Thomas chrześcijan

Informacje Katolicki

Starożytny ciała chrześcijan na wschód i na zachód od wybrzeży Indie, twierdząc, duchowe pochodzenie od Apostoła St Thomas.

Tematem będą traktowane zgodnie z następującymi głowic:

I. wczesnych tradycji i ich związku z Apostoła St Thomas

II. W grobie Apostoła w Mylapur

III. Ten utrzymany przez Kościół Edessan

IV. W najwcześniejszym okresie ich nie posiadają one napisane ale tradycyjne historii

V. Zapis tych tradycji zawarte w oświadczeniu z dnia rękopis 1604

VI. Syryjską kupiec Thomas Cana przylatuje w Malabar, ważnym wydarzeniem w ich historii i społecznych korzyści z nich

VII. Pojawienie również dwóch pobożnych braci-budowniczych kościoła

VIII. Stare kamienne krzyże i napisy

IX. Ich wczesne prelates

X. te były zakażone Nestorianizm chrześcijan przed 1599?

XI. Medieval podróżnych na chrześcijan Thomas

XII. Ich dwa ostatnie biskupów syryjskich

XIII. Arcybiskup Menezes i Synodu Diamper

XIV. Ich trzech pierwszych jezuitów biskupów

XV. W Karmelu Okres

XVI. Dwa łacina Vicars Apostolska

XVII. Podzielony na trzy dekanatów z rodzimych biskupów

I. wczesnych tradycji i ich związku z Apostoła Thomas Interes w historii tych chrześcijan wynika z więcej niż jednej funkcji.

Ich pochodzenie starożytne jednocześnie przyciąga uwagę.

Teofil (surnamed indyjskie) - Arian, wysłany przez cesarza Konstancjusz (około 354) na misję do Arabii Felix i Abyssinia - jest jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym, którzy zwraca naszą uwagę na nich.

On został wysłany, gdy bardzo młode i jeden Divoeis zakładnikiem, by mieszkańcy na Malediwy, do Rzymian w panowania Konstantyna Wielkiego.

Jego podróże są rejestrowane przez Philostorgius, Arian Grecki historyk Kościoła, którzy odnoszą się, że Teofil, po spełnieniu swojej misji do Homerites, popłynął na wyspę jego domu.

Thence wizyty innych częściach Indie, zreformowania wielu rzeczy - dla chrześcijan miejscu usłyszał czytania Ewangelii w posiedzeniu, itp. To odniesienie do organu chrześcijanie z kościoła, kapłan, liturgia, w bezpośrednim sąsiedztwie na Malediwy, może odnosić się jedynie do chrześcijańskiego Kościoła i wiernych na sąsiednie wybrzeża Indie, a nie na Cejlon, który był znany nawet wówczas pod nazwy własne, Taprobane.

Osoby, o których mowa były znane chrześcijan jako ciało którzy mieli liturgii w języku Syryjski i zamieszkałych na zachodnim wybrzeżu Indie, tj. Malabar.

Ten Kościół jest położony obok wymienionych przez Kosmy i Indicopleustes (około 535) "Mężczyzna (Malabar), gdzie pieprz rośnie", i dodaje, że chrześcijanie z Cejlonem, którego określa jako Persów, a "tych Malabar" (ta ostatnia On pozostawia nieokreślony, więc muszą być tubylcy z kraju) miał biskup zamieszkałych na Caliana (Lublin), ordynowany w Persji, oraz jeden również na wyspie Socotra.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
II. W grobie Apostoła w Mylapur

Święty Grzegorz z Tours (Glor. Mart.) Przed 590, doniesienia, że Theodore, którzy pielgrzym miał zniknąć do Galia, powiedział mu, że w tej części Indie, gdzie w korpusie (kości) Tomasz Apostoł miał pierwszy odpoczynek (Mylapur na wschód lub na Wybrzeże Koromandelskie Indie), stanął klasztor i kościół uderzające wymiary i elaboratedly zdobione, dodając: "Po długim odstępie czasu pozostaje te zostały usunięte stamtąd do miasta Edessy".

Lokalizacja pierwszy grób Apostoła w Indie to dowód zarówno jego męczeństwo i jego apostolstwie w Indie.

Dowody na to, że Theodore o eyewitness którzy udała się zarówno groby - pierwszy w Indie, natomiast drugi był w Edessy.

Prymitywne chrześcijan, w związku z tym, jak znaleźć na wybrzeżu, na wschód i zachód, świadka i zlokalizować grób na Mylapur, "Thomas", nieco na południe od Madras, żadne inne miejsce w Indie określa wszelkie roszczenia do posiadania grób , Ani jakiegokolwiek innego kraju.

Na tych faktach oparta jest na ich roszczenia są znane jako Thomas chrześcijan.

III. Ten utrzymany przez Kościół Edessan

Kolejny dowód może być wskazane, aby uzasadnić to twierdzenie.

A syryjskie kościelnego kalendarza wczesnej daty potwierdza powyższe.

W notowań podane poniżej dwa punkty są zauważyć, które wspierają jej starożytności - fakt nazwa nadana Edessy i fakt pamięci tłumaczeń relikwie Apostoła było tak świeże pisarza, że nazwa poszczególnych którzy miał przyniósł im jeszcze pamiętać.

Wpis brzmi: "3 lipca, Thomas którzy była kolczyk w lance w Indie. Jego ciało jest w Urhai [nazwa starożytnej Edessy], które zostały tam wprowadzone przez handlowca Khabin. Wielkim festiwalu".

Jest tylko naturalne oczekiwać, że powinniśmy otrzymać z Edessy pierwszej ręki dowody na usunięcie relikwie do tego miasta, i nie jesteśmy rozczarowani, St Ephraem, wielkiego doktora Kościoła syryjskiego, opuścił nas wiele szczegółów w jego pismach.

Ephraem przybył do Edessy na zrzeczenie Nisibis do Persów, a mieszkał tam od 363 do 373, gdy zmarł.

Dowód ten znajduje się głównie w jego rytmiczne kompozycje.

W czterdzieści sekund jego "Carmina Nisibina" On mówi nam Apostoł został skazany na śmierć w Indie, a jego zwłoki były następnie pochowano w Edessy, sprowadzonych tam przez kupca.

Ale jego nazwisko nie jest podane; w tym dniu imię zlikwidował obecnie popularnych pamięci.

To samo jest powtórzone w różne formy w różnych jego hymnów edytowany przez Lamy (Ephr. Hymni et Sermones, IV).

"To było na ziemi ciemny lud był wysłany, aby ubrać im chrztu w białych szatach. Jego wdzięczny te rozwiane Indie, bolesne ciemności. To był jego misji espouse Indie do One-zrodził. Handlowca jest błogosławiony za tak wielki skarb. Edessy w ten sposób stała się błogosławioną przez miasto posiadające największe perły Indie mogłyby przynieść. Tomasza działa cuda w Indie, a na Edessy Thomas jest przeznaczony do chrzcić narody i perwersyjne Steeped in ciemności, i że w kraju Indie. "

IV. W najwcześniejszym okresie ich nie posiadają one napisane ale tradycyjne historii

Te chrześcijanie nie mają pisemne zapisy dotyczące zdarzeń z ich życia społecznego od czasu ich konwersji do przyjazdu do Portugalski na wybrzeżu, podobnie jak Indie nie miał historii, aż do przybycia do Mohammedans.

V. Zapis tych tradycji zawarte w oświadczeniu z dnia rękopis 1604

Na szczęście w British Museum posiada dużą kolekcję składającą się z kilku tomów folio zawierająca rękopisy, listy, raporty itp., misje jezuitów w Indie i poza nią; wśród tych dodatkowych wielkości 9853, począwszy od liści 86 w ołówek i 525 w tuszu, znajduje się "raport" w sprawie "Serra" (nazwę, za pomocą którego wyznaczone Portugalski Malabar), napisany w Portugalski przez jezuickiego misjonarza, noszący datę 1604, ale nie podpisane przez pisarza, istnieją dowody na to, że ten "Raport" wiadomo, F. de Souza, autor "Conquistado Oriente", i wykorzystywane przez niego.

Pisarz ma starannie ułożyła tradycyjnych rejestr tych chrześcijan; dokument jest jeszcze niepublikowanych, stąd jego znaczenie.

Wyciągi z tego samego, obejmujące co można powiedzieć na początku tej historii, będzie oferować najlepszą gwarancją, że mogą być oferowane.

Pisarz z "Raportu" wyraźnie informuje nas, że chrześcijanie nie miał pisemnych zapisów historia starożytna, ale w całości opierała się na tradycji wydanych przez ich starszych, i tych, które były najbardziej tenaciously załączeniu.

Ich najwcześniejszym okresie rekordy tradycja, że po śmierci Apostoła swoich uczniów pozostał wierny przez długi czas, wiara była propagowane z wielką gorliwością i Kościoła znacznie wzrosły.

Ale później, wojen i głodu supervening, Thomas chrześcijanie Mylapur dostał rozproszone i szukać schronienia gdzie indziej, a wiele z nich wrócił do pogaństwa.

Chrześcijanie, jednakże, którzy byli na stronie Cochin, fared lepszy niż poprzedni, od rozprzestrzeniania Coulac (Quilon) Palur (Paleur), wieś w północnej Malabar.

Te fared miał lepiej, gdyż mieszkał w ramach rodzimych książąt którzy rzadko zakłócać ich wiara, i prawdopodobnie nigdy nie poniósł rzeczywistym, takich jak prześladowania dosieglo ich bracia z drugiej strony wybrzeża, poza jednym z pierwszorzędne rajahs z Malabar, Cheruman Perumal, miał przyznane na ich stan cywilny.

Wspólna tradycja w kraju utrzymuje, że od czasu Apostoła siedmiu Kościołów zostały zbudowane w różnych częściach kraju, oprócz jednej, która Apostoła sam wzniósł na Mylapur.

Ta tradycja jest w posiadaniu większości tenaciously i zostało potwierdzone przez "Raport".

On twierdzi, że Tomasz Apostoł, po Przekonywanie mieszkańców wyspy i utworzenia tam Socotra chrześcijańskiej wspólnoty, miał przyjść do ponad Malabar i wylądował w Cranganore starożytnego portu.

Posiadają oni, że po głosząc w Malabar Apostoł udał się do ponad Mylapur na Wybrzeże Koromandelskie; jest to możliwe za pośrednictwem któregokolwiek z wielu tras w całej podziału pasma górskie, które były powszechnie znane i wiele uczęszczanych w dawnych czasach.

W Socotrians jeszcze zatrzymany, gdy ich wiara w 1542 St Francis odwiedził je na swojej drodze do Indie.

W piśmie z dnia 18 września tego samego roku, skierowane do społeczeństwa w Rzym, opuścił on interesujący ze względu na stan degenerate chrześcijan nie znalazł, którzy byli Nestorians.

On także mówi nam one powodują specjalnych wyróżnień dla Apostoła Thomas, domagający się potomkowie chrześcijan zrodził się, że Jezus Chrystus przez Apostoła.

Do 1680, kiedy z Karmelu Vincenzo Maria di Santa Catarina wylądował tam znaleźć Christanity zupełnie wymarły, tylko tyle jeszcze ślady pozostałe.

Do wyginięcia tej prymitywnej Christanity jest ze względu na ucisk na Arabów, którzy obecnie stanowią główne ludności wyspy, oraz do scandelous zaniedbania w Nestorian patriarcha którzy w byłym razy były wont do dostaw biskupa i duchowieństwa na wyspie.

Kiedy św odwiedził wyspy Nestorian jeden kapłan był jeszcze w cenę.

VI. Syryjską kupiec Thomas Cana przylatuje w Malabar

Istnieje jeden incydent w długim okresie izolacji od chrześcijan Thomas od reszty w świat chrześcijańskich, które nigdy nie są zmęczeni odnoszenia, i to jest jedna z ich znaczenie dla stanu cywilnego ona przyznana i zabezpieczona do nich w kraju.

To jest narracji o przybyciu na syryjskie kupca na ich brzegach, niektóre marca Thoma Kanie - Portugalski mieć nazwę go Cananeo i stylizowany mu Ormiański, który nie był.

On przybył drogą morską na wybrzeżu i wszedł do portu Cranganore.

Król Malabar, Cheruman Perumal, był w pobliżu, oraz po otrzymaniu informacji o jego przybyciu wysłał do niego i przyznał mu się do jego obecności.

Thomas był zamożny kupiec którzy mieli prawdopodobnie pochodzą z handlu; Król wziął sprowadza się do tego człowieka, i kiedy wyraziła chęć nabycia gruntu i dokonać rozliczenia Króla łatwo przystąpiły do jego wniosku i niech zakup gruntów, a następnie pustostanów, w Cranganore.

Zgodnie króla zamówienia Thomas szybko zgromadzić wielu chrześcijan z okolicznych krajów, które pozwoliły mu na rozpoczęcie na terenie miasta oznaczony dla jego zawodu.

On to rzekł do zebranych siedemdziesiąt dwa rodzin chrześcijańskich (jest to liczba tradycyjnych zawsze wspomniano) i zainstalowano je w jak wielu oddzielnych domów wzniósł dla nich; dołączyć do każdego mieszkania jest wystarczające kawałek ziemi do uprawy warzyw na wsparcie z rodziny, jak jest zwyczaj w kraju.

On również wzniesiony mieszkanie dla siebie i ewentualnie kościół.

Zezwolenie na posiadanie ziemi i mieszkań wzniesiony został przyznany przez Thomasa czynem pierwszorzędne Pana i Rajah z Malabar, Cheruman Perumal, powiedział zostały ostatniego wiersza, następnie kraj został podzielony pomiędzy jego feudatories.

(Szczegóły podane wyżej, jak również, co następuje z miedzi tablicy dotacji są zaczerpnięte z "Raportu"). To samo porozumieniem również mówić o kilka przywilejów i odznaczeniem przez króla do siebie Thomas, jego potomstwo, i do chrześcijan Thomas, przez które te wspólnoty uzyskany status powyżej dolnej klas, które się do nich równa Nayars, klasa średnia w kraju.

Akt brzmią następująco:

Maj Cocurangon [nazwa osobowych król] jest zamożnych, cieszyć się życiem i żyć długo 100000 lat, Boski sługa bogów, silny, prawdziwy, po prostu, pełen czyny, rozsądny, potężne na całej ziemi, szczęśliwy, jako zwycięzca, chwalebne , Słusznie zamożnych w służbie bogów, w Malabar, w mieście z Mahadeva [wielki idol w świątyni w pobliżu Cranganore] panującego w roku rtęci w siódmym dniu [Portugalski tekst: ona nie tepo de Mercurio de Feu nie dia, itp.] usta w marcu przed pełni księżyca tym samym król Cocurangon jest w Carnallur nie wylądował Thomas Cana, starszy mężczyzna którzy przybyli na statku, które chcą zapoznać się z krańców Wschodu.

A niektórzy ludzie widząc jak on przybył poinformował króla.

Król sam przyszedł i zobaczył i przesyłane do głównego Thomas człowieka, a on wysadzeni i przyszedł przed króla, którzy graciously mówił do niego.

To zaszczyt go dał mu swoje nazwisko, styling go Cocurangon Kanie, i udał się na odpoczynek w jego miejsce, a król dał mu miasto Mogoderpatanam (Cranganore) na wieki.

A tym samym król jest w jego wielkiego dobrobytu wyszedł jeden dzień na polowanie w lesie, a on pospiesznie wysyłane do Thomasa, którzy przyszli i stanęli przed królem w sprzyjające godziny, a król konsultacji z astrologer.

A potem głos zabrał król do Thomasa, że powinien on zbudować miasto w tym lesie, a on się szacunkiem i odpowiedział królowi: I wymaga tego lasu dla siebie ", a król nadał mu go na wieki.

I niezwłocznie inne dni roku rozliczone w lesie i jego oczy mu oddać na nią w tym samym roku w dniu jedenastego kwietnia, oraz w czasie propetious oddał go do Thomasa dla dziedzictwa w imię króla, którzy po raz pierwszy położył kamień kościoła i domu Thomas Cana, i zbudował tam miasto dla wszystkich, i wszedł do świątyni i modlił się tam w tym samym dniu.

Po tych rzeczy Thomas sam udał się do stóp króla i jego oferowanych prezenty, i to on zwrócił się do króla, aby dać mu do tego kraju i jego potomstwo, i zmierzył się dwieście sześćdziesiąt cztery Słoń łokci i dał im Thomas i jego potomstwo na wieki, i wspólnie sześćdziesiąt dwa domy, które natychmiast wzniósł tam, ogrody i ich obudowy i ścieżek i granic wewnętrznych i stoczni.

Potem przyznano siedem rodzajów instrumentów muzycznych i wszystkich wyróżnieniem i prawo podróżujących w palanquin, a on przyznanych mu godność i przywilej rozprzestrzeniania dywany na ziemi i korzystania z sandałów i wyprostowany jeden pawilon na jego bramy i jazda na słonie, a także pięć podatków do Tomasza i jego towarzysze, zarówno mężczyzn jak i kobiet, dla wszystkich jego stosunkach i do jego zwolenników prawa na wieki.

Wspomniany król dał mu imię i książąt świadkiem tych go ...

Następnie nazwiska ośmiu świadków, a uwaga zostaje dodany przez Portugalski tłumaczy, że jest to dokument, na mocy którego cesarz wszystkich Malabar dał ziemię do Cranganore Thomas Kanie, a także do chrześcijan Thomas.

Ten dokument, przepisywane z rękopisu "Raport", został starannie przetłumaczony na Angielski, gdyż stanowi "Wielkiej Karty" w St Thomas chrześcijan.

"Raport" dodaje: "a ponieważ w tym czasie liczyli się oni w czasach cykli dwanaście lat w zależności od specjalizacji, więc oni mówia w Olla [Malajalam kadencji na pisemny dokument na liściach palmowych] powiedział, że osada powstała w rok rtęci ... że tryb zaliczanie jest całkowicie zapomniany, za ostatnie siedemset siedemdziesiąt dziewięć lat we wszystkich Malabar tym czasie została uznana przez Quilon epoki. Jednakże, ponieważ powiedział Perumal, jak powiedziałem powyżej, zmarł ponad tysiąc dwieście lat, to w następujący sposób: w tym samym liczbę lat które upłynęły od Kościoła i chrześcijan, zostały ustalone w Cranganore ".

Pisarz z "Raportu" wcześniej stwierdził, "to i tysiące dwieście pięćdziesiąt osiem lat i od Perumal, jak powiedziałem wyżej, zmarł w pierwszym w marcu".

Wyciągania daty "Raport" to dać AD 346 do śmierci.

Diego de Couto (Decada XII), cytując powyższe dotację w całości, mówi, że syryjskich chrześcijan poprawki AD 811, odpowiadającą dacie ponoszone w sprawie dotacji; pierwsze jest zbyt wcześnie, a drugi jest około prawdopodobnym terminie.

"Raport" informuje nas, że miedź tablice, na których taki czyn lub dotacji zostało wpisane zostały zabrane do Portugalia przez Ojców Franciszkanów, którzy pozostawili tłumaczenia tego samego.

Wiadomym jest, iż syryjskiego biskupa Malabar, Mar Jacob, był złożony z czynnikiem Cochin wszystkie syryjskie miedzi dotacje na bezpieczne zatrzymanie; zapewniając jednak, że w razie potrzeby mogą zostać miał dostęp do tego samego.

Gouvea na str.

4 jego "Jornada" mówi, że po niektórych pozostał tam przez długi czas nie można było znaleźć i zostały utracone przez niektóre niedbalstwa; Couto de twierdzi w tym samym fragmencie cytowany powyżej, a także gdzie indziej.

W 1806 na propozycję ks Claude Buchanan, pułkownik Macauly, brytyjskiego rezydenta, nakazała dokładnej wyszukiwania dla nich i oni się w rejestrze pokoju Cochin miasta.

W tabelach zawartych następnie (1) dotację Irani Cortton w Cranganore, oraz (2) zestaw tablic z dotacji do Maruvan Sopi Iso z Quilon, ale również do dotacji Thomas Kanie nie były wśród nich, gdyby nie będą usunięte zostały znalezione z drugiej płyty, to potwierdza oświadczenie pisarza z "Report", które zostały podjęte w celu Portugalia.

Od tego, co stwierdzono w królewskim do aktu Thomas Cana może on zostać uznany za pewny, że ten ostatni przyniósł mu małą kolonię z Aramejczycy z Mezopotamii, przyznał uprawnienia do włączenia jego towarzysze, zarówno mężczyźni jak i kobiety, i wszystkie jego stosunki.

VII. Pojawienie również dwóch pobożnych braci-budowniczych kościoła

Oprócz przybycia Thomas Kanie i jego kolonii, które przez pierwszych chrześcijan korzystały znacznie, "Raport" odnotowuje również w tym przybycia na wybrzeżu dwie osoby o nazwie Soper ISO i Prodho; są one zostały rzekł do braci i mają mieć zostały Aramejczycy.

"Raport" zawiera następujące dane; przybyli do posiada promonotory naprzeciwko Paliport po północnej stronie, która nazywa się Maliankara, i one wchodziły do portu, z dużym ładunku drewna do budowy kościoła i na tej książki chaldejski Serra nie ma wzmianki o nich, chyba że zostały one braci, wszedł do Quilon, zbudował kościół tam i pracował kilka cudów.

Po śmierci zostały one pochowane w kościele mieli wzniesiony, to powiedział, że zbudowany innych mniejszych kościołów w kraju, zostały one uznane za pobożnych mężczyzn i były później zwanych świętych, ich własny kościół poświęcony został ostatecznie do nich, jak również inne w kraju.

Arcybiskup Alexis Menezes potem zmienił poświęcenie tych kościołów do innych świętych, w rzymskim kalendarzu.

Istnieje jeden ważny element, że "Raport" zakonserwowane: "powiedział braci zbudował kościół Quilon w setną lata po fundacji Quilon."

(Ta era rozpoczyna się od 25 sierpnia, AD 825, oraz datę będzie zatem AD 925).

Druga z wyżej wymienionych miedź-płyty wspomnieć Meruvan Sober ISO, jeden z braci powyżej.

"Raport" również wspomina o pilgims pochodzących z Mezopotamii do odwiedzenia sanktuarium Apostoła w Mylapur; niektóre z tych razy będzie na osiedlenie się tam i inni w Malabar.

Może być ona stwierdziła, że Aramejczycy z Malabar są jako organ tubylcy z ziemi przez pochodzenie i cechy Syryjski w nich jest, że ich liturgii, która jest w języku syryjskiego.

Nazywają się Aramejczycy w drodze rozróżnienia od innego organu chrześcijan na wybrzeżu, którzy należą do obrządku łacina.

W honorific appellation na przyznany im przez władców tego kraju to Mapla, co oznacza wielką syna lub dziecka, i były one powszechnie tzw przez ludzi; appellation również zostały podane do potomków Arabów w kraju; Thomas chrześcijan teraz wolą być nazywane Nasrani (chrzescijanami), nazwy podane przez Mohammedans do wszystkich chrześcijan.

VIII. Stare kamienne krzyże i napisy

Istnieją pewne kamienne krzyże dawnych Data w południowej Indie, noszących napisy w Pahlavi listów.

Nadzwyczajne legendy zostały rozłożone na ich temat w niektórych częściach Europa; obecny był pisarzem wykazały rytu celem odtworzyć jeden z nich, z legendy o apostolstwie i męczeństwa św Thomas, powielanie napis na jego krzyżówek.

To był dołączony do kalendarza jednej z diecezji z Francja, i to pisarz był pytany, czy to było autentyczne.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się takich raportów może być przydatne dla tych państwa tutaj krzyże z nich jest w kościele Mount St Thomas, Mylapur, odkryte w 1547 po przybyciu do Portugalski w Indie, inne są w kościele Kottayam, Malabar.

Obie są Nestorian pochodzenia, są wygrawerowane jako płaskorzeźba na płaskim kamieniu z ozdobne dekoracje wokół krzyża, i opatrzone napisem.

Napis został różnie odczytywane.

Dr Burnell, indyjski antiquary, twierdzi, że zarówno krzyże noszą ten sam napis, i oferują następujące czytania: "W karania przez krzyż cierpienia był ten jeden, który jest prawdziwy Chrystus, Bóg Przewodnik coraz wyżej i czysta."

Te krzyże ponosi pewne podobieństwa do Syro-Chiński Nestorian zabytek odkryty w 1625 w Singan-fu, starożytnej stolicy Chiny, ale wzniesiony w 781 i upamiętnienia przybycia w Chiny z chaldejski Nestorian w 636 misjonarzy.

IX. Ich wczesne prelates

Spośród prelates którzy regulują Kościoła w Indie po śmierci Apostoła jest bardzo mało znane, niewiele jest, że zebrane i zamieszczonym tutaj.

Jana Perski, którzy był obecny na posiedzeniu Rady w Nicei (325), jest pierwszym znanym z historii, twierdząc, tytuł.

W jego podpis na stopnie Rady stylów on sam; Jana Perski [prezes] przez wszystkie kościoły w Persji i Wielkiej Indie.

Nazwa sugeruje, że był [człekokształtne] Metropolita Persów, a także biskupa Wielkiej Indie.

W metropolitalnych i główny biskup Wschodu może on mieć reprezentowane w Radzie katolików w Seleucji.

Jego kontrolę nad Kościołem w Indie mogłyby zostać wykorzystane tylko przez jego wysyłania kapłanów pod jego juridiction do ministra do tych chrześcijan.

Nie wiadomo, w jakim terminie Indie pierwszy rozpoczął się rezydentem biskupów, ale w latach 530-35 Kosmy Indicopleustes w jego "topographia" informuje nas o obecności na biskupa zamieszkałych w Caliana, nowoczesne Lublin w bliskiej odległości od Bombaju .

To było miejsce zamieszkania, z całą pewnością, ponieważ był on wtedy główny port handlu na zachodnim wybrzeżu Indie, i miał łatwy dostęp i komunikacji z Persji.

Wiemy, później na zarzut, które miały miejsce między Jesuab z Adiabene na Nestorian i patriarchy Symeona z Ravardshir, Metropolitan of Persia, którzy opuściły Indie unprovided z biskupów przez długi okres.

Patriarchy reproached go poważnie do tego zaniedbania brutto.

Możemy go zabrać, że aż do okresu 650-60 biskupów wysyłane do Indie, jako Kosmy powiedział były konsekrowane w Persji, ale po tym rażącego niedbalstwa patriarcha zastrzeżone dla siebie wyboru i konsekracji w prelates Wypuścił do Indie , A praktyka ta była kontynuowana aż do przybycia do Portugalski na wybrzeżu w 1504.

Quien Le miejscach dwóch braci Soper ISO i Prodho na liście biskupów Indie, indyjskich tradycji, ale nie daje mu wsparcia, w tym British Museum Rękopis Sprawozdanie i Gouvea (Jornada, str. 5) concur.

Bracia, znany jako kościół-budowniczowie, i były cieszących się święci ludzie.

Ponadto, w celu uwzględnienia w Kanie Thomas list biskupów jest preposterous w obliczu dowodów na miedź Ogłoszenia dotacji.

"Raport" wspomina o długim okresie, kiedy nie było ani biskup, ani kapłan żyjący na ziemi, bo miał wszystkich umarł; tylko pisarskiego przeżycia był znacznie diakona w wieku zaawansowanym.

Nieswiadomych chrześcijan, którzy znajdują się bez prelates, uczynił go nawet powiedzieć, Masa i ordain inni, ale tak szybko, jak prelates przyszli z Babilonu one położyć kres tego zaburzenia.

Kolejne autentyczne informacje mamy w tym głowa pochodzi z Watykanu Biblioteka i został opublikowany przez Assemani (Bibli. Lub., III, 589).

Składa się z oświadczeniem dotyczącym Nestorian dwóch biskupów i ich towarzysze i list napisany w byłej Syryjski do Patriarchy annoncing ich przybycia, datowany 1504; jest tłumaczenie w łacina dodane do dokumentów.

W 1490 chrześcijan Malabar wysyłane trzech posłów do poprosić Nestorian Patriarcha wysyłać obecnie biskupów, jeden zmarł w podróży, dwa pozostałe stawili się przed Patriarcha i wydał ich wiadomość, dwie mnisi zostali wybrani i Patriach biskupów konsekrowanych je, przypisując do jednego nazwiska Tomasza i do innych tego Jana.

Dwóch biskupów rozpoczęła się ich podróż do Indie towarzyszyć dwóch posłańców.

Na ich przybyciu zostały one otrzymane z wielką radością przez ludzi, oraz biskupów rozpoczęła consecrating ołtarze i ordaining duża liczba kapłanów ", jako że przez długi czas pozbawiony biskupów".

Jeden z nich, Jan, pozostawał w Indie, podczas gdy inne Thomas, towarzyszy Józefa, jednego z posłów zwróciło się do Mezopotamii, biorąc z nich ofiary zbierane na patriarcha.

Józef powrócił do Indie w 1493, lecz pozostał Thomas w Mezopotamii.

Po około dziesięć lat, kiedy patriarcha święceń obok trzech innych biskupów do Indie, Thomas wrócili z nimi.

Te nowe biskupów zostały również wybrane z mnichów, jeden został nazwany Jaballa (był kontynent), drugi został nazwany DenHa, a trzecie Jakubowi.

Te cztery biskupów wziął z Ormus statku i wyładowane na Kananur; oni znaleźć tam około dwudziestu Portugalski którzy mieli niedawno przybyłych i przedstawiła się do nich, powiedział byli chrześcijanie, wyjaśniono ich stan i stopień, i byli traktowani uprzejmie.

Z tej dużej liczby biskupów, pozostał tylko jeden do pracy, a to był marzec Jakuba; trzech pozostałych, w tym metropolitalnych, po krótkim czasie powrócił do kraju.

Gouvea dodaje, że były one ani niezadowolony z opłatą lub nie jak w kraju.

W Portugalski pisarzy wspomnieć tylko dwóch biskupów jako rezydenci, którzy mieli okazję John przed ich przybyciem w marcu Indie i Jakuba.

Nic ponadto jest znany Jana Jakuba, ale mieszkał w kraju, do jego śmierci.

Święty Franciszek Ksawery sprawia, że bardzo ładny elogium z nim napisane w piśmie do króla Jana III Portugalia na 26 stycznia 1549.

"Mar Jacob [lub Jacome Abuna, jak Święty Franciszek stylów mu] na czterdzieści pięć lat służy Bogu i Wysokości w tych częściach, bardzo stary, pozytywnego, a święty człowiek, a jednocześnie niezauważona przez Wysokości i przez niemal wszystkich w Indie. Bóg nagradza go... On jest zauważony tylko przez Ojców Świętego Franciszka, i podejmują one tak dobrej opieki nad nim, że nic więcej się chciało... On pracował wiele wśród chrześcijan Thomas, a teraz w jego starość jest on bardzo posłusznym do zwyczajów Świętej Matki Kościoła Rzym ".

Tę elogium św podsumowuje swoją karierę na czterdzieści pięć lat pracował w Malabar (1504-49).

On wychodził jako Nestorian, pozostały takie podczas jego początku roku, ale stopniowo, jak wszedł on w kontakcie z misjonarzy katolickich, pozwoliły im głosić w jego kościoły i pouczyć swego ludu; w jego starość wyjechał Cranganore i poszedł żyć w klasztorze Franciszkanów w Cochin i tam zmarł w 1549.

Nadal istnieją dwa inne - ostatniego z mesopotamian prelates którzy przewodniczył tych chrześcijan - marzec marca Abrahama i Józefa, ich kariery będzie dalej szczegółowe.

X. te były zakażone Nestorianizm chrześcijan przed 1599?

Gdy Kosmy dał nam informacje o istnieniu chrześcijańskiej wspólnoty w "Mężczyzna (Malabar), gdzie pieprz uprawiany jest on również dostarczone nam dodatkowe informacje: że mają one biskup zamieszkałych na Lublin; że w Taprobano [Cejlon]" Indie wnętrze wyspa na Oceanie Indyjskim, gdzie znajduje się "jest" z Kościoła chrześcijańskich duchownych i wiernych, podobnie jak na wyspie Dioscordis [Socotra] w tym samym Oceanie Indyjskim. "

Potem wymienia kościołów w Arabii Felix, Bactria, a wśród Hunowie, a wszystkie te kościoły są przez niego reprezentowana być kontrolowane przez Metropolitan of Persia.

Teraz w tym czasie posiadacz tej godności był Patrick, opiekun, wyznacza go jako Assemani, Thomas Edessy, czołowy Nestorian, do którego należał również Kosmy sekty, więc jego interes w dostarczaniu tych wszystkich szczegółów.

Biskupa i duchownych, których Metropolitan, Patrick, by wysłać do wszystkich wyżej wymienionych miejsc i kościołów i będzie musiał zostać zakażone z pewnością jednym i tym samym herezja.

Dlatego jest to dość bezpieczne, aby stwierdzić, że w czasie wizyty do Kosmy Indie (AD 530-35) wszystkie te kościoły, jak również Kościół w Indie, były w gospodarstwie Nestorian doktryna ich biskupów i kapłanów.

Nie należy tego historycznego faktu, przyczyną zaskoczenia, gdy bierzemy pod uwagę możliwości, pogrubienie postawy i brutalnych środków przyjętych przez promotorów tej herezji po wydaleniu z Imperium Rzymskiego.

Gdy cesarz Zeno zarządził Cyrus, biskup Edessy, do oczyszczenia jego diecezja, że herezja (AD 489), Nestorians zostali zmuszeni do szukania schronienia w całej Roman granicy do Persji.

Wśród nich były wypędziła profesorów i studentów w Szkole Perski Edessy, centrum Nestorian w błąd, i nie znaleźli schronienia i ochrony Barsumas, Metropolita Nisibis, fanatycznych sobie przykłady Nestoriusz.

Barsumas w tej chwili również w posiadaniu od Perski król urzędu namiestnika granicy.

Z wpływ Barsumas posiadanych w sądzie było rzeczą łatwą dla niego do króla, już tak unieszkodliwiane, wierzę, że rzeczywiste biskupów gospodarstwa widzi w jego terytorium były przyjazne dla jego wrogów, Rzymian, i że lepiej byłoby zastąpić im przez ludzi, którzy wiedzieli, będzie winien lojalny jedynie do Perski monarchy.

Ten stratagem szybko udało się uchwycenie tych najbardziej widzi, a ruch stał się tak silny, że chociaż Barsumas predeceased Acka (Achacy), zajmującej z głównych zobaczyć w Seleucji, katolickiej, jeszcze Nestorian została wybrana do sukcesu tego ostatniego (AD 496).

Tak więc w krótkim okresie siedmiu lat w wypędziła herezja pani siedział na tronie w Seleucji, w stanie zmusić wszystkich istniejących zobaczyć wschód od Cesarstwa Rzymskiego do zaangażowania się herezji i bezpieczne jego trwałość.

Tak indyjski Kościół poniósł tego samego losu co dosieglo Kościołów Persów, a także poprzez 530-35 stwierdzimy, że ona ma Nestorian prałat konsekrowane w Persji i składu na Lublin nad jej przyszłym losie.

Jeśli jest kolejnym dowodem chciał utrzymać powyższe ustalenia, oferujemy następujące fakty historyczne z kontroli sprawowanej przez Nestorian patriarchy.

W 650-60, jak wyżej stwierdzono, Jesuab z Adiabene twierdził, Indie i władzę nad reproached Symeona z Revardshir, Metropolitan of Persia, nie wysłał do biskupów Indie i tak, że Kościół pozbawiony spadku swojej posługi.

W 714-28 Saliba Zacha, innym Nestorian Patriarchy, podniósł zobaczyć z Indie do rangi metropolii.

Również w 857 Teodozjusz, innym Nestorian Patriarchy, m.in. z Patrz Indie wśród zwolnionych, które ze względu na odległość od patriarchalnych zobaczyć, powinny w przyszłości wysyłać listów komunii, ale raz na sześć lat.

To orzeczenie zostało następnie włączone w kanon synodu.

Jeśli spojrzymy na walnym tradycji z St Thomas chrześcijan będzie, że wszystkie ich prelates pochodzi z Babilonu, starożytnej rezydencji jak to mawiają, do Patriarcha Katolikos lub na Wschodzie.

Jest to kolejne znane i uznane przez nich, że w każdym przypadku, gdy pozostała pozbawiona na biskupa przez długi czas, one wykorzystywane do wysyłania posłów do Patriarchatu, że pytając, że biskupi są wysyłane do nich.

Wystarczające dowody tej praktyki została podana powyżej przy omawianiu przyjazdu czterech biskupów w 1504.

Stolica Apostolska była w pełni świadoma, że Malabar chrześcijanie byli pod kontrolą w Nestorian patriarchy.

Gdy Juliusz III wydał Sulaka Bulla jego kandydaturę jako katolicki patriarcha chaldejski, wyraźnie ustanowione w tym samym stopniu jurysdykcji, które zostały zgłoszone i kontrolowane przez jego poprzednika Nestorian późno, więc w ostatniej klauzuli jest wyraźnie ustanowione: "w grzechu Massin i Calicuth et tota Indie ".

To staje się konieczne ustalenie prawdy historycznej tego wyraźnie, ponieważ w niektórych Malabar odmówić tego historycznego faktu.

Oni chcą, aby ludzie uwierzyli, że wszystkie Portugalski misjonarzy, biskupów, kapłanów, pisarzy i były całkowicie błędne, gdy stylizowany Nestorians w nich wiarę, i ponieważ tego fałszywego raportu wszystkich kolejnych pisarzy kontynuowane, aby połączyć je Nestorians.

Czytnik którzy udał poprzez stwierdzenie faktów związanych z powyższym musi być świadomy, że taka próba na zakłócających lub śmiało odmawiania publicznego faktów jest zupełnie beznadziejny.

Twierdzą, w celu wspierania ich fałszywie, że nie zawsze był małym ciała wśród Chaldejczyków w Mezopotamii którzy pozostał załączony do prawdziwej wiary, i oni otrzymali od nich ich biskupów.

Ten zarzut jest historycznie fałszywa, dla wszystkich biskupów otrzymali oni przyszli do nich z Nestorians, jak i do hipotezy o istnieniu w tych wszystkich wieków wstecz do stron katolickich wśród Nestorian Chaldejczycy, jest zbyt absurdalny, które będą omawiane.

Dopiero po konwersji Sulaka w 1552 Chaldejczycy, że w części powrócił do jedności wiary.

Prawda jest taka, że Kościół Malabar z AD pozostał aż do 496 następnie w herezja.

XI. Medieval podróżnych na chrześcijan Thomas

W ciągu wieków chrześcijanie, że te były odizolowane od reszty Christendom, ich soli stosunku został ograniczony do Mezopotamii, przystępujemy Nestorian Patriarcha będzie od czasu do czasu dostarczenia im prelates.

Ale z końca XIII w. zachodnich turystów, głównie misjonarze wysłane przez papieży, wysłał na zachód okazjonalnych wiadomości o ich istnieniu.

Niektóre z nich będzie przydatne do odtworzenia.

Pierwszy którzy poinformowała świat o istnieniu tych Thomas chrześcijan był Brat Jan Dziękujemy! Monte.

Po miał spędził kilka lat jako misjonarz w Persji i sąsiednich krajów, odbyło się Chiny, przechodzącej przez indyjskich portów w latach 1292 i 1294.

On mówi nam w piśmie z pisemną Cambales (Pekin), że w 1305 miał trzynaście miesięcy pozostawała w tej części Indie, gdzie Kościół św Tomasza Apostoła stała (Mylapore); on również chrzest w różnych miejscach około sto osób.

W tym samym piśmie mówi, że nie byli w Malabar kilku Żydów i chrześcijan, ale były one mało warte, bo też mówi, że "dużo mieszkańców prześladują chrześcijan".

(Yule, "Cathay i sposób tam," I)

Kolejnym gościem jest Marco Polo, którzy na jego powrót z Chiny (ok. 1293) dotknął Indie w St Thomas.

Spośród jego grób On mówi nam: "ciało Messer Saint Thomas Apostoła leży w prowincji Malabar, w niektórych trochę miasto bez wielkiego społeczeństwa," tis miejscu, gdzie kilka podmiotów gospodarczych go... Zarówno chrześcijanie i Saracenów jednak znacznie częste w pielgrzymce do Saracenów również posiadać w Saint wielkim szacunkiem .... chrześcijan którzy go w pielgrzymce podejmują niektóre z ziemi z miejsca świętego, gdzie zginął i dać jej część, do każdej którzy są chorzy, i przez moc Boga i Thomas chory człowiek jest incontinently cured.... chrześcijan ", wznowione później," którzy mają za Kościół ma dużą liczbę indyjskich drzew orzechowych [Orzechy kokosowe], a tym samym uzyskać ich życia "(" Marco Polo, yule's, 2nd edytować., II, 338).

Brat Jordania, Dominikana, skierował do Indie jako misjonarz w 1321, bo wtedy miał za towarzyszy czterech braci franciszkanów, lecz zbliża Indie miał parted z nich do kierowania; w międzyczasie statek został przekazu innych przez stres pogoda zmuszone wprowadzić Tana, portu na zachodnim wybrzeżu, gdzie Khasi w miejscu wprowadzenia ich do śmierci, gdyż nie objęła ona islamu; święto Najświętszego Tomasza z Tolentino i jego towarzysze ustalona jest na 6 kwietnia w "Martyrologium Romanum" .

Później Jordanus, słuch, co się stało, ratowały ich organów i dał im pochówku.

Musi on wtedy poszedł z powrotem do Europa, bo jest następna usłyszał w Francja w 1330, kiedy papież Jan XXII w Awinionie go konsekrowanego biskupa Quilon.

Wyjechał na Wschód tym samym roku z dwóch liter od papieża, jeden z naczelników chrześcijan Quilon i do innych chrześcijan w Molephatam, miasto w Zatoce Manaar.

W pierwszym papieża beseeches ", że podziały i zaprzestania chmur błąd plama nie jasność wiary wszystkich generowanych przez wody chrztu... Phantom i że z umyślnego schizmy i ślepota z unsullied wiary darken nie wizji tych którzy wierzą w Chrystusa i adorować Jego imię. "

Duża w tym samym Innymi słowy jest powtarzany w drugim piśmie, i wezwał ich do jedności z Kościołem Świętego Katolickiego Roman.

Papież zaleca biskupa do życzliwości ludzi, a dzięki ich wykazano, że dla Braci którzy pracują wśród nich.

Wszyscy wiemy, że biskup jest Jordanus została wysłana obecnie z tych listów, ale dalej nic nie słychać o nim.

Pisał mała książka o nazwie "mirabilia", redagowanym przez kol. A. yule Hakluyt dla społeczeństwa, opublikowany w 1863 (patrz także "Cathay", I, 184).

Kolejnym gościem jest błogosławiony Oderic Pordenone, którzy około 1324-25 wylądował w Tana, odzyskane organów z czterech braci, Thomas i jego towarzysze, którzy mieli poniósł męczeństwo, i przekazać je na Chiny.

Na jego drodze on zatrzymany w Quilon, który wzywa Palumbum; stąd wziął przejście na Chiński śmieci do pewnego miasta, zwanego Zayton w Chiny.

On wymienia chrześcijan w Quilon, i że w Mylapore nie było czternaście domów Nestorians ( "Cathay", I, 57).

Kilka lat później Giovanni de Marignolli, papieski delegat na Chiny, przybyłych na Quilon.

On przebywał tam na kościół poświęcony św należącego do obrządku łacina, a zdobi ją z drobnymi obrazy i tam nauczał Św ustawy.

Po mieszkanie do góry, z roku popłynął do odwiedzenia sanktuarium Apostoła; On wzywa miasta Mirapolis.

Po opisujących kultury pieprz na wybrzeżu dodaje: "nie pieprz rośnie w lasach, ale w ogrodach przygotowanych do tego celu; nie są Saracenów właścicieli, ale chrześcijan Thomas, a te są mistrzami w publicznych ważenia-urząd "[urząd celny].

Przed opuszczeniem Quilon wzniósł pomnik dla upamiętnienia jego wizyty, i taki był z marmuru filar kamienny krzyż na to, przeznaczone do ostatniego, jak sam mówi, aż w końcu świat.

"To miał Papieża broni" mówi ", a mój własny wygrawerowanym na niej, z napisem jak w Indiach i łacina znaków. Konsekrowanego i pobłogosławił go w obecności nieskończenie wielu ludzi."

Pomnik stanął tam do późnych w XIX wieku, kiedy przez stopniowej erozji wybrzeża spadł do morza i zniknął.

On stwierdza jego narracji, iż po roku pobytu i wziął cztery miesiące urlopu z braci, czyli misjonarzy którzy pracowali w tej dziedzinie.

XII. Ich dwa ostatnie biskupów syryjskich

W ostatnich dwóch biskupów syryjskich były marca Joseph Sulaka i Mar Abrahama, jak przybył w Malabar po przybyciu do Portugalski.

Ich przypadek przedstawia dwa pytania do dyskusji; kanonicznie byli mianowani, a gdyby Nestorianizm całkowicie odrzucony?

W odniesieniu do pierwszego nie ma wątpliwości, że jego nominacja kanoniczne, bo, brat pierwszego chaldejski patriarcha, został mianowany przez jego następcę Abed Jesu i wysyłane do Malabar, jak i powyżej Patriarchów miał ich jurysdykcji Kościoła w Malabar potwierdzone przez Stolicę Apostolską.

Joseph marca został wysłany do Indie z listów do wprowadzenia od papieża do Portugalski władze; był obok towarzyszy Biskup Ambrose, Dominikany i papieskim commissary na pierwszy patriarcha, Ojciec Anthony jego towarzystwa, a przez Eliasza Hormaz marca, arcybiskup Diarbekir.

Oni przybył na Goa około 1563, zostali zatrzymani w Goa na osiemnaście miesięcy, zanim zostaną dopuszczone do udziału w diecezji.

Przejście do Cochin one utracone Biskup Ambrose, inne drogi poprzez Malabar na dwa i pół roku na spacery, zwiedzanie kościoła i co odłącza rozstrzygnięcia.

W czasie, kiedy przybył na Angamale wybuchu wojny.

Następnie marca Elias, Anthony tego towarzystwa z prałat zmarłego, a jeden z dwóch mnichów syryjskich którzy mieli towarzyszyć im w lewo, aby powrócić Indie, inne pozostały mnich z arcybiskupa Józefa Sulaka.

Przez jakiś czas nowe prałat dostał na dobrze z Portugalski jezuitów i misjonarzy, w rzeczywistości, pochwalił go za wprowadzono nakaz, decorum, i przyzwoitości w Kościele i wszystko poszło harmonijnie przez jakiś czas.

Później, ze względu na tarcia powstały jego utrudniając lokalnie święceń Aramejczycy z mówiąc masa i głoszenie i instruowania jego stada.

Ostatecznie incydent marca wykazały, że Józef nie spadły jego Nestorian błędy, ponieważ został zgłoszony do biskupa Cochin, że próbowała manipulować z wiary niektórych młodych chłopców w jego usług należących do diecezji Cochin.

Ten przybył do wiedzy biskupa, poprzez niego do Metropolita Goa, a następnie do wicekról; zdecydowano się usunąć i wysłać go do Portugalia, które mają być rozpatrywane przez Stolicę Apostolską.

Poniżej znajduje się charakteru zdarzenia.

Biorąc te oprócz młodzieży, poleciła im, że powinni czcić Matkę Boską jako schronienia grzeszników, ale nie były do niej wezwanie Matki Bożej, jako że nie była prawda, ale powinna ona być stylizowany Matki Chrystusa (Nestoriusz, odmawiając na Rada Efez termin Theotokos proponowane przez Radę, że na podstawione Christokos, co Ojcowie odmówił przyjęcia, ponieważ pod tą nazwą mógł płaszcz jego błąd dwóch osobę w Chrystusie).

Joseph marca został wysłany do Portugalia; przybywających tam udało się doprowadzić do dobrej woli Królowej, a następnie regenta do jej małego syna, bo jego błąd abjured przed Kardynał Henry, wyraził skruchę i przez porządek królowej został wysłany z powrotem do swojej diecezji .

Gouvea mówi nam, że jak on nadal propagować jego błędy na jego powrót był ponownie deportowanych i kardynał Henryk zgłaszane jego przypadku do św Piusa V Papieża wysłał do IPN Jorge, arcybiskup Goa, dnia 15 stycznia 1567, nakazującej go, aby enqueries do prowadzenia i doktryny w prałat; w konsekwencji tego pierwszego rady odbyło się; zarzutów wobec Józefa marcu okazały się prawdziwe i on został wysłany do Portugalia w 1568, stąd na Rzym, gdzie zmarł Wkrótce po jego przybyciu.

Chociaż była niższa o opuszczeniu Indie nie przybył jeden z Mesopotemia Imposter imieniem Abraham, wysłane przez Symeona w Nestorian patriarchy.

On udało się wprowadzając Malabar niewykryte.

Na wygląd innego którzy głosili chaldejski biskup sobie ludzie byli bardzo zadowoleni i otrzymał go oklaski; on ustawiony na temat działając jednocześnie jako biskup, gospodarstwa episkopatów funkcji, a święcenia kapłańskie i nadająca cicho siedzibę się w diecezji.

(Gouva, str. col. 2).

Później Portugalski uchwycił go i wysłał go do Portugalia, ale on uciekł w drodze na Mozambik, znaleźć swoją drogę z powrotem do Mezopotamii, i udał się prosto do marca Abed Jesu w chaldejski patriarcha, po realizowane z jego doświadczeń indyjskich, że zabezpieczone, chyba że z nominacji niego trudno byłoby ustalić się w Malabar.

On udało admirably w jego urządzeniach, otrzymane powołania, konsekracji, a także list do papieża z patriarch.

W tym roku odbyło się Rzym, a jednocześnie nie na widowni z papieża on ujawnić swoje prawdziwe miejsce (Du Jarric, "RER. Thesaur Ind.", Tom. III, lib. II, str. 69).

On avowed do papieża z jego własnych wargach, że otrzymał święcenia kapłańskie invalidly.

Papież zarządził Biskup San Severino, aby dać mu zlecenia z Tonsura do kapłaństwa, a także krótki została wysłana do patriarcha Abraham Wenecja poświęcisz na biskupa.

Fakty te zostały potwierdzone, zarówno w odniesieniu do zamówień i mniejszym konsekracji biskupiej, przez oryginalne listów, które zostały znalezione w Archiwa w Kościele Angamale gdzie mieszkał i gdzie zmarł.

Pope Pius IV używane wielki takt w tym przypadku obsługi.

Abed Jesu Abraham musi podjąć się ksiądz, on ma mieć abjured Nestorianizm, profesów i wiary katolickiej, i przyznanych mu konsekracji biskupiej, papież miał do rozważenia stanowiska, w którym patriarcha został wprowadzony przez konsekracji i nominacji do człowieka; wady zostały dostarczone i Abrahama udało się również w celu uzyskania jego nominacji i tworzenie jak arcybiskup Angamale od papieża, z listów do arcybiskupa Goa, i do biskupa Cochin z dnia 27 lutego 1565.

Taki był sukces tego śmiałe człowieka.

Po przybyciu na Goa był przetrzymywany w klasztorze, ale uciekł i wpisuje Malabar.

Jego przyjazdu była niespodzianka i radość dla ludzi.

On przechowywać w miejscu niedostępnym z Portugalski, żyjącego wśród kościołów w górzystych częściach kraju.

W czasie przeszedł na lewo był w spokojnej pracy.

Jak zwykle w takich przypadkach stare tendencje założyć jeszcze raz ich ascendency, i wrócił do swego Nestorian nauki i praktyki, skargi zostały dokonane; Rzym wysłał ostrzeżenia do Abrahama, aby umożliwić doktryny katolickiej należy głosił i nauczał do swego ludu.

W tym samym czasie wziął ostrzeżenie poważnie do serca.

W 1583 Ojciec Valignano, a następnie przełożonego jezuitów podróże służbowe, opracowali sposób na wymuszenie reformy.

On przekonał do Abrahama marca zgromadzenie Synodu, a także o zwołanie duchownych i świeckich do starszyzny.

On również przygotował wyznanie wiary, która miała być podane do wiadomości publicznej przez biskupa i wszystkich obecnych.

Ponadto, pilne reformy zostały usankcjonowane i zgodziła się.

List został wysłany przez Pope Gregory XIII, 28 listopada 1578 r. ustanawiające Abrahamem to, co miał zrobić dla poprawy swojej diecezji, po wyżej wymienionych Synodu Abraham wysłał długi list do papieża w odpowiedzi, określając wszystkie jego był w stanie zrobić przez pomoc w Ojcowie (patrz pismo, pp. 97-99, w Giamil).

Jest to pierwszy pojednania Aramejczycy do Kościoła.

To było oficjalne i publiczne, ale nie w lewo na poprawę ogólnej ciała, księgi liturgiczne zostały poprawione, ani nie został wprowadzony w katolickiej nauki Kościoła.

W marcu 1595 Abraham spadła niebezpiecznie chorych (Du Jarric, tom., Lib. II, str. 614).

Niestety, przetrwały w doskonałym następnie miał on uczucia i odzyskane.

Po około dwóch lat, w 1597 (Gouva, p.ii) był po raz drugi ponownie niebezpiecznie chorych; Arcybiskup Aleixo de Menezes napomnieni i napisał do niego reformy swego ludu, ale na odpowiedź miał tylko frivilous wymówek.

On jednak nie chciał nawet skorzystać z nawoływań z ojców którzy otaczają jego łóżko, nie otrzyma on ostatnie sakramenty.

Tak umarł.

W wicekról dowiedziało się do jego śmierci arcybiskupa Menezes, a następnie nieobecny na zwiedzanie nawiedzenia, pismem z dnia 6 lutego 1597.

XIII. Arcybiskup Menezes i Synodu Diamper

Arcybiskup otrzymał Menezes wywiadu z marca śmierci Abrahama, podczas gdy na zwiedzanie duszpasterskich odwiedzin w Damao.

Obawiając się prace nad strony nie może być odroczone, postanowił działać w sprawie uprawnień przekazanych mu przez papieża w jego ostatniej IPN, i nominowanych Ojciec Francisco Róż do Towarzystwa Jezusowego którzy undoubtly spełnia wymaganych przez papieża do mianowania.

Po otrzymaniu listu i instrukcji towarzyszących, w najwyższej, wiedząc, że pod koniec Abrahama przed śmiercią miał przypisany do jego archdeacon rząd kościele w oczekiwaniu na przybycie innego biskupa z Babilonu, i tym samym została przyjęta przez ludzi , A także przewidywaniem brak na miejsce, zadecydował, że byłoby rozsądne, aby poczekać na powrót arcybiskupa przed podjęciem jakichkolwiek dalszych kroku.

Arcybiskup na powrót do goa zważenia powagi danego przypadku, i odczuwalne w sumieniu zobowiązani do ochrony przed upadkiem z syryjskich chrześcijan ponownie w ręce nowego heretical intruz.

On postanowił w Serra odwiedzając osobiście.

Ojciec Nicholáo Pimenta, następnie Naczelnej o misje jezuitów w Indie, w piśmie do Generalnego Towarzystwa, Ojciec Klaudiusz Acquaviva, zajmuje się w następujący sposób narracji; "To nie był mały komfort wszystkim, że Alexious Menezes, Pan arcybiskup Goa, przeniósł Jego zapał dla zbawienia dusz i na naszej persuation zobowiązała się do wizyty starożytnych chrześcijan Thomas, rozprzestrzenianie poprzez pagórkowaty części Malabar. Nie było wielkie niebezpieczeństwo, że po śmierci arcybiskupa Abrahama na Angamale i spadku z Archdeacon George rząd do kościoła na upadek z prałat, byłaby ponownie wygaśnięcia mocy kołysać się z Nestorian prelates, ani też nie były tam osoby, które chcą kościelnych rankingu posiadanych środków którzy zaproponowała procced do Babilonu i przynieść stamtąd innego arcybiskupa. W Arcybiskup Goa nie tylko przez prawo metropolitalnych, ale również w mocy Apostolska listów appertained prawo zakładać, zarządzanie, że Kościół sede vacante i wziął na siebie zadanie utrzymania się w vacillating archdeacon powodu złożenia do Stolicy Apostolskiej i unikanie schizmy ".

On więc do instrukcji wydanych przez rektora Kolegium w Vaipicotta, załączając pismo angażujące nazewnictwa archdeacon administrator diecezji, pod warunkiem że w obecności rektora złożył uroczyste wyznanie wiary.

W archdeacon wyraził zadowolenie w sprawie otrzymania intimation i obiecał, że zawód zażądał na święto.

Ale później chciał uczynić ani zawodu, ani nie byłby on przyjąć nominacji administratora jako pochodzących z arcybiskupem diecezji.

Potem on spowodował on być zgłaszane, że tak działał na podstawie opinii innych.

W arcybiskup Goa, po podjęciu przez radę z Ojców, podjęła decyzję o rozpoczęciu w dniu nawiedzenia Archidiecezji Angamale skłonić do tego, aby Kościół prałat otrzyma od papieża Sovereign.

Na ten nadchodzący się wszystkie znane rodzaje trudności zostały podniesione do skłonić go do rezygnacji z jego projektu, nawet z ecclesiastics, takich pertinacity napisał, że arcybiskup do Pimenta: "Niebo i ziemia mają przeciw mojego projektu."

Ale on wydobyć wobec pracy przed nim, i wyszedł z niego za pomocą pojedynczej stałości charakteru i rozwagi, a wspieranych przez pomoc Bożego zaczął, kontynuowane i zakończone uciążliwości zadanie miał przeprowadzone z sukcesem zakończyć.

Podczas odwiedzin (pełne szczegóły, które są udzielane przez Gouvea w "Jornada", przybywa do jednego źródła wszelkich innych pisarzy uzyskanych informacji, niektóre nawet tak daleko, jak będzie w całości do wypaczenia faktów w celu zaspokojenia ich uszczerbku) arcybiskup przeszedł wszystkie rodzaju trudności, odwiedzając głównej parafii, odnoszące się do osób, posiadających usługi, i wszędzie, nadające sakramentów, z których osoby te zostały pozbawione.

On spowodował Nestorian książek w posiadaniu kościołów i w rękach ludzi, które mają być expurgated ich błędy, a następnie zostały one przywrócone do ich właścicieli.

Wszystkie książki następnie istniejących między Aramejczycy byli w formie rękopisu, drukowanej książki wśród nich nie istniał w tym okresie.

Passages zaprzeczył, że Najwyższy organ Stolicy Apostolskiej w Rzym zostały usunięte podobnie.

On również spowodowanych zdolne do kapłanów należy poszukiwać, a on za umieszczone w parafiach.

W końcu założył osiemdziesiąt parafii.

Tak więc przygotowany grunt dla jego reformy Kościoła, która w tym roku przeznaczone do przeprowadzenia.

Synod został otwarty z wielką uroczystość i pompy na 20 czerwca 1599, na wsi Udiamparur, skąd jest on znany jako Synodu Diamper.

Czyn ten został opublikowany w Portugalski jako dodatek do "Jornada"; były one przetłumaczone na język łacina.

Otwarcie ustawy Synodu było wyznanie wiary.

Arcybiskup był pierwszy do zawodu, a następnie po archdeacon którzy dokonane w Malajalam, tłumaczenia były przygotowane do tego celu.

Następnie duchowni z kolei wykonane w ich rękach arcybiskupa jako archdeacon też uczynił.

W łacina tekst Synodu, a także osobne "Juris Pontificii de fide Propaganda", Paryż.

I, obj.

VI, część II, str.

243. Oprócz arcybiskupa i niektórych Ojców Jezuitów którzy wspomaga go było około 153 księży i syryjskich około 600 laymen deputed przez Kongregację do reprezentowania ich; wszystkie te podpisały dekrety, które zostały przekazane przez Synod oraz ogłoszona ortodoksyjnej wiary zawartych w akcie zawodu podejmowane przez całe duchowieństwo.

Arcybiskup zwrócił się Synod w fałszywości błędów z Nestoriusz się następnie do posiadanych przez Kościół, montaż je wypowiedzieć, anathematized w Nestorian Patriarcha, i obiecał posłuszeństwo i składanie do rzymskiego papieża.

Wśród calumnies przeciwko rozprzestrzenianiu Menezes i Synodu najbardziej widocznym jest, że wszystkie książki Syryjski Wspólnoty zostały spalone i zniszczone przez porządek Synodu.

Co zostało zrobione w tej sprawie na podstawie dekretu przeszedł w piątej sesji jest więc opisana w "Jornada" (tr. Glen, ksiazek, rozdz. XXIII, str. 340).

Po wyżej potępienie błędów zdecydowano, że niektóre książki, które zostały nazwane i były obecne w Serra i pełne błędów powinny zostać spalone, że inni mają zostać censured tylko dopóki nie zostały skorygowane i expurgated.

Lista książek, które mają być spalone podana jest w 14 dekretu z trzeciej sesji.

Do książki składają się:

tych ex professo nauczania Nestorian błędów;

zawierającego nieprawdziwe legendy;

księgi czarów i superstitious praktyk.

Żadna z tych były zdolne do korekty.

We wszystkich innych książek, które wszelkie oświadczenia zawierające błędy doktrynalne, te ostatnie zostały usunięte.

"Jornada" (str. 365) podaje do systemu przyjętego podczas nawiedzenia Kościoła w odniesieniu do korekty książek: po Mszy zostało powiedziane wszystkie książki napisane w Syryjski, czy własność Kościoła lub osób prywatnych były przekazywane do Ojca Francisco Róż, którzy z trzema Cathanars (syryjskiego kapłanów), specjalnie wybranych dla celów będzie emeryturę do vestry i prawidłowe książek zgodnie z kierunków podane przez Synod, które zostały potępione i zakazane były przekazywane do arcybiskupa, którzy będzie kolejność ich być spalony publicznie.

Zgodnie z jego książki zleceń nie mogą być usunięte z heretical błąd będzie zniszczone, ale te ex professo nauczanie herezji byłoby zniszczone.

Po zakończeniu Synodu Arcybiskup Menezes kontynuował wizytację kościołów do Quilon, a następnie powrócił do Goa.

Nie zapomnij wysłać stamtąd list ciepłe podziękowania dla Ojca Pimenta do ciągłego i ważną pomoc udzielona przez Ojców Towarzystwa wszystkim poprzez pracę musiał wykonać w Malabar.

XIV. Ich trzech pierwszych jezuitów biskupów

Dokonując przepisy dotyczące przyszłości rządu syryjskiego Kościoła w Malabar, Klemens VIII miał przyjąć takie środki, jakie mogłyby zabezpieczyć jego stałości w wierze i wykluczyć ryzyko nawrotu jeden.

On postanowił, że będzie bezpieczny kurs do wyznaczenia łacina prałat w solidarność z ludźmi i pełni zapoznają ich z języka liturgicznego.

Wybór padł na Ojca Róż, żadnych wątpliwości, po zapoznaniu się z opinią arcybiskupa Menezes.

Ojciec Róż został konsekrowany przez arcybiskupa na Goa pod tytułem biskupa Angamale w 1601.

Cztery lata później Paul przekazane mu V (1605) do nowej Zobacz w Cranganore, który stworzył Arcybiskupstwo, aby doprowadzić do jedności wiernych nie powinien czuć, że zaszczyt ich zobaczyć poniósł żadnych obniżenia honoru.

Nowy prałat dokonał poprzez zwiedzanie nawiedzenia diecezji, sprostowanie księgi liturgiczne w każdym kościele, gdzie tego nie zrobiono, wszędzie i egzekwowanie zasad usankcjonowanych przez Synod Diamper.

W 1606 roku odbyło się zwołane i Synodu diecezjalnego; żadnych dalszych szczegółów jego administracji są wydane do nas.

Po dwudziestu trzech lat z ciężką biskupiej zmarł w Parur, jego zwyczajne miejsce zamieszkania, 18 lutego 1624 i został pochowany w kościele.

Oprócz łacina kanonu Mszy miał również przetłumaczone na łacina rytuał w Syryjski o administrowaniu Sakramentów Świętej przez duchownych.

Lata później, przy okazji pierwszej wizyty duszpasterskiej w pierwszym Wikariusz Apostolski w Trichur do kościoła Parur w 1888 roku, na pytało po grób arcybiskupa, została poinformowana, że jego grób nie był znany, aby nie istnieją, ale po staranne wyszukiwanie zostało dokonane na nagrobek z jego Malajalam napis w starożytnym Tamilski znaków, został znaleziony i jest obecnie umieszczane na wewnętrznej ścianie kościoła.

Utrata wszystkich wiedzy o nagrobek została spowodowana przez sacking i spalanie tego kościoła z wieloma innymi przez żołnierzy Tippoo Sultan sekund na jego inwazji na wybrzeżu.

Paulin jeden Sancto Bartholomaeo, którzy udała się do kościoła w 1785 roku i miał przebiegu napis na czas, który daje łacina w jego tłumaczeniu "Indie Chrystusa. Orientu.", Str.

64, nie odczytać nazwę Róż w kamieniu, jednak nazwa nie jest w luka w kamień i został przeczytać na odkrycie.

Ojciec Estevão de Brito, również jezuita, został wyznaczony następca, i został konsekrowany przez arcybiskupa Goa w kościele Bom Jesus, Goa, 29 września 1624, Goa w lewo i za jego diecezji na 4 listopada.

Zmarł 2 grudnia 1641, po reguluje zobaczyć ponad siedemnaście lat.

W trzeciej serii był Francisco Garcia, tego samego społeczeństwa.

Był konsekrowany na biskupa Ascalon na 1 listopada 1637, o prawo dziedziczenia przez arcybiskup Goa, w kościele jezuitów Bom Jesus, Goa, i udało się do Patrz w Cranganore w 1641.

W ramach tego straszliwego prałat schizmy włamali się obecnie (1653) i jego całego stada, ze wszystkimi jego duchowieństwa i kościołów, wycofała się z jego lojalność.

Spośród całego ciała 200000 syryjskich chrześcijan jedynie około 400 osób pozostał wierny.

This misfortune has by most writers been attributed to Garcia's want of tact, obstinancy, and sarcastic disposition: as to the latter defect there is one instance, and that at the last opportunity for reconciliation, which fell through owing to his harsh treatment of the delegates sent to him by his revolted flock. But he was not responsible for the schism. This had been hatched many years previously during the lifetime of his predecessor de Brito, secretly and unknown to him. Here the dates only of documents can be quoted. On 1 January, 1628 the Archdeacon George wrote a letter to the papal nuncio at Lisbon complaining that no answer was given to a letter sent some twenty years earlier regarding the spiritual wants of this Christian people. In 1630 Rome was informed of these complaints, the substance of which was that only Jesuits controlled these Christians, that they were unsuited, and had controlled them for over forty years, and they wanted other religious orders to be sent. The Sacred Congregation sent instructions that other orders should be admitted into the diocese.

Paulinus (op. cit., pp. 70 sq.) adduces further evidence of the trickery and treachery of Archdeacon George. In 1632 he convened a meeting at Rapolin consisting of clergy and laity, when a letter of complaint was sent to the King of Portugal against the Jesuit Fathers; these very same complaints formed the heads of their grievances in 1653, when open schism was proclaimed to secure independence and oust the Jesuits. The plot had been hatched for a good number of years; it was begun by Archdeacon George (d. 1637) who was succeeded in office by a relative, another Thomas de Campo (Thoma Parambil) who in 1653 headed the revolt. After the schism had broken out the intruder Ahatalla, a Mesopotamian prelate, was deported by the Portuguese, who took him by ship off Cochin and there lay at anchor. The Christians, coming to know of the fact, threatened to storm the fort, which the governor had to man with his soldiers, while the ship sailed away to Goa during the night. The revolted seeing their last attempt to secure a Baghdad prelate frustrated, leaders and people took a solemn vow that they would never again submit to Archbishop Garcia. Finding themselves in this position they thought of calling to their aid the Carmelite Fathers who had visited Malabar but were then at Goa. When Alexander VII came to know the calamity which had befallen the Syrian community, he sent out (1656) the Carmelites, Fathers José de Sebastiani and Vincente of St. Catherine, to work for the return to unity and to their archbishop of this revolted church. Later other Carmelite Fathers joined in the good work. Within a year of their arrival (1657) the Carmelites had succeeded in reconciling forty-four churches. Although Archdeacon George had remained obdurate, a relative of his, Chandy Perambil (Alexander de Campo) headed the return movement, but they would have nothing to do with Archbishop Garcia.

XV. W Karmelu Okres

W tych okolicznościach Ojca José de Sebastianich postanowił powrócić do Rzym i informują papieża o rzeczywistych trudności, który stanął na drodze stałego pojednania.

Papież na całe państwo było w przypadku Ojca José konsekrowanego i mianował go Commissary apostolskim dla Malabar, z uprawnienia do poświęcisz dwóch innych biskupów, nazywając je vicars Apostolska.

Świadczone z tych uprawnień wrócił do Malabar w 1861 i podjął pracę.

Do tego czasu, arcybiskup Garcia została usunięta ze sceny przez śmierć.

W latach 1661 i 1662 zgodnie z Karmelu Braci biskupa José regeneracji miał dużą liczbę osiemdziesiąt cztery kościoły, pozostawiając z przywódcą buntu - wyżej Archdeacon Thomas - tylko trzydzieści dwa kościoły.

Obie te liczby są bardzo ważne dla późniejszej historii z Malabar Aramejczycy.

W osiemdziesiąt cztery kościoły i zgromadzenia były ich ciała, z których wszystkie mają Romo-Aram zstąpił, a pozostałe trzydzieści dwa stanowią jądro przystępujemy Jacobites i ich części, Reformatów Aramejczycy, itp., mają swoje źródło.

W styczniu 1663, sytuacja polityczna w odniesieniu do tych chrześcijan został całkowicie zmieniony.

W holenderski miał przybył na wybrzeżu i miała złapany Cochin.

W Portugalski moc spadła.

Nowe wydalony nie tylko kapitanowie wszystkich Portugalski duchownych, ale także przymusowe biskupa José i jego religijnych do opuszczenia kraju.

W tej sytuacji biskup wybrany i konsekrowany przez native ksiądz Chandy Perambil (Alexander de Campo) i mu wikariusz apostolski w stadzie był zmuszony do opuszczenia.

Przed odstąpienia, jednak on wydany na holenderski rząd Cochin listy z osiemdziesiąt cztery kościoły, które były pod jego kontrolą i polecili Biskup Chandy i chrześcijanie z tych kościołów do jego ochrony.

Ten regulator zobowiązała się do wypełnienia.

Choć holenderski nie same kłopoty na temat syryjskich chrześcijan, ale oni nie pozwalają na jakiekolwiek jezuitów lub Portugalski prałat do zamieszkiwania w Malabar, choć równocześnie z bp José de Sebastianich innych Karmelitów misjonarzy również do odejścia.

Jednak nie były one nieobecne długo, w końcu wrócili i przez te twos i nie były molested.

Później, w 1673, oni sami siedzibę w Verapoly i zbudował tam kościół, po uzyskaniu dzierżawa gruntów wolne od Rajah z Cochin, jest jeszcze siedziba w karmelici w Malabar.

Jednym z ojców Karmelitów nazwie Matthew nawet weszła w przyjaznych stosunków z holenderski Gubernator van Rheede, i wspomaganiem go w jego kompilacji obszerne prace nad lokalnym botanika znany jako "Hortus Malabaricus".

W karmelici pracy wśród Aramejczycy Chandy pod Biskup pozostał w dobrych warunkach z nim; biskup zmarł w 1676.

Raphael, kapłan z diecezji Cochin, został wybrany do sukcesu poprzedniego, ale okazało się porażką i zmarł w 1695. "Roku następującego po roku, Ojciec Peter-Paul, Karmelu, została utworzona tytularny arcybiskup Ancyra, i został mianowany wikariusz apostolski dla Malabar. Z jego przyjazdu w 1678 doszło do znacznej poprawy w stosunkach między holenderski rząd i Ojców Karmelitów. abp Peter-Paul był książę Izby Parma, a jego matka była siostrą papieża Innocentego XII; przed przyjściem do Malabar miał otrzymał rozkaz od rządu Holandii w upoważniający jego pobytu Malabar jednego biskupa i dwunastu kapłanów, którzy Karmelitów musiał być albo Włochów, Niemców, Belgów, ale nie zostały one dopuszczone do Cochin.

W Francuski samotnie Anquetil du Perron, którzy odwiedzili Malabar w 1758, oferuje następujące statystyki dotyczące liczby chrześcijan na wybrzeżu miał uzyskane od biskupa Florentius, Wikariusz Apostolski z Karmelu Malabar.

On mówi nam, że biskup że całkowita liczba chrześcijan do kwoty 200000; te były 100000 Katolickiego Aramejczycy, innym 50000 łacina była w obrządku; oba te były w ramach jego jurysdykcji, natomiast Aramejczycy budzily którzy mogą być zaklasyfikowane jako Jacobites, zostały zgodnie z marca Thomas VI (którzy w dniu jego konsekracji w 1772 przejął nazwę i styl Dionizy I), 50000 i ponumerowane.

Od śmierci arcybiskupa Garcia w 1659 na Zobacz w Cranganore nie miał stałej siedziby biskupa do 1701, kiedy Klemens XI powołania João Rebeiro, jezuita.

Po ostatnim założyć opłat z Karmelu Wikariusz apostolski, Francis Anioł Pański, powiedział, że jego syryjski stado jego jurysdykcji została zakończona i muszą teraz przejść do tego nowego arcybiskupa Cranganore.

Aramejczycy odmówić uznania nowego arcybiskupa i wysłał petycję do Rzym, że wolał pozostać w karmelici, którzy mieli siedemdziesiąt jeden kościoły w pełnej składania i osiemnastu w częściowym Unii (tj. parafia została podzielona i część złożyły się Rzym ), Podczas gdy tylko dwadzieścia osiem kościołów pozostał zupełnie odrębne.

Klemens, po poinformowaniu Król Portugalia od stanu rzeczy, extented w 1709 jurysdykcji nad Anioł Pański bp diecezji w Cranganore i Cochin, a papież przypisane jako powód to, że holenderski nie będzie tolerować żadnych Portugalski prałat w kraju, chrześcijanie i zagrożonych raczej reture do schizmy niż zaakceptować biskup wysłał.

Dla pełniejszego szczegółowe tego okresu jest czytnik, o których mowa: GT Mackenzie, "Historia chrześcijaństwa w Travangore," Spis Raport 1901, Trivandrum, Paulin jeden Sancto Bartholomaeo, "Indie Orientalis Chrystusa" (Rzym, 1794).

Po przybyciu na holenderski i chwytania Cranganore stało się niemożliwe do utrzymania jezuitów kolegium w Vipicotta; one opuszczone miejsce i usuwanie do wnętrza poza zasięgiem ich wrogów, otworzył nowe kolegium, na Ambalacad, skąd one kontrolowanych ich nowych misji na wschodnim wybrzeżu.

Biskup Rebeiro powrócił tam i przeprowadzonych w jego pracy, ewentualnie kilka Syryjską katolickiej parafii poszedł do ponad kolejnym arcybiskupa Cranganore, i tych biskupów ostatecznie upadły pod kontrolą arcybiskupi Goa.

Biskup Rebeiro zmarł w kolegium Ambalacad dniu 24 września 1716, jest pochowany w kościele Puttencherra, a płyta z napisem w Portugalski.

Jego następcy Puttencherra ustalona jako miejsca zamieszkania, oraz kościół parafialny stał się pro-katedrze.

Następujące dane szczegółowe ich nominacji i śmierć są tutaj zapisane.

Arcybiskup Rebeiro był succeded przez Antonio Carvallo Pimental również jezuitów, konsekrowany w byłej została na kościół Bom Jesus, Goa, przez arcybiskupa na 29 lutego 1722, d.

Puttencherra w dniu 6 marca 1752.

Paulin mówi o nim: vir doctus et Malabarensibus gratus, qui eum nomine Budhi Metran, sapientis et eruditi praesulis compellebant. "On ma nagrobek z napisem. Joao Luiz Vasconcellos, również jezuita, został konsekrowany na biskupa przez Calicut Clemente z Cochin w 1753 d. w Puttencherra w 1756; Kościół zawiera jego tombstome z napisem. Salvador Reis, ostatniego z serii którzy mieszkali w Indie, był również jezuita, był konsekrowany przez samego biskupa Clemente w Angengo w lutym, 1758, d. na 7 kwietnia 1777, godz Puttencherra i jego płyta z napisem w tym samym kościele. Paulin rekordy od niego "bohaterstwo sanctimonia Życiorys znakomity", przetrwał w celu jego likwidacji. zamyka listę biskupów którzy są regulowane Zobacz w Cranganore z.

Aby zakończyć historyczne uwagę na Malabar Kościoła syryjskiego, krótka wzmianka powinna być również wykonane z linii prelates którzy panowali nad schismatics którzy ostatecznie stało Jacobites, oswajają się, że błąd poprzez ich prelates: Thomas I, ogłoszona przez biskupa miał te doprowadziły (1653) pod wyżej schizmy po nałożeniu rąk kapłanów dwunastu swoich uczniów i wprowadzania na głowę z mitre w ręku duszpasterstwa pracowników.

On nadal obdurate i zmarł nagłą śmiercią w 1673.

Thomas II, brat byłego, ogłoszona w 1674, zmarł w osiem dni później uderzony przez oświetlenie.

Thomas III, siostrzeńca byłego, otrzymał w 1676 mitre, Jacobite.

Thomas IV rodziny, udało się w 1676 i zmarł w 1686, Jacobite.

Thomas V, siostrzeńca byłego, dołożył wszelkich starań, aby uzyskać konsekracji, ale nie powiodło się, d.

w 1717, Jacobite.

Thomas VI mitre otrzymał od swego stryja i umierania nałożenie rąk dwunastu kapłanów.

Pisał do Jacobite patriarcha Antiochii, aby wysłać biskupów.

Ostatecznie na holenderski władze pomogły mu uzyskać dla niego i trzech biskupów, pod warunkiem jego pokrywania kosztów wydatków.

Trzy Jacobite biskupów skierował do Indie w 1751, marzec Bazyli, Mar Gregory, John i marcu.

Pierwszy o nazwie zmarł rok po przybyciu, drugi rok później konsekrowane marca Thomas VI biskupa w 1772, i objął imię Dionizy I. holenderski władze Znaleziono wielkie trudności z uzyskaniem zapłaty za wydatki poniesione; garnitur był na przeciw w Jacobites w Travancore Rajah's Court w 1775 i zapłaty kwoty dwanaście tysięcy funtów, został uzyskany.

Zmarł w 1808.

W długim okresie między 1678 i 1886, Katolickiego Aramejczycy pozostawały pod kontrolą nieprzerwany około piętnastu Karmelitów biskupów jako vicars Apostolska.

W tym okresie nie miał często pojawiły się poważne problemy, które nie mogą tu być szczegółowe, kłótni między syryjskich chrześcijan i łacina, pobudzenie przed kontroli niektórych biskupów, ponad i powyżej tych zwykłych prób kontrolowania takich dużych, factious, trudne i ciała.

Nie miał również dwie najbardziej poważnej ingerencji w tym schismatical syryjskiego krotnie przez katolickiego chaldejski prelates którzy mieli pochodzić z Mezopotamii z pełnego porozumienia z chaldejski patriarcha i wbrew wyraźnemu zamówień rzymskiego papieża.

W Karmelu miała twarz i pokonywania tych wszystkich trudności i zachować stado w odpowiednim do przedstawienia kościelnych systemu.

Spośród dwóch instrusions, że był pierwszym z chaldejski biskup marca Roccos, którzy wszedł w Malabar 1861.

Pius IX wypowiedzieć mu wierni jako intruz, ale spotkała się z niego zadowoleni z recepcji w wielu kościołach, udało się mieszając się z nieaktywnych hydra schizmy, i spowodował wielkie pobudzenie.

Na szczęście dla pokoju Kościół był przekonany, aby powrócić do Mezopotamii w ciągu roku.

Drugi, którzy przybyli do Malabar w 1874, spowodował znacznie większe szkody, złe skutki, które wydają się być trwałe w głównym kościele Trichur, choć gdzie indziej w czasie procesu złe skutki te zostały usunięte.

To był Biskup Mellus, którego patriarcha wysłał ponad pomimo ścisłego zakazu tego samego papieża.

Dopiero gdy po wielokrotnym admonitions, papież miał ustalony limit czasu, po którym powinien on nadal będzie on ogniotrwałych excommunicated, że przyniosły Mellus biskupa i wysłał instrukcje do powrotu.

Gdy problematyczny charakter tych ludzi jest brany pod uwagę odzwierciedla wielki kredyt na zakonu Karmelitanek, że biskupi byli za sukcesy w zachowaniu ich jako organ w jedność Kościoła Świętego.

XVI. Dwa łacina Vicars Apostolska

W Mellusian schizmy, choć łamane przez niekorzystne wyroki z Madras Wysokiego Trybunału, została przez nie oznacza jeszcze, kiedy wymarły w jesieni 1878 Stolica Apostolska zdecydowała się na wprowadzenie syryjskich chrześcijan na podstawie odrębnych administracji, mianowania dwóch vicars apostolski w obrządku łacina dla celów.

Były Rev Medlycott AE, dr, Kapelan Wojskowego w Delhi, wykształcony w Kolegium Propagandy, Rzym, a konsekrowany przez Delegat Apostolski Mgr.

A. Ajuti dniu 18 grudnia 1887, godz Utakamand, tytularny biskup Tricomia, powołany do Wikariatu Apostolskiego w Trichur, a ks Charles Lavinge, SJ, byłego prywatnego sekretarza Ojca końca Beckx, Generalny Towarzystwa, osoby konsekrowane w najbliższych przed Belgia, powołany do Patrz w Kottayam, nazywany później z Changanacherry.

Na mocy Konkordatu Leona XIII z Królem Portugalia ważną zaletą zostały nabyte przez zlikwidowania Padroado jurysdykcji (Cranganore arcybiskupów) w syryjskich kościołów.

Pierwszym zadaniem nowego biskupów musiał stawić czoła było połączenie w jednym harmonius całości na dwie sekcje tego Kościoła, tego, co było pod karmelici z tym, który należał do Goan lub Padroado jurysdykcji, dla dwóch zostało na długie lata w otwartych antagonizm.

Ta unia była na szczęście skutecznie realizowane.

W innym zadaniem było stworzenie czegoś, jak właściwe zarządzanie i kontrolę nad kościołami.

Ten wziął dłuższy czas.

W północnej kościoły należące do Trichur nie postrzegać ich prelates może do wieku, dwóch biskupów chaldejski miał fakt wykorzystać do własnych korzyści i problemów spowodowanych przez nich w tych kościołów można łatwo sobie wyobrazić, ale z cierpliwości i stałości uczciwych pracy administracji został wprowadzony.

W rezultacie można zatem krótko podsumować.

Do wikariatu w Trichur miał katolickiego syryjskiego ludności 108422 z osiemdziesiąt trzy kościoły parafialne i dwadzieścia dwie kaplice-łatwość, obsługiwanych przez 118 kapłanów obrządku syryjskiego, oprócz 23 syryjskich mnichów klasztoru Karmelitanek trzeciorzędzie, w dwóch klasztorów; nie było również Klasztor z dnia 24 native tertiary mniszek z klasy średniej szkoły z 33 dziewcząt.

Biskup w sprawie opłat biorąc wykazała, że nie ma praktycznie żadnych szkół, chyba że jedna przewidziane duchownych; wziął początku kroki, aby otworzyć w wielu szkołach podstawowych parafii, jak to możliwe, w ciągu dziewięciu lat (1888-96) z wikariatu został dostarczony z nie mniej niż 231 parafii, szkół podstawowych dla obu płci, kształcąc ponad 12000 dzieci, oprócz wysokiego szkoły (St Thomas' College), z 95 uczniów; nie było również 56 chłopców w St Alojzije's High School, w ramach trzeciego mnichów.

A catechumanate został otwarty, w którym corocznie około 150 pogańskie konwertuje zostali ochrzczeni; grzywny została pod budowę budynku dla odpowiedniego miejsca zamieszkania, i plany zostały przygotowane do domu powyższego kolegium w struktury przystojny.

To był stan rzeczy, gdy poszedł do biskupa Europa na zwolnieniu chorobowym.

Do wikariatu w Kottayam miał katolickiej ludności 150000, 108 parafii, 50 kościołów i kaplic na utrzymaniu, serwowane przez wielu duchownych z ponad 300 księży, ale miał 35 Tertiary mnisi oprócz nowicjuszy, w pięciu klasztorach; także trzy konwentów rodzimej tertiary Karmelitów mniszek edukację dziewcząt, dwóch sierocińcach w ramach tertiary Sióstr św cztery catechumenates, dwa seminaria z 96 studentów.

Im wyższa klasa pisarskiego studentów obu dekanatów uczestniczyli w seminarium na Papieskim centralne Puttenpally.

Parochial W szkołach o numerach 200, ale liczba uczniów nie został opublikowany.

Istnieją trzy Angielski Szkoły: Mananam, 60; Campalam, 80 i 20 studentów z innym.

W 1895 obie vicars Apostolska zdarzyło się być nieobecny na urlop.

W tym okresie Stolica Apostolska zdecydowała się na zmianę systemu, co do woli narodu, aby przyznać im rodzimych biskupów.

XVII. Podzielony na trzy dekanatów z rodzimych biskupów

Dwa dekanatów opisane powyżej zostały podzielone na trzy, a oni byli stylizowany Trichur, Ernaculam, Changanacherry; nowego Wikariatu powstał w południowej części Changanacherry.

Zmiany zostały przeprowadzone zgodnie z IPN przez Leona XIII z dnia 28 lipca 1896, "Quae Rei Sacrae".

Rev John Menacherry, jako biskup Paralus, został powołany do Trichur.

Rev Alojzije Pareparampil, tytularny biskup Tio, został powołany do Ernaculam, Rev Mathew Makil, biskupa Tralles, został powołany do Changanacherry; wszystkie trzy konsekracji otrzymała od Delegat Apostolski Mgr.

Zaleski, w Kandy na 15 października 1896.

W czasie tych zmian, kościelnych powraca z tych trzech dekanatów (1911) wydał:

Trichur: katolickiej ludności, 91064; dzieci są wykształcone, 19092; Ernaculam: katolickiej ludności, 94357; dzieci są wykształcone, 9950; Changanacherry: katolickiej ludności, 134791; dzieci są wykształcone, 2844.

W przyszłości tego narodu zależy w dużym stopniu na edukację dla ich dobrostanu oraz szkoleń technicznych dla ich rozwoju.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez AE Medlycott.

Przepisywane przez Maryję i Józefa P. Thomas.

W pamięci Kurien Poovathumkal W Encyklopedii Katolickiej, Tom XIV.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lipca 1912.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia


ASSEMANI, Bibliotheca Orientalis (Rzym, 1719-28); de Souza, Orientale Conquistado (2 vols. Indyjskie wydrukować, eksperta Press, Bombay); Gouvea, Jornada zrobić Arcebispo Aleixo de Menezes quando foy w Serra do Malaubar (Uniwersytet w Coimbrze, 1606) Ks.

tr. DE Glen, Histoire Orientale itp. (Bruksela, 1609); DU JARRIC, Thesaurus Rerum mirabilium w Orient Indie (3 vols., Kolonia, 1615); Paulin A SANTO BARTHOLOMAEO, Indie Orientalis Christiana (Rzym, 1794); Mackenzie, w Christanity Tranvancore, sprawozdanie z Census 1901 (Trevandrum); MEDLYCOTT, Indie i Apostoła Thomas (Londyn, 1905).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest