Semiarians i Semiarianism

Informacje Katolicki

Nazwa często uwagę na konserwatywne większość na Wschodzie w czwartym wieku, w przeciwieństwie do ścisłego Arians.

Bardziej precyzyjnie jest to zarezerwowane (jak św Epifaniusz, "Hær" LXXI) dla strony reakcji czele Bazyli z 358 w Ancyra.

Im większa liczba biskupów wschodnich, którzy zgodzili się na odkładanie św Atanazy w Tyru w 335 i otrzymał Arians do komunii w Jerozolima na ich nawrócenie, nie były Arians, ale były one dalekie od wszystkich ortodoksyjnych.

Poświęcenia Rady z Antiochii w 341 umieścić przytacza jako religia, która została unexceptionable, ale dla jego pominięcie w Nicejsko "One Substance".

Nawet uczniowie Anius, takich jak George, biskupa Laodicea (335-47) i Eustazy z Sebaste (ok. 356-80), wstąpił do partii umiarkowanych, a po śmierci Euzebiusz z Nikomedii, przywódcy liczą faction, Ursacius, Valens, Germinius, nie byli związani z jakiegokolwiek wzoru, Konstancjusz Arianism się w nienawiści, choć lubił Atanazy jeszcze więcej.

Gdy Marceli z Ancyry zostało złożone w 336 był następcą przez Bazyli.

Marcellus był przywrócone przez Radę Sardica i papieża w 343, Bazyli, ale został przywrócony w 350 przez Konstancjusz, w ciągu którego uzyskał znaczny wpływ.

Był przywódcą rady w Sirmium w 351, która odbyła się przed Photinus którzy był diakon w Ancyra, i kanony tego Synodu rozpocząć od potępiając Arianism choć nie całkiem się do Nicejsko normy.

Bazyli miał później disputation z Arian Aëtius.

Po klęsce w Magnencjusz Mursa w 351, Valens, biskup tego miasta, stał się duchowym kierownikiem Konstancjusz.

W 355 Valens i Ursacius uzyskał wygnania z zachodnich spowiedników Euzebiusz, Lucyfer, Liberiusza, a następnie z Hilary.

W 357 sekund, które wydało Creed w Sirmium, lub "formuły Hozjusz", w którym homoousios i homoiousios były odrzucone.

Eudoxius, gwałtowne Arian, zajętych na Zobacz Antiochii, a wspierane Aëtius i jego uczeń Eunomius.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W 358 Bazylego Wielkiego Postu w wielu biskupów zostało gospodarstwie dedicatory święto nowy kościół był zbudowany w Ancyra, kiedy otrzymał pismo od Jerzego Laodicea odnoszących się do sposobu Eudoxius wyraziła zgodę na Aëtius i żebractwa Macedonius Konstantynopola, Bazyli, pozostałej części zmontowanego biskupów do dekretu wydalenia Eudoxius i jego zwolenników z Antiochii, że inne wielkie patrz zostały utracone.

W konsekwencji Synodu Ancyra opublikowała długo odpowiedzi skierowane do Jerzego i innych biskupów Fenicji, w którym recytuja Creed z Antiochii (341), dodając wyjaśnienia przed "unlikeness" Syna do Ojca nauczanych przez Arians ( Anomoeans, z anomoios), i pokazano, że bardzo pociąga imię ojca syna podobnych substancji (homoiousios, lub homoios kat ousian) Anathematisms są dołączane w którym Anomoeanism jest jednoznacznie potępione i nauczania "podobieństwo substancji" egzekwowane.

XIX tych kanonów zabrania stosowania również homoousios i tautoousios; to może być musztarda po obiedzie ze względu na wystąpienie Macedonius, jak Bazyli zdają się nie nalegała na później.

Legates zostały wysłane do hrabiego w Sirmium-Bazyli, Eustazy z Sebaste, ascetyczne nie dogmatyczne zasady, Eleusius z Cyzicus, follower z Macedonius i Leoncjusz II, którzy ksiądz był jednym z cesarskimi kapelanów.

Oni po prostu w czasie przybył do cesarza została użyczenia mu ucho do Eudoxian, ale teraz veered rundzie, i wydał pismo (Sozomen, IV, XIV) uznającej syn się "jak w istocie" do Ojca, i potępiając Arians z Antiochii.

Według Sozomen było w tym momencie Libenius, że został zwolniony z wygnania na jego podpisania przez trzy połączone fornmulæ Bazyli; wobec tej historii patrz Liberiusza, Papież.

Bazyli Konstancjusz przekonał do wezwania ogólne rady, Ancyra zaproponowano następnie Nikomedia, ale te ostatnie miasto zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi; Bazyli, więc został ponownie w Sirmium w 359, gdy miał Arianizers międzyczasie odzyskała ich pozycji z Germinius z Sirmium, George z Aleksandria, Ursacius i Valens, a Marcus z Arethusa, która odbyła się konferencja, która trwała aż do nocy.

A wyznanie wiary, wyśmiewał pod nazwą "dnia credo", został sporządzony przez Marcusa na 22 maja (Hilary, "Fragment. Xv").

Arianism została oczywiście odrzucona, ale homoios kata dziesięć ousian nie został dopuszczony, oraz wypowiedzi kata panta homoios ", podobnie jak we wszystkich rzeczy", został zastąpiony.

Bazyli był rozczarowany, a dodana do jego podpisania wyjaśnienie, że słowa "wszystko" oznacza nie tylko będzie, ale w istnienie i jest (kata dziesięć hyparxin kata do einai kai).

Nie z tej treści, Bazyli, George of Laodicea, a inni opublikowane wspólne wyjaśnienie (Epiph., LXXI, 12-22), że "we wszystkich rzeczy" musi zawierać "substancji";

Sąd strona ułożone, że dwie rady powinny być przechowywane w Rimini i Seleucja.

W Seleucji (359) z Semiarians były w większości, są obsługiwane przez ludzi, takich jak Święty Cyryl Jerozolima, jego przyjaciel Sylwan z Tarsu, a nawet Święty Hilary, ale nie byli w stanie zdobyć ich końcach.

Bazyli, Sylwan, i Eleusius, więc poszedł za wysłanników do Konstantynopola, gdzie odbyła się rada (360), które następnie w Rimini potępiając homoiousios wraz z homoousios i pozwoliło homoios samodzielnie, bez dodatku.

Ten nowy wynalazek zdanie było z Achacy z Cæsarea, którzy obecnie opuszczony przez extremer Arians i stał się liderem nowego "Homoean" stroną.

On pozyskanych z wygnania Macedonius, Eleusius, Bazyli, Eustazy, Sylwan, Cyryl, i inni.

Konstancjusz zmarł pod koniec 361.

Zgodnie Julian zesłańców zwróciło.

Bazyli był prawdopodobnie martwy.

Macedonius organizowane strony Syna, który wyznał, które mają być kata panta homoios, podczas gdy zadeklarowany Ducha Świętego, aby być minister i sługa Ojca i stworzeń.

Eleusius dołączył do niego, i tak zrobił Eustazy na czas.

To pozostałość po Semiarian stroną, która odbyła się w synody Zele i poza nią.

Przystąpienie Jovian, którzy była ortodoksyjną, skłoniły do wszechstronnych Achacy, Meletius z Antiochii i dwadzieścia pięć biskupów, aby zaakceptować Nicejsko formułę, dodając wyjaśnienie, że rozumie się przez Ojców Nicejsko homoousios jedynie homoios kat ousian.

Tak Achacy zajął się oryginalną formułę z Semiarians.

W 365 z Lampsakos Macedończycy montowane w ramach prezydencji Eleusius, i potępił Rad Ariminum i Antiochii (360), twierdząc ponownie w istocie podobne.

Ale zagrożenia z Arian cesarza Valens spowodowane Eleusius do podpisania Arian creed na Nikomedia w 366.

On wrócił do swojej diecezji pełne wyrzutów, i błagał o wyborze innego biskupa, ale jego diocesans odmówił niech dymisji.

Zachód był w pokoju pod Walentynian, więc wysłannikami Semiarians wysłał do cesarza i papieża, aby uzyskać pomoc.

Liberiusza odmówił ich zobaczyć, dopóki nie przedstawiła mu o spowiedzi wiary, która zawiera Nicejsko formuły.

On wydaje się być nieświadoma, że strona teraz odrzucił Divinity z Duchem Świętym, ale może nie było to prawdą z wysłannikami Eustazy i Sylwan.

W sprawie zwrotu z legates, dokumenty te zostały wniesione otrzymane z wielką radością przez Synod na Tyana, które zaakceptowały Nicejsko wiary.

Ale w innym Synodu Caria nadal odmówiła homoousion.

Dla reszty historii sekty, którzy są obecnie być nazywany Macedończycy, patrz PNEUMATOMACHI.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Johna Chapmana.

Przepisywane przez Douglas J. Potter.

Dedykowane do Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa w Encyklopedii Katolickiej, Tom XIII.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lutego 1912.

Remy Lafort, dd, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


W uzupełnieniu do bibliografii pod ARIANISM BISKUP i Euzebiusz z Nikomedii, zobacz artykuły z Basilius Ancyra, Eleusius, Eustazy z Sebaste przez Venables w słowniku. Chrystusa.

Biog.; Lichtensteinu, Euzebiusz von Nikomedien (Halle, 1903); LOOFS, Eustazy Sebaste und die von der Chronologie Basilius-Briefe (Halle, 1898).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest