Poncjusz Piłat

Informacje Katolicki

Po depozycji najstarszy syn Herod Archelaos (którzy udało Etnarcha jak jego ojciec), Judei został umieszczony w ramach rządów rzymskiego prokuratora.

Piłat, którzy był piąty, kolejny Waleriusz Gratus w AD 26, miał większą władzę niż większość Prokuratorzy w ramach imperium, w uzupełnieniu do powszechnego obowiązku zarządzania finansami, miał moc najwyższego sądownie.

Jego niezwykle długi okres kadencji (AD 26-36) obejmuje cały obszar aktywnych posługi, jak św John the Baptist i Jezusa Chrystusa.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Jak Piłat był prokuratorem niekoniecznie z zawodów jeździeckich rangi, ale poza tym niewiele wiemy o jego rodzinie lub pochodzenia.

Niektórzy myśleli, że był tylko Freedman, wynikających z jego nazwę pileus (kapitalizacja uwolnionych niewolników), ale o tym nie wydaje się wystarczające dowody, i jest mało prawdopodobne, że Freedman byłby do osiągnięcia po takiej wagi.

W Pontii były Samnite gens.

Piłat należnych jego powołania do wpływem Sejan.

Oficjalny pobytu w Prokuratorzy był pałac Heroda w Cæsarea, gdzie nie było siły wojskowej około 3000 żołnierzy.

Te żołnierze do Jerozolima w tym czasie na święta, kiedy miasto było pełne obcych, i nie było większego zagrożenia wystąpienia zakłóceń, więc było, że Piłat miał przyjść do Jerozolima w chwili ukrzyżowania Jezusa.

Jego nazwisko na zawsze będzie pokryta z infamy ze względu na który brał udział w tej kwestii, chociaż w chwili okazało się dla niego małe znaczenie.

Piłat jest typ tego swiata człowiek, znając prawo i chciał zrobić to tak dalece, jak może się to odbyć bez osobistej ofiary wszelkiego rodzaju, ale co łatwo naciskom ze strony tych, których interesie jest to, że powinien on działać inaczej.

On chętnie by mieć uniewinniony Chrystusa, a nawet w poważnych wysiłków w tym kierunku, ale ustąpiła na raz, gdy jego własne stanowisko zostało zagrożone.

W innych wydarzeń z jego reguły nie są bardzo duże znaczenie.

Philo (ad Gaium, 38) mówi o nim jako sztywne, bezlitosnym i uporczywą.

Żydzi nienawidzili go i jego administracji, bo był nie tylko bardzo ciężkie, ale za mało wykazały ich susceptibilities.

Niektóre normy mając obraz Tyberiusz, który został utworzony przez niego w Jerozolima, spowodował wybuch, które zostały zakończone w masakrze nie sposób, biorąc pod uwagę Piłata.

W późniejszym terminie Tyberiusz zamówić go usunąć niektóre loszka tarcze, który był ustanowiony w Jerozolima pomimo tego remonstrances do ludzi.

Do zdarzenia, o których mowa w St Luke 13:1, z których krew Piłat Galilejczycy umieszczonych z poświęceń, nie jest gdzie indziej, o których mowa, ale jest całkiem w zgodzie z innymi autentyczne wydarzenia z jego rządów.

Był więc, nie martwcie się, że dalsze wrogie raportów powinny być przesyłane do cesarza, które go dotyczą.

Tendencja, już zauważalny w kanonicznych Ewangeliach, aby kłaść nacisku na starania o uregulowanie Piłat do Chrystusa, i w ten sposób jako łagodnego wyroku, jak to możliwe po jego przestępstwa, idzie dalej w Dziękujemy! Ewangelii oraz w późniejszych latach doprowadziły do twierdzenia, że On rzeczywiście stała się chrześcijańska.

W Abyssinian Kościoła szacuje go jako świętego, przypisuje mu się 25 czerwca i do Procula Claudia, jego żona.

Do przekonania, że stała się chrześcijańska sięga do drugiego wieku, można znaleźć w Orygenes (Hom., Mat., Xxxv).

W Grecki Kościół przypisuje jej święto w dniu 27 października.

Tertulian, Justyn Męczennik, jak mówić o sprawozdanie na temat Ukrzyżowania (nie istniejące) wysłane przez Piłata do Tyberiusza, z którego idei dużej ilości Dziękujemy! Literatury pochodzi.

Niektóre z nich były w chrześcijańskiej pochodzenia (Ewangelii Nikodema), inni przybyli z pogan, ale te wszystkie zginęła.

Jego zasady zostały doprowadzone do końca poprzez problemy, które powstały w Samarii.

An Imposter, iż obecnie, że w jego mocy, aby odkryć święty statków, które, jak sam stwierdził były ukryte przez Mojżesza na górze Garizim, dokąd zbrojnych Samarytanie przybyli w dużych ilościach.

Piłat wydaje się mieć na myśli całej afery było ciemno, obejmujące niektóre inne większe znaczenie projektu, bo hurried sił do ataku nich, a wielu zostało zabitych.

Ich odwołanie do Witeliusz, którzy w tym czasie był legata w Syria, że nic politycznego zostały przeznaczone, a skargę do Piłata całości administracji.

Był wzywany na Rzym w odpowiedzi na ich koszty, ale zanim mógł dotrzeć do miasta, cesarz Tyberiusz zmarł.

To ostatnie wiemy Piłata z autentycznych źródeł, ale legenda została zajęta z jego imieniem.

On to rzekł przez Euzebiusza (HE, ii, 7), na władze wcześniejszych pisarzy, którego nie nazwę, aby spadł do wielkich nieszczęść pod Kaligula, a ostatecznie do popełnił samobójstwo.

Inne informacje pochodzą ze źródeł mniej pełna.

Jego ciało, mówi "Mors Pilati", został wrzucono do Tybru, ale wody było tak zakłócany przez złego ducha, że jednostka ta została podjęta z Vienne i utopione w Renan, gdzie pomnik, zwany grób Piłata, jest nadal być seen.

W tej samej rzeczy nie wystąpił, była ponownie usunięte i utopione w jeziorze w Lozannie.

Jej ostateczne usunięcie było głębokie i Samotna Góra tarn, które później, zgodnie z tradycją, był na górze, nadal nazywany Pilatus, blisko Lucerna.

Prawdziwe pochodzenie tej nazwy jest jednak, należy dążyć do ograniczenia w obłoku, który często obejmuje góry, i służy jako barometr do mieszkańców Lucerna.

Jest w nim wiele innych legend o Piłat w folklor Niemcy, ale żaden z nich nie ma najmniejszych organ.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Arthur S. Barnes.

Przepisywane przez Lawrence Progel.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XII.

Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 czerwca 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest