Święci i Felicitas Perpetua

Zaawansowane Informacje

Felicitas świętych i męczenników były Perpetua, poniesionej w Kartaginie, 7 marca 203, wraz z trzema towarzyszami, Revocatus, Saturus i Saturninus.

Szczegóły męczeństwa tych pięciu spowiedników w Kościele Afryki Północnej dotarły do nas dzięki prawdziwej, opis współczesnych, jeden z najbardziej wpływających na rachunki wspaniałych działań wojennych chrześcijańskiego męczeństwa w czasach starożytnych.

W rescript z Septimus Sewer (193-211) wszystkie imperialnej tematy zostały zakazane pod groźbą surowych kar, aby stać się chrześcijanami.

W konsekwencji tego dekretu, pięć katechumenów w Kartaginie były zajęte i wrzucony do więzienia, a mianowicie.

Vibia Perpetua, młodym małżeństwem Pani szlachetnego urodzenia; niewolnikami Felicitas, i jej kolegów-slave Revocatus, również Saturninus i Secundulus.

Wkrótce jeden Saturus, którzy celowo zadeklarowała się chrześcijańska, zanim sędzia, był także więzionych.

Perpetua ojca był pogańskich; matka, jednak były i dwóch braci chrześcijan, z których jedna jest nadal katechumena; trzeciego brata, dziecka Dinocrates, zmarł jeden pogańskich.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Po ich aresztowaniu, i zanim zostały one doprowadziły sie do więzienia, pięć katechumeni zostali ochrzczeni.

Cierpień w więzieniu życia, próby Perpetua ojca, aby skłonić ją do apostatize, vicissitudes z męczenników przed ich wykonania, wizje i Saturus Perpetua w ich lochy, były wiernie do pisania przez ostatnie dwa.

Wkrótce po śmierci męczenników chrześcijańskiej jeden gorliwi dodaje do tego dokumentu konto ich realizacji.

The Darkness ich więzienia i dręczącego atmosfera wydawała się straszną Perpetua, terroru, którego został podwyższony przez młodych lęk o jej dziecko.

Dwóch diakonów udało, przez wystarczająco bribing w strażnik więzienny, w uzyskaniu wstęp do uwięzionych chrześcijan i nieco zmniejszyć ich cierpienia.

Perpetua również matka i jej brat, jeszcze katechumena, odwiedził je.

Jej matka przyniosła w ramionach do Perpetua niewiele jej syn, którego była dozwolona i pielęgniarki zachowują się w więzieniu z nią.

A wizja, w której ujrzała siebie rosnącym drabiny prowadzące do zielonych łąk, gdzie stado owiec było przeglądanie, zapewnił jej zbliża się jej męczeństwa.

Kilka dni później Perpetua ojca, wysłuchaniu pogłoska, że proces uwięzionych chrześcijan będzie wkrótce mieć miejsce, ponownie odwiedził ich lochu i prosił ją o wszystko, drodzy do niej, aby nie umieszczać tego hańbą na jej nazwę, ale pozostał Perpetua wytrwali do niej wiara .

W kolejnym dniu procesu z sześciu spowiedników miało miejsce przed Prokurator Hilarianus.

Wszystkie sześć zdecydowanie wyznał ich wiary chrześcijańskiej.

Perpetua ojca, wykonywanie jej dziecka w ramionach, zbliżył ją i próbował ponownie, po raz ostatni, aby skłonić ją do apostatize; prokuratora również remonstrated z nią, ale na próżno.

Ona odmawia złożyć ofiarę bogom za bezpieczeństwo cesarza.

W prokuratora ojciec miał wobec niej usunięty przez życie, w którym momencie był uderzył w bicz.

Chrześcijanie byli wówczas potępili się rozerwana na kawałki przez dzikie zwierzęta, dla których odmówiwszy dziękczynienie Bogu.

W wizji Perpetua zobaczył jej brat Dinocrates, którzy nie mieli na początku wieku siedmiu, w pierwszym pozornego się smucić i ból, ale wkrótce potem szczęśliwy i zdrowy.

Innym objawienie, w którym ujrzała siebie walki z serenense Etiopii, którym podbił, wyjaśniła jej, że nie mają do walki z dzikie zwierzęta, ale z diabłem.

Saturus, którzy także pisał swoje wizje, widząc siebie i Perpetua transportowane przez czterech aniołów, na Wschodzie na piękny ogród, gdzie spotkała się czterech innych chrześcijan, którzy Afryki Północnej poniósł męczeństwo w czasie tej samej osoby, tzn..

Jocundus, Saturninus, Artaius i Quintus.

On również widział w tej wizji Optatus Biskup Kartaginy i kapłana Aspasius, którzy modlili się do męczenników, aby zorganizować pojednania między nimi.

W międzyczasie na urodziny festiwal cesarza Geta zbliżył, w którym potępił okazji chrześcijanie byli do walki z dzikich zwierzat w wojskowych gier; byli więc przeniesiony do więzienia w obozie.

W Pudens strażnik więzienny miał nauczony do przestrzegania spowiedników, a on dozwolony innych chrześcijan do odwiedzania ich.

Perpetua ojca został również dopuszczone i wprowadzone do innego bezowocne próby jej wypaczenie.

Secundulus, jeden z spowiedników, zmarł w więzieniu.

Felicitas, którzy w czasie jej bojowników był z dzieckiem (w ósmym miesiącu), był podenerwowany, że nie zezwala się na cierpieć męczeństwo w tym samym czasie, co inni, ponieważ prawo zakazała wykonanie kobiet w ciąży.

Na szczęście, dwa dni przed gier Ona urodziła córkę, którzy został przyjęty przez kobiety chrześcijańskiej.

W dniu 7 marca, pięć spowiednicy byli doprowadziły do amfiteatru.

Na żądanie pogańskich mob były to pierwsze biczowany, a następnie dzika, ponosi, a lampart, zostały ustalone na mężczyzn, a dzikie krowy na kobiety.

Wounded przez dzikie zwierzęta, dali sobie nawzajem pocałunek pokoju i zostały następnie poddane pod miecz.

Ich organy zostały interred w Kartaginie.

Ich święto było uroczyście upamiętnione nawet poza Afryka.

Tak więc w ramach 7 marca nazwy Felicitas Perpetua i są wpisane w kalendarz Philocalian, czyli kalendarz męczenników czczona publicznie w czwartym wieku na Rzym.

A potem wspaniałe bazyliki został wzniesiony na ich grób, Bazylika Majorum, że grób był rzeczywiście w tej bazyliki, w ostatnim czasie zostały udowodnione przez Pere Delattre, którzy nie odkryli starożytny napis z nazwiskiem męczenników.

Święto tych świętych jest nadal obchodzi 7 marca.

W łacina opis ich męczeństwa został odkryty przez Holstenius i opublikowane przez Poussines.

Rozdziałów III-x zawierać narracji i wizje Perpetua; rozdziały XI-CIII wizji Saturus; rozdziałach I, II i XIV-xxi zostały napisane przez eyewitness wkrótce po śmierci męczenników.

W 1890 Rendel Harris odkryto podobne narracji napisane w Grecki, które opublikowano we współpracy z Seth K. Gifford (Londyn, 1890).

Kilka historycy twierdzą, że ten tekst jest Grecki oryginał, inni że zarówno Grecki i łacina Teksty są współczesne, ale nie ma wątpliwości, że łacina jest tekst oryginalny i Grecki, że jest tylko tłumaczeniem.

Tertulian To jest autorem tych aktów jest twierdzenie nieudowodnionych.

Oświadczenie, że tych męczenników zostały w całości lub w części Montanists brakuje również dowód, przynajmniej nie ma go INTIMATIONS w Dz.

Publikacja informacji


Wpisał: JP Kirsch.

Przepisywane przez Michaela T. Barrett.

Dedykowane do Joann Smull W Encyklopedii Katolickiej, Tom VI.

Opublikowany 1909.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 września 1909.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


HOLSTENIUS, Passio SS.

MM. Perpetuae et Felicitatis, ed.

POSSINUS (Rzym, 1663); RUINART, Acta martyrum danae (Ratisbon, 1859), 137 sqq.; Acta SS., Marzec, I, 633-38; Harris i Gifford, akty i martyrologia Perpetua Felicitas (Londyn, 1890 ); ROBINSON, pasja S. perpetua w tekstach i Studiów, (Cambridge, 1891), 2; Franchi DE'CAVALIERI, La Passio SS.

Perpetuæ et Felicitatis w Röm.

Quartalschr. Uzupełniają V (Rzym, 1896); Bibliotheca Hagiographica Latina, wyd.

BOLLANDISTS, II, 964; Analecta Bollandiana (1892), 100-02, 369-72; ORSI, Dissertatio apologetica pro SS.

Perpetuae, Felicitatis et sociorum martyrum orthodoxiâ (Florencja, 1728); PILLET, Les męczenników d'Afrique, Histoire de Ste Perpetua et de ses Compagnons (Paryż, 1885); AUBÉ, Les actes des SS.

Felicite, Perpétue et de luers Compagnons w Les Chretiens dans l'Empire Romain (Paryż, 1881), 509-25; Neumann, ramische Der Staat und die allgemeine Kirche, (Lipsk, 1890), 170-76, 299-300; Allard, Histoire des prześladowaniach, II (Paryż, 1886), 96 sqq.; Monceaux, Histoire de l'Afrique Litteraire chrétienne, (Paryż, 1901), 7 0-96; Delattre, La Bazylika Maiorum, tombeau des SS.

Perpetue et Félicité w Comples-rendus de l'Académie des Inscriptions et Belles-lettres (1907), 516-31.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest