Jan Damasceński, Jana Damaszek

Zaawansowane Informacje

Saint Jan Damasceński, bc675, d.

4 grudnia, 749, syryjski był Christian teolog którzy w wyniku syntezy doktryny Wschodnich Ojców Kościoła.

Jego ojciec służył w ramach Damaszek kalif muzułmański jako oficjalne skarbu, wysoki urząd, do którego udało John.

Około 715 wstąpił do klasztoru św Sabas (Mar Saba) w pobliżu Jerozolima, gdzie studiował teologię i został wyświęcony na kapłana.

Między 726 i 730, bizantyjski cesarz Leon III wydane przed edicts kult obrazów.

John stał się czołową postacią w obronie ikon w obrazoburcze kontrowersji.

Wśród wielu jego pism źródło wiedzy jest głównym pracy.

Jest on podzielony na trzy części - Grecki studium filozofii, historii herezje, a ekspozycja nauczania Ojców Wschodnich na centralnym doktryny chrześcijańskiej.

John jest Doktorem Kościoła.

Święto: 4 grudnia.

Ross Mackenzie

Bibliografia: Cassidy, FP, formierzy z Medieval Mind (1944).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Jan Damasceński

Informacje Katolicki

Urodził się na Damaszek, około 676, zmarł jakiś czas między 754 a 787.

Jedyne istniejące w życiu jest to, że przez świętego Jana, Patriarcha Jerozolima, która pochodzi z X wieku (PG XCIV, 429-90).

To życie jest jedno źródło, z którego zostały sporządzone materiały biograficzne wszystkich jego ogłoszeń.

To jest bardzo niezadowalająca z punktu widzenia historycznego krytyki.

W exasperating brak szczegółowości, wyraźna tendencja legendarnego, jędrne i styl są jego główne cechy charakterystyczne.

Mansur został prawdopodobnie imię ojca Jana.

Co to niewiele wiadomo o nim, że był szterling Christian niewiernym, których środowisko nie dokonał wrażenie na jego religijnego entuzjazmu.

Najwyraźniej jego przyczepności do chrześcijańskiej prawdy nie stanowiły przestępstwa w oczach swoich rodaków Saraceni, bo wydaje się cieszył ich wartości w stopniu wybitnych, i odprowadzane obowiązki dyrektora finansowego na kalif, Abdul Malek.

Autor życia rekordy nazw, ale dwóch z jego dziećmi, John i jego brat Kosmy.

Kiedy w przyszłości apologist osiągnęły wiek dwadzieścia trzy ojca oddanych na temat chrześcijańskiej opiekun dającego jego synów do najlepszych, jakie daje edukacja wieku.

W tym roku szczęście pojedynczo.

Stały jeden dzień na rynku miejscu on odkrył wśród jeńców podjętych w ostatnich RAID na brzegu Włochy Sycylijski jeden mnich imieniem Kosmy.

Badanie mu okazał się być człowiekiem głęboko i szeroko erudycja.

Poprzez wpływ na kalif, Mansur zabezpieczone w niewoli, wolności i mianował go opiekun do jego synów.

Pod opieka z Kosmy, John dokonane takie szybkie postępy, że w języku entuzjastycznie jego biograf, szybko równa Diofantos w Euklides z algebry i geometrii.

Równe postęp w muzyce, astronomii i teologii.

Po śmierci ojca, Jan Damasceński protosymbulus zostało dokonane, lub szef rady, Damaszek.

To było w trakcie jego incumbency tego urzędu, że Kościół na Wschodzie rozpoczął się pobudzone przez pierwsze mutterings z ikonoklasta herezja.

W 726, pomimo protestów z Germanus, patriarcha Konstantynopola, Leo Isaurian wydane na swojej pierwszej bulli przeciwko czci obrazów.

Od jego bezpiecznego schronienia w kalif's Court, Jan Damasceński natychmiast wszedł do listy przeciwko niemu, w obronie tego starożytnego korzystanie z chrześcijanami.

Nie tylko sam sprzeciwia się bizantyjski monarchy, ale także pobudził ludzi do oporu.

W 730 z Isaurian wydała drugi bulli, w której nie tylko zakazała czci obrazów, ale nawet hamował ich Wystawa w miejscach publicznych.

W tym dekret królewski z Damasceński odpowiedział z jeszcze większą żywotność niż przed, i poprzez przyjęcie prostszego stylu przyniosła chrześcijańskiej z boku kontrowersje w zrozumienie wspólnego ludzi.

Trzecia listu podkreślili, co już powiedział i ostrzegł cesarza do Uważaj na skutki tego działania niezgodne z prawem.

Oczywiście, te potężne góry wzbudził gniew z bizantyjskiego cesarza.

Nie można dotrzeć do pisarza z siły fizycznej, chciał, aby objąć jego zniszczenia przez strategię.

Wypracowywaniu autograf listu napisanego przez Jan Damasceński, kute pismo, dokładnie w podobnych chirography, określającą zostały napisane przez Johna do Isaurian, oferując do zdradzi w jego rękach miasta Damaszek.

Pismo posłał do kalif.

Bez względu na jego rady, earnest avowal niewinności, ostatni zaakceptowali go jako prawdziwego i zarządził, że strony, że napisał on zostać oddzielone w nadgarstka.

Zdanie zostało wykonane, ale zgodnie z jego biograf, dzięki interwencji Matki Boskiej, amputated strony było cudownie przywrócony.

W kalif, teraz przekonany John's niewinności, byłby Fain mają przywrócić mu jego dawny urząd, ale miał Damasceński usłyszał wezwanie do wyższego życia, i jego brat-sprzyjać wszedł do klasztoru św Sabas, około osiemnaście mil południowo - na wschód od Jerozolima.

Po okresie próbnym zwykle, John V, patriarcha Jerozolima, nadanych mu na urząd kapłaństwa.

W 754 z pseudo-Synod w Konstantynopolu, zwołana na polecenie Konstantyna Copronymus, następca Leo, potwierdzone zasadami w Iconoclasts i anathematized według nazwy tych którzy mieli demonstracyjnie przeciwieństwie im.

Ale największą miarą Rady śledziona była zarezerwowana dla Jana Damaszek.

Był nazywany "niech favourer z Saracens", "traitorous czcicielem obrazy", "wronger Jezusa Chrystusa", "nauczyciel impiety" i "złych tłumacza z Pisma".

Na polecenie cesarza, jego nazwisko zostało napisane "Manzer" (Manzeros, bastard).

Ale siódmego Generalny Rady Nicea (787) wiele zmienia się na zniewagi jego wrogów, i Teofan, 813 w formie pisemnej, mówi nam, że był surnamed Chrysorrhoas (złoty potok) przez jego znajomych ze względu na jego oratoryjne prezenty.

W pontyfikatu Leona XIII był wpisany wśród lekarzy w Kościele.

Jego święto obchodzone jest na 27 marca.

Jana Damaszek był ostatnim z Ojców Grecki.

Jego geniusz nie był dla rozwoju oryginalnej teologicznych, ale do kompilacji z encyklopedycznej charakter.

W rzeczywistości, stan pełnego rozwoju myśli teologicznej, które zostały wniesione przez wielkich pisarzy Grecki rady i opuściła go nieco inaczej niż w pracy z Encyklopedysta; i on tę pracę wykonywać w taki sposób, aby zasługują na wdzięczność wszystkich kolejnych epok .

Niektórzy uważają go prekursorem w Szkolnictwa, podczas gdy inni odniesieniu go jako pierwszy Scholastic, i jego "De fide Orthodoxa" jako pierwszy pracy Scholasticism.

W zbyt Arabów, zawdzięczamy nie trochę o filozofii ich sława jego inspiracji.

Najważniejszym i najbardziej znany ze wszystkich jego dzieł jest tym, do którego autor sam dał nazwę "Fontanna Mądrości" (pege gnoseos).

Ta praca zawsze odbywa się w najwyższy szacunek zarówno w Grecki katolickiego i Kościołów.

Jego zasług nie jest oryginalność, autor stwierdza, pod koniec drugiego rozdziału "Dialektyka", że jego celem jest nie do określonych własne poglądy, ale raczej zbiera i epitomize w jednym pracy opinie wielkich pisarzy kościelnych, którzy byli przed nim.

Specjalne zainteresowania przywiązuje do niego z powodu, że jest to pierwsza próba w Summa Theologica, że ma przyjść do nas.

"Fontanna Mądrości" jest podzielony na trzy części, mianowicie, "Philosophical rozdziałach" (Kephalaia philosophika), "chodzi Heresy" (około aipeseon), "dokładną Ekspozycja w ortodoksyjnej wiary" (Ikdosis akribes tes orthodoxou pisteos).

Tytuł pierwszej książki jest nieco zbyt kompleksowe za jego treść i co za tym idzie jest bardziej powszechnie nazywane "Dialektyka".

Z wyjątkiem piętnastu rozdziałów, które dotyczą wyłącznie zgodnie z logiką, to przede wszystkim zrobić z ontologia z Arystotelesa.

Jest to w dużej mierze podsumowaniem kategorii Arystotelesa z Porphyry "Isagoge" (Eisagoge eis z dnia kategorias).

Wydaje się, że Jan Damasceński w celu nadania swoim czytelnikom tylko wiedzy filozoficznej, takich jak było niezbędne do zrozumienia kolejnych części "Fontanna Mądrości".

Aby uzyskać więcej niż jeden powód "Dialektyka" to dzieło niezwykłe zainteresowanie.

W pierwszej kolejności, jest to rekord w terminologii technicznej przez Grecki Ojcowie, nie tylko w stosunku do heretyków, ale także w ekspozycja Wiary z korzyścią dla chrześcijan.

Jest interesujące, również z powodu, że jest to częściowe ekspozycja "Organon", a także stosowania jego metod teologii katolickiej wieku przed pierwszym Arabski tłumaczenia Arystotelesa w jego wygląd.

Druga część, "chodzi Heresy", jest niewiele więcej niż kopię podobnych prac przez Epifaniusz, uaktualniany przez Jan Damasceński.

Autor rzeczywiście wyraźnie zrzeka się oryginalnością wyjątkiem rozdziałów poświęconych islamizm, Iconoclasm, Aposchitae.

Do listy osiemdziesięciu herezje, które stanowią "Panarion" Epifaniusz, dodał, że miał dwadzieścia herezje tłumionej się od swego czasu.

W leczeniu islamizmu on energicznie assails na niemoralne praktyki Mohammeda i uszkodzony w brzmieniu nauki Koranu do legalizacji w delinquencies z prorokiem.

Podobnie jak Epifaniusz, on doprowadza do ścisłej pracy z gorącą wyznanie wiary.

John's autora tej książki nie została zakwestionowana, z powodu, że pisarz, w leczeniu z Arianism, mówi Arius, którzy zginęli cztery wieki przed czasem Damasceński, jak jeszcze życia i pracy duchowej ruiny wśród swego ludu.

Rozwiązaniem w trudnej sytuacji znajduje się na fakt, iż Jan Damasceński nie epitomize zawartość "Panarion", ale on skopiowany dosłownie.

Stąd przejazd, o których mowa jest w dokładne słowa Epifaniusz siebie, którzy się do współczesnych Arius.

"W odniesieniu do ortodoksyjnej wiary", trzecia książka "Fontanna Mądrości", to najważniejsze Jan Damasceński, pism i jednym z najbardziej widocznych dzieł starożytności chrześcijańskiej.

Jego władza ma zawsze wielkie wśród teologów z Wschodu i Zachodu.

Tutaj, ponownie, autor skromnie disavows wszelkie roszczenia oryginalność - wszelkie celu esej nową ekspozycją doktrynalnych prawdy.

On sam przypisuje mniej pretensjonalną zadanie zbieranie w jednym pracy opinie starożytnych pisarzy rozproszone przez wiele tomów, i usystematyzowanie i łączących je w logiczną całość.

Jest to nie mały kredyt na Damaszek, że Jan był w stanie dać Kościoła w ósmym wieku swoje pierwsze podsumowanie połączone opinii teologicznych.

Pod dowództwem Eugenius III było wydane w łacina przez Burgundio w Pizie, w 1150, na krótko przed Peter Lombard "Księga Zdania" ukazał.

To tłumaczenie zostało wykorzystane przez Peter Lombard i St Thomas Aquinas, jak również przez innych teologów, aż do humanistów odrzuciła go na bardziej eleganckie.

Autor nawiązuje do takiej samej kolejności jak nie Teodoret z Cyru z Cyrus w jego "Zbiorczy chrześcijańskiej Nauki".

Jednak, podczas gdy on imituje ogólnego planu Teodoret z Cyru, który nie korzysta z jego metody.

Cytuje, nie tylko w postaci stron Writ Świętego, ale również z pism Ojców.

W rezultacie, jego praca jest niewyczerpanym Tezaurus tradycji, która stała się standardem dla wielkich Szkolnictwa którzy po.

W szczególności, zwraca hojnie: Grzegorz z Nazjanzu, w których działa on wydaje się wchłaniana, Bazyli, Grzegorz z Nyssy, Cyryl Aleksandria, Leona Wielkiego, Atanazy, Jan Chrysostum i Epifaniusz.

Praca jest podzielona na cztery książki.

Ten podział, jednak jest arbitralne ani jeden rozważanych przez autora, ani uzasadnione przez Grecki rękopis.

Jest to prawdopodobnie utwór łacina tłumacz stara się uwzględnić je do stylu z czterech książek z Lombard "Zdania".

Pierwsza książka "ortodoksyjnej wiary" traktuje o istotę i istnienie Boga, Boskiej natury, a Trójcy.

Jako dowód na istnienie Boga, on cytuje wyrażeniem opinii wśród tych oświecony przez Objawienie, a jedynie tych, którzy mają związku z ich powodu do przewodnika.

W tym samym celu zatrudnia on argument wyciągnąć z mutability z stworzył rzeczy i że z projektu.

Leczenie, w drugiej książce, fizyczny świat, podsumowuje wszystkie swoje poglądy razy, jednak bez zobowiązał się do żadnego z nich.

W tym samym roku traktat ujawnia kompleksową wiedzę z zakresu astronomii jego dzień.

Tutaj również znajduje się miejsce do rozważenia charakteru aniołów i demonów, raj ziemski, właściwości natury ludzkiej, foreknowledge Boga, i predestination.

Leczenie człowieka (c.xxvii), co daje został trafnie nazwany "Psychologia w nuce".

W przeciwieństwie do nauki Plotinus, kapitan porfir, określa on umysłu i duszy.

W trzeciej książce osobowości i dwojaki charakter Chrystusa są omawiane z dużą zdolność.

Prowadzi to do rozważenia w Monophysite herezja.

W tym związku on zajmuje się pełniejsze Peter's Oprócz "Trisagion", i zwalcza Anastazjusz interpretacji tego starożytnego hymnu.

Ten ostatni, którzy był opat klasztoru św Euthymius w Palestynie, określonych w "Trisagion" tylko druga Osoba Trójcy Świętej.

W swoim piśmie "Jeśli chodzi o Trisagion" Jan Damasceński twierdzi, że hymn nie stosuje się do Syna, lecz do każdej osoby w Trójcy.

Ta książka zawiera również ożywionego obrony Matka Boska roszczenia do tytułu "Theotókos".

Nestoriusz jest energicznie zajmuje dla próbuje zastąpić tytuł "Matka Chrystusa" do "Matki Bożej".

Pisma zostały omówione w czwartej książce.

W przypisując dwadzieścia dwa książek do kanonu Starego Testamentu jest on leczenia w Hebrajski, a nie chrześcijańskie, Canon, jak stwierdza to w pracy Epifaniusz, "De ponderibus et mensuris".

Jego leczenie w tej książce w realną obecność jest szczególnie zadowalający.

XIX rozdział zawiera potężny zarzut o czci obrazów.

W traktat, "Against the Jacobites", został napisany na prośbę Piotra, Metropolita Damaszek, którzy nałożonych na niego zadań pogodzenia z wiarą w Jacobite biskupa.

Jest to silna polemika przeciwko Jacobites, jak Monophysites Syria były w nazwie.

On także napisał przed Manicheans i Monothelites.

"Broszura chodzi Prawo Wyrok" jest niewiele więcej niż wyznaniem wiary, potwierdzona przez ustawienie argumenty przedstawione w tajemnice wiary, zwłaszcza Trójcy i Wcielenia.

Choć pisał Jan Damaszek voluminously na Pisma, jak w przypadku tak wiele jego piśmie, jego praca nosi mały znaczek na oryginalności.

Jego "Wybierz Passages" (Selecti Loci), jak sam przyznaje, podejmowane są w dużej mierze z homilii świętego Jana Chryzostoma i załączony jako komentarze do tekstów z listy w St Paul.

W komentarzu na temat listy do Efezjan, Filipian, Kolosan, Tesaloniczan i pochodzi z Cyryl Aleksandria.

"Święte Parallels" (Sacra równoległej) jest rodzajem konkordancji aktualne, traktując głównie Boga, człowieka, cnót i wad.

Zgodnie z ogólnym tytułem "Homilie" pisał czternaście dyskursy.

Kazanie na Święto Przemienienia Pańskiego, który twierdzi, Lequien została wydana w kościele na Mt. Tabor, jest więcej niż zwykle doskonałości.

Jest to charakteryzuje się dramatyczne wymowy, żywe opis, a także bogactwo obrazów.

W jej on Dyskursy o jego ulubionym temacie, dwojaki charakter Chrystusa, cytuje klasyczne teksty Pisma w świadectwo prymatu Piotra, świadków i katolickiej doktryny sakramentalnej pokuty.

W swoim kazaniu na Wielka Sobota on descants na Wielkanoc i cła na realną obecność.

Zwiastowania jest tekst o Sermon, obecnie obowiązują tylko w wersji na łacina Arabski tekst, w którym przypisuje się różne błogosławieństwa za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy.

Drugi z trzech jego kazania na założeniu, jest szczególnie godne uwagi dla jego szczegółowy rachunek tłumaczenia ciało Najświętszej Panny do nieba, konta, avers, że opiera się na najbardziej wiarygodne i starożytnej tradycji.

Obie Liddledale i Neale odniesieniu Jana Damaszek jako książę Grecki hymnodists.

Jego hymny zawarte są w "Carmina" z Lequien ostateczna.

"Kanonów" Narodzenia, Objawienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego i są zapisywane w iambic trimeters.

Trzy z jego hymnów stały się powszechnie znane i podziwiane w wersji Angielski - "Te Bowers wieczne", "Przyjdź wy wierni podniesienia szczep", "Tis w Dniu Zmartwychwstania".

Najbardziej znanym z "kanonów", że na Wielkanoc.

Jest to pieśń dziękczynienia i triumfu - "Te Deum" z Grecki Kościół.

Jest to tradycyjna opinią, ostatnio controverted, że w składzie: Jan Damasceński "Octoëchos", który zawiera hymny liturgiczne używane przez Grecki Kościół w jego niedziela usług.

Gerbet, w swojej "Historia muzyki sakralnej", czyniąc z niego kredytów na Wschód, co Grzegorza Wielkiego dokonany na Zachodzie - zastąpienie banknotów i innych znaków muzycznych dla litery alfabetu w celu wskazania ilości muzycznych.

Jest on dostosowany niektórych muzyki chóralnej do celów liturgii.

Wśród wielu dzieł, które są przypisane do dubiously Jan Damasceński najważniejsze jest romantyczna zatytułowana "Jozafat".

W całym średniowieczu popularnością cieszył najszerszy we wszystkich językach.

To nie jest uważane za autentyczne przez Lequien, oraz odkrycie na Syryjski wersji "Apologia z Aristides" wskazuje, że kwoty co do szesnastu drukowanych stron było robione bezpośrednio z Aristides.

W panegyric św Barbary, natomiast przyjęte jako prawdziwe przez Lequien, jest odrzucana przez innych.

W traktat zatytułowany "chodzi o tych, którzy padły w wierze" zostaje odrzucona jako Dziękujemy! By Francisco Suárez, Bellarmin i Lequien, nie tylko ze względu na rozbieżności doktrynalnych, ale na jego charakter, jak również legendarny.

Pierwsza edycja Grecki któregokolwiek z dzieł Jan Damasceński, że z "Dokładne Ekspozycja ortodoksyjnych Wiary" wyprowadzono w Weronie (1531) pod auspicjami Jana Mateusza Gibertus, biskup Werony.

Kolejna edycja Grecki tę samą pracę została opublikowana w Mołdawii (1715) przez Jana Epnesinus.

Był również drukowane w łacina wydanie w Paryżu (1507), James Faber.

Henry Gravius, OP, opublikowała łacina wydanie na Kolonia (1546), który zawierał następujące utwory: "Dialektyka", "Elementary i dogmatyczna Instrukcja", "chodzi o dwa Testamenty i operacyjnych" i "Heresy chodzi".

A Grecki-łacina wydanie z wprowadzeniem przez Mark Hopper dokonane na jego wygląd Bazylea (1548).

Podobny wydanie, ale o wiele bardziej kompletny został opublikowany w tym samym miejscu w 1575.

Kolejna edycja łacina, stanowiących częściową kolekcję dzieł tego autora jest to, że Michael Lequien, OP, opublikowany w Paryżu (1712) i Wenecja (1748).

Aby wydrukować w tej edycji, PG, XCIV-XCVI (Paryż, 1864), Migne dodał uzupełnienie prac nadany sprawie przez niektórych do autorstwa Jan Damasceński.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Johna B. O'Connora.

Przepisywane przez A. Anthony Killeen.

W pamięci ks.

Cyryla Power, SJ W Encyklopedii Katolickiej, Tom VIII.

Opublikowany 1910.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1910.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest