Pasch lub Paschy

Informacje Katolicki

Żydzi ze wszystkich zajęć i sposobów myślenia czekamy na święta Paschy z tej samej appetites jako chrześcijan nie do Christmastide.

Jest to dla nich wielkie wydarzenie w roku.

Z wyjątkiem świątyni ofiar, ich sposób obserwacji, ale niewiele różni się ono od tego, co uzyskane w czasie Chrystusa.

Wskazówki dotyczące prowadzenie święto zostały dokładnie określone w ustawie (patrz Exodus 12, 13, itd.), oraz przeprowadzona z wielką dokładnością po obczyźnie.

PRZYGOTOWYWANIE

Święto Paschy rozpoczyna się w dniu czternastego dnia Nisan (miesięcy księżycowych, które z grubsza odpowiada drugiej części z marca i kwietnia pierwsza część) i kończy się w dwudziestym pierwszym.

Żydzi, jak w czasach starożytnych, należy opracować przygotowań do festiwalu.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Sobota poprzedniego dnia Pasch (XV) nazywa się "Wielki Sabbath", ponieważ ma on, że dziesiątego dnia miesiąca Abib (Nisan) - kiedy Izraelici byli wybrać baranki paschalne, przed ich ocalenie z Egipt - padło na szabat.

Na tej szabatu, dnia następnego tygodnia, w którym jest Pascha jest spadek uroczyście ogłosił.

Kilka dni przed święto, kulinarnych i innych narzędzi, które mają być użyte podczas festiwalu są prawnie i starannie oczyszczone z wszelkich kontaktów z zaczynu, lub kwaszonego chleba.

Są one następnie rzekł być koszerne.

Specjalne zestawy tabeli naczynia do gotowania i nie są przechowywane unfrequently w każdym gospodarstwie domowym.

Wieczorem w dniu trzynastego, po ciemności, szef domu czyni "szukaj zaczynu" według sposób wskazany w Mishna (Tractate Pesachim, I), która jest prawdopodobnie po niestandardowe przez Żydów na co najmniej dwa tysięcy lat.

Wyszukiwanie jest dokonywane w formie wietlane woskowa świeca.

A kawałek zwykłej, lub kwaszonego, chleb jest w lewo w eksponowanym miejscu, na ogół na okna sill.

Wyszukiwanie rozpoczyna się od modlitwy zawierające odniesienia do polecenia, aby oddalić wszystkie kwasu podczas uczty.

Miejsce na kawałek chleba tylko wspomniane jest po raz pierwszy oznakowane w celu wskazania początku wyszukiwania.

Cały dom jest następnie dokładnie zbadane, a wszystkie fragmenty kwasu są starannie zebrane na dużą łyżką lub scoop poprzez pędzlem lub pakiet quills.

Wyszukiwanie jest zakończony przez wróciło do kawałka chleba, z którym rozpoczął.

To również są gromadzone na scoop.

Ta ostatnia, z jego treścią, a następnie starannie Szczotka są powiązani w pakiet i zawieszone na światło, aby zapobiec myszach z rozpraszania zaczynu w nocy i konieczność ponownego wyszukiwania.

Kapitan dom następnie w Aramejski głosi, że wszystkie zaczynu, który jest w swoim domu, który jest nieświadomy, jest dla niego nie więcej niż pył.

Podczas forenoon na następny dzień (czternasta) wszystkie zaczynu, że nadal jest spalony, a podobne zgłoszenia.

Od tego czasu aż do 22 wieczorem, kiedy to święto kończy, tylko chleb jest dozwolone.

W czasie, gdy prawnej korzystania z chlebem kwaszonym była zabroniona została zrozumiana się wtedy na czternastym Nisan, ale rabinów, w celu uruchomienia bez ryzyka, i umieścić żywopłot wokół ustawy, w tym przewidywany przez jedną lub dwie godziny.

Paschalnej FEAST

W tym dniu, czternastego, pierworodny syn każdej rodziny, jeżeli jest on przede trzynaście, postów w pamięci o wybawienie z pierworodnym z Izraelitami, gdy anioł zniszczenia przekazywane przez Egipt.

Wieczorem w dniu czternastego męskich członków rodziny, w swoich najlepszych attired, uczestniczyć w specjalnych usług w synagodze.

Na ich powrót do domu oni znaleźć dom zapalone, a Seder, lub paschalnej tabeli, przygotowane.

Głowa rodziny zajmuje jego miejsce na czele tabeli tam, gdzie jest ramieniem krzesło przygotowane dla niego poduszki i poduszki.

Podobny jest również gotowa krzesło dla pani z domu.

Posiłku jest wywoływana przez Seder Ashkenaziac Żydów, a Haggadah (ze względu na historię o ocalenie recytowane podczas niej) przez Żydów sefardyjskiej.

Wszyscy członkowie rodziny żydowskiej, w tym pracowników, siedzieć okrągłego stołu.

W przodu głową rodziny jest Seder-anteny, co jest tego rodzaju, aby umożliwić lub trzy chleby przaśne matzoth każde owinięte w pieluszki, które mają być wprowadzone na jednego nad innymi.

A kości golonki jagnięce (z małą porcję mięsa w załączeniu), która została palonej na węgiel jest umieszczony, wraz z jaj, które zostały palone w gorący popiół, w innym naczyniu powyżej trzy chleby przaśne.

W palonej wędziska reprezentuje baranka paschalnego, i palonej jaj w chagigah, lub woli ofiary, dokonywane codziennie w świątyni.

Gorzkie zioła, takie jak natka pietruszki i chrzanu, rodzaj SPO nazwie charoseth, składające się z różnych owoców pounded w mucilage i zmieszane z octu, soli i wody, są rozmieszczone w różnych statków, czasami usuwane jak świeczniki powyżej kwaszonego chleba.

W tabeli jest również dostarczany z winem oraz kubki i szklanki dla każdej osoby, dodatkowy puchar jest zawsze w lewo do proroka Eliasza, których oczekują jako prekursora Mesjasza.

Pierwszy Puchar

Gdy wszystkie są siedzących wokół stołu pierwszy kielich wina jest wylana dla każdego.

Szef domu rośnie i dzięki Bogu za owoce winorośli i wielki dzień dla których są one o do świętowania.

Następnie siada i napoje jego kielich wina w odchylane postawy, skłaniające się na jego lewym ramieniu.

W innym napojem w tym samym czasie.

W tym czasie w świątyni najbiedniejszych Żyd był cztery kubki do picia wina w tym radosnym posiłek, a gdy stało się zbyt słabe, aby był on być dostarczany z funduszy publicznych.

Choć są cztery kubki, ilość nie jest ograniczona do tej kwoty.

Niektóre wody jest zazwyczaj dodawane do wina.

W pierwszych dniach czerwone wino zostało wykorzystane, ale ze względu na strach przed wspieranie krwi bezpodstawnymi oskarżeniami wobec Żydów, w tym wykorzystanie zostało przerwane.

Niesfermentowany rodzynki wina lub wina palestyńskiego jest obecnie powszechnie stosowany.

W gorzkie zioła i Afikoman

Po wypiciu pierwszego kielicha kapitana jego wzrostu i myje ręce, inni pozostałych pozycji siedzącej, a Eldersheim jest zdania, że w tym momencie na kolację, że Chrystus myje nogi uczniom.

Po myciu jego ręce, głowa rodziny siada, staje się małą ilością gorzkie zioła, dips je w słonej wodzie, i spożywa je, rozkładane na jego lewej kolan.

Żydowski tłumaczy, że tylko pierwszy Paschy miało być spożywane stałego, oraz okoliczności pośpiechu.

Podczas Passovers commemorative z pierwszych ich reclined "jak król [lub wolnego człowieka] na jego łatwość, a nie jako niewolników" - w tym prawdopodobnie następujący przykład niezależnego Rzymian, z którymi weszła w kontakt.

Po głową rodziny jest spożywana jego część gorzkie zioła, zajmuje podobne części, dips je w słonej wodzie, a ich ręce okrągłe do spożycia przez innych.

Następnie zajmuje się pośrodku przaśne ciasto, przerw w dwóch, i ukrywa się półtorej pod poduszkę lub z poduszką, które mają być rozpowszechniane i zjadłeś po kolacja.

Jeśli taka praktyka istniała w czasach Chrystusa, nie jest nieprawdopodobne, że z tej części, zwane Afikoman, że Eucharystia została.

Jak tylko tej części zawarte jest zarezerwowanych, druga połowa zostaje zastąpiona, miseczkę zawierającą placki przaśne jest tor, oraz wszystkich, stały się chwycić naczynia i uroczyście lift it up, chanting powoli w Aramejski: "To jest chleb utrapienia, które nasi ojcowie jedli w Egipt. W tym roku tutaj, w przyszłym roku w Jerozolima. W tym roku niewolników, wolne w przyszłym roku ".

Drugi Puchar

Naczynia następnie zastępuje wędziska i kości, palonej jaj, itp. przywrócone do ich miejsc powyżej.

Wszystkie usiąść, a najmłodszy syn pyta, dlaczego tej nocy przede wszystkim inne noclegi jedzą gorzkie zioła, chleb, a także w rozkładane postawy.

Szef domu potem opowiada, jak ich przodkowie byli balwochwalców, gdy Bóg wybrał Abrahama, jak byli niewolnikami w Egipt, jak Bóg je wydał, itd. Bóg jest chwalona i błogosławiony na Jego miłosierdzie wondrous ich narodu, i to w pierwszej części Ceremonia jest zakończone przez ich zerwania z niej na odmawianiu pierwszej części z Hallel (Psalm 112 i 114) i picia drugi kielich wina, które jest w posiadaniu triumphantly aloft i wezwał kielich z Haggadah lub opowieść o ocalenie .

Posiłku własna

Uroczystość jak dotąd tylko wstęp.

Posiłku właściwego teraz zaczyna.

Po pierwsze wszystkie umyć ręce, a następnie prezesem deklamuje błogosławieństwo nad chleby przaśne, a po zanurzył małe fragmenty z nich w słonej wodzie, spożywa je rozkładane.

On obok sztuk dystrybuuje do innych.

On również zajmuje kilka gorzkich ziół, dips je w charoseth, i podaje je do innych do spożycia.

On sprawia, że obok rodzaju Sandwich przez oddanie części koń-Rzodkiew między dwiema częściami chleb i wokół niego ręce, mówiąc, że jest on w pamięci świątyni i Hillela, którzy stosowane do zawijania kawałków wraz z baranka paschalnego, Przaśników, gorzkie zioła, i jeść je w wypełnianiu dowództwem Exodus 12:8.

Do prawidłowego kolacja serwowane jest teraz, i składa się z wielu potraw kursy uwielbiana przez Żydów, takie jak zupa, ryba, itp., przygotowane w ciekawy sposób nieznany do pogan.

Pod koniec posiłku część dzieci snatch w Afikoman, który został ukryty daleko, i to musi być wykupiony przez prezentuje - niestandardowy prawdopodobnie wynikających z błędnego tłumaczenia Talmudu.

To jest następnie dzielona pomiędzy wszystkie obecne i spożywane.

Box Oesterly i uważam, że jest to przeżycia z wcześniejszym czasie, gdy część z baranka paschalnego było przechowywane do końca i rozproszone, tak aby być ostatnią rzeczą, jedzone.

Trzeci Puchar

Gdy Afikoman jest spożywana, trzeci kielich jest wypełniona; łaski i po posiłku powiedział, i trzeci puchar pijany w odchylane postawy.

A kielich z winem jest już wylana dla proroka Eliasza, w martwej ciszy, która jest utrzymywana przez jakiś czas, i drzwi są otwarte.

Imprecations przeciw niewiernym, zaczerpnięte z Psalmów i Lamentations, następnie są recytowane.

Ograniczenia te zostały wprowadzone dopiero w średniowieczu.

Czwarty Puchar

Po czwarte kielich jest wypełniona i wielki Hallel (Psalmy 115-118), a modlitwa uwielbienia jest recytowane.

Przed pitnej czwarty puchar, Żydzi w niektórych krajach recytować pięć sztuk poetyckich, a następnie czwarty kielich jest pijany.

Pod koniec modlitwy prosząc Boga, aby zaakceptować to, co oni czynili jest dodawany.

Wśród Niemiecki Polski i Żydów tej modlitwy jest po popularnych piosenek.

W pozostałej części Paschę TYGODNIA

W tej samej uroczystości są przestrzegane następnego wieczora.

Zgodnie z ustawą z piętnastego i dwudziestego pierwszego miały być przechowywane jako uroczyste święta i dni odpoczynku.

Obecnie w XV i XVI, dwudziesty pierwszy i dwudziesty drugi są całe wakacje, wprowadzono niestandardowe wśród Żydów na rozproszenie, aby upewnić się, że spełnione w myśl przepisów ustawy o prawidłowe dni.

W pozostałe dni są w połowie wakacji.

Usługi specjalne są przechowywane w synagogach na całym Pascha tygodnia.

Dawniej dnia Pasch została ustalona przez rzeczywistych obserwacji [Schurer, historia narodu żydowskiego (Edinburgh, 1902), I, II, Dołączanie.

3]. Jest to obecnie wynikają z obliczeń astronomicznych.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Cornelius Aherne.

Przepisywane przez Johna Looby.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XI.

Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lutego 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


OESTERLY I BOX, religii i kultu synagogi (Londyn, 1907); DEMBITZ, Usługi Żydowskiej w synagodze i Home (Filadelfia, 1898); Ginsburg w KITTO, Cyclop.

Spośród Bibl.

Lit ..; Abrahams w Hastings, Dict.

Z Biblii, sv Paschy; SMITH, Bibl.

Dict.; Zangwill, Dreamers z getta (Londyn): JACOBS, żydowskiej Year Book (LONDYN, roczne); EDERSHEIM, Life and Times of Jesus the Messiah, II (Londyn, 1900), 479.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest