Czterdziestu Męczenników

Informacje Katolicki

Strona żołnierzy którzy ponieśli śmierć za okrutne ich wiary, w pobliżu Sebaste, Lesser Armenia, ofiar prześladowań w Licyniusz, którzy po roku 316, prześladowanych chrześcijan Wschodu.

Najwcześniejsze ze względu na ich męczeństwa jest udzielane przez św Bazyli, biskup Cezarei (370-379), wydana w homilii na święto Czterdziestu Męczenników (Hom. xix w PG, XXXI, 507 sqq.).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Święto to w konsekwencji więcej niż starożytnych biskupiej w Bazylei, na których eulogy im wyraźniejszy był tylko pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt lat po męczeństwo, które jest tym samym poza historycznym wątpliwości.

Według św Bazyli, czterdziestu żołnierzy, którzy mieli otwarcie wyznał sami chrześcijanie byli potępieni przez prefekta do naga być narażeni na mrożone staw w pobliżu Sebaste na zimną noc gorzko, że może zamrozić do śmierci.

Wśród spowiedników, jeden przyniosły oraz, pozostawiając jego towarzysze, zgromadziła ciepłe kąpiele w pobliżu jeziora, które zostały przygotowane dla każdego którzy mogą udowodnić, inconstant.

Jeden z strażników ustawiony na bieżąco obserwować na męczenników oglądaliśmy w tej chwili jeden nadprzyrodzony brilliancy overshadowing je i jednocześnie ogłoszona się chrześcijaninem, wyrzucony poza jego szaty, i umieszczone obok siebie trzydzieści dziewięć żołnierzy Chrystusa.

Tym samym liczba czterdziestu pozostała pełna.

Na wit, stiffened organów do spowiedników, które nadal wykazywały objawów życia, zostały spalone, a prochy oddanych do rzeki.

Chrześcijanie, jednakże, zebrane cenne pozostaje, a relikwie zostały rozłożone na cały wielu miastach; w ten sposób czci zwrócić na Czterdziestu Męczenników stało się powszechne i liczne kościoły zostały zbudowane w ich honor.

Jeden z nich został zbudowany w Cezarei, w Kapadocji, a ona była w tym, że kościół św Bazyli publicznie wydana homilii.

Święty Grzegorz z Nyssy został specjalny klient tych świętych męczenników.

Dwa dyskursy w chwale z nich głosił przez niego w kościele dedykowane do nich są nadal zakonserwowane (PG, XLVI, 749 sqq., 773 sqq.) A po śmierci jego rodziców, On położył je do odpoczynku obok relikwii do spowiedników.

St Ephraem, Syrii, także w eulogized czterdziestu męczenników (Hymni w SS. 40 martyres).

Sozomen, którzy to naoczni świadkowie, opuścił nas (Hist. Eccl., IX, 2) interesujący ze względu na znalezienie relikwii w Konstantynopolu przez instrumentality z Cesarzowa Pulcheria.

Szczególne nabożeństwo do czterdziestu męczenników z Sebaste została wprowadzona w jak najszybszym terminie do Zachodu.

St Gaudencjusz, biskupa Brescii na początku piątego wieku (zm. ok. 410 lub 427), otrzymane cząstki popiołów męczenników podczas rejsu na Wschodzie, i osiedlił ich z innymi relikwie w ołtarzu bazyliki, które on wzniesiony w konsekracji, które wydał dyskurs, nadal obowiązują (PL, XX, 959 sqq.) Blisko kościół Santa Maria Antiqua, Forum Romanum, zbudowany w piątym wieku, kaplica stwierdzono, zbudowane , Podobnie jak sam kościół, na miejscu antycznego, a konsekrowany na Czterdziestu Męczenników.

A obraz, nadal zachowane tam, poczynając od szóstego lub siódmego wieku, przedstawia sceny z męczeństwa.

Nazwiska na spowiedników, jak je znaleźć również w późniejszych źródeł, były dawniej wpisana w tym fresku.

Akty tych męczenników, następnie pisemne, w Grecki, Syryjski i łacina, są jeszcze istniejące, również "Testament" Czterdziestu Męczenników.

Ich święto jest obchodzone w Grecki, jak łacina w Kościele, na 9 marca.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez JP Kirsch.

Przepisywane przez Maryję i Józefa P. Thomas.

W pamięci Ojciec Joseph Paredom W Encyklopedii Katolickiej, Tom VI.

Opublikowany 1909.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 września 1909.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest