienia (Dz 20:23), derision (Heb. 10:33), proverty (II Kor. 8:13), choroby (Rev 2:22), oraz wewnętrzne cierpienie i smutek (Phil. 1:17, II Kor. 2:4).

Często jest połączony z ucisku wybawienie, co oznacza, że jest to niezbędne doświadczenie, poprzez które Bóg sławiący się w jego dostosowanie ludzi do odpoczynku i zbawienia.

Tribulation w celu Bóg

Tribulation może być środkiem, za pomocą którego Bóg swego ludu dyscyplin ich unfaithfulness (Deut. 4:30).

Więcej często, zwłaszcza w NT, ucisk występuje w formie prześladowania wierzących z powodu ich wierności (John 16:33; Dz 14:22; Rev 1:9).

Cierpień Chrystusa dostarczyć wzór dla wierzących doświadczenie (I Pet. 2:21-25), i w pewnym sensie one w ten sposób uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa (kol. 1:24).

Dolegliwości są postrzegane przez Pismo jako całkowicie woli Bożej, służące do wspierania moralnej czystości i charakter godly (Rom. 5:3-4).

W związku z tym muszą być zniósł z wiary w dobroć i sprawiedliwość Boga (por. Jakuba 1:2-4, gdzie "prób" lub "pokusy" etykiet, co wydaje się być takie same doświadczenia), więc służą jako test na wierzącego i wiary, co prowadzi do większej stabilności i dojrzałości.

Jezus obiecał ucisku jako nieunikniona konsekwencja jego zwolenników "obecność zła w kosmos (Jan 16:33), co mogliby oczekiwać jako sposobem życia.

Apostoł Paweł echa tego punktu widzenia, kiedy ostrzega, że godly wiernych z pewnością cierpią prześladowanie (II Tim. 3:12-13).

Jezus jednak zachęca swoich uczniów poprzez jego pokonania na świat, aby szukać ich zwycięstwo dzięki zastosowaniu jego zwycięstwo.

The Great Tribulation

Nauczanie Jezusa

Dokładne wyrażenie "wielkiego ucisku" (Matt. 24:21; Rev 2:22, 7:14, Gr.. Thlipsis megale), służy do identyfikacji eschatologicznej postaci ucisku.

Te słowa Jezusa są "podpis na całym świecie, bez precedensu czas ucisku, który będzie woźnego w parousia, Jezus" do zwrotu ziemi w wielkiej chwały (por. paralele Marka 13:19, "ucisk", a Luke 21:23, "wielkim niebezpieczeństwie "; Rev 3:10," godziny próby ").

Ten czas będzie inicjowana przez "ohydę spustoszenia" (Matt. 24:15) przewidywane w Dan.

9:27, desecration w "świętym miejscu" przez kogo uważasz, że wielu uczonych jest taki sam jak "człowiek bezprawia" Thess II.

2:3, 4.

Jezus podaje szczegółowe instrukcje do mieszkańców Judei do ich ucieczki i ostrzega, że intensywność jego katastrofy prawie wszystkie decimate życia (Matt. 24:15-22).

Stanowisko Wielkiej Tribulation

Chociaż niektóre nowoczesnych tłumaczy, wraz z wielu starożytnych komentatorów i wczesnych przodków, są skłonni do związku Jezusa prognozy jako całkowicie spełnione w trakcie niszczenia Jerozolima w AD 70, słowa Matt.

24:29, "Ale natychmiast po ucisku tych dni", wydaje się, aby połączyć je z parousia.

Słowa Pana Jezusa w werset 21 jest prawdopodobnie allusion do Dan.

12:1 ze względu na odniesienie do niezrównane tam problemy (LXX, thlipsis).

The Daniel wzmacnia przypadku przejście do eschatologicznej związku z wielkim ucisku, bo miejsca tego okresu przed zmartwychwstaniem Daniel's ludzi.

Ponieważ Jezus w tym proroctwa, głównych wojen, katastrof i kosmicznych zjawisk mają stymulować rozwój wiary w obecność wielkiego ucisku.

Taka tendencja charakteryzuje się Hesychius z Jerozolima w korespondencji z Augustyna.

Augustyn nie zgadzały się, że preferuje się takie rzeczy, zamiast interpretować jako cechy historii jako całości, nie szczególności znaczenie eschatologiczne.

We współczesnych czasach niektórzy spekulowali na premillennialists mają tendencję do bieżących wydarzeń, jak to możliwe prekursorów wielki ucisk, niektórzy nawet próby określenia Antychrystem z takich kandydatów, jak Kaiser Wilhelm II i Mussolini.

Wyrażających z głównych tysiącletniego poglądów miejsce wielkiego ucisku w różnych punktach w stosunku do tysiąclecia.

Obie postmillennialists i amillennialists uważają go za krótki, czas nieokreślony na koniec tego tysiąclecia, zwykle identyfikujące go w Bunt Gog ks 20:8-9.

Postmillennialists widzenia historii jako ruchu w kierunku Chrystianizacja na świat przez Kościół i przyszłego tysiąclecia o nieustalonym długość na ziemi i zamknął w wielkim ucisku i ostatecznego powrotu Chrystusa.

W przeciwieństwie, amillennialists rozważyć tysiąclecia jest czysto duchową rzeczywistość z nadejściem pierwszego do drugiego, okres trwały już dwa tysiące lat i kończy w wielkim ucisku, nieco mniej optymistyczną wizję dziejów i postępu świadków Ewangelii .

Aby premillennialists tysiąclecia jest przyszłość, dosłowne tysiące lat na ziemi, i wielki ucisk na jeden chaotyczny okres historii, która jest już w ruchu, spadku, tzn. być rozwiązana przez powrotu tysiąclecia przed Chrystusem.

Jedna grupa, która opisuje siebie jako "historyczne" premillennialists, rozumie wielkiego ucisku, które mają być krótkie, ale okres ucisku.

Kolejną grupą, dispensational premillennialists, łączy go z seventieth tydzień Dana.

9:27, na okres siedmiu lat, których druga połowa dotyczy wyłącznie do wielkiego ucisku.

W premillennial ruch innego problemu, czas na uniesienia z kościoła, dała do trzech odsłon.

Pretribulationists (uniesienia przed seventieth tygodniu) i midtribulationists (uniesienia w środkowej części seventieth tygodniu) postrzegają jako wielkiego ucisku charakteryzuje gniew Boży na jeden unbelieving świat, z którego Kościół jest zwolniony z konieczności (I Thess. 5:9 ).

Posttribulationists wierzę, że wielki ucisk jest jedynie intensyfikacji rodzaju ucisku Kościół poniósł w całej historii, poprzez które Kościół musi przejść logicznie.

Nowszym, powieść widok w posttribulation obozu stara się utrzymać z nieuchronnością uniesienia pomimo faktu, że wydarzenia godne tribulational niekoniecznie będzie interweniować.

W tym celu, wydarzeniach z wielkiego ucisku będzie "potencjał", ale niepewne w ich spełnienie.

Jezus może przyjść w każdej chwili, można spojrzeć wstecz na historię ostatnich wydarzeń, aby zobaczyć, że spełnione wielkiego ucisku.

WH Baker


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


R. Andersona, w najbliższych Książę; L. Boettner, Millennium; MJ Erickson, Contemporary Opcje w eschatologia; RN Gundry, Kościoła i Tribulation; SN Gundry, "Hermeneutyka lub Zeitgeist jako czynnik decydujący w historii eschatologia" JETS 20:45-55; AA Hoekema, Biblia i przyszłości; JE Hartley, TWOT, II, 778-79; R. Schippers, NIDNTT, II, 807-9; H. Schlier, TDNT, III, 140-48 ; T. Weber, Living in the Shadow of the Second Coming; D. Wilson, Armageddon teraz!

W odpowiedzi na Premillenarian Rosja i Izrael od 1917; J. Walvoord, The Rapture zapytania.


Także, zobaczyć:


Second Coming of Christ


Eschatologia


Zwolnienie, Dispensationalism


Odsłon z Millennium


Sąd Ostateczny


Tribulation, Great Tribulation

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest