Kodeks Synajski

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Sinaiticus kodeksu

Zaawansowane Informacje

Sinaiticus kodeksu, zwykle wyznaczony przez pierwszego listu do Hebrajski alfabet, jest jednym z najcenniejszych starożytnego MSS z Grecki Nowy Testament.

Z okazji trzeciej wizyty w klasztorze w St Catherine, na Synaj, w 1859, został odkryty przez dr Tischendorf.

Miał na poprzednią wizytę w 1844 uzyskano czterdzieści trzy pergamin odchodzi z LXX, który składa się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Leipsic, pod tytułem Kodeksu Frederico-Augustanus, po jego królewskiego patrona króla Saksonii.

W tym roku, o których mowa (1859) cesarzowi Rosja wysłała go do jego ścigania szukaj MSS, który był przekonany, były wciąż można znaleźć w klasztorze Synaj.

Historia jego znalezienia rękopisu Nowego Testamentu ma wszystkie zainteresowania na romans.

On dotarł do klasztoru w dniu 31 stycznia, ale jego śledztwa okazały się bezowocne.

Na 4 lutego miał rozwiązać, aby powrócić do domu bez zdobytego jego obiektu.

"W tym dniu, podczas spaceru z provisor w klasztorze, mówił z żalem wiele złego jego sukcesu. Powracający z ich Promenada, Tischendorf mnich wraz z jego pokoju, a tam był wyświetlany mu jego towarzysz, co nazywa się kopia z LXX, które, upiorne brata, własnością. PCz była zawinięta w kawałek szmatki, a na jego osiagnieciu pelnych zdolnosci do zaskoczeniem i radością z krytykiem bardzo przedstawiła dokument, który sam miał nadzieję, że biorąc pod uwagę wszystkie widzenia.

Jego obiekt został do zakończenia fragmentarycznie z LXX 1844, który miał być zadeklarowane do najstarszych wszystkich Grecki codices na vellum, że są istniejące, ale nie tylko, ale kopia w załączeniu Grecki Nowy Testament, z samym wieku, i doskonale kompletne, których nie chce mieć jedną stronę lub akapit. "Ten cenny fragment, po pewnym czasie negocjacji, uzyskał on w posiadanie, i przekazać ją do cesarza Aleksandra, którzy w pełni docenić jego znaczenie, i spowodował, że zostanie ona opublikowana w blisko jak to możliwe w faks, tak aby prawidłowo wykazują starożytnego pisma.

Cały kod składa się z 346 1 / 2 folios.

Spośród nich 199 należą do Starego Testamentu i 147 1 / 2 do nowego, wraz z dwoma starożytnych dokumentach nazywany List Barnaby i Pasterz Hermasa.

W księgach Nowego Testamentu stanąć w ten sposób:, cztery Ewangelie, listy Pawła, akty Apostołów, Katolickiego Epistles, Apokalipsa Jana.

To pokazuje, że Tischendorf tego kodeksu został napisany w czwartym wieku, i jest tym samym mniej więcej tym samym wieku, jak Watykan kodeksu, ale jednocześnie ostatnim chce większą część Mateusza i inne pozostawia się tu i tam obok, Sinaiticus jest tylko kopią Nowego Testamentu w uncial znaków, które są kompletne.

Tak więc jest to najstarsze istniejące PC kopię Nowego Testamentu.

Zarówno Watykan i Synaj codices były prawdopodobnie napisane w Egipt.

(Easton Illustrated Dictionary)

Kodeks Synajski

Zaawansowane Informacje

Kodeks ten jest określany przez Hebrajski charakter Aleph, choć Swete i kilka innych uczonych korzystać z literą S.

A Grecki rękopis Starego i Nowego Testamentu, z największych starożytności i wartości; znaleźć na Synaj, w St Catherine's Monastery, Konstantyn Tischendorf.

Był tam wizyty w 1844, pod patronatem Fryderyk August, król Saksonii, kiedy odkrył w koszu śmieci czterdzieści trzy odchodzi z Septuaginta, zawierających części I Par.

(Chron.), Jr., Neh., A Esther; był dopuszczony do ich podjęcia.

On również widział w księgach Isaias i Machabees I i IV, należące do tego samego kodeksu, jak fragmenty, ale nie mógł uzyskać ich posiadaniu; ostrzeżenie mnichów z ich wartości, Europa wyjechał na dwa lata i później publikowane na liście miał przyniósł ze sobą pod nazwą Kodeksu Friderico-Augustanus, po jego patrona.

Są one zachowane w Lipsku.

Na drugiej wizycie, w 1853 roku znaleziono tylko dwa krótkie fragmenty Genesis (które drukowane na jego powrót) i nic nie można dowiedzieć się z pozostałej części kodeksu.

W 1859 roku w trzeciej wizyty, tym razem pod patronatem z car, Alexander II.

Wizyta ta wydawała się również bezowocne, gdy w wigilię jego wyjazdem, w szansę rozmowy z steward, dowiedziałem się o istnieniu rękopisu tam, kiedy została ona podana do niego, widział bardzo rękopis miał zawierających poszukiwane, poza wszystkie jego marzenia, wielka część Starego Testamentu i cały Nowy Testament, oprócz List Barnaby, a część "Pasterza" Hermasa, z których dwa egzemplarze dzieła nie w pierwotnym Grecki były znane istnieją.

Myślisz, że "przestępstwa do snu", Tischendorf spędził noc kopiowanie Barnaba; musiał opuścić w godzinach porannych, po nie, aby przekonać się do mnichów niech mają rękopis.

Na Kair on zatrzymany w klasztorze należącym do tej samej mnichów (byli w Grecki Kościół Prawosławny) i udało się posiadanie rękopisu wysłał go tam transkrypcji; i wreszcie, w celu uzyskania go z mnichami jako przedstawienie car, Tischendorf's patrona i opiekuna ich Kościoła.

Lata później, w 1869, nagrodzone Czar dwóch klasztorów z darów pieniądze (7000 i 2000 rubli każdy) i dekoracji.

Rękopis jest leczenie w Imperial Biblioteka w Petersburgu.

Tischendorf opublikowane konta go w 1860 roku, a pod auspicjami do czar, wydrukowany w 1862 w faksowej.

Dwadzieścia jeden litograficznych fotografie wykonane z płyty zostały umieszczone w tej edycji, która została wydana w czterech tomów.

W następnym roku opublikował krytyczne wydanie Nowego Testamentu.

Wreszcie, w 1867 roku opublikowane dodatkowe fragmenty Księgi Rodzaju i numery, które były używane do wiązania innych wielkości w St Catherine's i został odkryty przez Archimandryta Porfirius.

Na czterech różnych okazjach, a następnie części oryginalnego rękopisu zostały wykryte, oni nigdy nie zostały opublikowane razem w jednym wydaniu.

W Kodeks Synajski, które muszą być zawarte pierwotnie całego Starego Testamentu, poważnie ucierpiała z okaleczenia, zwłaszcza w książkach historycznych od Genesis do Esdras (włącznie); pozostałej części Starego Testamentu fared znacznie lepiej.

Fragmenty książki i istniejące są: kilka wierszy z Gen., XXIII i XXIV, i od Num., V, VI, VII, I Par., IX, 27-XIX, 17; Esdras, IX, 9 do końca; Nehemias, Esther, Tobias, Judith, Joel, Abdias, Jonas, Nahum, Habacuc, Sophonias, Aggeus, Zachariasz, Malachias, Isaias, Jeremias, Lamentations, I, 1 II, 20; Ja Machabees, IV Machabees (Dziękujemy!, Natomiast kanoniczne II Dziękujemy! Machabees i III Machabees nigdy nie zostały zawarte w niniejszym kodeksie).

A ciekawy jest fakt, że zdarzenie Esdras, IX, 9 następująco I Par., XIX, 17 bez przerwy; pamiętać o korektor pokazuje, że siedem liści i Par.

zostały skopiowane do Księgi Esdras, prawdopodobnie przez pomyłkę w wiązanie rękopis, z którego został skopiowany Kodeks Synajski.

Nasze Esdras nazywa się w tym kodeksie, jak w wielu innych, Esdras B. Może to wskazywać, że po Esdras A, jak książka o nazwie Jerome III Esdras (patrz ESDRAS) jest nazwany w starożytnym codices; dowód nie jest pewny Jednak, jak IV Machabees jest tutaj wyznaczony Machabees D, tak jak zwykle, choć w drugiej i trzeciej książki Machabees były nieobecne z rękopisu.

W Nowym Testamencie jest kompletne, jak również List Barnaby, następujących Barnaby sześć liści są tracone, które prawdopodobnie również zawarte uncanonical literatury: "Pasterza" Hermasa jest niekompletny i nie można powiedzieć, czy innych dzieł ".

We wszystkich znajdują się 346 1 / 2 liści.

Kolejność Nowego Testamentu jest zauważyć, St Paul's Epistles poprzednich aktów prawnych; Hebrajczyków następujące II Thess.

Rękopis jest na dobrej pergamin; stron środka przez około 15 cali 13 1 / 2 cala; istnieją cztery kolumny do strony, z wyjątkiem książek poetyckich, które są napisane w dwóch kolumnach stichometrically większej szerokości; istnieją 48 linie do kolumny, ale w 47 katolickiego Epistles.

Cztery wąskie kolumny podaje strona wygląd starożytnego zwoju; nie jest niemożliwe, ponieważ Kenyon twierdzi, że był on w rzeczywistości skopiowane z papirusu roll.

Jest napisany w uncial znaków, dobrze uformowane, bez akcentów lub breathings, i nie wyłączeniem interpunkcji (czasami) apostrofu i pojedynczego punktu na okres.

Tischendorf oceniła, że istnieją cztery ręce zaangażowanych w piśmie z rękopis; w tym roku została generalnie przestrzegane.

On był mniej szczęśliwy w uzyskaniu akceptacji jego przypuszczeń, że jednym z tych pisarzy napisał również Nowy Testament w Watykanie Kodeksu.

On uznane siedem korektorów w tekście, jeden z nich contemporaneous w piśmie z rękopisu.

W Ammonian sekcjach i Eusebian Kanonów są podane na marginesie, prawdopodobnie przez współczesnych strony, które wydają się być nieznane dla pisarza, jednak, którzy po innego podziału.

W błędy pisarskie nie są dość liczne, Gregory wyroku.

W tym wieku rękopis szeregach obok Codex Vaticanus.

Jego starożytności jest podana w formie pisemnej, przez cztery kolumny na stronie (ze wskazaniem, prawdopodobnie z przejścia z rolki do kodeksu formie rękopisu.) Przez brak dużych początkowych liter i ornamentów, przez rzadkość występowania znaków interpunkcyjnych, przez krótki tytuły książek, obecność oddziałów tekst antedating Euzebiusz, dodanie Barnaba i Hermasa, itp. Takie wskazania są wywołane przez ekspertów na miejscu w czwartym wieku, wraz z Codex Vaticanus, a niektóre czas przed Kodeks Aleksandryjski i Kodeks Ephræmi Rescriptus; tego wniosku nie jest poważnie kwestionowane, choć możliwość wczesnego wieku piątej Data jest przyznany.

Jego pochodzenie zostało przypisane do Rzym, Włochy Południowe, Egipt, a Cezarei, ale nie może być ustalona (Kenyon, Podręcznik do Krytyka tekstu z Nowego Testamentu, Londyn, 1901, str. 56 sqq.).

Wygląda na to, aby były jednocześnie w Cezarei, jeden z korektorów (prawdopodobnie z VII wieku) dodaje tę notatkę na koniec Esdras: "Ten kod został w porównaniu z bardzo starożytnych pierwotny, który został rozwiązany przez ręce świętego męczennika Pamphilus [d. 309]; których pierwotny zawarte na koniec okresu subskrypcji w swoim ręku "podjętych i poprawione zgodnie z Hexapla Orygenesa z: Antoniusz porównaniu: I Pamphilus, on rozwiązany".

Pamphilus było, Euzebiusz, założyciel biblioteki w Cezarei.

Niektórzy są nawet skłonni odniesieniu Kodeks Synajski jako jeden z pięćdziesięciu rękopisów, które Konstantyn bade Euzebiusz z Cezarei, aby mieć przygotowane w 331 kościołach do Konstantynopola, lecz nie ma jego znak został w Konstantynopolu.

Nic nie jest znana jego historia później do jego odkrycia przez Tischendorf.

Tekst Kodeks Synajski posiada bardzo bliskie podobieństwo do Codex Vaticanus, choć może nie pochodzić od tego samego przodka natychmiastowym.

W ogóle, Codex Vaticanus jest umieszczony w pierwszym punkcie czystości przez współczesnych uczonych i Kodeks Synajski obok.

Jest to szczególnie prawdziwe, do Nowego Testamentu, Ewangelii.

Różnice są częstsze w Starym Testamencie, gdzie codices Sinaiticus i alexandrinus często zgadzają.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez John Francis Fenlon.

Przepisywane przez Sean Hyland.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom IV.

Opublikowany 1908.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest