Chrześcijaństwo - Salvation - End of Life

Wydaje się powszechne w Kościołach i wśród chrześcijan, aby wierzyć, że pod koniec życia śmiertelnego, nie będzie ceremonia at the Gates of Heaven, gdzie każda osoba będzie lista off ich wiele wspaniałych osiągnięć.

nie, które wydają się bardzo mało prawdopodobne, ponieważ Pan już wie każdy szczegół wszystko, co kiedykolwiek zrobiłem? On (lub czy Gabriel Peter) wydać ogromne ilości czasu na słuchanie opowieści z niekończących się linii ludzi, o rzeczach, które już znał?

Ta prezentacja sugeruje znacznie bardziej logiczną koncepcję, w której Pan zadać jedno pytanie każdego człowieka, a przez odpowiedziach, wiedziałby, bez najmniejszej wątpliwości, czy zezwolić na osobę w celu włączenia lub jego / ją. Brak aktualnych „gwarancje”, jak wielu współczesnych Kościołów protestanckich wydają się promować, ale to bardzo logiczna struktura, na której wszyscy chrześcijanie mogą wybrać, aby przeżyć swoje życie.

Mój „wiekiem” spowodował mi dać dużo myśli do konkretnego tematu, który nigdy nie naprawdę koncentruje się na znacznie wcześniej. Przypuszczałem, że chrześcijaństwo dość dużo zorientowaliśmy się, ale teraz zastanawiam się czy wszystkie kościoły mieć podstawową koncepcję „całkowicie błędne”!

To wydaje się dość „głęboko” i zajęło mi kilka tygodni do pracy przez wszystkich implikacji (że mogę pojąć!)


Kościoły wszystkie wydają się zakładać, że istnieje jakaś „hart” mentalności u bram Nieba. Katolicy (i inni) twierdzą, że „czynienie dobrych uczynków” przyczynia się ku jakiejkolwiek możliwości aby dostać się do Nieba. Protestanci mają różne postawy, ale nie wydaje się być założenie, że każda osoba będzie zobowiązany do „list od dokonań”, że Pan może być pod wrażeniem.

Ale jak to może być prawda? Pan już wie „wszystko”, prawda? Dlaczego będzie musiał usłyszeć „wnioskodawcami” recytować co przypomina „kwalifikacyjnej”?

I sobie sprawę, że jego zainteresowanie jest prawie na pewno różni się znacznie od tego, co zawsze było założyć. On niekoniecznie obchodzi mnie, co zrobił, ale co ty teraz, w tej chwili. Chrześcijanie i kościoły wydają się potwierdzać, że w słowach, ale wydaje się, że kiepski ze zrozumieniem tego, co w rzeczywistości oznacza, że musi.

Ja przyszedłem, aby myśleć, że scena u bram Nieba jest skrajnie różnych od wcześniej zakładano! I teraz myślę, że każdy z nas może zostać poproszony na jedno pytanie, a przez nasze odpowiedzi, jego decyzja zostanie wykonane!

Pytanie?

„Powiedz mi pięciu najgorszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobić lub myślenia”.

Teraz, będąc Bogiem, On już zna wszystkie złe rzeczy każdy z nas kiedykolwiek zrobiłem! Więc On już wie, żadnych odpowiedzi może wyrazić! Ale jest „wnioskodawca” przygotowany „być zwodnicze lub wymijające do Boga”? Łał! Jeśli tak, to mają tendencję do myślenia, że osoba będzie prawdopodobnie podał łopatę!

Czy „wnioskodawca” „nieświadomy”, aby zrobiwszy straszne rzeczy? ( „Nie, Panie, nigdy nie zrobił żadnych naprawdę straszne rzeczy w moim życiu.” ) Z wyjątkiem, znowu, już wie o każdym złą rzeczą, że „wnioskodawca” nigdy nie robił. Znowu, staram się myśleć „łopaty”.

Istnieje wiele innych sposobów, że ludzie mogą próbować „dostać trudne” z Panem w sprawie odpowiedzi na takie strasznie trudne i na pewno bolesne pytanie. (łopata).

Zauważ, że nie jest to tylko odnosząc się do przysięgi na kogoś lub wykrawania kogoś lub oszukiwanie w pokera. To naprawdę koniecznie wymaga najgłębsze i najciemniejsze sekrety człowieka. Czasy, kiedy skarżący został błędne poza wyobraźnią, lub gdy zmienia życie leży powiedziano, lub gdzie podobne rzeczy obrzydliwe zostały zrobione. Będąc ludźmi, wszyscy byli tam, robiłem to, ale nigdy nie dopuszczać takie rzeczy nikomu innemu. Są absolutnie prywatne wspomnienia, prawda? Jesteśmy dla siebie zbyt zawstydzony zrobiwszy takich rzeczy. Skarżący mógł otworzyć się na Pana? Wielu zapewne nie mógł.

Jednakże, jeżeli osoba była „brutalnie szczery” i wyraził pięć rzeczy, że on / ona wierzyła były najgorsze kiedykolwiek zrobione, że wspomnienie o zgrzeszył w przerażających sposobów, a postrzeganie że całkowicie zawiodły i uczciwość stwierdzając to, wydaje się, mnie najbardziej spektakularny (i zwięzły) sposób przekonać Pana, że ​​„wnioskodawca” zasłużył mogły być w obecności Pana na zawsze.

Chodzi o to, że rzeczywiste grzechy są zasadniczo nieistotne! Co to jest rzeczywiście ważne jest, co dana osoba prezentuje się Panu i jak on / ona przedstawia je. Można sobie wyobrazić potrzeby poinformować Pana, że celowo zainfekowane kogoś z AIDS, z czystej złośliwości, tym samym niszcząc życia tej osoby? Ile osób może znaleźć słów, aby opisać takie zachowanie prywatnego do Samego Pana? Zastanawiam się.

Powtarzając, to faktycznie nie same grzechy, które są ważne. Jest to w istocie, czy później stał się lepszym człowiekiem dla zdając sobie sprawę, jak straszne twoje działanie lub myśl była, i upewnić się, aby nie powtarzać. Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z pojęciem, gdzie ludzie wyznać grzechy w niedzielę, gdzie następnie są one uważane mieć tabula rasa , czyste konto, gdzie oni wtedy czuje swobodnie robić te same grzechy ponownie w przyszłym tygodniu i następnym tygodniu. Czy istnieje jakiś rodzaj założeniu, że Bóg jest Blind lub głupi? On na pewno wybacza raz pierwszy robimy konkretny grzech. Może nawet po raz drugi. Ale wielu chrześcijan wydaje się naprawdę wierzą, że mogą uciec z zachowań wyjątkowo niechrześcijańskie i myśli, tak długo, jak upewnić się, aby przejść do Kościoła wyznać je co tydzień. Jestem głęboko nadzieję, że Pan nie prowadzi rzeczy tych zasad (lub jej brak!) Innymi słowy, jeśli nie „stać się lepszym człowiekiem po introspekcji po popełnił grzechu”, to w jaki sposób mógłby Pan się spodziewać być z ciebie zadowolony?

W „interesujący” jest to, że każda osoba może mieć unikalne standardy oceniania tego, co było naprawdę straszne rzeczy zrobić. „I spowodował mój młodszy brat, aby flunked z trzeciej klasy i trzeba go powtarzać.” „Ja zdradziłem mojej żony sto razy.” „I okradł sklep i uciekł z nim.” „I spowodował ktoś zostanie zabity w zakładanym wypadku.”

Niektóre dokumenty Ojców Kościoła wskazują, że uznają to przerażające Sin jeśli MIS-mówił ani słowa w recytuje Modlitwę Pańską lub słowo w masie, ich standardy będąc najwyraźniej znacznie wyższa niż nasze są już dziś! Takie Saint może przedstawić listę pięciu elementów, które możemy zobaczyć jak bardzo oswojony! Ale Pan nie zobaczy intensywność ekspresji różnych doświadczeń, jak wiele ważniejsze niż jakiekolwiek wewnętrznej poziomu przemocy zaangażowanych.

Z drugiej strony, co by Saddam Husajn czy Josef Stalin albo Hitler Adolph opisać jako jego pięć najgorsze? Po pierwsze, to myślę, że wydarzenia będzie makabrycznie źle dla tych osób. Po drugie, chciałbym podejrzewać, że ci ludzie zrobili tak wiele błędne rzeczy podczas ich życia, że nie może sobie przypomnieć żadnych konkretnych okropności, że popełnione. W sumie, to mają tendencję do myślenia, że takie osoby miałyby ogromną trudność, próbując dostać się do Nieba! Ale wszyscy Zakłada się, że tak! Może to stanowić powód, że takie osoby nie mogły dostać się do Nieba. Może to również wyjaśnić sytuację, która została omówiona nauseum reklam gdzie jakiś seryjny morderca prosi księdza, aby stać się chrześcijaninem tuż przed egzekucją. Co dokładnie ofertę złych zachowań lub myśli takie ustanowiony przestępca byłby skłonny przyznać się do Pana? Wydaje mi się, że Pan powiedział byłyby raczej różne rzeczy niż Wie już zostało zrobione, a „skarżący” nie może być zbyt prawdopodobne, aby dostać się do Nieba. Ale w tym samym czasie, nie wydają się być kilka takich przestępców, którzy wydają się naprawdę mają wyrzuty sumienia za zbrodnie zrobili, a może byliby szczery i otwarty z Panem w swoich odpowiedziach, więc może uda się dostać w!

Jeden punkt jest to, że każdy człowiek wydaje się prawdopodobne, aby być oceniane indywidualnie, a nie na podstawie tego, czy spełniają one jakieś norm generycznych. To wydaje się być prawdziwe wyróżnienie z większością postawy wobec sytuacji próbuje dostać się do Nieba! Innymi słowy, czy nie masz „w wykonaniu 23 Good Deeds” może być bez znaczenia! Nie „scoreboard” w ogóle!

Mam podejrzenie, że większość zachowań opisanych Panu prawdopodobnie być tymi, które bezpośrednio zranić lub próbowali zranić innych ludzi, w taki czy inny sposób, finansowo, emocjonalnie, fizycznie, duchowo. Ale z pewnością nie może być wiele alternatyw, jakby ktoś celowo zanieczyszczone Chesapeake Bay i zabił miliony ryb. My, ludzie wydają się znaleźć wiele sposobów na grzech!


Mogę obraz niektórzy ludzie starają się korzystać z „mentalność ofiary” na Pana! „Dobrze, Panie, szatan kazał mi zrobić ...” (próbuje się sugerować, że „to nie była moja wina.”) Istnieje prawdopodobnie wiele osób pomyśli, że taki wykręt może działać! Robi wokół człowieka Pracowników Socjalnych, prawda? Prawdopodobnie nie tak dużo, wokół Pana!


Jest to interesujące, ponieważ wiele możliwości może być bardzo różni się od percepcji. „Zabicie kogoś w czystej samoobrony”? Czy to grzech? „Aborcja, kiedy dziecko zostało jasno zamiar urodzić się z ekstremalnymi wad wrodzonych”? Byłoby to grzech? Czy te zachowania należą do „piątki”? (Nie mam pojęcia.)


Ciekawym aspektem tego założenia jest to, że każdy zawsze może „zobaczyć, jak możemy zrobić”, w przypadku, gdy mijamy w trakcie następnego minutę! Nie pozwól nikomu jeszcze zobaczyć lub usłyszeć pięć odpowiedzi! Są absolutnie prywatny, pomiędzy Tobą a Pana i nikt inny.

Wtedy można myśleć o tym, czy Pan może być pod wrażeniem, czy nie na swojej skruchy za zrobiwszy rzeczy, które były naprawdę złe. Jeśli twierdzą, że nigdy nie zrobił (lub myśli) takie rzeczy, może twoja pamięć nie jest bardzo dobra. Kiedy byłaś hormonem wypełnione młodzieży, nie kiedyś, żeby ktoś umrze po wzgardziła cię? To prawda, że ​​nie może faktycznie działał go, ale nie jest to naprawdę zły rodzaj myśli, że o innej osoby (lub zwierzę)?


Można by pomyśleć, że te komentarze naruszać rzeczy, które mówi Biblia, ale to nie jest przypadek. Biblia rzeczywiście ma bardzo kilka wersów, które faktycznie nawet wzmianki procesie dostania się do Nieba. Większość wersetów, które wydają się być cytowane trzeba mieć różnorodnych założeń przyjętych w celu ich zastosowania w rzeczywistości. Co gorsza, wiele z tych argumentów i założenia są oparte na angielskich przekładów językowych z oryginalnych tekstów greckich.

Uwagi przedstawione tutaj zostały dokładnie sprawdzone przed oryginalnego greckiego brzmienia, i wydają się być w jeszcze lepszej zgodzie niż tradycyjne opinie zostały!


Nasz Kościół już dawno przedstawił podobną koncepcję, łagodniejsze wersję tego jednego, w którym dana osoba jest wezwana do „prywatnie listy (dowolnym) Dziesięć grzechy popełnili”. Tekst home-page na uwierzyć Religijny Informacja Źródło stronie internetowej zawiera omówienie tego pojęcia. Pierwszy Prawie wszyscy się śmieją na zadawane TEN-pytanie i mówi, że popełnili wiele więcej niż Sins, ale w rzeczywistości stara się „spisać listę dziesięciu konkretnych grzechów”, to nie jest tak proste jak się wydaje. Ale dziesięć bywają OSTATNIE złych zachowań i myśli, i na ogół nie stanowi poziom tej koncepcji przedstawiony jest tutaj.

Wydaje się, że Kościół katolicki wykorzystuje podobną koncepcję do naszej dziesiątej pytanie zaangażowanych w coś, co nazywamy „rachunek sumienia”. lub ignacjańskiej ćwiczeń.

Koncepcja ta rozszerza te do (ewentualnie) reprezentowanie samego rdzenia co Zbawienie jest w rzeczywistości. To nie jest to, czy można recytować 27 dobrych uczynków masz zrobić, czy można stwierdzić którykolwiek typu „rozmowa kwalifikacyjna” odpowiedzi.

Zamiast tego, bardzo zwięźle, wydaje się „prezentuje swoją najgłębszą istotą, co wy dzisiaj, ogołocone wszelkiej ochrony, wiedząc, że Twoje odpowiedzi (jakoś) będą ściśle określić Wieczny los!”

Biorąc pod uwagę, że „presja performance”, można sobie łatwo wyobrazić wiele osób „stara się minimalizować ich odniesienia do słabości, a nawet próbuje«spin»w niektórych autopromocji”. Lub wszystkie inne rzeczy, które ludzie wydają w stanie zrobić, gdy jesteśmy poważnie podkreślił w krytycznej sytuacji. Przesada, oszustwo, spin, „twórczy historia”, „Historia rewizjonistów”, nawet kategoryczny kłamstwa.

Wszystko to byłoby bardzo złe pomysły, biorąc pod uwagę Listener!


Czy może to być rzeczywisty sposób, że Pan może użyć w tym krytycznym momencie, wydaje się nadal godne jakiegoś rozszerzonym myślenia. Zobacz, w jaki sposób może zareagować, jeżeli Pan poprosił cię to pytanie minuty od teraz!

Ciekawym aspektem tego przedsięwzięcia jest to, że niezależnie od odpowiedzi można sformułować będzie faktycznie nie daje żadnej wskazówki dotyczące tego, co Pan może zdecydować w oparciu o nich! Ale jeśli uważasz, że są brutalnie szczery z bardzo niewygodne wspomnienia, może być na dobrej drodze. W przeciwieństwie do tego, jeśli można szybko wyłączyć ogień lista pięciu doświadczeń, moje podejrzenie, że Pan może uznać, że jako lame wysiłku, a nie być pod wrażeniem, że rzeczywiście poważnie starał się spełnić to, co On prosił!

Tak więc, w każdym przypadku, czy w każdym przypadku, nie byłoby naprawdę wydają się nie być absolutna gwarancja, że ​​można albo dostać do nieba lub odmawia się wjazdu. To ćwiczenie będzie możliwe tylko daje pewne ogólne pojęcie o tym, co może być wynikiem.


Prezentacja ta została po raz pierwszy umieszczony w Internecie w listopadzie 2009 roku.