Wątpliwości na temat Boga, chrześcijaństwa, religii

Editor's Komentarze

Bardzo duża liczba osób czuje niepewność odnośnie tego, czy Bóg istnieje, lub na temat tego, czy istnieje naprawdę żadnych wartości chrześcijaństwa lub jakiejkolwiek religii.

Takie osoby zazwyczaj szybko się boi wyrażania takich pytań lub wątpliwości, ponieważ one są zazwyczaj natychmiast pounced przez wszystkie rodzaje ludzi!

Niektórzy chrześcijanie są na rozprawę horrified nawet najmniejsze pytanie na temat wiary lub Boga lub chrześcijaństwa, a oni zwykle natychmiast rozpoczęli pracę w "wychowania" osoby.

Po wszystkich, wszyscy chrześcijanie są Nauczycielka, że ludzie mogą być "Lost Souls", jeżeli nie są one zapisane i poboznie chrześcijańskiej!

Mnóstwo wrogów również pounce na każdy wyrażając nawet najmniejsze pytania dotyczące wiary, zwłaszcza wiary chrześcijańskiej, bo widzą szansę na "ukraść komuś dala" od chrześcijaństwa.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Mamy tendencję do myślenia, iż obie grupy są zbyt drastycznie reakcji, a każdy z nich może być nawet złe w ich działaniach!

Naszym zdaniem jest to często bardzo cenne, jeśli ludzie zadawania pytań lub jeżeli zdecydują się osobiście tematy badań, że nie są one całkowicie wygodny temat.

Co ważniejsze, wierzymy, że Pan to ludzie chcą się kształcić w odniesieniu do takich rzeczy.

Czy On nie dostarczają dobrych mózgu i umysłu dla każdego z nas?

Czy nie wydaje się logiczne, że chcą nas do używania, że mózg i umysł?

To jest w istocie, co to BELIEVE stronie internetowej dąży się!

Podczas około osiemnaście wieków chrześcijaństwa, Kościół większość uczestników były analfabetów i tak nie mógł czytać (zwykle łacina) Biblia, nawet jeśli mogą sobie pozwolić na zakup.

W związku z tym, wszystkie one muszą całkowicie polegać na przywództwo Kościoła w celu zapewnienia co do ich myśli religijnej.

Oni nigdy nie musieli faktycznie myślisz!

Wszystko było po prostu powiedział do nich!

W ciągu ostatnich para sto lat, więcej ludzi musi się literat, stały się bardziej wykształcone i bardziej zaczęli wierzyć, że są one zdolne do myślenia o sobie.

Stanowi to zarówno dobre i złe.

Dobra zawiera Kościół-goers którzy obecnie nie mogą ślepo następujące słowa ministra, bez kontroli z Biblii, aby potwierdzić, że to, co on mówi, jest biblijne.

To jest dobre, ponieważ skłania nas do utrzymania zasobów (ludzkich) Ministerstwo zbliżony do programu Word!

Istnieje jeszcze kilka Kościołów, gdy ministrem "ogłasza" sukienka kody i takie rzeczy, i wszystkich członków oczekuje się tych zasad, bez wahania.

"Struktura" jest grzywna w Kościele, ponieważ zachęca organizowane ścisłe i Wiary, tak długo, jak człowieka stronie Ministerstwa nie dostarcza zbyt dużo lekcji!

Wiesz, jak mało dzieci pytają "Dlaczego?"

Czasami, że może nie być na miejscu (w prywatnej rozmowie, a nie konfrontacji) w odniesieniu do niektórych części nieoczekiwane o Kazaniu.

Złe obejmuje fakt, że wiele nowoczesnych ludzi zaczęły odczuwać, że oni nie potrzebują Kościoła w ogóle, że są one w pełni zdolne do uczenia się przez całe Nauka i Pan na własną rękę.

W granicach, może to być dobre rozwiązanie.

Jednakże takie niezależne badanie może w efekcie osoba przyjmująca coś jak wówczas, gdy nie jest.

Ja zawsze wierzę, że wiele z tych Branch Davidians którzy zginęli w Waco, prawdopodobnie przeznaczonych do pobożnych chrześcijan.

Niestety, stało się spotkanie indywidualne (David Koresh) którzy był w stanie przekonać go, że był Jezus.

Jeśli ktoś uznał, że założenie, a one z pewnością nie to, co ktoś mógłby oczekiwać od nich?

Oni chcą służyć Panu, i to oni czuli się zaszczyceni móc być blisko Pana.

Bez żadnych zewnętrznych źródeł informacji ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że rzeczy Koresh powiedział im, byłoby oczekiwać, że robią to, co "Pan" zleciła im zrobić, bez myślenia, bez pytania, bez wahania.


To wydawało się jasne: e-mail przychodzi, aby sądzić, że nowoczesny ludzie powszechnie mają kilka wspólnych zastrzeżenia dotyczące Boga, wiary i Biblii.

Czuję się za stosowne, aby wymienić kilka uwag.


Wybrałem te tematy, ponieważ wydają się być te, które są wspólne wychowana jako krytyczne lub obawy dotyczące chrześcijańskich wierzeń.

Wierzę, że jestem dość racjonalne i inteligentne osoby, i że myślę logicznie uzasadniony.

W powyższe rozumowanie reprezentuje moich danych osobowych zrozumienia tych zagadnień.

Oczywiście, ja jestem tylko ludzi i mogę się mylić, ale myślę, że ogólne logika wydaje się stałe w każdym przypadku.

Bocznica z wielu skeptics, nie zachęcają chrześcijan, aby sądzić rzeczy, po prostu, ponieważ niektóre osoby z przodu o Kościele powiedział im tak!

Zachęcam osobowych badanie wszelkich problemów, które wydają się niepokojące.

The real trick dotyczące tego jest znalezienie wiarygodnych informacji oprzeć swoje wnioski w sprawie, ponieważ ogromna większość autorów wydają się mieć Soapbox, w którym staramy się promować to, że osobiście wierzę.

Jako przykłady tego, Stary Testament zawiera (w jego słowa 800000) kilka odniesień do słowo "czerwone".

Istnieje kilka nowoczesnych chrześcijańskich liderów którzy znaleźć jakiś sposób na zastosowanie tych odniesień, napisana 3500 roku temu, do Związku Radzieckiego, który był często określane jako "czerwony", ponieważ po prostu tego słowa!

Związek Radziecki tylko powstał w 1917 roku, bardzo niedawno, i nie ma powodu, że każdy realistyczny tekst napisany 3500 roku temu byłoby dokonać bezpośredniego odniesienia do rządu, że nawet nie ostatnie 80 lat!

Niektóre z tych samych chrześcijańskich liderów w innym punkcie OT Verse powołując się na "wrogów z północy", jak również w jakiś sposób do stosowania Związku Radzieckiego.

Czy to wszystko nie wydaje się po prostu jak ludzi (a nie agentów Boga) znalezienia sposobów wspierania nienawiści do odległych i nieznanych ludzi?

Istnieje kilka nazw chrześcijan, którzy wierzą, że Anglia jest centralnie ważne i regularnie, o których mowa w Biblii.

Można zauważyć, że te Nominały każde rozpoczęte w Anglii.

Znowu, to dlaczego w Biblii wyraźnie wspomnieć niektóre państwa lub społeczeństwa, które jeszcze nie istnieją od wielu wieków?

Jest również bardzo popularny w tych dniach do Ministerstwa casually wspomnieć, że Biblia wspomina o Stany Zjednoczone.

Jeśli jest ich zamiar, aby spróbować, aby ludzie w Stanach Zjednoczonych czują się szczególnie ważne, ja przypuszczam, że może pomóc.

Ale Stany Zjednoczone nie istniały tylko na około dwieście lat, i to wszystko wiele, wiele wieków po wiele innych krajów i społeczeństw mają powodziło i zniknął, a nawet więcej wieków po teksty biblijne zostały pierwotnie napisane.

Jeżeli chrześcijaństwo (lub jakiejkolwiek religii) ma wiarygodność wydaje się, że nie powinno być dodanie w wielu spekulacyjnych ekstrapolacji entuzjastycznie przez inne ministerstwa.

(osobista opinia!) Nasz Kościół uważa, że należy unikać takich weryfikacji i po prostu trzymać blisko tego, co Biblia mówi i rzeczywiście Teaches.

Uważamy, że jeżeli robimy, że nie możemy daleko źle.

W BELIEVE Project (a potem stronie internetowej) została opracowana w celu pomocy ludziom w znalezieniu "prawdziwej prawdy" spośród zdumiewających kwotę religijnych informacji, które są obecnie dostępne dla nas wszystkich.

Jesteśmy przekonani, że tak naprawdę wyłącznie do Ciebie, aby dowiedzieć się prawdy, a my nie staramy się "powiedzieć" co się wierzy.

Nasza witryna BELIEVE nadzieję, że unika "osobistych opinii" takich jak te ujęte tutaj, zamiast po prostu daje z każdym z argumentów dla różnych miejsc na każdy temat.

Jeśli nie mamy wystarczająco dobrze, by potem móc się wygodnie rozsiąść i kontemplacji, do rozpoznania prawdy.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest