ucisku

Zaawansowane Informacje

Znaczenie Ogólne Biblijny

"Tribulation" to ogólny termin w Biblii oznaczać cierpienia Boga ludzi.

W OT słowa i sar sara ( "nietypowej" lub "niebezpieczeństwie") odnoszą się do różnorodnie intensywnej Inner Turmoil (Pss. 25:17; 120:1; Praca 7:11), ból porodu (Jer. 4:31 ; 49:24), moralne (Job 15:24; Jr. 6:24) i kara (I Sam. 2:32, Jer. 30:7).

W Grecki thlipsis z thlibo ( "naciśnij" lub "musimy") często służy do przetłumaczenia sara w LXX, a odnosi się ogólnie do ucisku i utrapienia z ludzi prawych lub Izrael (Deut. 4:30; Ps . 37:39), natomiast w NT thlipsis jest zwykle tłumaczone "ucisku" lub "utrapienia".

Odmiany Tribulation

W NT ucisku jest doświadczenie obejmuje wszystkich wierzących i prześladowań (I Thess. 1:6), uwięzienia (Dz 20:23), derision (Heb. 10:33), ubóstwa (II Kor. 8:13), choroby (Rev 2:22), oraz wewnętrzne cierpienie i smutek (Phil. 1:17, II Kor. 2:4).

Często jest połączony z ucisku wybawienie, co oznacza, że jest to niezbędne doświadczenie, poprzez które Bóg sławiący się w jego dostosowanie ludzi do odpoczynku i zbawienia.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Tribulation w celu Bóg

Tribulation może być środkiem, za pomocą którego Bóg swego ludu dyscyplin ich unfaithfulness (Deut. 4:30).

Więcej często, zwłaszcza w NT, ucisk występuje w formie prześladowania wierzących z powodu ich wierności (John 16:33; Dz 14:22; Rev 1:9).

Cierpień Chrystusa dostarczyć wzór dla wierzących doświadczenie (I Pet. 2:21-25), i w pewnym sensie one w ten sposób uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa (kol. 1:24).

Dolegliwości są postrzegane przez Pismo jako całkowicie woli Bożej, służące do wspierania moralnej czystości i charakter godly (Rom. 5:3-4).

W związku z tym muszą być zniósł z wiary w dobroć i sprawiedliwość Boga (por. Jakuba 1:2-4, gdzie "prób" lub "pokusy" etykiet, co wydaje się być takie same doświadczenia), więc służą jako test na wierzącego i wiary, co prowadzi do większej stabilności i dojrzałości.

Jezus obiecał ucisku jako nieunikniona konsekwencja jego zwolenników "obecność zła w kosmos (Jan 16:33), co mogliby oczekiwać jako sposobem życia.

Apostoł Paweł echa tego punktu widzenia, kiedy ostrzega, że godly wiernych z pewnością cierpią prześladowanie (II Tim. 3:12-13).

Jezus jednak zachęca swoich uczniów poprzez jego pokonania na świat, aby szukać ich zwycięstwo dzięki zastosowaniu jego zwycięstwo.

The Great Tribulation

Nauczanie Jezusa

Dokładne wyrażenie "wielkiego ucisku" (Matt. 24:21; Rev 2:22, 7:14, Gr.. Thlipsis megale), służy do identyfikacji eschatologicznej postaci ucisku.

Te słowa Jezusa są "podpis na całym świecie, bez precedensu czas ucisku, który będzie woźnego w parousia, Jezus" do zwrotu ziemi w wielkiej chwały (por. paralele Marka 13:19, "ucisk", a Luke 21:23, "wielkim niebezpieczeństwie "; Rev 3:10," godziny próby ").

Ten czas będzie inicjowana przez "ohydę spustoszenia" (Matt. 24:15) przewidywane w Dan.

9:27, desecration w "świętym miejscu" przez kogo uważasz, że wielu uczonych jest taki sam jak "człowiek bezprawia" Thess II.

2:3, 4.

Jezus podaje szczegółowe instrukcje do mieszkańców Judei do ich ucieczki i ostrzega, że intensywność jego katastrofy prawie wszystkie decimate życia (Matt. 24:15-22).

Stanowisko Wielkiej Tribulation

Chociaż niektóre nowoczesnych tłumaczy, wraz z wielu starożytnych komentatorów i wczesnych przodków, są skłonni do związku Jezusa prognozy jako całkowicie spełnione w trakcie niszczenia Jerozolima w AD 70, słowa Matt.

24:29, "Ale natychmiast po ucisku tych dni", wydaje się, aby połączyć je z parousia.

Słowa Pana Jezusa w werset 21 jest prawdopodobnie allusion do Dan.

12:1 ze względu na odniesienie do niezrównane tam problemy (LXX, thlipsis).

The Daniel wzmacnia przypadku przejście do eschatologicznej związku z wielkim ucisku, bo miejsca tego okresu przed zmartwychwstaniem Daniel's ludzi.

Ponieważ Jezus w tym proroctwa, głównych wojen, katastrof i kosmicznych zjawisk mają stymulować rozwój wiary w obecność wielkiego ucisku.

Taka tendencja charakteryzuje się Hesychius z Jerozolima w korespondencji z Augustyna.

Augustyn nie zgadzały się, że preferuje się takie rzeczy, zamiast interpretować jako cechy historii jako całości, nie szczególności znaczenie eschatologiczne.

We współczesnych czasach niektórzy spekulowali na premillennialists mają tendencję do bieżących wydarzeń, jak to możliwe prekursorów wielki ucisk, niektórzy nawet próby określenia Antychrystem z takich kandydatów, jak Kaiser Wilhelm II i Mussolini.

Wyrażających z głównych tysiącletniego poglądów miejsce wielkiego ucisku w różnych punktach w stosunku do tysiąclecia. Postmillennialists i amillennialists Obie uważają go za krótki, czas nieokreślony na koniec tego tysiąclecia, zwykle identyfikujące go w Bunt Gog ks 20:8-9. Postmillennialists widzenia historii jako ruchu w kierunku Chrystianizacja na świat przez Kościół i przyszłego tysiąclecia o nieustalonym długość na ziemi i zamknął w wielkim ucisku i ostatecznego powrotu Chrystusa.

W przeciwieństwie, amillennialists rozważyć tysiąclecia jest czysto duchową rzeczywistość z nadejściem pierwszego do drugiego, okres trwały już dwa tysiące lat i kończy w wielkim ucisku, nieco mniej optymistyczną wizję dziejów i postępu świadków Ewangelii .

Aby premillennialists tysiąclecia jest przyszłość, dosłowne tysiące lat na ziemi, i wielki ucisk na jeden chaotyczny okres historii, która jest już w ruchu, spadku, tzn. być rozwiązana przez powrotu tysiąclecia przed Chrystusem. Jedna grupa, która opisuje siebie jako "historyczne" premillennialists, rozumie wielkiego ucisku, które mają być krótkie, ale okres ucisku.

Kolejną grupą, dispensational premillennialists, łączy go z seventieth tydzień Dana.

9:27, na okres siedmiu lat, których druga połowa dotyczy wyłącznie do wielkiego ucisku.

W premillennial ruch innego problemu, czas na uniesienia z kościoła, dała do trzech odsłon. Pretribulationists (uniesienia przed seventieth tygodniu) i midtribulationists (uniesienia w środkowej części seventieth tygodniu) postrzegają jako wielkiego ucisku charakteryzuje przez gniew Boga zależy od tego, czy unbelieving świat, z którego Kościół jest zwolniony z konieczności.

Posttribulationists wierzę, że wielki ucisk jest jedynie intensyfikacji rodzaju ucisku Kościół poniósł w całej historii, poprzez które Kościół musi przejść logicznie.

Nowszym, powieść widok w posttribulation obozu stara się utrzymać z nieuchronnością uniesienia pomimo faktu, że wydarzenia godne tribulational niekoniecznie będzie interweniować.

W tym celu, wydarzeniach z wielkiego ucisku będzie "potencjał", ale niepewne w ich spełnienie.

Jezus może przyjść w każdej chwili, można spojrzeć wstecz na historię ostatnich wydarzeń, aby zobaczyć, że spełnione wielkiego ucisku.

WH Baker


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


R. Andersona, w najbliższych Książę; L. Boettner, Millennium; MJ Erickson, Contemporary Opcje w eschatologia; RN Gundry, Kościoła i Tribulation; SN Gundry, "Hermeneutyka lub Zeitgeist jako czynnik decydujący w historii eschatologia" JETS 20:45-55; AA Hoekema, Biblia i przyszłości; JE Hartley, TWOT, II, 778-79; R. Schippers, NIDNTT, II, 807-9; H. Schlier, TDNT, III, 140-48 ; T. Weber, Living in the Shadow of the Second Coming; D. Wilson, Armageddon teraz!

W odpowiedzi na Premillenarian Rosja i Izrael od 1917; J. Walvoord, The Rapture zapytania.


Tribula'tion

Zaawansowane Informacje

Tribulation jest problem affiction lub dowolnego rodzaju (Deut. 4:30; Matt. 13:21, 2 Kor. 7:4).

W Rz.

2:9 "ucisku i moralne" są karnego cierpienia, które przewyższą grzesznika.

W Matt.

24:21, 29, słowo oznacza katastrofy, które miały uczestniczyć zniszczenia Jerozolima.

(Easton Illustrated Dictionary)


Także, zobaczyć:


Second Coming of Christ


Eschatologia


Zwolnienie, Dispensationalism


Odsłon z Millennium


Sąd Ostateczny


Rapture of Kościoła

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest