Sen duszy

Zaawansowane Informacje

Psychopannychy, lub sen duszy, jest doktryna, że dusza śpi między śmiercią i zmartwychwstaniem.

Została ona sporadycznie, która odbyła się w kościele.

Nie jest to herezja w węższym sensie, ze względu na niedostatek Pisma nauczania w stan pośredni, ale może być nazywany doktrynalnych aberracji.

Niektóre anabaptystów zatwierdziła je.

W czterdziestu dwóch artykułów Edward VI, który poprzedza trzydzieści dziewięć artykułów, następujące oświadczenie, w czterdziestym artykułu została dołączona: "ci, którzy twierdzą, że dusze tych, którzy odejść stąd nie spać, bez sensu, uczucie lub postrzegania az do Dnia Zmartwychwstania, to zupełnie niezgody z prawem wiary ujawnione nam w Piśmie Świętym ".

W przypadku snu dusza spoczywa głównie na temat tych zagadnień: (1) ludzkiej egzystencji wymogom jedności duszy i ciała.

Jeśli jednostka przestaje funkcjonować, więc musi duszy.

(2) Użycie terminu "uśpienia" w Piśmie do śmierci Zarzuca się do punktu do zaprzestania przytomności.

(3) stan świadomości między śmiercią i zmartwychwstaniem, charakteryzuje się błogości lub biada, unwarrantably przewiduje wyroku z ostatnich dni, kiedy na podstawie tych doświadczeń.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Wręcz przeciwnie, podczas gdy normalny stan jest, człowiek unii duszy i ciała, możliwość disembodied świadomy istnienia jest przekonanie, analogicznie jak w istnienie Boga jako czystego alkoholu (odniesienia człowieka na swój obraz) i na podstawie takich jak fragmenty Hbr.

12:23 i 6:9-11 Rev.

Jeśli chodzi o słowo "uśpienia", jest on przeznaczony do zastosowania się do ciała, nawet jeśli poszczególne jako takie mogą być rzekł do snu na śmierć.

Wynika to jasno z Matt.

27:52; John 11:11; Dz 13:36, itp. Na trzecim punkcie może być odpowiedział, że wyłączenie możliwości biada z rozkoszy lub pośredni stan, na ziemi, że Boski wyrok, który uzasadnia takie reakcje nie zostały jeszcze wyraźniejszy, to logicznie wyklucza radosną pewność zbawienia w tym życiu, jak również wyrok z wróżbiarstwem przyjść.

Ale patrz Jana 5:24; Phil.

1:28.

Kontynuacja świadomość po śmierci, wydaje się konieczne (a nie przypadkowe) elementem w Jezusa konto bogacza i Łazarza, a także w naszym Pana obietnica do umierania złodziej.

Najbardziej oczywistym i najsilniejsze fragmentów, jednak są w pismach Pawła (Phil. 1:23, II Kor. 5:8).

Jeśli utrzymywała się w przypadku dawnego pasażu, że sen o duszy tak skutecznie usuwa interwał między śmiercią i zmartwychwstaniem, że perspektywa bycia z Chrystusem, nawet jeśli faktycznie długo opóźnione, może produkować radosnym oczekiwaniu, w każdym przypadku takie same Trudno coś powiedzieć na drugi korytarz, gdzie nie tylko zmartwychwstanie ciała, ale stan pośredni jest bezpośrednio rozważane, są mniej pożądane niż alternatywne zmian w zmartwychwstanie ciała bez śmierci (vs 4).

EF Harrison


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


J. Calvin, Psychopannychia; O. Cullmann, Nieśmiertelność duszy lub o zmartwychwstaniu?

E. Lewis, Chrystusa, pierwsze owoce; R. Whately, widok z Ksiegi Objawienia dotyczące przyszłości państwa.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest