Maciej Apostoł

Informacje ogólne

W Nowym Testamencie, Matthias był apostoł wybrany w drodze losowania, aby zastąpić Judas Iscariot (Dz 1:15-26).

Według jednej tradycji, głosili Ewangelię w Etiopia.

Święto: 14 maja (Roman), 24 lutego (inne Zachodniej), 9 sierpnia (Wschodniej).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Maciej Apostoł

Informacje Katolicki

Apostoł.

W Grecki Matthias (lub, w niektórych rękopisów, Maththias), to nazwa pochodzi od Matatiasza, Hebrajski Mattitiasz, oznaczający "dar Pan".

Matthias był jednym z siedemdziesięciu uczniów Jezusa, a byli z Nim z Jego chrzest przez Johna do Wniebowstąpienia (Dz 1:21-22).

Jest to związane (Dz 1:15-26), że w dzień po Wniebowstąpienie, Peter zaproponował zmontowanego braci, którzy numerowane sto dwadzieścia, że oni wybrać jedną, aby wypełnić miejsce na zdrajcy Judasza w apostolstwie.

Dwaj uczniowie, Józefa, zwanego Barsabas, i Matthias zostały wybrane, oraz partie zostały wystawione, z wynikiem na korzyść Matthias, którzy w ten sposób stał związane z jedenastu apostołów.

Zeller zadeklarował unhistoric tej narracji, w sprawie zarzutu, że Apostołowie byli w Galilei po śmierci Jezusa.

W rzeczywistości ich nie wrócić do Galilei, ale Akty Apostołów wyraźnie stwierdzać, że o święto Pięćdziesiątnicy oni wrócili do Jerozolima.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące życia i śmierci Matthias jest niejasne i sprzeczne.

Według Nicephorus (Hist. eccl., 2, 40), pierwszy głosił Ewangelię w Judei, potem w Etiopia (to znaczy, Kolchida) i został ukrzyżowany.

W Streszczenie Dorotheus zawiera tę tradycję: Matthias w wewnętrznej Æthiopia, ubi Hyssus maris portus et Phasis fluvius jest, hominibus et barbaris Evangelium carnivoris praedicavit.

Zmarły jest autem w Sebastopoli, ibique prawie szablon Solis sepultus (Matthias głosili Ewangelię i barbarzyńców Cannibals wnętrza w Etiopia, na port na morzu Hyssus, przy ujściu rzeki Phasis. Zmarł w Sebastopolis, i został Pochowano tam, w pobliżu Temple of the Sun).

Jeszcze inna tradycja twierdzi, że Matthias został ukamienowany na Jerozolima przez Żydów, a następnie ściął (por. Tillemont, "Mémoires pour servir à l'histoire eccl. Premiery sześć des siècles", I, 406-7).

Mówi się, że Święta Helena wniesione relikwie św Matthias na Rzym, i że część z nich była w Trewirze.

Bollandus (Acta SS., Maj, III), jeżeli ma wątpliwości, że relikwie znajdują się w Rzym nie są raczej te z St Matthias którzy Biskup Jerozolima została około roku 120, którego historia wydaje się być confounded z tym z Apostoł.

W łacina Kościół obchodzi uroczystość św Matthias na 24 lutego i Grecki Kościół na 9 sierpnia.

[Uwaga: Po tym artykule zostało napisane, łacina Kościół przeniósł święto św Matthias do 14 maja.]

Klemens Aleksandria (Strom., III, 4) zapisy zdania, że nikolaitów ascribe do Macieja: "Musimy zwalczać naszym ciele, należy ustawić wartość nie po to, aby stwierdzić, że może ona nic nie schlebia, ale raczej zwiększenia wzrostu naszej duszy przez wiarę i wiedzę ".

Ta nauka była prawdopodobnie znaleźć w Ewangelii Macieja, który został wymieniony przez Orygenes (Hom. ja w Lucae); przez Euzebiusza (Hist. eccl., III, 25), którzy go atrybuty heretyków, przez St Jerome (w Praef. Matth.) Oraz w dekrecie z dnia Gelasius (VI, 8), która oświadcza Dziękujemy! Go.

Jest na końcu listy Kodeksu Barrocciamus (206).

Ewangelia ta jest prawdopodobnie Klemens przybywa dokument cytowany Aleksandria kilka fragmentów, że zostały one zapożyczone z tradycji Matthias, Paradoseis z zeznania, które twierdziły, że zostały powoływane przez heretyków Valentinus, Marcion, Basilides (Strom., VII, 17).

Zgodnie z Philosophoumena, VII, 20, cytowany Basilides Dziękujemy! Dyskursy, które przypisane do Matthiasa.

Te trzy pisma: Ewangelii, tradycji, a Dziękujemy! Dyskursy zostały zidentyfikowane przez Zahn (Gesch. des Kanon NT, II, 751), ale Harnack (Chron. der altchrist. Litteratur, 597) zaprzecza tej identyfikacji.

Tischendorf ( "Acta Apostolorum Apocrypha", Lipsk, l85I) opublikowane po Thilo, 1846, "Acta et Andreae Matthiae w urbe anthropophagarum", które, zgodnie z Lipsius, należał do połowy drugiego wieku.

To odnosi się, że Matthias Apocrypha wyszedł wśród Cannibals i jest wrzucony do więzienia, została wydana przez Andrew.

Rzecz jasna, cały jest bez narracji historycznej wartości.

Ponadto, należy pamiętać, że w Dziękujemy! Pism, Mateusza i Macieja mają czasami confounded.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez E. Jacquier.

Przepisywane przez Józefa P. Thomas.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom X. wydania 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest