Awerroes

Informacje Katolicki

(Abul Walid Mahommed Ibn Achmed, Ibn Mahommed Ibn Roschd).

Arabian filozof, astronom, pisarz i na orzecznictwo, urodzony w Kordowa, 1126, zmarł w Maroko, 1198.

Ibn Roschd lub Averroes, jak był nazywany przez Latins, był wykształconym w rodzinnym mieście, gdzie jego ojciec i dziadek był w posiadaniu urzędu cadi (sędzia w sprawach cywilnych) i miał odegrał ważną rolę w politycznej historii Andaluzja .

On oddawał się orzecznictwo, medycyna, matematyka, jak również filozofii i teologii.

Zgodnie z Califs Abu Jacub Jusuf i jego syna, Jacub Al Mansur, on cieszył nadzwyczajne korzyść w sądzie i została powierzona kilku ważnych sprawach cywilnych biura w Maroko, Sewilla, Kordowa.

Później upadł na disfavor i usuwa z innymi przedstawicielami nauki.

Krótko przed śmiercią, przed bulli filozofów został odwołany.

Wiele jego utworów w logice i metafizyka miał jednak zostały wysłane do płomienie, tak aby nie opuścił szkołę, a do końca królestwo z Maurowie w Hiszpania, które pojawiły się wkrótce potem, włączona w nurt Awerroizm całkowicie do Hebrajski łacina i kanałów, przez które pod wpływem myśli chrześcijańskiej Europa się do nich w epoce nowożytnej.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Averroes "wielkich prac medycznych," Culliyyat "(którego tytuł łacina" Colliget "jest korupcja) została opublikowana jako dziesiąta wielkości w łacina wydanie prac Arystotelesa, Wenecja, 1527.

Jego "komentarze" na Arystotelesa, jego oryginalne dzieła filozoficzne, a jego traktaty o teologii mają zejść do nas albo w łacina lub Hebrajski tłumaczeń.

Jego "komentarze", który zdobył dla niego tytuł "Autor", były trzy rodzaje: krótki parafraza lub analizy, ekspozycja krótki tekst, a bardziej rozbudowane ekspozycji.

Są one znane jako Mniejszej, Bliskiego i Major Commentary, odpowiednio.

Żaden z nich nie ma żadnych wartości dla tekstową krytykę Arystotelesa, ponieważ Averroes, będąc unacquainted z Grecki i Syryjski, jego ekspozycja oparta na bardzo składnia Arabski tłumaczenia w wersji z Syryjski Grecki tekst.

Zostały one jednak duże wpływy w określaniu filozoficznych i naukowych interpretacji Arystotelesa.

Jego oryginalny filozoficzne traktaty obejmują: prawo pracy "Tehafot al Tchafot", lub "Destructio Destructiones" (odrzucenia Algazel "Destructio Philosophorum") opublikowane w wydaniu łacina, Wenecja 1497 i 1527, dwa traktaty o unii i Active Bierne intelekt, opublikowany również w łacina w Wenecja Edition; traktaty logiczne w różnych częściach "Organon", opublikowany w Wenecja wydanie pod tytułem "Quaesita w Ksi Logicae Aristotelis"; fizycznej w oparciu o traktaty Arystoteles "Fizyka" (również w Wenecja ostateczna); traktat w odrzucenia Avicenna, a inny w sprawie porozumienia między filozofią i teologią.

Z ostatnich dwóch, tylko Hebrajski Arabski i teksty istnieją.

Averroes profesów największy szacunek dla Arystotelesa.

Słowo o Stagirite był dla niego najwyższym wyrazem prawdy w dziedzinie nauki i filozofii.

W tym przesadnej czci dla filozofa on poszedł dalej niż którykolwiek z Schoolmen.

Rzeczywiście, w późniejszych etapach Scholastic filozofii było Averroists, a nie zwolenników z Akwinu i Szkot którzy, gdy oskarżony subservience do organu mistrzem, gloried w tytule "Arystoteles, małpa".

Averroes opowiedziało się za podwójną zasadę prawdy, twierdząc, że ma jedną sferę religii i filozofii innego.

Religia, on powiedział, jest dla unlettered tłumu; filozofii na kilku wybranych.

Religia naucza, przez znaki i symbole; filozofii przedstawia prawdę.

W tym względzie, dlatego, prawdziwie oświecony, zastępuje filozofii religii.

Jednak, chociaż filozof widzi, że to, co jest prawdziwe w teologii w filozofii jest nieprawdziwe, nie powinien on na tym koncie religijnego potępienia instrukcji, ponieważ chciał w ten sposób pozbawia wielu jedynym środkiem, który ma osiągnięcia (symboliczne) wiedzy na temat prawdy.

Averroe filozofii, podobnie jak wszystkich innych Arabów, jest Aristoteleanism odcieniem z neo-Platonism.

W nim znajdujemy nauki o wieczności materii jako zasady są pozytywne; pojęcie wielu spirytusu wahała się w hierarchii między Bogiem i sprawy i pośrednika między nimi; odmowę Providence w powszechnie akceptowanym znaczeniu, że każda doktryna z niebieskich kulek jest animowany; pojęcie emanacji lub ekstrakcji, jako substytut dla tworzenia i, wreszcie, sławienia (racjonalnego) mistycznego wiedzy jako ostateczną dążenie do ludzkiej duszy - słowem, wszystkie wyraźnie neo - Platońskiej Arabowie elementy, które dodane do czystego Aristoteleanism.

Co to jest charakterystyczne w Averroes "interpretacji w rozumieniu Arystotelesa jest on daje do Aristotelean doktryny aktywnego i pasywnego intelektu.

Jego poprzednik, Avicenna, nauczał, że chociaż Active Intellect jest uniwersalny i odrębnych, pasywny Intellect jest indywidualne i tkwiące w duszy.

Averroes, że posiada zarówno aktywnego i pasywnego Intellect są oddzielone od indywidualnej duszy i są uniwersalne, że jest jeden we wszystkich mężczyzn.

On uważa, że Alexander był zły z Aphrodisias w zmniejszaniu Bierne Intellect do dyspozycji jedynie, że "Inni komentatorzy" (może Themistius i Theophrastus) zostały źle jak w opisie poszczególnych substancji wyposażono w dyspozycji; twierdzi, że jest to , Raczej skłonność w nas, ale należące do intelektu poza nami.

Warunki pasywne, to możliwe, materiały są sukcesywnie wykorzystywane przez Averroes do wyznaczenia tego gatunku intelektu, który w ostatecznej analizie, jeśli prescind z dyspozycjami, które mówi, jest aktywnym Intellect.

Innymi słowy, ten sam intelekt, który, gdy w akcie faktycznie abstracting zrozumiałej gatunków nazywa aktywnych, nazywany jest pasywny, czy możliwe materiał jakim jest to działania, jest potencjał, oraz że dostarcza pomysłów, z których są produkowane.

Poza tym, Averroes mówi o zakupiony Intellect (intellectus acquisitus, adeptus), który oznacza indywidualnego umysłu w komunikacji z aktywnym intelektu.

Tak więc, gdy aktywne jest Intellect numerycznie, istnieją w wielu nabytych intelekt, jak istnieją poszczególne dusze, z którymi Active Intellect doszła w kontakcie.

(Continuatio Szkolnictwa mówić o powszechnej z indywidualnego umysłu, tłumacząc dosłownie z Arabski słowo, które oznacza tutaj contiguity zamiast unii.) Słońce, na przykład, o ile jest i pozostaje jednym źródłem światła, może być uznane za pomnożonej i stać się wiele źródeł światła, w jakim świeci, wielu organów, od których jej światło jest rozprowadzany; tak jest z powszechnej świadomości i indywidualnych umysłów, które wchodzą w kontakt z nim.

Słabość tej doktryny, jak psychologiczne wyjaśnienie pochodzenia wiedzy, to jej nie brać pod uwagę fakty świadomości, które jako Szkolnictwa nie wolno zwrócić uwagę, wskazują, że nie tylko indywidualnego, lecz postawy aktywne Zasada wchodzi w życie poszczególnych działań, które z nich wyraża się słowami "I think".

Inną słabością doktryna monopsychism, lub doktryny, że istnieje tylko jeden umysł, osłabienie przynajmniej w oczach opinii Szkolnictwa, jest to, że pozostawia bez odpowiedzi pytanie o nieśmiertelności duszy z indywidualnych.

Rzeczywiście, Averroes otwarcie przyznał, jego niezdolność do prowadzenia na poznanie filozoficzne podstawy nauki indywidualnej nieśmiertelności, który zaopiekował się nim treści jako elementem religijnych.

Averroes "największy wpływ był jako komentator.

Jego doktryny miał szczęście w różnym szkół chrześcijańskich.

Na pierwszym one zabezpieczone pewnej kwoty przynależności, a następnie, stopniowo, ich niezgodności z chrześcijańskiej nauki stało się jasne, i wreszcie, ze względu na bunt na wszystko od renesansu Scholastic one zabezpieczone po raz kolejny tymczasowy rozprawy.

Jego komentarze, jednak miał natychmiastowego i trwałego sukcesu.

St Thomas Aquinas używane "Grand Commentary" Averroes jak jego wzór, który, najwyraźniej, pierwszy Scholastic przyjąć, że styl ekspozycji i choć obalone błędów z Averroes, a traktaty poświęcone specjalne do tego celu, on zawsze mówił z Arabii jako jeden z komentatorów którzy mieli rzeczywiście oszukani przez objazdowy tradycji, ale jego słowa, jednak powinny być traktowane z szacunkiem i poważania.

To samo można powiedzieć o Dante's odniesienia do Niego.

To było po czasie i Dante Thomas Averroes, że przyszedł, aby być reprezentowana jako "arch-wrogiem wiary".

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Williama Turnera.

Przepisywane przez Geoffrey K. Mondello.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom II.

Opublikowany 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


Averroes "działa w Wenecja wydanie, 1497, 1527, w części, w MUNK'S Melanges & c.

(Paris, 18569); Munk, w słowniku.

philosophiques des Sciences (Paris, 1844-52), art.

Ibn Roschd; RENAN, Averroes et l'Averroisme (Paryż, 9. ed., 1882); MANDONNET, Siger de Brabant et l'Averroisme łacina au XIII SIECLE (Fryburg, 1899); EUBERWEG-Heinze, Gesch.

der Phil., (9 ed. Berlin, 1905), VI, 250 sqq.

(tr. I); Turner, Hist.

z Phil.

(Boston, 1903), 313 sqq.; STOCKL, Gesch.

der Phil.

des Mittelalters (Mainz, 1865), II.


Także, zobaczyć:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Objawienie - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari


Wiedza - Książka Hadiths z 3 al-Bukhari


Godziny modlitw - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari


Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z 20 Książka al-Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths z 26 Książka al-Bukhari


Walka na drodze Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari


ONENESS, wyjątkowość Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93 al-Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologia


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druzowie


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Wczesne Islamskiej Zarys historii


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabizm


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest