bębenek

Informacje Katolicki

Nazwa górze Thabor, jest świadczone w Septuaginta, jak i w Jeremias Osee i jak.

Jest to w ramach tej ostatniej postaci (Itabyrion lub Atabyrion), aby zamontować w liczbach historycznych dzieł dawnych przodków.

Arabowie nazywają ją Jebel i Tur (góra górach), nazwisko, które dają również do plików Garizim, Synaj, a Oliwną.

Mount Thabor wyróżnia się wśród gór Palestyny na jego malowniczym miejscu, jego zarys wdzięku, zadziwiające roślinności, który obejmuje jego stronach wapienne skały, a blask widok z jej szczytu.

Niemal na wszystkich stronach odizolowane i prawie w półkolistą kształt jej szczyt hossy w 1650 stóp nad Równina Esdraelon, którego granice na północy i wschodzie, o pięć mil na południowy-wschód od Nazaretu.

To osiąga wysokości 1843 stóp nad poziom Morza Śródziemnego i 2540 stóp powyżej, że w Lake of Tiberias.

Josephus (Bell. Jud., IV, I, 8) daje jej wysokości trzydziestu stadionów, 18201 lub nogi, ale niewątpliwie wykorzystały liczba (cztery stadiony lub 2427 stóp), które copyist muszą być zastąpione (trzydzieści ).

Szczyt stanowi płaskowyż podłużne około 3000 stóp długości, od północno-zachodniej do południowo-wschodniej, 1000 szerokości.

Oko jest natychmiast przyciąga na północny-wschód przez gigantyczne masy Wielkiej Hermonu, a następnie do doliny z Jordania, Lake of Tiberias i łańcuchy górskie Chauranu, Basan, i Galaad.

W południe są Naim i Endor u podnóża Jebel Daby lub Mount More (Sędziów 7:1), nieprawidłowo zidentyfikowane przez Euzebiusza i St Jerome z Little Hermon (Ps. xli, 7); nieco dalej od postrzegany jest Mount Gelboe.

Westward bogatych rozciąga się równina z Esdrelon w miarę górze Karmel i niezliczone biblijne i historyczne miejscowości mieszać myśli z przeszłości.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Mount Thabor jest przedmiotem poetyckich porównań ze strony Psalmista (Ps. LXXXVI, 13), Proroka Jeremias (XLVI, 18), Proroka i Osee (v, 1).

Piękne górskie również odgrywa istotną rolę w historii.

Nie prorokini Debbora potajemnie montowane 10000 Izraelici pod dowództwem Barac, którzy następnie skokowa w dół na wojsko Sisara i włożył go do lotu na torrent z Cison (sędziowie 6:2-7:18-19).

Na podział Ziemi Obiecanej, Thabor stanowiły granicę pomiędzy Isachar i Zabulona (Jozuego 19:22).

W pokolenia Zabulona, lecz blisko Dabereth, miasto Isachar, Księga Josue (XIX, 12) wspomina o mieście Coseleththabor, w Hebrajski Chisloth-Thabor, co oznacza "stoku lub strony Thabor".

I Par.

(vi, 77) również mówi o miasto nazywane po prostu Thabor Zabulona i przypisany do lewitów pochodzić od Merariego.

Jest to skrócona forma nazwy tego samego miasta, i prawdopodobnie jest taki sam jak ten, który jako Dabour dane wśród miast Galilejczykiem podbijany przez Ramzesa II, w zależności od "Papirus Anastasii" (I, XXII, 2).

Polybius (Hist. V, LXX, 6) odnosi się, że w 218 pne Antioch Wielki złapany przez stratagem miasta Atabyrion w Galilei.

Historia nie czyni dalsze wzmianki o tym mieście, nawet w związku z krwawych bitew walczyły u podnóża Mount Thabor w 53 pne między Alexander, syn Arystobula, a Gabinius, porucznik Pompey ( "Ant. Jud." XIV, VI, 3; "Bell. Jud.", I, VIII, 7).

Euzebiusz samo odnosi się do niego ponownie w słowach "… Dabira wsi z Żydami na górze Thabor" ( "Onom.", Wyd. Klostermann, 78).

Dabereth (Jozuego 19:12, 21:28) jest bezdyskusyjnie Dabûriyéh nowoczesnych wsi, u podnóża Mount Thabor w kierunku zachodnim.

A dziesięć minut "wstępował na północ od Nazaretu doprowadza do ruiny jeden z Hebrajski miejsce nazywane przez tubylcy Khirbet Daboura (ruiny Daboura), a także Abu Amoûd (ojciec kolumn).

To jest miejsce biblijnej Ciseleth Thabor z Daboura z Egipcjanami, a Atabyrion z Greków.

To polecił drogowego kempingowych i wojska.

Podczas Bunt Żydów przeciw Rzymianom, Josephus otoczony "pola Thabor" w ścianie circumvallation dwadzieścia sześć stadionów lub około dwóch mil w obwodzie, którego zadaniem było dokonane w czterdzieści dni.

To tworzy swego rodzaju przekształcenia obozu, gdzie buntownicy, prowadzonej od wszystkich kierunkach, szukać schronienia w celu zorganizowania ich ostatniego stoiska.

Wespazjan, porucznik, Placidus, marched przed nimi życie z 600 jeźdźców, enticed je do zwykłego przez stratagem, i pokonał je całkowicie ( "Życie", 37 "; Bell. Jud.", II, IV, xx, 6; i , 8).

W czwartym wieku naszej ery górze Thabor, która została uznana za scenę Przemienienia Chrystusa, stał się miejscem pielgrzymek i surmounted przez bazyliki i kilka kościołów i kaplic.

W 1101 mnisi z benedyktyńskiego przebudowany sacrum i obiektów wzniesionych wzbogaconej Abbey, gdy sprzeciwiał kilka ataków przez Saracenów, ale po Bitwa pod Hittin (1187) mieli do rezygnacji z góry.

Melek el Adel zbudował tam (1210-12) i dużych stałych twierdzy, który na próżno krzyżacy zaatakowane w 1217, aw roku następnym Melek el Adel spowodował, że zostanie ona rozebrana.

Płaskowyżu na górze Thabor jest obecnie zajmowanych przez franciszkanów i Schismatic Grecki mnichów.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Barnaba Meistermann.

Przepisywane przez WGKofron.

Z podziękowania dla ks.

John Hilkert, Akron, Ohio W Encyklopedii Katolickiej, Tom XIV.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lipca 1912.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


ROBINSON, Researtches biblijnych w Palestynie, III (Boston, 1841); Badanie W. Pal.

Wspomnienia (Londyn, 1881); Guérin, Description de la Palestyna: Galilée (Paryż, 1880); MEISTERMANN, Le Thabor mons (Paryż, 1900).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest